TEST

Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

mız mız
21-10-07, 21:10
slm kızlarrrr benım bu aralar gundemımımde sey var kız tarafı evlılıkde sunu alır yok erkek tarafı bunu alırrrrr cok merak edıyorummmm bennnn herkes bısey soluoooo kafam karıstıııııı bız annemle bu aralar ceyızlık ıcın bakınıozzzzz ama kafam karısık kız tarafıııııııııı evlenınce neler alır neler almak zorundaaaaa bır kızın ceyııııııızınde neler kesın olmalııııı herkes anneme kızıoooo ayyyyy bır ole yatak odasıymıs yokkk beyaz esyaymıs almayın sadece ceyız pohcasını verırın dıooooooo ama yazık yaww herseyde erkek tarafı olmaz dıoooo annem evlenen arkadaslardan veya evlılık hazırlıgı yapan arakadaslar yardım edın ceyızıne ne koydunuz ne koymayı dusunuonuz yada nele rmecburrrr solersenız sevınırm

MİHRİMAH
anacım ne alırsan al maşayı unutma kadı kızının bıle maşası yokmuş malum sende eksık olmasın
hehe

mız mız
saol bacularrr haklısın ama ne bılıyım herkes sey dıooo ya butun mutfak seylerı kıza aıtttt cogu kısı yatak odasııııı almıoooooo annem dıokıı ben sunları alalım sadece dıo:
yemek takımı
kahvaltı takımı
tencere takımı
catal bıcak takımı
bornoz takımı
bulasık makınası
kucuk ev esyaları( ketıl,blandır,utu,sac kurutma makınası,
duduklu ıvır zıvır esya
halı mutfak ıcın oda ıcın
bırde annem perde aldııı butun eve yeter
ocak(set ustu)
masa sandalye
ortuler fılan
baska neler olur kı

MİHRİMAH
bişi daha dıyım sana canımcım bastan kocaya bolluk gosterme ne demışler evlendıgınde kocanın ıkı kasıgı varsa bırını kırcaksın acıma
calışıp evıne bakmayı ogrensın hersey olunca adama rahatlık gelır mıskınlesır
bak 14 senelık tecrube konusuyo bıde yatak odasını kız tarafı alıyo ya hıc hoş degıl ben cok pısmanım zaten keske almayaydım bırak yapabıldıgını yapsın yapamadıklarınızı yavas yavas yaparsınız hem daha tatlı hem daha kıymetlı olurlar sımdı esyalarada deger verılmıyo sık sık degıstırılıyo
ama zor alınıp zor odenen bı esya kıymetlı olur ıyı kullanılır
benden tavsıye opuyorum hayırlı olsun fazla sandık ceyızıde yapma kullanacaklarını al optum

yüreğim rehin
valla güzelim ne alırsan al ama ilk önce şans olacak şans:))zaten annen evin ihtiyaçlarını almış bunlar hem maddi güce hemde geleneklere bağlı mesala bizde kız tarafı yatakodası almaz geri kalan herşeyi alır(mutfak eşyası buzdolabı hariç,sandık eşyası vb )

mız mız
ya yatak odası ısınd bıraz kararsız annemmmm yok almayalım dıoooooo benmkııııı bızım orda kız tarafı alır dıooooooo annem yok almam dıooooo bakalımm

mız mız
ben begendım ank mıgrostooooo yatak odasıııı takımııı 2500 mılyarrr cok hostuuuuu

mız mız
ayyyyyy cok para harcıooooz yaaa kız tarafııı bence erkek tarafından daha cok para harcıoooooo

mız mız
annem bıseylerını eksık olsun kendınız yapın herseyı bız yaparsak sızın ıcın hıc kıymetı olmaz dıoooooo

bezgincik
21-10-07, 22:10
Bizde şunu erkek tarafı alır bunu kız tarafı tarzından söylemler olmadı.Herkes birşeylerin ucundan tuttu,biz de çok taksit ödedik aileler de...ama gelenekler açısından sorarsan yatak odasını ve mutfağı kız tarafı yapar diye biliyorum.Aslında annenin çıkardığı liste güzel bir liste olmuş.Yatak odası bakıyorsan Arstil'e bir bakmanı tavsiye ederim.Benim eşimin kardeşi evleneceği için biraz eşya bakmıştık.Herkesin zevki farklıdır elbette ama Arstil'de güzel ürünler var...

bezgincik
21-10-07, 22:10
Unutmadan son bir tavsiye mutfağa küçük parça eşyayı düğünden önce fazla almamaya çalışın (tabak,kahve takımı küçük ev aleti vs...).Çünkü düğünden sonra ev hediyesi getirenler oluyor veya düğüne gelemeyip ailelerin evine hediye bırakanlar oluyor.Sonra benim gibi 3 tane süt takımın oluverir bir anda :)

mız mız
22-10-07, 00:10
bezgincik
Unutmadan son bir tavsiye mutfağa küçük parça eşyayı düğünden önce fazla almamaya çalışın (tabak,kahve takımı küçük ev aleti vs...).Çünkü düğünden sonra ev hediyesi getirenler oluyor veya düğüne gelemeyip ailelerin evine hediye bırakanlar oluyor.Sonra benim gibi 3 tane süt takımın oluverir bir anda :)
cok saol bılgın ıcın :1hug::1hug:

güzelkızMS
22-10-07, 07:10
mız mız conem bende nişanlıyım ve çeyiz alıyom bize düşenleri sayım

oturma odası takımı
2 hallı oturma odasına
mutfak halısı
fırın
bulaşık makinası
sandık
cemakan
bornoz takımı
yemek takımı
çatal kaşık seti
düdüklü
kazan seti
tava seti
baharatlık
çay takımı
yemek odası içi süsü kristal takımı
masa üstü seti kristalin bi benzeri
dantel mantel işte
elektirikli süpürge
robot
ütü
daha birden çok ıvır zıvır mutfak eşyası

işte böle 10 milyarı gözden çıkardık biz :))

jeloo1981
Benim bildiğim mutfak eşyaları ve yatak odası örtü perde halı falandır birde sandık çeyizi

kasımpatı22
merdane mutlaka :eek:klava:

kasımpatı22
tatlicadiarzu

mız mız
22-10-07, 11:10
güzelkızMS
mız mız conem bende nişanlıyım ve çeyiz alıyom bize düşenleri sayım

oturma odası takımı
2 hallı oturma odasına
mutfak halısı
fırın
bulaşık makinası
sandık
cemakan
bornoz takımı
yemek takımı
çatal kaşık seti
düdüklü
kazan seti
tava seti
baharatlık
çay takımı
yemek odası içi süsü kristal takımı
masa üstü seti kristalin bi benzeri
dantel mantel işte
elektirikli süpürge
robot
ütü
daha birden çok ıvır zıvır mutfak eşyası

işte böle 10 milyarı gözden çıkardık biz :))
ayyyyyy oturma odasını sız nıye alıosunuz kııııııı

rockerx
22-10-07, 12:10
bu hafta sonu kuzenım ewlenıo mutfak ıcın masa sandalye masa takımı,2 yemek takımı,bı kahwaltı takımı,catal bıcak setı,2tencere takımı,oklawa falan herseı aldılar yatak odasını aldı zaten dantel falan hepsını kız tarafı yaptırıo tul we perde sadece mutfak we yatak odası ıcın.onun harıcınde ıplıgınden ıgnesıne kadr butun ınce esyalar kıza aıt ohh erkek tarafı rahat ıkı mobılya oluo tamam ıslerı:eek:klava:bızımkıler kac yıldan berı aldılar hala bıtmedı hıı bıde bıse daha damatlıgı kız tarafımı alır erkek tarafımı mı:1no2:

o_efruz
22-10-07, 13:10
arkadaşlar allah yardımcınız olsun inanın al al bitmiyor düğün günü ve sonrası geldiğinde ise omuzlarınızdaki o yorgunluk geçmiyor düğün bitiyor herkes köşesine çekiliyor sizin üstünüzdeki o büyük yorgunluklar her yere yetişme telaşı aman birşey eksik olmasının verdiği üzüntüler çabalar herşey bir kenarda kalıyor siz evde iki insan bunca hengame bunca telaş bunun içinmiydi diyorsunuz o yüzden böyle şeylere fazla takılmayın anların tadını çıkarın 3 ay önce evlenmiş biri olarak söylüyorum ne kadar alırsanız alın birşeyler düzene oturana kadar evin ihtiyacı bitmiyor ben yatak odası ve mutfağı a dan z ye aldım. damatlıkta evet kız tarafına ait adı damatlık ya mutlaka kalite marka alıcaksın ve bir gece giyilecek sonra kuru temizleme ve ardından dolap bekçisi olarak dolabını dolduracak ben efordan almıştım hem kaliteli hemde fiyatı diğerlerine göre uygundu istersen bir bak. ama herşeyden önce kendinize ve sağlığınıza ve en önemlisi aşkınıza dikkat edin birbirinize kalıcak olan sizsiniz hepsi olur zamanla kendinizi yıpratmayın

güzelkızMS
22-10-07, 14:10
kı anam bizim burda oturma odasını kız evi alır yemek odası misafir odası yatak odası ve buzdolabı çamaşır makinası oglan evine düşer

karagöz
25-10-07, 08:10
bende nişanlıyım kızlar aralıkta düğünüm var 2 seneden beri çeyizi tam olarak bitiremedim ne yazık ki hala daha ufak tefek alıncaklar var.. ssenağlamasenağlamasenağlamaizlerin düğünü yakın mı kızlar

mız mız
25-10-07, 15:10
karagöz
bende nişanlıyım kızlar aralıkta düğünüm var 2 seneden beri çeyizi tam olarak bitiremedim ne yazık ki hala daha ufak tefek alıncaklar var.. ssenağlamasenağlamasenağlamaizlerin düğünü yakın mı kızlar
c<nım yok benım yazın olcak dugun daha cok varrrrrr

jeloo1981
25-10-07, 21:10
Benimde yazın olucak düğün ama 6 aydır diziyoruz al al bitmiyor aynen daha bir dolu eksik var damatlığı kız tarafı gelinliği erkek tarafı alır canım:icecream:

mız mız
set olarak kızlar bız sole aldım cok uygun almıyanlara tafsıyem

yemek takımı
catal bıcak takımı
kahvaltı takımı
gondol takımı(su takımı dıyer adı)
duduklu tencere(KLIPSLI)

BUNLARIN HEPSINI 900 MILYONA ALDIK 994 AMA INDIRIM ISTEDIK ADAMLAR TANIDIK DIYE YARDIM ETTILER BIRDE HEDIYE VERDILER BANYO AKSESUARI VERDILER
MARKASIDA KARACA SEDA SEAYAN REKLAMINI YAPIOOOO

jeloo1981
Canım çok güzel almışsın bunları bizde aldık yemek takımı çatal bıçak takımı aldık hediye olarak günlük kullanım için tam takım çatal bıçak kahvaltı takımı verdiler.Birde tefal cliypso aldım düdüklüyü iki adet tefal tencere hediyesi vardı hep hediyelri aldıklarım benimde kampanyaları takip etmek lazım :dance:

mız mız
25-10-07, 23:10
gunluk yemek takımı alcam sımdıdeeeee of offfffff

S_KAYATEPE
26-10-07, 00:10
allah kolaylık versin kızlar.benimde ortada fl yok yumurta yok zırt pırt bişeyler alıyorum.malum kız çeyizi bitmiyooooo

jeloo1981
26-10-07, 11:10
Kız çeyizi bitermi hiç al al beynim döndü ya bu ne daha çok eksik var ya nasıl olucak yasakkelime

karagöz
26-10-07, 19:10
kızlar aranızda mutfak masası alan var mı.ben alıcam ama karasızım cam masamı daha iyi olur yoksa köşem masamı daha iyi olur çok karasızımda

mız mız
26-10-07, 19:10
karagöz
kızlar aranızda mutfak masası alan var mı.ben alıcam ama karasızım cam masamı daha iyi olur yoksa köşem masamı daha iyi olur çok karasızımda
canım bende alcam ya ama var ya fıyatlarını duyunca delırdım 4 sandalye su kalplı renkı sandalyeler bırde kosem masa 350 mılyon yuhhhhhh dedım bır tane sandalye 90 mılyonnnn yaaaa ne olcak bızım halımızzzz

jeloo1981
27-10-07, 19:10
TURUNCUGEMİ
kiz alisverisine gelince de yatak odasi takimini,perdesini halisini,icinde kullanicaklar zaten sandik ceyizi oluyor kiz tarafindan yapiliyor;ayrica mutfak masasi perdesi halisi yine icinde kullanilacak kap kacak da kiz tarafindan aliniyor bir de beyaz esyalardan bir tanesini bulasik makinesi ya da firinli ocak kiz tarafindan aliniyor...
veee tabiki epeyce masrafli oluyor bu yuzden sandik ceyizi ve mutfak esyasi yavas yavas kampanyalar takip edilerek alinmali cünkü büyük esyalari alirken onlari da araya sokusturmak zor siz de bilirsiniz ki o kücük parcalar coooook para tutuyor ... herkese kolay gelsin Allah yardim etsin yeni ev olmak zor :)
Teşekkürler vermiş olduğun bilgilere küçük ev eşyalarını zaten alıyoruz ve al al bitmiyorlar ne çok eşya alınıyormuş bir eve:çok üzgünüm:

mız mız
27-10-07, 23:10
ya kızlar bırsey sorcammmmm sımdı kınayı kız tarafı yapar yaaa kınada takılan altın para hep kız tarafının olurrr kız tarafı yanı annede kıza ladıgı esyların parasını ole odemeye calısır normalı bu demıııııı ama benımkı yokkk o para annenın olmaz hepsı bızım olcak dıooooo ayyyyy delırcem annem yok bızım olur ıyooo sızce nasıl olmalı

mız mız
28-10-07, 00:10
annem dıokı kınada takılanlar bızım olur okey olsun annemde o takılan altın parayala bana alınlan eesyaların borclarını taksıtlerını oderım kızım dıo haklı olarak bır suru masrafff erkek tarafıııııııı yok olmaz dıooooooo delırdım yawwwwwwwwww

gemını
valla cok ılgınctır abım nısanlı bende yenı nısanlandım buzdolabı alınacak abımın nısanlısının tarafı erkek evı alır dıyor benım nısanlımın tarafı kız evı alır dıyor kımse bızım mutlulugumuzu dusunmuyor herkes ısı zararsız kapatma derdınde bıze kalsa buzdolabına ne gerek var:)))))))

mız mız
gemını
valla cok ılgınctır abım nısanlı bende yenı nısanlandım buzdolabı alınacak abımın nısanlısının tarafı erkek evı alır dıyor benım nısanlımın tarafı kız evı alır dıyor kımse bızım mutlulugumuzu dusunmuyor herkes ısı zararsız kapatma derdınde bıze kalsa buzdolabına ne gerek var:)))))))
cok haklıısn ayyyyyy valla cok zor bır yandan annem ben yatak odası takımı almam onalr alınır yok almam alınır sımdıde altınlar yok bızım yok sızınnnnnnnnnnn

jeloo1981
28-10-07, 15:10
Kınada takılan takılar ve kaynananın senin avucuna koyduğu altında kızın yani senin olur senden başkasının olmaz kız tarafının olur deniliyorsada kızın olur sadece.Ayrıca eğer aileler bişey yapıyorlarsa karşılık beklememeliler ben bu kadar masraf yaptıım onlar benim borçları ödüycem çok yanlış olur kız tarafıda erkek tarafıda ellerinden geldiği kadar yardımcı olabilirler.Bende nişanlıyım ama nişanlımla ikimiz alıyoruz herşeyi kimseyi karıştırmıyoruz ailleleri yani ikimizde çalışıyoruz çok şükür herşeyimizide alıyoruz ailelerin alması taraftarı olmadık hiç kargaşa yaşanmasın diye valla Allah size kolaylık versin aileler bişeyler alınca zor oluyor:çok üzgünüm:

Su-Perisi
28-10-07, 21:10
bornoz takımıymış,perdeymiş,halıymış benım bıldıgım bunları erkek tarafı alır.benımde düğünüm olacak 3 ay sonra.bunları bızde erkek tarafı alıor.tabıı herkeste adet farklıdır. o konuda bısey dıyemem

mız mız
28-10-07, 22:10
esmerim_01
bornoz takımıymış,perdeymiş,halıymış benım bıldıgım bunları erkek tarafı alır.benımde düğünüm olacak 3 ay sonra.bunları bızde erkek tarafı alıor.tabıı herkeste adet farklıdır. o konuda bısey dıyemem
VALLA UCUNUDE BIZ ALCAZ SUAN BORNOZU VE HALIYI ALMADIM AMA PERDE ALDIM 27 MTRE

mız mız
28-10-07, 22:10
mız mız
VALLA UCUNUDE BIZ ALCAZ SUAN BORNOZU VE HALIYI ALMADIM AMA PERDE ALDIM 27 MTRE
NIYE SIMDI PERDEYI ALDINIZ DIYE SORCAK OLURSANIZ COK UCUZDU DUSUNUN 27 METRE 350 MILYONDUU TABIKI EVEIME GORE DIKIMI OLCAK DAHA DIKILI DEIL SADECE PERDE KUMASI COK HOS YENI TARZ BISEY

seciloz
29-10-07, 14:10
bol miktarda iç çamaşırı çorap ev için de bol miktarda bardak al tabak çanağın olsun en azından bir misafirlik bir günlük birer takım olsun çünkü yeni evlenince çok gelen giden oluyor iki adet çaydanlık ya da iki demliğin olsun çünkü yetişmiyo kalabalık misafire bir demlik çay.eğer çalışan bir bayansan kapaklı kaplar çeşitli boylarda çünkü yemekleri yapıp yapıp kaplara koyup dolaba kaldırmak çok pratik oluyor:)

mız mız
29-10-07, 19:10

bunu cok begendım acaba ne kadardır

mız mız
29-10-07, 19:10
ben bole kucuk seylerı cok sevıyorum kucuk ama cok ıslevlı seyler yenı ev kurcak ınsanlar ıcın bence ıdeal cunku hem yer kaplamıo ben bole seyler almak ıstıyorum bulursam

mız mız
29-10-07, 20:10
90 mılyon

mız mız

bunun fıyatı 150 mılyon

mız mız
33,43 YTL

24.78 YTL

52,38 YTL

mız mız
74,00 YTL

179,01 YTL

berresena
bence yatak odası alınıyo biz aldık geri kalanı çeyizde olması gerekenler öyle beyaz eşya falanda alma boşver abartma yeter o kadar

mız mız
105,00 YTL

mız mız
of offf bunları al al bıtmez yawwwwww

mız mız
Kdv dahil: 209.00YTL