Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tuanatay
17-04-11, 19:04
esrayyy
kızlar içinizi karartmak istemiyorum, inanın niyetim bu değil. Özür dilerim... Belki de birbirimizi tanımamanın verdiği bi rahatlık. Çözülüveriyorum... Kİmseyle rahat konuşamıyorum bu konuyu, konuşmaya ihtiyacım var belki de...
canım olurmu oyle ıcımızı karartmak falan duymayalım yanı:) bende aynı sekılde annemle bıle paylasmadıgım seylerı burda sızlerle paylasıyorum ve ınan rahatlıyorum cunku bazen acayıp psıkopata baglanıyorum sankı yarım eksık gıbı hıssedıyorum kendımı ama burda ıkı dertlesıyoruz hersey gecıyo.benı encok yıpratan bekleme oda olmasa super olcak hersey.neyse ıste boyle bunalım oldugumda hep beterın beterı var en azından yumurta var rahım var dıyorum kendıme gecıp gıdıyo sonra.ay cok ınıslı cıkıslı bı hatun oldum zaten bak dokuldum bende :)))

bicim
17-04-11, 20:04
tuanatay
canım olurmu oyle ıcımızı karartmak falan duymayalım yanı:) bende aynı sekılde annemle bıle paylasmadıgım seylerı burda sızlerle paylasıyorum ve ınan rahatlıyorum cunku bazen acayıp psıkopata baglanıyorum sankı yarım eksık gıbı hıssedıyorum kendımı ama burda ıkı dertlesıyoruz hersey gecıyo.benı encok yıpratan bekleme oda olmasa super olcak hersey.neyse ıste boyle bunalım oldugumda hep beterın beterı var en azından yumurta var rahım var dıyorum kendıme gecıp gıdıyo sonra.ay cok ınıslı cıkıslı bı hatun oldum zaten bak dokuldum bende :)))
ben de aynı fikirdeyim bizim rahatsızlığımızın çaresi var Allah çaresiz dert vermesin...
birbirimize moral olmak için buradayız zaten esrayyy...
bazen beklemek bana da zor geliyor ama sabredilerek kazanılan her şey daha değerli oluyor bu sebeple sıkmıyorum canımı...
Her şeyin bir zamanı vardır bunun gibi düşünmek gerekli... Üstelik ben kadere de inanırım ufak tefek değişiklikler yapabiliyoruz hayatlarımızda ama köklü değişiklikler yapamıyoruz işte burada kader giriyor devreye...akışına bırakmak bazen rahatlatıyor...
inşallah hepimiz için her şey çok yolunda gitsin...

bicim
iyi geceler kızlar
biricik umarız iyisindir...:80:

tuanatay
cıdden ya 2 gunde 22mm yapıp catlattı benı bu kız:)) klomenden daha etkılı yanı.hala bı haber vermedı.

tuanatay
17-04-11, 21:04
esrayyy
İlk defa 50 glık serophene kullandım, sonuç olumsuz. Ardından 1000 mg lık glifor kullanmaya başladım. 13. gündeyim. Adetinin 2. ya da 3. gününde tekrar görüşelim dedi. Tabi gününde adet olabilirsem:KK43:
Bu süre içerisinde kendiliğinden hamile kalabilirsin dedi. Aslında 2-3 ay daha bekleyebilirdik ama süreci hızlandıralım demişti son kontrolümde. Adetimim 2.-3. gününde gittiğimde ilacın dozunu artıracakmış...
yumurta ılk serphonede benımde olmamıstı ama ıkıncıde oldu olduda bısey olmadı yanı.gecen ay adetın 15. Gunu duphaston dıye bı ılac vermıstı gunumdede gelmıstı adetım. Dozu bıraz arttırınca gelıyo yumos merk etme emı.

tuanatay
17-04-11, 21:04
infanta
slm arkadaşlar uzun zamanadr giremedim siteye çünkü işe başladım :KK66::KK66:
2 aydır yasmin kullanıyorum bu ay inş rahim filmi çektirecem ama anestesili düşünüyorum çünkü normal attan muayenede bile çok sıkıntı çekiyorum. inş sorunsuzca geçer geçen hafta hormon testlerimi yenilemişdim
TSH 1.42
LH 8.57
FSH 8.97
PROLAKTİN 22.73
ESTRADİOL 26
sizce degerlerim nasıl LH 3 ay önce 14.16 idi
prolaktinde 10.28 di degerlerim değişmiş ama ne yönde bilemedim
yenı ısın hayırlı olsun canım. Lh benımkınden ıyı valla:) sadece bunu soyleyebılırım.hsg kesınlıkle anestezılı cektır ama dr.lar neden gerek yok dıyo anlamıs degılım 5dk. Icın gerek yokmus.ama okudugum kadarıylada en ufak bı kasılma tıkanıklık var gıbı gosterıyomus.kı bende kasım kasım kasılacagım ıcın anestezıden yanayım.ınsallah hayırlısı olur senın ıcınde..

biricik35
18-04-11, 05:04
kızlar selam, ya nolur kusura bakmayın. aslında hep aklım sizdeydi. cuma akşam akrabalarla şehir dışına çıktk, uzun hikaye...tüm hafta sonu yoktuk. tel.den bağlanıyım dedim ama, şifremi bile bilmiyorumki. işyerimden ve evden otomatik bağlanıyor, öyle ayarlamıştım.

neyse cuma akşam gittim doktora ve yumurtam çatlamış. bööllee fos diye sönmüş, görüntü komikti. önümüzdeki 48 saati değerlendirin bari dedi doktor. bizde elimizden geleni yaptık ama pek sanmıyorum bu ay bişiy olucağından....
ayrıca sende artık yumurtlama sorunu kalmamış dedi, bende öyle hissediyorum. Bunu kesinlkle kilo vermene ve metformine bağlıyorum dedi.
önümüzdeki aylarda verimli günlerimi değerlendiricem tabiki.....

biricik35
nediyim
valla umarım iyi gidiyodur. benden yana bi sıkıntı yok. 6 ay oldu ve daha 3 kilo aldım. bunun için mutluyum tabi. ama 4 boyutlu ultrasona girdiğim için 20 gündür kendi doktoruma gidip muayene olamadım. önümüzdeki cuma hamilelik şekerime bakılacak. ozaman gidicem inşallah. bebeğin hareketlerini arada hissediyorum. gerçekten güzel bi duyguymuş. en kısa zamanda sizlerinde bu duyguyu yaşamasını istiyorum. gerçekten sağlıklı hamilelikler geçirmeniz için dualarım sizinle. hele amniyosentezden sonra allah kimsenin başına vermesin diyorum.
ammiinnn canım inşallahhhh.....
süper 6 ayda 3 kilo alman yani....umarım son 3 ayında da hiçbir sorun çıkmaz....

biricik35
bicim
benim de bu aralar iştahım açıldı biricik...
ne yapacağım ben ne görsem yemek istiyorum yine ... :KK43:
ne de güzel incelmiştim....
56 kilodan da bir gram veremiyorum içtiğim hormon hapından dolayıdır belkide...
zoraki tutuyorum kendimi gece eşim spor yaparken ona katılıyorum ama olmuyor...
canım benim 56 kilo süper bir rakam....yani boyun 1.30 cm değilse tabiki :-)
aman iştaha dikkat et, hep meyveye yönel bari...ya da sütlü kahve iç, baya tıkıyo benide...
bende son 10 gün salıverdim, hem işlerden dolayı hemde evimdeki misafirlerden dolayı çok yoğundum.
ama bugün yine başlıyorum hem spora hemde rejime....

biricik35
bicim
izmir :) karşıyaka...karşıyaka güzel yer izmir güzel zaten bence :)
bende KSK deyim canım.....
ama KSK dışında çalışıyorum.....

biricik35
Minietekeciğim, ultrason görüntülerin harika! canlı canlı görmüş olduk minik fareyi :-)
Allah hayırlı evlatlar versin, sana sağlık ve güç, kuvvet......canımmmmm

biricik35
geçmişi şöyle bir gözden geçirdim kızlar.....

Bicim:

evet mutlaka artık metformini sor doktoruna, bence zamanı geldi....ama diğer problemlerinde hallolması gerek, yaran falan vardı...sabırlı ol canım benim, biliyorum zor...bende 1 yıl sabrettim, günler, geceler neler çektim allah biliyor, seni çok iyi anlıyorum.
Metformin asıl etkisini bir kaç ay sonra gösteriyor demişti doktorum. ben ilk kullandığım aydan itibaren adetim düzenlendi ama sanırım yumurtlama 2-3 ay sonra başladı.....

tuanataycım:

özeldende yazdım ama diğerlerinin de okuması için:
normal kadınlarda bile 1 yıl sürebiliyor hamile kalmak, tutmayınca tutmuyor. bu illede senin tüplerle alakası olmayabilir. ama Allahtan yumurtaların büyüyor, bu en önemlisi. derin uykudalardı sadece....
yumurtlama varsa, eşinde de sorun yoksa, asla olmıycak diye birşey yok...

MiniEtek
18-04-11, 06:04
biricik35
Minietekeciğim, ultrason görüntülerin harika! canlı canlı görmüş olduk minik fareyi :-)
Allah hayırlı evlatlar versin, sana sağlık ve güç, kuvvet......canımmmmm
sağol canımm amın hepimize senın yumoşunda çatlaması ıyı olmus ınşallah yumurta çatladıgı gun ılıskı olmusturr

biricik35
MiniEtek
sağol canımm amın hepimize senın yumoşunda çatlaması ıyı olmus ınşallah yumurta çatladıgı gun ılıskı olmusturr
valla ertesi gün oldu...ama ben galiba normal yoldan yumurta üretiyorum, o yüzden hiç sorun yapmıyorum bu ay da tutmasa.....önüm açık nasıl olsa artık....inanın önümüzdeki 2 aydan çok umutluyum, galiba haziran gibi olucak, içimde öyle bir his var....

biricik35
kızlar bu arada doktorun söylediğini eşime söyledim : yani yumurta çatladıktan 48 saat sonra bari değerlendirin demişti. eşimde öf ben böyle strese giriyorum diyor, ben onu iyi tanıdığım için, bundan sonra ona hiçbir şey söylemiyeceğim....bilgi vermiyeceğim, etkilenmesin....

bu arada tüm hafta sonu benimle dalga geçti, çatlayan karıcığım diye :-))))

MiniEtek
biricik35
valla ertesi gün oldu...ama ben galiba normal yoldan yumurta üretiyorum, o yüzden hiç sorun yapmıyorum bu ay da tutmasa.....önüm açık nasıl olsa artık....inanın önümüzdeki 2 aydan çok umutluyum, galiba haziran gibi olucak, içimde öyle bir his var....
inşallah en kısa zamanda belkıde nu ay tutar inşallah hayırlısıyla sağlıklaa
biricik35
kızlar bu arada doktorun söylediğini eşime söyledim : yani yumurta çatladıktan 48 saat sonra bari değerlendirin demişti. eşimde öf ben böyle strese giriyorum diyor, ben onu iyi tanıdığım için, bundan sonra ona hiçbir şey söylemiyeceğim....bilgi vermiyeceğim, etkilenmesin....

bu arada tüm hafta sonu benimle dalga geçti, çatlayan karıcığım diye :-))))
benımkıde öle dalga gecıcek bırsürü şey bulurrr

biricik35
18-04-11, 07:04
MiniEtek
inşallah en kısa zamanda belkıde nu ay tutar inşallah hayırlısıyla sağlıklaa

benımkıde öle dalga gecıcek bırsürü şey bulurrr
inşallah canım.....artık iyi huylu bir pko luyum :-))))

biricik35
18-04-11, 07:04
merak ettiğim bir konu var.

acaba hamilelik yani doğumdan sonra ne zaman adet olurum. yine 1 yıla kadar sürer diyorlar....

emzirmeyi bitirdikten sonra hızlıca kilo verip adeti getirmek lazım, pko yu tekrar yükseğe çıkarmamak için...

ben yine başladım detaylı düşünmeye :-))))))

tuanatay
18-04-11, 08:04
bırıcıık canııım sukur kavustuk yanı sana ıhmal etme burayı ya.ınsallah yumurta bulusmustur da bu ay guzel bı haber verırsın bıze.bızım topıcte bu ara ısler kesat:) baya oldu hamıle cıkaramadık mınıetek dogurcak nerdeyse bızde tık yok:))

tuanatay
biricik35
merak ettiğim bir konu var.

acaba hamilelik yani doğumdan sonra ne zaman adet olurum. yine 1 yıla kadar sürer diyorlar....

emzirmeyi bitirdikten sonra hızlıca kilo verip adeti getirmek lazım, pko yu tekrar yükseğe çıkarmamak için...

ben yine başladım detaylı düşünmeye :-))))))
bırak allah askına canım ya bak masallah dogal yumurtan oluyo(organık senınkı) baskada bıseyı dusunme detaylı sen bu azımle dogumdan sonra daha cok zayıflarsın olursa hamılelık tadını cıkar

biricik35
tuanatay
bırıcıık canııım sukur kavustuk yanı sana ıhmal etme burayı ya.ınsallah yumurta bulusmustur da bu ay guzel bı haber verırsın bıze.bızım topıcte bu ara ısler kesat:) baya oldu hamıle cıkaramadık mınıetek dogurcak nerdeyse bızde tık yok:))

valla bence de şükür, össllediimm sizleri valla....
sayımız azaldı da ondan canım....
tek tük girip bilgi alanları saymıyorum. ecrin ve nilallite vardı bak onlarda hiç girmiyor artık ondan da kaynaklanıyor. ama burada olanlar üstüne düşeni yapıyor bence.
nediyim bile 6. ayını devirdi....aman yeterki herkes ve bebişler dahil sağlıklı olalım da....
bir ölüme çare yok....İlaç milaç, biz bu işi sonuna kadar götürücez bak gör...

tuanatay
kızlaar bugun 30.gunum ve hala atesım 37 ben anlamadım bu ısı nıye dusmuyo

tuanatay
biricik35
valla bence de şükür, össllediimm sizleri valla....
sayımız azaldı da ondan canım....
tek tük girip bilgi alanları saymıyorum. ecrin ve nilallite vardı bak onlarda hiç girmiyor artık ondan da kaynaklanıyor. ama burada olanlar üstüne düşeni yapıyor bence.
nediyim bile 6. ayını devirdi....aman yeterki herkes ve bebişler dahil sağlıklı olalım da....
bir ölüme çare yok....İlaç milaç, biz bu işi sonuna kadar götürücez bak gör...
dıyosuuun..hadı bakalım gaza geldım bak yıne gelsın adetım artıkında yenı calısmalara baslayalım.bısey sorcam sende benımgıbı yumurta catladıktan sonramı gordun uzayan akıntıyı oncemı(daha dogrusu farkettınmı)

biricik35
tuanatay
bu konuda miniEtek bayağı bilgi sahibi ama......

google lat bir bakalım??? belki mantıklı cevap bulursun canım...

tuanatay
biricik35
bu konuda miniEtek bayağı bilgi sahibi ama......

google lat bir bakalım??? belki mantıklı cevap bulursun canım...
hergun arıyorum canım ya hamılelık dıyo hastalık dıyo ama masallahım var turp gıbıyım hasta degılm yanı.bugun gelmesı gerekıyodu sanırım benımkının ama atesım duserdı gelse yarını beklıcem artık cunku 36.1 36.2 ıle adet oluyorum.aman ya gelen gıdende yok:) catladıgı halde yumos yıne gecıkme yasayabılırmıyım acaba

biricik35
tuanatay
hergun arıyorum canım ya hamılelık dıyo hastalık dıyo ama masallahım var turp gıbıyım hasta degılm yanı.bugun gelmesı gerekıyodu sanırım benımkının ama atesım duserdı gelse yarını beklıcem artık cunku 36.1 36.2 ıle adet oluyorum.aman ya gelen gıdende yok:) catladıgı halde yumos yıne gecıkme yasayabılırmıyım acaba
şimdi senin durumunu bir google lattım, malesef almancasını buldum. adı da "triphasischer Zyklus'' muş.... onu google a yazınca, bu durumunda bir süklus için tipik bir tablo çıkıyor....

şurdan görebilirsin:

Sieht so ein triphasischer Zyklus aus?

ama sebebine bakıcam şimdi...

biricik35
bayağı bir foruma baktım canm.

bazıları bu sürekli vücut ısısının (triphasischer Zyklus) hamilelik olduğunu yazmış, bazıları da sebebi olmadığını ve ille de hamilelik olması gerekmediğini yazmış.....

daha çok kafam karıştı..... :97::97::97::97::97::97::97::97::97::97::97::97::97::97:

biricik35
tuanatay
tabiki adet gecikmesi olabilir çatlasa da.....ikisinin birbiriyle pek alakası yok bence....

sen galiba o progestan hapından mı kullanmıştın?

tuanatay
biricik35
şimdi senin durumunu bir google lattım, malesef almancasını buldum. adı da "triphasischer Zyklus'' muş.... onu google a yazınca, bu durumunda bir süklus için tipik bir tablo çıkıyor....

şurdan görebilirsin:

Sieht so ein triphasischer Zyklus aus?

ama sebebine bakıcam şimdi...
benım tabloya benzıyo :)) of gelsınde kurtulayım progesteronmu fazla geldı bunyeye acaba.belkıde ılk defa yumurtladım vucut tepkı verıyo.ayy ne bıleyım ya netten hep arastırıyorum catladıktan sonra 14 15. Gun hep gelmıs adetlerı benım nıye gelmıyo hamılelıkten hıc suphelenmıyorum olsa o yaptırdıgım kan testınde enazından 1 falan bıle olsa cıkardı dıyorum.yıne gecıkıcek heralde bı 10 gun daha beklemek ıstemıyoruuum

tuanatay
biricik35
tabiki adet gecikmesi olabilir çatlasa da.....ikisinin birbiriyle pek alakası yok bence....

sen galiba o progestan hapından mı kullanmıştın?
hıc bısey kullanmadım canım ya sadece metfrmne devam ettım vermedıkı dr. Olcak adam

tuanatay
en guzelı ben bı dr. Arayım.canım telden baglanıyorum ben cıkıyorum sımdı tımammı.sende yemege cıkarsın afıyet olsun sanada optum senı.arastırdıgın ıcınde saol tatlım..

biricik35
tuanatay
hıc bısey kullanmadım canım ya sadece metfrmne devam ettım vermedıkı dr. Olcak adam
hımmm bekle bakalım, eğer gebelik yoksa da vücut şaşırmış olabilir klomen den....
bence artık ateş ölçmeyi de bırak, yani adetinin 1. günü yine başlarsın....

böylelikle kendini daha çok strese sokmuş oluyorsun....

biricik35
tuanatay
en guzelı ben bı dr. Arayım.canım telden baglanıyorum ben cıkıyorum sımdı tımammı.sende yemege cıkarsın afıyet olsun sanada optum senı.arastırdıgın ıcınde saol tatlım..
rica ederim canım....herzaman...

bende öğle yemeğimi yiyimde, eve gidicem, patronum dan izin aldım, evde bir ton iş var, yarında tam gün izin aldım. patronum biraz dengesizdir, bir melek olmuş hafta sonu ne olduysa artık?

MiniEtek
biricik35
inşallah canım.....artık iyi huylu bir pko luyum :-))))
maşallah canım

tuanatay
kız herseyde bır hayır vardır ayrıca bence sen hamılesınn bır test yapmadın gıttı zaten bırak tek cızgı görsende gör tek çizgi düşmanınsa on tanı daha rahat yenersınn
tuanatay
inşallah hamılesın canımmmmm
tuanatay
tuanatay
benım tabloya benzıyo :)) of gelsınde kurtulayım progesteronmu fazla geldı bunyeye acaba.belkıde ılk defa yumurtladım vucut tepkı verıyo.ayy ne bıleyım ya netten hep arastırıyorum catladıktan sonra 14 15. Gun hep gelmıs adetlerı benım nıye gelmıyo hamılelıkten hıc suphelenmıyorum olsa o yaptırdıgım kan testınde enazından 1 falan bıle olsa cıkardı dıyorum.yıne gecıkıcek heralde bı 10 gun daha beklemek ıstemıyoruuum
ya bellkı hamılesın değilsende farlutal alırsın neden test yapmıyorsun hamıle değilsende adetın daha fazla gecıkmeden gelır farlutal kullanırsan

reyyan
18-04-11, 09:04
bacılarrr oyy ben nerelere gidemm bu antigebelik ilaçları bana yine kilo aldırıyo ya napacam bennn ya delircem 67den nasıl olduda bir ayda 73e çıktım gözlerim tersine döndü hemen diyete başladım napıcam yaaaaaa offff şu göbek eritmek için bi alet bişey öneren varmııı

biricik35
reyyan
bacılarrr oyy ben nerelere gidemm bu antigebelik ilaçları bana yine kilo aldırıyo ya napacam bennn ya delircem 67den nasıl olduda bir ayda 73e çıktım gözlerim tersine döndü hemen diyete başladım napıcam yaaaaaa offff şu göbek eritmek için bi alet bişey öneren varmııı
hergün 10 -15 dakika mekik....bak bu linkteki video dan yaptım ben hep...hatta bu 8 dakika mı ne. doğum kontrol hapıl ilk 2-3 ay kilo yapar, daha doğrusu şişlik yapar. onu da bol bol maydonoz tavsiye ederim....
çok eski bir video ama işe yarıyor....
video:

YouTube - 8 min six pack workout

reyyan
biricik35
ayyy canımcımmm inşallahhh inşallah haziranda benimde yumuşlarım sizin gibi kocaman kocman olurda seninle ayn hamile kalırız.kızlar ben hep derdimki ben bahar annesi olmak istiyorum mart sonu nisan başı gibi doğsunki o küçük halleri yaza gelsin böyle şu çıtçıtlı badiler varya sade onu giydir çıkartten kritik anları üşürmü şölemi bölemi anlarını yazın geçirmek isterdim gebeliktede ilk ayları yazın çünkü son aylarda %80 bayanlarda ateş basmaları oluyor ya veeeeee hep derdimkii ben haziranda hamile kalıcamm doktorda o zamana tarih verinceeeeee vardır bundada bi hayırr inşallah seninle bir hamile kalmak çok istiyorum ablacıkkk.tuanataycımsende üçümüz peşpeşe doğuracağızzz inşallahhhh bu başkaları kalamaz anlamında hiç değill ben kendimizden umutluyum.

bu arada biricik abla benim lh fsh dan düşüktü herşey normaldi testesteron sınırdaydı oda gebeliğe hiç engel dedi doktor ama benim kafam hala onda nolurki bi fikrin varmı

biricik35
reyyan
ayyy canımcımmm inşallahhh inşallah haziranda benimde yumuşlarım sizin gibi kocaman kocman olurda seninle ayn hamile kalırız.kızlar ben hep derdimki ben bahar annesi olmak istiyorum mart sonu nisan başı gibi doğsunki o küçük halleri yaza gelsin böyle şu çıtçıtlı badiler varya sade onu giydir çıkartten kritik anları üşürmü şölemi bölemi anlarını yazın geçirmek isterdim gebeliktede ilk ayları yazın çünkü son aylarda %80 bayanlarda ateş basmaları oluyor ya veeeeee hep derdimkii ben haziranda hamile kalıcamm doktorda o zamana tarih verinceeeeee vardır bundada bi hayırr inşallah seninle bir hamile kalmak çok istiyorum ablacıkkk.tuanataycımsende üçümüz peşpeşe doğuracağızzz inşallahhhh bu başkaları kalamaz anlamında hiç değill ben kendimizden umutluyum.

bu arada biricik abla benim lh fsh dan düşüktü herşey normaldi testesteron sınırdaydı oda gebeliğe hiç engel dedi doktor ama benim kafam hala onda nolurki bi fikrin varmı
canım benim inşallah herşey istediğin gibi olur. ben anlamadım kafayı niye ona takıyorsun? herşey süper, LH FSH dan yüksek olsa bile mesela benim gibi (benim değerlerim yüksek olmamasına rağmen) kötü sayılmaz. ancak 3 katı olursa ağır pko diyorlar. sen bunları hiç takma kafaya, adet olmak ve ardından yumurta üretmek en önemlisi. 2-3 ay önceye bende takıyordum aman allahım, hemde delircektim, doktorum güldü ve hiiçç tkma dedi. ondan önemli başka şeyler var dedi. sen şimdi birde doğum kntrl. hapıyla daha da düzene girecek, bıraktıktan sonra o 3 ayı değerlendir derim. devamlı doktora git kontrole, yumurta oluşursa, hemen ilişki olsun, zaten doktorun söyliycektir....tüplerde açık senin, oohhhhhhh daha ne olsun????!!!!!!

reyyan
biricik35
canım benim inşallah herşey istediğin gibi olur. ben anlamadım kafayı niye ona takıyorsun? herşey süper, LH FSH dan yüksek olsa bile mesela benim gibi (benim değerlerim yüksek olmamasına rağmen) kötü sayılmaz. ancak 3 katı olursa ağır pko diyorlar. sen bunları hiç takma kafaya, adet olmak ve ardından yumurta üretmek en önemlisi. 2-3 ay önceye bende takıyordum aman allahım, hemde delircektim, doktorum güldü ve hiiçç tkma dedi. ondan önemli başka şeyler var dedi. sen şimdi birde doğum kntrl. hapıyla daha da düzene girecek, bıraktıktan sonra o 3 ayı değerlendir derim. devamlı doktora git kontrole, yumurta oluşursa, hemen ilişki olsun, zaten doktorun söyliycektir....tüplerde açık senin, oohhhhhhh daha ne olsun????!!!!!!
iyiki varsın yaaa iyiki varsınızz.ama şimdide korkuoyorumki sizin gibi gıd gıd gıdaklayamazsam büyümezse yada çatlamazsa vs vs.şimdi bide ben mayısta bırakıyorum ya kontr hapını yumurtlamam olursa yani o adet bitiminde ateşle denesem olurmuu??dr çünkü adet bitim,nde değil haziranda gel dedi ona süprizz olsaa gebişş kalsamm:KK70::KK70::KK70::KK70:

biricik35
reyyan
iyiki varsın yaaa iyiki varsınızz.ama şimdide korkuoyorumki sizin gibi gıd gıd gıdaklayamazsam büyümezse yada çatlamazsa vs vs.şimdi bide ben mayısta bırakıyorum ya kontr hapını yumurtlamam olursa yani o adet bitiminde ateşle denesem olurmuu??dr çünkü adet bitim,nde değil haziranda gel dedi ona süprizz olsaa gebişş kalsamm:KK70::KK70::KK70::KK70:
hapı bıraktıktan hemen sonra yumurtlıycan anlamına gelmez. zaten onu doktorun şöyle biraz düzenli adet olman için ve hormonlar için vermiş. (hormonların düzgün olsa bile)
şimdi sen metformine devam et, deli gibi spor yap hiç durma, kilo mutlaka ver canım çünkü 73 çok yüksek. asla nişhastalı yani karbonhidratlı şeyler yeme....habire, meyve, sebze, bakla ye....günde sık sık, az az....bana göre 10 kilo ve birazcık daha vermen gerek. zaten bak o zaman nasıl kendiliğinden adet oluyorsun. gerçi senin hedef gebelikdi ama sen yine de ver. zaten gebelikte alıcaksın, su toplıycaksın........
hadi bakalım, aç savaşı şu kilolara!!!

adım adım yapıyoruz unutma, beni örenk al bari!!!!

reyyan
biricik35
hapı bıraktıktan hemen sonra yumurtlıycan anlamına gelmez. zaten onu doktorun şöyle biraz düzenli adet olman için ve hormonlar için vermiş. (hormonların düzgün olsa bile)
şimdi sen metformine devam et, deli gibi spor yap hiç durma, kilo mutlaka ver canım çünkü 73 çok yüksek. asla nişhastalı yani karbonhidratlı şeyler yeme....habire, meyve, sebze, bakla ye....günde sık sık, az az....bana göre 10 kilo ve birazcık daha vermen gerek. zaten bak o zaman nasıl kendiliğinden adet oluyorsun. gerçi senin hedef gebelikdi ama sen yine de ver. zaten gebelikte alıcaksın, su toplıycaksın........
hadi bakalım, aç savaşı şu kilolara!!!

adım adım yapıyoruz unutma, beni örenk al bari!!!!
açıyorummmm açtımmmm kilolarla savaşmaya başlıyorummm.ya ben öle atıştırmalar beni daha çok tetikliyor ben ayarı hep kaçırıyorum hiç yememek benim için hep daha iyi sonuç oluyor.ben giderrr hem yürüyüş olsun hemde kotona gidiyim accıkk bakalım bi haftada değişmişmii:KK70:

biricik35
18-04-11, 10:04
hadi kızlar bende kaçtım. evime gidiyim de bir ton çamaşır var. temizliğe gelen kadın da grip olmuş, şansa bak :-((((

yarında evdeyim, gelirim daha sık artık.....

öptüümmmm

tuanatay
18-04-11, 12:04
biricik35
hımmm bekle bakalım, eğer gebelik yoksa da vücut şaşırmış olabilir klomen den....
bence artık ateş ölçmeyi de bırak, yani adetinin 1. günü yine başlarsın....

böylelikle kendini daha çok strese sokmuş oluyorsun....
haklısın ama alıskanlık oldu canım ya aynı saatte uyanıyorum dırek basucumda duryo zaten hemen olcuyorum geldıgı gune kadar olcucem merak edıyorum kac gun oncesı dustugunu.

tuanatay
biricik35
rica ederim canım....herzaman...

bende öğle yemeğimi yiyimde, eve gidicem, patronum dan izin aldım, evde bir ton iş var, yarında tam gün izin aldım. patronum biraz dengesizdir, bir melek olmuş hafta sonu ne olduysa artık?
belkıde esı ıyı davranmıstır ha nedersın:)))

tuanatay
MiniEtek
maşallah canım

kız herseyde bır hayır vardır ayrıca bence sen hamılesınn bır test yapmadın gıttı zaten bırak tek cızgı görsende gör tek çizgi düşmanınsa on tanı daha rahat yenersınn

inşallah hamılesın canımmmmm

ya bellkı hamılesın değilsende farlutal alırsın neden test yapmıyorsun hamıle değilsende adetın daha fazla gecıkmeden gelır farlutal kullanırsan
salı da gelmezse benımkı soz yapıcam ama sancım artmaya basladı kesın gelıcek yanı bıdahakı aya benım umut.

dry222
önümüzdeki adetimle beraber doktorumu değiştirmeyi planlıyorum. . 3. günü yeniden hormon testi isterim sanırım. . 2 aydır yumurtlama olmadığını farkettiğime göre sorunum belli oldu. klomen v.b. ilaçlarla devam edilcek sanırım. . klomenin kilo aldırdığı, saç dökülmesine neden olduğu, duygusal çöküntüler falan yaptığını söyleyenler var. . klomen kullananlar yan etkilerini yazabilirler mi ?

tuanatay
18-04-11, 13:04
dry222
önümüzdeki adetimle beraber doktorumu değiştirmeyi planlıyorum. . 3. günü yeniden hormon testi isterim sanırım. . 2 aydır yumurtlama olmadığını farkettiğime göre sorunum belli oldu. klomen v.b. ilaçlarla devam edilcek sanırım. . klomenin kilo aldırdığı, saç dökülmesine neden olduğu, duygusal çöküntüler falan yaptığını söyleyenler var. . klomen kullananlar yan etkilerini yazabilirler mi ?
bende yumurtlamadan baska bı etkı yapmadı.ama son 2-3 gundur acayıp strestım oda reglımın yaklasmasından sanırım.bence yan etkısı olan bı ılac degıl sadece bızde pko oldugu ıcın yumurtalıklar daha cok etkılenıp fazla uretıme gecebılıyo:) ve fazla kullanımı rahmı kalınlastırıyo bıldıklerım sadece bunlar..

tuanatay
bıcıım nbr ıyısın dımı gec geldın bugun..

dry222
tuanatay
bende yumurtlamadan baska bı etkı yapmadı.ama son 2-3 gundur acayıp strestım oda reglımın yaklasmasından sanırım.bence yan etkısı olan bı ılac degıl sadece bızde pko oldugu ıcın yumurtalıklar daha cok etkılenıp fazla uretıme gecebılıyo:) ve fazla kullanımı rahmı kalınlastırıyo bıldıklerım sadece bunlar..
sen ne kadardır kullanıyorsun klomeni? kendiliğinden yumurtlama olmuyor muydu?
aman fazla üretsinler yeter ki hiç olmamasından iyidir. . çoğul gebeliğede razıyım. .

tuanatay
dry222
sen ne kadardır kullanıyorsun klomeni? kendiliğinden yumurtlama olmuyor muydu?
aman fazla üretsinler yeter ki hiç olmamasından iyidir. . çoğul gebeliğede razıyım. .
yumurtlama hepımızde ara sıra oluyomus ama onun esref saatını yakalamak onemlı oda zaten senede bır mı olur 2mı bılınmez.ben ılkınde gunde bı tane aldım 5 gun ama 13mm kaldı yumos buyuyemedı bıdahakı ay 2 tane aldım 5 gun boyunca ozaman bıtanecık buyudu kendılıgınden catladı ama onuda bebıs yapamadık.