Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Aşılama yolunda tecrübelerimiz

serbey
5-05-08, 07:05
Hepinize Tek Tek Günaydinlar Arkadaşlarrrr.

Aşilama Yaptiranlar Tedaviniz Hayirli Olsun Sonu Güzel Bitsin Inş.

Aşilamasi Tutmayanlar üzülenler Hiiiiiiiiiiiiiç üzülmeyin Bebişlerimize Az Daha Yaklaştik Sabir...

Benim Gibi Yeni Uyananlar Bi Sürü Iş Var Yapilacak Bugün Pazartesi Sallanmayin:)))

Herkese Güzel Bir Hafta Diliyorum çitirdaklarrrr

esrako
5-05-08, 08:05
SEVIMEZGI
Merhaba

313 sayfayi okuyamadi kusura bakmayin ama size Asilama konusunda bir kaç tane sorum oluçakti. 4 yil onçe dogum yaptim ve sorunsuz hamile kaldim. Simdi ise 2 seneden beri deniyoruz ama olmuyor, 1. sorun yasimin 36 olmasi ve sol tüpüm tikali olmasi. Asilama yaptirmak için 2 tüpler açik olmasi gerekiyor mu ? yoksa açik olan Tüp yeterli mi ? Ilk denemede hemen hamile kaliniyor mu ? Asilama yaptirmak için ne kadar tutuyor ? ve son sorum hastaneden kalinmasi gerekiyor mu ?
Agustos ayinda turkiyeye tatile gelicem ve asilamayi turkiyede denemek istiyorum.

cevaplariniz için tesekkur ederim.
merhabalar sevimezgi

aynı durumda gibiyiz benimde 8 yasında bir oglum var su an tek tupum tıkalı muhtemelen yıllarca takılı olan spiral sebebi ile. ve 10 aydır tekrar hamile kalamadım. dr um asılama yapilabileceğini ancam yumurta gelistirici haplarla acık oldugu dusunulen yonden yumurt aelde etmeden olamayacagını soyledi. yni asılama mumkun. basit birsey . asılama diye aratıp internette heryerde resim ve bilgi bulabilirsin. hast de yatmaya falan asla gerek yok kalkıp gidiyrosun. dr lar genelde 500 civarı alıyor diye duydum ben ilaclarda 500-700 gibi tutuyormus sanırım. yani 1000 ytl ve biraz ustune olabiliyor asılama akma ben yaptırmadım arastırmalarım bunlar yaptıran arkadaslar eminim daha net yanıt verirler sayet ucretleri toplamda kaca mal oluyoru bende çok merak ediyorum ilac ayrı kimi ssk dan yaptırıyor vs toplamında nedir ben bilmiyorum.

EU2
5-05-08, 10:05
cumartesi 2. aşılamam oldu o gün biraz kanamam ve ağrım oldu ama dün ve bugün gayet iyiyim iki gün boyunca yattım haftaya test yaptıracağım bu hafta hayırlısı ile geçer inşallah yanımda olan tüm arkadaşlara çok teşekkürler ilk sizlerle paylaşacağım kader ortaklarım

serbey
5-05-08, 11:05
gökdil inşallah bize güzel haberler verirsin canım. çok sevdiğim bir arkadaşım doğum yaptı öyle mutluyumki bebişi ağlıyordu aradığımda oda çok uğraştı bizler gibi ama kavuştu sonunda yavrusuna.telefonda ağladık bi güzel......darısı bizlerin başına.

EU1
5-05-08, 12:05
arkadaşlar bir sorum var. aşılamanızda doktordan başka kim vardı. erkek başka çalışan var mıydı?

serbey
5-05-08, 13:05
nur krp
arkadaşlar bir sorum var. aşılamanızda doktordan başka kim vardı. erkek başka çalışan var mıydı?

merhaba..

benim aşılamada doktorumdan başka 3 hemşire vardı yanında.

EU2
kızlar ben aşılama Olmadan Oceki Aylarda 30 gunde bir reg oluyorum ama ocaktan buyana 28 gunde bir regl oluyorum..sizde 30gunmu 28 gunmu hesaplamalıyım yeni çatlatma iğnesi etkisi olabilirmi 28 gunde bire inmenın nedeni ? eğer 28 gunde bir reg oluyosam yarın olmam lazım ama hiç Belirtim Yokkkk enson 9nisanda regl oldum yarın 28.gun ...süpriz olsa allahım ne büyük lütuf eylersin :))

EU2
ya ben dinlenmedeydim ya hiç ilaçta kullanmadım şimi ben 28 gunde 30 gunde bir mi hesaplamalıyım çözemedim neyse beklim bari :uhm:

kayra06
5-05-08, 14:05
kızlar merhabalar ben yani doktordan geldim
çok şükür kist falan oluşmamış tekrar aşılama için başladım klomene
hepimizin hakkında hayırlısı olsun

setrik
arkadaşım pardon ama adaçayını ney içiniçiyorsun

setrik
arkadaşlar kimse yokmu

kayra06
bebişko
:çok üzgünüm:Ya kuşum çok üzüldüm ama inan bana eninde sonunda olacak hiç takma kafana gerçi senin yazılarından iyi olduğunu analdım ve içim rahatladı bence böyle davranırsak kendimizi daha az yıpratırız seni çok takdir ettim bu sefer tutmadı ama diğer denemelerde olacak buna inanıyorum aşılama olmazsa tüp bebek yani daha çok alternatifimiz var çok şükür allah bunu unutturucak dert vermesin tatlışkom olacak sen hiç merak etme bebişlerimiz geçte olsa bize gelecek bu umutla yaşarsak herşeyin üstünden geleceğiz seni çok öpüyorum çıtırdak çerezimmmŞeniz
tatlıııımmm
iyiyim çok şükür bu gün de doktora gittim başaldık tedaviye
hayırlısı allahtan artık
canımcım ben de seni çok öpüyorum tatlımm:1hug:

bakgun
slm kızlar birsorum olacaktı 7 senelik evliğim eşim 2005 senesinde varikosel ameliyatı oldu sprem sayısı düşüklüğü vardı. 1 sene kadar bekledik olmadı ameliyattan sonra sprem sayısı daha çok düştü.şimdi cerrahpaşa hastanesinde 3 kere aşılama yapıldı.ve klomen hap kullandım.tüp bebek için rapor vermeleri için yapıldı. şimdi bana bir kere daha aşılama yapılması gerekiyormuş iğne kullanmadıkları için rapor vermiyorlar iğne kullanılması gerekiyormuş benim herşeyim normal olduğu için hap kullandılar devlet iğne kullanılmayınca rapor vermiyor diyorlar benim eşimin sperm sayısı 3 milyon buna rağmen hala aşılama yapılması gerekiyor diyorlar acaba bu doğrumu lütfen acele cevap verirseniz çok sevinirim.:KK46:

kayra06
bende buay 3.aşılamamı olcam kayraaa 7mayıs gibi adet Olmam lazım adet belirtimde pek yok anam ... vücudum şiş ama su Toplamış Gibiyim..bide regl olmazmışım :teytey: nerdeeeeeeeee [/QUOTE]

inşallah regl olmazsın da bizi sevindirisin şekercim :dance:
hayırlısı olursan da inşallah 3. aşılaman güzel sonuçlar verir
ben başladım bugün 3. aşılama için tedaviye
hayırlısı olsun

kayra06
setrik
arkadaşım pardon ama adaçayını ney içiniçiyorsun
setrikcim merhabalar
evet canım adaçayı ben de önce bilmiyordum ama burda öğrandim yumurta gelişimini sağlıyo reg 3 -11 arasında içiyosun

serbey
Ze Naaan Nerelerdesin Canim Yaa..inşallah Regl Olmazsinda Sende Bize Süpriz Yaparsin Süper Olur.

Kayra06 Canim Ne Güzel çok Sevindim Kist Olmamasina Bende 2 Tane Kist Kalmişti Ne Alemdeler Bilmem Inşallah 3. Aşilaman Tutar Ze Nanla Senin.

Bakgun Bir Bilgim Yok Arkadaşim.sanada Bol şans..

serbey
Arkadaşlar Yarin Hidrellez Bu Akşamdan Yaptiğiniz Değişik Bişeyler Varmiii

honeybaby
nur krp
canım benim doktorum ve hemşire hanım vardı sadece

EU1
tam olarak ne yapmak lazım ve ne zamandı? ben her sene hidrellezi kaçırıyorum.

symslow
5-05-08, 15:05
arkadaşlar merhaba ben dün katıldım aranıza ve bugün 2.aşılamamı oldum.1.si tutmamıştı ilk günlerde tuttuğunu belli eden belirtiler oluyormu şuan sadece kasıklarımda ağrı var ama o da zannedersem çatlatma iğnesinden dolayı

serbey
symslow
arkadaşlar merhaba ben dün katıldım aranıza ve bugün 2.aşılamamı oldum.1.si tutmamıştı ilk günlerde tuttuğunu belli eden belirtiler oluyormu şuan sadece kasıklarımda ağrı var ama o da zannedersem çatlatma iğnesinden dolayı

canım inşallah aşılaman tutar.kasıklardaki ağrı normal ve belirti oluyomu bilmiyrum çünkü benim aşılamam tutmamıştı.ama ilk günlerde belirti olucanı zannetmiyorum hamiş arkadaşlar cevap verirler sana.

symslow
aşılamaları tutan arkadaşlar bana biraz fikir verirseniz sevinirim 1.tutmamıştı 2.sini bugün yaptırdık nur sen nasılsın sen de bugün yaptırdın değil mi dün yazılarını okumuştum

kapkara
hepinize dua ediyorum arkadaşlar....sizde bana edin ne olur...ama benim durumum biraz vahim...2 aydır onca gonal f vurmama rağmen yumurtalarım hiç büyümüyor ve aşılamaya geçemiyoruz bile...bu pko nasıl bi hastalık ya...doktor bile şaşırdı bugün,tepkisiz yumurtaları görünce....hepimiz hakkında hayırlısı olsun....son kalan umut kırıntılarımı kaybetmemek için çok uğraşiyorum,ama.....senağlama

inrysf
Selam arkadaşlar.
Bana çarşamba günü aşılama yapıldı.Hiç ama hiç bir şey hissetmedim ve hala hissetmiyorum.Doktor bir ilaç yazdı Crenino %8 vajinal krem Progesteron.Onu kullanıyorum ama nedense tutmadığından eminim.
Çünkü eşimin 5 gün perhizi olmuştu.Bende cumartesi Pregnyl yapmıştım,pazartesi aşılama olmak için.Ama bir sürü engeller çıktı bizim tarafımızdan değil,doktorun işleri vardı.Kısacası sanki tutmadı gibime geliyor.Herneyse bu ayın 12'sinde regl olmam lazım bakalım.

inrysf
Acaba kaç gün sonra test yapıp bakılabilir?Bilen varmı kızlaaaarrrrr?

symslow
kapkara
hepinize dua ediyorum arkadaşlar....sizde bana edin ne olur...ama benim durumum biraz vahim...2 aydır onca gonal f vurmama rağmen yumurtalarım hiç büyümüyor ve aşılamaya geçemiyoruz bile...bu pko nasıl bi hastalık ya...doktor bile şaşırdı bugün,tepkisiz yumurtaları görünce....hepimiz hakkında hayırlısı olsun....son kalan umut kırıntılarımı kaybetmemek için çok uğraşiyorum,ama.....senağlama
canım inşallah Allah gönlümüzdekini verir sen de inşallah tez zamanda iyileşirsin

symslow
5-05-08, 16:05
inrysf
Selam arkadaşlar.
Bana çarşamba günü aşılama yapıldı.Hiç ama hiç bir şey hissetmedim ve hala hissetmiyorum.Doktor bir ilaç yazdı Crenino %8 vajinal krem Progesteron.Onu kullanıyorum ama nedense tutmadığından eminim.
Çünkü eşimin 5 gün perhizi olmuştu.Bende cumartesi Pregnyl yapmıştım,pazartesi aşılama olmak için.Ama bir sürü engeller çıktı bizim tarafımızdan değil,doktorun işleri vardı.Kısacası sanki tutmadı gibime geliyor.Herneyse bu ayın 12'sinde regl olmam lazım bakalım.
Allah hayırlısını versin inşallah iyi bi sonuç alırsın arkadaşım

kayra06
5-05-08, 17:05
derram
kayracım yılmak yok tamammı sekerım bakalım bızım fındıklarmı ınatcı yokmu bizmi gercı ben her gecen gun pes ettıgımı anlıyorum cok tuhafım işte artık yoruldum ama sizler yorulmayın benı örnek almayın senağlama
derramcım sağol tatlım yok yılmak yok
sen de pes etme tatlım olur mu öyle bizler sizleri örnek alıyoruz asıl sizlerin versidiği cesaretle buraya üye oluyoruz
sizleri örnek alıcaz asıl tatlııımmmm:1hug:
bizim kuzucuklar nazlı sadece:KK46:

melih
5-05-08, 18:05
Kizlar ben yine su caksir koklerini soracam. Annem geldi, kokleri getirdi. Ama bu kokler toprakli falan. Ben onu nasil temizleyip kullanicam. Bu konuyu daha once de sormustum ama tam anlayamamisim demekki, kusura bakmayin.
Lutfen yardim.
Tesekkurler.

symslow
5-05-08, 20:05
aranızda aşılamayla hamile kalan var mı arkadaşlar ilk günlerdeki belirtileriniz nelerdi benim 1.si tutmamıştı da cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden

EU1
symslow
aşılamaları tutan arkadaşlar bana biraz fikir verirseniz sevinirim 1.tutmamıştı 2.sini bugün yaptırdık nur sen nasılsın sen de bugün yaptırdın değil mi dün yazılarını okumuştum
az biraz kanama oldu. bi ağrım falan yok. oturup kalkarken hafif sıkıntılar var o kadar. işte merak başladı tabii hemen. acaba içerde neler oluyor? ilgine teşekkürler. seninde hayırlı olsun canııım.yerimseniben

EU1
arkadaşlar doktor bana jel falan vermedi. ne işe yarıyor ki bu jel? şart mıdır?

Kizil Deniz
5-05-08, 21:05
canım jel bebegın tutunmasına yardımcı oluyo :nazar: neden vermedıkı acep belkı gerek görmemiştir

symslow
nur jel bana da verdi doktor önceki de vermişti düşük tehlikesine karşı doktoruna sor

bebişko
kayra06
tatlıııımmm
iyiyim çok şükür bu gün de doktora gittim başaldık tedaviye
hayırlısı allahtan artık
canımcım ben de seni çok öpüyorum tatlımm:1hug:
Aman iyi ol çok sevindim hadi bakalım yeni başlangıcın hayırlı uğurlu olsun çıtırdak çerezim işşalllah şu mübarek gecelerde dua et ki bebişine kavuşasın tatlım ben çok dua edicem bize ve bizim gibilere allah en sonunda verecek meleklerimizi bize az kaldı öptüm Şeniz

EU1
insan sinir oluyor işte böyle şeyleri duyunca. uf ufffffffffffffffff. napayım ben şimdi ya.