Aşılama yolunda tecrübelerimiz

semos427
17-07-08, 06:07
ZEYNEP1979 canım sen aşılamanı nerde yaptırdın peki sende ki sorun neydi aşılama yaptırdım nerak ettim bende yeni yaptırdım aşılamamı bekliyorum 13 ünde yapıldı benim aşılamam 25 temmuzda belli olacak sonuç

melisesra
17-07-08, 09:07
Selam kizlar bugun asilamamin 10.gunu idrar test yapsam cikarmi???

el-muallim
canım bence gününü bekle daha garantii olur yoksa yanlış çıkarsa üzülürsün beklemek zorr evett ama en iyisii buu inşş sonuç olumludurrrrrrrrrrrrr

melisesra
Kislar yaptiran varmi hic asilamanin 10.gunu idrar testi

Halay
17-07-08, 10:07
Arkadaşlar ben de 3. aşılamam da hamile kaldım. İdrarda 3 gün geçince belli oldu. Ama hiçbir belirtim yoktu. Biraz iştah kesikliği dışında. Bir de her çatlatma iğnesinden sonra olan göğüs ağrılarım da yoktu. Yalnız aşılamamı devlet hastanesinde yaptırdım. Yapan dr çok iyi yaptı. Sonrasında ne kanama ne ağrı hiçbirşey olmadı.

melisesra
17-07-08, 10:07
çikmazmi yani ben simdi yapsam

EFSANE30
17-07-08, 12:07
Arkaşlar benimde aşılamamın 10. günü yavaş yavaş heyecan başladı bende ilk başta çok sakindim ama sonlara yaklaştıkca heyecan artıyor.Bu sefer garip bir his var içimde şimdilik olumlu.İlk seferinde olmadı mı? kaygısı vardı.Nedendir bilmiyorum şimdilik o kaygılar yok.Sonuç ne olursa olsun üzülmek yok mantığındayım halen rabbim herşeyin hayırlısını versin.O daha iyi biliyor çünkü.Sonuç bekleyen arkadaşlar güzel haberlerinizi bekliyorum.

deste 8
merhaba arkadaşlar.benim ağrılarım çoğaldı,adet sancılarım...sanırım olucam..napalım hayırlısı böyleymiş deriz,allah ol derse olur sadece....

TOFİTA NESLİ
EFSANE30
Arkaşlar benimde aşılamamın 10. günü yavaş yavaş heyecan başladı bende ilk başta çok sakindim ama sonlara yaklaştıkca heyecan artıyor.Bu sefer garip bir his var içimde şimdilik olumlu.İlk seferinde olmadı mı? kaygısı vardı.Nedendir bilmiyorum şimdilik o kaygılar yok.Sonuç ne olursa olsun üzülmek yok mantığındayım halen rabbim herşeyin hayırlısını versin.O daha iyi biliyor çünkü.Sonuç bekleyen arkadaşlar güzel haberlerinizi bekliyorum.
inşallah canım arkadaşım rabbim o ğüzel hevesini boşa çıkarmaz ben bile okunca heycanlandım .İnşallah Allah büyük hazinesi bol onun. Biz inancımızı yitirmeden ondan istersek ,mutlaka Allah kullarının üzülmesine dayanamaz verecektir. Dualarım sizlerlea.s.:1hug:

esso21
17-07-08, 13:07
selam ,2.aşılama da olmadı..bu ay da çatlamayan yumurtalarım varmış,onlar erisin diye işlem yapılmayacak,doğal yoldan deneyin dedi doktor...
doğal yolla başarıya ulaşmada önemli noktalar var mı?şunu yap bunu yapma vs..doğalını unuttukki:)

leylimley
17-07-08, 16:07
oooooo baya bi yeni arkadaşlar katılmış aramıza hoşgeldiniz kıslar İNŞALLAH güzel güzel sonuçlar alırsınız hepimizin duası hepimiz için

Kizil Deniz
17-07-08, 17:07
canlarım allahım hepınıze hayırlı saglıklı uzun ömürlü evlatlar versın ınsaallah sizin bebişlerinizde benımkı gıbı size süpriz yapar aminnnnnnnn

çesa
CAYCAY76
bak bu olmadi işte.birdaha aklindan öyle şeyler geçirme.mutlaka anne olucam diye düşünmen lazim.bak ben yedi yildir her ay bu sefer hamile kalicam diyorum ve hala daha eninde sonunda mutlaka hedefime ulaşacağim diyorum.sende umudunu yitirme sakin.
teşekkür ederim desteğin için.aşılamamın 7.günü bugün.aslında umut etmek istemiyorum.bende kararlıyam canım doğuracam.umutsuz yaşanmıyor
:sm_confused:

çesa
hayal kırıklığı
kızlar nabersiniz.ne zamandır takip edemiyorum sizi.bende 2. aşılama ile uğraşıyordum.şöle bi baktım da aramıza yeni katılanlar var,hamiş olanlar var...

öncelikle hepinize sağlıklı bebişler diliyorum.hamiş olanlar haberlerinizle bizlere umut oluyosunuz.allah sağlıkla kucağınıza almaya nasip etsin.yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.

bende 2. aşılamayı 11 temmuzda yaptırdım.1 büyük 1 de küçük yumurta oluşmuş dedi doktorum.1. aşılamada herşey belirti gibi geliyodu bana.bu sefer hiç bişey hissetmiyorum.ağrım sızım da yok.kanamam var biraz.onuda doktora sordum önemli değil dedi.bakalım hiç tutacakmış gibi gelmiyo.çok rahatım bu sefer.hayırlısı inşallah.26 temmuza kadar adet olmazsam test yapıcaz.dualarınızı bekliyorum......
bende 2.aşılamamı 9 temmuz da yaptırdım.bende de ağrı belirti yok.geçen sefer hap karnıma batmalar oluyordu.sanki biri iğne batırıyor gibi.bu sefer iyiyim.sadece göğüslerim çok acıyor okadar.

ailhan76
19-07-08, 11:07
slm bende 9 Temmuzda 3. aşılamamı yaptırdım. Önümzdeki hafta belli olacak. Geçen çarşamba günü progesteron testi yaptırdım ve sonuç 27.7 çıktı. Doktorumla görüşemedim. Bu sonuçlar galiba yumurtlama olduğunu gösteriyormuş. Bu konuda bilgisi olan varmı. Daha önceden 21. günü bu testi yaptırdığımda 9 çıkmıştı.

çesa
19-07-08, 11:07
ailhan76
slm bende 9 Temmuzda 3. aşılamamı yaptırdım. Önümzdeki hafta belli olacak. Geçen çarşamba günü progesteron testi yaptırdım ve sonuç 27.7 çıktı. Doktorumla görüşemedim. Bu sonuçlar galiba yumurtlama olduğunu gösteriyormuş. Bu konuda bilgisi olan varmı. Daha önceden 21. günü bu testi yaptırdığımda 9 çıkmıştı.
ben hiç o testi yaptırmadım

AnlamadanDinlemeden
19-07-08, 20:07
esso21
selam ,2.aşılama da olmadı..bu ay da çatlamayan yumurtalarım varmış,onlar erisin diye işlem yapılmayacak,doğal yoldan deneyin dedi doktor...
doğal yolla başarıya ulaşmada önemli noktalar var mı?şunu yap bunu yapma vs..doğalını unuttukki:)
rahat olun yeter canım, bol şanslar :KK66:
erimeyen yumurtaları eritmek için ilaç kullanmadan önce bi hamilelik testi yapın ne olur ne olmaz.

çesa
bende 2.aşılamamı 9 temmuz da yaptırdım.bende de ağrı belirti yok.geçen sefer hap karnıma batmalar oluyordu.sanki biri iğne batırıyor gibi.bu sefer iyiyim.sadece göğüslerim çok acıyor okadar.
O acı hamilelikten de olabilir, ilaçların etkisi de olabilir.İnnşallah hamilelikktendir.

ailhan76
eğer döllenme olduysa bebeğin rahme çok iyi tutunur canım bu progesteron değeriyle.
Ben hamile kalınca doktorum bu testi istemişti değerim ya senin g,b, 20 küsürdü yada 30 küsürdü.Şimdi tam hatırlamayamıdm ama yakın bişeydi.
İnşallah tutunur bebeğin sana ..

vuslat2007
20-07-08, 06:07
kıslar meraba bende aranıze yeni katıldım bir hafta önce ilk aşılama yaptırdım bendede allahıma çok şükür fasla stress yok zaten adet gunumu bekleyeyyim diyorum olursam olurum olmassam olmamm böyle çok gunler saydım çok yoruldum yıprandım biras sakinim işte öyle kıslar nedense bu aşılamayı saymıyorum sanki olmammış gibi geliyor allah bilir neyyseeee sizlerden yanıt bekliyorum

vuslat2007
20-07-08, 06:07
tatlım üzüldüm kısmet değilmiş bende ilk aşılamamı yaptırdım bende bahceci kliniğinde yaptırdım ilk aşılamamı bakalım hayırlısı sizin sorun neydiii

AnlamadanDinlemeden
20-07-08, 07:07
vuslat2007
kıslar meraba bende aranıze yeni katıldım bir hafta önce ilk aşılama yaptırdım bendede allahıma çok şükür fasla stress yok zaten adet gunumu bekleyeyyim diyorum olursam olurum olmassam olmamm böyle çok gunler saydım çok yoruldum yıprandım biras sakinim işte öyle kıslar nedense bu aşılamayı saymıyorum sanki olmammış gibi geliyor allah bilir neyyseeee sizlerden yanıt bekliyorum
hayırlı olsun aşılaman.Hoşgeldin aşılananlar arasına.En iyisi takmamak zaten.Ne kadar rahat olabilirsen şansın artar.

symslow
20-07-08, 09:07
deste 8
merhaba arkadaşlar.benim ağrılarım çoğaldı,adet sancılarım...sanırım olucam..napalım hayırlısı böyleymiş deriz,allah ol derse olur sadece....
canım ağrı bir belirti değil bence 3 aşılamamın üçünde de ağrım oldu en sonunda tuttuğunu öğrendim kafanı takma pozitif ol lütfen

eminemelay
mrb.kızlar ben de çarşama günü aşılamamı yaptırdım.bu seferki hiç yapılmamış gibi çünkü hiç kanamam olmadı.o yüzden şaşkınım.sadece kötü bir akıntım var.kahverengi gibi.özellike progestan hapını alınca oluyor.sizde de böyle bir akıntı var mı?bu arada hiç ağrım sızım yok.daha öncekinde karnıma bıçak,iğne batırıyorlar gibi oluyordu,göğüslerim büyüdü ve ağrı yapmaya başladı.aşılama ile hamiş olanlarda ne tür belirtiler oldu?

symslow
merhaba arkadaşlar görüşmeyeli nasılsınız ne kadar çok yeni katılanımız olmuş herkese hoşgeldiniz diyorum tedavisi süren sonuç bekleyen herkes inşallah güzel sonuçlar alırsınız geçmiş sayfalara biraz baktıım ama kaçırmış olabilirim yeni hamişlerimiz var mı yakında?ben daha önce dediğim gibi başağrısıyla uğraştım 15 -20 gün şimdi daha iyiyim foruma girmeyi çok istesem de giremedim sizleri çok özledim Allah hepimizin yardımcısı olsu hayırlısıyla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin hepimizea.s.

symslow
20-07-08, 11:07
DRAJEE
bütün tebrik msjlarına çoooooooooookk teşekkür ederim arkadaşlar allah tez zamanda hepinizi hamiş yapsın çifter çifter alın kucaklarınıza inşallah dün dra gittim ultrasona soktu girene kadarda hala hamile olduğuma inanmıyordum 4 haftalıkmış bebişim aynı zamanda bugün bizim evlilik yıl dönümümüz çok güzel bi hediye verdi rabbim

canım çok tebrik ederim Allah kucağına almayı da nasip tsin inşallah

deste 8
20-07-08, 11:07
symslow
canım ağrı bir belirti değil bence 3 aşılamamın üçünde de ağrım oldu en sonunda tuttuğunu öğrendim kafanı takma pozitif ol lütfen
merhabalar kızlar..canım moral verdiğin için teşekkürler...amaaaa............ben adet oldum biraz önce.çoooook kötüyüm..ben 5.de yaptırmıştım,bugün 16.günüm sürekli mide bulantısı var 3-4 gündür.bizde çok umutlanmıştık!!!!!!!!!!!!!!aşılamamın 7.günü test yaptırmıştım beta hcg 7.60 çıkmıştı.acildeki doktor kesin hamile olduğumu söylemiş eşime,bana eşim bugün söylesi adet olunca.çok kötüyüm,ama yapacak bişey yok......................................................