TEST

Kalıcı makyaj yaptıranlar

eceda2003
30-11-07, 19:11
Kızlar bugün kalıcı makyaj uygulaması yaptırdım gözümün üstüne çok canım yanıyor.Uygulanırken iğneyle uygulandığı için öncelikle canım yandı.Şimdide ağrı var.4 gün boyunca yüzüme su değmeyecek.Ne güzel değilmi?Ameliyat gibi birşey yaa.Bu konuyu açmamın sebebi ben araştırırken bu konu hakkında fazla bilgi bulamadım.Bulduklarımda pazarlama amaçlı yapılan şeylerdi.Gelişmeleri size yazarım.

eceda2003
1-12-07, 09:12
ezgip
geçmiş olsn memnunmusun bari değdimi sence ağrına?
Şuan birşey söylemek için çok erken çünkü göz kapaklarım şiş ve göz altım mor. igrençç yaa. Gelişmeleri yazarım buraya.

HülyaBraun
2-12-07, 18:12
yaptirmadan önce bilgi toplasaydin daha iyi olurdu hafif kizarginlik ve sislik olabilir ama morluk olmasi beni cok sasirtti

ben güzellik uzmaniyim ve bende yaptirdim
1 gün sanki cok aglamis gibi hafif siskinlik vardi ertesi gün birseyim kalmamisti..

eceda2003
3-12-07, 09:12
HülyaBraun
yaptirmadan önce bilgi toplasaydin daha iyi olurdu hafif kizarginlik ve sislik olabilir ama morluk olmasi beni cok sasirtti

ben güzellik uzmaniyim ve bende yaptirdim
1 gün sanki cok aglamis gibi hafif siskinlik vardi ertesi gün birseyim kalmamisti..
Morluk aşırı değil ama cilt rengim değişmişti.Şimdi iyiyim allaha şükür.Krem vermişti onu sürüyorum.Bugün 3 gün oldu.Aslında göz altıma da yaptıracaktım ama korktum.İlerde düşünüyorum.Siz güzellik uzmanısınız bilirsiniz.Mavi istedim siyah yaptı mavi benim makyajda en çok kullandığım renktir.Mavi tonu yokmu kalıcı makyajda.Birde kirpiklerinize zarar vermedi değilmi? Araştırdım ama net bilgi veren yok.Buarasıda arkadaşımın yeri olduğu için güvendim ama sanki ilk defa kalıcı makyaj uygulaması görmüşler gibi davrandılar sonda.Ondan şüphelendim.

HülyaBraun
3-12-07, 21:12
istedigin her tonda yapmalari gerekiyordu siyah gri yesil acik ve koyu mavi..
bu boyalar cok pahali ve en cok kullanilan siyah oldugu icin o an yaninda yoktu belkide..
bilgi olsun diye yaziyorum. bu tür uygulamalar yaptirmadan önce ön konusma sart..sorulariniz korkulariniz herseyi acikca konusmali ve bilgi edinmelisiniz...
kullandiklari boyalarin standarti ignelerin sterilligi resimlerle önce sonra halleri
olabilecek risikolar vs.
ondan sonra bir düsünme süresi gerek..
ve bu ön bilgilerden emin olmadikca veya kacamak cevaplar almissaniz yaptirmanizi tavsiye etmem.

birde 3-4 gün sonrasi bakimi ve daha sonradan boya kabul edilmeyen bölgelere yeniden uygulama mutlaka bedava olmli unutmayin

eceda2003
6-12-07, 08:12
HülyaBraun
istedigin her tonda yapmalari gerekiyordu siyah gri yesil acik ve koyu mavi..
bu boyalar cok pahali ve en cok kullanilan siyah oldugu icin o an yaninda yoktu belkide..
bilgi olsun diye yaziyorum. bu tür uygulamalar yaptirmadan önce ön konusma sart..sorulariniz korkulariniz herseyi acikca konusmali ve bilgi edinmelisiniz...
kullandiklari boyalarin standarti ignelerin sterilligi resimlerle önce sonra halleri
olabilecek risikolar vs.
ondan sonra bir düsünme süresi gerek..
ve bu ön bilgilerden emin olmadikca veya kacamak cevaplar almissaniz yaptirmanizi tavsiye etmem.

birde 3-4 gün sonrasi bakimi ve daha sonradan boya kabul edilmeyen bölgelere yeniden uygulama mutlaka bedava olmli unutmayin
Teşekkür ederim.Aslında arkadaşım arayıcılığı ile geldiği için estetisyen arkadaşıma güvenip yaptırdım.Ama çokta memnun değilim çünkü çok belirgin değil.Yani sanki sadece kirpik dipleri doldurulmuş gibi duruyor.Sizde resimler ve tavsiye edeceğiniz yer yokmu.Yada sizin sadece göz resiminizin olduğu bir resim yokmu.Bende ona göre gidip arkadaşla konuşucam aracılık yapmasın diye.

HülyaBraun
10-12-07, 07:12

HülyaBraun
10-12-07, 07:12
mutlaka düzeltmelerini isteyin.sizin hosunuza gidene kadar para alamadan düzeltme yapmalari gerek

Kaguya Hime
21-01-08, 14:01
Ben de düsünüyorum,ama korktum acikcasi.Agri olabilecegi hic aklima gelmedi.Simdi nasilsin?Ve sadece göze mi yaptirdin?Ben gözümü düsünüyordum ama.....?

Sarı
21-01-08, 15:01
Kızlar, kızmayın ama abdeste engel teşkil ediyor, bitkisel formül bile olsa içine kalıcılığı sağlayan kimyasal maddeler karışıyor ve bunun da su geçirgeiği şüphelidir. Aynı vücut dövmeleri gibidir. Cünüp gezersiniz mazallah... hatırlatam dedim.

Sarı
21-01-08, 15:01
Muhteşem göründüğü kesim ama...

BarbunyaPilaki
24-01-08, 08:01
Bende yaptırmayı düşünüyorum ozgurdu şimdi nasılsın iyileştimi gözlerin, memnunmusun? birde fiyatı ne kadar bilgi verirsen sevinirim.

Larem_
KIZLar bunun bi süreci war mı yoksa öMür Boyumu kaLıyo :S

kuzum
A benim güzel arkadaşım, haddim değil ama sen evde kendin hergün değişik renklerle makyaj yapsaydın, olmazmıydı. Değdimi bu kadar acıya:sm_confused:

eceda2003
24-01-08, 10:01
Valla aslında yaptırmaya değer.Sadece dikkat etmek gereken iyi bir yerde yaptırmak.Şimdi tekrar gideceğim üzerinden bir kere daha geçecekler.Ozaman daha iyi tutuyormuş.Ben farklı bir yerde gözlerimin altınada yaptırmayı düşünüyorum.İlk andaki şişme beni çok korkutmuştu.Ben sadece üstü 150 ytlye yaptırdım ama altıda yaptırsaydım ikisi 200 ytl olacaktı. Yapılırken öyle bir korktum ki alta yaptırmaya vazgeçtim.Ama yaza kadar onuda yaptırmayı düşünüyorum.Abdest tutmaz diyen arkadaşlar ben abdestliyken yaptırdım.Dişimize doldu kaplama yapıyoruz.Saçımı boyuyoruz zaten.Buda aynı şey. Bana ters gelmedi.
Evde değişik değişik makyaj yapıyoruz ama benim yaptırma amacım tatillerde denize girerkende sorunsuz olması.Birde sabahlarıda güzel uyanmak.

kuzum
24-01-08, 11:01
ozgurdu
Evde değişik değişik makyaj yapıyoruz ama benim yaptırma amacım tatillerde denize girerkende sorunsuz olması.Birde sabahlarıda güzel uyanmak.
Vay seni uyanık, seni çakal seniiiiKötü Kazen

SUTASAYRAN
24-01-08, 16:01
bence hiç sağlıklı deil arkadaşıma abdest konusunda katılıyorum

_nesrin_
24-01-08, 23:01
bence doğal halinle kalsaydın daha iyi olurdu bu bir takım başka bir kimliğe bürünme sürekli birde her sabah aynaya baktığında senin sen olmadığını fark etmek güzel olabilir belki ama günlük kıyafetine göre kendin yapsaydın tabi yinede tercih senin ama bu kadar eziyete değmez bence eminim doğal halin daha güzeldir..

Sarı
25-01-08, 02:01
ozgurdu
Valla aslında yaptırmaya değer.Sadece dikkat etmek gereken iyi bir yerde yaptırmak.Şimdi tekrar gideceğim üzerinden bir kere daha geçecekler.Ozaman daha iyi tutuyormuş.Ben farklı bir yerde gözlerimin altınada yaptırmayı düşünüyorum.İlk andaki şişme beni çok korkutmuştu.Ben sadece üstü 150 ytlye yaptırdım ama altıda yaptırsaydım ikisi 200 ytl olacaktı. Yapılırken öyle bir korktum ki alta yaptırmaya vazgeçtim.Ama yaza kadar onuda yaptırmayı düşünüyorum.Abdest tutmaz diyen arkadaşlar ben abdestliyken yaptırdım.Dişimize doldu kaplama yapıyoruz.Saçımı boyuyoruz zaten.Buda aynı şey. Bana ters gelmedi.
Dolgu zarurettir, mecburidir yani. Üzerinden abdesttin geçerli olacağı buyurulmuş. Boya ise sadece saçın üzerindedir. Kadın eşi isterse ya da ona güzel görünmek için boyayabilir. Bir gün peygamberimize gelen bir kadın, ''Ya Resulallah, benim saçım çok abdest alacağım zaman çok su harcıyorum, ne yapayım'' -malum su kıymetli- diye sorduğu zaman ''avuçlarına aldığın suyu saçının diplerine yedir yanıtını almış. Önemli olan gözeneklerin suya temasıdır. Cünkü cinsel ilişki sonrasında bütün gözenekler tıkanır. Abdest sağlık için erekli görülmüş farzdır.
Dövmenin içeriği şüpheli ve peygamberimiz şüpheli şeylerden uzak durunuz buyurmuştur.

crazy
5-03-08, 14:03
kızlar kalıcı makyaj yaptırmak istiyorum kaşlarıma ,çünkü kaşlarımın bir kısmı küstü çıkmıyor bir kısmıda zaman zaman dökülüp tekrar çıkıyor kötü bi durum yani ve hergün olmayan kısımları kalemle hafif boyuyorum istanbulda yaptırıpta memnun kalanınız varmı acaba? abdest için gözeneklerin açık kalması önemli ve birkaç yerle görüştüm bu dövme gibi olmuyormuş bitkisel yapıyorlarmış ve gözenekler kapanmıyormuş.

zeyno32
15-03-08, 21:03
arkadaşlar kalıcı makyajın maliyeti ne kadar acaba?

eceda2003
16-03-08, 10:03
Canım ben göz üstü ve altını 200 ytlye yaptıracaktım ama göz üstüne yaptırırken korktum alta yaptıramadım oyüzden 150 ytl ödedim.Şimdi tekrar gidip üstünden bir daha geçilecek o parasız ama korkuyorum.Biraz acıyor.Ama bu yaz denize girerken rahat olucam..

deruş
16-03-08, 15:03
ya ben merak ettim yani sasırdım bu kalıcı makyaj iğneyle uygulanıyomuş belliki dövme yapar gibi yapılıyo dövmelere bile helede hijyenik yere yaptırılıyosa asırı pahalı oluyor.. ki bu göz üstüne yapılıyor daha zahmetli ve daha zor riskli bişey sanki maliyeti daha fazla olmalı gibi geldi bana.. yoksa bukadar ucuzduda ben mi yanılmısım ???

eCeCe
18-03-08, 20:03
gecmiş olsun süper düşünmüşsün.bende isyiyoru ama cesaret edemiyorum.ne kadar sürüyor bu işlem ve çok mu acıdı??

ELZKRY
19-03-08, 10:03
Yaptiran Arkadaşlar Resimlerini Koyarlarsa Bizde Görmüş Oluruz Ve Yaptirma Olasiliğimiz Yüksek Olur

hulyab
20-03-08, 13:03
ömür boyu aynı tonlar olması çok sıkıcı ya:)

BenLiLa
20-03-08, 21:03
bir nevi kalıcı dövme he?
ben doğallıktan yanayım...
sabah uyanır gider makyajımı yaparım :teytey:
ne can acısı ne sağlık tasası....
akşam oluncada yıkarım bebekler gibi uyurum :teytey:
hiiiç canımı yakamam....
ve bende abdets geçirmediğine inanıyorum...
riske atamam ölüm var kalım vaaar....

Zuhal_
28-03-08, 06:03
cok gür simsiyah kaslarim vardi,zamanla cok yolmaktan seyreldi inceldi.bende kalici makyaj yaptirdim ama aci ne hissetmedim dogrusu ve bi kerede yapilmadi bende.makyaji yapan bayan iki hafta araliklarla 3 kez yapicani söyledi.kasin durumuna bakicam,cildin boyayi ne kadar aticak dedi.ilk gidisimin sonunda renk baya acildi.gecen hafta tekrar gittim,suan daha koyulasti ve haftaya gidisimde bitecek.gayet memnun kaldim ben:icecream:

cozys
22-04-08, 23:04
Bende kalıcı eyeliner yaptırmak istiyorum ama birazda korkuyorum açıkçası. Zaten ben parama da kıyamam muhtemelen.
Her zaman siyah kullanıyorum ben göz kalemi. Acelem olupda gözüme kalem çekemediğim zaman arkadaşlarım hastamısın çok solgun görünüyorsun diyorlar. O yüzden diyorum acaba yaptırsammı diye. Aslında makyaj yapmak zevkli bişi benim için ama temizlemesi deli ediyor beni. :KK43:

cozys
22-04-08, 23:04
söylemeyi unuttum kaşları dökülen arkadaş için, kesinlikle göz kalemi ile boyamamasını tavsiye ediyorum, çünkü gözkalemiyle boyamak kaşları daha da zayıflatıyor ve dökülmeyi arttırıyor.

Kuzucugum
23-04-08, 03:04
Allahin verdigi guzellik yetmiyormu yahuşutarafagitti

Musique
26-04-08, 17:04
Dövme yaptıran kişiler bilir,bazı dövmeler deri altına boya enjekte edilmesiyle yapılıyor,deri üstünde kapladığı bir alan yok,buda alınan abdestte engel teşkil etmiyor diye düşünüyorum,sonuçta normaldede deri altını ıslatamıyoruz,deri üstündede temiz olduktan sonra hiçbir dini sakıncası yok!Ama kalıcı göz makyajı deri altınamı üstünemi enjekte bilemiyorum... bie arkadaşımın düşüncesine katılıyorum,saçlara boya yaptırılıyor,tamemen doğallığı bir madde ile kaplanıyor... bu bence abdest konusunu daha çok etkiler...

EU1
1-05-08, 09:05
[​IMG][/QUOTE]

bu gözün ve yüzün makyajsız kalem değmemiş hali daha güzel ve genç geldi bana:bbo:.

Kuzucugum
1-05-08, 13:05
Bazi arkadaslar demis deri altina yapilan dovme abdeste mani filan hayir abdeste mani digil fakat dinimizde dövme yaptiran kisi lanetlenmistir, ama abdest sayiliyor, yani abdestle ilgisi yok arkadaslar sadece belirtmek istedim sevgiler....

eceda2003
4-05-08, 09:05
Kuzucugum
Bazi arkadaslar demis deri altina yapilan dovme abdeste mani filan hayir abdeste mani digil fakat dinimizde dövme yaptiran kisi lanetlenmistir, ama abdest sayiliyor, yani abdestle ilgisi yok arkadaslar sadece belirtmek istedim sevgiler....
Canım herkesin kendi görüşürüdür.Ama bence vücuda yapılan resim yada benzeri şeyler haramdır diye düşünüyorum.Yani oda eski insanların taptığı şeyler yüzünden.Ama göze yada dudağa çekilen bir çizginin nesi haram olabilir diye düşünüyorum ve ben haram olmadığını düşünüyorum.
(bu benim görüşürüm)

Kuzucugum
5-05-08, 02:05
ozgurdu
Canım herkesin kendi görüşürüdür.Ama bence vücuda yapılan resim yada benzeri şeyler haramdır diye düşünüyorum.Yani oda eski insanların taptığı şeyler yüzünden.Ama göze yada dudağa çekilen bir çizginin nesi haram olabilir diye düşünüyorum ve ben haram olmadığını düşünüyorum.
(bu benim görüşürüm)
Tatlim islamiyette senin gorusun,benim gorusum yoktur...Tek birsey vardir haramsa haram,helalse helaldir....

Buhari ve Müslim'de rivayet edilen hadislerde, Peygamber Efendimiz (A.s.m.) dövme yapmayı ve yaptırmayı yasaklamış, bunları yaptıranın İlahi rahmete liyakatini kaybettiklerini bildirmiştir.

cihannur27
8-05-08, 07:05
Kalıcı makyajı Hülya arkadaşımında dediği gibi uzman tarafından,güvenilir bir merkeze yaptırmalısınız.Bu işin arkadaşı,akrabası olmamalı çünki, steril şartlarda ve kaliteli ürünlerle yaptırmağınız zaman riskleri oluşuyor. Morluklarınız dışında herşey normal.Bende salonumda uyguluyorum. Sormak istediğiniz konularda yardımcı olabilirim.Güle güle kullanın..

KeLeB3K
9-05-08, 14:05
ankarada guvenilir ve profesyonel kalıcı makyaj yapan yer bilen var mı??

semaa
11-05-08, 13:05
bende kaşlarımı boyatmak istiyorum ama ne kadar kalıyo acaba bilgisi olan varmı

eceda2003
11-05-08, 15:05
semaa
bende kaşlarımı boyatmak istiyorum ama ne kadar kalıyo acaba bilgisi olan varmı
3-5 yıl arası.iyi bir yerde yaptır iyice bir araştır.

Gozzy
14-05-08, 19:05
annem kaslarini yaptirmisti 3 yillik dediler halen cikmadi cokda pisman :KK43:

nanelinargile
14-05-08, 20:05
Sarı
Dolgu zarurettir, mecburidir yani. Üzerinden abdesttin geçerli olacağı buyurulmuş. Boya ise sadece saçın üzerindedir. Kadın eşi isterse ya da ona güzel görünmek için boyayabilir. Bir gün peygamberimize gelen bir kadın, ''Ya Resulallah, benim saçım çok abdest alacağım zaman çok su harcıyorum, ne yapayım'' -malum su kıymetli- diye sorduğu zaman ''avuçlarına aldığın suyu saçının diplerine yedir yanıtını almış. Önemli olan gözeneklerin suya temasıdır. Cünkü cinsel ilişki sonrasında bütün gözenekler tıkanır. Abdest sağlık için erekli görülmüş farzdır.
Dövmenin içeriği şüpheli ve peygamberimiz şüpheli şeylerden uzak durunuz buyurmuştur.
iyi de sevgili arkadaslar, ozgurdu arkadasımız, "kalıcı makyaj yaptırdım, bunun dinde yeri nedir" diye sormamis ki. benden baska yaptiran var mi demis. Bu abdest konusunda da tercihini ve uygulamasini yazmis, bunun ustune hala "abdesti gecerli olur mu" içerikli mesajları yazmanın geregi yok bence. a.s.

ece_kaan
14-05-08, 20:05
dini konular buraya taşımayalım lütfen sadeece kalıcı makyaj hakkında paylaşım yapalım merak edenler diğer dölüme konu açsınlar

nanelinargile
15-05-08, 05:05
ece_kaan
dini konular buraya taşımayalım lütfen sadeece kalıcı makyaj hakkında paylaşım yapalım merak edenler diğer dölüme konu açsınlar
kesinlikle hemfikiriz.

sweet25
22-05-08, 18:05
merhaba kızlar bende göz için düşünüyorum fakat fiyatını merak ediyorum bu işlemin birde gözü ne kadar sürede yapıyorlar ve çok acı oluyaormu bilgilendirirseniz sevinirim

eceda2003
24-05-08, 22:05
sweet25
merhaba kızlar bende göz için düşünüyorum fakat fiyatını merak ediyorum bu işlemin birde gözü ne kadar sürede yapıyorlar ve çok acı oluyaormu bilgilendirirseniz sevinirim
Sanırım yarım saate yakın sürdü ve acı var acııı.Ben üst göz kapağıma yaptırdım aynı anda alt kapağada yaptırcaktım ama dayanamadım.Sonra yaptırırım dedim ama korkudan gitmiyorum.Hatta üste tekrar kontür geçilecek ona bile gidemiyorum.:1shok:

Gozzy
24-05-08, 22:05
goz kapagi cok acir ya cok hassas orasi bide ya yanlislikla igne gozunuze girerse allah korusun ya. elimle cizerim her sabah valla

Gozzy
24-05-08, 23:05
umutsuzum
kalıcı makyaj yaptıran birçok kişi tanıyorum bu makyajlar ömür boyu değil.3 yada 4 yıl gibi ...oda güneşte kalma süreniz uzun olursa süresi daha az oluyor ve bu yaptıran kişilerin birçoğu farklı merkezlerde yaptırmışlar.Aynı yerde olsa makyajın uzun süre dayanmaması uzmanın hatası yada başka şey diye düşüneceğim.Ama özellikle dudaklarına yaptıranların çoğunun dudaklarında enfeksiyon kapmış (şişmiş, iltahaplanmış).Belkide kalıcı makyajın süresinin uzun yada kısa olması cilt tipine bağlı diye düşünüyorum tabiii güzellik uzmanı değilim fakat izlenimim bu.
evet katiliyorum ben sana tamamen cilde bagli. halam ve annem kaslarini ayni zamanda yaptilar halaminki cikti anneminki halen duruyo

Dolcissimo
31-05-08, 18:05
ben kaşıma yaptrmak isyorum her yere degil bazı yerlerde cıkmıyo kaşım ve kaşlarım asimetrik onları orantılamak içn yaptrmak istyrm ama yaptran arkadaslar memnun mu?ayrıca ne kadara yaptrmışlar?

gözdey_85
31-05-08, 18:05
kalıcı göz makyajında gözlere kalıcı eye liner çekilince sürmeli gibi mi oluor yoksa belli belirsiz mi oluor?