Tylere kkten zm, limon, tuz ve nane

EU2
6-01-08, 17:01
evet 3 gün boyunca ağırlık diğer günlerde ise hafif olarak uyguluyoruz

portakal çiçeğim
6-01-08, 18:01
niyeee
arkadaşlar bende yıllarca epilasyona gittim bioder kullandım ama hiçbir faydasını görmedim neden zor olanı seçiyoruz anlamıyorum zaten hiç bir tahriş edici özelliğe sahip değil 3 gündür yıkamadan geziyorum hem çene altımdaki siyah nokları bile azalttı hem ucuz hemde kolay bir yöntem
hangi epilasyon türünden sonuç alamadın arkadaşım iğneli epilasyonamı gittin ?

EU2
6-01-08, 18:01
evet 4 sene gittim ama hep hileli oluğu için bir sonuç alamadım şimdi erkek gibi traş oluyorum yani epilatör aletiyle sonrada limon ve tuz tabiki nane çayı

Çöpçü
6-01-08, 20:01
Peki bu nane çayını aksatmadan hergün mü içeceğiz yoksa sadece 3 gün mü içeceğiz?

eylos_25
bence verdiginn karişim sakıncalı cildee ben karınca yumurta yagini kullandımm çokta memnun kaldımm yan etkiside yokk.....

chocotripi
Çöpçü
Peki bu nane çayını aksatmadan hergün mü içeceğiz yoksa sadece 3 gün mü içeceğiz?
ISPARTA - Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Dahiliye Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer, hirsutizm tedavisinde doğum kontrol hapları veya başka haplar kullanıldığını orta şiddette hasta olan kadınlar için nanenin doğal bir alternatif tedavi olabileceğini söyledi.

alıntı

hormonal tüylenme için günde 2 bardak içmek gerekiyormus

EU2
6-01-08, 21:01
naneyi devamlı içecez eylos_25 canım yağ kıl köklerini besler kyy içindede bakalım nekdar yumurta var sen pirince giderken evdeki bulgurdan olma istersen bu çok doğal bir yöntem farkındaysan hiç katkı maddesi yok hepsi doğadan

EU2
Normal yağlı ciltler için; 2,3 havuç 4,5 çay kaşığı bal havuçları pişirin ve ezin (havuçları rendeleyein)balla karıştırın ve cildınıze surun10dk bekletip ılık suyla yıkayın pamuklada silın

EU2
ELMALI YÜZ MASKESİ(akneli yağlı ciltler için ) 1 adet orta boy rendelenmiş elma 5 çay kaşığı bal ikisini karıştırıp 15dk bekleyip yıkayınız pamukla siliniz bunu 2 günde bir tekrarlayın emin olunki etkisini görüceksiniz

angel82
inşallah tavsiyenizle bende tüylerden kurtulurum,deneyeceğim.Tşk

masiva
Bu tavsiyen için tşk ederim a.s. ..bende uygulayacağım..inş faydasını görürüm...yalnız nane çayını nasıl içeceem bilmiyorum.... :bbo:

melek20
6-01-08, 22:01
bu yöntemi denemeyi dusunuyorumda, 3 gun sus deydirtmemek biraz garibime gitti... dus felan alinmiyacakmi? yuzumu kullanmiyacam, ama yuzune kullananlar, yuzlerini yikamiyacaklarmi mesala sabah kalktiklarinda CADIARZU

EU2
7-01-08, 07:01
arkadaşlar ben nerdeyse bu konuda doktora yaptım karınca yy kesinlikle denemeyin hem cebinize hemde size zarar zaten yağ kıl köklerini besliyo nasıl bitirecekki için asit yok bişey yok ama limonun içinde strik asit var su deymemesinin sebebi ise suyunda kıl köklerini beslemesi onun için uzmanlar 3 gün deymeyecek diyo yinede siz bilirsiniz saçınızdan pay biçin kendinize arkadaşlar su ile uzama gerçekleşmiyomu ben oyüzden dedim yinede siz bilirsiniz kyy öven arkadaşım lütfen başka başlık açıp oraya yaz burayı limon suyu için açtım ben bu arada nane çayını sakın ihmal etmeyin

Aksi
7-01-08, 08:01
offf offfffff......
ömrümüz kil; tüyle geciyo ya....
nolcek bu bizim halimiz?????CADIARZU

EU2
7-01-08, 08:01
limon suyu tuz peelingi ve nane çayıyla bitecek inŞAllah:)

rohy
7-01-08, 10:01
Niyeee,bu tuz nasıl tuz olmalı normal mi?yoksa aktarlardan alınacak özel bir tuz mu var

EU2
7-01-08, 11:01
kalın tuzlar varya onlardan olmalı özel tuz değil tabiki

zeynepsıla
7-01-08, 12:01
1-hergünmü limonla ovalıyoruz?
2-hergünmü çay içiyoruz?
3-genital bölgeye nasıl su değdirmiycez?
4-nane,yeşil nanemi,kuru nane de olurmu?
valla arkadaşım çok soru oldu ama bu dert bitsin artık diye.

filizözcan
7-01-08, 20:01
nane çayını denesek sadece olmazmıki

EU2
7-01-08, 21:01
:) 1) kıllar çıkana kadar hergün limon suyu ve tuz sürüyoruz
2) eğer yaş nane varsa günde bir bağ yiyoruz kış aylarında olmadığı için hergün çay içiyoruz
3) genetal bölgeye mecbur su dediyo sadece tedavi biraz uzar okadar

tuana_tuana
8-01-08, 06:01
kizlar emeginize saglik iyi hos da ama benim bildigime gore nane cayi fazla tuketilince kisirliga neden oluyormus. bilmenizi istedim sadece. kolay gelsin hepinize.

tatlicadiarzu
8-01-08, 07:01
İlginç bi yöntem denemek lazım.

EU2
8-01-08, 09:01
arkadaşlar 1 senelik bir tedavibu yani biraz sabır işi anlıyacağınız ya fark etmiyo zaten cilt kendi emiyo limon suyunu isterseni hiç masaj yapmayın poşet olan marketlerde satılan nane çayı yapıyo olabilir içinde kimyasal maddeler var çünkü ama bir avuç naneyle yapacağınız nane çayının bişey yapacğını sanmıyorum

EU2
kalın ve siyah benim tüylerim ayvacık tüylerinde daha etkili

EU2
Tuzun iki şekilde kullanımı var, 1) Cildi ölü hücrelerden kurtarma. Temiz bir cilt için biz buna Türkçe "kese" diyoruz. Eğer bunu yapmadan önce tüylerden arınmak isterseniz bu cildi yormamak açısından daha iyi olur. (Eğer "ağda" yapıyorsanız.) Fakat makine ile alıyorsanız. Önce iyice temizleniniz. Sonra makine ile tüylerinizden arınınız. Bu bölgeyi tuz ile yuvarlak dairelerle ovunuz.(kıl kökleri daha çok açılsın) Limonu ortadan kesiniz ve avcunuzun ayasına sıkınız. Hemen uygulayacağınız bölgeye sürünüz. Sonra kuruyana kadar yediriniz. Eğer bacak bölgesinde özellikle dayanabilirseniz limonu sürüp biraz ovduktan sonra avcunuza biraz tuz koyup onunla da ovunuz. Ayda bir kere yaptığınız bu uygulamada ne olacak biraz canınız yansa size en fazla 2-dk gibi bir acı verecek. Sonra yıkanmayınız. bu vücudunuzda bir gece dursun. Ertesi gün ve ilk 5 gün sürekli limonu avucunuza sıkıp dediğim gibi ovunuz. Bunu ilk birinci hafta yapabiliyorsanız sonucunu da göreceksiniz inanın bana...