Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Aşılama yolunda tecrübelerimiz

tuuba1205
17-11-08, 10:11
ilayda45
arkadaşlar benimde test yaptırmama gerek kalmadı kırmızıları gördüm cok canım sıkkın artık tüp bebek sıra ona geldi ama onda da hiç umudum yok ben artık cok yoruldum bu tedavi sürecinden inşallah sizlerin güzel haberlerini alırız allah yardımcınız olsun

umudunu yitirme be canım. her ay bizim için yeni bi umut. şimdi böyle diyo insan ama yeni bi ay başlayıp yine tedavi sürecine girince yine ilk günkü gibi bi heves bi heyecan bi umutla başlıyo insan. zaten hepimizi ayakta tutanda bu canım.

bu arada gelen kırmızılar şakır şakır mı yoksa leke leke mi. belki yerleşme kanamasıdır.

tuuba1205
sevgi_boglu
etuuba canım sen nasıl hissediyorsun kendini..

bende bi değişiklik yok. zaten daha yeni sayılır bi hafta bile olmadı. benim öyle diğer arkadaşlarımız gibi ağrım sızım falan olmadı sadece aşılama yapıldığı gün kasıklarım ağrıdı o kadar. şimdide sadece göğüslerimin uçları hassas. oda kullandığımız ilaçlardandır büyük ihtimalle.

tuuba1205
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM:nazar:

isim............................ ..kullandığı ilaç................................aşılama tarihi..............................beklenen adet tarihi

ilayda45...............................puregon...................................1 kasım (3. aşılama)..............................16 kasım
katar38038...........................gonal-f.....................................1 kasım (1.aşılama)..........................18 kasım
azra_arda.............................klomen.....................................4 kasım (1. aşılama)...........................26 kasım
deniz yıldızı84.......................klomen+puregon.......................5 kasım (1.aşılama)..........................21 kasım
rrose....................................menopur...................................6 kasım (2. aşılama)...........................17 kasım
dorukk..................................gonal-f.....................................7 kasım (1.aşılama)..........................24 kasım
ecrin 1982.............................gonal-f.....................................7 kasım (2. aşılama)............................24 kasım
elitu......................................fosfimon150ml..........................8 kasım (1.aşılama)..........................21 kasım
naslı.....................................gonal-f.....................................8 kasım (1aşılama)...........................24 kasım
akasyalar..............................ilaçsız.....................................10 kasım (1. aşılama)..........................24 kasım
etuuba..................................klomen.....................................12 kasım (1.aşılama).........................27 kasım
myst.....................................ilaçsız.....................................13 kasım (2.aşılama).........................27kasım
rapunzell_82..........................klomen...................................13 kasım (2.aşılama).........................28 kasım
desertrose.............................gonal-f.....................................15 kasım (1.aşılama).........................29 kasım
sevgi_boglu............................klomen...................................21 kasım (1.aşılama)..........................4 aralık

umudunu bir dahaki aya taşıyanlar:çok üzgünüm:

katar38038
ilayda45

tuuba1205
sevgi_boglu
canım hayırlısı olsun. bi dahaki sefere inşallah. sen kaç kere aşılama yaptırmıştın?
canım ilayda45 arkadaşımızın 3. aşılamasıydısenağlama

EU2
etuuba
umudum kalmadıda ne demek... duymamış olıyım. bilmiyo musun ki adet belirtileriyle hamilelik belirtileri aynı. aklına kötü şeyler getirme. ben senin yerinde olsam cumaya kadar sabredemezdim. çarşamba günü test yapardım walla. ayyyy heyecanladım şimdi bak:dance:
etuuba sanırım bende cumaya kadar dayanamıycam. perş test yaptırmayı düşünüyorum.

tuuba1205
böyle hepimizin sonuçlarını öğrenme günleri yaklaşınca çok heyecanlanıyorum. oyyyyy terledim ha!

umutsuzsel
17-11-08, 11:11
ne olur ben yenıyım banada yardım edın
aşılamamın 12 gunu dun ve bugun kan gelıyor adet oldum herhalde dımı....

yağmursel
merhaba arkadaşlar nasılsın bade nasıl gidiyor geçtinmi tüp bebeğe ben 2 aşılamadan sonra 3. aşılama için iğnelerimi vuruluyordum.9 yumurtam gelişti ve büyüktüler doktorum son anda aşılamadan vazgeçti bu kadar iyi yumurtayı ilk defa yakaladık aşılamayla bunları riske atamam dedi mikro enjeksiyon yapalım dedi ve bende 1 saat içinde karar verdim yaptırdım kasımın 3 de ve şimdi sıkı dur hamileyim biliyormusun içim içime sığmıyor 12 tahlil sonucum 143.8 aşılama tutmuyor diye üzülmeyin arkadaşlar benim 2 aşılamamda tutmadı ve tüp bebek denedik ilk denemede tuttu şükürler olsun sabredin eminim sizde sonunda o 2 çizgiyi görüceksiniz kolay gelsin

umutsuzsel
ayrıca herkeze merhaba
heycandan unuttum

elitu
selam kızlar ben geldim. Akşamdan bu yana kaçırdıklarımı okudum. şimdi sizlerleyim. lütfen moralleri yüksek tutmaya çalışalım. İlk aşılamada hamile kalanlar var. Allah bize de bu duyguyu yaşatsın. İnşallah rrose dan hayırlı haberler alırız da bize de moral olur.

umutsuzsel
tecrubelı arkadaslar ne olur bana bısyler syleyın.....cok uzgunummm....

EU2
etuuba
böyle hepimizin sonuçlarını öğrenme günleri yaklaşınca çok heyecanlanıyorum. oyyyyy terledim ha!
:roflol::roflol: ilahi etuba..

tuuba1205
umutsuzsel
ne olur ben yenıyım banada yardım edın
aşılamamın 12 gunu dun ve bugun kan gelıyor adet oldum herhalde dımı....

cnm üzülme ama galiba adet olmuşsun. kaçıncı aşılamandı?

tuuba1205
yağmursel
merhaba arkadaşlar nasılsın bade nasıl gidiyor geçtinmi tüp bebeğe ben 2 aşılamadan sonra 3. aşılama için iğnelerimi vuruluyordum.9 yumurtam gelişti ve büyüktüler doktorum son anda aşılamadan vazgeçti bu kadar iyi yumurtayı ilk defa yakaladık aşılamayla bunları riske atamam dedi mikro enjeksiyon yapalım dedi ve bende 1 saat içinde karar verdim yaptırdım kasımın 3 de ve şimdi sıkı dur hamileyim biliyormusun içim içime sığmıyor 12 tahlil sonucum 143.8 aşılama tutmuyor diye üzülmeyin arkadaşlar benim 2 aşılamamda tutmadı ve tüp bebek denedik ilk denemede tuttu şükürler olsun sabredin eminim sizde sonunda o 2 çizgiyi görüceksiniz kolay gelsin

canım hayırlı olsun allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin. tedavilerde doktorun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. allah senin doktorundan razı olsun. sen kocaelindesin galiba sevgi_boglu arkadasımızda sanırım kocaelindeydi. sen hangi doktora yada hastaneye gidiyosun. belki sevgi_boglu arkadasımız doktorunuz tercıh edebilir. tekrar doktorunu kutluyoruma.s.

umutsuzsel
sızlerden olumlu seyler duymaya ıhtıyacım var......kızlar bana yardımcı olurmusunuz.......

umutsuzsel
ilk aşılamamdı ama cok umutlyduk çünkü eşimde ve bende herhangı problem yok.....dr.sylemıstı

elitu
canım tam bilmiyorum ama hayırlısı olsun.

umutsuzsel
etuuba
cnm üzülme ama galiba adet olmuşsun. kaçıncı aşılamandı?
ılk aşılamamdı...:1no2:

elitu
umutsuzel canım tam bilmiyorum ama hayırlısı olsun. yani yerleşme kanaması diye duyuyorum ama inşallah öyledir. umudunu yitirme

wavy
Kıslar selam herkese ben bişey sorucam tecrübeli arkadaşlar bilirler. bugün aşılamamın 10.günü ve iki gündür karnım ağrıyor. aşılamada eğer tutmazsa erken mi adet olunuyor :KK43:( doktorum 15. günü test yaptır demişti daha erken öğrenilebilrimi. tabi yine ekliyom adet olmazsam:KK43:((

umutsuzsel
allahım inşallh .....ama kan yogunlaşmış şimdi baktım..... demekkı adt olmsumm yaaaaaaaaaa.üff yaa

umutsuzsel
wavy
Kıslar selam herkese ben bişey sorucam tecrübeli arkadaşlar bilirler. bugün aşılamamın 10.günü ve iki gündür karnım ağrıyor. aşılamada eğer tutmazsa erken mi adet olunuyor :KK43:( doktorum 15. günü test yaptır demişti daha erken öğrenilebilrimi. tabi yine ekliyom adet olmazsam:KK43:((
benımde 11.gun kan geldı yerlesme kanı olabılır dedı dr ama bugun daha yogun... inş senın oyle olmaz insallah tutar arkadasım
...

elitu
umutsuzsel
allahım inşallh .....ama kan yogunlaşmış şimdi baktım..... demekkı adt olmsumm yaaaaaaaaaa.üff yaa[/QUOTE

üzülme Allah inşallah önümüzdeki ay kendiliğinden nasip olur.:ecrin_bebek: böyle örnekler de var. sizin sorununuz neydi ve nerde aşılamanı yaptırdın?

elitu
wavy
wavy cim benim de 10 ama 12.gün kan değerinden belli oluyormuş. rrose arkadaşımızda test yaptırmaya gitti bakalım. dr 15.günü dedi ama adet günü zaten 14.güne denk geliyor benim. belki ilaçlardan erken de olabilir.ama inşallah olmaz da:Saruboceq::Saruboceq: hepimizin yüzü güler.hihoyyyt

dorukk
senağlama duygularımı nasıl ifade edyim bilmiyorum ama ben artık çokkk yoruldum neden ben allahım neden ben olmadı kızlar ne yazıkki olmadı bugün kan testi yaptırdım 11. günümdü malesefki kocaaa bir negatifle karşlaştım...çok kötüyüm şu anda ağlamaktan şiştim allahım ne napıcam bıktım ben ya...........senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

EU2
umutsuzel bu kadar umutsuz olma dur bakalım. belkide yerleşme kanamasıdır. biraz daha bekle istersen. ama yoğunluk artarsa tabi yapacak bişey yok..

yağmursel
etuuba
canım hayırlı olsun allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin. tedavilerde doktorun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. allah senin doktorundan razı olsun. sen kocaelindesin galiba sevgi_boglu arkadasımızda sanırım kocaelindeydi. sen hangi doktora yada hastaneye gidiyosun. belki sevgi_boglu arkadasımız doktorunuz tercıh edebilir. tekrar doktorunu kutluyoruma.s.
canım teşekkür ederim evet ben koceelideyim ama doktorum kartal araştırmadan doç.dr.orhan ünal yardımcı doktorda ömer özdemir jinemed kalamışda yaptılar mikro enjeksiyonu bana ve aldıkları para onlara helal olsun benim kadar çabaladılar bu iş için aynı alın terini benle beraber döktüler diyebilirim ben 1 yıldır orhan beyin hastasıyım çikolata kistinden ameliyat etti beni ve sonra tedaviler falan 2 aydır bebek için uğraştık allah binlerce kere razı olsun onlardan ve hamileyim:CüvCüv:

tuuba1205
umutsuzsel
allahım inşallh .....ama kan yogunlaşmış şimdi baktım..... demekkı adt olmsumm yaaaaaaaaaa.üff yaa

hayırlısı be cnım. kanaman cogaldıgına göre yerleşme kanamsı değildir cnm. belki üstüne görmüşsündür ama o da cok düşük bi ihtimal. inş. en kısa zamanda hamiş olursun.

umutsuzsel
kızlar ordamısınız......

wavy
umutsuzsel
benımde 11.gun kan geldı yerlesme kanı olabılır dedı dr ama bugun daha yogun... inş senın oyle olmaz insallah tutar arkadasım
...
canım inşallah kanaman çoğalmaz ve yerleşme kanamasıdır. yinede doktorunu ara sor belki muayeneye falan çağırır. allah hepimizn hakkında hayırlısını versin canım. benimde karnım ağrıyor adet olucam sanırım hayırlısı artık...
Elitu canım ben bugün mesaj yazma özürlüsü oldum nedense ziyaretçi mesajı gönderemedim bir türlü sana:KK43:( sen ne zaman test yapmayı düşünüyorsun. adeti beklmekte ısrarlımısın? ay çok soru sordum ama seninle aynı zaman aşılama olmuştuk. benim zaman zaman göbek deliğime böyle iğne batar gibi ağrılar oluyor.. sende öyle bişey oluyormu yoksa ben iyice dengeyi kayıp mı ettim:KK43:(

tuuba1205
wavy
eğer tutmazsa erken hamile olcaksın diye bişey yok. erkende olabilirsin geçte olabilirsin tam gününde de olabilirsin. ama eğer tutmazs cok bekletmeden kırmızılar maalesef geliyoo. 12. günü kan testinde çıkabiliyoo

umutsuzsel
elitu
umutsuzsel
allahım inşallh .....ama kan yogunlaşmış şimdi baktım..... demekkı adt olmsumm yaaaaaaaaaa.üff yaa[/QUOTE

üzülme Allah inşallah önümüzdeki ay kendiliğinden nasip olur.:ecrin_bebek: böyle örnekler de var. sizin sorununuz neydi ve nerde aşılamanı yaptırdın?
bizim bır sorun yok dıyor doktorlar...... beklıyoruz ısteee ....jinemed de yaptırdık

tuuba1205
dorukk
senağlama duygularımı nasıl ifade edyim bilmiyorum ama ben artık çokkk yoruldum neden ben allahım neden ben olmadı kızlar ne yazıkki olmadı bugün kan testi yaptırdım 11. günümdü malesefki kocaaa bir negatifle karşlaştım...çok kötüyüm şu anda ağlamaktan şiştim allahım ne napıcam bıktım ben ya...........senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

üzülme dicem olmıcak. test yaptırmak için erken davranmışsın be canım. belki 2 gün sonra yaptırsan değerlerin artardı. peki değerlerin kaç çıktı sıfır mı çıktı? test sonucunu doktorunla paylaştın mı?

elitu
dorukk
canım isyan etme. Allah büyüktür elbet bizim de yüzümüz gülecek. ağlama lütfen elimizden gelen bişey yok maalesef. seni çok iyi anlıyorum sakin olmaya çalış

EU2
doruk bu sonucu değiştirir mi bilmiyorum ama biraz erken yaptırmamışmısın kan testini. 10. ve 11. gün bebeğin tutunma günleri zaten en erken 13. gün belli oluyor diye biliyorum ben.

ağlama sakin ol biraz.

yağmursel
wavy
canım ben 2 aşılama geçirdim 2 sindede ağrım oldu gögüs ağrıları kasık ağrıları mide ağrıları hepsi oldu ama tutmadı adette genelde son adetinin birinci gününden saydığında 30veya31 günde olur ama tabi bu kişisine göre değişir tahlil gününü bekle bence zaten adet olmazsan muhtemelen hamiledirsin haa birde 1 defada mikro denedim tuttu şükür sadece gögüs ağrım oldu başka ağrım olmadı sık idrara çıkma gögüslerim karardı