Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

tanterosa
17-08-09, 06:08
kızlar bende 1 aydır aynı dertten muzdaripim..hamile olduğum için(2 aylık) aldara krem ve anestezili işlemleri tedavi olarak direkt eledi doktorum..ilk gösterdiğimde tedavi için 10 gün sonraya çağırdı bebek biraz daha büyüsün diye. bu 10 günde benimkiler iyice serpildi kocaman oldu. çok kötüde bi kokusu var bu HPV lerin. neyse tekrar gittiğimde ı.L 33 adında bi asitle tek tek yaktı. canım bayağı yandı. 2 gün aralıklarla asiti aynı şekilde evde uygulamamı tavsiye etti.
benim siğillerim bayağı çok. kısmen küçük olanlar biraz daha küçüldü sanki 2.uygulamamda. ama vajinamın en alt kısmında iki tane kalın yaprak gibi büyük siğillerim var. onlar sadece biraz yeşillendi ama banamısın demedi.
hamilelerde bağışıklık sistemi baskılandığı için benim mücadelem biraz daha zorlu geçecek sanırım.topikte baktım ertesi gün kaybolmuş falan diyen arkadaşlar var ya doğrusu çok özendim onlara. benimkiler hiç geçecek gibi durmuyo. öyle büyük bi kitle nasıl kaybolacakki. doktorum doğumdan 40 gün sonra geçer dedi ama 7 ayda sarmaşık gibi sarar bu illet beni..
offff offfff....

EU3
17-08-09, 06:08
ege3576
merhaba arkadaşım incir sütünü siğilin üzerinemi sürdün yoksa daha çıkmamışken kaşınan yerede sürülüyormu.benim 3, kez yaktırdım 3 hafta oluyor farklı 2 yer kaşınıyor ama görünürde siğil yok oralarada sürülebilirmi acaba.
canım bende coktu sigil, 3 kere yaktirdiktan sonra bile cok sayıda cikmisti
incir sutunu sigillerin ustune 1 damla birakiyorsun
aciyor ama kuculerek birkac gun icinde yokoluyor
yalniz surdugun yerde deri sarimsi bir renk aliyor, merak etme zamanla geciyor

ben sigillerle basetmek icin pekcok sey yaptim onlarin da faydasi olmustur
sigil olmayan yerlere surmedim ben, sigil olmayan yere surersen zaten acitmiyor ama sigil varsa acaip yakiyor, biraz dayanman lazim artik

allaha sukur bende durmadan cikan sigiller artik bu yontemle kayboldu
aldara gecirmiyor sadece buyumesini engelliyor o kadar, bende boyle oldu

bir de ben kafaya takmamaya baslamistim, 2 gunde bir kontrol ediyordum ama gun icinde pek dusunmuyordum
yani onemsemedim eskisi kadar, ilk zamanlarda asiri derecede kafaya takiyordum cogaldikca cogaliyorlardi
dusunmeyince geciyor

meryemmeryem
17-08-09, 07:08
merhaba arkadaşlar,
ben şuan 8 aylık hamileyim.. daha önce bu tarz sorunlarım hiç olmamıştı..
şimdi vajinanın tam girişinde tek tarafında küçük bir et parçası gibi bişey farkettim
hamilelikte ve doğuma yakın zamanlarda doktorum vajinada bir takım değişiklikler ve büyümeler olabilir demişti.
önce öyle bişey olacağını düşündüm.
ama iki gündür çok korkmaya başladım acaba bendeki farklı birşeymi siğil gibi felan..
napacağımı şaşırdım,1 ay sonra doğum yapacam,sezeryan olacam zaten..
ama bu durumu doktoruma sorayım dimi yaa off çok kötü oldum kızlar kafam allak bullak oldu karmakarışığım şuan

EU3
17-08-09, 11:08
bu hastaligi olanlar , eslerinizle tamamen temasi kestiniz mi?

EU3
17-08-09, 11:08
sanal
slm kızlar.bende su siğillerle uzun zamandır uğraşıyorum 4 kere dondurdum aldara kulladım en sonunda geçti dedm ama bugn elime yine ufak bişey geldi ama bu sefer farklı gibi sanki diğerlerinin rengi beyz gibysi ama u kızarık ve acayip bi kaşntı var dokununcada acıyo acaba sivilce gibi bişeymi yoksa yine siğilmi yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
offfff çok moralim bozuk tekrar eski günlere döncem diye çok korkuyorum
sigiller dokununca acimiyor genelde
bende de oyle bisi cikti ama baya yukarida, sivilce herhalde, sigilleri tanidim artik, sigil kizarik olmuyor

EU3
17-08-09, 12:08
bakire olanlara sormak istiyorum
smear yaptirdiniz mi? yaptirmak gerek peki evlenmeyi mi bekleyecegiz? gec kalmis olur muyuz

zeynepela
17-08-09, 12:08
ben çörek otunu incirin içine koyup sabah aç karnıma yedin bir de yemeklerden sonra balla karıştırıp yedim hamd olsun hiç siğilim yok darısı sizlere...

EU3
17-08-09, 13:08
zeynepela
ben çörek otunu incirin içine koyup sabah aç karnıma yedin bir de yemeklerden sonra balla karıştırıp yedim hamd olsun hiç siğilim yok darısı sizlere...
ne kadar surede gecti
bi de merak ettim o sure icinde esine hic yaklasmadin mi? yoksa ona ve ondan sana gecer de ondan sordum

tanterosa
17-08-09, 15:08
çörekotunu tavsiye eden çok. bu akşamdan itibaren bende deneyeceğim..bugün baktım biraz daha küçülmüş gibi duruyo ama bu hızla devam ederse yok olması yılları alacak benimkilerin..asiti uyguladığımda bekliyodumki yaprak gibi pıt pıt dökülcek hepsi...

seratonin
17-08-09, 18:08
bu konunun da yukarıya sabitlenmesi gerekiyor...

burcinn
18-08-09, 08:08
seratonin
bu konunun da yukarıya sabitlenmesi gerekiyor...
kesinlikle katılıyorum sana arkadaşım..

sokrates
18-08-09, 10:08
tanterosa
kızlar bende 1 aydır aynı dertten muzdaripim..hamile olduğum için(2 aylık) aldara krem ve anestezili işlemleri tedavi olarak direkt eledi doktorum..ilk gösterdiğimde tedavi için 10 gün sonraya çağırdı bebek biraz daha büyüsün diye. bu 10 günde benimkiler iyice serpildi kocaman oldu. çok kötüde bi kokusu var bu HPV lerin. neyse tekrar gittiğimde İ.L 33 adında bi asitle tek tek yaktı. canım bayağı yandı. 2 gün aralıklarla asiti aynı şekilde evde uygulamamı tavsiye etti.
benim siğillerim bayağı çok. kısmen küçük olanlar biraz daha küçüldü sanki 2.uygulamamda. ama vajinamın en alt kısmında iki tane kalın yaprak gibi büyük siğillerim var. onlar sadece biraz yeşillendi ama banamısın demedi.
hamilelerde bağışıklık sistemi baskılandığı için benim mücadelem biraz daha zorlu geçecek sanırım.topikte baktım ertesi gün kaybolmuş falan diyen arkadaşlar var ya doğrusu çok özendim onlara. benimkiler hiç geçecek gibi durmuyo. öyle büyük bi kitle nasıl kaybolacakki. doktorum doğumdan 40 gün sonra geçer dedi ama 7 ayda sarmaşık gibi sarar bu illet beni..
offff offfff....

benim de 4 aylık hamileyken vajina girişimde kondilom çıktı...hamilelik başlı başına bunların çoğalması için bir sebep...çok hızlı çoğalıyorlar. hamilelik sonrası daha çabuk iyileşme görülüyor. ve çoğalması duruyor bile diyebilirim. hiç moralini bozma canım kardeşim...ben kafama o kadar çok taktım ki anlatamam boyutunu...depresif olmuştum ve 1,5 ay sonrası bebeğimi düşürdüm kasılmalarla....Kafana sakın takma..bebeğine kavusacağın günü hayal et..Allah kimseye aratmasın , olunca yokluğunu da göstermesin...evlat acısı bambaşka bir acı..kondlomları da kafana takma inan geçiyor tedaviyle...sonra da güvenli bir cinsel hayatla ben düzeleceğine inanıyorum...

meryemmeryem
18-08-09, 11:08
sokrates
benim de 4 aylık hamileyken vajina girişimde kondilom çıktı...hamilelik başlı başına bunların çoğalması için bir sebep...çok hızlı çoğalıyorlar. hamilelik sonrası daha çabuk iyileşme görülüyor. ve çoğalması duruyor bile diyebilirim. hiç moralini bozma canım kardeşim...ben kafama o kadar çok taktım ki anlatamam boyutunu...depresif olmuştum ve 1,5 ay sonrası bebeğimi düşürdüm kasılmalarla....Kafana sakın takma..bebeğine kavusacağın günü hayal et..Allah kimseye aratmasın , olunca yokluğunu da göstermesin...evlat acısı bambaşka bir acı..kondlomları da kafana takma inan geçiyor tedaviyle...sonra da güvenli bir cinsel hayatla ben düzeleceğine inanıyorum...
merhaba ,bende 8 aylık hamileyim birkaç hafta önce vajina girişinde küçük bir et parçası gördüm,önceleri hep doğuma yaklaştım diye sandım
çünkü doğuma yaklaşınca vajinada bir takım değişiklikler olabilirmiş..
ama iki gündür kafam takıldı kötü bişeyse diye yaa,
perşembe günü doktoruma gidicem..
yaa kondilom mudur acaba sizce..
tam vajina girişinde dışarda küçük et parçası,rengi normal.

tanterosa
18-08-09, 11:08
sokrates
Allah sabır versin,çok üzüldüm.. haklısın,bende 3 aşılama sonrası tüp bebekle ve ikinci denememde hamile kaldım..dediğin gibi çok daha önemli şeylerin yanında bu kondinom denen yaratıklar hiçbişey aslında..hergün asitle dağlanmakta olsa canım kardeşim senin çektiğin acıyla yani Allah kimseye göstermesin evlat acısıyla kıyaslanamıycak bişey bu.Bundan sonra takmıycam, kulağıma küpe olcak öğüdün. çok çok teşekkür a.s.ediyorum

sokrates
18-08-09, 13:08
meryemmeryem
merhaba ,bende 8 aylık hamileyim birkaç hafta önce vajina girişinde küçük bir et parçası gördüm,önceleri hep doğuma yaklaştım diye sandım
çünkü doğuma yaklaşınca vajinada bir takım değişiklikler olabilirmiş..
ama iki gündür kafam takıldı kötü bişeyse diye yaa,
perşembe günü doktoruma gidicem..
yaa kondilom mudur acaba sizce..
tam vajina girişinde dışarda küçük et parçası,rengi normal.
benimde vajina girişimdeydi et gibi...rengi ten rengine çok yakındı..kırmızı renkte değildi yani ten rengine yakındı...sen bir doktora görün. bir bakışta anlıyor doktorlar. mutlaka sezeryanla doğum yaptırıyorlar. kafana takma hamilesin....bebeğin için moral çok önemli. tedavisi olmayan bir hastalık değil...olanla ölene çara yok bu virüs bize bir şekilde gelmiş..ah vah demenin bize sadece zararı var bundan sonra..tamam mı canım? kendine ve bebişine iyi bak.

sokrates
18-08-09, 14:08
tanterosa
Allah sabır versin,çok üzüldüm.. haklısın,bende 3 aşılama sonrası tüp bebekle ve ikinci denememde hamile kaldım..dediğin gibi çok daha önemli şeylerin yanında bu kondinom denen yaratıklar hiçbişey aslında..hergün asitle dağlanmakta olsa canım kardeşim senin çektiğin acıyla yani Allah kimseye göstermesin evlat acısıyla kıyaslanamıycak bişey bu.Bundan sonra takmıycam, kulağıma küpe olcak öğüdün. çok çok teşekkür a.s.ediyorum
ben de tedavi sonrası hamile kalmıştım..ben de aşılamaya geçilmemişti. klomen adında bir hap kullandım.yumurtlamayı sağlasın diye.2. ayda hamile kalmıştım. ama sıkıntılı ve stresli bir dönemim sonunda 5,5 aylıkken kaybettim. Allahın verdiği ömür o kadarmış. İsyan etmiyorum. İsyankar olmamayı şükretmeyi öğretti bana bu acım. Dünyada çok daha büyük dertler var...Sen hamilelikte moralini bozacak ortamlardan kaçın. Bebek için bu önemli. O yavrucuk senden besleniyo...Cnm inşallah sağlıklı bir şekilde bebişine kavuşursun. Ve 5.aydan sonra annelik duygusuna daha cok sahip lacaksın..karnın şişecek, hareketlerini hissedeceksin. annelik bambaşka bir duygu....öpüyorum seni Allah'a emanet olun..

meryemmeryem
18-08-09, 15:08
sokrates
benimde vajina girişimdeydi et gibi...rengi ten rengine çok yakındı..kırmızı renkte değildi yani ten rengine yakındı...sen bir doktora görün. bir bakışta anlıyor doktorlar. mutlaka sezeryanla doğum yaptırıyorlar. kafana takma hamilesin....bebeğin için moral çok önemli. tedavisi olmayan bir hastalık değil...olanla ölene çara yok bu virüs bize bir şekilde gelmiş..ah vah demenin bize sadece zararı var bundan sonra..tamam mı canım? kendine ve bebişine iyi bak.
cvbın ilgin için çok tşk ederim canım..
senin de geçmişte yaşadığın üzücü olayların için geçmiş olsun bende daha önce bir bebeğimi kaybetmiştim,çok şükür bu defa herey yolunda gitti,inşallah sağlıcaklada kavuşuru bebeğime..
allahım en kısa zamanda darısı sana olsun canım..

00papatya
19-08-09, 05:08
öle şunu içtim bunu yedimle geçmez siğil doktora gidip yakacaksın eşinden bulaşmıstır oda tedavi olacak ve kondom kullanacaksınız

yani bütün bulaşıcı hastalıklar cinsel birleşme ile oluyor kondomu gebelikten korunma değil hastalıklardan korunmak için kesinlikle tavsiye ediyorum

EU3
19-08-09, 08:08
sorularıma hic cvp alamiyorum

tanterosa
20-08-09, 06:08
arkadaşlar siğilleri evde asitle kendi yakan arkadaşlara bi sorum olacak: asiti kaç günde bir uyguluyosunuz?

esmer125
21-08-09, 15:08
bu konu bencede artık sabitlenmeli!!!
mrb arkadaşlar bi süredir yazmıyorum..
sokrates çok geçmiş olsun gerçekten bebeğini kaybetmene üzüldüm :KK43: Allah'ım sana bebek nasip eylesin inşallah..

sade_kahve
bakire olanlara sormak istiyorum
smear yaptirdiniz mi? yaptirmak gerek peki evlenmeyi mi bekleyecegiz? gec kalmis olur muyuz
canım uzun zamandır ortalarda yoktun? sanırım artık daha iyisin..
bakirelerdede yapılıyo smear testi.. ama bu kişiye göre değişiyo her bakirede yapılmıyomuş bunun için jinekologla görüşmen gerekiyo.. kızlık zarının yapısı uygunsa yaptırırsın.. bi an öncede gitmeni tavsiye ederim.. evlenene kadar beklemek pekte mantıklı değil :eek:lmaz:

esmer125
22-08-09, 16:08
Kızlaaarrrr isteğimiz üzerine artık topiğimiz sabitlendi.. delikafadulden
Bunun için emeği geçen DıptısDıptıs moderatörümüze tşk ediyorum a.s. :enbuyukkk:

burcinn
22-08-09, 18:08
teşekkürler dıptısdıptıs a.s.
:enbuyukkk:

tanterosa
24-08-09, 13:08
Nereye sabitlendi?

esmer125
24-08-09, 14:08
jinekoloji bölümünde sabitli konular arasına yani ilk sayfaya sabitlendi cnm delikafadulden
hayırlı uğurlu olur inşallah alkisalkisalkis

ECEMELEK
25-08-09, 14:08
merhaba arkadaşlar, aynı rahatsızlık bende de oluştu bir sene önce.. öncelikle herkese geçmiş olsun diliyorum. inşallah tamamen geçer. benim bazı korkularım var geleceğe dönük... ben bakireyim ve bu rahatsızlık bana ortak kullanım alanından bulaşmış. başka türlü olmasına imkan yok. çünkü kendimi biliyorum en basitinden. bir cinsel deneyimim olsa da bulaşsa tamam diyeceğim, sebebi belli.. ama böylesi çok daha zor.. bazen moralim çok bozuluyor. ağlıyorum. en son hamama gitmiştim, hamama gittikten birkaç hafta sonra bende küçük küçük birşeyler oluşmaya başladı. siğillerim öyle internetteki gibi değil. uzun et parçası gibi.. ama ben gibi yada top gibi değil. ince, uzun. bir kısmı da onlardan biraz kalın.. evlenince eşime de bulaşacak mı? iki doktora gittim bu siğiller için.. ilki bana hpv 6 11 dedi. hiç test yapmadan sadece bakarak. böyle bilmeleri mümkün mü? bakire olduğum için pap smear yaptıramıyorum. benim siğillerim kızlık zarı çevresindeymiş ve benim kızlık zarı kapalıymış. bu bölgede olduğu için ilk doktor bir şey yapamayız dedi. sebamed yıkama jeli önerdi ve biteral hap verdi. onları kullandım. ama bir gelişme yok. uykuya strese, üzüntüye göre çoğalır bir de bağışıklık sistemin zayıfladığında dedi. ikinci doktora da iki hafta önce gittim. aldara krem önerdi. tam olarak hpv değil bu.. arada bir şey... kimse test yapmadan tipini bilemez ama tehlikeli görünmüyor dedi. aşıyı hemen aynı gün oldum. kreme de 2 gün sonra alıp başladım. kremi 4 kez sürdüm. şu an canım çok yanıyor. siğiller ve siğilsiz bölgede acıyor. idrarımı yaparken yanma oluyor. idrarımın değdiği tahriş olmuş siğiller de çok acıyor. ne yapacağım? bu arada doktoru randevu için aradım. cumaya gün verdiler. cumaya kadar nasıl sabredeceğim hiç bilmiyorum. sıcak su ile yıkayınca biraz rahatlıyor. dün siğilsiz bölgeye vazelin sürüp öyle uygulayın yazmıştı bir arkadaş. bende eczaneden steril eldiven alırken danıştım. eczacı olabilir. kokusuz asitsiz bir krem olmalı, o bölgenin ph dengesini bozmamak için dedi. arko yeşil tüpteki yağlı kremi önerdi. onu sürüp öyle denedim. yanma bugün biraz daha az. ama lavaboya gideceğim diye korkuyorum. siğiller acıyor ve batıyor sanki. bir de sulanıyor gibi.. günlük ped kullanma dedi eczacı.. onlar daha çok nemlendirir o bölgeyi dedi. bana yardımcı olur musunuz? aldara çözüm mü?

sidelya79
25-08-09, 15:08
Canım geçmiş olsun. Aldara çözüm bence. Ama aldara sürmeden önce siğillere değil, aldara süreceğin siğillerin çevresine yapabildiğin kadar FıTOKREM sür unutma siğil çevresine. Bu şekilde aldara siğil harici yere değmez. Aldarayı önce siğillerin üstüne minik minik koy. Bekle biraz sonra kalanı elinle yedir. Çok dağıtma. Bu şekilde acın çok hafifleyecek. Sıkma canını tamam mı. Geçecek bunlar emin ol. Rahim ağzı kanseri aşısı olmuşsun sanırım ilk dozunu. Biliyorsun 3 doz şeklinde oluyor bu aşı. ıhmal etme aşını tamamla canım. Göreceksin o siğiller çıkmayacak yakında :) Buna inan olurmu. Aynı zamanda kafana takmayacaksın. Eğer kafana takarsan çıkar bunlar, unutursan aman sende dersen biter gider emin ol gülüm. Tekrar geçmiş olsun canısı. Sevgiyle kal...

selma55
25-08-09, 20:08
ben yaktırdım bi ay oldu asıda oldum ama bu kez siğil gibi değil et parcaları sanki uzun uzun bişeyler cıktı allah sidelyadan razı olsun en kötü zamanımda benimle konustu destek verdi şimdi bu çıkanlar ne oluyo aldara kullansammı acaba onlara siğil gibi değil et parcaları gibi yarık yarık etim sanki bide sürekli sivilce cıkıyor artık en cok merek ettiğimde ateşiniz cıkıyormu bana bazen vucuduma bi batma gibi bişey oluyor ateşlim cıkıyor bakıyorum bi kabarıklık yada bi sivilce yine bunaldım çok korkuyorumda düşünmeyeyim diyorum ama olmuyo idrarımı yaparkende yanmam var acaba bu siğillerle ilgisi varmı antibiyotik kullanıyorum bilmiyorum artık kurtulmak istiyorum cevap yazarsanız sevinirim ne olur siğil gibi değilde et gbi uzun bişeyler kesilmiş gibi yaprak yaprak bişey şimdikileride dr mi değiştiricem artık samsunda iyi bi doktor bileniniz varmı bu konuda

ECEMELEK
26-08-09, 05:08
çok teşekkür ederim sidelya.. bu akşam kremin bir dozunu daha uygulayacağım yatmadan önce. tavsiyene uyacağım.inşallah geçecek. moralim düzeldi. bu cevap bana çok iyi geldi. çok sağol.

sidelya79
26-08-09, 06:08
Rica ederim ecemelekcim. Selmacım sende sağol bitanem. Elimden geleni yapmaya hazırım hepiniz için. Tatlım bazen siğiller uzun uzun etbeni şeklinde ve kendi ten renginde de oluyor. Bendeki siğillerin 1-2 tanesi öyleydi. Diğerleri ise kahverengi idi. Onlarda siğil canım. Aldara sürebilirsin onlarada. Canım doktorunla irtibatta ol. Aşınıda tamamla canım. Takma kafana güzelim geçecek bunlar. Bak bekarsın iyileşme süreci daha hızlı olur inş. canım sıkma canını. En kısa zamanda iyileşmek dileğiyle. Sevgiyle kalın... a.s.

ECEMELEK
26-08-09, 12:08
çok sağol canım..doğru söylüyorsun, kafama takmamam gerek. ama bazen kafamdaki sorulara engel olamıyorum. 4 yıldır sevdiğim ve görüştüğüm bir kişi var. evlenmeyi düşünüyoruz. bu konudan ona bahsedemedim henüz.. bir de bu hastalık cinsel yolla bulaştığı için.. söylemeliyim değil mi? söylemezsem ona da zarar vereceğim sankki..öyle hissediyorum. bir de bu durum ya ilişkimizi kötü etkilerse diyorum. bu hastalık tamamen geçiyor mu? hakkımda yanlış bir şey düşüneceğini sanmıyorum. çünkü birbirimize güveniyoruz. ama ilişkimizde ve ona karşı, bu durumun yarattığı huzursuzluğu, stresi hissetmek istemiyorum. çünkü onunla çok mutluyum. özellikle de onun yanında. yarın doğum günü opuyorumnanaktan onu çok seviyorum. :asigim: :nazar: kendine çok iyi bak canım a.s.

ekep78
26-08-09, 13:08
kızlarrr 2.smear testimde temiz çıktı çok şükür ki.içim tertemiz hpv ile ilgili hiç birşey yok inşallahda olmaz.siğillerimde çok uzun zamandır çıkmıyor şükürler olsun:)bu hastalıkla yeni tanışan arkadaşlar tedavinizi olun ve kafanızda bu hastalığı çook büyütmeyin çünkü bu siğiller kafaya takmakla doğru orantılı bi şekilde hızla artıyorlar moralinizi hiç bozmayın inanın geçicekler.bu sğillerden çok uzun süre çekmiş biri olarak bunu söylüyorum inanın.herkese çok geçmiş olsunn ..inşallah hepiniz en kısa sürede iyileşirsiniz..

sidelya79
27-08-09, 06:08
Ekepcim çok sevindim bitanem. Olley beee :)))) Allah göstermesin bir daha tatlım. Sevgiyle kal... a.s.

sidelya79
27-08-09, 06:08
ECEMELEK
çok sağol canım..doğru söylüyorsun, kafama takmamam gerek. ama bazen kafamdaki sorulara engel olamıyorum. 4 yıldır sevdiğim ve görüştüğüm bir kişi var. evlenmeyi düşünüyoruz. bu konudan ona bahsedemedim henüz.. bir de bu hastalık cinsel yolla bulaştığı için.. söylemeliyim değil mi? söylemezsem ona da zarar vereceğim sankki..öyle hissediyorum. bir de bu durum ya ilişkimizi kötü etkilerse diyorum. bu hastalık tamamen geçiyor mu? hakkımda yanlış bir şey düşüneceğini sanmıyorum. çünkü birbirimize güveniyoruz. ama ilişkimizde ve ona karşı, bu durumun yarattığı huzursuzluğu, stresi hissetmek istemiyorum. çünkü onunla çok mutluyum. özellikle de onun yanında. yarın doğum günü opuyorumnanaktan onu çok seviyorum. :asigim: :nazar: kendine çok iyi bak canım a.s.

Canım bence ne olursa olsun sevdiğin insana bunu söylemelisin. Ben böyle düşünüyorum. Çünki çift taraflı etkiliyor bu hastalık. 4 yıldır berabermişsiniz. Sanmıyorum kötü olacağını. Eminim anlayışla karşılayacaktır. Ayrıca şu var. Artık bunun %100 cinsel yolla bulaşan bir hastalık olmadıgıda çoğu doktorlar tarafından kesinlik kazanmış durumda. Belki sende farklı bir şekilde kaptın güzelim ne belli değil mi... Uygun bir dille anlatabilirsin bunu. Tedavisi oldugunu, aşı oldugunu söyleyebilirsin. Bilinçli olmayan bazı ilişkilerde sonuç ayrılık olabiliyor. Sanırım bazı arkadaşlarımız yaşadı bu durumu. Ama ne olursa olsun söylenmeli diye düşünüyorum. Birde bunun sıkıntısı seni strese daha çok sokar emin ol. Zaten siğil olmadımı bulaştırıcılık çoooookkkkk az derecede belkide hiç değil. O yüzden dürüst olmakta fayda var tatlım. Umarım sonuç gönlünce olur. Sevgiyle kal güzelim... a.s.

aysemelissa
27-08-09, 18:08
erkekten gecen türünde ise maalesef büyük ihtimalle erkeğin başka bir kadından kapmış olması gerçeği söz konusu. çoğu hastalıkta olduğu gibi hpv virüsünde de erkek sadece taşıyıcı durumunda. bir kadından alıp diğerine taşıyor.. olan biz kadınlara oluyor. kondom ise en basit korunma şekli. erkeğinizle karşılıklı dürüstlük bence bu tip hastalıkların yayılmasını önleyecektir. unutmayın ki bizim onlara olduğu kadar, onların da bize karşı dürüst olmaları gerekiyor geçmişte yedikleri naneler hakkında.

ECEMELEK
28-08-09, 05:08
teşekkür ederim sidelyacım, haklısın. bende böyle düşünüyordum. bence de en doğrusu bu olacak.. uygun zamanda hemen söyleyeceğim. bu arada fito iyi geldi. artık yanma yok. hihoyyyt çok teşekkür ederim.çok sağol canımm herşey için.. :)