TEST

Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bicim
10-08-11, 05:08
tuncss
ilaçlı yumurta takibinden bahsetmiştim zaten bende :))eğer rahimde filan sıkıntı yoksa hemen ilaca başlayacaktır doktorun.. inşallah kolay yoldan olur herşey.. iyi haberlerini dört gözle bekliyorum canım..
bugün adetimin 20. günü.. 13.günümde çatlatma iğnemi oldum.. yani iğneden sonraki 7. günüm.. adet döngüm genelde 30 gün.. tahmini adet 20 ağustos.. bu sefer aceleci davranmayacağım, eğer adet gelmezse bir hafta bekleyeceğim.. kendi kendime sürekli bu telkinde bulunuyorum.. inşallah başarılı olabilirim bekleme konusunda.. 10-15 gün içinde ak koyun kara koyun çıkacak ortaya :KK9: hakkımızda hayırlısı olsun..
20. günü ise korkma canım iltihap sonrasında gerçekleşmiş ama doktoruna danışırsın yine de....
çok sağol inşallah dediğin gibi ilaçlar bende hemen etki gösterir rahim sağlıklıdır da hemen sonuç alırım ben de...
sizlerin de olacak biliyorum...hepimiz çok emek verdik ve çabalamaya da devam ediyoruz... karşılığını bizler de alacağız :KK1: görüşürüz...:KK9:

biricik35
10-08-11, 06:08
nihaLite
aynısı bendede oldu ve ben hamileyim şuan biliyorsun.. boyle sağ kasığımda sızlama oluyordu sımdı gectı tabı eger sızlama sag kasıgındaysa tam oraya bıraz bastır agrı hissedersen kesin hamilesin sol taraftaysa aynısını oraya dene yerlesme aşamasıdır muhtemelen 2 gün sürerse bu bence hamilesin test yap.. :)
günaydın canlarımmm!!!!!

yok hayatta şu anda test yapmam...daha adetime 10 gün var, o geciksin, ondan sonra yaparım......
canım sen birde oruç mu tutuyorsun? herşeyi çok okuyamadım ama öyle heralde???
bir bebek kaybettin zaten, o yüzden bu işleri bırakıp kendine bakmalısın. evet şu an seni rahatsız etmiyebilir ama bence tutma.....

biricik35
bicim canım benim, doktorun söylediklerine sevindim....

artık sıkı bir takip şart sana da....sende aylardır burda uğraşıyorsun, insanlara yardımcı oluyorsun

bence sonuç görmenin zamanıdır.....

biricik35

Eki Görüntüle 238399

buyrun benimki yükselmeye başladı.....

önümüzdeki 2-3 günde belli olur....

Ronya
bicimm canım bak ateş ölçme sana çok yol gösterdi
yumurtlama tedavisi olacağına çok sevindim
canım biz pko olanların genelde yumurtları çok kaliteli olmuyor
ama yumurtlama tedavisinde kullanılan ilaçlar daha döllenmeye elverişli yumurta elde etmeyi sağlıyor
ben bazı aylar yumurtluyordum ama iğneyle hamile kalabildim
canımm tekrar hayırlı uğurlu olsun inşallah güzel haberlerini alıcaz :KK46:

Ronya
biricik35

Eki Görüntüle 238399

buyrun benimki yükselmeye başladı.....

önümüzdeki 2-3 günde belli olur....
canım 13.gün ateşin yüksek olmasa 20.gün olmuş diyebliriz
ama belkide 13.gün uykusuz falandın
yani yükseliş var ateşinde
ya oldu ya olacak
bir iki güne ateşin durumu netleştirir

ecrin87
günaydın arkadaşlar bugun ateş ölçme startı verdim ve adetim 6,günü ateşim 36,5 nasıl acaba pek analamamda bu ateş yönteminden :)

biricik35
ecrin87
günaydın arkadaşlar bugun ateş ölçme startı verdim ve adetim 6,günü ateşim 36,5 nasıl acaba pek analamamda bu ateş yönteminden :)
günaydın canım.....

hıımmm nasıl anlatsam sana.......düşüniyim... :-)

bu ateşinin 36, 37 olmasıyla ilgili birşey değil, herkesin vücut ısısı farklıdır.....1 ya da 1,5 derece oynar maksimum...
önemli olan, süklus içinde ateşin nasıl yükselip alçaldığıdır....yumurtlamadan önce düşer ateş...
sen kendin tüm ay boyunca bakıcaksın, aylar ,içinde vücudunu tanıycaksın, ona göre ilişkileri belirlersin.....

ecrin87
esperanzaa
ben doğal yollardan hamiş kaldım cnm. ilaç kullanmadım. sadece öncesinde biraz kilo verdim ve soğan kürü uyguladm
çok güzel hayırlı olsun bende soğan suyu içmistim 15gün ama pek bişey farketmedi :)ama şu hayıtı içeyim 3ay bir ayda soğan suyu içcem

ecrin87
biricik35
günaydın canım.....

hıımmm nasıl anlatsam sana.......düşüniyim... :-)

bu ateşinin 36, 37 olmasıyla ilgili birşey değil, herkesin vücut ısısı farklıdır.....1 ya da 1,5 derece oynar maksimum...
önemli olan, süklus içinde ateşin nasıl yükselip alçaldığıdır....yumurtlamadan önce düşer ateş...
sen kendin tüm ay boyunca bakıcaksın, aylar ,içinde vücudunu tanıycaksın, ona göre ilişkileri belirlersin.....
hııı :)) anladım canım bu ay boşa gitti desene dogru yavaş yavaş tanıyacam kendımı hadı bakalım hayırlısı artık :)

bngl33
bicim
canım benim doktorum devlette ben yoğun olmadığı aralıklarda öğleden sonra gidiyorum cepten haberleşiyoruz... sabahları da sedece kan vermeye gidiyorum öyle ayarlanıyor durum....

tabi aynen dediğin gibi tüm hikayemi biliyor ben adımı veriyorum ne zaman gideceğimi kendi belirliyor artık 6 kereden sonra iyice tanıdı beni Allah a şükür...

canım bence farklı ağrı bunlar ya hadi hayırlısı çekme gibi diyorsun gebelik olur inşallah tuncss sende de öyle olsun artık :)) bu arada aynı ağrıları ben de yaşadım gerilme çekme vs yazmıştım sizlere...

canım Allah şifa versin geçecek canım :KK1:

ben durumumu anlatayım bir yandan da yemeklere baktığımdan yeni yazabiliyorum bi de yazdıklarınızı okudum tabi sayfa sayfa yazılmış ben yokken :KK1:
doktorum beni bekletti usgne ben gireceğim dedi... baktı uzun uzun yumurtalıkların temiz şu anda dedi... 41 günde bişey çatlamış olmalı bence... ateş tablomu mail attım yarın bakıp dönecek bana...hormon testlerini ve gebelik testini yarın sabahtan kan vererek yaptıracağım... her şey mümkün dedi... rahmime 23 ünde bakacak ve gerekirse film isteyecek ondan sonra da inşallah yumurtlama tedavilerine başlayacağız tabi rahimde sorun yoksa... ama içim rahat...
smear aldı tekrar akıntı örneği aldı... onlar da sonuçlanır 23 üne kadar... böyle ilaç vermeyeceğim dedi... gebeliğe bakacak önce ona göre ilaç verecek...
7 adet hormon saydı bana yarın kandan baya bişeye bakılacak anlaşılan...:KK52:
ben iyiyim en azından yumurtalarımda kistin olmadığını biliyorum bu da bişeydir demek ki düzenli gelişti ama çok geç ya ya da belki yumurta oluşmadı o da bir ihtimal ama o zaman o kadar ağrı neden oldu?....
canm yumurtalıkların temiz olması sevindirici bi haber ama niye yumurtan oluşmadı ki.rahmine niye 23nde bakacak.sende film çektircektn heralde dimi?ama adettten sonra çekiliyo sanırım rahim filmi bu ay benden de istemişti dr.neyse canm git gelde bizi bilgilendir sonuçlardan yine...

bngl33
esperanzaa
ben doğal yollardan hamiş kaldım cnm. ilaç kullanmadım. sadece öncesinde biraz kilo verdim ve soğan kürü uyguladm
canm soğan kürünü ne kadar uyguladın.yani öncesinde hiç ilaç tedavisine başlamamışmıydın?sende pkolusun dimi?doğal yolla kalman ne güzel.bende soğan kürü uyguluyorum 2aydır içiyorum.önceki ay içtiğimde ne güzel kendiliğinden adet olmuştum.bu ay yine adetten 10gün önce içmeye başladm.ama hala adet olmadım.bu ay pek düzenli içemedim ondanda olabilir.günde 2kez içtim ama bazen sabah öğleden sonra,ramazanda yatmadan ve sahurda içtim.yinede bikaç ay daha devam edicem.faydasını görürüm inşallah.

bngl33
10-08-11, 07:08
Ronya
ama yumurtlama tedavisinde kullanılan ilaçlar daha döllenmeye elverişli yumurta elde etmeyi sağlıyor
canm iğne derken çatlatma iğnesimi yoksa yumurta gelişimi için iğnemi.haplardan daha etkili olduğu söyleniyo iğnenin.ama daha pahalıymış sanırım dimi?

tandilek
bngl33
canm iğne derken çatlatma iğnesimi yoksa yumurta gelişimi için iğnemi.haplardan daha etkili olduğu söyleniyo iğnenin.ama daha pahalıymış sanırım dimi?
slm gecen ay ben bu iğnelerden kullandım puregon du markası 260 tl ücreti gercekten cok pahalı

ecrin87
tandilek
slm gecen ay ben bu iğnelerden kullandım puregon du markası 260 tl ücreti gercekten cok pahalı
çok pahalıymış yaa 260 tl tek 1 iğnemi :KK53: ben 2ay klomen kullanmıstım yumurtlama olmamıstı doktorum iğneye geçelim demişti eşimde sorun çıkıncada kalmıstı inş.tedavıye başladıgımda klomen tepki verşide iğne almak zorunda kalmam

ecrin87
bicim naptın canım doktora gittinmi

ecrin87

bicim
biricik35
günaydın canlarımmm!!!!!

yok hayatta şu anda test yapmam...daha adetime 10 gün var, o geciksin, ondan sonra yaparım......
bir bebek kaybettin zaten, o yüzden bu işleri bırakıp kendine bakmalısın. evet şu an seni rahatsız etmiyebilir ama bence tutma.....
biricik35
bicim canım benim, doktorun söylediklerine sevindim....

artık sıkı bir takip şart sana da....sende aylardır burda uğraşıyorsun, insanlara yardımcı oluyorsun

bence sonuç görmenin zamanıdır.....
canım sağol inşallah bence de sonuç alacağım, alacağız hepimiz...
sen de test yapma erken bekle adet zamanın 4 gün geçmeden yapma kesin sonuç için... hadi hayırlısı senin ateş tablon iyi gidiyor böyle de devam etsin..

Ronya
kesinlikle ben de tedavilerle kaliteli yumurta olacağına inanıyorum...hayırlısı artık canım yardımların için de çok teşekkür ederim tablo
gerçekten çok işe yaradı...

ecrin87
hııı :)) anladım canım bu ay boşa gitti desene dogru yavaş yavaş tanıyacam kendımı hadı bakalım hayırlısı artık :)
boşa gitmedi canım ateş ölçmeye devam et ateşin yükselmeye başlayıp yüksek devam ederse yumurtlama olmuştur deriz

bngl33
canm yumurtalıkların temiz olması sevindirici bi haber ama niye yumurtan oluşmadı ki.rahmine niye 23nde bakacak.sende film
çektircektn heralde dimi?ama adettten sonra çekiliyo sanırım rahim filmi bu ay benden de istemişti dr.neyse canm git gelde bizi bilgilendir sonuçlardan yine...
yumurtanın oluşmaması pko dan kaynaklandı ama önümüzdeki aylara bakacağız artık...:KK8: geçmişe bakmak yok...
rahmime şekil faklılığından dolayı bakacak film gerekirse tabi adetten sonra çekilmesi gerekli biliyorum canım sağol :KK9:

bicim
ecrin87
gittim canım yumurtlama yok ama kist de yok.... testler için kan verdim yarın sonucu çıkacak yazarım yine...
eylül gibi muhtemelen tedavilerime başlanır gibi görünüyor...hayırlısı artık...

ecrin87
10-08-11, 08:08
bicim
gittim canım yumurtlama yok ama kist de yok.... testler için kan verdim yarın sonucu çıkacak yazarım yine...
hıı analdım canım ateş ölçmede siz yardımcı olsaksınız bana alışana kadar :) iyi kist falan olmamı cok güzel bişey hadı hayırlısı canım :) inş.test sonuçlarında güzel cıkar

busmai
10-08-11, 08:08
bicim
canım nasıl anlamış yumurtlama olmadığını ya ben hiçbirşey anlamadım
çift rahim konusunda ne dedi gerçekten öyle miymiş?
canım sıkıldı:KK50: inşallah tedaviye erken cevap verirsin. ki bu tabloda ben inanıyorum, sağlıklı yumurtalıkların var çünkü.

ednaaa
10-08-11, 09:08
günaydın pcolu arkadaslar....

tuncss
bicim, kanda nelere baktı bchg dışında? hormonlara adetli iken bakılmıyormuydu yaa.? bak şimdi kafama dank etti..

biricik35
ecrin87
yooo hayır..hiçbirşey boşa gitmiş değil...henüz adetinin 6. günündesin....bak bakalım ateşine, önümüzdeki 2 hafta neler olucak.

bu arada sabahları uyandıktan sonra yani kalkmadan ölçüyorsun....sabah 6-8 arası uyanırsan/ölçersen daha iyi olur.....

biricik35
tuncss
bicim, kanda nelere baktı bchg dışında? hormonlara adetli iken bakılmıyormuydu yaa.? bak şimdi kafama dank etti..
canım hormonlarda adetli ya da açlık/tokluk fark etmez....

zaten onların faz araları var....onlara göre bakıyorsun sonuçlara...

ovatular faz, foliküler faz gibi....

biricik35
busmai
canım sıkıldı:KK50: inşallah tedaviye erken cevap verirsin. ki bu tabloda ben inanıyorum, sağlıklı yumurtalıkların var çünkü.
büyük ihtimal ultrasonda bakmıştır :-)))

yumurta göremeyincede.....

bicim
busmai
tuncss
benim durum karışık ya biraz sizin de kafanız karıştı de mi kızlar:))

yumurtlama olmadığını ateş tablomdan anladı... rahmim konusunda alttan usg ile baktığında emin olacak ama şekil farklılığı olduğu kesin...
regl dönemi dışında da bakılabilirmiş çünkü 42. gün ve hiç bir gelişme yok bu sebeple Lh FsH önemli bakılacak dedi. TsH E2 prolaktin hemoglobin(kan sayımı) açlık kan şekeri gebelik ve Tsh ın tipleri varmış onlara da ayrıca bakacak 2 tüp kan verdim bu sabah....

busmai
biricik35

ultrasonda çatlamış yumurta görülmez. çünkü çoktan rahime dökülmüş oluyor. yumurtalıklar boş oluyor.

bicim
biricik35

hastanede değil poliklinikteydi bu gün orda da alttan usg yoktu üstten bakınca rahim şeklini yine net anlayamadı 23ünde alttan bir daha bakacak...tedaviler de ondan sonra gelişecek...kan testi sonuçlarına göre de ilaç verecek

biricik35
bicim

yumurtlama olmadığını ateş tablomdan anladı... rahmim konusunda alttan usg ile baktığında emin olacak ama şekil farklılığı olduğu kesin...
regl dönemi dışında da bakılabilirmiş çünkü 42. gün ve hiç bir gelişme yok bu sebeple Lh FsH önemli bakılacak dedi. TsH E2 prolaktin hemoglobin(kan sayımı) açlık kan şekeri gebelik ve Tsh ın tipleri varmış onlara da ayrıca bakacak 2 tüp kan verdim bu sabah....
hhıımmm tamam ultrason yapmadı o zaman.....
anladım ..ateş tablondan....
canım hiç rahim filmi demedimi ki? ben sana bir arkadaşımdan bahsetmiştim hatırlıyorsan, o da çift rahimli...yıllardır biliyordu çift rahimli olduğunu ama yapışık sanılıyordu. yıllar sonra film çekilince, rahimler in yapışık olmadığı görüldü..
sanırım bu çok önemli bir faktörmüş

busmai
bicim

Allahallah demek ki biz ateş tablosunu iyi yorumlayamamışız,yumurtladığını düşündük.. geçmiş olsun canım inşallah herşey güzel olur..

tuncss
biricik35
canım hormonlarda adetli ya da açlık/tokluk fark etmez....

zaten onların faz araları var....onlara göre bakıyorsun sonuçlara...

ovatular faz, foliküler faz gibi....
teşekkür ederim efenim bilgiler için...

bicim

tsh da çok önemli.. tiroidler bazen az ya da fazla çalışabiliyor.. bi arkadaşım ilaç kullanmıştı bunun için ve doktor gebe kalman çok zor demişti.. ama o 3. ayda hamile kalmıştı.. sanırım birazda Allah'a bırakmak gerek.. biz elimizden geleni yapıyoruz çünki, bundan sonrası O'nun ol demesine kalıyor.. Rabbim hayırlısı ile sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..

bicim
10-08-11, 10:08
biricik35
hhıımmm tamam ultrason yapmadı o zaman.....
anladım ..ateş tablondan....
canım hiç rahim filmi demedimi ki? ben sana bir arkadaşımdan bahsetmiştim hatırlıyorsan, o da çift rahimli...yıllardır biliyordu çift rahimli olduğunu ama yapışık sanılıyordu. yıllar sonra film çekilince, rahimler in yapışık olmadığı görüldü..
sanırım bu çok önemli bir faktörmüş
zaten alttan usg ile baktıktan sonra şekil için net cevap alamazsak film isteyecğim dedi.. ama genelde anlaşılıyormuş şekil..ben yine de film çektirme taraftarıyım elbette senin gibi düşünüyorum...
busmai
Allahallah demek ki biz ateş tablosunu iyi yorumlayamamışız,yumurtladığını düşündük.. geçmiş olsun canım inşallah herşey güzel olur..
doktor bilir tabi canım...ben de bişey diyemedim öyle diyorsa öyledir... sıkı takip gerektirecek durumun var dedi...kendi haline bırakmaya gelmezmiş benim durum......
tuncss

tsh da çok önemli.. tiroidler bazen az ya da fazla çalışabiliyor.. bi arkadaşım ilaç kullanmıştı bunun için ve doktor gebe kalman çok zor demişti.. ama o 3. ayda hamile kalmıştı.. sanırım birazda Allah'a bırakmak gerek.. biz elimizden geleni yapıyoruz çünki, bundan sonrası O'nun ol demesine kalıyor.. Rabbim hayırlısı ile sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..
tabi Tsh 2.50 larda olmalı bi de yükseği alçağı falan oluyor onun...işte hakkımızda hayırlısı dediğin gibi benim kafam rahat nasıl olsa doktor takip edecek bundan sonra ben de düşünmeyeceğim :)) o düşünsün...

biricik35
tuncss

ne demek efenimmm, her zamannnn

biricik35
kızlar bugün 10 Ağustos ve ben Metformine başlayalı tam 1 yıl oldu!

Allah hepimize şu tadavi süresini kolaylıkla sabırla atlatmayı nasip etsin....

artık çektiğimiz kötü günlerin ve gecelerin karşılığını alalım....

ben artık bunalmaya başladım arada çünkü....

karabocuq
slm kızlar nasılsınızz catlamamaya direnen yumurtamla aranızdyımm :KK9:

bicim
biricik35
kızlar bugün 10 Ağustos ve ben Metformine başlayalı tam 1 yıl oldu!

Allah hepimize şu tadavi süresini kolaylıkla sabırla atlatmayı nasip etsin....

artık çektiğimiz kötü günlerin ve gecelerin karşılığını alalım....

ben artık bunalmaya başladım arada çünkü....
ben 7 ayda bunaldım canım sen yine 1 yıl iyi sabretmişsin böyle olmamız çok doğal...aklımızı uzak tutmamız her zaman mümkün olamıyor bu sebepten yorulduk...

tuncss
ayy 1 koskoca yıl.. ben 3 ay içtim metformini, doktor yeniden verdi.. ama şimdi bi içiyorum iki içmiyorum.. unutuyorum içmeyi.. ama günde bir taneden içtiğimi sayarsak, yaklaşık 6 aydır da ben kullanıyorum.. çünki ikinci kutum bitmek üzere.. zaman nasılda geçiyor ama değil mi.. bu başlığı da metformini araştırırken bulmuştum zaten..

bicim
karabocuq
slm kızlar nasılsınızz catlamamaya direnen yumurtamla aranızdyımm :KK9:
nereden bildin çatlamadığını:))

karabocuq
bicim
nereden bildin çatlamadığını:))
çatladıgına dair hiç bir belirtii yok :KK9: beraber yasayıp gidioruzz çatlayıp benı yalnız bırakmak istemıo heralde :KK70:

biricik35
tuncss
ayy 1 koskoca yıl.. ben 3 ay içtim metformini, doktor yeniden verdi.. ama şimdi bi içiyorum iki içmiyorum.. unutuyorum içmeyi.. ama günde bir taneden içtiğimi sayarsak, yaklaşık 6 aydır da ben kullanıyorum.. çünki ikinci kutum bitmek üzere.. zaman nasılda geçiyor ama değil mi.. bu başlığı da metformini araştırırken bulmuştum zaten..
ben asla unutmuyorum...çantamda hep yedeğim bile vardır....3-4 ay öncesine kadarda hergün bebe aspirini kullanıyordum ama adet olunca durmak bilmiyor o yüzden haftada 3 e düşürdüm aspirini...

bicim
karabocuq
çatladıgına dair hiç bir belirtii yok :KK9: beraber yasayıp gidioruzz çatlayıp benı yalnız bırakmak istemıo heralde :KK70:
:KK66: herhalde canım... olsun zor gelmezse 5 gün sonra yine gider baktırırsın...ya da baktırmadan beklersin...
öbür ay sıkı takip yaptırırsın...

karabocuq
bicim
:KK66: herhalde canım... olsun zor gelmezse 5 gün sonra yine gider baktırırsın...ya da baktırmadan beklersin...
öbür ay sıkı takip yaptırırsın...
zaten bugun 17.gunum bundan sonra baktırmam :KK70: beklerim adet günümü 21.gunu progestron testıde yaptrcam zaten belli olur ama benım ümidim yok nedense

esperanzaa
nihaLite

glifordamı kullanmadın? ben sadece glifor kullandım ve ıkı kez hamile kaldım bu ıkıncı hamılelıgım dıgerı kürtajla sonuclandı hamıle oldugumu bılmıyordum meger glıforu kullandıgım 2. ayda hamıle kalmısım normalde 2 ayda bır adet oldugum ıcın farkına bıle varmadım kurtajdan sonra tekrar glıfora devam ettım ve hıc adet olmadan yıne hamıleyım elh. inş. bu hamıleliğim sağlıklı ilerler.

inanın hepiniz için dua ediyorum Allahım hepinize nasip eder çok içten diliyorum bunu..
hayır kullanmadım cnm. sadece doktor normal yumoş gelişimimi takip etti ve yumurtamın geliştiğini söyledi. ilaç kullanmama gerek kalmadı.

bicim
karabocuq
zaten bugun 17.gunum bundan sonra baktırmam :KK70: beklerim adet günümü 21.gunu progestron testıde yaptrcam zaten belli olur ama benım ümidim yok nedense
bu ay takip yaptırmadın ondan ümitsizsin öbür ay farklı olacak canım...ümit kesilmez hiç bir zaman... şanslıyız ki tedavi seçenekleri var

nihaLite
biricik35
günaydın canlarımmm!!!!!

bebeğin sağlık durumu gayet iyi görünüyor şimdilik çok şükür kesesi normal diğerinin kesesi bozuktu o yüzden kaybettim, Allah kimseye yaşatmasın..
mübarek ayda Allah korur ben bebeğime o enerjiyi o huzuru veriyorum inş. canım tutamayacak gibi olsam 1 dk durmam zaten..

o kasıktaki sancıların hala devam ediyormu birde hangi tarafın sızlıyorsa kasıgına bıraz basınc uygula agrıyormu bize durumu bildir?? :)

karabocuq
bicim
bu ay takip yaptırmadın ondan ümitsizsin öbür ay farklı olacak canım...ümit kesilmez hiç bir zaman... şanslıyız ki tedavi seçenekleri var
ewet cok şükür halimize.en azından büyüyen (baya bi büyüyen) bir yumurtam war bu bile moralimi düzeltmeme yetio

nihaLite
esperanzaa
hayır kullanmadım cnm. sadece doktor normal yumoş gelişimimi takip etti ve yumurtamın geliştiğini söyledi. ilaç kullanmama gerek kalmadı.
bebeğin 10 haftalık olmuş bile inş. burda doğum yaptıgın haberlerinide alırız.
pko olupta glifor dahi kullanmadan hamile kalmak büyük başarı gerçekten tebrik ederim..

esperanzaa
bngl33
canm soğan kürünü ne kadar uyguladın.yani öncesinde hiç ilaç tedavisine başlamamışmıydın?sende pkolusun dimi?doğal yolla kalman ne güzel.bende soğan kürü uyguluyorum 2aydır içiyorum.önceki ay içtiğimde ne güzel kendiliğinden adet olmuştum.bu ay yine adetten 10gün önce içmeye başladm.ama hala adet olmadım.bu ay pek düzenli içemedim ondanda olabilir.günde 2kez içtim ama bazen sabah öğleden sonra,ramazanda yatmadan ve sahurda içtim.yinede bikaç ay daha devam edicem.faydasını görürüm inşallah.
ben soğan kürünü 2 ay kullandım sonrasında incire başladım ve o ay hamile kaldım. ben de pko var evet ama drun demesine göre çok hafif düzeydeymiş. çünkü adet düzensizliğim yoktu adetlerim çok düzenliydi. yumurtalıklarımda kistler vardı ve yumurtalarım sanırım önceden gelişemiodu bu sebeple. ben farkında olmadan evlendiğim dönemde doğum kontrol hapı kullanmıştım bi süre. sanırım onun da kistlere faydası olmuş olmalı ki sonradan pko teşhisi konulduğunda dr kendiliğinden yumurtlamamın olduunu söyledi. ilaç kullanmama gerek kalmadı böylece. ama bana enteresan gelen öncesinde 7 ay bebek sahibi olamazken soğan küründen sonra hamile kaldım. ilgisi varmıdır tıbben bilmiorum ama oldu:KK16:

TuRuNCu
Merhaba kızlar.Nasılsınız görüşmeyeli ?
Benim bugün adetim bitti.Bugünden itibaren gün aşırı çalışmalara başlayacağım.
Ateş ölçme,yumurta takibi falan hiç bişey yapmayacağım.Sadece gün aşırı çalışma.
Bayramdan sonra ya güzel haber alırım ya da aynen yola devam ederim.Bakalım artık.
Bu arada 3 ay önce doktora gittiğimde kilom 69 idi ,şu an itibari ile 65.5 kilodayım.
Yavaş veriyorum ama olsun.Kilo verebilmiş olmak bile güzel.

Bicim canım doktor takibinde olmak senin için çok iyi olacak.En azından her an ne durumda olduğunu bileceksin.
Hayırlısı bakalım.

Ben biraz temizlik yapacağım.Sonra görüşürüz kızlar