Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

sidelya79
28-04-09, 05:04
candy85
Arkadaşlar siğillerimi koparttığım gece çok kötü olmuştum ama sabah kalktığımda neredeyse iyiki kopartmışım dedim:S çünkü koparttğm siğillerin yerinde ne bi yaraizi ne başka bişi yoktu normal tenimdi zaten koparttklarımda rengi gri gibiydi sanırım artık kopmak için bişey bekliyorlardı:) Zaten o gece batikonla fln iyice temizledim. Doktora yarın gidebilicem anca ve bana öyle geliyorki son kez dondurucam çünkü elime sadece birkaç tane sivilce gibi kabarıklık geliyor öle olanlar geçen seferlerde hemen iileşmişti umarım hissettiğim gibi olur. Buarada böyle diyorum ama kimse burdan siğillerinizi koparın kurtulun gibi birşey anlamasınlütfen olumsuz bi etkisi fln olucakmı onu henüz görmüş değilim çünkü. Böyle durumlar sizlerle paylaşym dedim inşallah bidahaki sefere o çığlıklardan atabilicem.. ben de hepimizde.. :):)
Tatlım çok sevindim durumun iyi olduğuna. Çok şükür ya :1hug: Hadi bakalım doktora gidince bizede yazarsın son durumu :) Çok geçmiş olsun güzelim.a.s.

beyazpamukseker
28-04-09, 06:04
-------------------------------------------------

EU3
grikedi
. sade_kahve direk yazınca kkorkutucu olmuşsun canım :nazar: aslında bulaşıcı testlerimizi check-up falan 2 yılda bir falan yaptırmamız gerek elbette. ayrıca demir eksikligi de sanırım hpv yi tetikliyor. doktorum demir eksikliği de var gibi sende demişti.

sade_kahve sende hpv yoktur diyor.
evet ben gercekleri yazdim korkutucu ya da degil, hiv belirtilerinden biri de hpv imis
bende demir eksikligi de cikti bu arada

bende hpv yoktur mu? anlamadım kim diyor

EU3
sigilleri olanlar, cok sigili olan var mi hic? herkesin az mi, birkactane mi?

sidelya79
Benim tedaviye başlamadan önce 15 tane felan vardı. Şuan yok.

EU3
sidelya79
Benim tedaviye başlamadan önce 15 tane felan vardı. Şuan yok.
sana hpv tanısı koyuldu mu? koyulduysa tedavi surecini anlatir misin? ne kadar suredir sigilin yok

sidelya79
Canım evet smear testi negatif, hpv dna testi ise pozitif çıktı. Yani hpv virüsü var bende de. Şuan ise tipleme yapılıyor önümüzdeki hafta sonuç çıkacak inş.

Tatlım benim et beni gibi kahverengi şekildeydi. Jiley kesiğinden sonra oluştu ve çoğaldı. 7-8 ay sonra büyüyünce farkettim ve gittim doktora. ılk doktor efudix diye yakıcı bir krem verdi ama uygulaması çok zor. 20 gün kullandım snra yara yaptı çok fena öyleki oturamıyordum bile. Daha sonra özel bir hastanenin cildiye uzmanına gittim. Byan dktor çok ilgilendi ve dondurucaz dedi. Ama aldara da kullanacaksın güzel sonuç alırız dedi beni çok rahatlattı. Tüm testler yapıldı hepatit b idi hiv idi daha başka testlerde. Negatif çıktı çok şükür sonuçlar. Hemen o gün donduruldu siğiller. Aldara krem, bactroban krem verdi. Temiz tut kuru tut dedi. Dondurulduktan sonra 3 gün aldara kullanma dedi sonra başla. Aldarayı gün aşırı sürdüm. O arada bactroban krem kullandım günde 3 kere. Ve temizlik içinde sebamed intim likit jel. Kıl konusunda ise sakın jilet ağda yapma dedi. Bırak büyüsün eldivenle çekersin dedi. Dondurulmadan kaynaklanan su kabarcıkları oluştu patladı. Yara olarak kaldı. Sonra biokadin sürdüm günde 3 kere yaralarda iyileşti artık. Ve tüm siğiller kabuk bağladı düştü. Donduralı yarın 3 hafta olacak. Ve olan siğiller gittiği gibi yenileride oluşmadı şükürler olsun. Ama tedaviye başladıktan sonra bana bir rahatlık geldi. Kafama takmadım hiç. Başladım artık tedaviye bu bitecek dedi. geçecek bunlar. Ayrıca kuşburnu ekinezya civanperçemi ısırgan çaylarını içiyorum düzenli olarak ben. Be çörek otu bal ile ısırgan tohumu bal karışımını yiyoroum sabah akşam aç karnına. Rejim yapmayı bıraktım artık ama kiloda almadım. Sabah akşam işe gidip gelirken düzenli olarak 15-20 dakika bir iki durak öncesinde iniyorum otobüsten ve yürüyorum. Buda benim günlük sporum oluyor. Perşembe günü kontrolüm var. Doktorumla önceki gün konuştum durumu anlattım çok güzel dedi belkide 2. seansa gerek bile kalmaz dedi. Sevindirici haberdi bu.

ıyiyim yani çok şükür. Bakalım artık. Tipleme bir çıksında ona göre aşı meselesini düşünücem. Tabi para biriktirip. Öpüyorum hepinizi. a.s.

EU3
teşekkürler

EU3
dun hiv, hepatit-b vs testleri yaptirmistim ben de
cok stresli bekleyisimden sonra cok sukur negatif cikmis hepsi
kabus gibiydi o bekleyis, allahima cok sukur

hic cinsel iliskisi olmayip ta bu virusu kapan var mi acaba?

grikedi
28-04-09, 11:04
sade_kahve gerçekleri falan yazmadın. çünkü yaklaşık 3 aydır ben hiv miyim korkusuyla yaşadım. testim neyse ki negatif çıktı . hpv yi hive bağlaman yalnıştır. hivin kesin belirtisi yoktur. aids olana kadar 3-5 yıl süre geçer ve bundan sonra her türlü hastalığı kaparsın hpv,hsv, grip , normal insanların yakalanacağı hastalıklar da dahildir buna. yani korkutucu oldun derken bunu kastediyorum. insanlar hiv testini olsun daha çabuk bulaşan hepatit-b testini de olsun. ama hivin belirtisi diyerek bir şeyler karalama ne olur, çünkü türkiyenin en büyük enfeksiyon uzmanları bile bunu yalanlar. sen insanların bilinçli olması noktasında uyarıda bulundun bu çok güzeldi, kesinlikle de oyle olmalı zaten. herkes testlerini olmalı bence de. demir eksikliğin için de geçmiş olsun canım. sanırım bende de var, ama daha test olmadım.

o demiş oldugum nisana "sen de HPV bile yokki. aldara bile kullanmamışsın" demene istinadendi. belki HPV değil belki hpv bunu zaten kendisine doktoru soyler. burada doktorculuk yapıp insanları yanlış yonlendirmemeliyiz. misyonumuz birbirimize destek olmak, teşhiste bulunmak değil. O yuzden herkes once doktoruna güvensin. biz de burada birbirimize destek olmaya devam edelim. :enbuyukkk:

sade_kahve
evet ben gercekleri yazdim korkutucu ya da degil, hiv belirtilerinden biri de hpv imis
bende demir eksikligi de cikti bu arada

bende hpv yoktur mu? anlamadım kim diyor

grikedi
28-04-09, 13:04
canım herhalde benim dediklerim net ortamında biraz sert gibi gorundu galiba... dediklerine neredeyse tamamen katılıyorum. sadece hivin belirtisi yoktur diyorum. tek çözüm test olmaktır. çünkü senin de dedigin gibi hpv vs bulaşması için hiv+ hastalarda daha sık gorulur. ancak doktorlar hemen elisa testi falan istemezler. taaa ki yıllarca geçmeyen lezyonlar sonucunda doktorun aklına bu testler gelir. sadece demek istedigim burada birilerine teşhiste bulunmamamız. senin test olma önerilerine tamamen katılıyorum. ama dedigim gibi ben bu korkuyu yaşadıgım için ve o korkuyu kimsenin yaşamaması için korkutucu olmuşsun dedim. günler geceler boyunca gözlerim şişene kadar agladım, üzüldüm, mahvettim kendimi. aynı şeyi kimsenin yaşamasını istemem.:çok üzgünüm:

herkesin eşleriyle birlikte test olup tedavi olması konusunda da hemfikirim. parayla ve tek eşlilikten uzak yaşamda risk olduguna da hemfikirim. ama siğillerin geçmeyecegi konusunda katılmıyorum. ömrümüz boyunca risk altında kalacagız. ama biz kadınların hpv testi yaptırmaları daha kolay oldugundan 6 ayda bir kontroller ile zaten hpv yi atlatıp atlatmayacagımız cıkacaktır ortaya. genelde 2 senede insan vücudu bunu yeniyor ama bu testleri de bir kenara atıp herşey bitti oh be demek degildir, elbette. nisana sende sigil yoktu demene de katılmıyorum. bu bana teşhiste bulunmak gibi geldi, belki bana oyle geldi, bilemiyorum. hepsi bu.:nazar:

NOT: bu eleştiriyi kendime de yoneltiyorum. daha önce yazdıklarım araştırmalarımdan ve doktorlarımın cevaplarının derlemesinden ibaretti. not da düştüm doktor degilim diye. herkes doktoruna ve testlerine güvensin. ben yenecegimize inanıyorum. a.s.

sade_kahve
dikkat edersen DREKT BELIRTISIDIR demedim, lutfen dogru anlayin
hiv kapmis kiside hpv vs gibi virusler daha kolay kendini gosteriyor bagisiklik sistemi coktugu icin

bence ozellikle evli olanlar eslerini de mutlaka bu tip testlerden gecmeleri konusunda uyarmalilar
evli ve tek esli bayanlar, bunu eslerinden kaptiklarina gore mutlaka eslerini uyarmali
ornegin hepatit - b turkiyede cok yayagindir ve bulasmasi icin 1 kere temas yeterli
hiv ise hemen bulasmasa dahi tekrarlayan temaslarda bulasir
sigil vardi gecti gitti diye dusunulurse cok yazik

MALESEF para karsiligi yapilan korunmasiz iliskiler ve cokeslilik oldugu surece bu hastaliklar olmaya devam edecek

sidelya79
28-04-09, 13:04
HIV enfeksiyonunda kadınlara özel belirtiler

Vajinal Mayalanma ıltihabı: Çoğu kadında kolaylıkla tedavi edilebilen vajinal mayalanma iltihabı, HIV virüsü taşıyan kadınlarda zor tedavi edilen ve kendini tekrar eden bir durumdur. Fluconazole adı verilen bir ilaç bu eneksiyonda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diğer Vajinal ıltihaplanmalar, Kıl Dönmesi, Belsoğukluğu: Bu tür durumlar HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha sık ve daha şiddetli görülmektedir.
Şiddetli uçuklara bağlı basit virüs ülserleşmesi: Kimi zaman standart ilaç tedavisine cevap vermemektedir.

Alerjik Ülserler: Cinsel organlarda, herhangi bir iltihaplı organizma ya da kanserojen hücre belirtisi göstermeyen alerjik ülserler, HIV hastalığının kendine has en önemli belirtisidir. Bu ülserler bazen uçuklara bağlı virüs ülserleşmesi ile karıştırılabilir.

Papillomavirus iltihapları ve Rahim Tümörü: Cinsel organlarda siğile yol açan ve rahim kanserine öncülük edebilen Papillomavirus iltihapları (HPV- Human Papillomavirus Infections), HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha sık görülmektedir. HPV ile desteklenen rahim tümörü (CIN- Cervical Intraepithelial Neoplasia) HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha yaygın ve daha şiddetli görülmenin yanısıra tedaviden sonra çoğunlukla tekrar etmektedir.

Pelvis Kışkırtması: (PID- Pelvic Inflammatory Disease), HIV virüsü taşıyan kadınlarda sağlıklı kadınlara oranla daha fazla ve daha şiddetli görülmektedir. PID, kadının bağışıklık sistemi kötüleştikçe tekrar edebilir ve her seferinde ağırlaşabilir.

Adet Düzensizliği: HIV virüsü taşıyan kadınlarda adet düzensizliği de görülmüştür. Bu konu NIAID bilim adamları tarafından araştırılmaktadır.

Arkadaşlar bakın bi okuyun bu yazıyı. Zaten hıv ve hpv ilişiği diye netten yazsanızda çıkıyor bunlar. Olmayan birşey değil bu. Sade kahve nin dediği doğru. Ve nitekim doktorlarda genelde en azından tedbir olarak bu testleri yaptırın diyor. Ha her hpv lide hiv vardırda denmiyor zaten. Kesin bir ilişik değil bu ama OLABıLıR deniyor. Değilse emin olun kimse burada kendi kafasından bir şey yazmaz buna herkes dikkat eder. Ben buna inanıyorum en azından. Sağlık bu başka şeye benzemez.

Öpüldünüz arkadaşlarım kalın sağlıcakla... a.s.

candy85
28-04-09, 16:04
Bugn gittim sonunda doktora tekrar dondurduk ama bu sefer azcık sıktı çok bişe yok diye. Koparttıklarımı sordum ve doktorum her zamanki gibi çok aydınlatıcıydı yayılmadığı sürece sorun yokmuşşşşş... Biz bilmioduk sorunun yayıldığı zaman olduğunu çünkü allam ya nese başkada bişe sölemedi zatn öle çok zayıf siğilleri kopartman bi zarar vermez dedi biraz zorlaynca açıklama için. Bu da n kadar aydınlatıcı olduysa artık bana:)

july1_4
29-04-09, 04:04
sade_kahve
dun hiv, hepatit-b vs testleri yaptirmistim ben de
cok stresli bekleyisimden sonra cok sukur negatif cikmis hepsi
kabus gibiydi o bekleyis, allahima cok sukur

hic cinsel iliskisi olmayip ta bu virusu kapan var mi acaba?

demir eksiligin kaç çıktı sade_kahvecim.lütfen bizi bilgilendirirmisin.

july1_4
29-04-09, 05:04
sade_kahve bu testler paralımı yoksa sigorta ödüyormu.kansızlık testi yapmayla anlaşılıyormu?bu arada arkadaşlar hpv olan kadınlara(nerde araştırırsanız araştırın)6 ayda bir smear testini yeterli görüyor.bence herşeyi fazla kurcalanıp kafalar allak bullak ediliyor.buda sitres sinir yapıyor,moralleri bozuyor.hastalık hastası olmaya gerek yok.halbuki bu hastalıkta en önemli şey hiç birşeyi kafaya takmamak.bunu yapmakta okadar kolay degil.
Bunları okurken tekrar streslendim.yani bu stresten hıv degilsekte oldurursunuz yani

EU3
july1_4
demir eksiligin kaç çıktı sade_kahvecim.lütfen bizi bilgilendirirmisin.
tabi canım
demir eksikligi soyle, 3 degere bakiliyor, folik asit, b12 ve demir
bende sadece demir eksik cikti, diger ikisi normal
b12 eksikliginde sanirim igne veriyorlar, bana hap verdi, 3 ay kullanacaksin dedi
demir 12-16 arasi olmasi gerekirken, bende 10
doktor oldukca dusuk oldugunu ve bu durumun kanin diger degerlerini de dusurdugunu soyledi
ben kan tahliline kendim bi gozattim butun degerler dusuktu
sebebini sordugumda degisik sebepler olabilir dedi
1. beslenme 2. emilimin az olmasi 3. diseti kanamalari vs dedi
umarim yararli olmustur

july1_4
Aşağıdaki bulgu ve belirtileri olanların hekimlerine
başvurmaları ve HIV testi yaptırmaları önerilir.

Vücut ağırlığının % 10'undan daha fazla kilo kaybı,
1 aydan uzun süren ateş,
1 aydan uzun süren devamlı ya da aralıklı ishal,
Sürekli ve ciddi yorgunluk, halsizlik hissi,
1 aydan fazla süren öksürük,
Ağız ve boğazda iyileşmeyen ya da sık sık tekrarlayan aftlar,
Boyun, koltuk altı bölgelerinde 3 aydan uzun süreli beze büyümeleri

EU3
july1_4
sade_kahve bu testler paralımı yoksa sigorta ödüyormu.kansızlık testi yapmayla anlaşılıyormu?bu arada arkadaşlar hpv olan kadınlara(nerde araştırırsanız araştırın)6 ayda bir smear testini yeterli görüyor.bence herşeyi fazla kurcalanıp kafalar allak bullak ediliyor.buda sitres sinir yapıyor,moralleri bozuyor.hastalık hastası olmaya gerek yok.halbuki bu hastalıkta en önemli şey hiç birşeyi kafaya takmamak.bunu yapmakta okadar kolay degil.
Bunları okurken tekrar streslendim.yani bu stresten hıv degilsekte oldurursunuz yani
kansizlikla hiv in alakasi yok kansizlik testi dedigin kan degerlerine bakiliyor, bununla hiv anlasilmaz, onun testi ayri
ben kansizlik icin ayrica dahiliye doktoruna gittim
hpv icinse prof bir kadin dogumcu ya gittim, o sigilleri gorunce mutlaka bu hiv, hepatit vs gibi testleri yaptirmami soyledi, bunlari universitede yaptirdim, ssk var bende

july1_4
sade_kahve hıv testi nekadar peki,
bende kanzıslık ve hormonlar testi yaptırdım.bendeki test kagıdında bu b12,folık asit terimleri bulunmuyor.belki başta tıp terimleri olarak yazılmıştır bilmiyorum.sadece mpv 7.13 fL OLARAK ÇIKMIŞ.O DA 7.4-10-4 ARASINDA OLMALIYMIŞ.DOKTOR SADECE 1 KUTU ÇıNKO KULLAN DEDı OKADAR.

july1_4
Ya bu testlerı regıllıyken olmamız sonuÇları degıŞık Çıkarırmı.

july1_4
Bende yarın ıÇın doktordan randevu almıŞtım.ılk kez Ünıversıte hastanesıne gıdıcem.ssk bu testlerı karŞılıyordur ınŞ.

sidelya79
Arkadaşlar hemen stres yapmayın nolur ya, hpv tedavisi olurken diğer testler sadece tedbir için yapılıyor. ıllaki vardır diye değil. Doktorum bana bunlar acil değil istersen şimdi yaptır istersen daha sonra yaptır demişti. Ben içim rahat olsun diye yaptırmıştım. Canınızı sıkmayın. Ha yaptırmak tabiki güzel. Ben hiv de dahil 5 testi 112 tl ye yaptırdım ama özel hastanede yapıldı.

Ama ben yaptırmadım, acaba bende olabilir mi diye düşünmeyin bence. Bir çok kişi tanıdım hpvli ama çoğu bu testleri yaptırmamış bile. ıçiniz rahat olsun kızlar. Öpüyorum sizleri. a.s.

EU3
sidelya79
HIV enfeksiyonunda kadınlara özel belirtiler

Vajinal Mayalanma İltihabı: Çoğu kadında kolaylıkla tedavi edilebilen vajinal mayalanma iltihabı, HIV virüsü taşıyan kadınlarda zor tedavi edilen ve kendini tekrar eden bir durumdur. Fluconazole adı verilen bir ilaç bu eneksiyonda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diğer Vajinal İltihaplanmalar, Kıl Dönmesi, Belsoğukluğu: Bu tür durumlar HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha sık ve daha şiddetli görülmektedir.
Şiddetli uçuklara bağlı basit virüs ülserleşmesi: Kimi zaman standart ilaç tedavisine cevap vermemektedir.

Alerjik Ülserler: Cinsel organlarda, herhangi bir iltihaplı organizma ya da kanserojen hücre belirtisi göstermeyen alerjik ülserler, HIV hastalığının kendine has en önemli belirtisidir. Bu ülserler bazen uçuklara bağlı virüs ülserleşmesi ile karıştırılabilir.

Papillomavirus iltihapları ve Rahim Tümörü: Cinsel organlarda siğile yol açan ve rahim kanserine öncülük edebilen Papillomavirus iltihapları (HPV- Human Papillomavirus Infections), HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha sık görülmektedir. HPV ile desteklenen rahim tümörü (CIN- Cervical Intraepithelial Neoplasia) HIV virüsü taşıyan kadınlarda daha yaygın ve daha şiddetli görülmenin yanısıra tedaviden sonra çoğunlukla tekrar etmektedir.

Pelvis Kışkırtması: (PID- Pelvic Inflammatory Disease), HIV virüsü taşıyan kadınlarda sağlıklı kadınlara oranla daha fazla ve daha şiddetli görülmektedir. PID, kadının bağışıklık sistemi kötüleştikçe tekrar edebilir ve her seferinde ağırlaşabilir.

Adet Düzensizliği: HIV virüsü taşıyan kadınlarda adet düzensizliği de görülmüştür. Bu konu NIAID bilim adamları tarafından araştırılmaktadır.

Arkadaşlar bakın bi okuyun bu yazıyı. Zaten hıv ve hpv ilişiği diye netten yazsanızda çıkıyor bunlar. Olmayan birşey değil bu. Sade kahve nin dediği doğru. Ve nitekim doktorlarda genelde en azından tedbir olarak bu testleri yaptırın diyor. Ha her hpv lide hiv vardırda denmiyor zaten. Kesin bir ilişik değil bu ama OLABİLİR deniyor. Değilse emin olun kimse burada kendi kafasından bir şey yazmaz buna herkes dikkat eder. Ben buna inanıyorum en azından. Sağlık bu başka şeye benzemez.

Öpüldünüz arkadaşlarım kalın sağlıcakla... a.s.
evet canım ben de bu bilgilere dayanarak yazmistim zaten
bu bilgileri yazman iyi oldu tesekkur ederiz
dedigim gibi doktorum sigilleri gorurgormez bu testleri yaptirmami soyledi
kafan rahat oluyor :1hug:

sidelya79
july1_4
Ya bu testlerı regıllıyken olmamız sonuÇları degıŞık Çıkarırmı.
Canım bu testler kan alınarak yapılıyor. Regl dönemlerinde kan durumumuzda epeyce bir değişiklik olduğunu varsayarsak BENıM KANIMCA regl ken yaptırılmaz diye sanıyorum. Ama en güzeli doktora sormak tatlım. a.s. kal sağlıcakla öptüm

EU3
july1_4
sade_kahve hıv testi nekadar peki,
bende kanzıslık ve hormonlar testi yaptırdım.bendeki test kagıdında bu b12,folık asit terimleri bulunmuyor.belki başta tıp terimleri olarak yazılmıştır bilmiyorum.sadece mpv 7.13 fL OLARAK ÇIKMIŞ.O DA 7.4-10-4 ARASINDA OLMALIYMIŞ.DOKTOR SADECE 1 KUTU ÇıNKO KULLAN DEDı OKADAR.
sadece hiv testi degil, birkac test bir butun seklinde yapiliyor, o sekilde soylersen daha iyi olur, icinde hepatit -b, hiv, hepatit-a gibi testler var, bana 6 test yapildi...kansizlik konusunda endise etme canım, doktorun ne dediyse odur demek ki sende onemli derecede bi dusukluk falan yok kanında
bahsettigim terimler folik asit vs, direkt yazmiyor ama ben kendim cok arastiririm bunlari ordan biliyorum, bir de doktor bana aciklama yapti ben detayli sorunca

july1_4
Ya bu testlerı regıllıyken olmamız sonuÇları degıŞık Çıkarırmı..
ben regl iken yaptirdim testleri, alakasi yok onunla yaptirabilirsin, doktor regl oldugumu biliyordu zaten o dedi yaptir hemen diye

july1_4
Bende yarın ıÇın doktordan randevu almıŞtım.ılk kez Ünıversıte hastanesıne gıdıcem.ssk bu testlerı karŞılıyordur ınŞ.
benimkini karsiladi canim fakat doktor diyor sonucta, kendin gidersen onu bilmiyorum
bu arada bu kadar endise etme, hiv o kadar kolay bulasan bi hastalik degil, hiv li bir kisiyle birden fazla kez iliskide bulunman veya hiv li kan alman gerekiyor
fakat hepatit-b cok yaygin, tasiyici cok var ve bulasmasi icin 1 kez temas yeterli

bu arada ben hepatit-b asisi olucam, hiv in asisi yok

sidelya79
Hımmm demek ki yapılıyormuş :) yeni birşey öğrendim bende ne güzel a.s.

july1_4
29-04-09, 06:04
bütün bilgileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.çok sağolun.

melek3453
29-04-09, 06:04
merhaba arkadaşlar;
yorumlarınızı okudum ve gerçekten çok şaşkınım ...
neden bu kadar çok kurcalıyorsunuz bu hastalığı ? Bunun tedavisi moral ve düzenli kontrol ...
böylesine strese sokan , moral bozan didik didik incelemeler yüzünden siğillerin geçeceği varsa bile geçmeyecektir.
Lütfen bu konuda gerçekten daha sakin ve morali yüksek tutmak zorundasınız.
belki cümlelerim biraz sert ama üzülüyorum bu şekilde sürekli beyninizde bu siğilleri tekrarlamanıza.

EU3
29-04-09, 07:04
melek3453
merhaba arkadaşlar;
yorumlarınızı okudum ve gerçekten çok şaşkınım ...
neden bu kadar çok kurcalıyorsunuz bu hastalığı ? Bunun tedavisi moral ve düzenli kontrol ...
böylesine strese sokan , moral bozan didik didik incelemeler yüzünden siğillerin geçeceği varsa bile geçmeyecektir.
Lütfen bu konuda gerçekten daha sakin ve morali yüksek tutmak zorundasınız.
belki cümlelerim biraz sert ama üzülüyorum bu şekilde sürekli beyninizde bu siğilleri tekrarlamanıza.
moralli olmak tedbirsiz olmayi gerektirmez

melek3453
29-04-09, 07:04
sanırım bazı arkadaşlar benim kurduğum cümleyi yanlış anladılar....

DÜZENLı KONTROL demek : doktorun belirlemiş olduğu zaman aralıklarında gerekli olan test,tahlil,aşı,ilaç gibi tedavileri uygulamaktır.

Tedbirsizlik farklı birseydir ...

teşekkürler....

sidelya79
29-04-09, 08:04
melek3453
sanırım bazı arkadaşlar benim kurduğum cümleyi yanlış anladılar....

DÜZENLİ KONTROL demek : doktorun belirlemiş olduğu zaman aralıklarında gerekli olan test,tahlil,aşı,ilaç gibi tedavileri uygulamaktır.

Tedbirsizlik farklı birseydir ...

teşekkürler....
Tamam işte güzelim. Bu testlerde doktorun bizden istemiş olduğu testlerdi. Yaptırıp yaptırmamayı doktorda size bırakıyor zaten. Üstelik hpvli bir hastada illaki başka hastalıklar olacak diye birşey dediğimizi sanmıyorum bu bizim haddimiz değil zaten. Sadece burası bir paylaşım yeri olduğu için herkes elinden gelen yardımı yaşadıkları ile tedavi süreci ile birlikte yazmaya çalışıyor.

Arkadaşlar burada yaşadığınız olumsuzlukları bile paylaşsanız veya paylaşsak bu kimseye moral bozukluğu olmasın. Bu hastalığın tedavisinde en yüksek payın moralde gizli olduğunu her seferinde söyledik zaten. Her ne olursa olsun bu hastalığın tedavisi var mı var. Gerek testleriyle gerek tedavisiyle hepimiz bu hastalıkla başa çıkmaya çalışıyoruz değil mi? O halde gerçekten olan şeyler yazılsa paylaşılsa bile bu bizim başımıza illaki gelecek diye birşey düşünüp strese kapılmak yersiz. Kalın sağlıcakla Öpüyorum sizi en kocamanından a.s.

melek3453
sidelya79
Tamam işte güzelim. Bu testlerde doktorun bizden istemiş olduğu testlerdi. Yaptırıp yaptırmamayı doktorda size bırakıyor zaten. Üstelik hpvli bir hastada illaki başka hastalıklar olacak diye birşey dediğimizi sanmıyorum bu bizim haddimiz değil zaten. Sadece burası bir paylaşım yeri olduğu için herkes elinden gelen yardımı yaşadıkları ile tedavi süreci ile birlikte yazmaya çalışıyor.

Arkadaşlar burada yaşadığınız olumsuzlukları bile paylaşsanız veya paylaşsak bu kimseye moral bozukluğu olmasın. Bu hastalığın tedavisinde en yüksek payın moralde gizli olduğunu her seferinde söyledik zaten. Her ne olursa olsun bu hastalığın tedavisi var mı var. Gerek testleriyle gerek tedavisiyle hepimiz bu hastalıkla başa çıkmaya çalışıyoruz değil mi? O halde gerçekten olan şeyler yazılsa paylaşılsa bile bu bizim başımıza illaki gelecek diye birşey düşünüp strese kapılmak yersiz. Kalın sağlıcakla Öpüyorum sizi en kocamanından a.s.

sevgili Sidelya ;
ikimizde aynı şeyleri düşünüp kurduğumuz cümlelerde aynı şeyleri ifade ediyoruz.
Ama yazılarda duygu yer almadığından dolayı ,yanlış anlamalar olabiliyor...
Kimsenin kırılmasını ve söylediklerimi kişisel olarak algılamasını istemem.
Sadece deneyimlerime dayanarak konusuyorum ve bu sorunla mücadele eden insanların morallerini bozmaması gerektiğini düşünüyorum.
Umarım anlaşılmışımdır.

benneyaptımkibenneyaptımki

EU3
bisey sormam lazim
sigilleri biyopsi ile alinan var mi? yani tipleme icin sigilleri kesip labaratuvara gonderilmesi
bu kesilen sigillerin yerleri sizde nasil? birdaha cikti mi

sidelya79
29-04-09, 09:04
melek3453
sevgili Sidelya ;
ikimizde aynı şeyleri düşünüp kurduğumuz cümlelerde aynı şeyleri ifade ediyoruz.
Ama yazılarda duygu yer almadığından dolayı ,yanlış anlamalar olabiliyor...
Kimsenin kırılmasını ve söylediklerimi kişisel olarak algılamasını istemem.
Sadece deneyimlerime dayanarak konusuyorum ve bu sorunla mücadele eden insanların morallerini bozmaması gerektiğini düşünüyorum.
Umarım anlaşılmışımdır.

benneyaptımkibenneyaptımki
Anlaşıldın tabiki tatlım. Duyarlılığına çok teşekkür kendi adıma. Geçmiş olsun canısı a.s.

fdn
29-04-09, 10:04
arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım yaklaşıık 2 hafta önce farkettim siğil olduğunu ve dün hemen doktora gittim daha başlangıç olduğunu söyledi.ılaçla yakıcaz dedi simir testi falan yaptı sonucunu 10 gün sonra alıcam ama korkuyorum okuduğum kadarıyla tekrarlıyan arkadaşlar var birde bişi öğrenmek istiyorum bursada bulanan arkadaşlar lazerle yakma işlemi nerde yapılıyorrr????

sidelya79
29-04-09, 10:04
fdn
arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım yaklaşıık 2 hafta önce farkettim siğil olduğunu ve dün hemen doktora gittim daha başlangıç olduğunu söyledi.İlaçla yakıcaz dedi simir testi falan yaptı sonucunu 10 gün sonra alıcam ama korkuyorum okuduğum kadarıyla tekrarlıyan arkadaşlar var birde bişi öğrenmek istiyorum bursada bulanan arkadaşlar lazerle yakma işlemi nerde yapılıyorrr????
Canım öncelikle hoşgeldin ve çok geçmiş olsun. Bak ne güzel erkenden farketmişsin benim gibi 7-8 ay sonra değil :)) Canım öncelikle moralini yüksek tut, geçeceğine de inan. Hpv pozitif olup tedavisi olan bir kişi, ileride hpv negatif sonucunuda alabiliyor. Bu demektir ki bu virüs vücuttan atılabiliyor. Marlimizi yüksek tutalım. Bağışıklığımıza dikkat edelim. Düzenli kontrollerimize gidelim. Ve kafamıza takmayalım. Allahın izniyle geçecek bunlar. Smear testinde temiz çıkar inş sıkıntılı bekleyişte olma. Bursada olmadıgım için soruna cevap veremeyeceğim. Çok geçmiş olsun güzelim. Kal saglıcakla. a.s.