13. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

ela26yeni
6-12-10, 11:12
kızlar aramı yaptımm 1 fincan yeşil cay 2mandalina
öğle yemeğini yemek istiyorumda ekmek almaya gidemiyorum 2buçta acılcak kantinn
cubuk kraker yedim bikaç tanee aclığımı bastırsın diyee başka ne yiyebilirim kii

neyneyse
6-12-10, 12:12
eski_bir_masal
Olur spor ne kadar yapayım ?
Yarın akşam yapabilirim saatini söylerseniz ..
Arkadaşımdı zaten ( yok arkadaş demeyelim de tanışıyorduk)
Ben beğeniyorum falan diyecek diye bekliyorum bir baktım yüzük :S
120 kalori demiştin değil mi? 1 saat spor fazlasıyla yeter bence. Aslında abartılı bir şey yok ama bu tarz şeyleri teşvik etmemek adına ceza olsun:)
O ne kadar cesurmuş öyle ya, yüzükle gelmeden önce bir seni oklamadı mı hiç? Yüzük de boşa gitti:)

ela26yeni
malüm eşim evde ve bu hafta yok hiç gibi bişeyy
yediklerimi yazayım gecmişebaktım aklıma genleri yazıyımm
rabiacım miasafirlerin gitmiş allah kavuştursun cnmm
pazarda normal kahvaltı 1dilim ekmek,öğlen corba,aralarda mandalina salep içtim, akşamada makarna 5kaşık,ıspanak 2kaşık
canım teşekkür ederim. Bundan sonra kavuşacağım misafir eşim olur inşallah:)
bu haftasonu dikkat etmişsin belli. Makarna oranın biraz fazla ama gün boyunca ağır beslenmediğin için problem olmaz sanırım.

ela26yeni
bandada ceza verilmişş ne yapcam kızlar bana vereceğiniz cezalar oryantal olabilir
asuman yazmış gerçi ama ben de yazayım dana akşam 6’dan sonra yemek yememe cezası vermiştik. 2 gündü yanlış hatırlamıyorsam.

ad1
canım hem gözün aydın diyeyim(misafir nede olsa diye ) hemde Allah sevdiklerinle tekrar kavuştursun dilerim. eşinin dönmesinede neredyse 1 ay kaldı değilmi.sayılı gün çabuk geçer inşallah hayırlısı ile kavuşursunuz. menün bana göre uygun olmuş,bir abartı yok afiyet olsun. narı sevdiğini yazmıştın sanırım. :)
bir yerde gözün aydın demek de doğru tabi:) şimdi rahat rahat oturup sizi okuyabiliyorum:) eşimin 44 günü kaldı canım. Azalarak devam ediyor çok şükür. Narı çok seviyorum, bir de benim oğlan nar temizlemeye merak sardı. Onun eline veriyoruz o uğraşıyor işte, temizlenen narlar da bize kalıyor:) oğluş yemiyor maalesef.
ad1
rabiacım bende dün regl oldum,sanada geçmişolsun. sen istirkrarlı bir insansın vede çok iradelisin,yerini ve zamanını biliyorsun.bunu yaptığın diyetten anlıyorum,sen böyle oldukça fazlalıklar tarih olacak eminim. grup olayında da biz bir örnekmi yapsak ki. belki etkisi daha belli olur. canım yumurtalı ekmeğin kalorisi 1 dilimde 305 yazıyor,ama sen neredeyse yağsızdı diyorsun sanırım 150-200 arası diyebiliriz. belkide daha az oluyordur emin olamadım. muz olayıda 100 kaloriymiş canım, bence sen bu konuda olması gerekeni yapıyorsun gibi geliyor bana. bu arada bende birbirimizi motive etmek adına olması gerekeni yapıyorum aslında. arada atladıklarım illaki oluyordur,ama mümkün olduğunca dikkatli okumaya çalışıyorum. rabiacım inan çaba gösterenler yazılarından belli oluyor,artı söze gerçekten gerek duymuyorum ama yeterince paylaşım yapmayan arkadaşları izinli göstermem gerekecek.
regl kervanımız yine kuruluyor gibi geldi bana:) bu haftaya çok dikkat etmemiz lazım demek bu canım. Tatlı krizleri aniden gelebilir.
Muzu bu hafta almadım canım:) eve son 1 tane var. Aslında tüm muz yemek yerine yarım yesem herhalde sorun çözülecek:)
Cezamı da uygulayacağım ama regl durumlarında vücudum biraz halsiz düşüyor, mecalim yok. Birkaç gün geçsin bu hafta içinde yaparım canım.
Canım herkesin ne yaptığı çok açık belli oluyor zaten. Ben de bu konuda sana bir şey deme ihtiyacı dahi duymuyorum. Sen zaten kaptan olarak hepimizi takip ediyorsun:) ben takımdan çok faydalanıyorum. Takıma da faydalı olmaya çalışıyorum. Bütün olay bu bence. [/QUOTE]
ad1
biz dün oğlumla tiyatroya gittik ama giremedik malesef, çocuklardan çok veliler izdiham yaratmış,kapıdaki görevli çok sinirlenmiş,ben zaten oyun başladıktan sonra anca gidebildim.dün birde ilçede hamsi festivali vardı,gerçi çok yağmur var diye pek fazla hamsi ızgara yapan olmadı ama tarfikte berbattı o yüzden geç kaldık. ama yetişsekte giremeyecektik anlayacağın canım,bizde arkadaşla kafede oturduk,çocuklarda oynadılar kendi çapında. :))
tiyatro kısmet olmadı desene.. bir dahaki sefere gidersiniz canım. Çocuklara sadece dışarı çıkmak bile iyi geliyor. Biz de akşam ankarada sirk varmış, oraya gittik. Amaç işte çocuklara farklılık olsun.

neyneyse
ad1
dün sabah kahvaltıda,birkaç çatal patates kızartması,birkaç çatal omlet (sayılarını hatırlamıyorum ama 5 çatalı geçmemiştir) biraz beynir,2 bardak çay.
saat 13.30 gibi arkadaşın yanında getirdiği tuzlu kurabiyeden 1 tane.
saat 17 de diğer arkadaşta 4 kaşık pilav,1 köfte ve salata.
saat 19.00 gibide 2 kk büyüklüğünde bisküvili pasta (reglim ya sanırım ondan hayır diyemedim) :))
dün hiç ekmek tüketmedim tamam iyi şeyler yemedim ama ekmekde tüketmek istemedim açıkçası.
bu arada kızlar ben dün birşeye karar verdim,hadi bana destek olun bilginiz varsa paylaşın canlar. şimdi ben nasip olursa halk eğitimin dikiş nakış kursuna yazılmak istiyorum tabi şuan kursu varsa ve bana saatleri uyarsa. uymazsada bir müddet daha çalışıp işten ayrılacağım ve dikiş nakış olayına başlayıp,1-2 sene eğitim amaçlı çalışıp sonradan kendime bir dükkan açmak,dikiş nakış ve tekstil işine girmeyi istiyorum,bu konuyu ne zamandır düşünüyorum ama dün arkadaşlada konuştuk bende varım dedi. hedefimiz okullar olacak, yani anlayacağınız çok hayal kurduk ama tabi nasip olursa Rabbim izin verirse,ama çok hırslıyım,şartlar el verir ve hiçbir aksilik çıkmazsa gerçekleştirmeyi istiyorum.. ne dersiniz sizce başarabilirmiyim.
canım beslenmen güzel. Bisküvili pastayı görmeyeceğim. Dikkat ettiğini hissettim zaten.
Canım sevdiğin bir işi yapmak gibisi var mı? Böyle bir idealin varsa uygulamalısın bence. Sonuçta bir şeyler başaranlar senden çok farklı değiller. Ayrıca düşüncen de çok güzel. Önce eğitim alıp uzmanlaşıp sonra iş hayatına atılmak.. İnan bu planların seni ne kadar mutlu ettiği yazından bile belli. Bunun peşini bırakma derim.

eski_bir_masal
Bu sabah herkes simit mi yemiş ne olmuş ..
Oruçluyum ben de bugün ..
Allah kabul etsin canım. Ben simit yemedim:)

nihan86
selam kızlar öğle yemeğim sabahki simitten dolayı az
1 kase çorba
şimdide 1 tane kocaman portakal yiyorum:KK39:
gayet orantılı bir öğle yemeği olmuş. Portakal da iyi gitmiş üstüne bence:)

ela26yeni
kızlar aramı yaptımm 1 fincan yeşil cay 2mandalina
öğle yemeğini yemek istiyorumda ekmek almaya gidemiyorum 2buçta acılcak kantinn
cubuk kraker yedim bikaç tanee aclığımı bastırsın diyee başka ne yiyebilirim kii
ekmek yemesen olmuyor mu Eminecim? Haftasonundan birkaç kaşık pilav makarna falan artmadı mı?

ela26yeni
artmadı zaten dün ekmek almayı unuttuğumuz için makarnaya talim ettik zaten:KK60:
1kase tarhana corbası içtim nasıll ekmeksiz tbikiii yemem artık
akşamada pırasa var yemekte yanına ne yapsam kii corba yada başka ne yapsam kii

SaHmErAn
neyneyse
canım beslenmen güzel. Bisküvili pastayı görmeyeceğim. Dikkat ettiğini hissettim zaten.
Canım sevdiğin bir işi yapmak gibisi var mı? Böyle bir idealin varsa uygulamalısın bence. Sonuçta bir şeyler başaranlar senden çok farklı değiller. Ayrıca düşüncen de çok güzel. Önce eğitim alıp uzmanlaşıp sonra iş hayatına atılmak.. İnan bu planların seni ne kadar mutlu ettiği yazından bile belli. Bunun peşini bırakma derim.

Allah kabul etsin canım. Ben simit yemedim:)

gayet orantılı bir öğle yemeği olmuş. Portakal da iyi gitmiş üstüne bence:)

ekmek yemesen olmuyor mu Eminecim? Haftasonundan birkaç kaşık pilav makarna falan artmadı mı?
sağol canım
ela26yeni
artmadı zaten dün ekmek almayı unuttuğumuz için makarnaya talim ettik zaten:KK60:
pırasanın yanına bi çorba gider canım başka bişey gelmedi aklıma

fderya
reyhantuana
fderya hoşgeldin canım
Sagol reyhan hosbulduk..ya ben yokken int antlasmasini yenilemis esim ama baglanmasi biraz uzun surecek. Arkadaslar uzun yazamiyorum sadece benim aranizda oldugumu bilin diye gayret ediyorm. Kaptan sana ozelden mesaj atiyorum kilomu

neyneyse
ela26yeni
yaw sen de tarhana çorbasını ekmekle yeme zaten:)) tarhana içerisinde un olan bir şey:)
pırasa ile de en iyi çorba gider bence de. içinde pirinç de varsa başka bir şey pek gitmez.

fderya
Sagol reyhan hosbulduk..ya ben yokken int antlasmasini yenilemis esim ama baglanmasi biraz uzun surecek. Arkadaslar uzun yazamiyorum sadece benim aranizda oldugumu bilin diye gayret ediyorm. Kaptan sana ozelden mesaj atiyorum kilomu
hoşgeldin derya. internet sorunların çözülür inşallah en kısa zamanda. kolay gelsin.

dombili85
6-12-10, 13:12
ela26yeni
pırasa ve makarna ıyı gıdıyor yanıada sehrıye corbası
gercı makarnayı dun yapmıssın
bu arada oglen 2 portakal yesıl cay ıctım sımdı 4 yk bezelye yogurt 1 dılım ekmek yıyecegım akşamada aynısı ve az sonra yuruyusumu yapacagım

ela26yeni
sehriye corbası yapayım bariii

SaHmErAn
ela26yeni
yap canım sen nasıl yapıyorsun terbiyelimi

dombili85
ela26yeni
sehrıye hem lezzetlı hemde kolay yok terbıyelı yapmıyorum normal salcalı suyun ıcıne salıyorum
bak tavuk corası tarıf edeyım mısafırlerım çok egenıyor esımde cok sevıyor
tavuk gogsunu hasla tıftıp bır kenara ayıralım
unu ve tel sehrıyeyı teryagda kavur pembelessın sehrıyeler kavrulsun
tavuk suyunu ekle kaynasın tavuk gogsunu ekle
sehrıyeelr yumsayınca
sarımsak rendele
2 yk yogurt ve yumurta sarısını cırp
kaynamakta olan corbanın ıcerısıne ılıtarak ekle ve pısır
çok lezzetli oluyor tavsıye ederım

bak hızımı alamadım bır tarıf daha vereyım
mercımegıde degısık yaparım
mercımegı suda hasla
bır tencerede unu tereyagını kavur mercımegı dok
kaynasın bıraz karabıber yıne yogurt ve yumurta ıle terbıye edılır buda cok degısık guzel oluyo

oglum uyurken ben bıraz daha spor yapayım

SaHmErAn
6-12-10, 14:12
dombili85
sehrıye hem lezzetlı hemde kolay yok terbıyelı yapmıyorum normal salcalı suyun ıcıne salıyorum
sehrıyeelr yumsayınca
sarımsak rendele

bak hızımı alamadım
mercımegı suda hasla
kaynasın bıraz karabıber yıne yogurt ve yumurta ıle terbıye edılır buda cok degısık guzel oluyo
üsttekini deneyeceğim canım dikkatimi çekti sağol:KK16:
alttaki yeşil mi kırmızımı mercimek kırmızıysa soğan patates koymuyonmu

reyhantuana
dombili85
sehrıyeelr yumsayınca
sarımsak rendele

bak hızımı alamadım bır tarıf daha vereyım
mercımegı suda hasla

oglum uyurken ben bıraz daha spor yapayım
canım tarifler için teşekkür ederiz.güzel olacağına eminim...

takyon
iyi akşamlar kardeş takım nasılsınız hazır girmişken sizlerede bi selam vereyim dedim asumancım rabiacım masalcım dombilicim nihancım reyhancım elacım flderyacım ve adını sayamadığım arkadaşlarım hepiniz Allah'a emanet olun hayırlı akşamlar

ela26yeni
sehriye corbasını kıymalı salcalı suya yada domates suyuna yaparım yada dombilidediği gibi ama yumurta katmam sarımsaklı yoğurt katıyorum ben
mercmek deneyeyim değişik bakalımm

SaHmErAn
takyon
iyi akşamlar kardeş takım nasılsınız hazır girmişken sizlerede bi selam vereyim dedim asumancım rabiacım masalcım dombilicim nihancım reyhancım elacım flderyacım ve adını sayamadığım arkadaşlarım hepiniz Allah'a emanet olun hayırlı akşamlar
sanada iyi akşamlar canım:KK16:

eski_bir_masal
6-12-10, 15:12
takyon
Takyoncum nasılsın ?
Kendine dikkat ediyorsun değil mi?
Çok sevindim seni gördüğüme ..

Kızlar nasılsınız?
Sabahtan beri dersteyim öğlen azıcık ara oldu onda da internete baktım zaten ..
Yorgunluktan ölüyorum resmen.
Cezam anlaşılmıştır.
Yarın sınavım var biraz ders çalışayım akşama da spora çıkarım ..
Hem rahatlatır diye de umuyorum.
Ben sahura kalkamıyorum oruç tutarken ..
O yüzden yoktu bir şey ..
Orucumu da açtım ..
Ton balıklı bol salata ile bir dilim kepekli ekmek yiyorum.
Akşam da bir saleple bir mandalina yerim geçer bugün.

eski_bir_masal
Mercimek çorbasını da çok severim tarifte aşırı zor durmuyor yapabilir miyim ki ben?

eski_bir_masal
Neyneysecim bir şey sormak istiyorum.
Araştırdım ama ücretlerini bulamadım İtalyan kültür derneğinin dil kurslarının.
Bilgin var mı acaba?

neyneyse
6-12-10, 16:12
takyon
hoşgeldin takyoncum. inşallah sen de iyisindir. sen de Allaha emanet ol canım.

eski_bir_masal
Neyneysecim bir şey sormak istiyorum.
Araştırdım ama ücretlerini bulamadım İtalyan kültür derneğinin dil kurslarının.
Bilgin var mı acaba?
canım ücreti bilmiyorum. ben yıllar önce heveslenmiştim:) ama çok tuzlu bir şey değildi ki öğrenci bütçemle ödeyebileceğimi düşünüp niyetlenmiştim. o ara başka bir şey çıktı planlarımı erteledim. telefon edip sorabilirsin ücretini.

eski_bir_masal
6-12-10, 16:12
teşekkür ederim neyneyse o zaman yarın bir telefonla öğreneyim bakalım.
Hangi üniversitede okudun sen?
Yoksa eşinle orada mı tanıştınız?
Odtüdeydi değil mi eşin?

lethem
6-12-10, 19:12
ben açma yiyen iradesiz bir şişkoyum..

eski_bir_masal
6-12-10, 19:12
Niye kimsecikler yok ki ..
Sporumu yaptım bilginize ..
Cezamı tamamlamış bulunmaktayım ..

eski_bir_masal
6-12-10, 20:12
Yarım saat dans ettim ve 1.5 litre su içtim 2 ye tamamlamaya çalışıyorum

takyon
6-12-10, 21:12
nihan86
sanada iyi akşamlar canım:KK16:
:KK70::KK71:
eski_bir_masal
Takyoncum nasılsın ?
Kendine dikkat ediyorsun değil mi?
Çok sevindim seni gördüğüme ..

Kızlar nasılsınız?
Sabahtan beri dersteyim öğlen azıcık ara oldu onda da internete baktım zaten ..
Yorgunluktan ölüyorum resmen.
Cezam anlaşılmıştır.
Yarın sınavım var biraz ders çalışayım akşama da spora çıkarım ..
Hem rahatlatır diye de umuyorum.
Ben sahura kalkamıyorum oruç tutarken ..
O yüzden yoktu bir şey ..
Orucumu da açtım ..
Ton balıklı bol salata ile bir dilim kepekli ekmek yiyorum.
Akşam da bir saleple bir mandalina yerim geçer bugün.
sağol masalcım çok teşekkür ederim canım sizleri görünce daha iyi oldum Allah kabul etsin orucunu canım maşallah salep dedinde canım çekti şimdi :KK70:
neyneyse
hoşgeldin takyoncum. inşallah sen de iyisindir. sen de Allaha emanet ol canım.

canım ücreti bilmiyorum. ben yıllar önce heveslenmiştim:) ama çok tuzlu bir şey değildi ki öğrenci bütçemle ödeyebileceğimi düşünüp niyetlenmiştim. o ara başka bir şey çıktı planlarımı erteledim. telefon edip sorabilirsin ücretini.
hoşbuldum canım Allah razı olsun çok şükür bu günümüze sağol canım
eski_bir_masal
Yarım saat dans ettim ve 1.5 litre su içtim 2 ye tamamlamaya çalışıyorum
masalcım bende bi ara hint dansına merak salmıştım ama öğrenemedim kursa felan gitmek istedim bulamadım buralarda hint dansınıda izle muhakkak özellikle aishwaria rai çok iyi bu konuda