Arap Sabunu temizlii

songul27
2-01-08, 22:01
Benim hep uyguladim bir formulu sizlerle paylasmak istedim eger acik renk haliniz koltugunuz varsa ve ustundeki leker zor cikiyorsa iste formul bir miktar suya biraz arap sabunu ilave edip iyce kopurtulecek kirli bolgeye sadece kopuk surulecek suyu degil biraz bekleyim sildigimizde lekenin gittini goreceksiniz benden tavsiye uygulamada butun bolegeye yaparsaniz iyi olur benim koltugum beyaz deri ben onla halima kullaniyorum ve gercekten kopuk sonunce fark acayip beli oluyor.

ASYAA
3-01-08, 00:01
Evet Acik Renk Hali Ve Koltuklarda Gercekten Ise Yariyor.bende öyle Yapiyorum

ZEYNEPKERİM
ben de tüllere sıcak suda erıtıp makına deterjanı alırken dokuyorum, eger suda bekletırsem bolca heryerıne surup bır guzel kopuk kopuk olana kadar ovusturuyorum. ayrıca butun kıyafetlerı yıkarken de kullanılabılır....

nazlııı
aaa ise yarıyomu gercekten benimde halılarımın bir kısmı beyaz ve koltuklarım turuncu koltuklarda denesem ise yararmı cunku istedigim gibi temizleyemedim hic fisfisfis

Acil Servis
3-01-08, 08:01
hay allah razı olsun, denemeliyim hemen halıma kahve döküldüydü, sildim sildim çıkmadı bunu deniycem

reyhandide
6-01-08, 20:01
kokusu beni bayıyo ama denemekte fayda var gibi

penbeli
29-01-08, 23:01
mutfak tezgahınızı temizledikten sonra parlamasını isterseniz arap sabunuyla bir kat silin....

@arven@
30-01-08, 01:01
saolasın canım benimde koltugum halım açık renk çok çabuk kirleniyo.malum bide cocuklar olunca
mutlaka denicem

brn
2-02-08, 12:02
ZEYNEPKERİM
ben de tüllere sıcak suda erıtıp makına deterjanı alırken dokuyorum, eger suda bekletırsem bolca heryerıne surup bır guzel kopuk kopuk olana kadar ovusturuyorum. ayrıca butun kıyafetlerı yıkarken de kullanılabılır....
bende tüllerimi makineye attığımda arap sabununu tüllere bir parça sürüp kapıyorum ve sonra programı çalıştırıyorum gayetde iyi sonuç alınıyor gerçekten..:dance:

cankuska
2-02-08, 12:02
aa ne guzel tavsiyeler boyle bende deniyecegim cok sagolun

mihmandar
3-02-08, 11:02
arap sabununun iyi bir temizleyici olduğunu annem hep söyler hatta saçlar için bile iyi olduğu söyleniyor.

Ben şunu merak ettim arap sabunu ile deterjan birleştiği zaman deterjanın etkisini kesmez mi? bazı ürünlerle deterjan birleşirse temizleme etkisini kaybeder diye duymuştum. bilen varsa açıklayabilirmi lütfen.

ahimsa
3-02-08, 13:02
ben de deneyecegım.tesekkurler tavsıye ıcın.

esennil
3-02-08, 17:02
bir doktordan duymuştum tv de.diyordi ki oda sipreyleri,kokulu temizlik malzemeleri sayesinde bir çok kimyasal maddeyi solumak zorunda kalıyoruz.ben evimi baştan aşağı arap sabunuyla temizletiyorum çok daha sağlıklı.
ben de aradım ama arap sabunu bulamadım markette yok,aktardan mı almalıyız acaba.bulsam heryeri onunla silecem.diğer tem.malzemeleri sırf koku

merry.mel
6-02-08, 09:02
Çoook teşekkürler. benim krem rengi halıma da kahve dökülmüştü. bi türlü çıkaramayınca evin şeklini değiştirip üzerini kapatmaya çalışıyodum. ben de hemen deneyeceğim.

kedicik81
6-02-08, 10:02
bende denıcem saol bilgi için

moonxlight
13-02-08, 09:02
Arap sabununun bir faydasını daha gördüm saçımı boyadım ,fakat filme dalınca fazla koyu renk oldu. Arap sabunu ile yıkadıgınız zaman koyu olan saçın rengi açılıyor denedim oldu.(sadece boya fazla koyu oldugu zaman iki kere bu şekilde yıkamanız yeterli)

çıtır-pıtır
14-02-08, 10:02
arap sabunu ile sıldığım krem rengı sandalyelerımde iz kaldı .rengı koyulaştı.ben önermıyorum.

BarbunyaPilaki
14-02-08, 12:02
bu aralar ben doğal temizlik malzemelerine kafayı taktım. Arap sabunu ile sadece halı değil ,ben yerlerimide arap sabununu sulandırıp içine 1 kapak sirke ve birazda sıvı sabun koyuppas pasla siliyorum ama arap sabununu sakın fazla koymayın mazallah düşüp sakatlanabilirsiniz. Ama muhteşem oluyor değme yüzey temizleyicilere taş çıkartıyor diyebilirim. Pırıl Pırıl pasparlak oluyor parkeler falan. Bir de ben arap sabunu ile fırınımın ocağını siliyorum ve ocağın parçalarında oluşan lekeleri çifle ovalayarak zor çıkartıyordum ama şimdi bulaşık süngerinin telli yüzeyi ile arap sabunlu şöyle bir sürtüyorum. Oda pırıl pırıl pas parlak oluyor tavsiye ederim.

neşeligünler
17-02-08, 16:02
arkadaşlar halı ve ev temizliğinde arapsabunu en iyisi maddi olarakta uygun zaten şampuan ve temizleme maddeleride arapsabunundan yapılıo sanırım öbür parfümlü ve renkli ürünlere aldanmayın slmlar

yerda
17-02-08, 19:02
arap sabununun ocak üzerini iyi temizlediğini duymuştum.hem çizmiyor hemde o metal kısımları deforme etmiyor(muş)

sütlü gayfe
17-02-08, 19:02
benimde halım ve koltuklarım açık renk
ben kosla kullanıyorum
şu mavi kutuda olan varya
harika ötesi bişi yaaa
pırıl pırıl yapıyor mis gibi kokutuyor her yeri
arap sabununuda deneyeceğim

diapolis
27-02-08, 21:02
hala bazı evlerde marley kullanılıyo ve arap sabununu marley üzerine sürüp bi süre bekletikten sonra silince marley üzerindeki lekeler çıkıyo

papatya16
3-03-08, 07:03
arap sabununu denedim çok kalabalık misafirim gelicektii halılarımı arap sabunu ile sildim acayip güzel oldular ben baka baka bi hal oldum halılarıma bayıldımm:))) teşekkürlerrr

İpek Kozası
3-03-08, 08:03
arap sabunu hayranıyım diyebilirim. o olmazsa olmazlarımdan...

silagul
4-03-08, 00:03
ya bisi sorcam arkadaslar arap sabunuyla hali koltuk sildiginizde duruluyormusunuz?

papatya16
4-03-08, 06:03
silagul
ya bisi sorcam arkadaslar arap sabunuyla hali koltuk sildiginizde duruluyormusunuz?
tabiki canım duruluyoruz yoksa mat mat oluyor parlamıyor halı muhakkak durulamak gerekli:1rolleyes:

bartuarda
20-09-08, 16:09
brn
bende tüllerimi makineye attığımda arap sabununu tüllere bir parça sürüp kapıyorum ve sonra programı çalıştırıyorum gayetde iyi sonuç alınıyor gerçekten..:dance:

evet tüllerde arap sabunu çok iyi sonuç veriyor. tül deterjanları falan boşuna masraf en iyisi arap sabunu:CüvCüv:

gülüm12
27-09-08, 06:09
ya halı ve koltuklarda tamam herkes aynı şeyi söylemişte bir arkadaş krem renkli sandalyede iz kaldığını söylemiş. başka sandalyede deneyen varmı? sandalyelerimi silmem gerekli lekeler var rengi krem.

sari_sari
27-09-08, 11:09
gülüm12
ya halı ve koltuklarda tamam herkes aynı şeyi söylemişte bir arkadaş krem renkli sandalyede iz kaldığını söylemiş. başka sandalyede deneyen varmı? sandalyelerimi silmem gerekli lekeler var rengi krem.
evet aynen bende sandalyelerim krem ve silmem gerekiyor nasıl duruluyorsunuz nasıl uyguluyorsunuz lütfen yazamısınız:uhm:

kelebek1238
27-09-08, 11:09
ben saten duvarlarımıda arap sabunuyla siliyorum cilalı yuzeyleride parlattıgı soylenıyor.

lostsun
27-09-08, 12:09
arkadaşlar arap sabunu diğer temizlik maddeleri gibi kimyasallar içermediğinden ben de güvenle kullanıyorum.ve kokusunada bayılıyorum her yer pırıl pırıl oluyor.ben grin marka sabun kullanıyorum tavsiye ederim.

BenLiLa
28-09-08, 01:09
sen neymiş be arap sabunu:nazar:
kızlar ben sandaliyelerimi silcem ama kararsızım çünkü krem rengi ve bir arkadaş memnun kalmadığını yazmış :uhm:

sari_sari
29-09-08, 08:09
**LiL@**
sen neymiş be arap sabunu:nazar:
kızlar ben sandaliyelerimi silcem ama kararsızım çünkü krem rengi ve bir arkadaş memnun kalmadığını yazmış :uhm:
bende hala bunu merak ediyorum?:uhm:sandalyelerim krem halımda krem silcem arap sabunuda aldım ama nasıl uygulayacağımı bilmiyorum lütfen yazarmısınız?

pamukcuk
29-09-08, 10:09
bende arap sabununu çok kullanırım halıda,yer temizliğinde,mutfakta,çaydanlık temizliğinde çok güzel parlatıyor tavsiye ederim...

ozpir
29-09-08, 11:09
Benim de halım açık renk ve üzerindeki lekeleri ne yaptıysam çıkaramadım. Arap sabununu hemen deniycem ama marketlerde satılıyor mu?

cimcime2709
29-09-08, 17:09
Arap sabunu bence arap saçina çeviriyor herşeyiii sevmiyorum ve ev temizliğindede kullanmiyorum

lostsun
29-09-08, 18:09
az önce krem rengi halıma ve krem rengi koltuklarıma çay döküldü.:eek:klava:hemen arap sabunu ile sildim.hihoyyytve leke kalmadı..a.s.

Celinee
29-09-08, 21:09
Benim evim halı döşeme ve rengi açık.Arap sabununla silmeyi düşünüyorum fakat durulayın demişler ben yer döşemesini nasıl durulucamkii ????

nemida
29-09-08, 21:09
Ben de Arap sabunu nun katkı maddesi içermediğini duydum gittim aldım, şimdi deterjanın bitmesini bekliyorum bundan sonra Arap sabunu kullanıcam. Üstelikte biliyormusunuz artik eskisi gibi kötü kokmyorlar teknoloji ilerlemiş, çeşitli kokularda Arap sabunları yapmışlar. Üstelik fiyatı da çok uygun. :teytey:

Elis
29-09-08, 22:09
yani arap sabununu makineye koyup camasirlari yikasak olurmu???

nemida
30-09-08, 00:09
Elis
yani arap sabununu makineye koyup camasirlari yikasak olurmu???
Ben bulaşık deterjanından bahsetmiştim ama düzgün yazmamışım :eek:

Çamaşirlar için nasıl bir sonuç verir bilmiyorum yerimseniben

Elis
30-09-08, 09:09
nemida
Ben bulaşık deterjanından bahsetmiştim ama düzgün yazmamışım :eek:

Çamaşirlar için nasıl bir sonuç verir bilmiyorum yerimseniben
denedikten sonra banada haber verirmisin,,,,,sonucu merak ediyorumda,,,,,,a.s.

Celinee
2-10-08, 22:10
Celinee
Benim evim halı döşeme ve rengi açık.Arap sabununla silmeyi düşünüyorum fakat durulayın demişler ben yer döşemesini nasıl durulucamkii ????
kimseden cvp yokumuuu????

Güldemir
1-12-08, 08:12
arkadaşlar arap sabunu ve çamaşır suyunu asla bir arda kullanmayın. tuz ruhu etkisi yapıyor. bilginize.

lame
23-12-08, 12:12
sağolun kızlar......

ZYNPalp
23-12-08, 12:12
arkadaşlar buruya üye olmadan öncede takip ediyordum kk yı yani yine burdan duymuştum arap sabununu. büyük temizlikte kullandım bence süper bişey.
1. koltuklarımı daha önce kosla ile silmiştim temiz olmuştu ama mattı. arap sabunuyla sildiğimde vede tekrar durulama şeklinde denedim güzel temizledi ve parlak oldu.
2. camları sildim kalıntıları daha kolay geçti.
3. mutfak dolaplarını önceleri cif kullanmıştım bunun için bir sürü emek harcadım vede durulama için de bir sürü uğraş verdim. ama arap sabunuyla sadece yüzeysel olarak sildim ve duruladım. geçmez dediğim yağ lekeleri bile geçti. ve de daha parlak oldu
4. fırının içini ve dış yüzeyini önceleri bi saatimi alıyordu cifle. ama arap sabunuyla çok daha hızlı ve temiz oldu.
tek kötü yanı kokusu onun içinde temizlik yapınca bol ca havalndırmalı evi.
kolay gelsin arkadaşlar. bu arada perdeler içinde deneyeceğim en yakın zamanda. bu arada birde arabanın koltuklarını da sildim. süper oldu yaaaa.

mir_krt
1-02-09, 18:02
bulaşık makinası için de duydum deneyen var mı?

saral
7-02-09, 08:02
arap sabunu bugüne kadar hiç almadığım ve kullanmadığım bir temizlik ürünü idi ama bende bugün hemen alıp temizlikte kullanmaya başlayacağım,sanıyorum bir çok temizlik ürününden daha zararsız ve temizliği, güzel denemekte fayda var.Artık o zararlı bu zararlı diye ne kullanacağımızı şaşırdık ne kadar zararsızını seçersek bizim için o kadar iyi.:CüvCüv:

DiDee
27-02-09, 10:02
barış manço saçlarını arap sabunuyla yıkarmış....

bi de bi manken vardı deniz pulaş...onu bi röportajını okuyodum ..evinde yerleri arap sabununu köpürte köpürte sildiğini söylüyodu bu beni çok etkiledi...şutarafagitti

binbir çeşit deterjan alıyoruz üstelik o halılarda mutlaka kalıntı kalıyo onlar havaya karışıyo soluyoruz bebeklerimiz hele hep halılarda...

öyle soğudum ki deterjanlardan bitsinler undan sonra varsa yoksa arap sabunu kaydirigubbakcemile3

DiDee
27-02-09, 10:02
ayrıca kokusu eskisi kadar kötü değil onların bi çok markanın var abc almıştım en son.... 1- 2 liraya dünyanın sabununu alıyorsunuz çok amaçlı hem de....bulaşık,zemin,halı,duvar...

bi de aklıma geldi şimdi ben böle sanlatıyorum ama benim de çok kullanmışlığım yok bi kere halımı yıkamıştım arap sabunuyla ...kuruduktan sonra halı yumuşacıktı...

hele toz deterjanla halı yıkamak vahşet-tatlicadiarzu-