Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

13. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

Kanatsiz_Melek
14-01-11, 18:01
dosba
kanatsız melek hayatım tebrik ederim... böyle devam edersen çok yakında mezun olursun :nazar:
tsk ederim canim, versemde kurtulsam bu fazlaliklardan, cok misafir ettim onlari vücudumda. :KK8:

Kanatsiz_Melek
bu arada aksam yemegimi yeni yedim , az önce ne yedigimi yazmistim, ara olarakta 3 mandalina yemistim saat 16 gibi

simdi kaciyorum, saat gec olmadan pilatesimi yapayim, egzersizler beni bekliyor

size cok önemli bi soru soracagim, ben gidip gelene kadar umarim cevaplarsiniz. sporla ilgili.
ben 55,5 kilo olsamda 65 görünüyorum, vücudum cok yumusak (genetik olarak anneme cekmissim) ve vücudumun daha hizli sikilasmasi icin ne yemeliyim. cünkü günlük sporumu, pilatesimi yapiyorum ve daha fazla yapma imkanim yok ama onun yaninda beslenmeyle ilgili sikintilarim var cünkü spor'a destekli beslenmem lazim, onuda pek beceremiyorum. burda plasticwoman daha tercrübeli diye biliyorum onun menüsüne baktigimda protein agirlikli besleniyor, acaba özel gidalar veya bu cok yararlidir diyebileceginiz seyler varmi? veya ne önerirsiniz?

melankoli_84
bugün neler yediğimi yazayım;
2 bardak su
sabah : 1 yumurta haşlanmış , 2 çatal beyaz peynir ,4 zeytin ve 2 lokma bal yarım dilim ekmek ve şekersiz çay ile bereber
ara : 2 galeta
öğle : 1 kase çorba 1,5 dilim ekmek ve yeşil salata unutuyordum bir tane balık sarkan balığının yarısı :KK61:
ara : 1 portakal
akşam : bir kase çorba , 3 kaşık sade makarna yanında 2 kaşık yumurtalı ıspanak ( yumurtalarından yemedim ) acı biber yedim turşu ama çok az tuz kullanıarak yapıldığından rahatlıkla yedim ( özellikle annem sordum tuz oranını) acı metobolizmayı hızlandırdığından hepsini bir dilm ekmekle tamamladım
ara : 2 mandalina yerim
şimdi form çayımı içiyorum :)) sporuma da düzenli devam ediyorum :))

melankoli_84
Kanatsiz_Melek
bu arada aksam yemegimi yeni yedim , az önce ne yedigimi yazmistim, ara olarakta 3 mandalina yemistim saat 16 gibi

size cok önemli bi soru soracagim, ben gidip gelene kadar umarim cevaplarsiniz. sporla ilgili.
ben 55,5 kilo olsamda 65 görünüyorum, vücudum cok yumusak (genetik olarak anneme cekmissim) ve vücudumun daha hizli sikilasmasi icin ne yemeliyim. cünkü günlük sporumu, pilatesimi yapiyorum ve daha fazla yapma imkanim yok ama onun yaninda beslenmeyle ilgili sikintilarim var cünkü spor'a destekli beslenmem lazim, onuda pek beceremiyorum. burda plasticwoman daha tercrübeli diye biliyorum onun menüsüne baktigimda protein agirlikli besleniyor, acaba özel gidalar veya bu cok yararlidir diyebileceginiz seyler varmi? veya ne önerirsiniz?
canım sen zaten plates yapıyorsun ki plates zayıflatmaktan önce sıkılaştırıp vücudu daraltan bir spor dalı :)) exstra dersen sağlıklı beslenmeye gayret göster yeterli olur:KK34: :))
tebrik ederim canım bu haftaki performansın için :nazar:

neyneyse
dosba
neysecim valla verdiğin kilolara hayranım seni kaybetmemem lazım doğumdan sonra diyetisyene değil sana geleceğim canımmm :KK19:
bu arada ankarada da var canım öyle güzel yaşam merkezleri fiyatları plasticin dediği gibi...ama bay bayan karışık... balgatta ve çukurambarda var bana çok yakın ama karışık olduğu için gidemiyorum en çok havuzuna özeniyorum :KK43:((
uyku konusunda adcım ve sende bana katılın :)) hamileler topici açalım :KK9: nihanı da alırız... bi de yeni katılan arkadaşlardan biri istiyodu onu da alır ekibi kurarız :KK4:
bu arada şaka bi yana yediklerimden değil ama bu uykudan kilo alcam sanırım
yemekten önce uyuyup kalmışım elimde değil anlayamıyorum kendimi :93:
gel canımm beklerim:)) ben de kendimden bu performansı beklemiyordum gerçekten. hep söylüyorum takım gerçekten çok etkili. ben şu k flakes tarzı şeyleri araştırırken buldum burayı ve çok heyecanlandım. çünkü böyle bir oluşum sanki bir koçluk sistemi gibi. birbirini yönlendiriyorsun. ve daha güzeli sadece diyetleri değil hayatı da paylaşıyorsun. süper bir şey.
balgat ve çukurambar çevresi, evet unutmuşum:) orası ayrı bir dünya doğrusu dosbacım. bizim arkadaşlardan biri de gidiyordu öyle bay-bayan karışık bir yere ama sonra eşi gidince rahatsız oldu:)) kıskandı sanırım. en son da bıraktılar. keşke sadece bayan ortamında çalışmak isteyenlere de profesyonel mekanlar olsa.

neyneyse
Kanatsiz_Melek
sagol canim, evet konyaliyiz. insallah Türkiyeye gelme sansim olur, cünkü burda ki modeller ordaki gibi güzel degil.

annemin aksam yemeginde yaptigi pek hosuma gitmedi ya. tadi güzel ama kac gündür hep brokoli ve karnibahar yiyorum oda gitmis onlari yumurtaya bulayip tavaya atmis az yag ile kizartmis taki kirmizi olana kadar. onlari tabaga koyduktan sonra yogurt,maydanoz ve limon ile sos yapip servis etti. ama dedigim gibi kac gündür onu yiyorum, pekte degisik bisey olmadi yani
yarina degisik bisey yerim artik, icim disim sebze oldu, fazla sebze yemege aliskin degilim,severim ama cok yedim sanki

tsk ederim canim. basari hikayem derken bu hafta'dan bahsediyorsun canim herhalde? ne yazmam gerekiyor, ne yaptigim neler yedigimle mi alakali seyler yazmam gerek? bu türkcemle nasil yazarim bilemiyorum:KK17::KK17: ama denerim
karaman da eskiden konyaya bağlı olduğu için konyalıyım diyen birini görünce memleketlimi bulmuş gibi oluyorum:))
annenin yaptığı aslında karnabahar pişirirken belki de en çok tercih edilen yöntemdir. yani diyet olmayan :)) sevmemen iyi olmuş. bence vitamini de gidiyor öyle.
başarı hikayen bu hafta merkezli evet. ancak genel olarak kilo vermede önemli bulduğun şeyleri de ekleyebilirsin. amaç senden püf noktalarını duymak veya okumak:KK1:

Kanatsiz_Melek

ben cevaplamak isterdim ama maalesef bilmiyorum. yalnız pilatesi devam ettirmelisin. sonuçlar zamanla gelecektir. yalnızca sana şu alıntıyı yapayım benim hoşuma gitti besinlerin etkisine dair:
Yoga ve beslenmeyle ilgili okuduğum metinlerde, balık yiyen insanların kıpır kıpır, karbonhidratla beslenen insanların durağan, çiğ olarak yada pişmiş fazla et yiyen insanların daha sert, sebze ve zeytinyağlılarla beslenen insanların sakin ve huzurlu enerjilerinden bahseder. Yediğimiz şeylerin enerjilerini de alırız. ( Dietlerimizde her tür yiyeceğin ve enerjinin oluşu, DENGELİ beslenme ismiyle anılması belki de bu yüzdendir.)
mevsimlerden Roma...: BALIK BASTAN KOKAR...
melankoli_84
bugün neler yediğimi yazayım;
2 bardak su
sabah : 1 yumurta haşlanmış , 2 çatal beyaz peynir ,4 zeytin ve 2 lokma bal yarım dilim ekmek ve şekersiz çay ile bereber
ara : 2 galeta
öğle : 1 kase çorba 1,5 dilim ekmek ve yeşil salata unutuyordum bir tane balık sarkan balığının yarısı :KK61:
ara : 1 portakal
akşam : bir kase çorba , 3 kaşık sade makarna yanında 2 kaşık yumurtalı ıspanak ( yumurtalarından yemedim ) acı biber yedim turşu ama çok az tuz kullanıarak yapıldığından rahatlıkla yedim ( özellikle annem sordum tuz oranını) acı metobolizmayı hızlandırdığından hepsini bir dilm ekmekle tamamladım
ara : 2 mandalina yerim
şimdi form çayımı içiyorum :)) sporuma da düzenli devam ediyorum :))
afiyet olsun canım. beslenmen baya düzelmiş. devamlı olur inşallah.

melankoli_84
14-01-11, 19:01
neyneyse
afiyet olsun canım. beslenmen baya düzelmiş. devamlı olur inşallah.
sağol nayneysecim,biraz bocalamıştım istemeyerekte olsa ama çok şükür son bir kaç gündür düzene girdim,tabi bunun kilomada etkisi oldu şimdiye 80 lerde olmam lazım dı ama bu durum işte bu durum :KK17: toparlarım hemen diye düşünüyorum ona rağmen kilo vermişim yine,sporun etkisi çok bu kouda tabi :KK76: sen nasılsın canım?

Kanatsiz_Melek
melankoli_84
canım sen zaten plates yapıyorsun ki plates zayıflatmaktan önce sıkılaştırıp vücudu daraltan bir spor dalı :)) exstra dersen sağlıklı beslenmeye gayret göster yeterli olur:KK34: :))
tebrik ederim canım bu haftaki performansın için :nazar:
biliyorum canim ama sanki pilates yetmiyor bana, bisey eksik yapiyorum sanki.. bide hemen sonuc görmek isteyenlerdenim, hemen olsun bitsin diyorum iste ama sabir etmek lazim tabii..
dedigim dogru canim yapabildigim kadar saglikli beslenmeye calisacagim :))

tsk ederim tatlim bu hafta yilbasi tatilinde aldigim tüm kilolar attim (daha yerlesmeden gitti), 1. olmam beni dahada hirslandirdi , artik tam gaz devam :KK55: 55 kilodan daha zayif olmadim, bu hafta benim icin daha'da zor olur bundan eminim ama umutluyum, kendime hedef koydum haftaya 54'ü tartimda görücegim

neyneyse
melankoli_84
sağol nayneysecim,biraz bocalamıştım istemeyerekte olsa ama çok şükür son bir kaç gündür düzene girdim,tabi bunun kilomada etkisi oldu şimdiye 80 lerde olmam lazım dı ama bu durum işte bu durum :KK17: toparlarım hemen diye düşünüyorum ona rağmen kilo vermişim yine,sporun etkisi çok bu kouda tabi :KK76: sen nasılsın canım?
toparlarsın canım, moralini bozma. spor çok çok önemli.
ben de iyiyim çok şükür. oğlumu yatırcam şimdi, sonra görüşürüz inşallah.

Kanatsiz_Melek
neyneyse
karaman da eskiden konyaya bağlı olduğu için konyalıyım diyen birini görünce memleketlimi bulmuş gibi oluyorum:))
annenin yaptığı aslında karnabahar pişirirken belki de en çok tercih edilen yöntemdir. yani diyet olmayan :)) sevmemen iyi olmuş. bence vitamini de gidiyor öyle.
başarı hikayen bu hafta merkezli evet. ancak genel olarak kilo vermede önemli bulduğun şeyleri de ekleyebilirsin. amaç senden püf noktalarını duymak veya okumak:KK1:

ben cevaplamak isterdim ama maalesef bilmiyorum. yalnız pilatesi devam ettirmelisin. sonuçlar zamanla gelecektir. yalnızca sana şu alıntıyı yapayım benim hoşuma gitti besinlerin etkisine dair:
bak bilmiyordum canim ya demek hemseri sayiliriz ozaman:KK16:

oldu canim ben bu haftasonu biseyler yazmaya calisirim ama dedigim gibi pek becerikli degilimdir yazmak konusunda :) o verdigin link'e yazacagim ozaman hikayemi anladigim kadariyla?

evet yaa zaten az yedim, 4 en fazla 5 parca yedim (orta boy kesmis, buket halinde).
annemde bi danimarkali'dan ögrenmis bunu. kendisi burda ascilik olarak kisa süreli bi kurs aldi, o yüzden yemek konusunda güveniyorum anneme ama bazen farkli yörelerden yemek yapinca yiyesim gelmiyor.

plates'i birakmaya niyetim yok zaten cok güzel sonuclar aliyorum , hatta vücudum toparlandi önceden daha kötüydü ama hizli sonuc almak istiyorum, dügüne 3 ay kaldi ve o zamana kadar sikilasirmi diye endiseleniyorum. bu arada alinti icin tsk ederim canim benim

neyneyse
14-01-11, 20:01
Kanatsiz_Melek
bak bilmiyordum canim ya demek hemseri sayiliriz ozaman:KK16:

oldu canim ben bu haftasonu biseyler yazmaya calisirim ama dedigim gibi pek becerikli degilimdir yazmak konusunda :) o verdigin link'e yazacagim ozaman hikayemi anladigim kadariyla?

evet yaa zaten az yedim, 4 en fazla 5 parca yedim (orta boy kesmis, buket halinde).
annemde bi danimarkali'dan ögrenmis bunu. kendisi burda ascilik olarak kisa süreli bi kurs aldi, o yüzden yemek konusunda güveniyorum anneme ama bazen farkli yörelerden yemek yapinca yiyesim gelmiyor.

plates'i birakmaya niyetim yok zaten cok güzel sonuclar aliyorum , hatta vücudum toparlandi önceden daha kötüydü ama hizli sonuc almak istiyorum, dügüne 3 ay kaldi ve o zamana kadar sikilasirmi diye endiseleniyorum. bu arada alinti icin tsk ederim canim benim
evet canım hemşeri sayılırız:) hala bazen konyalıyım dediğimiz oluyor, karamanı bilmeyenler oluyor çünkü.
verdiğim linke yazıyorsun evet, paylaşım alanı. türkçen gayet güzel canım, hiç endişelenme. hem de önemli olan kullandığın yöntemleri paylaşman, birisi de senden faydalanır belki güzel kilo verir senin gibi.
pek yeni tatlar denemeye yatkın değilsin o zaman:KK1:ben de deneyler yapmayı severim ama eşim pek sevmiyor:KK1:o yüzden klasik yemeklerden gidiyoruz.
bu arada endişelenme, düğüne kadar düzenli pilatesi sürdür. bence kesinlikle sıkılaşacaktır. ya da daha bölgesele kay. internetten üst bacak egzersizleri diye aratırsan bacaklar için de egzersizler bulabilirsin. ingilizce olarak ararsan daha fazlasına ulaşırsın.

melankoli_84
14-01-11, 21:01
neyneyse
toparlarsın canım, moralini bozma. spor çok çok önemli.
ben de iyiyim çok şükür. oğlumu yatırcam şimdi, sonra görüşürüz inşallah.
arada silkelenmek iyi oluyor canım,dün eski resimlerime baktımda iyi bir gaza geldim,kendime kızdım napıyosun kendine diye ve yola devam :))

melankoli_84
herkeze iyi geceler,iyice uykucu oldum ben ama vücut yoruluyor sanırım sabah 7 den beri ayaktayım :KK52:yarına görüşmek üzere :80:

neyneyse
melankoli_84
herkeze iyi geceler,iyice uykucu oldum ben ama vücut yoruluyor sanırım sabah 7 den beri ayaktayım :KK52:yarına görüşmek üzere :80:
iyi geceler melankoliciğim:KK16: kendine iyi bak.

neyneyse
bugünkü menüm:

ara öğün: 1 kupa ballı, limonlu sıcak su
kahvaltı: peynir, 4 zeytin ve 3 çk reçel. 1 dilimden 1 lokma fazla ekmek.
ara: 1 elma ve 1 portakal, biraz fındık ceviz incir.
öğle: tekir tava (dünden), soğan ve tere, roka + brokoli
ara: 2 kupa yeşilçay, 1 madensuyu
akşam: salata
ara: sütlü şekersiz neskafe ve hurma.

45 dk pilates vardı gündüz.

eski_bir_masal
14-01-11, 23:01
Neyneysecim valla ben de çok arıyorum ama nasıl oldu bu kadar yoğunluk anlamadım.
Bildirimi sabah kalkıp yapacaktım veya perşembeden ama birden gece dışarıda kalınca o da olmadı.

Melankoli canım çok saol .
ben de meyve falan yemeye çalışıyorum ama yediklerim tamamen ısrar üstüne.
Bir şey yiyesim yok .

Yeni arkadaşlarla da fazla tanışamadım birden giremedim gitti o yüzden sohbete de.
Ama çok güzel gidiyor takım.
FAzla katılamıyorum kusura bakmayın.
Ama tatilde telafi etmek istiyorum.

seyyah2806
15-01-11, 07:01
günaydın kızlar bugun dükkanı ben açtım sanırım :KK61: bugun cumartesi diye kımse olmayacak mı? ama ben çalışıyorummmm :2: dünkü menümden başlayayayım
sabah:biraz peynir 1 dilim ekmek
öğleden önce: 1 fincan şekersiz çay 1 eti form bisküvi
öğle:1 kase mercimek çorbası 1 kalınca dilim ekmek
öğleden sonra:1 fincan şekersiz çay 2 eti form bisküvi
ara ara biraz badem
akşam:2 yemek kaşığı kadar ıspanak 3 yemek kaşığı kadar bulgur pilavı yarım kase kadar yoğurt
akşam yemeğinde ekmek yemedim hiç ama yemeğin pişmesini beklerken 1 kase sütlaçın üçte birini yedim kalanını eşime yedirttim :KK9:
gün boyu da 2,5 litreden fazla su içtim

yemekten sonra kuzenler geldi gelirken birsürü cips çekirdek çerez vs. almışlar sinir oldum :63: ben diyetteyim diyorum nerene diyet yapıyon diyorlar inanmıyorlar dalga geçiyorlar gıcıklar:KK53: onlarla beraber 3 bardak şekersiz açık çay içtim ve itiraf ediyorum birer ikişer cipslerden de yedim ama çok pişmanımm :KK43:

sabah bir bardak süt ve iki küçğk dilim ıspanaklı börek yedim geldim. bugun çok çok dikkat etmeliyim yediklerime.:18:

seyyah2806
dosba
neysecim valla verdiğin kilolara hayranım seni kaybetmemem lazım doğumdan sonra diyetisyene değil sana geleceğim canımmm :KK19:
bu arada ankarada da var canım öyle güzel yaşam merkezleri fiyatları plasticin dediği gibi...ama bay bayan karışık... balgatta ve çukurambarda var bana çok yakın ama karışık olduğu için gidemiyorum en çok havuzuna özeniyorum :KK43:((
uyku konusunda adcım ve sende bana katılın :)) hamileler topici açalım :KK9: nihanı da alırız... bi de yeni katılan arkadaşlardan biri istiyodu onu da alır ekibi kurarız :KK4:
bu arada şaka bi yana yediklerimden değil ama bu uykudan kilo alcam sanırım
yemekten önce uyuyup kalmışım elimde değil anlayamıyorum kendimi :93:
sanırım o bahsettiğin kişi benim canım :KK1: amaben hazirana hazırlık yapıyorum. hazırana kadar kilo verip sonra bebeğimm için sağlıklı sağlıklı kilo alacam. sonra yıne verecem :KK66: ben hamile kalana kadar senın karnın burnunda olur ama tecrübelerinizden yararlanmak çok iyi olur :KK68:
benim asıl sorunum şu ki ailemde annem dahil çok fazla şeker hastası var bunun ırsi olmasından korkuyorum oyuzden kilo vermekten ziyade sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum böylelikle kilo verip eski gunlerime de kavuşacam :KK9:

seyyah2806
arkadaşlar benımde spor yapmam lazım yoksa her yerim sarkacak. burdaki düzensiz yürüyüşler bi işe yaramıyor. spora gitmeye hiç vaktım yok zaten şuan ona bütçe de ayıramam. en iyisi evde plates. ama nasıl? :26: onun için toplara minderlere gerek yokmu onları nerden bulacaz :KK17:

neyneyse
günaydınlar herkese:79:

neyneyse
seyyah2806
günaydın kızlar bugun dükkanı ben açtım sanırım :KK61: bugun cumartesi diye kımse olmayacak mı? ama ben çalışıyorummmm :2: dünkü menümden başlayayayım
sabah:biraz peynir 1 dilim ekmek
öğleden önce: 1 fincan şekersiz çay 1 eti form bisküvi
öğle:1 kase mercimek çorbası 1 kalınca dilim ekmek
öğleden sonra:1 fincan şekersiz çay 2 eti form bisküvi
ara ara biraz badem
akşam:2 yemek kaşığı kadar ıspanak 3 yemek kaşığı kadar bulgur pilavı yarım kase kadar yoğurt
akşam yemeğinde ekmek yemedim hiç ama yemeğin pişmesini beklerken 1 kase sütlaçın üçte birini yedim kalanını eşime yedirttim :KK9:
gün boyu da 2,5 litreden fazla su içtim

yemekten sonra kuzenler geldi gelirken birsürü cips çekirdek çerez vs. almışlar sinir oldum :63: ben diyetteyim diyorum nerene diyet yapıyon diyorlar inanmıyorlar dalga geçiyorlar gıcıklar:KK53: onlarla beraber 3 bardak şekersiz açık çay içtim ve itiraf ediyorum birer ikişer cipslerden de yedim ama çok pişmanımm :KK43:

sabah bir bardak süt ve iki küçğk dilim ıspanaklı börek yedim geldim. bugun çok çok dikkat etmeliyim yediklerime.:18:
dün cipsler olmamış tabi. cips tarzı şeylerde tadımlık bile iyi olmaz canım. üzgünüm ama tamamen hayatından çıkaracaksın. zaten çok sağlıksız.
sabah börek yemişsin. yapabilirsen bugün ekmek yeme. çünkü börek yeterince kalori sağlamış sana. diyetinin ilk günleri olduğu için zorlanmanı da istemiyorum, ne kadar az yiyebilirsen ekmeği o kadar az ye.

seyyah2806
arkadaşlar benımde spor yapmam lazım yoksa her yerim sarkacak. burdaki düzensiz yürüyüşler bi işe yaramıyor. spora gitmeye hiç vaktım yok zaten şuan ona bütçe de ayıramam. en iyisi evde plates. ama nasıl? :26: onun için toplara minderlere gerek yokmu onları nerden bulacaz :KK17:
hayır, pilates için top ve minder bir zorunluluk değil. topla yapılan hareketler var ama aynı hareketi topsuz da yapman mümkün. minder ise hiç hiç zorunluluk değil. ben halının üstünde yapıyorum ama kayabiliyor bazı hareketlerde. belki bu durumlar için kaymayacak bir şey serersin altına öyle yaparsın. evde bilgisayar varsa işyerinde internetten indireceğin pilates videolarını cd'den takip edebilirsin. bilgisayar yoksa vcd player olabilir. o da olmaz dersen gündüz boş vakitlerinde hareketleri incele, notlar al. ve evde uygulamaya çalış. zamanla hareketleri anlarsın zaten.

neyneyse
eski_bir_masal
Neyneysecim valla ben de çok arıyorum ama nasıl oldu bu kadar yoğunluk anlamadım.
Bildirimi sabah kalkıp yapacaktım veya perşembeden ama birden gece dışarıda kalınca o da olmadı.

Yeni arkadaşlarla da fazla tanışamadım birden giremedim gitti o yüzden sohbete de.
Ama çok güzel gidiyor takım.
FAzla katılamıyorum kusura bakmayın.
Ama tatilde telafi etmek istiyorum.
sen telafi edersin canım, sıkma canını. bence yeni arkadaşlarla da kaynaşırsın inşallah biraz zaman bulduğunda. sen şimdi sınavlardan güzel notlar alıp dönemi bitirmeye bak.:97:

dosba
15-01-11, 08:01
günaydıııııınnnn :KK71:

seyyah2806
neyneyse
dün cipsler olmamış tabi. cips tarzı şeylerde tadımlık bile iyi olmaz canım. üzgünüm ama tamamen hayatından çıkaracaksın. zaten çok sağlıksız.
sabah börek yemişsin. yapabilirsen bugün ekmek yeme. çünkü börek yeterince kalori sağlamış sana. diyetinin ilk günleri olduğu için zorlanmanı da istemiyorum, ne kadar az yiyebilirsen ekmeği o kadar az ye.

hayır, pilates için top ve minder bir zorunluluk değil. topla yapılan hareketler var ama aynı hareketi topsuz da yapman mümkün. minder ise hiç hiç zorunluluk değil. ben halının üstünde yapıyorum ama kayabiliyor bazı hareketlerde. belki bu durumlar için kaymayacak bir şey serersin altına öyle yaparsın. evde bilgisayar varsa işyerinde internetten indireceğin pilates videolarını cd'den takip edebilirsin. bilgisayar yoksa vcd player olabilir. o da olmaz dersen gündüz boş vakitlerinde hareketleri incele, notlar al. ve evde uygulamaya çalış. zamanla hareketleri anlarsın zaten.
haklısın bu son olsun cipse de tövbeliyim artık poğça gibi :63: ekmek yemem artık bugun akşam da yememiştim zaten.
şu plates hareketlerıne bı bakayım vcd den yaparım akşamları. hangı sıteden takıp ediyorsun sen ebru şallı iyi mi?

dosba
seyyah2806
sanırım o bahsettiğin kişi benim canım :KK1: amaben hazirana hazırlık yapıyorum. hazırana kadar kilo verip sonra bebeğimm için sağlıklı sağlıklı kilo alacam. sonra yıne verecem :KK66: ben hamile kalana kadar senın karnın burnunda olur ama tecrübelerinizden yararlanmak çok iyi olur :KK68:
benim asıl sorunum şu ki ailemde annem dahil çok fazla şeker hastası var bunun ırsi olmasından korkuyorum oyuzden kilo vermekten ziyade sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum böylelikle kilo verip eski gunlerime de kavuşacam :KK9:
eveeeetttt valla seyyah bi kişi daha vardı sanırım
canım bende hamileliğe istediğim kilo ile başlamadım ama benim gibi çok insan var deyip kendimi rahatlatıyorum
bi de şu aralar iştahımın olmaması avantaj gibi geliyor....ama ailede şeker varsa dikkat etmek lazım
bizimkilerde de tansiyon var :KK43:(
dengeli beslenmeyi öğrenip bi ömür uygulamak lazım
inş. başarırız

neyneyse
günaydınlar herkese:79:
günaydıııııınnnnnn canım :KK71:

plasticwoman
neyneyse
tebrikler canım. günlük 1000 kalorinin altında yemişsin ve fazlasıyla da yakmışsın.:KK9: yalnız günlük olması gereken 1000'den fazla değil mi? sen spor salonunda uzman birine danışıyorsundur diye soruyorum
diyetisyene gösterdim beğendi çarşamba-perşembe-cuma çok beğendi ısrarla spordan sonra yemek ye diyor fakat yemiyorum yediğim zaman kilo veremiyorum :S

ad1
1) Her Cuma saat 11.30 a kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanması halinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve ogün yaptığımız aktiviteleri yazarak hem kendimizin hemde arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıda sorumlu olduğumuzu unutmayarak,onların yazmış olduklarına da cevap yazmak gerekir. Bunu içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itiberen geçmişi kontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlere verdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Bir haftada izinli olmadığı halde mazereti olmadan (hastalık) 3 gün üstüste gelmeyen arkadaşımız 4.gün gelse bile izinli yazılacaktır. Tekrarlanması halinde ve 3 günden daha uzun süre gelmediği taktirde diskalifiye olacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üylerimize 1 hafta deneme süresi verilir,paylaşımı iyi olursa 1 haftanın sonunda listeye alınır. Eğer o hafta mazeret dahilinde yeterli paylaşımda bulunamamışsa,kendi isteğiyle bir hafta daha süre verilebilir.

7) Kardeş takımımız 5. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunup yaptıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 7. madde hariç) uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararakta aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım. Hepimize bol şans diliyorum.

herkese günaydın.

canlar,yukarıda takımımızın genelkuralları bulunmaktadır.lütfen herkes dikkatli bir şekilde okuyarak, yazacağı ilk mesajın başına okudum-anladım diye belirtirse sevinirim. :KK71:

neyneyse
seyyah2806
haklısın bu son olsun cipse de tövbeliyim artık poğça gibi :63: ekmek yemem artık bugun akşam da yememiştim zaten.
şu plates hareketlerıne bı bakayım vcd den yaparım akşamları. hangı sıteden takıp ediyorsun sen ebru şallı iyi mi?
poğaçayı evde az yağlı ve tam buğday unuyla yaparsan sabah kahvaltıda minik 1 tane yiyebilirsin. biz daha çok pastane poğaçalarına güvenmiyoruz. malum katıyağ kullanılıyor ve çok miktarda kullanılıyor. ben kendi yaptığım poğaçayı yiyorum tabiki 1 tane :) ve kilo vermemde engelleyici bir rolü olduğunu sanmıyorum. hazır ürünlerden kaçın canım. az yağlı kek yapabilirsin ve incecik bir dilim yiyebilirsin, bu ara öğün olarak kabul edilebiliyor. sonuçta herşeyden elimizi eteğimizi çekemeyiz. ama cips gibi şeylerin kaçarı yok maalesef:KK1:
ben ebru şallıya başlamak istedim ama bir türlü denk gelmedi. yalnız bu hafta birincimiz kanatsız_melek düzenli yapıyor onu. sana tavsiyem ilk bölümlerinde top ve ip kullanmıyormuş onları indir. ilk 40-50 bölüm demişti sanırım kanatsız melek. internette de buldum ben başka sitelerde indirebileceğin şekilde var.

dosba
canım bende hamileliğe istediğim kilo ile başlamadım ama benim gibi çok insan var deyip kendimi rahatlatıyorum
bi de şu aralar iştahımın olmaması avantaj gibi geliyor....ama ailede şeker varsa dikkat etmek lazım
bizimkilerde de tansiyon var :KK43:(
dengeli beslenmeyi öğrenip bi ömür uygulamak lazım
inş. başarırız

günaydıııııınnnnnn canım :KK71:
sana da günaydın canım.
kimse istediği kiloda başlayamıyor:) sen çocuğum olsun diyorsun ama bazen aylarca bazen yıllarca beklemen gerekiyor. rabbim ne zaman lütfederse o zaman yolluyor bebişi. bu tarz konularda esnek düşünme taraftarıyım. sen hazırlığını yap gerisi takdir-i ilahi.

plasticwoman
diyetisyene gösterdim beğendi çarşamba-perşembe-cuma çok beğendi ısrarla spordan sonra yemek ye diyor fakat yemiyorum yediğim zaman kilo veremiyorum :S
diyetisyenin de onayladıysa sorun yok demek ki. halbuki spordan sonra kaslar çok çalıştığı için yediğimizi yakarız önermesi var ama çok doğru değil sanırım:) en azından sen öyle diyorsun.

neyneyse
15-01-11, 09:01
okudum, anladım asumancım:KK71:
ad1
1) Her Cuma saat 11.30 a kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanması halinde diskalifiye olunacaktır.

herkese günaydın.

canlar,yukarıda takımımızın genelkuralları bulunmaktadır.lütfen herkes dikkatli bir şekilde okuyarak, yazacağı ilk mesajın başına okudum-anladım diye belirtirse sevinirim. :KK71:

plasticwoman
bek okudum anladım şekerim :)

Bugun : Sabah 1 Portakal
Ara : Mineralli su + 1 mandalina

* Bugun işe gelmeyecektim normalde :S o yüzdende stoğum tükendi idare ediyorum artıkın :) öğlen çıkıcam bir salata ile geçiştiricem artık sonra dershane sonra spor sonrasını bende bilmiyorum umarım kaçamak yapmam :) bol içkili ortamlarda olacağım ama içmek istemiyorum

yoga hocamın başlangıcda söylediklerini aktarmak isterim

* bu aralar cilt problemi yaşanabilirmiş dikkatli olmamız gereken bir dönem (ben yaşıyorum:))
* kafein ve alkol almayın 1 hafta sonra dolunay şifalı bir zamana girecek vucudumuz arınmış olması lazım
* bu aralar herkes stresli hemen olsun hemen bıtsın sonuç neyse görelim modunda kesinlikle ritminizi yavaşlatın kendinize zaman tanıyın bişeylerin olması zamanlar olur farkına varın dedi
* birde anneyseniz cocugunuzla mesala kopegınız varsa onunla yanı sahıplık duygunuz varise onunla kardeş,hayvan,cocuk vs arada sorun varsa çok güzel bir döneme girecek güzel yumuşak bi müzik açın ve sorununuzu çözmek için konuşun

aklıma geldikcede yazarım

seyyah2806
neyneyse
sana da günaydın canım.
kimse istediği kiloda başlayamıyor:) sen çocuğum olsun diyorsun ama bazen aylarca bazen yıllarca beklemen gerekiyor. rabbim ne zaman lütfederse o zaman yolluyor bebişi. bu tarz konularda esnek düşünme taraftarıyım. sen hazırlığını yap gerisi takdir-i ilahi.

.
evet çok doğru bizimki sadece dilek . allah hayırlı zamanda hayırlısıyla versin. biz eşeğimizi sağlam kazıga bağlayalım da gerisi allahtan :KK61:

seyyah2806
bende okudum anladım kaptan :nazar:

seyyah2806
neyneyse
poğaçayı evde az yağlı ve tam buğday unuyla yaparsan sabah kahvaltıda minik 1 tane yiyebilirsin. biz daha çok pastane poğaçalarına güvenmiyoruz. malum katıyağ kullanılıyor ve çok miktarda kullanılıyor. ben kendi yaptığım poğaçayı yiyorum tabiki 1 tane :) ve kilo vermemde engelleyici bir rolü olduğunu sanmıyorum. hazır ürünlerden kaçın canım. az yağlı kek yapabilirsin ve incecik bir dilim yiyebilirsin, bu ara öğün olarak kabul edilebiliyor. sonuçta herşeyden elimizi eteğimizi çekemeyiz. ama cips gibi şeylerin kaçarı yok maalesef:KK1:
ben ebru şallıya başlamak istedim ama bir türlü denk gelmedi. yalnız bu hafta birincimiz kanatsız_melek düzenli yapıyor onu. sana tavsiyem ilk bölümlerinde top ve ip kullanmıyormuş onları indir. ilk 40-50 bölüm demişti sanırım kanatsız melek. internette de buldum ben başka sitelerde indirebileceğin şekilde var.

.
yok canım bende pastane poğcalarından bahsediyorum zaten evde pasta böreye devam malum aç ve obur bi adam var evde :KK60:
resimli hareketler buldum onlarla başlayayım dedim bide ebru şallının ilk bölümlerine bakayım şimdi. sağol canım

plasticwoman
neyneyse
diyetisyenin de onayladıysa sorun yok demek ki. halbuki spordan sonra kaslar çok çalıştığı için yediğimizi yakarız önermesi var ama çok doğru değil sanırım:) en azından sen öyle diyorsun
yanı cıcım veremedim cunku kg öyle yapınca bende bu hafta böyle denedim verdim 2 kg :) yok yemesem meyve yesem falan dıyorum :)

dün spinning 45 dk
birde yoga yaptım 45 dk

sonra köpeğimi veterinere götürmek için çıktım

neyneyse
plasticwoman
bek okudum anladım şekerim :)

Bugun : Sabah 1 Portakal
Ara : Mineralli su + 1 mandalina

* Bugun işe gelmeyecektim normalde :S o yüzdende stoğum tükendi idare ediyorum artıkın :) öğlen çıkıcam bir salata ile geçiştiricem artık sonra dershane sonra spor sonrasını bende bilmiyorum umarım kaçamak yapmam :) bol içkili ortamlarda olacağım ama içmek istemiyorum

yoga hocamın başlangıcda söylediklerini aktarmak isterim

* bu aralar cilt problemi yaşanabilirmiş dikkatli olmamız gereken bir dönem (ben yaşıyorum:))
* kafein ve alkol almayın 1 hafta sonra dolunay şifalı bir zamana girecek vucudumuz arınmış olması lazım
* bu aralar herkes stresli hemen olsun hemen bıtsın sonuç neyse görelim modunda kesinlikle ritminizi yavaşlatın kendinize zaman tanıyın bişeylerin olması zamanlar olur farkına varın dedi
* birde anneyseniz cocugunuzla mesala kopegınız varsa onunla yanı sahıplık duygunuz varise onunla kardeş,hayvan,cocuk vs arada sorun varsa çok güzel bir döneme girecek güzel yumuşak bi müzik açın ve sorununuzu çözmek için konuşun

aklıma geldikcede yazarım
sen bugün kahvaltı yapmadın mı canım? atlamasaydın iyi olurdu ama uyanamadın herhalde. öğlen biraz daha sıkı ye ki kaçamak olmasın.
bu arada yoga hocanın paylaşımları çok güzel. ara ara eklersen biz de faydalanırız. bu dolunay hadisesiyle eski bir masal da ilgileniyordu. şimdi derslerden fırsat bulamıyor sanırım.

seyyah2806
evet çok doğru bizimki sadece dilek . allah hayırlı zamanda hayırlısıyla versin. biz eşeğimizi sağlam kazıga bağlayalım da gerisi allahtan :KK61:
evet, canım hakkınızda hayırlısı olsun. içini ferah tutmaya çalış.

plasticwoman
neyneyse
sen bugün kahvaltı yapmadın mı canım? atlamasaydın iyi olurdu ama uyanamadın herhalde. öğlen biraz daha sıkı ye ki kaçamak olmasın.
bu arada yoga hocanın paylaşımları çok güzel. ara ara eklersen biz de faydalanırız. bu dolunay hadisesiyle eski bir masal da ilgileniyordu. şimdi derslerden fırsat bulamıyor sanırım.
kahvaltıda meyve yedim tatlım aslında sabahları zorla yemek yıyenlerdenım ve sabahları meyve yedıgınde vucuduna çok ıyı bırsey yapmış oluyorsun araştırmıştım hemde stoğum bıttı son dk işe geldıgım ıcın her zamankı saatde kalktım gercıde evde kahvaltı yapmıyorum.

tabıkı tatlım sürekli yazarım kuantum ilede ilgileniyorum bende bakmalısınız kuantuma gerçekten evrene yolladığımız mesajlarla herşeyi halletmek bizim elimizde