TEST

13. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

bugungunlerdenaralik
5-12-11, 10:12
Melek bişi sorcam

Zekatı parça parça verebiliyor muyuz???

aysecig
bugungunlerdenaralik
Teşekkür ederim.

Seninkileri tam hatırlamıyorum okadar sayfa okuyunca ama birinde patates vardı olmazçıss patates

Kızlar korkutmayın beni zaten korkuyorum ev iş çocuk nasıl başetcem diye sizin bu muhabbetleri görünce daha da korkuyrum[/QU
kalorisi az ama cıs nedenki patatese yazık korkulacak kadar var canım şimdiki aklım olsaydı ne evlenirdim ne de bu yaşlarda çocuk yapmazdım çooooooooooook zor ortim sende spor nasıl biz yarış gibi bişey yapıyoruz 250 dak oldu benim gel sende katıl

aysecig
kızlar ben çıktım sonra görüşürüz

bugungunlerdenaralik
aysecig
bugungunlerdenaralik
Teşekkür ederim.

Seninkileri tam hatırlamıyorum okadar sayfa okuyunca ama birinde patates vardı olmazçıss patates

Kızlar korkutmayın beni zaten korkuyorum ev iş çocuk nasıl başetcem diye sizin bu muhabbetleri görünce daha da korkuyrum[/QU
kalorisi az ama cıs nedenki patatese yazık korkulacak kadar var canım şimdiki aklım olsaydı ne evlenirdim ne de bu yaşlarda çocuk yapmazdım çooooooooooook zor ortim sende spor nasıl biz yarış gibi bişey yapıyoruz 250 dak oldu benim gel sende katıl
Yarışa katılamam canım ya ben her akşam yarımşar saat yapabilsem o yeter bana

İşim çok yoğun artık 6:30 kalkmaya başladım eve dönüşüm 20:00 ev işi yemek bulaşık yalaşık 20+20 yürüme mesafesi var zaten çooook yoruluyorum üstelik ders çalışmam lazım ama yarımsaati spora ayırıyorum sonra yatıyorum derste çalşamıyorum

_ferdici_
ysfmir
günaydın..

günaydınnnnnnn..

erkekler hep aynı çok doğru ..her ne kadar onlarda siz kadınlar hep aynısınız deselerde..

günaydınnn semine..saol ....

geçmiş olsun...
ev içinde onlar hep oturyorya bizide öyle zannediyorlar zaten ev kendi kendine temizleniyor yemekler kendi pişiyor..çocuklarda kendi halinde büyüyor ee bize ne kalıyor evde booooooşşşş boşşşşşşş oturmak..:KK47::KK57:
dimi yaa zaten herşeyyy kendi kendine oluyooo :KK47:çok sinir oluyorum akşama kadar evde napıyosunuz diyenlereeeee:KK47:
ysfmir
günlük dışarı çıkartıyorum heryere yürüyerek götürüyorum..bu seferde içim almıyor zaten doğru düzgün yemekte yemiyor..yoruluyor ama gene aynı.neyse ya canlar sabah sabah çocuk muhabbetiyle kafanızı şişirmeyeyim..bizde durum kısaca böyle
AYŞECİG senin eşinin kopyss bendede var ben dört dönerim o elinde laptop ayağınıda uzatır oturur oyun oynar...bu erkekler hiç büyümüyor :KK47:
ah yawrum ya yoruluyo yine mi uyumuyo allah yardımcın olsun canım
elmaliturta
yemek ağır yenmediği çok yenmediği sürece yemekten hemen sonra bile spora baslayabilirsin hilaliiiiiiiim tabi gene 5 10 dk beklemekte fayda var :2::2:
ya ben yemekten sonra hemen spor yapınca karnım ağrımaya başlıyo çokmu yiyorum ne:KK51:
elmaliturta
ayy en son saç kesme maceramı hatırlıyorum da kahkül kestiydim kendime ama bir facia ile sonuçlanıverdüü :KK60: :KK60: davuk dötüne benzedi saçım :KK60: :KK60: birde kuaför kızıyım hee :KK60:

koşu bandında 6.4 de yürüyorum ben acaip terletiyor birde sauna eşofmanını giyiyorum :KK52::KK52: öyle dene birde çok güzel oliyi :KK60: :KK60: daha fazla kalori yakarsın :KK1::KK1:

hoşgeldinnnn :KK16::KK16:

evet evet en iyisi dediğin gibi yapmk hatta ben daha cok uyuz ediyorum kuaförleri bakın yapamayacaksınız söyleyin gideyim başka yere istemediğim şeyi yapmayın saçıma diyorum :KK60: :KK60:

bacagında damarlarından birinde tıkanıklıkda olabilir bak git canım baktır yani mutlaka

biz de görelimmmmmmmmmmmm ya melekümmmmmm burayada koyuver :KK1:
bende dün akşam kestim uçlarından azıcıkkkk zaten uzamıyoo gıdım gıdım ancaa :KK37:
elmaliturta
kızlarrrrr çilekli yeşil çay çıkmış denedim tadı aynııııııııı çilekli sakız gibi :KK1: ama ben bu paket yeşil çayların çok etkili oldugunu düşünmüyorum yaa iş yerinde mecburen bunlardan içiyorum ama bence asıl etkili olan demleme olanları :26::26:
en iyisi aktardan sade yeşilçayı almak sanırım kendimiz demlemek daha mı yaralı ???

_ferdici_
kızlar bu arada tam 1,5 saat durmaksızın temizlik yaptım hem spor niytine hemde temizlik niyetine :KK53:

_ferdici_
bugungunlerdenaralik
aysecig
Yarışa katılamam canım ya ben her akşam yarımşar saat yapabilsem o yeter bana

İşim çok yoğun artık 6:30 kalkmaya başladım eve dönüşüm 20:00 ev işi yemek bulaşık yalaşık 20+20 yürüme mesafesi var zaten çooook yoruluyorum üstelik ders çalışmam lazım ama yarımsaati spora ayırıyorum sonra yatıyorum derste çalşamıyorum
aynen bende senin gibiyim :KK50:offf offf

ozlew_19
kaltım koça bi bardak su içtim
ballı sirkeli ılık suyumdanda içtim
üzerine kahvaltı olarak yayla çorbası içtim
içtim içtim offff ammada içmişim :KK62:

20 dk yürüyüşte yaptım ...

elmaliturta
5-12-11, 11:12
aysecig
çok kolay gelsin çocuklar insana hem yük hem hediye yükü azalıp hediyesi kalıyo yanımıza

çok uyanıyomuş gerçekten

büyümüyomu yoksa bizmi sabır taşıyız bilmem

boş oturmaktan sırtım tutmuyo inan onlara göre işte böle

sende resimlerini eklesene bakalım

kolay gelsin bende ocağa vurdum pişiyo
eklerim canım şimcikkkkk

_ferdici_
dimi yaa zaten herşeyyy kendi kendine oluyooo :KK47:çok sinir oluyorum akşama kadar evde napıyosunuz diyenlereeeee:KK47:

ah yawrum ya yoruluyo yine mi uyumuyo allah yardımcın olsun canım

ya ben yemekten sonra hemen spor yapınca karnım ağrımaya başlıyo çokmu yiyorum ne:KK51:

bende dün akşam kestim uçlarından azıcıkkkk zaten uzamıyoo gıdım gıdım ancaa :KK37:

en iyisi aktardan sade yeşilçayı almak sanırım kendimiz demlemek daha mı yaralı ???

bence daha yararlı çünkü bende demleme çayın etkisi daha çok oldu

_ferdici_
ozlew_19

bu kadar içmeye karnın şişmiştirrr zaten bişi yiyemezsin kii:KK53:afiyettt olsun

ozlew_19
ya bu saba tümer süper zayıflamış incecik beli var hatunun maşşallah maşşallah
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :122::122:122:122:122:122:

ozlew_19
:122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122:
:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

spor zamanıııııııı spor yapıyorum heleki sabayı gördüm ya acayip azim geldi bana

elmaliturta
ozlew_19
:122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122::122:
:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

spor zamanıııııııı spor yapıyorum heleki sabayı gördüm ya acayip azim geldi bana
belli belli :KK60: :KK60:

mutedeyyin
bugungunlerdenaralik
Melek bişi sorcam

Zekatı parça parça verebiliyor muyuz???
Aralıkcım zekat verebilmek için , öncelikle zekatın sana düşmesi lazım.Eğer düşüyorsa,bunu parça parça verebilirsin canım...:KK16:

eski_bir_masal
aysecig
borcun varsa kazaya niyet et muharremin sevabına nail olursun ama

Teşekkür ederim.
Saolun ya takımda her şeyi danışacak birileri var :KK1:
Eksik bir şeyler varsa liste çıkaralım da yeni üye alımında ilgi alanlarını soralım :KK1:

_ferdici_
günaydınnnnnn fıstıklarrrr mutlu kaçamaksızzz bol sporlu bi hafta diliyorum

Hepimize Seminecimmm ..

bugungunlerdenaralik
Günaydın kızlar

Geçmiş ne kadar uzun aklımda kaldığı kadar yazmak istiyorım.

Masal muhtelemenl yavaş kilo vermemin nedeni dediğin gibi sporu az ve düzensiz yapmam + kabızlık

Senin önerin 2 gün işe yaradı 3 gn yaramadı patlamak üzereyim ne yapacağımı bilemiyorum.

Spor her akşam yarım saat yapmaya çalışıyorum ama ev iş arasında o kadar yoruluyorum ki çoğu zaman ona enerjim kalmıyor

Bİrde işyerinde şöyle bir şey geliştirdim kimseye telefon açmıyorum heryere yürüyerek gidiyorumki hareket olsun.

Derya maşallak ne güzel zayıflamışsın zayıflık çok yakışmış

Gerçekten zayıf olmak insanı daha güzel gsteriymruş sende bir kez daha anlamış oldum.

Orticim bütün erkekler hemen hemen aynıdır takma sen maşallah çok enerjilisin her eve senden bir tane lazım.

Yeni gelen arkadaşalr hoşgelmişler

Gizem ve Semine geçmiş olsun

Kızlar aklıam gelenler bunlar unttuğum arkaşlar aafola kızmayın bana

Peki ne yapacağız biz nereye kadar devam edecek bu kabızlıklarımız.
Bir çözümü var mı ki ?

elmaliturta
aslında bir saatten sonrası işe yarıyor hilalim çünkü vücut zaten ancak 30. dkdan sonra yag yakmaya baslıyor ki bu kimisinde 45. dkdan sonra baslıyor hani bazı insanlar der ya o kadar da spor yapıyorum kilo veremiyorum diye halbuki tam vücut yağ yakmaya baslayınca yeter bu kdr deyip bırakıyorlar ondan kilo veremiyorlar

Turtam ben o zaman çok takmadan az çok elimden geldikçe yapayım.

eski_bir_masal
elmaliturta
yemek ağır yenmediği çok yenmediği sürece yemekten hemen sonra bile spora baslayabilirsin hilaliiiiiiiim tabi gene 5 10 dk beklemekte fayda var :2::2:

Turtam ben özellikle dikkat ediyorum.
Çünkü reflü ve gastrit var .
Gerçekten dikkat edip yemek sonrasın spor yaptığımda midem çok ağrıyor.

elmaliturta
kızlarrrrr çilekli yeşil çay çıkmış denedim tadı aynııııııııı çilekli sakız gibi :KK1: ama ben bu paket yeşil çayların çok etkili oldugunu düşünmüyorum yaa iş yerinde mecburen bunlardan içiyorum ama bence asıl etkili olan demleme olanları :26::26:

Ayy her türünü de çıkardılar.
Ben de aynen öyle düşünüyorum ama bu sıralarda içmiyorum midem ağrıyor diye.
Onun yerine 7 otlu çay içiyorum.

mutedeyyin
Hayır hayır burayı yanlış biliyorsun ayşecim.Aman dikkat et.
Ezana kadar yeme durumu Ramazan ayına özel birşey.O ayda ezan tam imsak vakti okunur ki, kafalar karısmasın diye.
Normal günlerimizde ezan gecerli değil.İmsak saatini baz almalıyız canım..

evet ramazandada tuttamamıstın.Sen önce kazalarını tut.
Sonra istersen nafile oruc tutarsın.

buraya koymustum o resimleri önceden... görmedin mi hiç?
Dur bak atim :KK1:

Öncelikle şu bilgi çok güzel oldu.
Takıldığım bir noktaydı teşekkür ederimm.

Melek melek melek.
O ne yahu.
Sanki seni ortadan ikiye ayırmışlar da bir daha çekmişler fotoğraf.
Nasıl incelmişsin öyle.

Elisya
Selam kizlarr.. Ben geldim.. Of dunku yemelerimin bedelini bugun tartida gordum sok gecirdim:KK43: size soylemiceem:KK43: ya bugun sadece kahvalti yapmis olsam aksam yemek yemesem nolur? Iyi bi kahvalti yaptim denebilir.. Aksam yemek istemiyorum, bi sakincasi var midir ki?

elmaliturta
eski_bir_masal

Teşekkür ederim.
Eksik bir şeyler varsa liste çıkaralım da yeni üye alımında ilgi alanlarını soralım :KK1:

Hepimize Seminecimmm ..

Bir çözümü var mı ki ?

yap canım ya cok agır spor yapılmadıgı zaman bir zararı olacagını sanmıyorum agırdan kastım hani agırlıklarla falan bilmeden uzun saatler calısmak o zararlı olabilir ama onun dışında birşey olmazz :KK52::KK52:

eski_bir_masal
ysfmir
maşallah süphanallah ..akşam 10 da yatar 1 de kalkar 2 de kalkar 4 de kalkar 5..6...7... geneli böyle doktorada götürdüm bazı çocukla ruykuyu sevmez dedi..şansına dedi..birşeyler verin az uyusun delircem dedim 3 yaşa kadar beyin gelişimi devam ettiği için hiç birşey önermedi..dayan dedi...dayan dayan annesin dedi..bende insanım dedim robot değil yapacak birşey yok dedi..öyle yakınımda bırakayımda az dinleniym diyebilecğim kimsede yok..az bir kilom kaldı ama bu dengesiz gece hayatı bitidi beni...:KK52::KK35:ahhahhahaaaaaa..
ANNEYİM DAYANACAĞIM DOKTORUM ÖYLE SÖLEDİ..bu gidişle deli dokturna gidence aynen böyle söyleceğim..:KK37::KK53:

Ayy Derya Allah yardımcın olsun.
Ne zor senin işin öyle.
Ama büyüyecek annesi az kalmış şurada 3 yaşına da.
Yine de yürüt bırak belki zamanla daha çok yer.
Bir de şu çocuklara yemek için ısrar etmeyin.
Doydukları akdar yemeyi öğrensinler.
Bak bize zamanında ısrar ettiler de ne oldu.

ysfmir
günlük dışarı çıkartıyorum heryere yürüyerek götürüyorum..bu seferde içim almıyor zaten doğru düzgün yemekte yemiyor..yoruluyor ama gene aynı.neyse ya canlar sabah sabah çocuk muhabbetiyle kafanızı şişirmeyeyim..bizde durum kısaca böyle
AYŞECİG senin eşinin kopyss bendede var ben dört dönerim o elinde laptop ayağınıda uzatır oturur oyun oynar...bu erkekler hiç büyümüyor :KK47:

Demek ki her ilişki de bir çocuk olması lazım :KK17:
Biz de benim sanırım.
Dün gece canım sıkılmıştı azıcık.
Uyuyamadım.
Bana masal anlatır mısınnn dedim ? :KK17::KK17::KK17:
O masal anlatırken ben uyuyup kalmışım ama normal masal kabul etmiyorum yeni uydurma olacak.

elmaliturta
5-12-11, 12:12
eski_bir_masal

Turtam ben özellikle dikkat ediyorum.
Çünkü reflü ve gastrit var .
Gerçekten dikkat edip yemek sonrasın spor yaptığımda midem çok ağrıyor.

Ayy her türünü de çıkardılar.
Ben de aynen öyle düşünüyorum ama bu sıralarda içmiyorum midem ağrıyor diye.
Onun yerine 7 otlu çay içiyorum.

Melek melek melek.
O ne yahu.
Nasıl incelmişsin öyle.

reflüden olabilir agrı vs ama genede beklemek lazım bence bir 30 dk en az. çünkü ben hafif yesem bile 5 10 dk sonra spor yapmaya baslayınca dalagım sisiyor benimde

eski_bir_masal
ysfmir
şimdilik benden bu kadar yeter..
yemek pişireceğim öğleden sonra görüşürz inşallah..hepinizi öpüyorum..:KK9::KK9:

Kolay gelsinnn ..

bugungunlerdenaralik
Teşekkür ederim.

Kızlar korkutmayın beni zaten korkuyorum ev iş çocuk nasıl başetcem diye sizin bu muhabbetleri görünce daha da korkuyrum

Çocuk cıss bence :KK1::KK1:

_ferdici_
kızlar bu arada tam 1,5 saat durmaksızın temizlik yaptım hem spor niytine hemde temizlik niyetine :KK53:

Ohh pırıl pırıl odlu mu her yer.
ben de rüyamda yaptım temizlikk :KK1::KK1:

ozlew_19

Kesinlikle çok iyi olmuş iç içebildiğin kadar sıvı çok önemli çok.

eski_bir_masal
Elisya
Selam kizlarr.. Ben geldim.. Of dunku yemelerimin bedelini bugun tartida gordum sok gecirdim:KK43: size soylemiceem:KK43: ya bugun sadece kahvalti yapmis olsam aksam yemek yemesem nolur? Iyi bi kahvalti yaptim denebilir.. Aksam yemek istemiyorum, bi sakincasi var midir ki?

Bence bir problem olmaz.
Arada telafi gerekli.

elmaliturta

reflüden olabilir agrı vs ama genede beklemek lazım bence bir 30 dk en az. çünkü ben hafif yesem bile 5 10 dk sonra spor yapmaya baslayınca dalagım sisiyor benimde

En iyisi demek kin herkesin deneye deneye bulması.
Ben ne kadar aç isem o kadar rahat oluyorum.
Koşsam bile spordan oldukça zaman geçmeden problem oluyor ama yürüyüşlerde bir şey olmuyor.

mutedeyyin
eski_bir_masal

Melek melek melek.
O ne yahu.
Nasıl incelmişsin öyle.

Rica ederim canım, aklına takılan herşeyi sorabilirsin :KK16:

:KK60: Sen bide facedeki yorumları görsen, bi rahat nefes alamıyorum. herkes nasıl becerdin diyo :KK60:

eski_bir_masal
mutedeyyin
Rica ederim canım, aklına takılan herşeyi sorabilirsin :KK16:

:KK60: Sen bide facedeki yorumları görsen, bi rahat nefes alamıyorum. herkes nasıl becerdin diyo :KK60:

Ortim haksızlar mı yahu ?
Şu farka baksana.
Bir de bu şekilde koysaydın ya yan yana ..

elmaliturta
ayy biri soruverdiydii kimdi hatırlamıyorum buda beni benim ilk halimle son halim :KK52::KK52:

kilo 86

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

kilo : 62

mutedeyyin
Bugün bende temizlik yapıcam diye kalktım.Ama dolabıma giriştim.Bi giriştim ki 2 saatte zor cıktım :KK60:
Darmadagınık.Oğlumla, eşiminkini düzeltmekten benimkine hiç sıra gelmemiş.Bugün düzenledim dolabımı.
Bol gelenleri,dar gelenleri koliledim.Kaldırdım. :KK55:

Eşyaları kaldırırken, 2 sene önce aldıgım bi kot pantolon vardı.onu fark ettim.Bi giyeyim dedim.
Düğmesi yoktu, diktim hemen. 5 liraya almıştım zaten :KK60:
Ay giydim tam olmasın mı :KK52: Hemen eşime gösterdim.Ama nasıl zıplayıp, hopluyorum :KK60:
Şu an üstümde ve sürekli giyerim artık :KK60: Yaşasın yeni kotum :KK60:

2 sene önce aldıgımdada aynı kilodaydım ama olmamıştı.Şimdi sporun kıymetini bi kere daha anladım.. :KK9:
Yasasın zumbaaa :KK8: :KK8: :KK76:

betuld
Merhaba arkadaslaar
Eve yeni geldim hemen ilk is siteye girdim yazdiklarinizi okudum :)

Bugun rejimin ilk gunu canim bir suru sey yemek istiyorr
Aslinda aclik hissetmyrm ama iste her zamanki gibi abur cuburlarda aklim
Sabah once biraz limonlu su ictim
Sutle nesfit yedim, hem cabuk hem doyurucu oluyo
Saat 10 gibi bir avuc findik yedim
12 de 3 tanenkuru kayisi
Simde de ogle yemegiminyiyorum bir kase corba ictim, arada mola verdim, simdi de brokoli salatasi yiycem

Bol Su icmeye dikkat ediyorum, gun sonunda en az 8 bardak icmis olcam.

Bu arada bir arkadas yediklerini yazmis, ismini hatirlamiyrm kusura bakmayin
Ara ogun olayini uygulamiyor musunuz arkadaslar bence cok onemli
Bir de ben de sporu hemen yemekten sonra yapmamak daha iyi diye biliyorum
Hem saglik acisindan hem de zayiflamak adina
Aksam yemek yememeyi dusunen arkadasim bence ogun atlamayiiin
Cok onemli bu
Hem metabolizman yavaslar hem de vucut boyle durumlarda daha cok depolamaya meyilli oluyor

mutedeyyin
eski_bir_masal

Ortim haksızlar mı yahu ?
Şu farka baksana.
Bir de bu şekilde koysaydın ya yan yana ..
1 tanesini böyle yanyana koydum zaten :KK1:
Ya bu hafta kilo veremedim ama hem kıyafetlerim hemde eşim inceldigimi söylüyor.Nasıl sevindirik oldum anlatamam :KK60: :KK76:

elmaliturta
mutedeyyin
Bugün bende temizlik yapıcam diye kalktım.Ama dolabıma giriştim.Bi giriştim ki 2 saatte zor cıktım :KK60:
Darmadagınık.Oğlumla, eşiminkini düzeltmekten benimkine hiç sıra gelmemiş.Bugün düzenledim dolabımı.

Eşyaları kaldırırken, 2 sene önce aldıgım bi kot pantolon vardı.onu fark ettim.Bi giyeyim dedim.
Ay giydim tam olmasın mı :KK52: Hemen eşime gösterdim.Ama nasıl zıplayıp, hopluyorum :KK60:

2 sene önce aldıgımdada aynı kilodaydım ama olmamıştı.Şimdi sporun kıymetini bi kere daha anladım.. :KK9:
:KK60: :KK60: ayy ilerde oda bol gelirde yeni yeni kotlar alırsın inşş. :KK1:

mutedeyyin
elmaliturta
ayy biri soruverdiydii kimdi hatırlamıyorum buda beni benim ilk halimle son halim :KK52::KK52:

kilo 86

Abooo.Turti kız koyu saçla ne kadarda değişmişsin. süper olmuş valla...
Ahh canım benim... yerim seni :KK48:

mutedeyyin
elmaliturta
:KK60: :KK60: ayy ilerde oda bol gelirde yeni yeni kotlar alırsın inşş. :KK1:
İnşşşaalllaaahhhhhh :KK60:
Bi tane vardı iyice eskidi artık.Şimdi bunuda eskiteyim, yeni alayım :KK60:

mutedeyyin
Hilal karatayda az parça çikolata yenilebilir mi? yoksa tümden yasak mı?

eski_bir_masal
elmaliturta

kilo 86

Ayy turtam saçlarının son hali de bu ne güzel olmuş.
İlk halinle son halin zaten alakasız bence benin diye kandırıyorsun :KK60:

mutedeyyin

Melek neden saklıyorsun kaldırıyorsun bol gelenleri ?
Sen onları kaldırıyorsun çünkü ya kilo alırsam diye.
Elinin altında eşyalar var baktın kio alıyorsun hemen çıkar giy.
Böyle olunca beyin bunu doğal bir süreç olarak algılıyor.
Sanki yaz kış arasındaki fark gibi.
Ve ister istemez tekrar kilo alıyorsun.
Ben tüm bol gelenlerimi vereceğim şöyle adam akıllı bir alışverişe çıkayımda.

mutedeyyin
eski_bir_masal

Böyle diyecegini biliyordum.Çogunu attım zaten.Kilo alırsam diye kaldırmadım cimcime, hamile kalırsam diye kaldırdım.Bi kaç parçasını :KK1:
Kaldırdım ama giyecegimide sanmıyorum yani, ay ne demode seylermiş öyle :KK60:
Büyük ihtimalle birine vericem cogunu...:KK1:

betuld
elmaliturta

kilo 86

Super super masallah barekallah:)))
Saclarinin rengi de super olmus kesimi de
İki resimdekiler farkli insanlar gibi

eski_bir_masal
betuld
Merhaba arkadaslaar
Eve yeni geldim hemen ilk is siteye girdim yazdiklarinizi okudum :)

Bugun rejimin ilk gunu canim bir suru sey yemek istiyorr
Aslinda aclik hissetmyrm ama iste her zamanki gibi abur cuburlarda aklim
Sabah once biraz limonlu su ictim
Sutle nesfit yedim, hem cabuk hem doyurucu oluyo
Saat 10 gibi bir avuc findik yedim
12 de 3 tanenkuru kayisi
Simde de ogle yemegiminyiyorum bir kase corba ictim, arada mola verdim, simdi de brokoli salatasi yiycem

Bol Su icmeye dikkat ediyorum, gun sonunda en az 8 bardak icmis olcam.

Bu arada bir arkadas yediklerini yazmis, ismini hatirlamiyrm kusura bakmayin
Ara ogun olayini uygulamiyor musunuz arkadaslar bence cok onemli
Bir de ben de sporu hemen yemekten sonra yapmamak daha iyi diye biliyorum
Hem saglik acisindan hem de zayiflamak adina
Aksam yemek yememeyi dusunen arkadasim bence ogun atlamayiiin
Cok onemli bu
Hem metabolizman yavaslar hem de vucut boyle durumlarda daha cok depolamaya meyilli oluyor

Yıllarca söylenen buydu değil mi ?
Oysa bize asıl kilo aldıran o ara öğünler.
Yıllarca diyetisyenlerin diyet sektörünün sürekli yanlış anlattığı şeyler.
Oysa yıllardan beri bunun yanlışlığı bilimsel araştırmalarla kanıtlanıyor.
Evet metabolizma daha hızlanıyor ara öğün yapınca ama ne için biliyor musun ?
Yediklerimizi depo etmek için, yakmak için değil.
Yediğinde kan şekerin yükseliyor bir anda hele glisemik indeksi yüksek yiyecekler yediysen.
Bu sırada insülin hormonu yükseliyor ve sen yediklerini depo etmeye başlıyorsun.
Ta kii 3-4 saat sonrasına kadar.
3-4 saat sonra insülin hormonu yavaşlayarak leptin hormonu salgılanmaya başlıyor.
Leptin hormonu da depo yağlarımızın yanmasını sağlıyor.

mutedeyyin
1 tanesini böyle yanyana koydum zaten :KK1:
Ya bu hafta kilo veremedim ama hem kıyafetlerim hemde eşim inceldigimi söylüyor.Nasıl sevindirik oldum anlatamam :KK60: :KK76:

Ortim belki de şimdiye kadar olan tartıda çıkmama nedeni vücudun kendisini toparlamasıydı.
Kilo vermenin durduğu dönemlerde sıkılaşma çok olabiliyor.

eski_bir_masal
mutedeyyin
Böyle diyecegini biliyordum.Çogunu attım zaten.Kilo alırsam diye kaldırmadım cimcime, hamile kalırsam diye kaldırdım.Bi kaç parçasını :KK1:
Kaldırdım ama giyecegimide sanmıyorum yani, ay ne demode seylermiş öyle :KK60:
Büyük ihtimalle birine vericem cogunu...:KK1:

Melekcim yahu şu kitaptaki bilgilerden hep bu söylediklerim.
Ama etkilediğine inanıyorum beni gerçekten ondann.
Bu arada bugün işin yok muydu senin?

betuld
eski_bir_masal

Yediğinde kan şekerin yükseliyor bir anda hele glisemik indeksi yüksek yiyecekler yediysen.
Bu sırada insülin hormonu yükseliyor ve sen yediklerini depo etmeye başlıyorsun.
3-4 saat sonra insülin hormonu yavaşlayarak leptin hormonu salgılanmaya başlıyor.

Ortim belki de şimdiye kadar olan tartıda çıkmama nedeni vücudun kendisini toparlamasıydı.
Oyle mi diyorsun, valla bilmemedim ki simdi insan yirllardir dogru bildigi bir seyi pat diye degistiremiyor
Ben simdiye kadar diyetlerimi hepno sekilde yaptim, faydasini da gordum
Diger ogunde daha az yememe de katkisi oluyor hem aclik hissetmeden yapiyrm diyeti
Ama dedigin gibi bilimsel aciklmalarini falan bilmiyorum

mutedeyyin
eski_bir_masal

Melekcim yahu şu kitaptaki bilgilerden hep bu söylediklerim.
Ama etkilediğine inanıyorum beni gerçekten ondann.
Bu arada bugün işin yok muydu senin?
Biliyorum canım.Dün bende netten arastırdım.Okudum biraz.En kısa zamanda alıcam kitabı.sana bişi sordum ama görmedin :KK1:
Karatyda azıcık 15 gr. falan cikolata yenilebilir mi? yenmez ama sansımı deneyeyim :KK60:

eski_bir_masal

Olabilir belkide...

Var cıkıcam, oğlanı uyutayımda... :18:

eski_bir_masal
betuld
Oyle mi diyorsun, valla bilmemedim ki simdi insan yirllardir dogru bildigi bir seyi pat diye degistiremiyor
Ben simdiye kadar diyetlerimi hepno sekilde yaptim, faydasini da gordum
Diger ogunde daha az yememe de katkisi oluyor hem aclik hissetmeden yapiyrm diyeti
Ama dedigin gibi bilimsel aciklmalarini falan bilmiyorum

Seni çok iyi anlıyorum.
İlk gördüğümde o kadar şaşırmıştım ki.
Az yemek tabiki kilo vermeni sağlayacaktır ama beyinde yeme dürtüsü sürekli oluyor.
KAratay diyetinin bilgileri bunlar hep.
Ve inan ben başladığımdan beri gram açlık hissetmiyorum ve yediğim her şeyi zorla yiyorum.
Ayrıca verdiğim tüm kilolar da yağlarımdan gitmiş.

mutedeyyin
Biliyorum canım.Dün bende netten arastırdım.Okudum biraz.En kısa zamanda alıcam kitabı.sana bişi sordum ama görmedin :KK1:
Karatyda azıcık 15 gr. falan cikolata yenilebilir mi? yenmez ama sansımı deneyeyim :KK60:

Olabilir belkide...

Var cıkıcam, oğlanı uyutayımda... :18:

Görmemiştim Melekcim.
İlk başta kesinlikle yenilmeyecek ve yasaklara uyulacak.
Belli bir süre sonra insülin direncin düşüyor ki benim şu an öyle bir direncim olmadığı için acıkmıyorum zaten.
O zamanlar da arada sırada az miktarda yiyebiliyorsun.
Ekmek için de geçerli bu.
Önemli olan o direnci kırman gereken süre.
Hatırlıyorsan benim sıfır kaçamakla geçirdiğim bir dönemdi.
Şimdi hiç problem yaşamıyorum.

elmaliturta
mutedeyyin
Abooo.Turti kız koyu saçla ne kadarda değişmişsin. süper olmuş valla...
Ahh canım benim... yerim seni :KK48:

:KK1: teşekkür ederim datluumm :KK1:

eski_bir_masal

:KK60: ay herkes öyle söylüyor hilalim yaww sen degilsin o diyor :KK60: bende bol gelen kotlarmın vb hepisini verdim yada attım. bir iki tane kaldı onları da daralttırıcam :KK1: :KK1:

elmaliturta
betuld
Super super masallah barekallah:)))
Saclarinin rengi de super olmus kesimi de
İki resimdekiler farkli insanlar gibi
teşekkür ederim :KK1: :KK1:

betuld
Karatay diyeti mi uyguluyorsunuz?
Tavsiye eder misiniz, normal diyetlerden cok farkli mi,

Bir de bir sey sorcam gerci okudugum kadariyla cok mesgul yogun olan arkadaslar var ama ayni sehirde olanlar bir tanisma gibi bir sey dusundunuz mu veya yaptiniz mi
Ne dusunuyorsunuz bu konuda

eski_bir_masal
elmaliturta

:KK1: teşekkür ederim datluumm :KK1:

:KK60: ay herkes öyle söylüyor hilalim yaww sen degilsin o diyor :KK60: bende bol gelen kotlarmın vb hepisini verdim yada attım. bir iki tane kaldı onları da daralttırıcam :KK1: :KK1:

En iyisini yapmışsın turtam ben de vereceğim atacağım yapacağım bir şeyler.
Bir de haziran gibi elimde zayıflamaya dair kitap sauna şort kemer vs ne varsa birilerine vereceğim.

eski_bir_masal
betuld
Karatay diyeti mi uyguluyorsunuz?
Tavsiye eder misiniz, normal diyetlerden cok farkli mi,

Bir de bir sey sorcam gerci okudugum kadariyla cok mesgul yogun olan arkadaslar var ama ayni sehirde olanlar bir tanisma gibi bir sey dusundunuz mu veya yaptiniz mi
Ne dusunuyorsunuz bu konuda

Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim.
Diyet bile değil zaten hiç bir şekilde aç kalma gibi bir durum yok.

Şimdiye kadar hiç düşünmedik olabileceğini de pek düşünmüyorum herkes farklı şehirlerde falan.
Zor bence ama öyle aynı şehirde olanlar görüşmek istediklerinde görüşebilirler ..

Elisya
5-12-11, 13:12
elmaliturta
teşekkür ederim :KK1: :KK1:
okuldayim telden girdigim icin goremiyorum resimlerini turtaa:KK43: aksam yorum yapiciimm..

eski_bir_masal
Ben şimdilik kaçtım kızlar görüşürüzz ..

betuld
eski_bir_masal

Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim.
Diyet bile değil zaten hiç bir şekilde aç kalma gibi bir durum yok.

Şimdiye kadar hiç düşünmedik olabileceğini de pek düşünmüyorum herkes farklı şehirlerde falan.
Zor bence ama öyle aynı şehirde olanlar görüşmek istediklerinde görüşebilirler ..
Elimde 2-3 kitabim var onlari bitireyim
Onun kitabini da alayim br bakayim :)

Bir de bir sey sorcam malum bugun asure gunu
Yiyecek misniiz
Mutfakta bana bakiyor simdi guzel guzel...

bugungunlerdenaralik
mutedeyyin
Aralıkcım zekat verebilmek için , öncelikle zekatın sana düşmesi lazım.Eğer düşüyorsa,bunu parça parça verebilirsin canım...:KK16:
Düğün takıları var melek ve zekat için belirlenen gramın üstünde. Ondan bana dşüyor diye biliyorum bana kurban da düşüyor zaten bu durumda. Yanlış mı biliyorum?

eski_bir_masal

Teşekkür ederim.

Hepimize Seminecimmm ..

Bir çözümü var mı ki ?

Valla bilmiyorum önümde kocaman bir göbek kafayı yicem nefse alamıyorum çıldırmamak elimde değil ma yok yok ne yapsamda faydası yok pantolonlarım sıkıyor

eski_bir_masal

Kolay gelsinnn ..

Çocuk cıss bence :KK1::KK1:

Ohh pırıl pırıl odlu mu her yer.
ben de rüyamda yaptım temizlikk :KK1::KK1:

Kesinlikle çok iyi olmuş iç içebildiğin kadar sıvı çok önemli çok.
Gene de deme öyle Allah'ın gücüne gider. Çocuk istediğin zman olmaz felan nasip de bence.

elmaliturta

kilo 86

Turti sen bizi kandırıyosun galiba ilk resimdeki sen misin?

O ne fark öyle ya.

Ama çok hoş olmuşsun saçın başın hele ki koyu saç sana çok gitmiş.

mutedeyyin
eski_bir_masal

Seni çok iyi anlıyorum.
İlk gördüğümde o kadar şaşırmıştım ki.
Az yemek tabiki kilo vermeni sağlayacaktır ama beyinde yeme dürtüsü sürekli oluyor.
KAratay diyetinin bilgileri bunlar hep.
Ve inan ben başladığımdan beri gram açlık hissetmiyorum ve yediğim her şeyi zorla yiyorum.
Ayrıca verdiğim tüm kilolar da yağlarımdan gitmiş.

Görmemiştim Melekcim.
İlk başta kesinlikle yenilmeyecek ve yasaklara uyulacak.
Belli bir süre sonra insülin direncin düşüyor ki benim şu an öyle bir direncim olmadığı için acıkmıyorum zaten.
O zamanlar da arada sırada az miktarda yiyebiliyorsun.
Ekmek için de geçerli bu.
Önemli olan o direnci kırman gereken süre.
Hatırlıyorsan benim sıfır kaçamakla geçirdiğim bir dönemdi.
Şimdi hiç problem yaşamıyorum.
yani kıyısından falanda azıcık yiyemeyiz değilmi? tamam o zaman. makarna falanda yasaktır