Göz altı için yaş maya kullananlar

seresss
2-02-08, 10:02
Kızlar ben bu siteden yaş maya+süt karışımını öğrendim ve gözaltlarıma uyguladım. Ama yüzümü yıkayınca bi baktım ki sürdüğüm yerler kıpkırmızı olmuuuş :1shok: sonra yavaş yavaş kırmızılıklar geçti ama neden oldu ki? :uhm: sizce gözaltlarıma maya sürmeyi bırakmalı mıyım yoksa bu herkese oluyo mu?:uhm:

*seli*
seresss
Kızlar ben bu siteden yaş maya+süt karışımını öğrendim ve gözaltlarıma uyguladım. Ama yüzümü yıkayınca bi baktım ki sürdüğüm yerler kıpkırmızı olmuuuş :1shok: sonra yavaş yavaş kırmızılıklar geçti ama neden oldu ki? :uhm: sizce gözaltlarıma maya sürmeyi bırakmalı mıyım yoksa bu herkese oluyo mu?:uhm:
Açıkçası ben çok şaşırdm.:1shok::1shok:
Emin misiniz gözaltlarına sürüldüğüne?
Göz altı o kadar hassas bir bölge ki bu tür bir maske bence zarar verir CADIARZU

gurbaa prenses
canım belli ki hassasiyetin var normalde bunun olmaması lazım
yağsız süt olmasına ve mayanın yaş maya olmasına dikkar ettin mi?
bunların son kullanma tarihleri de onem arz ediyor elbette

seresss
2-02-08, 11:02
gurbaa prenses
canım belli ki hassasiyetin var normalde bunun olmaması lazım
yağsız süt olmasına ve mayanın yaş maya olmasına dikkar ettin mi?
bunların son kullanma tarihleri de onem arz ediyor elbette
daha yeni aldım mayayı zaten, son kullanma tarihine de baktım daha var. süt de aynı şekilde. dediğin gibi belki de benim çok hassas cildim. ama ben o mayaları ziyan etmeeeem, saçım ne güne duruyo?:teytey:

vuslat06
2-02-08, 11:02
bende yoğurt ve mayayı karıştırıp yüzüme sürmüştüm ama sivilce yaptı bıraktım.

esr70
2-02-08, 20:02
yaş mayayı gözaltına sürmeyeceksin.maske gibi yanlızca yüzüne süreceksin.göz altların için buğday yağı kullan.

kurdun1i
2-02-08, 20:02
yaş maya maske olarak kullanılıyo diye biliyorum.. göz altı çok hassas bir bölege, ben göz altına jojoba yağı ile buğday yağı kullanıyorum çok iyi geliyo

seresss
3-02-08, 14:02
kurdun1i
yaş maya maske olarak kullanılıyo diye biliyorum.. göz altı çok hassas bir bölege, ben göz altına jojoba yağı ile buğday yağı kullanıyorum çok iyi geliyo
Hepinize çok teşekkür ederim kızlar, dediğiniz gibi gözaltları çok hassas, her duyduğunu uygulamamak lazım o bölgeye a.s

gülümsü
3-02-08, 17:02
ben de göz altıma kullandım ama gözümün içine kaçmış olacak ki kıpkırmızı oldu
gözümüz çok hassas her duyduğumuzu uygulamamalıyız

kahvegözlüm
3-02-08, 18:02
göz altı için en iyi ve doğal iki yöntem;
1.Salatalık dilimleri
2.Soğuk çay poşetleri

bistrogirl
4-02-08, 06:02
canım yaş maya + süt karışımını bende uygulamıştım. ama göz çevresi hariç yüz maskesi olarak. zaten onu sürerkende farkedersin yoğun ve ağır bir maske. göz cevresi ise çok hassas ve o karışımı taşımayabilir.bence birdaha uygulama...

seresss
4-02-08, 10:02
mygizem
Ama bu maya ve süt akrisimi özelikle göz alti morluklari icinmi ne burda verilmisti,

hatda bende ne zamandir deneyecegim bi türlü olmadi.

Denemim kalsin...
evet bende burda okuyup yaptım zaten. beni cezbeden tarafı morlukları hafifletmesi değil, deneyen arkadaşın göz çevresindeki kaz ayaklarını hafifletmesi olmuştu :1no2: benim gözlatlarım çok mor değil ama 27 yaşındayım ve bir sürü kaz ayakcıklarım var, onlardan kurtulmak istemiştim.. bence de deneme sen canım...

şu buğday yağı için de yağ bezecikleri oluşturuyo diyolar, iyice kafam karıştı vallahi... doğal yöntemlerle kurtulamazmıyım ki bu kaz ayaklarından?:uhm:

- SwééT -
4-02-08, 13:02
bende göz altlarıma ve yüzüme maya + süt karışımını uyguluyorum bende de kızarıklık oluyor fakat bir süre sonra geçiyor CADIARZU
ama burdaki arkadaşların da dediği gibi göz çevresi çok hassastır özellikle de benimkiler çukur şeklinde ve incecik.. bende bırakmalıyım sanırım :bbo: zaten morluklarıma da bir faydası olmadı :bbo: yağları da kullanmak istemiyorum beze oluşturur diye napıcam ben ya püf :s nefret ediyorum göz altlarımdan senağlama

DİRŞAH
4-02-08, 20:02
seresss
ben arada bir yapıyorum çook ii geliyor,zaten tarifte suna dumankayadan.ama sık yapma ondan olmuştur belki,haftda birde daha sık kullanma okey öptüm.ayrıca yine devam ederse bırak her tarif her cilde iyi gelecek diye bir şart yok diimi,sevgilerimle..

seresss
4-02-08, 22:02
DİRŞAH
ben arada bir yapıyorum çook ii geliyor,zaten tarifte suna dumankayadan.ama sık yapma ondan olmuştur belki,haftda birde daha sık kullanma okey öptüm.ayrıca yine devam ederse bırak her tarif her cilde iyi gelecek diye bir şart yok diimi,sevgilerimle..
bırakmaya karar verdim zaten. daha ilk yapışımda oldu bu, herhalde cildim çok hassas. yrn berna laçin'in programında göz altı kremi yapacaklar, onu deniycem.. deneme tahtasına döndük burda çoğumuz zaten tatlicadiarzu

nix
5-02-08, 09:02
bencede deneme gozcevresi cok hassas belki agizdan evitamini alsan daha iyi gelir belki demir eksikliginde vardir demir eksikligi ve kansizlik goz altinda morluk yapiyomus tatlicadiarzu

a.yenigelen
7-02-08, 15:02
merhaba arkadaşlar, ben harem's cream ottaman adında bitkisel bir krem kullanıyom, hem yüze hem gözaltına sürülüyor. şimdilik gözaltıma sürüyorum. Daha yeni başladım. yüze sürülünce yumuşacık yapıyor. Hiç kullanan var mı bu kremden acaba?:1rolleyes:

EU2
7-02-08, 15:02
göz altı morluları içinn kesinlikle yosun yağıı öneririm sizee kızlarr geçen günn annemle babam aktarcıya gitmiş paptya we lavanta alıcaklarmış gözaltı morluğu var kızımdademiş adama adamda demişkii onları bırakın ben size bişey werim 3 gün sonraa etkisini görücekmiş demiş sabah akşam pamukla gözaltına sürsün demiş bugün aldımm denemeye başladımm YOSUN YAĞI kızlarrr bence deneyin derimmm 3 gün içinde etkisini gösteriyomuşş azalmayı hissedilir derecede farkettiriyomuş SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLII VE BAKIN NELERE İYİ GELİYOMUŞ BAŞKA "SELÜLİT,SARKMIŞ DERİ,GÖZALTI MORLUKLARI,BEDEN ÜZERİNCE SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ OLARAK KİLO VERDİKTEN SONRA WE DOĞUM SONRASI OUŞAN ÇATLAKLARIN TEDAVİ EDİLMESİNDE GÜWENLE KULLANILABİLİR.
KULLANIMI: SORUNLU CİLT ÜZERİNDE BİR MİKTAR YOSUN YAĞI MASAJ FRİKSİYON TARZINDA SÜRÜLÜR DAHA SONRA YOSUN YAĞININ ÜZERİNE PAMUKLU BİR ÜRÜN VEYA FİLM STRECH İLE KAPATILIR. 4-5 SAAT KADAR BU ŞEKİLDE DURULUR GÜN AŞIRI UYGULANIR.... GÖZALTI MORLUKLARINDA İSE PAMUK ÜZERİNE 3-4 DAMLA KOYULARAK GÖZALTINA SÜRÜLÜR.2-3 SAAT KADAR BEKLETİLİR.SABAH WE AKŞAM UYGULANABİLİR..

ozlemkurul
7-02-08, 16:02
esr70
yaş mayayı gözaltına sürmeyeceksin.maske gibi yanlızca yüzüne süreceksin.göz altların için buğday yağı kullan.
Esr70 buğday yağı gözaltı morlukları için işe yarıyormu gerçekten?bende kullanmayı düşünüyorum da.

HOŞŞUM
8-02-08, 16:02
kızlar bende denedim ve bende de kızarıklıklar oldu,demek ki her söyleneni yapmamak lazım dimi ama!yapıyoruz işte umut dünyası...

Arzum_m
8-02-08, 17:02
seresss
arkadaşım göz altına sürülmüyor bu karışım sadece cild sıkılaşrırmak için sürülüyorsırnaşık şey

Noname
13-03-08, 12:03
Kızlar bence hiç bir bitkisel yağ yüze uygulanmamalı en azından yağlı ya da karma cildi olanlar.Ben sürekli yararlarından bahsedilen yağları aldım ve bahsedilen miktarlarda karıştırıp sürdüm ama yağ butoncukları oluşmaya başladı ve bütün yağları çöpe attım.Yalnız Hint yağıyla badem yağı hem saça hem kaşa hem de kirpiklere iyi geliyor.Şimdi sadece bunları uyguluyorum.Cildin yağa değil neme ihtiyacı var ve bu yağlar kesinlikle nem sağlamıyor.Ben kullanmayı bıraktım ama yine de siz bilirsiniz.

TTMELİS
13-03-08, 22:03
yağlar gözlatını çok kurutuyor nemlendirmek için ne kullanıyorsunu???

SÜZGÜN
kahvegözlüm
göz altı için en iyi ve doğal iki yöntem;
1.Salatalık dilimleri
2.Soğuk çay poşetleri
ayrıca bunlara denenmiş yararı kanıtlanmış ıkı şey daha eklıyım kıvı kabuklarının yaş kısımları v"e elma suyuyla kompres ama yağ lar diil kesınlıkle çünkü yağ butonlarının oluşmasına sebep olur kesn kantlanmış bişeydr bu dikkat edin

fidele
Bende kullanıyordum yaş maya maskesini.Burada bir paylaşımda görerek uygulamaya başladım..Ama şimdlik ara verdim.Hem etkisini görmediğimden hem de sağlıklı olduğundan emin olamadığımdan..Yağların de hepsini denedim ama yağ bezecikleri oluştu bu seferde...Ne yapsak yahu şu morluklara bilemedimfisfisfis

SÜZGÜN
14-03-08, 19:03
fidele
Bende kullanıyordum yaş maya maskesini.Burada bir paylaşımda görerek uygulamaya başladım..Ama şimdlik ara verdim.Hem etkisini görmediğimden hem de sağlıklı olduğundan emin olamadığımdan..Yağların de hepsini denedim ama yağ bezecikleri oluştu bu seferde...Ne yapsak yahu şu morluklara bilemedimfisfisfis
valla benm de morluklarım var ama son zamanlarda uykum düzene girince azaldılar ayrıca kıvı kabuklarının yaş kısımları hafifletiyo

deruş
15-03-08, 13:03
fidele
ben bi ara uygulamıştım yararı oldu hem yaşmaynın faydalarını arartırsan internette ulaşırsın ne gibi yararları olduguna....

AŞKA_KÜSKÜN
15-03-08, 18:03
Buğday yağından söz etmişken göz çevresindeki kırışıklığıda iyi geliyomu bileniniz varsa paylaşırsanız sevinirima.s.

SÜZGÜN
16-03-08, 13:03
AŞKA_KÜSKÜN
Buğday yağından söz etmişken göz çevresindeki kırışıklığıda iyi geliyomu bileniniz varsa paylaşırsanız sevinirima.s.
bütün mesajları bastan oku ve ben tekrar söylıyım yaglanmaya diil nemlenmeye ıhtıyac var dıyor güzellık uzmanları hem cildin hem göz çevresının izler için etkı eden yağları ayırıyorum ama yağlar bunlar için uygun diil yağ bezeleri olusur ve çok çirkin duruyolar bence

derzer
21-03-08, 09:03
ben öyle cildine öyle her duyduğunu yapan biri değilim fakat yaş maya süt arışımını suna dumankaya hanımdan duyduğumdan beri yapıyorum gözaltı çizgileri için.sütün kalitesi de gerçekten çok önemli bu arada. hani kızarıklıklar oluştu yazan arkadaşlar var ya ben ce o sütten kaynaklanmakta. çünkü ilk yaptığım da evde dışardan alınma süt ilave ederek yaptığımda bende de kızarıklık oluştu.Ki daha sonra paket yağsız süt alıp yapmaya devam ettiğimde öyle bir sorunla karşıaşmadım.ve çizgilere gerçekten çok iiyi geliyor diyebilirim.ikinci aydayım ve çok az belirgin haldeler çizgilerin durumu.bence kullanın derim

seresss
21-03-08, 13:03
derzer
ben öyle cildine öyle her duyduğunu yapan biri değilim fakat yaş maya süt arışımını suna dumankaya hanımdan duyduğumdan beri yapıyorum gözaltı çizgileri için.sütün kalitesi de gerçekten çok önemli bu arada. hani kızarıklıklar oluştu yazan arkadaşlar var ya ben ce o sütten kaynaklanmakta. çünkü ilk yaptığım da evde dışardan alınma süt ilave ederek yaptığımda bende de kızarıklık oluştu.Ki daha sonra paket yağsız süt alıp yapmaya devam ettiğimde öyle bir sorunla karşıaşmadım.ve çizgilere gerçekten çok iiyi geliyor diyebilirim.ikinci aydayım ve çok az belirgin haldeler çizgilerin durumu.bence kullanın derim
İstanbul-Erenköy'ün göbeğinde istesem de açık süt bulamam ki beeen :KK46: keşke bulabilsem ama, nefret ediyorum o kimya deposu sütlerden.. pastorizeymiş peeeh:eek:klava:

Neyse esas konuya gelince, ben de marketten aldığım kutu sütü kullandım ve kızarıklık oldu. Yani sebebi o diil sanırım canım. Herhalde hassaslıkla alakalı. Belki sen ilk yaptığında cildin reaksiyon gösterdi ama sonradan alıştı.a.s.

kurmis
21-03-08, 17:03
neeee. yaş maya mı ???
.............................ay bu site sayesinde her gün bir yasıma daha giriyorum yani..

EU2
21-03-08, 17:03
Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor. Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor.

Böylece cilt adeta yenileniyor. Maya, cildin mat ve pürüzlü görünümüne yol açan mide sorunlarını gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya, deyim yerindeyse cildi hem içerden hem de dışardan besliyor.

Göz çevresi bakımı için:

Haftada 3 gün bir çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı süt ve iki damla zeytinyağını karıştırıp göz çevrenize uygulayın. 20 dakika bekleyin.

Bunlar güzellik uzmanlarının tavsiyesi kızlar. Ayrıca bende Suna Dumankaya dan öğrenip uyguladım. Göz çevreme de yapıyorum hiçbir yan etkisi de olmadı. Bilginize...

glare
2-04-08, 22:04
derzer
slm ben de yeni yaptıım bu maya maskesini...ben de devam etmekten yanayım.arkadaşım senin göz altlarındaki çizgiler belli miydi çok ...azaldı diyosun.benimde sn zamanlarda iyice çoğaldı çünkü....ben dedevam edeyim en iyisi.bir de arkadaşım sen ne sıklıkta bir yaptın bu maskeyi.2 günde bir mi yoksa hergün mü..benim cildim kuru umarım faydası olur.hoşçakal

zuzu72
2-04-08, 22:04
bende deryalı günlerde görmüştüm tvde yumuşacık eller için süt ve taş mayayı karıştırıp ellrine sürmüşlerdi.hatta o günkü programın konuğuda oya aydoğandı.......... bence göz çevresi için bu maske zararlı olur. çünkü çok hassa bölge.............

kays
12-04-08, 12:04
yawf ben de şimdi yaptım bende de kızarıklık oldu, üstelik benim cildim hassas da değil, sürmediği şey kalmadı bana mısın demedi, şimdi niye böyle olduki :KK43: bi de birazdan dışarı çıkcam inşalah geçer

karamsar_prenses!
14-05-08, 18:05
kzLar bnde şmdi uyguLadm yüzüme dedğinz gbi yaptm sonra brazcık bıraktım we ona 1 çay kaşığı zeytn yağı katark göz altıma uyguLadm 20 dk bekLettm we kızarıkLık yok göz altmda... aksine swlce etrafnda oluşan krmızlklar gecti beendim yani denein bnce:)

karamsar_prenses!
we şunu da söLym yüzüm we göz altlarm yumuşack:)

fidele
Bende yaş maya maskesini göz altına kullandım ama pek bir faydasını görmedim...Yağlarla da yağ bezecikleri oluştu..Göz altında morluklarını giderelim derken daha da ciddi dertler açıcaz valla başımıza ya hayırlısıkafamçokkarıştı
Duyduğuma göre su içmek öenmliymiş ve tabii gece güzel 7 ya da 8 saat uyumak..
hepimize geçmiş olsuna.s.

eylul_aksami
22-05-08, 15:05
ya benim göz altı morluklarım var yanı kansızlıktan dolayı oluyor kapatıcı sürüyordum yaşımdan dolayıı daha sürmüyorum kırışıklığa yol açıyormuş sizce ne yapmalıyım bitkisel tedavi yöntemleri warmı lütfenn ya bilen varsa bana acill cevap yazabilirmi???

hande001
7-07-08, 12:07
arkadaşlar bu yaş maya katı birşey küp şeklinde...bundan nasıl karışım hazırlayıp gözaltımıza süreceğizki?biri aydınlatırsa çok memnun olurum

semaa
7-07-08, 17:07
canım göz altınada uygulayabilirsin suna dumankayanın tarifi bu kadın söylemişti uylandığını.bendede ilk başlarda kızarma oluyo cildim hassas olduğu için ama daha sonra geçiyo korkulcak bişe yok yani.

SutluKahve
8-11-08, 19:11
Ben ilk kez bu akşam yaptım bu maskeyi. Kızarıklık falan denince dozu biraz değiştirdim. Süt miktarını arttırdım. Kızarıklık olmadı. Göreceğiz bakalım, hadi hayırlısı..

EU3
9-11-08, 17:11
Belinay_merve
göz altı morluları içinn kesinlikle yosun yağıı öneririm sizee kızlarr geçen günn annemle babam aktarcıya gitmiş paptya we lavanta alıcaklarmış gözaltı morluğu var kızımdademiş adama adamda demişkii onları bırakın ben size bişey werim 3 gün sonraa etkisini görücekmiş demiş sabah akşam pamukla gözaltına sürsün demiş bugün aldımm denemeye başladımm YOSUN YAĞI kızlarrr bence deneyin derimmm 3 gün içinde etkisini gösteriyomuşş azalmayı hissedilir derecede farkettiriyomuş SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLII VE BAKIN NELERE İYİ GELİYOMUŞ BAŞKA "SELÜLİT,SARKMIŞ DERİ,GÖZALTI MORLUKLARI,BEDEN ÜZERİNCE SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ OLARAK KİLO VERDİKTEN SONRA WE DOĞUM SONRASI OUŞAN ÇATLAKLARIN TEDAVİ EDİLMESİNDE GÜWENLE KULLANILABİLİR.
KULLANIMI: SORUNLU CİLT ÜZERİNDE BİR MİKTAR YOSUN YAĞI MASAJ FRİKSİYON TARZINDA SÜRÜLÜR DAHA SONRA YOSUN YAĞININ ÜZERİNE PAMUKLU BİR ÜRÜN VEYA FİLM STRECH İLE KAPATILIR. 4-5 SAAT KADAR BU ŞEKİLDE DURULUR GÜN AŞIRI UYGULANIR.... GÖZALTI MORLUKLARINDA İSE PAMUK ÜZERİNE 3-4 DAMLA KOYULARAK GÖZALTINA SÜRÜLÜR.2-3 SAAT KADAR BEKLETİLİR.SABAH WE AKŞAM UYGULANABİLİR..
canım morluklara işe yarayınca buraya da yazarmısın yararsa sana öptüma.s.

EU3
9-11-08, 17:11
Ben daha önce kayısı yağı kullanmıştım fakat sürdüğümde cildimi azda olsa yakıyordu,daha sonra bir arkadaşım kayısı çekirdeği yağı kullanmamı tavsiye etti ben denemeye karar verdim 3aydır kullanıyorum gerçektende çok memnunum hem cildimi yakmıyor hemde göz altlarıma çok iyi geldiğini söyleyebilirim.faydalarına geline;hücre yenileyicidir,nemlendirici olarak cilltte kullanılır,göz çevresi kırışıklıklarını giderir(göz çevresinde kullanırken tatlı badem yağıyla karıştırılması önerilir)cildi tazeler,.DAHİLEN kullunımda şeker hastalığına ,ağrı giderici olarak kullanılır ,karın ağrısı içinde geçerlidir.Dahilen kullanımı 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak kullanılır tok karnına içilir ayrıca. Doğada en yüksek oranda B 17 vitaminini ihtiva eden tek meyve kayısı ve kayısı çekirdeğidir. .......................kızlar bu yazıyı kk dan kopyalamıştım bilgisayarıma ben.. denemdim sizin bi fikriniz var mı .?????

nereus
10-11-08, 13:11
bu tarifler kızlar göz altı morlukları içinmi

nereus
10-11-08, 13:11
evet göz altı morlukları içinmiş sırnaşık şey

seclusion
30-01-09, 06:01
yas maya süt ikilisi zararsız..cildi hassas olanlara kızarıklık oluyo ama geçiyo hemen.. maya çok faydalı cilde..:)

ginka
7-02-09, 09:02
arkadaşlar bu göz altımda gülünce oluşan çiziklere iyi gelir mi?? işe yarayan var mı?

seclusion
7-02-09, 10:02
şu açtığım linki bi okuyun kızlar maya hakkında...beğenirseniz teşekkür butonuna basmayı unutmayın:)
http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...ari/250198-guzelligin-sirri-mayada-sakli.html