Bemiks , Bepanthen , Evigen

alex
10-03-08, 12:03
beysaa
hangi şampuanın içine ne kadar koyuyorsun
bende şampuanımı değiştirecem ya yarına saçlarımı boyatacam inşallahsırnaşık şey
kırılmasın fazla saçlarım:enbuyukkk:
canım,

ben gliss kremsiz şampuanın içine birer ampül bepanthene,evigen,bemiks kırdım.bir kaşık bal ve bir kaşık da badem yağı koydum.
inanılmaz derecede güzel oluyor saçlarım.
tavsiye ederim.
kullanması da çok kolay.
inşallah sen de memnun kalırsın.

manisalı
11-03-08, 00:03
bayanlar merhaba benim saçlarımda ince telli ve çok dökülüyo.daha önce cilt doktoruna gittim ve bana saçın ön kısmında deri kalın deil ve saçımı fön ve havlu gibi şeylerle kesinlikle temas etmemesi gerektigini söyledi.ve bepanthene ampul birde sebamed kremsiz şampuan verdi.kullandım ama çokta işe yaradıgını söyleyemem.aranızda benimle paylaşmak istediginiz benim gibi sorunu olan varsa ilgiyle takip edicem....şimdiden teşekkürler...saygılar

manisalı
11-03-08, 00:03
tavsiyesi vede deneyimi olan varmı aranızda lütfennnnnn

Demet
16-03-08, 12:03
manisalı
tavsiyesi vede deneyimi olan varmı aranızda lütfennnnnn

ben 3 aydır kullanıyom ve deneyimlrimi yazdım canım

Alinda
22-09-08, 19:09
Merhaba,

Bemiks ampulünü arastirirken bu sayfayi buldum ve hemen üye oldum ... benim bir sorum olacakti ... Bir arkadasimin tavsiyesi ile Bemiks i kullanmaya yeni basladim...Bemiks i ben direkt olarak sacima sürüyorum !!! Bir kapta karisim olarak hazirlayip tabiiki. Zeytin yagi, badem yagi, yumurta sarisi, 5-6 damla limon suyu ve birazcikta ilik su ilave ediyorum.
Yazmis oldugunuz mesajlara baktigimda böyle uygulama yapan yok... Acaba yaptigim yöntem yanlismi, sacima zarari olabilir mi ??? Haftada bir kere uyguluyorum ve 5-8 saat arasi bekletiyorum...
Cevaplarinizi büyük sabirsizlikla bekliyorum :Saruboceq:

Sevgiler

a.s.a.s.a.s.

paytakordek
23-09-08, 07:09
ben bepanthene bemiks evigeni şampuanıma katmak yerine yağ karışımına katıp saçlarıma yediriyorum hint-badem-zeytinyağı- bide ek olarak yılanyağı kattım yumuşatıyo saçları iki haftada bir yapıyorum üşenmezsem. entele otuda kullanıyorum saçım uzasın diye haftada 1-2 kere ama öyle istediğim kadar bir uzama olmadı maaleseff...

brcinn
23-09-08, 12:09
Alinda
Merhaba,

Bemiks ampulünü arastirirken bu sayfayi buldum ve hemen üye oldum ... benim bir sorum olacakti ... Bir arkadasimin tavsiyesi ile Bemiks i kullanmaya yeni basladim...Bemiks i ben direkt olarak sacima sürüyorum !!! Bir kapta karisim olarak hazirlayip tabiiki. Zeytin yagi, badem yagi, yumurta sarisi, 5-6 damla limon suyu ve birazcikta ilik su ilave ediyorum.
Yazmis oldugunuz mesajlara baktigimda böyle uygulama yapan yok... Acaba yaptigim yöntem yanlismi, sacima zarari olabilir mi ??? Haftada bir kere uyguluyorum ve 5-8 saat arasi bekletiyorum...
Cevaplarinizi büyük sabirsizlikla bekliyorum :Saruboceq:

Sevgiler

a.s.a.s.a.s.

limonu saça pek tavsiye etmiyolar diye biliyorum ama...benneyaptımki yaptıgın diğer karışıma benzer bende saçıma uyguluyorum 2 haftadan beri, pek etkisini görmedim ama yapmaya devam. şimdi şampuanıma katıp öyle kullanmaya başlıycam ampulleri bakalım

xtropin
25-09-08, 17:09
Merhaba. Şimdi ben bepanthen bemiks, evigen ve badem yağını kremsiz pantene şampuanın içine kırıp iyice karıştırdım. fakat bi çok kişinin bunları ısırgan otlu şampuanların içine kırıp kullandığını okudum. Şampuan değiştirmek istemiyorum ama bi yandan da pantene i saç diplerime uygulamak istemiyorum çünkü saçları döktüğüne inanıyorum. :) Bu ampülleri pantene gibi bi şampuana kırıp kullanmanın bi faydasını görür müyüm yoksa içinde bir sürü kimyasal madde olduğundan pek işe yaramaz mı?

polyana31
3-11-08, 11:11
merhaba bende evigen,bemiks,bepanthen,zeytın yagı,ve redoxon yani c vitamini ni karistırıp 15günde bir masaj yaparak sürüyorum.özellikle boya kullanıyorsanız mat donuk kece gibi göruntulerden kurtulursunuz.üstelik dökülmeyi, önlüyor artı saglıklı uzamasını saglıyor.sacları gürleştırıyor.denemenizi safsıye ederim

Bosnakgüzeli
Arkadaslar Elvital Intense Sampuani nasil sizce sankim bende dökülmeyi artirdi gibi.Kullananiz varmi?

keduss
1er ampül bepanthene, bemiks, evigen yazmışsınız
bunlar aktarlardan mı eczaneden mi alınacak ?
benim bildiğim bepanthene krem :) o yüzden soruyorum ampül şeklinde olanı mı var acaba ?

keduss
polyana31
merhaba bende evigen,bemiks,bepanthen,zeytın yagı,ve redoxon yani c vitamini ni karistırıp 15günde bir masaj yaparak sürüyorum.özellikle boya kullanıyorsanız mat donuk kece gibi göruntulerden kurtulursunuz.üstelik dökülmeyi, önlüyor artı saglıklı uzamasını saglıyor.sacları gürleştırıyor.denemenizi safsıye ederim
bepanthene, bemiks, evigen ampül şeklinde eczanelerde mi satılıyor aktarlarda mı ?
redoxon hap mı ampül şeklinde mi ?

ot falan derken ilaca geçtik birden kafam karıştı :s

keduss
Kendim sordum kendim cevabını buldum :)

Türk İlaç Rehberi , İlaç Prospektüs Bilgileri

keduss

cil_lek
4-11-08, 10:11
alex
canım,

ben gliss kremsiz şampuanın içine birer ampül bepanthene,evigen,bemiks kırdım.bir kaşık bal ve bir kaşık da badem yağı koydum.
inanılmaz derecede güzel oluyor saçlarım.
tavsiye ederim.
kullanması da çok kolay.
inşallah sen de memnun kalırsın.
canımcım iyi güzel yazmışşsında bugün eczaneden bemiks evigen ve bepanthene ampülleirni aldım şampuanımın içine kırıcağımı söleidm.eczanedeki kız bana üçü birden fazla gelmezmi die sordu ters tepki yapmasın dedi korktum bende bide normalde canımcım ben kremli dalin şampuu kullanıorm. anneninkide dalindi herhald eöle yazmışşsın.dalinin içinede oluyormu bu ampuller? anneninki kremsiz dalindenmi? nasıl sonuç aldı bide memnunmu çok soru sordum ama cevaplarsan sevinirim.bir an önce yapmak istiorum tşk şimdidensengözlerimebaksanab

ıtır&buse
4-11-08, 12:11
arkadaşlar bende bu üçünü aldım her birinden 2 şer ampul kırıp döktüm ama ne bileyim yumuşamadı saçlarım bıoplas şampuanın içine döktüm ecz.bir şey yapmaz dedi çok kullanan var dedi bana da yağlı karışımlar bende daha çabuk kaşıntı ve dökülmeye sebep oldu elidorun yağlı kürü var ya onu da kullanmıştım ama faydası göremedim diğer şampuanlarda da dimetcihone olduğundan onları kullanmıyorum ama elseve saçıma iyi gelmişti diyebilirim sizce ben bu 3 ampulu yanşış şampuanın içine mi döktüm

daylight
5-11-08, 09:11
keduss

ellerine saglık efferim çalışkan arkadaşımlaelaelaelaelae

EU2
15-11-08, 07:11
isuwaelis
birşey sorcam yağ karısımının 10 tanesini bi kaba koyup karıştırsam etkisi geçer mi? bemiks evigen bepantenide öle karıstırıorum ama boşa gitmese bari

jeyloo
8-12-08, 06:12
Bu ampülleri sambuana katipda , camterebentenide katsam olurmu?

yoksa uyusmazmi?

gayee21
8-12-08, 08:12
jeyloo
Bu ampülleri sambuana katipda , camterebentenide katsam olurmu?

yoksa uyusmazmi?
bende öyle yapıyorum canım..
750 ml. blandax sampuanımın içine 2 kapakcık çam terebentin 1 er de bemıx bephanthene ve evigen ampülleri kırdım.. herçi birazcık şurup gibi kokuyo yıkarken ama yine de ben çok memnunum :sm_cool:

ela
8-12-08, 15:12
Benim çam terebentin saçımı döküyor,hiç saçı bu nedenden dökülen yok mu?

boncuk2334
8-12-08, 22:12
merhaba arkadaşlar.bu karışımları şampuanın içine katmadan ayrıyeten saç bakımı yaptığınızda da güzel sonuç alıyorsunuz.ben yaptığım yöntemi sizlere anlatayım: badem yağı,bemiks,bepanthene ve evigen ampulü bir kabın içine kırıp karıştırın.sonra bunu masaj yaparak güzelce saçlarınıza yedirin ve streçle sarın.1 saat bekletin sonra yıkayın.isterseniz karışımın içine 1 yemek kaşığı kadar sirkede ilave edebilirsiniz.sirke parlamasını sağlıyor.ben bu bakımı ayda 1 yapıyorum ve çok sağlıklı saçlarım var

jeyloo
9-12-08, 11:12
gayee21
bende öyle yapıyorum canım..
750 ml. blandax sampuanımın içine 2 kapakcık çam terebentin 1 er de bemıx bephanthene ve evigen ampülleri kırdım.. herçi birazcık şurup gibi kokuyo yıkarken ama yine de ben çok memnunum :sm_cool:
ne zamandir yapiyorsun sen bunu?
cabuk uzadimi?

ben sirf camtere.... katip kullandim sacim zaaten kuru biraz daha kuruttu,

jeyloo
9-12-08, 11:12
i_pek
Benim çam terebentin saçımı döküyor,hiç saçı bu nedenden dökülen yok mu?
benim sacim zaaten kuru ve biraz daha kuruttu,

aslinda sacim cok dökülüyor diye kullanmaya basladim ilk zamanlar baya iyi geldi,
ara verdikden sonra tekrar kullanmaya basladim sanki benimkinide biraz döker gibi oldu ama emin degilim bundanmi
yoksa su guatr haplarina basladim ondanda sac döküle biliyor , ondanmi bilemiyorum su an.

Saclari cok isslak taramamak da saci daha az döker, havuluya biraz sarili birak baya bi suyunu alsin sonra taramakda fayda var,
daha az dökülüyor ozaman.

gayee21
9-12-08, 14:12
jeyloo
ne zamandir yapiyorsun sen bunu?
cabuk uzadimi?

ben sirf camtere.... katip kullandim sacim zaaten kuru biraz daha kuruttu,
cnm ben 2 aydır kullanıyorum saçlarım hızla uzuyorlar ama bunun sebebi çamterebentinden çok turlu sudan kaynaklanıyor :sm_cool:
çamterebentini ve ampülleri saçlarımı beslesin die kullanıyorum. çünkü saçlarımın uçlarında feci derecede yanıklar mevcuttu :1rolleyes:
benm saçlarım yağlı olduğu için kurutma konusunda herhangi bir fikrim yok malesef :uhm: