TEST

Aşılama yolunda tecrübelerimiz

yabangülüm
20-01-09, 09:01
kızlar bana doktor aşılamadan sonra hiç bişey vermedi.progesteron filan..

askbocegi
yabangülüm.
rapunzel canım gözün aydın allah tamamına erdirsin işallah.bende dün aşılamamı oldum 13 gün sonra belli olacak.zaman geçmek bilmeyecek..hayırlısından rabbim yüzümüzü güldürür işallah..
merhaba canım ,hayırlı olsun aşılaman fakat anlamadığım bir nokta ben ayın 15 de aşılama oldum ayın 30 da test yapıcaz dedi doktorum sana nasıl onüç gün sonra dedi
hepsi çok farklı şeyler söylüyor

askbocegi
yabangülüm.
banada verdi doktor sabah akşam vajinadan atmam için
sanırım düşük tehlikesi oluşmasın ve kese rahime daha iyi tutunsun diye veriyorlar

hallisna
20.01.2009 itibariyle umut listemiz:

:nazar:BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM:nazar:

“Ey Rabbim işimizi kolaylaştır, zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir.” ...

AŞILAMA YAPTIRIP SONUÇ BEKLEYENLER

isim............................ ..kullandığı ilaç................................aşılama tarihi..............................beklenen adet tarihi

eevcimen..............................puregon....................................8 ocak (2. aşılama)............................23 ocak
suaenvar...............................puregon...................................10 ocak.............................................26 ocak
simge_wxyz..........................menagon.................................16 ocak.............................................30 ocak
askbocegi..............................gonal-f.....................................15 ocak (1. aşılama)..........................31 ocak
secemce...............................puregon...................................12 ocak (2. aşılama)...........................???????
DeliMavi................................???????...................................?????? (1. aşılama)............................31 ocak
figenk24................................???????..................................12 ocak (????????).............................???????
yelda....................................???????................................. ????????????????..............................???????
şekerhande...........................???????...................................?????????????????............................???????

AŞILAMA İÇİN TEDAVİYE BAŞLAYANLAR

isim...........................kullandığı ilaç...........................başlama tarihi..........kaçıncı aşılama?

ncinar.............................fostimon......................................19 ocak..................2.aşılama

:hooray:AŞILAMA İLE HAMİŞ KALANLAR:nazar:

AYMAK :CüvCüv::nazar:
dnzyıldızı84 :CüvCüv::nazar:
cennet :CüvCüv::nazar:
nazliozger:CüvCüv::nazar:
SEFİL:CüvCüv::nazar:
rapunzell_82:CüvCüv::nazar:

EY RABBİMİZ.. GÖNLÜMÜZDE OLANI HAKKIMIZDA HAYIRLI EYLE..
HAKKIMIZDA HAYIRLI OLANI GÖNLÜMÜZE RAZI EYLE..

hallisna
bugün test yapacaktım, sabah wc.ye gittim ki kırmızılılar beni karşıladı bile.. hayırlısııııı......:Saruboceq:

simge_wxyz
yabangülüm.
canım naber nasılsın? aşılaman nasıl geçti? progesteron banada verdiler ama ben onu aşılama yapılmadan önce almıştım zaten. rapor çıkınca yazdılar karneme aşılamadan sonra da kullanmaya başladım. sen onu bir sor çünkü önemli

simge_wxyz
hallisna
bugün test yapacaktım, sabah wc.ye gittim ki kırmızılılar beni karşıladı bile.. hayırlısııııı......:Saruboceq:
ne hisstiğini anlayabiliyorum ben aşılama yaptırmadan önce her ay yaşıyordum bunu. ama tabi dediğin gibi canım herşeyin hayırlısı. allah büyük hiçbirşey imkansız değil... bu arada canım benim sonuç tarihim 30 ocak

askbocegi
hallisna
canım hayırlısı olsun üzülme demek boş biliyorum ama vakit zamanı değilmiş demekki
yaradanım hayırlı zamanlarda hayırlı evlatlar nasip etsin bizlere
:Saruboceq:

yabangülüm
20-01-09, 10:01
askbocegi
merhaba canım ,hayırlı olsun aşılaman fakat anlamadığım bir nokta ben ayın 15 de aşılama oldum ayın 30 da test yapıcaz dedi doktorum sana nasıl onüç gün sonra dedi
hepsi çok farklı şeyler söylüyor
seninki 3 gün sonrasını söylemiş.zaten bende 15 gün olmadan yaptırmam..

yabangülüm
simge_wxyz
canım naber nasılsın? aşılaman nasıl geçti? progesteron banada verdiler ama ben onu aşılama yapılmadan önce almıştım zaten. rapor çıkınca yazdılar karneme aşılamadan sonra da kullanmaya başladım. sen onu bir sor çünkü önemli
iyiyim canım çok şükür.aşılamadan korkuyordum ama ağrım olmadı hiç..13 gün sonra test yaptırabilirsin dedi..progestoron filan yazmadı söylemedide..demek gerek duymadı

askbocegi
yabangülüm.
seninki 3 gün sonrasını söylemiş.zaten bende 15 gün olmadan yaptırmam..
aslını söylemek gerekirse eğer sabredebilirsem ben ayın 30 dada yaptırmayı düşünmüyorum çünkü ben düzenli adet oluyorum adetimde ayın 31 de kısmetse o günü bekliycem olmazsam eğer ertesi günü yaptırıcam
hakkımızda hayırlısı hepimiz için inşallah:Saruboceq:

secemce
figenk24
merhabalar arkadaşlar bende siteye yeni üye oldum 12 ocakta aşılamam oldu bugün yumurtalarım çatlamışmı çatlamamışmı aşılama başarılı olmuşmu ona baktırdım yarın sonucu alacağım ayın 24 yada 25 indede test yaptıracağım benide listenize ekleyin arkadaşlar allah hepimize bebek nasip etsin inşallah
ya arkadaşım merak ettim banada 12 ocakta yaptılar ama hiç öyle bakalım demediler nasıl bakacaklar anlamdım inşallah tutarda

yabangülüm
askbocegi
aslını söylemek gerekirse eğer sabredebilirsem ben ayın 30 dada yaptırmayı düşünmüyorum çünkü ben düzenli adet oluyorum adetimde ayın 31 de kısmetse o günü bekliycem olmazsam eğer ertesi günü yaptırıcam
hakkımızda hayırlısı hepimiz için inşallah:Saruboceq:
valla bende sabredeceğimi sanmıyorum ama bilmiyorum artık.hele bi o zaman olsun düşünürüm.sen progestoron kullanıyormusun peki?bana vermedi doktorum..

DeliMavi
ooooooooo ne kadar çok hamile:CüvCüv: kalan var maşallah:nazar:,umarım hepimizin sonucu pozitif olur.listeye bizde gireriz:Saruboceq:hamişler bizim için dua edin:lepi:

askbocegi
yabangülüm.
valla bende sabredeceğimi sanmıyorum ama bilmiyorum artık.hele bi o zaman olsun düşünürüm.sen progestoron kullanıyormusun peki?bana vermedi doktorum..
kullanıyorum canım,sana neden vermedi ilginç

yabangülüm
askbocegi
kullanıyorum canım,sana neden vermedi ilginç
bana vermedi şimdi kafam karıştı ya...

heja
selma arkadaşlar ben de allahın izni ile bu gün itibariyle aşılama tedavisine başlamış bulunuyorum rabbim inşallah bu yolda emek veren herkesin yüzünü güldürür ya size bir şey sorucam doktorum bu gün ilk iğneni vur dedi ben de eczane tanıdık ilaçları alayım sonra heyet raporu çıkarırız dedim olur dedi yalnız rahim filmini hormon tahlillerini ve eşinin sperm tahlillerini getir heyet içi lazımmış ama ben sabahtandır evin altını üstüne getirdim ama rahim filmini bulamadım şimdi ne olucak rahim filmi olmadan heyet raporu vermiyorlarmı ben bir daha o filmi çekemem çok zor lütfen fikirlerinizi benimle paylaşına.s.

rapunzell_82
yabangülüm.
rapunzel canım gözün aydın allah tamamına erdirsin işallah.bende dün aşılamamı oldum 13 gün sonra belli olacak.zaman geçmek bilmeyecek..hayırlısından rabbim yüzümüzü güldürür işallah..
yaban gulum cok tesk ederım canım.asılaman hayılırlı olsun ınsallah 13 gun sonra sende guzel pozıtıf sonucu alacaksın...

hallisna
hayırlısı hallısna ama sakın umıdını kaybetme..ılacların etkısı baya bır devam edıyormus..kendılıgındende mucızen gelebılır..

DeliMavi
ooooooooo ne kadar çok hamile:CüvCüv: kalan var maşallah:nazar:,umarım hepimizin sonucu pozitif olur.listeye bizde gireriz:Saruboceq:hamişler bizim için dua edin:lepi:
ınsallah canım dualarımm sızlerle..tedavı surecı cok zor..helede asılama surecı ben 3 sefer negatıf asılam gordum .4.yarım kaldı...cok gelısen yumıoslara yuzunden..dr lara yaranamıyosun cok olur tedavı ıptal az oldu sans yok....
ama ben buralardayım sızlerle cok sık gelemesıemde gelısmelerı alacagım...

rapunzell_82
yabangülüm.
bana vermedi şimdi kafam karıştı ya...
yaban gulum banada vermemiştı.ama cogu arkadas kullandı..

heja
selma arkadaşlar ben de allahın izni ile bu gün itibariyle aşılama tedavisine başlamış bulunuyorum rabbim inşallah bu yolda emek veren herkesin yüzünü güldürür ya size bir şey sorucam doktorum bu gün ilk iğneni vur dedi ben de eczane tanıdık ilaçları alayım sonra heyet raporu çıkarırız dedim olur dedi yalnız rahim filmini hormon tahlillerini ve eşinin sperm tahlillerini getir heyet içi lazımmış ama ben sabahtandır evin altını üstüne getirdim ama rahim filmini bulamadım şimdi ne olucak rahim filmi olmadan heyet raporu vermiyorlarmı ben bir daha o filmi çekemem çok zor lütfen fikirlerinizi benimle paylaşına.s.
hejacım guzel annem asılaman hayırlı olsun.bu konuyla ılgılı ınan bılgım yok..ama zaten kendı paranızla almıyacakmısızn ılacları neden rapor cıkıyorkı:uhm:

ceylin1907
20-01-09, 11:01
delimavi
ooooooooo ne kadar çok hamile:cüvcüv: Kalan var maşallah:nazar:,umarım hepimizin sonucu pozitif olur.listeye bizde gireriz:saruboceq:hamişler bizim için dua edin:lepi:

aminnnnnnnnnn
bende şubatta 3.kez deneyeceğim hamişler dualarınızı esirgemeyinnn

figenk24
Arkadaşlar merhaba bende sabah progesteron testimin sonuçlarını aldım sonuç 40,0 iyimi sizce arkadaşlar birde ben burda sizlerle anlık online konuşabiliyormuyum yeni üye oldumda bu siteye

heja
rapunzell_82
yaban gulum banada vermemiştı.ama cogu arkadas kullandı..

hejacım guzel annem asılaman hayırlı olsun.bu konuyla ılgılı ınan bılgım yok..ama zaten kendı paranızla almıyacakmısızn ılacları neden rapor cıkıyorkı:uhm:
canım arkadaşım yazdığın için sağol heyet raporu gerekli dedi doktor ilacın farkını vericez yani beş yüz tutuyorsa yarısını vericez o yüzden heyet raporu lazım ama işte rahim filmini bulamıyorum şuan ben de ilaç biraz var bu gün başlıyorum 75 lik dozla cuma günü çağırdı bakıcaz yumoşlara :CüvCüv:

askbocegi
bende şimdi doktorumu aradım progesteron ilaçını kullanmaya başladığım günden beri mide bulantısı baş dönmesi ve gögüslerimde aşırı hassasiyet ve kaşıntı olduğunu söyledim doktrum bana ilaçın yan etkisi olduğunu ve günde bir taneye düşürmemi söyledi

AYSILA
yelda
aysila adet düzensizliginden cocuk olmaz diye birsey yok ozaman yumurkaliklarinda kis var yada miyom vardir
hayır canım bütün tahlıllerımı yaptırdım dr cok sagılıklı bır kadınsın senın cocukların alcak amam bıraz sabırlı ol dedı olabilirsen ol ben inanıyorum en kısa sürede bebişimi allahın iznıyle alcam kucagıma şimdi düzene girdi canım bu ay aşilama yapmaya başlıyacaktık amam süt hormonum yükseldı şubata kaldım inşlah gerek kalmaan hamiş kalırım:Saruboceq:

suaenvar
slm atesböceğı test yaptırdın mı

askbocegi
heja
canım arkadaşım yazdığın için sağol heyet raporu gerekli dedi doktor ilacın farkını vericez yani beş yüz tutuyorsa yarısını vericez o yüzden heyet raporu lazım ama işte rahim filmini bulamıyorum şuan ben de ilaç biraz var bu gün başlıyorum 75 lik dozla cuma günü çağırdı bakıcaz yumoşlara :CüvCüv:
bende heyet raporuyla aldım ilaçlarımı fakat benden onları getirmemi istememişlerdi
zaten doktorun gerekli bilgileri heyet e bildiriyor ondan sonra heyet rapor yazıyor
(tabii heyet raporu içinde ek ücret aldılar ) artı ilaçların fiyatı benide şok etmişti verdiği inenin ssk sadece çok az bir kısmını karşılamışrtı

suaenvar
kızlar benım adet sancısı ıbı ağrım oluyo normal mı sızce 26 ocak adet tarıı

AYSILA
kızlar bı sorum var drglucophage verdı günde 1tane al dedı bu şeker ilacı aranızda kullanan varmı şeker hastası degılım

askbocegi
AYSILA
kızlar bı sorum var drglucophage verdı günde 1tane al dedı bu şeker ilacı aranızda kullanan varmı şeker hastası degılım
evet canım bende kullandım bir ara şekerin anlık yükselmesi bile yumurtaların kalitesini düşürüyormuş sanırım öyle birşeyler demişti doktorum
onun için vermiştir sanırım

askbocegi
suaenvar
slm atesböceğı test yaptırdın mı
ne testi canım acaba yaptırdınmı diye sorduğun

heja
askbocegi
bende heyet raporuyla aldım ilaçlarımı fakat benden onları getirmemi istememişlerdi
zaten doktorun gerekli bilgileri heyet e bildiriyor ondan sonra heyet rapor yazıyor
(tabii heyet raporu içinde ek ücret aldılar ) artı ilaçların fiyatı benide şok etmişti verdiği inenin ssk sadece çok az bir kısmını karşılamışrtı
canım inşallah dediğin gibi gerek kalmaz ama doktorum benden istedi heyet için ücret alındığını bilmiyorudum canım ilaçların farkını ne kadar ödediniz sanırım yarısını ödüyoruz değil mi

askbocegi
heja
canım inşallah dediğin gibi gerek kalmaz ama doktorum benden istedi heyet için ücret alındığını bilmiyorudum canım ilaçların farkını ne kadar ödediniz sanırım yarısını ödüyoruz değil mi
sana hangi ilaçı verdi canım bilmiyorum bana gonal-f iğnesi ve 2 tane prengly çatlatma iğnesi vermişti bu ikisi için 450 ytl ödedim ilaçın normal bedeli 700 tl üstündeydi sanırım o gün şok olmuştum + 50 tl rapor ücreti ödedim canım
tabii ilaçına göre değişiyor onuda söylüyüm

askbocegi
he bu arada canım eğer rahim filmini çektirdiğin yerin telf numarasını biliyorsan onlarda hazırlanan raporun bir sureti muhakkak vardır çünkü bende doktor değiştirdiğimde eşimin tahlil sonuçunu bulamamıştım hastaneden fax olarak istedim ve faxladırlar sende öyle yapabilirsin gittiğin hastaneye film raporunu faxlatabilirsin

pelin003
hallisna
hayırlısı olsunn..canını sıkma ..insaallah bir daha ki tedavinde ikizin olur..yada sen hiç beklemediğin anda haberini alırsınn..

heja
askbocegi
sana hangi ilaçı verdi canım bilmiyorum bana gonal-f iğnesi ve 2 tane prengly çatlatma iğnesi vermişti bu ikisi için 450 ytl ödedim ilaçın normal bedeli 700 tl üstündeydi sanırım o gün şok olmuştum + 50 tl rapor ücreti ödedim canım
tabii ilaçına göre değişiyor onuda söylüyüm
canım banada ganol-f yazmış gerçi daha almadım ama sanırım onlarında dozları var benim birazda ilacım evde var yani benim sanırım o kadar tutmaz bir de çatlatma iğnesi olarakta ovitrelle yazmış bu iğne yalnız 75 tl bakalım artık hakkımızda hayırlısı bilgilenderdiğin için çok sağol rabbim inşallah yüzünü güldürür dediğin gibi rahim filmini çektiğim yere sorarım olmassa tekrar sağol a.s.

askbocegi
20-01-09, 12:01
az önce aklıma aylar önce açılan bir konu geldi ve kendi kendime yine gülmeye başladım kızlar
bir ara karbonatla gebelik testine takmiştı millet kafayı
hele bir arkadaş kendi idrarıyla yapmış köpürmemişti sonra musluk suyuyla yapmıştı ve köpürdüğünü söyledi arkasından bizim musluk hamile diye topik te yazmıştı

askbocegi
heja
canım banada ganol-f yazmış gerçi daha almadım ama sanırım onlarında dozları var benim birazda ilacım evde var yani benim sanırım o kadar tutmaz bir de çatlatma iğnesi olarakta ovitrelle yazmış bu iğne yalnız 75 tl bakalım artık hakkımızda hayırlısı bilgilenderdiğin için çok sağol rabbim inşallah yüzünü güldürür dediğin gibi rahim filmini çektiğim yere sorarım olmassa tekrar sağol a.s.
evet bana sanırım iğnenin en büyük olanını vermişti kalanı iade etmiştim hastaneye o ay eğer aşılama tutmaz yada olamazsam bir dahaki ay onlar temin etmek üzer aldılar ve öylede olmuştu yumurtam çok büyümüştü ve çatlamamıştı iki iğneye rağmen şükür ki adetimle birlikte atmıştım bu ay iğneyi onlar karşıladılar hatta yine bile kaldı ve yine hastaneye iade ettim not aldılar ve çatlatma iğnrmi değiştirdi banada bu ay ovitrelle vuruldu bakalım sonuçu bekliyoruz şimdi ayın 30 nu yani

yabangülüm
heja
sonuçlara görede rapor çok ilginç geldi.bize doktor ilaç yazdı raporu çıkardık eczaneye gittik orda sadece nufüs kayıt örneği istediler.kimse sonuç istemedi..nede gerekliymişki acaba..işallah bebişine kavuşursun tez vakitte..

yabangülüm
figenk24
Arkadaşlar merhaba bende sabah progesteron testimin sonuçlarını aldım sonuç 40,0 iyimi sizce arkadaşlar birde ben burda sizlerle anlık online konuşabiliyormuyum yeni üye oldumda bu siteye
valla sonucu bilmiyorum çünkü hiç yaptırmadım ben.ama sohbet odalarında anlık görüşebiliyorsun.burayada yazarsan arkadaşlar cevaplarlar..

nevgul61
s.a arkadaşlar bir çoğunuzun yorumlarını okudum.rabbim hepimizi hayırlı zamanda hayırlı güzel evlatlar nasip etsin.bende 13 aylık evliyim bebek istiyoruz ama olmadı.yaklaşık 2 aydır tedavi görüyorum.inş hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız.

askbocegi
Ksrlk infertilite Tp Bebek Tedavi Yntemleri ve Tp Bebek Merkezleri Hakknda Bilgi Alabileceginiz Tek Adres

arkadaşlar ben bu siteye üye oldum tabii biraz araştırmalardan sonra
gerçekten çoğu hastanede ssk + buranın indirimi oluyor ve büyük bir destek merkezi aynı zamanda yaşanmış mucize hikayeler var kalan ilaçlar burası tarafından toparlanıp gerçekten hiç imkanı olmayan insanlara ulaştırılıyor
ne dersiniz sizde düşünüzmüsünüz?

yabangülüm
nevgul61
s.a arkadaşlar bir çoğunuzun yorumlarını okudum.rabbim hepimizi hayırlı zamanda hayırlı güzel evlatlar nasip etsin.bende 13 aylık evliyim bebek istiyoruz ama olmadı.yaklaşık 2 aydır tedavi görüyorum.inş hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız.
amin canım işallah.seninki çok erken daha olur stres yapma şimdiden..

heja
20-01-09, 14:01
yabangülüm.
sonuçlara görede rapor çok ilginç geldi.bize doktor ilaç yazdı raporu çıkardık eczaneye gittik orda sadece nufüs kayıt örneği istediler.kimse sonuç istemedi..nede gerekliymişki acaba..işallah bebişine kavuşursun tez vakitte..
canım valla ben de anlamadım umarım gerek kalmaz çünkü dediğim gibi rahim filmini nereye koyduğumu bilmiyorum canım bu arada senin de aşılaman hayırlı olsun rabbim sana hayırlı evlat nasip etsin artık seninle burda sık karşılaşırız kendine iyi bak tatlım Şeniz

askbocegi
topik bugün çok sessiz

suaenvar
slm askböceğı

suaenvar
ya sen aşılama yaptırmamısmıydın onun sonucunu soruyorum

askbocegi
suaenvar
ya sen aşılama yaptırmamısmıydın onun sonucunu soruyorum
yaptırdım canım ama daha var sonuç için 15 ocakta oldum aşılama doktor ayın 30 da test yaptır dedi fakat yaptırmayı düşünmüyorum 31 dede adet olmam gerekiyor eğer geçrse yaptırıcam kısmet

askbocegi
sen yaptırmışmıydın canım aşılama

suaenvar
evet bende sonuç beklıyorum ben 10 da yaptırdım asılamayı bende beklıyecem test yaptırmak ıstıyorum ama esım ızın vermıyo beklıyelım dıyo karbonat denesemmı acaba aklıma düşürden :))

suaenvar
slm wıntersun neler yapıyorsun tedavın ne alemde