Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

pinkyminky
14-11-08, 18:11
arkadaşlar aynı problem bende de var..fark edip internette araştırma yapmaya başlayınca burayı buldum bütün yorumları okudum diyebilirim..çok güzel bbir bağ kurmuşsunuz aranızda ben de ilk başlarda çok bunalmiştim hala zaman zaman öyle hissediyorum diyebilrim..ben fakeder etmez hemen jinekoloğa gittim aynı zamanda mantar problemim de vardı ilaçlar verdi mantar için, siğiller için de cildiyeye yönlendirdi..geçen hafta smear testimin sonucunu aldım temiz çikti jinekolog gözün aydın temiz çikti falan dedi sonra cildiyeye gittim cildiyeci de temiz çikabilir ama bu hpv taşımadığın anlamına gelmez dedi bende de karnıbahar görünümünde oluşmuştu görüntü itibariyle tipik hpv falan dedi kriyoterapi uygulayalım dedi (yani dondurma) ben de kabul ettim şimdi üstünden 3 gün falan geçti hiç bir değişiklik yok anlaamdım ben bundan bir kızarıklık dahi yok yani aynen de duruyolar canım sıkıldı ya..şimdi biz smear testini boşa mı yaptrıyoruz tam gerçeği yansıtmama ihtimali varsa kafam karişti:uhm:

beex
15-11-08, 14:11
slm kızlar bende yaktırdıktan sonra hiç çıkmadı.2 buçuk ay oldu tekrarlamasından korkuyorum.çörek otu,polene devam ediyorum.bır tek rahmımdeki yara kaldı onu yaktırırkende içeride varmı dıye sorucam.inşallah yoktur.butun bunlar bittınce de butun iç çamaşırlarımı pamuklu yenılerıyle deiştiricem.birde ağdacılardan sogudum su olaydan sonra o yuzden uygun bı yer buldum bi arkadasım tavsıyesıyle lazer yaptırıyorum.2. seansı bıttı.memnunum hijyen açısından sürekli temiz olsun istiyorum.takıntı oldu.azımlıyım yıkılmayın sizde bol bol bagısıklık sıstemınızı güçlendırın.kendı yaptıklarımı ve fikirlerimi siz kardeşlerımle paylasmak istedım.yarayı yaktırdıktan sonrakı donemıde anlatacagım.sevgıyle saglıkla kalın

loginistanbul
15-11-08, 15:11
kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

lutfen bana cvp verın ...
sorumu tekrar soruyorum.bundan 6 ay once sıgıllermı yaktırmıstım.sımdı ıse rahım agzında cıktı.gecen sefer 3 mılyara bır profesore yaktırmıstım.sımdı o parayı veremem.bana tavsiye edeBILECEGINIZ BIR YER VAR MI?AVRUPA YAKASI OLURSA COK SEVINIRIM..

LÜTFEN CVP YAZIN.BURDAN ALACAGIM CVPLAR BENIM ICIN COK ONEMLIIIIIIIIIIIIIII

loginistanbul
15-11-08, 15:11
çaresizlil içinde şu pc basında oturmak canımı sıkyor kızlar!ben bu lanet hastalıktan kurtulamıycak mıyım ya:KK43::KK43:cok sıkıldım ya bunalıyorum ölmek ıstıyorum........

April
16-11-08, 16:11
loginistanbul
çaresizlil içinde şu pc basında oturmak canımı sıkyor kızlar!ben bu lanet hastalıktan kurtulamıycak mıyım ya:KK43::KK43:cok sıkıldım ya bunalıyorum ölmek ıstıyorum........
ayy
canım benim ya noldu sana....???
dur telaş yapma hemen kuzum!
rahim ağzında nasıl siğil çıktı anlamadım canım, vajina girişi demek istedin sanırım.

ben sana doktor tavsiye ederim ama anadolu yakasında tatlım. özel göztepe hastanesinde. Fatih Esen. bence mutlaka ona gitmelisin. bu konuda çok iyidir.
benim ameliyat olduğum (yumurtalık kisti) doktorum ise İkitellide. Batı Bahat Hospital. Serkan Özkul. bu hastanenin kitlesi daha değişik. ama doktor önemli benim için dersen, ben doktordan çok memnun kaldım. fakat genital siğil konusunda nasıl olduğunu bilemiyorum. kendisi Tüp bebek uzmanı. yine de elinden geleni yapar. hastane temiz ve güzel bir yer. lokasyondan dolayı çok kalabalık oluyor yalnız.

canım arkadaşım, kendine eziyet etme nolur,...bak böyle yaparak siğillerin tekrarlamasına sebep oluyosun :KK43:((

April
pinkyminky
arkadaşlar aynı problem bende de var..fark edip internette araştırma yapmaya başlayınca burayı buldum bütün yorumları okudum diyebilirim..çok güzel bbir bağ kurmuşsunuz aranızda ben de ilk başlarda çok bunalmiştim hala zaman zaman öyle hissediyorum diyebilrim..ben fakeder etmez hemen jinekoloğa gittim aynı zamanda mantar problemim de vardı ilaçlar verdi mantar için, siğiller için de cildiyeye yönlendirdi..geçen hafta smear testimin sonucunu aldım temiz çikti jinekolog gözün aydın temiz çikti falan dedi sonra cildiyeye gittim cildiyeci de temiz çikabilir ama bu hpv taşımadığın anlamına gelmez dedi bende de karnıbahar görünümünde oluşmuştu görüntü itibariyle tipik hpv falan dedi kriyoterapi uygulayalım dedi (yani dondurma) ben de kabul ettim şimdi üstünden 3 gün falan geçti hiç bir değişiklik yok anlaamdım ben bundan bir kızarıklık dahi yok yani aynen de duruyolar canım sıkıldı ya..şimdi biz smear testini boşa mı yaptrıyoruz tam gerçeği yansıtmama ihtimali varsa kafam karişti:uhm:
merhabalar, aramıza hoş geldin...(keşke hastalık olmasaydı tabi :)

canım, HPV virüsünün 2 tane tehlikeli tipi var ve bunlar 10-15 yılda tedavi edilmezse rahimağzı kanserine yol açabiliyorlar ama bu tipler, görünürde siğile sebep olmuyorlar. yani sende siğil varsa kafan rahat olabilir. yine de doktorlar, konntrol ve önlem almak adına, her siğil vakasını da Smear testi ile kontrol ederler. Smear testinde, rahim ağzı sıvısından alınan örnekte, kanser öncesi lezyon olup olmadığına bakılır. yani kanserli hücre taramasıdır smear...eğer sen ayrı bir talep ile smear'de HPV taraması da istersen, ona da bakarlar. ama sende zaten siğil var yani HPV'nin bir çeşidi mevcut. o yüzden sende sadece kanser taraması yaptılar...anlaştık mı ?

eğer riskli tipten birini taşıyıp taşımadığını merak ediyorsan, siğillerinden bir örnek alınır (biopsi) o incelendikten sonra DNA ile tip teşhisi konur. sen bunu yaptırmadın...doktorun da gerek görmemiş.

şimmmdiiiik, dondurduğun siğiller halen geçmedi diyorsun. bu konuda doktorunla acilen konuşmalısın canım... ben dondurma tecrübesi yaşamadım, bu konuda net bilgim yok malesef...ama geçmesi gerekiyordu sanırım olanların...

şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar canım, sevgiyle kal, geçmiş olsunn =))a.s.

enesin_annesi
ya bu sigili tarif edermisiniz okumak için bakındım bulamadım bilmiyorum belki bendede vardır
arada bir sivilce gibi iltihapsız bişeyler çıkıyor hiç doktora görünmedim olabilir mi sizce

pinkyminky
16-11-08, 19:11
nisan.
merhabalar, aramıza hoş geldin...(keşke hastalık olmasaydı tabi :)

canım, HPV virüsünün 2 tane tehlikeli tipi var ve bunlar 10-15 yılda tedavi edilmezse rahimağzı kanserine yol açabiliyorlar ama bu tipler, görünürde siğile sebep olmuyorlar. yani sende siğil varsa kafan rahat olabilir. yine de doktorlar, konntrol ve önlem almak adına, her siğil vakasını da Smear testi ile kontrol ederler. Smear testinde, rahim ağzı sıvısından alınan örnekte, kanser öncesi lezyon olup olmadığına bakılır. yani kanserli hücre taramasıdır smear...eğer sen ayrı bir talep ile smear'de HPV taraması da istersen, ona da bakarlar. ama sende zaten siğil var yani HPV'nin bir çeşidi mevcut. o yüzden sende sadece kanser taraması yaptılar...anlaştık mı ?

eğer riskli tipten birini taşıyıp taşımadığını merak ediyorsan, siğillerinden bir örnek alınır (biopsi) o incelendikten sonra DNA ile tip teşhisi konur. sen bunu yaptırmadın...doktorun da gerek görmemiş.

şimmmdiiiik, dondurduğun siğiller halen geçmedi diyorsun. bu konuda doktorunla acilen konuşmalısın canım... ben dondurma tecrübesi yaşamadım, bu konuda net bilgim yok malesef...ama geçmesi gerekiyordu sanırım olanların...

şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar canım, sevgiyle kal, geçmiş olsunn =))a.s.
nisancım çok teşekkür ederim valla dr lar senin kadar açıklama yapmıyor :) şimdi anladım test olayını..benim dondurma işlemimi cildiyeci yaptı bakalım yarın öbür gün gidip göstericem tekrar...bir jinekolog bir cildiye arasında mekik dokumaktan sıkıldım herkes yaktırma işlemini cildiyeye mi yaptırıyor acaba? yoksa ben de yakma işlemi yapan bir jinekolog mu bulmalıyım kendime

chica81
16-11-08, 21:11
ben jinekoloğa gittim canım bence sen de öyle yap.

handefe
17-11-08, 07:11
merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım bende de siğil ve rahim ağzı yarası vardı. ikisinide tek seansda yaktırdım. siğiller baya yayılmıştı hatta anüsün orda bile iki tane vardı onlarda yara da dahil yakıldı. yarayla ilgili zatenn hiçbir şikayetim yok ama bu siğillerin olduğu bölge sürekli nemli olduğundanmıdır perşembe günü 1 hafta oldu yani 1,5 haftadır iyileşmedi. sizin yaktıranların ne zaman tamamen kapandı bu siğil yakısı yerler.... siğil bitti şimdi onu takıyom kafayaİ:)

pinkyminky
17-11-08, 09:11
handefe
merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım bende de siğil ve rahim ağzı yarası vardı. ikisinide tek seansda yaktırdım. siğiller baya yayılmıştı hatta anüsün orda bile iki tane vardı onlarda yara da dahil yakıldı. yarayla ilgili zatenn hiçbir şikayetim yok ama bu siğillerin olduğu bölge sürekli nemli olduğundanmıdır perşembe günü 1 hafta oldu yani 1,5 haftadır iyileşmedi. sizin yaktıranların ne zaman tamamen kapandı bu siğil yakısı yerler.... siğil bitti şimdi onu takıyom kafayaİ:)
merhaba handefe..belki baya yayılmış olduğundan çok yerini yakmişlardır o yüzden iyileşmesi zaman aliyordur..duyduğuma göre vajina çok rahat yeniliyormuş kendini mutlaka geçer genelde silverdin veriyorlar sanırım sen de kullaniyorsundur.. benim sana sorum olacak yakma işleminde canın çok yandı mı bir de yakma işleminden sonra hemen sonuç aliniyor mu mesela ben 1 hafta önce dondurdum aynen siğiller duruyor :kızgın: belki benim de yaktırmam gerekir..bir de maliyet açisindan nasıl bir tedavi bilgilendirirsen sevinirim canım:1rolleyes: geçmiş olsun umarım tekrarlamaz a.s.

beex
17-11-08, 10:11
loginistanbul
kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

lutfen bana cvp verın ...
sorumu tekrar soruyorum.bundan 6 ay once sıgıllermı yaktırmıstım.sımdı ıse rahım agzında cıktı.gecen sefer 3 mılyara bır profesore yaktırmıstım.sımdı o parayı veremem.bana tavsiye edeBILECEGINIZ BIR YER VAR MI?AVRUPA YAKASI OLURSA COK SEVINIRIM..

LÜTFEN CVP YAZIN.BURDAN ALACAGIM CVPLAR BENIM ICIN COK ONEMLIIIIIIIIIIIIIII
çok geçmiş olsun öncelikle çok pahalıya yaktırmıssın cnm siillerını ama anlıyorum.en iyi şekilde olsun istemişsindir.ben bakırköy yenimahallede yaktırdım ssk.lı oldugum içinde hiç para vermedim 8 tane falandı siiller anestezi yaptılar ve hepsınden kurtuldum.ama çok ilgi yok öyle yerlerde ve kontrole bıle çagırmadılar.ayıldım ve evın yolunu tuttum açıkcası.krem verdıler sadece bende senın gıbı herkese soruyordum.sonra çalıştıgım yerde tesadufen karı koca doktor olan bı çiftle tanıstım.adama derdimi anlattım kendısı gene bakırköy sadı konuk hastanesınde doktor ve ona gıttım.benımde rahım ağzımda yara varmıs ve çok buyukmus 3 tane ayrı ayrı parca aldılar ve çok ilgilendıler.kolposkopi bıyopsı hepsını yaptılar.sonuçlarım yenı çıktı fırsat bulunca tekrar gıdıp onları gosterecegım.orada sıramı beklerken hastalarlada konusma fırsatım oldu hepsi memnunmuş doğumlarını orda yapmıslar yanı genel gözlem olarak gıdenler memnun ama her hafta doktorlar dişiyor.sen muhtemelen sptık servısıne gıdeceksın benım gıbı orda hoca bakacak senın durumuna.bana öyle olmustu.sadece orayı tavsıye edebılırım cunku daha oncekı yazılarımdada var özele gıttım ilk zamanlarımda ve rezil oldum paramla.bos yere zamanım gitti.hemde araştırma hastahanesi oldugu için iyi derım ben ve tavsıye ederım.tekrar geçmiş olsun Allah acil şifa versin.vede aklını fazla takma derım ben taktıkça çogalıyo meretler.kal sağlıcakla
a.s.

handefe
17-11-08, 11:11
pinkyminky
merhaba handefe..belki baya yayılmış olduğundan çok yerini yakmişlardır o yüzden iyileşmesi zaman aliyordur..duyduğuma göre vajina çok rahat yeniliyormuş kendini mutlaka geçer genelde silverdin veriyorlar sanırım sen de kullaniyorsundur.. benim sana sorum olacak yakma işleminde canın çok yandı mı bir de yakma işleminden sonra hemen sonuç aliniyor mu mesela ben 1 hafta önce dondurdum aynen siğiller duruyor :kızgın: belki benim de yaktırmam gerekir..bir de maliyet açisindan nasıl bir tedavi bilgilendirirsen sevinirim canım:1rolleyes: geçmiş olsun umarım tekrarlamaz a.s.
canım benim vajina içinde değil dışındaydı. bu perine bölgesi denen yerde yani anüsle vajina arasında ki deri kısımda
dr. baya iğne yaptı onları duymamam için duymadımda sonrası acı falanda olmadı pek ama 2-3 gündür kaşıntım var. bepanthene plus verdi bana
benim birde yara yakıldı içerde hepsi bir yarım saat falan sürdü tek tek değildi benim siğiller böle karnıbahar görünümlüydü. şu an yok elime gelen bşişiey görünürdede yok
inşallah tamamen deri iyileşincede bişi kalmaz canım maliyeti soruyorsan ben hepsine 100ytl verdim siğiller artı rahim ağzı yara yakmasına

pinkyminky
17-11-08, 16:11
handefe
canım benim vajina içinde değil dışındaydı. bu perine bölgesi denen yerde yani anüsle vajina arasında ki deri kısımda
dr. baya iğne yaptı onları duymamam için duymadımda sonrası acı falanda olmadı pek ama 2-3 gündür kaşıntım var. bepanthene plus verdi bana
benim birde yara yakıldı içerde hepsi bir yarım saat falan sürdü tek tek değildi benim siğiller böle karnıbahar görünümlüydü. şu an yok elime gelen bşişiey görünürdede yok
inşallah tamamen deri iyileşincede bişi kalmaz canım maliyeti soruyorsan ben hepsine 100ytl verdim siğiller artı rahim ağzı yara yakmasına
kaşintı olması iyi bir şey ama..bana da doktor kaşintin olabilir falan diyordu da hiç bir değişiklik yok ben de kızarıklık bile..bu arada mantar gibi bir durumun varsa bir mantar kremi de kullan çünkü bende mantar vardı mesela doktor derinin o yenilenme aşamasında kesinlikle mantarı bulaştırmamak lazım o hassas dönemde dedi..kaşinti da işte bence yenilendiğini gösteriyor..sen kurtulmuş sayılırsın bir de ben kurtulsam şu illettensenağlama
sen iyi halletmişsin burda okuduğum çoğu kişi baya yüksek ücretler ödemiş ben de öğrenci olduğumdan uygun bir yer bulsam iyi olur..devlete de güvenemiyorum çok kalabalık zaten..bakalım ne olacak

loginistanbul
20-11-08, 09:11
beex
çok geçmiş olsun öncelikle çok pahalıya yaktırmıssın cnm siillerını ama anlıyorum.en iyi şekilde olsun istemişsindir.ben bakırköy yenimahallede yaktırdım ssk.lı oldugum içinde hiç para vermedim 8 tane falandı siiller anestezi yaptılar ve hepsınden kurtuldum.ama çok ilgi yok öyle yerlerde ve kontrole bıle çagırmadılar.ayıldım ve evın yolunu tuttum açıkcası.krem verdıler sadece bende senın gıbı herkese soruyordum.sonra çalıştıgım yerde tesadufen karı koca doktor olan bı çiftle tanıstım.adama derdimi anlattım kendısı gene bakırköy sadı konuk hastanesınde doktor ve ona gıttım.benımde rahım ağzımda yara varmıs ve çok buyukmus 3 tane ayrı ayrı parca aldılar ve çok ilgilendıler.kolposkopi bıyopsı hepsını yaptılar.sonuçlarım yenı çıktı fırsat bulunca tekrar gıdıp onları gosterecegım.orada sıramı beklerken hastalarlada konusma fırsatım oldu hepsi memnunmuş doğumlarını orda yapmıslar yanı genel gözlem olarak gıdenler memnun ama her hafta doktorlar dişiyor.sen muhtemelen sptık servısıne gıdeceksın benım gıbı orda hoca bakacak senın durumuna.bana öyle olmustu.sadece orayı tavsıye edebılırım cunku daha oncekı yazılarımdada var özele gıttım ilk zamanlarımda ve rezil oldum paramla.bos yere zamanım gitti.hemde araştırma hastahanesi oldugu için iyi derım ben ve tavsıye ederım.tekrar geçmiş olsun Allah acil şifa versin.vede aklını fazla takma derım ben taktıkça çogalıyo meretler.kal sağlıcakla
a.s.

cok tşk ederım ılgın ıcın...NİSANIM SANA DA TABİİİ........

ramitep
20-11-08, 17:11
merhaba arkadaşlar ben hamileyim ve bu siğillerden bendede var malesef 3 ayllıkken vardı bunları cilt doktorum keserek aldı şimdi koltuk altımdada çıktı birazda bacağımda var çıldırmak üzereyim hamileyken başına gelen varmı normal doğuma engelmiş bu olay çok üzüldüm ne yaptırsam bir dahamı kestirsem bilmiyorum bana da cvp yazın lütfen

April
20-11-08, 17:11
ramitep
merhaba arkadaşlar ben hamileyim ve bu siğillerden bendede var malesef 3 ayllıkken vardı bunları cilt doktorum keserek aldı şimdi koltuk altımdada çıktı birazda bacağımda var çıldırmak üzereyim hamileyken başına gelen varmı normal doğuma engelmiş bu olay çok üzüldüm ne yaptırsam bir dahamı kestirsem bilmiyorum bana da cvp yazın lütfen
merhabalar, geçmiş olsunn..
hamile arkadaşlarımız var mutlaka size cevap yazacaklardır. malesef normal doğumu önermiyor doktorlar. bebeğe bulaşma riski nedeniyle ama sezeryan o kadar zor bişey değil, korkmayın, korktukça stres olursunuz mazallah zaten sakin ve huzurlu olmalısınız :)))) zaten bu siğiller stresle yaşıyor resmen. yeneceğinize inanın, kafanıza takmayın, temel hijyen kurallarına uyun, gerisi kolay. tabi bi de eşinizde de varsa siğil, mutlaka beraber tedavi olun!
çok sevgiler size, bebeğinize de uzun sağlıklı bi ömür dilerim!! a.s.

EYŞAN0066
21-11-08, 16:11
ramitep
geçmiş olsun canım bende 6aylık hamileyken çıktı şimdi 7.5aylık bir kaç doktora gittim normal doğum yaptırmıyorlar sezeryan olacaz mecburen hamileyken hiç bi tedavi uygulamıyorlar ama doğum sonrası hemen başlayacağım bebeğini düşün ve stres yapma hem daha çok çıkar moralini yüksek tut bu kesme işi nasıl oluyor anlamadım açıklarmısın biraz ayrıca jinekolağa gitmen daha mantıklı

EYŞAN0066
birde tadavi olan arkadaşlara bir sorum var eşim ürolağa gidip muyane oldu doktor genital siğil olmadığını söylemiş idrar tahlili istemiş kan tahlili yapmamış ben eşime bulaştığını zannediyordum ama yokmuş anlamadım doğrusu konuda bilgisi olan varmıki

chica81
taşıyıcı olmuştur ama bunun anlaşıldığı bir test yok diye biliyorum ben. yani eşin taşıyıcıdır. siğil çıkmadan hpv taşıyıp taşımadığını bilemez. bana doktorum öyle demişti. ama inşallah bulaşmamıştır gerçekten. erkeklerin bünyeleri daha kuvvetli olduğundan yenebiliyorlar

chica81
21-11-08, 17:11
arkadaşlar bir de çok alakasız ama birşey sormak istiyorum. siğillerden sonra genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranınız var mı?doktor bana tetikleyebileceğini söyledi bugün. sakın yaptırma oraya bişi dedi:KK43: çok üzüldüm çünkü 2 seans gitmiştim. yaptıran ve siğilleri tekrarlayan var mı?

pinkyminky
21-11-08, 17:11
chica81
arkadaşlar bir de çok alakasız ama birşey sormak istiyorum. siğillerden sonra genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranınız var mı?doktor bana tetikleyebileceğini söyledi bugün. sakın yaptırma oraya bişi dedi:KK43: çok üzüldüm çünkü 2 seans gitmiştim. yaptıran ve siğilleri tekrarlayan var mı?
chica81 yaa sen nerde yaptın yaktırma işlemini ve ne kadara mal oldu sana :KK43:( ben dondurdum 2 hafta önce hiç bir değişiklik yok dr a gittim sonra bu liken de olabilir dedi kortizon iğnesi yaptırdı falan kendi de ne yaptığını bilmiyo napcağımı şaşiridm bir an önce kurtulmak istiyorum..benneyaptımki... dermatolog kendisi ,benim daha önceden liken geçirdiğimi duyunca liken de olablir dedi..liken de vücutta çikan küçük küçük kabuklu kızarıklılar ama benim genital bölgede olanlar tam karnıbahar tanımına uyuyo kafam karman çorman :çok üzgünüm:

ramitep
21-11-08, 19:11
EYŞAN0066
geçmiş olsun canım bende 6aylık hamileyken çıktı şimdi 7.5aylık bir kaç doktora gittim normal doğum yaptırmıyorlar sezeryan olacaz mecburen hamileyken hiç bi tedavi uygulamıyorlar ama doğum sonrası hemen başlayacağım bebeğini düşün ve stres yapma hem daha çok çıkar moralini yüksek tut bu kesme işi nasıl oluyor anlamadım açıklarmısın biraz ayrıca jinekolağa gitmen daha mantıklı
merhaba arkadaşım beni zaten kadın doğum doktorum yolladı cildiyeye ve ordaki doktor hiç bir uyuşturma yapmadan makasla keserek aldı biraz acı oluyo ama şimdi tekrar gidicem bakalım ne dicekler inş yine alırlar da normal doğum olur sende hayırlısyşla kucağına alırsın bebişi inş

chica81
21-11-08, 19:11
pinkyminky
chica81 yaa sen nerde yaptın yaktırma işlemini ve ne kadara mal oldu sana :KK43:( ben dondurdum 2 hafta önce hiç bir değişiklik yok dr a gittim sonra bu liken de olabilir dedi kortizon iğnesi yaptırdı falan kendi de ne yaptığını bilmiyo napcağımı şaşiridm bir an önce kurtulmak istiyorum..benneyaptımki... dermatolog kendisi ,benim daha önceden liken geçirdiğimi duyunca liken de olablir dedi..liken de vücutta çikan küçük küçük kabuklu kızarıklılar ama benim genital bölgede olanlar tam karnıbahar tanımına uyuyo kafam karman çorman :çok üzgünüm:
canım ben ankarada yaktırdım.her doktor iyi değil gerçekten. ankaraya gelebilirsen özelden mesaj at ben sana ismini yazayım. burdan reklam olduğu için yazamıyoruz. ben doktorumdan çok memnunum ama umarım seninkiler siğil değildir. cildiyeye gitmek yanlış bence mutlaka jinekolg görmeli. istediğin herşeyi sorabilirsin bana. sevgilera.s.

pinkyminky
21-11-08, 21:11
chica81
canım ben ankarada yaktırdım.her doktor iyi değil gerçekten. ankaraya gelebilirsen özelden mesaj at ben sana ismini yazayım. burdan reklam olduğu için yazamıyoruz. ben doktorumdan çok memnunum ama umarım seninkiler siğil değildir. cildiyeye gitmek yanlış bence mutlaka jinekolg görmeli. istediğin herşeyi sorabilirsin bana. sevgilera.s.
vallahi canım beni jinekolog cildiyeye yönlendirdi..cildiye daha çok karşilaşiyor bu tip vakalarla dedi ben de onun üzerine cildiyeye gittim..evet gidip çok kötü muameleler görenler olmuş açikçası en çok ondan korkuyorum sonuçta her türlü hastalıkta moral önemli bazı dr.lar da malesef insan psikolojisini düşünmüyorlar çok teşekkür ederim ilgin için burda halledemezsem ankaraya bile gelirimsenağlama

chica81
21-11-08, 21:11
üzülme canım bozma moralini. haklısın, ilk gittiğim doktor bundan 5 yıl önce bana insan muamelesi yapmamıştı. özel hastaneydi bi de. o kadın yüzünden yanlış tedavi oldum ve siğillerim tekrarladı. hiç bişey anlatmadı bile. dövcek gibi davrandı:KK43: neyse canım benim doktorum karadenize gidecek, doçent oldu. muayenehaneyi kapatacak, sanırım 10 gün sonra. haberin olsun canım.

bi de biz güçlü kadınlar bu hastalığı yeneceğiz:))))

sido
22-11-08, 08:11
kızlar....merhaba..sıze bı haberım var...uzun zamandır yazamadım sıze.ama dun onemlı bı bılgı edındım.hemen paylasayım sızlerle.bız sıgıl olsun yada olasın hpv vırusu ıle karsılasmıs bayanlar olarak rahım agzı kanserı rıskını fazlaca tasıyoruz.ama bu 8 10 yıl olusumu suren bı tur kanser.herhangı onleyıcı bı tedavısı yok.yapılacak tek sey sık ve sureklı kontrol ve smear.ancaaakkkkk...ben profesor doktor ıbrahım saracoglunun bıtkılerle tedavı kıtabının yurt dısındakı tıp ogrencılerıne kaynak olarak gosterıldıgını yurt dısındakı bı ogrencıden ogrendıkten sonra kıtabı edındım. ve orada ınanılmaz bı bılgı buldum.rahım agzı kanserını onleyıcı, ve tedavı edıcı bı metodu varmıs. ENGINAR.taze engınarı haslayarak yıyın.hatta suyunu ıcın dıyo.haftada 1 2 kez.taze bulamasanda markettekı dondurulmusları al yınede ye dıye yazmıs.ozellıkle rahım agzı kanserı rıskı tasıyan yanı hpv ıle enfekte olmus tum bayanlara sıddetle tavsıye ettıgını yazmıs. banada burdan duyurmak dustu bu guzel haberı...ınsallah hepımıze sıfa olur.arastırın deneyın derım ben. ne kaybederızkı...kendınıze cooook ıyı bakın...

pinkyminky
22-11-08, 08:11
chica81
üzülme canım bozma moralini. haklısın, ilk gittiğim doktor bundan 5 yıl önce bana insan muamelesi yapmamıştı. özel hastaneydi bi de. o kadın yüzünden yanlış tedavi oldum ve siğillerim tekrarladı. hiç bişey anlatmadı bile. dövcek gibi davrandı:KK43: neyse canım benim doktorum karadenize gidecek, doçent oldu. muayenehaneyi kapatacak, sanırım 10 gün sonra. haberin olsun canım.

bi de biz güçlü kadınlar bu hastalığı yeneceğiz:))))
çok teşekkür ederim canım arasıra üzülüyorum da sonra diyorum ne sıkıntılar var ne hastalıklar var bir şekilde kendimize çok daha iyi bakmak durumundyız bu vesileyle napalım..bu derdi olan herkese kolay gelsin atlatmış olanların iyi haberlerini okumak moral veriyor insana..

ramitep
22-11-08, 10:11
kıslar bişey soruam bu siğiller benim koltuk altımda da var ve kaşınıyorlar sizinde kaşıntı oluyormu merak ettim

pinkyminky
22-11-08, 10:11
ramitep
kıslar bişey soruam bu siğiller benim koltuk altımda da var ve kaşınıyorlar sizinde kaşıntı oluyormu merak ettim
ben de bir kaşinti yok siğiller kaşinti yapmiyor diye biliyorum ama yanliş bilgilendirmek istemem..bi de bir sürü çeşidi var diyolar ya belki onlan ilgilidir dr bana siğille beraber mantar olursa kaşinti olabilir demişti istersen bir mantar kremi sür

ramitep
22-11-08, 11:11
hımm belkide epilasyon yaptım ondan da olabilir ne bilim belkide çeşidinden bide benim koltuk altımda cnm mantar olmaz herhalde

sido
22-11-08, 17:11
kızlar...bu engınar konusunu arastırdımda.bazı uzman doktorlarda tavısye edıyolar prof. dr. saracoglu dısında cok hekım var oneren.sanırım bagısıklık sıstemının hpv ıle savasında dopıng etkısı yapıyomus.bu acıdan rahım agzı kanserını onleyıcı olarak nıtelıyolar.yada eger onlemeye yetmese bıle yavaslattıgı, vırusun gucunu kırdıgı konusunda fıkır bırlıgı var bırkac hekım arasında.bal ve corek otundan sonra bıze 2. ve daha onemlı bı mucıze sanırım.tekrardan ve gonul rahatlıgıyla tavsıye edıyorum hepınıze....kendınıze ıyı bakın canlarım

zubisss
22-11-08, 18:11
benim de vajinal bölgenin kenarlarında ve üst kısmında bir de makineyle aldığım için sanırım sivilceler ve çıbanlar çıkıyor.çok kötü durumda.bilgisi ola varsa yazabilir mi...

April
23-11-08, 13:11
zubisss
benim de vajinal bölgenin kenarlarında ve üst kısmında bir de makineyle aldığım için sanırım sivilceler ve çıbanlar çıkıyor.çok kötü durumda.bilgisi ola varsa yazabilir mi...
canım cilt sağlığı ve bakımı başlığında sanırım daha çok yorum alabilirsin bu konuyla ilgili. :)a.s

chica81
23-11-08, 15:11
nisa8787
kızlar bu siğil tedavisi bittikten siğiller geçtikten nekadar süre sonra bulaşma riski olmuo
bulaşma riski her zaman var. siğiller geçti tedavi oldum bulaşma olmaz diye birşey yok. hpv virüsünü taşıyan kişi her zaman bulaştırıcıdır.

chica81
23-11-08, 18:11
dua edelim de eşlerimizin bağışıklık sistemleri kuvvetli olsun da bu virüsü yensinler. biz de tabiki.üzülme lütfen. yapacak bişey yok. allah belasını versin bu hastalığın:çok üzgünüm:

April
23-11-08, 19:11
yalnız ben bi çok yerde, siğil yoksa, bulaştırıcılık çok düşüktür hatta bi kaç yerde yoktur diye okumuştum kızlar. ama doktor, akıntıdan veya spermden de geçebileceğini söylemişti. ama siğil yoksa bulaştırıcılığın düşük olduğunu da söyledi.

chica81
23-11-08, 20:11
evet bulaştırıcılık çok düşüktür ama vardır... siğil yoksa bulaşma olmaz diye birşeyi de kim derse inanmayın. ben doktorumla saatlerce konuştum bu konuyu

funda85
23-11-08, 23:11
kızlae selam bayağıdır yoktun geçti dedim bu siğiller ama şuan 3tane daha var bekliyorum bakalım nolcak ama dondurunca azaldı bende

urla
24-11-08, 07:11
nisa8787
taşıyıcı olcam biliorum ama ben çok yakın zamanda evlencem ya eşime bulaşcağını bile bile hiç içim rahat diilsenağlama:1no2:
bende haziran gii cok dertlıydım allahımbi daha yaşatmasın..................

eşimede bulaştırdım onda şuan 2 tane var ve doktora gıtmıyor
benım sıgıllerım yakıldı ve arkasondada hemen hamile kalmışım....

urla
hamileyim ve normal dogum önermıyor
dgum esnasında bbege bulaşırmış diyeee

handefe
ayyy urlacım ne mutlu sana
senin rahim ağzındada yara varmıydı sadece siğilmi?
bende gebelik istiyordum 12 aydır olmuyodu hem siğil hem yara yaktırdım şimdi bu ay dinleniyoz bu haftada adet görcem sonra yavaş yavaş başlıcaz tekrar çalışmalara....

ramitep
24-11-08, 09:11
kıslar bendekiler siğil değilmiş et beniymiş sizin siğillerin şekli nasıl benim aklım karıştı doktorum normal doğum olmaz dedi cildiyeye gittim olur dedi alakası yokmuş benimikiler et renginde yumşak acısı falan yok ben kime inanayım bilemedim acaba bir kaç doktora daha mı gitsem

April
24-11-08, 18:11
urla
bende haziran gii cok dertlıydım allahımbi daha yaşatmasın..................

eşimede bulaştırdım onda şuan 2 tane var ve doktora gıtmıyor
benım sıgıllerım yakıldı ve arkasondada hemen hamile kalmışım....
urlacım merhaba nasılsın ? :)
ablacım ya eşinin de kesinlikle tedavi olması şart! yoksa bi daha geçer sana, sonra yine senden ona...görünürde siğil bırakmayın hiç...
hamileliğin umarım iyi gidiyordur...:))

hopefulevrem
24-11-08, 21:11
EYŞAN0066
Selam arkadaşlar daha önce 6.5aylık hamile olduğumu ve genital saiğil olduğunu yazmaıştım dün doktaora gittim hamile olduğum için test felan yapamayacağını söyledi gebelik sonrası tedavi olmam gerektiğini ama mutlaka sezeryanla doğum yapmam gerektiğini söyledi hiç bişi yapmadı bende hiç tatmin olmadım çok huzursuzum gebelikte böyle bişi yaşayan varsa yada biligisi olan tecrübelerini yazarmı lütfen gebeliğin bitmesine 2.5 ay var 4 aydan önce tadaviye başalayamayacağım geç kalmaktan çok korkuyorum
Öncelikle mrb eyşan;
bende de bu siğil problemi vardı çok araştırma yaptım öncelikle hamileymişsin tedavi şimdi olmaz doğru...ben çok doktora gittim ama hep aşağılanmayla karşılaştım malesef benneyaptımkive sorunu alternatif tıpta buldum en ii mucize bu sorun için 'Çörekotu'... Ben bu sorunu sadece çörekotuyla yendim kısacası demem o ki eğer hamileliğine zarar vermesse çörekotunu sen de deneşutarafagitti ve bi doktor konuşurken duymuştum bu hücreler normal doğumda bebeğin solunum yollarına yapışıp sorun yaratabiliomuş sezeryan şart dedi doktor bu sorunu yaşayanlar için bunu da belirtmek istedim..sevgilerr

pinkyminky
25-11-08, 19:11
hopefulevrem
Öncelikle mrb eyşan;
bende de bu siğil problemi vardı çok araştırma yaptım öncelikle hamileymişsin tedavi şimdi olmaz doğru...ben çok doktora gittim ama hep aşağılanmayla karşılaştım malesef benneyaptımkive sorunu alternatif tıpta buldum en ii mucize bu sorun için 'Çörekotu'... Ben bu sorunu sadece çörekotuyla yendim kısacası demem o ki eğer hamileliğine zarar vermesse çörekotunu sen de deneşutarafagitti ve bi doktor konuşurken duymuştum bu hücreler normal doğumda bebeğin solunum yollarına yapışıp sorun yaratabiliomuş sezeryan şart dedi doktor bu sorunu yaşayanlar için bunu da belirtmek istedim..sevgilerr
ayy ne güzel yaa..hiç yaktırma dondurma bişey yaptırmadan mı geçti sadece çörekotuyla??ben de yiyorum burda duyduğumdan beri ama henüz bir etkisini göremedim
:KK43:( geçmiş olsun umarım senin de bir daha çıkmaz..

urla
26-11-08, 08:11
nisan.
urlacım merhaba nasılsın ? :)
ablacım ya eşinin de kesinlikle tedavi olması şart! yoksa bi daha geçer sana, sonra yine senden ona...görünürde siğil bırakmayın hiç...
hamileliğin umarım iyi gidiyordur...:))

haklsın ama gıtmıyor

handefere yaram yoktu sigillerim vardı sadece

EYŞAN0066
27-11-08, 18:11
ramitep
kıslar bendekiler siğil değilmiş et beniymiş sizin siğillerin şekli nasıl benim aklım karıştı doktorum normal doğum olmaz dedi cildiyeye gittim olur dedi alakası yokmuş benimikiler et renginde yumşak acısı falan yok ben kime inanayım bilemedim acaba bir kaç doktora daha mı gitsem
bencede başka doktorlara gitsen iyi olur benimde aklım karıştı aslında internette bir iki fotoğrafa baktım hepsi karnıbahar şeklinde felan diye yazmış bendekiler öle değil 3 tane felan dış bölgede kücük yumuşak ten renginde bişi bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

hopefulevrem
27-11-08, 18:11
pinkyminky
ayy ne güzel yaa..hiç yaktırma dondurma bişey yaptırmadan mı geçti sadece çörekotuyla??ben de yiyorum burda duyduğumdan beri ama henüz bir etkisini göremedim
:KK43:( geçmiş olsun umarım senin de bir daha çıkmaz..
evet canım yaktırma-dondurma hiçbirşey olmadan geçti çünkü doktorlar bana hiç yardımcı olmadı sadece 'bugün git yarın gel' dediler o kadar!! ama bu çörek otu yağını sabırla kullanmalısın çabuk geçmiyor çünkü zaman gerekiyor sadece ve siğilli bölgeyi de hijyenik tutarsan sonuç daha çabuk alınıyor canımkaydirigubbakcemile5 tşk ederim canım ama çıkmaya başladılar sadece 5 gün ara verdim kullanmaya diye :KK43: ömrümün sonuna kadar kullanmalıyım sanırım...

umarım sana da şifa olur bu mucize bitki,en kısa zamanda kurtulursun canımm:1hug:

urla
28-11-08, 07:11
çörek otu yagınımı sigillere sürüyorsunuz