TEST

iNGiLTERE Paylasim Alani(Tanisma)

EU1
1-12-07, 22:12
Selam arkadaslar ben aslisah

EU1
1-12-07, 22:12
bu ara sanirim yanlis ek kayit yapmisim.
evet istanbulda tatilimi geciriyorum fakat almanyada yasiyorum!.

its me
5-12-07, 23:12
slm arkadaslar bende londradan

melda_rose
6-12-07, 09:12
its me
slm arkadaslar bende londradan

selam canim hosgeldin.neresindesin londranin.ben bectonda oturuyorum

admin
6-12-07, 14:12
mrb bende londrada yasiyorum houslowda yasiyorum 1 yildir burda yasiyorum

melda_rose
6-12-07, 21:12
admin
mrb bende londrada yasiyorum houslowda yasiyorum 1 yildir burda yasiyorum

merhaba .nasil memnunmusun ingilterede yasamaktan?

its me
7-12-07, 16:12
melda_rose
selam canim hosgeldin.neresindesin londranin.ben bectonda oturuyorum
hosbulduk canim edmonton da kaliyorum

admin
20-12-07, 08:12
melda_rose
merhaba .nasil memnunmusun ingilterede yasamaktan?
EH ISTE ALISTIM ILKBASLARDA ZOR OLDU BURDA ESIMDEN BASKA KIMSE YOK ALISTIM SIMDI.SANKI YILLARDIR BURDAYMISIM GIBI GELIYOR.

sedayıldırım
30-12-07, 21:12
merabaaaa:)ben türkiyedennn sizleri tanımak isterimm

Semolina
31-12-07, 18:12
merhabalar,bende tesadüfen bu siteyi buldum.yeni üyeyim..ingilterede yasıyorum.

boyle bir sitede sizlerle bulusup tanısmak hosuma gidecek...ben newcastle da oturuyorum.

yalnizlar sokagi
18-01-08, 01:01
slm bende ingiltere de yasiyorum.iki sene olucak.ama alisamiyorum.turkiye yi cok ozluyorum.burda evliyim suan.esimle problemim yok ama sevemedim burayi alisamadim.yardim lutfeeeeeeeennnnnnnnnn

jonja
22-01-08, 11:01
..................................................

melih
22-01-08, 13:01
Merhaba
Ben 8 senedir Ingiltere'de yasiyorum. Buraya alismam cok zor oldu ama simdi cok memnunum. Ben Hertfordshire'da yasiyorum, sizler nerede yasiyorsunuz?
Jonja, bu senin karakterine de bagli biraz. Ben aileme cok duskun oldugum icin ilk baslarda cok zorlandim. Eger kendi ayaklarinin uzerinde durabilen, yalnizliktan cok etkilenmeyen biriysen ben gel derim. Ama dedigim gibi zor bir evreden geceeksin. Ayrica, ekonomik olarak Ingiltere TRden daha iyi olsa da, burada da hayat zorlasmaya basladi. Yani cok buyuk hayaller kurma, maddi olarak. Gerci isini de bilmiyorum, cok iyi de kazanabilirsin.

gururlu
27-01-08, 20:01
kızlar Londra Heathrow havaalanından Exetere nasıl gidebilirim? yardımcı olabilir misiniz?

besnili
27-01-08, 23:01
gururlu
kızlar Londra Heathrow havaalanından Exetere nasıl gidebilirim? yardımcı olabilir misiniz?

valla heatrow buyuk yer anca sormalisin gorewlilere bilet icinn birilerinin orda yardimci olmasi lazim boyle nasil anlatilirki??..

suefsun
11-02-08, 21:02
ingiltere'de el işi ürünler (şal,çanta vb.)satan mağazalar var mı?ingiltere'yi iyi biliyorum diyen arkadaşların dikkatine!!!!!!!!!şutarafagittişutarafagitti

EU1
14-02-08, 12:02
konunuzu ingiltere paylasim alanina kaydiriyorum lutfen ordan devam ediniz ordan size daha cok arkadas ulasacak ve sorunuzu cvblayacaktir

deep blue
16-02-08, 15:02
türkiye den de selamlar ben hala cözmüş değilim bu siteyi yardım lütfennnnn

Ah Istanbul!
17-02-08, 20:02
selam arkadaslar,
Bende ingiltere Cheltenham dan. 3 yildir burdayim. Cok seviyorum burayi. Insanlari cok sicak kanli ve yardim sever. Hic Turk arkadasim yok burda. Tanismayi ve kafalarimiz uyusursa da gorusmeyi isterim. Sevgilerimle

kristal70
19-02-08, 13:02
istanbuldan da merhebalar:)

Ah Istanbul!
2-03-08, 15:03
kimse kalmadi mi burda arkadasalr??

yagi1973
3-03-08, 22:03
selam ben ankaradan siz türkiyeyi bizlerde orda yaşayan yakınlarımızı özlüyoruz yani:çok üzgünüm: sizleri ...

kristal70
4-03-08, 10:03
ingilteredeki gurbetçilerimiz neredesiniz

Ah Istanbul!
4-03-08, 18:03
burdayiz:KK70:
sizler nerdesiniz? neler yapiyor sunuz

kristal70
4-03-08, 20:03
selamlar olsun anavatandan türkiyeden.ben istanbuldayım arkadaşım ama ingilterede bulundum çok güzel günlerim oldu.keşke bir fırsatım olsada hemen tekrara o günleri yaşayabilsem.

Ah Istanbul!
6-03-08, 16:03
bende isterim burasi bir paylasim alani olsun. sorular, cevaplar, sohbetler

sevgilerle kalin

Ah Istanbul!
tesekkur ederim. cok sekersiniz. a.s. Yakinlariniz var mi yurtdisinda?

yagi1973
selam ben ankaradan siz türkiyeyi bizlerde orda yaşayan yakınlarımızı özlüyoruz yani:çok üzgünüm: sizleri ...

yagi1973
Ah Istanbul!
tesekkur ederim. cok sekersiniz. a.s. Yakinlariniz var mi yurtdisinda?
selm evet ablam ve oğlan kardeşim londradalar uzun yıllardan buyana

kristal70
6-03-08, 20:03
nasıl geçiyor ingilterede günleriniz.....................

Ah Istanbul!
8-03-08, 17:03
Ben londraya yaklasik 2.5 saat uzaktayim. Bu cevrede pek turk yok, turk arkadasim da yok. Olmasini gercekten de isterdim. Arasira londraya gidiyoruz gezmeye. genelde gnubirlik oluyor, yada bir miisafirim geldiginde gezmeye goturuyorum o kadar.

Judy
11-03-08, 08:03
Ah Istanbul!
Ben londraya yaklasik 2.5 saat uzaktayim. Bu cevrede pek turk yok, turk arkadasim da yok. Olmasini gercekten de isterdim. Arasira londraya gidiyoruz gezmeye. genelde gnubirlik oluyor, yada bir miisafirim geldiginde gezmeye goturuyorum o kadar.
Merhaba Ah İstanbul,
Sanırım İstanbul' u çok özlüyorsun, ben de oraya yaklaşık 15 saatlik otobüs mesafesindeyim, Güneyde bir sahil ilçesinde yaşıyoruz, durumumuz pek farklı sayılmaz uzaklık açısından .Türkiye' den arkadaş istersen her zaman yazışabiliriz :eek:a.s.Benim de İngiltere ile ilgili merak ettiğim konular var .Son zamanlarda İngiltere' de iş imkanlarını ararştırıyorum.İstanbul' da İngilizce Uluslararası İlişkiler okudum, çalışmak istediğim uluslararası insani yardım örgütleri ve sosyal yardım kuruluşları Avrupa' da ve özellikle İngiltere' de çok fazla. 11 yıldır oldukça iyi ve akıcı düzeyde İngilizce konuşuyorum. Birleşmiş Milletler de ve Almanyada uluslararası bir televizyonda staj deneyimlerim, Türkiye de ise finans kuruluşlarında 3 yıllık iş deneyimim var (Halen çalışıyorum). İdeallerim açısından İngiltere benim için çok cazip, bu arada evliyim ve eşim' de burada çalışıyor.Küçük yerin imkanları da sınırlı oluyor...Londra' da hayat, kiralar çok pahalı diye okuyorum, yıllık minimum ne kadar kazanılırsa ortalama bir hayat geçirilir sence? Yıllık 24000.-pro rata nasıl bir paradır? vergisi kesilmemiş hali mi demek oluyor?neti 12000 gibi ve sanırım londra için acayip az, bu dediğim iş çocuklar için bir yardım örgütü ve part time. Bugün son gündü başvuru için vazgeçtim. Baya yazmışım, göreceğinin garantisi de yok :sm_confused: görüşürüz:1rolleyes:

gurbaa prenses
11-03-08, 08:03
kızlar selam
ingilterede degilim ama
benim icin cok ozel ve onemli bi insan yaşiyor birminghamda
inşallah gelip görmek de nasip olacak ya fuar yada onun vesilesiyle yerimseniben

Judy
11-03-08, 10:03
umarım biran önce kavuşursun gurbaacım prensescim :)

Ah Istanbul!
13-03-08, 23:03
kusura bakmayin. Uzun zamandir cok yogundum buralara pek bakamadim. Oncelikle Judy bende yazismak cok isterim. Acik demek lazimsa ben londrada olmadigimdan bir ufak bir koyde oldugumdan londradaki fiyatlari bilmiyorum. Sadece pahali oldugunu biliyorum. Zaten pound bizim paramizdan 2.35 kat daha degerli. Otomatikman hersey cok pahali zaten turkiye deki kazanca gore. Burda ise bildigim. saatlik £8- £10 calisiyorlar cok vasilfi olmayanlar.
Ama sunu derim ki buralara gelme firrsat bulursan kacirma derim. Bir evin kirasi min £650-£900 civarinda yakit elektrik su toplam olarak 3 aylik yaklasik £1300, tek yon otobusun £3 ve 1 patlicanin £1.50 oldugu bir ulkeden bahsediyoruz. Hersey cok pahali. ama en az eline aylik £2500-£3000 gecerse normal bir standartta yasayabilirsin yani yillik olarak min. 0-£40000 kazanman lazim anlamina geliyor.
umarim bilgi verebilmisimdir. Her zaman sorabilirsin bena at mail adresini yazisabiliriz
sevgiyle kal

pink lady
15-03-08, 13:03
merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim. ingilteredende katilan arkadaslar varmis gordum cok sevindim umarim guzel zaman geciririz:dance:

Ah Istanbul!
15-03-08, 18:03
selamlar:)
nerdensin sen?
Şeniz

pink lady
merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim. ingilteredende katilan arkadaslar varmis gordum cok sevindim umarim guzel zaman geciririz:dance:

pink lady
16-03-08, 21:03
Ah Istanbul!
selamlar:)
nerdensin sen?
Şeniz
ben londradan ya sen?a.s.:KK46:

Judy
18-03-08, 09:03
Ah Istanbul!
kusura bakmayin. Uzun zamandir cok yogundum buralara pek bakamadim. Oncelikle Judy bende yazismak cok isterim. Acik demek lazimsa ben londrada olmadigimdan bir ufak bir koyde oldugumdan londradaki fiyatlari bilmiyorum. Sadece pahali oldugunu biliyorum. Zaten pound bizim paramizdan 2.35 kat daha degerli. Otomatikman hersey cok pahali zaten turkiye deki kazanca gore. Burda ise bildigim. saatlik £8- £10 calisiyorlar cok vasilfi olmayanlar.
Ama sunu derim ki buralara gelme firrsat bulursan kacirma derim. Bir evin kirasi min £650-£900 civarinda yakit elektrik su toplam olarak 3 aylik yaklasik £1300, tek yon otobusun £3 ve 1 patlicanin £1.50 oldugu bir ulkeden bahsediyoruz. Hersey cok pahali. ama en az eline aylik £2500-£3000 gecerse normal bir standartta yasayabilirsin yani yillik olarak min. 0-£40000 kazanman lazim anlamina geliyor.
umarim bilgi verebilmisimdir. Her zaman sorabilirsin bena at mail adresini yazisabiliriz
sevgiyle kal
Çok teşekkür ederim canım, verdiğin her bilgi ve sıcak yaklaşımın için, Fiyatların yüksek olduğunu tahmin ediyordum ama şu 40000.- i görünce dudağım uçukladı 80000.-dolar gibi bir para, o parayı ben Türkiye' de kazansam kendimi zengin ilan etmiştim çoktan :teytey: Şaka bir yana , evet bu para İngiltere için normal bir tutar.Sanırım kira ve diğer harcamalar Londra da çok daha fazladır. Senin günlerin nasıl geçiyor anlatsana, bu arada biraz önce sana özelden mesaj attım, e mail için, umarım almışsındır.

şimdilik hoşçakal

roseaysegul
28-03-08, 01:03
selam kizlar ben Irlanda'da aranizda Irlanda'da yasayan var mi

Ah Istanbul!
2-04-08, 12:04
selamlar, bir gelisme oldu mu acaba?
istersen mail listene ekle beni konusuruz
sevgiyle kal

Judy
Çok teşekkür ederim canım, verdiğin her bilgi ve sıcak yaklaşımın için, Fiyatların yüksek olduğunu tahmin ediyordum ama şu 40000.- i görünce dudağım uçukladı 80000.-dolar gibi bir para, o parayı ben Türkiye' de kazansam kendimi zengin ilan etmiştim çoktan :teytey: Şaka bir yana , evet bu para İngiltere için normal bir tutar.Sanırım kira ve diğer harcamalar Londra da çok daha fazladır. Senin günlerin nasıl geçiyor anlatsana, bu arada biraz önce sana özelden mesaj attım, e mail için, umarım almışsındır.

şimdilik hoşçakal

çimen5
3-04-08, 17:04
slm arkadaşlar bende bu yaz ingiltere ye gidicem londra ya ilk defa yurt dışına çıkıcam dil okuluna gidicem ağustos ayında ama malesef ki bir ay kalıp geri dönücem :KK43: orda nelerle karşılaşabilirim burdan mutlaka şunları yanına almadan gelme diyeceğiniz şeyler var mı biliyorum çok erken ama ben çok sabırsızlanıyorum bir an evvel gtmek için:)

Ah Istanbul!
3-04-08, 17:04
selam cimen5
oncelikle hayirli olsun dil ogrenmek icin adimini atmissin. Acaba biliyorsunda pratik olsun diye mi gidiyorsun? Cunku yeni ogrenmek icin kesinlikle 1 ay yeterli degil. Sadece para harcadiginla kalirsin cunku cok pahali bir sehir londra. Bu
onerim su olur iyi bir sozluk, ve turk arkadas edinmemen.
sevgiyle kal.

çimen5
3-04-08, 18:04
sırnaşık şey
Ah Istanbul!
selam cimen5
oncelikle hayirli olsun dil ogrenmek icin adimini atmissin. Acaba biliyorsunda pratik olsun diye mi gidiyorsun? Cunku yeni ogrenmek icin kesinlikle 1 ay yeterli degil. Sadece para harcadiginla kalirsin cunku cok pahali bir sehir londra. Bu
onerim su olur iyi bir sozluk, ve turk arkadas edinmemen.
sevgiyle kal.
sırnaşık şey haklısın orda bi türk arkadaşı edinmemem gerekiyor yoksa imkanı yok ingilizce konuşmam:1rolleyes: ingilizce biliyorum ama pratiğim yok yazın zamanım olmadığı için 1 aylığına gelebilcem sadece ama bu bir adım olur inşallah ve daha sonrada gelirim bide ağustos ayına kadarda ing çalışmam gerekiyo o bir ayın hakkını daha iyi verebilmek için

Judy
7-04-08, 15:04
Ah Istanbul!
sevgiyle kal[/QUOT

Merhaba,

Bir süredir işler çok yoğundu araştırmalar yarım kaldı, ilgilenemedim, galiba İstanbul daha cazip gelecek bana hem de olabilirliği daha yüksek. Neyse herkes gibi biz de olaya klasik yaklaşalım ve hayırlısı olsun diyelim:sm_confused: :Özleden bir mesaj atmıştım ama sanırım almadın. Mail adresimi belirtmiştim. Birazdan mail listeme eklerim, görüşürüz

Ah Istanbul!
8-04-08, 18:04
valla mail adresime birsey gelmedi ama. birdaha gonder istersen
sevgilerle

Judy
Ah Istanbul!
sevgiyle kal[/QUOT

Merhaba,

Bir süredir işler çok yoğundu araştırmalar yarım kaldı, ilgilenemedim, galiba İstanbul daha cazip gelecek bana hem de olabilirliği daha yüksek. Neyse herkes gibi biz de olaya klasik yaklaşalım ve hayırlısı olsun diyelim:sm_confused: :Özleden bir mesaj atmıştım ama sanırım almadın. Mail adresimi belirtmiştim. Birazdan mail listeme eklerim, görüşürüz

gulcin_1
9-04-08, 21:04
slm bayanlar bende ingilteredenim crawley i duyanınız oldumu hiç?Gatwick airport una 7 dk uzaklıkda

ebruli2008
10-04-08, 10:04
istanbulda yaşıyorum.Burda doğdum büyüdüm.Dürüstlük ,saygı ,ciddiyet , hayat felsefemdir.
hiç evlenmemiş bekar bir bayanım.Dürüst, insancıl ,güvenilir,samimi,hassas ,duyarlı
insanlarla uyumlu ,dindar ,şefkatli ,merhametli , neşeli,espirili
,sempatik ,karşılıklı saygıya,güvene ,anlayışa ,hoş görüye önem ve değer
veren ,gezmeyi ,yeni yerler görmeyi, ve yeni insanlar tanımayı seven ,yaşını göstermeyen ailesiyle yaşayan ve 5 vakit namaz kılan minyon tipli bir bayanım.
içki ,sigara ve benzeri hiç bir kötü alışkanlığı olmayan dürüst ,sadakat sahibi ,temiz karakterli,anlayışlı ,hoşgörülü ,verdiği söze sadık ,sözünde duran ,şefkatli ,merhametli ,tevazu sahibi ,
evlenip mutlu bir aile kurmayı düşünen 5 vakit namaz kılan londradan biri ile sizlerin vasıtasıyla evlenmek istiyorum.Bu özelliklere sahip tanıdığınız ciddi evlilik düşünen biri varsa yardımcı olursanız sevinirim.Referans verebilirim.

Judy
10-04-08, 14:04
Ah Istanbul!
valla mail adresime birsey gelmedi ama. birdaha gonder istersen
sevgilerle

Kontrol paneli içerisinde ki özel mesajlara baktın mı? Burası hala bana biraz karışık geliyor bana.icq kullanıyor musun?

Ah Istanbul!
11-04-08, 12:04
selam
bende cheltenham dayim. Muhakkak gorusmek isterim. Turk arkadasim hic yok burda. msn varsa konusabiliriz. sevgiyle kal

gulcin_1
slm bayanlar bende ingilteredenim crawley i duyanınız oldumu hiç?Gatwick airport una 7 dk uzaklıkda

gulcin_1
11-04-08, 20:04
Ah Istanbul!
selam
bende cheltenham dayim. Muhakkak gorusmek isterim. Turk arkadasim hic yok burda. msn varsa konusabiliriz. sevgiyle kal
Tabı olur sen bana e_mailini msj olarak at ben eklerim seni o sekilde tanisir konusuruz,gorusmek uzere simdilik byee