Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Rady
23-09-08, 22:09
yabangülüm.
canım pko hepimizde var.ayrıca pkolu olup hamile kalanda çok.pkoda prolaktin ve testestoron yüksek çıkıyor..glucophaneyi bende kullandım.pkolulada gizli şeker olabiliyormuş.tabi şekerde yumurtanın gelişimine engel oluyormuş.o yüzden yumurtlamayı sağlayıcı ilaçla birlikte vermiş.bende 2 defa kullandım.stres yapma olumlu düşün.çok şükür çaresiz bi hastalık değil.bizlerde anne olacaz.
canım birşey sormak istiyorum .gerçi doktoruma da sormuştum ama benim sağ overim polikistik görünümde sol over normal.(gerçi orda da çikolata kisti var ama neyse)bütün tahliller normal çıktı.doktorum bana pko değilsin dedi ama ben emin olamıyorum görüntüsü öyle olduğu için.
yani bütün pkolu olan hanımların mutlaka bu testesteronu yüksek mi çıkar

tubişş
24-09-08, 08:09
ozna
bende ne ovaluasyon ne de adet dönemimi bilmiyorum canım ya aman bir ay kullanıyım bakayım belki iiii gelirde sizlere de tavsiye ederim uffff ya bıktım artık bu dertten adet olursun bebiş istediğin için adet olmak istemezsin sonra adet olmazsın hamilede değilsindir bu seferde adet olmadığın için yakınırsın ne bu ya.....
bende senin gibiyim cnm.ne adet olucağım gün belli ne ovülasyon günüm..hatta ovülasyon oluyomu onu bile bilmiyorum.ilaç kullanmasam hiç gelicği yok.her ay ilaçla getiriyorum ki belki kendiliğinden ovülasyon olur die ama 6 aydır bişey yok:KK43:

d.e.s.i.r.e
24-09-08, 14:09
............

d.e.s.i.r.e
24-09-08, 14:09
............

d.e.s.i.r.e
24-09-08, 23:09
.............

Çağla A.
25-09-08, 05:09
radyoloji teknikeri
canım birşey sormak istiyorum .gerçi doktoruma da sormuştum ama benim sağ overim polikistik görünümde sol over normal.(gerçi orda da çikolata kisti var ama neyse)bütün tahliller normal çıktı.doktorum bana pko değilsin dedi ama ben emin olamıyorum görüntüsü öyle olduğu için.
Hayır canım bende pkoluyum ama benim testesteronum normal seviyede. Pko da LH hormonu fsh ın iki katı değerinde oluyor. Bu bir göstergeymiş. Benim fsh ım 6, lh ım 12 çıkmıştı. Yumurtalıklarımın görüntüsü zaman zaman normale dönüyor ama sonuçta bu pko iyileşebilen bir hastalık değil :1no2:

neva_15
25-09-08, 16:09
Ayy ben de çok sigara içiyordum ama yaz tatilinden beri çok azaltmıştım.Bu gün doktora gittim.Yine alttan muayene etti.dominant folikül kistim vardı o yok olmuş.mmlik folikül kistlerim varmış.Çok normal zamanda adetim oluyor. 28. günde adet oldum ama az geliyor dedim.Az gelsin o bir problem değil dedi.Yumurtalar bazen gelişemez o zaman da bu durum olur dedi.Gonaphene başlayacaktık.Gerek yok dedi.Kilo veririm diyorsan hiç ilaçla uğraşmayalım dedi.Yaşın daha çok genç dedi. ay da 7 ay da beklesek olur dedi.Hormon testimi yaptıracaktım ancak pazartesiye çıkar dediler.Ben de cumartesi şehir dışına çıkacağım diyince bayram dönüşü gel dedi.Bayram dönüşü de fsh ile lhye bakacak.Alttan baktığında ovulasyon oluyor demişti.Bakalım bayram dönüşü ne olacak.Kilo verene kadar korunun dedi.Ben de öyle yapacağım.Çoğu kadında sırf kilo verince bile düzeliyormuş.Bana verdiği glucophage isimli ilaç bana 7 günde 5kg verdirdi.Kilo verdiğimi söyleyince ilaç kullanmayalım kilo ver bakalım olmazsa o zaman deneriz dedi.

xçiğdemx
25-09-08, 17:09
slm kızlar bne 5yıllık evlıyım veılk yıllaırndna berı sueklı doktora gıdıyorum pkoyum bnede en yapcagımı saasırmıs durumdayım 2kez asılama 1kez tup bebk yaptırdım sonuc olumlsuz suan da yın eyumurta gelıstırıcı ılac kullanıyorum catlataam ınesı falan ya arkadasla okdara cok kullandımkı artık alıstım olmayıncadaa kafama takmıyorum sıkayetım adet duzensızlıgı yumurtlama bozuklugu falan ıste allahtan ılaclarla yumurta ıyı uretıyom ya kısmet gealıba bu ıskler bırazda

delireaz
25-09-08, 19:09
d.e.s.i.r.e
tabiki var cnm yaa sigaranın neye zararı yokki. bizimki bi yumurtlama problemi ve sigara içerek işleri daha da zorlaştırıyoruz. yumurta kalitemizi sigara içerek daha da düşürüyoruz umarım sende bende bırakrız:Saruboceq:
Arkadaşlar, doğum kontrol hapı gibi pkos tedavisinde kullanılan ilaçlarla birlikte sigara kullanımı, özellikle de 35 yaş üstünde olanlarda, derin ven trombozu (bacaktaki derin toplardamarlarda pıhtı oluşumu) adı verilen bir duruma sevep verebiliyor, ve bu pıhtı yerinden kopup akciğerdeki damarları tıkayabiliyor (pulmoner emboli). Bu durum da ölümcül olabiliyor. Aman diyeyim, sigarayı bırakın.
Ki sigara aynı zamanda yumurtalıklara da zarar veriyor ki bu da hamile kalma ihtimalini oldukça azaltıyor. Değmez mi bebişler için, sağlığınız için bu zıkkımı bırakmaya?

delireaz
25-09-08, 19:09
radyoloji teknikeri
Canım, pko (polikistik over) ve pkos (polikistik over sendromu) farklı şeyler. Ultrasonda polikistik over görüntüsüne, eğer adet yokluğu tüylenme gibi belirtiler ve hormonlarında bir bozulma eşlik etmiyorsa bu duruma pko deniyor ve üreme çağındaki kadınların %20'sinde mevcut. pkos'da ise, tüylenme, adet düzensizliği, alındaki saçların dökülmesi ve aknelenme gibi bir çok belirtinin yanında, birden fazla hormonun düzeyi de normalin dışında oluyor, hastalığın temelinde insülin direnci gibi mekanizmalar da yattığından, pkos hastalarında şeker hastalığı, kolesterol, hipertansiyon gibi hastalıklara büyük bir yatkınlık oluyor, ve belki de en önemlisi de hamile kalmak oldukça zorlaşıyor.

Doktorun, hormon değerlerini ölçtükten sonra pkos olmadığını söylediyse, ona güvenebilirsin.
İçini ferah tut, iyi haberlerini bekliyoruz.

Ah, bir de, kilo vermek (bu hamile kalmak ve hastalığın sebep olduğu şeker, hipertansiyon risklerini azaltmak için çok çok çok önemli), sigarayı bırakmak sağlıklı beslenmek gerçekten yararlı olmakta.

d.e.s.i.r.e
25-09-08, 20:09
[............

kukuleta
25-09-08, 20:09
selam herkese:1no2: 1 yıldır duphaston kullanıyordum; kiloma da dikkat ediyordum geçen ay doktorum bi takım testler yatıktan sonra bir ay ilaçsız bakalımnolcak dedi..umutluydm karnım ağırcak diye ama olmadıbenneyaptımki moralim sıfır..ilaca tekrar başladım umarım bir gün bu pko hepimiz için biterkaydirigubbakcemile5:enbuyukkk:

kanada
25-09-08, 21:09
arkadaşlar bende pko luyum. 9 yıllık evliyim oğlum var(5, yılımda oldu tabii ki uğraşarak) 4 yaşında. 3-4 aydır yasmine i bırakmıştım. belki hasbel kader bir bebek daha tuttururuz diye ama bu ay bir sivilce bastı yüzümü inanamazsınız. ayrıca 1 aydırda adet görmedim. test yapmayada elim varmıyor. ne yapsam ilacı bıraktığım içinde acayip saçlarım dökülüyor. yani haşat vaziyetteyim. aynaya bakmıyorum bile 1 aydır. az biraz da kilom var (158 boya 62 kiloyum) hayırlısı hepinize kolay gelsin

Sevgimiz...
26-09-08, 10:09
Kızlar aranızada hayıt tohumunu deneyen var mı? Hormonları düzenlediği söyleniyor, bende pkoluyum, yeni başladım içmeye...

bebito
merhabalar arkadaşlar 4 ay önce bende de pkos tespit edildi diane 35 kullanıyorum 3 aydır ama bu ay adetim hap kullandığım halde gecikti hep hap bitiminin 5 . günü başlardı bugün 7. gün hala adet olmadım çok korkuyorum napmam gerekiyo böyle olan var mı aranızda :a015:

s&g
slm kızlar bende de var pocs ben 3 yıllık evliyim 2 yıldır beri uğraşıyorum 1.defa aşılama yaptırdım ayrıca eşimde de problem var benim şimdi 2.aşılamayı yaptırdım bayramdan sonra belli olacak sonuç inş. tutunmuştur benim hiç umudum yok artık allahım ne olursun geçsin artık bu hastalık

EU1
26-09-08, 13:09
ben çok üzülüyorum durumuma çocuğum olmayacak diye yiyip bitiriyorum kendimi doktora falan da gitmicem artık yeter

keops35
26-09-08, 15:09
Sevgimiz...
Kızlar aranızada hayıt tohumunu deneyen var mı? Hormonları düzenlediği söyleniyor, bende pkoluyum, yeni başladım içmeye...
canım,ben kullanmadım henüz ama kesinlikle kullanmayı düşünüyorum.çünkü son kontrolümde doktoruma sormuştum,hayıtı hastalarına kullandırdığını söyledi.kendisi çok tecrübeli ve çok başarılı bir doktor,ona çok güveniyorum.
ben kaybettiğim bebeğime gonaphene ile hamile kalmıştım,o yüzden şimdilik yine onu deneyeceğim.tekrar hamile kalıp sağ salim kucağıma alabilirsem de hayıta başlamayı düşünüyorum.

bebito
26-09-08, 17:09
arkadaşlar bana cevap verecek yok mu aranızda !!! bu arada amile kalamamak da cok kötü kalıp kaybetmek de ... Allah hepimize şifa versin ....

d.e.s.i.r.e
27-09-08, 21:09
...........

d.e.s.i.r.e
27-09-08, 21:09
......]

yasemennnn
29-09-08, 09:09
offff bende pkoluyum veee bütün belirtilerini taşıyorum maleseffff tüp bebeğe başladık bakalım tathliller yapıldı ama eşim dışarıda iki kez daha tatlil yaptıracak inşallahh herşey yolunda gider hatta tüp bebeğe bile gerek kalmadan hamiş haberini müjdelerim ilk önce sizlere daha sonra eşimeee :))))) allahım isteyen herkeze meleğini gönderrr

Perisa
4-10-08, 04:10
Slm kizlar,
ben perisa araniza yeni katildim.uzun zamandir takip ediyorum bu formu...
Bende pokluyum.

hic boyle bi sorun falan yoktu bende.4 yillik evliyim.dogum kontrol ilaclarini burakinca oldu.Simdi Meformin 500 mg aliyorum gunde iki adet.4 ay oluyor.Kilo problemimde oldu diyete basladim.Cildim cok guzeldi eskiden.Simdi ergen delikanlilar gibiyim.:KK43:((

Allah hepimize sifa versin amin......

zeliS_09
4-10-08, 15:10
mrb arkiler.. bende aranıza yeni katıldım.bende pkoluyum.ama sadece adet düzensizligi baska belirtiler yok. dr.gittim kac kez normall dedi. 4. kez gittigimde pko cıktı.yumurtalıklarım tembel miş. progestan hapı verdi doktor..:1 senelidir cocuk istememize ragmen olmuyo:1no2:.korkuyorum hiç olmayacak die:1no2:senağlama napmam lazım benim durumumda olan varmı?* bu hapı kullanan varmı bana yardım edin

keops35
4-10-08, 16:10
zeliS_09
mrb arkiler.. bende aranıza yeni katıldım.bende pkoluyum.ama sadece adet düzensizligi baska belirtiler yok. dr.gittim kac kez normall dedi. 4. kez gittigimde pko cıktı.yumurtalıklarım tembel miş. progestan hapı verdi doktor..:1 senelidir cocuk istememize ragmen olmuyo:1no2:.korkuyorum hiç olmayacak die:1no2:senağlama napmam lazım benim durumumda olan varmı?* bu hapı kullanan varmı bana yardım edin
canım,bu ilaç hamilelikte düşük riskine karşı,hamilelik öncesinde de sanırım gebelik oluşursa sağlam tutunsun diye veriliyor.ben de pko kaynaklı infertilite tedavimde kullandım,ilk ayda sonuç aldım.hatta bebeğim o kadar sağlam tutunmuştu ki yaşamı durduğu halde düşmedi, 2-3 hafta en ufak bir belirti vermeksizin içimde kaldı.
bu işte korkuya ve strese yer olmamalı.ben belki de yüksek moralim sayesinde çok çabuk sonuç aldım.şimdi kürtaj sonrası toparlanma sürecim biter bitmez ilaçlarıma başlayacağım ve inşallah yine kısa sürede sonuç alacağım.buna yürekten inanıyorum,sen de moralini daima yüksek tut. :lepi: Rabb'im en kısa zamanda sağ salim meleğine kavuştursun...