Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tuanatay
26-02-11, 13:02
simiramis
canım akıntıyı bilmiyorum bende öyle bi sorun olmamıştı, ama ilacı kullanırken hep adetli oldugum için pekte anlamıyorum oluyosada..
anladım canım neyse bakalım bekleyıp gorucez umarım senınde tedavın olumlu sonuclanır.

biricik35
26-02-11, 17:02
tuanatay
nıye ayıp olsun canım ıstedıgın yerde cektırırsın arastır bakalım sende.ya bıde bu ırenbe dı dımı senın gıttıgın yer tup bebekle ılgılı hıc ıyı seyler okumadım burda para tuzagı falan dıyolar tup bebek ıcın ama.
canım biliyorsun bazılarının beklentileri çok farklı oluyor ya da hemen iyi sonuç alacaklarını düşünüyorlar.
Ben oraya özellikle gittim, sonuçta bu doktorlar her gün bizim gibi sorunları olan hastalarla karşılaşıyorlar.
Ben doktorumdan çok memnunum çünkü: her soruma düzgün ve uzun cevap veriyor. kendiliğinden bilgilendiriyor, ilgili ve eli de çok hafif....
benim için bunlar yeterli şimdilik.
Sonuçta bu sayfalarda bile herşeyi neredeyse öğrendik ve yapılabilecek alternatifleri kendimiz biliyoruz.
Doktorların deneyebileceği 3-4 yöntem var, onlara yönelmezseler, biz kendimiz bile artık bilinçli olduğumuz için teklif edebiliriz bazı tedavi şekillerini....gerisi zaten bize ya da bizim vücudumuzun tedaviye nasıl cevap verebileceğine bağlı bana göre......

ben elimden geldiğini yaptığımı düşünüyorum, ilaçlarımı düzgün kullanıp kilo ve spora dikkat ediyorum....adetimi düzenledim, şimdi sıra yumurtlama da....Artık gerisini doktorlar değil, Allah bilir..... (şimdi yine tepki alabilirim...yok zaten hep Allah bilir falan diye yazmadan arkadaşlar, tabiki haklısınz!!!!!)

bicim
26-02-11, 19:02
hayal114
kızlar bebek tedavısı oruyodum gonolf kullandım yumurtam buyudu catlamadı adet oldum gıtmedı dogum kontol hapı verdı doktorum ıcınızde GINERA kullanan varmı .yumurtam 4.35 olmus
evet cinera kist attırmak için kullanılan en ağır doğum kontrol hapıdır. 1 ay kullanımı bile kisti parçalar ve yok eder yalnız inanılmaz gerginlik yapan bir haptır
sağlık için katlanıp 1 ay kullanın..sonra yine diğer yumurtlama tedavilerine geçersiniz...

doktorum yumurtlama tedavisinde böyle büyük ve fazla kistlerin oluşabileceğinden bana bahsetmişti..yani hasta bu riski alırsa tedavi uygulanıyor..

MiniEtek
26-02-11, 20:02
iyi akşamlar kızlarr

yaptım süprizimi gizlipastayı içeri soktum o geldi üstünü değiştirdi hemen odasına int sıgara ben hazırlığımı yaptım fotoğraf makınasının vıdeo böl. actım kayda başladım ışıkları kapattım ve seslendim eşime geldi pastanınmumlarını yakmıştımm

aaaa pastamıı aldınnnn dedi çok sevindi pasta almama sonra oturdu masaya notu gördü kapalı olarak aa neden böle hazırlık yaptın dedi aç oku bakalımm dedimm

aaakoşş çatal tabak getir yiyeliimm diyoo

dur dedim bir notu oku okudu sessizce okudu sırıtmaya başladı

mrb babacığım şimdilik annemleyim ama 9 ay sonra kucağında olcam inşallah:) yazısını okudu ve inşallah dedi kalktı sarıldı 1-2 dakika öle kaldı sonra hemen otrdu hadı hadı tabak çatal getır yıyelım çok güzel pasta dedii

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

daha öncelerıde yazmıstım hazırlarsanız benım kocam odun biraz ama çok mutlu oldu içten içe

kaçıncı ayda cınsıyet öğrenıcez falan dedi yıne de değerlerimin düşük olduğunu da söledim çarşambadan beri beni kaç kez korkuttun ben neler çektim senin yüzünden dedim bak sölememenin zararları bunlar dedi pastasını yedi kalktı bırdaha sarıldı 1-2 dak yıne kaldı

ama şimdi hadi bulaşık mak kaldırman lazım ben ykarlara uzanmamlıyım dedimm haddii ne alakası var diyoo allam yaaa ben bu oduncuğu seviyorum yine dee

reyyan
26-02-11, 21:02
canım benim minietek emin ol eşinde çokk fazla sevinmiştir ama gerçekten bazı insanlar duygularını çokyoğun dışarı yansıtamıyor.ne kadar güzel hazırlanmışsın öyle kopya çekicem senden böyle bir güne gelirsem.ailemin yanındayım bugün kardeşimi asker gönderdik sivasa :KK14:çok soğukmuşşş bide baya bi araştırdık %70 i sınıra gidiyormuş dağıtımda canım çok sıkkın zaten hep sıkkındı şimdi bide bunu düşünürüm.Allahım bütünn anakuzularını korusunn

MiniEtek
26-02-11, 22:02
reyyan
canım benim minietek emin ol eşinde çokk fazla sevinmiştir ama gerçekten bazı insanlar duygularını çokyoğun dışarı yansıtamıyor.ne kadar güzel hazırlanmışsın öyle kopya çekicem senden böyle bir güne gelirsem.ailemin yanındayım bugün kardeşimi asker gönderdik sivasa :KK14:çok soğukmuşşş bide baya bi araştırdık %70 i sınıra gidiyormuş dağıtımda canım çok sıkkın zaten hep sıkkındı şimdi bide bunu düşünürüm.Allahım bütünn anakuzularını korusunn
üzülme cnm emınım sende kısa zamanda hamıle kalcaksınn ve daha güzel süprizler hazırlıcaksın

canım benım ıs ark sıvastan adana osmanıyeye gıttı cok rahat orda

reyyan
bu arada soracaklarım gogıllatmıyım buraya sorayım yumurta takibini tam olarak anlatsın tecrübeliler bende bu yola giricem ya merak ediyorum

infanta
reyyan
bu arada soracaklarım gogıllatmıyım buraya sorayım yumurta takibini tam olarak anlatsın tecrübeliler bende bu yola giricem ya merak ediyorum
canım anlatayım mesela bu gün adet oldun 10 gün say yani adetin 10 nuncu günü gitmeye başlıyorsun dr devlete gidiyorsan prezarvatif istiyorlar alttan ultrasyon ile bakıyor ölçüyor falan gün aşırı gidiyorsun yumurtan 20mm ye gelince yan kendiliginden çatlıcak yada çatlatma iğnesi olcan adetin 21 günü progesteron testi yapılıyo yumurta çatlamışmı çatlamamamışmı diye bana bu şekil uygulandı tabi aksaklılar oldu benim adetimin 20 günü 25 mm lik yumurtalarım vardı 1 hafta sonra çatladılar şu an bekliyorum perşembe gebelik testi yapılcak ben bu ay ilk defa klomen kullandım.

infanta
kızlar gebelikte çiğ et yemek yasakmış hastalık yapıyormuş ben bu gün çiğ köfte yedim etli 3 tane yedim inş.bişye olmaz çünkü kendimi biraz gebe gibi hissediyorum ama ilk aylarda anneden fazla bişey almıyormuş bilgisi olan varmı?

Ronya
26-02-11, 23:02
infanta
kızlar gebelikte çiğ et yemek yasakmış hastalık yapıyormuş ben bu gün çiğ köfte yedim etli 3 tane yedim inş.bişye olmaz çünkü kendimi biraz gebe gibi hissediyorum ama ilk aylarda anneden fazla bişey almıyormuş bilgisi olan varmı?
canım çiğ ette toksoplazma diye bir mikrop var
ve bebeğe çok zararlı eğer hamilelik durumun olursa muhakkak test yaptır

ema1
27-02-11, 07:02
Ronya
canım çiğ ette toksoplazma diye bir mikrop var
ve bebeğe çok zararlı eğer hamilelik durumun olursa muhakkak test yaptır
çocukta zeka geriliği yapıyor

tuanatay
27-02-11, 10:02
biricik35
canım biliyorsun bazılarının beklentileri çok farklı oluyor ya da hemen iyi sonuç alacaklarını düşünüyorlar.
Ben oraya özellikle gittim, sonuçta bu doktorlar her gün bizim gibi sorunları olan hastalarla karşılaşıyorlar.
Ben doktorumdan çok memnunum çünkü: her soruma düzgün ve uzun cevap veriyor. kendiliğinden bilgilendiriyor, ilgili ve eli de çok hafif....
Sonuçta bu sayfalarda bile herşeyi neredeyse öğrendik ve yapılabilecek alternatifleri kendimiz biliyoruz.
Doktorların deneyebileceği 3-4 yöntem var, onlara yönelmezseler, biz kendimiz bile artık bilinçli olduğumuz için teklif edebiliriz bazı tedavi şekillerini....gerisi zaten bize ya da bizim vücudumuzun tedaviye nasıl cevap verebileceğine bağlı bana göre......

ben elimden geldiğini yaptığımı düşünüyorum, ilaçlarımı düzgün kullanıp kilo ve spora dikkat ediyorum....adetimi düzenledim, şimdi sıra yumurtlama da....Artık gerisini doktorlar değil, Allah bilir..... (şimdi yine tepki alabilirim...yok zaten hep Allah bilir falan diye yazmadan arkadaşlar, tabiki haklısınz!!!!!)
ya tatlım sen zaten zoru basardın adetlerın duzenlı yumurtada bıgun mutlaka olur.duzenlı bı yasam bızım bu rahatsızlıkta cok onemlı zaten sende elınden gelenı yapıyosun yumurta takıbını yaptır ama gunu gununu tutmuyo bızımkılerın.

ezgi85
27-02-11, 12:02
slm kızlar.ben dün doktora gittim.ilaçlı tedaviye başlamaya karar verdik.beni adetimin 2.günü çagırdı.beni bu süreçte neler bekliyor?tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirim.ulturasyonla mı bakaca 2.gün gidince?genelde 3.günü başlanıyo diye biliyorum ilaca ama 2.gün de başlayanlar var mı?

bicim
27-02-11, 14:02
biricik35

biricik ben de senin gittiğin yollardan yavaş ve emin adımlarla gideceğim yarın kan vermeye gidiyorum tsh ve insülin direncine bakılacak adetlerimi düzene sokup kilo vermek dengeli beslenmek benim de ilk hedefim oldu daha sonra Allah ne zaman verirse bebeğim de olacak çok inanıyorum her şeyin yolunda gideceğine zaten inanmak ve olumlu bakmak her şeyin başında :KK34:

bicim
27-02-11, 17:02
MiniEtek
iyi akşamlar kızlarr

yaptım süprizimi gizlipastayı içeri soktum o geldi üstünü değiştirdi hemen odasına int sıgara ben hazırlığımı yaptım fotoğraf makınasının vıdeo böl. actım kayda başladım ışıkları kapattım ve seslendim eşime geldi pastanınmumlarını yakmıştımm

aaaa pastamıı aldınnnn dedi çok sevindi pasta almama sonra oturdu masaya notu gördü kapalı olarak aa neden böle hazırlık yaptın dedi aç oku bakalımm dedimm

aaakoşş çatal tabak getir yiyeliimm diyoo

dur dedim bir notu oku okudu sessizce okudu sırıtmaya başladı

mrb babacığım şimdilik annemleyim ama 9 ay sonra kucağında olcam inşallah:) yazısını okudu ve inşallah dedi kalktı sarıldı 1-2 dakika öle kaldı sonra hemen otrdu hadı hadı tabak çatal getır yıyelım çok güzel pasta dedii

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

daha öncelerıde yazmıstım hazırlarsanız benım kocam odun biraz ama çok mutlu oldu içten içe

kaçıncı ayda cınsıyet öğrenıcez falan dedi yıne de değerlerimin düşük olduğunu da söledim çarşambadan beri beni kaç kez korkuttun ben neler çektim senin yüzünden dedim bak sölememenin zararları bunlar dedi pastasını yedi kalktı bırdaha sarıldı 1-2 dak yıne kaldı

ama şimdi hadi bulaşık mak kaldırman lazım ben ykarlara uzanmamlıyım dedimm haddii ne alakası var diyoo allam yaaa ben bu oduncuğu seviyorum yine dee

tekrar tebrik ederim :)
çok güzel sürpriz yapmışsın eşine :KK46: okurken diken diken oldu tüylerim..
Maşallah Allah nazarlardan saklasın :nazar:
erkeklere iş yaptırmak çok zordur biliyorum :)
ama zorunlu durumlarda yapacaklar elbet... hayat müşterek...

xelifxx
27-02-11, 20:02
ezgi85
slm kızlar.ben dün doktora gittim.ilaçlı tedaviye başlamaya karar verdik.beni adetimin 2.günü çagırdı.beni bu süreçte neler bekliyor?tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirim.ulturasyonla mı bakaca 2.gün gidince?genelde 3.günü başlanıyo diye biliyorum ilaca ama 2.gün de başlayanlar var mı?
evliysen vajinadan bekarsan karnından bakar cnm .

bicim
27-02-11, 21:02
ezgi85
hangi ilaçtan bahsediyorsun anlamadım? hormon haplarına göre değişir
mesela doğum kontrol haplarına pkos var ise adetin 5. günü başlanır
evliysen çocuk düşünüyorsan klomen tarzı yumurtlama hapı yine adetin 5. günü başlanır. 3-4 aydan fazla kullanılmaz ve 3 ay buhapları kullanıp, bıraktıktan sonra hamile kalanların sayısı fazla forumumuzda böyle arkadaşlarımız var. bu hapların kullanımında sık sık ultrason ile yumurta takibi yapar doktor..
adet söktürmek için progesteron hormonu siklusun 17-18. günü başlanır.
ilaçtan ilaca değişiyor yani..
kanda hormonlara adetin 3-4-5. günlerinde bakılır.
ultrasona da her devrede bakılabilir..

ecrin87
28-02-11, 07:02
biricik35
aynı boydayız ama ben 58 kiloyum. ben o göbek ve bel çevresini eritmek için kavitasyon bile yaptırdım ama zaten hergün spor yapıyorum. bir ara senin kilondaydım bende. hayatımda ilk defa o kiloya gelmiştim ve çok sinirimi bozmuştu....düzgün beslenmeyi yaparsan kas ve su kaybı değil, YAĞ KAYBEDERSİN..BU ÇOK ÖNEMLİ!
bend ehayatımda idefa bu kıloya geldım canım 54-55en fazla haklısın kendme liste yaptım düzgün beslenicem artık yardım için sagol bugun başladım artık

ecrin87
28-02-11, 08:02
Günaydın kızlar hepinize iyi haftalarrr

biricik35
benden de günaydıınnnn

biricik35
ecrin87
bend ehayatımda idefa bu kıloya geldım canım 54-55en fazla haklısın kendme liste yaptım düzgün beslenicem artık yardım için sagol bugun başladım artık
hadi bakalım canım, inşallah verirsin...

ara öğünleri kaçırma: ceviz, meyve, kepekli galeta (1 tane), yoğurt 83-4 KAŞIK)

MiniEtek
28-02-11, 10:02
reyyan
canımben 10. gün gittim yok dedi 15. gün gittim 12 mm dedi 17.gün 16.3 19. gün 21.9 veee çatlatma iğnesi oldum 20. ve 21. gün çalışma oldu 33. gün kanda gebelıkle 62 çıktı değerım

infanta
evet cnm yasak sossıs salam da yememeye çalış ben komagene etsız çiğ köfte yıyom çok güzel

bicim
tekrar tebrik ederim :)
çok güzel sürpriz yapmışsın eşine :KK46: okurken diken diken oldu tüylerim..
Maşallah Allah nazarlardan saklasın :nazar:
erkeklere iş yaptırmak çok zordur biliyorum :)
ama zorunlu durumlarda yapacaklar elbet... hayat müşterek...
evet canım çokk sağolll yapcak yardım edıcek valla ben canımı yolda bulmadım bebeğimi de ne korkularla endıselerle buldum ama yıne sanslıymısım ılk denemede ilk korunmasız ılıskıde yumurta takıbı ve çatlatma iğnesı

benım kendım de sağlıklı beslenmeye çalıştım annemın mevlüdünde okunmus su vardı evde ilişkiden önce kendımde esıme de ıcırdım bırde 2-3 gün önce (yumurtlamadan )

kızlar İNŞALLAH SAĞLIKLA BEBEKLERINIZE KAVUSURSUNUZ

VE İNŞALLAH HEPİMİZDE SAĞLIKLI GEBELİK GEÇİRİRİZ VE BEBEKLERIMIZI SAĞLIKLA KUCAĞIMIZA ALIRIZ

ALLAH HİÇ KİMSEDEN ESİRGEMESİN

BEN ÇOK YALVARIRDIM ALLAH A AKLIMA GEDİĞİ HERAN GÜNDE BELKI ONLARCA KEZ BELKI 2 -3 KEZ

infanta
28-02-11, 11:02
günaydın arkadaşlar umarım güzel bi hafta geçiririz
perşembe günü gebelik testi yapılacak o günü iple çekiyorum ama piskolojikmi bilmiyorum alt karnımda sırtüstü yatınca gerginlik oluyo burda biri yazmışdı bu durum hamilelik belirtisi diye inş.rabbim nasip eder
bu arada annelikle ilgili birsürü kitap aldım hatta kargodan yeni geldi hamilelikle ilgili kitap okuyorum tavsiye ederim :KK66: :KK49:

KolikAnne
Merhaba. Bu başlığı yeni keşfettim. Ben de geçen hafta Pcos'lu olduğumu öğrendim. Adet düzensizliği hiç yaşamadım. Tüylenme vs. gibi problemim de yok. Şuan aşırı kilolu değilim ama sonra 1 yılda 57den 67ye çıktım. Bunun etkisi var mıdır bilemiyorum. Pcos teşhisi konuldu ultrasonla bakılınca ve tahlillerimde de Lh Fsh den yüksek çıktı. Şuan Metformin kullanıyorum. Bu ilacı kullanıp hamile kalan var mı? Umarım hepimiz gönlümüzün muradına kavuşuruz. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin.

:KK71:

moontorrent
kızlar bu gün adet günüm henüz gelmedi kırmızılar ocak 31 di geçen ay şubat 28 de gelir dedim ama henüz yok ay kısaya bakalım 2 gün daha beklerim gebelik testini yaptırırım gelmezse inşallah gelmez tabi sizce geçen 31 ocak olup 28 adet tarihi doğrumu çatlatma iğnesini 12 şubatta oldum 14 gün sonra adet olduğuna göre ne olur cevap verin tabi kist olma ihtimalide göz önüünde tutmak lazımm:nazar: