Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Gebe kalamayanlar buraya.....

belenay
13-02-08, 20:02
sünger53
efet anladım teşekkür ederim
hadi bakam kolay gelsinyerimseniben o zaman ama şunu unutma verecek olan allahtır o dilemedikçe biz dileyemeyiz rabbim hepimize hayırlı sağlıklı bebekler nasip etsin:KK46:

belenay
TaTLıMeLeK
bana doktorun dedıgı bu hapı ıkı ay adetın4.gununden ıtıbaren 5 gun kullan eger yıne olmazsa tekrar gel dedı
doktorlar senin durumuna göre karar veriyorlar bu ilacı 6-7 ay kullanan bile var olmazsa aşılamaya geçiliyor umarım yumurtlama takibiyle hamiş kalırsın benim yumurtlaama takibi sonuçsuz belki bir daha deneriz bilmiyorum nasip tedavini bırakma ve inancını yitirme kafanada takma psikolojide a.s.etkiliyor gebeliği rahat ol

belenay
armus
hangi aşamada yumurta takibi yapılıyor acaba
canımdoktorun uygun gördüğü zaman yapılıyor ama ilk aşama bu sonra aşılama en son tüp bebek tabi kişiye göre değişiyor kimine direk tüp bebek uygulanıyor ilk önce yumurtlama takibi yapılıyor ama doktorun gerek görmediyse vardır bir bildiği belki doğal yollardan hamile kalmanın daha uygun olduğunu düşündü ne dersinyerimseniben

liligum
slm arkadaşlar bende 1 buçuk yıllık evlıyım.bende pko var klomen le yumurta takıbıne başladık yarın yumurta takıbım için son kez doktora gıdıcem daha yumurtan 15 mm 17 yada 18 olması lazımmış rabbim kımsenın kucağını boş bırakmasın..yeterkı o vermek ıstesın o ıstemedıkçe yaprak kımıldamaz...

ALTUĞ
13-02-08, 21:02
merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım umarım bana destek olursunuz düşük yaptıktan sonra 6 aydır bebiş istiyoruz ama olmuyo

armus
Belenay teşekkür ederim ilgin için, ne yapayım inşallah doğal yollardan hamile kalırım. Tabi dileğim isteyen herkesin en kısa sürede hamile kalabilmesi

belenay
armus
Belenay teşekkür ederim ilgin için, ne yapayım inşallah doğal yollardan hamile kalırım. Tabi dileğim isteyen herkesin en kısa sürede hamile kalabilmesi
inşallah canım aslında hamile kalabilmek kadar o bebeği sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek de önemli bizim bebişler biraz nazlı napalım geç gelecekler:KK46:geç olsunda güç olmasın demi ya bizde aslında özel anneleriz öyle pat diye hamile kalamıyoruz özeliz yaniyerimseniben

deniz1634
merhabalar bende 2 yıllık evliyim ve 7 aydır bebek istiyoruz ama henüz olmadı her ay hayal kırıklığına uğruyoruz ve aşırı üzülüyorum ama 2-3 aydır stres yapmamaya çalışıyorum ama nereye kadar tartışılır...7 ayın öncesindede eşim askerdi 7 ay oldu geleli:)

EU1
13-02-08, 22:02
tskler belenay abla bıraz rahatladım yazdıklarını okuduktan sonra ıcımde korku vardı cunku cok saol

karabiberim
14-02-08, 08:02
nesgul
Merhaba Bende sizler gibi anne olmayı dusleyenlerdenim yaklasık 8 aydır deniyoruz.. bizde de hiç br problem yok cok sukur ama ben stres yaptıgım için olmuyor herhalde.. (diye dusunuyorum) biraz kendimi rahatlatmak için sizlerle paylaşmak istedim.. bu stresi yenmenin bir yolu varmı.. cok ugrasıyorum bu ay gebelkle ilgili hicbirsey yapmıcam unutucam diyorum ama bir turlu olmuyor..[/QU

canım ins olur bende de aynı sorun var hiçbir sorunumuz yok ama 9 aydır uğraşıyoruz bu ayda olmadı çok üzülüyorum

ddm
14-02-08, 09:02
canım 8-9ay çok kısa bi zaman.en az 1yıl diyor doktorlar.sorun edecek bişey yok.bak benim 3yıl bitti.ben çok fazla dert etmiyorum.herşey allahın taktiri.enazından yaşım genç diyorum teknoloji ileride diyorum bi şekilde teselli ediyorum.benimde aşılamamın 4.günü sonucuma 11gün var.inş.herşey güzel olur hepimiz için..

ellis
14-02-08, 12:02
Arkadaşlar merhaba,
Bende 2,5 yıllık evliyim son 5 aydır deniyoruz ama olmadı eşimin bekarken varikosel ameliyatı geçirmiş olması bizi endişelendirdiği için hemen doktora gittik. Sperm tahlili yapıldı sayı iyi ama morfolojik bozukluk tespit edildi. Normal iş görür sperm miktarı %10 çıktı. Daha sonra doktor tedavi süreci içinde beni değerlendirmeye aldı. Geçenlerde muayenemi oldum yumurtalıklarım iyi çıktı,hormon testlerimi yaptırdım onlarda iyi sadece prolaktin hormonu biraz yüksek oda problem yaratacak türden değilmiş. Doktorumun amacı benim bütün verilerimi değerlendirip bende sorun yoksa aşılama eğer bendede sorun varsa direk tüp bebek yöntemine başvurmak. Beni endişelendiren ise şu an çektirmek zorunda olduğum ilaçlı rahim filmi. Sizden bu konuda yardım istiyorum. daha önce yaptıranlar varsa ağrılı olup olmadığını söylerse çok sevinirim. Eğer ağrı oluyorsa anestezi yaptıracağım. Şimdiden teşekkürler.

ellis
CADIARZUArkadaşlar merhaba,
Bende 2,5 yıllık evliyim son 5 aydır deniyoruz ama olmadı eşimin bekarken varikosel ameliyatı geçirmiş olması bizi endişelendirdiği için hemen doktora gittik. Sperm tahlili yapıldı sayı iyi ama morfolojik bozukluk tespit edildi. Normal iş görür sperm miktarı %10 çıktı. Daha sonra doktor tedavi süreci içinde beni değerlendirmeye aldı. Geçenlerde muayenemi oldum yumurtalıklarım iyi çıktı,hormon testlerimi yaptırdım onlarda iyi sadece prolaktin hormonu biraz yüksek oda problem yaratacak türden değilmiş. Doktorumun amacı benim bütün verilerimi değerlendirip bende sorun yoksa aşılama eğer bendede sorun varsa direk tüp bebek yöntemine başvurmak. Beni endişelendiren ise şu an çektirmek zorunda olduğum ilaçlı rahim filmi. Sizden bu konuda yardım istiyorum. daha önce yaptıranlar varsa ağrılı olup olmadığını söylerse çok sevinirim. Eğer ağrı oluyorsa anestezi yaptıracağım. Şimdiden teşekkürler.

ddm
ellis
canım endişelenmene gerek yok.sadece adet sancısının en ağır şekli.karına şiddetli bir sancı giriyor.ama en fazla 5dk.sürüyor.ben yapı olarak çok hassasım katlandım.dayanılmayacak bişi yok.allah yardımcın olsun canım..

belenay
ellis
Arkadaşlar merhaba,
canımben çektirdim çokda korkulacak birşey yok adet sancısı gibi bir sancı oluyor oda sadece ilacı veririken sıkmassan birşey olmaz bana doktor bir ağrı kesici verdi filmden önce o kadar rahat olursan kolay olur bende gözümde büyüttüm hep erteledim filmi çektirdikten sonra çok güldüm kendime bunun içinmi stres yaptım diye hastaneden çıktım işe gittim o kadar yani hiç korkma sıkma kendini ve bir an önce yaptırki tedaviye başlayabilesinyerimseniben

ddm
belenay
canımben çektirdim çokda korkulacak birşey yok adet sancısı gibi bir sancı oluyor oda sadece ilacı veririken sıkmassan birşey olmaz bana doktor bir ağrı kesici verdi filmden önce o kadar rahat olursan kolay olur bende gözümde büyüttüm hep erteledim filmi çektirdikten sonra çok güldüm kendime bunun içinmi stres yaptım diye hastaneden çıktım işe gittim o kadar yani hiç korkma sıkma kendini ve bir an önce yaptırki tedaviye başlayabilesinyerimseniben
canım sana ne tedavi oldu bişiy sorucaktım aşılama falan yaptırdın mı

belenay
ddm
canım sana ne tedavi oldu bişiy sorucaktım aşılama falan yaptırdın mı
yok ben gonaphene kullandım çatlatma iğnesi yani yumurtlama takibi yapıldı bir kez daha yapılacak olmazsa aşılamaya geçeceğiz kısmet bakalım ama bildiğim bir şey varsa cevaplamaya çalışırım

ddm
14-02-08, 13:02
belenay
yok ben gonaphene kullandım çatlatma iğnesi yani yumurtlama takibi yapıldı bir kez daha yapılacak olmazsa aşılamaya geçeceğiz kısmet bakalım ama bildiğim bir şey varsa cevaplamaya çalışırım
ok canım aşılamayla ilgiliydi.sağol yinede

EU3
14-02-08, 14:02
arkadaslar 13 aylık evlıyım ve son 8 aydır korunmuyoruz ama hala tık yok bu olay benım cok canımı sıkıyo, daha onceen doktora gıtmıstım rahım terslıgı oldugunu soledı ama bunun gebelıge kesınlıkle engel olmadıgını soledı sadece zamanı uzatır dedı, ama artık bende yeterınce uzun oldu bende anne olmak ıstıyorum, bu arada gunumden 2 gun gectı ınsallag dıcem ama kendımı umutlandırmakta ıstemıyorum.:çok üzgünüm:

ddm
14-02-08, 14:02
sselda
arkadaslar 13 aylık evlıyım ve son 8 aydır korunmuyoruz ama hala tık yok bu olay benım cok canımı sıkıyo, daha onceen doktora gıtmıstım rahım terslıgı oldugunu soledı ama bunun gebelıge kesınlıkle engel olmadıgını soledı sadece zamanı uzatır dedı, ama artık bende yeterınce uzun oldu bende anne olmak ıstıyorum, bu arada gunumden 2 gun gectı ınsallag dıcem ama kendımı umutlandırmakta ıstemıyorum.:çok üzgünüm:
canım benimkide öyle fakat ben şuana kadar 3-4 doktora gittim kimse bana biraz geç olur falan demedi.zaten benimde 3yıl oldu.bilemem belki etkendir..

EU3
14-02-08, 15:02
merhaba ellis .sakın filmi geciktirme canım.çok rahat ve sorunsuz inan.ben hiiiççç bişe hissetmedim.zaten önce ağrı kesici vuruyolar sonra ilacı veriyo çok rahat.en azından çatal derdi yok:)

AYTOPLAYAN
belenay sende izmirdensin bende sana birşey sorucaktım hangi dri gidiyorsun bende iyi bir dr. arıyorumda cevap verirsen sevinirim.

EU3
selam limon
hamile kalamamanın nedeni belli mi canım.yani tedavi görüyomusun

gelincik06
ellis
merhabalar
biz de yeni ögrendik normal yolla cocuk sahibi olamayacagımızı.esimin sperm sayısı cok az tüp bebege baslayacagız
ilaclı rahim filmini ben de cektirdim devlette ve seni korkutmak gibi olmasın ama benim canım cok yandı.belki bünyem hassas olabilir ama aglayarak bagırarak gerceklesrti.rahime bir alet yerlestiriyorlar o esna da cok agrıdı ve ilacı enjekte ediyorlar o sırada canım cıktı gercekten ben sana anestezi ile yaptırmanı tavsiye ederim ama bünyemn saglamsa ve dayanırım olur biter diyorsan cektir tabi
özelde benim duyduguma göre 200-300 ytl alıyorlarmıs tercih meselesi tabiki
sevgiler

EU3
14-02-08, 16:02
merhaba arkadaşlar ben 6 yıllık evliyim.birtane kızım var.bir buçuk yıldır ikinci çocuk için uğraşıyoruz.ne eşimde ne de bende bir sorun yok.rahim filminden yumurtlamaya kadar fakat olmadı.şu an gonal f kullanıyorum.3. günüm inşallah bundan bir sonuç alırız.aranızda kullanan varmı acaba???allaha emanet olun birgün hepimiz burda bebişlerimizle ilgili konuşuruz inşallah amin

ddm
laren
merhaba arkadaşlar ben 6 yıllık evliyim.birtane kızım var.bir buçuk yıldır ikinci çocuk için uğraşıyoruz.ne eşimde ne de bende bir sorun yok.rahim filminden yumurtlamaya kadar fakat olmadı.şu an gonal f kullanıyorum.3. günüm inşallah bundan bir sonuç alırız.aranızda kullanan varmı acaba???allaha emanet olun birgün hepimiz burda bebişlerimizle ilgili konuşuruz inşallah amin
ilki normal yollamı olmuştu.olsun dert etme enazından senin 1tane var.onu bağışlasın allah sana.kullandığın yumurta geliştirici dimi.

EU3
evet canım ilki normal oldu.evlendim 3. ayda hamile kaldım.Allah herkesin evladını anne babasına bağışlasın rabbim benimkinide.kullandığım ilaç gonal f iğne.yumurtlama için.ama benim yumurtlama sorunum yoktu.sırf gebelik şansını arttırmak için.allah isteyen herkese nasip etsin rabbim....sen kullandın mı?

ddm
bende puregon kullandım iğne.aynı düzeyde iğneler zaten.valla benim hap ile hep 1tane gelişiyordu.iğneylede 1olursa diye korktum fakat çok düşük dozda yapmama rağmen.çok hızlı gelişti.6yumurta ile aşılama yapıldı.doktor fazla ama dedi.inş.fayda sağlar canım sanada.aşılama falan olmıycak dimi.benimde daha 4gün oldu aşılama olalı bakalım sonuçta güzel olur umarım.

Rockwell
selam herkese. bebek ozlemi icnde olanlar sanirim burada toplaniyor. Bende onlardan birisiyim :KK43:

Rockwell
catlatma igneleri asilamalar birsuru duymadigim seylerden bahsediyorsunuz bende ogreniyorum. Yurtdisinda yasayan arkadaslar bilirler, buradaki doktorlar maalesef turk doktorlari gibi hassas degiller. Adeta basindan savmak icin ugrasiyorlar. Sen soru sormazsan seni bilgilendirmeye calismiyorlar. Ya da benim oturdugum yerde boyle :KK43:

ddm
canım benimki puregondu aynı değerde zaten onlar.yumurtaa geliştirici ya.merak etme bende hep tek yumurta oluşuyordu.iğneyle baya fazla oldu ve aşılama yapıldı.hemde düşük dozla yapılmasına rağmen.inş.güzel olur senın içinde

EU1
Rockwell
catlatma igneleri asilamalar birsuru duymadigim seylerden bahsediyorsunuz bende ogreniyorum. Yurtdisinda yasayan arkadaslar bilirler, buradaki doktorlar maalesef turk doktorlari gibi hassas degiller. Adeta basindan savmak icin ugrasiyorlar. Sen soru sormazsan seni bilgilendirmeye calismiyorlar. Ya da benim oturdugum yerde boyle :KK43:
canım a.b.d yi bilmiyorum ama ben almanyada doğum yaptım ilk oğlumu.gayet süperdi.ne yapacaklarını şaşırdılar.wc ye götürüyorlardı beni.beni yıkıyorlardı.anlayacağın bebek gibi baktılar beni.birde bu devlet hastanesi yani.ama abd bilemiyorum.şansın varsa türkiyeye gel ve muayene ol.gercekten de tavsiye ederim.ben türkiyeden de çok memnunum.:çok üzgünüm:

Rockwell
oğluşum82
canım a.b.d yi bilmiyorum ama ben almanyada doğum yaptım ilk oğlumu.gayet süperdi.ne yapacaklarını şaşırdılar.wc ye götürüyorlardı beni.beni yıkıyorlardı.anlayacağın bebek gibi baktılar beni.birde bu devlet hastanesi yani.ama abd bilemiyorum.şansın varsa türkiyeye gel ve muayene ol.gercekten de tavsiye ederim.ben türkiyeden de çok memnunum.:çok üzgünüm:

Turkiyeye geldigimde yaptigim ilk sey doktora gitmek oluyor. Burada anlatiyorum anlatiyorum hicbir sonuc alamiyorum. Eczanelerde falan satilan ilaclari veya testleri oneriyorlar. istersen onu da yapabilirsin sunu da kullanabilirsin gibi. Nasil bi gelismis ulke anlamadim gitti.

Rockwell
Limon
selam 4 yıllık evliyiz 2 yılım vajinusmusla derdinde boşa geçti sonra dr gittik herşey düzene girdi 2 yıl hiç korunmadık hala hamile değilim ne yapayım kısmette ne zamansa diyiyorum herşey ters gitti önce vajinismus derdi vardı o geçti şimdide bebek olmuyor offffffff ki ne offffffff:KK46:

Canim benimde senin gibi vajinusmus derdim vardi gecti. simdide hamile kalamiyorum. allah hayirlisini versin diyoruz ama etrafimizda sak diye hamile kalanlari gorunce :eek:klava:

EU3
14-02-08, 21:02
daha yeni başladım iğnelere bu ay.eğer hamile kalamazsam aşılama yapılabilir.ama ileri vadede plan yapınca ona inanıyosun ve gerçekten hamile kalamıyosun gibi geliyo bana o yüzden bundan sonra ne olacak diye sormadım.inşallah normal yolla olur.çünkü eşim sıkıldı artık.iğnelerimi bile kendim oluyorum.ona belli etmeden kendim savaşıyorum.ama artık bu sitede benim gibi hissden dostlarım var....

dilek_83
14-02-08, 22:02
arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza. Bende yeni öğrendim PKO lu olduğumu USG den teşhis ettiler. Doktorum kan tahlili yaptırdı ama maalesef yanlış yaptırmış (adet olduğumda yapılması gerekiyormuş). Bunu doktorum askere gidince onun yerine gelen doktordan öğrendim. Yaptırdığım yanlış kan tahlillerinde hormonlarım normal çıktı.
Doktorum adet söktürücü verdi Progestan. Bu ilacı kullanan varmı? Ekim'den bu yana korunmuyoruz ama henüz bişey yok senağlama
Hepimiz için hayırlısı neyse onu diliyorum (umarım hayırlı olan bir bebek olur hepimiz için....)
:a015: