Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

sardunya35
3-01-11, 12:01
pretty9217
canım ben de 1,5 yıllık evliyim 10 aydır istiyrm.bende de pko varmış hafif ölçüde.2 aydır klomenle yumurtalarım büyüyo ama sonuç yok.bu 3.ayım inşö
geçmiş olsun pretty, aramıza hoşgeldin :) ben de yeni öğrendim sayılır pko'lu olduğumu..aslında ilk evlendiğimde yapılan tahlilleri biraz araştırsaymışım LH 16, FSH 6 olduğunu gördüğümde kendime bu teşhisi koyabilirmişim :) ama bebek düşünmüyorduk ve doktorlar da hiç uyarmadılar,düşündüğünde zor olabilir diye :KK43:
en korktuğum şeylerden biri yıllarca korunup,bebek istediğimizde korunmayı bıraktığımızda hamile kalamamak ve zaman kaybetmekti, ve en korktuğum şey başıma geldi her zamanki gibi..1 yıl önce doktoruma demiştim ki "biz şimdi düşünmüyoruz bebek,ama eşimde veya bende bir sorun varsa bilmek istiyoruz,boşuna korunup zaman kaybetmeyelim"ama doktor da bana "bunlar sizde gereksiz yere stres yapar, zamanı geldiğinde muayene olursunuz" demişti.Yani o zaman bile bana pko'lu olduğumu söylememişti ve ben doğum kontrol haplarını içtim..bunu da sırf adetler düzenli olsun ve bende stres yapmasın diye vermiş sanırım..
ben de adet olabilirsem eğer, tahlillerimi yaptıracağım ve tedaviye başlayacağım..bana hangi ilaçları verecek merak ediyorum.umarım tedavimizden olumlu sonuçlar alırız 2011 bizim için iyi bir yıl olsun :)

didemutku
3-01-11, 12:01
pretty9217
yaşın kaç canım=?

23 canım senın kaç?

reyyan
3-01-11, 13:01
sardunya35
selam reyyan,ne zamandır girememiştim nete, yazdıklarınızın hepsini okudum :) bende kilo sorunu yok,yani aşırı kilo sorunu yok,ama şöyle söyliyim evlendikten sonra 10 kilo aldım :KK43: evlenmeden önce 50 kiloydum,şimdi 60 :KK43: bence de biraz kilo vermeyi denemeliyiz..belki de gerçekten olur kendiliğinden.

öncelikle yaşadığın acı deneyime çok üzüldüm.allah bir daha böyle acı bir şey yaşatmasın, allah beterlerinden korusun...ben de 25 yaşındayım..şöyle düşün, yaşımız daha çok genç ve tıp gerçekten çok ilerledi..burada yazan pek çok arkadaş gibi ben de stres ve üzüntü yapmamanın yararlı olacağını düşünüyorum.kuruntu,stres ve gerginlik normal olan değerleri bile altüst edebiliyor..bak bir sürü insan aynı durumda,allah daha büyük acılar yaşatmasın..sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin..herşeyin bir zamanı var ve göreceksin günün birinde anne olacağız ve bu duyguyu tadacağız.buna yürekten inanıyorum..
pco hastalarında metobolizma çok yavaş olurmuş o yüzden çok düzenli spor hareketlibi yaşam gerekirmiş doktorcazımm öle didiama en yüz güldürücü kadın hastalığıda pcoymuş çünküüüüüüüü yumurta varr ama tembel sadicee..kilo stress kilo stress kilo stress herr duyduğumm kelime dr bu!hadi kızlarr bu sene ne olursa olsun tedavilerde üzülmek stress yapmak yok azimlee kararlılıkla yola devamm sonuçta herşeyin bedeli var.sizleri tanımasamda derdimin ortağı olduğunuz için çokkk seviyorumm burası bana moral tavanlattırıyorr ufacık şeylerden mutlu olalımmmm bu sene pcosuu yenme senesiii olsunnnnnnnn ilann ettimm gittiiiii:21::KK54::KK49:

reyyan
3-01-11, 13:01
km0734
benim her gittiğim dr bana net bi şekilde sen böyle stres yaptığın sürece hamile kalamıycaksın stresi bıraktığın ay da tedavi görmesen bile belki kendiliğinden hamile kalacaksın dedi..bende ilk zamanlar hadi canım stres bu kadar etkiler mi diyodum ama artık inanmaya başladım..stres yaptıkça noluyo hiçbişey olmuyo canına yapıyosun..kendinden veriyosun..stres insana hiçbişey katmıyo..olanı alıp götürüyo..ben rahat olmaya alıştım..benimde çok yıkıldığım an oldu..evde canım sıkılmasın diye bebek kıyafeti örüyorum..kanda gebelik testini yaptırıp sıfırı görünce eve geldiğimde örgüyü söküyodum yerden yere vuruyodum..örgünün ne suçu varsa :KK1: dahası benim dr um klinik şefi..onu bulmak için yatan hastaların yani yeni doğum yapmış kadınların ve bebeklerin içine gidiyorum her ay..o kadar zor geliyodu ki..ben elimde kan tahlili sonucum dr u beklerken yanımda bi kadın elinde bebekle çıkıyo odadan..dahası bi defa dr umu bulmak için doğumhaneye gittim..dr o gün orda nöbetteymiş..yanımda bi kadın doğuma hazırlanıyodu ben son derece düz fit karınlar yanında oturuyodum..kadın bi karnıma baktı bi bana..o kadar kötü günler geçirdim ki anlatamam..gerçekten psikoloğa ihtiyacım olduğunu hissetmeye başlamıştım..hatat şöyle komik bi örnek vereyim hani otobüslere akbil basarsın ya (istanbulda falan) en son rüyamda akbil bastım otobüste akbil ekranında erken hamilelik şüphesi yazdı :KK1: o günden sonra dedim tamam ben kafayı sıyırmaya başladım..ailemden de uzağım ailemin yanına gittim sırf kafam dağılsın diye 12 saatlik yola..yeni döndüm moralim iyi şuan..çünkü gördüm ki moralsizlik hiçbişey kazandırmıyo insana..inanın buna..boşverin kim doğurursa ne doğurursa doğursun görmezden gelin..nasip sonuçta..bizimde nasibimizde varsa nasılsa olur bugün yada yarın mutlaka olur..herşey Allah'tan..o ol derse olur,olma derse istediğiniz kadar yırtının zaten olmaz..ben 7 defa tüp bebek deneyip bebeği olmayan insan da biliyorum,bebeğin asla olmaz deyip kendiliğinden hamile kalan kadında biliyorum..en basit örneği benim annem..genç kızlığından beri tiroit yani guatr hastası..dahası adetlerini genç kızken iğneyle oluyomuş sadece ve dr lar ona kesinlikle çocuğun olmaz demişler..haşimeto tiroidi var annemde,iç guatr var,vb..ama nolmuş annemin 2 tane kızı olmuş :)) biri benim yani en basit örnek benim varım yanii oldum..o yüzden gönlünüzü ferah tutun arkadaşlar,moralsizlik içine girip asi bi ruha bürünürseniz Allah istediğinizi vermez..bunu bizzat kendim denedim..reyyan arkadaşıma katılıyorum çünkü Allah bizi sınıyo..gene uzun yazdım ama neyse :))
yaz gülüm yazz destan yaz istersenn bu sene bu moraller düzelecek!!!!kilolar gidecek hastalığı tetikleyen herşeyden uzak durulacak veee bebişsizzkalmayacak burdaa:):):):)

pretty9217
3-01-11, 17:01
sardunya35
geçmiş olsun pretty, aramıza hoşgeldin :) ben de yeni öğrendim sayılır pko'lu olduğumu..aslında ilk evlendiğimde yapılan tahlilleri biraz araştırsaymışım LH 16, FSH 6 olduğunu gördüğümde kendime bu teşhisi koyabilirmişim :) ama bebek düşünmüyorduk ve doktorlar da hiç uyarmadılar,düşündüğünde zor olabilir diye :KK43:
en korktuğum şeylerden biri yıllarca korunup,bebek istediğimizde korunmayı bıraktığımızda hamile kalamamak ve zaman kaybetmekti, ve en korktuğum şey başıma geldi her zamanki gibi..1 yıl önce doktoruma demiştim ki "biz şimdi düşünmüyoruz bebek,ama eşimde veya bende bir sorun varsa bilmek istiyoruz,boşuna korunup zaman kaybetmeyelim"ama doktor da bana "bunlar sizde gereksiz yere stres yapar, zamanı geldiğinde muayene olursunuz" demişti.Yani o zaman bile bana pko'lu olduğumu söylememişti ve ben doğum kontrol haplarını içtim..bunu da sırf adetler düzenli olsun ve bende stres yapmasın diye vermiş sanırım..
ben de adet olabilirsem eğer, tahlillerimi yaptıracağım ve tedaviye başlayacağım..bana hangi ilaçları verecek merak ediyorum.umarım tedavimizden olumlu sonuçlar alırız 2011 bizim için iyi bir yıl olsun :)
inşallh canım.çok saol.benim anlamadığım adetlerim düzenli benim.pek kilom da yok,tüylenme vs yok.bunlar hiç iyiye işaret değil mi?

bahar27
3-01-11, 17:01
slm arkadaşlar bende pkoluyum ergenlikten bu yana adetlerim hep düzensizdi.1 yıllık evliyim biz hemen çocuk istemedgimiz için tedaviye başlamadık ama bu sene başlangıç yaptık tedaviye şuan adet söktürücü kullandım adetimin 3.günü tahlil yapılıcak ultrason çekildi pko teşhisi kondu herzamanki gibi.doktor sonuca göre tedaviye başlıcak hepimiz için hayırlısı olur inşllh.stres çok önemli deniliyo ama bugünlerde çok stresliyim çok doldum buda kayınalde yüzünden beni çok kırdı hep içime attım sinir sahibi oldum adetlerim hepten düzensizleşti ve onların gerçek yüzünü eşimde gördügü için görüşmeme kararı aldık böylesi daha hayırlı.inşllh hepimiz bu hastalıgın üstesinden gelirde bebek sahibi oluruz.içinizde pko lı olup bebek sahibi olan varmı?

km0734
3-01-11, 18:01
reyyan
yaz gülüm yazz destan yaz istersenn bu sene bu moraller düzelecek!!!!kilolar gidecek hastalığı tetikleyen herşeyden uzak durulacak veee bebişsizzkalmayacak burdaa:):):):)
inşallahhhhh aminnnnnn..

didemutku
4-01-11, 07:01
gunaydın herkese......

reyyan
4-01-11, 09:01
kızlar haftaya dr gidicem doktorumu değiştiricem ama kararsızım doktor bölümünede baktım ama bana yardımcı olun çokkk ilgilenen bir dr istiyorum bayan olursa iyi olur eşimmm fena bu konuda..:KK34:

didemutku
4-01-11, 11:01
puko olupta kendiliğinden hamıle kalna varmı acaba?bende erkek doktor trafatarıyım sankı erkekler daha ıyı ılgılenıyoalr gıbı bend eyarın farklı bır doktora gıdıcem izin aldım şükür.bakalım sonuç ne olacak

miniii
4-01-11, 11:01
şimdi doktordan geliyorum pko muşum :KK43:((( evlenmemi ve hamile kalmamı istedi doktorum :KK43:(:-)2:

tatliasik
4-01-11, 12:01
bnm de 2 ay önce pko tanısı kondu. 6 aylık evliyim. yasmin ilacı kullanmamı tavsiye etti 3 ay doktor. ama ilk aydan sonra bacaklarımda şişlikler oluştu ve çok ağrım oldu. hatta damarlarımın rengi bile değişti. bnde ilacı bıraktım. tedavi olmak istiyorum ama işinin ehli bir doktor arıyorum. eskişehir yada kütahya , izmir de sizin tavsiye ettiğiniz doktor varmı? özellikle prof. dr. olan birisini arıoyrum. bebek sahibi de olmayı istiyoruz. ama şuanki doktor pek ilgilenmiyor ve memnun değilim.. ve psikolojim malesef çok kötü.. :KK25:

nediyim
4-01-11, 13:01
pretty9217
kızlar glifor,glucopac vs.. şeker haplarını şeker hastası olmayan pkolulara da mı veriyor doktorlar.bilgisi olan varsa yazsın lütfen
evet... zaten pkolular şeker hastası değiller. sadece şeker hastası olma ihtimalleri yüksek olanlar. insilün direncimiz yüksekmiş. bende öyle biliyorum. ama ben şeker hastası değilim ve şeker hapını kullandım. zaten onun içindeki metformin adında ki bir madde bizim ihtiyacımız olan. normalde 3-4 ayda sonuç alındığı söyleniyor. ama ben klomenle şeker hapını 2 ay kullandım ve sonra yumurtalarımda bir değişiklik olmadığı için bırakmıştım. moralim bozulmuştu. 2 ay da hiç bir ilaç içmeden mucizevi bir şekilde hamile kaldım. ve şeker hapına inanıyorum. şuan 2 aylık hamileyim ve sizlerin de olması için hep dualar ediyorum. banada çok zor dediler yumurtaların tembel dediler. çok kafaya taktım ama boşvermeye başladığım anda oldu.allah sizede nasip edicek. ama haplara inanın.ve stresten uzak durun. yaşadım ve söylüyorum.

nediyim
bahar27
slm arkadaşlar bende pkoluyum ergenlikten bu yana adetlerim hep düzensizdi.1 yıllık evliyim biz hemen çocuk istemedgimiz için tedaviye başlamadık ama bu sene başlangıç yaptık tedaviye şuan adet söktürücü kullandım adetimin 3.günü tahlil yapılıcak ultrason çekildi pko teşhisi kondu herzamanki gibi.doktor sonuca göre tedaviye başlıcak hepimiz için hayırlısı olur inşllh.stres çok önemli deniliyo ama bugünlerde çok stresliyim çok doldum buda kayınalde yüzünden beni çok kırdı hep içime attım sinir sahibi oldum adetlerim hepten düzensizleşti ve onların gerçek yüzünü eşimde gördügü için görüşmeme kararı aldık böylesi daha hayırlı.inşllh hepimiz bu hastalıgın üstesinden gelirde bebek sahibi oluruz.içinizde pko lı olup bebek sahibi olan varmı?
selam bahar.. hemen senin moralini düzeltiyim =)) pkoluyum ve 2 aylık hamileyim. sayfa 345 te hamile olduğumu öğrendiğim gün detaylı bir şekilde başımdan geçenleri anlattım. baya uzun bir yazı. istersen oku. gerçekten stresten uzak durman gerektiğini kendine anlat...

miniii
nediyim
evet... zaten pkolular şeker hastası değiller. sadece şeker hastası olma ihtimalleri yüksek olanlar. insilün direncimiz yüksekmiş. bende öyle biliyorum. ama ben şeker hastası değilim ve şeker hapını kullandım. zaten onun içindeki metformin adında ki bir madde bizim ihtiyacımız olan. normalde 3-4 ayda sonuç alındığı söyleniyor. ama ben klomenle şeker hapını 2 ay kullandım ve sonra yumurtalarımda bir değişiklik olmadığı için bırakmıştım. moralim bozulmuştu. 2 ay da hiç bir ilaç içmeden mucizevi bir şekilde hamile kaldım. ve şeker hapına inanıyorum. şuan 2 aylık hamileyim ve sizlerin de olması için hep dualar ediyorum. banada çok zor dediler yumurtaların tembel dediler. çok kafaya taktım ama boşvermeye başladığım anda oldu.allah sizede nasip edicek. ama haplara inanın.ve stresten uzak durun. yaşadım ve söylüyorum.
selam canım dostinex te kullandın mı yan etkisi var mı? ALLAH analı babalı büyütsün bizlerede nasip etsin inşallah AMİNNNNN :KK1:

nediyim
:KK19:
miniii
selam canım dostinex te kullandın mı yan etkisi var mı? ALLAH analı babalı büyütsün bizlerede nasip etsin inşallah AMİNNNNN :KK1:
hayır kullanmadım. dostinex prolaktinle ilgili bir ilaç sanırım. benim sorunum lh ve fsh la ilgiliydi. ve bunun için bir ilaç yok. sadece şeker hapı verilebiliyor. adetlerim zaten düzensizdi ama hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. 5 yıllık evliyim. ilk 4 yıl kendimiz korunduk. 1 yıldırda korunmuyorduk. sonra doktora gittim. zaten pkolu olduğumu biliyordum 3-4 yıl önce öğrenmiştim ama umursamamıştım. doktora gittiğimde ilk olarak şeker hapı verdi. sonrada klomenle devam ettim. 2 ay kullandım. yumurtalarım büyümedi.moralim bozuldu. herşeyi bıraktım. sonra 1 kere adet oldum.ilaçları bırakınca. sonra olamadım. bende yine düzensizlik başladı diye üzülürken 50 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. düşün adet olmam gereken tarihten sonra 20 gün geçti.yinede test yaptırmadım. negatif sonucundan nefret ettiğim için. ama o gün soğan suyuna başlamaya karar vermiştim. çocuk tedavisini bırakıp adet olmaya çalışıyodum. ilaç içmemeye söz vermiştim. kullanmıcaktım. eşim o akşam test almış. hadi yapıyım dedim soğan kürüne başlamadan. inanamadım çift çizgiyi görünce. bidaha yaptım. oda çift. hala inanamıyorum tabi. akşam hastanede olan bi doktor bulduk ve gittik. işte görünce inandım =))) inşallah allah hepinize nasip eder. ama sanırım bunun bi zamanı var. ben artık şeker hapına çok inanıyorum. ve bebiş geliceği zamanı kendisi belirliyo sanırım. allah banada sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin. sizede biran önce karınlarınıza bebek gelmesini....:KK49:

nediyim
reyyan
kızlar haftaya dr gidicem doktorumu değiştiricem ama kararsızım doktor bölümünede baktım ama bana yardımcı olun çokkk ilgilenen bir dr istiyorum bayan olursa iyi olur eşimmm fena bu konuda..:KK34:
doktorun kadını erkeği olmaz tabi ama bende erkek doktorlardan çekiniyorum. benimde bayan doktorum. bana çok umut verici konuşmadı ama hep uğraştı benim için. hiç vazgeçmedi. ve sonuç olarak 2 aylık hamileyim. belki doktorum ,belki ilaçlar ,belkide stres yapmayı bırakmam bu mucizeyi yaşamama sebep oldu.ama oldu... sen nerde oturuyosun? benim doktorum üsküdarda.

reyyan
nediyim
doktorun kadını erkeği olmaz tabi ama bende erkek doktorlardan çekiniyorum. benimde bayan doktorum. bana çok umut verici konuşmadı ama hep uğraştı benim için. hiç vazgeçmedi. ve sonuç olarak 2 aylık hamileyim. belki doktorum ,belki ilaçlar ,belkide stres yapmayı bırakmam bu mucizeyi yaşamama sebep oldu.ama oldu... sen nerde oturuyosun? benim doktorum üsküdarda.
ben karşıdayım canım mecidiyeköyde ve kesinlikle peşimi bırakmayan kararlı ilgili bi doktor istiyorum rabbim seni meleğine kavuşturmuşş ne güzel. hayırlısıyla kucağınada alırsın inşallahhhhhhhhhhhhhh en içten dileklerimle bizeede dua etttt..:KK54:

miniii
4-01-11, 14:01
nediyim
:KK19:

hayır kullanmadım. dostinex prolaktinle ilgili bir ilaç sanırım. benim sorunum lh ve fsh la ilgiliydi. ve bunun için bir ilaç yok. sadece şeker hapı verilebiliyor. adetlerim zaten düzensizdi ama hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. 5 yıllık evliyim. ilk 4 yıl kendimiz korunduk. 1 yıldırda korunmuyorduk. sonra doktora gittim. zaten pkolu olduğumu biliyordum 3-4 yıl önce öğrenmiştim ama umursamamıştım. doktora gittiğimde ilk olarak şeker hapı verdi. sonrada klomenle devam ettim. 2 ay kullandım. yumurtalarım büyümedi.moralim bozuldu. herşeyi bıraktım. sonra 1 kere adet oldum.ilaçları bırakınca. sonra olamadım. bende yine düzensizlik başladı diye üzülürken 50 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. düşün adet olmam gereken tarihten sonra 20 gün geçti.yinede test yaptırmadım. negatif sonucundan nefret ettiğim için. ama o gün soğan suyuna başlamaya karar vermiştim. çocuk tedavisini bırakıp adet olmaya çalışıyodum. ilaç içmemeye söz vermiştim. kullanmıcaktım. eşim o akşam test almış. hadi yapıyım dedim soğan kürüne başlamadan. inanamadım çift çizgiyi görünce. bidaha yaptım. oda çift. hala inanamıyorum tabi. akşam hastanede olan bi doktor bulduk ve gittik. işte görünce inandım =))) inşallah allah hepinize nasip eder. ama sanırım bunun bi zamanı var. ben artık şeker hapına çok inanıyorum. ve bebiş geliceği zamanı kendisi belirliyo sanırım. allah banada sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin. sizede biran önce karınlarınıza bebek gelmesini....:KK49:
SAOL CANIM İNŞALLAH :KK3: BENDEDE YÜKSEK AMA İLK ÖNCE PROLAKTİNİ DÜŞÜRMEK İSTEDİ DOKTORUM İNŞ DÜZELİR.HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.SAĞLIKLI BEBİŞİN OLUR İNŞALLAH CANIM :KK46:

km0734
miniii
şimdi doktordan geliyorum pko muşum :KK43:((( evlenmemi ve hamile kalmamı istedi doktorum :KK43:(:-)2:
mini hormon tahlilini yorumlamıştım hem burda hem diğer topikte..pko sun ve prolaktin düşürücü ilaç alman lazım demiştim..hormon yorumlama konusunda bana güvenebilirsiniz..çünkü 15 senedir hormon sorunum var ve kendim yorumluyorum tahlil sonucu görünce senelerdir..dahası kan sayımı tahlillerinden de anlarım..hemogramdan yanii..
bu arada seni şu konuda da uyarıyım prolaktin düşse de tekrar yükselebilen bi hormon..düşünce bile belli aralıklarla tekrar dr a git ve prolaktin tahlili yaptır..prolaktin yüksek çıktığı sürece hamile kalamazsın + kalsan da düşük riski çok yüksek olur..mesela benimde prolaktin sorunum var ve hamile kalırsam düşük tedavisi başlıycak direkt..

KAYRAM29
slm canlarımm kader arkadaslarım
bana yorum yazanlara cok tesekkur edıyorum sımdıden hamıle arkadasım hayırlı olsun sımdıden allahım bagıslasın
bu arada evet pko o kladar korkulacak bır rahatsızlık degıl belkı ama yıne de ınsan korkuyor ben tedavımın ılk ayında hamıle kalabıldım ama bes ayda sonlandı sadece buda degıl fılm de tek tup kapalı ve cıft rahım oldugum anlasıldı kızlar yanı benı korkutan ve stres yapmama neden olan bır suru sey var neyse ınsallah asarız bunları ve alırız bebıklerımızı kucagımıza

miniii
km0734
mini hormon tahlilini yorumlamıştım hem burda hem diğer topikte..pko sun ve prolaktin düşürücü ilaç alman lazım demiştim..hormon yorumlama konusunda bana güvenebilirsiniz..çünkü 15 senedir hormon sorunum var ve kendim yorumluyorum tahlil sonucu görünce senelerdir..dahası kan sayımı tahlillerinden de anlarım..hemogramdan yanii..
bu arada seni şu konuda da uyarıyım prolaktin düşse de tekrar yükselebilen bi hormon..düşünce bile belli aralıklarla tekrar dr a git ve prolaktin tahlili yaptır..prolaktin yüksek çıktığı sürece hamile kalamazsın + kalsan da düşük riski çok yüksek olur..mesela benimde prolaktin sorunum var ve hamile kalırsam düşük tedavisi başlıycak direkt..
çok saol canım.evet doğru çıktı malesef aynen dediklerini doktorumda tekrarladı :KK43:.evlenmemi tavsiye etti daha yeni iken pko.bide bana bişey söledi kafam çok karıştı estradiol yani süt hormonu 359,7 bunun beyinde iyi huylu kist yapabilceğini söledi 3 ay dostinex kullanmamı hem prolaktini hemde estradiolü düşürmede yardımcı olur dedi.önerceğin bişey varsa sölersen çok sevinirim sanada çok geçmiş olsun canım :2:

pretty9217
4-01-11, 16:01
nediyim
canım cevabın için saol.cuma günü doktora gidecem.gidince söyliyeyim şu şeker ilacını.

pretty9217
kızlar bu 3.ayım klomen de.doktorum son kullanışımız dedi.yumurtalarım gelişiyo,çatlatma iğnesiyle çatlıyo ama olmuyo.klomen kullananlar kaç ay kullandınız ya da kullanacaksınız?

reyyan
km0734
her yazıda bi umut arıyorum napimm:KK70: km0734 canım benim mademmm annıyosunnn ayy benimki ne durumda yani kağıdımda prolaktin 25.78 yazıyor normalmi bu hamileliğe engel mi?