Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Bemiks , Bepanthen , Evigen

jeyloo
9-12-08, 11:12
gayee21
bende öyle yapıyorum canım..
750 ml. blandax sampuanımın içine 2 kapakcık çam terebentin 1 er de bemıx bephanthene ve evigen ampülleri kırdım.. herçi birazcık şurup gibi kokuyo yıkarken ama yine de ben çok memnunum :sm_cool:
ne zamandir yapiyorsun sen bunu?
cabuk uzadimi?

ben sirf camtere.... katip kullandim sacim zaaten kuru biraz daha kuruttu,

jeyloo
9-12-08, 11:12
i_pek
Benim çam terebentin saçımı döküyor,hiç saçı bu nedenden dökülen yok mu?
benim sacim zaaten kuru ve biraz daha kuruttu,

aslinda sacim cok dökülüyor diye kullanmaya basladim ilk zamanlar baya iyi geldi,
ara verdikden sonra tekrar kullanmaya basladim sanki benimkinide biraz döker gibi oldu ama emin degilim bundanmi
yoksa su guatr haplarina basladim ondanda sac döküle biliyor , ondanmi bilemiyorum su an.

Saclari cok isslak taramamak da saci daha az döker, havuluya biraz sarili birak baya bi suyunu alsin sonra taramakda fayda var,
daha az dökülüyor ozaman.

gayee21
9-12-08, 14:12
jeyloo
ne zamandir yapiyorsun sen bunu?
cabuk uzadimi?

ben sirf camtere.... katip kullandim sacim zaaten kuru biraz daha kuruttu,
cnm ben 2 aydır kullanıyorum saçlarım hızla uzuyorlar ama bunun sebebi çamterebentinden çok turlu sudan kaynaklanıyor :sm_cool:
çamterebentini ve ampülleri saçlarımı beslesin die kullanıyorum. çünkü saçlarımın uçlarında feci derecede yanıklar mevcuttu :1rolleyes:
benm saçlarım yağlı olduğu için kurutma konusunda herhangi bir fikrim yok malesef :uhm:

zulmet
9-12-08, 19:12
çamterebentin yumuşacık saçlarımı çalı gibi yapmıştı.. belki fazla tullandığımdan..bence kuru saçların çok da kullanmamamsı gerekir

hanna
10-12-08, 20:12
kızlar benim şampuan şampuanlıktan çıktı yaa
750 ml avon şampuan vardı(hacim verici,saçlarım çok ince ve seyrek)
7.5 kapak çam terebentin koymuştum(evet sonradan fazla olduğunu anladım) yarım şişe 10 ml heralde tatlı badem yağı koydum.Bir süre kullandıktan sonra 2 şer ampul bemiks bepanthene evigen kattım...Şİmdi çeyreğinden az kaldı ama yeni yeni faydasını görüyorum.Çok dökülen saçlarımın dökülmesi nerdeyse yarıya indi ama bakım da yapıyorum.Günaşırı turplu su öncesinde yılan,hint,badem yağları bazende hindistan cevizi yağı da yapıp turpluyorum 3+ saat kalıyo kafamda ama dökülmemin azalmasına değer.Banyoda tutam tutam dökülüyodu:1shok: içim kıyılıyo ama şimdi daha az.:içelim:

ozge_og
12-02-09, 13:02
canım bana kuaförüm söledi. 1 ampül evigen, 1 ampül susam yağı. karıştır. 15 günde bi saç diplerine uygula. saçları çok çabuk uzatıyormuş ve güçlendiriyormuş. ayrıca bütün vitaminler bence çok ağır gelir cilde ve saça. tek tek kullanmak gerek diye düşünüyorum..

catpower
13-02-09, 09:02
ayy kızlar hiç üşenmiomusunuz yaa bunları hazırlarken filan walla ben okurken yoruldum:) bu evigeni nerde bulabiliriz ben böle sade bişi istiorumda

ela
13-02-09, 09:02
valla ben memnunum alcol ve bepantene bemiks,evigeni karıştırıp haftanın iki günü yapıyorum saçlarım çok dökülmüştü ama bunlar sayesinde hiç açılmadı ve yfak dolu saçım var.

aylas
13-02-09, 21:02
öznur BERKUT
Hepsi Tamamda Yumurtayi Asla Süremem Saçima Yapamam Ayyyy Yumurtanin Saçimda Olduğunu Bilmek çok Kötü Artik 24 Saat Saç Yikarim Herhalde Onu Katmadan Yapsam Olmazmi

yok be cnm bende aynı senin düşündüğün gibi düşünüyodum yumurtanın normalde kokusuna tahammül edemediğim için yemem bile ama bugün ilk defa tuplu suyu deniyorum hatta kafamda onun içi,nede 1 yumurta sarısı katılıyor zaten turplu suyun içine atıldığı için problem yok kokusu bile gelmiyor şuan biliyomusun yumurtanın çok beslediği söyleniliyo amaç saçı hızlı uzatmak bakalım sonuç ne olcak.........

ela
14-02-09, 13:02
arkadaşlar ampullerin faydasını görenler lütfen belirtsin.

aylas
14-02-09, 23:02
i_pek cnm ben p.tesi alıp çarşamba günü başlıcam kullanmaya sana yazarım sonucu ayrıca turplu suyada başladım onunda faydasını görürsem onuda yazarım ok.....

ela
15-02-09, 07:02
tamam canım yaz bu arada bende 4 ay oldu ampulleri kullanıyorum saç dökülmemi kesmedi ama ufak bir sürü saçım var şükür bunada.

daylight
16-02-09, 10:02
i_pek
arkadaşlar ampullerin faydasını görenler lütfen belirtsin.
bu ampüllerden birden mucize beklememek gerek saç bakımlarının hemsinde dewam yani periyodik uygulama gerek yani durmak yok yola devam:jeyyar::jeyyar:

ela
16-02-09, 15:02
zaten mucize beklemiyorum canım 4 aydır kullanıyorum ampulleri , onun yanı sıra kan ilaçları , çinkolar herşeyi denedim ve anladım ki saç dökülmemesi için * stres sıkıntı yapmamalıyız*beslenmeye çok özen göstermeliyiz*ve ampuller düzenli kullanmalı benim küçük saçlarım dolu hem çinko hemde bu ampuller sayesinde.

aylas
16-02-09, 15:02
yandık yaa 4 ay uzun bi süre ama ne yapalım artık mecburen yapıcazda beklicezde başka çare yok gibi kendinize iyi bakın

ela
18-02-09, 18:02
canım belki sen daha kısa sürede faydasını görürsün çünkü ben ilk 3.5 ay alcol ile yapmıştım şimdi bademyağı ile yapıyorum sanki son tarif daha etkili.yerimseniben

karamelcik
21-02-09, 19:02
arkadaşlar merhaba.ben de şampuanımın içine bepanthen,bemix ve evigen koydum.ama ikişer ampül.ters etkisi olur mu acaba?çok mu koymuşum?bu arada şampuanım 500 ml.

ela
23-02-09, 17:02
ters bir etki etceğini sanmıyorum sadece saçında 2 gün geçmeden yağlanma olabilir o kadar onun dışında bu ampuller çok faydalı saç bakımında.

ela
1-03-09, 05:03
ampulleri kullanan arkadaşlar nerdesiniz sesiniz çıkmıyor yorumlara devam edelim lütfen...

sier
2-03-09, 11:03
merhabalar arkadaşlar..bende bu ampullerden şampuanıma katmak istiyorum..bioblas şampuanım bu arada..bir de çam terebentin katmak istiyorum.daha önce şampuanıma çam terebentin katıp kullanmıştım..çok faydasını gördüm..ama birde ampullerle kullanmayı düşünüyorum.sizlere sorum ; bu ampuller saçı yağlandırıp, haciminde bi sönüklük yaparmı? çünkü ben normalde yağlı bakımlar yapmaktan kaçınıyorum.saçıma pek iyi gelmiyo..çok yağlandırıyo sanki bi de çokkkk fazla yumuşak yapıyo,kedi tüyü gibi..saçımda boya olmadığı için pek memnun kalmıyorum yağlı bakımlardan..bende öyle sönük, hacimsiz, aşırı yumuşak saç istemediğim için soruyorum..tecrübesi olanlar bana cevap yazarlarsa sevinirim..benneyaptımki

ela
2-03-09, 16:03
canım öncelikle ampulleri yağla karıştırmak bana da iyi gelmiyor çabuk yağlanıyor saçım ama ben ampulleri alcol ile karıştırıp yapıyorum birde şampuanıma kırcam ampuller saçı yağlandırmıyor badem yağıyla yapılırsa sonuç o zaman anlattığın gibi oluyor.

zuza
2-03-09, 16:03
ben sadece evıgenı kullanıorum dıerlerını alma fırsatım olmadı sampuanın ıcıne karıstırdım ınanılmaz kece gıbı olan saclarımı yumusacık yaptı boyalardan ve bı suru ıslemdende matlasmıs saclarım ınananılmas parlak bu harıka bısı tabı sampuanın etkısıde buyuk avonun naturals nar ve mango ozlu boylı ve zarar gormus saclar ıcın besleyıcı sampuanını kullanıorum

MeDuSa
3-03-09, 10:03
bende bugün bepanthen aldım bakalım uyguladım saçıma diğer yağlarla birde şimdi şampuana katıp yıkıcam bakalım nasıl olcak

inchi
22-03-09, 09:03
yaa benimde saçım hic uzamıor 6 ay oldu kestireli hala aynı qibi qelio
uzaması için ne yapmalıyımm :KK43:

eza
27-03-09, 09:03
a.s. kızlar bende evigen kullandım bir ya da iki defa direk parmak uçlarımla saç diplerine sürdüm saçlarımı çok yağlamadım bir gün sonra yada iki gün sonra yıkadım çok güzel oldu ben bu uygulamayı bu şekilde yapıyorum hem kolay oluyor hemde dışardan bişey sürdüğüm belli olmuyor
her banyoda sonrada saç diplerime parmak uçlarımla uygulayabilirim zaten 2 günde yada 3 günde bir saçlarımı yıkıyorum çok zahmetsiz. Sonuç şimdiden çok güzel bu yönteme devam edecem hint yağınıda karıştırsam aslında fena olmaz gelişmelerden sizi haberdar ederim. ama hintyağını yıkanmama 1 saat kala yapmalıyım grşrz sositososito

hotcouture
1-04-09, 18:04
arkadaslar bepanten ve bemıksım vr ama nası kullancam blmıyom :KK43:

bebish22
2-04-09, 19:04
slm kızlar yorumları okudum heyecan bastı:)) bnde geçen gün gittim eczaneye, ben öğrettim onlarada,bizim eczacı kalfalarının haberi yok daha beni tırstırdılar,almnadanh gelmiştim..dün akşam tekrar araştırdım çok gaza gelidm gittim aldım bugün bepanthen ve evigen ampullerden..şampuanım tresan ısırgan otu şampuanı,şampuana katıp kullanıcam ama tamamına cesaret edemiorum valla..200ml şmpuana bi kaşık bal koymuştum geçnlerde,onun içine kırsam bu ampulleri olurmu acaba???bide kaçar tane kıriyim yaa valla bilmiyorum,tedirginim:KK43:(2 saat içinde saçlarımı yıkıcam,çok acillll cevapları bekliorum tecrübeli arkadaşlardan:)))))))))) bide e vitamini yani evigen yağda çözünürmüş,bende şuan hiç badem yağı yok,badem yağsız katıp kullansam birer ampul kırıp bi etki yaparmı???? yada şampuana yağsız kırıp kullananlar varmı??????????????? sevgiler..

bebish22
2-04-09, 22:04
tşklerrr handecimsüprizzzzz bakalım bir evigen birtanede bepanthen kırdım 200 ml.lik şampuanıma zaten geçen gün bi kaşık da bal koymuştum,azönce yıkadım da bunları koymadan önce şampuan saçımı kazık gibi yapıodu bayağı kolay tarandı diebilirim ama nedense banyoda çok saç döküldü bu seferde anlamadımmirmirmirmir nedendir?????????? banyodayken ben saçlarımı çıkınca kolay taransın die biraz parmaklarımla ayırmaya çalıştım tarar gibi ondanmı olmuştur yaa???????** bide bişi farkettim bu güzel bişe::::: yeni saçlarım çıkıo arkadaşlar 2 cm civarlarında saçlarımı ayırdıım yerde yeni saçlar gördüm,kısa oldukları için diken dikendikaydirigubbakcemile5 ama bu şampuanımdanmıdır yoksa kullandıım yağlardanmıdır emin deilim tabekaydirigubbakcemile2 hadi yazarım yine kullandıkça..by by.....

bebish22
2-04-09, 22:04
tşklerrr handecimsüprizzzzz bakalım bir evigen birtanede bepanthen kırdım 200 ml.lik şampuanıma zaten geçen gün bi kaşık da bal koymuştum,azönce yıkadım da bunları koymadan önce şampuan saçımı kazık gibi yapıodu bayağı kolay tarandı diebilirim ama nedense banyoda çok saç döküldü bu seferde anlamadımmirmirmirmir nedendir?????????? banyodayken ben saçlarımı çıkınca kolay taransın die biraz parmaklarımla ayırmaya çalıştım tarar gibi ondanmı olmuştur yaa???????** bide bişi farkettim bu güzel bişe::::: yeni saçlarım çıkıo arkadaşlar 2 cm civarlarında saçlarımı ayırdıım yerde yeni saçlar gördüm,kısa oldukları için diken dikendikaydirigubbakcemile5 ama bu şampuanımdanmıdır yoksa kullandıım yağlardanmıdır emin deilim tabekaydirigubbakcemile2 hadi yazarım yine kullandıkça..by by.....

hotcouture
3-04-09, 19:04
nası kullanılıo arkadaslar yaa hangı yagın içine nekadar koycam nası surcem nekadar bekletcem

bebish22
4-04-09, 06:04
maix
nası kullanılıo arkadaslar yaa hangı yagın içine nekadar koycam nası surcem nekadar bekletcem
sana yardımcı olmak isterdim canım ama ben şampuanıma katıp yıkadım yağla karıştırıp denemedim hiç,yağlı deneyen arkadaşlaardan cevap bekle bakalım.hadi kolaygelsin..

hotcouture
5-04-09, 09:04
bebish22
sana yardımcı olmak isterdim canım ama ben şampuanıma katıp yıkadım yağla karıştırıp denemedim hiç,yağlı deneyen arkadaşlaardan cevap bekle bakalım.hadi kolaygelsin..
sampuana kactane kattn ve etkılı oluomu uzuomu saç

hotcouture
5-04-09, 10:04
boncuk2334
selam kızlar.ben de 2 haftada bir badem yağına bemiks,evigen ve bepantene kapsül kırıp saçıma iyice yedirip folyoyla sarıyorum.üzerine birde havlu kapatıyorum ki hava falan almasın diye.daha iyi oluyor.bunu 1 saat bekletip yıkıyorum.çok iyi oluyor.yumurtayı bende duydum ama yapmadım.o biraz zor geldi ama bu yaptıklarım hem ekonomik hemde yapımı çok kolay.herkese tavsiye ediyorum.saçı parlatıyor,güçlendiriyor ve dökülmesini önlüyor.
nekada r yag ıcıne kactane kırdın canm? bende bemıx bepanten var kuaor saç uzatma ıcn etkılı oldgunu söledi ama nası kullancagmı blmıormşutarafagitti

hotcouture
5-04-09, 16:04
hande123
hepsinden birer tane kır canım ben denedim ama uzamadı :KK43:fakat saçımda cok kırık vardı onlar gitti
ben uzamasını ıstıorm napiym hangı yaga koyıyım kuafor badem yagı demısdı ama nekadar ölçü olarak blmıyom:kızgın:

bebish22
6-04-09, 16:04
bnde şampuanımda kullanıorum canım inş. faydası olur sen nasıl kullanıosun?şampuana mı karıştırdın yoksa badem yağına mı karıştırıp sürüosun saçına handecim????????????
benim sorunum şu saçlarım 1,1-5 aydır uzamaya başladı ama ben en başta turplu suyla başlamıştım sonra bıraktım yağları karıştırıp denedim,sonra şampuana çamterebentin filen damlattım çok kurutuo die az bi süre sonra bıraktım sona mecitefendiyi yaptım,aynı zamanda ısırgan otu şampuanı buldum..onu kullanıorum ama saçlarım uzamaya başladı ama hangisinin etkisi oldu acaba şimdi bunu bulamıorum :KK46: biraz komik ama hal böle benimde hihoyyyt

hotcouture
6-04-09, 16:04
hande123
saç derine sür canım ama köküne olcak şeklde bir ölçüsü yok hihoyyyt
ne yagıyla karıstırp süriym nekadar beklıym