PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bemiks , Bepanthen , EvigenSayfa : 1 2 [3]

starlicya
02-09-2011, 14:49
bitkisel yağlar şampuan içine karıştırılınca şampuanı sıvılaştırıyor...bu iyi bişey mi bilemiyorum..acaba bu ampuller şampuanla karıştırıldığında yapısı bozulur mu ki??..yani etkileri azalıyor olabilir mi?... sanki yağları karıştırıp belli miktarlarda.. sonra içine bu ampullerden kırıp kullanmak daha mı iyi olur acaba??

aslii
11-10-2011, 18:10
ben ıkı ampul, badem yagı ve çam terebentıni karıstırp sac dıbıme surup 1 saat kadar bekletıp yıkıyorum, haftada bir kez. daha 3 kere yaptıgım halde saçım hacim kazandı daha saglıklı duruyor tavsıye ederım, keşke bu forumu daha önceden bulsaymışım, yıllarca cansız saçlarla gezdım durdum...

ridibunda
11-01-2012, 21:24
Bemiks sinameki badem yağı kürünü uyguluycam.:12: Fakat (evigen ve bepanthene)üç ampulude kullansam bi sakınca olurmu içerik olarak değişiyormu? kür dışında nasıl kullanabilirim?:26:

Sakıncası olmaz ama bepathene ile bemix zaten aynı şeyler onlardan birisini kullan ve evigeni ekle.Birde bu kürleri yaparken haftada birden fazla yapmayın ve 2 ay her hafta kullandıktan sonra bir süre ara verin cünkü saç alışır ilk zamanlardaki etkiyi göremeyebilrisinz.Bide ilık kullanıldıgında cok daha iyi sonuç alınırsınz

tr_lelli
11-01-2012, 21:34
3üde kullanılabilir ama bemix mutlaka olmalı asıl uzatan bemixmiş..

ridibunda
11-01-2012, 21:42
Saç uzaması için saç uzatan vitaminler arasında asıl önemli olan vitamin öncelikle B grubu vitaminlerdir. Sonra A, E ve C vitaminleri de bu konuda büyük bir önem taşır. Bu vitaminlerin mutlaka kullanılması saç sağlığı için gerekli ve kaçınılmazdır. İşte bu saçları uzatan vitaminler şunlardan ibarettir.
B2 vitamininin eksikliğinde saç kökleri çok çabuk yağlanır ve saçların uçları ise kurur ve çabuk kırılır. Saç uçları kırık ve kuru olan saç hiçbir şekilde uzamaz ki işte bu yüzden B2 vitamini almak gerekir. Bu vitaminin eksikliği çok kolay anlaşıldığı üzere, B2 vitamini sayesinde eskiye nazaran daha hızlı saç uzaması görülüp “saç uzatan kürler”, saçların daha da sağlıklı bir görünüme kavuştuğu gözlenir. B2 vitamin kaynakları ise; süt ve süt ürünlerinde, karaciğerde, ette ve ekmektedir.
Bir diğer saç uzatan vitamin ise B3 vitaminidir. Saçlarda yeterli miktarda B3 vitamini yoksa saçların uzaması durur ve saçlar erken beyazlamaya başlar. Bu vitamin saçlardaki pigment tabakasının oluşumunu sağlayarak saçları korurlar. B3 vitamini önemli ölçüde karaciğerde, balıkta, sığır etinde, fıstıkta ve bütün tahıl ürünlerinde bulunur.
Diğer vitamin ise B5 vitaminidir. Bu vitamin diğer adıyla pantonenik asit olarak da bilinir. B5 vitamininin vücutta azlığı durumunda saç folikülü hücrelerinin yeterli miktarda beslenememesine sebep olur. Bu vitamin eksikliği durumunda saçlar uzamayacağı gibi saç dökülmelerine ortam hazırlarlar. Saç uzatan kürler B5 vitamini yiyeceklerde bol miktarda bulunur ve bunlar öncelikle yumurta sarısı, tahıllar, tavuk eti, karaciğer, kepek, brokoli, fıstıktır.
Başka bir vitamin de B6 vitaminidir ki bu vitaminin eksikliğinde de saç uzamadığı gibi saç derisi kurur ve kaşıntı yapar. Üstelik saç kepeğinin oluşmasın da neden olur. Saçlarımızın uzamasını istiyorsak “saçları uzatan vitaminler” bu B6 vitaminin fazla olduğu balıktan, karaciğerden, sebzelerden, tavuk etinden, muzdan, böbrekten, avokadodan, patatesten, fındıktan, soya fasulyesinden, yumurtadan, kepekli tahıl ürünlerinden, lahanadan bol bol tüketmeliyiz.
Bir diğeri B9 vitamini yine saç uzamasında etkisini gösteren diğer bir vitamindir. Bu vitamin eksikliğinde saç uzamasında “saç uzatan vitaminler” önemli ölçüde bir kayıp yaşanmaktadır. B9 vitamini en çok, peynirde, gıda mayasında, balıkta ve bütün sebzelerde yeterli miktarlarda vardır.
Bir başka vitamin de B10 vitaminidir ve saçın doğal renginin korunması yanında saçın uzaması için gerekli olan bir vitamindir. Ayrıca saçın beyazlamaya karşı önlenmesinde de önemli bir görev yapar. Bulunduğu yiyecekler pirinç, patates, fındık, bira mayası, yumurta sarısı, süt ve süt ürünleri, balıktır. Bu besinleri aldığımız taktirde B10 vitamini eksikliğini gidermiş oluruz ve saç uzatan kürler gibi bir takviye yapılmış olur.
B12 vitamini de yine saçların uzamasına yardımcı olan ve saç uzatan vitaminler için önem arz eden bir başka vitamin çeşididir. Bu vitaminin içinde bulunan koblat maddesinden dolayı B12 vitamini hücre bölünmelerini hızlandırdığı için saçlarında hızlı uzamasına olanak verip onların daha sağlıklı olmasına da neden olur. Bu vitamini aldığımız taktirde saç dökülmeleri ve kafa derisi kuruluğu ayrıca kaşıntının da önüne geçmiş oluruz. B12 vitamini özellikle hayvansal ürünlerde, deniz ürünlerinde, süt ve süt ürünlerinde yumurta sarısında, et de bol miktarda vardır.
BC vitamini de diğer adıyla folik asit de denilebilir. Bu folik asitin görevi de yani hücre üretimini sağlar ve üretilen yeni hücrelerden daha sağlıklı ve güçlü saçlar oluşur dolayısıyla saçın uzaması için zemin hazırlamış olur. BC vitamini sebzelerin tümünde, karaciğerde, bira mayası içinde bol miktarda bulunur.

Saç Uzatan Kürler
Saçlar için önemli olan bir diğer vitaminde C vitaminidir. Bu vitamin saç köklerinde kan taşıyan kılcal damarların hareketlenmesine destek olarak bu sayede saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç dökülmesini önler. Aynı zamanda saç köklerini güçlendirerek saçın sağlıklı uzamasına sebep olan saç uzatan kürler arasındadır. C vitamini çoğunlukla, turunçgillerde, kuşburnu meyvelerinde, maydanozda, lahanada, kırmızı biberde, çilekte, kivide, ahududunda, mangoda, kırmızı dolmalık biberde, parlak renkli sebzelerde ve meyvelerde fazla miktarda bulunur.
Saçlar için etkisi tartışılamayacak olan bir vitaminde A vitamini yani retinoldür. Bu vitamin kuru ve çabuk kırılan saçların iyileştirilmesinde ve onarılmasında kullanılır. A vitamini yıpranmış, zarar görmüş ve hırpalanmış saç yapısını düzeltmede aynı zamanda saçlara esneklik kazandırmada etkili bir rol oynar. Saçları güçlendirmekle kalmayıp saçın etkili bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Bu A vitamininin olduğu besinler havuç, elma, kayısı, yumurta sarısı, tereyağı, balık, karaciğer ve tatlı patatestir.
Önemli bir diğer vitaminde E vitaminidir. E vitamini kandaki oksijeni taşıyarak bu kan dolaşımını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirerek buna ek olarak saçlarda da etkisini büyük ölçüde gösterir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bir kişinin otomatikman saçları da güçlü, kuvvetli ve sağlıklı olur. Sağlıklı olan saçta uzamakla “saç uzatan vitaminler” birlikte ayrıca hızlı ve çabuk uzama gösterir. Bu yüzden saç uzamada E vitamininin önemi tartışılmayacak derecede büyüktür. Bu vitaminin eksikliğinde saç gelişimi ve uzaması olumsuz etkilenecek ve saç kayıplarına neden olacaktır.Bunun içindir ki bol bol kuruyemiş yiyerek,ayçiçeği yağı tüketerek ve fındık alarak bu vitamin eksikliğini gidermiş oluruz.-alıntı-

sekerrrz
03-03-2012, 13:46
yag karısımına bıer ampul kırın arkdslar bunun yararını cok gorcksınz ben gordum cok mtluyum

sekerrrz
03-03-2012, 13:48
yag karısımna ampllrdn kırın bırer tane cok yararını gorcksınz

melekkk__
07-03-2012, 10:10
bu bemıks ampulu de denemeye karar vermiş bulunuyorum :)

hilalim123
12-03-2012, 08:16
**Reklam Amaçlı Mesaj**

shuly
31-03-2012, 19:09
Merhaba Bemiks ve evigen ampülü saç bakımım için kullanıyorum.Hamilelik döneminde haftada bir bu küre devam etmem sorun çıkarır mı sizce

serdaa
04-04-2012, 12:55
ilaç kokusunu alıyosunuz ama gercekten çok işe yarıyor..yeni çıkan saçlar ilk zamanlar sıkıntı yaratsada ( komik görünüyor)sağlıklı saçlar için gülün geçin:)

zuhalllll
11-04-2012, 13:54
kızlar ben eczanede badem yağıyla birlikte bu üçlü ampülü hazırlattım bi hafta oldu kullanmaya başlayalı şimdilik 3 güne bir uyguluyorm eczacı öle söledi yani 2. kez uyguladm şuan için bişey sölemek çok erken ama 2. kez uyguladm sanki biraz dökülmem arttı gibi yada bana öle geliyo bilmiyorum zaten 2. kez uygulamamda hemen etkisini gösterceğini sanmıyorum ama herkesin saç yapısı farklı olduğu için bendede olumlu etkisi olurmu bilmiyorum benim saç tipim ince telli yağlı ve seyrek varmı aranızda benim gibi olupta kullanan:44:

SeLeNe1905
18-04-2012, 00:05
Ya şu yumurta sarısı birkaç yerde daha geçiyor... Acaba ne işe yarıyor bu, bana garip gelio :s

yumurta dökülmeyi keser kızlar ama yıkadıktan sorada biraz koku kalıo malesef :(

princessgrace
23-05-2012, 11:31
gliserini buldum ama bemix evigen piyasada yok.. eczacılar bıle bulamıomus

jarennn
22-08-2012, 23:39
bemiksi saç diplerime uygulamıştımmm ama bir sonuc almadım

lovefairy
27-08-2012, 18:04
saç dökülmesi için en iyi çözüm evigenden 1 ampul kırıp şampuana karıştırmak. ilk yıkamada bitirdi sorunu. dünden önceki gün yıkadım evigenli şampuanla. ve sorun çözüldü hihihi :D <3

FeArLeS_gRiL
22-10-2012, 17:14
Bende,de sac dökülme var ve üst kısımlarda acılma oldu şimdi bende ,evigen,bemiks,bepantene, almak istiyorum ama şaçlarımın sönük durmasını ve yağlı durmasını istemiyorum ,evigen,bemiks,bepantene bunlardan 3.ünümü şampuana katıyım yoksa evigen yeterlimi kremsiz şampuana katmak dahamı mantıklı saclarım kuru ve uzun bu karsımla saclarım rahat bir sekilde acılırmı birde saclarım hacimli görünürmü biraz karısık yazdım ama en iyisi ben istedğim şu şekilde saclarım hacimli ve gür gözüksün istiyorum şampuan kattığımda hani sac kremi sürdüğünde sacı yumusacık yapar kedi tüyü gibi o sekilde sevmiyorum rahatsız oluyorum şampuan kattıldığında yağlı ve hacimsiz göstermiyo demi yağlandırmıyo sacı hacimli gösteriyo birde hanği sampuana katıyım bu karısımları..

cres_girl
10-11-2012, 14:39
KIZLAR BİR SORUM OLACAK SİZE. BENIMDE YILLARDIR RÖFLE VE BOYADAN FÖNDEN DUZLEŞTİRİCİLERDEN YIPRANMIS SACLARIM VAR DEVAMLI KIRILIYOR DÜZGÜN UZAMIYOR.SİNİR OLUYORUM.FORUMLARDA OKUYARAK BARCELİNO Sac bakım yagını deneyım dedım bır ınternet sıtesınden aldım . yaklaşık bı aydır hftada 2 kez saclarımın dibine ve uclarına masaj yapıp 1 saate yakın bekletıp sonra yıkıyorum ınanın faydasını gördüm uclardaki çatallanmalar gitti ve yumusak parlak oldu sacım. sımdı denemek ıstedıgım bemıks evıgen karısımı. acaba bu yag karısımı ıcıne mi katılmalı ampuller yoksa herseferınde tazemı kırılmalı bu ampuller kararsız kaldım sizce ???=

sunsea
11-11-2012, 22:27
Bu ampulleri 20 ml badem yagına karıstırıyorum bir ay oldu.Yani toplamda 4 kez olmustur.Son yaptıgımdan beri kasıntım daha fazla arttı.Benim sacımda hiç kepek yoktur işin ilginci de bu kepek de yapacak gibi.Hiç böyle bir şikayeti olan var mı ?Konu kalabalığı yapmak istemedim.Yardımcı olursanız sevinirim ???

blk10
15-11-2012, 10:52
arkadaslar bende kremsız şampuanıma bepanten ve bemıks kattım sac derımde cok fazla kasıntı var ve acıyor sac derımde mınık sıvılce gıb seyler cıkmıs...bu ampulleren olabılırmı:((((

sunsea
16-11-2012, 00:07
arkadaslar bende kremsız şampuanıma bepanten ve bemıks kattım sac derımde cok fazla kasıntı var ve acıyor sac derımde mınık sıvılce gıb seyler cıkmıs...bu ampulleren olabılırmı:((((

Sen ne kadar attın ki ampullerden canım ?

blk10
16-11-2012, 13:18
Sen ne kadar attın ki ampullerden canım ?

yarım kılo sampuana ıkıser ampul kırdım.yanı 2 bemıx 2 bepanten kafamda resmen yaralar olustu gıbı o kadar kasınıyor ki hergun yıkamama kararı aldım

sunsea
16-11-2012, 21:44
yarım kılo sampuana ıkıser ampul kırdım.yanı 2 bemıx 2 bepanten kafamda resmen yaralar olustu gıbı o kadar kasınıyor ki hergun yıkamama kararı aldım

Ben sampuana kırmadıgım için daha sanslıyım.Ben olsam o şampuanı kullanmazdım canım.

sumeyra32
25-11-2012, 09:49
saçlarim ince telli ve az gürlesmesini va kalın telli olması icin ne önerirsiniz daha önceden yılan yagı kullandım bıraz faydasını gördüm ama daha cok gürlestiren ne önerirsiniz?

xAyx
02-12-2012, 14:15
saçlarim ince telli ve az gürlesmesini va kalın telli olması icin ne önerirsiniz daha önceden yılan yagı kullandım bıraz faydasını gördüm ama daha cok gürlestiren ne önerirsiniz?

sarımsaklı şampuanın saçı çoğalttığını biliyorum canım denemeye değer sanırım..

xAyx
02-12-2012, 14:16
kızlar saç uçlarımda kırıklar var ne önerirsiniz elseve şampuanı duyuyorum ama kullanan varmı aranızda..

nenya
28-01-2013, 17:28
Bu karisimlari doktorum bana sac dokulmem icin bi yagin icine kirdirip vermisti yagin adini okuyamamistim anlayamadim bir turlu.sac dokulmemi kesti buraktim uzun.bir sure sacum dokulmedi ama dokulme tekrar basladiginda bu sefer ayni etkiyi yaratmadi pek fazla

pembebileklik
07-02-2014, 10:54
aman ne dökülme her banyoda en az 500 tel civarı o taraklar doluyordu biraz az gibi ben turplu su yaptım bide lavanta suyu zeyrinyağlı muskatlı şu meşhur karışım bide tabi bugün ampulleride yapıcam şimdi

Sevgili E3, misafir olarak yazmışsın ama umarım görürsün. testlerinin sonuçları nasıl çıktı? kansızlık vs var mıydı? eğer vardıysa eski saçlarına kavuşabildin mi kür iyi geldi mi ?

kuupp
15-07-2014, 11:51
arkadaşlar ben şampuanımın içine birer ampul bemiks bepanthen evigen ve 1 yemek kaşığı da bal koydum ayrıcada haftada 3 kez şu bakımı uyguluyorum
1 hafta zeytinyağının içinde kekik ve sarımsak bekletip süzdüm bi kabın içine bu beklettiğim yağdan 1 yemek kaşığı
1 tatlı kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 yumurtanın sarısı nı karıştırıp saç diplerime sürüyorum
ve haftada bir kez de son durulama suyuna pirinç suyu koyup çak fazla durulamıyorum

saçlarım yumuşacık oluyo aynı zamanda hızlı uzuyo parlıyo ve güçleniyo saç düzleştirici kullananlara da kesinlikle öneririm çünki saçlar daha çabuk ve kolay şekil alıyo:kahve:tatlicadiarzu

dökülmesine faydası olur demişsin canım ne kadar sürede dökülmeye etkisi oluyor?