Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

falanist
31-10-08, 15:10
defne25
Arkadaşlar, ben de pcos olduğumu yaklaşık 6 ay önce öğrendim. ilk 2 ay diane 35 kullandım, sonra bebek isteğimizi ertelememeye karar verdik ve ilacı bıraktım. doktorum 6 ay tedavi uygulamayacağını söyledi, 6 ay içinde hamilelik olmazsa tedaviye geçeriz demişti. denemelere başladıktan yaklaşık 2 ay sonra yani dün hamile olduğumu öğrendim :)

arkadaşlar burdan da size umut olmak istedim. bazen ben de burda yazılanları okuyup stres oluyordum, ama içimdem de hep mutlaka hayırlısıyla bigün olacak diyordum.
ümidinizi hiç yitirmeyin, rahat olun.
inşallah Allah isteyen herkese hayırlısıyla evlat nasip eder.

gerçekten bir çok kişinin yüreğine su serptin arkadaşım, güzel bebeğin hayırlı uğurlu olsun inşallah :KK46:

keops35
31-10-08, 16:10
defne25
Arkadaşlar, ben de pcos olduğumu yaklaşık 6 ay önce öğrendim. ilk 2 ay diane 35 kullandım, sonra bebek isteğimizi ertelememeye karar verdik ve ilacı bıraktım. doktorum 6 ay tedavi uygulamayacağını söyledi, 6 ay içinde hamilelik olmazsa tedaviye geçeriz demişti. denemelere başladıktan yaklaşık 2 ay sonra yani dün hamile olduğumu öğrendim :)

arkadaşlar burdan da size umut olmak istedim. bazen ben de burda yazılanları okuyup stres oluyordum, ama içimdem de hep mutlaka hayırlısıyla bigün olacak diyordum.
ümidinizi hiç yitirmeyin, rahat olun.
inşallah Allah isteyen herkese hayırlısıyla evlat nasip eder.
iyi dileklerin için sağol.Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.sağlıklı ve hayırlı bir evlat olsun inşallah.

bircan
31-10-08, 19:10
merhaba arkadaşlar bende bugün üye oldum.bendede malesef pko var ve yaklaşık 1.5 yıldır bebek istiyoruz.gonaphane le tedavi gördüm gebelik oluşmadı şimdi aşılama aşamasına geçtik 2 ay ara vermek istedim.sonra aşılamam olucak hayırlısıyla allah tüm bebek isteyenlere bu duyguyu yaşatsın inş. amin.sevgilerle

hcrvlkn
Merhabalar bende katıldım aranıza bende pkolu olduğumu öğrendim yaklaşık 3 hafta önce teavim başladı şeker ilacı ve duphaston kullandım şeker ilacına devam duphaston bitince regl başlaması gerekiyordu olmadı hepten stres oldum acil kilo vermem lazım yaklaşık 3 haftada 6 kilo verdim pazartesi dr randevum var çok merak ediyorum ve korkuyorum bide bugün tv de dinledim yumurtalıkları temizliyormuş kistlerden bende denemeye başlıcam bakalım faydalı olcakmı kuru soğanı dörde bölüp klorsuz suda 2-2,5 bardak suda 5 dk haşlıyorsunuz günde 2 sefer yemekten önce öğle ve akşam aç karna içiyorsunuz bu uygulamada 15 gün devam edilcekmiş bide bunu deneyeyim bakayım ama bu stres beni çok yoruyor ve üzüyor.ANNE OLMAK İSTİYORUM :KK43:(

bircan
canım hoşgeldin.evet soğan suyunu bende duydum ama daha denemedim bu ay dr.yumurtalıkların dinlensin dedi.bi dahaki ay inş.rabbim herkese yaşatsın annelik duygusunu

zuzu79
selam kızlar bende şu anda üç doktora gittim biri pco var dedi
ama diğer ikisi böyle birşey söylemedi şu an da yumurtlamadığımı biliyorum bunun için tedavi görüyorum umudumu kaybetmemeye çalışıyorum içimden bi ses gelicek bebişin diyor ama ne zaman çok merak ediyorum:)
allah dualarımızı kabul etsin...emeklerimizi boş çıkarmasın..
ben şu sumak soğanı yapıyorum ama hergün soğan yemekte olmuyor ya kokuyor diye rahatsız oluyorum.....

zuzu79
ben soğanı sumakla salata gibi yapıp yemenin iyi geldiğini okudum

hcrvlkn
İnşallah Allah hepimize nasip eder bebeği ben soğandan nefret ederim ama yapcak bişey yok konu bebiş olunca akan sular duruyo

bircan
arkadaşım merhaba malesef bu pko çoğu kadında var.ümidimizi yitirmeyelim dr.lara güvenelim.gelicek bebeklerimiz allahın izniyle.

hcrvlkn
Bide bu sumakla yeme olayını ben normal soğanla denedim yiyemedim meğer o soğan beyaz soğanmış şimdi marketlerde gümüş soğan diye satılıyor dışı bembeyaz

bircan
arkadaşlar peki pko olupta aşılamadan sonuç alanlar varmı?

zuzu79
hcrvlkn
Bide bu sumakla yeme olayını ben normal soğanla denedim yiyemedim meğer o soğan beyaz soğanmış şimdi marketlerde gümüş soğan diye satılıyor dışı bembeyaz
aa tüh ya bende zor zor yedim normal soğanla şimdi işe yaramazmı off bide koktum o kadar yaaaaaaaaaafisfisfis

bircan
soğan suyunu 15 günden fazla kullanmayın.çünkü oluşabilcek bi gebeliği engellermiş

zuzu79
bircan
arkadaşım merhaba malesef bu pko çoğu kadında var.ümidimizi yitirmeyelim dr.lara güvenelim.gelicek bebeklerimiz allahın izniyle.
evet canım inşallah
valla ben arada kaldım biraz ondan korttum doktorların biri pco dedi diğerleri yok dedi bende şimdi hamile kalamayınca acaba kim doğru söylüyor diye düşünüyorum

hcrvlkn
valla bilmiyorumki normal soğanla faydası varmı ama dedimya ben yiyemedim tv ye çıkan dr beyaz demiş gittim aldım şimdi bide bunla denicem

zuzu79
bende deniyim o zaman ya bnide normalde hiç aklıma soğan yemek gelmez sevmemde fazla ama yicez artık

bircan
zuzu79
evet canım inşallah
valla ben arada kaldım biraz ondan korttum doktorların biri pco dedi diğerleri yok dedi bende şimdi hamile kalamayınca acaba kim doğru söylüyor diye düşünüyorum
canım bence sen git bi dr.a iyice bi tahlillerin yapılsın pko varsa çıkar zaten.bi sorun varsa zamn kaybı senin için.

zuzu79
bircan
canım bence sen git bi dr.a iyice bi tahlillerin yapılsın pko varsa çıkar zaten.bi sorun varsa zamn kaybı senin için.
ya yaptırdım hormon testlerimde hiç bi şey çıkmadı son dr um bariz bi yumurtlama problemin var
pco bulgular bütünüdür hormonlarında bişey yok diyor tüylenme yok bende adetlerimde düzenli görüntüde pco benzeri görüntü normal yumurtalıklarda da görülebilir dedi

hcrvlkn
Hormon testlerin yapılmadımı bide pkonun başlıca belirtileri ki hepsi bende var vücutta erkeksi tüylenme,kilo alma ve adet düzensizliği ben 3 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyordum bebek düşünmüyorduk ilaç kullanırken bi sorun yoktu ilacı bırakınca regl olmadım gerçi ben rahatsızlığımı genç kızlığımdan biliyordum o zaman tedavi olup kilo verince herşey düzene girmişti evlendikten sonra kilo aldım ve hooppp başa döndüm ama bu belirtiler yoksa en garantisi hormon testleri bencede düzgün bir doktora gidip olayı kesinleştirip zaman kaybetmemelisin

hcrvlkn
şimdi okudum yazılanları ama pco benzeri görüntü normal yumurtalıkta nasıl görünüyoki dr um ultrasonda bana gösterdi kistleri gayet net sıralanmışlardı :))

bircan
benimde ultrasonda kistelerimi gösterdi bir sürü.bende adet düzensizliği var başkada pek bir belirtisi yok ama hormon tahlillerimde çıktı pko olduğum.

elisaa
kızlar hormon testlerinizi kadın doğum uzmanımı yaptı ?
benimde yalnızca ultrasonla bakıldı
herhangi bir tetkik yapılmadı

hcrvlkn
31-10-08, 20:10
Bende ilk pkolu olduğumu öğrendiğimde 18 yaşındaydım ve bekardım o zaman ultrasonla bakmıştı doktor ve hormon testi istemişti tabi hangi hormonların değerlerini istiyorsa onları işaretlemişti şehir olarak Sakaryada sın sanırım burda ana sağlıkta hormon testi yapıldığını duydum orda yaptırabilirsin ama tabi doktorun tetkik istemesi lazım önce. Ben evli olduğum için vajinal ultrasonla net görüldü kistler

bircan
31-10-08, 20:10
benimde vajinal ultrasonda net görüldü.dr herşey normal dior şuan ama neden hamile kalamıorum anlamıorum.

bircan
1-11-08, 16:11
kimse yokmuuu arkadaşlar