Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)


ıtır&buse
10-06-08, 13:06
darkblue
alya cnm siğillere neden olan virus hpv virusü bendede vardı siğil pap semear testinde çıktı ılk olarak acıbadem hastanesınde cıktı benı hemen tekrar aradılar sızınle gorusecegız dıye kanserlı hucreler baslamıs rahım agzında bır 6 ay beklıyorum sonrasında amelıyatla alırız dedı hemen prof dr. Ergin Bengisu ya gitim hemen gün verdı ve ameliyat ediyoruz bu hucrelerı lazerlı amelıyatla kazıyarak alıyorlar benım amelıyatımı amerıkan hastanesınde yaptı Ergin bey hiç bir şey duymadım ne sonrasında ne de oncesınde once ayda bır sonra 6 ayda bır sımdı senede bır tekrar papsmear yapoyoralar hastalgımı tekrarladımı dıye cok sukur tekrarlamadı ve iyileştım bende ilk belirtileri bir kac siğil cıktı bır kac sene evvel sonrasında 2 sene sonra smeart testınde hpv virüsü bulundu partnerınden bulasıyormus kesınlıkle ıhmal etme hemen doktora gıt ve onları yaktırarak aldır cunku kanser riskini getırıyor ve hpv ye karsı da aşılan cunku heryasa yapılıyormus ıp virüsün hangi çeşit olduunu öğrenmen lazım
öncelikle geçmiş olsun...Rabbim şifa versin benim sormak istediğim şu evlimisiniz ve kaç yaşındasınız kanserli hücrelerin oluşması genellikle ilerki yaşlarda ortaya çıkıyormuş...bekarlarada bu smear testi yapılıyormu ?

ıtır&buse
10-06-08, 13:06
nisan.
arkadaşlr, denisim'in başına gelen de bir siğil çeşidi. sanırım 'molluscum'. bende ilk ondan şüphelenilmişti. sonra kondilom aoldukları anlaşıldı. molluscum da vajina ve kalça bölgesinde çıkıyor ve çoğalıyor. daha çok wclerden havuzdan kapılıyor aynı hpv gibi. tabi hpv'ye göre daha masum. yaktırmadan geçebiliyor kremle vs ve tekrarlama riski daha düşük.

siğili olup ta biopsi yaptırmayan yok değil mi arkadaşlar? bir de HPV'nin bir çok çeşidi var. bunun için de biopsi gerekli. ihmal etmeyin sakın, takip için önemli bir bilgi.

öpüyorum hepinizi canlar!
nisancım bana biopsi falan yapmadılar benim dr olmadığını söyledi baktı sadece birde bana iç vulvada büyüme var dedi korkulacak birşey yok dedi sizinde vulvada mı yoksa genital bölge ya da vajen girişinde mi? ben ne yapacağımı bilimiyorum ınternetten bakıyorum resimlere benziyo ama dr yok diyo ya çıldırmak üzereyim

dalyaa37
10-06-08, 15:06
alya1112
nursunazcım aldara kremi nasıl uyguluyosun bana doktorum ilk önce asitle yak sonra aldara krem uygula dedi.sen direkt siğil üzerine mi uyguladın?
Siğiler genital bolge olur gibi vulva de olur vajin girişine ve içerde de olur ondan ben korktum için kolposkopi yapıtırdım.Kolposkopi rahim ağzının mikroskop ya yardımı ile gözlenmesi ve incelenmesidir gerekli görülen alanlardan biopsi alınarak kesin tanı koyulıyor.Benim siğiler sadece genital bölgedeydiler.İlk farkettim zaman sadece 2 tane vardı ve hemen doktoruma gittim(bu şubat ayinda) bana Aldara verdi ve bir ay kulandım sonuç almadım gibi çok hızla çogaldılar sonra araştırdım nasıl hepsi birden kurtulabilirim ve koterizasyon (yakma) yontemi yaptırmay karar verdim .JFK hastanede yaptırdım ben bu işlemi burda SSK de geçiyor ,hizmet çok iyi fakat genede çok pahalı kızlar umarım daha tekralanmaz .

April
10-06-08, 19:06
ıtır&buse
nisancım bana biopsi falan yapmadılar benim dr olmadığını söyledi baktı sadece birde bana iç vulvada büyüme var dedi korkulacak birşey yok dedi sizinde vulvada mı yoksa genital bölge ya da vajen girişinde mi? ben ne yapacağımı bilimiyorum ınternetten bakıyorum resimlere benziyo ama dr yok diyo ya çıldırmak üzereyim
canım benim ya ben hala tam anlayamadım senin doktor, siğillerine var da önemli değil mi diyor, kanser değilsin mi diyor, yoksa senin gösdüğün siğillere o siğil değil mi diyor? kızma bitanem ama anlamak için soruyorum, kafana takma diye. çözümü için ne yapman gerektiğini söylemedi mi? vulvada nasıl bir buyume var? canım benim bir anlatır mısın ?

April
10-06-08, 19:06
kızlar, benim vajen girişinde 3 tane küçük zayıf siğil vardı. şimdi yok. bu arada, aldara krem iyi geliyor diye duyuyorum ben ama, kimilerinde de çoğaltıyormuş. ne garip yahu..

ceyli99
11-06-08, 11:06
Nisan arkadaşıma ;
Bende doktora gidip ilk dondurarak yaktırdığımda doktora ben gösterdim nerde olduğunu enteresan şekilde 3 doktora gittim 3ünde de doktorlara ben gösterdim siğilleri .Bende anlayamadım siğil diye gösterdiğim şeyi bir doktor değil dedi öteki evet siğil dedi filan o yüzden ben bir kaç doktora birden gittim,sen de başka bir doktora daha git hatta bu konunun uzmanına git çünkü normalde bu siğilleri görebilmek için bir jel sürüyorlamış ve siğller görünüyormuş doktorlar tarafından diye okumuştum.Benim vajinanın üst tarafında beyaz küçük bir ikitane sivilce gibi bişey çıktı doktoara o zaman sormuştum, bunlar siğil mi diye hayır dedi ama daha önceden hiç olmayan bişey insan kendi vücunudunu tanımaz mı çok uzun süre takip ettim yok geçmiyor çörek otundan sonra onlarda kayboldu.Ben doktoralara o yüzden anlam verememiştim,nasıl anlayamaz diye.
Bu arada hpv nin çok fazla çeşidi var ve hepsi kanser yapacak diye birşey yok,Pap smear testinde anlaşılır hücrelerin kanserli olup olmadığı Ama kızlara bu test yapılmaz daha farklı muayene edilir kızlar.
Arkadaşlar Moralinizi yüksek tutun beslenmenize de dikkat edin vücut zayıf düşmemeli.Şöyle düşünün ÇARESİZ BİR HASTALIK DEĞİL BU o yüzden telaş yapmayın bir an önce tedavinizi olun çok çabuk yayılabildiği içinde hijyene ayrıca dikkat edelim.

ıtır&buse
11-06-08, 14:06
nisan.
canım benim ya ben hala tam anlayamadım senin doktor, siğillerine var da önemli değil mi diyor, kanser değilsin mi diyor, yoksa senin gösdüğün siğillere o siğil değil mi diyor? kızma bitanem ama anlamak için soruyorum, kafana takma diye. çözümü için ne yapman gerektiğini söylemedi mi? vulvada nasıl bir buyume var? canım benim bir anlatır mısın ?
canım bende ah bir anlasam doktoru ben siğil şüphesiyle gittim ışıkla baktı yok dedi mantarın var dedi hatta 2 kez baktı ben kanserden şüphelendiğimi yani vulva kanserinden bahsettim o da bana böyle bir şey için yaşın çok küçük dedi ileriki yaşlarda ortaya çıkar dedi benim siğil dediklerim iç vulvada benek şeklinde değil sarkık gibi diyeyim gittiğim doktorda uzman Kadın doğum hastanesinden emekli bayan bir doktor anlamaması imkansız gibi geliyo ama yinede korkuyorum benim yaşımda bekar birinde kanser olur mu düşüncesi beni çıldırtıyo sürekli doktora gitmekten de çekiniyorum

irna
11-06-08, 14:06
dayaa 37 canım bu cörekotu yağını ne şekilde kullanıyorsun.direk siğilleremi sürüyon yoksa sulandırıp içiyormusun.içiyorsan bile ne kadar su kaç damla yağ koyuyorsun lütfen acıklarmısın.bunların ölcüsüde çok önemli..

dalyaa37
11-06-08, 14:06
Ben corek otu yağı sabah ve akşam kulanıyorum(yiyecek olarak kulanıyorum).Kalktım zaman bir ilık bardak su içinde limon sıkıyorum onu içiyorum ilk(bu senelerde yapıyorum herkeze de tavsi ederim toxinlere temizliyor ) sonra küçük bir parça ekmek alıyorum üzerinde 10-15 damla corek yağı damlatıyorum ve 15 dak sonra kavaltı yapıyorum .Aksamda ayni şey yapıyorum.Ben sadece 5 gün oldu başlıyalı bu çorek otu yağı ve memnunum .

April
11-06-08, 19:06
ceyli99 desteğin için çok sağol canım süpersin! :) hep söylüyoruz hanımlar, hep te söyleyeceğiz, bir dizi tahlilden geçin mutlaka, kan sayımınızı yaptırın. kansızlık çıkabilir, başka vitamin mineral desteği almanız gerekebilir. benim gibi zayıfsanız, destek ürünleri kullanmanız, bağışıkık sisteminizi güçlendirir ve virusle daha iyi savaşabiliriz. BEN UMUTLUYUM canlarım. siz de öyle olun. burada paylaşmaya devam edelim. :)

April
11-06-08, 19:06
ıtır%buse 'cim canım,

sen aslında olmayan birşeyi siğil sanıyorsun sanırım ve bu süper bişey! :) umarım gerçekten siğil değillerdir. canım, iç vulva dediğine göre, bazen vulvanın kendi dokusu benekli veya puturlu olabilir. sen bunlardan şüphelenebilirsin ama doktor yok diyorsa da yoktur bence :) bence artık rahat ol.
mantar tedavisine başladın mı peki cnm ?
kanser riski gerçekten çok düşük bunu aklından çıkar canım. eğer durumun müsaitse, smear testi yaptır rahatlamak istiyorsan. hem HPV virusu arasınlar bakalım. ama eğer yaptıramazsan, ancak siğil varsa ona biopsi yapılabilir. sende de siğil olmadığına göre, aklına takılacak birşey yoktur demek ki tatlım :)

artık bir gül bakalım yahu =)

ceyli99
12-06-08, 13:06
ıtır busecim hemen kanser teşhisini kendine niye koyuyorsun sen kendi kendine kuruntu yapma onlar siğilse bile kansersin diye bişey yok,doktorun deiğine göre mantar var ama bana kalırsa kendine kuruntu yapacağına bir doktora daha gitmekten çekinme lütfen ihmale gelmez her ne olursa olsun git için rahat etsin.Bu arada çörek otu kullanan arkadaşkarıma ;BEN ÇÖREK OTUNUN YAĞINI KULLANMADIM ÇÜNKÜ PİYASADA TAM OLARAK YAĞI BAŞKA BİŞEY KARIŞTIRIRLARMI İÇİNE BİLEMEDİM.BEN ALIP DİREK BİR TATLI KAŞIĞI BALIN ÜZERİNE DÖKÜP YEDİM.ÇOK KISA SÜRE İÇİNDEN DE GEÇTİ.ITIR BUSE SENDE ÇÖREK OTUNU YE MUTLAKA MANTARA DA İYİ GELİYOR ZATEN BİR HAFTA KULLAN SABAH VE DE AKŞAM BİR TAKİP ET SONRA DA DOKTORA GÖRÜN MUTLAKA.NAÇİZANE TAVSİYEM :)) BEN BU HASTALIKTAN KURTULMUŞ BİRİ OLARAK HEPİNİZİN BURADAN İYİLEİŞTİĞİNİ DUYMAK İSTİYORUM.SEVGİYLE SAĞLIKLA KALIN ARKADAŞLAR..

ıtır&buse
12-06-08, 15:06
nisancım görünümü tam senin söylediğin gibi işte bu yüzden kuruntu yapıyo olabilirim benim nasıl anlatsam göğsümde de sorunum var daha bugün doktordan geldim şükür bişey demedi ama takip gerekli diye belirtti hastalık hastası oldum diyebilirim bu yüzden herşeyden şüphelenir oldum
ceylin çörek otuna unutmazsan başlayacağım ama şu stresim yüzünden başlayamadım hala inşallah her şey yoluna girer.

April
12-06-08, 20:06
ıtırcım ben inanıyorum ki zaten herşey yolunda :) bence 1 başka jinekologa daha git ki için tam rahat etsin. çok öpüyorum cnm

meloshko
14-06-08, 14:06
bugün baktımkı yenı bır siğilim daha çıkmış çok kanama yaptı çok korkuyorum çarşamba gunu kontrolum var artık bıktım aglamaktan yoruldum geçmiyor bunlar 3 haftadır aldara kullanıyorum geçenlerde oldu yenı çıkanlarda.son ıkı poşetım kaldı aldarada doktora gıtcem salı bıtıyor napcam çok kötüyüm :KK43:((((((((((((

April
14-06-08, 18:06
meloshkocum siğiller kanama mı yapıyor ?? ben ilk sefa duyuyorum böyle birşeyi ? yani açık yara şeklinde mi ?

meloshko
15-06-08, 21:06
yok hayır açık yara değıl sadece vcden çıkarken peçetede gördum nokta nokta kanı.doktor olabılcegını sölemişti.internettede okudum oluyormuş.anlamadığım zaten mınnacıklar toplu ığne başından ufaklar 5-6 tane ama geçmedıler hala :KK43: diğerlerıne göre buyuk olan ılk çıkan ıkı tanesı geçti bunlar duruyor .bir poşetım kaldı aldarada onuda salı akşamı sürücem ertesi gunde kontrolum var korkuyorummmmmmmmm :KK43:((((

ceyli99
16-06-08, 08:06
bende ilk defa duyuyorum kanamayı okumadım da hiç biryerde benimkiler de hiç kanamadı aldara belki tahriş etmiş olablir ondan kanamış olabilir,meloshkocum geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşirsin.

civcivim
16-06-08, 10:06
canım benim görümcmde oldu öyle cinsel ilişki yoluyla bulaşıyor eşindede vardı senin eşinde var muhtemelen ve onunda tedavi görmesi gerekiyor o asitli ilacı eşin kullanıcak öyle olması gerekiyor hatırladığım kadarıyla.seninde yaktırman gerekiyor çoğalma yapıyor sonradan.görümcem yaktırdı şimdi tekrarlamıyor en iyisi anestezi altında yaktır ve kurtul.dediğim gibi eşininde tdavi görmesi ve tedavi sürecinde ilişkiye girmeyin.bu arada epilasyon aleti kullanıyorsan kanama yapar diğer taraflara atar ona dikkat et.kanama yapmasına fırsat verme yaktır ve kurtul derim.kendi kendine asitlerle yakıp acı çekeceğine en iyisi o.geçmiş olsun.

ıtır&buse
16-06-08, 13:06
kızlar bugün çörek otuna sonunda başladım sonuçları yazıcağım ceylin inşallah bende iyileşirim senin gibi

funda85
16-06-08, 14:06
canım benimde makatta çıktı siğiller bir ay evvel yaktırdım ama gene 2tane çıktı doktor banada dedi cinsel ilişkiyle bulaşıyo diye. hpv diye bi aşı var ben ilkini yaptırdım 3dozda yapılıyo tanesi 250ytl ikinciyi temmuzda 3,kasımda yaptırmam gerekiyo. bu asitli ialcın adını banada söylermisin bende alcam ondan .

ıtır&buse
16-06-08, 14:06
ceylin çörek otunu toz haline getirmiyoruz dimi direk balın üstüne döküyoruz

funda85
16-06-08, 15:06
çörek otunu naıl kullanıyosunuz acele cevap ya almaya gitcem hemen bide çörek otu yağı dimi

ıtır&buse
16-06-08, 17:06
sabahları aç karnına geceleri de yatmadan önce 1 tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığı çörek otu dök ye çörek otu yağı değil

April
16-06-08, 20:06
meloshkocum bence de yaktırsan çok iyi olacak. bakalım doktora bir git, yakalım derse kurtulursun hem. aldara pahalı bir ilaç bir de. gerçi düzenli kullanırsan geçerler ama uzun sürer canım. bence yaktırmayı düşünmelisin.

meloshko
16-06-08, 20:06
evet sanırım krem tahriş etmiş bir poşet aldaram kaldı ve sadece bır tane kaldı ınanamıyorum mucize gıbı bişey çok mutluyum 2 gunde 4 tanesi geçti son bir kaldı allahım buda geçsin lütfen. bu arada sadece cınsel ilişkyle deıl vc hamam havuz gıbı yerlerdende geçiyormuş.zaten ben bekarım ve cinsel ilişkiye girmedım.olmayan bayanlar çok dıkkat etsın virüs çok yaygınlaşmya başlamışşşş

meloshko
16-06-08, 20:06
bu arada kızlar ceyli99,civcivim,funda85 e teeşekkür ederim
nisan ve ıtır buseye ayrı teeşekkür ederim kızlar moralınız içi çok saolun harıkasınız isancım senın morallerınle geçio bunlar sanırım :)))) allah hepimize acil şifalar versin

funda85
16-06-08, 21:06
çok sağol hemen yiyorum yarında doktora gitcem hbr veririm hepinize

ceyli99
17-06-08, 06:06
İnşallah çörek otu bana iyi geldiği gibi hepinize iyi gelir kızlar sağlıklı haberlerinizi bekliyorum. inanın çok kısa zamanda faydasını göreceksiniz, bu arada çörek otunu hiç bir zaman geçti diye bırakmayın çünkü bu hastalık ne yazık ki bir virüs olduğundan vücudumuzdan çıkmıycak zayıf bulduğu anda gene gelicektir. Dolayısıyla bağışıklık sistemimizin her an hazır olması lazım ki bu illeti bir daha görmeyelim.Çörek otu bir mucize virüs ve mantarın vücuttan atılmasını sağlıyor inşallah temennim virüsü kökünden atarda bir daha karşılaşmayız.Birde tabi partnerlere dikkat karşı tarafta varsa ne yazık ki bulaşıyor ve hemen anında da görülmüyor 6 ay sonra bile görülüyor , erkeklerin genelde daha sağlam bir yapıları olduğu için onlar ilk tedavide atalatabiliyorlar önemli olan kadınlar bizde daha büyük sorunlara yol açtığından ve de yayılması çok daha kolay olduğundan mutlaka çaresine bakmalıyız.

funda85
17-06-08, 08:06
günaydın kızlar, çörek otuna başladım dün akşam. azöncede doktordan gldim yarın sabah gene 8,30da hastaneye yatışım olcak ameliyata alıp yakcaklarmış. bukez korkuyorum ilkinin acısını biliyorum çünkü. ve gene tekrarlar dedi. bunlar içte kalmış görünmeyenler dışa vurmayanlar dedi.

O BENIM DUNYAM
17-06-08, 09:06
hangi hastanede yaktırıyosun funda85?
bu işi herkes özel hastanede mi yaptırıyor Allah aşkına

O BENIM DUNYAM
17-06-08, 09:06
bende yarın gidicem doktora ama nereye gidicem bilmiyorum
birde şu çörekotunu nasıl tüketmek lazım
veya ceviz yağını bilenler bi yardım edin

ıtır&buse
17-06-08, 12:06
meloshko
bu arada kızlar ceyli99,civcivim,funda85 e teeşekkür ederim
nisan ve ıtır buseye ayrı teeşekkür ederim kızlar moralınız içi çok saolun harıkasınız isancım senın morallerınle geçio bunlar sanırım :)))) allah hepimize acil şifalar versin
canım inşallah doktordan hayırlı haberler alırsın ve bir daha da bu illete yakalanmazsın Rabbim hepmize şifa versin tez vakitte kurtulman dileğiyle

funda85
17-06-08, 13:06
bilge hastanesi gaziosmanpaşada ilkindede aynı hatanede oldum ssk karşılamıyo dedi ama kadın doğum üzerinden gösterildi böyle karşıladı ama bukez karşılamadı. 400ytl alcaklarmış. dahada tekrarlar dedi korkuyorum valla artık. cevizyağını kullandım bi faydasını görmedim siğilin üzerine sürülüyo ama şimdi çörek otuna başladım herkes onu tavsiye ediyo. inşallah hepimiz bian önce kurtuluruz. hayatım karardı artık ya

dalyaa37
17-06-08, 17:06
O BENIM DUNYAM
bende yarın gidicem doktora ama nereye gidicem bilmiyorum
birde şu çörekotunu nasıl tüketmek lazım
veya ceviz yağını bilenler bi yardım edin
Vallah bende senin gibi nerde gidecam bilemedim sigorta de var fakat devlet hastaneye cesaret edemedim ben JFK gittim sigortan varsa git orda ben Doç.Dr.Ali Utku ÖZ gittim fakat kadın doctoru istersen Uzm.Dr.Nadide KORKUT tavsi ederim hep iyi şeyler duydum onun hakında .Hemde daha de ucuz .Sigortan varsa 40% daha ucuz ödersın .
Ben internete bunu buldum size de yazıyim ben bal kulanamıyorum alejim var ve çörek otu öylesi kulanıyorum .sade ve yağı kulanıyorum.
100 gr çekilmiş çorek otu 500gm bal ile iyice karıştırıp 3 gün bekletirek aç karnına (yemekten en az yarım saat önce) sabah akşam bir tatlı kasığı alınıyor

funda85
17-06-08, 17:06
naparsak yapalım bu sorun tekrarlıcak doktor dedi virüs vücuttan atılmaz dedi diyorum ya benim hayatım karardı artık napcağımı bilmiyorum korkuyorum hep çekcem bunu

ceyli99
17-06-08, 17:06
funda85 oncelikle gecmis olsun canım ilk olarak sakin ol lutfen yok oyle bisey hayatın filan kararmadı suanda bir cokkisinin basında bu dert var bende bir cok tedavi yontemi denedim en son ameliyattan sonra tekrar ettiginde ikinci ameliyatı dusunurken corek tunu kesfettim.Corek otu hem vucuttaki virusu atıyor hemde vucuda bagısıklık kazandırıyor lutfen bu sozlerimi ciddiye alın corek otunu kullanmaya baslar baslamaz mucizevi sekilde eski yeni ne varsa gitti vucudumdan bu arada aşı olmadıysan aşı da ol mutlaka.ameliyattan hemen sonra hersabahac karnına bir tatlı kasıgı bal uzerine bir cay kasıgı corek otu dokup corek otunu agzında ezerek ye bir gece yatmadan aynı sekilde bir sure dene ve sonuclarını kendi gozlerinle goruceksin caım.lutfen moralini bozma yedigine ictigine dikkatet iyi beslen bol sebze meyve tuket guclu ol.Mutlaka iyileseceksin hemde kısa zamanda ben inanıyorum ama onemli olan buna senin inanman.DEDİKLERİMİ SAKIN UNUTMA İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUM.

April
17-06-08, 19:06
funda85
günaydın kızlar, çörek otuna başladım dün akşam. azöncede doktordan gldim yarın sabah gene 8,30da hastaneye yatışım olcak ameliyata alıp yakcaklarmış. bukez korkuyorum ilkinin acısını biliyorum çünkü. ve gene tekrarlar dedi. bunlar içte kalmış görünmeyenler dışa vurmayanlar dedi.
canım benim geçicekler işalla bu sefer bak bi daha çıkmicak öyle düşün :) iyi haberlerini bekliyoruzz!

April
17-06-08, 19:06
ceyli valla sen de ilaç gibisin bir nevi :) ben hep iyi düşünüyorum, vitamin vs kullanıyorum ve henüz tekrarlamadı şükür :) çörek otuna da başlicam bu hafta bu haber süper oldu gerçekten.

benim bir de yumurtalığımda dermoid kist var, bu yaz ameliyat olucim şuan kafam onunla meşgul daha çok...ama risksiz en azından tekrarlamicak bir daha. iyi bir doktor arıyorum, bakalım...

ıtır&buse
17-06-08, 19:06
funda85 moral bozmak yok başlarda bende sıkıldım ama şimdi nisan,meloshko ceylin sayesinde moralim düzeldi çörek otuna da başladım başta Allahın izniyle yenicez bunu bişey anlatmak istiyorum yakın dostumun rahminde kitle çıkmıştı 2 çocuk annesi kendisi doktor rahmini alacaz dedi ameliyat olacaktı son kez ultrasona girdiğinde kistin kendiliğinden yok olduğunu gördü doktor mucize demiş şimdi kurtuldu Allahta ümit kesilmez duamızı eksik etmeyelim ve sabırla iyileşeceğimiz günü bekleyelim
Rabbim tüm şifa isteyenlere şifa versin dert verip derman aratmasın...

funda85
17-06-08, 19:06
kızlar çok sağolun inan moral veriyosunuz çok karamsarım çünkü çörek otunu 2gündür kullanıyorum devam etcem . yarın yaktırcm işte olanları inşallah geçer hepimiz kurtuluruz bu illetten.

funda85
17-06-08, 19:06
kızlar çok sağolun inan moral veriyosunuz çok karamsarım çünkü çörek otunu 2gündür kullanıyorum devam etcem . inşallah geçer hepimiz kurtuluruz bu illetten.

O BENIM DUNYAM
17-06-08, 20:06
sağol dalyaa37 ancak benim 10 aylık bi bebeğim var ve anadolu yakasında bi yer arıyorum
tek başıma olsam giderim ama onu bırakacak kimsem yok maalesef

meloshko
18-06-08, 09:06
bu arada kızlar bende başladım 4gün önce çörekotuna haydi hayırlısı.morallerinizi bozmayınnnn kendinize bakın sağlıklı beslenın allahın izniyle geçer.benımkıler kremdenmı yoksa çok beslenıyorum ondanmı çörek otundanmı geçti bilmiyorum.ama 5 taneydi şimdi 1 kaldı anlayamadım.allah hepimiz acil şifalar versin.bu arada nişanlımla konuştum bana inanılmaz destek oldu belkide moralim yükseldi ondan geçmiştir :)))) HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM BİRBİRİMİZE DESTEĞE DEVAM

funda85
18-06-08, 15:06
kızlar şimdi döndüm hastaneden bunkarda yakıldı hemen çörek otuna devam diyorum ama ben hala erkek arkadaşıma söylemedim başka şeyden ameliyat oldum biliyo. şimdi biraz dinlenmem lazım ağrım var başımda dönüyo narkozun etkisi var hala. öpüldünüz hepimize geçmiş olsun

ceyli99
18-06-08, 18:06
Funda85 canım gecmiş olsun inşallah bir daha cıkmaz corek otunu saın ihmal etme canım bir de nacizane tavsiyem erkek arkadasına sakın soyleme once bekle gecicek cunku soylersen farklı bir tepki olabilir onyargı olusabilir vs.. benden soylemesi nasılsa gecicek hayatım bu sondu bitti allahın izniyle :)))
melosko cok sevindim arkadasım son aklan da gecer inşallah biran once hersein etkisi olabilir ama corek otunun kesin var corek otuna devam kızlarrrrrrrrrr siz iyilestikce ben mutlu oluyorum

funda85
18-06-08, 19:06
teşekkürler inşallah hepimiz iyi olcaz yok söyleyemiyorum zaten yanlış anlar diye ya bizimkilere yani ev halkına bile zor söyledim onlarda yanlış anlar diye ama allaha şükür doğru anladılar, çörek otuna devam:)

April
18-06-08, 19:06
fundacım geçmiş olsun canım bi daha çıkmicak işalla :)

funda85
19-06-08, 07:06
inşallah canım hepinize teşekkür ederim desteğiniz için verdiğiniz moral için.

ıtır&buse
19-06-08, 09:06
KUR’ÂN VE SÜNNET’TE BİLİMSEL MUCİZELER ULUSLAR ARASI KOMİSYONU
ÇÖREK OTUNUN ESRARI

Dr. Hasan Şemsi Paşa

Kalp Hastalıkları UzmanıEbû Hureyre’nin nakline göre Hz. Peygamber (s.a.v) “Çörek otunda ölüm hariç her türlü hastalığın şifası vardır” demiştir (Buhârî, “Tıp”, 7; Müslim, “Selam”, 88; İbn Mâce, “Tıp”, 6; Tirmizî, “Tıp”, 5). İbn Şihab, bu hadiste geçen “sâmm” kelimesinin “ölüm” anlamına geldiğini ifade etmektedir.

Çörek otu, son iki yıldan bu yana daha önce görmediği kadar bir ilgiyle karşılaşmıştır. Bu konuda zaman zaman bazı çalışmalar yayınlanmıştı. Ancak geçen son iki yıl zarfında güvenilir uluslar arası dergilerde onlarca ilmî araştırma yayınlandı. Bu araştırmaların büyük bir kısmı hayvanlar üzerinde yapılmışsa da çörek otunun faydası üzerine gerek doğuda ve gerekse batıda yayınlanan araştırmaların insanı hayrette bırakacak sayıda çok olması ve çeşitliliği gerçekten ilgi uyandırmaktadır. Hz. Peygamber (s.a.v) “Size çörek otunu tavsiye ediyorum. Çünkü onda ölüm hariç her derdin devası bulunmaktadır” buyururken nasıl uyandırmaz ki! Gerçekten laboratuar araştırmaları, çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve buna bağlı olarak vücudu tahrip eden mikroplara ve virüslere karşı gücünü, ayrıca kansere karşı direncini artırdığını ortaya koymuştur. Bugün Amerika’nın en büyük enstitüsünde Dr. Ahmed el-Kâdî ve Dr. Üsame Kandil ileri safhadaki kanser ve aids hastalarına bala katılmış çörek otu vermektedirler.

Londra Kings College Üniversitesinde yapılan bir çalışma 1997 yılında yayınlandı. Yapılan araştırmada çörek otunun iki çeşit yağ ihtiva ettiği ortaya kondu. Bunlar % 0.45 oranında anti enflamatuar (iltihap önleyen) özelliğe sahip olan uçucu yağ, diğeri ise % 33 oranında sabit yağdır.

Araştırmacılar çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu ortaya koymuşlardır.

Londra Kings College Üniversitesinde yapılan bir araştırma, çörek otunun bazı mikropların etkinliğini yavaşlattığını ve iltihap oluşmasını engelleyici bir özelliğe sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Çörek otunun nefes darlığı ve solunum yolları iltihabının tedavisinde faydalarına işaret eden bir araştırma yapılmıştır. Bir başka araştırmada çörek otu özünün meme, prostat, cilt kanseri gibi bazı kanser türlerinde kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlatmayı başardığı ortaya konmuştur. Bir başka araştırma çörek otunun fagositik (phagocytic) hücrelerinin candida albicans adındaki bir çeşit mantar türünü yutma gücünü arttırdığını ortaya koymuştur.
Çörek Otu ve Mantarlar

Ağa Han Üniversitesinde (Pakistan) yapılan bir çalışma Phytother Res Dergisinin 2003 Şubat sayısında yayınlanmıştır. Bu çalışmada kandidiyasiz (candıda albıcans) hastalığına yakalandırılan fareler çörek otu özüyle tedavi edilmiştir. Araştırmacılar candida albicans mantarlarının gelişiminde çok büyük oranda gerileme olduğunu görmüşlerdir. Dr. Ağa Han araştırmasının sonunda şöyle demiştir: “Bu çalışmanın neticesi, çörek otunun mantarların tedavisinde faal olduğunu ortaya koymaktadır.”

Yapılan bu çalışmalar, Hz. Peygamberin (s.a.v) getirdiklerine dair modern incelemelerin sadece bir kısmıdır.