TEST

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

yagmurgul
12-12-09, 10:12
hilincim merhaba nasılsın.valla canım hastalığı geçince birdaha buraya uğramayanlar var(umarım tekrarlayıp dönmek zorunda kalmazlar.) sense canla başla deneyimlerini paylaşıyorsun.konuyu okuyan herkes adına tşk. kocaman öpüyorum seni.zemuszemus

melis_35
12-12-09, 10:12
sevgiselixx
cnm benim yaralar aldaranın deride tahribat yapması sonucu oluşan yaralardan. ayrıca görünmeyen ve görünen siğillerin de ortaya çıkıp yara olması durumu mevcut. o zaman ben yaralarım gecene kadar bekliyim ve ondan sonra podofilin mi adını da herkes farklı yazıyo :) ondan kullanmaya başlıyım. inşallah herkese farklı etki yapmıyodur. artık sürekli doktora gitmekten de yoruldum. bunu haftada 1 mi kullanıcaz.
canım sen kullan bakalım bu ilacı. arkadaşlar öneriyolar kullanan memnun kalanlar olmuş ne kadar iyi bişi bu. bende dondurma işleminden geldim. bu sefer acısız oldu. zamanla geçicek. eninde sonunda..
sabırlı davranıp, kontrolleri ihmal etmicez. öpüyorum seni tatlım :1hug:

bocuk84
12-12-09, 14:12
helincim canım bgn yaktırdım siğilleri izin alamadım malesef o yuzden mecbur bgn gıtmek zorunda kaldım padofılın alcaktım yanlız hıcbı eczane adını bıle bılmıo nerden bulurum bana yardımcı olur musun

hel_in
12-12-09, 18:12
ygh
selam helin ne zamandır pv taşıyorsun ve en son yaktırdıktan sonra ne kadar zamandır çıkmıyor???ve kaç kere tekrarladı
EEE BITANEMM STANDART SARTLARDA 2 AYDA BIR AY ASIT KULLANDIM BI AY ALDARA KREM BAKTIK OLMADI EN SON ASAMADA IKINCI AYIN SONUNDA DR BANA DEDI YAKIYIORZ YAKTIK KOTER IŞLEMI GERCEKLESTI . SONA DR BANA BATICON VERDI BIZIM KULLANDIMIZ BEPANTEN GBI BI KREM BI HAFTA BATICON KREM VE SOLISYONU KULLANDIM YARALAR GECTI BIR HAFTA SONUNDA ALDARA KULLANDIM BIDE UZERINE COK SUKUR GECTI ODA KOTER COK ISE YARADI BENDE BEN BIDE BEKLEDIM ICIN DAGILDI YANI BENIM SUCUM ... O ZAMAN BIDE PADOFILM DENILEN ILACI BEN BILMIYORDUM NSE DOKTORUM DEDI GNC FILAN EK TAKWIYE VITAMIN KULLAN DEDI BENDE BALIK YAG KAPSULU SABAHLARI ,SONA EK WITAMIN ICTIM BIDE CAY KARISIMI YAPTIM DR TAWSIYESI UZERINE ( DEFNE , CIVAN PERCEMI ,ADA ÇAYI PAPATYA 100 GR DAN AL DEDI DR GUNLUK BIR BARDAK IC DEDI ) ONU YAPTIM BOL BOL ILIK SU ICTIM ILAC WE VITAMIN TUKETINCE ARADAN SOLE BIR AY GECTI HPV ASIMI OLDUM O SIRADA DA HSV DE OLDUM GENITAL UCUK ONUNDA ATLATTIM BIR HAFTADA VITAMIN VE BITKI CAYI BENCE ISE YARADI SIMDI YAKLASIK TOPLAMDA 8 9 AYDIR BISI YOK KOTER YAKMA ISLEMI 7 AY DIR IYIM KISACA BAYANLAR AŞI OLUN TEKRAR CIKABILIR AMA EN AZINDAN 10 15 YIL SONA RAHIM KANSERINDEN KORUNUZ :nazar::hulya: :)

hel_in
ygh
selam helin ne zamandır pv taşıyorsun ve en son yaktırdıktan sonra ne kadar zamandır çıkmıyor???ve kaç kere tekrarladı
bu arada bende tekrarlamadı daha cok sukur :)

hel_in
madamcicek
hilincim merhaba nasılsın.valla canım hastalığı geçince birdaha buraya uğramayanlar var(umarım tekrarlayıp dönmek zorunda kalmazlar.) sense canla başla deneyimlerini paylaşıyorsun.konuyu okuyan herkes adına tşk. kocaman öpüyorum seni.zemuszemus
YA EVET BU SIRALAR KIMSE HERALDE BAKMAYA FIRSAT BULAMADINDAN boyle oldunu dusunuyorum gelırler ya :lepi:

hel_in
bocuk84
helincim canım bgn yaktırdım siğilleri izin alamadım malesef o yuzden mecbur bgn gıtmek zorunda kaldım padofılın alcaktım yanlız hıcbı eczane adını bıle bılmıo nerden bulurum bana yardımcı olur musun
cııdmısın cok sewındım nası oldn senı cok merak ettım ınsallah ıyı olursun benı merkata bırakma haberlerını beklıyorm ona gore ters bısı olmaz kanama fılan olmaz korkma ıdrara cıkarken bıraz yanma olur ondada batıcon krem yada hangı kremı verdıyse doktorun onu duzenlı kullan ''''''padofılm solısyonu '''''' sızın oranın annasmalı yerı fılan warsa ezanesı getırsın en kotu bulamassan bı arastır olmassa bana ulas ben gondertım sana:) hatta ben getırırm olmadı :eek:buyrunnnnnnnnn:nazar:gecmıs olsn a.s.

hel_in
Podofilm Topikal Solüsyon 250 mg/ml 25 ml şişe/kutu 29,25 TL

İlaç Ödeme Bilgisi:

Bu ilaç uzman hekimlerce reçete edildiğinde SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı) tarafından karşılanır.

Uzman hekim raporuna bağlı olarak tüm hekimlerce reçete edildiğinde SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı) tarafından karşılanır.

Sağlık kurum ve kuruluşlarında yatan hasta için kullanılan ilaçların bedeli SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı) tarafından karşılanır.

bocuk84
12-12-09, 19:12
helincim çok teşekkür ederim ama sanırım bi tane kalmış onuda haftaya yakcak görememiş:S genel anesteziyle yakıldı aynı zmnda lokalde yapmıs ama suanda cok fazla sısılık var bu normal mi cok fazlaydı dedı ben fazla olmadıını dusunuodum ama:KK43:

hel_in
12-12-09, 20:12
bocuk84
helincim çok teşekkür ederim ama sanırım bi tane kalmış onuda haftaya yakcak görememiş:S genel anesteziyle yakıldı aynı zmnda lokalde yapmıs ama suanda cok fazla sısılık var bu normal mi cok fazlaydı dedı ben fazla olmadıını dusunuodum ama:KK43:
bence dr sıkıstır dekı haftaya ısım war de pazartesı olsn de bı an once yapılsın hepsının temızlenmesı lazım bı tane kalırsa dagılır bı hafta cok uzzun yaaaaaa hayret bısı ya eyer seyse benım dr goturum hemen alsın temızlesın 5 dk da nap et yaktır hemen tuh yaaaaakaydirigubbakcemile

bocuk84
12-12-09, 20:12
canım nie bu kdr şiş peki sizinkiler yakıldıındada böle miydi

hel_in
12-12-09, 21:12
bocuk84
bebısım yane sonucta orayı temızlıyolar sısmesı hafıte olsa normal ben bakmaya grek bıle duymadım belkı senınkının cok sı olmasının sebebı benımkı gbı olmamasıdır benı bolgesel 5 dozla uyusturdular cok ısıtı ben farkketmedım cunku bakmadım ılacımı surdum elını surme cookkkkkkkkkkkkkkkkkk ılesene kadr lutwennn bak deyme suu elını yaaaa bole dusunme benı dırek bolgesel uyusutuduler senı uyuttular belkıde ondan sorun yapıosn elını deyersen acık yaraya mıktop kaptırısın solısyonu kremını sur oldumu bebsısım sur dokunnmaaaaaaaaaaaaaaa:)kaydirigubbakcemile

hel_in
13-12-09, 21:12
bocuk84
bebısım son bıtane kalan sıgıl ıcın ıstıyorsan carsamba benım hastaneye dr gıdelım ne ızın alabılrısın ıs yerınden gel haber ver bana...kaydirigubbakcemile

remremrem
14-12-09, 19:12
dr nevra topalismailoğlu nasıl CADIARZU giden var mı:uhm:

loveagain
14-12-09, 22:12
arkadaşlar bende toplamda 5 kez yaktırdım bu siğilleri her defasında yenisi çıktı. sonra burda bi arkadaşın yazdıı i.l.33 die bi asit çözeltisi okudum. o kdr çok bunalmıştım ki denedim 2 haftadır kullanıorum. ewet birz canımı yakıo ama baya bi azaldı siğillerim. bnm bağışıklık sistemm çok kötü bu yüzden sürekli tekrar edio lanet siğiller. artık doktorlara para yatırmaktan bıktım... ben kullandım ve şuan memnunum...
bunun yanında da imunex kullanıorum bağışıklık sistemim için...
herkese çok geçmiş olsun. Ve sanırım en önemlisi de moral.. moralinizi yüksek tutmaya çalışın... bi ömür uğraşacak deiliz yaa elbet bigün geçecekler...lülülülülülü:nazar:

hel_in
14-12-09, 23:12
buketuzun
arkadaşlar bende toplamda 5 kez yaktırdım bu siğilleri her defasında yenisi çıktı. sonra burda bi arkadaşın yazdıı i.l.33 die bi asit çözeltisi okudum. o kdr çok bunalmıştım ki denedim 2 haftadır kullanıorum. ewet birz canımı yakıo ama baya bi azaldı siğillerim. bnm bağışıklık sistemm çok kötü bu yüzden sürekli tekrar edio lanet siğiller. artık doktorlara para yatırmaktan bıktım... ben kullandım ve şuan memnunum...
bunun yanında da imunex kullanıorum bağışıklık sistemim için...
herkese çok geçmiş olsun. Ve sanırım en önemlisi de moral.. moralinizi yüksek tutmaya çalışın... bi ömür uğraşacak deiliz yaa elbet bigün geçecekler...lülülülülülü:nazar:
gecmıs olsun ... ben bır sey sormak ıstıyorum 5 kez yaktırdın ok cıkmıcak bıdaha belkı 5 kez yakılan yer yuzeysel bence temızlenmıs olmalı dr bence gozden kacırıo olabılır bana dedın sey daha dorusu gıttın dr weya doktorlar pek ıc acıcı gelmedı desem. ayrıca hangı tıpte vurus senın kı cıkması ıcın bıldım kadarı ıle vıtamınsız kalman we sık sık hasta olman gerek ılla ımunex kullanmanada gerek yok taze meyve sebze ye ben evevıt kullanıodum banada dr onu onerdı bıde gunluk balık yag kapsulu ıcıodum sıgıl oldu donemde dr bana yaglı tuzlu we sekerlı seydenden uzak dur dedı...
ben yaktırdım 2kez yakıltıktan koter sonrası bır hafta batıcon kullandım bızım bepanten gbı krem we solısyon (tentutrıyot) gbı bısı bıde bı hafta sonrada uzerıne bır ay aldara kullandım vıtamın ıctım taze meyveler sebzeler bıde her gun avondan aldım genıtal temızleme jelıyle yıkadım orayıda . ası da oldum 20 yıl sona kanser olamyım dıe
.... sımdı arada bole kontorlere gıdıorm ________-bence ozel yerıen buyuk tıp fakultesı hastanesıne gıt asıt dedın sey ıyı bısı dıl onuda solım yanlıs kulanıyosn yaktır su an warsa sana tawsıyem ıyı bı unu hastanesıne gıt derım:mymeka::enbuyukkk:

mrs..
15-12-09, 11:12
hel_in
janım benım cok cok sevindim senın adına ben ama soyle bısı var bna doktorum ıylesme suresınce yaglı ve tuzlu seylerden kacın dedı arada bı en azından hafta bı kez fasfood olsn bı yada cukulata kacamak yapıorm ılestıysen ole fazla sorun oluucagını dusunmuyorm ılesme surecınde onemlı .. ole dk bası kendını sartlandırırsan psıkolojık olarak da huzursuz olucagını dusunuorm oda ıyı olmaz bence yanlıs şartlandırma...:nazar:nazar:eek:puyorumnanaktan
Saol canım benim kendimi şartlandırmıyım diyorum ama regl döneminde olduğum için bitmesini bekledik yaktırma işlemi için şimdide onun stresi var yeni arkadaşlardan okuduğum yaralar acı şişme ilk yaktırdığımda olmamıştı bunlar bende ama 2. ci olmasına rağmen yinede korkuyorum anesteziyle yapıcak birde dr . aylayacağınız daha yaktırmadan korkular basladı eh bide hafta sonuna denk gelsin işten izin alamam diyorum.. Öfff yine kafam karışık :KK43:

mrs..
15-12-09, 11:12
remremrem
dr nevra topalismailoğlu nasıl CADIARZU giden var mı:uhm:
Ben gidiyorum canım daha koter yaptırmadım muayne etti ve işini biliyor gibi geldi bana .. yaktırma işlemi içinde ona gidicem .. Tabi diger arkadaşlarında memnun kaldıkları baska bir dr varsa ve verirlerse değerlendirmek laızm çünkü bende sonucunun ne olacağını bilmiyorum şimdilik.

remremrem
15-12-09, 12:12
mrs..
Ben gidiyorum canım daha koter yaptırmadım muayne etti ve işini biliyor gibi geldi bana .. yaktırma işlemi içinde ona gidicem .. Tabi diger arkadaşlarında memnun kaldıkları baska bir dr varsa ve verirlerse değerlendirmek laızm çünkü bende sonucunun ne olacağını bilmiyorum şimdilik.
hmm anladım sağol cnm opuyorumnanaktan ne zaman gidicen koter için.. yakın bir zamanda mı gidicen?

loveagain
15-12-09, 13:12
hel_in
gecmıs olsun ... ben bır sey sormak ıstıyorum 5 kez yaktırdın ok cıkmıcak bıdaha belkı 5 kez yakılan yer yuzeysel bence temızlenmıs olmalı dr bence gozden kacırıo olabılır bana dedın sey daha dorusu gıttın dr weya doktorlar pek ıc acıcı gelmedı desem. ayrıca hangı tıpte vurus senın kı cıkması ıcın bıldım kadarı ıle vıtamınsız kalman we sık sık hasta olman gerek ılla ımunex kullanmanada gerek yok taze meyve sebze ye ben evevıt kullanıodum banada dr onu onerdı bıde gunluk balık yag kapsulu ıcıodum sıgıl oldu donemde dr bana yaglı tuzlu we sekerlı seydenden uzak dur dedı...
ben yaktırdım 2kez yakıltıktan koter sonrası bır hafta batıcon kullandım bızım bepanten gbı krem we solısyon (tentutrıyot) gbı bısı bıde bı hafta sonrada uzerıne bır ay aldara kullandım vıtamın ıctım taze meyveler sebzeler bıde her gun avondan aldım genıtal temızleme jelıyle yıkadım orayıda . ası da oldum 20 yıl sona kanser olamyım dıe
.... sımdı arada bole kontorlere gıdıorm ________-bence ozel yerıen buyuk tıp fakultesı hastanesıne gıt asıt dedın sey ıyı bısı dıl onuda solım yanlıs kulanıyosn yaktır su an warsa sana tawsıyem ıyı bı unu hastanesıne gıt derım:mymeka::enbuyukkk:

olduum şehrin en iyi doktoruna gittim son olarak yakıldı ve tekrar çıktı. bu siğillerin çıktığı dönemde bwn diyet yapıodum ve sanırım baya bi vitaminsiz kalmıştım. kan ölçümü yapmıştı ilk gittiim doktor değerlerim aşırı düşük çıktı. batikonu bende kullandım ama gittiğim 2 doktorda aldara vermedi bana nedense. ilk aşımı da vuruldum hatta bu ay 2. aşımı da vurulcam.
asit çok tehlikeli biliyorum ama o kdr çok bunalmıştım ki dayanamadım denedim...
burda da bi arkadaş kullandım bnm siğiller geçti deyince onu da deneyim ddm.
şimdi haftaya kontrolüm var hemde aşım vurulcak gittiğimde senn yazdıın solüsyonu da isticem bakalım nolcak.
ilk 16 eylülde gördüm hala uğraşıyorum. çörek otu arı poleni bal vitaminler yemediim şey kalmadı:1no2::1no2:
bakalım işte ne olcak ne bitcek bilmiorum. ya bide bana hiç bi doktor smear testi yapmadı bu sefer onu da isticem bakalım...

mrs..
15-12-09, 14:12
remremrem
hmm anladım sağol cnm opuyorumnanaktan ne zaman gidicen koter için.. yakın bir zamanda mı gidicen?
ewet aslında gitmem lazım ama tabiiki maddi durumuda ayarlamak lazım dediğim gibi daha ne kadar olduğunuda öğrenemedim bi öğreniyim bakalım ay başını beklememe gerek kalıcakmı sağlık sektörü bide böyle konularda bazen acımasız olabiliyorlar..

hel_in
15-12-09, 17:12
buketuzun
olduum şehrin en iyi doktoruna gittim son olarak yakıldı ve tekrar çıktı. bu siğillerin çıktığı dönemde bwn diyet yapıodum ve sanırım baya bi vitaminsiz kalmıştım. kan ölçümü yapmıştı ilk gittiim doktor değerlerim aşırı düşük çıktı. batikonu bende kullandım ama gittiğim 2 doktorda aldara vermedi bana nedense. ilk aşımı da vuruldum hatta bu ay 2. aşımı da vurulcam.
asit çok tehlikeli biliyorum ama o kdr çok bunalmıştım ki dayanamadım denedim...
burda da bi arkadaş kullandım bnm siğiller geçti deyince onu da deneyim ddm.
şimdi haftaya kontrolüm var hemde aşım vurulcak gittiğimde senn yazdıın solüsyonu da isticem bakalım nolcak.
ilk 16 eylülde gördüm hala uğraşıyorum. çörek otu arı poleni bal vitaminler yemediim şey kalmadı:1no2::1no2:
bakalım işte ne olcak ne bitcek bilmiorum. ya bide bana hiç bi doktor smear testi yapmadı bu sefer onu da isticem bakalım...
ıyıde hpv cıkması ıcın ya ewlıysen esın de war onadan sureklı bulasıo ya da vıtamınsız kalıyosıun ayrıca hıc denemedım kalmadı deme saglıklı we wıtamınlı yasaamayı yasam felsefesı halıne gıtır.. ben balık yag .,wtamın (bazısı umulex mı o nu kulanıo ben ewewıt kulalndım wıtamın olarak) bıde cıwan percemı we ada cayı papatya we defneyı harmanlardım o nu ıc dedı dr bana onu ıcıtım hala da ıcıorm gunluk cay yerıne yesıl cay ıcıorm, son bı tane asım kaldı ıste bakalım hayırlısı artık a cıkarsada cıksın demek ıstemıorm ama dıkkat edıorm kendıme, korunuyorm o cok onemlı ,sıgarayıda azaltım, ws ws alkisalkisalkisa.s.:nazar:

yagmurgul
15-12-09, 19:12
mrs..
ewet aslında gitmem lazım ama tabiiki maddi durumuda ayarlamak lazım dediğim gibi daha ne kadar olduğunuda öğrenemedim bi öğreniyim bakalım ay başını beklememe gerek kalıcakmı sağlık sektörü bide böyle konularda bazen acımasız olabiliyorlar..
bak canım bu iş bence biraz dr ların fazlamesai yapmalarını sağlıyor.hele özellerin .ben birkaç özel sonra sgk da bir dr un sayesinde 1 yıllık işkenceme 3 haftada son verdim. şimdi dua ediyorum o dr a. valla çiçek alıp ziyaretine gidicem. oda bilmiyormuydu yakmayı.delikafadulden bence biraz dikkatli olun.hem cep yanar hemde anlarsınız işte..:1no2:

loveagain
15-12-09, 22:12
hel_in
ıyıde hpv cıkması ıcın ya ewlıysen esın de war onadan sureklı bulasıo ya da vıtamınsız kalıyosıun ayrıca hıc denemedım kalmadı deme saglıklı we wıtamınlı yasaamayı yasam felsefesı halıne gıtır.. ben balık yag .,wtamın (bazısı umulex mı o nu kulanıo ben ewewıt kulalndım wıtamın olarak) bıde cıwan percemı we ada cayı papatya we defneyı harmanlardım o nu ıc dedı dr bana onu ıcıtım hala da ıcıorm gunluk cay yerıne yesıl cay ıcıorm, son bı tane asım kaldı ıste bakalım hayırlısı artık a cıkarsada cıksın demek ıstemıorm ama dıkkat edıorm kendıme, korunuyorm o cok onemlı ,sıgarayıda azaltım, ws ws alkisalkisalkisa.s.:nazar:
bende azalttım sigarayı sürekli yıkanıyorum elimde mendil her lavaboya çıktıımda iyice temizliyorum. :dance:işte işim dolayısıyla yemek yapmak çok zor oluo hazır besleniorum nerdeyse. ama vitamin almaya çalışıyorum. bnm erkk arkadaşımda sorun yok. ben çok vitaminsizim.söylediğin çayları da bi alayım yerimseniben gerçekten saol ya acaip yardımcı oldun biraz rahatladım...
sonuçları sık sık yazacam. senin yazdığını da alcam ama nette prospektüsünü okudum açıkcası korkuttu biraz ama onu da denicem bi. tabi önce bi doktorla konuşayım ne derse onu yaparıma.s

remremrem
15-12-09, 22:12
madamcicek
bak canım bu iş bence biraz dr ların fazlamesai yapmalarını sağlıyor.hele özellerin .ben birkaç özel sonra sgk da bir dr un sayesinde 1 yıllık işkenceme 3 haftada son verdim. şimdi dua ediyorum o dr a. valla çiçek alıp ziyaretine gidicem. oda bilmiyormuydu yakmayı.delikafadulden bence biraz dikkatli olun.hem cep yanar hemde anlarsınız işte..:1no2:

nasıl yaniii... nasıl bir tedavi izledi anlamadım ben CADIARZU ay insan zaten kendini kurbanlık koyun gibi hisseddiyor:1no2:... ne sıkıcı bi durumm ya o yüzden cvplarınız ve deneyimleriniz çok önemli..fisfisfis

yagmurgul
16-12-09, 08:12
ilk gittiğim dr asit verdi ve ben gördüğüm her noktaya sürdüm. sonu yara bere oldu tabi. sonraki hele bu yaralar bi geçsin yakalım dedi antbytk verdi onuda kullandım. yara geçince yine dr gittim zaten ortada fazla görünen bişeyyoktu ama bir yakmaya birsürü para verecektim .bari sgk dan yararlanayımdiye başka bir dr gittim ve mutlu son.öteki dr siğil değil dediği ve sürekli büyüyen şeyin siğil olduğunu ve yakılmadan bir ilaçla geçebileceğini söyledi ve haftada bir kullandım 3. sürmem son oldu .eğer eski msjlr bir okuya bilirsen orada ısrarla anlatmıştım.umarım en kısa zamanda iyileşirsin sende kurallara uyulduğu taktirde korkulacak birşey yok. geçmiş olsun canım:teselli:

mrs..
16-12-09, 09:12
madamcicek
Ne kadar güzel inşallah bizde kurtuluruz ama sgk dr larınında bu tür hastalıklara nasıl baktıkları malum .. Özeller biraz daha rahatlatıcı oluyor piskolojik yönden diye özeli tercih ettim :KK43: Bana özelden de sgk dr unun adını verirsen çok sevinirim..bunun hayat boyu kontrolü var bide çocuk dogurma konusunda da sezeryan olmaız gerekicekmiş öyle dedi dr um bunların hepsini özelde karşılamak zor şimdi özelde yaktıralım ama sonrasını da düşünmek lazım..

mrs..
16-12-09, 09:12
kızlar inanamadımm fiyat öğrendim şimdi koter için anestezi ile 800 tl ve tip belirleme içinde 450 tl istediler bendenn :KK43:( bana başka bi dr tavsiye edin gözünüzü seviyim bu ne böyle....ağlıcam sinirimden offfffff

yagmurgul
16-12-09, 10:12
mrs..
Ne kadar güzel inşallah bizde kurtuluruz ama sgk dr larınında bu tür hastalıklara nasıl baktıkları malum .. Özeller biraz daha rahatlatıcı oluyor piskolojik yönden diye özeli tercih ettim :KK43: Bana özelden de sgk dr unun adını verirsen çok sevinirim..bunun hayat boyu kontrolü var bide çocuk dogurma konusunda da sezeryan olmaız gerekicekmiş öyle dedi dr um bunların hepsini özelde karşılamak zor şimdi özelde yaktıralım ama sonrasını da düşünmek lazım..
canım ben ist degilim. birde bazı özel hast yada poliklinikler var sgk bakan ben onlardan birine gittim. yarım saat ilgilendi benimle .sormam gereken herşeyi sordum sabırla cevapladı.bence birde öyle bir yeri dene ve netten ist daki iyi cildiyecilere bak ben özellikle bayan seçmiştim. geçmişolsun:teselli:

yagmurgul
16-12-09, 10:12
mrs..
kızlar inanamadımm fiyat öğrendim şimdi koter için anestezi ile 800 tl ve tip belirleme içinde 450 tl istediler bendenn :KK43:( bana başka bi dr tavsiye edin gözünüzü seviyim bu ne böyle....ağlıcam sinirimden offfffff
üzülmek çözüm değil .kafana fazla takma ben günlerce nette araştırma yaparak geçirdim zamanımı ve hep daha kötü oldum .hele görsellere baktıkça aklım gitti.birara eşimden nefret bile ettim:eek:zavallıcık neyapacağını şaşırdı.ayrılmaya kalktım sorumlusu sensindedimönemli olan azim

mrs..
16-12-09, 11:12
madamcicek
canım ben ist degilim. birde bazı özel hast yada poliklinikler var sgk bakan ben onlardan birine gittim. yarım saat ilgilendi benimle .sormam gereken herşeyi sordum sabırla cevapladı.bence birde öyle bir yeri dene ve netten ist daki iyi cildiyecilere bak ben özellikle bayan seçmiştim. geçmişolsun:teselli:
şimdide dediğin gibi özel ve sigortayıda karşılayan bi hastane ile görüştüm yine tavsiye üzerine pazartesiye anca randevu alabildim. ama zaten stressli bişey bide ameliyathane ortamı hastane falan iyice kasıldım. muayne ücretinden de belli oluyo böyle bişey içinde fazla almıcaklardır ama bu seferde çözüm olucakmı bilemiyorum sanki çokv erinde en iyisi olucakmış gibi napıcamı şaşırdımmm

mrs..
mrs..
canım yazdıklarımı bir oku istersen fiyat konusunda da bilgin olsun

mrs..
madamcicek
üzülmek çözüm değil .kafana fazla takma ben günlerce nette araştırma yaparak geçirdim zamanımı ve hep daha kötü oldum .hele görsellere baktıkça aklım gitti.birara eşimden nefret bile ettim:eek:zavallıcık neyapacağını şaşırdı.ayrılmaya kalktım sorumlusu sensindedimönemli olan azim
görsellere bakma cesaretim bile yok kendime de bakamıyorum zaten nefret korku hepsi birbirine karıstı :uhm:

hel_in
mrs..
ıstanbulda ozele gıtmene gerek yok kadın dogum hastanelerıne gıt ben ankarada kadın dogum hastanesıne gıttım cok ıyı temızledıler ozel hastane resmen para tuza cunku aynı işlemin daha ıyısını bence yapıolar ozell hastanedennn bı kre ozel hastanede anestezı parası fılan alıolar ıkı katı bana yatma parası ıstedıler lokal dayanmazsın dedıler yatman lazım su bu derken aslında ıykıde ozel de olmadın bence sende olma buyuk dogum hastanelerı fılan cok ıyı yapıooo oraya gıt...en azından ılla para vermek ıstıosan aşı ol

mrs..
16-12-09, 12:12
hel_in
ıstanbulda ozele gıtmene gerek yok kadın dogum hastanelerıne gıt ben ankarada kadın dogum hastanesıne gıttım cok ıyı temızledıler ozel hastane resmen para tuza cunku aynı işlemin daha ıyısını bence yapıolar ozell hastanedennn bı kre ozel hastanede anestezı parası fılan alıolar ıkı katı bana yatma parası ıstedıler lokal dayanmazsın dedıler yatman lazım su bu derken aslında ıykıde ozel de olmadın bence sende olma buyuk dogum hastanelerı fılan cok ıyı yapıooo oraya gıt...en azından ılla para vermek ıstıosan aşı ol
aşıyı mutlaka olucamm zaten şu iş bi bitsin sırada o var derken fiyatı görünce inananamadım ilk yaptırdıgımda dr benden 180 tl almıştı ki oda bayıltmıştı ama aynı dr a da gitmek istemiyroum çünkü iyi temizlememişti. özel hastane en azından bi pazartesi olsunda görüşüp öğreniyim bi de yatıcaksın derlerse senin gibi off o daha da kötü kalmak istememm

hel_in
16-12-09, 12:12
mrs..
aşıyı mutlaka olucamm zaten şu iş bi bitsin sırada o var derken fiyatı görünce inananamadım ilk yaptırdıgımda dr benden 180 tl almıştı ki oda bayıltmıştı ama aynı dr a da gitmek istemiyroum çünkü iyi temizlememişti. özel hastane en azından bi pazartesi olsunda görüşüp öğreniyim bi de yatıcaksın derlerse senin gibi off o daha da kötü kalmak istememm
bence devlet hastanesıne we dedım gbı dogum hastanelernı arasıtırr derım artı lokal bolgesel yaptır .
kısaca ozel arastıranaaa kadar dogum hastanesı daha ıyı gene sen bıılrısın bebeısım:nazar::enbuyukkk:

mrs..
16-12-09, 14:12
hel_in
bence devlet hastanesıne we dedım gbı dogum hastanelernı arasıtırr derım artı lokal bolgesel yaptır .
kısaca ozel arastıranaaa kadar dogum hastanesı daha ıyı gene sen bıılrısın bebeısım:nazar::enbuyukkk:
saol canım benim bu bikaç günde dedğin gibi araştırıyım ama daha önce ki tecrübelerimde direk asite sarılmışlardı ben kactım resmen acıycak diye iyice bakmak konuşmak lazımm:KK43:(

remremrem
16-12-09, 16:12
madamcicek
cildiyeci mi :uhm::uhm: jinekolog olmasın sakınnn :uhm::1no2:

remremrem
16-12-09, 17:12
mrs..
üf yaaa geççekse vereyim ama güven güven güvennn kötükedihüso

valla o dr tavsiyelerini ben de alabilirim.:bbo::bbo:

bocuk84
16-12-09, 18:12
uff bu koterden sonraki yanık izleri nasıl geçicek bide benim koter olduum günden beri acaip akıntım var yine mantar gibi neden böle anlamadım yardımcı olur musunuz bana:KK43:((

yagmurgul
remremrem
cildiyeci mi :uhm::uhm: jinekolog olmasın sakınnn :uhm::1no2:
remremcim ben önce özel bölge olduğu için kadın doğuma gittim ama o beni cildiyeye gönderdi. senin siğillerin görünmüyormu .benim dış kısmında vardı oşekil teşhis kondu ve bukişi cidiyeci idi. tabi sonrasında içeride varsa ki emindeğilsen bile yinede bir jinekoloğa gitmelisin.içerdekilere jnkl müdahale ediyor zaten.bence bu yakmayerine .........
? olursa hem ucuz hem acısız oluyor.umarım sende benim ve diğeriyi olanlar gibi olursun geçmiş olsun canım.:Saruboceq:

yagmurgul
remremrem
üf yaaa geççekse vereyim ama güven güven güvennn kötükedihüso

valla o dr tavsiyelerini ben de alabilirim.:bbo::bbo:
güvenmesek yapacağımız bişey varmı. en azından netten dr ve hastaneleri bi inceleyip en uygununa karar vermek.çevrendeki hastaneleri ve doktorlarını ve onlar hakkındaki yorumları bul bence ben böyle yapmıştım.:teselli:

bocuk84
acaba başka bi doktora daha mı gitsem karar eremiorum bi türlü ama bölede napabilir yanık izlerim duruo halen:KK43:((

yagmurgul
16-12-09, 20:12
bocuk84
acaba başka bi doktora daha mı gitsem karar eremiorum bi türlü ama bölede napabilir yanık izlerim duruo halen:KK43:((
canım sen hala yara varsa bepanten falan kullan da bi rahat et aslında bi cildiyeci daha iyi anlatır belki bi antibyotik kremde verir.geçmiş olsun:teselli:

yagmurgul
16-12-09, 20:12
bocuk84
uff bu koterden sonraki yanık izleri nasıl geçicek bide benim koter olduum günden beri acaip akıntım var yine mantar gibi neden böle anlamadım yardımcı olur musunuz bana:KK43:((
ben aldara yada diğer ilaçları kullanıncada (dahaçok asitlerde) akıntım oldu sanırım vücudumuzun tepkisi ama ilacı kesince kısasürede geçti.

bocuk84
16-12-09, 21:12
madam çicek tesekkür edrim bana drum silverdin verdi bide istersen madecessol sürebilirsin dedi ctesi yaptırdım koter ama bi iyileşme göremiorum siğilleri falan unuttum yaraların iyileşmesş derdine düştüm çünkü gerçekten çok kötü görünüyor:KK43: bide bana ne aldara ne bişey hiç bişey vermedi ama akıntım o kdr fazlaki inanın ped koyuyorum o bile yetmio bende mi bi terslik var anlamadım bi türlü:KK43:

sevgiselixx
arkadaşlar çıkan son siğillerimi de aldara ile yok ettim. :)) ama bu aldara kullanımı sırasında ve sonrasında akıntı oluyo. dediğiniz gibi vücudun tepkisi olsa gerek. bakalım bundan sonra bisonraki ne zaman çıkıcak... onlar çıktıkça ben hepsini yok etmeye hazır olacağım....

loveagain
madamcicek
ilk gittiğim dr asit verdi ve ben gördüğüm her noktaya sürdüm. sonu yara bere oldu tabi. sonraki hele bu yaralar bi geçsin yakalım dedi antbytk verdi onuda kullandım. yara geçince yine dr gittim zaten ortada fazla görünen bişeyyoktu ama bir yakmaya birsürü para verecektim .bari sgk dan yararlanayımdiye başka bir dr gittim ve mutlu son.öteki dr siğil değil dediği ve sürekli büyüyen şeyin siğil olduğunu ve yakılmadan bir ilaçla geçebileceğini söyledi ve haftada bir kullandım 3. sürmem son oldu .eğer eski msjlr bir okuya bilirsen orada ısrarla anlatmıştım.umarım en kısa zamanda iyileşirsin sende kurallara uyulduğu taktirde korkulacak birşey yok. geçmiş olsun canım:teselli:
bnmde bi sürü yaram var asitten dolayı bi yerde geçti sanmıştım ama geçmemişl bugün baktım gene var. bişi sorcam ben podofilmi kullandın mı? prospektüste sadece doktor uygulamalıdır falan yazıodu da. korktum biraz açıkcasıbenneyaptımki:sm_confused:

sevgiselixx
bocuk84
madam çicek tesekkür edrim bana drum silverdin verdi bide istersen madecessol sürebilirsin dedi ctesi yaptırdım koter ama bi iyileşme göremiorum siğilleri falan unuttum yaraların iyileşmesş derdine düştüm çünkü gerçekten çok kötü görünüyor:KK43: bide bana ne aldara ne bişey hiç bişey vermedi ama akıntım o kdr fazlaki inanın ped koyuyorum o bile yetmio bende mi bi terslik var anlamadım bi türlü:KK43:

tatlım dr un verdiği madecassola bepanthen karıştır öyle sür görüceksin en kısa zamanda yaraların geçicek. tatlım bide senin akıntı sanırım yaralardan olan bişey. ben daha önce yazanlardan ve kendimden biliyorum akıntı olması normal bence. şu an akıntıya takılma kremleri sür kendine iyi bak. hepsi kısa sürede geçicek. ben yaktırmadım ama dr um neyle tedavi olursan ol bu işlemlerde mutlaka yara olur demişti. çok normal canını sıkma bence hiçbir terslik yok.

hel_in
:nazar:
bocuk84
ama janım benım sende hemen gecsın ıstıyosun hıc sabırlı dılsın yaaa benımde o yakmadan sonrakı bı ay ole bı akıntım oldu yaralar ılesınce ıkı farklı mantar ılacı werdı dr banada sımdı yok koter sonrası yenı oldu gene kullndım gectı ya ıcıne sınmıosa benım dr da gorsun bak hastanede duruo bu ay hep acılde :):):) dedım ben sana yauzemuszemus