TEST

Kararan fayans aralarını kolayca temizlemenin yolu

esyn
25-09-07, 13:09
Hanımlar banyo fayanslarınızın kararan yerlerini nasıl kolay temizliyorsunuz, fikirlerinizi paylaşırmısınız?

SENACE
25-09-07, 14:09
BEN FAYANS ARALARINI HALI FIRÇASIYLA ( Elden saplı olan ) TEMİZLİYORUM.
KAVABO FIRÇALARINI BEĞENMİYORUM.
DOMESTOSLU, DETERJANLI SICAK SU İLE FIRÇALIYORUM.
PIRIL PIRIL BEMBEYAZ OLUYOR.
PÜTÜRLÜ OLAN FAYANS ARALARI İÇİN DE BÖLGEYE BİRAZ CİF KREM DÖKÜYORUM.
UMARIM iŞİNE YARAR...

esyn
26-09-07, 05:09
SENACE
BEN FAYANS ARALARINI HALI FIRÇASIYLA ( Elden saplı olan ) TEMİZLİYORUM.
KAVABO FIRÇALARINI BEĞENMİYORUM.
DOMESTOSLU, DETERJANLI SICAK SU İLE FIRÇALIYORUM.
PIRIL PIRIL BEMBEYAZ OLUYOR.
PÜTÜRLÜ OLAN FAYANS ARALARI İÇİN DE BÖLGEYE BİRAZ CİF KREM DÖKÜYORUM.
UMARIM iŞİNE YARAR...

Çok teşekkür ederima.s.

1_sen
26-09-07, 05:09
cillit bang kullaniyorum..hakikaten uc tanesi butun evin isini yapiyor.

EU1
27-09-07, 08:09
Temizlikten öte pırıl pırıl parlaması için neyapıyorsunuz.Cila gibi..zamanla fayanslar eskiyor yepyeni görünmesini istiyorum.Paylaşırsanız sevinirim.

yeye
11-11-07, 22:11
arkadaslar ben cillit bang yada bref banyoyla temizledikten sonra. cam sil püskürtüp kuru bir bezle siliyorum. cam sil parlamasını saglıyor.

amazon570
13-11-07, 21:11
:dance:porçözzzzzz seni yaradana gurban olammmm:teytey:

karde_len
15-11-07, 13:11
1_sen
cillit bang kullaniyorum..hakikaten uc tanesi butun evin isini yapiyor.
cillit bang güzel yapıyordur ama biraz pahalı geldi ya daha uygun nelerle temizleyebiliriz:sm_confused:

sarı papatya
15-11-07, 14:11
por coz cok etkılı.ama curutuyor canım.hem koklayınca hem el ıcın kotu.yıne cıf ıyı gıbı.

dost27
15-11-07, 14:11
arkadaşlar fayansların arasını en güzel eski bir diş fırcasıyla temizleniyor neyle temizlediğin gerçkeden önemi yok

ze-ta
17-11-07, 00:11
daha dun porcozle temızledım yok boyle bısey ne yag tanıyor ne leke nede kırec bırazda fırcalayınca kendını bakmaktan alamıyorsun..
daha ne dıyım :)

yeye
18-11-07, 19:11
cillit bang yerini tutan bref diye bir marka var oda cok guzel hatta ben artık sadece onunla temizliyorum.

dita
18-11-07, 21:11
ze-ta
daha dun porcozle temızledım yok boyle bısey ne yag tanıyor ne leke nede kırec bırazda fırcalayınca kendını bakmaktan alamıyorsun..
daha ne dıyım :)

Porçöz fayans aralarını eritmiyormu..delik delik olur yaa...CADIARZUCADIARZU

SKartanesi
25-11-07, 18:11
evet yaa porçöz eritiyo :KK43:

ÇİSİL
25-11-07, 22:11
Evet porçöz gerçekten mahvediyor.zamanla hem fayans aralarını hem de fayansları deliyo.ilk zamanlar çok hoşunuza gidiyo.bakıyosunuz tertemiz ama daha sonra size pahalıya patlıyo.en iyisi domestosu döküp diş fırçasıyla fırçalamak..bütün yöntemleri denemiş birinden size tavsiye..

YASEMİN_83
7-12-07, 07:12
ben de çamaşır suyuyla fırçalıyorum beyazlıyor

ece_kaan
18-12-07, 19:12
buhar makinası süper sırf fayanslar için alıcam

kardelen18
23-12-07, 16:12
bende çamaşır suyu ve cifle temizliyorummm

suavea
1-01-08, 23:01
fayans araları zamanla kirleniyor temizleyelim derken aşınıyor bu sorunu ben çözümü derz dolgusu alarak çözdüm inşaat malzemesi satılan yerlerde bulunuyor en az miktarda paketlenmiş olanı alın elinize eldiven giyerek fayans aralarında eskimiş kirlenmiş derzlerinizi yenileyin suyla alçı kıvamında hazırlanıyor aldığınız yere sorun ayrıntısıyla anlatıyorlar etrafa bulaştırmamaya dikkat ederek sürün inanılmaz güzel oluyor biraz zahmetli gibi gelebilir ama kesin çözüm deneyin bana teşekkür edeceksiniza.s

dhilek
ÇİSİL
Evet porçöz gerçekten mahvediyor.zamanla hem fayans aralarını hem de fayansları deliyo.ilk zamanlar çok hoşunuza gidiyo.bakıyosunuz tertemiz ama daha sonra size pahalıya patlıyo.en iyisi domestosu döküp diş fırçasıyla fırçalamak..bütün yöntemleri denemiş birinden size tavsiye..

evet bizzat kendim denemiş biri olarak test ettim onaylıyorum. tavsiye olunur. domestos + diş fırçası. azıcık deli işi gibi gelebilir....a.s

PamuKSekeR
dhilek
evet bizzat kendim denemiş biri olarak test ettim onaylıyorum. tavsiye olunur. domestos + diş fırçası. azıcık deli işi gibi gelebilir....a.s
evet kesinlikle haklısın bende denedim sonuç mükemmel ondan sonra kolay kolayda kararmıyor zaten :) porçöz bi müddet sonra daha beter ediyor. ama çamaşır suyu ve diş fırçası daha kalıcı daha kesin bir yöntem a.s

tahinpekmez
2-01-08, 12:01
ben fayans aralarını domestos ve halı fırçasıyla fırçalıyorum. aralar bitince en son bir kovaya bulaşık deterjanı ve su koyup bir tülle köpürte köpürte siliyorum kuru bir bezle de kuruluyorum zahmetli ama sonuç mükemmel. camlarımı da bu yöntemle siliyorum..

Sezen
2-01-08, 13:01
por çözz çok güzel temizliyor ama zamanla fayans aralarındaki derzleri eritiyor bu yüzden en güzeli çamaşır suyu döküp bekletmek sonrada ciflemek en güzeli ise yumuşak araba fırçasıyla ovmak özellikle duvar fayanslarını rahatlıkla yıkayabiliyorsunuz araba yıkar gibi tatlicadiarzu

yelizce
6-01-08, 11:01
arkadaşlar bende birinden duydum yaptım mükemmel oldu özellikle metal yüzeyleri pırıl pırıl yapıyor sirkenin içine tuz katıp temizliyorsunuz çok güzel oluyo evde ki tüm eşyaları parlatmak içinde bulaşık parlatıcı sı çok güzel pırıl pırıl yapıyor özellikle fayansları

YASMİNBERK
9-02-08, 23:02
Sezen
por çözz çok güzel temizliyor ama zamanla fayans aralarındaki derzleri eritiyor bu yüzden en güzeli çamaşır suyu döküp bekletmek sonrada ciflemek en güzeli ise yumuşak araba fırçasıyla ovmak özellikle duvar fayanslarını rahatlıkla yıkayabiliyorsunuz araba yıkar gibi tatlicadiarzu
bende porçözledim ama araları delik delik oldu.ben aradaki bu derzi tamamen çıkarmak istiyorum...ama çıkmıyor yarımyamalak oluyor... renkli derzler var onlardan yapmak istiyorum ama...önce bu derzin tamamen çıkması gerekmiş .. ÖNERİSİolan varmı arkadaşlar?

haydeç
bende araba fırçasıyla yıkıyorum bol domestos ve sıcak su tertemiz oluyora.s.

YASMİNBERK
haydeç
bende araba fırçasıyla yıkıyorum bol domestos ve sıcak su tertemiz oluyora.s.
bende öyle yapıyorum ama benim fayanslarımın araları delik deşik,tamamen çıkarmak istiyorum....hşçkal

haziran17
Sezen
evet bende fırçayla yıkıyı bol suyla duruluyorum kurulamıyorum bilem çok kolay uğraşılırmı arkadaşlar diş fırçasıylan ben dişlerimi bile zorla fırçalıyom kaldı derzleri fırçalamak çıldırırım valla bunu yapanlara yılın sabırlıları ödülü verilmesi lazım helal valla.:hooray:

ozgeder
10-02-08, 00:02
Plastik boya yada yağlı boya ile boyamayı deneyin. Özellikle plastik boyayı tavsiye ederim. Sonuca inanamayacaksınız.

YASMİNBERK
11-02-08, 13:02
ozgeder
Plastik boya yada yağlı boya ile boyamayı deneyin. Özellikle plastik boyayı tavsiye ederim. Sonuca inanamayacaksınız.
tşkürler cnm.deneyeceğim.hşçkal

tulayo
gün aşırı mor cifle(çamaşır sulu)ciflerseniz hem tertemiz olur hemde kolay kolay yıpranıp kirlenmez.haftada bir yada 3 gün domestos döküp braz bekletip sonrada fırçalayıp durlarsanız parlaklık verir.ama inanın mor cifin üstüne tanımam.tek geçerim mor cifiii.

R2D2
dita
Porçöz fayans aralarını eritmiyormu..delik delik olur yaa...CADIARZUCADIARZU
Porçözü sulandırmadan fayansların üzerine foşş diye dökünce eritiyor. Çok siyah değilse bence uygulanmasa daha iyi. Uygulanıyorsa da bir kovanın içinde sulandırıp fırçayla temizleyip hemen bol suyla yıkamak gerekiyor.
Özellikle kışın benimde banyomda çok oluyor. Bir tane bulaşık fırçası edindim. Haftada bir herhangi bir banyo temizleyicisiyle temizlik yapınca bu sorun olmuyor.:1rolleyes:

eceda2003
14-03-08, 00:03
dhilek
Canım tavsiyen için teşekkür ederim.Denedim hem çok kısa zamanda hemde fayans araları bembeyaz oldu.Ben domestosu bir kaba koydum ,fayansların arasına cif döktüm ve diş fırçasıyla fırçaladım.Harika oldu.

elcin121
14-03-08, 08:03
slm arkadaşlar haberiniz var mı bilmem kullanmadım ama sadece bir yerde duydum arçeliğin buharmatik diye bir ürünü varmış fayans arası,dolapları,duvarları,koltukları,halılardaki lekeleri buhar gücü ile çıkarırmış ben kullanandan duydum ama almayıda düşünüyorum sevgiler

kaderim55
19-03-08, 09:03
arkadaslar bende sihirli su kullanıyorum sıkıyorum biraz bekletiyorum sonrada araba fırcasıyla yıkıyorum sonrada arap sabunuyla yıkıyorum hem parlıyor hemde tertemiz oluyo

_DURU_24
5-04-08, 12:04
anway loc isimli ürünü süper...fayan araları derzleri süper yapıyor

PaTuLYa
7-04-08, 10:04
cilit bang in banyo için olanını fayansların üzerine döküyorum, zaten sanki porçöz dökmüşün gibi köpüroyor ama eritmiyor fayans aralarını.. biraz bekledikten sonra sadece banyoda kullandığım bir bulaşık sügeriyle siliyorum.. sonuç pırıl pırıl..

Aspirin
7-04-08, 10:04
tulayo
gün aşırı mor cifle(çamaşır sulu)ciflerseniz hem tertemiz olur hemde kolay kolay yıpranıp kirlenmez.haftada bir yada 3 gün domestos döküp braz bekletip sonrada fırçalayıp durlarsanız parlaklık verir.ama inanın mor cifin üstüne tanımam.tek geçerim mor cifiii.
Ben de yeni keşfettim çamaşır sulu cifi,tabiri caizse manyak bir şey.

arzu26
23-05-08, 22:05
yav kızlar bırakın fayans araları dağınık kalsın.ömür gelip geçiyor fayans aralarına bakmayın.KAPAYIIIIN GÖZÜNÜZÜÜÜÜÜÜÜ

aybukee
12-06-08, 07:06
_DURU_24
anway loc isimli ürünü süper...fayan araları derzleri süper yapıyor
canım loc'u fayans aralarına nasıl uyguluyorsun. bendede varda ama ölçü aletim yok. sulandırp mı döküyosun yoksa beze falan mı döküp siliyosun

lalezar-24
13-06-08, 12:06
domestosu döktükten sonra güzel bi fırçalıyorum birazda öyle bekletiyorum pırıl pırıl oluyo..

xxedaxx
14-06-08, 18:06
ben yağçözle siliyorum tertemiz oluyor siyahlık gidiyor fayanslarıda arap sabunuyla siliyorum daha sonra alkola batırılmış bezle ovuyorum yeni gibi oluyo

xxedaxx
14-06-08, 18:06
ben yağçözle siliyorum gerçekten işe yarıyo tavsiye ederim siyahlık kalmıyo:dance:

melodies
28-06-08, 21:06
bende cif kremle diş fırcasıyla temziliyorum fayans aralarını çok güzel temizleniyo..

Noa
3-07-08, 09:07
Mor cifle temizliyorum. Çamaşır suyu gibi temziliyor ama onun kadar kokmuyor. Biliyorsunuz kimyasallar çok zararlı. Bu arada gün aşırı cifleyen arkadaşa hayret ettim. Ben haftada bir zor yapıyorum.

iremsu
3-07-08, 09:07
ben o kalebodurların pis olmasına dayanamam bizim evi iki gün önce yaptım pırıl pırıl şakkıdı
şimdi biraz zahmetli önce domestosu aldım birde elime diş fırçası
tek tek sürttüm :dilcikar: baktım olack gibi değil boşalttım yerlere domestosu aldım elime
saplı süpürgeyi iyice fırçaladım halıları falan kaldırıdım tabi sonra onu bi temizledim
ondan sonra çamaşır sulu cifle aynı işlemi yaptım oovv şimdi
o kadar parlak ki yalnız beni biraz çarptı bu kokular az daha bayılıyordum
tüm gün öksürdüm ciğerlerime dolmş..:S
ama onları temizleyene kadar valla anam ağladı desem yeridir tatlicadiarzu

graf
8-07-08, 07:07
clıng bang beyaz kapaklı bide sarı kapaklı çamaşır suyu etkili süper yapıo

Zeca
16-07-08, 21:07
Dr. Clean marka derz temizleyicisi ile temizledim, döküp bekliyorsunuz ne fırça ne başka birşeye gerek var. Süngerin sert yüzü ile bir kez geçiyorsunuz bembeyaz oluyor. Migros'tan almıştım.

Ayrıca artık birçok yapı markette muhtelif marka derz temizliyiciler var. Ovmaya uğraştığınıza değmez.

mehtapelif
16-07-08, 22:07
bende domestos kullaniyorum ,domestosla fircalayip biraz bekletin sonra duru suyla temizleyin ,daha sonraki gunlerde kararmasina izin vermeden sIk sIk temizlerseniz bi daha kararmaz..yani normal domestoslu suyla soyle bir silseniz cok ara vermeden silince kararmaz bidaha

EU1
17-07-08, 00:07
evet en güzel yöntem çamaşırsuyu döküp bekletmek bembeyaz oluyor