Solaryum Tecrübesi Olanlarin Paylasim Alani

Benimdilemmam
10-08-08, 14:08
yani benım az seans oldu ve yuzum ıcın tatılde bıle koruyacagım annemde kızıor zaten yuzumun yaslanmasından endıse duyuyor, sımdı guneslenme zamanı:)

DuSLeR_PreNSeSi
14-08-08, 11:08
ben solaryuma giriyorum.beyaz tenli değilim,buğday tenliyim ve yaz dönüşü rengimi korumak için sık olmayan aralarla giriyorum.ve kesinlikle çok memnunum.solaryuma girdiğim günden beri pudra,fondoten vs kullanmıyorum.acık tende izler lekeler daha cok belli oluyo,solaryum ten rengimi koyulastırdıgı icin bunlara ihtiyacım olmuyo.cildi kuruttuğu,bazı zararlarının olduğu doğru fakat güneşin de buna benzer etkileri var.ten rengine cilde bakmadan dakikalarca girmek elbette çok zararlı,düzgün bi yerde,ten rengine uygun seans sureleriyle girmek gerekir.

Benimdilemmam
23-08-08, 18:08
selam arkadaşlar, tatılden dondum ben ve kızarmadan yandım hıc acı cekmedım bu yuzden mutluyum yoksa her sene 1,2 gunum heba oluodu :KK43: delı delı bronz deılım ama tatıle gıttıgım bellı oluyor

bir_öpücük
28-01-09, 19:01
kaydirigubbakcemile5
puff
Korkulcak cekinilcek bişey yok... ben ayakta giriyorum ... ve inanilmaz faydalarini gördüm .. herşeyden önce sırtımdaki sivilcelerden kurtuldum ..çünkü cildim cok yağlıydı .. cildi kuruttugu icin sivilcelerim bitti... kapkara bi kız oldum :)) cok memnunum .. rengimde cok guzel oldu .. kuru ciltler solaryuma girdikten sonra muhakkak bol bol ciltlerini nemlendirsinler.. ama bi kere girdikten sonra bi daha vazgecemiceksin:)
Solaryuma giren biri, daha sonra Peeling yaptırabılırmı sakıncası olurmu?Daha önceden Roaccutane cilt tedavisi gördüm bilgisi ada fikri olan varmı?

bir_öpücük
31-01-09, 14:01
puff bilgine ihtıyacım var....

bir_öpücük
3-02-09, 14:02
Kızlar nerdesiniz?

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM
3-02-09, 14:02
canım benim solaryuma girip bronzlaşıyorum peeling ve kesede üstteki deriyi atmana yarcımcı oluyor eee haliyle renginde de açılma oluyor

Discordia
13-02-09, 21:02
solarıuma girdiin zaman yüzünü yıkasan bile rengin açılabilio girdiin zaman sürekli girmen lazım ki rengini koruyabil vücut okadar çabuk diil ama yüz hemen açılıo Çok üzgünüm çoook

Bonnie7
21-03-09, 17:03
kızlar ben beyaz tenliyim dove un bronzlaştırıcısını sürdüm girdim 15 dakka tatlı bi bronzkluk werdi ama zararlı olablir =) kakao yağı sürüp giriyodum ondan öncesinde de işe yarıyodu

barbizeynep
1-04-09, 13:04
kızlar ben daha once hiç solaryuma girmedim,bikini ile mi solaryuma giriyosunuz ozel bi odası fln mı var???

anelia
1-04-09, 14:04
ben 1-2 seans girdim.sonra farkettim burnumun üstünde ciller oluşmuş yani leke yapmış.bidaha hayatta girmem

bir_öpücük
9-04-09, 20:04
Cvp veren arkadaşlara tşkr ederim.şimdilik solaryuma giricem. ileride peelinte yaptıracagım için inşallah bı sakıncası olmaz dıye düşüncelerınızı alamak istedım :)

yaralican
27-04-09, 23:04
arkadaslar ben yillardiir giriyorum daha henuz bir zararinii gormedim tabii asiriya kacmayin haftada birker yada iki haftada yetiyor ama eyer yeni basliyorsaniz yavas yavas baslayin en dusugunden sorna artirin ben ilk 15 dakka basladim sorna sorna 20 25 simdii yarim saat girdigimde oluyor bronzlasiyorum yanmiyor cildim kullandigin solarium creminede bagli tabi size tavsiyem solariuma girince havalandirmasini kapatin eyer dayana biliyorsaniz daha cabuk faydasini gorursunuz ve girdikten sorna 2 2 bucuk saat kadar banyo yapmayin cunku o cildii daha yakmaya devam ediyor..

adaalize
8-05-09, 09:05
arkadaşlar bende beyaz tenliyim.. sahilde beyaz peynir gibi dolasmak pek hoş olmuyo..bende solaryuma girmeyi düşünüyorum.. izmirde önerebileceğiniz yerleri merak ettim. tecrübelerinizi de...cevaplarınızı bekliyorum...

pretty85
11-05-09, 13:05
Kızlar bende solaryuma ilk kez giricem,çok beyaz tenli değilim ama yinede beyaz sayılrım ilkez girreken ne önerirsiniz cildime bişey sürmem gerekirmi?birde 13 haziranda nişanım var acaba kaç seans girsem ve nekadar aralıklarla girmemi önerirsiniz şimdiden teşekürler...

adaalize
14-05-09, 15:05
arkadaslar kac gün ara vererek girmeliyiz kac seansta ten rengimiz koyulaşmaya baslar...cevap veren yok mu hiç..

tuzluçerez
14-05-09, 16:05
pırlanta84
yani benım az seans oldu ve yuzum ıcın tatılde bıle koruyacagım annemde kızıor zaten yuzumun yaslanmasından endıse duyuyor, sımdı guneslenme zamanı:)
selam pırlanta84.. Sana özel mesaj göndermek istiyorum ama posta kutun doluymuş sana ulaşamadım :KK43: rica etsem özel mesaj kutunu temizlermisin :)

pinar_91
15-05-09, 10:05
ilk basta en hafifine girmek cok önemlidir!!! cabuk bronzlasmak isteyenler üc gün ara vererek 3 kere gidin ondan snra iki haftada bir... solaryum herzaman zararlidir, daha cabuk yüzü kiristirio ve leke yapio... ben eskiden haftada iki kere giderdim, azaltim artik ama tavsiye etmem... ama tabii ki daha güzel oluo

ysmnshn
evet kızlar ne zamandır sorup duruyordum korkuyordum ama ben de tecrübelerimi paylaşabilirim artık:KK70:
dün girdim ilk defa 8 dk ile. çok rahattım. benim gibi güneşe alerjisi olan her tatili mahvolan birisi için hiç de fena değildi.bilindik bi yere gittim paraya kıyıp :) ama gerçekten içim rahattı. kızarma mutlaka olur dediler biyerim de ne bir kaşıntı ne bir yanma kızarıklık yok. süpermiş:))))) en önemlisi değişikliği farkettim hemen.ilk seansta fark olmaz diyolar ama ben farkettim valla.yaşasın solaryummmm...

jeyloo
Ben yillarca solaryim bagimlisiydim, ve ayriyetten solaryumda da calistim.
Önce cok beyaz olanla en hafif aletle baslasinlar.
deniz öncesi iyi bir alistirma oluyor.

En haffid aletle 15-17 dakik en cok haftada iki kez yapin.
Kesinlikle 10 dak üzeri olmali cünkü pigmentler 10 dak sonra calismaya basliyor yani renk almaya.

Sürekli Solaryum kullananlar en güzeli haftada 1 kez 20-30 dak, cilde bagli.

Ama su bir gercek cildi kesinlikle eskitiyor , yipratiyor, cok yapildiginda leke de yapa biliyor.
Tabii cilden cilde de fark var.

Ben beyaz tenliyim, beyaz teni hic sevmedigim icin, 14 yasimda falan solaryuma basladim,
ama brons olacagim ya birde cahilim ya, haftada 3 kez 30 dak yapiyordum,
bir keresinde yilbasi öncesi güzel bron olayim diye, 30 dak vücüt yaptim birde ayrica 15 dak yüz ( yüz solaryum daha kuvetli oluyor).
Etti 45 dak.
Nemi oldu, 2 gün sonra uyandigim koca bir burunla kalktim, 2 derece yanik olmusum, aylra sürdü o yaranin gitmesi, ve her günes gördügüm an tekrar cikiyordu o yara.
Iste cahillik, anne sözü dinlemesen olacagi bu.:KK43:((

Ayrica cillerim cikti ve cogaldi, ve ayrica vücudumda beya lekeler var cil gibi ufak ama beyaz, buda solaryumdanmi emin degilim ama ola bilir, ve yillar oldu gecmiyorlar, her günes gördügünde cikiyorlar cogaliyorlar.
Simdi artik 1 sene öncesine kadar, haftada 1 bazen ayda 2 kez yapip aylarcada yapmadigim oluyordu keyfime bagli.
Simdi artik 1 senedir hic yapmiyorum, cildimi rahatlattim.
Belki bu aralar bi girerim,
yaz icin hazirlik hafta 1 kez en fazla.:)))

budapest
Bir de ilk girenler mutlaka ayakta girmelidirler, beyazsanız 5dk. buğday-buğdaya yakınsanız 10 dk. yı geçirmeyin. Mutlaka kremlenin girmeden önce, kuru kuru yanarsanız sonra nemlendirmek çok zor oluyor cildi. Tabi yüksek koruma faktörlü güneş kremleriyle değil ama çok düşük faktörlü bir krem olabilir beyazlar için. Buğday tenliler bronzlaşmayı hızlandırıcı kremler kullanabilir,bunlar tek kullanımlık olarak solaryum merkezlerinde satılmakta zaten.

Yatarak solaryuma girmek için daha önceden bir miktar bronzlaşmış olmak gerek, Aksi takdirde feci şekilde haşlanırsınız.

Ayakta girmekle yatarak girmek arasındaki fark şu: ayakta bronzlaşmamızı sağlayan florasana benzeyen lambalarla aramızda 20cm kadar bir mesafe oluyor, ama yatarken bu mesafe çok daha az, o yüzden daha çok ve çabuk yakıyor.
Korkutmak istemem ama arkadaşlar, dikkatli ve sabırlı olun, az zamanda çok bronzlaşayım derken haşlamayın kendinizi çünkü çok acı veriyor ve insan içine çıkamayacak kıpkırmızı bir görüntü oluşturuyor solaryum yanığı...

jeyloo
Türkiyede kac para seanslari, ve seanslari kac dak oluyor???

budapest
Bunlarda bir solaryum merkezinin kartvizitinde yazan notlar:

*Regl döneminde solaryuma girilmemelidir.
*Ten tipine uygun makine ve kullanım süresi belirlenmelidir.
*Her seanstan önce makyaj iyice temizlenmelidir.
*Gözlük kullanılmalı, direkt ışığa baklımamalıdır.
*U.V ışınlarına duyarlı olanlar solaryuma girmemelidir.
*Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir.
*Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir.
*Kontakt lens ve takılarla solaryuma girilmemelidir.
*16 yaşından küçükler solaryuma girmemelidir.
*Seans öncesi ve sonrası kullanılan profesyonel solaryum kozmetik ürünleri cildin nem dengesini koruyup kalıcılık sağlar.

budapest
jeyloo
Türkiyede kac para seanslari, ve seanslari kac dak oluyor???
Kaliteye göre değişir tabi, ama geçen sene Ağustos ayında iyi bir yerde girmiştim, 10dakikası 12 liraydı.

Şu an yurt dışındayım, bu hafta 12 dakika girdim 7 liraya filan tekabül ediyor Türk parasıyla.
Türkiye'de biraz pahalı yani...

ysmnshn
15-05-09, 11:05
budapest
Kaliteye göre değişir tabi, ama geçen sene Ağustos ayında iyi bir yerde girmiştim, 10dakikası 12 liraydı.

Şu an yurt dışındayım, bu hafta 12 dakika girdim 7 liraya filan tekabül ediyor Türk parasıyla.
Türkiye'de biraz pahalı yani...
ben de 8 dk 20 liraya girdim. bi de tek kullanımlık krem 9 liraCADIARZU..naaapıım yaa...güzelleşmek için herşey feda olsun :)))sositososito

budapest
15-05-09, 12:05
Ayrıca krem de 5 liraydı ıstanbul'da , ama yurt dışında onlar da ucuz, 2,5 lira fln.

pokahontas
21-05-09, 11:05
Arkadaşlar ilk girişte acıma yanma filan oluyomu ?

ben ne çok koyu nede çok açık tenliyim ?

Miracle*
23-05-09, 20:05
hayır cnm
benım bu 6.gırısım ve su ana kadar hıc bı yerım de acıma olmadı.
yeter kı kararında gır
ılk seans olarak 7dk gır
2 gun sonra 10 dk gır
tekrar 2 gun sonra 12 sonra yıne 15 17 fln gırersın ve bronz olmus olursn
mutlaka krem sur cok ıse yarıyo!

begonya27
29-05-09, 19:05
kızlar merhaba
ben buğday tenli sayılırım bronzlaşmak istiyorum
oturduğum yerde de çok güzel bir solaryum merkezi var
acaba kaç seansta şöyle tam bir brozlaşma elde ederim
benim ufak çocuklarım olduğu için tatile gitsemde istediğim gibi brozlaşamıyorum.
bir de güneş çok acıtıyor tabi ilk günlerde
solaryumun acısız olduğunu duydum.yardımcı olursanız sevinirim.
sevgiler hepinize....

begonya27
30-05-09, 15:05
bugün aradım solaryum merkezini 10 dakikası 20 tl dediler
solaryum jeli de yanında hediyesiymiş zaten.
ama bence 10 dakika fazla gelir
daha önce girmemiş biri olarak o yüzden 7 dakikayla başlamayı düşünüyorum
bakalım işe yarayacak mı

KilicBaligi
6-07-09, 01:07
Ben çok uzun yıllardır solaryuma giriyorum normalde sarışın olduğum için beyaz tenliyim ama vucudumu alıştıra alıştıra sonunda gayet tatlı bir bronzluk oluşturmayı başardım.Tabii non-stop girmek gibi bir niyetim yok mesela son 8 aydır sadece kendimi çok mutsuz ve renksiz hissettiğim zamanlarda gidip moral depoladım ve bu hafta yeniden gitemy planlıyorum.Burada önemli olan gittiğiniz merkezin çok kaliteli olması, ben yıllardır sun vitale gidiyorum bu güne kadar sorun yaşamadım ama bazı yerlerde arkadaşların vucutlarında beyaz lekeler oluştuğunu ve bu lekelerin geçmediğini okuyorum, yazıkki ilaç kullanmadan geçmez çünkü kalitesiz yerlerde dezenfektan olarak kullanılan temizlik spreylerinin yan etkisi vucutta mantar yapması bu yüzdende oradaki deriler beyaz görünüyor...aman ha dikkat...

dilocum
11-07-09, 22:07
arkadaşlar solaryuma giricem ben kapkara olmak istemiyorum hafif bir renk istiyorum ankaradaki kaliteli yerleri bilen varsa ve yazarsa çok sevinirim çünkü korkuyorum kötü bişey olursa diye lütfen yardımlarınızı bekliyorum:eek:

VsneLroCCo
14-07-09, 16:07
ßenim sorunumda ayrı ya güneşte bronzlaşmak filan güzel oluyorda.. Güneşte çillerim çoğalıyor.. Solaryuma girincede aynı şey söz konusu oluyor mu yoksa çillerin rengini kapatıyor mu ?

gizemslm
25-07-09, 22:07
Dilocum, Ankara'da bayağı bir yer denedikten sonra Ümitköy'de Magicare'ı tavsiye ederim. Hem makinaları kaliteli, bazı yerlede dakikalarca girip azıcık etki ettiği falan olabiliyordu, hem personel ilgili ve çoook kibar. Hatta gitmişken fön, masaj ne istersen yaptır çıkhihoyyyt
Süper şık hijyenik ve rahat edilecek bir yer, favorim yani bi de saunası var hatta deniycem kısa zamanda:icecream:

dilocum
28-07-09, 20:07
gizemslm
Dilocum, Ankara'da bayağı bir yer denedikten sonra Ümitköy'de Magicare'ı tavsiye ederim. Hem makinaları kaliteli, bazı yerlede dakikalarca girip azıcık etki ettiği falan olabiliyordu, hem personel ilgili ve çoook kibar. Hatta gitmişken fön, masaj ne istersen yaptır çıkhihoyyyt
Süper şık hijyenik ve rahat edilecek bir yer, favorim yani bi de saunası var hatta deniycem kısa zamanda:icecream:
sağol gizemcim tavsiyen için mutlaka gidicem sevgiyle ve sağlıcakla kal:lepi:

sevval888888
29-07-09, 19:07
ALINTIDIR....

Ölüme uzanmak

29 Temmuz 2009

Sigaradan, arsenikten ve hatta asbestten daha tehlikeli ama hala kullanılıyor.

Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) bağlı Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC), solaryumun da sigara, arsenik ve asbest (amyant) gibi büyük kanser tehdidi yarattığı uyarısında bulundu.

IARC için yapılan bir araştırmanın ardından, ultraviyole (morötesi) ışını yayan solaryumları, daha tehlikeli bir kategoriye yerleştiren ve "kanserojen" olarak niteleyen, merkezi Fransa'da bulunan ajans, bu kararı solaryumların özellikle çocuk ve gençlerde kanser oluşumunu yüzde 75 arttırdığının belirlenmesi üzerine aldı.

Prestijli tıp dergisi The Lancet'in son sayısında yayımlanan araştırmaya göre, "cilt melanoması riskinin, 30 yaşından önce solaryum ve bronzlaşma cihazlarının kullanılması durumunda yüzde 75 arttığı" tespit edildi.

IARC'nin çağrısıyla 9 ülkeden bilim adamları Haziran'da bir araya gelerek, insan vücudunun maruz kaldığı en büyük ultraviyole radyasyonu olan güneş radyasyonu ile birlikte değişik tipteki radyasyonlardan kaynaklanan kanser risklerini değerlendirmişlerdi.

1971'den bu yana kanserojen maddelerin listesini yayımlayan IARC'nin sıralamasının en başında, solaryum cihazları, asbest, arsenik ve tütün ürünleri geliyor.

assu4
30-07-09, 07:07
bnde 2seans oldu gıdıyrm bıraz kasıntım var ama bronz oldum bıle 2seans daha gıdıcem dgunum var klarakız olcam dugunumde :)

assu4
30-07-09, 07:07
buarada ben arkadasım paket programndan devam edıyrm gttgm yer cok hıjyenık ve luks bıyer fıyatları ise 12 dk 15 tl dakıka karsılıgı degıl 10tlyede krem verıolar 2tane sevımlı bayan var duran avrupa yakasında gtmek ısteyen olursa adres verırım

benequel
30-07-09, 09:07
assu4
buarada ben arkadasım paket programndan devam edıyrm gttgm yer cok hıjyenık ve luks bıyer fıyatları ise 12 dk 15 tl dakıka karsılıgı degıl 10tlyede krem verıolar 2tane sevımlı bayan var duran avrupa yakasında gtmek ısteyen olursa adres verırım
nereye gidiyorsun canım?

bana anadolu yakasında bostancı civarlarında biryer lazım ayrıca

boomba58
2-08-09, 20:08
kızlar bise sorucm..mesela tatile gidiorum bn güneş kremi vs. kullanıorum kakao yağı da..süper bi bronzluk sağlıorum tenim beyaz dil ztn..ama döndükten bi kaç hafta sonra soyuluo o güzelim çikolata derim..solarıumda da aynı sey oluo mu ?

2000dnf2000
3-08-09, 13:08
arkadaşlar solarium içim kanser yapıyor diyorlar.
Gazete ve Televizyonlarda da kesin olarak gösteriliyor.
Bende solarium'a giderdim ama eşim hep karşı çıkardı. Zararı vardır diye. Çünkü vücudumda "ben" sayısı iyice arttı.
Bir de şimdi böyle haberler çıkınca tamamem bıraktım.
Gerçi çok da güzel oluyordu ama, sağlığım her şeyden önemli.

arztez
9-08-09, 18:08
ankarada şuan için dakıka fiyatlarından heberı olan varmı kızlar.bronzlugumu korumak için gitmek istiyorum aslında..

sevimy
10-08-09, 11:08
ankaradaki solaryum merkezlerine baktım dakikası 1 tl miş bana çok ucuz geldi belkide iyi bir yer değildir. soysal pasajının orada biyerdeymiş.netten bulabilirsin adres ve telini

arztez
10-08-09, 15:08
cnm isim biliomusun oranın.fiyat iyiymiş

sophronie
20-08-09, 09:08
yazları buğday tenli, kışları bembeyaz oluyorum. yazdaki bronzluğumu kışında sürdürmek için solaryuma gitmeyi düşünüyorum. 17 yaşındayım sizce bi zararı olur mu?

ve izmirdeki solaryum merkezleri ve fiyatları hakkında bilginiz var mı? şimdiden teşekkürler =)

Ndakota
9-09-09, 03:09
girin hiçbişey olmaz..ben 2 sene düzenli girdim ama şunu söyleyebilirim ki güneş yanığının yerini hiçbirşey tutmuyor..ve son 2 senedir girmiyorum =)

bahargunesi
9-09-09, 13:09
arkadaşlar ben ilk kez giricem solaryuma ve açıkcası bu zamana kadar doğru dürüst tatile gitme şansım olmadı ve amele yanığı denilen yanık izlerim var örneğin kollarım çok koyu göğüs bölgem beyz sırtım beyaz bacaklarım filan da öyle. solaryuma kaç seans gitmem lazım ki vücudum tek renk olsun ben buğday tenliyim 10 dk dan başlamam iyi olurmu sizce? ayrıca bazı arkadaşlar solaryuma girerken krem kullanmayın diyo hangisi doğru yüzümü de çok yakmak istemiyorum ne yapmalıyım lütfen beni ayrıntılı bir şekilde bilgilendirin lütfeeennnnnnn...çok önemli.

bahargunesi
12-09-09, 06:09
melis_87
arkadaşlar ben ilk kez giricem solaryuma ve açıkcası bu zamana kadar doğru dürüst tatile gitme şansım olmadı ve amele yanığı denilen yanık izlerim var örneğin kollarım çok koyu göğüs bölgem beyz sırtım beyaz bacaklarım filan da öyle. solaryuma kaç seans gitmem lazım ki vücudum tek renk olsun ben buğday tenliyim 10 dk dan başlamam iyi olurmu sizce? ayrıca bazı arkadaşlar solaryuma girerken krem kullanmayın diyo hangisi doğru yüzümü de çok yakmak istemiyorum ne yapmalıyım lütfen beni ayrıntılı bir şekilde bilgilendirin lütfeeennnnnnn...çok önemli.
arkadaşlar ilginize gerçekten teşekkür ederim beni aydınlattınız!!!!!!!!!!!

pamukluprenses
17-09-09, 22:09
kızlar mazur görün ama bişi sorucam ne ile giriyosunuz solaryuma ve özel solaryum kremleri varmış onları kullanıomusunuz arkadaş 2 yıldır düzenli giriyorum diyo cevaplarsan sevinirim

burfe
21-10-09, 14:10
benim bronzluğum tam olarak gitmiş değil ama açılmaya başladı bende düşünüyorum gitmeyi temiz ve güvenilir biyer bakıcam civardan tabi fiyatlarıda önemli..umarım kısa zamanda istediğim bronzluğu elde ederim ..