2008 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

elif445
10-11-08, 16:11
evet canım bende baktım güzel ve ayrıntılı sade bir anlatımı var bende tavsiyeederim kızlar ....kaydirigubbakcemile
bennu beyzam
iyikide doğdun deniz ben ara ara yazıyorum ancak fırsat buluyorum bebeğinle mutlu bir ömür diliyorum kızlar bebelac sitesinde bebeğin beslenme şeklini ve öğünlerini veriyor herkes okursa baya bilgi edinmiş olur

elif445
SADECE BENİM BEBEĞİM DA VAR SANIYORDUM İNAN BU PROBLEM UYUMAMAK İÇİN KAFASINI KALDIRIYOR VE OTURAĞINA GELECEK NEREDEYSE ANNEMLER ARTIK KORKUYORLAR BU OTURRURSA BU SEFERDE DİKİLMEYE ÇALIŞACAK DÜŞÜR YERE DİYE NE YAPACAĞIM BİLMEME KAFASINI HER NEREYE YATIRSAM KALDIRIYOR BAYA Bİ HEMDE OTURAĞINA GELMEYE AZ KALIYOR ....şakkıdı
cemredeniz
cok sagol yasemincimm tenküü
sen yalnızsın bılıyorum cok guç ama bende yalnız sayılırım kayınvalıdem alt katta arada gelıo yardım edıyor ama yetmıyor ya aral o kadar zorkı anlatmakla bıtıremem
ya bır bebek uyurken kafasını kaldırırmı yastıktan ınanırmısın dıkılmeye calıyor uykusunda bıle o kadar yegenım var o kadar cocuk bebek baktım boyle bı vakka ılk kez kendı cocugumda goruyorum ben ya ..
sırt agrım tavan yapmış şekılde . artık alşıtım onunla yaşamaya ..
suan makınemde sabahkı yıkadıgım camasırlar duruyor aral yenı uyudu bırazdan kalkar cunku 15 dk lık uykuları ve ben de nefes almak ıcın buraya bakmak ıstedm camasırları bosverıpppp :nazar:

kafamçokkarıştı

elif445
CANIM OLMADI.....a.s.
MaVili_06
Selam kızlar birşey sormak istiyorum bebeğimi emzirirken veya göğüs uçlarıma dokunduğum zaman bacaklarımın arka kısımları karıncalaşıyor,sizdede oldumu böyle birşeyCADIARZU

elif445
11-11-08, 10:11
DÜNDEN BERİ BENDEN BAŞKA KİMSE GİRMEMİŞ SANIRIM ....
KIZLAR BEN BEBEĞİME HEM HAZIR HEMDE KENDİ YAPTILARIMDAN KARIŞTIRIPTA VERİYORUM .... kıziim anne sütü almadiği için dr.mamamiza devam dedi yani mama içmesi lazim bende her şeye mamizdan katiyorum çünkü artık ek gıdaya başlayınca mamayı daha az alıyor ondan yani hem hazirini hemde kendi yaptiklarimada çorbalara katmadimda kahvaltisina felan çorbalarada vitaminini alsin diye milupanin hazir çorbalarindan almiştim yaptiklarima mamasinin ölçeğine ve koyuluğuna göre göz karari katiyorum daha vitaminli olsun diye hani onlarda mama gibi bütün vitaminler var ya oyüzden doğrumu sizce tadi değişiyor ama vitaminli olsun diye katiyorum.
mesela dün hazır pirinçli diye sanırım pirinç unu gibi bişey tahıllı akşam yatmadan önce yedirmek isteim onu beblacındı ama kendi mamaız milupanın ondanda kıtıyorum yani mamayla hazırladım içine aynı su miktarında ölçüsüne göre mama ilave ettim.
çorbalar da ise kendim patates felan haşlıyorum içinede milupanın vitaminler bulunan yine k.baharve patates çorbesındanda 1 yemek kaşığı karıştırıyorum organiklerdende ... daha vitaminli ve hem sadece benim yaptıklarımı yada haız yemesin diye kendi yaptıklarımızda sadece yaptığımızın vitamini var ama onların içinde her vitamin var diye azda olsa hem ondan hemde ondan alsın istedim ...

doğrumu yapıyorum ......:uhm::uhm::uhm::uhm:

ayşegül çelik
11-11-08, 13:11
hanımlar bu kan damlasını napıyosunuz ben hergün veremiyorum aç olması gerekiyomuş çocuğa sürekli bişey yediriyorum aç olcak boşluk hiç olmuyo valla yok meyve yok yoğurt illa bişey oluyo bide oğlum hiç sevmiyo kan damlasını anlıyo onu verceğimi ağlıyo hemen ağzını mıhlıyo resmen zorla sokuyom bide d3 var tabi 1yaşına kadarnasıl vercez ya bide leke sorunu var kan damlasının önlüğü çıkarıyorum oğlanın tükürüğünden yine üstüne dökülüyo damla leke kalıyo kara kara

nesihan
11-11-08, 13:11
karamsar
DÜNDEN BERİ BENDEN BAŞKA KİMSE GİRMEMİŞ SANIRIM ....
KIZLAR BEN BEBEĞİME HEM HAZIR HEMDE KENDİ YAPTILARIMDAN KARIŞTIRIPTA VERİYORUM .... kıziim anne sütü almadiği için dr.mamamiza devam dedi yani mama içmesi lazim bende her şeye mamizdan katiyorum çünkü artık ek gıdaya başlayınca mamayı daha az alıyor ondan yani hem hazirini hemde kendi yaptiklarimada çorbalara katmadimda kahvaltisina felan çorbalarada vitaminini alsin diye milupanin hazir çorbalarindan almiştim yaptiklarima mamasinin ölçeğine ve koyuluğuna göre göz karari katiyorum daha vitaminli olsun diye hani onlarda mama gibi bütün vitaminler var ya oyüzden doğrumu sizce tadi değişiyor ama vitaminli olsun diye katiyorum.
mesela dün hazır pirinçli diye sanırım pirinç unu gibi bişey tahıllı akşam yatmadan önce yedirmek isteim onu beblacındı ama kendi mamaız milupanın ondanda kıtıyorum yani mamayla hazırladım içine aynı su miktarında ölçüsüne göre mama ilave ettim.
çorbalar da ise kendim patates felan haşlıyorum içinede milupanın vitaminler bulunan yine k.baharve patates çorbesındanda 1 yemek kaşığı karıştırıyorum organiklerdende ... daha vitaminli ve hem sadece benim yaptıklarımı yada haız yemesin diye kendi yaptıklarımızda sadece yaptığımızın vitamini var ama onların içinde her vitamin var diye azda olsa hem ondan hemde ondan alsın istedim ...

doğrumu yapıyorum ......:uhm::uhm::uhm::uhm:
çorbalarına mama katmamalısın çünkü hazır çorbalarda (mesela milupanın )o mamanın içerdiği her şey zaten var. boşuna katma ..tadını bozarsın

saturnn
11-11-08, 22:11
ayşegül çelik
hanımlar bu kan damlasını napıyosunuz ben hergün veremiyorum aç olması gerekiyomuş çocuğa sürekli bişey yediriyorum aç olcak boşluk hiç olmuyo valla yok meyve yok yoğurt illa bişey oluyo bide oğlum hiç sevmiyo kan damlasını anlıyo onu verceğimi ağlıyo hemen ağzını mıhlıyo resmen zorla sokuyom bide d3 var tabi 1yaşına kadarnasıl vercez ya bide leke sorunu var kan damlasının önlüğü çıkarıyorum oğlanın tükürüğünden yine üstüne dökülüyo damla leke kalıyo kara kara

ben de hergün veremiyorum yaa.şimdi karnı tok acıksın vereyim diyorum ama unutuyorum.zaten sürekli emiyo.aç kalmıyoki ben de veriyorum artık arada.lekeler bizde de oldu yaa çıkmıyo da nolcak bilmiyorum.batıyo hep kıyafetleri..

cemredeniz
12-11-08, 08:11
HU HUUUUUUUUUUUUUUUUUUU GUNAYDINN HATUNLArrrrrrrrrrrrr

elif445
12-11-08, 14:11
aman ya bugünde yine protesto ediyor benim minik yemiyor yine zorlasamda ....damlayı kesiti bizim dr.kızımda kansızlık varmış daha beteri geldi günde 2 ölçek şurubunu vermeliymişim bende 1 veriyorum çok gelebilir diye korktum doğrusu ...

handerya
12-11-08, 16:11
Slmmmmmm, bizim sabah kalkar kalkmaz ilk işimiz demir ilacı oluyor açken hemen ağzına damlalıkla sıkıyorum anlamıyor bile garibim yutuveriyor d vitaminine gelince ben ayrıca vermiyorum multitab diye bir vitamin var içinde a,c,d vitamini içeren onu veriyorum tadı da güzel onu çok seviyor.. Meyve suyuna başladım 1-2 gündür üzüm ve elma suyu verdim çok sevdi ,şu kavanoz mamalarından veren var mı meyveli,sebzeli karışımlardan verecektim emin olamadım.bu arada bende ne saç kaldı ne yüz sürekli saçlarımı yakalamaya çalışıyor ,yüzümü kolumu cimcikliyor iyice sevimli oldu kerata sürekli onunla ilgileniyim ,oyun oynayalım istiyor evle ve kendimle uğraşmaya vakitv bulamıyorum resmen bu arada benim tatlı çılgınlığım devam ediyor canım sürekli tatlı istiyor kilolar da hala yerinde sayıyor şu 6 ay bitsin yavaştan başlayacağım rejime...

ayckr
12-11-08, 18:11
merhabalar 2008in en güzel anneleri...
ben işe başladım.o kadar koşuşturmayla geçiyorki 1 dakka boş vaktim olmuyoor...
inanılmaz yoruluyorum..
ben ek gıdaya hala başlamadım.emziriyorum sadece 5 aylık olmasını bekliyorum.hemen hemen hepinizz başlamışsınız.diğer sayfaları okuyamadım kızlar ilk hangi gıdalarla nasıl başladınız.yardımcı olursanız sevinirim

scapula
12-11-08, 22:11
biz henüz demire baslamadik,bu gidisimde drumuzu uyaracagim..
bende 5 ay bitince basladim ek gidaya..önceden süt disinda belki haftada 1-2 kere mama veriyordum biberonla birden biberonu birakti sanirim artik biberon küvük geliyor emzigi degismesi lazim..bende kasik mamasina gectim ona katiyorum devam mamasinida bir ögün mamayla basladik..kavanozlardaki püreleri ekledik 1 ögünde ondan veriyorum bir ara kendim elma suyu ve püresi yapmaya calistim,herzaman bio elma bulmak zor bide suyu ve püresini saglikli elde etmekte zor..
suan kahvaltiya gectik..
yani menümüz su

sabah 2 bebe bisküvisi+peynir+mama+ceyrek yumurta sarisi
ögle:meyve püresi
aksam:corba veya mama
bu arada en az 4kere emziriyorum..hala süt agirlikli bu verdiklerimin miktari fazla degil.
yogurda tam gecmedik,hala hangi yogurt kararsizim...arada natur yogurt var bizimde yedigimiz ondan veriyorum cok seviyo..kendim mayalamayi cok istiyorum..
bizim en büyük sorunumuz su..sivi alimi az geliyor gözüme biberon almiyor,bardaktan istiyor onuda beceremiyor..suluk alacagim yarin bakalim napcaz..

ayşegül çelik
13-11-08, 08:11
acaba bu bir saatlik uykular ne zaman 2 yada 3e çıkcak kızlar bir bilgisi olan varmı gündüzleride biraz dinlenmek istiyorum o uyuyunca uyuyamıyorum aklım hala onda oluyo uyanırsa ağlarsa diye gerçi uyanınca ağlayan bi bebek değil ama ben duymazsam falan diye kuruntu yapıyorum sizdede durum aynımı

elif445
13-11-08, 12:11
nasılsınız kızlar bebişler nasıl bugün neler yaptı yaramazlar....

ayckr
13-11-08, 14:11
PEDİATRİ PORTALI
kızlar bu adresten ek gıdalara geçişte yaralanabilirsiniz.ben çok beğendim...

Y@semin
13-11-08, 19:11
Slm haziran anneleri.Biz 15 gün sonra 6 ayımızı dolduracağız ama hala anne sütüne devam ediyoruz.Doktorumuz tavsiye etmediği için ek gıdalara geçmedik. Kilosu çok iyi 5.5 aylık ve 8.300 gr kilosu.Dr da o yüzden izin vermedi .Gerçi elma püresi,çorba ve yoğurt verdim ama sadece birkaç kere. Abimizde dr dinlemeyip erken başladım ve çok büyük yeme problemi çektik(ve halada çekiyoruz senağlama) Başına gelenler çok iyi bilir,yemeyen çocuk çoook zor.O yüzden şimdi kızıma ekler için acele etmiyorum ama bir hafta sonra başlayacağız.hihoyyyt
Dr önce ikindide yoğurtla başlamamızı ve bir hafta değişik ek için beklememi söyledi. Bir hafta sonra sabah meyve suyu ve ikindi yine yoğurt. Bir hafta sonrada sabah kahvaltısı başlayalım dedi.Kahvaltıya tuzsuz peynir,ekmek(yada 2-3 bebe bisküvisi),1 çay kaşığı pekmez,Çeyrek yumurta sarısı ıhlamur yada anne sütü ile ıslatıp karıştır ver dedi. Doktorumuzun dediğini sizlerle paylaşmak istedim.
Şimdiye kadar iyiydik maaşallah ama inşaallah eklere başlayınca abisi gibi üzmez kızım beni.:Saruboceq:

berrinyy
13-11-08, 21:11
cemredeniz
KIZLARRRRRRRRR hepınızee cok cok tesekkur ederımm ayyyyyyyy 18 oldum artık reşitimm cok mutluyumm ehuhe discolara barlara artık ozgurcre girebilicem :)))
oglum kucagımda zar zor yazıyorumm beni çimdikliyor suan
mama sandalyeleri cok guzel hatunlarr bizede tavsiyede bulununnn ..............................

bu arada scapula sen urutec e koyuyormusun bebısı bende almak ıstıyorum ama 6. ayını beklıyordum bu ayda konulabılıyormu bebısler ıcıne bı bılgılendırırsen benı cokkkkkkkkkk sevınırımm

BUGUN COK MUTLUYUMM HER UGNKU GIBI CUNKU DOGM GUNUMM VE HAYATIMDAKI EN GUZEL HEDIYEM OGLUMMM KOLLARIMDA NE ISTERIM KII
HEPINIZEE COK TESEKKUR EDERIMM CANLARIMM
kaydirigubbakcemile2 :sm_cool:
amannııınnn ne 18miiii ne güsel bir yaaşş ne kadar genç bir anneymişsin sen öyle denizcim Allah uzun ömürler versin:))kaydirigubbakcemile3

zuzi
13-11-08, 23:11
Y@semin
Slm haziran anneleri.Biz 15 gün sonra 6 ayımızı dolduracağız ama hala anne sütüne devam ediyoruz.Doktorumuz tavsiye etmediği için ek gıdalara geçmedik. Kilosu çok iyi 5.5 aylık ve 8.300 gr kilosu.Dr da o yüzden izin vermedi .Gerçi elma püresi,çorba ve yoğurt verdim ama sadece birkaç kere. Abimizde dr dinlemeyip erken başladım ve çok büyük yeme problemi çektik(ve halada çekiyoruz senağlama) Başına gelenler çok iyi bilir,yemeyen çocuk çoook zor.O yüzden şimdi kızıma ekler için acele etmiyorum ama bir hafta sonra başlayacağız.hihoyyyt
Dr önce ikindide yoğurtla başlamamızı ve bir hafta değişik ek için beklememi söyledi. Bir hafta sonra sabah meyve suyu ve ikindi yine yoğurt. Bir hafta sonrada sabah kahvaltısı başlayalım dedi.Kahvaltıya tuzsuz peynir,ekmek(yada 2-3 bebe bisküvisi),1 çay kaşığı pekmez,Çeyrek yumurta sarısı ıhlamur yada anne sütü ile ıslatıp karıştır ver dedi. Doktorumuzun dediğini sizlerle paylaşmak istedim.
Şimdiye kadar iyiydik maaşallah ama inşaallah eklere başlayınca abisi gibi üzmez kızım beni.:Saruboceq:

biz de başlamadık daha ek gıdalara. kilomuz iyi ve doktorumuz 6 ayı doldursun öyle başlayalım dedi. ben de tatları öğrensin diye tadımlık veriyorum bir şeyler. çok az kaldı 6 ayı doldurmasına. sütümüz yetiyorsa en iyisi anne sütü vermektir. menü için çok teşekkür ederim. bize de aşağı yukarı buna benzer menü verecek diye düşünüyorum.

scapula
14-11-08, 08:11
pediatri portalindaki liste güzelde kahvaltiya 1 yumurta sarisiyla baslamak biraz agir gelir..

dün gece yogurt mayaladim tuttuuuuukaydirigubbakcemile2hihoyyyt

cemredeniz
14-11-08, 11:11
18 deılım berrıncım sakaydı o bacımm :))

cemredeniz
aral bugun tam 5 aylık kızlarrr :)
ama benı cok yoruyorr. olsun saglıklı olsunda tum bebekler gerısı boşş..
bende dun bebelac ın elma havuc puresını aldım denemek ıcın cok sevdı oglum artık bundan verrım oğluşumaa :) ama kılosu az acaba cok haretelı ondanmı sadece anne sutu almasından dolayımı

cemredeniz
bızımkı gece cok emıyor gunduzde 30 ar dakka uyuyo pıt hemen gozlerı acıyor gecede her saat bası emıyor

ebru_1907
14-11-08, 14:11
selam kızlarr denzıcım gecmıs dogumgünün kutlu olsun yumurta sarısına 1/8 le baslanıp arttırılıyor yavastan bız mama sandalyesi tavsıye üzerıne chicconun polly modelını aldık tavsıye ederim cok güzel yılın mama sandalyesı secılmıs zaten cift kılıflı cıft tepsılı sandalyenın sırtı yatabılıyor boyu yanı yükseklıgı ayarlanabılıyor ben ınternetten aldım 190 ytl 6 taksıtle aldım kesınlıkle önerırım yumusacık tam bzıım bebıslerın poposuna göre

ayckr
14-11-08, 14:11
çok şükür benim oğlumun uyku problemi yok.gece 1 defa kalkıyor.bende uykumu alıyorum sayesinde..çok yavaş kilo alıyor sadece.6,5kilo henüz...sizcede azmı kilosu ya kafama çok takıyorum

saturnn
14-11-08, 21:11
benim oğlum da bu ay az kilo almış,300gr sadece:çok üzgünüm: bebişler çok hareketlendi artık ondan mıdır acep? ben biraz biraz elma armut püresi verdim çok sevdi oğluşum ama yoğurt sevmedi yaa yüzünü buruşturuyo diliyle dışarı çıkarıyo hepsini.nasıl alışcak bakalım.suyu da sevmiyo.bi de mandalinaya bayıldı şapur şapur bi yiyoki görseniz çok tatlı yaa:1rolleyes: