Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

reku
21-04-08, 14:04
en guzel yontem elma sırkesı cnm aksamları sıvılcelerın uzerıne sur derım ben.bırazcık yakar ama ıdare et artık

winksx
21-04-08, 18:04
geçen gün eczaneden bi ürünün eşantiyonunu aldım .kadın çok övdü bi deneyeyim dedim kil maskesiymis. yaptım eh idare eder .ama 85ytl lik bişey değil .o yüzden doğal kil maskesi yapıcam yani evde kendim hazırlıcam .son umudum bu artık .artık bu da olmazsa ağlıcamsenağlama

selale2003
22-04-08, 19:04
twety26
bence en doğal peeling gülsuyu canım has gülsuyu bul onu sür yüzüne .doğal bir sıkılaştırıcı o çünkü .hepinize geçmiş olsun aynı sorun bendede var avonun bir kremi yüzünden cildim bozuldu ogünden beri de avonun cilt ürünlerini kulanmam.bir bilgiye ulaşan olan olursa yazarsa sevinirim bende.
aynen ben de öyle..avon un hiç bir ürünün önermiyorum.

selale2003
22-04-08, 19:04
melniz
Akneli ciltler için:
su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın.Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir
Ciltteki lekeler için:
Dörtte bir litre suya 3 corba kaşıgı elma sirkesi koyup kaynatın ateşi kısın başınıza bır örtü kapatarakyüzünüzü buhara tutun.Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin.Haftada 2 kez tekrarlanması önerilir
elma sirkesi ayrıca lekelere harika bir çözüm ama uzun vadede...

selale2003
22-04-08, 20:04
ssidre
biraz geç kaldım cevap vermek için kusura bakma işlerden dolayı pek bakamadım.bizim arkadaş iskenderunda yaptırdı peelingi kimyasal değildi sanırım fiyatıda 50,00ytl idi seans başına,ama yüzü sivilcelerinden dolayı çok kötü iz bırakmıştı ama şimdi iyi kalmadı o çukurları.hatta bi defadaha yaptırıcak sonra kimyasal olmayan bir krem önermişler onu alcaktı en son gördümde arkadaşı.
bu söylediğin acaba aliminyum kristalleri ile yapılan soyma işlemi mi..bu fiyata ancak o yapılıyor diye biliyorum..kimyasal sanırım daha pahalı.bu yöntem de güzel ama derin izleri tamamen kapatmıyor.daha basit izler için...ayrıca en az ayda bir gitmek gerekiyor.

selale2003
SÜZGÜN
arkadaşım ben cok arastırdım yaptırmayıda düşündüm ancak 2 3 ay yüzüm ciğer gibi gezmeyı ve sölediiniz diğer etkılerı göze alamadm novıderm exfolıant kullanıyorum 1 aydr cılt canlandrma diye konu da actım cılt düzensızlıklerını ve bozuklukları düzeltme ızlerı toparlayıp kucultme cıldı canlandrma gıbı etkılerını gordm önerırım ayrıca bu sitede yıne okuduğum diğer cok önerılen diger yontemlerde var mesela kantaron yagı aloe vera çiçeğinin özü diyolar tamamen kurtulmak için bunlarıda deneyebılırım kımyasal peelıng bıldığıniz gibi meyve asıtlerı ıle yapılıyo burda bı arkadasımız doğal kımyasalpeeling tarıfı de verms onuda deneyın derm cunku mantıklı ve denenmiş yararı görülmüş herkese geçmiş olsun
ben de şimdi lekeler izler için benev'in emlite kremini sipariş ettim.ama ilginç bir güneş kremi ile beraber.bu emlite krem diğer soyucular gibi değilmiş.sadece renk açıyormuş ve cildi düzeltiyormuş.güneş ürünü ise daha ilginç.bir minik göz damlası gibi.günde 2-3 damlayı su ile karıştırarak kullanıyorsunuz.%100 korumaymış.sonuç almaya başlarsam inşallah yazacagım

selale2003
pharmacea
süzgün hepsini kullandım ve fayda görmedim cnm....ve eczacıyım sürekli araştırıyorum...cilddeki skarlardan kurtulmak için ya cildi soymak gerek yada orayı doldurmak yada lazerler o skarların içine yara açıp iyileşmesini sağlamak...boş olduğunu söylüyorum boşuna uğraşmayın diye....tabii istiyen denesin gene...
benev'in emlite kremini hiç kullandınız mı

selale2003
ojesss
arkadaşlar ben mikrodermabrazyon die bir işlem yapıldığını ve iyi sonuçlar verdiğini öğrendim hala araştırıyorum ama bilgisi olan varsa anlatabilirmi . benim gözeneklerimde açılma oldu izler çok kötü değil ama beni rahatsız ediyor .en fazla 2.3 senasta geçiceni sölüyorlar az olduğu için ve son bir senede oluştu bu izler .çok derin ve uzun zaman geçen izlerin tedavizi daha zor oluomuş die duydum . bilginize .
ben birkaç kere mikrodermabrazyon yaptırdım.aslında doktorum düzenli olarak 15 günde bir gel demişti.ama ben o düzene uyamadım.buna ragmen memnun kaldım.en azından yaptırdıktan sonra burnumdaki siyah noktalar gidiyor.cildim geriliyor.ama geniş gözenekler için çok faydası olmazmış.sadece biraz küçültürmüş.

SÜZGÜN
22-04-08, 21:04
selale2003
ben birkaç kere mikrodermabrazyon yaptırdım.aslında doktorum düzenli olarak 15 günde bir gel demişti.ama ben o düzene uyamadım.buna ragmen memnun kaldım.en azından yaptırdıktan sonra burnumdaki siyah noktalar gidiyor.cildim geriliyor.ama geniş gözenekler için çok faydası olmazmış.sadece biraz küçültürmüş.
arkadasım lütfen ara ara sıteye gır bu krem nası bişey etkı durumu nedr yaz eğer yararını gorursen mutlaka kullanırız ılaç özellıkte dermokozmetık bı urun dımı ayrıca bu mıkro dermabrazyon malıyet olarak nası bişey bılgılendırırsen sevınırım
:uhm::uhm:

Ati
23-04-08, 10:04
emotionum
benim çok kötü bir cilt sorunum yok ama alnımda siyah noktalarla oynamaya ve birkaç sivilce sıkmaya ilişkin olan uzun süreli lekelerim vardı. MADECASSOL kullandım hiç birşeyim yok

bu arada arkadaşıma önerdim onun cildinde çok fazla sivilce izi ve irinli sivilce vardı düzenli kullanıma bağlı onunda tüm sivilce izleri geçti. ve olan sivilceleride kurudu. umarım yardımcı olabilmişimdir.yerimseniben
kızlar ya bu ilaçı okudugum sayfaya kadar herkes önermiş enazından biçok kişi benim yüzümdeki izler çukur şeklinde olanda var ayrıca kırmızı leke şeklinde olanda var benim cildimde işe yayarmı acaba
ayrıca ben bikaç yıl önce sivilce tedavisi gördüm benim sivilcelerimin normal olmadıgını ve vucudun ürettiği mikrobu atış şekilinin sivilce yoluyla oldugunu sölemişti doktor 1 yıl tedavi oldum şimdi sivilce çıkmıyo çıksada çok küçük ama çukurluklar ve izler benim canımı çok sıkıyo bu ilaç işe yararmııııııııııı sizce yorum bekliyorum

Ati
23-04-08, 11:04
serenn
Neostrata diye bir marka var, ürünleri kozmetik değil, daha çok ilaç niteliğinde, içinde cildi yenileyen AHA diye birşey var. Sivilceleri yok etmek için neastrata oil control jel, izler için neostrata pigment jel, ben çok memnunum herkese tavsiye derim. Eczanelerde satılıyor ama her eczanede bulamazsınız, kozmetik ağırlıklı eczanelerde vardır.
neostratra önermişsin peki bu sivilce için mi izleri için mi bana biraz acıklarmısın nasıl kullandın neler yaptın

kutlaar
23-04-08, 14:04
serenn, bende merak ettim lütfen biraz daha anlatırmısın.

oyamelek
24-04-08, 08:04
ya kızlar Contractubex adlı nilaç cildi soyarakmı izleri gecirio eger böyleyse gnes kremi kullanmak gerekmiomu kullanan brir cevap yazarsa cok sevinirim ayrıca nezmanlar ve nasıl sekilde kullanıcaz yaw

Huysuz
24-04-08, 08:04
arkadaşalr bn İMEX diye bı krem kullanıyorum dr. 2 sene öncevermişti bn bıttıkçe alıyorum 20ytl eczanelerde karneye yazılmıyo kremın rengı fondeten gibi sivilcenın ustune dokunun yeter akşam yuzmu yıkar yıkamaz suruyorum sıvılceyı kurutuyo ve çabuk geçmesını sağlıyo hatta bn makyaj yapmadan önce sivilce yerlerıme pudra falan zarar vermesın önce krem surpu sonra makyaj yapırum istersenız deneyın derım diğer sayfaları okumadım kullanan varmı bilmıyorum

serenn
24-04-08, 09:04
Ati
neostratra önermişsin peki bu sivilce için mi izleri için mi bana biraz acıklarmısın nasıl kullandın neler yaptın
Canım hem sivilce için hem de lekeler için farklı ürünleri var neostratanın, sabah akşam sürüyosun bir de güneş koruyucu kullanıyorsun. Denemeye değer, ben çok memnun kaldım açıkçası.

selale2003
24-04-08, 12:04
SÜZGÜN
arkadasım lütfen ara ara sıteye gır bu krem nası bişey etkı durumu nedr yaz eğer yararını gorursen mutlaka kullanırız ılaç özellıkte dermokozmetık bı urun dımı ayrıca bu mıkro dermabrazyon malıyet olarak nası bişey bılgılendırırsen sevınırım
:uhm::uhm:
mikrodermabrazyon için ben seansına 50 ytl veriyorum..yeni fiaytı bu yani.45 dak.falan sürüyor..ama buhara giriyorsunuz.yüz temizleniyor..sonra işlemi yapıyorlar..sorunlu bir cilt ise 15 günde bir yaptırsanız yeter.ve dediğim gibi çok derin olmayan çukurlar gözenekler kapanıyor.ve üst deri lekeleri geçiyor..
emlite kremim şimdi geldi.ancak 1 hafta 10 gün sonra bir şeyler söyleyebilirim....çünkü 6-9 hafta diyor ilk belirtileri için.

ThePessimist
24-04-08, 12:04
Ben Doktor Gözetiminde Sivex,İsotreksin+Monodox(Antibiyotik) kullanıyorum Tamamen Kurtulabilmem içün 6 ay boyunca aralıksız devam etmem gerekiyomuş Siyah Nokta Yağlanma Oldukça Azaldı,
Baya etkisini Farkını gördüm Tavsiye ederim Arkadaşlar_!
a.s.

Surperi
26-04-08, 13:04
ben Isotrexin'i şiddetle tavsiye ederim. tüm cildim ergenlik etkisiyle birkaç yıldır sivilce doluydu ve şimdi tek sivilce dahi yok. iki-üç haftada geçti.

Esmerxxx
26-04-08, 14:04
bende sivilce yok ama burun ve yanak bölgemde çok siyah nokta var tabi lekeliride unutmuyorum leke çok yok ama yinede dikkat çekiyo. ne yaptıysam geçmedi ordan burdan duyduğum maskeleri peelingleri yaptım hazır maskeler aldım,geçen ay cilt bakımıda yaptım 40 ytlye ama bi sonuç alamadım.şimdi sebamedin ürününü kullanmaya başladım 5nisadan beri kullanıyorum 1buçuk ayda anca sonuç verirmiş,sabırlı olmak gerekiyomuş çünkü cilt tüm herşeyi dışanı kusuyomuş sivilcelenmeler yağlanmalar falan... eğer bi sonuç alabilirsem memnun kalırsam yada kalmazsam sizinle paylaşırım.

eylul_ist
28-04-08, 15:04
arkadaşlar sivilce izleri için ayrı,sivilceler için ayrı,sivilcelerden sonra yüzde kalan hafif çukurlar için ayrı ilaçlar var...lütfen yazarken hangi kategoriye girdiğini yazın...ben şahsen roaccutane kullandıktan sonra sadece yanaklarımda kalan yüzeysel çok hafif çukurlardan muzdaribim..sadece yakından bakıldığında farkediliyo olsada bunlardan kurtulmak istiyorum..bunun için bi önerisi olan varsa memnun olurum..şimdiden teşekkürler..

mavi deniz
1-05-08, 08:05
runkli
arkadaşalr bn İMEX diye bı krem kullanıyorum dr. 2 sene öncevermişti bn bıttıkçe alıyorum 20ytl eczanelerde karneye yazılmıyo kremın rengı fondeten gibi sivilcenın ustune dokunun yeter akşam yuzmu yıkar yıkamaz suruyorum sıvılceyı kurutuyo ve çabuk geçmesını sağlıyo hatta bn makyaj yapmadan önce sivilce yerlerıme pudra falan zarar vermesın önce krem surpu sonra makyaj yapırum istersenız deneyın derım diğer sayfaları okumadım kullanan varmı bilmıyorum
slm bende bu forum da özellikle sık duymaya başladım imex i sabunuda kremide sabunu denemeyi düşünüyorum ama artık her ürüne para harcamaktan bıktım bu yüzden de yeni bir şeyler alırken tereddütte kalıyorum.kremin faydasını gördün sanırım sivilcelerini bitirdimi bu krem.benim eskisi gibi sivilcelerim aşırı iltihaplı degil şuan ara sıra iltihaplı olmak üzere küçük ama ve genelde kızarık şeklinde kabarık oluyor ve leke gibi duruyoryani sivilcelerim kızarık şeklinde görülüyor bunlarada faydası varmı.tam olarak daha açıklayıcı yazarmısın nasıl kullandın ve makyaj yapmadan önce sanırım kullanıyorsun sanırım sen.bu krem konusunda herkes farklı bişeler söylüyor yaradı diyen yaramadı diyen.bende şaırdım lütfen biraz daha bilgilendirirsen sevinirim

fazisun
2-05-08, 06:05
mrb kızlar, ben bu sabah önerilerinizi okuyarak imex sabun, bebanthene plus aldım.. kullanıcamn bakalım...

şimdi sizden hem güneş kremi hem nemlendirici olarak kullanacağım krem tavsiyeleri istiyorum...

(eczacı sebamed baby olabilir dedi ama...???

gizzem
arkadaşlar imex krem içerisinde tetrasiklin denen antibiyotiği içeriyor ve bu antibiyotiğin yağ bezlerini ufaltıcı,iltihabı azaltıcı etkisi vardır
sivilceleri önlemez ama iltihaplı sivilce çıkmamasını sağlar
içinde petrolatum(vazelin) baz madde olarak kullanıldıgı için cildinize fondöten gibi büyük miktarlarda kullanmanız önerilmez
çünkü bu madde gözeneklerini daha da tıkayarak,kremin yarardan çok zarar vermesini sağlayabilir
imex kremi kibrit başı büyüklüğünde bir miktarı bütün yüzünüze yayarak kullanmanız gerekir ki yararı zararında çok olsun

bu arada okudugm bölüm ve ilgim itibariyle sivilce ilaçları ve ürünleri konusunda bilgi sahibiyim.sorunuz olursa bana sorabilirsiniz.bilgim dahilinde cvplarıma.s.

gizzem
fazisun
mrb kızlar, ben bu sabah önerilerinizi okuyarak imex sabun, bebanthene plus aldım.. kullanıcamn bakalım...

şimdi sizden hem güneş kremi hem nemlendirici olarak kullanacağım krem tavsiyeleri istiyorum...

(eczacı sebamed baby olabilir dedi ama...???
cilt tipiniz nedir?eğer cildiniz yağlıysa sebamed baby biraz agır gelebilir.

fazisun
eee sorduk AMA SİVİLCELİ VE LEKELİ BİR CİLT İÇİN HEM NEMKENDİRİCİ HEMDE KORUYUCU GÜNEŞ KREMİ????? HANGİ MARKA VE NE???

fazisun
Pardon Gizeem Teşekür Ederim...
Cildim Yağli Ama Ayni Zamnada Kuruyor..

gizzem
cnm sebamedin bebekler için olan değil de yetişkinler için olan yüz için güneş kremi var
onun sana olacagını düşünüyorum
özellikle yaz aylarında zaten cilt daha da yaglanacagı için daha agır birşey kullanırsan cildin yaglanır ,yüzündeki güneşten koruyucu ürünler de akar faydası olmaz
akşamları da cildini temizledikten sonra yagsız bir nemlendirici sürebilirsin
sebamedin güneş koruması çok iyidir üstelika.s.

fazisun
AMA OİL FREE DEĞİL SANIRIM....

BEN SABAH SÜRÜP ÇIKICAM AKŞAMA KADAR YÜZÜMDE OLACAK ÇOK YAĞLANDIRMAZ MI???

VEYA ÖNERDİĞİN MARKA VAR MI... EN İYİSİ SEBAMED Mİ??

(çok sordum kusura bakma ..teşekür ederim)

gizzem
cnm oil free istiyorsan lotion olanından alabilirsin
ama onun da nemlendirici özelliği yoktur
gerçi yaz için yaglı bir cilt kendi nemini kendi üretir ben olsam lotion kullanırdım ki kullanmıştım da
güneş koruması güçlü olan bunun dışında benm bildiğim la roche posay,avene,vichy var
içlerinde fiyat olarak en uygunu sebameddir ve diğerlerinin yaptıgı işi yapar
yine nemlendiricili istersen olayın böyle ürünleri var
ama güneş koruması için kullanılan madde miktarı sebameddeki kdr yüksek değil malesef
ona da bir bakabilirsin
a.s.

fazisun
tamam teşekür ederim sanıırm sebamed alıcam sanırım..

gizzem
2-05-08, 07:05
arkadaşlar imex krem içerisinde tetrasiklin denen antibiyotiği içeriyor ve bu antibiyotiğin yağ bezlerini ufaltıcı,iltihabı azaltıcı etkisi vardır
sivilceleri önlemez ama iltihaplı sivilce çıkmamasını sağlar
içinde petrolatum(vazelin) baz madde olarak kullanıldıgı için cildinize fondöten gibi büyük miktarlarda kullanmanız önerilmez
çünkü bu madde gözeneklerini daha da tıkayarak,kremin yarardan çok zarar vermesini sağlayabilir
imex kremi kibrit başı büyüklüğünde bir miktarı bütün yüzünüze yayarak kullanmanız gerekir ki yararı zararında çok olsun

bu arada okudugm bölüm ve ilgim itibariyle sivilce ilaçları ve ürünleri konusunda bilgi sahibiyim.sorunuz olursa bana sorabilirsiniz.bilgim dahilinde cvplarıma.s.

paryosa3
2-05-08, 12:05
merhaba,
üniversiteyi kazandığım sene ağustos sonu gibi başladı akne sorunum ve ben strestendir die ihmal ettim daha sonra temizlik ürünleri ile yok etmeye kurtulmaya çalıştım ama her gün bi başka akne ile yüzüm mahvoldu.en son doktoro gittim geç kalmışsın iz kalabilir dedi yok mu iz bırakmadan tedavi dedim bakıcaz dedi.bana tetradox yazdı tahliller yapılmıştı ve 4 ay kullandım 1. aydan itibaren akneler geçmeye yenisi de çıkmamaya başladı daha sonra sanırım yüzüm yenileyici özlelliğe sahip kalan izler hafif çukurlarda geçmeye yüzüm düzelmeye başladı.tedavi bittiğinde çok mutluydum.sonra kış geldiğinde tekrar arada çıkmaya başladılar ama o akne gibi değillerdi ondan çok korkuodum 5 yıl oldu kışın hala çıkıolar yazın düzelio.şimdilerde yüzümü sebamed sabunla yıkayıp tonikleyip nemlendirici kullanıorum ve gayet ii.bu sorunla o kadar mücadele ettim ki şanslı olduğumuz noktada şu bence bebek gibi cildi olanlar 30unda yaşlancak ama bziim gibi yağlı olanlar 60ana kadar taş kalacaknaniknanik
annemden biliorum 62 yaşında daha yeni yaşlanıo:teytey:

paryosa3
2-05-08, 12:05
bu arada imex kullanıorum bende ama kızlar sakın bütün yüzünüze sürmeyin o ilaç akne üzerine geceleri sürülüo.fondoten niyetine kullanılmaz doktor sakın güneşe çıkma akşamları sür dedi.benden demesi:)

paryosa3
2-05-08, 23:05
:teselli:
sufii
evet canım bir kitapta okumuştum kızıldereliler yağlı cilt için kutsanmış cilt diyorlarmış lakin otuzuma kadar çok çektim:kahve:
bunu duymamıştım ben kutsanmış ha çok hoşuma gitti:)
ayrıca cildi sürekli yıkamak daha çok yağlanmaya sebep verio sadece gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda su ile yıkamanız daha iyi demişti annemin cildiye uzmanı arkadaşı.
su cilde gerekli olan şey değil mi zatenyerimseniben

yELiiizz
4-05-08, 21:05
gizemcim ben zoretanin kullanıyorum da 15 gün oldu yanıyo suratım bu seba med 28 verdi dr ama yapış yapış sanki parlıyor sivilceleri artırmaz mı birde benim dudak üstü yani bıyık kısmı çok terliyor güneş kremi gidiyordur bi çözüm varmı teşekkürler

zeyhat
5-05-08, 08:05
Merhaba arkadaşlar bendede aynı sorun var. Şunu kesinlikle öneriyorum normal nemlendirici kremlerden kullanmayın. Bende nemlendirici bile akne yaptı. O yüzden kullanacağınız krem su bazlı olmalı. Birde cildinizin yağlanmaya başladığını anladığınızda limon suyunu pamuğa döküp cildinizi iyice silin bir süre beklettikten sonra yıkayıp su bazlı nemlendirci krem sürün. Bana çok iyi geldi sizlede paylaşmak istedim.

deniztoprak
5-05-08, 10:05
ya kimyasal peeling te riskli ama mevsimi şartları falan varmış. kaş yaparken göz çıkarmayın. kese ve peeling özellikli maskelerle idare edin.

qwert
5-05-08, 12:05
Cancan97
ben size akne ve lekeler için ideal marka krem var sabunu ile birlikte satılmakta.Suriyeden getirtiliyor.Buradan da temin edbilirsiniz.Ben size yardımcı olurum ürünü bulmak için.Kesinlikle iddia ediyorum(çünkükullandım)Piyasadaki en etkili leke giderici kremdir.Hem de öyle çok pahalı da değil.Akşamları yüzünüzü ideal sabun ile yıkayıp kuruladıktan sonra sürüyorsunuz.sabah kalkınca yüzünüzü tekrar sabun ile yıkayıpkuruluyor.daha sonra evde hangi nemlendirici kreminiz varsa farketmez onu sürüyorsunuz.İşlem bu kadar . 1 hafta bu işlemi uygularsanız hemen sonucu farkedeceksiniz.mutlaka denemenizi tavsiye ederim.İdeal krem sadece gece sürülür.bunuda not edeyim.Sağlıklıgünler........
nereden bulabiliriz bu kremi ve sabunu

gizzem
5-05-08, 12:05
yELiiizz
gizemcim ben zoretanin kullanıyorum da 15 gün oldu yanıyo suratım bu seba med 28 verdi dr ama yapış yapış sanki parlıyor sivilceleri artırmaz mı birde benim dudak üstü yani bıyık kısmı çok terliyor güneş kremi gidiyordur bi çözüm varmı teşekkürler
cnm merak etme sivilce yapmaz.hadi tuttu yaptı desek bile yararı zararından çok çok fazla olur güneş kreminin.güneş kremi kullanmazsan kullandıgın ilaç sebebiyle incelen cildinde çok sayıda güneş lekesi oluşabilir.sebamed bu konuda gzl bir marka güvenebilirsin
malesef bütün güneş kremleri bir miktar parlama yapıyor.en yapmadıgını iddia edeni bile.eger sen şimdi krem olanını aldıysan sebamedin,daha hafif lotion olanı var bir dahaki sefere ondan alabilirsin.o çok daha hafiftir,bu sen üstelik spreyli kutularda çıkarmışlar.
terleme için ise cnm btn gün dışarda durdugun bir işin yoksa,mesela sadece sbh güneşe maruz kalıyorsan,evden çıkmadan yarım saat önce sürmen yeterli.ama bütün gün güneşli bir yerdeysen gün içinde tekrarlamalısın çünkü terlemeyle ve sürtünmeyle kremin etkisi azalır.
bu arada vichy fluid şu ana kdr gördüğüm en az yağlanma yapan güneş koruyuculardan,la roche posay anthelios da aynı şekildeymiş.istersen bir dahaki sefer onlara da bakabilirisn.ya da eczaneye gidip küçük testerlarından isteyerek deneyebilirisn.eczaneler tester vermemeye çalışırlar ama birkaç yerde sorarsan mutlaka veren bir yer bulursun cnma.s.

bakoş
6-05-08, 08:05
merhaba fazisun, ben yeni ve yıllaaaaardır sivilcerden muzdarip bir üyeyim. üniversite yıllarımdan beri uğraşıyorum geçsin diye . benim de denemediğim ilaç kalmamıştı. evlendim , hamile kaldım. yüzüm feci bir hale geldi .kıpkırmızıydı her yerim. neyse doğum yaptım.eşi doktor arkadaşının önerdiği AKNEFUG adlı kremi getirdi. yıllardır antibiyotiklerin bile yapamadığını aknefug yaptı. cilgim şuan çok düzeldi. yine sivilce çıkıyor ama kremi sürünce ertesi güne geçiyor. ben de güneş korumalı krem alırken çok araştırdım. 2 yıldır lancomun 30 spf li nemlendiricisini kullanıyordum bitti fena da değildi. bu sene eczaneden sorarak aldım . la roche possey. hiç yağlanma , parlama ,sivilce yapmadı. çok memnun kaldım öneririm sana

mekemeke
6-05-08, 08:05
Valla genç arkadaşlar ve cildi yağlı ve sivilce sorunu olanlara kesinlikle iyi geleceğini bildiğim ve kendiminde uyguladığı birkaç öneri sunacağım...
Bu önerilerimin biri belki genç arkadaşlara pahalı gelebilir ama uzun vadede çok işe yarayacağını söyleyeblirim.
30 yaşındayım ve gençliğimde çok ciddi sivilce problemleri yaşamadım ama her genç kızda olan klasik sıkıntıları bende yaşadım ve hala da belli dönemlerde yaşıyorum.
1.Cildinizi temiz tutun ve elinizi fazla yüzünüze sürmeyin.
2.Nemlendirin...(mutlaka...yağlı bile olsa)
3.Yaz aylarında faktörlü güneş kremini ihmal etmeyin...
4.clinique anti-blemish spot treatment jel...inanılmaz bir sivilce kurutucudur...tek geçerim....Şiddetle tavsiye ediyorum..fiyatı da uygun bir üründür...(kocakarı ilaçları ile sakın cildinize zarar vermeyin, cildiniz deneme tahtası değildir..)Eğer daha yoğun bir sivilce probleminiz varsa seri olarak kullanın...(yanlış bir inanış vardır...bazı genç kızlar sivilce ilaçları kullanınca hemen sonuç bekliyorlar...cildimde daha çok sivilce çıktı ,bıraktım diyen çok duydum...arkadaşlar birçok sivilce kurutucu ürün ve uygulama önce sivilcenin kusmasını, açığa çıkmasını sağlamalıdır ve ondan sonra yarar sağlar.
5.Bu tavsiyem biraz pahalıdır ama çok iyi sonuçlar alırsınız...İyi bir cilt bakım merkezinde sürekli cilt bakımı uygulatmalısınız....mezoterapi ve lazer tedavisi..
Size yardımcı olması açısında 80 ile 140 ytl arasında olduğunu ve daha fazlasını vermemeniz gerektiğidir.İlk başlarda her ay yapılan cilt bakımı cildiniz düzene girdiğinde 6 aylık dönemlere düşer...
lütfen sabirlı olun ve kendinizi sevin...Olumlu olursanız cildiniz cevap verecektir.

BMD
7-05-08, 10:05
Tretin Ve Azelderm Verdi Doktor Bana Izlerim çillerim Ve Sivilcelerim Için Yüzümdeki Hafif Kirişikliklarinda Geçeceğini Söyledi(ama Benim Kirişiğim Yok:)) Gözeneklerinde Geçeceğini Söyledi Yanliz Tertinden çok Azkullanmami Yoksa Cildimin Kötü Olacağini Söyledi.

ebrumelis
7-05-08, 13:05
bende sivilce tedavisi görüyorum ve bu başlık altına yazılan bütün yorumları okudum ve sivilcelerinden muzdarip olan herkesin tek yapması gereken sabretmek ve her zaman daha kötüsünün olabileceğini düşünüp şükretmek.benim büyük bi sorunum yok sivilceyle alakalı ama herkes mükemmeli yakalamak ister şuan isoterexin jel ve numis med sabun kullanıyorum henüz 5 gün oldu ama ben cildimin düzeleciğinden eminim çünkü inanıyorum.numis med sabunu da tavsiye ederim siyah noktalara çok iyi geliyor benim burnumda vardı biraz ama 5 gün kullanmama rağmen bariz bi temizlenme var.

BMD
8-05-08, 12:05
ben tam 14 sene çokiyimser davrandım sonucunu alamadım malesef.:) roaccutane tedavisi bile gördüm. hiç bişey fayda etmiyo ilacı bi bırakın hepsi geri gelir sivilcelerin

gizzem
8-05-08, 16:05
bayanlar sivilce tedavisinin en önemli adımı cildinizi mümkün oldugunca az ürünle karşılaştırmaktır
eczanelerde ve kozmetik ürünlerini satan yerlerde size bütün seti aldırmaya çalışırlar buna sakın kanmayın!
cildinizi iyi temizleyen bir temizleyici
akşam sürülecek aha veya bha veya retinol türevi içeren bir sivilce krem(ilaç da olabilir kozmetik amaçlı bir markanın da olabilir)
gündüz için güneş koruyucu cildinize yeter de artar
gereğinden fazla ürün cildinizi irrite ederek tahrişi ve sivilceleri arttırıra.s

gizzem
roaccutane cilt için son çare olarak görülür fakat dermatologlar az da olsa bu ilacı kullandıktan sonra da sivilce çıkmaya devam edebileceğini söylüyorlar
çogu kişide geri dönmesede sivilceler malesef bazılarında geri dönüyor.

gizzem
devamlı sivilce yapan bir ciltten malesef şunu yaptım kurtuldum diye bir olay yoktur.kimi bayanların ciltleri sivilceye yatkındır ve bunu önlemek için devamlı bir cilt bakım rutini uygulamak gerekir.burda genel olarak bu rutini ve nasıl uygulanması gerektiğini yazacağım.faydası olacagına inanıyorum.

1.ÜRÜN=cildinizi güzel bir yüz yıkama jeliyle sabah akşam yıkayın ve artık kalmamasına dikkat edin.tonik kullanmak illa gerekli değildir.

2.ÜRÜN=içinde %1-2 oranında bha(beta hidroksi asit) içeren bir ürün kullanın.bu tarz ürünler ilaç olarak da kozmetik olarak da bulunmakta.cildiniz hassassa %1,değilse %2 size daha uygun olacaktır.aşırı hassas ciltler için uygun değildir ama zaten sivilce problemi genelde yağlı ve karma ciltlerde görülür.bu ürün tıkanan gözenekleri açarak sivilce oluşumunu engeller.

3.ÜRÜN=içinde benzoil peroksit bulunan bir ürün kullanmak gerekir.benzoil peroksit ciltte sivilce oluşumuna yol açan propionobacterium acnes adlı bakteriyi öldürür.ve sivilce oluşumunu engeller.

4.ÜRÜN=güneş kremi sivilceli cildin olmazsa olmazıdır.sivilce ve güneş lekeleri kalmasını istemiyorsak kesinlikle kullanmalıyız.15-50 koruma faktörü arasında olanları tercih etmeliyiz çünkü 50den daha fazla koruma faktörü abdde de aslı olmadıgı için yasaklanmıştır.cildinizi sandıgınız gibi daha fazla korumaz ama daha fazla kimyasal ürün içerir

5.ÜRÜN=retinoid türevi bir ilaç.bu ilaçlara örnek roacuttane,isotrexin,acnelyse,tretin vs..
retinoidlerin iki özelliği var .uzun süreli kullanımlarında cildin düzgün bir şekilde oluşmasını sağlıyorlar.ikinci özellikleri ise cildi soyarak lekelerden ve tıkalı foliküllerden kurtulmaya yarıyorlar.bu özelliklerden hangisinin daha önce oldugu ilacına göre değişiyor.

örneğin isotrexin sürerseniz yaklaşık bir aylık kullanım sonucu alttan gelen yeni deri daha düzenli çıkmaya başlar.sivilceleriniz azalır daha hassas ciltlerde soyulma olabilir.
tretin veya acnelyse kullanırsanız cildiniz öncelikle soyulur ve dermatologlar bu ilaçları genelde sivilce lekeleri için verirler.uzun kullanımda bunlar da cildin düzgün çıkmasını sağlarlar ama daha çok sivilce lekeleri için kullanılmalıdırlar.
acnelyse tretinden çok daha kuvvetli bir ilaçtır!cildiniz bu tarz ürünlere alışkın değilse acnelyse yerine tretin kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.
roaccutane ise bu ilaçlar gibi cilde sürülerek değil çoğumuzun bildiği gibi agızdan hap şeklinde kullanılır.fazla yağ üretimini engeller,bakterileri öldürür,yağ bezlerini ufaltır.fakat karaciğere ciddi yan etkileri vardır.mutlaka doktor kontrolünde kullanılır.hamile kalmayı düşünenler kesinlikle kullanmamalıdır.bebek için çok zararlıdr.depresyona eğilimi arttırdığı ispatlanmıştır.bu ilaç sivilceler için değil çok ciddi akneler için kullanılır.

Calma
Benim öyle çok sivilce problemim yok ama arada bir çıkıyor geçiyor ama sonra bazen kırmızı iz kalıyor bu izler için bi çare varmıdır?

gizzem
8-05-08, 17:05
BENZAMYCİN=benzoil peroksit ve eritromisin var
eritromisin antibiotiktir,benzoil peroksit de yukarda bahsettiğim gibi dezenfektan

TRETİN=tretionin içerir(reitnoid türevi)

ACNELYSE=tetinden daha fazla olmak üzere retinoid türevi içerir

İSOTREXİN=isotretionin(retinoid türevi) ve eritromisin

SİVEX=sulfasetamid sodyum bu madde de benzoil peroksit gibi dezenfektandır

İMEX=tetrasiklin içerir.tetrasiklin akne tedavisinde en etkili olan antibiyotiktir.akne granülomlarının(vücudun savunma mekanimasıyla oluşan yuvarlak akne bezeciği) oluşumunu engeller.tetradox gibi agızdan alınan türde olanları da vardır.imex iltihaplı sivilce çıkışını engellemek için kullanılır.lekelere etkisi yoktur.iltihaplı sivilce oluşumunu önler.
roaccutane veya tretin,isotrexin gibi ilaçlardan önce doktorlar iltihaplı sivilceleri geçirmek için imex verirler.daha sonra diğer ilaca geçerler.

CLEOCİN-T=klindamisin içerir.bu da bir tür antibiotiktir.bu da bakterileri öldürür.

SALSİL=%2 salisilik asit içerir.salisilik asit yukarda bahsettiğim beta hidroksi asitlerdendir.ve tıkanan folikülleri açmaya yarar.
aklıma gelenler bunlar arkadaşlar.dermatolog tavsiyesi olmadan ilaç kullanmama gerekir.ama malesef buna uyan pek yok.bari ne kullandıgımızı bilelim diye bunları yazdım.ama tavsiyem her zaman doktora sormaktır!!!

gizzem
8-05-08, 17:05
BU BAHSETTİĞİM SEÇENEKLERİN HEPSİ BİR ARADA KESİNLİKLE KULLANILMAMALIDIR!!

cildi sabah akşam yıkamak,sabah güneş kremi akşam %1 bha içeren bir ürün artı benzoil peroksit içeren bir ürün sivilcesi fırsat buldukça çıkan ,sivilce tedavisi görmüş,cildini temiz tutmayınca sivilce basanlar için uygun olur.ama tek tük sivilcelerden bahsetmiyoruz!

çok aktif sivilceleri olanlar öncelikle imex tarzı bir krem kullanmalılar.daha sonra diğer tedavilere geçmeliler.bunun içinde dermatologa başvurup tedavi düzenlemek uygun olur.

lekeleri olanlar ve artık sivilcesi çıkmayanlar.lekeler uzun bir zaman geçmezse yine cildi iki kere temizleyip ,sabah güneş koruyucu sürüp akşam tretin ssürmek ve bunu uzun süre yapmak faydalı olur.(CİLDİ HASSAS OLMAYANLAR ACNELYSE KULLANMALIDIR!)

daha inatçı sivilceleri olanlar,cildi yıkamak ,%2 bha içeren bir ürün artı isotrexin kullanabilirler.tabi yine gündüz güneş koruycusu sürmek gerekir.

arada bir ,az az sivilceniz çıkıyorsa.yine cildinizi yıkayın ve benzoil peroksit içeren dezenfektan ürününüzü sürün.

aşırı,inatçı sivilceler hormonal bir problemi gösterebilirler!bazı jinekolojik hastalıklarda bayanlardaki testesteron hormonu miktarı artar ve inatçı sivilceler oluşur.bununla birlikte göğüste tüylenme,çenede sırtta tüylenme gibi problemler,adet düzensizliği yaşarsanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız!!!!