Gebe kalamayanlar buraya.....

Kizil Deniz
12-02-08, 15:02
kızlar ya pko nun tedavısı sadece zayıflamakmış cidden öylemi yaff baska tedavısı yokmu :KK43:

belenay
arzu1980
SELAM
BENDE GANOPHEN KULLANDIM, BENİMDE YUMURTALARIM OLUŞUYO AMA ÇATLAMIYO BU NEDENLE GEÇ ADET OLUP, AZ OLUYORUM DOKTORA GİTTİM 1 HAFTA SONRA DA DUPHASTON KULLANACAĞIM BAKALIM HAYIRLISI GÖRÜŞMEK ÜZERE naniknanik
hadi bakalım hayırlısı güzel haberlerini bekliyoruza.s.

ALİN
Arkadaşlar ben de bebek isteyip fakat hamile kalamayanlardanım. Bu ay rahim filmi çektirdim. Bugün sabah regl oldum fakat sadece kahverengi bir leke geldi. O saatten beri gelen giden birşey yok. Daha önce hiç böyle birşey olmadı. Başına böyle bir şey gelen var mı? Neden olabilir ki?

belenay
derram
kızlar ya pko nun tedavısı sadece zayıflamakmış cidden öylemi yaff baska tedavısı yokmu :KK43:
sadece zayıflamak değil tabiki bir etken amagüzelim zaten pcos yüzünden kilo alıyoruz ah bir verebilsek ne zayıf kadınlar var pcos hastası rabbim hepimizi kurtarsın şu pcos canavarından amiiin

belenay
canım benim aynı şeyleri aylarca yaşadık stresten olabilir kendimizi hamileliğe o kadar kaptırıyoruzki her ay evet bu ay oldu diyoruz vücutta kendini hamile gibi hissediyor sonra adet oldukmu olamaz ya bu ay sanki olcak gibiydi tüh diyoruz hadi hadi çalışmalara devam durmak yok kendine hiç birşeyi dert etme günün birinde bizde hamişim diye sesleneceğiz burdan allah yeterki hayırlısını nasip etsin

EU1
12-02-08, 18:02
[COLOR=[CENTER][/CENTER]"Red"][/COLOR]

arkadaşlar.en iyisi herkez kendi problemlerini,hangi tedaviyi uyguladıklarını veya uygulayacaklarını,ne gibi testler yaptırdığını anlatsın .

EU1
12-02-08, 18:02
önçelikle herkeze selamlar.
25 yaşındayım, 7 senelik evliyim,5 yaşında [​IMG]ir oğlum var.yaklaşık 4 senedir hamil[​IMG] kalamıyorum.4 senedir doktorlara gittim.ama bir nedeni yok hamile kalamamanın.tüm tesler yapıldı.rahim filminden.hormonundan.eşiminde testleri yapıldı.hiç bir sorunumuz yok.6 aya kadar klomen kullandım,[​IMG]ir sonuç alamadık,prengl diy[​IMG] çatlatma iğnesi vuruldum.oda olmadı.gelece[​IMG] ay aşılama yapılacak.inşallah hamile olurum.herşeyin hayırlısı diliyorum

belenay
12-02-08, 19:02
bende 32 yaşındayım 2yıllık evliyim 18 aydır deniyoruz olmadı bütün tahlillerim yapıldı hormon testleri dahil bütün testler temiz çıktı sadece hepatit b taşıcısıyım doktor bununda bir sorun olmadığını söyledi guatır tahlilim yüksek çıkmış tiroid ultrason çekildi oda temiz çıktı şu meşhuuuuuur rahim filmi kabusu temiz sonuçlandı eee eşimdede herşey normal 1 ay gonaphene kullandım çatlatma iğnesi derken sonuç yine hüsran doktor 2.ay deniyelim dedi ben araverdim yaza doğru inşallah bakalım kısmet işte böyle benim hikayem hadi kızlar sırada kim var

yalnizlik!
12-02-08, 20:02
nesgul
Merhaba Bende sizler gibi anne olmayı dusleyenlerdenim yaklasık 8 aydır deniyoruz.. bizde de hiç br problem yok cok sukur ama ben stres yaptıgım için olmuyor herhalde.. (diye dusunuyorum) biraz kendimi rahatlatmak için sizlerle paylaşmak istedim.. bu stresi yenmenin bir yolu varmı.. cok ugrasıyorum bu ay gebelkle ilgili hicbirsey yapmıcam unutucam diyorum ama bir turlu olmuyor..
EVET CANIM BENIMDE AYNEN 8 AYDIR OLMUYO VE COK STRES YAPIYORUM YAPMAMAK LAZIM AMA OLMUYO ISTE:1no2:

freeflame
12-02-08, 20:02
manolya41
kızlar merhaba dilerim allahım hepimize hayırlısıyla bebeklerimizi nasip eder gerçekten kafaya takmamak çok zor hatta imkansız bende 6 aydır bebek bekliyorum dr daha yeni stres yapma diyor en sonunda stresten regl gecikmesi yaşadım tam 13 gün kan testi yapıtrdım sınuç negatif dr stresten dedi ve tahlil verdi yaptır diye sizden ricam bu tahlilleri daha önce yaptıran arkadaşlar varsa bana normal değerleri kaç olmalı söyleyebilirlermi PROLAKTİN LH FSH VE TSH
merhaba cnm. http://www.mumcu.com/html/h2n.php?filnavn=lab.htm bu adrese girince bütün tahlillerin normal değerlerini gösteriyor. umarım yardımcı olmuşturum.

kadiriş
12-02-08, 21:02
selam arkadaşlar bende 14 yıllık evliyim ve malesef pko hastasıyım tedavi tedavi tüp bebek ilaçlar ilaçlardan dolayı oluşan miyom ameliyatı vs vs ama yine ellerim boş kafaya takma diyorlar mümkün mü üzüntüden kafayla konuşmaktan yüz felci oldum şükür geçti. benim şansızlığım yanlış tedavi ile kortizon yüklenmesi ve her tedavi sonunda bebek yerine dahda büyüyen göbek sahibi oldum.hep terslikler beni buldu kusura bakmayın çok doluyum ve dertleşmek istedim daha fazla sıkmayım allah dileyen herkese hayırlı evlat versin

AYTOPLAYAN
12-02-08, 21:02
merhaba arkadaşlar bende sizin gibi hamile kalamayanlardanım.9 yıllık evliyim 8 yaşında kızım var. yaklaşık 1.5 yıldır uğraşıyorum ama nafile aslında ilk 8 ay üstüne düşmedim denk gelmedi olmadı falan diye geçiştirdim baktım iş ciddiye gidiyorm bu seferde çok stres yaptım herhalde adet düzensizliğim vardı daha da fazlalaştı dr. gittim ocak ayında diane 35 diye ilaç verdi ama kullanmam ne mümkün inanılmaz baş ağrısı ve bulantı yaptı kullanmadım bıraktım o günden beri gitmedim doktorada şimdi öyle duruyorum. ama biryerlerden başlamam lazım bakalım sizlerden de yardım alıcam arkadaşlar ne yapmalıyım bilmiyorum.. Allah herkesin yardımcısı olsum Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın..

minos
13-02-08, 00:02
merhaba kizlar benimde bebegim yok 6 bucuk senelik evliyim hic hamile kalmadim aslinda dogru duzgun doktorada gitmedim en son 1 sene once gittigimde zayiflamam gerektigini soyledi ama malesef veremedim kilo itiraf etmek gerekirse hicte ugrasmadim kendime cok kiziyorum bu konuyu cok ihmal ediyorum en son doktora gittigimde bi kan testi ve renkli ultrason yapmami soledi kan verdim ama ultrasonu adetimin 3. ve 5.gunleri arasinda yapmam gereliydi ama yapacak olan kadin randevu vermedi malesef doluymus bakalim bi dahaki aya kaldi hakkimizda hayirlisi neyse o olsun INSALLAH en kisa zamanda

belenay
13-02-08, 06:02
kadiriş
selam arkadaşlar bende 14 yıllık evliyim ve malesef pko hastasıyım tedavi tedavi tüp bebek ilaçlar ilaçlardan dolayı oluşan miyom ameliyatı vs vs ama yine ellerim boş kafaya takma diyorlar mümkün mü üzüntüden kafayla konuşmaktan yüz felci oldum şükür geçti. benim şansızlığım yanlış tedavi ile kortizon yüklenmesi ve her tedavi sonunda bebek yerine dahda büyüyen göbek sahibi oldum.hep terslikler beni buldu kusura bakmayın çok doluyum ve dertleşmek istedim daha fazla sıkmayım allah dileyen herkese hayırlı evlat versin
canım ne demek tabii anlatacaksın biz dertleşmek konuşmak için burdayız yerimseniben

EU1
13-02-08, 15:02
selam arkadaslar ben20 yasındayım vede korunmadıgımız halde hamıle kalamıyorum doktora gıttım bana klomen dıye ır hap verdı onerılerınız varmı acaba

belenay
13-02-08, 18:02
TaTLıMeLeK
selam arkadaslar ben20 yasındayım vede korunmadıgımız halde hamıle kalamıyorum doktora gıttım bana klomen dıye ır hap verdı onerılerınız varmı acaba
hapı kullan canım yumurtlama takibi için verdi herhalde doktor sorun neymiş tedavilerini aksatma ateş ölçme yöntemide faydalı oluyormuş birde sakın kafana takma sonra hamile kalmak zorlaşıyor yaşın genç keyfine baka.s.

sünger53
belenay
hapı kullan canım yumurtlama takibi için verdi herhalde doktor sorun neymiş tedavilerini aksatma ateş ölçme yöntemide faydalı oluyormuş birde sakın kafana takma sonra hamile kalmak zorlaşıyor yaşın genç keyfine baka.s.
merhaba bana ateş ölçme yöntemi nasıl oluyo anlatırmısın

armus
merhaba ben de 4 yıllık evliyim geen sene mayıs ayında 6 haftalık hamileyken kalbi durduğu için kürtaj oldum korunmadığımız halde henüz birşey yok,
doktorum hiç bir problem olmadığını söylüyor ama yumurta takibi falan da yapmıyor

armus
hangi aşamada yumurta takibi yapılıyor acaba

EU1
13-02-08, 19:02
bana doktorun dedıgı bu hapı ıkı ay adetın4.gununden ıtıbaren 5 gun kullan eger yıne olmazsa tekrar gel dedı

belenay
13-02-08, 20:02
sünger 83 ateş ölçme adetin başaldığında sabahları yaataktan kalkmadan önce ateşini ölçüp bir yere not ediyorsun hergün buna devam ediyorsun yumurtlamanın olduğu gün ateşin en yüksek olduğu gündür yani her sabah ateşini ölç hergün aynı çıkar ateşinin yükseldiği gün yumurtlama günündür anlatabildimmi bilmiyorum kolay gelsin

sünger53
belenay
sünger 83 ateş ölçme adetin başaldığında sabahları yaataktan kalkmadan önce ateşini ölçüp bir yere not ediyorsun hergün buna devam ediyorsun yumurtlamanın olduğu gün ateşin en yüksek olduğu gündür yani her sabah ateşini ölç hergün aynı çıkar ateşinin yükseldiği gün yumurtlama günündür anlatabildimmi bilmiyorum kolay gelsin
efet anladım teşekkür ederim

belenay
sünger53
efet anladım teşekkür ederim
hadi bakam kolay gelsinyerimseniben o zaman ama şunu unutma verecek olan allahtır o dilemedikçe biz dileyemeyiz rabbim hepimize hayırlı sağlıklı bebekler nasip etsin:KK46:

belenay
TaTLıMeLeK
bana doktorun dedıgı bu hapı ıkı ay adetın4.gununden ıtıbaren 5 gun kullan eger yıne olmazsa tekrar gel dedı
doktorlar senin durumuna göre karar veriyorlar bu ilacı 6-7 ay kullanan bile var olmazsa aşılamaya geçiliyor umarım yumurtlama takibiyle hamiş kalırsın benim yumurtlaama takibi sonuçsuz belki bir daha deneriz bilmiyorum nasip tedavini bırakma ve inancını yitirme kafanada takma psikolojide a.s.etkiliyor gebeliği rahat ol

belenay
armus
hangi aşamada yumurta takibi yapılıyor acaba
canımdoktorun uygun gördüğü zaman yapılıyor ama ilk aşama bu sonra aşılama en son tüp bebek tabi kişiye göre değişiyor kimine direk tüp bebek uygulanıyor ilk önce yumurtlama takibi yapılıyor ama doktorun gerek görmediyse vardır bir bildiği belki doğal yollardan hamile kalmanın daha uygun olduğunu düşündü ne dersinyerimseniben