Expigment krem kullanp sonu alanlar paylaabilir mi?

hayatbenim
23-03-10, 10:03
mrb bu krem çok ilgimi çekti bende pcoluyum aknelerle uğraşıyorum çenem berbat kararmış lekeler var alnımda var.birde elmacık kemiğimde güneş lekesi var açık kahverengi.kullanmak istiyorum ama korkuyrm. sizce tüm yüze uygulamalımıym.böyle bebek teni gibi olacakmı yüzüm yaamafoldumben
tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çook sevinirim

blume07
23-03-10, 13:03
expigment asıt ıcerıklı bı krem surdugunde derıyı hafıf hafıf soyarak lekelerı gıderıo kullanmak ıstersen kesınlıkle gunese cıkmaman lazım yoksa leken daha kotu olur

fmcl
26-03-10, 22:03
kızlar annem kullanıyor bu kremi ellerinde çıkan lekeler için gerçekten bariz fark ediliyor rengin açıldığı ama 3-4 gün ara verse hemen geri geliyor lekeler. birde sürdüğünüzde cildiniz kızarıyorsa kremi sürmeden yarım saat önce cildinizi nemlendirin rahat edersiniz o zaman inş. tabi en önemlisi uv koruyucu kremler sürün güneşe çıkmadan evvel.

bahararas
27-03-10, 12:03
bnm de cildimde sivilce lekeri var çok rahatsız oluyorum yorumları okudum bazıları ii gelio dio bazıları geçirdi dio sizce işe yarar mı??

Lemon_
27-03-10, 18:03
Kızlar bende alıcam bu kremden ama anlamadığım şey bu kremi akşam yatarken sürsek sabah dışarı çıkarken güneş koruyucuğu kullanmak mı lazım ?

burcu_01
27-03-10, 18:03
Lemon_
Kızlar bende alıcam bu kremden ama anlamadığım şey bu kremi akşam yatarken sürsek sabah dışarı çıkarken güneş koruyucuğu kullanmak mı lazım ?
aynen öyle canım.. güneş koruyucu sür sorunlu bölgeye dişari çıkacağin zaman. expigmenti de mutlaka geceleri sür.. bi de yüzünü sık sık temizle..

Lemon_
27-03-10, 19:03
burcu_01
aynen öyle canım.. güneş koruyucu sür sorunlu bölgeye dişari çıkacağin zaman. expigmenti de mutlaka geceleri sür.. bi de yüzünü sık sık temizle..
Teşekkr ederim cnm . sen kullandın mı peki gördün mü faydasınıı? bide güneş koruyucu önerebilceğiniz varmı??

ummahan
28-03-10, 00:03
tüm yüzünüze sakın uygulamayın. sadeceli bölgeye uygulayın

burcu_01
Lemon_
Teşekkr ederim cnm . sen kullandın mı peki gördün mü faydasınıı? bide güneş koruyucu önerebilceğiniz varmı??
faydasını gördüm canım evet. ama hafif kırmızı lekeler kaldı.. ben roche un bi kremini kullanıyodum dişari çıkacağim zaman. expigmenti de sadece sorunlu bölgeye sür.. bu arada sabah uyandiğinda kıpkırmızı olduğunu görürsen korkma ben çok korkmuştum yerimseniben o kızaracak sonra soyulup dökülecek.. biraz sabretmen gerekecek sadece.. bi de bi iki gün kullanıp bırakırsan hiç faydası olmaz..

burcu_01
bu arada roche un güneş koruyucusunu kullanmıştım ben. annemden yürütmüştüm =))

xmrwx
28-03-10, 10:03
ben de 3 hafta olucak kullanalı benim lekelerim biraz daha koyu ben gibi. az bişey renginde açılma oldu ama pek de bi gelişme yok gibi :/ 2likle başladım sonra 4lüğüne devam ediyorum. akşamları sürdüm hatta bazen dışarı çıkmadığımda sabah akşam sürdüm. sizce devam ediyim mi kızlar?

xmrwx
4-04-10, 09:04
huu huuu kimse yok mu?

xmrwx
5-04-10, 18:04
benneyaptımkibilmiyorumkismile:gitme::gitme::

xmrwx
5-04-10, 18:04
burcu_01
bu arada roche un güneş koruyucusunu kullanmıştım ben. annemden yürütmüştüm =))

yardımcı olur musunuz acabaaaaaa:gitme:

jelibo
7-04-10, 19:04
nuray06
bende kullanmaya çalışıyorum expigmenti ama soyulma olmuyor bende belkide hassas ciltlerde soyulma yapıyodur bende yapmadı etkili oluyor tabi kullanılırsa çünkü ben bi hafta kullandım sonra bıraktım sonra tekrar başladım aklıma geldikçe kullandım bak aklıma geldi kullanayım ama bide şöle bişey var yatmadan 1 saat önce kullanılması gerektiğini biliyorum cilde sürüldükten sonra güneşe maruz kalınmaması gerekiyor benim bildiğim yani akşam kullanılacak.
nuraycım ben kulandım tek kelımeyle abartılı ve üstelık yüzümdekı kıları uzattı o özelıgı var 6 ay süreklı kulanmam lazım buda erkek gibi sakalın çıkmasına yter ben kulanamayı bıraktım.seçim sizinbunun yerıne sizde %15tca ürününr bi bakın neten ben bunu kulanacam:eek:klava:

mavis81
10-04-10, 10:04
merhaba arkadaşlar acaba aranızda bu kremi koltuk altını beyazlatmak için kullanan oldumu?faydası olurmu ne dersiniz?birde tüylenmeyi artırıcı etkisi varmı bu kremin çünkü biliyorsunuz hücre yenileyici kremler cildi beslediği gibi kıl köklerinide besliyor.acaba bu kremin içeeriğinde bu tarz maddeler varmı?bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirm

amel
19-04-10, 16:04
expigment i kullanmıştım ben arkadaşlar,nasıl bi soyulma olur demiş konuyu açan arkadaşım.ben çenemdeki lekeler için kullandım ancak bütün yüzüme sürdüm sadece sorunlu olan bölgeler soyuldu.diğer yerler soyulmadı.ve soyulma bildiğin kabuk gibi oldu.yani dışarı çıkılcak gibi olmuo

mirliva20
19-04-10, 21:04
bende 1 haftadır kullanıyorum %4 olanını çok iyi geldi bana.. sivilcemle bayağı oynamıştım ve makyajla bile kapatılamaz olmuştu ki eczacı bunu tavsiye etti .. ciltte kuruluk yapıyo nemlendirici kullanıyorum bi de güneş kremi dışarı çıkarken.. cilt rengim açıldı 1 haftada çok iyi bi krem tavsiye ederim...

bensu05
22-04-10, 19:04
Herkese merhaba,ben de 2 hafta önce doktora gittim elmacık kemiklerimin üzerinde birden güneş lekeleri oluştu,çenemde desivilce lekeleri vardı.Benzamisin veexpigment verdi.2'likle başladım 1 haftadır kullanıyorum sanki rengi açılmadı daha da kızardım.mafoldumben.Yanlış mı kullanıyorum ne zaman soyulacak?Sonuç alanlar lütfen bilgi istiyorum

radiunes
23-04-10, 10:04
arkadaşlar 3,4 ay bu tedaviyi denedim çok etkili bir tedavi yöntemi değil leke sorunumla ilgili bir ürün denedim ve size öneride bulanacağım bugüne kadar denediğim en etkili ve kısa sürede sonuç veren ürünü ''Lekeler, güneş lekeleriniz için kesin çözüm'' başlıklı konuda paylaştım expigment bu ürünün yanında hiç kalır ve uzun süre yüzüm kızarık bir halde dolaştım expigment kullanımında, açtığım başlığa mutlaka göz atın tavsiye ettiğim ürün kesinlikle mükemmel sonuç veriyor lekelerimden kurtuldum hemde sadece 2 uygulamada

mrbrayn
24-04-10, 13:04
kızlar bende forumda expigment ile ilgili yazıların hepsini okudum.benimde sol dirseğimde bir kararma oldu ve bundan çok rahatsızım.expigmentle ilgili yaptığım araştırmalarda renk açıcı diyordu.eğer dirseğime uygularsam bir çözüme ulaşır mıyım?? bu konuda bilgisi olan varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim:)

nick_im
24-04-10, 14:04
ağda sonrası kararmalara iyi gelirmi yaaa:KK43: ??

serpil21
24-04-10, 16:04
üç gün önce aldım bu kremi ve kere uyguladım şimdi ise dayak yemiş gibi suratım kıpkırmızı yanıo sürekli fondoten bile kaptmıo bu kızarıklıklar geçermi arkadaşlar lekeden kurtullım derken böyle kalmayalım

sukutuhayalben
24-04-10, 18:04
Expigment,en 2 ay kullanım sonrasında sonuç veriyor arkadaşlar....
soyulma yapıyor evet,zaten mantık bu,soyulunca allttaki deri açık renk oluyor...
ama...
önemli bir yan etkisi var,unutmamak gerek.Kesinlikle güneş battıktan sonra uygulanıyor....eğer güneş değerse kremi uyguladığınız bölgeye leke daha ciddi boyutlarda daha koyu bir hal alıyor...
kremi akşam sürdük,sabah güneşe çıkmadan mutlaka 50 faktörlü güneş koruyucu kullanmanız gerek
yoksa leke artarark ilerliyor.
bu yan etki yüzünden kışın kullanımı öneriliyor zaten.
yine de bu topic de defalarca yazdım ama,DOKTORA DANIŞMADAN KULLANMAYIN

Kızaranlar,kaşınanlar,cildinde yanma olanlar da aralığı uzatsın,mesela hergün kullanıyorsanız 2 günde 1 e düşürün...

xx_perfectgirl_xx
25-04-10, 11:04
ben bu kremi kullanmaya başlayalı 2 gün oluyor koltuk altım için kullanıyorum ve sivilcelenme oldu bende baya ve kızardı 2 günde bir sürmeye karar verdim bende..

MELANIM
25-04-10, 14:04
arkadaşlar bein yüzümde çil var ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum öncelikle %2 liğini kullanmıştım doktor tavsiyesiyle bir gün eczacı anneme yanlışlıkla %4lüğünü vermiş değiştirmedim onu kullandım ve iyi ki kullanmaya başlamışım diyorum şimdi yüzümde inanılmaz değişme var herkes nasıl kaybettn çillerini diyor ama her cilt tipine uygun değil sanırım çünkü kuzenim kullandığında yüzünde aşırı şişlik ve kızarıklık oldu pancar gibi :KK70: walla o yüzden doktor tavsiyesiyle kullanın derim ben.bu arada yüzde soyulma yapıyor evet ama soyulması iyi o soyulma sayesinde çillerimden kurtuldum yanlız bu kremi bıraktığımda yine belirginleşiyor o yüzden kesinlikler güneş koruyucusu kullanın derim.

DestinaX
30-04-10, 17:04
Gulperi
Merhaba arkadaslar cıl ve gunes lekelerı ıcın su meshur expigment kremını kullananların nasıl kullandıklarını ve sonuclarını merak edıyorum.
Dr Ablamada verdı ama cesaret edıp baslamadı kullanmaya.Cunku bıraz yakıp soyulma oluyormus derıde.Ama nasıl bır soyulma bu anlamadım kabuk kabuk ıgrenc bı sekıldemı yoksa toz gıbı hafıf hafıf mı oluyor soyulma.
expigment % 4 sabah aksam 08
locoid sabah 10
acnelyse aksam 10 (locoid yerine elecon pomadda olur)
şuanda bu kremleri 15 günüdr kullanıyorum saatleri akşam benimkilerin sabah sadece difestol adlı jelle güneş kremini aynı anda kullan dedi doktor soyulan derileri temizliyo bu jel pütür pütür olup döküyo çillerimin bir kısmı yok olumş durumda diğerleride epeyce açıldı yalnız kremler en hassas yeriniz nereyse ordan soymaya başlıyo ağız kenarları burun göz çevresi yanma ve kızarıklık oluyo hepsine katlanıyorum zaten günzüdz kullanmadığım için bi sorun yok akşam yatmadan önce kullanıyorum çok iyi sonuç alıyorum :dance:a.s.

DestinaX
serpil21
üç gün önce aldım bu kremi ve kere uyguladım şimdi ise dayak yemiş gibi suratım kıpkırmızı yanıo sürekli fondoten bile kaptmıo bu kızarıklıklar geçermi arkadaşlar lekeden kurtullım derken böyle kalmayalım
canım kremi sürüp cildinin iyice emmesini bekle emildiğini hissedersin zaten ondan sonra buzu yüzünün yanan ve kızarık yerlerinde gezdir daha sonra bephanten plus(ben bunu kullanıyorum) krem sür kızarklığa çok iyi geliyor krem kullanımı dışında yap bunu hiç bi zararı yok doktorum demişti aşırı tahriş olursa diyea.s.

DestinaX
sukutuhayalben
Expigment,en 2 ay kullanım sonrasında sonuç veriyor arkadaşlar....
soyulma yapıyor evet,zaten mantık bu,soyulunca allttaki deri açık renk oluyor...
kızlar cildi soyan expigment değil acnelyse yani expigmenti tek başına hiç kullanmadım eğer yalnızca expigment kullanıp soyuluyosa onu bilmem :uhm:

DestinaX
nick_im
ağda sonrası kararmalara iyi gelirmi yaaa:KK43: ??
kararmayı soyucu bi kremle o bölgedeki deriyi yavaştan soyarak giderebilirsin yada çok iyi renk açıcı bi krem kullanman lazım derim a.s.

PeriLous
30-04-10, 19:04
bu kremi bir kaç gün önce cildiye doktoru önerdi kullanmaya basladım bende herhangi bir soyulmaya kızarıklığa sebebiyet vermedi erken olduğunu düşündüğüm için de bir değişiklik söz konusu değil ama şunu söyemek istiyorum arkadaşlar kullandığınız bütün ilaçların öncelikle prospektüsünü okuyun bu ilacın prospektüsünde de 2 aya kadar kullanılmalı 2 ayda sonuç vermiyorsa devam edilmemeli yazıyor bilginize..yerimseniben

DestinaX
30-04-10, 19:04
gmzkky
bu kremi bir kaç gün önce cildiye doktoru önerdi kullanmaya basladım bende herhangi bir soyulmaya kızarıklığa sebebiyet vermedi erken olduğunu düşündüğüm için de bir değişiklik söz konusu değil ama şunu söyemek istiyorum arkadaşlar kullandığınız bütün ilaçların öncelikle prospektüsünü okuyun bu ilacın prospektüsünde de 2 aya kadar kullanılmalı 2 ayda sonuç vermiyorsa devam edilmemeli yazıyor bilginize..yerimseniben
evet canım teşekkürler bilgin için bende kullanıyorum zaten expigment bildiğim kadarıyl tek başına soyma yada kızarıklık yapmıyo aksine nemlendirme özelliğide var gibi geldi renk açıyo sadece umarım istediğin sonucu alırsın canıma.s.
ayrıca 2aylık kullanımdan sonra etki göremediğiniz takdirde ilacı bırakmadan önce doktorunuza bir gidip sorun yanında ekstradan bi ilaçla tedavi başlatabilir

hayatbenim
1-05-10, 12:05
slm kızlar bende expigment 4 dün başladım korktuğum için az sürdüm ve hiç kızarıklık yok.sabahda sürdüm acaba soyulma ne zaman başlar bilginiz varmı. birde koltuk altı kararması için ilk önce 4 lükten sürsem kötümü olur kullanan arkadaşlardan cvp bekliyorum. hoşçakalın

hayatbenim
1-05-10, 16:05
kızlar yaa expigment tek başına soymuyormu imdaattttt doktor yokmu sitemizde yardım rica ediyorum

elisaa
1-05-10, 18:05
hayatbenim
slm kızlar bende expigment 4 dün başladım korktuğum için az sürdüm ve hiç kızarıklık yok.sabahda sürdüm acaba soyulma ne zaman başlar bilginiz varmı. birde koltuk altı kararması için ilk önce 4 lükten sürsem kötümü olur kullanan arkadaşlardan cvp bekliyorum. hoşçakalın
hayatbenim
kızlar yaa expigment tek başına soymuyormu imdaattttt doktor yokmu sitemizde yardım rica ediyorum
expigmenti sabah sürme. akşamları ve gece yatarken sürülüyor zaten.. gün ışığında sürülmüyor. ve mutlaka güneş kremi kullan

theportobellowitch
2-05-10, 06:05
expigment deri üzerinde sorun varsa o vait soyarak cildi açara ama hiç bir sorun yoksa o zaman soymaz direk pigmentleri yok ederek cildi açar. Soyulmanın ne adar olacağı da ne kadar ince tabaka halinde sürerseniz o kadar ince tabaka halinde soyulma olur. expigment'i çok fazla kullanmak cildi yakar çünkü kimyasal yanık yapan bin bir maddeden birisi de expigmenttir. prospektüsünde yazdığı gibi sabah ve akşamları olmak üzere 2 defa sürmek yeterli ancak lütfen lütfen ne kadar yüksek faktörlü güneş koruyucu da kullansanız dışarı çıkarken -yaz ya da kış- asla sürmeyin. kesinlikle hafif de olsa ciltte kararma yapacaktır. güneş koruyucular ne kadar yoğunlaştırılmış olsa da yine de güneş'ten tamamen koruyamamaktadır. bu tür pigmentleri yok ederek ten rengini açan kremler kesinlikle güneşte direk maruz bırakılırsa cilt üzerinde sadece kararma leke gibi oluşumlar yapmayıp aynı zamanda da cilt kanseri için açık davetiye bırakmaktadır. ne kadar güvenilir koruyucular olursa olsun gündüz sokağa çıkarken sürmeyin. mesela okula mı gidiyorsunuz yolda sürmeyin okul çatısı altında kalacağınız süre boyunca ---mümkünse oturacağınız yer de güneş almıyor olsun camdan falan--- sürün sonra orayı terketmeden yine yıkayın eve gelince tekrar sürün. ayrıca sabahları kullanmasanız bile expigmenti, yine de geceleri de sürdüğünüzden mutlaka cildiniz expigment barındıracak deri altında falan o yüzden her halukarda mutlaka yüksek faktör güneş koruyucu kullanılmalı. expigment güneş lekeleri, çiller, hafif kahverengi yanık izleri ve lekeleri ile kahverengi sivilce izlerinde çok kısa sürede yanıt verir. ancak düşme yaralanma sonucu oluşan yaraların bıraktığı kahverengi izler ço deri altına da geçtiğinden biraz daha geç cevap verebilir yahut hiç yanıt vermeyebilir. bir de ne olursa olsun çok geniş alanlarda kullanılmasını önermiyor doktorlar uzun vadede. cilt üzerindeki pigmentleri yok ederek zaten vucudun dengesiyle oynandığı için mümkün mertebe sadece lekeli alanlara yani sorunlu bölge üzerine sürülmeli ki cildimizi gereğinden fazla pigment tüketimiyle rahatsız etmeyelim. çünkü nasıl bir reaksiyon vereceğini hiç bir zaman garantileyemeyiz. dönem dönem hafif kızarıklık ve yanma yaparsa expigment kullanmayı bir süre bırakıp hipokort kullanmalı hatta geçirilmek istenen yanık izi ya da lekesiyse yanında silverdin de kullanarak ölü deriyi daha kolay ve hızlı atabilirsiniz yalnız unutmamak gerekir ki silverdin de içinde demir bulundurduğundan güneşle direk maruzatında deride grimsi ya da koyu kahverengi iz bırakır.

theportobellowitch
merhaba ben doktor değilim ancak 5 sene kadar expigment hakında çok araştırma yaptım vs. expigment ciltte sorun yoksa soymadan da cildi açabilir. eğer ille de soyulsun istiyorum diyorsan tretin hipokort krem ve expigmentin özel bir karışımını yapar eczaneler onlardan alıp yine ince tabaka halinde sürebilirsin. ama derdin cilt üzerinde bir sorun olmadan sadece rengini açmaksa sabah aksam aynı bölgeye expigment sürerek çok kısa sürede yanıt alabilirsin yalnız tek unutmaman gereken gündüzleri güneş ile maruz kalacaksa bu bölge asla kullanmaman ve kullanmasan bile gece sürdüğün expigment kremden kalıntılar olacağı için mutlaka yüksek fatör güneş koruyucu da kullanmak zorunda olduğun. sana sunu söylemeliyim ki micheal jackson da 21 sene expigment kullanarak beyazlamış çok minik bir ton farkı için de en son zımparalama tekniği kullanmış.

theportobellowitch
kullandığın cilt bölgesi sorunlu bir görüntüye sahip değilse yahut ellediğinde seni rahatsız edecek türde pürüzler yoksa expigment soymaz sadece soymadan rengini açar. eğer hem soyulsun hem de açsın diyorsan eczaneler tretin hipokort ve expigment kremlerden oluşan özel bir karışım yaparlar bundan al ve kullan yalnız çok dikkatli kullanmalısın yoksa tretin ve expigment bir arada çok yanıcı etki yapar. asla güneşe maruz bırakmaman gerekecek ve de çünkü yüksek faktör güneş koruyucu kullansan bile yine de mutlaka kahverengi leke yapar. bunun dışında derdin sadece belirli bir alanda cilt rengim açılsın soyulmasa da olur diyorsan expigment en doğru tercih. eğer kızarma yanma batma olursa bir süre ara verip hipokort kullanabilirsin ancak hipokort 10 günden fazla sürülmesi sakıncalıdır.

DestinaX
2-05-10, 08:05
evet kızlar expigment tek başına soymuyor arkadaşımızın anlattıkları doğru bencede expigment soymadan renk açıyor buyrunnnnnnnnna.s.

hayatbenim
2-05-10, 13:05
kızlar teşşekkür ederim....

serpil21
4-05-10, 09:05
slm kızlar bende 4 lük kullanıyorum iki hafta oldu.. ilk iki gün hiç bir yan etki olmadı üçüncü akşam biraz fazla sürdüm herhalde yanma ve kızarma oluştu ama bir sonraki güne bu kızarık olan yerler soyulmaya başladı.şimdi 2günde bir sürüyorum. kızarıkık olmuyor soyulmada olmuyor ama gerçekten aynaya baktıgımda çillerin yok olugunu belirginsizleştiğini far ediyorum şimdi çok yakından bakınca görülüyor inlş 2 aya kadar tamamen geçer

seda92
5-05-10, 10:05
arkadaşlar ben bu kremi ilk defa kullandm ilk sürdüm ertsi gün kırmızı oldu o kızarıklar hiç geçmiçekmi:KK43:((

mrbrayn
5-05-10, 14:05
theportobellowitch
expigment deri üzerinde sorun varsa o vait soyarak cildi açara ama hiç bir sorun yoksa o zaman soymaz direk pigmentleri yok ederek cildi açar. Soyulmanın ne adar olacağı da ne kadar ince tabaka halinde sürerseniz o kadar ince tabaka halinde soyulma olur. expigment'i çok fazla kullanmak cildi yakar çünkü kimyasal yanık yapan bin bir maddeden birisi de expigmenttir. prospektüsünde yazdığı gibi sabah ve akşamları olmak üzere 2 defa sürmek yeterli ancak lütfen lütfen ne kadar yüksek faktörlü güneş koruyucu da kullansanız dışarı çıkarken -yaz ya da kış- asla sürmeyin. kesinlikle hafif de olsa ciltte kararma yapacaktır. güneş koruyucular ne kadar yoğunlaştırılmış olsa da yine de güneş'ten tamamen koruyamamaktadır. bu tür pigmentleri yok ederek ten rengini açan kremler kesinlikle güneşte direk maruz bırakılırsa cilt üzerinde sadece kararma leke gibi oluşumlar yapmayıp aynı zamanda da cilt kanseri için açık davetiye bırakmaktadır. ne kadar güvenilir koruyucular olursa olsun gündüz sokağa çıkarken sürmeyin. mesela okula mı gidiyorsunuz yolda sürmeyin okul çatısı altında kalacağınız süre boyunca ---mümkünse oturacağınız yer de güneş almıyor olsun camdan falan--- sürün sonra orayı terketmeden yine yıkayın eve gelince tekrar sürün. ayrıca sabahları kullanmasanız bile expigmenti, yine de geceleri de sürdüğünüzden mutlaka cildiniz expigment barındıracak deri altında falan o yüzden her halukarda mutlaka yüksek faktör güneş koruyucu kullanılmalı. expigment güneş lekeleri, çiller, hafif kahverengi yanık izleri ve lekeleri ile kahverengi sivilce izlerinde çok kısa sürede yanıt verir. ancak düşme yaralanma sonucu oluşan yaraların bıraktığı kahverengi izler ço deri altına da geçtiğinden biraz daha geç cevap verebilir yahut hiç yanıt vermeyebilir. bir de ne olursa olsun çok geniş alanlarda kullanılmasını önermiyor doktorlar uzun vadede. cilt üzerindeki pigmentleri yok ederek zaten vucudun dengesiyle oynandığı için mümkün mertebe sadece lekeli alanlara yani sorunlu bölge üzerine sürülmeli ki cildimizi gereğinden fazla pigment tüketimiyle rahatsız etmeyelim. çünkü nasıl bir reaksiyon vereceğini hiç bir zaman garantileyemeyiz. dönem dönem hafif kızarıklık ve yanma yaparsa expigment kullanmayı bir süre bırakıp hipokort kullanmalı hatta geçirilmek istenen yanık izi ya da lekesiyse yanında silverdin de kullanarak ölü deriyi daha kolay ve hızlı atabilirsiniz yalnız unutmamak gerekir ki silverdin de içinde demir bulundurduğundan güneşle direk maruzatında deride grimsi ya da koyu kahverengi iz bırakır.

Bu güzel bilgilere çok teşekkürler peki expigment dirsek kararmasını da açar mı sol dirseğimde bir kararma oldu ve bundan biraz rahatsızım acaba bu konuda bi bilginiz var mı??

seda92
6-05-10, 06:05
arkadaşlar inanılmaz bişi oldu yaaa:KK70: bugün 3. gün kullanıorum aaaaaa benlerimden bir tanesi kayboldu bi soyuluodu bi çektm deriyi bende üstünden gitti ayyy nasıl mutluyum 1 2 derken hepsi yok olçak:KK70::KK70::KK70::KK70:

hayatbenim
6-05-10, 08:05
mrb sedacım eminmisin ben öyke soyulup çıkarmı yafff. benimde iki gündür hafif soyulmalar oluyor cilt hekimi habibullah hocaya eritretinle expigment 4 bir arada kullanıla bilirmi diye sordum kullanılaır dedi. bu gün iksi sürcem
hepimize lekesiz günler kızlar.............byyyy

esas
7-05-10, 10:05
seda92
arkadaşlar inanılmaz bişi oldu yaaa:KK70: bugün 3. gün kullanıorum aaaaaa benlerimden bir tanesi kayboldu bi soyuluodu bi çektm deriyi bende üstünden gitti ayyy nasıl mutluyum 1 2 derken hepsi yok olçak:KK70::KK70::KK70::KK70:
mrb sedacım ya yazını okuyunca öyle mutlu oldum ki benimde burnumun ucunda açık renkli bi ben var ve kabusum oldu...İnan geceleri uykum kaçıyor başka yerde olsa hiç dert etmezdim ama burnumun ucunda olduğu için sürekli gözüme çarpıyor...günlerdir ondan kurtulmanın yolunu arıyordum ve senin yazın bana bir umut oldu, Sana bikaç sorum var yardımcı olursan sevinirim sende expigmentimi kullandın %2 mi yoksa %4 lüğümü ve nasıl uyguladın şimdiden teşekkürler

_Florida_
7-05-10, 17:05
expigment bronzluğu geçirir mi?

nick_im
7-05-10, 22:05
ben de aldım kullanıyorum..bakalım inşallah fayda görürüm..ağda sonrası kararma için kullanıyorum ben..ya bi haftaya sonuç alsam ne güzel olurdu...

hayatbenim
8-05-10, 19:05
kızlar ben kremlerimi kullanmaya dvam ediyrm yanlız bi sorun var yanağımda kocaman bi sivilce çıktı iltahaplı, durduk yerde bile sızlıyrdu.
dün akşam patladı içi boşalınca oyuldu akannehir orası yaaaa mafoldumben
kızardı karardı bi tuhaf oldu ufff yaa ben toparlamaya çalıştkca sanki kötüleşiyooo.Allah dan çenemin rengi açılıyr soyulmalar başladı yüzümde çook hassaslaştı hemencik acıyr.
o sivilce lekesi geçer dimi kızlarrr???:Saruboceq:

esas
10-05-10, 11:05
endişelenme canım geçer ama o bölgeye krem sürme düzelene kadar oynama kurcalama yoksa düzelmesini geçiktirir ve iz kalmasına sebep olursun kabuk tutup iileşmesini bekle canım