PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

AnlamadanDinlemeden
23-02-2008, 18:41
ben de yarın dr danısıcam zaten...umarım regl olmam kızlarHaberlerini bekliyoruz.


benim smear temiz çıkmadı leepi internetten araştırdım ama olan varsa daha iyi bilgi verir diye sormuştum

Canım ben hiç duymamışım şimdi baktımda netten.

Bilmeyenler için aktarayım:
LEEP işlemi nedir?
Belki de hayatınızda daha önce hiç duymadığınız LEEP sözcüğü rahim ağzının kötü huylu hastalıklara dönüşebilen öncül lezyonlarının tedavisinde kullanılan bir tekniği anlatır. Lazerden daha yeni bir teknoloji olan LEEP Loop Electrosurgical Excision Procedure cümlesinin kısaltılmış halidir. Bu cümleyi Türkçeye Elektrocerrahi olarak halka şeklinde çıkartma işlemi olarak çevirebiliriz. LEEP PAP smear sonucunda anormallik saptanan kadınların rahim ağzındaki değişimin kesin tanısını koymak ve tedavi etmek amacıyla yapılır. İşlemi alatmak için başka kısaltmalar da kullanılmaktadır. Örneğin işleme Britanya'da LLETZ (Large Loop Excision of the Transformation Zone) adı verilir. Ayrıca LLEC (Large Loop Excision of the Cervix), Loop Cone Biopsy şeklinde de ifade edilmektedir. Tüm tanımlamalar elektrik enerjisi ile çalışan ve halka şeklinde bir telden oluşan oldukça basit bir cerrahi alet ile gerçekleştirilen bir operasyonu anlatmaktadır. Bu alet yardımıyla rahim ağzındaki değişim gösteren alan hızlı, etkili ve ağrısız bir şekilde çıkartılmaktadır.

LEEP kimler için uygun bir işlemdir?
PAP smear sonucunda CIN ya da SIL saptanan kadınlar LEEP için uygun adaylardır. Günümüzde LEEP bazı hastalıklarda kullanılan rahim ağzını yakma, dondurma ya da laser ile tahrip etme gibi pekçok geleneksel tedavinin yerini almıştır. Diğer işlemlerin aksine LEEP ile doku tahrip edilmeden çıkartılır ve bu sayede tedavi sağlanırken tanıyı patolojik olarak konfirme etme olanağı da doğar. Özellikle rahim ağzı kanserinin başlangıç yeri olan servikal kanalı başladığı bölgenin de LEEP ile çıkartılması bir diğer üstünlüğüdür.Tam ve yeterli bir tanı için bu alanın incelenmesi elzemdir.

LEEP nasıl yapılır?
LEEP cerrahi bir işlem olmakla birlikte ayaktan cerrahi işelmeler sınıfına dahil edilir. Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabileceği gibi genel anzestezi ile de yapılabilir. Rahim ağzında ağrı hissini taşıyan sinirler olmadığı için hasta işlem sırasında acı duymaz. İşlem sonrası hastanede yatış gerekmez ve hasta hemen normal hayatına dönebilir. İşlem yaklaşık 3-4 dakika sürer. Hasta jinekolojik pozisyonda yatar iken vajinaya spekulum adı verilen muayene aleti yerleştirilir ve rahim ağzı görülür. Elektirk akımının güvenli akışını sağlamak için hastanın bacağına bir topraklama pedi yapıştırılır. Daha sonra ucunda elektrik akımını ileten yarım halka şeklinde bir tel bulunan kaleme benzeyen elektrokoter yardımı ile rahim ağzından bir parça çıkartılır. Bu elektrik akımı hem dokuyu kesmeye hem de geride kalan dokuyu yakarak kanamayı durdurmaya yarar.Çıkartılan materyal patolojik incelemeye gönderilir.Kanamanın devam etmesi durumunda kalemin ucundaki tel çıkartılarak ucu topa benzer bir aparat takılarak kanayan yerler yakılır. Kanamayı durdurmak amacıyla bazı solusyonlar da kullanılabilir. İşlem lokal anestezi ile yapıldıysa hasta hemen kalkarak normal yaşantısına dönebilir. Genel anestezi ile yapılan işlemlerden sonra ise anestezinin etkisi geçene kadar 30-60 dakika ayılma odasında bekler.
LEEP olacak hastaların işelm öncesi özel bir hazırlık yapmaları gerekmez.


LEEP işleminde kullanılan kalem ve ucunda halka şeklinde tel

İşlem sonrası görülebilecek yakınmalar nelerdir?
Her cerrahi müdahalede olduğu gibi LEEP sonrası da bazı komplikasyonlar görülebilir. Yakınmalar genelde oldukça az ve hafiftir.

İşlem sonrası koyu kahverengi-siyah bir akıntı olabilir. Akıtının miktarı değişken olabileceğinden hijyenik ped kullanılması önerilir. Bazı durumlarda işlemden 1-2 hafta sonra bile aşırı miktarlarda kanama görülebilir.
Ağrı nadiren görülen bir yakınmadır. Bazen işlem günü ve bir sonraki günde adet sancısına benzer kramp tarzında ağrılar olabilir.
Adet kanamasından daha fazla kanama olması halinde ya da ağrının bilinen regüler ağrıkesici ilaçlar ile geçmemesi durumunda doktorunuzu haberdar ediniz...
LEEP sonrası enfeksiyon gelişmesi çok nadir karşılaşılan bir durumdur.
Dikkat edilmesi gereken durumlar

İşlem sonrası 3-6 hafta cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.
Yine aynı süre içinde vajinal tampon kullanılmamalıdır.
En az 2 ay süreyle vajinal duş yapılmamalıdır.
2-3 gün süreyle ağır egzersiden kaçınılmalı, havuz ve deniz girilmememelidir.
Kanama devam ettiği süre içinde sadece ayakta duş şeklinde banyo yapılmaldır.
Kontroller
İşlemden 2-4 hafta sonra doktorunuz sizi kontrole çağırabilir. Bu kontrolde amaç rahim ağzının iyileşmesinin değerlendirilmesidir. Daha sonra ise LEEP yapılmasına neden olan durumun tekrarlayıp tekrarlamadığını değerlendirmek için 2 yıl süreyle 3 ayda bir smear yapılması gereklidir.

LEEP'in uzun dönem etkileri
İşelmin uzun dönemdeki etkilerini araştıran çok fazla çalışma yoktur. Bununla birlikte rahim ağzında ortaya çıkan hasar yakma ve dondurma işlemlerinde ortaya çıkan hasardan farklı değildir. Bu işlemlerin hiç birisi kısırlık, düşük ve erken doğuma neden olmaz.
Alıntı..

iremre80
23-02-2008, 20:11
Sağol canım ya o senin kendi sıcaklığın.
Yok çocuk henüz olsun diye uğraşıyoruz bu yarada bi türlü fırsat vvermiyor ki bize.
Onla uğraşmaktan 3. aşılamamı yaptıramadım daha.
İnşallah bende senin gibi güzel bir iyi sonuç haberi veririm.canım inş güzel sonuçlar alırsın merak etme hiç endişeye kapılma ben şunu sormak istiyorum sana kaç yıllık evlisin sorununuz ne merakımı bağışla ama seni yakın bulduğum için sohbet ortamı olsun istiyorum benim çevremde bu sorunla uğraşan tanıdıklarım var belki bilgilenir onlarada yardımcı olurum öpüyorum iyi akşamlar

what a woman want?
23-02-2008, 23:32
tskkurler arkslr bende arastırdım evet olumcul tehlıkesı varmıs...

AnlamadanDinlemeden
24-02-2008, 21:40
canım inş güzel sonuçlar alırsın merak etme hiç endişeye kapılma ben şunu sormak istiyorum sana kaç yıllık evlisin sorununuz ne merakımı bağışla ama seni yakın bulduğum için sohbet ortamı olsun istiyorum benim çevremde bu sorunla uğraşan tanıdıklarım var belki bilgilenir onlarada yardımcı olurum öpüyorum iyi akşamlar


5 yıl olacak yazın canım.Kanalın biri tıkalı benim.Eşimdede morfoloji sorunu vardı.İleri hareketlilikte sorun vardı.
Bir de bebek düşündüğümüz andan itibaren vajinal yanma,batma acı gibi belirtiler başladı.Önceleri ilaç,fitil kullandım.Sonra tekrar edince açıkçası ihmal ettim.En son yara oldu.

Bi türlü bunlardan fırsat bulup tedavimizi şöyle rahat rahat yapamadık.
3.aşılamamı olcam ben.İlk ikisinde ilişkide de sorun yaşadık.Bu yardan dolayı.
Baktım olmuyo en garanti yaktırmak dedim.
Ama hiç çocuğumuz olmadığı için yaktırmamalıymışım.
Bende "amaaaaan zaten olmuyo,zaten olmuyo" dedim.
Yaktırdığım için pişmanlığımı bastırmak için:)

sessizyel
25-02-2008, 19:00
arkadaşlar bugün doktora gittim. muayene oldum, istediğim gibi iyileşmiyor yaran dedi doktor ama yine sadece fitil verdi. hoş ben de böyle olması istiyorum, yaktırmak istemiyorum. önce 3lü fitil sonnra 14 lü fitil bitirdim bu verdiği de 12lik. bu gece başlıcam bakalım. smar yapmıştı daha önce şimdi de bir vajinal kültür aldı cuma sonucunu göstericem. inşallah iyi çıkar sonucu bu son verdiği fitiller de bitince kurtulurum. ne bela şeymiş bu yara. neyse allah beterini göstermesin.

belenay
25-02-2008, 20:50
kızlar doğum yapmamış bayanlarda yaktırma ve dondurma işleminin yapılmasının uygun olmadığını söylüyorlar ne derece mdoğru fikri olan varmı

sessizyel
25-02-2008, 21:29
benim doktoum henüz çocuk sahibi olmadığımdan yaktırma ve dondurma işlemleirni uygulamayacağını ve ilaçla tedavi edeceğini söyledi. %100 olmasa da çeşitli sorunlara sebep olaibliyormuş çocuk sahibi olmak istenldiğinde.

cerencim
26-02-2008, 19:15
yaklaşık bir ay önce gittim doktora,sadece muayene için. bende de yara varmış. istersen yakalım hemen dedi. hiç bi şikayetim yoktu benim. ilişkiden sonra veya esnasında canım yanıyordu biraz ama doktor yarayla ilgisi olmadığını söyledi. burda sizin yazdıklarınızı okuyunca şaşırdım. en iyisi başka bir doktora daha görünmek. birde bende daha hiç doğum yapmadım, 5 aydır istiyoruz. bunu bilerek yakmayı önerdi. dediklerinizle hep çelişiyor?? kafam karıştı?

sessizyel
26-02-2008, 23:32
canım doktordan doktora değişiyor sanırım fikirler ama özellikle yakmada rahim ağzının daralabileceğini ve sperm geçişinin zorlaşabileceğini okudum çeşitli kaynaklarda, ama dondurmada daralma olmuyormuş. bir de yakma sırasında (bu dondurma için de geçerli mi bilmiyorum) spermlerin rahim azğından geçebilmsini sağlayan o bölgedeki sıvının da zarar görebileceğini okudum. istersen bir doktora daha danış. ben 3. kutu fitil kullanıcam biri 3lüktü biri 14 lük şimdi verdiği 12lik hala tam geçmemiş. korkuyorum geçmeyecek de dondurma yaktıma gibi bir şeyler yaptırmak zorunda kalıcam diye.

sessizyel
27-02-2008, 17:55
son bir haber; bir profesöre sordum genellikle ilaç ile iyileştirmeye çalışıyorlarmış, dondurma ve yakma arasında fark yok dedi. eğer yara çok büyükse ya da hastayı çok rahatsız ediyorsa bu iki işlemden biri yapılıyormuş.

cerencim
28-02-2008, 19:03
ya banada neopenedron mu ne öyle bir fitil verdi. ama yara tedavisi için filan demedi. onu yakalım dedi. kafam karıştı. bide ilişki sırasında acı olunca daha da karıştı??

pelincan
28-02-2008, 20:54
aynı dertten muzdaripim her9 aydabir kontrole giderim ilk kez geçen sene küçükbir yaravar dedi doktor ben çok endişelenincede korkma fitil yazıyorum birde antibiyotik bunlar sana iyi gelir dedi birde sakın başka dr ye gidipte yaktırma fitille iyileşecek kadar küçük dedi simir testi yaptırdım çok ŞÜKÜR iyi çıktı ihmale gelmez yaralar herkese geçmiş olsun

sessizyel
28-02-2008, 21:11
pelincan seninle aynı durumdayım ben. peki ilaçla geçti mi senink?i çünkü bana da sana söylenenlerin aynısını dedi doktor ama hala tam geçmemiş yaram. benimki de küçük seninki gibi

nurrr
29-02-2008, 01:29
arkadaşlar yara yaktırmanın bebek sahibi olmaya bir engel oldugunu zannetmiyorum.bendede yara vardı ve yaktırdım inanın üstünden kaç sene geçti bir sorunm yok.zaten rahim agzını uyuşturup yakmıştı doktorum ve hiç agrı hissetmedim.simirde yaptırdım temiz çıktı.bence rahim agzında yara olan arkadaşlar doktorunuza danışın ve hiç ihmal etmeyin.çünkü ilerde size daha da çok sorunlar açabilir.

AnlamadanDinlemeden
03-03-2008, 22:41
Bugün dr.a gittim yanmanın sebebi enfeksiyonmuş.Hap ve fitil verdi.Adetten sonra kullan dedi.

Rahim ağzın tertemiz yaradan eser kalmamış dedi.

Fakat bir kist varmış..Bakalım nolcak?

AnlamadanDinlemeden
05-03-2008, 00:41
Canım benim çok geçmiş olsun herşeyden önce...Kötü bişey çıkmadığına sevindim .....Uzun zaman oldu seninle yazışmayalı....Ne alemdesin tedavin nasıl gidiyor neler yapıyosun.....

Teşekküerler Yağmurcum.Yarayı hallettim de, kist için test yaptı dr. bakalım yarın sonuç belli olcak.İnşallah endişelenecek bişey çıkmaz.
Kiste göre bakalım aşılama dr. um ne diyecek.Tamam mı devam mı diyecek.Tamam derse Kiste yönelik tedaviye geçeriz.Devam derse 3. aşılama.

Senin kız nasıl demek geçti walla içimden ya hayır olsun a.s.

AnlamadanDinlemeden
08-03-2008, 00:56
Kızlar yaramı yaktırmıştım ya çocuğum olmaz diye korkuyordum.
3. aşılama olacaktım.
Gerek kalmadan hamileyimmm.

AnlamadanDinlemeden
08-03-2008, 11:20
tebrkler allah tamamına erdırsın arkadaşım yarayı yakınca çok acı duydunmu bendede var 4.yıloldu yaktıramadım bide malıyetı ne kadar nerde yaktırdın çunkü bende yaktıracam önereceğin doktor varmı sevgıler

Sağol canım.
Yaktırınca inanamayacağın kadar kolay geçtiğini göreceksin.
Hiç bişey hissetmiyosun zaten.
Sadece spekulum takılırken onu hissediyosun.Onuda zaten bir çok kadın değişik tedavilerde yaşamıştır.Hani şu rahmi açan alet varya o.Sanırım adını doğru yazmışımdır.
Ben Aksarayda yaktırdım.İstanbul da dr. bilemiyorum canım.Herhangi iyi bir hastanede iyi bir dr. da yaptırabilirsin.
Erteleme sonra yara büyüye bilir.Yaran küçükse belki ilaçla da tedavi edilebilir.Bi kaç dr. a görünüp sorabilirsin.Geçmiş olsun.

nezzambak
09-03-2008, 15:47
mrb bendede yara vardı ama yaktırdım rahatladım böyle sorunları olanlar geç kalmasınlar bence sevgiler

Make_me_ReaL
13-03-2008, 17:49
merhabalr konu dkkatımı çektı ve okudum bu rahatsızlık evlı bayanlardamı oluyormuş yanı anlamdım çunku yorumları hep evlı bayanlar yapmış.yanı bız bekarlardaoluşmuyomu yada hastaneye gıtmedıgımız vede evlı olmadıgımız için umursamıyormuyus yanı net olarak anlamadım ama ürktüm

AnlamadanDinlemeden
13-03-2008, 19:38
merhabalr konu dkkatımı çektı ve okudum bu rahatsızlık evlı bayanlardamı oluyormuş yanı anlamdım çunku yorumları hep evlı bayanlar yapmış.yanı bız bekarlardaoluşmuyomu yada hastaneye gıtmedıgımız vede evlı olmadıgımız için umursamıyormuyus yanı net olarak anlamadım ama ürktüm

Canım bekarlarda da olabilir ama evlilere göre daha az rastlanıyor.
Bekarlarda tedavi edilmeyen enfeksiyonlar yaraya neden olabilir.

Evlilerdede ek olarak kullanılan uygun olmayan kayganlaştırıcılar yaraya zemin hazırlıyor.

Bazende doğumla alakalı olabiliyormuş bu yaralar.

Enfeksiyona tüm bayanların dikkat etmesi lazım.Oluşursa ihmal edilmemeli.Umarım sen hiç yaşamazsın.:içelim:

ilaydaa
14-03-2008, 12:32
bende de bu sorun var yaa
ne yapıcam bilmiyorum
bide çocuk düşünüyoruz henüz yok
birazda korkum ondan

burcu166
14-03-2008, 16:27
merhaba,

bu yara sorunu bendede varmış. ve düzenli olarak doktora gitmeme rağmen doktorum anlayamamış.2 farklı doktora daha muayene oldum ve ikiside yara var dedi.ve ilerlemiş dedi. 1 ay antibiyotik kullandım.geçmedi.dondurmamız gerek dedi doktor.ve dondurdu. 2 ay ilişki yok dedi.
1 ay oldu donduralı. sulu bi akıntım oldu. ve adetime 4-5 gün kala koyu renkli lekelenmeler oldu.adetim bitti. ama şimdide acayip kasıklarımda ağrı var.özellikle sol tarafımda.

bu dondurma işlemini yaptıran arkadaşlar sizdede böyle bişey oldu mu? lütfen cevaplarsanız sevinirim. doktorum 2 adet döneminden sonra gel dedi. bu önemli bir sorunsa beklemicem tekrar gidicem doktora.

korkuyorum.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

AnlamadanDinlemeden
14-03-2008, 21:16
Canım yakılınca yada dondurunca 1 ay bilemedin 40 gün ilişki yasak.Fazla demiş sanki dr. garanti olsun diye heralde.Belki ağrın enfeksiyondan dolayı olabilir.
İyice bir muayene ol.
Geçmiş olsun..


İlayda ben yaktırdım.Çocuk düşünürken.Ve bi kaç ay sonra hamile kaldım.Bu konuda bende endişeleniyordum.Yine de sen bilirsin..İyi düşün öyle karar ver.Belki ilaçla düzelecek vbişeydir...

Arzuuuu
15-03-2008, 12:36
arkadaslar...rahım agzı yarası varken hamıle kaldım ve dr özurlu olabılme ıhtımalı uzerınde durdu...bızde boyle bır rıske gırmedık ve apar topar aldırdık...bu hastalıgın bebek uzerıne etkısı konusunda net bılgısı olan var mı

AnlamadanDinlemeden
15-03-2008, 17:43
arkadaslar...rahım agzı yarası varken hamıle kaldım ve dr özurlu olabılme ıhtımalı uzerınde durdu...bızde boyle bır rıske gırmedık ve apar topar aldırdık...bu hastalıgın bebek uzerıne etkısı konusunda net bılgısı olan var mı

Canım yaran çok mu büyüktü?

Benim arkadaştada yara vardı ama küçük olduğundan dr. sadece ilaç verdi.Şimdi 9 aylık hamile.Dr. bu konuda bişey dememiş ona.

Yalnız ben bi yerde okumuştum bu yaralar dolayısıyla bebekte görme vb. sorunlar olabiliyor.
İnternetten araştırırsan Rahim ağzı yaraları diye.Orda görürsün.

Ama bebek kesin özürlü doğar diye bi şey olabilir mi bilemiyorum?Sonuçta testleri yok mu bu hamileliğin?Yapılan testlerde anlaşılmaz mı ki?

Walla çok bilgim yok bu konuda.Keşke başka bir dr. a daha gitseydiniz canım.Neyse geçmiş olsun.Öncelikle yaranı tedavi ettir bari.Allah bir daha yaşatmasın canım.

gumus76
16-03-2008, 13:10
merhaba bendede yara var ama hiç acı vermiyordu yaktırdım ama sonucunu bilmiyorum konturole gideceğim

smile6081
17-03-2008, 20:12
fisfisfis arkadaslar ben yaktırmadım doktorum benimkini dondurdu hafif soğukluk oldu kasıklaımda üşüdüm 10dk kadar sürdü canım acımadı diyebilirim benimde ikihafta su gibi kötü kokulu akıntım oldu 4 yıl geçti tütütü masallah bişi yok şimdi yaktırmak mı iyi dondurmak mı ikisi arasındaki fark ne

AnlamadanDinlemeden
18-03-2008, 15:54
fisfisfis arkadaslar ben yaktırmadım doktorum benimkini dondurdu hafif soğukluk oldu kasıklaımda üşüdüm 10dk kadar sürdü canım acımadı diyebilirim benimde ikihafta su gibi kötü kokulu akıntım oldu 4 yıl geçti tütütü masallah bişi yok şimdi yaktırmak mı iyi dondurmak mı ikisi arasındaki fark ne

ikiside aynı etkiye sahip diye okumuştum ben.Biri diğerinden daha üstün değil heralde.

Bu konuda değişik görüşler olabiliyor,kişiden kişiye.

Seninki tekrarlamamışsa.Senin için uygun bir işlemmiş demekki.İnşallah bir daha yaşamayız canım.

funda1979
21-03-2008, 22:04
ben 4 gün önce yaramı yaktırdım ama 15 gün ilişki yasak dedi dr 1 ay mı yasak?

AnlamadanDinlemeden
22-03-2008, 17:49
ben 4 gün önce yaramı yaktırdım ama 15 gün ilişki yasak dedi dr 1 ay mı yasak?

Bana da yaktırmadan önce aynen böyle iyimser tarihler söylendi :))))
Yaktırdıktan sonra 30-40 gün yasak canım malesef.zaten 15 günde akıntın geçmeyecektir belki de.Geliyo mu sarı sarı akıntı?

bahar_78
22-03-2008, 23:34
Arkadaşlar bende de yara vardı önce yaktırdım 10 gün falan akıntı oldu kokulu.Daha sonra başka bir doktora gittim doktor yaran duruyor dedi dondurdum bu kez de 4 ay sonra ilk defa geçen hafta doktora gittim bebek tedavisi için yaran geçmiş, tertemiz dedi.Bence dondurmak en iyisi.Hem daha temiz ve acısız.Yaktırmanın avrupa ülkelerinde yasak olduğunu duydum doktorum öyle demişti.

iremre80
26-03-2008, 16:01
Arkadaşlar Meraba Ben Bugün Yarami Yaktirdim Spiralimide çikarttim Bakim Nolacak Inş Geçer Yaram çok Korkuyorum Yarasi Olanlar Ihmal Etmesin Korkulacak Bişe Yok çünkü Aci Felanda Olmuyor Herkese Geçmiş Olsun On Gün Sonra Tekrar Gidecem Bana Dua Edin Inş Bidaha Yaktirmama Gerek Kalmaz Herkesi öpüyorum

travon
26-03-2008, 16:16
arkadaşlar bendede yara vardı hemde cok büyüktü 4 ay önce yaktırdım baya bi acı verdi , allaha şükürki geçti ama yaktırmayı pek tavsiye etmem en iyisi lap yöntemi bende sonradan öğrendim

EU1
26-03-2008, 18:35
Rahim ağzı yaraları yorumlarımız silinmiş galiba ve konu kilitlenmiş ben bişey anlamadım bu işten..Madem baştan kilitlenseydi tüm yazdıklarımız boşa mı gitti??Başka yere mi taşındı?

Neyse arkadaşlar yaktıranlar ve yaktıracaklar bu başlıktan faydalanalım olmazsa.
Kısa bir özet geçecek olursam:
28 Kasım 2007 salı günü yaktırdım.Bol sarı akıntı oluyor.Ben önce çok rahatsızdım bu bir ay devam eder mi?diyordum.Geçen hafta koyulaşmaya başladı akıntı hatta 2 gün hafif kanlı geldi.Veeeee dün ve bugün akıntım yok denecek kadar azaldı..İnşallah geçiyordur.

Gelelim yaktıracakların aklına takılabilecek esas soruya acı var mı??
Arkadaşlar ben nerdeyse korkudan hastaneden kaçmayı düşünüyordum.Hatta masaya yatınca titriyordum.Ama doktor başlayınca cıs cıss diye hafiften bir ses:)) Ve birazcık duman oluyor.Acı hissedince doktor söylememi duracağını söyledi.Sadece bi kez iğne batar gibi bi şey hissettim onun dışında iyi geçti.Çok korkutuyorlar bizi bu konularda galiba.
Hemen 10dk kadar sürdü.Ama benim yarama fazla değil yakmasakta olur ben yakılsın demem dedi.Ben çok istemiştim çok ağrı veriyor diye.İnşallah geçer de kurtulurum.

Dip Not;İlk başlarda o kadar akıntı olunca keşke dondursaydım diye düşünmüştüm ama sonradan bir arkadaş dondurunca da o akıntıların olduğunu söyledi.O nedenle rahatladım.Bakalım sonuçlar ne olacak yine yazarım ;)


YA BENDE BİR SORU SORACAGIM. DOKTORA GİTTİM 4 AYDIR HAMİLELİK OLMUYOR DİYE O DA BANA BÜYÜK BİR YARA VAR DEDİ FİTİL VE ANTİBİYOTİK VERDİ. GEÇMEZSE YAKARIZ DEDİ VE İLİŞKİ ÖNERDİ. AMA BEN AKINTI HARİCİ HİÇ ŞİKAYETİM YOK YANİ NE İLİŞKİ SIRASINDA ACI VE KAN YAKTIRMALIMIYIM SENCE HAMİLELİĞE ENGELMİ?

AnlamadanDinlemeden
26-03-2008, 22:47
YA BENDE BİR SORU SORACAGIM. DOKTORA GİTTİM 4 AYDIR HAMİLELİK OLMUYOR DİYE O DA BANA BÜYÜK BİR YARA VAR DEDİ FİTİL VE ANTİBİYOTİK VERDİ. GEÇMEZSE YAKARIZ DEDİ VE İLİŞKİ ÖNERDİ. AMA BEN AKINTI HARİCİ HİÇ ŞİKAYETİM YOK YANİ NE İLİŞKİ SIRASINDA ACI VE KAN YAKTIRMALIMIYIM SENCE HAMİLELİĞE ENGELMİ?

Canım başka bir dr. a daha gösterdikten sonra büyük olup olmadığına karar ver bence.

Bu devirde tek dr.a güvenilmiyo malesef.

Yaran gerçekten büyükse seni rahatsız etmese bile tedavi olmalısın.Sonra daha büyük problemler yaratıyorlarmış.(Allah korusun)

Ben yaktırdım 30- 40 gün yaklaşık ilişki yasaktı.Bu süreçten sonraki ilk ay olmadı.Ama 2. ay gebelik oldu canım.Artık tesadüf mü bilemiyorum.

Dr. um yarayı yakmamıza yormayın dedi ama :uhm:

Benim bi arkadaşımda yarasını dondurduktan sonraki ay hamile kaldı.Ben zaten ondan heveslendim.

Ama benim gittiğim başka bir dr. da hiç gebe kalmamış kadınlara yakma veya dondurma önermiyoruz dedi.Bu konuda dr. lar çelişiyo birbirleriyle.

4 ay da hamileliğin olmaması çok normal canım sakın stres yapmayın.Benim çevremde birçok sorunsuz çift aylarca denedi anca tuturdu.Ama sen ilacını kullan,bu sürede ilişki yasağıda varsa uy.Büyük ihtimal olur gibi.Geçmezse yine konuşuruz.geçerse de gebelik için neler yaparsan daha verimli olabilirsin onları konuşuruz.
Geçmiş olsun.a.s.

EU1
26-03-2008, 22:52
çok sağol..ya ilişki var ddi doktor yapıyoruz ama kan gibi lekelenme geliyo hiç olmazdı tedaviyle ilgili galiba anlamadım ya yaktırya çok korkuyorum uyutmaları mümkünmü acaba?sen nasıl yaktırdın?cevap için çok ama çok sağol

beste 4
26-03-2008, 22:58
arkadaşlar bende bugün doktora gittim yara yok dedi enfeksiyon var dedi fitil verdi tedaviden sonra smear istedi inşallah kötü birşey çıkmaz birde doktor biyopsiden bahsetti bu nedir acaba bir bileniniz varsa bana bilgi verirseniz sevinirim.

AnlamadanDinlemeden
26-03-2008, 23:14
çok sağol..ya ilişki var ddi doktor yapıyoruz ama kan gibi lekelenme geliyo hiç olmazdı tedaviyle ilgili galiba anlamadım ya yaktırya çok korkuyorum uyutmaları mümkünmü acaba?sen nasıl yaktırdın?cevap için çok ama çok sağol


Canım o kan işte yaradan dolayı oluyor.bende de olurdu.

Yaktırmanın adı korkunç sadece hissetmiyosun.Emin ol.
Uyutmadan yapıyorlar canım.Ben bile olduysam olursun sende :))


arkadaşlar bende bugün doktora gittim yara yok dedi enfeksiyon var dedi fitil verdi tedaviden sonra smear istedi inşallah kötü birşey çıkmaz birde doktor biyopsiden bahsetti bu nedir acaba bir bileniniz varsa bana bilgi verirseniz sevinirim.
Canım enfeksiyonsa ihmal etme.ben ettim yaraya çevirdi.İlaçların bittikten sonra mutlaka kontrole git.
Smear inş. iyi çıkar.

Biyopsiden neden söz etti?Bir sorun mu görmüş?

türlü türlü
30-03-2008, 20:23
kızlar ben endometriozis hastasıyam aynı zamanda rahim ağzı yarası var. 1. micro denemem olumsuz sonuçlandı. acaba yaranın etkisi varmıdır

AnlamadanDinlemeden
08-04-2008, 23:36
.................................................. ...............

gamzelim-21
09-04-2008, 07:13
merhaba arkadaşlar benim ablamında yara sorunu var haftaya aldıracak oda biraz endişeli bebeği de var benim sorum hemen ayağa kalkarmı? Bu konuda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

AnlamadanDinlemeden
09-04-2008, 16:24
merhaba arkadaşlar benim ablamında yara sorunu var haftaya aldıracak oda biraz endişeli bebeği de var benim sorum hemen ayağa kalkarmı? Bu konuda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

Canım 5- 10 dk lık bir işlem yara yakma.

Kaldı ki hemen normal yaşantına devam ediyorsun.Çünkü hiç bir şey hissetmiyorsun.
Hemen kalkıp,hiç bişey olmamış gibi gider.Korkacak birşey yok.

bahar_78
09-04-2008, 18:07
selam arkadaşlar bende de yara vardı geçen sene mayıs ayında izmirde bir doktora yaktırdım.15 gün boyunca da fitil kullandım.1 ayda ilişki yasak dedi doktor.1 ay sonrasında ise ilişkide acı devam etti.başka bi doktora gittim ve muayene oldum.yaram olduğunu ve aşırı büyümüş olduğunu söyledi..yaktırdığımı söylediğimde ise yaktırma tüm dünyada yasaklandı dedi ve bana ciro dedikleri dondurma işlemi yaptı.yaram tamamen geçti şimdi akıntı bile olmuyorum.tertemiz oldu.6 ay geçmesine rağmen hiç bir rahatsızlığım yok şu anda.korkulacak hiç bişey yok ayrıca hiçbişey hissetmiyorsun dondurma işleminde.

iremre80
09-04-2008, 21:03
selam arkadaşlar bende de yara vardı geçen sene mayıs ayında izmirde bir doktora yaktırdım.15 gün boyunca da fitil kullandım.1 ayda ilişki yasak dedi doktor.1 ay sonrasında ise ilişkide acı devam etti.başka bi doktora gittim ve muayene oldum.yaram olduğunu ve aşırı büyümüş olduğunu söyledi..yaktırdığımı söylediğimde ise yaktırma tüm dünyada yasaklandı dedi ve bana ciro dedikleri dondurma işlemi yaptı.yaram tamamen geçti şimdi akıntı bile olmuyorum.tertemiz oldu.6 ay geçmesine rağmen hiç bir rahatsızlığım yok şu anda.korkulacak hiç bişey yok ayrıca hiçbişey hissetmiyorsun dondurma işleminde.

yapma canım ya .bende yaktırdım şimdide ilaç kullanıyorum bir ay sonrada kontrolüm var .demek dondurma dahamı iyimiş. dr bana yakmayı tavsiye etti gerçi yakılarak iyileşen arkadaşlarımız çok. aslında benim yaramda kurumuş fakat herkese aynı şeymi uygulanıyor bilmiyorum ama ilaç tedavisi verdi. inş geçer ya bıktım o çatala yatmaktan ama geçmeyecekmiş gibi düşünmek istemiyorum hayırlısı herkese allah acil şifalar versin diyorum.iyi geceler

ahhhu
12-04-2008, 20:07
arkadaslar Ben Cuma Gunu Doktora Gittim We Ben De Rahim Kanserinden Supheleniyor Doktor Benden Parca Alinacak We Patolojiye Yollanmasi Gerekomus Ben Suan Bitik Bir Durumdayim Henuz Cok Da Gencim Walla Naapcam Bilmiyorum Hic Boyle Bir Sorun Yasayan Warmi Aranizda Rahim Agzinda Yara Falan Bahsetmissiniz De Ben De Buraya Uygun Heralde Die Dusundum Ama

AnlamadanDinlemeden
13-04-2008, 14:04
arkadaslar Ben Cuma Gunu Doktora Gittim We Ben De Rahim Kanserinden Supheleniyor Doktor Benden Parca Alinacak We Patolojiye Yollanmasi Gerekomus Ben Suan Bitik Bir Durumdayim Henuz Cok Da Gencim Walla Naapcam Bilmiyorum Hic Boyle Bir Sorun Yasayan Warmi Aranizda Rahim Agzinda Yara Falan Bahsetmissiniz De Ben De Buraya Uygun Heralde Die Dusundum Ama

[B]akıntım
wardı cok kotu kokuyordu osebepten gıttım d[/Boktoa patolojıye parca gıtcek sımdı]

Canım,geçmiş olsun umarım temiz çıkar sonucun.

Bende diğer arkadaşım gibi başka bir dr.a daha görünmeni tavsiye ederim.
Smear yapacaklardır heralde sana.Aslında o her kadının yılda 1 kez yaptırması gereken bir test.

bende çocuk isteğiyle dr.a gittiğimde,daha sonrasında vajinada yanma akıntı şikayetiyle gittiğimde banada yapmışlardı bu testi.

Yalnız dr.unun seni bu şekilde korkutması çok yalnış.Bana da öyle denseydi açıkcası bende şuan senin yaşadığın psikolojiyi yaşardım.

Sakın korkma akıntıyla hemen kanser olmazsın canım.a.s.

AnlamadanDinlemeden
13-04-2008, 14:07
arkadaşlar bendede yara var bi kaç yıl oldu korkudan gidemyorum
bi bişey soracam yara bel ağrsı yaparmi bu konuda bilgisi olan varmı


Ama yaranı ihmal edersen büyür ve başına daha büyük iler açılır.Bence hemen dr.a git şikayetlerini anlat.Çünkü ilk zamanlar yarayı yakmak gerekmiyor sadece ilaç fitille bile geçebiliyorlar.

Bel ağrısı olmamıştı bende.Bilemiyorum oluyormu yarası olanlarda.

Dr. a gidince bize de haber ver.Sakın bekleme lütfen.Hiç korkulacak birşey yok.

iremre80
13-04-2008, 18:34
arkadaşlar bendede yara var bi kaç yıl oldu korkudan gidemyorum
bi bişey soracam yara bel ağrsı yaparmi bu konuda bilgisi olan varmı

canım geçmiş olsun bendede yara vardı yaktırdım 15 gün felen oldu şikayetlerimin biri kokulu ve hiç bitmeyen akıntıydı ikinciside bel ağrısıydı yanlız bende spral da vardı belki ondan belim ağrıyor diye senin gibi hiç dr a gitmedim ama en sonunda rahatsız oldum mecburen gitmen lazım ilerde daha büyük sorunlar açar başına. ihmal etme ben gittim yaktırdım dördüncü gidişim olacak alıştım ne yapim sağlığım için her şeye katlandım ve kurtuldum deim ki inş öyledir yaram geçmiştir.hemen randövünü al git bizleride haberdar et acil şifalar hayatım.

iremre80
13-04-2008, 18:40
arkadaslar Ben Cuma Gunu Doktora Gittim We Ben De Rahim Kanserinden Supheleniyor Doktor Benden Parca Alinacak We Patolojiye Yollanmasi Gerekomus Ben Suan Bitik Bir Durumdayim Henuz Cok Da Gencim Walla Naapcam Bilmiyorum Hic Boyle Bir Sorun Yasayan Warmi Aranizda Rahim Agzinda Yara Falan Bahsetmissiniz De Ben De Buraya Uygun Heralde Die Dusundum Ama

canım ya bekarsın heralde ailende varmı böyle bir rahatsızlığı olan bencede arkadaşların dediği gibi başka bir dr a daha görün karamsar olma herkesin başına gelebilecek bişey tek sen değilsin allah herkese acil şifalar versin canım sana da inş.bizi durmdan haberdar edersen seviniriz.

ahhhu
14-04-2008, 16:39
canım ya bekarsın heralde ailende varmı böyle bir rahatsızlığı olan bencede arkadaşların dediği gibi başka bir dr a daha görün karamsar olma herkesin başına gelebilecek bişey tek sen değilsin allah herkese acil şifalar versin canım sana da inş.bizi durmdan haberdar edersen seviniriz.

bundan bırkac sene ewwel annemın sag yumurtakını almıslardı 20 cm kadar bır kıst wardı baya buyumustu bu yuzden rısklı bı amelıyat gecırmıstı kadın hastalıkları genelde kalıcı olur dıye bılıyorum oyuzden ben de de olmus olabılır tabı babamı kanserden kaybettım annemde de bır kadın hastalıgı olusmustuu ama sukur kı annemde kanser cıkmadı ancak bu ıkı faktor bırkleserek ben de bır sorun yaratacagından korkuyorum doktora henuz daha gıtmedım acıkcası da cok korkuyorum nasıl olacak bılmıyorumsenağlama

iremre80
14-04-2008, 20:01
bundan bırkac sene ewwel annemın sag yumurtakını almıslardı 20 cm kadar bır kıst wardı baya buyumustu bu yuzden rısklı bı amelıyat gecırmıstı kadın hastalıkları genelde kalıcı olur dıye bılıyorum oyuzden ben de de olmus olabılır tabı babamı kanserden kaybettım annemde de bır kadın hastalıgı olusmustuu ama sukur kı annemde kanser cıkmadı ancak bu ıkı faktor bırkleserek ben de bır sorun yaratacagından korkuyorum doktora henuz daha gıtmedım acıkcası da cok korkuyorum nasıl olacak bılmıyorumsenağlama

CANIM HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN DR A GİT ERKEN TEŞHİS İÇİN GEÇ KALMA BÖYLE DURUMLARDA SOĞUK KANLI OLMAMIZ GEREKİYOR NE ANNENİ NEDE KENDİNİ ÜZME HİÇ VAKİT KAYBETME GELİŞMELERİ BİZLERLE PAYLAŞ DR A GİTMENİ VE SONUÇLARI BİLDİRMENİ BEKLİYORUZ DUALARIMIZ SENİNLE HAYATIM YAŞIN ÇOK GENÇ ATLATACAĞINDAN EMİNİM BU ARADA ŞUNUDA SORMAK İSTİYORUM SİGARA KULLANIYORMUSUN MERAKIMI BAĞIŞLA ÖPÜYORUM SENİ

PembeBeyaz
14-04-2008, 21:22
.................................................. ..............

AnlamadanDinlemeden
15-04-2008, 13:59
Slm arkadaşlar konu açtım ama kimse bişey yazmamış.Vajina girişinin alt kısmında yara gibi bişey çok küçük mercimek kadar var sanki orda bi parça gibi sizdekiler rahim içinde galiba.Bu kötü bişeymidir benimki dr gidicem ama içim pekde rahat deil.........

Canım dr.a görün mutlaka.Bizimkinden farklı heralde senin sorunun.Bizimki rahim ağzında oluyor çoğunlukla.


Ahucum korkma canım,sendede olacak diye birşey yok.Ama madem kendini risk altında hissediyorsun her yıl smear yaptırmalısın.Erken teshis herzaman iyidir.


Palyaco Geçmiş olsun canım.İnşallah dondurmayla geçer.Sanırım artık yaktırmak pek önerilmiyor.Ama benim gittiğm hastanede dondurma yapılmıyormuş.Beni konyaya sevk etmek istedi dr. ama ben biraz önce yakılsın diye ısrar etmiştim.

smhsmh
27-04-2008, 19:29
canım ben 9buçuk aylık evliyim ve 25 yaşındayım
ve 5-6 aydır korunmamamıza rağmen hamile kalamadım 4ay evvel bi dr gittim gebelik düşündüğümü ve kontrole geldiğimi söyledim prolaktinim yüsek çıktı ilaç kullandım vede 5cm kistim varmış oda küçüldü şimdi 3cmmiş
gelelim asıl sorucam konuya
dr küçük bi yaram olduğunu ve yaktırmam gerektiğini söyledi
bende yaktırmasak olmazmı dedim hayır olmaz dedi
işte adetten sonra yapılıyomuş ona göre gel falan dedi
bende nasıl oluyo dedim canın acıycak dedi güldü ve sonra yok uyuşturucaz dedi
yaptırmasak ne oluyo
hamile kalamamış olmamın sebebide bu olabilirmi
ve sen yaptırmışsın
şimdi nasılsın ve tecrübelerin
ne olur yardım et
şimiden çook teşekkürler

AnlamadanDinlemeden
28-04-2008, 14:38
canım ben 9buçuk aylık evliyim ve 25 yaşındayım
ve 5-6 aydır korunmamamıza rağmen hamile kalamadım 4ay evvel bi dr gittim gebelik düşündüğümü ve kontrole geldiğimi söyledim prolaktinim yüsek çıktı ilaç kullandım vede 5cm kistim varmış oda küçüldü şimdi 3cmmiş
gelelim asıl sorucam konuya
dr küçük bi yaram olduğunu ve yaktırmam gerektiğini söyledi
bende yaktırmasak olmazmı dedim hayır olmaz dedi
işte adetten sonra yapılıyomuş ona göre gel falan dedi
bende nasıl oluyo dedim canın acıycak dedi güldü ve sonra yok uyuşturucaz dedi
yaptırmasak ne oluyo
hamile kalamamış olmamın sebebide bu olabilirmi
ve sen yaptırmışsın
şimdi nasılsın ve tecrübelerin
ne olur yardım et
şimiden çook teşekkürler
Merhaba canım,prolaktinle ilgili pek bir bilgim yok ama sanırım haplarla Düzeltilebiliyor.
Kistinde sorun olmaz adetle atılır büyük ihtimal.

Gelelim asıl konuya.Öncelikle 5-6 ay çok erken bir zaman.Yani en azından 1 yıl olmazsa ondan sonra gerekli tetkikler yapılır.Acele edip,stres yapmayın.

Ama tabiki ortada görülen bu sorunlarıda tedavi edin mutlaka.
Benim Yaram ilk başta bir enfeksiyondu önemli değildi.
Doktora gittim kontrol ve testler sonrası önce hap ve fitil verildi.Ben kullandıktan sonra tekrar kontrole gitmedim.
Keşke gitseymişim.Tabi benim canım yanmaya devam etti.Böyle böyle derken en son bende hafif bir yara olduğu söylendi.O sırada ben aşılama tedavisine başladığımdan yarayla hiç uğreşasın gelmedi.zaman kaybı gibi düşündüm.Üst üste başarısız aşılamalardan sonra bi süre ara vermek zorunda kaldım.

Ara vermişken yaramı dondurayım dedim.Kendi kendime dondurmanın daha az acıtacağına inandığımdan.Bu arada artık eşimle beraberlikte bir işkenceye dönmüştü.Çok ağrı oluyordu bazen hafif kanamaoluyordu.

Doktoruma yarayı dondurmaya geldiğimi söyledim.Muayene etti.o kadar da büyük değil yakılmasa da olur dedi.Biz burda dondurmuyoruz,yakıyoruz,istersen seni Konyaya sevk edeyim dedi.

Bende biran önce kurtulmak için yok yakılsın dedim.Hemen beni aldılar yukarı bir odaya ama zangır zangır titredim ben.Neyseki korktuğum gibi olmadı.Acı hissetmiyorsun sadece 1 kez hafif bir şey hissettim.Çok çabuk bitti işlem ve hemen evime dönebildim.Daha sonra gittiğim bir doktor keşke yaktırmasaydın biz doğum yapmamış kadınlara önermiyoruz.Çocuk olmasını zorlaştırabilir deyince ben baya kötü oldum.Pişman oldum.Ama elden ne gelir ki...


30-40 gün ilişki yasağı oldu.Kasımda yaktırdım ben Aralık ta iyileşme süreci.
Ocakta birşey olmadı amaaaaaaa Şubatta hamile kaldım :)) Düşünsene2 aşılama oldum tutmadı.Ama yara yaktırmadan sonraki kendi denemelerimizde 2. ayda pozitifi gördüm.

Şimdi 12 haftalık hamileyim canım.Darısı senin başına inşallah.


Bana sorarsan madem küçük bir yaran var.Önce ilaç tedavisini uygulat.Çünkü benim doktor yaktırmaya hemen yanaşmadı.Öncelikle ilaç tedavisi veriliyor.Benim arkadaşımda da böyle küçük bir yara vardı aynı doktor ilaç tedavisi uyguladı. 5-6 ay sonra onlarda pozitifi gördü.

Ama benim yaram artık ilaçla düzelecek gibi değildi..

Belki başka bir doktora da görünsen iyi olur.İlaç denenmeden yakmanın mantığını anlamadım ben.Yinede karar senin gelişmelerden haberdar et beni.Şeniz

ChoqSeqeR
05-05-2008, 17:50
merhaba arkadaşlar ve darkinlife;
bende bugün smear testi verdim inşallah sonuç temiz çıkar çok korkuyoum sadece bir kaşıntı şkayeti ile gitmiştim doktora mantar olabileceğini düşünmüştüm (kabarcık şeklinde şişlikler var bende ) ama doktor rahim ağzı kanserinden şüphelendi moralim çok bozuk, hamileyim bir de, ben ne yaparım öyle bir hastalığa yakalandıysam.:1no2:

ilaçlar ve fitiller verdi ve oradaki kabarcıkların geçmeyebileceğini onları yakmamız gerekebileceğini söyledi. sizin bahsettiğiniz yaralarda benimki gibi mi?

iremre80
05-05-2008, 19:27
merhaba arkadaşlar ve darkinlife;
bende bugün smear testi verdim inşallah sonuç temiz çıkar çok korkuyoum sadece bir kaşıntı şkayeti ile gitmiştim doktora mantar olabileceğini düşünmüştüm (kabarcık şeklinde şişlikler var bende ) ama doktor rahim ağzı kanserinden şüphelendi moralim çok bozuk, hamileyim bir de, ben ne yaparım öyle bir hastalığa yakalandıysam.:1no2:

ilaçlar ve fitiller verdi ve oradaki kabarcıkların geçmeyebileceğini onları yakmamız gerekebileceğini söyledi. sizin bahsettiğiniz yaralarda benimki gibi mi?

canım geçmiş olsun. korkma hiç bir problem olmasa bile semear testini her kadından alıyorlar.bende yaptırdım temiz çıktı.kabarcıklar rahim ağzındamı sen görebiliyormusun yara görülmüyor kabarcık nasıl bişe anlamadım biraz daha aydınlatırsan sevinirim bence moralini bozma eminimki temiz çıkacaktır durumdan bizi haberdar edersen iyi olur geçmiş olsun

AnlamadanDinlemeden
21-05-2008, 19:39
merhaba arkadaşlar ve darkinlife;
bende bugün smear testi verdim inşallah sonuç temiz çıkar çok korkuyoum sadece bir kaşıntı şkayeti ile gitmiştim doktora mantar olabileceğini düşünmüştüm (kabarcık şeklinde şişlikler var bende ) ama doktor rahim ağzı kanserinden şüphelendi moralim çok bozuk, hamileyim bir de, ben ne yaparım öyle bir hastalığa yakalandıysam.:1no2:

ilaçlar ve fitiller verdi ve oradaki kabarcıkların geçmeyebileceğini onları yakmamız gerekebileceğini söyledi. sizin bahsettiğiniz yaralarda benimki gibi mi?

Canım 14 haftalık hamilesin sanırım.İnşallah bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın.
Bizim yaralar gözle bakınca görülmeyecek kadar içeride canım.Anlaşılan seninki fazla içeride değilmiş.
Ben yaramı yaktırmıştım.Ama hamileyken yaktırma bence.iyice bir araştır.Bir doktor la kalma derim ben.
ben aynaya baktığımda görebiliyorum ama içinde de varmı bilmiyorum küçük küçük sivilce gibi şeyler var aşırı da kaşıntım var

Canım bu sivilce dediğin şeyler genital siğillerden olmasın ?

Geçmiş olsun.Umarım iyileşirsin.

ChoqSeqeR
21-05-2008, 20:35
evet canım onlar genital siğilmiş smear test sonucum da temiz çıktı çok şükür bunlar gebeikte olan şikayetlermiş ama her hamilede olmazmış bünyem zayıf olduğu için olmuş bende
ilginiz için teşekkür ederim

KADINIZ
22-05-2008, 07:26
Evet kesinlikle size katılıyorum bende bir ay önce yarayı yaktırdım yaklaşık iki sene kordkudan gidemedim akıntılar,adetim ve ağrılarım fazla olmaya başlayınca ne olursa olsun gitmeliyim dedim ve doktora gidip yaramı yaktırdım gerçektende hiç bir şey anlamadım tam 3 dk sürdü hiç bir acı hissatmedim sadece cıs cıs sesi ve duman 2 sene boyunca cektiğim ağrılar boşunaymış keşke ilk öğrendiğimde yaktırsaydım inanın hiç bir acı hissetmiyosunuz o çatal korkusunu yenelim lütfen

ChoqSeqeR
22-05-2008, 19:46
canım en son gittiğim doktor o siğillerin gebelik sonlandığında kendiliğinden geçeceğini söyledi zaten 3 ay kaldı doğuma gebeliğimin 24. haftasındayım şu anda. bekleyeceğim bende inşalah geçer

biopelin
22-05-2008, 21:15
Ben 1,5 ay önce yaktırdım..ki hiçbir şikayetim yoktu aslında ama bebek düşündüğümüz için dr. yakalım dedi..
yaklaşık 15 gün kanamam oldu sonra adet oldum zaten..yani nerdeyse 1 ay lohusa gibi kanama geçirdim.Yaram büyük olduğu için kanamalar normalmiş..baştan çok korkmuştum çünkü..1 ay ilişki yasaktı.
Şimdi normale döndüm..sakın ihmal etmeyin kızlar sonra başınıza dert olur daha zor tedaviler gerektirebilir..
Uyuşturucu iğne yapılıyor zaten lokal olarak uyuşturuluyor o bölge..ben acı hissettim hissetmesine ama napalım..o koltuğa oturduktan sonra zaten her geçen dakika bir başka macera..ha yara yaktırmışsın, ha smaer aldırmışsın değil mi ama...:kahve:

AnlamadanDinlemeden
24-05-2008, 11:58
canım en son gittiğim doktor o siğillerin gebelik sonlandığında kendiliğinden geçeceğini söyledi zaten 3 ay kaldı doğuma gebeliğimin 24. haftasındayım şu anda. bekleyeceğim bende inşalah geçer
İnşallah geçer de rahatlarsın canım.Hayırlı bir hamilelik diliyorum sana şimdiden.Ben 1,5 ay önce yaktırdım..ki hiçbir şikayetim yoktu aslında ama bebek düşündüğümüz için dr. yakalım dedi..
yaklaşık 15 gün kanamam oldu sonra adet oldum zaten..yani nerdeyse 1 ay lohusa gibi kanama geçirdim.Yaram büyük olduğu için kanamalar normalmiş..baştan çok korkmuştum çünkü..1 ay ilişki yasaktı.
Şimdi normale döndüm..sakın ihmal etmeyin kızlar sonra başınıza dert olur daha zor tedaviler gerektirebilir..
Uyuşturucu iğne yapılıyor zaten lokal olarak uyuşturuluyor o bölge..ben acı hissettim hissetmesine ama napalım..o koltuğa oturduktan sonra zaten her geçen dakika bir başka macera..ha yara yaktırmışsın, ha smaer aldırmışsın değil mi ama...:kahve:

Bende bebek düşünüyordum.En çok da bu yüzden yaktırmak istemiyordum.zararlı diye duymuştum.Ama yaktırdım.1 ay ilişki yasaktı.Ondan sonraki ilk ay değil 2. ay hamile kaldım.
İnşallah sende en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.Bazen yaralar bebebk oluşumuna engel olabiliyormuş.

Benim doktorum uyuşturmadı.Zaten orda yara derin değilse acı hissedilmiyor.ben sadece bi kez iğne batar gibi hafif bi şey hissettim.ay diyince zaten doktor hemen çekiyo.Bi daha da olmadı.İyiydi benimki.

hamarat-bayan
26-05-2008, 08:50
arkadaşlar smir testi yaptırmak için kadın doğumcuya gittim
smirim temiz çıktı rahim ağzı saplı polip varmış
onu genel anesteziyle alalım dediler küçük bir operasyon geçirdim bu operasyonda saplı polibin saplı kısmı rahim ağzı yırtık olduğu için doktorum çıkartamamış rahim ağzının dört köşeside yırtık bunun için
rahim ağzı dikilcek ve sap çıkartılacak dedi doktorum bu artık ameliyat rahim ağzı dikim ameliyatı olan varmı genel anesteziylemi oluyor alttanmı dikiliyor yoksa karındanmı açılıyor
anestezidede çok korkuyorum
ya bir terslik olursa uyanamassam diye bana akıl verin lütfen eşiim bana bıraktı sen bilirsin diyor sizinle paylaşmak istedim
senağlama

SELOPİ
26-05-2008, 15:54
arkadaşlar kkorkmayın serklajla 40.hf da doğum yaptım.tabi acil serklaj old.için 20.hf da atılmıştı. sürekli yattım,32 hftaya kadar heyet raporu verdi dr.um.oğlum 2 yaşında ve şimdi ben tekrar hamileyim hem de 26.hf tadyım.14.hf serklaj atıldı....herşey yolunda. merak etmeyin....çok dikkatli olun..sıcak duş,yürüyüş,ağır iş yapma dedi dr. dinlen dedi.ilaç kullanmıyorum hiç..oğlumda da vermemişlerdi.HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK İNŞALLAH...MERAK ETMEYİN.....

GökyüzündeDans
27-05-2008, 15:46
kızlar bendeki yara derinde ve çok büyük dedi doktor dondurma işlemi yaptık bizde yanlız sormak istediğim yaptıranlara hiç antibiyotık filan verdilermi birde çalışamaz raporu aldınızmı ????

HanimKelesimiGetir
28-05-2008, 07:30
Öncelikle geçmiş olsun bende polip ameliyatı olmuştum,ama sizinki daha farklı sanırım.
Narkozdan korkmanız gerekmez,sonuçta bu ameliyata karar verecek olan sizsiniz.
Başka doktorla görüşüp fikir alın bence onlarda aynı şeyi söyleyecekmi,geçmiş olsun.

oyesilova
28-05-2008, 12:49
arkadaşlar bende 22 haftalık hamileyim.daha önce bu haftada erken doğumla bebek kaybettim.şimdi rahim uzunluğu 1 cm altına düşünce serklaj atıldı ancak kasılmalarım kullandığım prepara rağmen var.hastanede serumla tokoliz başlandı.4 gün sonunda kasılmalar azaldı eve geldim.prepar başladım.dün hastaneden çıktım bugün gene düzensiz kasılmalarım var.dr düzenli değilse sorun etme 1,5 saatte 1 olan kasılmalar sorun olmaz diyor ama endişeliyim.benzer tabloda olan varmı?kasılmaları olan benim gibi

edamecrin
28-05-2008, 13:20
oyesilova bence ihmal etme
kasılma varsa bir bakılsın bence
ne olur ne olmaz
varsa tekrar durdurulur

AnlamadanDinlemeden
28-05-2008, 20:36
Bazılarına ilaç ve fitil veriliyor galiba.Çünkü doktor sana ilaç yada fitil vermeyeceğim dedi.

raporluk bir işlem değil canım.Aynen yürüyerek geldiğin gibi hastaneden çıkıyorsun.

Missy
29-05-2008, 12:53
selam kızlar yara küçük ve önemsiz dedi dok bana ilaçda vermedi yakılma yada dondurma olayından da bahsetmedi ve ben büyümesinden ileşmemesinden korkuyorum yani bu küçük yara olması hamile kalmayı engellermi? birde ben başka bir doktoramı gitsem yaa kafam çok karışıkkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

oyesilova
30-05-2008, 13:42
arkadaşlar kkorkmayın serklajla 40.hf da doğum yaptım.tabi acil serklaj old.için 20.hf da atılmıştı. sürekli yattım,32 hftaya kadar heyet raporu verdi dr.um.oğlum 2 yaşında ve şimdi ben tekrar hamileyim hem de 26.hf tadyım.14.hf serklaj atıldı....herşey yolunda. merak etmeyin....çok dikkatli olun..sıcak duş,yürüyüş,ağır iş yapma dedi dr. dinlen dedi.ilaç kullanmıyorum hiç..oğlumda da vermemişlerdi.HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK İNŞALLAH...MERAK ETMEYİN.....

merhaba
bende 21 haftada serklaj atıldı.ama kasılmalarım var ara ara hastaneye yattım tokoliz verildi.şimdi evdeyim ama prepar almama rağmen hala kasılmalarım var.acaba sizdede oldumu böyle karın birden sertleşiyor

bride_
30-05-2008, 15:57
merhaba
bende 21 haftada serklaj atıldı.ama kasılmalarım var ara ara hastaneye yattım tokoliz verildi.şimdi evdeyim ama prepar almama rağmen hala kasılmalarım var.acaba sizdede oldumu böyle karın birden sertleşiyor

Merhaba oyesilova, kasılmaları tarif edermisin? taş gibi oluyor değil mi? tüm karnın mı oluyor yoksa sadece kasıkların mı?Benim kasıklarım da kasılıyor, bazen tüm rahmim taş gibi olduğuda oluyor.Profiline de yazmıştım ama okumadın sanırım.Benimde kasılmalarım var, seninkiler düzenli mi?Ve kaç saniye sürüyor?Regl ağrısı gibi mi?
Birde ben preparın sadece hastanede yüksek dozda serumu verildiğinde kasılmayı durduruyor diye biliyorum.Bence en az 1 ay hastanede kal derim.Onlar serumla versinler preparı.Allah yardımcımız olsun bu kasılma yüzünden bende bunalıma girdim...30. haftaya bir gelseydik...

AnlamadanDinlemeden
30-05-2008, 18:34
selam kızlar yara küçük ve önemsiz dedi dok bana ilaçda vermedi yakılma yada dondurma olayından da bahsetmedi ve ben büyümesinden ileşmemesinden korkuyorum yani bu küçük yara olması hamile kalmayı engellermi? birde ben başka bir doktoramı gitsem yaa kafam çok karışıkkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

Canım küçük yralar için genellikle ilaç ve fitil tedavisi uygulanıyor.yara iyileşmezse ileride kötüleşip büyüyebilir.Benimkide başta küçüktü ama ihmal etmiştim ben biraz.

Bence başka bir doktora git.Geçmiş olsun.

jeyloo
24-06-2008, 20:19
Arkadaslar rahim agizi polyp ( türkceside polyp mi bilmiyorum), olan veya gecirmis olan varmi aranizda.
Ne yaptiniz nasil gecti?
Bilgileriniz varsa sevinirim.

saral
24-06-2008, 20:55
ben de var et parçası gibi imiş doktor onu alırız dedi ama henüz ben de aldırmaya gidemedim.

jeyloo
24-06-2008, 21:01
Peki bunun türkcesi nedir?
Türkecede polypmi?
Seninki ne büyüklükde?
Dr. ne önerdi sana, aldirmanimi yoksa aldirmasanda bir sorun yokmu?
Ne zamandir var sende?
Ay cok sordum ama merak ediyorum.

gelin_c
18-07-2008, 12:17
Çarşamba günü doktora gittim. Rahim ağzında yara olduğunu söyledi. Bana bir fitil yazdı. 2 gündür kullanıyorum. Acaba ilaç ile tedavisi mümkün müdür yoksa operasyon şart mıdır ? İlaç ile hastalığı düzelen var mı ?

EU3
18-07-2008, 23:12
bende vardı fitil ve antibiyotik kullandım.tekrargittiğimde yakılması gerektiğini söyledi.bende prof.e gittim.çok küçümüş olduğunu söyleyip.smir istedi temiz çıkınca 6 ay sonrA KONTROLE GEL DEDİ.GEBELİK DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SÖYLEYİNCE SAKINCASI YOKDEDİ.VE BEN HEMEN HAMİŞ KALMIŞIM.ŞU AN NE DURUM BİLEMİYORUM

virariva
19-07-2008, 09:34
gelin_c GÜZELİM BANADA FİTİL VERMİŞTİ... KULLANDIM AMA BİR MÜDDET SONRA YİNE AKINTILARIM BAŞLADI.. TEST YAPTIRDIM TEMİZ ÇIKTI... YİNE FİTİL VERDİİİİ VE ONU KULLANIYORUM... DONDURMAK YETERLİ İMİŞ BAKALIM ONUDA YAPTIRCAM EĞER GEÇMEZSE..geçeceğinnide sanmıyorum..sende dondur yada yaktır...

ozkan-bilgen
20-07-2008, 16:24
11 aylık evlıyım 3 aylık evlıyken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendım 6 cı haftasında bebeğimin kalp atışlarının sesi başlamadığı ve gelişmediği için aldırdım daha sonra rahımde yara olduğunu duydum ozamandan bu yana korunmadığım halde hamıle kalamadım acaba yaradan olabılırmı doktorum ilgisi yok hamile kalabılırsın bır sorunun yk dedi ama ben yınede şüphelıyım acaba dondursammı dıye dondurma işlemınıde doğum yapmamış kadınlara tavsiye etmıyolar aklım çok karıştıkafamçokkarıştı

April
20-07-2008, 20:31
merhaba, benim böyle bir sorunum yok ama, bekar olduğu halde rahi ağzı yarasını donduran bir yakınım var.
ayrıca, yine başka bir tanıdığım, çok büyük kabul edilen rahim ağzındaki yarayı yaktırdı, %80i yakıldıktan sonra da hamile kaldı şuan 4 aylık hamile. seninki ufak sanıyorum ki, o yuzden gebeliğe engel değildir yoksa doktor hemen yakmayı önerirdi.
için rahat olsun canım bence. sevgiler.

gonca778
20-07-2008, 21:21
canım benim 1 . hamileliğimden sonra doktor banada rahim ağzında yaran var dedi
tam olarak tedavi olmadım ama 2 hamilelik ve 3 çocuk sahibiyim
en doğrusu önce dondur yaktırmaya göre daha avantajlı
geçmiş olsun

B&M
23-07-2008, 15:07
bendede yara varmış dktorum fitil verdi gece bunu koy sabah gel tahlil yapalım ona göre lazerle yakalım dedi yani simdi sizin yazılarınızı okuyunca aydınlandım ama dktrum abna yaran büyük veya küçük die bişi demedi yaktırıp üstünden zaman gecen arkadaşlarım durumunuz nasıl ililşkide ağrı kanama varmı veya başka bi rahatsızlık??? bide bana öle antibiotik tedavisi vermedi neden acaba hemen yakalım dediki dktrum benim doğum yaptığım dktr....sizler yani yaktıranlar ücret ne ödediniz acaba bana mı pahalı geldi yoksa hakkaten ölemi bana ssk lıya tahlilin 100 ytl civarı yakmanın 80 ytl civarı oldunu söledi lazerle yakıcakmış

DÜNYA TATLISI
25-07-2008, 10:48
Arkadaşlar bendede yara vardı yaktırdım gebelik düşünüyoruz bizde 4.ayımdayım hala olmadı zamanını bekliyoruz artık nasip kafama takıldı acaba yakma işlemi gebe kalmaya engel mi?Hiç çocuğum yok bunu da belirteyim...

B&M
25-07-2008, 13:25
kızlar bugun dktra giittim dktrum simir testi yaptı ama öle sıvı almadı bişi tuttu orama ilaç sürdü bekledi sonrada temiz dedi ama yara büyük dedi doğuhaneye cıktık lazerle yaktı uyuşturdu için cok aşırı acımadı ama genede acı var tabi yalan diil ama abartılcak kadar diil oldu bitti yaktırdım seyimi :Pbakalım 1 ay sonra kontrolüm var bu bize 350 ytl ye mal oldu 1 ay sonraki muayenemle birlikte :))

B&M
25-07-2008, 15:51
dünya tatlısı arkadasım yaktırma yapıp ardından 1. 2. ayında hamile kalanlar var üzme kendini ne kadar kafaya takarsan hamile kalman okadar zorlasır bende cok takıyodum sonra boşverdim olursa olur olmassa elbet allah bi gün verir diodum ama sükür 4.5 aylık bi oğlum var dünya tatlısı isteyen herkese naip etsin allahım....gerci biz cok uzun süreli uğrasmadık ama ben bile endişelenmiştim 3. ayımda hamile kaldım korunmayı bıraktktan sonra

DÜNYA TATLISI
26-07-2008, 07:29
dünya tatlısı arkadasım yaktırma yapıp ardından 1. 2. ayında hamile kalanlar var üzme kendini ne kadar kafaya takarsan hamile kalman okadar zorlasır bende cok takıyodum sonra boşverdim olursa olur olmassa elbet allah bi gün verir diodum ama sükür 4.5 aylık bi oğlum var dünya tatlısı isteyen herkese naip etsin allahım....gerci biz cok uzun süreli uğrasmadık ama ben bile endişelenmiştim 3. ayımda hamile kaldım korunmayı bıraktktan sonra
Yok arkadaşım o kadar stres yapmıyorum aslında ilk aylara bakarak bizimde bu 4. deneme ayımız yani bende uzun zamandır beklemiyorum gebeliği ilk aylarda bayağı endişelenmiştim senin gibi ama bu sitede de okuduklarımla şunu anladım nasipte varsa ve zamanı ne zamansa o zaman oluyo bu iş stres falan yapmayla olacak bişey değil Allah herkesin yüzünü güldürsün bu mübarek aylarda sadece merak ettim öyle Allah senin çocuğunu sana bağışlasın...yerimseniben

16eslem
26-07-2008, 08:00
merhaba arkadaşlar başdan itibaren yazılanları okumadım soracağım şey sorulmuş ise şimdiden affola ...rahim ağzı yaralarının belirtileri nelerdir acaba nasıl anladınız hangi şikayetlerle dr başvurdunuz bilgilendirirseniz sevinirim yaktırmış yada bu rahatsızlığa sahip olanlara da Rabbim acil şifalar versin

DÜNYA TATLISI
26-07-2008, 08:34
Canım benim kasık ağrılarım olmuştu o şikayetle doktora başvurdum yara çıktı ama anlaşılmayada biliyomuş.

B&M
26-07-2008, 08:37
16eslem benim ilişki sırasında az kanamam olmuştu iltaplı akıntım oldu ve kasık ağrılarım başlamıştı

Elasu
26-07-2008, 10:57
arkadaşlar bir haftadır bende kaşıntı vardı şimdi geçti ama ilşkiye girince yanma ve ara kanama oluyor ve az önce duşta farkettim ki bir beze var elime geldi nedir bu çok korkuyorum rahim ağzı yarası böyle birşey mi?

B&M
26-07-2008, 13:32
elasu canım sen elinle rahimine ulaşamazsın beze dediğin vajinada kist veya kızlık zarından kalan parca olabilir benim de vardı ilişkide düştü ayrıca rahim azı yarası cok derinde oluyo..benimde yanma arada kaşıntı ve ilişkide kanama iltaplı akıntım oluyodu biraz geç kaldım yaram büyükmüş ama dün yaktırdım 56 dkk sürdü bence bi dlktra görün ilerlemeden

AnlamadanDinlemeden
26-07-2008, 13:39
belirtileri ilişki sırasında yanma,ağrılı cinsel ilişki,ilişki sonrasında hafif kanlı akıntı olması.

benimde elime bi şişkil gelirdi sanırım o tahrişden dolayı oluşan bi şişlik önemli olduğunu sanmam.ben çok muayene oldu hiç bi doktor da burada bi şişlik var demedi.İlişki sırasında yanma ve acı varsa ondandır.

Ben yaramı yaktırdım 40 gün ilişki yasaktı.
diğer ay boş geçti.sonraki ay mucizem gerçekleşti.
hem de ben 3. aşılamayı yaptıracağım zaman.
yarasını yaktıranlar korkmasın çocuğum olmaz diye.

benim yaram küçüktü ve 5-10 dk lık bir işlemdi.

Yine de doktorlar hiç çocuk doğurmamış kadınlara yakma ve dondurma önermiyorlar.İlaçla yok etmeyi deneyin önce.

AnlamadanDinlemeden
26-07-2008, 14:00
Çarşamba günü doktora gittim. Rahim ağzında yara olduğunu söyledi. Bana bir fitil yazdı. 2 gündür kullanıyorum. Acaba ilaç ile tedavisi mümkün müdür yoksa operasyon şart mıdır ? İlaç ile hastalığı düzelen var mı ?
öncelikle ilaç tedavisi uygulanır genelde.eğer ilaçla bi sonuç elde edilmezse operasyon yapılıyor.


bendede yara varmış dktorum fitil verdi gece bunu koy sabah gel tahlil yapalım ona göre lazerle yakalım dedi yani simdi sizin yazılarınızı okuyunca aydınlandım ama dktrum abna yaran büyük veya küçük die bişi demedi yaktırıp üstünden zaman gecen arkadaşlarım durumunuz nasıl ililşkide ağrı kanama varmı veya başka bi rahatsızlık??? bide bana öle antibiotik tedavisi vermedi neden acaba hemen yakalım dediki dktrum benim doğum yaptığım dktr....sizler yani yaktıranlar ücret ne ödediniz acaba bana mı pahalı geldi yoksa hakkaten ölemi bana ssk lıya tahlilin 100 ytl civarı yakmanın 80 ytl civarı oldunu söledi lazerle yakıcakmış
ok pahlı tutmuş cidden.ben 50 ytl galiba fark verdim.30 ytl de muayene farkı ödemiştim.
tahlile ücret almamışlardı.ben emekli sandığına bağlıyım.

çocuğu olmayanlara daha hassaslar sanırım.senin bi çocuğun olduğundan hemen yakma işlemine geçmiş.Eminim yaran da büyüktür yoksa hemen yakmazdı.

benim sonrasında yanma vardı ama onun nedeni enfeksiyonmuş.zaten hemen 2. ay hamile kalınca bidaa ilişkiye girmedik.bebeğimizi bira çok bekledik de.Kavuşunca ve düşük riskide vardı.hiç yapmadık


Arkadaşlar bendede yara vardı yaktırdım gebelik düşünüyoruz bizde 4.ayımdayım hala olmadı zamanını bekliyoruz artık nasip kafama takıldı acaba yakma işlemi gebe kalmaya engel mi?Hiç çocuğum yok bunu da belirteyim...
bende böyle bir ihtimal olduğunu okuyunca baya bi üzülmüştüm neden yaktırdım diye.
ama yaktırdıktan sonra 2. ay hamiş kaldım.Ve 2 yıldır istememe rağmen olmuyoırdu üstelik.Bi mucize gerçekleşti benim için.O yüzden böyle düşünüp stres yapma


kızlar bugun dktra giittim dktrum simir testi yaptı ama öle sıvı almadı bişi tuttu orama ilaç sürdü bekledi sonrada temiz dedi ama yara büyük dedi doğuhaneye cıktık lazerle yaktı uyuşturdu için cok aşırı acımadı ama genede acı var tabi yalan diil ama abartılcak kadar diil oldu bitti yaktırdım seyimi :Pbakalım 1 ay sonra kontrolüm var bu bize 350 ytl ye mal oldu 1 ay sonraki muayenemle birlikte :))
sizler çok pahalı yapptırmışsınız ciddden kızlar.Umarım iyi olur da verdiğiniz paraya değer.

AnlamadanDinlemeden
26-07-2008, 15:49
darkinlife nasılsın seni fazla göremiyorum canım ya unuttunmu bizi artık buraya pek takılmıyorsun şaka yapıyorum sakın alınma bebişin kaç aylık oldu neler yapıyorsun senin adına inan hala çok seviniyorum Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,öptüm.

Tatildeyim canım ailemin yanında.Bide pek jinekolojiye girmiyorum eskisi kadar tesadüf girdim bugün.sizleri unutmadım tabiki.
6 ayımız doldu canım.Sıcaklarla boğuşuyorum.şişmeler oluyor baya sıcaktan.Onun dışında iyiyim.
Güzel dileklerin için çoook teşekkürler.Allah isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin inşallah.:1hug:

_WhitePearl_
30-07-2008, 09:40
Arkadaslar rahim ağzımda ufak bir yara varmış .Dr gebeliğe engel değil dedi ,eğer büyürse dondururuz dedi. Ben biras korkuyorum acıkcası engel olur mu ya da bu durumda hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu diye. Bu durumu yaşayan arkadaslar yardım istiyorum sizden .....bu durumda hamlie kalıp sağlıklı bir sekilde doğum yapan var mı?

gelin_c
18-08-2008, 00:35
Ben yaramı temmuzun 24ünde dondurdum. 15'inde doktora kontrole gittim yara düzelmiş hatta yeri bile görünmüyor normalde tekrarlama şansı %10ken senin %3 dedi. Kontrolden sonraki gün kan geldi. Dün sabah yine kan vardı. Daha sonra ilişkiye girdik. İlişki sırasında acı hissettim. Önceleri kan falan gelmedi ama daha sonra kanama oldu. Şu anda hafif kanama ve yarayı ilk öğrendiğim zamanki gibi ağrı var. normalde adetim 17-20 arasında oluyor. Umarım adetten dolayı oluyordur. Yine doktora gideceğim. Sizce yara tekrar etmişmidir ? Başına böyle birşey gelen var mı ?

dasilvadido
19-08-2008, 20:32
bende de bu musibetten vardı hatta muayenede tesadüfen öğrendim adet düzensizliği nedeniyle gitmiştim doktora...mayıs ayında yara donduruldu işlemden sonra adet görene kadar sancıdan resmen öldüm öldüm dirildim..korkunçtu...
6 hafta sonra kontrole gittim yaranın tamamen iyileştiğini söyledi dr.um şimdi eylül ayında tekrar kontrole gideceğim. çok şükür hiç bir şikayetim yok şu an ve inşalah tamamen bitmiştir artık:1ninca:

AnlamadanDinlemeden
23-08-2008, 22:48
Ben yaramı temmuzun 24ünde dondurdum. 15'inde doktora kontrole gittim yara düzelmiş hatta yeri bile görünmüyor normalde tekrarlama şansı %10ken senin %3 dedi. Kontrolden sonraki gün kan geldi. Dün sabah yine kan vardı. Daha sonra ilişkiye girdik. İlişki sırasında acı hissettim. Önceleri kan falan gelmedi ama daha sonra kanama oldu. Şu anda hafif kanama ve yarayı ilk öğrendiğim zamanki gibi ağrı var. normalde adetim 17-20 arasında oluyor. Umarım adetten dolayı oluyordur. Yine doktora gideceğim. Sizce yara tekrar etmişmidir ? Başına böyle birşey gelen var mı ?

Kontrolde içeriyi rahat görmek için spekulum takıyorlar ya ondan dolayıda kanaman olmuş olabilir.
Yada dediğin gibi adetin başlıyordur.
gerçi şimdiye belli olmuştur adet mi değil mi diye?

Bence yara değildir.Doktor bakıp iyileşmiş dediyse 1 günde yeniden olmaz canım bu yara.
İdrar tahlili yaptırabilirsin belki iltihap felan vardır.

bende yaramı kontrole gittiğimde canım yine yanıyor demiştim doktora.Ama yaram tertemiz çıkmıştı ve yanmanın sebebi iltihap çıkmıştı.

Geçmiş olsun.

gelin_c
03-09-2008, 19:30
Teşekkürler _DaRKiNLiFe_

O günden sonra adet oldum sonra 1 hafta kan gelmedi. Şimdi son 3 gündür sürekli belirli saatlerde -16:00 gibi- kanamam oluyor. Son 5 gündür falan ilişkim yok. İlişki sırasında bir acı oluyor fakat kan yok. Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum. Ne çıkacak çok merak ediyorum kötü birşey değildir umarım.

AnlamadanDinlemeden
03-09-2008, 19:58
Teşekkürler _DaRKiNLiFe_

O günden sonra adet oldum sonra 1 hafta kan gelmedi. Şimdi son 3 gündür sürekli belirli saatlerde -16:00 gibi- kanamam oluyor. Son 5 gündür falan ilişkim yok. İlişki sırasında bir acı oluyor fakat kan yok. Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum. Ne çıkacak çok merak ediyorum kötü birşey değildir umarım.

Belki başka bir sebebi vardır canım.
Bendede kontrolde doktor yaramın tertemiz olduğunu söylediği halde acı oluyordu hafif.Ama enfeksiyon çıktı benim idrarda.Belki seninkide öyle birşeydir.
Doktordan sonra gelişmeleri yaz mutlaka.

lalezar-24
03-09-2008, 20:10
bende de yara vardı yaktırdım.çok kısa sürede iyleşti ama daha sonra adetime 10 gün kala ilişkiden sonra kanamam oldu.bu 3 ay boyunca her adetime 10 gün kala oldu.doktorum ilkinde stresten olabilir dedi.sonraları tekrarlayınca bana doğum kontrol hapı verdi 3 ay düzenli kullan bişeyin kalmaz dedi.şu an üstünden 1 yıl geçti allahıma şükürler olsun iyiyim.yarası olan arkadaşlar lütfen ihmal etmeyin..

chica81
07-09-2008, 22:11
kızlar selam ben de yara yaktırdım. çok korktuğum için anestezi yapıldı. yarım saat sonra uyandım. doğal olarak hiç bişey hissetmedim. doktor acımayacağını söyledi ama ben çok korktuğum için uyumayı tercih ettim. 200ytl fark ödedim anestezi için. şuan 2. günüm. akıntım var tabiki hem de nasıl. ama kurtulacağım ve rahat edeceğim için çok mutluyum. kendinizi kasmayın boşuna.

sağlıklı günlerrr:)

EU2
07-09-2008, 22:16
bende de yara var.Ama henüz çocuk sahibi olmadığım için doktorum yakmadı.
Yakmadan geçmiyor bildiğim kadarıyla.
Bazen ilişki sırasında ağrı yapıyor.Ama idare ediyorum şimdilik.Adet günlerimde çok ağrım oluyor,yaraya bağlıyorum ben de nedenini.
İlk önce fitil hap felan verdi.Kontrole gitim geçmediğini söyledi.
Smear testi yaptırdım sonucu temiz çıktı.Geçenlerde gene gittim.Olumsuz birşey yok dedi.
Ama kötü hastalığa çeviriyormuş,ondan korkuyorum.Her 6ayda bir gidiyorum bu yüzden.
Hepimize geçmiş olsun

chica81
07-09-2008, 22:22
evet tedavi olunmazsa sonuçları kötü oluyormuş. benim de çocuğum yok ama doktorum iyi yapılırsa çocuğa engel olmadığını söyledi. yara yaktırdıktan sonra hamile kalanlar var ( forumda da yazılmış ). tedavi edilmezse de kısırlığa yol açıyor diye biliyorum arkadaşlar.

kendinize iyi bakın.

CZC
07-09-2008, 22:27
bendede var ve 5 aydır deniyoruz cocuk tutmuyor dogum yapmayanlarınkini donduruyorlar yakmıyorlar yakma catıyı daraltıyormus ilk dogumdan sonra yakıyolar ben bu ay tekrar gitcem bakalım dondurulacakmı??

tırtıl kelebek
08-09-2008, 22:00
kızlar analatılana gore bendede var
tatıldeyken dr'a gıttım a.vaajınıt dedı antıbıotık ve fıtıl werdı ama adetten sonraa sarı akıntı ıdarrı yaparken yanma bu sefer ikamet ettigım yerdekı dr a gıttım gecmıs gıbı gorunuyordedı ama tavırlı olaarak bu uılaçları aaldınız dr gıtseydınız ya dedı ,dr haanıma tatılde oldugumu soyledım mecbur kaldıgımı da soyledım .gecmıs dedı
yıne akıntı devam edıyor alt karın bolgesınde agrı oluyor tatıldeyken gıttım dr u aradım odaa ılaç ısmı werdı ama muayene olmalısın dedı ilacı kullandım
cinsel ılışkı sırasında yanma ve acı ilişki sonrasında pembe lekeyı gorunce hemen ıkamet ettıgım yerdekı dr'a gıtım muyene etmıyecegım bırseyınız yok dedı 2 gun sonraada 6 gun damla damla kanamam geldı sımdıde adet goruyorum telefonla 2 dr a sordum muyene etmek lazımdı o nasıl dr oyle dedı rahım agzına bakılması lazım dedı tum belırtıler uyuyor bu arada enf gecmıs yapılan teste oyle cıktı ama benım sıkayetlerım var komplekslerı olmayan hastanın daha once gıttıgı dr takılmayan ankarada ıyı ısını bılen ve bayan dr a ıhtıyacım var
sımdık ankarada oturaan aarkadaslaar ban dr ısmı verırı mısınız ? bayan olmalı

AnlamadanDinlemeden
08-09-2008, 22:22
Çatıyı daralttığını ilk kez duyuyorum ama spermler her yerden geçer,seebep bu olamaz bence.

Bana da bir doktor rahim ağzında spermlerin geçişine yardımcı olan bir sıvı var ve yakınca bu sıvı zarar görür demişti.

Kızlar dondurmayla yakmanın bir farkı olacağını sanmıyorum.İyi ellerde yapılırsa ikiside sorun yaratmaz.

AnlamadanDinlemeden
08-09-2008, 23:18
Netten okuduğum kadarıyla ikisinin pek bir farkı yok gibi geldi.
Bende senin giib düşünmüştüm ilk etapta dondurmak daha hafif olur donrurayım demiştim.
Ama benim doktorum kendi hastanelerinde sadec yaktıklarını söyledi.İstersen seni başka yere sevk edeyim dedi.Bende canımdan bezmiştim artık yok dedim.Hemen yaktırdım o gün.
Yaktırdıktan sonra.40 gün felan ilişki zaten yasak.
Ben kasımda yaktırdım.Ocakda hamilelik olmadı ama şubatta hamile kaldım.Üstelik kaç yıl boyunca korunmuyordum ve bebeğim olmuyordu.
Yalnız doktorum bununla yaramı yaktırmamın bi alakası olduğuyla ilgili evet demedi bize.
Sanırım bizimki birçok etkenin bir araya gelmesiyle gerçekleşen bi mucize oldu.
Bende senin gibi dondurma yanlısıydım ama yaktırdım.Ve hamiş kaldım.Başka bir arkadaşım da dondurmuştu.O da hemen ertesi ay hamile kaldığını söylemişti.
Kısmet bu iş ve riski de göze alabilmek var.gerçekten çoğu doktor bebeği olmayanlara önermiyorlar.

Ama uzun bir süre çocuğumuz olmadığı için de biraz gözümü kararttım.Amaaan öylede olmuyor zaten böylede olmasın dedim :)

Allah şifa versin canım,inşallah bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun.

miralife
08-09-2008, 23:41
ben bunu geçenlerde merak edip sordum ama hiç yanıt gelmedi hassasiyetinden dolyı çok tşkkrler canım ya ..ben özele gittim 700 ytl istedi bende dedim ki neden vereyim ege üni. ne gittim ve muayene oldum ne deseler beğenirsin sende yara falan yok dedi hatta 5 dk boyunca inceleyerek baktı yok dedi ultrasonda temiz çıkınca sinirlendim . Neden mi?
1.bir daha doktora gidip o masaya yatmak var
2.hangisi doğru diye düşünüp durmak var
3.acaba benden para almak için anestesi yapıp başka hiç bişi yapmamak mı var
4.varsa kime inanayım
5.yoksa ağrılarım neden
6.canımızın sağlığı kadınlığımız neden bu kadar dolambaçlı
benim yerimde olsanız ne yapar dınız?
sinirlenmemeK elde sizce..?

tırtıl kelebek
09-09-2008, 09:07
Cnim ben aslen izmirliyim izmir doruk tip polikilinigi dr ayşe inmezden randevü al pahalida degil oraya git suan ramaazanin son haftasina veyaa bayraama randevu weriyor çok yogun ama iyi basarili bir hekim pahalida degil.
Randevu telefonu : 487 60 60 bucada :) geçmis olsun
2. Olrak şifa haastanesinde esra hanim var ama 1.dr ayse inmez derim