Bepanthene tam olarak ne kremi ?

bilgisayarcı
13-11-07, 10:11
selam arkadaşlar. şu aralar çok sık rastlıyorum "bepanthene kullandım geçti" lafına. ama sadece tek şey için değil bir çok sorun için kullananlar var sanırım. sivilce, kuruluk, nemlendirme falan falan. merak ediyorum bu bepanthene tam olarak ne kremi. benimde yüzümde sivilce izleri var belki bu mucize ilaç onuda geçirir.:)

yarennkara
13-11-07, 12:11
ben bepanthene yi nemlendirici olarak kullandım mavi tüpde olanını..sarı tüp de olanlarda yaralar için iyi geliyoo..bide güneş yanıkları için satılanlarıda var..

bilgisayarcı
teşekkürler canım ben sivilce için kullanabilirmiyim acaba birde bunu merak ediyorummmm

elif59
ben bepanthen i sivilce için tedavi gördüğüm zaman dudaklarımda oluşan kuruluk için kullanmıştım .

beyaz toprak
13-11-07, 22:11
emzirme döneminde göğüs uçlarındaki çatlak ve yaralar için vrdi doktor ayrıca pişik içinde kullandık yani pişik ufak dereceli yara çatlak ve yanıklar için kullanılıyo a.s

mehtapelif
13-11-07, 22:11
benim bildigim bepanthen yanik kremi ,baska bi amacla kullanildigini bilmiyordum ..

cakra4
13-11-07, 23:11
BİLGİSAYARCI
bepanten hücre yenileyici bir krem yara, yanık ,cilt kurulugu gibi şeylerde kullanılır.yüzde fazla kullanılmamalı diye düşünüyorum çünkü tüylenme yapabilir. BİLGİSAYARCI arkadaşım şu aralar herkes sivilce için sarı kantoran yagı veya biberiye kremi kullanıyor cilt lekelerinede iyi geliyor diyorlar,bende sarı kantoran kullanıyorum bu 3. kullanışım fazla sivilcem yok ama iyi geldi.

karakiz88
15-11-07, 20:11
asıl amacı pişik için kullanılır ama çatlaklarada ii gelir tüylenmede yapar evet sıcakta göğüs altlarında veya bebeklerde boyunlarda oluşan pişiklerede süper gelir plus formu daha etkilidir

ilgin0707
16-11-07, 07:11
bende bebeğimi emzirirken kullandım mavisi dudak kuruluğuna çok iyi geliyor arkadaşlar

sweetgirl00
16-11-07, 14:11
elif59
ben bepanthen i sivilce için tedavi gördüğüm zaman dudaklarımda oluşan kuruluk için kullanmıştım .

a.s cnm sen bepanthen in hangi rengini kullanmistin???

gulçehre
16-11-07, 15:11
cakra4
BİLGİSAYARCI
bepanten hücre yenileyici bir krem yara, yanık ,cilt kurulugu gibi şeylerde kullanılır.yüzde fazla kullanılmamalı diye düşünüyorum çünkü tüylenme yapabilir. BİLGİSAYARCI arkadaşım şu aralar herkes sivilce için sarı kantoran yagı veya biberiye kremi kullanıyor cilt lekelerinede iyi geliyor diyorlar,bende sarı kantoran kullanıyorum bu 3. kullanışım fazla sivilcem yok ama iyi geldi.
canım bu yağ nasıl kullanılıyor.. benimde cildim sivilceli, cilttipim yağlı..
nasıl kullanıldığını ne kadar zamanda bi yapıldığını yazar mısın?

cildini daha çokyağlandır dı mı peki?

:KK43:(

periprensesi
18-11-07, 16:11
grip olunca insanin burnu silmekten yara olur ya, bepanthene ona da iyi geliyor.

AŞKA_KÜSKÜN
12-04-08, 17:04
Kızlar nemlendirici olan bephanten yeşil tüptekimi?CADIARZU

fk3009
14-04-08, 15:04
Ben yeşil tüpte olanını nemlendirici olarak kullanıyorum 15 gündür.lekelerimi açtı biraz.ama başka ürünler de kullanıyorum
kurumuş yüze,ellere,dudaklara...yanıklara,pişiklere,çiziklere,ufak yaralara vs....herşeye sürülür bepanthen
Ailemizin kremi :)

KeLeB3K
9-05-08, 18:05
bepathene'in 3 cesidi var;

1.bepathen krem: nemlendirici olarak kullanıyorum. ben yuzume 2 yıldır kullanıorm herhangi bi tuylenme yapmadı.

2.bepathen plus: kremin biraz daha yogun kıvamı (kullanmadım yorum o yuzden yorum yapamayacam:)

3.bepathen merhem: cok yogun ve yaglı ,dudak çatlaklarını ve yanıklarını anında iyileştiriyor. ben ozellikle kısın dudaklarıma cok suruyorum ,hatta surunce herkes rujunun markası ne diye soruyor cunku surunce dogal parlatıcı gibi de duruyor :)))))

çokoprens
9-05-08, 18:05
bebek pişiklerinden,yanıklara, emziren annelerde göğüs ucu çatlaklarına kadar birçok soruna iyi gelen bir kremdir

fk3009
19-05-08, 20:05
sadekahvee
bende bepantheni hiç eksik etmem yıllardır..am onun yerini frklı birürün aldışimdi:)ondan çokk daha memnunum
canım daha çok memnun olduğun kremi söyle de biz de alalım :KK66:
hametan da ii diyolar ama bilmiyorum kullanmadım

MâÇâkızı
8-06-08, 21:06
bende nemlendirici olarak kullandım memnun kaldım

BenLiLa
18-06-08, 15:06
eşim krem diye merhemini almış gelmiş :KK43:
bende onu yanıklar için kullanıyorum (kızartma yaparken koluma sıçrayan yağ yanıkları için)
birde topuklarımı yumuşacık yaptı merhemi yani ayağada iyi geliyor...
ve bu gün gittim kremini aldım o ne hoş kokudur öyle yaaaa sürer sürmez cildimde bi yumuşaklık bi serinlik...
ben sevdim bepanthene kremi kullanmaya devam...
tüylenme yapsa bile devam :)

EU1
26-06-08, 11:06
bepanteni ben güneşte çok kalınca kremlenmeden durduğumda özellikle yüzüm gözüm şişince kullanıyorum, beyaz tenli insanların ciltleri cabuk şişip kızarıyor maselef bepanten cok yararlı,
yaşı geçkin bir tanıdğım vardı kadın durmadan bu kremi sürüyordu çok da genç gösteriyordu sanırım sandığımdan daha yararlı

Lady34
sivilceye iyi geleceğini düşünmüyorum kuru cilde kullanırım nemlendiriyor..makyaj öncesi kullanırım ..güneşten sonra kullanırım..

annekuzusu
bilgisayarcı
selam arkadaşlar. şu aralar çok sık rastlıyorum "bepanthene kullandım geçti" lafına. ama sadece tek şey için değil bir çok sorun için kullananlar var sanırım. sivilce, kuruluk, nemlendirme falan falan. merak ediyorum bu bepanthene tam olarak ne kremi. benimde yüzümde sivilce izleri var belki bu mucize ilaç onuda geçirir.:)
ben bepanthene kremi güneş yanığına uçuğa ve izi kalmış yaralar kabuk tutmuş yaralara kullanıyorum gerçekten çok iyi geliyor çok güzel bir krem

CakmaKleopatra
27-06-08, 07:06
bephantene cilt kuruluğu yanık ve yara tedavisinde kullanılır sivilceli olan bölgelere kullanıldığında yağlandırma özelliği olduğu için cildini daha beter duruma getirirsinn
kulaktan dolma bilgilerle yola çıkma cildin için mutlaka bi cildiye doktoruna görün
yoksa benim gibi ağır tedavilere ihtiyaç duyabilirsin...
sevgiler a.s.

LayLayLomHop
26-07-08, 14:07
ya ben bacagımda bulunan benekler batıklar için kullanmayı düşünyorum kırmızı kırmızı pütürlükler var bi faydası olur mu acaba :uhm:

berfin21
28-07-08, 10:07
arkadaşlar bende kulandım süper anında etki yapıyr şidetle tafsiye ediyorum

Taşbebek
28-07-08, 15:07
benim bildiğim yanık ve güneş ışınlarından korunmak için kullanılıyor:)

Afro
30-07-08, 01:07
isuwaelis
BEPANTENE YAĞLI BİR KREM OLDUGU İÇİN YÜZÜNDE TÜYLENEM YAPABİLR AMAN DİKKAT!
cnm o nun merhemı cok yaglı kremı degıl ıkısı farklı ben yuzume laser yaptırıyorumm dr um hkulan dedı gercekten cok etkılı sivilce izlerıen bırebbırr yerimseniben

Afro
30-07-08, 01:07
MooN
bephantene cilt kuruluğu yanık ve yara tedavisinde kullanılır sivilceli olan bölgelere kullanıldığında yağlandırma özelliği olduğu için cildini daha beter duruma getirirsinn
kulaktan dolma bilgilerle yola çıkma cildin için mutlaka bi cildiye doktoruna görün
yoksa benim gibi ağır tedavilere ihtiyaç duyabilirsin...
sevgiler a.s.
cnm benımn dpktorum önerdı merhemı degıl sıvılce ıcın ama kremı cok güsel ıcındekı okursanız zatenn anlarnızzz gözenklere bıle ıyı gelıyoo cildi yenılıyo tatlımsüprizzzzz:enbuyukkk:

askprensesi
30-07-08, 15:07
valla o krem bence yara kremi ben sordum bugun ben onu gogsumun ucuna kulaniyorum bebek emzirdigimde

DilaNaz
30-07-08, 15:07
valla ben kızıma pişik kremi diye kullanıyorum.........
dr.önermişti................
çokda iyi geliyor...........

keighburne
30-07-08, 16:07
kollarıma sir ağda yaptırdıktan sonra sivilce gibi kırmızı noktacıklar oluşuyor
kremini özellikle 2-3 gün kullanıyorum hemen geçiriyor
nerdeyse 2-3yıldır kullanıyorum tüy artışı olmadı bende
kişiden kişiye değişir tabi
mutlaka dok.sorup kullanmakta fayda var

melek23
canım genelde yara ve dudak çatlaması işte kaş konturu yaptıranlara lazer yaptıranlara iz yapmadan vitamin destekli nemlendirici e vitaminli

..hazan..
bepanthene krem ve merhem olmak üzere iki formda çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır.merhemi yağ bazlı,kremi su bazlıdır.hücre yenileme özelliği sayesinde her türlü cilt rahatsızlıklarının tedavisinin yanısıra,sadece cildin nemini koruma,cildi yumuşatma amacıylada kullanılmaktadır.benim tavsiyem piyasada var olan kremleri kullanacağınıza bepanthene kullanın derim.:lepi:

-ışık-
bepanten tüylenme yapıyomu gercekten...

fk3009
31-07-08, 19:07
Bepanthen'in tüylenme yaptığı ve güneşte leke yaptığı söyleniyo.BENCE KÜLLİYEN YALAN!!
herkes duyduğunu yazıyo ama ben kullandım ve güneş lekelerimi geçirdi,cilt yenileyici bi krem..
sivilce lekelerini de geçiriyo..
hem ucuz,hem süper kokusu ve dokusu var,hem de piyasada ki diğer nemlendiricilere beş basar..
Zaten artık güneş koruyucusuz güneşe çıkmamak gerek.BEPANTHEN VEYA BAŞKA KREM HEPSİ LEKE YAPABİLİR...
Şu kreme çamur atılmasın artık..
Roaccutane kullananlara bile doktorlar bepanthen veriyo..
Sivilce yapıyosa neden roaccutane gibi sivilcede son çare bi ilacın yanında verilsin ki??

nem
26-10-08, 20:10
yaaaa tüylenme yapar diye korkuyorumm..zaten yüzümde tüylenme sorunu var iyicene çoşmasın yüzümm..kimi o bi ilaçtır nemlendirici diye kullanılmas dio kimisi çok iyi dio...alıp deniycem bakalım inş iyi işe yarar

EU1
27-10-08, 19:10
bepanthen kremi,merhemi,.... var küçüklüğümden beri evimizden eksik olmayan özellikle tatile giderken asla almayı untmadığımız bi kremdir(merhemi yanıklara dha ii gelir ama dha yağlıdır) bi çok şey için kullanılır ama her işe yarıo die abartmamak lazım =)

gizem66
27-10-08, 19:10
Cakra4 kantoron yaği demişsin arkadaşim biberiye yaği nerde bulabilirim sivilce ve leke için kullanicam hangisini kullanmam gerek yardimci olursan sevinirim tşk

brc_brn
28-10-08, 09:10
bepanthen kremini tanıdığımız olan bi doktor güneş ve diğer cilt lekeleri için kullanmamız gerektiğini tavsiye etmişti..

mucella1955
29-10-08, 12:10
bilgisayarcı
Selam,

Yara ve yanık kremi.

mucella1955
mucella1955
Selam,

"Yara ve yanık kremi.
aspirinin krem versiyonudur .

dövme yapıldıktan sonraki ilk hafta günde 4 kere sürülmesi gereken krem.
Plus'u vede yağsız olanıda bulunmaktadır

en acık renk olan tüpe sahip olanı (plus değil, turuncu da değil, acık mavi) yüze nemlendirici olarak kullanılarak cilde çok iyi bir şey yapılan, ucuz ve hücre yenileyici özelliğiyle vichylerin yapamadığını beceren mükemmel krem.
ayrıca ampul olanı da vardır.

sürtünmeden mütevellit yanıklara iyi gelen merhem.
pastil olanı pek çok kimse tarafından sevilmese de en etkili pastil türüdür.

plus olan merhem türü dudak çatlaklarına çok iyi gelmektedir. sürekli bi yerlerimi yaktığım için çocukluğumdan kalma anestolle karıştırılma durumu var, süper i$e yarar. her eve lazım bir ilaçtır.

Ampul şekli aylardır hiçbir depoda ve eczanede bulunamayacan ilaç. Boşyere aramayın.
Dövme üzerinde kullanilacagi zaman, kesinlikle fazla sürülmemesi gereken, sürülürse dövmenin rengini acan merhemdir..

mavi, yeşil ve sarı renkler de ambalajı olan ve sarı ambalajlısının saç diplerine sürülmesiyle saçları canlandıran merhemdir. mavi olanı güneş yanıklarına ve sivilcelere birebirdir. yeşil olanı nemlendirici olarak idealdir.
cilt yanıklarına, kızarıklıklarına ve pişiğe iyi gelen merhem.

skatrizan etkili merhemdir. yara iyileşmesini hızlandırır. merhem formunun yanı sıra ; paranteral uygulanan ampul formu da mevcuttur.
iki türlüsü vardır.. mavi kaplı olan ve yeşil kaplı olan..
bir tanesi yağlıdır, iğrençtir,berbattır..
bir diğeri ise daha çok tercih edilen ve yağsız arko tipinde güzel bir kremdir..
birçok alanda açık yara iyileştirilmesinde kullanılır..

dudak çatlamalarına karşı en iyi krem. güneş yanıkları içinde ağrı kesici içeren turuncu kesinlikle alınmalıdır. ayrıca kim ne derse desin bir kez deneyin dünyanın en iyi aftershave'idir.
vitamin b5 ile aynı etkiye sahip pantotenik asit içerir. pantotenik asit metabolik faaliyetlerin sürdürülmesinde çok önemli rol oynar. organizmada deri ve mukozanın oluşması ve yenilenmesini sağlar.

- küçük yaraların (küçük yanık ve sıyrıkların), tahriş olmuş derinin, pişiklerin, kronik ve dekubitus ulseri nin, anal fissur lerin iyileşmesi ve epitelizasyonun hızlandırılması,
- emziren annelerin meme bakımında, ve ağrılı, çatlamış meme başlarının tedavisinde pek faydalıdır.

pantotenik asit insan vücudunda yakılmaz, bu nedenle oral dozun %60-70'i idrar yoluyla, geri kalan bölümü de dışkıyla değişmemiş olarak atılır. erişkinler idrarla günde 2-7 mg. çocuklar ise 2-3 mg. pantotenik asit atabilirler.

göze uygulanmaz.
gebelik döneminde kullanılmasının bir riski yoktur.

plus olanı** * çatlamış dudaklar için birebirdir.
burnundan nefes alamayanlar gece yatarken bol miktarda dudaklarına sürdükleri vakit sabah dudaklarında hiçbir kuruma olmadığını görecektir.
bir de manikür ve pedikür sonrası sürülmesini tavsiye ederim.*
pişiğe, sivilce izlerine, yara berelere,kulak deliklerine kisacasi bulduğunuz heryere güvenle sürebileceğiniz mucizevi krem.
banyo sonrası cildi nemlendirir.fondotenin altina sürüldüğünde doğal bir görünüm kazandirir.
derinin üst tabakasının iyileştirilme sürecine katkıda bulunan ilaç. kremi var bunun, yanıklarda ve su toplamış derilerin kendini toparlaması için aracı olan bir nimet işte." Alıntıdır.
süprizzzzz

mltm87
bende bepanthene i ayak topuklarıma sürüyorum ponzaladıktan sonra yumuşacııık oluyo. bepanthene herşeyin kremi:)

armoni
29-10-08, 21:10
arkadaşım sarı ve turuncu diye ayrı ayrı mı ve yoksa ikisi aynı mı

mucella1955
31-10-08, 17:10
armoni
arkadaşım sarı ve turuncu diye ayrı ayrı mı ve yoksa ikisi aynı mı
Selam,

Arkadaşım ben Bepanthen Plus krem olanınını kullanıyorum.Mavi tüplü.
(Enfeksiyon riski olan her türlü deri lezyonu için antiseptik) olanı. Ben yararını gördüm.Özellikle evde kimyasal peeling yaptıkdan sonra hemen hergün günde iki defa olmak üzere kullanıyorum.

Umarım sizede yararı olur.

Hoşçakalın,kaydirigubbakcemile5

armoni
1-11-08, 15:11
mucella1955
Selam,

Arkadaşım ben Bepanthen Plus krem olanınını kullanıyorum.Mavi tüplü.
(Enfeksiyon riski olan her türlü deri lezyonu için antiseptik) olanı. Ben yararını gördüm.Özellikle evde kimyasal peeling yaptıkdan sonra hemen hergün günde iki defa olmak üzere kullanıyorum.

Umarım sizede yararı olur.

Hoşçakalın,kaydirigubbakcemile5
bende de mavisi var ama sen şöyle bir şey yazmışsın.
skatrizan etkili merhemdir. yara iyileşmesini hızlandırır. merhem formunun yanı sıra ; paranteral uygulanan ampul formu da mevcuttur.

bir diğeri ise daha çok tercih edilen ve yağsız arko tipinde güzel bir kremdir..
birçok alanda açık yara iyileştirilmesinde kullanılır.. bu yazdığın bepanthene mavi için mi geçerli

EU1
1-11-08, 16:11
armoni
bende de mavisi var ama sen şöyle bir şey yazmışsın.

birçok alanda açık yara iyileştirilmesinde kullanılır.. bu yazdığın bepanthene mavi için mi geçerli
canım belki arkadaşta eskisi vardır bi süre önce kutularının rengi değişti.bnde yeşili var o krem olan yenilerde ztn üstünde krem yada merhem yazıo

armoni
1-11-08, 18:11
hylgzlm
canım belki arkadaşta eskisi vardır bi süre önce kutularının rengi değişti.bnde yeşili var o krem olan yenilerde ztn üstünde krem yada merhem yazıo
sanırım öyle olmuş.çünkü maviyi kullanıyorum demiş ama bir de çok yağlı iğrenç demiş anlayamadım ondan sordum.

mucella1955
2-11-08, 21:11
armoni
sanırım öyle olmuş.çünkü maviyi kullanıyorum demiş ama bir de çok yağlı iğrenç demiş anlayamadım ondan sordum.
Arkadaşım ben mavi olanınını kullanıyorum.Ben bu yazıyı bir yerden alıntı olarak yazmıştım.Sanırım Yazımın sonunda "ALINTI" yazısına dikkat etmemişsin.

EKİNOKS
13-11-08, 10:11
benim aklım karıştıfisfisfis değişik renklerde var hangi renk neye iyi geliyor bilen açıklayabilirmi mesela ben yüzüm için kullanmak istiyorum hangisini almam lazım:sm_confused:

mucella1955
13-11-08, 17:11
EKİNOKS
benim aklım karıştıfisfisfis değişik renklerde var hangi renk neye iyi geliyor bilen açıklayabilirmi mesela ben yüzüm için kullanmak istiyorum hangisini almam lazım:sm_confused:
Mavi tüplü plus olanı yüzün için kullanabilirsin canım.