Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iremm24
26-02-09, 14:02
funmak
sogan kürü tam olarak nerde yazıyor kızlar bende başlamak istiyorum
Canım;bende soğan suyu içtikten sonra yıllardır ilk defa 3 aydan beri düzenli ve ilaçsız adet oluyorum.Soğan kürü;
15 gün sabah akşam yemeklerden yarım saat önce 1 orta boy soganı dörde bölüp iki su bardağı suda 10dk kaynatıyorsun çıkan suyu ılık içiyorsun.
adetine 10 gün kala tekrar başlayıp 10 gün içiyorsun.
Detaylı bilgi için İbrahim Saraçoğlu nun sitesine bakabilirsin.

arrows
27-02-09, 08:02
Sweetbaby,

Bence sen pcos değilsin. Benim durumuma benziyor seninki, istersen önceki mesajlarıma bir bak. Ben kötü doktorların elinde kaç yıl tedavi gördüm:KK43:
pco-like (yani pko benzeri) diye bir durum da var. illa sendrom olması ve hastalığa dönüşmesi gerekmiyor. yumurtalıklarda foliküller olabiliyor ama her iki yumurtalıkta da 12-13 adet folikül olmaz ise genellikle hemen pkos demiyorlar. Canını sıkma lütfen.

bence hiç tasalanma, içini rahatlatmak için iyi olduğunu bildiğin bir doktora daha görün istersen ama dediğim gibi sadece foliküle bakıp demezler pkos diye düşünüyorum

selra
27-02-09, 11:02
arrows
Sweetbaby,

Bence sen pcos değilsin. Benim durumuma benziyor seninki, istersen önceki mesajlarıma bir bak. Ben kötü doktorların elinde kaç yıl tedavi gördüm:KK43:
pco-like (yani pko benzeri) diye bir durum da var. illa sendrom olması ve hastalığa dönüşmesi gerekmiyor. yumurtalıklarda foliküller olabiliyor ama her iki yumurtalıkta da 12-13 adet folikül olmaz ise genellikle hemen pkos demiyorlar. Canını sıkma lütfen.

bence hiç tasalanma, içini rahatlatmak için iyi olduğunu bildiğin bir doktora daha görün istersen ama dediğim gibi sadece foliküle bakıp demezler pkos diye düşünüyorum
bence pkolusun yada bence pko degilsin diye yorum yapıyoruz ama sen birinci agızdan doktorun ne diyorsa ona inan biz ne duyuyor yasıyorsak onu söylüyoruz.sen kendine her söyledigine inanabilecegin bir doktor bulursan en iyi sonucu ondan alırsın.sonucta uzman oooooo:1hug:

suzanella
2-03-09, 15:03
arkadaşlar pco da deneyimli olanlara bir sorum var. ben de yıllardır pco luyum fakat hep doğum kontrol hapı kullandım. artık çocuk istediğim için dr um klomen verdi. ilk ay reglim 20 gün gecikti. bu ay 25 gün gecikti hala olmadım. eczaneden idrar testi aldım negatif. yarın kan testi yaptırıcam ama o da negatif çıkıcak eminim. bi anormallik var diye dr a gidiym mi yoksa adet olmayı mı bekliym böyle. siz nasıl yapıyorsunuz. klomenle de hep gecikiyor adetiniz?? buarada yumurtalarım normal gelişiyor.

evrimmm
2-03-09, 22:03
kızlar merhaba bende pkos luyum...suzanella canım sen keşke doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz klomene başlamasaydın ..düzene girmeyi bekleseydin..adetleri düzenli olan bi bayanın bile kontrol hapı kullandıktan sonra bi süre düzensizleşiyo..benim öle oldu...40 günden önce gelmezdi...sonraa 35 e düştü bu arada klomen falan kullandım 6 aydır klomen kullanmıyorum iğnemde yok sadece glukofen kullanıyorum ,doktorada gitmiyorum ve en geç 25.günümde adet oluyorum...bu da nacizane bi tavsiye.....

muhasebe22
3-03-09, 08:03
Merhaba arkadaşlar. Ben 5 yıl yasmin kullandım ve 2008 mayısta bıraktım. 2 ay falanda korundum. Bu arada adetlerim hep 35-40 günde falan geldi. Evlenmeden öncede böyleydi zaten. Sonra Ekimde hamile olduğumu öğrendim. Yasmini bıraktıktan sonra hergün hayıt tohumunu içmiştim. Sonra 28 kasımda bebeğimin kalp atışları durdu. 2 aylıkken bebeğim kürtaj oldum. Fakat sonra adet olmam gereken gün hep kahverengi lekelenme oldu adet kanı yok. İkinci ayda öyle olunca dr gittim. PKOS dedi malesef. Senin normal yolla hamile kalman mucize olmuş dedi. Genelde tedavi gerekir dedi. Klomen verdi bana bitince adet olman gerekiyor olmazsan HSG çekilecek rahimde yapışıklık oluşmuş olabilir dedi. 23 Şubatta adet oldum. Aradım dr bitince gel hormon tahlillerini yapacaz dedi. Yarın gidecem bakalım ne çıkacak tahlillerde. Tabi arkadaşlar bu arada kilo da aldım. Yasmini bıraktıktan bir ay sonra falan tatile gidecektim adet geciktirici kullandım inanın bir hafta içinde 4 kilo aldım. Mahvetti beni o ilaç. Sonra hamilelikten de aldım. Şu an kilo vermek için uğraşıyorum. 65 e düşünce bebek düşünecem. Tombiş anne olmak istemiyorum.Şimdi 70,4 kilom. Ama tabi PKOS olunca kilo vermek çok zor. Dün lahana çorbasına başladım diyette yapıyorum zaten. İnşallah herşey yoluna girecek ve hamiş olacaz.

isolde
3-03-09, 14:03
bende bundan 2 ay önce adet düzensizlği şikayetiyle doktora gittim bana pco oldugumu söyledi..muayene oldum kanalların açılmış yarın regl olursun dedi ve dediği gib oldum..sana ilaç yazmıcam zaten regl olmuşun gelecek ayda regl tarihini aklında tut ve gel dedi..geçen cumartesi reglimin bitmesiyle doktoro gittim..hastalığımın ciddi olmadıgını söyledi..tabi ben bunu halen uygulamakta oldugumu düşündüğüm soğan kürüne borçlu oldugumu düşünüyoruö..henüz 7 aylık evliyi daha bebek düşünmyrz..eşim korunuyor ama bebek yapmaya karar verdiğimiz ve olmadıgında gel dedi doktor...pco hastasıymışım ama korkulacak bişi yok dedi doktor..benim içim hiç rahat diil yinede..napmalaıyım bilmiorum..

konya
3-03-09, 17:03
selam kızlar bende pko luyum 7 8 ay denedık ama olmadıı sonra doktora gıttık klomen ve catlatma ıgnesı tedavısıne basladı bu 2. ayımız ama yıne adet oldum yarın tekrar gıdecem bakalım ne olacak belkı asılamaya gecerız bılmıyorum ama gercekten zor bır surec

RANA.ABLE.
6-03-09, 03:03
Merhaba kizlar,

Bende pco'luyum yillarca diane 35 kullandim bebek dusundugumuz anda biraktim gecen sene 3 ay gonaphene yumurta gelistirici kullandim ise yaramadi sonrasinda ilaci biraktigim ilk ayda Mayis'ta hamile kaldim ama malesef dusukle sonuclandi. simdi tekrar tedaviye basliyoruz rahim filmim cekildi tuplerim acik sono filmimde temiz cikti hormon tahlillerimde normal mart 16 sinda doktor randevum var sonuclarimi gozden gecirip tedavi seklini belirleyecek.. burada herkez ayni dertten muzdarip.. cogumuzdada adet gorememe yada cok gec gelme problemi var.. ben sizlere siddetle sogan kurunu ve hemen ardindan incir kurunu tavsiye ediyorum ilacla adetimin geldigini yillardir goremeyen ben incir kuru sonrasi adetimin kendiliginden geldigini gordum.. denemenizde fayda var diyorum..

muhasebe22
6-03-09, 15:03
Merhaba arkadaşlar bugün dr gittim hormon tahlillerim yapıldı.
TSH 3.71
LH 7.73
ESTRADİOL 70
PROGESTERON 0.2
PROLAKTİN 19.81

Doktorum iyi olduğunu söyledi. Ultrasonla baktı bugün adet olalı 12.gün ama hale bir yumurta oluşmamış. Yada geç oluşacak dedi. Büyük ihtimalle yine adetin gecikecek dedi. Eğer bebek düşünüyorsan korunmayı bırak ve bekle dedi. 3 ila 6 ay içinde olmazsan gel destek tedaviye başlarız ama senin kendiliğinden olmaz dedi. Üzüldüm ya önceki düşen bebeğim kendiliğinden olmuştu hemde 5 yıl yasmin kullandıktan sonra. Bende soğan kürüne başlayacam bu akşam. Birde hayıt tohumu içecem. Bakalım önümüzdeki ay nasıl olacak.

suzanella
6-03-09, 17:03
slm arkadaşlar benim de son adetin üzerinden yaklaşık 2 ay geçti. klomen kullanıyrm tabi. dr a gittim yeni yumurtam oluşmuş ve çatlamış ilişki önerdi.2 yumurtam zaten adetten sonra oluşmuştu çok şaşırdım adet olmadan zaman zaman yumurtlamışım bu süre içinde .rahim zarın kalınlaşmış yakında adet olursun dedi. tabi 2 yumurtalığımda da ufak yumurtalar (kistler) mirmirmirmirduruyo hala. sanırım onlardan hiç kurtulamıcam. içlerinden gelişenlerden tutturmaya çalışıcaz artık.paylaşmak istedim sizinle.

ece ayşe
6-03-09, 17:03
allah isteyen herkese banada nasib etsin inş.. allah kimsenın kucağını boşş bırakmasın.. herkesin gönlünde yatanı versiiinnn...

PEMBE RÜYA
6-03-09, 18:03
amin canım

care80
7-03-09, 13:03
RANA.ABLE.
Merhaba kizlar,

Bende pco'luyum yillarca diane 35 kullandim bebek dusundugumuz anda biraktim gecen sene 3 ay gonaphene yumurta gelistirici kullandim ise yaramadi sonrasinda ilaci biraktigim ilk ayda Mayis'ta hamile kaldim ama malesef dusukle sonuclandi. simdi tekrar tedaviye basliyoruz rahim filmim cekildi tuplerim acik sono filmimde temiz cikti hormon tahlillerimde normal mart 16 sinda doktor randevum var sonuclarimi gozden gecirip tedavi seklini belirleyecek.. burada herkez ayni dertten muzdarip.. cogumuzdada adet gorememe yada cok gec gelme problemi var.. ben sizlere siddetle sogan kurunu ve hemen ardindan incir kurunu tavsiye ediyorum ilacla adetimin geldigini yillardir goremeyen ben incir kuru sonrasi adetimin kendiliginden geldigini gordum.. denemenizde fayda var diyorum..
merhaba
benimde şu anda önceki tedavimden 2 yumurtam kaldı soğan kürü yapıyorum. ama incir kürünü nasıl yapıyorsun soğan 15 gün bittiği gibimi incir ve nasıl hazırlanıyor bilgi verirmisin

care80
7-03-09, 13:03
tatlicik
bende bundan 2 ay önce adet düzensizlği şikayetiyle doktora gittim bana pco oldugumu söyledi..muayene oldum kanalların açılmış yarın regl olursun dedi ve dediği gib oldum..sana ilaç yazmıcam zaten regl olmuşun gelecek ayda regl tarihini aklında tut ve gel dedi..geçen cumartesi reglimin bitmesiyle doktoro gittim..hastalığımın ciddi olmadıgını söyledi..tabi ben bunu halen uygulamakta oldugumu düşündüğüm soğan kürüne borçlu oldugumu düşünüyoruö..henüz 7 aylık evliyi daha bebek düşünmyrz..eşim korunuyor ama bebek yapmaya karar verdiğimiz ve olmadıgında gel dedi doktor...pco hastasıymışım ama korkulacak bişi yok dedi doktor..benim içim hiç rahat diil yinede..napmalaıyım bilmiorum..
merhaba
bende evlendikten sonra 2.5 yıl korundum bebek istemedim.
ama şimdi 1 yıldır uğraşıyorum geçen zamanlara üzülüyorum. sana tavsiyem denmeye başla çünkü işimiz çok kolay değil

tunc_sheyma
7-03-09, 20:03
merhaba arkadaşlar,
bende de pcos hastalığı var. ben evlenmeden önce biliyordum zaten rahatsızlığımı. tedavi de gördüm ama düzelmedi. Çok üzgünüm çoook evlendikten sonra çocuk için değil ama rahatsızlığım için bi doktora gittim. gittiğime de pişman oldum hiç ilgilenmedi ve de tedavi de etmedi zaten :kızgın:. 3 ay önce gazi üniversitesinde bir doktora gitmeye başlşadım. doktordan çok memnunum. çocuk için de tedavi uyguluyor. bakalım inşallah hayırlısı olur da ben de her isteyen gibi bir bebek sahibi olurum....:)

emnsz
8-03-09, 11:03
arkadaşlar bende de pko varmışşşşşşşşşşş mış diyorum çünküanlamıyorum artık ya.doktorum var diyo ultrasona giriyorum orda başka bi doktor ultrasonu çekiyor kadın bana sende pko olamaz diyo 47 kiloyum adet düzensizliğim var sadece gittim tesadüfen oldu yani.doktoruma bu durumu anlattım dinleme onları doktorun benim dedi.bi gece karın ağrısından bi devlet hastanesine gittim bi hastalığın var mı diye sordu tabi bende pko var dedim baktılar işte yumurtalıklar çok iyi falan aralarında konuşuyorlar tabi o zaman sonuçta idrar yolu iltihabım çıkmıştı sabah yine doktoruma gittim yine ultrason yine ultrasoncum çok iyi yumurtalıklar diyo jinekoloğuma sonuçlarımı gösteriyorum hastalığın devam ediyo diyo ne oluyo anlamıyorum.yumurtalıklarım normale göre 1-2 mm mi ne büyük gibi gözüküyo tabi buna ben bakıyorum normal sınırlarıda yazıyolar ya ordan anlıyorum yumurtalıklarda da normal folliküller var diyo uff neyim ben ne hastasıyım bilmiyorum ultrason doktorum bu yaşta bu kadar ilaç kullanma bırak diyo kafam karışıyo

burcinn
8-03-09, 12:03
merabalar..ben de yeni katıldım aranıza..benim sorunlar da diz boyu malesef:KK43: 4 aylık evliyken HPVye bağlı genital siğillerle uğraştım 1 seneden fazla sürdü tedavim.çektiğim acıları anlatamam.koterle yakıldı,ilaçla yakıldı,her seferinde dr bu sefer bitti dedi ama her seferinde onlarca çıkıyordu.aylarca yeni evli olmama rağmen eşimle cinsel hayatımız kalmamıştı:KK43: hiç bitmeyeceğini sanmıştım ama 7 aydır yoklar.dr um bebek önerdi aslında çok istemememize rağmen kararımızı verdik..15 yaşımdan beri düzensizdi adetlerim.bu sefer de bebeğimiz olmadı..6 aydır korunmuyoruz,her ay adetim her zamanki gibi gecikiyordu tahhlil yapıyordum ama sonuç.... :KK43: dr gittik tekrar..önce farlutal ile regl olmam sağlandı sonra klomen içtim ama yumurtalarım olgunlaşmayı bırakın gözükmedi bile..dr rahim duvarın kalınlaşmış bu ay regl olursun vaktinde dedi ve regl olunca haberleşelim tüplerinin filmini çekelim dedi.ama 6 aralıktan bu yana ilk kez dün regl oldum o da farlutal'la..yarın klomene tekrar başlıyorum..bu sefer sabah akşam 2şer tane içicem bu arada dr umu da değiştirdim ve muayenede PKOS teşhisi koydu bana..bir sürü tahlil yaptırdım,sonuçlarımı yarın ulaştıracağım kendisine inşallah olumsuz birşey çıkmaz sonuçlardan ve umarım bu sefer klomen işe yarar çünkü evlendiğimden beri ilk 4 ay hariç hiç gülmedim:KK43: çok mutsuzum,çok kaygılıyım ve umudumu yitirmek üzereyim.üstelik öğretmenim ve çocukları nasıl da sevdiğimi anlatamam sizlere..hergün onlara bakıp da nolur Allah'ım benim de böyle bir evladım olsun diye dua etmekten alamıyorum kendimi...
biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim..bakarsınız dertleşince rahatlarım çünkü eşimden başka kimseyle konuşamadım bu durumu..

BenGulNR
9-03-09, 11:03
selra
bende ilac kullanmadıgım zaman adet olamıyorum ve senin gibide agrılarım oldu.bekledim hastalanırım diye olmadı.doktora gittim.ferlutal verdi ictim adet oldum sonra yumurta takibi yaptı klomen verdi sonrada catlatıvı igne yaptı su an beklemedeyim.sen carcabuk doktora git cünku kist cogalıyormus adet olmayıncaa.s.
canım cvb. için teşekkür ederim

BenGulNR
elunelune
Merhaba

Pcos hastalarında ovulasyon olabilir,ama yumurta elverişsiz olabilir ve ovulasyon olmayabilir.

Ağrıların için söyleyebileceğim şey ise ben bu ağrıları 3 ay çektiğimi,ilaç kullanmıyorsam regl olmadığımı bilirim. O yüzden en önemlisi hekiminin söyleyecekleri bence.[/QUOTE

canısı sanada teşekkür edirim cevabın için

burcu1507
merhaba arkadaşlar ben 1 yıla kadr çok düzenli adet oluyordm son yıl kilo alınca düzenim kaçtı doktora gittim pko dedi glifor diye ilaç verdi. vede folik asit verdi hamile kalınca gel dedi
ama bende pkoyla ilgili hiç bir belirti yok ilacı bir ay kullandım sekiz ay boyunca düzenli adet gördüm. geçen ay yine gittim ilacı bırakma ilerleme var dedi şuan yine ilaca başladım ama ben pkolu olduğuma inanmıyorum bu arada ek bilgim yok pkolu kişiler sadece tedavi ile mi hamile kalıyorlar

burcu1507
arkadaşlar bu arada bana doktor hiç bir test veya tahlil yaptımadı direk ultrasyona baktı söyledi

burcinn
9-03-09, 13:03
canım endişelenme bana da doktor teşhisi muayenede koydu [hatta bana da gösterdi,yumurtalığımın etrafında minik minik su kabarcıkları gibi bi süre yuvarlak yuvarlak kistler vardı.] hemen o an ilaç verdi(glukophage ve farlutal) sonra tahlil istedi.
tahlillerimi yaptırıp ulaştırdım.farlutal içip 3 ay sonra regl oldum.şimdi günde 2x2 klomen içiyorum,bugün 4. günü ilacın,yarın son. adetimin 10. günü de dr a gidiyorum bakalım ne dicek..
yani takılma muayenede tanı koydu falan diye..benim adet düzensizliğim 15 yaşımdan beri var ve onlarca dr a gittim kimse PKO demedi.adet düzensizliğinden başka hiç belirtim yok mesela boyum 1.63 ve 52 kiloyum yani zayıfım bile..ama hep göbeğim şişiyor ben adet düzenimin olmamasına bağlıyordum..meğer PKO danmış.
inşallah ben de hepiniz de en yakın tarihte sağlığımıza kavuşup anne oluruz..
sevgiler..

maytap80
9-03-09, 15:03
[http://www.kadinlarkulubu.com/yardim-melekleri/257825-acil-kan-gerekiyor-0rh-ankara-33.html#post5634287kızlar dünakşam itibari ile yaşamdestek ünitesine bağlıymış yavrucak ama kan ve trombosite çokçok ihtiyaçları varmış inceleyin ankaradaki tanıdıklarınıza yayın noolur inşallah şifası Allahtan

RANA.ABLE.
10-03-09, 22:03
care80
merhaba
benimde şu anda önceki tedavimden 2 yumurtam kaldı soğan kürü yapıyorum. ama incir kürünü nasıl yapıyorsun soğan 15 gün bittiği gibimi incir ve nasıl hazırlanıyor bilgi verirmisin
canim ben sogan kuru bittikten sonra adetimi bekledim adetimin 1. gunu incir kurune basladim 21 gun surdu.. 2 bardsak suyu kaynatiyorsun 7-8 adet inciri icine dograyip 15 dakika daha kaynatiyorsun soguyunca ikiye bolup sabah ve aksam iciyorsun ben kurun bitmesine 3 gun kala karisima havucta ekledim.. asagidaki linki incelersen daha ayrintili bilgi edinebilirsin..

http://www.kadinlarkulubu.com/gebel...boynuzu-kuru-deneyenler-buyrun-listeye-2.html

burcinn
11-03-09, 12:03
kızlar ben bu ay 2. klomen içiyorum.günde 4 tane bu sefer. bugün son günü ve dünden beri sağ tarafımda ağrım var..sizde de oldu mu? bu iyi bişey mi acaba bu sefer büyüyor mu yumurtalarım o yüzden mi ağrıyor? nolur biri bi cevap yazsın..neden benim sorularıma kimse cevap yazmıyorrrr..offf :KK43:(senağlama

s&g
11-03-09, 14:03
burcinn
kızlar ben bu ay 2. klomen içiyorum.günde 4 tane bu sefer. bugün son günü ve dünden beri sağ tarafımda ağrım var..sizde de oldu mu? bu iyi bişey mi acaba bu sefer büyüyor mu yumurtalarım o yüzden mi ağrıyor? nolur biri bi cevap yazsın..neden benim sorularıma kimse cevap yazmıyorrrr..offf :KK43:(senağlama
cnm bence yumurtan gelişim gösteriyordur... benimde yumurtalıklarımda ağrı hissediyorum sanki yumurtalıklar yer değiştiriyor gibi öle oldumu yumurtalar yumurtluyormuş öle dedi bi kaç kişi

burcinn
11-03-09, 14:03
ayy iyi bari..inşallah bu sefer işe yarar şu ilaç da kurtulurum şu bitmek bilmeyen tedavilerden..
herkese bol şifa diliyorum kızlar..

suzanella
11-03-09, 15:03
burcinn
canım yumurtalar gelişirken ağrı yapıyor bayabi. panik yapma ben de aynı panikle dr a gittm bu ay

burcinn
11-03-09, 18:03
suzanella
canım yumurtalar gelişirken ağrı yapıyor bayabi. panik yapma ben de aynı panikle dr a gittm bu ay
sağol canım yaa çok teşekkür ederim.. :çok üzgünüm:

ayselgitbasimdan
12-03-09, 18:03
mrb arkadaşlar polikistik overden dolayı diane 35 kullanıyorum, ilacımın bitanesini yere düşürüp kaybettim bugün o son ilacı içmem gerekiyodu ama elimde yeni kutu yok, evli değilim yani ilacı korunma amaçlı kullanmıyorum bu son ilacı içmesem tedaviye herhangi bi zarar vermiş olur muyum, bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim, şimdiden tşkler

prensessisi
12-03-09, 18:03
mrb arkadaslar ben siteye yeni üye oldum,bendede pko var doktor ultrasondan teshıs koydu,glukophage verdi yaklasık 6 adır onu kullanıorm hıc bı etkısı olmadı,kiloda vermedim hatta aldım bile ayrıca 2 ay diyane35 kullandım adet gordum,dıaneyı bıraktıktan sonrakı ayda adet gordum ama 3 aydır adet gormuyorum naapmam gerekıyo sızce bu knuda bı bılgısıolan varmı lutfen yardım etsin
bıde yaklasık bır aydır sabah aksam hayıt tohumu ıcıorm onunda cok ıse yaradıgını soyluyolr ama bana bı etkisi olmadı yardım edın lutfennnnnn:'(

senaaa
12-03-09, 21:03
merhabalar bende pcos hastasıyım 3 yıldır yasmin ve glukofen kullanıyorum ama herşey aynı değişim yok geçen gün bi hacettepenin başhekimiyle konuştum onkoloji profesörü bunların ilerde bi riski yokmuş ve tıbbi olmayan bi yöntem önerdi çocuk yaınca geçme ihtimali yüksekmiş..... evli pcos lulular durmayın yapın bebişleri

suzanella
13-03-09, 07:03
ayselgitbasimdan
mrb arkadaşlar polikistik overden dolayı diane 35 kullanıyorum, ilacımın bitanesini yere düşürüp kaybettim bugün o son ilacı içmem gerekiyodu ama elimde yeni kutu yok, evli değilim yani ilacı korunma amaçlı kullanmıyorum bu son ilacı içmesem tedaviye herhangi bi zarar vermiş olur muyum, bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim, şimdiden tşkler
mutlaka içmen gerekiyor o son bitaneyi de canım. en iyisi yeni bi kutu al sen 1 gün ara versen bişey olmaz

suzanella
13-03-09, 07:03
arkadaşlar klomen kullanıp da benim gibi 2,5 - 3 ayda bir regl olan var mı? bu süre boyunca sürekli yumurtladım nasıl bir iş bu?? gerçi her yumurta gebelik şansı demek ama ne biliym tuhaf diil mi biraz?

ayselgitbasimdan
14-03-09, 11:03
suzanella
mutlaka içmen gerekiyor o son bitaneyi de canım. en iyisi yeni bi kutu al sen 1 gün ara versen bişey olmaz
Yardımın için tşk ederim ama mlsf o son bitaneyi içmedim, ve bundan sonra da içemem umarım sorun olmazbenneyaptımki

EU1
15-03-09, 05:03
merhaba bende yeni üye oldum bendede yumurtlama bozukluğu var dede doktor bir buçuk senedir uğraşıyoruz bu ay klomene başladım bitti ve dört gün sonra kontrole gittim 2 tane yumurtamız var dedi doktor ikiz bile olabilir dedi inşallah bu ay hamiş olurum banada dua edin arkidişler

EU1
15-03-09, 05:03
bide hormon bozukluğu var ben 54 kiloyum karnımı eritmem lazım fakat olmuyo veemiyorum

kistikovski
16-03-09, 08:03
ayselgitbasimdan
Yardımın için tşk ederim ama mlsf o son bitaneyi içmedim, ve bundan sonra da içemem umarım sorun olmazbenneyaptımki
ben de bazen atlıyorum son hapı; sorun olmuyor.

ayselgitbasimdan
16-03-09, 13:03
kistikovski
ben de bazen atlıyorum son hapı; sorun olmuyor.
teşekkür ederima.s

ceylan83
16-03-09, 14:03
suzanella
arkadaşlar klomen kullanıp da benim gibi 2,5 - 3 ayda bir regl olan var mı? bu süre boyunca sürekli yumurtladım nasıl bir iş bu?? gerçi her yumurta gebelik şansı demek ama ne biliym tuhaf diil mi biraz?
canım yumurtaların çatlamıyor olabilirmi acaba bu süre içinde doktora gitmedinmi peki çünkü klomenin kist oluşturma gibi bi yan etkisi de var bence doktoruna danışsan güzel olur canım

06ilknur
16-03-09, 15:03
mrhaba arkadaşlar bende yeni üye oldum. 2 yıl önce şikayetlerimden dolayı hastaneye gittim ve pcos teşhisi kondu.1,5 yıl aldactone kullandım ama hiçbir faydasını göremedim ve bıraktım.3-4 ay önce başka bi hastaneye gittim yok gibi dediler ama yinede diane 35 verdi ama tam teşhis konmadan kullanmak istemiyorum.şikayetlerime gelince aşırı derecede saç dökülmesi,sivilce,ultrason sonuçlarımda da kistler mevcut.kilom 54,adetim ise günü gününe düzenli.şimdi tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum ama kafam öyle karışık ki anlatamam.her doktor farklı bir şey söylüyor.saçlarım öyle dökülüyor ki saçlarımın arkası açıldı.psikoloijm bozuldu:KK43:( burdan doktorlarımız cevap verebiliyorsa,yanıtlamalarını rica ediyorum..herkese şifalar.

suzanella
16-03-09, 16:03
ceylan83
canım yumurtaların çatlamıyor olabilirmi acaba bu süre içinde doktora gitmedinmi peki çünkü klomenin kist oluşturma gibi bi yan etkisi de var bence doktoruna danışsan güzel olur canım
canım cvp için sağol.sık sık dr a gidiyorum ultrasonda bakıyoruz yumurtalar çatlıyor. her gidişimde yeni yumurtan gelişiyor dedi . yarın yine randevum var.. son 3 gündür felaket bir akıntım var. renksiz kokusuz su gibi bişey. günlük ped bile yeterli olmuyor.sizde de böyle akıntılar oluyor mu?? bir de .. şu eczanedeki idrar testleri ne kadar güvenilir arkadaşlar. dr um %98 dedi. yumurta çatladıktan 14 gün sonra mı yapmak lazım . bir iki gün önce yapsak doğru sonuç alır mıyız acaba?

lücian
17-03-09, 06:03
gercekten de dogru cıkıyor ha bıraz silikte olsa dogru cıkıyor

mutsuz82
17-03-09, 12:03
Selam kızlar bende pkoloyum. Henüz evli değilim 27 yaşındayım ve nişanlıyım pkolu olduğumu öğrendiğim gün dünyam karardı dr. Doğum kontrol hapı ve glucopage verdi 6 ay kullandım bıraktım. şimdi adetlerim eskisi gibi 45 günde değil 35 36 günde oluyo kafama taktığım zaman gene 45 günü buluyor. Kilom da fazla 90 kiloyum diyete başladım moralim sıfır. Nişanlım evlenir evlenmez çocuk istiyor pko lu olduğumu biliyor gerçi ama gene de zayıflarsam hamile kalacağımı düşünüyor. Bende zayıflamanın çare olamayacağını söylüyorum ama anlamıyor. Ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana bir akıl verin kızlar ne yapacağı mı bilmiyorum. Nişanlımdan ayrılmak istedim bunun yüzünden ama o ayrılmak istemedi çıkmaz yola girdim sanki evlenmeden önce böyle kafaya takıyorsam evlendiğim zaman ne olurum tahmin bile edemiyorum

mutsuz82
Soğan kürünü deneyen var mı aranızda

lücian
canım cok buyutmusun bu hastalıgı ya pko olup hamıle kalanları bı duysan sasırırsın senın tek yapıcagın sey zayıflamak lutfen stres yapma evet sogan kurunu de dene ve kesınlıkle ayılmayı dusunme mutlu olucak sın lutfen uzulme

kistikovski
18-03-09, 08:03
29 yasindayim, evli degilim. Her zaman sisman sayilabilecek kivamda biriydim ancak son 3-4 yildir kendimi asarak 97-98 kiloya kadar ulastim. Bu hastaligin kontrolu icin glucophage kullanilabilecegini ise en son doktorumdan ogrendim. 22 yasimdayken teshis konuldugunu dusunursek cope giden 7 yilin hesabini hangi doktordan sorsam bilemiyorum :KK43:

Glucophage'a basladigimda 94.350 kiloydum, 5 haftanin sonunda 88.400 oldum. Diyet de yapiyorum ancak ilacin yararini goruyorum, seker ihtiyacim neredeyse kalmadi.

macbett
18-03-09, 10:03
SLM Arkadaşlar bendede pko var tedavi görüyorum daha yeni başladım tedaviye 6 yıllık evliyim ve geçen kasım düşük yaptım. Adetlerim hep çok düzensizdi. Evliliğimin ilk 1 yılı doğum kontrol hapı kullandım. Ondan sonrada hiç korunmadım ve ancak geçen kasımda hamile olduğumu öğrendim ve daha sonra düşük yaptım.Pko olan hastalarda olası bir durum düşük. Yanlız doktorum ilk önce yumurtlam olayı olması için bana Gonaphene verdi adetin 5. günü başlayım beş gn iç dedi ve yaptım ardından kontrole gittim ve sol yumutalığımda yumurtlama gördüdüğünü söledi ve 3-4 gün sonra yine gittim ve bana Dupdaston adlı ilacı verdi ve günde 2 defa kullan dedi bittikten 10 gün sonra bana gel dedi. Bu arada bu ilacı kullanırken gün aşırı ilişki istedi. Nyse demem o ki bakalım bu ay sınu herşey belli olucak fakat ben düşük arkasından 21 kasım gibi adet olmuştum ve bidaha taaaaa 19 şubatta yine dupastonla adet gördüm ve bu süreç içinde 63 kilodan tam 76 kiloya fırladım inanılmaz şekerli şeyler canım istiyor. Bu kiloları vermemin bi çaresi olmalı .Lütfen yardım edin.senağlama

lücian
18-03-09, 10:03
canım ege pko luysan asla kılo almaman gerek eger almaya devam ederse yumurta olmusmaya bılır kılo cok onemlı bızım hadtalıgımızda lutfen dıkkat et ınsalh bır an once hamıle kalırsın canım