Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

tiwiks
21-12-08, 19:12
salihas
önemli bir seyin yoktur umarım.
ruh sağlığım bozuk canım yoksa önemlibirşey yok teşekkür edrim

tiwiks
21-12-08, 19:12
siz de pazar gezmeleri mi yaptınız haa söyleyi bakiiimşakkıdı

tiwiks
21-12-08, 20:12
ben de rüyamda bakırköy sokaklarında geziyordum geçen gece tiyatroya bile gittim ne güzeldi :roflol:

melek81
tiwiks canım bırak bu bunalım durumları bakııım. Bak bızde yatıyoruz. Sayılı gun cabuk gecer. Bak benım kızkardesımde az once aradı nısanı gelmıs ama ben gıdemıyorum yanına. senağlama

tiwiks
melek81
tiwiks canım bırak bu bunalım durumları bakııım. Bak bızde yatıyoruz. Sayılı gun cabuk gecer. Bak benım kızkardesımde az once aradı nısanı gelmıs ama ben gıdemıyorum yanına. senağlama
kızkardeşin hamile mi nişanlanıyor mu her ikisi de olsa hayırlı olsun daha sonra gidersin canım sorunum yatmak değil başka şeyler bebiş iyi olsun da önemli değil sen de üzülme bakiim

yaren58
tiwiks
canım panik ya da stresli görürse genel yapıyor arkadaşa öyle yaptı ama bana epidural yapar çünkü serklajda anestezi dru çene yapın çok küçük sakın doğumda karşıma gelme genel yapmam demişti cemil hocanın yanında :1shok::roflol:zatenzor uyanıyorum ağzımın içi kabarıyor delikafaduldendişlerimle damaklarımı ezmişim çok kötüydü evde kala kala bunaldım hiç birşey yapamamak hayalimdeki gibi bebeğime hazırlık yapamamak bu çaresizlik yalnızlık çok kötü eşime sardım ben de derdim yetmezmiş gibi bir de ailesine sevgi gösterisinde bulunmamı bekliyor ya deli oluyorum:kızgın:ailesi antalyadan süper bir daire almışta aylardır bundan konuşuyorlar 100 kere hayırlı olsun diyeceğim sanki offff ben canımın derdine düşmüşüm milletin derdine bak delikafaduldenbugün kriz günüm benim
olsun canım ya bunları daha öncede konuşmuştuk niye canını sıkıyosunki ben valla bu sefer hamile kalırsam doğuma kadar eve birşey getirmiycem kuzum sağlıklı olsunda varsın hiçbir şeyi olmasın çaput parçasında büyüsün ne var..doğunca neler neler alırsın daha.. sonra eşinin ailesine gelince ne üzüyosun kendini boşver şu an senin daha mühim konuların var kendince onlara niye kafa yoruyosun..zaten kim olursa olsun kimse için eşini de üzme kapıyı kapattımı bak herkes dışarda kalıyor yine eşinle sen varsın.. ne varsa ondan sana fayda var boşuna herkes için onuda kendini de üzme..:teselli:
:dance:bence çok güzel birşey epudural, eğer anesteziyide kaldıramıyorsan bu firsatı kaçırma bence hatta alırlarsa eşinle birlikte gir doğuma bu anı paylaşın hepbirlikte ben hep böyle bir doğum hayal ediyorum çünkü inşallah Allah hepimize nasip etsin..ben panik yapmıyorum bu konularda soğuk kanlıyımdır yani çünkü rediksiyon yaptırmıştım üçüzlere cemil hoca eşiyle yapmıştı, çok zor biliyomusun resmen uzun şiş gibi iğneyi uyuşturmadan kasığından batırıyor,sonra içinde çeviriyor acayip canını yakıyor ve bu işlem kafamçokkarıştı1 saati buluyor birde benim tam isabet etmedi iğne ilacı içine enjekte etmek için çıkarıp tekrar batırmıştı eşim seyrederken kötü olmuştu hoca dışarı çıkardı..ama bende çıt yok hocanın eşi diyorki sakın ani hareket yapma yada canın yanarsa kolumu sıkabilirsin diyor ama hoca benden gayet emin merak etme o çok dayanıklıdır diyor..:hooray: o zaman kısmet olursa ben bu epudural e girerim valla:lepi:

salihas
tiwiks bozma moralini canım.senin morale ihtiyacın var .kim ne yaparsa yapsın gül ve geç.kötükedihüsosen iyisin bebeğin iyi gerisini boşver.hayırlısıyla sağlıkla doğsun bebeğin ,sonra istediğin cicileri carşı pazar dolasa dolasa alırsın canım.tabanların yorulana kadar gezersin ozaman:dance:

yaren58
tiwiks
siz de pazar gezmeleri mi yaptınız haa söyleyi bakiiimşakkıdı
yok kız bu soğukta ne gezmesi olacak..ben birde çaılşıyorum zaten bugün benim için olsa olsa temizlik günü..zaten öyle yaptım..-tatlicadiarzu-

melek81
tiwiks
kızkardeşin hamile mi nişanlanıyor mu her ikisi de olsa hayırlı olsun daha sonra gidersin canım sorunum yatmak değil başka şeyler bebiş iyi olsun da önemli değil sen de üzülme bakiim
ehuehe. Hamile 40.haftası doldu artık. Yarın sunni sancı verilecekti. Ama bu akşam kanlı akıntısı gelmiş. Doktorunu aramış az önce sancılarının gelmesini bekle demiş. Yeğenim geliyor dua edin kızlar kolay doğumu olsun. Nasıl heyecanlıyım bilseniz.

edamecrin
dibircik
edacım benimkide hep dikiş tutuyordu ama üstten dikişe kadar açıklık oluşuyordu ilk defa barışta olmadı ama bu seferde suyum geldi.burdada okudum suyu gelmiş ama duruyor benim 2 gün sonra sancılar başladı.benim suyum gelince zaten dikişeri aldılar sancı başlarsa rahim ağzı yırtilmasın diye 24 saaat sonrada başladı sancı...sen biyerde yazmışsın sezeryan olurum diye (inşallah o günleri görürsün)banada normal doğum yaptıracaklardı ama ben yalvar yakar sezeryan istedim bebeğim sıkıntıya girmesin küçük diye...yeterince dediğin gibi normal doğum yapmıştım ve riske atmak istemedim.yazılarını okuyorum duygular hep aynı korkuyosun ama hemen istiyorsun ben de hep oleydim...neyse... öpüyorum seni.
dibircik arkadaşım ilgine teşekkürler
ne güzel bizi hiç yalnız bırekmıyosun
arkadaşım bu durumda açıklık olmaması geren bir durum mu sence
yani diıkişe kadar da olmamalı mı arkadaşım
acaba sancıyı bu açıklık mı başlatıyo
doktorum bu normal demişti
belki endişelenmeyeyim diye demiştir
sen ne diyosun arkadaşım

salihas
melek allah kolaylıklar versin ablana .allah kurtarsın sağlıkla.sen üzülme yeğenini getirirler yanına teyzesi.

yaren58
melekcim sende üzülme sonuçta iyi olunda yatın birşey olmaz önemli bir sorun çıkmasın yeterki..

melek81
Teşekkür ederim. Evde bekliyor şimdi sancısının gelmesini. Bu arada kızkardeşim benden küçük :) Dua ediyorum bende:Saruboceq:

tiwiks
yaren58
olsun canım ya bunları daha öncede konuşmuştuk niye canını sıkıyosunki ben valla bu sefer hamile kalırsam doğuma kadar eve birşey getirmiycem kuzum sağlıklı olsunda varsın hiçbir şeyi olmasın çaput parçasında büyüsün ne var..doğunca neler neler alırsın daha.. sonra eşinin ailesine gelince ne üzüyosun kendini boşver şu an senin daha mühim konuların var kendince onlara niye kafa yoruyosun..zaten kim olursa olsun kimse için eşini de üzme kapıyı kapattımı bak herkes dışarda kalıyor yine eşinle sen varsın.. ne varsa ondan sana fayda var boşuna herkes için onuda kendini de üzme..:teselli:
:dance:bence çok güzel birşey epudural, eğer anesteziyide kaldıramıyorsan bu firsatı kaçırma bence hatta alırlarsa eşinle birlikte gir doğuma bu anı paylaşın hepbirlikte ben hep böyle bir doğum hayal ediyorum çünkü inşallah Allah hepimize nasip etsin..ben panik yapmıyorum bu konularda soğuk kanlıyımdır yani çünkü rediksiyon yaptırmıştım üçüzlere cemil hoca eşiyle yapmıştı, çok zor biliyomusun resmen uzun şiş gibi iğneyi uyuşturmadan kasığından batırıyor,sonra içinde çeviriyor acayip canını yakıyor ve bu işlem kafamçokkarıştı1 saati buluyor birde benim tam isabet etmedi iğne ilacı içine enjekte etmek için çıkarıp tekrar batırmıştı eşim seyrederken kötü olmuştu hoca dışarı çıkardı..ama bende çıt yok hocanın eşi diyorki sakın ani hareket yapma yada canın yanarsa kolumu sıkabilirsin diyor ama hoca benden gayet emin merak etme o çok dayanıklıdır diyor..:hooray: o zaman kısmet olursa ben bu epudural e girerim valla:lepi:
canım bu redüksiyon hiç te masum bir işlem değil nasıl dayandın o acıya üzülme sakın keşke kalsaydı bebişin belki rahim ağzı problem olmamıştır bunu bilemeyiz sana epidural yolu gözüktü desene hocanın eşinin adı da özlem adaşımış sürekli söyler bunu ben hiç görmedim kendisini merakta ediyorum aslında ben de takmamak istiyorum ama bazen bunaltıyorlar beni napiim canım:teselli::sm_confused:

yaren58
melekcim gözün aydın canım Allah bir çığlıkta kurtarsın kardeşini, Allah analı babalı büyütsün..

tiwiks
melek81
ehuehe. Hamile 40.haftası doldu artık. Yarın sunni sancı verilecekti. Ama bu akşam kanlı akıntısı gelmiş. Doktorunu aramış az önce sancılarının gelmesini bekle demiş. Yeğenim geliyor dua edin kızlar kolay doğumu olsun. Nasıl heyecanlıyım bilseniz.
teyzoş oluyon ha ne güzel dualar kardeşine bu gece onun duası da bize gelsin Amin süper ya

tiwiks
yaren58
yok kız bu soğukta ne gezmesi olacak..ben birde çaılşıyorum zaten bugün benim için olsa olsa temizlik günü..zaten öyle yaptım..-tatlicadiarzu-
oh misgb olmuştur evin şimdi

melek81
Amin İnşallah. Durun bi telefon açayım da burdaki herkes için dua etsin.

tiwiks
salihas
tiwiks bozma moralini canım.senin morale ihtiyacın var .kim ne yaparsa yapsın gül ve geç.kötükedihüsosen iyisin bebeğin iyi gerisini boşver.hayırlısıyla sağlıkla doğsun bebeğin ,sonra istediğin cicileri carşı pazar dolasa dolasa alırsın canım.tabanların yorulana kadar gezersin ozaman:dance:
haklısın arkadaşım benimki de işmi bebeğim sağlıklı olsunda gerisi boş en iyisi akıllı durayım

edamecrin
melekçim hadi darısı hepeimizin başına arkadaşım

edamecrin
twiks hamilesin ya şimdi herşeye üzülürsün
boşveeeeer
kız bebiş geliyo bebiş
salla onu bunu
yat ve gün say arkadaşım

yaren58
tiwiks
canım bu redüksiyon hiç te masum bir işlem değil nasıl dayandın o acıya üzülme sakın keşke kalsaydı bebişin belki rahim ağzı problem olmamıştır bunu bilemeyiz sana epidural yolu gözüktü desene hocanın eşinin adı da özlem adaşımış sürekli söyler bunu ben hiç görmedim kendisini merakta ediyorum aslında ben de takmamak istiyorum ama bazen bunaltıyorlar beni napiim canım:teselli::sm_confused:
evet canım ben dört beşkez gördüm çok iyi birisi çok şeker o da.. Bayağı sohbetimizde oldu mesafeli ve kompleksli bir insan değil gerçekten çok cana yakın.. kaydirigubbakcemile5benim bebişlerin cinsiyetine o bakmıştı ilk ozaman hoca erken demişti ama kız bunlar demişti isim de takmıştı.. hoca da döktür bakalım özlem bacı diyordu:teytey: ama malesef erkek çıktılar..ama oda iyi doktor onunda hastaları geliyor bazen ama hocadan daha genç bu arada:eek:

edamecrin
twiks sende hiç açıklı olmadı değil mi
yani üstten dikişe kadar da olmadı değil mi
bende şimdi buna taktım
acabalarla dolu olduğu için kafam

tiwiks
melek81
Amin İnşallah. Durun bi telefon açayım da burdaki herkes için dua etsin.
valla kendimi hayal ettim şimdi koşardım evin içinde deli gibi bir de başarı nidası atardım sancım başlamadan

salihas
edacım sen ikizlerinde genetik arastırmayı yaptırmışmıydın .acaba bebekle ilgili problem olabilirmi

tiwiks
edamecrin
twiks hamilesin ya şimdi herşeye üzülürsün
boşveeeeer
kız bebiş geliyo bebiş
salla onu bunu
yat ve gün say arkadaşım
canım sağol salladım şimdi herşeyi moral bile oldunuz bana iyi ki tanımışım sizi

edamecrin
dibircik birde şunu sorucam
benim bebişler 22. haftayı tamamladığı için ben doğum iznimi kullandım
merak ettiğim ben doğum sonrası okulda nöbet tutucam mı
sende öğretmensin sanırım
arkadaşım barıştan önceki doğumlarda sende izne ayrıldın mı
okula dönünce nöbet tuttun mu
ben bu hakkımı kullanabilecek miyim

edamecrin
salihasçım yaptırmadım yaaa
ama doktorum kromozom sorunu olabileceğini vicudun bu nedenle attığını düşünüyo
çünkü tek yumurtaydı ve plesentaları ayrılmamıştı
tek plesentadan besleniyolardı
bende merak ediyorum ama kıyamadım bebişlere

tiwiks
yaren58
evet canım ben dört beşkez gördüm çok iyi birisi çok şeker o da.. Bayağı sohbetimizde oldu mesafeli ve kompleksli bir insan değil gerçekten çok cana yakın.. kaydirigubbakcemile5benim bebişlerin cinsiyetine o bakmıştı ilk ozaman hoca erken demişti ama kız bunlar demişti isim de takmıştı.. hoca da döktür bakalım özlem bacı diyordu:teytey: ama malesef erkek çıktılar..ama oda iyi doktor onunda hastaları geliyor bazen ama hocadan daha genç bu arada:eek:
bizim hoca da bakımlı canım yakışıklı da ama zayıf biraz kesinlikle kilo düşmanı adam anladım bunu bence hocamızdan daha az çalışıyordur ondan genç kalmıştır dedikodumuz hayırlı olsun okumasınlar bizi naparız sonra:uhm:sırnaşık şey

edamecrin
twiks keşke benim derdim bunlar olsaydı
ne çok mutlu olurdum

melek81
Evet tiwiks merak etme sayılı gün çabuk geçecek. Bak burda bize destek olan arkadaşlarımız var. Hepimiz zor günler geçiriyoruz. Benim kayınvalidem 3 bina ilerimde oturuyor bi gün gelse bi gün gelmiyor yemek getirmek için. Bu ev bir haftadır toz içindeydi sanki hiç görmüyor. Sonuçta ben kalkamııyorum. Bak bugün taa Bağcılardan Kadıköye ablam geldide heryeri silip süpürüo gitti diğer kardeşimiin yanına. Benimde annem yokki yardımcı olsun. İnsan yatınca muhtaç olunca anlıyor. Ama diyorum ya geçeçek bu günler..

salihas
eda ben doğum iznini arastırmıstım 22.haftaydı ama izin alamamıstım.nöbetler hakkına benim bildiğim doğumdan sonra 1 yıl nöbet tutulmuyor ama bizim durumdakileri bilemiyorum

edamecrin
yani ilgisizlik falan demek istedim
konular iyice karıştı
ben biraz geriden geliyorum galiba

yaren58
kızlar bende yarın akşam burda olamıycam annem yarın çapada tekrar anjio olucak onun yanında kalıcam gece salı akşamı burda olurum inşallah..

edamecrin
salihas bende inşallah kullanabilirim ve nöbet tutmam
bende kılpayı yakaladım zaten doğum iznini
seninde ikidi dimi kaybın arkadaşım
sen baktırdın mı

tiwiks
edamecrin
twiks sende hiç açıklı olmadı değil mi
yani üstten dikişe kadar da olmadı değil mi
bende şimdi buna taktım
acabalarla dolu olduğu için kafam
canım açıklık olmadı bak bence sana benim dikişten yapılsaydı daha iyi olurdu sanki rahim ağzını yukardan aşağı kadar dikiyorlar ama dikiş atıyor bazen tutmayabiliyor kromozom olabilir canım kan pıhtılaşması da olabilir kromozom bozukluğunn bir türü var bu genelde geç düşüklerde oluyor adı aklıma gelmedi şimdi

edamecrin
yaren geçmiş olsun arkadaşım
annelerde ne kıymetli oluyo

salihas
yaren annene gecmiş olsun canım .allah şifa versin.

melek81
:Saruboceq:yaren sanada geçmiş olsun canım. Allah annene acil şifalar versin.

tiwiks
edamecrin
twiks keşke benim derdim bunlar olsaydı
ne çok mutlu olurdum
canım kıyamam sana benimki de şımarıklık bunları yazmam bile kötü kendimi asla affetmeyeceğim Allah sana yeni bir bebek versin inşallah kendini biraz toprlayınca araştırmalara başla ve biraz bekle hamile kalmak için canım benim

salihas
edacım benim tek kaybım var .ben genetik arastırmyı sonradan öğrendim.bize söylemediler bile ozaman.ama bilsemde kıyarmıydım kızıma bilmiyorum.
nöbet konusunu iyice arastır canım.

yaren58
tiwiks
bizim hoca da bakımlı canım yakışıklı da ama zayıf biraz kesinlikle kilo düşmanı adam anladım bunu bence hocamızdan daha az çalışıyordur ondan genç kalmıştır dedikodumuz hayırlı olsun okumasınlar bizi naparız sonra:uhm:sırnaşık şey
:roflol:eek:kuyolarmıdır sence bence zor adam akşama kadar koşturuyor baksana nerdeyse akşam dokuza kadar muayenehanede kalıyor ben genelde hafta arası akşam gidiyorum ya ordan biliyorum o saatten sonra gelip burayımı okuycak.. naniknanikdedikodu yapmıyoruz canım hocam geç evlenmiş galiba ne yapsın adam prof olduktan sonra evlenmiştir belki eşi çok genç birde kızları var oda küçük zaten..kaydirigubbakcemile2

edamecrin
doktorumla konuşucam
(dikişi atanla)
bursadaki doktorum dikişin çok iyi demişti
doğumu yaptıranda bu dikiş açılaz sancıları daha fazla beklemelyelim dedi
dikişi atanın dışında 3 doktor dikişi gördü ve çok iyi yukarı atılmıi dedi
ama bilmem ki konuşucam bakalım
sancılar geldikten sonra pek bi önemi kalmıyo galiba arkadaşım
benim allttan hiç açıklığım olmadı
kanamam da olmadı
ve 3 gün 2 dakika aryla sancı geldi ve açılmadı
bakalım bi istanbula gideyim
doktorumu göreyim çok rahatlıycam

tiwiks
21-12-08, 21:12
melek81
Evet tiwiks merak etme sayılı gün çabuk geçecek. Bak burda bize destek olan arkadaşlarımız var. Hepimiz zor günler geçiriyoruz. Benim kayınvalidem 3 bina ilerimde oturuyor bi gün gelse bi gün gelmiyor yemek getirmek için. Bu ev bir haftadır toz içindeydi sanki hiç görmüyor. Sonuçta ben kalkamııyorum. Bak bugün taa Bağcılardan Kadıköye ablam geldide heryeri silip süpürüo gitti diğer kardeşimiin yanına. Benimde annem yokki yardımcı olsun. İnsan yatınca muhtaç olunca anlıyor. Ama diyorum ya geçeçek bu günler..
haklısın canım benim geçecek bu günler bebeği sevmek için gösteriş yarışına girmeyi bilirler ama demi:eek:klava:

edamecrin
twiksçim sen bi sağlıkla doğur
bana çok moral olucak arkadaşım
her biriniz bizim için moral oluyosunuz baksana tamamladı işte dedirtiyosunuz
ben rahim ağzını takmıyorum artık
başka bi şey olmasında
umarım bebişlerde sorun vardır

edamecrin
salihacım emin ol kıyamazdın
nasıl göze alıcaksın ki
o an insan mantıklı düşünemiyo

yaren58
kızlar hepimizin iyi dilekleri için çok çok teşekkürler..Allah sizinde yardımcınız olsun..hayırlısıyla kurtarsın..
ben yarın bütün gece ayakta olucam o yüzden erken yatayım diyorum..hepinize iyi geceler.. bir aksilik olmazsa salı akşamı görüşmek üzere sizde kendinize iyi bakın..

tiwiks
edamecrin
doktorumla konuşucam
(dikişi atanla)
bursadaki doktorum dikişin çok iyi demişti
doğumu yaptıranda bu dikiş açılaz sancıları daha fazla beklemelyelim dedi
dikişi atanın dışında 3 doktor dikişi gördü ve çok iyi yukarı atılmıi dedi
ama bilmem ki konuşucam bakalım
sancılar geldikten sonra pek bi önemi kalmıyo galiba arkadaşım
benim allttan hiç açıklığım olmadı
kanamam da olmadı
ve 3 gün 2 dakika aryla sancı geldi ve açılmadı
bakalım bi istanbula gideyim
doktorumu göreyim çok rahatlıycam
canım o zaman doğumu başlatan başka bir etken var bence benim arkadaşım 35.haftasında bebeğini doğum yaptı ama bebek vefat etti o haftada bir bebek meğerse kan pıhtılaşması varmış arkadaşta şimdi bebeğini aldı kucağına iğnelerle kanı sulandırıldı hep sanki bizim haftalarda geç düşüklerde tek sebep buymuş gb davranıyyorlar ama ben internette araştrdım bir sürü sebep varmış

salihas
kızlar size iyi sohbetler ben sabahcıyım .yatıyım bari...sizlerede iyi geceler

tiwiks
yaren58
kızlar bende yarın akşam burda olamıycam annem yarın çapada tekrar anjio olucak onun yanında kalıcam gece salı akşamı burda olurum inşallah..
canım annene bol şifaLAR ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN öpüyorum seni