Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

asra4
18-12-07, 19:12
ddf in yüz yıkama jeli lekeli ciltler için glikolik asit ve salisilik asitte var içerisinde ben memnunum ayrıca skınceutıcals in leke açıcı serumu çok güzel ikiside dermokozmetik eczanelerde

gamze21
27-12-07, 23:12
ben contratubexs alcam kıslar....ssk yazıyomuş.
yazdırabilen yazdırsın.benim gittim dr yazmadı (uyuz)Çok üzgünüm çoook
kimyasal peelng de yaptırdım (3) kere.
hiçbir faydasını görmedim(90ytl yapmıştı.oda pazarlık yapmıştım):eek:klava::eek:klava:
son olarak bu ilacı denicem.kullanan arkadşlar fikirlerini yazsın pls....

pharmacea
27-12-07, 23:12
arkadaşlar bu konuyu çok araştırdım

tek çözüm fraxel lazer 3 seansta bile bayağ düzelme sağlanıyor yabancı sitelerden öncesi sonrası fotoğraflara bakabilirsiniz

deniz_gunes
28-12-07, 15:12
SORU: Suna Hanım ben 24 yaşındaym ve 19 yaşımdan beri sivilcelerim için çok para harcadım ama hiç bi işe yaramadı. Şimdi sivilcelerim çok az var ama yüzüm sanki delik deşik görünüyor. Lütfen yardıncı olun. Şimdiden teşekkür ederim.
(2007-08-16)

CEVAP: Sivilce izi için 1 çay bardağı taze bakla içini haşlayıp ezin. 1 çorba kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Ardından cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ilık suyla temizleyin. Bu karışımı haftada 1 gün tekrarlayın.
(2007-08-16)

Kızlar Suna Dumankaya nın sitesinde gezerken rastladım..Birçok kişiye aynı tarifi vermiş.

Benim bir sorunum yok ama sizin işinize yarar diye düşündüm..Denemekte fayda var..

SÜZGÜN
16-02-08, 19:02
canm aynı sorun benm kabusum oldu su anda bende akne izleri var tedavi görüyorum ancak cok yavas ve tesirsiz gibi duruyo ancak dr u suclamak için öncelıkle tedavisini tamamlamam gerekiyo son derece umutsuzum ama yinede süreyi ve uygulamaları tamamlamam lazm ben3. aydayım monodoks kullanyorum roaccutan gibi yeni sivilce cıkmasını engelledi ama izler duruyo hala ısotrexın kremi sabah aksam sürüyorum haftada 2 kere novıderm exfolıant boreade ile yüzüm peelınge hazırlanyomus 15 gun sonra 3, ay tamamlanp dr a gıdıcem ve izleri peeling yaptırarak geciricem diye söyledi dr ben bunları yapıyorum peeling hiç yaptırmadm yaptıranlar izleri ne kadar azalttığını söylerse sevnrm ecem99 sen peeling denedinmi bu arada dediim gibi zamanı tamamlamam sartları yerine getırmem lazm tulış de madecassol kremi övüp duruyor onuda düşünmüyo diilim aklımın 1 köşesnde olmazsa lazer dermabrazyon yani ne gerekiyosa yapıcam gereken leri su anda yapmam sabretmem lazm ama lütfen peelingin ne kadar etkisi oluyo yaptıranlar lütfen söylesn bu topik tam bizim derdimizi anlatıyo hep aktif tutun lütfen sevgiler

>>>SENemmm<<<
17-02-08, 19:02
perissa
walla arkadaşlar benim kendiminde kullandığı muhteşem bi formul var.ama size sölemicem.dünyadaki akne izsiz tek kadın ben olacağım....haaaaahaaaaaaaoaaaaaaaağğğğğğğarrrrrrrrrrrrraaaaaaaaghhhhhhhhh

hadi ordan bencil sen de:dilcikar:Kötü Kazenlaelaelaelaelae:eek:klava:

bu sitede başkalarının önerilerinden faydalandığımız gibi bizler de elimizden geldiği kadar bildiklerimizi paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyoruz.
sen bildiklerini paylaşmazsan paylaşma.o kadar paylaşımcı arkadaşlarımız var ki burada sen de eksik kal...inan senin eksikliğin bize hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç dokunmaz lülülülülülü

>>>SENemmm<<<
bu arada arkadaşlar Allah izin verirse yarın sağlık ocağına gidip Contratubex alıcam.ne de olsa SSK veriyormuş bu ilacı.sayfaların hepsini okudum bu ilaç daha cazip geldi bana.kullandıktan sonra gelişmeleri yazarım arkadaşlar.

neyra
arkadaslar leke tedavısı tek urunle olmaz
1-gunesten koruyacak bır urun mutlaka kullanacaksınız spf li bir krem
2- glycolic acid li bir peeling-krem ya da losyon
3- cok iyi besleyecek zengin icerikte bir maske
4-parfumsuz bir gunluk nemlendirici
lekeler cok zor kaybolur bu yuzden az 2,5 -3 ay devam etmelısınız urunlerınıze
glycolic acid icin dogal bir kaynak limon suyu,
banyodan hemen once 30 sn once yuzunuze surun ve hemen yıkayın hergun yapmayın cıldde soyulma yapar
besleyıcı bır urun kullanmazsanız daha da azar lekelerınız

Sinemiscc_18
17-02-08, 20:02
Selam bayanlar Bendede azcık sivilce vardı doktora gittim sivex losyon ve benzemycin adında iki krem verdi sivexi sürüyosunuz on dakika sonra yıkayıp ardından benzamycini sürüyosunuz ve uyuyosunuz :) bana çok iyi geldi pürüzsüz bi cildim var şuan size aynı etkiyi yaparmı bilmiyorum ama paylaşmak istedim.

fstklsekey
17-02-08, 23:02
Gülriz Sururi,

* Sahne dışında yüzüne fondöten sürmüyor

* Cildini beslemek için son 6 yıldır canlandırıcı iğneler oluyor. Bu iğneler botox değil doktoru Hande Bozatlı'nın önerdiği iğneler.

* 10 yıl önce yüzünden ameliyat olmuş, bu ameliyat dışında bir operasyon geçirmemiş.

* Dermatologica markasını kullanıyor. Cildine C vitaminli jeller sürüyor.

*Yüzünün bakımı için tereyağ ve bal maskeleri de kullanan Sururi, kozmetik ürünlere servet yatıran bir kadın değil.

* 1.62 boyunda ve 54 kilo. Üstelik kendini bildiğinden beri hemen hemen aynı kiloda.

BAHSİ GEÇEN TEREYAĞ KULLANIMI. ARŞİVDEN ARAŞTIRDIM. VATAN GAZATESİDE ELİF TUĞRULUN RÖPORTAJINDAN ALINTIDIR. SAĞLICAKLA

>>>SENemmm<<<
18-02-08, 10:02
ya arkadaşlar az önce sağlık ocağından geldim Contratubex adlı ilacı veremiyorlarmış uzmanlar,dermatologlar mı ne öyle bir şey dedi onlar yazabiliyorlarmış.ya tüh o kadar da hevesliydim bu ilacı kullanmaya.

bir_öpücük
18-02-08, 13:02
şu an roaccutane kullanıyorum.Aşırı sivilcelenme oldugu için.Bitince izler ve derin lekeler için peelig yaptırsam geçermi izce?burda bir klinıkte ücret 100 ytl çok değilmı??

bir_öpücük
18-02-08, 13:02
>>>SENemmm<<<
bu arada arkadaşlar Allah izin verirse yarın sağlık ocağına gidip Contratubex alıcam.ne de olsa SSK veriyormuş bu ilacı.sayfaların hepsini okudum bu ilaç daha cazip geldi bana.kullandıktan sonra gelişmeleri yazarım arkadaşlar.
Contratubex içeriği nedir?ne işe yarar?kimler kullanamaz?

meçka
19-02-08, 09:02
kızlar bildiğim kadarıyla kayısı yağı yüze sürülmüyo... yüze sürülen kayısı çekirdeği yağı... aman dikkat!!!

gülcee
19-02-08, 14:02
Arkadaşlar çenemde kızarık şeklinde sivilce izleri var mor gibi sanki.KK da kantaron içeği yağını duymuştum aktardan almaya gittim bana limon yağını tavsiye etti.Hem izleri yok edşyomuş hem de sivilceyi.Dün başladım kullanmaya faydasını görürsem sizlere söylerim.Ayrıca arkadaşımın cildi çok parlak ve sağlıklı duruyodu,çörekotu yağını sürmüş bunu da paylaşayım dedim sizlerle...

busybee
19-02-08, 18:02
benzamisin adlı ilacı tavsiye ederim. izler için değil ama kırmızı sivilceleri olanlar için. benim bir türlü geçmeyen sivilcelerimi bir ayda azalttı. şu anda tek tük sivilcem var, eski halime göre çok iyiyim. bir deneyin derim.sadece akşamları , temizlenmiş cildime sürdüm.

fstklsekey
19-02-08, 23:02
perissa
walla arkadaşlar benim kendiminde kullandığı muhteşem bi formul var.ama size sölemicem.dünyadaki akne izsiz tek kadın ben olacağım....haaaaahaaaaaaaoaaaaaaaağğğğğğğarrrrrrrrrrrrraaaaaaaaghhhhhhhhh
Bir harp tehlikesi ile,
iskence görmek ihtimali ile,
aç kalma korkusu ile karsi karsiya degilseniz,
500 milyon insandan daha iyisiniz.
Tutuklanmaktan , iskence görmekten yahut
öldürülmekten korkmadan ibadethaneye gidebiliyorsaniz
3 milyar kisiden daha iyi bir sansa sahipsiniz.
Buzdolabinizda yiyeceginiz , üzerinizde elbiseniz
ve basinizi sokup uyuyabileceginiz bir eviniz varsa,
dünyadaki insanlarin % 75&#8242;inden daha zenginsiniz.
Bankada ve cüzdaninizda para varsa,
dünyanin en imtiyazli % 8&#8242;i arasindasiniz
Anneniz , babaniz sag ise, siz bu dünyada nâdir kisilerden birisiniz.
Birisi sizi düsündü ve bunu gönderdi,
çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kisiden biri degilsiniz.
Paraya ihtiyacin yokmus gibi çalis .
Kimse seni üzememis gibi sev .
Kimse seni seyretmiyormus gibi danset .
Kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle .
Kimsenin göremediği güzelliklerini gördüklerini farzederek yaşa.
Veya&#8230;&#8230;
sen gene her zaman yaptigin gibi nereye oldugunu bilmeden,
kan ter içinde kosmaya ve o koca bencilliğinle hayatına etmeye
devam et....

SÜZGÜN
19-02-08, 23:02
fstklsekey
Bir harp tehlikesi ile,
iskence görmek ihtimali ile,
aç kalma korkusu ile karsi karsiya degilseniz,
500 milyon insandan daha iyisiniz.
Tutuklanmaktan , iskence görmekten yahut
öldürülmekten korkmadan ibadethaneye gidebiliyorsaniz
3 milyar kisiden daha iyi bir sansa sahipsiniz.
Buzdolabinizda yiyeceginiz , üzerinizde elbiseniz
ve basinizi sokup uyuyabileceginiz bir eviniz varsa,
dünyadaki insanlarin % 75&#8242;inden daha zenginsiniz.
Bankada ve cüzdaninizda para varsa,
dünyanin en imtiyazli % 8&#8242;i arasindasiniz
Anneniz , babaniz sag ise, siz bu dünyada nâdir kisilerden birisiniz.
Birisi sizi düsündü ve bunu gönderdi,
çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kisiden biri degilsiniz.
Paraya ihtiyacin yokmus gibi çalis .
Kimse seni üzememis gibi sev .
Kimse seni seyretmiyormus gibi danset .
Kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle .
Kimsenin göremediği güzelliklerini gördüklerini farzederek yaşa.
Veya&#8230;&#8230;
sen gene her zaman yaptigin gibi nereye oldugunu bilmeden,
kan ter içinde kosmaya ve o koca bencilliğinle hayatına etmeye
devam et....
agzına saglık ne güzel yazmıssın nerden bulmussun bu anlamlı yazıyı perıssa su mesajı yazdıgına yüzbin kere pişman olmuştur emin ol sevgiyle kal

ssidre
20-02-08, 09:02
benim arkadaşımdada büyük sivilceler oluşmuştu bide sert ve mor gibiydi onun.6 ay doktora gitti ve roacutan verdi doktor heray tahlil yaptırdı.sonra geçti tabi izi kalmıştı sonra peeling yaptırdı 3 defa şimdi avcumun içi gibi oldu yüzü.
benimde sivilcelerim vardı çok doktora gittim fayda olmadı en sonunda doç.e gitmeye karar verdim ve bana 2 tane merhem verdi 3,5 aydır kullanıyorum yüzüm süper oldu.mart ayında kontrole gidicem tekrar. merhemlerin ismi gece yatarken sürdüğüm DİFFERİN, sabah sürdüğümde IMEX

melniz
20-02-08, 13:02
Akneli ciltler için:
su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın.Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir
Ciltteki lekeler için:
Dörtte bir litre suya 3 corba kaşıgı elma sirkesi koyup kaynatın ateşi kısın başınıza bır örtü kapatarakyüzünüzü buhara tutun.Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin.Haftada 2 kez tekrarlanması önerilir

lkaya
20-02-08, 16:02
slm arkadaşlar acil sizden yardım istiyorum cildimde kahverengi çile benzeyen lekeler var.cildim karma bir cilt.yüzümdeki lekeler güneş lekesi diye düşüyorum.bana önerebileceğiniz ürün varmı.sizce bir doktoramı gitmelimiyim.artı gitmek istesemde hangi doktor önerebilirsiniz bana acil sizde cevap bakliyorum şimdiden hepinize teşekürler.

SÜZGÜN
20-02-08, 23:02
sufii
evet ecem99 sivilcelenme pek yok fakat izler tamamen kaybolmadı
canm sen kımyasal peelıng mı yaptırıp bu fıkrı yazdn bende de aynı şekilde akne izleri var dr 15 gün sonra peelıng ıle ızlere tedavi uygulayacagını söyluyor acıkcası ben izlerin tamamen gecmeyecegi korkusunu yasıyorum genelde tamamen gectı dıyen yok acaba yaptırıp deneyen varsa tazsın acaba akne zlerine baska önerısı olan varmı suna dumankaya baklaiçini haslayıp badem yagıyla karıstır sur dıyor bunu yapan varmı sevgıler cevaplarınızı beklıyoruz not-akne mağdurları

tiramisu
21-02-08, 02:02
pharmacea
arkadaşlar bu konuyu çok araştırdım

tek çözüm fraxel lazer 3 seansta bile bayağ düzelme sağlanıyor yabancı sitelerden öncesi sonrası fotoğraflara bakabilirsiniz
slm pharmecea, ben de bu konuyu çok fzla araştırmış biri olarak daha önce hiç duymadıım bu fraxel lazeri senin msjını okuyunca google'dan arttırdım, dediğin gibi 3 seansta sonuç verir gibi görünüyo ama sadece görünüyo senin daha somut bi bilgin var mı bu konuyla ilgili

SÜZGÜN
21-02-08, 15:02
tiramisu
slm pharmecea, ben de bu konuyu çok fzla araştırmış biri olarak daha önce hiç duymadıım bu fraxel lazeri senin msjını okuyunca google'dan arttırdım, dediğin gibi 3 seansta sonuç verir gibi görünüyo ama sadece görünüyo senin daha somut bi bilgin var mı bu konuyla ilgili
slm arkadasım bende senn gıbı merak edyorum kımy peelıng ymı yoksa baska bişeymi yapmalıyım ne olursa olsun kesın ve en zararsz yöntemi beklıyorum lütfen bılgisi olan varsa paylaşsın sevgıler

SÜZGÜN
21-02-08, 15:02
arkadasının yüzünün peelingle iyileştiğini yazmışsın peki akne izlerimiydi ilk hali cokmu belırgın dı yoksa hafıf izlermiydi çünkü bu da önemli akne izleri genelde cok belrgin ve zor gecen izlerdr sen bu peeling kımy mı normal mı ne ceşit oldugunu nerde yaptırdıgını malıyetını ve surecleri bize bıldırırsen cok sevnrz peeling yaptıran pek restladıgımız kışiler olmadı yardım edersen sevınırız