TEST

Adet sancs:(

aylin86
7-10-07, 21:10
benim sorunum adet sancısı...her ay çok ağrım oluyor kullanmadığım ilaç kalmadı. son çareyi iğne olmakta buldum..her ay iğne oluyorum..bunun başka bir çözümü yokmu internetten araştırdığım kadarıyla adet sancısı çok normal ama benim bayılmaya kadar gidiyor.21 yaşındayım..çevremdeki insanlar uzmana gözükmem gerektiğini söyledi..kist iltihap olabilirmiş..
senağlama:çok üzgünüm:

melissa78
7-10-07, 22:10
canim benimde adet sancim cok kötü oluyor ilk 2 gün yatak dösek yatiyorum doktor normal dedi,agri kesici aliyorum tabi oda fayda etmyorum,adet sancisi hapi aldim agriyi hafifletiyor ama etkisi 5-6 saatde geciyor,oyüzden her 5 saatde bir hap aliyorum yoksa dayanilcak gibi degil,herkes evlenince gecer dedi ama nerdee

zeytohnm
7-10-07, 22:10
adet sancısı için majezik tavsiye ederim iyi bi agrı kesicidir allah kolaylık versin bayan olmak zorrr:)

kardelen18
7-10-07, 23:10
melissa78
canim benimde adet sancim cok kötü oluyor ilk 2 gün yatak dösek yatiyorum doktor normal dedi,agri kesici aliyorum tabi oda fayda etmyorum,adet sancisi hapi aldim agriyi hafifletiyor ama etkisi 5-6 saatde geciyor,oyüzden her 5 saatde bir hap aliyorum yoksa dayanilcak gibi degil,herkes evlenince gecer dedi ama nerdee
aynen bende bazen öyle oluyom 2 defa hastanelik oldum iğneyi yedim ve geçti ama 3 4 saat sonra yine başlıyo ağrı

Paspal
8-10-07, 07:10
ayyy adet sancısı demeyin bana çok fena ya.... majezik bende kullanıyorum...

+ EYLÜL +
benimde çok kötü oluyor bende majezik kullanıyorum yoksa dayanamıyorum ağrılara
herkes evlenince geçer diyor ama bilmiyorum ne kadar doğrudur

merdümgiriz
majezik bende hiç fayda etmiyor.
bilmiyorum faydasını gören arkadaşlar var mı ama suyu iyice kaynatıp pet şişe ya da kavanoza dolduruyorum.sonrada karnıma koyuyorum.çok faydasını gördüm.denemeyen ve ağrı çeken arkadaşlara tavsiyemdir.uyuşturuyor ve ağrıyı hafifletiyor.bu yöntemi denememiş arkadaşlarıma tavsiye ettiğimde çok dualarını almıştım.inş hepinize iyi gelir

aylin86
8-10-07, 21:10
valla allah hepimize kolaylık versin...doktora gittim kızlar hiçbirşey yok gayet sağlıklıyım zaten adet döneminde sancının olması yumurtlama olmasına işarettir dedi doktor...birde ilaç verdi apranaxfort diye bu ay onu denicem bakalım faydası olursa yazarım şekerler..öptüm...Şeniz

_nazenin_
9-10-07, 13:10
aylin86
valla allah hepimize kolaylık versin...doktora gittim kızlar hiçbirşey yok gayet sağlıklıyım zaten adet döneminde sancının olması yumurtlama olmasına işarettir dedi doktor...birde ilaç verdi apranaxfort diye bu ay onu denicem bakalım faydası olursa yazarım şekerler..öptüm...Şeniz
bayanlar için özel sallama bitki çaylarının iyi geldiğini duymuştum istersen bi dene...

aylin86
11-10-07, 17:10
evet canım bitki çaylarını bende duydum onuda deniycem sağol..a.s.

kumsalll
11-10-07, 18:10
bende her ay aynı cileyi cekiyorum.agrı kesiciler bana fayda etmiyor.her ay igne vuruluyorum.allah yardımcımız olsun.

sultanım83
11-10-07, 22:10
evet evlenince geçmiyor bazılarında azalma oluyormuş ama benim geçmedi doğum yapınca kesin geçer diyorlar ama tabi normal doğum yapanlar için.ben sallama çayını ve sıcak su ile ısınma yöntemlerini çok denedim gerçekten faydası oluyor önce çayı içiyorsunuz sonra suyu karnınıza koyup uyuyorsunuz 1 saat te canlanıyorsunuz çok aşırı adet görmeyenlere aspirinde tavsiye ederim vaktim olmadığında ben aspirin alıyorum biraz adetim fazla geliyor ama ağrım olmuyor.

daisy_21
14-10-07, 16:10
Adet sancısı kansızlıklada ilgili olabilir. Bir kan sayımı yaptır istersen

beyaz karamel
14-10-07, 17:10
kızlar bende aynı dertten muzdaribim valla evlensende geçmiyo ne yaparsan yap ilk gün 6tane falan ağrı kesici alıyom abartmıyom gerçek ne yapıyım çokk ağrıyor

melis82
15-10-07, 14:10
KIZLAR YEŞİL ÇAY İÇİN AMA SALLAMA OLMASIN AĞRIYII 10-15 DK DA GEÇİRİYOR ... BEN DENEDİM SİZDE DENEYİN..

İŞE YARAMASININ SEBEBİ İSE YÜKSEK ORADA E VİTAMİNİ İÇERMESİ.. ZATEN TIP ADAMLARI TARAFINDANDA ONAYLANMIŞ...

EN AZINDAN DENEYİN DERİM GÖRÜCEKSİNİZ İŞE YARIYOR.a.s.

PembeBeyaz
3-12-07, 15:12
Canım aynı sorun bendede var nasıl ağrıyor anlatamam.Hapla falanda çok zor geçiyor.Ağrı başlamadan atıyorum bende..Bide iğne yaptırıyorum oda iyi geliyor...

sevim2409
arkadaşlar bu ağrılar ilaçla ağzrı kesiciyle dinmiyor gibi..doğum yapanların kurtulduğunu duydum?

sevim2409
Biyerde okumuştum doğum esnasında bazı kanallar genişliyormuş ve ağrıda bitiyormuşşş.onun dışında bu sancıdan kurtulan duymadım

nix
benimde cok sancim oluyo bende apranax fort kullaniyorum gercekten iyi geliyo ama miktarini azaltiyo yani kesiyo.... ama cok cok iyi geldigi kesin adet sancisina kesin cozum apranax fort....

nix
ah bi dogurabilsek zaten butun sorunlar ortadan kalkicak.... neden herkesin kolayca sahip oldugu seyler icin biz savasmak zorundayiz....

sevim2409
3-12-07, 16:12
sende işe yaramış cnm abende yaramıyor ağrı kesiciler..(

selvinazz
3-12-07, 20:12
valla kızlar benimde çok fene oluyo bide üstüne bulantıda ekleniyo majezik kullanıyodum ama şimdi miğdeme dokunmaya başladı benim hemen gelmiyo ondan acıyo ben bitki çayı içiyom defne yaprağı kullanıyom iyi geliyo hemen söktürüyo bir kaç arkadaşıma önerdim kullandılar iyi gelmiş şimdi onlarda kullanıyolar seninde hemen gelmiyosa kullanabilirsin canım

PembeBeyaz
3-12-07, 20:12
unfaithful24
arkadaşlar bu ağrılar ilaçla ağzrı kesiciyle dinmiyor gibi..doğum yapanların kurtulduğunu duydum?
Yok canım ya doğum yapınca falan geçmiyor benim ablam ve biçok kişide geçmedi :KK43:
Birazda psikolojikmiş gerginlik stresden oluyormuş benimde bazı aylar çok ağrır bazende ağrı az olur....

kıvılcımesra
3-12-07, 21:12
Adet sancılarım o kadar ileri derece ki serum bağlandı vede majezik dedğiniz ilac evet iyi geliyor ama faydalı değil organizmaya onun yerine apranax daha etkili vede hormanel testler verdiler onlarıda yaptırcam başa çıkmanın zamanı her ay yataga bagımlı gecırıyorum:)hepimize geçmişler olsun:)

gökmavisi
unfaithful24
ah canim bende cok cekiorum evlenince gecer dediler.gecmediiii.dogum yapinca gecer dedilerrrrrrr ben iki dogum yaptim hala sancili adetlerim devam ediyo senağlama hic gecmicek sanirimmm

beyaz46
Benim ağrılarımda çok kötü.. Hastanelik oldum kaç kez. Benim rahmim ters o yüzdenmiş. Bende iğne ve hapla geçirmeye çalışıyorum. Ancak Apranax kullanan arkadaşlar dikkatli olun mideyi bitiriyor bu hap. Ben mide kanaması geçiriyordum. Şimdi Majezik kullanıyorum çok iyi geliyor.

nix
4-12-07, 06:12
aa benimkide geriye dogru donukmus. dr. adet sirasinda ve iliski sirasinda sancin olabilir dedi.zaten inanilmaz derecede oluyo.....

TuRuNCu
4-12-07, 07:12
Kızlar merhaba

Her ay hayatımı mahveden adet sancılarından kurtulan biri olarak yazıyorum size.Yaşım 23 ve 14 yaşından belli şiddetli sancılar çekiyordum.Mide bulantısı,ishal vs..Sancı o kadar şiddetli oluyordu ki belden aşağısı resmen uyuşuyordu.senağlama
Günde 4-5 adet majezik içiyordum.Biliyorsunuz majezik ağır bi ilaç ve midesi hassas olanlarda mideye vuruyor.Ağrılarım dinerdi,bu defada mide ağrısı çekerdim:1no2:.
Herneyse 9 sene bu sancıları çektikten sonra bi kadın doğum doktoruna gitmeye karar verdim.Bekar olduğum için tedirgindim ve gidemiyordum.Herneyse dr.a gittim.Alel acele bi ultrason yaptı.Hiç bişeyin yok,ağrı kesicilere devam et dedi ve gönderdi:kızgın:.
6 ay sonra yine cok sancılı olduğum bir gün başka bir doktora gittim.Daha önceki meslektaşının yaptığını anlattığımda çok kızdı.Bu kadar da çok ağrı kesici kullandığımı duyunca hemen ciğerlerime baktı acaba ağrı kesiciler bir hasar açmışmı orda diye.Daha sonra ultrason yaptı ve kanıma baktı.Ultrason ve ciğerler temiz çıktı,yani kist falan yoktu ve ağrı kesiciler ciğerlerimde belirgin bi hasar oluşturmamıştı şükür:1rolleyes:.Kan sonuçlarımdan yola çıkarak bana yasmin doğum kontrol hapı verdi.3 aydır kullanıyorum kızlar ve o kadar rahatım ki anlatamam:dance:.Normalde adet olmadan 1 hafta önceden sancılar belli ederdi kendini.Ama artık wc ye gidiyorum ve bi bakıyorum ki adet olmuşum.Doktor her ihtimale karşı dil altı bi ağrı kesici verdi,ağrın olursa kullan dedi.Ama inanın ona bile ihtiyaç kalmıyor.Ağrısız ,sızısız,bulantısız çok rahat bi adet dönemi geçiriyorum artık.Bunca sene boşuna çekmişim bu ağrıları diyorum şimdi.Bu arada bekar kızlar muayeneden korkmayın,alttan bakmıyorlar :1closedeyes:
Neyse kızlar kusura bakmayın biraz uzun oldu:eek:.
Doktorunuza gidin ve doğum kontrol ilacı yazmasını isteyin.Bide halk arasında bi düşünce var bu hapların ilerde çocuk sahibi olmasına engel olduğuna dair ama araştırdığım ve doktorumdan öğrendiğim kadarı ile böyle bişey yok.Ben yazın evleneceğim ve çocuk düşünene kadar hapıma devam etmeyi düşünüyorum.:1closedeyes:
Hepinize sancısız günler diliyorum :teselli:a.s.

YASEMİN_83
6-12-07, 12:12
benim de her ay çok sancılı oluyor ben de ağrı kesici içiyorum ama fazla etki etmiyor:KK43:(

pina
6-12-07, 14:12
benimde ağrım çok oluyordu doktora gittim bana herşeyin normal olduğunu sadece adetten 3 gün önceden ağrı kesici kullanmaya başlamamı söledi ben etkisini gördüm daha hafif atlatıyorum ağrım oluyor ama eskisi kadar değil olur olmaz ağrı kesici içiyorum 45 dakka sonra falan eski zamanlarıma göre çok daha iyiyim.benimde ağrım çok şiddetli oluyordu yürüyemiyordum adet olduğumda iç çamaşırıma bulaştığını bilmem uykum çok ağır olduğu halde daha çamaşırıma bulaşmadan ağrısına uyanırım

edda1985
apranax fort yada aprowel fort 500 mg kesinlikle oldugu anda içeceksin ağrının başlamasını beklemeden.. mazejik filan bişe yapmıyo zaten majejik 50mg çok düşük.

edda1985
meryem_nisa
Kızlar merhaba

Her ay hayatımı mahveden adet sancılarından kurtulan biri olarak yazıyorum size.Yaşım 23 ve 14 yaşından belli şiddetli sancılar çekiyordum.Mide bulantısı,ishal vs..Sancı o kadar şiddetli oluyordu ki belden aşağısı resmen uyuşuyordu.senağlama
Günde 4-5 adet majezik içiyordum.Biliyorsunuz majezik ağır bi ilaç ve midesi hassas olanlarda mideye vuruyor.Ağrılarım dinerdi,bu defada mide ağrısı çekerdim:1no2:.
Herneyse 9 sene bu sancıları çektikten sonra bi kadın doğum doktoruna gitmeye karar verdim.Bekar olduğum için tedirgindim ve gidemiyordum.Herneyse dr.a gittim.Alel acele bi ultrason yaptı.Hiç bişeyin yok,ağrı kesicilere devam et dedi ve gönderdi:kızgın:.
6 ay sonra yine cok sancılı olduğum bir gün başka bir doktora gittim.Daha önceki meslektaşının yaptığını anlattığımda çok kızdı.Bu kadar da çok ağrı kesici kullandığımı duyunca hemen ciğerlerime baktı acaba ağrı kesiciler bir hasar açmışmı orda diye.Daha sonra ultrason yaptı ve kanıma baktı.Ultrason ve ciğerler temiz çıktı,yani kist falan yoktu ve ağrı kesiciler ciğerlerimde belirgin bi hasar oluşturmamıştı şükür:1rolleyes:.Kan sonuçlarımdan yola çıkarak bana yasmin doğum kontrol hapı verdi.3 aydır kullanıyorum kızlar ve o kadar rahatım ki anlatamam:dance:.Normalde adet olmadan 1 hafta önceden sancılar belli ederdi kendini.Ama artık wc ye gidiyorum ve bi bakıyorum ki adet olmuşum.Doktor her ihtimale karşı dil altı bi ağrı kesici verdi,ağrın olursa kullan dedi.Ama inanın ona bile ihtiyaç kalmıyor.Ağrısız ,sızısız,bulantısız çok rahat bi adet dönemi geçiriyorum artık.Bunca sene boşuna çekmişim bu ağrıları diyorum şimdi.Bu arada bekar kızlar muayeneden korkmayın,alttan bakmıyorlar :1closedeyes:
Neyse kızlar kusura bakmayın biraz uzun oldu:eek:.
Doktorunuza gidin ve doğum kontrol ilacı yazmasını isteyin.Bide halk arasında bi düşünce var bu hapların ilerde çocuk sahibi olmasına engel olduğuna dair ama araştırdığım ve doktorumdan öğrendiğim kadarı ile böyle bişey yok.Ben yazın evleneceğim ve çocuk düşünene kadar hapıma devam etmeyi düşünüyorum.
Hepinize sancısız günler diliyorum :a.s.

evet yasmin tarzı dogum kontrol hapları adet sancısına süper iyi geliyor ama by ilacı ayın her günü içiyorsun.. vede acayip kilo yapıyor şişiriyor.. onun yerine hastalandıgın gibi aprowel fort al iç agrı yarım saat içinde yok oluyoo ve güzel uyku geliyooo.. bende acayip ağrılar çekerdim bu ilac oldumu hiç korkmuyorum.. geçiriyo hemencecikkk :sm_cool:

hüzün_yılı
bende adet sancısı çok cekerdım doktora gıttı normal olmadıgını soyledı....çünkü üşütmeden oluyomus elını ve özellıkle ayaklarını karın ve bel bolgenı hep sıcak tutucakmıssın ozellıkle adet olmadan bır hafta once gercekten dednedım sonuç pozıtıf yanı usuttugum ıçın agrım çok oluyomus sımdı dıkkat edıyorum bıde kanı sulandırması ıcın aspırın ıcıyorum çok sukur sorun kalmıyo....

pina
7-12-07, 09:12
edda1985
apranax fort yada aprowel fort 500 mg kesinlikle oldugu anda içeceksin ağrının başlamasını beklemeden.. mazejik filan bişe yapmıyo zaten majejik 50mg çok düşük.
ben 2 yıl öncesine kadar apranax fort içiyordum günde 6 tane içtiğimi bile biliyorum herhalde bünyeden bünyeye değişiyor bana iyi geldi bazen 2 3 tane içtiğim oluyo ama nadiren

eylül25
7-12-07, 11:12
Benimkiside çok fena oluyor. Geçen ay iş yerinde duramadım duvarlara tırmandım resmen. Gittim lavoboya oturdum klozete sancıdan ağla ağla kendime gelemedim. Ensonunda müdürümü aradım anladı sanırım izin verdi saolsun:çok üzgünüm: Eve gittim sıcak suyu şişeye koyup karnıma tuttum bi süre sonra iyi geldi ama tekrar başladı. Ne zaman geçecek acaba bu ağrılar bende sizler gibi bekliyorum:a015:

TuRuNCu
7-12-07, 12:12
edda1985

evet yasmin tarzı dogum kontrol hapları adet sancısına süper iyi geliyor ama by ilacı ayın her günü içiyorsun.. vede acayip kilo yapıyor şişiriyor.. onun yerine hastalandıgın gibi aprowel fort al iç agrı yarım saat içinde yok oluyoo ve güzel uyku geliyooo.. bende acayip ağrılar çekerdim bu ilac oldumu hiç korkmuyorum.. geçiriyo hemencecikkk :sm_cool:
Canım ben hiç kilo almadım inan.Üstelik hem adet sancısını kesiyor hemde cildinizin pürüzsüz olmasını sağlıyor.Ayda 2-3 tane sivilcem çıkardı,hapa başladım başlayalı bırakın sivilceyi,cildimdeki sivilceden kalan lekeler bile tamamen yok oldu.Evet her gün düzenli bir şekilde hapı kullanmalısın,sanırım tek sorun bu,ama ben yazın zaten evleneceğim için devam edeceğim.Doğum kontrol yöntemi olarakda kullanmış olurum bu sayede.

Altın Tarak
7-12-07, 12:12
yorumlarınızı okudum allah yardımcınız olsun. çok şükür benim sancım filan olmuyor hafiften bel ağrım oluyor o kadar.....ama arkadaşın dediği gibi bende kendimi sıcak tutuyorum yani üşütmemeye dikkat ediyorum bunun da etkisi olabilir...

bebisim52
7-12-07, 13:12
ay canım benim benimde öyle ağrım oluyoduki arkama bile vuruyordu ağrısı kadın doğuma gittim ve kist çıktı doğum kontrol haplarından verdiler evlenince geçer dediler ama evlendim ayriyeten birde guatr çıktı.yani ikisiyle uğraşıyorum ve çocuk yok hala.ihmal etme tatlım her doktorada gitme hepsi farklım şey söyleyip kafa karıştırıyor.üzülme ağrın içinde majezik diye bir ilaç var sadece benimkini o geçiriyordu apranax sakın kullan ma

oceans_girl
7-12-07, 15:12
merdümgiriz
majezik bende hiç fayda etmiyor.
bilmiyorum faydasını gören arkadaşlar var mı ama suyu iyice kaynatıp pet şişe ya da kavanoza dolduruyorum.sonrada karnıma koyuyorum.çok faydasını gördüm.denemeyen ve ağrı çeken arkadaşlara tavsiyemdir.uyuşturuyor ve ağrıyı hafifletiyor.bu yöntemi denememiş arkadaşlarıma tavsiye ettiğimde çok dualarını almıştım.inş hepinize iyi gelir

bende aynı hastalıktan muzdaribim dün oldum ve eve gitmek zorunda kaldım felaket oluyo yaa
evlenince gecer diolar cevremdekilerde ama bilemiyorum doktora çok gittim bende kistten felan şüphelendim ama doktor ultrason gibi bişeye soktu beni her seferinde 'genç kızsın bekarsın evlenince geçer' dedi aprenaks kullanıyordum onu da ileride çocuk olasını engellediği için doktorum yasakladı

arkadaşım bence yanlış yapıyorsun bi bilen söylemişti zamanında pet şişeyi karnına deil ayaklarının altına koymalısın miden patlayabilirmiş aklında bulunsun karına koymak çok tehlikeliymiş ayakların altı daha sağlıklı aklında bulunsun...yerimseniben

huris_57
7-12-07, 16:12
oceans_girl
bende aynı hastalıktan muzdaribim dün oldum ve eve gitmek zorunda kaldım felaket oluyo yaa
evlenince gecer diolar cevremdekilerde ama bilemiyorum doktora çok gittim bende kistten felan şüphelendim ama doktor ultrason gibi bişeye soktu beni her seferinde 'genç kızsın bekarsın evlenince geçer' dedi aprenaks kullanıyordum onu da ileride çocuk olasını engellediği için doktorum yasakladı

arkadaşım bence yanlış yapıyorsun bi bilen söylemişti zamanında pet şişeyi karnına deil ayaklarının altına koymalısın miden patlayabilirmiş aklında bulunsun karına koymak çok tehlikeliymiş ayakların altı daha sağlıklı aklında bulunsun...yerimseniben

pet şişede sıcak su bunu bende demiyim bi geçirirse bolbol dua ederim hepinize...:1hug:

Karınca Kız
7-12-07, 16:12
aylin86
benim sorunum adet sancısı...her ay çok ağrım oluyor kullanmadığım ilaç kalmadı. son çareyi iğne olmakta buldum..her ay iğne oluyorum..bunun başka bir çözümü yokmu internetten araştırdığım kadarıyla adet sancısı çok normal ama benim bayılmaya kadar gidiyor.21 yaşındayım..çevremdeki insanlar uzmana gözükmem gerektiğini söyledi..kist iltihap olabilirmiş..
senağlama:çok üzgünüm:
canım bence sen bütün kontrollerini yaptır ondan sonra problem yoksa felden flashı bir dene pişman olmazsın

TuRuNCu
8-12-07, 07:12
Kızlar pet şişelerle uğraşmaktansa büyük marketlerde özellikle kış dönemlerinde su torbaları geliyor,bazı eczanelerdede bulabilirsiniz.Üstelik fiyatıda çok uygun.Geçen yıl kayseri beğendikten 7 ytl ye almıştım.
Ben ilk kızlığımdan belli adetin ilk günü ılık duş alırım,ardından sıcak su torbasını havluya sarıp karnıma koyarım.İnanılmaz faydası oluyor kızlar tavsiye ederim.Pet şişeler sıcak su temasında eriyip şekilden şekile giriyor.O yüzden bu sıcak su torbaları daha kullanışlı.
Bilmeyenler için resim ekliyorum.

Bazende böle renkli kılıflarda satılıyor

Ruya
14-12-07, 16:12
ölüyorum ağrıdan bende geçen aya kadar sıcak su ve bol şekerli papatya çayıyla geçiştiriyordum ağrı kesici içmeden ama bu gün berabt haldeyim ve sadece sağ kasığım ağrıyorr

buzcopan ve majezik ikisini beraber içince iyi geliyordu baktım evde de kalmamış offf vallla allah sabır versin kızlar hepimizee :KK43:

minikkedi
7-02-08, 20:02
kızlar sıcak su torbası kullanırken dikkat edin, apandisit sancısı adet sancısıyla karıştırılabilirmiş, sıcak su torbası da apandistin patlamasına sebep olurmuş. bi doktordan duymuştum yıllar önce. ben de ayaklarımda kullanıyorum sıcak su torbasını, faydalı oluyo tavsiye ederim.

esralı
7-02-08, 20:02
Arkadaşlar Sakin Majezik Kullanmayin Seneye Kalkacakmiş Piyasadan.
Bu Yil Toplatilio Piyasadan Haberiniz Olsun.. Reprezant Arkadaşimdan Duydum...

minikkedi
10-02-08, 15:02
esralı neden toplatılıyomuş mazejik? bende tam dicektim ki dün akşam adet gördüm bugün yatak döşek yatıcam diye düşünürken dün ve bu sabah majezik aldım bugün değil yatak döşek yatmak ufak bi karın ağrım bile olmadı. daha önce parasetamol tarzı ağrı kesiciler kullanıyodum işe yaramıyodu. majeziği burda okudum gerçekten işe yarıyomuş. ama neden piyasadan toplatıyolar anlamadım. aynı etken maddelerin olduğu başka bi ağrı kesici mi bulucaz?

doktorcum-tugba
10-02-08, 15:02
canim seni cok iyi anliyorum. ayni sorun bendede var yillardir. sirf sanciyla kalmiyo ateslenme migde bulantisi oluyo sancilar ayaklarima kadar uzaniyo. neden oldugunu bilmiyorum benim doktorumda normal oldugunu söyledi ama benim inanasim gelmiyo acikcasi. hap verdi yasmin birkac aydir kullaniyorum degisen bisey olmadi ama bakalim.

benian
11-02-08, 09:02
merhabalar benimde ağrılarım çok fazla oluyor ve ilaç kullanamıyorum bunun içinde ilaç dışında önerebileceğiniz başka ürünler varsa yardımlarınızı bekliyorum

esra_87
11-02-08, 12:02
benmde adet sancım özellkle ilk gün cok oluyo ayaga kalkamam ama majezik agrı kesici bikaç saatte olsa ii gelio..günde 3 defa içiyorum agrım kesilio onsuz adet düşğünemiorum:) tavsiye edermm

freeflame
16-02-08, 22:02
melissa78
istisnalar olabilir ama ölesiye adet sancısı çeken biri olarak şuna inanıyorum:eğer adet sancınız fazla ise mutlaka bir sorununuz var demektir.toplumdaki "evlenince geçer" inancıyla ben de yıllarca çektim bu acıyı. lütfen çevrenizdeki adet sancıları fazla olan herkesi uyarın, doktorlardan utanmayın zamanında gidip muayene olun.