TEST

Sabahları Ağız kokusu

EU1
14-11-07, 20:11
arkadaslar fıkırlerınıze cook ıhtıyacım war... sewgılımle sabah uyanınca agızım cok kotu kokuo we rahatsız oluo:KK43: sabah agzımın kokmaması ıcın napabılırım:KK43: noolur bısıler onerın:KK43: ewde yapabılecegım bısı warmı.. yada urun:KK43:

demabel
%90 dişeti problemin yüzünden. çok acil dişçiye gitmeni öneririm kalıcı sonuç için. onun dışında da gece yatmadan mutlaka dişlerini fırçala sabah uyanır uyanmaz su iç

ama dişçi en önemlisi

EU1
pekı bu agız gargararaları ıse yaraıomu.. dıscıye gıtmeden baska napabılırım

jewel
14-11-07, 21:11
gargaralar işe yarayabilir canım.bir eczacıya sor istersen.

ANGEL84
14-11-07, 21:11
İYİ DE HEMŞİREYİM DEMİŞSİN SENİN BİLMEN VE BAŞKALARINA YARDIMCI OLMAN GEREKMİYOR MU ????? :1closedeyes:

*thalia*
15-11-07, 01:11
aynı sorun bende de var.çok kötü bişey.hemen dişçiye gidip diş taşlarını temizletyosun.ertesi gün koku kalmıyor gargarayı bundan sonra kullanıyosun.dişçiye gtmeden olmaz

MENAR
15-11-07, 16:11
mide ile ilgili sorunlarınız varsa bu da ağız kokusu yapıyormuş

iremsu
15-11-07, 16:11
ağzınız kokuyo diye ayrılacaksa defolsun zaten biran öncede sizde kurtulun

epruh
15-11-07, 21:11
diş hekimliğinde okuyorum.. birçok nedenden olabılır diş hekimine gitmeden tam olarak halledemezsin çünkü birçok sebebi olabılır cnm..

burcumm23
19-11-07, 14:11
önce diş hekimine gitmelisin herkesin dediği gibi ama önlemek içinde şunu yapabilirsin.

1.2 çay kaşığı tarçını 1 çay kaşığı nişastayla dişlerini sabah akşam fırçala faydasını göreceksin yatmadan öncede karanfil çiğnemeni tavsiye ederim

benefse
20-11-07, 11:11
ipanol ağız suyu kullan canım yatarken birde sensondy diş macunu umarım doğru yazmışımdır..geçmiş olsun.

dolores
20-11-07, 15:11
sabah oluşan ağız kokusunun nedeni büyük ihtimalle ağızdaki bakterilerdir.diş fırçalamak yada ağız bakım suyu çözüm olmayabilir.Bunun için koku testi yapılıyor ve bakteriler yok ediliyor bence kesin çözüm bu.En kısa zamanda diş doktoruna gitmenizi tavsiye ederim..

butterfly
20-11-07, 18:11
dişini fırcalarken dilinide fırcala. Agızdaki bakteriler de koku yapıuyor ve dilde cok fazla...

semsem
23-11-07, 22:11
dilini fırçalamanı tavsiye ederim canım eger dişlerinde yada midende sorun yoksa bu senin için yeterli olucaktır sanırım.bendede aynı sorun vardı dilimi fırçalamaya başladıktan sonra büyük ölcüde yok oldu.
sevgilinin kokmuo demekki birde ona sor bakalım o neler yapıomuş kokmaması için :)

axi
25-11-07, 13:11
oges
mide ile ilgili sorunlarınız varsa bu da ağız kokusu yapıyormuş
ben arkadasa katiliyorum cok kez agiz kokusu mideden kaynaklaniyor yada faranjit olma durumu vardir bilgin disinda disci ye ve birde miden icin gitmelisin bence ayrica arkadasin biri defolsun gitsin agiz kokundan rahatsizsa demis cok yanlis bence tedavi edilebilcek bir sey varsa bu yapilmali..agiz kokusu cok rahatsizlik veren bir durumdur öyle görmezlikden gelincek bir durum degil onuda anlamalisin gecmis olsun ayrica dis temizligine cok özen göster

satiye
6-12-07, 20:12
selam kızlar bendede var aynı sorun dok gittim dişten olmadıgını söyledi sinizütten olabilir dedi temizletttirdim ama hala aynı yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Asortie
9-12-07, 19:12
canım bence bu sorun sadece sende yok insanların çoğunda vardır bu sorun çünkü gece boyunca ağzımız kapalı oluyor ya da bişeyler yiyip içmediğimize göre bu sorun doğal bence sevgilinin ki de kokuyordur ama sen yinede bi doktora git eğer dayanılmaz bir kokuysa bence bunları dert etme nasıl kahvaltı yapınca koku falan kalmıyorsa bu geceyle alakalı bence

ilsenim
9-12-07, 22:12
her insanda olan bişey bu ama normal zamandada sürekli varsa bi doktora görünmek en doğrusu bunun bir çok sebebi oluyo çünkü

Hürrem Sultan
10-12-07, 11:12
sabahları olan ağız kokusu çok az miktarda normalde olur çünkü gece konuşulmuyor ve ağızda tükürük salgılanmıyor ağızda salgılanan tükürük kokuyu ve agızı temizliyor bu normal ama aşırı derecede koku varsa bu gerekli temizliğin yeteri kadar yapılmadığını ve özellikle dilde biriken bakteriler tarafından oluyor dilini kazı ve diş ipi kullan

DENİZKOYDUMADIMI
10-12-07, 11:12
bu yöntemler başlıca olanlarıymış bi dene ararştır bakalım canım..geçmiş olsun

1-Dişlerinizi ve dişetlerinizi koruyun

2-Ağızda var olan protez ve köprüleri kontrol ettirin

3-Sakız çiğneyin

4-Tarçın kullanın

5-Daha fazla su için

6-Asla burnunuz tıkalı uyumayın

7-Basit şeker tüketiminizi azaltın

8-Lokmaları iyi çiğneyin

9-Diş ipi kullanın

10-Sigara içmeyin

tatlicadiarzu
10-12-07, 12:12
Bunlar geçiçi çözümler mideden kaynaklanıyorsa uzmana gidin...

tricky
28-05-08, 13:05
arkadaşların hepsinin dediklerini dikkate al,fazladan bir de kakule çiğne ferah bi nefes veriyor

ıtır&buse
28-05-08, 17:05
arkadaşlar bende de bu sorun vardı ağızınızdaki koku ya çürükten ya da vucudunuzda iltihap vardır bende öyle oldu göğsümde iltihap birikmiş ameliyat oldum koku falan kalmadı bu dr erkenden gitmenizi şiddetle öneriyorum

ecrin16
29-05-08, 22:05
arkadaşların dediği gibi mide rahatsızlığından,diş etinden olabilir.ayrıca dil temizliğide önemli diş hekimleri günde 2defa dilin temizlenmesini öneriyor.ağız spreyi işe yarıyor tavsiye ederim.

delidiyez
3-06-08, 09:06
Bazen gece çok baskılı bir şkilde dişlerimi fırçalayıp birşey yemeden içmeden uyuyunca çok fazla olmuyor bende.. Ama sabahları olması herkeste normaldir .Ama normalden fazlaysa eğer, ya mideden yada diş etleri probleminiz varsa onun yüzündendir diye düşünüyorum ben.

rüzgardakitoz
3-06-08, 10:06
gece uyumadan 1 saat önce yenilen yemekelrde koku yapabiliyor çünkü mideye tam inmiyormuş

ARKADAŞŞŞ
3-06-08, 11:06
bendede aynı sorun vardıve koku bana gelirdi midem bulanırdı kendi kokumdan diş hekimine gittim ağzımda cürük yok dedi dişlerimi yatarken fırcalardım bazen uyku bağır basıp uyurdum dişlerine gece yatarken 5 dk süreyle veye daha fazla sürede fırcala dedi ve yatarken 1 saat önceden yemek yeme dedi ve ben aynısın yaptım ağızımda koku kalmadı dene istersen bi canım

EU1
14-06-08, 17:06
ya uyanınca ağız kokuyor ya kokmaması için birşey yapılabilir mi acaba???bilen varsa lütfen cevaplasın çok sevinirim:dance:

EU1
14-06-08, 17:06
a bununla ilgili konu varmış ya ama şey ben diş fırçalama tekniğini biliyorum dilimi falan da fırçalıyorum ama sabah o koku yine oluyor fakat ben herkes de olur diye biliyordum.herkes te olmaz mı bu???

enamel82
15-06-08, 08:06
canım sistemık rahatsızlıgı olanlar,asırı baharatlı yıyecek tuketen,dişlerini az fırcalayan,yada dışınde curuk dış olanlarda gorulur genelde

bicirkiz
18-06-08, 10:06
bu konuyla ilgili ben de yardım istemiştim ve dilin fırçalanması ile ilgili bir konuda cevabbını buldum..sarımsak soğan gibi maddelere yememeye dikkat edeceksin yada pişmi yiyeceksin ve eczanede satılan dil kazıyıcısı ile dilini akşam yatmadan ve sabah kalkınca kazıyacaksın aradaki farkı göreceksin.kolay gelsin..

Feyza79
18-06-08, 14:06
bicirkiz
bu konuyla ilgili ben de yardım istemiştim ve dilin fırçalanması ile ilgili bir konuda cevabbını buldum..sarımsak soğan gibi maddelere yememeye dikkat edeceksin yada pişmi yiyeceksin ve eczanede satılan dil kazıyıcısı ile dilini akşam yatmadan ve sabah kalkınca kazıyacaksın aradaki farkı göreceksin.kolay gelsin..
aynen katiliyorum canim özel olan dil kaziyici olcak bu kimileri dislerini fircalyinca dis fircasini sürüyor diline bu yeteri kadar temizlemiyor dili mutlaka dil icin olan özel aziciyla yapilmasi lazim bu islem.eczanede var iki tane oluyor biri günlük temizleme icin digeride haftalik daha derinlemesine oluyor.disleri fircalamakta yetmiyor.dis ipi ilede aralarini iyice temizlemek lazim.bunlardan önce dis fircalamayi bilmek lazim renkli tabletler oluyor disini fircaladiktan sonra birtana alip agzinda cigne ve agzini calkaliyorsun suyla ve gercekten fircalama islemi dogrumu bir bak,renkin yogun kaldigi yerlerde hala artik kaldigini göreceksin dis fircalama teknigin dogru degilse canim.gercekten farkkedeksin bu sekilde yaparsan aradaki farki.

EU1
26-06-08, 13:06
ya çok sağolun arkadaşlar dişlerimi tamamen bi tedavi den geçirmek istiyorum çürükleri falan halletmek istiyorum yaptıktan sonra da tavsiyelerinize uyacağım inş. işe yarar. çok sağolun

EU1
26-06-08, 13:06
yalnız şey eczaneden dil kazıyıcısı deyipte mi alıyoruz. nasıl bişi bu bi de ne kadardır acaba.şimdiden teşekkürler

EU1
29-06-08, 15:06
ee kimse cevap vermeyecek mi bana yaa

EU1
29-06-08, 15:06
sağolun çok yardımcı oluyorsunuz...

oyacık
30-06-08, 13:06
güsel118
ya çok sağolun arkadaşlar dişlerimi tamamen bi tedavi den geçirmek istiyorum çürükleri falan halletmek istiyorum yaptıktan sonra da tavsiyelerinize uyacağım inş. işe yarar. çok sağolun
Güzelim zaten diş çürükleri koku yapar.çürüklerinden kurtulduktan sonra belkide koku kalmayacak ağzında.çürüklerin çok kötü koku yaptığını biliyorum.
ama mide problemi ve bağırsaklardaki enfeksiyonlarda ağız kokusu yapar.
bence genel bir kontrolden geç.
sorunun mide ve bağırsaklardan kaynaklanıyorsa benim sana tavsiyem freshies yatmadan önce 2tablet al.bu doğal bir ürün içeriğinde nane kekik maydanoz yağı var. bakalım sorun mide ve bağırsakmı önce bunu bulmak lazım.bu ürünü eczane ve marketlerde bulabilirsin.umarım bir an önce sorunundan kurtulursun.a.s.

:nazar::enbuyukkk::nazar:

BenLiLa
2-07-08, 16:07
bu dil kazıyıcıları kaç para kızlar?

dani26
2-07-08, 18:07
arkadaşlar bu ağız kokusunun bence en büyük sebebi dişeti hastalığı, bence bir dişeti hastalıkları uzmanına gözükmenizde fayda var. dişeti hastalığım tedavi gördükten sonra ağız kokusu şikayetim tamamen ortadan kalktı.

yarennkara
4-07-08, 10:07
bu koku mide rahatsızlığından olabilir..diş eti çekilmelerinden olabilir...diş arasındaki boşluklara yiyaceklerin birikmesinden olabilir..diş arası için ip kullan...yatmadan önce mutlaka fırçala dişlerini..
dişlerini doktora gidip bi temizlet..bak ozaman rahatlayacaksın bu konuda..

kuzeymila
8-07-08, 15:07
silioum

bicirkiz
11-07-08, 07:07
dil kazıyıcı tahminen 10 civarıdır...fazla değil herkese güzel kokulu nefesler.

bicirkiz
11-07-08, 07:07
elma sirkesine biraz tuz atın(boğazınızı yakmayacak şekilde bakın tadına) ve yatmadan önce ve sabah kalkınca bununla gargara yapın..gargara süresini uzun tutun,BOĞAZINIZA ÖZELLİKLE TEMAS ETTİRİN YANLIZCA DİŞLERLE KALMASIN ve her gargarada 1 su bardağı sirke ölçütünüz olsun..
kolay gelsin..:enbuyukkk::nazar::nazar:

Dora
11-07-08, 09:07
canım acaba her vhangi bir mide rahatsızlığın varmı. eğerki varsa buda ağız kokusuna sebeb olabiliyor.
ben oğlumdan dolayı biliyorum. 3.5 yaşında reflü hastası ve sabahları müthiş bir ağız kokusuyla uyanıyor:çok üzgünüm:
kendinin bile midesi bulanıyor bu kokudan:çok üzgünüm:

gulobaby
16-07-08, 13:07
bunun diger cozumude dis ipidir dis aralarinda kalan yiyecekler koku yapar zamanla birkere dis ipini kullanin ve koklayin mideniz tutarsa tabi :))) ozellikle arka dislerin arasinda kalan artiklari iyice temizlerseniz buda etkili olacaktir hemde curukleri engeller

__zeynep__
16-07-08, 15:07
güsel118
canım bencede önce dişlerini hallet sonra gecer inş. çünkü çürük diş koku yapar

zingas
6-09-08, 20:09
agiz kokusunu engellemenin bir baska etkili yontemi de agiz temizliginizi yaptiktan sonra, nemli temiz bir pamuga ya da tulbente karbonat ya da kabartma tozu dokerek dilin ustunu bastirarak temizlemek ve sonra calkalamak. inanilmaz ise yariyor dil uzerinde hicbirsey kalmiyor dolayisiyla koku da..

yorgun savaşçı
14-09-08, 14:09
sinüzit nedeniyle bir ara sorun yaşamıştım, tedavi oldum ve o kokudan kurtuldum. Saman nezlesi olduğu için, burun tıkanıklığı problemi ağız açık uyumaya neden oluyor, bu da koku yapabiliyor. Bu yüzden fırsat buldukça burun spreyi kullanıyorum.

Ayrıca özellikle çok kahve tükettiğim için gece yatmadan önce dişlerimi fırçalarken mutlaka dilimi de fırçalıyorum, fırçanın arkasındaki özel bölümle, inanılmaz işe yarıyor.

Tabii çürük, mide rahatsızlıkları nedeniyle de koku sorunu yaşayanlar çok.

bicirkiz
28-10-08, 13:10
iremsu
ağzınız kokuyo diye ayrılacaksa defolsun zaten biran öncede sizde kurtulun
rahatsız olmak kadar normal bir durum yok..bunu belirtmesi de ayrıca güzel.. demekki seviyor ve sevgilisinin bu konuda uyarma gereği duymuş bu da ilgilendiğini gösterir..ayrıca burdaki konu ağız kokusu..

bicirkiz
28-10-08, 13:10
http://www.kadinlarkulubu.com/dith-sadhlydhy-ve-dith-bakymy/191582-uyanynca-olan-adhyz-kokusu.html