yumurtanın döllendiği nasıl anlaşılır?

strangellucky
11-01-08, 15:01
Kızlar merhaba yumurtanın döllendiği nasıl anlaşılır belirtiler olurmu acaba bilen varmı aranızda?:1shok:

AnlamadanDinlemeden
11-01-08, 15:01
Ayyy ben bilmiyorum canım ama Döllen bre yumurta desek olur mu acep

:roflol::roflol::roflol:

strangellucky
11-01-08, 16:01
haha bilmem valla duayamı çıksak hep beraber toplanıp yağmur duası gibi aman be ne hallere düştük heeee zaten kendimi tavuk gibi hissediyorum

Kizil Deniz
valla silah zoruyla döllenırmı bu yumurtalar ben yıldım bunlar döllenmemekten yılmadı yawww

strangellucky
valla bilmiyorum ki arada korkutsakmı ne yapsak hayret birşey 1.5 ayda bir yumurtamız oluşuyo oda döllenmeden boşa gidiyo sonra 1 ay bekle oluşsun 15 gün acaba birşey varmı diye bekle sonra gene kırmızılara bağla yok yok ne gıcık bişi bu...

Kizil Deniz
cok sabırlı olmamız lazım cok canımmm

strangellucky
11-01-08, 17:01
derrramm biz senle aynı yaştayız ve ikimizde oğlak burcuyuz doğum tarihin hangi gün canım özel olmazsa haniii benim ki 13 ocak:)

EMEL_76
27-02-08, 09:02
ah bir bilebilsem aynı dertdeyim bende

Sakura
27-02-08, 13:02
Şekerim sorduğun sorunun cevabı, senin hangi tedaviyi yaptığında yatıyor. Tüp bebekse zaten döllendikten sonra (embryo olunca) rahime veriliyor ama aşılma ise duadan başka alternatifin yok.
Sevgiler

gülsen
27-02-08, 14:02
Alemsiniz kızlar. Beni güldürdünüz Allah da sizin yüzünüzü güldürsün.bu yumurtaların kulağınımı çeksek neeee:)

AnlamadanDinlemeden
27-02-08, 14:02
14.gün kan testi pozitifse garanti döllenme olmuştur :))))

belenay
27-02-08, 15:02
:roflol::roflol:YUMURTAYI YAĞDAMI RAFADANMI KATIMI İSTERSİNİZ HE ÇATLATIYORUZ AMA BİR TÜRLÜ PİŞİREMİYORUZsırnaşık şey

sultan49
27-02-08, 17:02
kızlar heray yumurta döllenmediği zaman ağlıyomuş ühühühüh kendini duvardan duvara vuruyomuş (yani adet olma) gene genemi tutmadııııı diye ağlıyomuş bunu biliyomuydunuz :roflol:

EU3
28-02-08, 00:02
yumurtaları en iyisi kuluçkaya yatıralım hehehehe:rofllol::roflol:

nebilali
28-02-08, 09:02
aynı sorun bendede var benim yumurtalarım 2.5 senedir döllenmıyor.eşimdede bendede bir şey yok ama sinir oluyorum bu duruma çok üzülüyorum.bir an önce anne olmak istiyorum artık.

nebilali
28-02-08, 09:02
aynı sorun bendede var benim yumurtalarım 2.5 senedir döllenmıyor.eşimdede bendede bir şey yok ama sinir oluyorum bu duruma çok üzülüyorum.bir an önce anne olmak istiyorum artık.

hürrem 2000
28-02-08, 12:02
strangellucky
valla bilmiyorum ki arada korkutsakmı ne yapsak hayret birşey 1.5 ayda bir yumurtamız oluşuyo oda döllenmeden boşa gidiyo sonra 1 ay bekle oluşsun 15 gün acaba birşey varmı diye bekle sonra gene kırmızılara bağla yok yok ne gıcık bişi bu...
AHHHH BEN HER YOLU DENİYOM KIZLAR AMA BENİM YUMURTA FENA GÖZÜPEK ÇIKTI.. NE KORKUYO NEDE ÜRKÜYO... İNATÇIMI İNATÇI... AMA BEN ONUN HAKKINDAN GELCEM... ÇOK ZAMAN OLDU BENİ UĞRAŞTIRIYO...ÇOK FENA OLCAK ÇOOOOOOOOK.....YA DÖLLENECEK YA DÖLLENECEK...ADAMIN İFAHI KESİLDİ DÖLLEYECEM DİYE UĞRAŞIRKEN........

ponaran
28-02-08, 12:02
Kızlar, beni çok güldürdünüz valla:roflol: :roflol:

Eşim ile bizde bu geyiği çok yaparız. O direktif verir hatta, hadi bakiimmm bulun şu yumurtayı diye...
Bu sefer işe yaradı ama direktif:dance:

Allah sizlerede nasip etsin en ksıa zamanda.
:enbuyukkk:

Missy
18-03-08, 00:03
hahayyy çok komik beni güldürdünüz ya allah sizide güldürsün arkadaşlar belkide sipermler yolu bulamıyordur yumurtalarımızın ne günahı varr:roflol::roflol:

Aksi
18-03-08, 00:03
hepinize bol sanslar...
KISIR yemeyin belki faydasi olur :roflol:

Kancicegim
18-03-08, 01:03
yok yok kizlar yok bu yumurtalar bizimle ugrasmayi seviyorlar elime alicam sopayi kosacam arkalarindan Kötü Kazenama olmuyo :sm_confused:istee sabir sabir diye diye bittim resmen imdaaaattt

EU1
18-03-08, 10:03
ayyy kızlar benimde derdim ayrı 6 yıl bekledim döllensin diye yumurtalar 2 düşük 1 doğumdan sonra şimdide eşim ceketini atsa üstüme hamile kalıyorum :KK70::KK70::KK70::

edali368
19-03-08, 13:03
Ah Birde Biz Kalabilsek Bir çocuktan Sonra Hamile Kalamadim Bende Döllenemiyormuşum Hayirlisi Bizde Baya Uğraşacaz Herhalde

AnlamadanDinlemeden
19-03-08, 15:03
ay_ser
ayyy kızlar benimde derdim ayrı 6 yıl bekledim döllensin diye yumurtalar 2 düşük 1 doğumdan sonra şimdide eşim ceketini atsa üstüme hamile kalıyorum :KK70::KK70::KK70::
Demekki yumurta tavaya bir düştü tam düştü :))

Kızlar ben bu ay yumurtanın döllendiğini hissettim bakın nasıl bi his oldu,döllenme gününden 3-4 gün sonramıydı neydi sağ tarafıma iğne batar gibi oldu 2 kere felan.

Olablir mi ? dedim içimden.

Olmuş olmuş aynen öyle olmuş.

Hadi bakalım darısı başınıza...........

Kancicegim
20-03-08, 02:03
ay_ser
aysercim vallahi alemsin ya sırnaşık şey
demek esin üstüne ceketini atsa hamile kaliyorsun???
ben de bir dusuk yaptim 2 ay önce simdi yeni bebek istiyorum
esime deyim de ceketini üstüme atsin bakalim olacak mi:teytey:

kuzuum
20-03-08, 11:03
valla bizde 10 senedir uğraşıyoruz.çatlatamadık şu yumurtaları.
hazır çatlamışını aldık o bile işe yaramadı......
hala uğraşıyoruz.
inşallah bigün olacak......

ponaran
20-03-08, 12:03
Bizim bir arkadaşta, dr ile öngörüşmeye gitti, niyet ettik ne yapalım diye.
Dr. her zamanki gibi şu günlerde gün aşırı tavsiyesi vermiş.
Kız o ay hamile kaldı ve bir kere deneme ile. :hooray:
İnanılır gibi diil di mi, bizim beyler dalga geçiyordu naptın olum böle diye...:içelim:
Kız da ben dr'a nasıl gidicem şimdi, çok utanıyorum diyodu, daha 10 gün olmadı arası diye:dance: Çok gülmüştük...

gülen yüz
20-03-08, 17:03
_DaRKiNLiFe_

Kızlar ben bu ay yumurtanın döllendiğini hissettim bakın nasıl bi his oldu,döllenme gününden 3-4 gün sonramıydı neydi sağ tarafıma iğne batar gibi oldu 2 kere felan.

ya benim hep ayrıyo kasıklarım bazen tek taraf bazen çift ama olmuyo olmuyo olmuyooooo :mymeka:

BEYZABET
20-03-08, 20:03
döllenmeden genelde 3 gün sonra göğüs uçları acır.. ben ilk oradan anlamıştım.. geçen dışgebelik yaşadığımda.. test yapmadann:))

belenay
20-03-08, 22:03
Kizlar Bu Yazdiklarimizi Tavuklar Okusa Valla Tavukluğundan Utanirdi Herhalde Allahtan Okuma Yazma Bilmiyor Zavalliciklar Bide şu Yumurta Dölleme Işini Horozlarami Sorsak Ne

AnlamadanDinlemeden
21-03-08, 20:03
gülen yüz
ya benim hep ayrıyo kasıklarım bazen tek taraf bazen çift ama olmuyo olmuyo olmuyooooo :mymeka:
Olacak olacaaaaakk inan bak olacakkk...

Missy
27-03-08, 22:03
_DaRKiNLiFe_

canım sen hamişmisin:uhm:

ayşegül19
13-04-08, 18:04
slm kızlar bende yeni katıldım aranıza bende bebk istiyorum suan fazla mesailerde çalışıyoruz keske tutsa

AnlamadanDinlemeden
13-04-08, 19:04
ecenur
canım sen hamişmisin:uhm:
Evet canım 9haftalık hamişim ben:nazar:

Yumurtanın döllendiğini hissettiğim ay hamiş kaldım:):hooray:

tuba_cüneyt
14-04-08, 07:04
strangellucky
haha bilmem valla duayamı çıksak hep beraber toplanıp yağmur duası gibi aman be ne hallere düştük heeee zaten kendimi tavuk gibi hissediyorum
sırnaşık şey aynen canım bende diyorum ki bi tavuk kadar olamadım o bile yumurtluyor brnde tık yoook:bbo:

enise85
14-04-08, 08:04
yok canım valla 4 senedir bu yumurta döllenmemekte inat ediyo.. inşallah birgün hepimizin ki döllenir o zaman anlarız nasıl oluyo die ama benim umudum kalmamaya başladı...

*sennur*
Benim bu günlerde en merak ettiğim şeylerden biridee bu başlıkkk....yumurtlama testlerinden kullandık pozitif çıktığı gün elimizden geleni yaptık...ertesi gün benden kahverengimsi leke geldi...sonraki günde geldi...sonra 2 gün kasıklarım ağrıdı...kendimi kandırmak istemiyorummm ve lekeleri yumurtlama göstergesi sayıyorum...ama inşallah daha fazlasıdırr...düşünmedende edemiyorum...acaba oldumu diye...keşkeee öğrenmek için bu kadar beklemek zorunda olmasaydıkk:))

*sennur*
Benim bu günlerde en merak ettiğim şeylerden biridee bu başlıkkk....yumurtlama testlerinden kullandık pozitif çıktığı gün elimizden geleni yaptık...ertesi gün benden kahverengimsi leke geldi...sonraki günde geldi...sonra 2 gün kasıklarım ağrıdı...kendimi kandırmak istemiyorummm ve lekeleri yumurtlama göstergesi sayıyorum...ama inşallah daha fazlasıdırr...düşünmedende edemiyorum...acaba oldumu diye...keşkeee öğrenmek için bu kadar beklemek zorunda olmasaydıkk:KK43:((

nurayyy
14-04-08, 20:04
bu yumurtlama testi nasıl bişey eczaneye yumurtlama testi desem verir mi?
merak ettim bak şimdi

Missy
14-04-08, 21:04
_DaRKiNLiFe_
Evet canım 9haftalık hamişim ben:nazar:

Yumurtanın döllendiğini hissettiğim ay hamiş kaldım:):hooray:
canım yaa ne güzel tebrik ederim:nazar::nazar: hislerin ne kadar kuvvetliymiş darısı biz bekleyenlerin başına:1hug:

benkibele
14-04-08, 22:04
tuba_cüneyt
sırnaşık şey aynen canım bende diyorum ki bi tavuk kadar olamadım o bile yumurtluyor brnde tık yoook:bbo:
anacım hem de her gun yumurtluyorlar bazen cift cift. hatta cift sarılısı bile var:) benim anlamadıgım bunlar her gun mu yapıyor:) hatta horoz bes altı tavugu birden beceriyor.
sormak lazım hem her gun hem de bes altı kere. nerden buluyor bu enerji ve dolleyecek hammaddeyi:dance:

hilalnur
18-04-08, 08:04
yumurtanın çatladığını görmek için 12-13. günde lh ölçtürücem.. 21. günde de yumurtlama gerçekleşmiş mi progesteronu ölçtürücem . 23.. gün de B hcg için kan testi döllenme olmuş mu .. başka bir yol yok herhalde takip için .. yani doktor kontrolü dışında ... yanlışım varsa uyarın ..... haaa bir de bütün gün şu şekilde dolaşacaksınız bu günler de durumlara göre 12.13. gün: yumurtam çatladı yumurtam çatladı...21.. gün yumurtam çıktı salıverildi salıverildi... 23. güne kadar da yumurtam döllendi yumurtam döllendi:)))))

AnlamadanDinlemeden
18-04-08, 14:04
ecenur
canım yaa ne güzel tebrik ederim:nazar::nazar: hislerin ne kadar kuvvetliymiş darısı biz bekleyenlerin başına:1hug:
Sağol canım bazen oluyor böyle şeyler.
Darısı başına inşallah..

denef72
19-04-08, 06:04
ya bildigim kadarıyla adetin birici gününüde sayıp14.günle 20. gün arası diye sölemişti kadın dogumcum.o aralarda yumurta catlıyomus.tabi ben hala o catlayan yumurtaya ulasamadım.ıskalıyom galiba.

AnlamadanDinlemeden
19-04-08, 14:04
denef72
ya bildigim kadarıyla adetin birici gününüde sayıp14.günle 20. gün arası diye sölemişti kadın dogumcum.o aralarda yumurta catlıyomus.tabi ben hala o catlayan yumurtaya ulasamadım.ıskalıyom galiba.
Canım ıskalayalı bir yılı geçtiyse artık doktora git yumurta takibine başlayın derim.
Ama her insanın yumurtlama zamanı illa bu günlerde olacak diye birşey yok.Benimki 11. gün çatladı mesela.

Siz 2-3 günde bir deneyerek sonuca daha kolay ulaşırsınız.Gibi geliyor.O kadar sık olmasını sorun edersende yumurta takibi yaptır yumurtanın büyüdüğü dönemleri değerlendirin derim ben :KK66:)

loveli
28-04-08, 21:04
hilalnur güldürdün beni öyle dolaşacağız ha çok şekersin ya bana doktor 14-19.gün arası gün aşırı beraber olun dedi bakıcaz artık

loveli
28-04-08, 21:04
döllenen yumurta akıntı şeklinde yumurtaakı gibi şeffaf oluyor çatlayıp çatlamadığını sünüp sünmediğine bakıcaksınız nasıl mı parmaklar arasında alıp öyle ortalama 6cm oluyorsa kaçırmayın diyor doktorlar ben bilmem doktor bilir

isil_ufuk
13-09-08, 22:09
off arkadaşlar yaa nasıl anlayacağız biz bu ay döllendi mi acaba???

AnlamadanDinlemeden
14-09-08, 12:09
Ya arkadaşlar parmakla sünen akıntı.Döllenen yumurtanın değil,çatlayan yumurtanın işaretidir.
Yumurtanız çatlamışsa vajinadan sümüksü uzayan bir sıvı gelirmiş.Ve siz bu günleri en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.
Ben hiç uygulamadım.
Döllendiği daha sonra testlerle anlaşılır ancak.

Esra Naz
15-09-08, 07:09
Günde 2 kez gonaphene kullanmama rağmen yumurtalarım büyümedi bile...
Bu ayda günde 3 tane kullanacağım bakalım sonuç ne olacak?
Dualarınızı esirgemeyin benden de...