TEST

Güzellik uzmanı çok kolay bir tarif verdi şaşırdım

EU1
20-11-07, 08:11
arkadaşlar geçen izmirde yeni karamürsele gittim orda güzellik uzmanları ve doktorlar vardı. bir tanesi bana ne dedi biliyormusun okadar pahalı ürünler alıyorsun yararını görüyormusun bari,? onun yerine eczaneden bepanten plus krem, bepanten merhem, madacasoll al hesini boş krem kabında karıştır. sabah akşam sür bakalım yüzüne dedi. bende ne faydası var dedim? hücre yenileyici krem bunlar dedi. hemen dediğini yaptım. zaten madacosoll leke tedavi edici diğerleri hücre yenileyici dedim kadın doğru söylüyor galiba? size aktarmak istedim

deniz_gunes
Dediğini yaptın da ne oldu ,gerçekten işe yaradı mı?

Eyylül
Evet işe yaradımı?? :uhm:

EU1
evet canım yaradı yüzümde eskiden kalma sivilce lekleri bile açıldı iyi yani kadın doğru söylüyor bu zamana kadar pahalı ürünlere para veriyoruz, bide içinde reklam paralarınıda biz ödüyoruz

EU1
Deneyin Arkadaşlar,faydasini Göreceksiniz Lekesi Olanlar Sizde Deneyinn

EU1
Zaten Madacasolll Leke Için Krem Fiyati 6 Ytl. Bepanten Krem Ve Merhem 2,50 Ytl Sizi Zorlamazz

EU1
Nuriye Neden Cesaret Edemiyorsun Ki Zaten Bunlar Cilt Için Olan Kremler Bir Zarari Olmazki Yüze Bak Deneyen 6 Arkadaşim Daha Var Zaten Bunu Güzellik Uzmani Söyledi Zararli Olsa Kadin Kendine Kullnmazdi :)

EU1
HII birde şunu unuttum. bayan göz altı için kullandığın bişey varmı dedi hayır daha henüz kullanmıyorum bişey şikayetimde yok dedim eğer düşünürsen onada fazla para vereceğine nivea göz altı kremin içine eczaneden kapsül olaral e vitamini al kremin içine içine boşalt karıştır ve sür dedi bunuda ablama söyledim o çok memnun kaldı eczaneden evitamini kapsül almış 5 ytl fiyatı zaten kapsülün içinde e vitamini yağı var delip bolatmş kremin içine çok memnunmuş arkadaşlar bunuda size aktarayım dedim

nuriye
edanazz
Nuriye Neden Cesaret Edemiyorsun Ki Zaten Bunlar Cilt Için Olan Kremler Bir Zarari Olmazki Yüze Bak Deneyen 6 Arkadaşim Daha Var Zaten Bunu Güzellik Uzmani Söyledi Zararli Olsa Kadin Kendine Kullnmazdi :)
edanazz
HII birde şunu unuttum. bayan göz altı için kullandığın bişey varmı dedi hayır daha henüz kullanmıyorum bişey şikayetimde yok dedim eğer düşünürsen onada fazla para vereceğine nivea göz altı kremin içine eczaneden kapsül olaral e vitamini al kremin içine içine boşalt karıştır ve sür dedi bunuda ablama söyledim o çok memnun kaldı eczaneden evitamini kapsül almış 5 ytl fiyatı zaten kapsülün içinde e vitamini yağı var delip bolatmş kremin içine çok memnunmuş arkadaşlar bunuda size aktarayım dedim
YA NE BİLİM EDACIM İŞTE.BENİM CİLDİM ÖNCEDEN PARLAKTI BEBEK GİBİYDİ.AMA SİGARADAN DOLAYI VE KURU BİR CİLDİM OLDUĞU İÇİN PARLAKLIĞINI KAYBETTİ BİRAZ CİLDİM.YA BELKİ BENDE FAYDA ETMEZ DİE KORKTUM AMA GÖZ ALTI KREMİ İÇİN VERDİĞİN TARİFİ KULLANMAK İSTERİM.SORUNUM YOK AMA ŞİMDİDEN BAŞLAMAK LAZIM.ASLINDA MAKYAJ YAPMADIĞIM İÇİN ONUNDA FAYDASINI GÖRÜYORUM.

SIMALYILDIZI
denemekte fayda var diye düşünüyorum ben arkadaşlar. Madacasoll kremini duymamıştım. hangi lekelere iyi geliyor acaba.

EU1
madacasoll amiliyat lekelerine bile iyi geliyormuş onun için genelde cilt lekelerinede veriyorlarmış.

ebrumenekşe
madacasoll benim emzirmeden kaynaklanan göğüs ucu yırtılmalarında kullandım iyileşti. doğru olabilir

EU1
madecassol.bepanthene gibi cilt dokusunu yenileyici özelliği olduğu iddia edilen bir merhem. internette yazanı yazıyorum size

ebrumenekşe
e vitamini kapsülünü başka göz kremiinin içine katsak olurmu

EU1
20-11-07, 09:11
madacassol, damarların güçlendirilmesi ve dokuların onarılmasını doğal yoldan sağlayan centella asiatica bitkisi ekstresinden üretilmiş canlandırıcı ve onarıcı bir kremmiş

EU1
bana dediğini yazdım nivea göz altı kremi çok pahalı değilmiş tatlım ki

maze
canım çok sağol deneyeceğim inş. peki bu uzman göz kenarındaki kaz ayakları için bir şey demedimi o e viramini kullansam faydası olurmu sizce??

EU1
bakın daha önce kadınlar klübünde açılmış bir konu var arkadaş sivilce lekeleri üzerine kullanıyormuş madacassolu şöyle demiş (merhaba arkadaşlar ya ben madecassol adında bi krem kullandım sivilcelere faydası yok ama sivilce izlerini büyük oranda azaltıyor öyle pahalı bir kremde deil tavsiye ederim yani)

HayatBayramOlsa
edanazz
arkadaşlar geçen izmirde yeni karamürsele gittim orda güzellik uzmanları ve doktorlar vardı. bir tanesi bana ne dedi biliyormusun okadar pahalı ürünler alıyorsun yararını görüyormusun bari,? onun yerine eczaneden bepanten plus krem, bepanten merhem, madacasoll al hesini boş krem kabında karıştır. sabah akşam sür bakalım yüzüne dedi. bende ne faydası var dedim? hücre yenileyici krem bunlar dedi. hemen dediğini yaptım. zaten madacosoll leke tedavi edici diğerleri hücre yenileyici dedim kadın doğru söylüyor galiba? size aktarmak istedim
canım ben madacasoll'doğumdan sonra aşırı çatlayan meme uçlarımda kullandım ve çok hızlı iyileştirmişti aynı şeydir herhalde kutu rengini söylermisin teşekkürler biliyosunuz bepantenlerde pişikleri hızlı iyileştirir yani söylenenler doğru bence

EU1
biride daha önce bu yorumu yazmış arkadaşlar cildi soyup(RAHATSIZ EDİCİ BİR SOYULMA OLMUYOR) yeniliyor ayrıca makyaj altı kremi olarak kullanıyorum ve çok memnunum nemlendirici etkisi de var inşallah faydası olur sabah ve akşam 1 kez sürüyorsunuz fiyatı 6 ytl sanırım

EU1
hayatbayramolsa kullandığındır canım çünkü eczanelerde 1 tane var bu isimde ilaç

butterfly84
20-11-07, 10:11
edanaz göz altı kırışıkları için mi?yoksa göz altı morlukları için mi?bide son bişe sorcam çatlakların tedavisinde gerçekten etkilimi?ayy çok soru sordum napım ama merak ettim:roflol:sırnaşık şey

EU1
Göz AltI Morluklari Ve Kirişiklari Için Morluklara Baya Iyi Geliyorrrr

EU1
çatlak Için Diğer Arkadaşlar Iyi Dedi Hem Canim Madacasoll Yüzdeki Leke Için Sen Gözalti Morluklari YeRini Iyi Oku

angel-24
20-11-07, 11:11
ya bu madecassol kremi ve bepanten karışımını gece mi sürmek lazım yüze? ama ben akşamları capilex sürüyorum naapıcam?senağlamasenağlama

EU1
20-11-07, 11:11
bak bunu sabah makyaj altına akşam yatarken sür faydasını görürsün canım

gizzem
20-11-07, 12:11
bepanthen cildin epitel tabakasını yenilemesine yardımcı olan bir krem.cildinizin aşırı inceldiği yanık yara vs gibi durumlarda etkili ama bunun dışında hiçbir nemlendirme özelliği yok.size zarar vermediği gibi yarar da vermez.aslında epitel tabakayı devamlı uyarmak ne kadar dogrudur?bunun yerine excipial lipo ve hydro da eczanede satılan ucuz ama nemlendireblen kremler onlardan alın.
ayrıca içinde e vit olan bir kremi sakın gündüz sürmeyin leke yapar arkadaşlar.gece kullanın

EU1
20-11-07, 13:11
gizemcim. zaten bepantenle madacassolun karıştırma amacıda buu ikisini karıştırınca epitel doku zarar görmüyor yoksa derdiki al bepanteni sür

pubikanne
edanaz sivilce izleri içinde faydalımı acaba??Çene bölgeleri izleri için falan

punk_chick
leke sorunu olanlar sadece lekelerin üzerine uygulayabilir geri kalan bölgeye de yine günlük nemlendirici kreminizi sürer makyajınızı yaparsınız kızlar

EU1
evet canım zaten leke için dedi eskiden kalma sivice lekeleride var suratımda ama şimdi kalmadı

EU1
canım sadece leke bölümüne sürülmüyor krem zaraı olmadığı için ben tüm yüzüme sürüyorum ama siz nasıl yapmak isterseniz o şekilde yapın

angel-24
edanazz
canım sadece leke bölümüne sürülmüyor krem zaraı olmadığı için ben tüm yüzüme sürüyorum ama siz nasıl yapmak isterseniz o şekilde yapın
sabah akşammı sürüyosun canım?.......................

nese28
edanazz
Göz AltI Morluklari Ve Kirişiklari Için Morluklara Baya Iyi Geliyorrrr
edanazzcim paylasimin icin tskler,yalniz bu karisim gözalti morluklarinada ve kirisiklaradami iyi geliyor onu tam anlayamadim,
birde su katkilarin gramlari nekadar oluyor karisim icin,
onuda yazabilirmisin??
a.s.

gizzem
20-11-07, 20:11
edanazz
gizemcim. zaten bepantenle madacassolun karıştırma amacıda buu ikisini karıştırınca epitel doku zarar görmüyor yoksa derdiki al bepanteni sür
cnm olay şu,medacassolun da bir nemlendirme etkisi yok.sadece leke giderci soyucu etkisi var.bepanthenin epitel hücreleri devamlı uyarma özelliği var.anlayacagın cnm bu karışım lekeleri azaltır ama nemlendirmez.eger amacın da leke azaltmaksa sadece medacassolu sür lekelere, ayrıca bir de nemlendirci sür.bepanthen kozmetik amaçla kullanılan bir krem değildir.bunu sana farmakoloji okuyan biri olarak söylüyorum.

punk_chick
20-11-07, 20:11
gizzem
cnm olay şu,medacassolun da bir nemlendirme etkisi yok.sadece leke giderci soyucu etkisi var.bepanthenin epitel hücreleri devamlı uyarma özelliği var.anlayacagın cnm bu karışım lekeleri azaltır ama nemlendirmez.eger amacın da leke azaltmaksa sadece medacassolu sür lekelere, ayrıca bir de nemlendirci sür.bepanthen kozmetik amaçla kullanılan bir krem değildir.bunu sana farmakoloji okuyan biri olarak söylüyorum.
bende bunu söylemeye çalışıyodum tatlım yani sonuçta bunlar ilaç kozmetik ürünü değil cildinde herhangi bir problem yoksa yüzünün her tarafına sürmen ne kadar doğru olur bilemiycem ben işin ilmini okumadım arkadaş gibi ama bana bile ilk duyduğumda tuhaf geldi sivilce lekeleri üzerine uygulamak geri kalan bölge içinde normal nemlendirici bir krem uygulamak daha doğru olur diye düşünüyorum.Ayrıca makyaj altı kremi olarak kullanmaktan bahsetmişsin cilt kremlerle birlikte makyaj malzemesini de emip daha kötü sonuçlarda çıkarmasın kafamçokkarıştı sen bence yinede dikkatli ol kullanırken cilt doktoruna bir sor derim hepsine uygulanabilirmi diye yüz bu tatlım şakaya gelmez a.s.

pırpır
20-11-07, 21:11
Bephantene kremi annemin teyzesi yıllar önce bana tavsiye etmişti. Kendisi Kadın Doğum Uzmanı ama bu konulara çok meraklı. Kendisinin ve kızının cildi çok güzel. Cilde iyi geliyor ama benim asıl sorunum siyah nokta ve geniş gözenekler olduğu için üstünde çok durmadım.
Ayrıca saçlar için B vitamini kompleksi ve badem yağını karıştırıp sür demişti. Ama çok kötü koktuğundan ben pek kullanamadım.
Epilasyon yaptırdığım dönemde de lekeler için uzman bana medacassolu önerdi ve çok işe yaradı.
Ben haftada 1 medacassol, haftada 1 bephantene, haftada 1 yağ karışımı (buğday yağı, kara üzüm çekirdeği yağı, kayısı yağı, limon yağı), diğer günler de kozmetik ürün kullanıyorum. Hepsinin yararı farklı diyerek.
Cildim genel olarak yumuşak ve taze görünüyor ama benim asıl sorunum siyah nokta ve geniş gözenekler olduğundan pek değerlendiremiyorum.

pırpır
20-11-07, 21:11
Bence işe yarar bir formül arkadaşlar.
Bir zararı da olacağını düşünmüyorum.
Ben bephantene kremi yaklaşık 10 senedir bu şekilde kullanıyorum zaten.
Bir zararını görmedim.

gamze21
20-11-07, 22:11
edanazz
arkadşım benim yüzümda halen sivilce çıkıyo ama.bunlar yağlı ürünler ya daha beter olmas demii :bbo: cildimde hem leke hem iz var.iyi gelir mi önerecğin başka ilaç yad formül yazarsan çok sevinirim.

gizzem
21-11-07, 07:11
pırpır
Bephantene kremi annemin teyzesi yıllar önce bana tavsiye etmişti. Kendisi Kadın Doğum Uzmanı ama bu konulara çok meraklı. Kendisinin ve kızının cildi çok güzel. Cilde iyi geliyor ama benim asıl sorunum siyah nokta ve geniş gözenekler olduğu için üstünde çok durmadım.
Ayrıca saçlar için B vitamini kompleksi ve badem yağını karıştırıp sür demişti. Ama çok kötü koktuğundan ben pek kullanamadım.
Epilasyon yaptırdığım dönemde de lekeler için uzman bana medacassolu önerdi ve çok işe yaradı.
Ben haftada 1 medacassol, haftada 1 bephantene, haftada 1 yağ karışımı (buğday yağı, kara üzüm çekirdeği yağı, kayısı yağı, limon yağı), diğer günler de kozmetik ürün kullanıyorum. Hepsinin yararı farklı diyerek.
Cildim genel olarak yumuşak ve taze görünüyor ama benim asıl sorunum siyah nokta ve geniş gözenekler olduğundan pek değerlendiremiyorum.
söylemeye çalştıgım bir yararının da olmayacagı.dermatologlar kesinlikle önermiyor ve gereksiz buluyorlar.ayrıca medacassolu uzun vadede kullanmayın.cildinizi hassaslaştırabilir.

filiz7381
21-11-07, 08:11
Bepanten merhemide ayrı olarak ekleyeceğiz değilmi canımcım.Yanlış olmasın alıyorum bugün

EU1
21-11-07, 08:11
evet canım hepsini karıştırıyorsun

tostosba
21-11-07, 12:11
iyi günler arkadaslar yazılarınızı okudum dabu önerdiğiniz bakım işleminde yaglı cilt ve ya normal cilt ayrımı var mıdır?yoksa her cilte uygulanabilir mi...tesekkür ederim simdiden:)

EU1
21-11-07, 15:11
Canimcim Bak şimdi Hepsinden Yarim Tüp SIk Boşalt Kariştir Iyice Bukadar

EU1
Kozmatik ürünü Değil Demiş Arkadaşimizin Biri Peki Siz Kozmatik ürünlerin Içinde Neler Olduğunu Biliyormusunuz Neyle Neyin Karişimi Olduğunu Biliyormusunuz Ben Paylaşmak Istedim Aklinizda Soru Işareti Kalan Arkdaşlar Eczaneye Sorabilirsiniz Zarari Varmi Diye Ben Sordum Gayet Iyi Dedi Ve Bana Bu Formülü Yazdiran Güzellik Uzmanii zaten eğer kadının art bir niyeti olsa bana pahalı ürünlerinden satmak isterdiki zaten alacaktım bana dediği bukadar pahalı ürün alıyosunda sanki yarıyormu işe bak sana karışım tarifi vereyim aldıklarından binkat iyi dedi yani yapıp yapmamak size kalmış arkadaşlar

ozlemim
bu formülün çil içinde faydası olur mu acep?
teşekkürler.

EU1
canım onu sormadım ama yüzümde eskiden kalan 2 3 tane sivilce lekesi var ona iyi geldiğinide söylemişti

pubikanne
22-11-07, 08:11
edanazz çok teşekkür ederim canım bugün gidip alıcam bakalım.. sonucunu paylaşırım sizlerle:))

gizzem
22-11-07, 09:11
edanazz
Kozmatik ürünü Değil Demiş Arkadaşimizin Biri Peki Siz Kozmatik ürünlerin Içinde Neler Olduğunu Biliyormusunuz Neyle Neyin Karişimi Olduğunu Biliyormusunuz Ben Paylaşmak Istedim Aklinizda Soru Işareti Kalan Arkdaşlar Eczaneye Sorabilirsiniz Zarari Varmi Diye Ben Sordum Gayet Iyi Dedi Ve Bana Bu Formülü Yazdiran Güzellik Uzmanii zaten eğer kadının art bir niyeti olsa bana pahalı ürünlerinden satmak isterdiki zaten alacaktım bana dediği bukadar pahalı ürün alıyosunda sanki yarıyormu işe bak sana karışım tarifi vereyim aldıklarından binkat iyi dedi yani yapıp yapmamak size kalmış arkadaşlar
arkadaşım ben formun heryerinde dermokozmetik yani eczanede satılan kozmetik ürünlerini kullanın derim çünkü içerikleri günlük kullanıma daha uygundur ve çok sıkı denetimden geçerler.ama bir ilacı günlük kullanmak??bu enteresan işte.bir de savunuorsun arkadaşım sen ilaçların daha mı zararssız şeyler olduklarını zannediorsun?dermatologlar bepanten kullanımını yararsız,hereksiz görüyorlar diorum en başta benim DOÇENThocam ki ben kendisine sorarım böyle şeyleri.bilmediğimiz konularda ahkam kesmeyelim ltfn bir dermatologdan ii mi bileceksin ?veya eczacı veya güzellik uzmanı?alın nemlendirici sürün cildinize makbuldur.YAN ETKİSİZ İLAÇ YOKTUR!!medacassol gibi bir ilaç ki soyucu özelliği var hergün kullanmak ne kdr doğrudur?güneş lekesi yapmaz mı?bir ilaçla kozmetik nasıl karşılaştırılabilir!!

ilgin0707
22-11-07, 14:11
ne kadar süre kullandın canım sen bendede biraz sivilce izi var