Gebe kalamayanlar buraya.....

Rockwell
14-02-08, 16:02
selam herkese. bebek ozlemi icnde olanlar sanirim burada toplaniyor. Bende onlardan birisiyim :KK43:

Rockwell
catlatma igneleri asilamalar birsuru duymadigim seylerden bahsediyorsunuz bende ogreniyorum. Yurtdisinda yasayan arkadaslar bilirler, buradaki doktorlar maalesef turk doktorlari gibi hassas degiller. Adeta basindan savmak icin ugrasiyorlar. Sen soru sormazsan seni bilgilendirmeye calismiyorlar. Ya da benim oturdugum yerde boyle :KK43:

ddm
canım benimki puregondu aynı değerde zaten onlar.yumurtaa geliştirici ya.merak etme bende hep tek yumurta oluşuyordu.iğneyle baya fazla oldu ve aşılama yapıldı.hemde düşük dozla yapılmasına rağmen.inş.güzel olur senın içinde

EU1
Rockwell
catlatma igneleri asilamalar birsuru duymadigim seylerden bahsediyorsunuz bende ogreniyorum. Yurtdisinda yasayan arkadaslar bilirler, buradaki doktorlar maalesef turk doktorlari gibi hassas degiller. Adeta basindan savmak icin ugrasiyorlar. Sen soru sormazsan seni bilgilendirmeye calismiyorlar. Ya da benim oturdugum yerde boyle :KK43:
canım a.b.d yi bilmiyorum ama ben almanyada doğum yaptım ilk oğlumu.gayet süperdi.ne yapacaklarını şaşırdılar.wc ye götürüyorlardı beni.beni yıkıyorlardı.anlayacağın bebek gibi baktılar beni.birde bu devlet hastanesi yani.ama abd bilemiyorum.şansın varsa türkiyeye gel ve muayene ol.gercekten de tavsiye ederim.ben türkiyeden de çok memnunum.:çok üzgünüm:

Rockwell
oğluşum82
canım a.b.d yi bilmiyorum ama ben almanyada doğum yaptım ilk oğlumu.gayet süperdi.ne yapacaklarını şaşırdılar.wc ye götürüyorlardı beni.beni yıkıyorlardı.anlayacağın bebek gibi baktılar beni.birde bu devlet hastanesi yani.ama abd bilemiyorum.şansın varsa türkiyeye gel ve muayene ol.gercekten de tavsiye ederim.ben türkiyeden de çok memnunum.:çok üzgünüm:

Turkiyeye geldigimde yaptigim ilk sey doktora gitmek oluyor. Burada anlatiyorum anlatiyorum hicbir sonuc alamiyorum. Eczanelerde falan satilan ilaclari veya testleri oneriyorlar. istersen onu da yapabilirsin sunu da kullanabilirsin gibi. Nasil bi gelismis ulke anlamadim gitti.

Rockwell
Limon
selam 4 yıllık evliyiz 2 yılım vajinusmusla derdinde boşa geçti sonra dr gittik herşey düzene girdi 2 yıl hiç korunmadık hala hamile değilim ne yapayım kısmette ne zamansa diyiyorum herşey ters gitti önce vajinismus derdi vardı o geçti şimdide bebek olmuyor offffffff ki ne offffffff:KK46:

Canim benimde senin gibi vajinusmus derdim vardi gecti. simdide hamile kalamiyorum. allah hayirlisini versin diyoruz ama etrafimizda sak diye hamile kalanlari gorunce :eek:klava:

EU3
14-02-08, 21:02
daha yeni başladım iğnelere bu ay.eğer hamile kalamazsam aşılama yapılabilir.ama ileri vadede plan yapınca ona inanıyosun ve gerçekten hamile kalamıyosun gibi geliyo bana o yüzden bundan sonra ne olacak diye sormadım.inşallah normal yolla olur.çünkü eşim sıkıldı artık.iğnelerimi bile kendim oluyorum.ona belli etmeden kendim savaşıyorum.ama artık bu sitede benim gibi hissden dostlarım var....

dilek_83
14-02-08, 22:02
arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza. Bende yeni öğrendim PKO lu olduğumu USG den teşhis ettiler. Doktorum kan tahlili yaptırdı ama maalesef yanlış yaptırmış (adet olduğumda yapılması gerekiyormuş). Bunu doktorum askere gidince onun yerine gelen doktordan öğrendim. Yaptırdığım yanlış kan tahlillerinde hormonlarım normal çıktı.
Doktorum adet söktürücü verdi Progestan. Bu ilacı kullanan varmı? Ekim'den bu yana korunmuyoruz ama henüz bişey yok senağlama
Hepimiz için hayırlısı neyse onu diliyorum (umarım hayırlı olan bir bebek olur hepimiz için....)
:a015:

belenay
15-02-08, 06:02
gözekcim reklamımızıda yaptın hemen hıh güzel güzel liste çoğalsın ama bir yandanda azalsın dimi ya

ALİN
15-02-08, 06:02
Kızlar ben de bu ay klomene başladım. Eğer yumurtalar büyürse çatlatma iğnesi olacağım. Bu iğneyi daha önce olan var mı? Nereden vuruyorlar iğneyi?
Bir de yumurta takibinin sonucunda hamile kalan var mı?

belenay
15-02-08, 08:02
ALİN
Kızlar ben de bu ay klomene başladım. Eğer yumurtalar büyürse çatlatma iğnesi olacağım. Bu iğneyi daha önce olan var mı? Nereden vuruyorlar iğneyi?
ben yaptırdım canım kalçadan vuruyorlar ben gonaphene kullandım yumurtalar büyüyünce çatlatma iğnesi verdi 4 tane vuruldum ama hamiş olamadım yanlız çatlatma iğnesiyle hamile kalan çok arkadaşımız var inşallah senin tutar sende terfi edersin belki listeden ilk çıkan sen olursun zaten adın en başta yazıyor bellimi olur he dersinsüprizzzzz

karabiberim
15-02-08, 09:02
ALİN
cnm bende vuruldum ama hamile kalamadım klomen kullanmamıştım ben

ALİN
15-02-08, 09:02
belenay
ben yaptırdım canım kalçadan vuruyorlar ben gonaphene kullandım yumurtalar büyüyünce çatlatma iğnesi verdi 4 tane vuruldum ama hamiş olamadım yanlız çatlatma iğnesiyle hamile kalan çok arkadaşımız var inşallah senin tutar sende terfi edersin belki listeden ilk çıkan sen olursun zaten adın en başta yazıyor bellimi olur he dersinsüprizzzzz
İnşaallah canım hepimiz en kısa zamanda çıkarız o listeden. Ben de daha önce ganophane kullanmıştım ama hiç çatlatma iğnesi olmadım. Zaten ganophaneden sonrada bebiş yerine nurtopu gibi 2 tane kistim oldu. Uzun bir tedaviden sonra onlardan kurtuldum. Şimdi yeniden başladık bebiş çalışmalarına. Doktorumu değiştirdim ama bu doktorum da yumurta takibine almak zorunda olduğunu söyledi. Bir de klomen gerginlik yapar mı? Ben kullanmaya başladığımdan beri çok gerginim. Menepozlu kadınlar gibi oldum valla.

EU3
15-02-08, 10:02
arkadaşlar stres çok önemli bebeğe yoğunlaştınmı olmuyo.benim çok yakın arkadaşım hamile kaldığında bana bunun için ikiyıl uğraştığını anlattı.yani ben bilmiyodum bunu.daha sonra tedaviyi bırakıp olmayacağına karar vermiş .işe başladı ve ikinci ayda hamile kaldı:)şuan bi tane kızı var.unutmak ve oluyorsa olsun demek ve allaha sığınmak lazım,ona emanet etmek lazım kendini.ama olmuyo işte zaman hızla geçiyo çünkü...inşallallah bizimde çok geçmeden bebeklerimiz süpriz yaparlar:))))))

belenay
15-02-08, 11:02
:roflol::roflol:tüp bebek isteyen bana gelsin kızlar bedava gel geeeeeel tüpçüde çalışıyorumda envai çeşit boy boy hangisinden isterseniz önce benlülülülülülükendime torpil geçim dimi :sm_cool::sm_cool::sm_cool:şimdi bu kız kafayı yedi diceksiniz laelaelaelaelaeyok yok iyiym azcık hoşluk olsun dedim amaaaaaan bebek diye diye içimiz karardı hadi sıraya girin bakim tüp bebek için hişt kavga yok sıraylasırnaşık şey

neslihan38
23-02-08, 12:02
25 yaşındayım 2.5 yıllık evliyim 1.5 yıldır çocuğumuz olmuyo.Hsg ye kadar bütün işlemleri yaptırdım hiç bi problem yok bende ve eşimde.Bu ay baya bi umutluydum az önce dr dan geldim yine negatif sonuç.Artık sabrım kalmadı.Tükendim.Her saniye aklımdan çıkmıyo.Biliyorum farkındayım bunu yapmamam lazım ama elde değil işte.şuanda evde yanlızım ve gurbetteyim.ağlıyorum ağlıyorum ağlıyorum.Allah en kısa zamanda isteyen herkese hayırlı evlatlar nasib eder inşallah.

EU3
23-02-08, 17:02
neslihan bizde de sorun yok ama olmuyor.herşeyin hayırlısı de ve şükret..hiç bir sorunu olmadan hamile kalam ayan hiç gördün mü?en azından çok azdır.neler oluyor hayatta :KK43:(((

hürrem 2000
24-02-08, 15:02
kızlar merhabalar...
benimde bir evladım var...
ama 1 yıldır bebek için çabalıyoruz...
fsh yüksek çıktı...
klomen kullandım ç.iğnesi oldum..:1no2:
yumurtalar gelişti hemde bayağı iyi dedi dr. ama bebek olmuyor...kafamçokkarıştı
artık iyice umutsuzluğa kapıldım...:uhm:
sürekli ağlıyorum...senağlama
her ay kendimi hamiş ilan ediyorum... işte kasık ağrısı,bel ağrısı,hassasiyet bu defa hamiyeyim diyoe bide utanmadan kendime yandaş buluyorum tezimi destekleme amaçlı...:çok üzgünüm:
ama yine sonuç hüsran tabi...senağlama
ayrıca regli oluyorum ....ama bu defada kesin üstüne görmüşümdür diye test almaya koşuyorum....:sm_confused:
galiba deliriyorum......tatlicadiarzu

claire
24-02-08, 16:02
hürrem 2000
kızlar merhabalar...
fsh yüksek çıktı...
yumurtalar gelişti hemde bayağı iyi dedi dr. ama bebek olmuyor...kafamçokkarıştı
her ay kendimi hamiş ilan ediyorum... işte kasık ağrısı,bel ağrısı,hassasiyet bu defa hamiyeyim diyoe bide utanmadan kendime yandaş buluyorum tezimi destekleme amaçlı...:çok üzgünüm:
ayrıca regli oluyorum ....ama bu defada kesin üstüne görmüşümdür diye test almaya koşuyorum....:sm_confused:
En azından bir evladın varmış. Allaha şükret.. Benim bir tane bile bebeğim yok ve olup olmayacağını allahım biliyor. Sanırım asıl benim delirmem gerekiyor.

parıl
24-02-08, 17:02
hürrem 2000 canım aynı bende senin gibiyim benimde bir çocuğum var beş yaşında:Ama 2,5 senedir denememize rağmen tekrar anne olamıyorum.Benimde fsh yüksek çıktı.
Benim ekim test sonuçlarım şöyle:
Fsh 17
lh 4,76
Tsh 4,03
Estradiol 65
prolaktin 8,29

Aralık

Fsh 9,83
lh 2,78
estradiol (e2) 107

senin test sonuçlarınıda yazarsan sevinirim hürrem 2000
benimkiler bayaaa bi yüksek hatta erken menepozda sayılabilir.

evrimmm
24-02-08, 18:02
selam kıslarrr...merhaba üyeliğim önceden ama evde net yoktu biraralar yazamıyordum.evet benide alın aranıza bende pko luyum.1,5 yıllık evliyim,1 yılı geçti korunmayı bırakalı,korunmayı bırakır bırakmaz doktora gittim çünkü genç kızlığımdan biliyordum rahatsızlığımı.geçen seneden beri önce gonophene + duphaston kullandım,aralık ayından beride klomen + progestan kullanıyorum,ayrıca geçen yıl haziran ayından buyana da glukofen isimli insülin dengeleyiciyi kullanıyorum.doktorumun dediğine göre bu şeker ilacını taki bebeşimin ilk kalp atışlarını duyuncaya kadar kullanacakmışım.

ne olacak bu halimiz bilmiyorum walla......

evrimmm
24-02-08, 18:02
ayrıca dün kontrol günümdü doktorum muzocuğuma gittim,(yaşlı ama karizmatiktir doktorum,özellikle sesi)adetimin 1.günüydü 6 gün klomen kullandım.dün 13 mm di.yarın estradiol E2 tahlili istedi,salı günü tekrar görüşelim dedi...neden naz yapıyo bu yumurtalarım anlamıyorum....yumurtalar bu kadar nazlı ise inşallah bi bebişim olduğunda o da çok nazlı olacak heralde...yandık walla....allah o günleri görmeyi nasip etsinde...ya 13.günde 13 mm olması normalmi sizce arkadaşlar...daha büyürmü acaba salı gününe kadar...

hilal1975
25-02-08, 07:02
hu huuuuuuuu... bende geldim...Bizde nerdeyse 2 senedir çocuk için uğraşıyoruz.1 seneyi geçkindir hadi olsun aman biraz daha bekleyelim ha oldu ha olacak derken CADIARZU1 seneye yakındırda olsun diyoruz ama yok olmuyor..:kızgın:Hayırlısı diyelim arkadaşlar..Sevgiyle kalın

sudem02
25-02-08, 10:02
slm arkadaşlar bizde 2 aydır bebek istiyoruz bunun için de bu ay hergünü değerlendirdik :)inş bu ay olur

melos85
slm kizlar bizde 2 senedir deniyoruz bu ay ilk defa adetim 6gün gecikti ve bende tabiki herhalde hamileyim diye ümütlendim ama adet oldum dün

EU3
melaos tedavi oluyomusun ?neden olmadığı bellimi?

HAZALIIMMM
25-02-08, 11:02
cnm merhaba en az 18 mm olması gerekiyor bildigim kadarıyla,sen klomen ile asılama olacaksın?sorun neydi cnm:uhm:
evrimmm
ayrıca dün kontrol günümdü doktorum muzocuğuma gittim,(yaşlı ama karizmatiktir doktorum,özellikle sesi)adetimin 1.günüydü 6 gün klomen kullandım.dün 13 mm di.yarın estradiol E2 tahlili istedi,salı günü tekrar görüşelim dedi...neden naz yapıyo bu yumurtalarım anlamıyorum....yumurtalar bu kadar nazlı ise inşallah bi bebişim olduğunda o da çok nazlı olacak heralde...yandık walla....allah o günleri görmeyi nasip etsinde...ya 13.günde 13 mm olması normalmi sizce arkadaşlar...daha büyürmü acaba salı gününe kadar...

HAZERAN
bende 1.5 senedir hamile kalamıyorum.Allaha şükür ikimizde de sorun çıkmadı ama nedendir bir türlü olmuyor işte.bu ay takvim metoduna başlayacaz doktor kontrolunda.acaba bu metodla hamile kalan varmı ??

HAZERAN
hilal1975
hu huuuuuuuu... bende geldim...Bizde nerdeyse 2 senedir çocuk için uğraşıyoruz.1 seneyi geçkindir hadi olsun aman biraz daha bekleyelim ha oldu ha olacak derken CADIARZU1 seneye yakındırda olsun diyoruz ama yok olmuyor..:kızgın:Hayırlısı diyelim arkadaşlar..Sevgiyle kalın
peki doktora gittin mi hiç ? benimde aynı şekilde 1 seneden fazladır olmuyor ama ben çok mutsuzum.sanırım olmamasının sebebide benimde çok ama çok bebek istiyor olup bunu stres yapmamsenağlama

HAZALIIMMM
gecmiş olsun bitanemm....tedavinin hangi asamasındasınız?sorun ne cnm..?insallah en kısa zamanda hepimiz buraya sevinçli haberlerimizi yazarız.aaaammmiiinnn...
hilal1975

yasemennnn
25-02-08, 15:02
bende 2,5 yıllık evliyim ve benimde bebişim olmuyo dr gittim plikislik over dedi ve 1 aydır tedavi görüyorum klomen verdi ve yumurtalıklarımda büyüme olmadı drum yumurtalıkların dürençli olduğunu söledii o kadar çok bebişim olmasını istiyorumki anlatamam rabbim tün isteyen anne adaylarını hayırlısını veriri inşallah gel artıkın bebişim annen ve baban seni bekliyo üzme biz:KK46:senağlama

yasemennnn
25-02-08, 15:02
bende 2,5 yıllık evliyim ve benimde bebişim olmuyo dr gittim plikislik over dedi ve 1 aydır tedavi görüyorum klomen verdi ve yumurtalıklarımda büyüme olmadı drum yumurtalıkların dürençli olduğunu söledii o kadar çok bebişim olmasını istiyorumki anlatamam rabbim tün isteyen anne adaylarını hayırlısını veriri inşallah gel artıkın bebişim annen ve baban seni bekliyo üzme biz:KK46:senağlama

hürrem 2000
25-02-08, 22:02
Kizlar Bende Ikinci Bebek Için Uğraşiyorum....
ç.iğnesi +klomen Tedavisi Bende Işe Yaramadi....
1 Seneyi Geçti Ve Ben Hala Bekliyorum... Artik çok Yoruldum....ve Her Ay Su-onu Dibe Vurmaktan Yoruldum....öle Bişi Ki,adet Olunca Bile -yok Yok Kesin üstüne Görmüşümdür Deyip Test Almaya Koşuyorum....ya Galiba Deliriyorum...

didipırçık
25-02-08, 22:02
yok merak etme onu ben de çok yaptım..allah çocugunu bağışlasın..ben de daha birinci de yok...her adet gördüğümde acaba düşük mü diye kafayı yiyodum

Persefon85
25-02-08, 23:02
merhaba
bende 1 senelik evliyim ve 6 aydir korunmuyoruz. bizdede olmadi. her ay adetimin gelmemesi icin yalvariyorum ama olmuyor iste. bu ayda 4 gun gecikti ama sanmiyorum. cunku sadece goguslerimin ucu agrio ve baska belirti yok. yinede allaha sukur ediyorum zamani gelince bebisimin bana gelecegini biliyorum. oda gelmeyi bekliyor ve gelicek buna inaniyorum....

claire
26-02-08, 07:02
EbruL.C
merhaba
bende 1 senelik evliyim ve 6 aydir korunmuyoruz. bizdede olmadi. her ay adetimin gelmemesi icin yalvariyorum ama olmuyor iste. bu ayda 4 gun gecikti ama sanmiyorum. cunku sadece goguslerimin ucu agrio ve baska belirti yok. yinede allaha sukur ediyorum zamani gelince bebisimin bana gelecegini biliyorum. oda gelmeyi bekliyor ve gelicek buna inaniyorum....
Hepimiz buna o kadar çok inanıyoruz ki canım bu inancımız olmasa ne yapardık bilmiyorum. Allah inancımızı yitirmememiz için bize güç versin.

figen26
26-02-08, 07:02
hürrem 2000
kızlar merhabalar...
fsh yüksek çıktı...
CANIM fsh kaç senin benimde biraz yüksek ama dr. çok yüksek değil diyor benim de hep kafama takılıyor bu fsh

gul-gul
26-02-08, 08:02
gonaphen kullandım 4 yıllık evliyim 2.5 yıldır kullanıyom ara ara 3 aşılama yapıldı ve tutmadı lütfen iyi bir doktor bulunuz doktorumu değiştirdim aynı doktorda 2.5 yıl çok uzun bi zaman dedi yeni doktorum 3 ay içersinde Allahın izniyle seni hamile bırakırım dedi bu ilaçları 3 aydan fazla kullanmayın dedi ufak bi enfeksiyonum varmış o iyleşmeden 10 tane aşılama tüp bebek yapsamda olmaz dedi iyi bi doktor bulun

minos
26-02-08, 10:02
bende 6,5 yillik evliyim sadece 1 sene korunduk ara ara doktora gitsekte esimin isi sebebiyle gidemiyorduk cunku o zamanlar isvicredeydik doktorda fransadaydi vede muayene gunu sali ve persembeydi.1,5 sene once fransaya donduk doktora gittik bi problemimiz olmadigini soledi tek sorunum kilolarim kilo vermemi soledi ama ben hala ayniyim yaaa keske biraz inat edebilsem bebislerim icin.bu ay adetim olunca renkli ultrasona giricem ve sonra doktordan randevu alicaz ama beni hala bole gorurse adam ne dese haklidir valla aranizda benim gibi olan arkadaslar varmi yoksa sadece benmiyim of ya caba sarfettigimde yok duzenli ve hafif beslensem hemende kilo veriyorum

melos85
26-02-08, 10:02
larencim esimde varikosel cikti 1yil önce ama amaliyt oldu iyilesti allaha sükür sirf bebis icin 3 aydirda sigara icmiyor onunda baya bi etkisi olusormus sen tedavimi görüyorsun

SUNNES
26-02-08, 11:02
selam arkadaşlar bende bebek sahibi olamayanlardanım 3 yıllık evliyim ama olmadı

SUNNES
klomen bendede işe yaramadı iki defa bir kaç aryla kullndım ç.iğneside vuruldum am işe yaramadı yumurtalar büyüyor çatlıyorda ama bebek olmuyor

EU3
selam melos..canım mesajını şimdi gördüm...benim 1,5 yıldır çocuğum olmuyor.herşeyi yaptırdım.hormanlarım normal,yumurtalıklarım çalışıyor,tubeler açık,eşim sağlıklı,rahim kalınlığı çok ii...vs.ama olmuyo hayırlısı.bu ay gonal f çatlatma iğnesi oldum bilirsin işte...şu an beklemedeyiz adetime daha on gün var.benim birtane çocuğum var allaha çok şükür..ama ikinciyi de çok istiyoruz ama olmadı inşallah olacak :) doktorum bir tane çocuğun olduğu için şansımız daha yüksek diyo ama ekliyo''bebek bebek dersen olmazz''ama nasıl yaaa...ayy içim boşalttım birden ne doluymuşum ya..canım çok öpüyorum seni

seraziz
26-02-08, 14:02
bende gonal f kullandım en son 5 aydır tedavi görüyorum ve her ay hastalanacakmıyım diye beklemekten sıkıldım. bu gün doktorumlar görüştüm tedaviye 4 ay ara verdim biraz kendime gelicem. aldığım ilaclar kiloda aldırıyo onada sinir oluyom(vicuttan su atımını azaltıyomuş falan filan..)Sonuçta Allah ne zaman nasip ederse o zaman olucak. 4 ay aradan sonra direk tüp bebek olayına girmek istiyorum. doktorum bütün aşamaları yapalım sonra dedi. daha aşılama bile yapmadık.başka bi doktora gidip görüşücem.
Allah hepimize hayırlısını versin.

cerencim
26-02-08, 17:02
ya bişe soracam. bu rahimdeki yara hakkında bilgisi olan varmı? yakmak lazım dedi doktor ama ben korktum. acaba çocuk olmasını geciktiri mi?
bir de biz 5 aydır(çocuk istediğimizden beri) ovulasyon zamanı gün aşırı ilişkiye giriyoruz. hergün olursa spermlerin kalitesi düşer diye. acaba böyle bişi varmı? hergün yapsak şansımız artar mı?

simay42
26-02-08, 18:02
nesgul
Merhaba Bende sizler gibi anne olmayı dusleyenlerdenim yaklasık 8 aydır deniyoruz.. bizde de hiç br problem yok cok sukur ama ben stres yaptıgım için olmuyor herhalde.. (diye dusunuyorum) biraz kendimi rahatlatmak için sizlerle paylaşmak istedim.. bu stresi yenmenin bir yolu varmı.. cok ugrasıyorum bu ay gebelkle ilgili hicbirsey yapmıcam unutucam diyorum ama bir turlu olmuyor..
slm galiba aynı kaderi paylasıyoruz canım....Allahtan hayırlısı...ins.olur

SUNNES
26-02-08, 22:02
simay42
slm galiba aynı kaderi paylasıyoruz canım....Allahtan hayırlısı...ins.olur
aynı kaderi paylaşan biri daha var maalesef düşünmemek mümkün değil ki.....

sincap48
27-02-08, 10:02
selam arkadaşlar. bizde 2,5 yıllık evliyiz 1,5 yıldır da bebek istiyoruz.klomen ve gonaphene kullandım, 2 aşılama oldum ama sonuç negatif hep. farkettimde epey muhasebeci var aramızda. sanırım muhasebeciliğin stresi yetiyor bayanlar için.gökmen sen de muğladanmışsın.maalesef bebek fikrini kafadan atmak mümkün olmuyor arkadaşlar. bütün bayanlar için hayırlısı olsun.

EU3
27-02-08, 10:02
biryerde okumuştum stres kısır yapmazmış kısırlık stres yaparmış..ama streste prolaktin hormonunu yükseltirmiş buda hamile kalmayı zorlaştırırmış..kısır döngü işte ama aramızda o kadar unutunca hamile kalan varki ! ilginç!! :)))

gul-gul
27-02-08, 19:02
cerencim
ya bişe soracam. bu rahimdeki yara hakkında bilgisi olan varmı? yakmak lazım dedi doktor ama ben korktum. acaba çocuk olmasını geciktiri mi?
bir de biz 5 aydır(çocuk istediğimizden beri) ovulasyon zamanı gün aşırı ilişkiye giriyoruz. hergün olursa spermlerin kalitesi düşer diye. acaba böyle bişi varmı? hergün yapsak şansımız artar mı?
arkadaşım yarayı yaktır yara dondursanda bı faydası olmaz yakılması lazım hemen o zaman hamıle kalırsın Allahın ıznıyle