TEST

Saclar Üzerinde Uzmanligim Var

gülcay
9-09-07, 11:09
bu konuda sorulariniza acigim yardim ede bilirim tatlicadiarzu

gülcay
10-09-07, 00:09
tuliana
Gülcay,saçlar üzerinde uzmanlığını ne şekilde edindin canım.Uzmanlık derken kastın nedir? Cilt Hastalıkları Uzmanı mı? Ya da bitkiler üzerinde araştırma mı yaptın? Bu konuda KK kullanıcılarını bilgilendirirsen,vereceğin yanıtlar da o derece inandırıcı olur.
Bizim insanımız her uzmanım diyene atlar,araştırıp soruşturmadan.Faydalı olacaksan ne mutlu bizlere.Ama sorularımı yanıtlama nezaketi göstereceğini de biliyorum canım.Sevgiler.
evet ben üc yil eyitim gördüm okulunu bitirdim diplomali bir ustayim ve ben tek saac üzerine okumadim diyer uzmanligim cilt bakimi ve makjözüm yurdisinda -almanya dogumluyum burada eyitim gördüm ve ayriyettende istanbulda bir güzellik salonunda calistim ve avrupada fransa-avusturya-isvicredede sitaj gördüm o ülkelerdende ödülerim mevcuttur bukadar yeterlimidir size !?:nazar:kafamçokkarıştı

gülcay
10-09-07, 01:09
ayşekül
yaw bnm saçlarım çok ince telli ve uzamıyo bunun için ne önerebilirsiniz:sm_confused::uhm::çok üzgünüm:
merhaba canim slm-sacini nasil kullaniyorsun cok sik ve siki bagliyormusun bu birkere sayif ve ince telli saclar icin bir cinayet sayilir,ikincisi sacbakiminda sacina göre bakim uygulamalisin sampuan bakimkremi sayif saclar icin olanini kullanman lazim,ücüncüsü saclarini iki ayda bir yarim santim uclarindan mutlaka kestirmelisnki daha saglikli ve daha cabuk uzasinlar saclarini fazla hauluylan sürtürme kirilirlar fasla sicak fön cekme sacini kurutur ve kirar yine saglikli uzamaz bilmiyorum boya yada röflen varmi ona göre bilgi vereyim yazarsan memnun olurum:1hug::nazar:

gülcay
butterfly84
gülcay benimde saçlarımda acayip derecede dökülme var.hatta koparak dökülmelere karşı clear felenda aldım ama yok kel kalcam ya yardım edermisin
merhaba canim slm! önce iyi bir doktora gitmeni öneririm cünkü sac dökülmesi icten gelen bir rahatsizlikta olabilir! kaninda herhangi bir vitamin eksikliyi olabilir önce bunu arastirin ,yada bazi insanlarda belli dönemlerde hava deyisiminlen alakali yani yazdan bahara gecme döneminde sac dökülmesi olur bazilari bunu görür bazilari farketmez bile insanina göre farkli dökülür,irsi bir probleminiz yoktur herhalde ailenizde ?nezamandan beri saciniz dökülüyor? hormon probleminiz varmi ? bu sorulara cevap yazarsaniz belki daha verimli olabilerim. beklerim!:nazar::1hug:

gülcay
sude_naz
Gülcay hanim benimde saclarim cok dökülüyor engelleyemesemde azaltabilcegim bir alternatif varmi acaba?
önceliklen sacinizin dökülmesine sebeb olan ne bunu bulmalisiniz , yani önce bir doktora gidip kaninizda bir vitamin eksikliyi varmi bunu ögrenmelisiniz! ailenizde sacla irsi bir problem varmi bunuda ögrenin ,engelleyemiyorum derken nedenini dökülmenin biliyormusunuz!?azaltabileceyiniz konular sicak fön cekmemek, saci islakken uzun uzun cekerek taramamak cünkü sac islakken daha cabuk kökünden ayrilir tararken daha sakin ve yavas tarayin ,sacinizi fazla siki ve sert tokalarlan (metall)tokalarlan baglamayin daha üzeyi yumusak olan ve saca sürtürmeyen tokalar takiniz tabi bunlar üzeysel seyler siz önceliklen dökülmenin nedenini bulmalisiniz onagöre daha iyi yardimci olabilirim.:1hug::nazar:

gülcay
10-09-07, 02:09
s*e*l*i*n
saçlarında kat yoq galiba unutmatın (((((EREN)))))kızıl saçlı olan
merhaba selincim! erenin sacinda kat var hafiften önlerinde asagi doru kat var ama-senin saclarin bakalim buna müsayitmi? cünkü her sacteli farklidir her sacmodeli herkeze yapilamaz o senin sacina bagli ve gittiyin kuaföre bagli becerisine anlarsinya ayriyetten bakalim o erenin sacmodeli senin yüzüne uygunmu buda var bunada kuaförün cevap verir tamam öpüyorum seni sana bol sanslar insallah istediyin gibi olur bana haber verirsin ok!:1hug::nazar:

gülcay
10-09-07, 10:09
s*e*l*i*n
yüz şeklim erenininkine benzio ben şimdi saçlarımın önlerini katlı kestiriyim arkalarınıda v mi yapıyım zati şuan arkaları v şeklinde yoksa üstüne kat mı yaptırayım karar weremedim saçlarım ereninki kadar uzun karar weremedim gitti onunkinlerin arkasında kat warmı ki:S
evet sacin sekli v seklinde olucak sonlarina dogru bir veya iki kat olabilir önlerine asagi doru kat kestirmelisin ve kafanin en tepesinde en üstündede bir hafif kat olmsi gerekiyor ama cok hafif fazla görünmicek sekilde o cok önemli sac modelini dengeliyor cünlü:1hug::nazar:

gülcay
10-09-07, 10:09
istavrit
gülcay merhaba,benim saçlarım çok gür ve kıvırcık..3 yıldır yaptırdığım röfleden dolayı da epey bir yıprandı,ama yine de bu rengi sevdiğimden yaptırmaya devam edeceğim.saçlarıma jöle,köpük,durulanmayan kremler vb.hepsini denedim.ama yine de bir kabarma oluyor bazen,tel tel oluyor.bunu önlemek için ne yapabilirim,nasıl bir bakım önerirsin?bir de 2 yıldır hiç kestirmediğim halde boyu aynı duruyor,sanki uzadıkça daha da kıvrılıyor deliricem:)).ne yapsam bu saçlara ben ya??
merhaba nergizcim saclarin baya bir kivircik yada cok dalgali olmali uzasada hemen gözükmez sade düu fön cektiginde anlarsin uzadiklarini.dökülmesinin sevebi boya olamaz bence ya mevsim deyisiminden olabilir yada vitamin eksikliyinden yada hormon bozuklugundan tabi bunlari doktorundan kantesti yaptirarak ögrene bilirsin belki hormon tedavisi gereke bilir bunlar normal seyler insan vücudu yas ilerledikce yada bir dogum sonrasi hormon bozukluguna ugraya bilir tedavisi cok kisa sürer doktorunuzun verdigi ilaci 1 veya 2 hafta kullanmak tekrar kanina baktirip düzel diyini anlar tabi irsi sebeblerin yoksa aileden gelen slm görüsürüz:1hug::nazar:

gülcay
10-09-07, 11:09
gülcay
merhaba nergizcim saclarin baya bir kivircik yada cok dalgali olmali uzasada hemen gözükmez sade düu fön cektiginde anlarsin uzadiklarini.dökülmesinin sevebi boya olamaz bence ya mevsim deyisiminden olabilir yada vitamin eksikliyinden yada hormon bozuklugundan tabi bunlari doktorundan kantesti yaptirarak ögrene bilirsin belki hormon tedavisi gereke bilir bunlar normal seyler insan vücudu yas ilerledikce yada bir dogum sonrasi hormon bozukluguna ugraya bilir tedavisi cok kisa sürer doktorunuzun verdigi ilaci 1 veya 2 hafta kullanmak tekrar kanina baktirip düzel diyini anlar tabi irsi sebeblerin yoksa aileden gelen slm görüsürüz:1hug::nazar:
bakiminda kuru ve cansiz saclar icin veya uzn ve kirik saclar icin olan ürünler kullan ayriyettende bakimkremi her yikamadan sonra mutlaka kullan iki haftada bir derin bakim yap-yaptir,bakimkremin daha cok oil agrlikta olsun yani bakim yagi daha fazla olan (oil) ürünleri kullannirsan sacindaki deyisikliyi hemen fark ediceksindir:nazar:

gülcay
10-09-07, 11:09
istavrit
gülcay merhaba,benim saçlarım çok gür ve kıvırcık..3 yıldır yaptırdığım röfleden dolayı da epey bir yıprandı,ama yine de bu rengi sevdiğimden yaptırmaya devam edeceğim.saçlarıma jöle,köpük,durulanmayan kremler vb.hepsini denedim.ama yine de bir kabarma oluyor bazen,tel tel oluyor.bunu önlemek için ne yapabilirim,nasıl bir bakım önerirsin?bir de 2 yıldır hiç kestirmediğim halde boyu aynı duruyor,sanki uzadıkça daha da kıvrılıyor deliricem:)).ne yapsam bu saçlara ben ya??
yinede saclarini uclarindan 1-2cm kestirirsen sana saclarin tesekkür eder hic kesrirmeden uzatmakta sacdökümüne yolacar!:1hug::nazar:

Kazen
10-09-07, 14:09
Merhaba Gülcay Hanım,
Bu kadarhiddetlenmeye gerek yok. Arkadaşın sorusu geçmişteki acı tecrübelerden dolayı. Bu açıdna bizler isteriz ki uzmanlığınızı açıklamanız, aldığını eğitimlergibi bilgileri kısaca bizimle paylaşmanız. yani giriş yazınızda şu şu konularda eğitim aldım, şu sertifikalra sahibim şu kadar senedir de bu alanda hizmet ettim deseydiniz soru işaretleri oluşmazdı.
anlayışınız için teşekkürler

gülcay
11-09-07, 14:09
maze
merhaba gülaycım benim saç tellerim çok ince fakat saçlarım çok sıkı bu aralar çok döküldüğü için iyice kısaltmayı düşünüyorum hatta 3 ce vurdurum her hafta 1 jilet attırsam bunu bir kaç defa yapsam saç tellerim biraz daha sert gelirmi yada kel kalma riskim var mı..lülülülülülü
merhaba canim hic bir fayda etmez 3 é vurdurmaniz o sizin irsidir sacinizin sik ama sayif telli olmasi bu yüzden sadece dogru sac bakimi yapabilirsiniz dogru sampoan ve kremi her kuaförde yada eczsaneden ala bilirsiniz,birde bir doktora gidip kaniniza baktirin belki bir vitamin eksikliyi veya hormon bozuklugu olabilir sizde,saclarinizi bagliyorsunuz lütfen cok siki baglamayin cektirmeyin baglarken sert bir tokaylan sacinizi kirabilecek tokaylan baglamayin yine beklerim slm öpüyorum:1hug::nazar:

gülcay
tatarkızı
Slm Canim Benimde Saclarim Dikenli Tel Gibi Oluyor Neden Sac Kremide Kulaniyorum Eşimde Sacimi Uzun Seviyor Ama Ben Salik Birakamiyorum Hep Topluyorrum Sag Tarafta Azalma Var Ne önerirsin
Sevgiler Canim
ay yerim ben o bebisi allah bagislasin! merhaba canim belkide yanlis bakim kremi kullaniyorsundur icerisinde dahcok oil bulunanindan kullanmalisin(oil-yag)sade onu deyil sampoaninizda düzlestirici icerikli olmali fazla sicak fönden uzak dur ayriyetten saclarini kiracak tarak ve tokalardanda uzak dur targinizin hicbir yerinde kesici biryeri olmamali tokalarinizdada aynen metal tokalardanda uzak durun saci cabuk kirar dikali olun baska sorularin varsa bir merhaba yeter öpüyorum kendine iyi bak !:1hug::nazar:

gülcay
gülcay
ay yerim ben o bebisi allah bagislasin! merhaba canim belkide yanlis bakim kremi kullaniyorsundur icerisinde dahcok oil bulunanindan kullanmalisin(oil-yag)sade onu deyil sampoaninizda düzlestirici icerikli olmali fazla sicak fönden uzak dur ayriyetten saclarini kiracak tarak ve tokalardanda uzak dur targinizin hicbir yerinde kesici biryeri olmamali tokalarinizdada aynen metal tokalardanda uzak durun saci cabuk kirar dikali olun baska sorularin varsa bir merhaba yeter öpüyorum kendine iyi bak !:1hug::nazar:
ha bide dökülmesinin sebebini önceliklen bir doktora gidip kaninizi test eddirmelisiniz belki bir hormon bozuklugu yada vitamin eksikliyi olabilir lütfen baktirin tek taraftan dökülmesi icten gelen bir rahatsizligin sebebi olabilir ,görüsürüz öptüm canim!CADIARZUa.s:nazar:

gülcay
mine81
--------------------------------------------------------------------------------

mrb.açıcı saçlarımı çok yıprattı 5 -6 cm kestirmştim hala berbat uzatma istiorum.alterna kullanmıştımşimdi bodyshoptan şamp aldım krem olarak ne önerirsiniz bakım yapsın bi de kolay açılsın die condiotineer,maske de olur.
merhaba canim eyer kuaförün iyise zaten sana iyi bir bakim önerebilir ! boyali saclar ve göfleli saclar veya acici kullanilmis saclar icin cok iyi bakim ürünleri kuaförünüzde mutlaka vardir !:1hug::nazar:

gülcay
Kazen
Merhaba Gülcay Hanım,
Bu kadarhiddetlenmeye gerek yok. Arkadaşın sorusu geçmişteki acı tecrübelerden dolayı. Bu açıdna bizler isteriz ki uzmanlığınızı açıklamanız, aldığını eğitimlergibi bilgileri kısaca bizimle paylaşmanız. yani giriş yazınızda şu şu konularda eğitim aldım, şu sertifikalra sahibim şu kadar senedir de bu alanda hizmet ettim deseydiniz soru işaretleri oluşmazdı.
anlayışınız için teşekkürler
tesekkür ederim size bu aciklamaniz icin ama arkadasin soruyu daha kirici olmadan daha iyimser sormasini beklerdim dogru söylüyorsunuz haklisiniz ben arkadasin sorularinda bir dalga gecme gibi birseyler gördüm buyüzden sertlestim sorry üzgünüm slm:içelim::nazar:

gülcay
sac kesim,sac boya,röfle,sac acici,perma,sac bakim,sac kullanimi-taramak-fönlemek ............dökülmeye karsi doktora gitmenizi öneriyorum icden gelen herhangi bir rahatsizlik olabilir ! sorulariniza acigim mümkün oldugu sürece herkeze selamlar öpücükler ! yurtdisinda dogdum büyüdüm okudum -almanya fransa-isvicre-avusturya ve istanbuldada sac üzerine eyitim aldim ve calistim ,bu ülkelerdende diplomalarim mevcuttur selamlar saygilar-türkcem bozuk olabilir herkezden özürdilerim buyüzden sevgiler saygilar!!!!!!!!!!lülülülülülü:içelim::1hug::sm_cool::hooray:a.s.:nazar::nazar::nazar::nazar:

gülcay
11-09-07, 21:09
gülor
Benimde bir sorum olacak. Benim çok kıvırcık ince telli bir sacım var. jöle kullanmak istemiyorum ama kullanmadan da imkanı yok sokağa cıkamıyorum. jöle yerine bazen limon kullanıyorum. limonun sacıma nasıl bir etkisi olabilir.
merhaba canim slm! ince telli sacta zaten jöle kullanmayi tavsi etmem saci oldugundan daha sayif gösterir, ancak ince ve sayif saclar icin iyi sac köpügü olabilir saci daha dolgun gösterir,limonu asla tavsiye etmiyorum cünkü sacin pikmentini atar (pigment-sacin ana rengini olusturan ücreler yani devamli limon kullanirsan birgün sacin beyazlamaya baslar ve parlakliginida kaybeder ! tekrar görüsmek üzere öptüm!:1hug::nazar:

gülcay
28-09-07, 10:09
sufii
merhaba benim sorum saçlarımın çabuk yağlanması bunu yavaşlatacak bi önerin varmı yağlı saçlar için olan şampuan kullanıyorum saç kremi kullanmıyorum yinede çabuk yağlanıyo kollestrolüm düşük
merhaba kusura bakmayin tatilden yeni geldim.saclarinizi cok sik ve cok sampuanla yikamayin az kullanin yikarken kafa derisini fazla yipratmayin yani fazla ovalamayin sac kreminide sadece saciniza surun kafa derisine surdurmeyin saclarinizi cok sicak durulamayin daha cok ilik yikayin .bir iki hafta sonra sacinizda deyisiklik hissediceksinizdir,tabi icden gelen bir rahatsizliginiz yoksa selama.s.

gülcay
28-09-07, 10:09
ithil
merhaba.. benim sorunum şu... Saç tellerimi ellediğim zaman pürüzler var.. Bütün bi tel boyunca ama.. Bir de fön çektirdiğim zaman çok çabuk bozuluyor ve karışıyor.. Zaten saç kremi kullanmazsam saçlarım imkan yok açılmıyor.. Şte böyle ne yapabilrim..
merhaba kusura bakmayin tatilden yeni geldim.saciniza nemlendirici sampuan ve sac kremi kulanin,sacinizi biraz fonden uzak tutun sicak fonde sacinizi kurutur,haftada birkez derin bakim yapin vitamin iceren nemlendirici bakim kremleri var.selama.s.

gülcay
28-09-07, 11:09
sugarcane
tskler.....ben saclarimi uzatmayi düsünüyoorumda.saclarim kalin telli ve sert.. ve de cok cansiz gözüküyor bunun için bana ne önerirsin?
yardimci olursan cok sevinirim.....
saclarini fazla yipratmazsan cok guzel uzatirsin,ama sicak yikamadan,sicak fonden uzak dur birde saclarini koparicak tokalardan uzak dur saclarini fazla yaztiga surtmicek omuzlara surtmicek sekilde toplarsan iyi olur bakim kremlerini vitamin ve nemlendirici icerenlerinden sec ve kullan,selama.s.

gülcay
günayca1
merhaba gülcay benimde sorunum feci şekilde saç dökülmesi.6 aylık bebeğimvar süt emziriyorum haliyle ondan dökülüyo diyorlar.eyer emzirmeden dolayıysa daha nekadar sürer acaba. zamanla yerine gelir dediler ama hiç umudum yok kelll kaldıııııııım.bana yardımcı olursan çok sevinirim.bioxin şampuanı kullanıyorum oda bazen fayda veriyo gibi ama saçlarım elime geldikçe çıldırıyorum.acaba zamanla yerine gelirmi gerçekten
merhaba canim dorudur.suan vucudundaki hormon dengesi deyisk oldugu icin dokuluyorlar bu dogrudur.dokulen saclarin yerine mutlaka yenisi gelicektir. ama bu senin hormonlarin duzenine bagli yani nezaman duzene gireceyini sana ben soyleyemem morelini bozma kendine iyi bak bebisini operim allah uzun omur versin hoscakal selam:1hug:a.s.:nazar:

gülcay
Cerenimo
gülcay saçlarım mahvoldu röfle boya falan filan tabi bi de sigara ...
arkadaşım ben ne halt yiyeyim kestirmeden kurtarabilir miyim saçımı ?:sm_confused:
merhaba canim benimde sacim boyali ve rofleli.sacina bol nemlendirici bakim urunleri kullan,sicak fonden uzak dur yada ara ver,haftada birkez derin bakim yap yada yaptir,kestirmeye ihtiyac kalmaz sade biraz daha bakim yapmalisin saci biraz ictende vitaminlerle besleye bilirsin canima.s.:nazar:

gülcay
29-09-07, 15:09
emine26
gülcay canım benimde saçlarım dökülüyor dr a gittim kan testi istedim çok az kansızlık var dedi kuruyemişlerle bunu giderebileceğimi söyledi
sonra bi daha dr a gittim o bana daha geniş çaplı bi test yaptı demir eksikliğimin çok ciddi oranda düşük olduğunu söyledi ilaç falan kullnadım ama yeterli derecede kullandığımıda düşünmüyorum
neyse canım benim saçlaarım yeniden dökülmeye başladı sence dr a gittiğimde ne gibi test istemeliyim bi çok kişi de bilmiyo sadece kan testi bakılıp geçiyo
sen bize dr a gittiğimizde ne gibi tahlil vermemiz gerektiğinide söylersen tam olacak
canım bizlere yardımcı olduğun içinde sonsuz teşekkürler
merhaba canim dr. dan hormon testi (triodbezlerinin)dogru calisip calismadigina baktirmalisiniz buda kaninizda cikiyor ,eyer calismiyorsa yada az calisiyorsalar hem kilo hem cild hem sac,tirnak problemleri cikiyor -cildinizde surekli sivilce,yara.tirnaklarinizda renk bozuklugu kirilma sertlesme.saclarda kuruluk cansizlik parlakligini yitirmis cabuk kirilan.ve surekli kilo alma yemediyiniz halde bunlarin en buyuk sebebi kaninizdaki hem demir eksikliyinden cunku kadinlarin vucudunun en cok kaybettigi demirdir buyuzden demir haplarini her sabah duzenli kullanmalisin.hormon bozukluguda varsa onunda her sabah kullanmaniz gereken hapi var .yani anlayacan gibi hormon bozuklugundada saclarin dokulur bunun testini yaptirmalisin,turkcem icin kusuruma bakma ok !opuyorum gorusmek uzere!a.s.:nazar:

gülcay
wheatus
merhabalar gülcaycim, tüm sayfalari okudum ama entele icin yanit bulamadm:) no commentmi diyosun entele icin:)
hi canim sen tr demi okudun almanyadami? yaptn sey lehremi? yani öle bi bölüme rastlamadm unide, olsada okusam diye düsünyodm bende. gidamühendsligi ve genetik okuyorm ek olark öle bisi yapsam güzel olurdu ama malum.. artk genetiksel ve beslenmenin saca etkileri diye tez yazarim:KK70:
merhaba canim kusura bakma lutfen cevap veremedigim icin.ben almanyada dogdum buyudum ve burada uc sene hem sac hem cild,bakim uzerinden okudum cesitli ulkelerdede staj gordum ve calistim istanbuldada hem kuafor hem bakim hem makjoz olarak calistim ama su entel dedigin seyi malesef kusuruma bakmassin insallah bana tam olarak aciklarmisin-saca surulen birsey herhalde anladigim kadariyla sorry opuyorum -bekliyorum aciklarsan sevinirim by!?:eek:a.s.

gülcay
Cerenimo
canımmm çok teşekkür ediyorum..a.s.

dediklerini aslında yapıyorum zaten saç nemlendirici olmadan açılmıyo, fön uzun zamandır çektirmiyorum..bakım da yapıyorum buharı vs. herşeyini ama gel gör galiba sigara:1ninca:Kötü Kazen
merhaba canim tabi sigara hem cilde hem saca tirnagada sarar veriyor butun vitamini aliyor vucudan sen vitami almaya devam et bence ,saclar zaten boya ve rofleden kuruyor ve tel tel elektirilenmis gibi olur yapicak birsey kalmiyor opuyorum selam gorusmek uzere by!:teselli:

gülcay
fadimem
Ben de bir soru soracaktım foruma da baktım ama benim de saçım bir türlü istediğim gibi uzamıyor belli bir noktaya gelince duruyor.Dökülme,kırılma vs.gibi sorunlarımın olmamasına rağmen.Badem yağı,susam yağı falan kullanılmasından bahsedilmiş ama gerçekten de faydası oluyormu.
merhaba canim ! evet ama onlar sadece sacin duzeyini besler parlaklik verir saci saglikli gosterir ama belirli bir boydan sonra uzamiyorsalar vitamin almalisin sade sac,cild,tirnak icin ozel vitamin haplari oluyor .optum gorusmek uzere by!a.s.:nazar:

gülcay
29-09-07, 16:09
sude_naz
Gülcay hanim benimde saclarim cok dökülüyor engelleyemesemde azaltabilcegim bir alternatif varmi acaba?
merhaba kusura bakmayin tatildeydim! saciniz neden dokuldugunu kendiniz biliyormusunuz yani hamilelik yada hormon bozuklugu falan varmi bana tam olarak anlatirsaniz yardimci olabilirim selama.s.:nazar:

gülcay
29-09-07, 16:09
s*e*l*i*n
ablacım benm aralarda bazı sorular kaldı:KK70:
merhaba canim kusura bakma daha yeni tatilden dondum iki hafta istanbuldaydim!bana tekrar yazarsan sevinirim optum selam by!a.s.:nazar:

gülcay
30-09-07, 11:09
wheatus
BU DEDIN OKULUN ALMANYADAKI ISMI NE ?
Entele saclari uzatan, ama ilegal olmadi icin aktarlarin satmaya cekindigi ama yinede isteyenin buldugu (sanki uyustrcu mahiyetne gecmish gibi:KK70:) bi ot canm.
Arkads getircekti trden ama yokmus adamda getrtrm demis bi haftaya bos ver dedim kalsinyasakkelime

baska bildin bi ot yag vesayre varmi saclari daha cabuk uzamasni ve döklmesini engelicek? a.s. öptm
hi, hee tamam canim simdi bildim su enteli peki entelin icerdiyi cesitli demirbollugunun aslinda saca nekadar zararli oldugunu biliyormusun o enteli kullandiktan sonra sacini ne boya tutar ne perma cunku saci icten kazik gibi yapar ama sacin uzamasinada pek katkisi var sayilmaz aslind sac ve tirnak surekli uzar bu bizim vucudumuzun surekli yenilendigini isaretler olu pigmentleri boylece vucudumuzdan attar ,bunu bilmek lazim.okudugum okul normal sayilir yani meslek okulu ama almanyada sectigin mesleyi sadece okutmuyorlar tumuyle ogretiyorlar ve herseyile bilmek zorundasin yoksa imtanlari kazanamassan o okudugun uc yillin oluyor.ama merak etme benim birden fazla diplomalarim var!sussam yagi,bagdem yagi,ceviz yagi daha cok sayila bilcek yaglar var ama hepsi sadece sacin uzeyni parlatir kirilmasini engeller buda sacin yipranmadan uzamasini saglar . cok selam opuyorum canim by!:1hug::nazar::enbuyukkk:

gülcay
s*e*l*i*n
ben saçlarım çok cansız ince telli burada uzun süreden beri takılıom ama hala somut bişeye ulaşamadım saçlarımın dipleri gözüküyo sinir oluyorum2 sene öncesi hatırlıyorum saçlarımın alın kısmında yeni saçlar çıkıyodu şuan o saçlar 2 3 cm olmuş dürümda çok çirkin duruyorlar hepsi uzun onlar kısa sanki hususi yapmışım cansız we sönüksaçlardan bıktım artık en azından dipleri görünmese bi kara toka taksam saç derim gözüküyo şeytan dio wur sıfıra sinir oluyorum saçlarıma her kafadan bi ses çıkıo ne yapacağımı şaşırdım her söleneni yaprsamda saçlarım batar bunun bi çözümü olmalı ya nolursun bana bişi söleyin ben böle bi konu bile açtım ama kesin we net bi cewp alamadım onca kafadan ses çıkıo hemde denemedikleri şeyi bana öneriolar saçlarımı riske atamam zati ince cansız we sönük hacimli göstermek için katlı kestirdim kötü oldu çok ağır uzuyo saçlar uzamasıdan geçtim çok cansızhep hacimli göstermeq için saçın hep ters yönünden taramaqtan bıktım yeter artık psikolojik tedavi mi aliim artık takıorum ayrıca saçlarım hiç dükülmüo(mutsuz kız)
:1shok:merhaba selincim ! simdi onceliklen bana yasini bes asagi bes yukari farketmez soylersen sevinirim canim belki senin sorunun icten gelen bir rahatsizlik okuyorsun galiba stress cokmu sende!? stresse bagli bir hayatta sacina vurabilir. gorusmek uzere opuyorum by!CADIARZUa.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
brn
Bende Ayni Nedenden Perşembe Günü Dr Gittim Hormon Problemi Ardindan Demir Eksiliği Bakiliyor Bunlarindişinda Diyetde Saç Dökülmesinde Etkiliyormuş.arti Beslenmeme Dikkat Etmemi önerdi Dr .sizlerede Aktarmak Istedim
evet canim aynen oyle iste ,beslenmede cok buyuk faktor tabi katildigin icin paylastigin icin sana cok tesekkurler hic olmassa soylediklerimi dorulayan birisin opuyorum seni cok selam!a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
30-09-07, 12:09
hormon bozuklugu-vitamin eksikligi-dogumdan sonra loz hali-emzirme suresi-troid bezlerinin yavas calismasi-stess-sikinti-saci demir tokalarla yada cok siki baglayarak dokulmesine sebeb olmak bunlarin hepisine dikat etmeliyiz!:1hug::teselli::içelim:a.s.:nazar::enbuyukkk:tabi yanlis beslenmede var!

gülcay
1-10-07, 11:10
wheatus
gülcay yaaa ben senin uzmanligindan süphe ettim icin sormuyorm böyle bir uzmanlik icin hangi okullar var onu merak ediyoruuuum:KK66: yoksa kac diploman var diye merak etmiyorum:KK66:
merhaba canim! sen yurdisindami okumak istiyorsun? avrupada her meslek okulunda bu meslekleri okuya bilirsin ister kosmetik uzere ister en basit kuaforluk uzere sana kalmis birsey ama uc yil hem okuyacaksin hem pratik calisacaksin buarada diyer ulkelerdede staj gorebilirsin kendini daha iyi gelistire bilmek icin opuyorum canim ama turkiyede malesef bu meslek okulu daha gelismemis anladigim kadariyla gorusmek uzere by!:enbuyukkk::nazar::1hug:

gülcay
2-10-07, 08:10
kıvılcım1
gülay merhaba..benim saçlarım çok kıvırcık ve bu nedenle artık bakımınla uğraşmaktan sıkıldığımdan defrize yaptırdım..ilk yaptırdığım çok güzl oldu daha sonra 6 ay sonra tekrar yaptırdım oda güzel oldu fakat saçlarımın çok yıpranmaya başladığını hissettim.3. yaptırdığımda ise acayip yıprandılar..artık sürekli yaptırmak istiyorum fakat salarım sanırım gerçekten çok yıprandı..bana önerebileceğin bir bakım formulü yada bir önerin var mı canım sence ne yapmalıyım..teşekkürler.
merhaba canim saclarimizi ister istemez hepimiz yipratiyoruz ama arada bir saclarimiza bir mola vermeliyiz yani sade bakim yaptirmaliyiz biliyorum dalgali saclar cok urastiriyor ama mecburen sadece nemlendirici urunlerle 1-2 ay bakim yapmalisin sac eski elastigini kazana kadar , saclar nemini kaybettigi icin cok yiprandigi icin cabuk kuruyor ve kiriliyorlar malesef. biraz ara ver sonra yine istedigini yaptirirsin.sampuaninida bol oil icerikli sec sacin duzeyini fazla yipratmamasi icin selam gorusmek uzeretatlicadiarzua.s.:nazar:

gülcay
2-10-07, 08:10
s*e*l*i*n
he bide abla ben saçlarımı katlı kestirdim(bunuda saçlarımın tipi yüzünden yaptım)saçlarım düz olmasına ramen eski düzlüğünü kaybetti üstleri düz altları dalgalı saçma sapan bişi oldu benm arkadaşımda aynı modeli yaptırdı onunda saçları benm gibi düz ama onun saçlarının her yeri düz halen hiçbi yerinde dalgalanma yoq eski düz saçlarımı geri istiom
galiba benm saçlarım ince telli deil seyrek galiba inanmassın kalın telli saç ile kendi saç telimi karşılartırdım hemen hemen aynı eskiden böle deildi
dünyada her şeyin çözümü warken bunun olmaması imkansız dimi ama!
selam canim benim! sacinin dibleri ve yeni sac cikmasi yani sacinin cogalmasi icin keramik iceren urunler var her kuaforde bula bilirsin bu urunu her yikamadan sonra sac diblerine en az 15 dakika masaj yaparak surersen goruceksin saclarinda sikilasma coaglma olucaktir, sacinin yaglanmamasi icin az sampuanla yika sac kremini asla kafa derisine surme daha cok saca temaz et sacin bir duzene girene kadar keramik iceren urunu kullan oldumu canim kendine iyi bak opuyorum by!:teselli:a.s.:nazar: ha bide her insanin saci deyisiktir yapi olarak arkadasinla ayni modeli kestirsende farkli durur ama bunlari takma kafana canim,sen saclarinin sagligi icin uras tamam!

gülcay
4-10-07, 19:10
s*e*l*i*n
katlı kesimden kaynaklanan saçlarımda dalgalanmalar oluo aslında saçım dümdüzz ama katlı kestrdikten sona hani saçını toplarsında iz olr ya onun gibi olmaya başladı artık fönmü çeksem diom bilimiom saçlarıma fön çekeceğim hiç aklıma gelmezdi çünkü saçlarım dümdüzdü
merhaba canim demekki sacina kat kestirince hafif dalgalar cikti sende budemekki senin sacin uzunken agir geliyordu ondan duz duruyordu ama kat olan yerler suan hafifledigi icin hafiften dalgalaniyor bu normal zaten sacta deyisim yasar bebeklik sacin asla aynen kalmadigi gibi anlican , sen uclarina hafif fon cekersin olur biter yapicak birsey yok cunku canim cok selam opuyorum seni by!:teselli:a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
4-10-07, 21:10
duft06
Merhaba.
Açıkçası benim hep dökülme gibi bir sorunum var. Her türlü testi yaptırdım.Bir bozukluk yok vücudumda.Fakat kurtulamıyorum.Bitkisel ilaçları da kullandım ne çare. Bilemiyorum bana nasıl yardımcı olursun?
merhaba canim ne turlu testleri yaptirdin sen mesela aciklarmisin biraz bilmem lazim aciklarsan sevinirim bekliyorum!?:teselli:

gülcay
jewel
canım benim de bir sorum daha olcak saçım dökülüyo dedim ya eğer saçıma balyaj attırmaya kalkarsam daha mı çok yıpranır?
balyaj sacinin duzeyindeki pullari acar ki sacin pigmentlerine ulasmak icin yani saci biraz kalinlastirir duzeyi bozuldugu icin ve biraz kurutur ama sac dokmez, bakiminida yaparsan sacinin duzeyide zamanlan duzlesir yine,yani saci keramik iceren urunlerle beslemelisinki elastigini geri kazanmasi icin sadece bukadar yardimci olabilirim :nazar:

gülcay
yagmur25
Merhabalar.Benim size birkaç sorum olacak;Röfle yaptırmak saçı yıpratırmı?boya saçı beyazlatırmı?Evde yapabileceğimiz pratik saç bakım önerileriniz varmı?...
Biraz üst üste oldu farkındayım ama cevaplarsanız sevinirim..teşekkürler...
merhaba arkadaslarada dedigim gibi rofle balyj ve boya sacin uzeyini bozar sacin pullarini acar icine girebilmek pigmenlere ulasabilmek icin buyuzden saclar kalinlasir bu asamalardan sorna ama siz bunu tekrar duzelte bilirsiniz surekli bakim yaparak saci besleyerek nemlendirici ve keratin icerikli urunlerlen.tam boya deyilde bakim icerikli boya karisimini yani sacin icerisine deyilde sade uzeyinde kalan boyalardan kullanirsaniz sacinizin pigmentlerini yok etmezsiniz ve saciniz beyazlamaz ama sac beyazlamasi sade boya ve permada olusmaz irside olabilir yada yas gectikcede olabilir her insanda farklidir , pratik sac bakimi en kolayi hakiki seytin yagini sacinizi boyamadan once kuru olan kisimlara surup bi 20 dakika bekletin elastigini kaybetmez boya sirasinda,yada dustan oncede ayni yontemi kullana bilirsiniz aynisini bagdem yagiyla yada caviz yagiylada yapabilirsiniz sacinizin parlak gorunmesi icin bir yumurta sarisini sampuanla yikadiktan sonra krem yerine kullanirsaniz ve ilik suylan durlarsaniz parlaklik elde edebilirsiniz ama bu asamada fon kullanamazsinis yani kendi halinde kurumasi gerekir yardimci olabildiysem iyidir.kusura bakmayin turkcem biraz bozuk olabilir ben yurtdisinda dogdum ve yasiyorum af ola selam by!a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
4-10-07, 22:10
jewel
kuaförcüm benim yüzümün şekli emmanınkiyle aynı fakat benim yüzüm biraz daha toplu:eek:saçlarım ince telli, hafif kabarık bu modellerden biri bana uyar mı?uyarsa hangisi?bunlar olmaz dersen önerebileceğin bi model var mı?ayrıca önereceğin modeli kesmesi için kuaföre ne demem lazım?
bi de gülcay hanımcım şu aralar tutam tutam saçım dökülüyo.doktora gitmeyi düşünüyorum ama açıkçası genelde gidiyorum hep aynı şeyleri veriyorar ve pek bi faydası olmuyo.sebep ne stresten ne de hormonal diye düşünüyorum.gerçi saçlar dökülünce streste oluyo baya:Roflol:mevsimlerden dolayı diye düşünüyorum buna önerebileceğiniz bir vitamin veya dıştan yapılabilecek bir bakım var mı?
ilk fotoraftaki uyar ama bunu kuaforune anlatmak zor olabilir eline alip gidebileceyin bir fotorafin yokmu canim buna benzer,icden alabileceyin sadece sac tirnak ve cild icin bir vitamin karisimi var aslinda eczanelerde bulunuyor ama turkiyede varmi bilemicem sormak gerekir eczanelere.hic fotorafin yoksa elinde kisacasi amerikan sekli uzun sac kesim dersin yani boydan fazla almicak onlerden arkaya dogru hafif kat ve tepeden asaga iki yada uc kat diye anlatirsin a.s.:nazar::enbuyukkk:ha birsey sormaya unuttum sacin dalgalimi duzmu?

gülcay
5-10-07, 12:10
şirine_4553
kullanıcı resmındekı cızgılı badılı olan ben oluyorum yanı dusun bendeee o sac rengını sagolsun kuaforu cok uyardım acık olmaması ıcın sac rengımın ama ıste aynen jewel ısımlı kullanıcının gosterdıgı sac modelındekı renk oldu ruslara benzedım yaaaaaa dünden beri aglıyorummmmmmm:KK43::KK43: ne yapabılırım
merhaba canim resimden fazla belli olmuyor sacinin rengi ama sen mutsuzsan sacina sutlu kahve rengine boyuya bilirsin boyadan once sacina hakiki seytinyagini 20 dakika surup bekletirsen boya esasinda sacin zarar gormez ama sacin son 6-7 cm sureceksin yagi sonra yikamadan boyucaksin bunu kuaforunde yapabilir :teselli:a.s.sutlu kahve unutma !

gülcay
5-10-07, 15:10
merhaba sirine yazdigimi okumadinmi sana bilgi vermistim bu konuda sutlu kahverengi diye !?:nazar:

gülcay
6-10-07, 11:10
yagmur25
Teşekkürler arkadaşım cevapladığın için ama bir sorum daha var;yapılan boyanın saçın üzerinde olup olmadığını nasıl anlıycaz?yani öyle boyaları nasıl tespit edicez?ben sık sık röfle yaptırıyorum röflenin saçın üzerinde olması mümkünmü?söylediğiniz bakımları boyadan öncemi yapmalıyız ben öyle anladım da.....şimdiden tşkrlr cevabın için..sevgiler...kafamçokkarıştı
merhaba canim bakim herzaman once yapilmalidir saca guc vermek icin eyer sacinizda kuruluk kopma varsa sac elastigini kaybetmistir buyuzden once bakim,rofle sacin icine girer sacin pigmentlerini deyistirmek icin ama roflenin uzerine cila atiyorlarya o boya iste sacin uzeyinde kalan boyadir sacin pullarini tekrar kapatmak icin kullaniliyor saca daha guzel bir parlaklikta sagliyor normal boya ise mattlastiriyor,insallah sorularini cevaplandira bilmisimdir yanliz benimde buyuk sorunum var ben yurtdisinda yasadigim icin bu boyalarin turkcede kullanilan isimlerini bilmiyorum kendimde turkiyede sacimi yaptirirken kuafore cila boyasindan diyorum hi hi ,bizim burada boyanin ismi (tonung) yani amonyaksiz boya kisacasi !optum selam !a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
wheatus
birde su sorum olcak benim sacima hint yagi olsun zeytin yagi olsun sac diplerine sürünce saclarim cok asiri döklyo yani güclensin derken döktryorum anlamadm gitti neden olyor ? bendemi sadece öle olyor yoksa normalmi ?
merhaba canim zaten yagi sacdiblerine surmiceksin sade saca suruceksin sac diblerine sut yada yogurt surebilirsin nemlendirici olarak ama yaglari sade saca sur,bir elhavlusunu sicak suya batir cikar ice sik ve kafana sar 15 dakika beklet sac surdugun yaglari iyce ceksin sonra normal az sampuanlan yika ve saclarinda sana tesekkur edicektir optum canim selam !a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
arkadaslar blog yazilarimada beklerim siyaret ederseniz sevinirim kucakdolusu opucukler !a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
6-10-07, 19:10
wheatus
tekrar alayim simdi rofle yapyolar bunun icinde ammoniyak oldgu icin sacin icine giryo. Sonrasnda birde tönung yapyolar oda üstünü kapyo.
simdi bu tönung sayesnde sac elastigini gerimi aliyo, ama ilk basta roflede bulunan ammoniak zaten yipratmis olmyomu?

birde tönüng lar genelde var oldgunun sacin koyusunu elde edebiliyosn üstünü kapladigi icin birde 24yikama gibi bir süreden sonra gidyor. Trde pek rastlanlmyo marketlerde öle boyaya, genelde kalici olanlar olyo.

bisi sorcam simdi boya saca zarar veriyor ya yani ben fark edyorm kendi saclarm pamuk gibi boyanan sac ondan daha sert geliyo. Ammoniakmi nedeni?
Eczanede ammoniaksiz dogal boya ürünleri dahami ii veya bildigin bir boya varmi saci cok yipratmayan? Ve boya ile yipratlmis saclara neyi tavsiye edersin?
VE ve ve hemen boyadiktan sonra neye dikkat etmek gerekyor? yani daha iii olmasi icin bisi yapilabilrmi veya dedin gibi öncden yagarla beslemek tek yolmu?

cok sordum biliyorm :eek:
öpüldüüün kocamaana.s.
bak canim tam boya sac uzadikca cikar kendi saclarin dibten cikar anlarsin ama bu amonyaksiz boyalarda yani tonunglarda tabiyki yikadikca cikar sacin disini sadece kapladigi icin ama saca zarar vermez dahacok havadaki radikal ucusan maddelerdende korur saci,aslinda loreal markasinin var ve her kuaforde bulunmasi gerekiyor

gülcay
6-10-07, 20:10
wheatus
tekrar alayim simdi rofle yapyolar bunun icinde ammoniyak oldgu icin sacin icine giryo. Sonrasnda birde tönung yapyolar oda üstünü kapyo.
simdi bu tönung sayesnde sac elastigini gerimi aliyo, ama ilk basta roflede bulunan ammoniak zaten yipratmis olmyomu?

birde tönüng lar genelde var oldgunun sacin koyusunu elde edebiliyosn üstünü kapladigi icin birde 24yikama gibi bir süreden sonra gidyor. Trde pek rastlanlmyo marketlerde öle boyaya, genelde kalici olanlar olyo.

bisi sorcam simdi boya saca zarar veriyor ya yani ben fark edyorm kendi saclarm pamuk gibi boyanan sac ondan daha sert geliyo. Ammoniakmi nedeni?
Eczanede ammoniaksiz dogal boya ürünleri dahami ii veya bildigin bir boya varmi saci cok yipratmayan? Ve boya ile yipratlmis saclara neyi tavsiye edersin?
VE ve ve hemen boyadiktan sonra neye dikkat etmek gerekyor? yani daha iii olmasi icin bisi yapilabilrmi veya dedin gibi öncden yagarla beslemek tek yolmu?

cok sordum biliyorm :eek:
öpüldüüün kocamaana.s.
bak canim tam boya sac uzadikca cikar kendi saclarin dibten cikar anlarsin ama bu amonyaksiz boyalarda yani tonunglarda tabiyki yikadikca cikar sacin disini sadece kapladigi icin ama saca zarar vermez dahacok havadaki radikal ucusan maddelerdende korur saci,aslinda loreal markasinin var ve her kuaforde bulunmasi gerekiyor .rofle dediyin sey boyadaki ayni islemi goruyor yanliz derecezi daha yuksek oluyor sonra iste cila dedikleri (tonung) sacin uzerini kapladigi icin yani sacin pullarini kapattigi icin sac yine duzlesiyor ve parliyor,bilmiyorum anlata bildimmi turkcem kotu biraz cumle ve isim eksikligi yasiyorum kendimde sorry canim !a.s.:nazar::enbuyukkk:

gülcay
izmirliii
tmm cnm :1hug:
---evet keratin demek istemistim pardon canim tesekkur ederim---!:eek:a.s.

gülcay
izmirliii
gülcay cnm saç için vitamin önerir misinnnnnnnnnn
benim bildiyim sac,tirnak ve cild icin karistirilmis vitamin urunu var eczanede bulabilirsin ama ad sorma cunku urunlerin isimleri farkli farkli oluyor ama icerigi ayni oluyor yani farketmiyor hangi isim sen bucene goresini secersin artik sonucta sadece icten alabildigin vitaminler bunlar :KK46::KK46:a.s.:nazar: