Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merve_041
5-01-09, 09:01
gozdenc
pkolu kızlar
tedavi oldunuz mu?ne kadar sürede iyi bir sonuç aldınız veya alabildiniz mi??????????
ya pko ne ?fisfisfisfisfisfis

falanist
5-01-09, 09:01
merve_041
ya pko ne ?fisfisfisfisfisfis
polikistik over, yumurtalıklarda milimetrik boyutlarda küçük kistler (içi su dolu kesecik) olması.

yadel
5-01-09, 11:01
skygirl
Arkadaşım inanki seni çok iyi anlıyorum.Ameliyat olma olasılığın yokmu yani böyle nereye kadar ben Ankara da yaşıyorum eğer imkanın varsa sana buradan doktor ve hastane tavsiye edebilirim.Birde sana tavsiyem bir psikoloğa git en azından psilolojik sıkıntıların için tedavi olmalısın çünkü bu psikoloji bir süre sonra evliliğini ve hamileliğini de etkiler.Dilerim sıkıntıların en kısa zamanda son bulur Allah yardımcın olsun arkadaşım.Ve bebek haberlerini alırız buradan inşallah yakında.:CüvCüv:
nasıl bi ameliyat yapılıyoki buna bana hiç böyle bişey demediler ilk bahara tüp bebek düşünüyoz işin acıkcası ondada başarılı olucamı sanmıyorum ank tanıdık yok tatlım oyüzden istanbula gitcez hayırlısı allahtan mevlam yar ve yardımız olsun

suzanella
5-01-09, 16:01
skygirl
Arkadaşım bende PKO hastasıydım büyük kızımın doğumundan 1 sene sonra kistler oluşmaya başladı tedavi oldum.Daha sonra tekrar çocuk sahibi olmak istedim fakat olmadı çünkü yine kistlerim vardı ve PKO olduğumu öğrendim.Doktorum önce ilaç tedavisine başladı ama sonuç alamadım hormon tedavisi gördüm.Hormon değerlerim düşünce de yumurta çatlatma iğnesi oldum.İkinci iğne denemesinden sonra da ikinci kızıma hamile kaldım.Doktorum bana hamileliği çok fazla düşündüğüm için sıkıntı yarattığımı ve vücudumun bu yüzden hamileliği kabul etmediğini söyledi ve stresimi azaltırsam daha rahat hamile kalacağımı söyledi ve ben doktorumu dinledim.Eşimle tatile çıktık ve ben hamile kalamama fikrini kafamdan attım ve 1 aysonrada hamile olduğumu öğrendim.Sana da tavsiyem asla hamile kalma fikrine takılıp kalma ne kadar rahat olursan o kadar çabuk sonuç alırsın tabii doktorunun tedavisi ile birlikte.Umarım bebeğini en kısa zamanda kucağına alırsın.Allah isteyen herkese evlat sevgisi tattırsın.:KK46::ecrin_bebek:
canım senin gibileri duyunca çok mutlu oluyorum ..inşallah biz de görürüz o günleri..

divinity
5-01-09, 17:01
:dilcikar: .....................:dilcikar:
anladın sen onu

skygirl
5-01-09, 20:01
suzanella
canım senin gibileri duyunca çok mutlu oluyorum ..inşallah biz de görürüz o günleri..
İnşallah arkadaşım inşallah sende en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın ve buradan haberlerini bizlere duyurursun.Canım allah yardımcın olsun.:CüvCüv::enbuyukkk:

skygirl
5-01-09, 20:01
yadel
nasıl bi ameliyat yapılıyoki buna bana hiç böyle bişey demediler ilk bahara tüp bebek düşünüyoz işin acıkcası ondada başarılı olucamı sanmıyorum ank tanıdık yok tatlım oyüzden istanbula gitcez hayırlısı allahtan mevlam yar ve yardımız olsun
İnşallah canım tüp bebek de başarılı olursun.Bence olumsuz düşünme ne kadar iyi düşünürsen o kadar iyi sonuç alırsın.Moralini hep iyi tutmalısın eşinin desteğide çok önemli Allah yardımcın olsun.:KK46:

yadel
5-01-09, 21:01
skygirl
İnşallah canım tüp bebek de başarılı olursun.Bence olumsuz düşünme ne kadar iyi düşünürsen o kadar iyi sonuç alırsın.Moralini hep iyi tutmalısın eşinin desteğide çok önemli Allah yardımcın olsun.:KK46:
çok saol canım iyi dileklerin için bu yolda mücadele veren herkesin allah yar ve yardımcısı olsun

dilek_dilek
5-01-09, 23:01
pcolu arkadaşlar ben 1,5 yıllık evliyim pcos yüzünden aylarca regli olamıyordum dr.a gidiyodum adet söktürücü veriyolardı sonraki ay tekrar aynı şeyler bu arada korunmuyodukta,ben hep burda yazanları okudukça yok ya olmaz diyordum eşimde aynı şekilde ümidi kesmişti hiç tedavi olmadım hatta 15 gün önce adet söktürücü ilaç kullandım hala adet olmayı bekliyodum bugün gögüslerim acıyodu ve uçları şişti hiç ümidim yoktu ama hadi bi test yapiyim dedim hamileyim:) lütfen kafanıza takmayın oluruna bırakın..isteyen herkesin aynı duyguyu yaşaması dileğiyle :)

merrve
6-01-09, 15:01
slmlar bugün dr a gittim hormonel bozukluğum vardı bana ilaçla geçmez bu dedi genetikmiş bu tür hastaların tuylenmesi kilo alımı bide yumurtlama ayı daha uzun dedi pikoya benzer bi isim söyledi bide.şimdi bnim demi hamile kalmam zor olacak bu dediğiniz hastalığı ilk defa duyuyorum tam olarak açılımı ne belirtileri nelerdi

suzanella
dilek_dilek
pcolu arkadaşlar ben 1,5 yıllık evliyim pcos yüzünden aylarca regli olamıyordum dr.a gidiyodum adet söktürücü veriyolardı sonraki ay tekrar aynı şeyler bu arada korunmuyodukta,ben hep burda yazanları okudukça yok ya olmaz diyordum eşimde aynı şekilde ümidi kesmişti hiç tedavi olmadım hatta 15 gün önce adet söktürücü ilaç kullandım hala adet olmayı bekliyodum bugün gögüslerim acıyodu ve uçları şişti hiç ümidim yoktu ama hadi bi test yapiyim dedim hamileyim:) lütfen kafanıza takmayın oluruna bırakın..isteyen herkesin aynı duyguyu yaşaması dileğiyle :)
dilekcim tebrikler!! inşallah sağlıkla kucağına alırsın canım..benim annem de pco luydu ama o dönemlerde ultrason bile yoktu ve hastalık tam olarak tanınlanamıyordu. annem de bana senin gibi tedavisiz hamile kalmış.
buarada dün bi hayal kırıklığı yaşadım kan testim başkasınınkiyle karışmış önce hamilesin dediler sonra değilsin dediler eski türk filmlerindeki gibi oldu yani :bbo:

suzanella
mervecim sen pco diil de başka biişi miymiş yani??

yanar
6-01-09, 22:01
arkadaşlar öncelikle hepimize gecmiş olsun ben dün pko lu olduğumu öğrendim ve bugün glucophage başladım ama bende mide bulantısıda ishalde yapmadı ama iştah gitti gibi acaba bu ilaç bana etki etmedimi yada ben ne zaman etkisini görür zayıflaya başlarım doktorum 15 kilo vermem gerektiğini söledide...

sudeyoncaa
suzanella
dilekcim tebrikler!! inşallah sağlıkla kucağına alırsın canım..benim annem de pco luydu ama o dönemlerde ultrason bile yoktu ve hastalık tam olarak tanınlanamıyordu. annem de bana senin gibi tedavisiz hamile kalmış.
buarada dün bi hayal kırıklığı yaşadım kan testim başkasınınkiyle karışmış önce hamilesin dediler sonra değilsin dediler eski türk filmlerindeki gibi oldu yani :bbo:
ayy cnmm olurmu öyle şey ne tuhaf hey Allahım yaa :KK43:(

sudeyoncaa
yanar
arkadaşlar öncelikle hepimize gecmiş olsun ben dün pko lu olduğumu öğrendim ve bugün glucophage başladım ama bende mide bulantısıda ishalde yapmadı ama iştah gitti gibi acaba bu ilaç bana etki etmedimi yada ben ne zaman etkisini görür zayıflaya başlarım doktorum 15 kilo vermem gerektiğini söledide...
cnm daha bugun başladıgını söylüyosun bismillah dur bakalım 2-3 gün sonra anca gösterir etkisini. Bende yaklaşık 1 ay olcak kullanalı iştahımda kesilde ishalde oldum mide bulntısı az oldu.. 3kg verdim şuanda.. benim ivin en önemlisi adetim düzene girsin inş..

yanar
cvp için teşekkürler sudeyonca ama cok tedirginim merak ediyorum allah sağlık versin herkeze.

sudeyoncaa
amin cnmm aminn hepimizin derdi aynı inş. Allahım hayırlıyla versin. senin kg ne kadar? benim 60 dım 57 oldum

yanar
benim boy 1.70 kilo 80 ve 15 kilo vermem lazım mış tam olarak düzene girmem için:KK43:

sudeyoncaa
hımm ben inanaıyorum bu hap işe yarar bende acayip ishal yaptı halada ishalim iştahımda yok 1 ayda 3 kg da gayet iyi bence verirsin merak etme bu hap çok güzel... Ama şunada inanıyorumki nasip kısmet olduktan sonra Allahım istedikten sonra kg da olsa oluyo çevremde cok tanıdıgım var kg lular ve hamileler inanki. Bazen biyorum demekki kg da bahane değil aslında hamile kalmaya onları görünce..

yanar
dilerim sende en kısa zamanda bebeğin ucup gelir kuçağına yolunda başındayız.bu arada hastalanmadığım için vücut ödemde yapıomuş allah şifasız hastalıktan korusun bizi.

lücian
7-01-09, 12:01
sudeyoncaa
cnm daha bugun başladıgını söylüyosun bismillah dur bakalım 2-3 gün sonra anca gösterir etkisini. Bende yaklaşık 1 ay olcak kullanalı iştahımda kesilde ishalde oldum mide bulntısı az oldu.. 3kg verdim şuanda.. benim ivin en önemlisi adetim düzene girsin inş..
cok guzel bende baslayalı 1 hafta oldu iştah felan kesılmedı hala hopur hopur yıyorum delikafadulden mıde bulantım var ama ustume almamaya calısıyorum acaba gercvekten bende bu ılacla kılo verebılırmıyımsırnaşık şey

banu13
7-01-09, 18:01
selam kizlar ben 35-37 bazen 27 gibi gunlerde adet oluyorum.sizce benim adetlerim duzenli mi?bir de pko lu oldugunuzu nasil ogrendiniz?cevaplarinizi bekliyorumm

banu13
7-01-09, 19:01
ya kizlar yok mu cevap verecek

yanar
pko lu olanlar yani benim gibi bilidiğim kadarıyla 3 ay kadar bile olmadığı oluyor yumurtlama oluyor ama catlamıyor bunun içinde regli göremiyoruz ama söledğin gibiyse zannetmiyorum pko lu olduğunu ama mutlaka dr gidip bi ultrasonla ve bazı testlerle bunu öğrenebilirsin.umarım böle bi rahatsızlığın yoktur canım.

banu13
yanar
pko lu olanlar yani benim gibi bilidiğim kadarıyla 3 ay kadar bile olmadığı oluyor yumurtlama oluyor ama catlamıyor bunun içinde regli göremiyoruz ama söledğin gibiyse zannetmiyorum pko lu olduğunu ama mutlaka dr gidip bi ultrasonla ve bazı testlerle bunu öğrenebilirsin.umarım böle bi rahatsızlığın yoktur canım.
canim cok tesekkur ederim cevap verdigin icin.benim adetim cok duzensiz gerci dr agittigimde belli olur mu bilmiyorum muayene oldum ama boyle bisi demedi.bakinca belli olurdu dimi?

falanist
banu13
selam kizlar ben 35-37 bazen 27 gibi gunlerde adet oluyorum.sizce benim adetlerim duzenli mi?bir de pko lu oldugunuzu nasil ogrendiniz?cevaplarinizi bekliyorumm

mutlaka doktora görünmeni öneririm. pko da her zaman kilo, tüylenme vb görülmüyor, sadece adet düzensizliği de olabiliyor. ya da adet düzenli olduğu halde de pko olunabiliyor o yüzden belirtilere bakıp, bende şu şu şu yok o yüzden değilimdir ya da bende hepsi var kesin pko yum denmemeli

keops35
7-01-09, 20:01
banu13
canım,bende de boş geçen ay hiç olmadı,en fazla 13 gün gecikme yaşadım ama pko'luyum.ben pko'lu olduğumu vajinal ultrason (karından bakılan ultrasonda karındaki yağ tabakası kistlerin görülmesini engelleyebiliyormuş) ve adetimin 3. ve 22. günlerinde yapılan hormon testleriyle öğrendim.
benim en büyük sorunum hamile kalamamaktı,tedavim çok çabuk sonuç verdi,darısı başınıza...

banu13
7-01-09, 20:01
kizlar cok tesekkur ederim.bi dahaki adet donemimde gideyim bari tahliller icin.ins kotu bisey cikmaz.

balaban
8-01-09, 07:01
slm arkadaşlar bende pko luyum ve 8 aydır tedavi görüyorum ayrıca bebek istiyorum kısaca bahsedeyim 6 ay ilaç tedavisi oldum çok düzene girdi günlerim ama gebelik oluşmadı doktorum rahim filmi isteyeceğim dedi ama önce iki ayda çatlatmayla yumurta takibi yapalım olmazsa filmi çekeriz dedi aranızda bunu deneyen varmı bana acil cevap verin lütfen

balaban
8-01-09, 07:01
ya bide bişey soracam doktorum bana klomen ve progestan ilacı versi klomeni 5 gün içeceğim sonra hemen arkasından 7 gün estrofem diye bi ilaç var onu içeceksin dedi ama progestanı tarif etmedi eczaneden alırken eczacı üstüne günde iki defa yazdı ama prospektüsünü okuyunca 17. günde kullanılmaya başlanır yazıyodu doktoruma ulaşamadım iki gün soramadım acaba sizlerden kullanan varmı hemen başlayacakmıydım ki yarında kontrole gidecem yumurta takibi için eğer kullanmam gerekiyorduda kullanmadıysam ve gelişmediyse yumurtalarım çok üzülecem yaa bişey yazın nolur

iremm24
8-01-09, 10:01
Canım Progestan zaten adetin 15-16 veya 17.gününde başlanıyor,endişelenme.Progestan yumurtayı geliştirmez,için rahat olsun.

iremm24
8-01-09, 10:01
YILBT
Keops bana da cevap yazarsan sevinirim. Bende pkoluyum dr. glucophage diye bi ilaç verdi günde 1 kez 850 mg alıyorum inşallah en kısa zamanda sonuç verir. Sen hemen sonuç aldığını söylüyorsun. Ne kullandın günde kaç adet alınıyor? Benim tek glucophage işe yarar mı diye tereddütlerim varda?:eek:
Canım;doktorlar Glucophage'a mucize gözüyle bakıyor.Artık pko nun olmazsa olmaz ilacı.Tek başına bile çok sayıda kişinin gebe kalmasına yetiyor.Sen ilacını düzenli kullan.Günde 1 defa 850mg en düşük doz.Genellikle bu dozla başlanıp,bünye alışınca günde iki defa almaya başlıyorsun.En az 3 ay düzenli kullanmalısın.Bende kullanıyorum ilk başta mide bulantılarım oldu ama şu an iyi gidiyor.Rabbim hepimizi kısa zamanda meleklerimize kavuştursun.

tbay48
8-01-09, 15:01
merhabalar..ben de pko'luyum..ben evlenmeden önce yılda 3 veya 4 kez adet olurdum.bir süre doğ kont hapı kullandım.sonra evlendim, ilk yıl korunduk (tabii boşa korunmuşuz!) sonra bebek istedim ama adet görmüyordum.17 ay bekledim.bu arada istanbulda 13 doktora gittim (5 profesör).ve sonunda glucophage ile hamile kalabildim.(bu arada bir bebeğim de karnımda öldü).glucophage müthiş bizim için.detayları öğrenmek isteyenlerle paylaşabilirim.şu an yine pko belirtilerim devam ediyor.mesela 2 aydır adet olmadım ve kilo alıyorum.2,5 yaşında kızım.yani pko bir yaşam biçimi, ve asla gitmiyor ....

ceylan83
tbay canım bebeğini allah bağışlasınnnn
17 ay sonunda bebişine kavuşmussun ne güzeeellll
peki canım d.kontrol ilacını bıraktıktan sonra ne kadar zamanda bir geliyodu adetin hormonların nasıldı özel bişiyler yaptınmı bebiş içinnn

cevaplarsan sevinirim canım

ceylan83
bide klomen falan kullanmışmıydın tedavi sürecinde canım etkileri neler oldu

elmaninsapiarmutuncekirdegi
8-01-09, 21:01
kızlar pko lu olduğumu 26 yaşımda,ağrılarla hastaneye gidip ameliyata alınınca öğrendim.6cmlik kist aldılar sağ overden.6 ay sonra evlendim ve 9 ay doğum kontrol hapı kullandım tekrar büyümemesi için.bırakınca hemen hamile kaldım.ikinci bebeğimde,yine ağrılarım için doktora gitmiştim.doktorum kistlerin çoğaldığını ya bebek istiyosak hemen başlamamızı ya da yine doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.bebek istediğim için klomen kullandım ve hemen hamile kaldım.bu günlerde tıpkı ameliyat olduğum günlerdeki ağrıları çekiyoum.işin tuhafı yıllardır aynı kioda olmama rağmen şu an sürekli açlık hissi duyuyorum ve 7 kilo aldım.kesin tuhaf bişeyler var yine .yarın doktoruma gidicem.hayırlısı.şunu söylicem asla karamsarlığa düşmeyin.pko lu olmak çocuğunuzun olmasına angel değil.kısmette varsa herşey olur.umudunuzu yitirmeyin

tbay48
9-01-09, 07:01
d.kontrol hapını bırakınca yine 3-4 ayda bir adet oluyordum.ilk önce klomen ile yumurtlama sağlandı.(ama günde iki tane alınca yumurtam olmadı, ertesi ay günde 4 tane alınca yumurta oluştu).hemen hamile kaldım ama 8 haftalıkken öldü.kalbi atıyordu.sonra bıraktım.umudum da kalmamıştı.o esnada 3 yıllık evli olmuştuk artık ve kimseler anlamıyordu beni.sonra glucophage içmeye devam ettim.sadece glucophage ile adetlerim düzenlenmişti.ve hiçbir ekstra ilaç içmeden hamile kaldım.o ay nasılsa adetim gecikmiştir diye bakmamıştım bile, ama klomen kullanmaya başlamayı düşünüyordum.tabii klomen için adet omak gerekiyor.o nedenle bi baktım test pozitif.hamilelik boyunca 4,5 ay glucophage içmeye devam ettim.ayrıca aspirin de alıyordum.dediğim gibi şimdi kızım 2,5 yaşında.yeni bir bebek düşünmğyorum ama adet de olmuyorum.en son ekimde olmuştu :))) şişiyorum stresteyim ama napıyım.pkos en kolay çözülebilen infertitilite sebebi.nolur üzülmeyin.

balaban
9-01-09, 07:01
iremm24
Canım Progestan zaten adetin 15-16 veya 17.gününde başlanıyor,endişelenme.Progestan yumurtayı geliştirmez,için rahat olsun.
cnm çok sağol valla için rahatladı kaç gündür yıkılıp duruyodum kendi kendime :dance: inşallah bugünde doktordan güzel haberler alırım ve inşallah hepimiz bebeklerimizi kucağımıza alırız sevgiler:Saruboceq:

esra06
9-01-09, 08:01
arkadaşlar hepinize geçmiş olsun . bende pco luyum.hemde ergenliğin ilk dönemlerinden beri.yaklaşık 5 sene ilça tedavisi gördüm ama geçmedi.sıkıldım bıraktım sonra kendi kendine düzene girdi. burdan öğrendiğim kadarıylada hayıt suyunu içtim ama bu aralar içmeyi bıraktım. şimdi 6 aylık eliyim ve evlendiğimden beri adetlerim düzensiz günü gelince oluyorum ama ara ara kanama ve ara ara kahve rengi lekeler halinde. geçen hafta dr. giitim pco lar göründü yine yani daimi misafirlerim.gerçi dr. beğenmedimde ben ondan daha fazla bilgi sahibiydim bi d.kontrol hapı verdi hemde hormon testi yapmadan beni tatmin etmedi yani.şimdi aktardan yeni bi karışım aldım hafize sultan karışımı ve 40 bitkiden yapılmış bi konsantre aktar çok ii tanıdığım güvendiğim biri kesinlikle faydası olur diyo .yumurta tembelliğinden tutun iltihaba, kapalı kanallara sancılı adetlere.... daha dün başladım bu ay sonu eski dr. gitcem bakalım o zamana kadar bunlar bende ne gibi etki edecek. allah hepimize şifa versinn umudunuzu yitirmeyin.çok konuştum ama son bişey daha benim ailemde pco lu olup tedavisiz hamile kalanlar var.

qadife
9-01-09, 09:01
esra06
arkadaşlar hepinize geçmiş olsun . bende pco luyum.hemde ergenliğin ilk dönemlerinden beri.yaklaşık 5 sene ilça tedavisi gördüm ama geçmedi.sıkıldım bıraktım sonra kendi kendine düzene girdi. burdan öğrendiğim kadarıylada hayıt suyunu içtim ama bu aralar içmeyi bıraktım. şimdi 6 aylık eliyim ve evlendiğimden beri adetlerim düzensiz günü gelince oluyorum ama ara ara kanama ve ara ara kahve rengi lekeler halinde. geçen hafta dr. giitim pco lar göründü yine yani daimi misafirlerim.gerçi dr. beğenmedimde ben ondan daha fazla bilgi sahibiydim bi d.kontrol hapı verdi hemde hormon testi yapmadan beni tatmin etmedi yani.şimdi aktardan yeni bi karışım aldım hafize sultan karışımı ve 40 bitkiden yapılmış bi konsantre aktar çok ii tanıdığım güvendiğim biri kesinlikle faydası olur diyo .yumurta tembelliğinden tutun iltihaba, kapalı kanallara sancılı adetlere.... daha dün başladım bu ay sonu eski dr. gitcem bakalım o zamana kadar bunlar bende ne gibi etki edecek. allah hepimize şifa versinn umudunuzu yitirmeyin.çok konuştum ama son bişey daha benim ailemde pco lu olup tedavisiz hamile kalanlar var.
sana katılıyorum cnm bende pcoluyum ailemdede hiç tedavi görmeden cocugu olanlar var:lepi:
bende 2 sene tedavi gördüm sona bıraktım ilaçlarımı kontrole gitmeyi filan yerimseniben
ömrümüz boyunca ilaç içeçek degiliz yaa bagımlı gibi:teselli:
ben bekarım ilerde evlendigim zaman olur inş benimde saglıklı bebeklerim:KK46:
Allah büyük hepimize şifalar versin inş:Saruboceq:

ONAN
9-01-09, 12:01
tbay48
d.kontrol hapını bırakınca yine 3-4 ayda bir adet oluyordum.ilk önce klomen ile yumurtlama sağlandı.(ama günde iki tane alınca yumurtam olmadı, ertesi ay günde 4 tane alınca yumurta oluştu).hemen hamile kaldım ama 8 haftalıkken öldü.kalbi atıyordu.sonra bıraktım.umudum da kalmamıştı.o esnada 3 yıllık evli olmuştuk artık ve kimseler anlamıyordu beni.sonra glucophage içmeye devam ettim.sadece glucophage ile adetlerim düzenlenmişti.ve hiçbir ekstra ilaç içmeden hamile kaldım.o ay nasılsa adetim gecikmiştir diye bakmamıştım bile, ama klomen kullanmaya başlamayı düşünüyordum.tabii klomen için adet omak gerekiyor.o nedenle bi baktım test pozitif.hamilelik boyunca 4,5 ay glucophage içmeye devam ettim.ayrıca aspirin de alıyordum.dediğim gibi şimdi kızım 2,5 yaşında.yeni bir bebek düşünmğyorum ama adet de olmuyorum.en son ekimde olmuştu :))) şişiyorum stresteyim ama napıyım.pkos en kolay çözülebilen infertitilite sebebi.nolur üzülmeyin.
tbay48 sana sormak istediğim birşey var. Bende şuan gucophage kullanıyorum. Ama inan çocuğum olmaz diye korkuyorum. Dr olur merak etme dedi ama sitede karamsar arkadaşları görünce daha da korkmaya başladım. Adetlerim çok düzensiz. Benim glucophage düzenlemişti demişsin. Ne kadar sürede etki etti ve enönemlisi günde kaçtane içiyordun? Glucophage kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra hamile kaldın cevaplarsan sevinirim

fikirdelisi
10-01-09, 19:01
bugun bende pco lu oldugumu ogrendim :KK43: aklim cok karisti.bebek istiyoduk. bidahaki adetimde rahim filmi cekilecek :KK43:

tbay48
13-01-09, 07:01
glucophage günde 2 tane içiordum.ağustos ayında içmeye başladım, eylülde klomen ile (günde 4 adet) hamile kaldım.maalesef kaybettim.sonra glucophage içmeye devam ettim.ocak ayında sadece glucophage ile hamile kaldım.ben eğer hamile kaldıysam, pko olan herkes hamile kalır.benim gitmediğim doktor kalmadı.en son tamamen yumurtalıklarımı durdurup, baştan uyarı yöntemi falan geliştireceklerdi cerrahpaşada.çok üzüldüm, çok ağladım.herşeyin bittiğini düşünüyordum.keşke evlenmeseydim falan diye düşünüyordum.bahçeci kliniğine gittim.zaten onun en büyük önerisi glucophage oldu.hamileyken de devam ettim içmeye, çünkü bana göre ilk bebek glucophage'ı birden kesince öldü.benim yumurtalıklarım simsiyahtı.hormonlarım korkunç yüksekti.şimdi eskiye döndüm sanırım çünkü yine adet olmuyorum.hayıt, civanperçemi, aslanpençesi, hepsini içtim ama sadece şeker hapı içtiğim dönemde hamile kaldım.çok da dua okudum bu arada.Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

ONAN
13-01-09, 08:01
tbay48
glucophage günde 2 tane içiordum.ağustos ayında içmeye başladım, eylülde klomen ile (günde 4 adet) hamile kaldım.maalesef kaybettim.sonra glucophage içmeye devam ettim.ocak ayında sadece glucophage ile hamile kaldım.ben eğer hamile kaldıysam, pko olan herkes hamile kalır.benim gitmediğim doktor kalmadı.en son tamamen yumurtalıklarımı durdurup, baştan uyarı yöntemi falan geliştireceklerdi cerrahpaşada.çok üzüldüm, çok ağladım.herşeyin bittiğini düşünüyordum.keşke evlenmeseydim falan diye düşünüyordum.bahçeci kliniğine gittim.zaten onun en büyük önerisi glucophage oldu.hamileyken de devam ettim içmeye, çünkü bana göre ilk bebek glucophage'ı birden kesince öldü.benim yumurtalıklarım simsiyahtı.hormonlarım korkunç yüksekti.şimdi eskiye döndüm sanırım çünkü yine adet olmuyorum.hayıt, civanperçemi, aslanpençesi, hepsini içtim ama sadece şeker hapı içtiğim dönemde hamile kaldım.çok da dua okudum bu arada.Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.
AMİN. Çok teşekkür ederim bana moral oldu inan uykularım kaçıyor ya bebeğim olmazsa diye. ALLAH kızını sana bağışlasın. Bu pko sürekli tekrarlıyormuş zaten :KK43: maleseff sanırım onunla yaşamayı öğrenicez ama insan stres oluyor ay hamile miyim ay niye olmadı derken. Bide adet olamamanın verdiği gerginlik ve şişkinlik :KK43: kaydirigubbakcemile5

fikirdelisi
13-01-09, 11:01
ya kızlar bende pkoluymusum. ama ben her ay adet oluorum. son 4 aydır adetlerımın zamanı yaklasık 6 gun oynuo. sizdeki durum ergenlikten beri mi devam edio.yoksa benimkide boyle boyle iyice bozulacak mı?:çok üzgünüm: ayrıca doktorum bana pko nun dogustan geldigini soyledi.

EU3
bukett
ya kızlar bende pkoluymusum. ama ben her ay adet oluorum. son 4 aydır adetlerımın zamanı yaklasık 6 gun oynuo. sizdeki durum ergenlikten beri mi devam edio.yoksa benimkide boyle boyle iyice bozulacak mı?:çok üzgünüm: ayrıca doktorum bana pko nun dogustan geldigini soyledi.
Canım bende Pkolu olduğumu geçen gün öğrendim .Fakat benim adetlerim hemen hemen günü gününe olur.Pkoda İlla adet gecikmesi belirtisi olmuyorr.Bnede 2 yıldır gebe kalamama belirtisi var mesela:1rolleyes:

fikirdelisi
Balsurat
Canım bende Pkolu olduğumu geçen gün öğrendim .Fakat benim adetlerim hemen hemen günü gününe olur.Pkoda İlla adet gecikmesi belirtisi olmuyorr.Bnede 2 yıldır gebe kalamama belirtisi var mesela:1rolleyes:
canım ilaç tedavisi olmuyo musun?

my_celep
14-01-09, 12:01
:sm_cool:
MERHABA HANIMLAR
OKADAR MUTLUYUM Kİ ANLATAMAM BİR KAÇ ZAMAN ÖNCE ARANIZA KATILMIŞ VE YAZILAR YAZMIŞTIM VE BİR MÜDDET SİTEYE GİRMEDİM BU YÜZDEN ARANIZDAN UZAK KALDIM. EPEY TAKİP EDEMEDİM.İŞTE MUTLULUĞUMUN SIRRI ARTIK BENDE 6 HAFTALIK ANNE ADAYIYIM. İNANILMAZ BİŞEY ÇİFT ÇİZGİYİ GÖRDÜĞÜMDE İNANAMADIM HEMEN KAN TESTİ YAPTIRDIM ODA 10000 ÇIKTI SONRA DOKTORA GİTTİM BEBEĞİMİN KESESİNİ GÖRDÜK SADECE
DARISI TÜM BEBEKLERİNİN YOLUNU GÖZLEYENLERE.:KK46:

ONAN
14-01-09, 13:01
my_celep
:sm_cool:
Merhaba hanımlar
okadar mutluyum ki anlatamam bir kaç zaman önce aranıza katılmış ve yazılar yazmıştım ve bir müddet siteye girmedim bu yüzden aranızdan uzak kaldım. Epey takip edemedim.işte mutluluğumun sırrı artık bende 6 haftalık anne adayıyım. Inanılmaz bişey çift çizgiyi gördüğümde inanamadım hemen kan testi yaptırdım oda 10000 çıktı sonra doktora gittim bebeğimin kesesini gördük sadece
darısı tüm bebeklerinin yolunu gözleyenlere.:KK46:
sende de mi pko vardı ? Tedavi ile mi hamile kaldın cevaplarsan çok sevinirim. Bu arada tebrikler darısı başımıza artık ....

my_celep
15-01-09, 07:01
ONAN
sende de mi pko vardı ? Tedavi ile mi hamile kaldın cevaplarsan çok sevinirim. Bu arada tebrikler darısı başımıza artık ....
evet canım bendede varmış adet düzensiliğim için gittiğimde öğrendim sonra 3 ay progestan kullandım sonra hemen arkasından 1 kutu klomen verdi sonra haberi aldık işte
darısı hepinize:teselli: