TEST

Aşılama yolunda tecrübelerimiz

berenboz
14-06-08, 10:06
merhaba.pitos 25..bende yeniyim,yazıyorum kimse cevap vermiyo:KK43:.aşılaman hayırlı olur inşallah.bende ilk bu ay yaptırdım.şimdi bekliyorum.

pitos25
canım hayırlısı olsun insallah ilk aşılamanmı bendaha pztesi muayne olucam kısaca bana anlatırmısın nasıl oldugunu

berenboz
tabiki.27 mayısta regl oldum.30unda yumurta takibim ile beraber,ganophene kullanmaya başladım.8 haziranda sabah 6da pregynl çatlatma iğnemi oldum9 haziran saat 18de aşılama yapıldı.bugün 5.gün.2 gün falan ağrım oldu aşılamadan sonra.çatlatma iğnemi vurulduğumda çok ağrım oldu ama.umarım tutar,seninki de benimki de..herkesin ..

berenboz
özel olacak ama,problem ne sizde

leylimley
berenboz ve pitos 25 ikinizinde aşılamanız hayırlı olur inşallah, buralardayız ama iş-güç de var, kaynaşırız bu uzun bir yol

berenboz
teşekkür ederim,senin durumun nedir:)

evrimmm
burdayızzz kızlarrr....
pitos25
:yanlış yerdemıyım kızlar ya ben yoksa ben ılk asılama yaptıranların ordamımı olmam gerekıyorCADIARZU

evrimmm
pitos25
:yanlış yerdemıyım kızlar ya ben yoksa ben ılk asılama yaptıranların ordamımı olmam gerekıyorCADIARZU
berenboz
merhaba.pitos 25..bende yeniyim,yazıyorum kimse cevap vermiyo:KK43:.aşılaman hayırlı olur inşallah.bende ilk bu ay yaptırdım.şimdi bekliyorum.

kızlarrr burdayızzzz....hoşgeldiniz........

berenboz
merhaba..leylimley ve evrimmm,sizin durum nedir.bizim malum...

pitos25
canım inşallah tutunur melegın sana ben hemen olan bir işlem sanmıstım bayagı uzun birsurecmiş meger ben vajınusmus hastasıyım canım 2 yıllık evlıyım tedavı gordum ama maalesef sonuc alamadım ınsallah asılamam bıraz yarar tutarda
leylımley merhaba canım ben daha asılama olmadım ama bu ay yaptırıcam ınsallah sendemoıı suan beklemedesınkı

pitos25
aaa sesler cogalıyor hosbulduk kızlar

berenboz
umarım tutar.aşılama da şans,2-3 denemede artıyormuş.pko olanlar bile aşılama ile hamie kalabilmiş,umarım tutar.ilaç kullanmaya başladın mı aşılama için

berenboz
leylimley ve evrim,siz yaptırdınız mı aşılama

PinkRose
pitos ve berenboz hoşgeldiniz kızlar bende yeniyim aşılaman hayırlı olsun canım

PinkRose
arkadaşlar PKO nedir acaba açıklarmısınız?

pitos25
pitos25
pınk rose
pitos ve berenboz hoşgeldiniz kızlar bende yeniyim aşılaman hayırlı olsun canım
hosbulduk canım ben daha aşılama olmadım sen beklemedemısın

berenboz
pınk rose,teşekkür ederim.sen yaptırdın mı aşılama

pitos25
14-06-08, 11:06
berenboz
umarım tutar.aşılama da şans,2-3 denemede artıyormuş.pko olanlar bile aşılama ile hamie kalabilmiş,umarım tutar.ilaç kullanmaya başladın mı aşılama için
yok canım daha hıcbırseye baslamadım sadece randevum var pazartesı ye doktora elımde nasıl yönlendirir bilmiyorum hayırlısı olsun inşallah beklemek cok zor olmalı a.s.

berenboz
pko yumurtlama oluşmaması,zor oluşması,yumurtanın kistleşmesi diye biliyorum

berenboz
beklemek zor gerçekten.kendimi telkin ediyorum sürekli olmayabilir de diye..hayal kırıklığı kötü

PinkRose
ben 3 yıl önce yaptırdım aşılama tutmadı 3tüpbebek yaptırdım onlarda negatif şimdi 4. yü düşünüyorum dr a karar verip önümüzdeki ay olabilir hastalanmayı bekliyorum.bu son denemem olucağı için kararsız beklemedeyim ama o an geldiğinde inşallah bende hamiş olmayı çooook istiyorum hep birlikte dua edelim hepimiz için kızlar...

pitos25
berenboz
beklemek zor gerçekten.kendimi telkin ediyorum sürekli olmayabilir de diye..hayal kırıklığı kötü
ayy canım ya inşallah beklediğine deger tatlım daha 10 gün var allah yardımcın olsun :sm_cool:

pitos25
pınk rose
ben 3 yıl önce yaptırdım aşılama tutmadı 3tüpbebek yaptırdım onlarda negatif şimdi 4. yü düşünüyorum dr a karar verip önümüzdeki ay olabilir hastalanmayı bekliyorum.bu son denemem olucağı için kararsız beklemedeyim ama o an geldiğinde inşallah bende hamiş olmayı çooook istiyorum hep birlikte dua edelim hepimiz için kızlar...
canımsın ya dualarımız seninle inşallah hamiş olursun hemde şöyle iki tanesi birden gelir sakın stres yapma canım bılıyorsun oda cok etkiliyor

berenboz
inşallah,hepimizin gönlüne göre versin allah...

pitos25
amin canım bana görede en zoru beklemek peki sürekli istirahat halindemisin yoksa normal bir sekilde günlük işlerini yapıyormusun

berenboz
yaptırdığım gün ve ertesi gün dinlendim.şu an normal hayatıma devam ediyorum.ama ayaklarımızı üşütmemeliyiz,ağır kaldırmak,eğilmek,ani hareket etmek yok.sende dikkat etmelisin

berenboz
pink rose,sizde sorun neydi.umarım en kısa zamanda bebeklerine(birden yazıverdim,allah mı söyletti ki)kavuşursun.

pitos25
ya bir arkadas yazmıstı vajınel dus yapmamak sıcak banyoya gırmemek maydonoz ve naneyı cok tuketmemek sıgaradan uzak durmak ve merdıvenn cıkmamak gerek dıye senınde aklında olsun bunlar canım tam dogrumu bılmıyorum ama yıne de dıkkat et

berenboz
sağol ,sigara içiyorum ben yaaa..

pitos25
canım bende kullanıyorum ama en azından cok az içmeye çalıs bır 10 gün kadar daha doktor söylemiş o arkadaşada oyüzden az iç yada 10 gün dayan derim tatlım

evrimmm
berenboz
merhaba..leylimley ve evrimmm,sizin durum nedir.bizim malum...
güzelim ben pko yum....eşimde bi sorun yokk...1,5 yıldır tedavi görüyorum...geçen a ilk aşılamamı yaptırttık ama planlıu değildi...çünkü hiç aşılama düşünmemiştik ..klomenle yumurta gelişimi sağladık yumurtanın çatladığı gün karar verdik...daha doğrusu ben istedim...doktorumda ii sen bilirsin dedi...ama tutmadı..bu ay ise planlı bi aşılama yolundayız.iğne tedavisi görüyorum yumurta gelişimi için....bugün 12. iğnemi oldum....çarşambaya kadar devam edicemm.çarşamba tekrar kontrolüm var....aşılama günü belirlicezz..aslında 2. aşılamam olucak ama ben ciddi anlamda ilk olarak sayıyorum...hepimiz için hayırlı olsun...
bu arada kızlar bende sigara kullanıyorum...ama aşılamadan sonra bi 10 gün ara vermeyi düşünüyorum yada en azından kıstlı içicem.....10 gün sabredicem bakalım...

hayal kırıklığı
symslow
selam arkadaşlar...taa nişanlıyken başlayan ve 6 senedir süren fibromiyalji hastalığı,ardından ilk gecemde öğrendiğimiz ama strestendir ağrılardandır deyip geçiştirdiğimiz(TAM 4 SENE)ilişkiye girememe...eşe dosta aileye borcumuz var,ağrılarım biraz geçsin en kısa zamanda düşünüyoruz diye kaçamak cevaplar verdik ÇOCUK NE ZAMAN SORULARINA.çocuk birçoklarının başvurduğu gb aileyi kurtarmak için ya da birbirine bağlanmak için değil sadece bir evlat sahibi olmak için istemeye başladık vajinimus olduğumu öğrendiğimde eşiminde cinsel ilişki deneyimi ve bilgisi yoktu benim de.araştırdık okuduk nasıl yapılır diye tıpkı bir çocuğun yürümeyi öğrenmesi gibi ama olmadı beceremedik.ameliyatla vajina genişletildi 1.aşılama olumsuz,2.aşılama olumsuz ve son aşılamamın sonucunu bugün aldım doktor tebrikler hcg 138 çıkmış 2 haftalık hamilesiniz dedi yeni bir gebelik henüz bebek rahime tutunmaya çalışıyor önümüzdeki hafta tekrar hcg bakalım iki katı çıkarsa değer sağlıklı bir gebelikten bahsedebiliriz dedi ama bugün bu sonucun tadını çıkarın ve ağır kaldırmayın iş falan da yapmyın dedi.sanırım 15 gün sonra da keseye bakarız dedi ama o bunları söylerken ben ağlıyor ve ağlıyordum aşılamalrım tutmadığındaki ağlama gb değildi ama sesimi koyurdum ve ağladım hemşireleri de ağlattım inanamıyorum,tedirginim çok değişik bir duygu eve geldim eşimle de ağladık
sana şuanki mutluluğumu anlatmam imkansız biliyormusun.beni de ağlattın arkadaşım.herşey yolunda gitsin ve hepimize umut olasın inşallah.çoooooooooooook sevindim anlatamam.senağlama mutluluktan ........

berenboz
14-06-08, 12:06
pko yumurtalıkların kiste dönüşmesi diye biliyorum doğru mu..ama,aşılama ile hamile kalan çok var.umarım olur seninde,benimde...sigarayı doktoruma sordum,az iç dedi bana.

berenboz
14-06-08, 12:06
symslow,senin adına çoookkkk sevindim..allah hayırlısıyla,sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

leylimley
14-06-08, 13:06
kızlar ben 2.aşılamayı oldum tutmadı 1 ay dinlendiriyo doktor sonra yapıyo üçüncüyü, bendede bişey yok eşimdede, herşey normal yani, ama olmuyo, ama hepimizin olcak merak etmeyin

pitos25
14-06-08, 14:06
kızlar ilk aşılamada tutma şansıda yüksekmi yani aşılama sayısı artıkkcamı şansta artıyor ben yeni reglı oldum pazartesi gıdıcem doktora acaba ne zaman gerçekleşir aşılamam

berenboz
ilk aşılamada da çok hamile kalan var.bir yerde okumuştum,4. denemeye kadar,başarı şansı %84 diye.yani,denendikçe ihtimal artıyor.

pitos25
öylemi çok sevindim ya birazda olsun umutlandım şimdi şimdi ben reglimin 14. günümü olucam aşılamamı acaba yoksa kişden kişiye değişiyormu bilgin varmı

berenboz
bende 14.gün olmuştum.ultrasonla bakıyor dr.,yumurtalar18- 20 mm yaklaştığında,bir gün yada 36 saat öncesinden iğneni oluyosun.yumurta bir günda yaklaşık 2mm büyürmüş.yani 18 olduğunda iğneni yaptır diyecek.sperm sayı ve hareketlliliğine baktırdınız mı hiç

symslow
14-06-08, 15:06
pitos25
öylemi çok sevindim ya birazda olsun umutlandım şimdi şimdi ben reglimin 14. günümü olucam aşılamamı acaba yoksa kişden kişiye değişiyormu bilgin varmı
hoşgeldiniz aramıza pitos berenboz ve daha niceleri Allah hepinizin yardımcısı olsun pitos sen vajinismus musun hangi aşamada?formu okuduysan biraz ben de öyleydim ama ameliyat tedavi derken araştırmayla da tabiki tam olmasa da kurtuldum diyebilirim 3.aşılamam da tuttu çok şükür ama ilişkiye de girmiştik Allah size de nasip etsin

pitos25
14-06-08, 16:06
symslow merhaba hosbuldum evet canım maalesef o sorunum var ben egzersızlerdeyım 3parmak 3 bogum ama suan esımde problem cıktı ve asılamaya karar verdık bebısını sagsaglim kucagına alırsın ınsallah senın adına cok sevındım

pitos25
14-06-08, 16:06
berenboz
bende 14.gün olmuştum.ultrasonla bakıyor dr.,yumurtalar18- 20 mm yaklaştığında,bir gün yada 36 saat öncesinden iğneni oluyosun.yumurta bir günda yaklaşık 2mm büyürmüş.yani 18 olduğunda iğneni yaptır diyecek.sperm sayı ve hareketlliliğine baktırdınız mı hiç
hayır canım baktırmadık onu öncedenmı yaptırmamız gerekıyorduki

berenboz
14-06-08, 17:06
pitos 25,biz bebeğe karar verdiğimizde dr a gittik.benden hormon tahlili,eşimden de spermiyogram istedi.2 ay önceydi.o zaman yaptırmıştık.ama,bilmenizde yarar var bence.aşılama da 1milyon sperm yetiyor,ama harekette çok önemli.sayı ve hareket durumunu bilirseniz,ona göre önlem alabilirsiniz..aşılama günü,sperm hazırlandığında da göreceksiniz,enjekte edilecek sayıyı,hareket yüzdesini.

pitos25
anladım canım peki sonucu hemen alabildinizmi yani ben aşılama günüme kadar eşim spermogram testi olsa olurmu acaba ya cok üzüldüm şimdi inşallah geç kalmamısımdır

berenboz
şimdi yaptırsan da,bir tedavi gerekse süre yetmez.ayrıca sakın umutsuzluğa da düşme,1milyon bile yeterli dedi dr.ama fazla olsa şans artıyor.bence,aşılama olana kadar iyi beslenin.eşim mone diye bir ilaç kullanmıştı.o çok iyi geldi.bitkisel bir ilaç.dr sorup önlem olarak kullanabilir bence.aşılamada göreceğiniz sonuca göre,(inşallah normal çıkar değerler)sonrası için karar verirsiniz

pitos25
inşallah canım ya bu bilgi gercekten çok faydalı oldu bana eşime söylemiyim en iyiside morali bozulmasın şimdiden o ilacı gıdınce hemen sorıyım doktoruma cok sagol canım

berenboz
moralini bozma,aşılaman ne zaman olacak

pitos25
bilmiyorumki reglı olunca gel dedi sadece sonra biz seni yönlendiririz dedi inşallah eşimin spermleri saglam ve kalitelidir

berenboz
kaç gün var..yaptırabilirsiniz de ama..belkide gerek yoktur,yeterlidir

berenboz
14-06-08, 18:06
arı sütü,keçiboynuzu kürü,havuç suyu ve domates..bunları bu aralar çok tüketsin.gerçekten etkili oluyo.denediğimiz için söylüyorum.belki gerek yok,normaldir ama,zararı yok hiçbirinin.faydası olur belki.ben çıkıyorum şimdi.görüşürüz yine iyi akşamlar