Primolut -n Kullananlar

yELiiizz
25-10-07, 19:10
arkadaşlar bu hapı adet geciktirme dışında tedavi amaçlı kullanan varmı? varsa niçin bana yazabilir mi

mira
26-10-07, 08:10
adet düzenlemesi için kullandım günde 3 ad. tam 3 ay toplam 9 kutu.yalnız hamişlik istiyorken ilaç içerken korun tehlikeli

periprensesi
26-10-07, 09:10
ben adet geciktirmesi icin kullandim.

yELiiizz
26-10-07, 23:10
ben bebeğimi kaybettim kürtaj olmak zorunda kaldım banada günde 3 tane verdi tedavi amaçlı 1 ay sonra gel dedi arada lekelenmeler oluyo ve bu ilaç beni mahvetti terleme şişkinlik sinir falan yaptı sizdede oldumu

BEYAZ MELEK
27-10-07, 06:10
BEN ADET GECİKTİRİCİ OLARAK KULLANMIŞTIM CANIM.BAŞKA BİŞEYİNİN OLDUĞUNU BİLMİYORUM:a015:

mira
27-10-07, 08:10
yELiiizz
ben bebeğimi kaybettim kürtaj olmak zorunda kaldım banada günde 3 tane verdi tedavi amaçlı 1 ay sonra gel dedi arada lekelenmeler oluyo ve bu ilaç beni mahvetti terleme şişkinlik sinir falan yaptı sizdede oldumu
cnm lekelenmeler kürtaj dan olabilir sonuçta rahim deformasyana uğruyor.yan etkilerde hormonlardandır
sonuçta 1 ay içicekmişsin bende sabırla iç çünkü ilacı bırakınca 3 gün içinde adet olursun buda adet döngünü bozar.dr un dediği gb ilacı kullan cnma.s

pinkpapilon
23-01-08, 07:01
merhaba ben 1 ay once ertesi gun hapini ve primolut N i ayni anda kullandim. hapi birakinca bi kere adet oldum bi daha olamadim geciktim bi kac gun
arkadaslar bilginiz varmi bu ertesi gun hapi ne derece guvenilir???

çikolatalı_süt
23-01-08, 11:01
bende primolut kullandım dün biiti acaba nezaman adet olabirim???

çikolatalı_süt
23-01-08, 11:01
adetimin 11. gününde pembe akıntım olduğu için dr verdi

tuana_tuana
23-01-08, 13:01
kizlar evli olmayanlar-yani bakire olanlar kullana biliyormu bunu? bi zarari felan olur mu?

UfuruktenPrenses
25-02-08, 11:02
bu ilaç reçeteli mi satılıyor?

ya da başka bir muadili var mı bildiğiniz?

CHOSEN
25-02-08, 16:02
bende kullandım tedavi amaçlı.adet olamıyordum dr a gittim bunu verdi bana.sonrasında 3 aylık cylol prognava verdi tedavi için.

hürrem 2000
25-02-08, 22:02
Bende Adet Düzenleyici Amaçli Kullanmiştim...

satine0926
10-05-08, 10:05
kızlar merhaba.. ben evliyim 19 mayıs tatili için biryerlere gitmeyi dusunuyoruz esımle ama adet gunlerıme denk gelıyo bu ılacı kullanıcam fakat merak ettıgım sey su... bu ılacı kullanırken ılıskıye gırılırse kanama oluyor mu?cunku bıldıgım kadarıyla kanamanın oldugu kanalı daraltıp oyle engelliyor adetı bu ılac

yorgun savaşçı
4-06-08, 21:06
arkadaşlar bu ilacı geçen yıl 2-3 gün kullanmıştım,adetim önceye gelirse diye, kestiğimde normal zamanıydı adetimin ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Ancak bu yıl bir haftalık tatilimin son günlerinde adet olacak gibi görünüyorum, e 5 gün önceden de hap almaya başlamam gerekirse bütün tatil ilaç almam gerekecek, 1 hafta kullanan var mı bu ilacı, bir de tatilde güneş-sıcak kafam karıştıkafamçokkarıştı geçen yıl 2-3 gün bir şey olmadı ama ne bileyim şimdi gözüm korktusenağlama

yağmurNAZ
5-06-08, 11:06
bende kullanmıştım bu ilacı birinde adetim düğün günüme geliyodu diğerindede 3 hafta adetim kesilmemişti 2 sindede dr tavsiyesi üzerine kullandım.gerçekten etkili bi ilaç.

zeyned
5-06-08, 13:06
yorgun savaşçı
arkadaşlar bu ilacı geçen yıl 2-3 gün kullanmıştım,adetim önceye gelirse diye, kestiğimde normal zamanıydı adetimin ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Ancak bu yıl bir haftalık tatilimin son günlerinde adet olacak gibi görünüyorum, e 5 gün önceden de hap almaya başlamam gerekirse bütün tatil ilaç almam gerekecek, 1 hafta kullanan var mı bu ilacı, bir de tatilde güneş-sıcak kafam karıştıkafamçokkarıştı geçen yıl 2-3 gün bir şey olmadı ama ne bileyim şimdi gözüm korktusenağlama
canım merhaba,geçen sene düğünüme denk geliyor diye ben de kullanmıstım,e sonra balayında da kullanmak zorunda kaldım,bütün balayı şiş bi karınla gezdim:) yaklasık 10 gün kullandım.Normalde reglim aşırı düzenlidir,hiç sekmez,ama bu ilaç mahvetti beni,ondan sonraki 3-4 ay düzene giremedim,regli olunca da aşırı oldum,eğer çok zorda kalmayacaksan kullanmanı tavsiye etmem

yağmurNAZ
5-06-08, 14:06
tuana_tuana
kizlar evli olmayanlar-yani bakire olanlar kullana biliyormu bunu? bi zarari felan olur mu?
ben bekarken kullandım yani düğünümden 3-4 gün önceydi galiba..eczacıya sorarsan zaten söyler...

secretworld
5-06-08, 19:06
Oldukça uzun zaman önce 14 yaşımda bir tatil öncesinde kullandım bir kez,bir kezde geçen ay(Artık 25 oldum) tatile gideceğim diye.Kullanıldığı sürece şişkinlikj ve gerginlik yaptığı çok doğru.Herkesin kullanabileceği bir ilaç.Bende sonrasınd abir düzensizlık olmamıştı.

ışıll
25-06-08, 13:06
tuana_tuana
Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum,bilgisi olan varsa yazarmı?

green olive
25-06-08, 14:06
Adet Düzenszliği Vardi. Farlutal Kullanmiştim. 10 Gün Boyunca Adet Devam Edince Promolut N Verdi. Sabah Akşam Tok Karnina 1 Er Tane Kullandim. 28. Günde Gelmesi Için 2 Gün önce Biraktim .şimdi Hastayim

EU2
25-06-08, 14:06
Evet bakirelerde kullanabilir. Ben kullanmıştım hiç bir sorun yaşamadım sadece adet olduğumda biraz sancılı olmuştu o kadar. Ama yılda 1 veya 2 defadan fazla kullanılması hormonların dengesini bozuyormuş.

Paeonia
26-06-08, 15:06
ben de bu ilacı kullandım.adetim normal zamanında kesilmemişti doktor o yüzden vermişti.ilacı alınca kanamam durdu 2 kutu bitirdim.biteli 3 gün oldu 3. günde regl oldum ancak gelen kanın rengi çok koyu eskisine hiç benzemiyor.normal mi bu acaba? bilgisi olan var mı?

cimbomlu
26-06-08, 15:06
Paeonia
ben de bu ilacı kullandım.adetim normal zamanında kesilmemişti doktor o yüzden vermişti.ilacı alınca kanamam durdu 2 kutu bitirdim.biteli 3 gün oldu 3. günde regl oldum ancak gelen kanın rengi çok koyu eskisine hiç benzemiyor.normal mi bu acaba? bilgisi olan var mı?
normal canım endişelenmene hiç gerek yok
bende bugün bu ilaçla adet oldum ve rengi çok koyu
ilaç hormon ilacı olduğu için rengi böyle

lila-32
6-08-08, 09:08
green olive
Adet Düzenszliği Vardi. Farlutal Kullanmiştim. 10 Gün Boyunca Adet Devam Edince Promolut N Verdi. Sabah Akşam Tok Karnina 1 Er Tane Kullandim. 28. Günde Gelmesi Için 2 Gün önce Biraktim .şimdi Hastayim
ben 2 ay önce histeroskopi oldum ameliyattan sonra adetim gelmedi farlutal kullandım ilk ay 10 gün sürdü adetim 2. ay tekrar gelmedi yine farlutal kullandım doktoruma gittim adetimin 3.günü hormon tahlili istedi estradiol hor.170 çıktı hormon yüksek olduğu için yumurtalarım çatlamıyormuş o yüzden adet olamıyormuşum dr primolut-n verdi bunu kullan gelecek ay adetin 3.günü tekrar tahlil yaptıracam 50 ye düşmesi gerekiyormuş hormon aşılama yapacak

GozdeMelek
6-08-08, 11:08
hamilelik riski olan ve bebek için uğraşanlar asla kullanmasın.

kedisot
12-09-08, 00:09
gözde melek
hamilelik riski olan ve bebek için uğraşanlar asla kullanmasın.
peki bu ilaç daha sonra hamile kalmayı etkiliyor mu?su andan bekarım.ilaca bir kaç gün önce başladım ilerde başıma dert açmaz inşallah.çünkü bazen doktorlar hasta psikolojisinden anlamayıp ilerisini düşünemiyolar....bilgisi olan var mıı?

ekru
4-10-08, 17:10
evt var kanama durdurucu olarak verdiler ama benim günümü birbirine karıştırttı 6 ay kullancakmışım hemde çıdırcam ya

ekru
4-10-08, 17:10
bana ilacın bitiminden 3 gün sonra dediler ama tık yok valla

yorgun savaşçı
14-10-08, 22:10
arkadaşlar, adeti birkaç gün geciktirmek için primolut-n kullanıyorum. alkol almak zararlı mıdır, değil midir merak ediyorum. kutlama olacak ve ben bir bira içmek istiyorum. ufff:uhm:

yorgun savaşçı
15-10-08, 12:10
güncelleme.............................................................................................

sibelsvs
16-10-08, 11:10
2 yıl yasmini kullandım.ilacı bıraktıktan sonra 2 ay adetim olmadı.doktora gittim primolut-n kullandım günde 2 tane 10 gün kullandım.4 gün sonra kanamam oldu adetimin 5. günü günde bir tane ganophone kullandım. adet günüm geldi gene kanamam olmadı.bu problemi yaşayan oldumu. kafayı yiyeceğim düşünmekten

landarch
17-10-08, 07:10
1 aydır primolut-n kullanıyorum. bitmeyen bir kanamam vardı. ilacı kullanırken kanamam geciyor ilacı bırakınca yeniden kanama baslıyor

talin
24-10-08, 10:10
kızlar şu anda ben de primolut kullanıyorum
2 ay önce düşük yaptım ve kürtaj oldum
35 gün sonra regl olmaya başladım ama bir türlü bitmek bilmedi
20 gün sürdü hatta
doktorum gel bakalım parça kalmamıştır bugüne kadar olamaz ama bi kontrol edelim dedi
gittim herhangi bir problem gözükmedi
bana primolut n verdi 10 gün nboyunca günde 3 kez kullan.bunu kullandığın sürece adet görmezsin dedi
yumurtlama problemim varmış
ilaç bittiğinde(5 gün var daha)adet görmeye başlayacaksın ve düzee girer dedi

benim anlayamadığım şu
yumurtlama problemim var tamam
ama çok mu yumurtluyorum yoksa hiç mi yumurtlayamıyorum
yanlış bilmiyorsam yumurtlama olmazsa adet de görmüyorsun
yanlışım mı var kızlar
bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim
sevgiler

kisstherain
5-12-08, 02:12
yorgun savaşçı
arkadaşlar, adeti birkaç gün geciktirmek için primolut-n kullanıyorum. alkol almak zararlı mıdır, değil midir merak ediyorum. kutlama olacak ve ben bir bira içmek istiyorum. ufff:uhm:
bu sanırım ilacın prospektüsünde yazıyodur. ben de yarın eczaneye sormayı düşünüyorum fakat doktora gitmedim henüz. reçetesiz veriliyor mu kızlar prmalut-n?

yorgun savaşçı
5-12-08, 11:12
kisstherain
bu sanırım ilacın prospektüsünde yazıyodur. ben de yarın eczaneye sormayı düşünüyorum fakat doktora gitmedim henüz. reçetesiz veriliyor mu kızlar prmalut-n?
malesef yazmıyor, o yüzden sormuştum alkolle lullanan olup olmadığını, ama her ihtimale karşı alkol almadan 10 saat önce kullanmıştım ilacı son olarak.

Evet, reçetesiz satılıyor.

misskitty
14-12-08, 12:12
...................................................

misskitty
14-12-08, 13:12
.........................................

MonaPisa
19-12-08, 09:12
Kızlar bişey soracağım.

Önümüzdeki hafta ufak bir tatil yapmayı planlıyorum. Lakin adetim de önümüzdeki Salı gününe denk geldiği için yarından itibaren bu ilacı kullanmayı planlamıştım.

Ama bugün çooook az da olsa bir lekelenmem oldu sabah.
Hemen ilaca başladım ama eğer adetim başlamaklı olduysa bile ilaç keser mi acaba kanamayı?

eddaa
19-12-08, 20:12
arkadaşlar merhba ben de kist tedavisi için kullandım.ama adetim hem çok az hem de koyu renk geldi hamilelik istiyorum olabilir mi acaba?

EU1
19-12-08, 20:12
MonaPisa
Kızlar bişey soracağım.

Önümüzdeki hafta ufak bir tatil yapmayı planlıyorum. Lakin adetim de önümüzdeki Salı gününe denk geldiği için yarından itibaren bu ilacı kullanmayı planlamıştım.

Ama bugün çooook az da olsa bir lekelenmem oldu sabah.
Hemen ilaca başladım ama eğer adetim başlamaklı olduysa bile ilaç keser mi acaba kanamayı?
lekelenme şeklindeyse keser
ama bi dahaki sefere adetine 3-4gün kala başla primolut e

elitu
25-12-08, 21:12
selam kızlar. Ben de geçen ay aşılama yaptırmıştım. Aşılamadan kalma 2 yumurtam atılamamış ve kist oluşmuş. adetim 9 gün gecikti ve dr bugün bana primolut verdi. kist tedavisi için.. Ama bu ilacı ilk evlendiğim zamanlarda hiç bir şikayetim yokken kadın doğum dr. na gebelik hazırlığı için kontrole gitmiştim. o zaman bana bu ilacı verdi ve ben dr. verdi kullanmam gerek diye sorgusuz sualsiz bu ilacı içtim. bana yumurtalıklarını gebeliğe hazırlayacak demişti. sonrasında ben aşırı kilo aldım resmen şiştim. 9-10 kg kadar. bu ilacı 1 adetinin yarısı vücuttan 21 günde atılırmış. Düşünün artık 1 kutu 30 adet. bu da 60 yarım ediyor. 60x21gün yan etkisi de var aslında.

philomele
20-02-09, 17:02
günde iki tane kullanmak geciktirmek için yeterli olur mu?yoksa 3 tane mi kullanılmalı?bilgisi olan var mı?

sevgi_perileri
20-02-09, 23:02
arkadaşlar bu ilacı adet gününü öne çekmek içinde kullanılıyormuş ama adetten kaç gün önce içilmeye başlanması gerekir bilen varmı?

yELiiizz
2-03-09, 01:03
elitu
selam kızlar. Ben de geçen ay aşılama yaptırmıştım. Aşılamadan kalma 2 yumurtam atılamamış ve kist oluşmuş. adetim 9 gün gecikti ve dr bugün bana primolut verdi. kist tedavisi için.. Ama bu ilacı ilk evlendiğim zamanlarda hiç bir şikayetim yokken kadın doğum dr. na gebelik hazırlığı için kontrole gitmiştim. o zaman bana bu ilacı verdi ve ben dr. verdi kullanmam gerek diye sorgusuz sualsiz bu ilacı içtim. bana yumurtalıklarını gebeliğe hazırlayacak demişti. sonrasında ben aşırı kilo aldım resmen şiştim. 9-10 kg kadar. bu ilacı 1 adetinin yarısı vücuttan 21 günde atılırmış. Düşünün artık 1 kutu 30 adet. bu da 60 yarım ediyor. 60x21gün yan etkisi de var aslında.
60x21 olmaz ilki 21 .günde ikincisi 22. gün 3. sü 23. gün diye düşüm sen 10. ya geldiğinde 10. hapın 21 günü dolmuş olucak canıma.s

92dilara
10-04-09, 19:04
arkadaşlar aciil bna cwp yazrsnz cok sevnrm
kullanan arkdslrn tecrblrnı yazmlrnı rica ediorm
ben bgn hastlndm yani cok az oldu tam hastlnma dnemz bile direk ecz.ye gttm bna primolutu verdi ama hastalndktn sora işe yararmı bilemem dedi acba kesermi kanamamı ve kesrsede ne kdr sürede keser cewplrnıızı bekliorm :))

letheriver
10-04-09, 20:04
ertsı gun hapını soran arkadasım pınkpapılon
bu hap hormon sıstemını tamamen alt ust ettıgı ıcın bır acıdan pek ıyı degıl.
ama gebelıgı onluor cıden de. yumurtayı ve eget dollenmısse zıgot halındekı dollenmıs yumurtayı parcalıor.
yanı assında orda ılk bebek olusmus oluor o yuzden bu ılacı almak yerıne beraber oladan korunmak daha mantıklı. bi hucre bıle olsa bebek olmus oluor öldurmemek lasım gıbı gelıo hanı kurtaj mantıgı ıle aynı.

ben prımolut kullandım reglden 2 gun once ama ne yazık kı kesmemıstı ıstedıgın tarıhte.
artık guvenmeyıp tamamen serbest olcagım gunlere tatıllerımı getrmeye calısıorum

ggüvercin
22-04-09, 10:04
kızlar bu ilaç kilo yapıyor mu acaba... ??

eksibir
14-06-09, 14:06
ben adetin başladığı gün kullandım arkadaşlar.ne baş agrısı ne karın agrısı ne şişkinlik hiç bişi olmadı bende.içiniz rahat olsun.çok iyi bir hap bence.çok işe yarıyor gerçekten.adeti hemen kesti.bırakana kdr da gelmedi. bıraktıktan bir gün sonra normal bir şekilde geldi.ağrısız sızısız yani
tavsiye ederim gerekli olanlara

yorgun savaşçı
22-06-09, 20:06
letheriver
ertsı gun hapını soran arkadasım pınkpapılon
bu hap hormon sıstemını tamamen alt ust ettıgı ıcın bır acıdan pek ıyı degıl.
ama gebelıgı onluor cıden de. yumurtayı ve eget dollenmısse zıgot halındekı dollenmıs yumurtayı parcalıor.
yanı assında orda ılk bebek olusmus oluor o yuzden bu ılacı almak yerıne beraber oladan korunmak daha mantıklı. bi hucre bıle olsa bebek olmus oluor öldurmemek lasım gıbı gelıo hanı kurtaj mantıgı ıle aynı.

ben prımolut kullandım reglden 2 gun once ama ne yazık kı kesmemıstı ıstedıgın tarıhte.
artık guvenmeyıp tamamen serbest olcagım gunlere tatıllerımı getrmeye calısıorum
eksibir
ben adetin başladığı gün kullandım arkadaşlar.ne baş agrısı ne karın agrısı ne şişkinlik hiç bişi olmadı bende.içiniz rahat olsun.çok iyi bir hap bence.çok işe yarıyor gerçekten.adeti hemen kesti.bırakana kdr da gelmedi. bıraktıktan bir gün sonra normal bir şekilde geldi.ağrısız sızısız yani
tavsiye ederim gerekli olanlara

örnek olarak iki arkadaşın mesajından alıntı yaptım. görüldüğü gibi hormonlarımızın mesai saatleri farklı olduğundan, her birimizde farklı etkisi oalbilir. 2 gün önceye güvenip tatil planlamamak lazım :1no2: