Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

minimini
14-04-11, 08:04
Selen_k
Doktorlara kızgın olmakta haklıyız kesinlikle bizim sahip olmadığımız bilgilere onlar sahip ve bi çok konuda hala biz uyarıp önlem almalarını istiyoruz ne yazıkki tam tersi olması gerekirken..Bu arada rahim filmi fiyatları çok değişken ben 2 kere çektirdim ikiside özelde birine 400 tl verdim iki tüpümde kapalıymış doğal yolla asla bebek sahibi olamazsın denildi ikincisini 19 tlye çektiler ve tüplerimle ilgili hiç bir sıkıntım olmadığını öğrendim 6-7 ay o moralsizlikle geçmişti ama..benimde rahim filminde herşey normaldi rahim ağzıyla ilgili sorun yoktu hatta doktorum ilk filmde ikiz gebeliği çok rahat götürürsün dedi 20 haftaya kadar taşıyabildim oysaki...
çok üzüldüm :KK14: çok geçmiş olsun..Allah sabır versin..

minimini
14-04-11, 08:04
tuubaaoz
canım geçmiş olsun çok şanslısın ki erken farkedilmiş. bende rahim filmi çektirdim ama filmde hiç bir sorun görünmüyor bebek büyüdükce açılıyormuş. benimde 14.haftamda açılma var acil serklaj dendi ama hiç sevmediğim ve güvenmediğim bir doktorum olduğu için söylediklerine güvenmedim başka bir doktora gittim gerek yok dedi biri öyle biri böyle diyince arada kaldım 3. bir doktora gittim oda gerek yok dedi 2ye 1 yaptırmadım ama 20.haftada 6cmlik açılma farkedildi ve acil serklaj yapıldı ama olmadı enfesiyonumda vardı 22.haftamda suyum hiç kalmadığı için dikişler alndı ve doğum yaptım.şimdi 12.haftada serklaj yapılacak. yani doktorlara pek güven olmuyor hepsi farklı şeyler söylüyor bende anlamıyorum aynı yere bakıyorlar birinin gördüğünü diğeri nasıl görmüyor anlamıyorum. 2doktor serklaj demiş uzunluğunda 2,5altındaysa riskli oluyor yaptırsan iyi olur ama içine sinmesi için istersen başka doktorlarada git ama çok doktora gidince kafanda okadar çok karışıyor
tşk ederim..bebeğin için de çok üzüldüm :KK14: Allah sabır versin..bidaha yaşatmasın inş..
bu arada bugün bu sitede dr a sordum neden dr lar farklı ölçüyo diye..dr hunileşmeyi hesaba katıp 3-4 cm diyolarsa riskli demiş..hunileşen kısım hesap edilmeyip ölçülcekmiş..dr olmuşlar biz onlardan çok biliyoruz..çok kızıyorum..sebep olup bi kadına bebeğini kaybettiren dr ları Allah a havale ediyorum..melek olup cennete giden bebekler öbür tarafta onların karşısına geçip hesap sorsun inş neden neden nedennnn diye?neden pra almayı biliyosunuz da ilgilenmiyosunuz diye?devlet hastanelerinden bile kişi başına 8 TL para alıyolar..ilgiye gelince sıfırrrrrrrrrrrrrr..Allah a havale ediyorum ben ilgisiz dr u..

pasam3405
14-04-11, 10:04
minimini
çok üzüldüm durumuna :KK14: okuyunca ağladım şimdi..ben cts dikiş attırmaya karar verdim..kesin zaten kararım..dün de eşime vicdan azabı çekmek istemiyorum dedim..diktirmezsem bebek 5-6 ayda düşerse vicdan azabından ölürüm..çünkü o kadar akıllı,sağlıklı bi bebek ki..inş cts ye kadar bişey olmaz :KK14:
canım benim nekadar erken diktirisen okadar iyi cumartesiyi bekleme derim ben gene sen bilirsin eger benim cumartesi kanamam oldugunda dikselerdi rahimimi belkim yavrum kucagımdaydı şimdi neyi unutmuyorum biliyomusun acilde yatarken doktorun biri geldi aynen şöyle dedi sen dedi bu hamileliginde neden rahimini diktirmedin senin dedi bir tane zaten kayıbın var dedi bende okadar dedim dinlemediler herşey normald, dedim ondan dikmediler dedim sen dedi hata yapmışsın diktiricektin dei şimdi burda böyle yatıp aglıcagına dogumunu beklicegine eger dedi diktirseydin evinde yatıyır lucaktın dedi aklımdan inan hiç gitmiyo o doktorun dedigi eşime bile dedim bak buda gidicek gel diktirelim doktor öyle bir kandırdıki eşimi kaynanamı ayagımı diretmemi bile görmediler dogum etmeden kanam oldu hsatanede yatıyorum eşim telefonla aradı tek lafı canım üzülme dedi bende bebegimin katili sensin deyip çok agladım bebegim senin yüzünden öldü dedim başladım aglamaya:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:oda dedi doktorun dedigini bak duydun dedi ben yavruma dedi bir şey olsun istermitdim dedi okadar küfür ettiki o doktora bir bilsen :KK43::KK43::KK43::KK43:senin canın yanmış yanmamış kimin umrunda allah böyle doktorları ıslah etsin bebegimi patılojiye verdiler ilk oglumu vermemiştim bunu verdiler doktor bebekte bir sorunmu var bakalı ona göre dedi tetkik yaparız ismeye istemeye verdim yavrumu eşim sonuçları almış gitmiş doktorun yanına doktor demiş bebegin cigerleri gelişmedigi için bogularak öldü demiş sonuç bu eşimde doktorbey nasıl olur eşim dogum yaptıgında canlıydı dedi demiş ondanda olabilir demiş başlamış laf etmeye sana demiş okadar laf dedik bebegimiz 10 sene onra oldu dik dedik dikmedin demiş başlamış kavgaya hadi demiş beni geç eşimin hai ne olucak demiş karnını tutuyo aglıyo yavrum diye diye beni suçluyo senin yüzünden demiş o ne yapsın psikolojisi bozuldu garibimin demiş ne yiyor ne içiyor ruh gibi oldu demiş birde utanmadan eger nenek düşünürsseniz beklerim demiş senmisim o lafı söyleyen allahını seven tutmasın hesabı eşim atlamış adamın üstüne zor ellerinden almışlar doktoru yazık demiş sana yedirdiklerim paralar haram olsun benim demiş canımı yaktınya dilerim rabbim senide görüsün seni allaha havale edyorum demiş sen sen ol bebegin için en iyi şey ya sakın her doktorada inanmayasın yoksa benim gibi olursun şimdi 3 hamileyim ama inan sevnememedim bile ya buda giderse ben ne yaparım diye yıkılırım kahrolurum ölürüm allahım bir daha canımı işşallah yakmasın ne benim ne kimsenin :KK43::KK43::KK43::KK43:çok zor hemde çok tek korkum dikiş şu dikişi sag saglim diktiriyim en azından derimki tedbirimi aldım takdir senden allahım derim demi:KK16::KK16::KK16: sonrada saglıklı saatli evladımı kucagıma alıyım daha bir şey istemiyorum istersem dışarıda çıkmayım yataga çakılı kalıyım işte umrumda degil kimsede kapımı açmasın tekde kalmaya razıyım ama bebegim benimle dursun tek tememmim o yaradan benim hakkımda neyi uygum görüyosa onu yaşayım daha bir şey istemiyorum ben allahım biza acısında yavrularımızın acısını göstermesin işşallah :KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:

FANU
14-04-11, 11:04
pasam3405
canım ben 2 tane kaybettim 5 aylık dikş şart dendi kabak gibi ortada dedi doktor açıkıgım varmış benim doktorda yok dedi ne oldu anlamadım yavrumun ne günahı vardı 10 senede ne yaptıysam olmadı yaradanımın bir mucizesiyd,i o bana mercimegim diye seviyoudm yavrum bacaklarımın arasında can çekişe çekişe öldü kaynanam vardı dogum ederken dedim anne oynuyomu dedim banmı öyle geliyo kadım başladı aglamaya yavrum can çekişiyo dedi bagırdım allahım diye birde yavrum diye garip eşimein ellerine sarıldım ne olur küvez bul belkim yaşar ama can çok çkişti aklıma geldikçe gözkerlimden yaşlar dökülüyor şimid oldugu gibi:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:bakıyım dedim göstermedi ne eşim ne kaynanam ne olur dedim ilkini görmedim bunu görüyüğm ah garip eşim elimi tuttu yavvardı o dedi bakma ben dedim bakıcam bıraktılar bakıyım diye az baktıma ama yüregim dayanmadı dedim rabbim sen verdin sen aldın allah o doktoru nasıl biliyosa öyle yapsın öteki tarafta iki elim yakasında keşke diyorum baksaydım ama dayanamazdımki biliyorum şimdide hamileyim ama nedense yemin ederim sevinemiyorum ya buda beni bırakır giderse ben ne yaparım allahım affetsin dayanamam ölürüm bebegimi patolojiye götürücekler kürtaja aldılar beni bebegimin kordonu sallanıyo yatırdılar masaa yalvaryorum ne olur canını acıtmayın zaten canı çok yandı dedim can çekişe çakişe öldü dedim kürtajı canlı yaptılar acıdı çok dedi doktor söz ilaç vericem acımıcak ne verirsen ver acım hafiflemezki dedim :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:olurda namz kılan varsa dua eden varsa aranızda benim gibi allah rızası ,iç,in benide katım ben sizleri hep katıyorum tek istedigim yaradandan canım bir daha yanmasın:KK43::KK43::KK43::KK43:

canım inan insanlar elleirndekilerin kıymetini bilseler nerde o bebek için insanlar neler yapıyo bir bilseler ben 10 senede 2 yavrumu kaybett,m geçen eşimle bakıyoruz resimlere dedim kim derdiki bu resimde gülücende 2 evladın 31 yaşında kaybedşcen ne olur rabbim senden ne para ne pul istedim hep imanın kuvvetli olsun istedin inanın hiç bir şey gözümde degil yavrum iyi olsun diye hiç iş yapmıyorum yeterki iyi olsun kız olsun erkek olsun benim parçam olsun daha ne isterim yaradandan rabbim paşam kulunun sesini duy yalvavrırım beni ihya et alayım yavrumu kucagıma emzireyim kokusunu içime çekiyim benim diyim benimle kalsın hiç uyumuyum yeterki benim olsun laf edersen döversem sen biliyosun arkadaşım geçem diyo bir dışarı çıksın sinir etsin seni bak bakalım dövmüyomusun dedi nasıl kıyarım yavruma ben onu okadar çok bekledimki tam 31 sene deyim :KK43::KK43::KK43::KK43:insanlar çok nankör bencil ben anlamıyorum bu insanları :KK19::KK19::KK19::KK19:
canım aynı senin yaşadığının aynısını bende yaşadım rabbim bidaha yaşatmasın şükür şimdi dikişim var benim.onlar bzim meleklerimiz olrak bekliyo.sende şuanda dikiş varmı veya atılacakmı

Regrete
14-04-11, 12:04
minimini
ölen bebeğin için çok üzüldüm..çok zorrrr..Allah sabır versin..cts ye kadar bişey olmadan bi atlatabilsem hayırlısıyla şu 2 günü..çünkü benimde 17 hafta biticek..filmde çıkmadı benimde..Allah herkese sağlıklı doğucak bebekler nasip etsin inş..ben bu uğurda çok çabaladım..saçlarım beyazladı daha 30 yaşında :KK14: o yüzden yaşadığınız acıları çok iyi anlıyorum..ben 3 ay boyunca kanama geçirdim zaten..her gittiğimde ağlayarak bu sefer bebek kesin düştü diyerek gittim..her gün yaşadım aynı korkuyu ve acıyı..tam 4 aylık oldu kanamam durdu dedim bu sefer bu çıktı..Allah beterinden saklasın ne diyim..
bende çıkıp yatıcam kanamam var hafif çünkü..herkese iyi geceler arkadaşlarım..
Evet canım gerçekten çok zor ilk kaybettiğim zaman bir daha hiç gülmeyecekmişim gibi geliyordu,1 hafta hiç dışarı çıkmadım sonra eşim zorla hava almak için dışarı çıkardı insanların gülmesi eğlenmesi,alış veriş yapması bile sinirimi bozdu tansiyonum düştü hemen eve döndümm.Bende 32 yaşındayım saçımın önünde beyaz vardı çok az bebekten sonra bir anda heryerinden fışkırdı 3 4 kat fazla oldu beyazlarım Hani türk filimlerinde olur ya biranda beyazlar şaçlar valla doğruymuş inanamıyorum bazen bu kadar artmasına demek doğruymuş.Ama malesef olmuşla ölmüşe çağre yok bende artık önüme bakıyorum bir dahakine bebeğimi doğuracağıma inanıyorum ne demişler inanmak başarmanın yarısıdır İlk bebeğimin yeri hep başka olcak ama bunu da biliyorum.Ben bebişi kaybettiğimde hep keşke dedim keşke başka doktora gitseydim keşke şunu yapsaydım keşke bunu yapsaydım Keşke ...Senin bu konuyu okuyup bunun üzerinde durmana ve doktorlara ısrar etmende de vardır bir hayır diye düşünüyorum.Bebişinin yiyeyek ekmeği görecek günü var inşallahhh.Allahın iznniyle alırsın kucağına canımm.Bizi ihmal etme yaz gelişmelerii

minimini
bugünki dr da bana aynı şeyi söyledi..ben 7 aylık doğmuşum dedim..benden bebeğe geçti herhalde bu sorun dedim..senden bebeğe değil annenden sana geçmiş dedi..gittiğim dr tecrübeli ama hayırlısı olsun inş..şu cts günü gelse o zamana kadar bebeğin kesesine kendisine bişey olmasa bi atlatsam 2 günü başka bişey istemiyorum Allah tan..
kanamayı da ben 3 ay yaşadım zaten düşük riskim vardı..vücudum progesteron hormonu üretmiyordu o da kanama yapıyordu..bugüne kadar hiç kanamam olmadı ama son 1 aydır maşallah..bugün başlayınca kanama dr a sordum elle muayene de rahim ağzıma bastırdı ya az az kanaman olabilir dedi normal dedi..ama eğer adet kanı gibi birden yoğun gelmeye başlarsa acil gel dedi..şuan yoğun değil Allah a şükür..dr rahim ağzımı çok zorladı..zorlarken ben kan sulandırıcı içiyorum herhalde elini bastırınca ince damar falan çatladı..kan sulandırıcı içtiğim için kanamaya çeviriyor bende en ufak bi şey..
yardımlarınız için çok tşk ederim..şimdi yatıp dinlencem..başım da dönüyor bugün tansiyonum 9-5 di..herhalde hala düşük stresten..
Allah hepinize yardım etsin inş..iyi geceler arkadaşlarım..
Benim teyzem 2 düşük yaptı yıllar önce bu sebepten, sonra dikişle ikiz bebekleri oldu ama ben nedense hiç kondurmadımm kendime olay olunca sordum doktoruma konuyu genetik olduğuna dair bir çalışma yok dedi Annemde hiç bir problem olmamış halalarım da teyzemden başka yok ailede böyle bir durum .Ama doktorum şöyle birşey söyledi anne karnında iyi beslenemeyen kız bebeklerde olabilir Anneme sordum 6 ay kusmaktan hiçbişey yiyememiş senin zamanında çok bilinçli değildim ne yiyebiliyorsam onu yiyordum dedi bende çok zayıf doğmuşum bundan olabilir diye düşündümm.Annecimde çok üzüldü ben mi neden oldum diye dedim anne öyle olsa bile sen nerden bilecektinn sen düşünme öyle şeyler dedimm.

tuubaaoz
aaa canım arada ne kadar çok fark varmış öyle 400nerde 19 nerde... bende 400e çektirmiştim
Evet ya bu ne bana da 400 tl dediler sonra sağlık sigortam var diye indirim yapıp 250 tl ye çektiler,çok memnun kaldım hiç canım acımadı ama 19 TL yi duyunca çok şasırdımm

Regrete
14-04-11, 13:04
[REGRETA
canım aladım zaten bana yazdıgını:KK1::KK1::KK1:dedigin haklı aslında bana kalsa bebek odası yaptırmam ablam oyunlu aldı beşigi şimdi bizimki hem yaztıyo hemde oynuyo iş yaparken oda aklıma yatmadı degil yani çocukken bir tanıdıgımıza gitmiştik annemlerle kadın bebek odası yapmıştı beşigi bembeyezdı hem okadar çok güzeldiki ondan içimde ukde dir bebek odası müsayit bir tanede ya çekyat yada 2 kanepe almayı düşünüyorum çekilipte yatak oluyoya ondan ablam ın yeri yok yapamadı yapsaydı iyide olurdu inan gardolabında sırf bir yer oglanın bir kıyafetleri var büyük adammış gibi askıda ay çok şirin ya:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:evini taşımıştık önce oglumun kıyafetleri dedi başladık düzeltmeye minnacık şeyleri asa asa bitiremedim he:KK1::KK1::KK1:pek dadlu teyzesi bir görsen ozaman dediki ablam bir odası olsa işte dedi herşey bir yerde olurdu düzenli düzeni yok garibimin:KK59::KK59:3 oda var yemek odam var hiç oturulmuyo biri gelirse anca eşimde dedi orayı oturma odası yapalım küçük odayıda bebek odası artık belkim içime sinmezse yatak odasına geçiriirm beşigini sag saglim dogsunda ozaman düşünürüz :KK59::KK59::KK59:canım ben tek hiç yatamıyorum evdede gece tek kalamıyorum onun için istiyorum yavrum benim gibi korkak olmasın tek yatmaya alışsın sen nasılsın bu aralar görüşmeyeli :KK3::KK3::KK3:bende 40 haftaları dolduruyomuşum mesela hergün diyomuşunuzki bu hatun bir dogurmadı gitti:KK1::KK1::KK1:

RegretA bu ismi daha çok sevdim regrete den bundan sonra bunu kullanacağım ispanyol ismi gibi :KK1::KK1::KK1:.Canım inşallahhh 40 haftanı doldurursun da deriz paşam ya hadi ama yeter doğur artık ne çok sevdin sen bu hamile olmayı çocuğu dışarı salmıyosunn:KK60::KK60::KK60::KK60:.Sen o haftalara gel böyle oynıycam bak ben:KK64::KK64::KK64::KK62::KK62: :)).Canın nasıl istiyosan öyle yap odasını canımm ben hamileyken yolum masko ya düşmüştü mobilyacılar çarşısına ay okada güzel şeyler var ki insan deli oluyor valla şimdi bebeğin odasına oda takımına uygun karyola gibi şeyler yapıyorlar ister koltuk ister yatak oluyor tek yada çift kişilik kullana biliyorsun bebeğin cinsiyetine göre yastıkları minderi olan ay miss gibbiii.Canım bende bi değişiklik yok rejim yapıyorum biliyorsun ama 3 kilo gibi verdim daha sı yok kesin spora gitmem yada yürüyüş yapmam lazım eskisi gibi rahat kilo veremiyorum yaş 30 geçti tabi metobolizma hızı yavaşladı .İşte öyle canımcımm kocaman :KK54::KK54::KK54:

chnb
14-04-11, 13:04
Regrete
Evet ya bu ne bana da 400 tl dediler sonra sağlık sigortam var diye indirim yapıp 250 tl ye çektiler,çok memnun kaldım hiç canım acımadı ama 19 TL yi duyunca çok şasırdımm
Canım ben de 200 lü bir fiyata çektirdim. Anestezi parası dahil. Burada fakültede 45 tl ye çekiyorlarmış. Geçen gittiğimde bir kadın demişti ama anestezi yapmadan ve çok acılı demişti. Hatta bağırtısına eşi içeri girmiş ne oluyor diye. Malesef bu sağlık işlerinde fiyat konusunda uçurumlar var. Burada işlemler konusunda her arkadaş farklı fiyatlar belirtiyor malesef. Devlet bence bu işe el atmalı. O kadar uçurum olmamalı ...

durubebek
14-04-11, 14:04
gamze81
oyy maşallah :nazar: cok merak ederim cicileri...temiz temiz ütülenmiş keşke orda olsaydım bakardım :KK69: bencede bebek odası gereksz geliyor bana 6-12 ay yanımızda zaten sonra belki :KK61: bende park yatak düşünüyorum her yerede gidiyor :KK46: aldıklarını nereye ekliyorsun :26: ben görmedim :KK50: ilaçlardan benden fazlan nidilat ve prepar var.. bunları hangi ayda başladın tatlım neden verdi dr.un?? bide progestanı hamileliğin başından beri mi kullanıyorsun?? bana dr.um 5 aya kadar progestan devam dedi... sonra etkisi olmuyormuş?? :26: inşallah kilolu k,lolu doğuralım ama o zaman doğurmak ta zor olur :KK30: :KK30: :KK30:
cicileri ekleyemedim canım uğraştım dün sadece yatağını yükliycektim olmadı..belkii bundan hoşlanmayan arkadaşlarda olabilir diye düşündüm vazgeçiyorum oyüzden..progestanı bende bırakmıştım sonra tekrar başlattı 26.haftadaydım sanırım karnımda sertleşme ve ağrı oluyordu ara ara oyüzden başladım nidilata ve progestana..en son şiddetli bel ağrım ve kasılmam olmuştu 31.haftamda 1gece hastanede yattığımda prepar serum verdi çıkarırken hapına başlattı şimdi onuda kestim gerçi.. nuray ve ben tüm hamileliğimizde kullanmış olduk progestanı bi zararı yok..ay yeterki şişko olsun bebişler sezeryan yaparız nolcak:KK1:
minimini
mrb arkadaşlar..geçen de bu topiğe yazmıştım aniden su gibi bişey geldi diye acaba rahim ağzımda mı sorun var diye üstüne 3-4 ayrı dr a gittim bugün bi sürü dr a göründüm..bunlardan 2 si rahim ağzı uzunluğumu 2-2,5 cm civarı ölçtü..1 tanesi nasıl oluyorsa 3-4 cm arası ölçtü..2 dr dikiş dedi 1 i gerek yok dedi..kafam o kadar karışık ki :KK59: şuan 17 haftalık hamileyim..dikiş attırayım mı attırmayayım mı bana akıl verin nolur..bide dikiş atılırken anestezi ile uyutulcakmışım biz tamamen bayılınca bebeğe zararı oluyo mu acaba?riski varmı ki anestezinin?bide dikiş atıldıktan sonra ne ilaçları kullanıcam?burda penisilin iğne,prepar falan okumuştum..çok soru sordum ama napcam ben yaaaa canım çok sıkık :KK5: zaten tedavi ile hamile kaldım..çok üzgünüm :KK14:
canım geçmiş olsun gerçi arkadaşlar yazmış ama bende yazıyım kesinlikle serklaj yaptır..benim çok geç farkedildi önce olsa yaptırırdım kesinlikle sadece yatarak bebeiği tutmaya çalıştım çalışıyorum..bendede aynısı oldu 2 dr kısalma var dedi biri bişeyin yok çalışabilirsin dedi ama sonra gerçekten kısa olduğu anlaşıldı pişman olmamak için dikişi yaptır bence..anestezili bi çok arkadaş yaptırdı bebeğe zararı olsa dr lar zaten yapmaz..sağlıklı hamilelikler dilerim..

samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
dün çok kasık ağrım vardı, birde karnımda sertleşme oldu,sanırım bu kasılma...
Rabbim nasip ederse yarın doktoruma herşeyi sorcam....

pasam3405
FANU
canım aynı senin yaşadığının aynısını bende yaşadım rabbim bidaha yaşatmasın şükür şimdi dikişim var benim.onlar bzim meleklerimiz olrak bekliyo.sende şuanda dikiş varmı veya atılacakmı
canım ben mayısın 2 dikiş yapılıcak deddi ama dahada erken olabilir belkim :44::44::44:ama çk şkür rabbime çok iyiyim birde şu panik atagım ara sıra azmasa:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:yavrum benimle oldugu sürece frenliyorum bebikim :KK52::KK52::KK52:allahım işşallah ayırmaz beni yavrumdan seni hatırlıyorum sana yazdım 2 mayıs diye aklında kalmadı galiba:KK1::KK1::KK1::KK1:bakalım pazartesi kesme şekerimi görmeye gidicem işşallah bakalım annesine güzel bir görünücekmi:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:kurban olsun ona annesi birde ense kalınlıgıyla testleride temiz çıkarsa gelme keyfime:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:18 nisan büyük gün eger 2 de dikişim olursa ablamın dedigi bir doktor var bu dalda uzman nasip olursa dikişten önce ona gidicem bakalım o ne dicek :
Regrete
[REGRETA
canım aladım zaten bana yazdıgını:KK1::KK1::KK1:dedigin haklı aslında bana kalsa bebek odası yaptırmam ablam oyunlu aldı beşigi şimdi bizimki hem yaztıyo hemde oynuyo iş yaparken oda aklıma yatmadı degil yani çocukken bir tanıdıgımıza gitmiştik annemlerle kadın bebek odası yapmıştı beşigi bembeyezdı hem okadar çok güzeldiki ondan içimde ukde dir bebek odası müsayit bir tanede ya çekyat yada 2 kanepe almayı düşünüyorum çekilipte yatak oluyoya ondan ablam ın yeri yok yapamadı yapsaydı iyide olurdu inan gardolabında sırf bir yer oglanın bir kıyafetleri var büyük adammış gibi askıda ay çok şirin ya:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:evini taşımıştık önce oglumun kıyafetleri dedi başladık düzeltmeye minnacık şeyleri asa asa bitiremedim he:KK1::KK1::KK1:pek dadlu teyzesi bir görsen ozaman dediki ablam bir odası olsa işte dedi herşey bir yerde olurdu düzenli düzeni yok garibimin:KK59::KK59:3 oda var yemek odam var hiç oturulmuyo biri gelirse anca eşimde dedi orayı oturma odası yapalım küçük odayıda bebek odası artık belkim içime sinmezse yatak odasına geçiriirm beşigini sag saglim dogsunda ozaman düşünürüz :KK59::KK59::KK59:canım ben tek hiç yatamıyorum evdede gece tek kalamıyorum onun için istiyorum yavrum benim gibi korkak olmasın tek yatmaya alışsın sen nasılsın bu aralar görüşmeyeli :KK3::KK3::KK3:bende 40 haftaları dolduruyomuşum mesela hergün diyomuşunuzki bu hatun bir dogurmadı gitti:KK1::KK1::KK1:

RegretA bu ismi daha çok sevdim regrete den bundan sonra bunu kullanacağım ispanyol ismi gibi :KK1::KK1::KK1:.Canım inşallahhh 40 haftanı doldurursun da deriz paşam ya hadi ama yeter doğur artık ne çok sevdin sen bu hamile olmayı çocuğu dışarı salmıyosunn:KK60::KK60::KK60::KK60:.Sen o haftalara gel böyle oynıycam bak ben:KK64::KK64::KK64::KK62::KK62: :)).Canın nasıl istiyosan öyle yap odasını canımm ben hamileyken yolum masko ya düşmüştü mobilyacılar çarşısına ay okada güzel şeyler var ki insan deli oluyor valla şimdi bebeğin odasına oda takımına uygun karyola gibi şeyler yapıyorlar ister koltuk ister yatak oluyor tek yada çift kişilik kullana biliyorsun bebeğin cinsiyetine göre yastıkları minderi olan ay miss gibbiii.Canım bende bi değişiklik yok rejim yapıyorum biliyorsun ama 3 kilo gibi verdim daha sı yok kesin spora gitmem yada yürüyüş yapmam lazım eskisi gibi rahat kilo veremiyorum yaş 30 geçti tabi metobolizma hızı yavaşladı .İşte öyle canımcımm kocaman :KK54::KK54::KK54:
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:kız okadarda ismine baktım rengeta yerine rengete :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:bundan sonra istersen öyle takılırız :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76: diyete devam et bebem ben halen 93 kiloyum kilo ne aldım ne verdim:KK1::KK1::KK1::KK1:ama işin garibi desem inanmazsınız bebegin oldugu yer dünden beri atıyo sanki oynuyo gibi oldu sizdede oldumu merak ediyorum :KK9::KK9::KK9:anneme diyorum bu kıpırdıyo annem diyoki nerden kıpırdıcek daha çok küçük dedim bu benim bebegim kıpırdar erkenden oda gülmeye başladı bu bebek kıpırdaması degilde nedir sizce kafam karıştı yaw:44::44::44::44:biri sesimi duysun size zahmet anlatsın bana:84::84::84::84:
duru bebek bebikim nasılsın görüşmeyeli benim kızımın keyifleri nasıl bakalım öptü teyzesi onu nanaktan:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

pasam3405
samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
canım işşallah kendini yorumuyosun demi bakıyım yoksa kızarım he haberin olsun:KK20::KK20::KK20::KK20:yemek temizlik yapıyomusun doktorun ne dedi merak ediyorum kaçta gidicen doktora haberdar et merakta bırakma beni :KK59::KK59::KK59:işşallah bebegin uyuyordur karnında kasılma dediginizi hiç yaşamadım ben hep yavrularım çok oynuyodu neden oldu acaba merak ettim bak şimdi allahımyar ve yardımcın olsun kardeşim :KK48::KK48::KK48::KK48:
chbn nerdesin kız ışıgın yanıyo kendin yoksun yaw gfeliyo bak şaplak he sonra dövdüm diye kızmayasın :KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:ah canım acıdımı gel bir öpemde geçsin bari:KK19::KK19::KK1::KK1:

pasam3405
14-04-11, 15:04
ben şimdi çıkıyorum şansıma ben çıkınca hepiniz geliceksiniz sonra koyu bir muhabbet olucek ben olmucem :KK43::KK43::KK43::KK43:ama yazık bana ya niden kimse yok burda gene tek kaldım oynamıyorum artık sizlerle verin misketlerimi benim :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:hadi bakalım saklambaç oynuyalım sizle ben yumuyum siz sobe yapın bakalım kimler sobe yapıcek çok kişi yaparsa yav halinize:KK57::KK57::KK57::KK57:ü,
neyse ben çıkıyorum çıkmadanda herzamanki gibi şirinlik yapayım sizlere bu sizler için yaptıgım şirinlik:86::86::86::86::86::86::86::86::86:

buda yavrularım için yaptıgım şirinlik:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:yesin onları teyzeleri allahım yavrularımızı nazarlardan saklasın:nazar::nazar::nazar:işşallah acılarını degilde sevinçlerini mutluluklarını görürüz işşallah :KK16::KK16::KK16::KK16:ben çıkıyorum beni özleyin anacım ben sizleri özlücem görüşürüz:KK5::KK5::KK5::KK5:

chnb
14-04-11, 16:04
pasam3405
canım işşallah kendini yorumuyosun demi bakıyım yoksa kızarım he haberin olsun:KK20::KK20::KK20::KK20:yemek temizlik yapıyomusun doktorun ne dedi merak ediyorum kaçta gidicen doktora haberdar et merakta bırakma beni :KK59::KK59::KK59:işşallah bebegin uyuyordur karnında kasılma dediginizi hiç yaşamadım ben hep yavrularım çok oynuyodu neden oldu acaba merak ettim bak şimdi allahımyar ve yardımcın olsun kardeşim :KK48::KK48::KK48::KK48:
chbn nerdesin kız ışıgın yanıyo kendin yoksun yaw gfeliyo bak şaplak he sonra dövdüm diye kızmayasın :KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:ah canım acıdımı gel bir öpemde geçsin bari:KK19::KK19::KK1::KK1:
Canım açık mı kalmış farkında değilim inan. İğnemi yaptırdım komşu kızına. Bir mutlu oldu bir bilsen. İlk kez bana yaptı. Yarın da ben yaparım hep yaparım dedi. Yarın doktora gideceğim öğleden sonra. Senin hissettiğin bence gazdandır.:KK9: Bbebek küçük daha hissedemezsin. Ben genelde 18. haftada göz atması gibi hissederim...

chnb
durubebek
cicileri ekleyemedim canım uğraştım dün sadece yatağını yükliycektim olmadı..belkii bundan hoşlanmayan arkadaşlarda olabilir diye düşündüm vazgeçiyorum oyüzden..progestanı bende bırakmıştım sonra tekrar başlattı 26.haftadaydım sanırım karnımda sertleşme ve ağrı oluyordu ara ara oyüzden başladım nidilata ve progestana..en son şiddetli bel ağrım ve kasılmam olmuştu 31.haftamda 1gece hastanede yattığımda prepar serum verdi çıkarırken hapına başlattı şimdi onuda kestim gerçi.. nuray ve ben tüm hamileliğimizde kullanmış olduk progestanı bi zararı yok..ay yeterki şişko olsun bebişler sezeryan yaparız nolcak:KK1:

canım geçmiş olsun gerçi arkadaşlar yazmış ama bende yazıyım kesinlikle serklaj yaptır..benim çok geç farkedildi önce olsa yaptırırdım kesinlikle sadece yatarak bebeiği tutmaya çalıştım çalışıyorum..bendede aynısı oldu 2 dr kısalma var dedi biri bişeyin yok çalışabilirsin dedi ama sonra gerçekten kısa olduğu anlaşıldı pişman olmamak için dikişi yaptır bence..anestezili bi çok arkadaş yaptırdı bebeğe zararı olsa dr lar zaten yapmaz..sağlıklı hamilelikler dilerim..
Canım biz hoşlanırız. O kadar sabrının sonunda bizlere umut olur.Ama geçmişi okudun mu sanırım 193. sayfadaydı burada Kelebek diye çok zorlukla senin gibi dikişsiz sabreden arkadaş bebeğin doğum sonrası resimlerini koymuştu kızlar istedi diye. Sonra biri de ne öyle nisbet yapar gibi yazmış. Ama ben resimleri görünce o mücadelenin sonundaki ödülü görünce sevinçten ağlamıştım. Ben kesinlikle çok görmek isterim ama farklı düşünen olur mu bilmiyorum. Bak 193'e ne kadar güzel bir manzara bence...

chnb
samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
Sor canım sor. Bizi de habersiz bırakma... Bol su iç canım...

chnb
Gamze bana küstün mü yoksa? Küstüysen barışalım...:KK48:

gamze81
durubebek
cicileri ekleyemedim canım uğraştım dün sadece yatağını yükliycektim olmadı..belkii bundan hoşlanmayan arkadaşlarda olabilir diye düşündüm vazgeçiyorum oyüzden..progestanı bende bırakmıştım sonra tekrar başlattı 26.haftadaydım sanırım karnımda sertleşme ve ağrı oluyordu ara ara oyüzden başladım nidilata ve progestana..en son şiddetli bel ağrım ve kasılmam olmuştu 31.haftamda 1gece hastanede yattığımda prepar serum verdi çıkarırken hapına başlattı şimdi onuda kestim gerçi.. nuray ve ben tüm hamileliğimizde kullanmış olduk progestanı bi zararı yok..ay yeterki şişko olsun bebişler sezeryan yaparız nolcak:KK1: ..
hepsini not ettim :KK51: teşekkür ederim tatlım :KK54: :KK71: iyiki varsınız :KK69: sezeryan mantıklı ama ondan daha cok korkuyorum :18: bide bebeğini hissetmiyorsun dediler ben bie sorun cıkmazzsaa anı an bebeği hissetmek ve dünyaya gözlerinnin dünyaya actığı anı görmek istiyorum :KK46: inşallah anneciğinin canını cok fazla acıtmaz :KK69: :KK59: sen karar verdin mi doğumunu??

samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
samyeli diğer topikte yazmışsın ben cevap verdim görmedin her halde bide vajinam sızladı yazmışsın enfeksiyon olabilir o bide akıntınıda dr.una söyle ... kafandaki soruların hepsini sor ayrıntıları atlamak olmuyor bizde dr.a sorarsan ilgileniyor ona göre tahlil apıyor malesef :KK50: bizi haberdar et canım kendine ve miniğine iyi bakkkk..

chnb
Gamze bana küstün mü yoksa? Küstüysen barışalım...:KK48:
tatlım hiç küsermiyim :KK19: :KK54: seni ihmal mı ettim yoksa :KK59: nasılsın?? hamilelik nasıl gidiyor belirtiler baaadı mı??:KK9:

gamze81
14-04-11, 17:04
durubebek bu arada gönderdiklerin bence her kesin hoşuna gidicektir neden hoşlarına gitmesin ??olurmu biz burda arkadaşız sırdaşız dostuz hiç kimseyle paylaşmadığımız şeyleri burda paylaşıyoruz burda konuşuyoruz dostlar arkadaşlar iyi ve kötü günde her şeyi paylaşırlar bence fotoları koy tabi sen bilirsin canım... bizim topikte arkadaşlar yayınıyorlar sanki ben almışım gibi seviniyorum tek tek bakıyorum cok hoşuma gidiyor .. ben daha bir şey almadım :KK59: ama bakmakta iyi geliyor o günleri hayal ediyorum :nazar: :KK16:

durubebek
chnb
Canım biz hoşlanırız. O kadar sabrının sonunda bizlere umut olur.Ama geçmişi okudun mu sanırım 193. sayfadaydı burada Kelebek diye çok zorlukla senin gibi dikişsiz sabreden arkadaş bebeğin doğum sonrası resimlerini koymuştu kızlar istedi diye. Sonra biri de ne öyle nisbet yapar gibi yazmış. Ama ben resimleri görünce o mücadelenin sonundaki ödülü görünce sevinçten ağlamıştım. Ben kesinlikle çok görmek isterim ama farklı düşünen olur mu bilmiyorum. Bak 193'e ne kadar güzel bir manzara bence...
canım benim evet bende okudum onları..aklıma geldi yüklemeye çalışırken bıraktım tekrar deniyim bakalım..

chnb
gamze81
tatlım hiç küsermiyim :KK19: :KK54: seni ihmal mı ettim yoksa :KK59: nasılsın?? hamilelik nasıl gidiyor belirtiler baaadı mı??:KK9:

Canım sevindim vallahi. :KK61:Yazmayınca Gamze alındı mı acaba dedim. Buraya yeni geldiğimde çok zor bir süreç geçirdim. Artık ne olursa olsun bir yönüm buralı olmak zorunda. Burada cennete uğurladığım bir evladım var. Benim bulantım daha başlamadı şükür ama acayip kilo aldım. Bu folik asit(kasımdan beri kullanıyorum.) beni şişmanlattı. Bugün öğrencimin biri dedi. Kilo almışsınız dedi. :KK9: Sen ne yapıyorsun?

chnb
Regreteciğim aklıma gelmişken yazayım dedim. Ben bir program seyretmiştim. Çok zayıflamak rahimi de zayıflatıyor demişti doktor. Bir ara doktora sormuştum. Çok fazla olmayan kilo kayıplarında geçerli değil demişti. Bak şimdi aklıma geldi. Ben 64 kilodan 54'e düşmüştüm. 58'e çıkınca hamile kalmıştım. Acaba etkilemiş midir bu kadar kilo? Sen de sor istersen bir doktora...

samyeli26
14-04-11, 18:04
pasam3405
can yemek temizlik falan yapmıyorum. temizliğe iki haftada bir biri geliyor, yemeğide annem yapıyor. ben sadece sabah eşime kahvaltı hazırlıyorum ondan sonra hep yayıyorum.....

Regrete
14-04-11, 20:04
chnb
Canım ben de 200 lü bir fiyata çektirdim. Anestezi parası dahil. Burada fakültede 45 tl ye çekiyorlarmış. Geçen gittiğimde bir kadın demişti ama anestezi yapmadan ve çok acılı demişti. Hatta bağırtısına eşi içeri girmiş ne oluyor diye. Malesef bu sağlık işlerinde fiyat konusunda uçurumlar var. Burada işlemler konusunda her arkadaş farklı fiyatlar belirtiyor malesef. Devlet bence bu işe el atmalı. O kadar uçurum olmamalı ...

Bencede haklısın canım gerçi devlette bedava yada çok ufak bir farkla çekiliyormuş ama sanırım devlette eski makinalar var rahmi itip çekerek çeken ki oda insanları acıdan bayıltıyor eğer aneztezili deilse.Bende bunlardan korkuma gittim özel görüntüleme merkeziydi bu sene almışlar makinayı ne öncesinde ne sonrasında hiç canım acımadı ama yaptıkları işlem 10 dk çok para alıyolar gerçektenn

samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
Samyeli geçmiş olsun yarın hemen yaz bize merakta bırakma.. canım

pasam3405
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:kız okadarda ismine baktım rengeta yerine rengete :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:bundan sonra istersen öyle takılırız :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76: diyete devam et bebem ben halen 93 kiloyum kilo ne aldım ne verdim:KK1::KK1::KK1::KK1:ama işin garibi desem inanmazsınız bebegin oldugu yer dünden beri atıyo sanki oynuyo gibi oldu sizdede oldumu merak ediyorum :KK9::KK9::KK9:anneme diyorum bu kıpırdıyo annem diyoki nerden kıpırdıcek daha çok küçük dedim bu benim bebegim kıpırdar erkenden oda gülmeye başladı bu bebek kıpırdaması degilde nedir sizce kafam karıştı yaw:44::44::44::44:biri sesimi duysun size zahmet anlatsın bana:84::84::84::84:
duru bebek bebikim nasılsın görüşmeyeli benim kızımın keyifleri nasıl bakalım öptü teyzesi onu nanaktan:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Payamcım :))))))) ay paramcımm :KK60::KK60::KK60::KK60: kız REGRETE REGRETE ama sen desen farketmez canım istediğin gibi seslenebilirsinn bana canımmm

chnb
Regreteciğim aklıma gelmişken yazayım dedim. Ben bir program seyretmiştim. Çok zayıflamak rahimi de zayıflatıyor demişti doktor. Bir ara doktora sormuştum. Çok fazla olmayan kilo kayıplarında geçerli değil demişti. Bak şimdi aklıma geldi. Ben 64 kilodan 54'e düşmüştüm. 58'e çıkınca hamile kalmıştım. Acaba etkilemiş midir bu kadar kilo? Sen de sor istersen bir doktora...
Canım mutlaka sorarım bende hamile kalmadan 7 8 kilo vermiştim ama yavaş yavaş sporla biraz dikkat ederekk.Aslında şimdi gittiğim doktorda mutlaka kilo ver ,sağlıklı hamilelik için çok önemli dedi tabi onun söylediği bir anda sok diyetle zayıflama degıl bu sok diyetlerin herseye zararı var kesinlikle yapmamak lazımmm.

Regrete
durubebek
canım benim evet bende okudum onları..aklıma geldi yüklemeye çalışırken bıraktım tekrar deniyim bakalım..
Dene canım oluyosa bende merak ediyorumm çokkk

Regrete
Kimsecikler yok :126::126::126: böyle kaldım bilgisayla tek başıma

jorjet
ben varım ,olmaz mı :)

jorjet
kızlar az evel facebookda prematüre bebek diye bir sayfa var,tesadüfen oraya bi girdim,bi bayan kızının 5 aylık resmini koymuş,5 aylık ama yeni doğmuş gibi aynı,çünkü bebek 24 haftalık doğmuş ve nerdeyse doğması gereken ayda 5 aylık bir bebek olmuş..amaaaa sevindirici haber şuan o bebek 7 yaşında ve çok güzel,çok sevimli,güzel bi kız olmuş,maşallah

orada da değişik ve umut dolu hikayeler var..

tuubaaoz
14-04-11, 23:04
chnb
ahhh canım yaa hem ne çok fark oluyor arada uçurumlar var resmen. devlette ucuz ama ilgi alaka beklemiyceksin birde iyi doktor bulmak çok zor mecbur özellere gidiyoruz onlarda çok pahalı ama bebişler için bir umut diyoruz parayı düşünmüyoruz yeterki olsun diye. dediğin gibi burda her arkadaş farklı fiyat belirtiyor. okuduğum kadarıyla en pahalı serklajıda ben olucam sanırım 2500tl ye mal olucak neyseki özel sigortam var.. tek isteğim bebeğimi bu defa kucağıma almak çok fazla ama hiç gözümde değil... ama buna bir çözüm bulunmalı...

samyeli26
mrb kızlar nasılsınız,
geçmiş olsun canım inşallah herşey yolundadır..haberlerini bekliyoruz

chnb
evet bende hatırlıyorum o konuyu ama hafızana hayranım canım sayfasını nasıl hatırlıyorsun bende baştan itibaren hepsini okudum ama şuan bişey arasam çok zor bulurum hangi sayfadaydı diye neyse sana sorarım artık:KK1: bende senin gibi o mücadeleyi okuyup o fotoları görünce ağlamıştım çok güzel bir başarı öyküsüydü ama zaten bir kişi tepki göstermişti belki oda kendince haklıydı bilemeyiz. bence şuan arkadaşlarımızdan hiçbiri buna tepki göstermez az çok birbirimizi tanıdığımız kadaryla hiç birimiz öyle değiliz. şahsım adına bende görmek çok isterim bana daha çok moral veriyor hatta itiraf edeyim bazen haziran temmuz annelerinin topiğine girip aldıklarına bakıyorum çok mutlu oluyorum:KK16:

durubebek
duru bebeğin cicilerini görmek istiyoruz:KK52:

Regrete
Kimsecikler yok :126::126::126: böyle kaldım bilgisayla tek başıma
ooo kuzum sen yalnızmı kaldın kimsecikler yokmuydu bu gece kıyamam ben sana... bende bu gece kayınvalideme yemeğe gittim geç geldik hemen açtım ama kimsecikler kalmamış

gamze81
15-04-11, 06:04
ANNE VE BEBEKLERİMİZ
Adı Cinsiyeti Doğum tarihi Bebeğin adı Serklaj :nazar: yaren Kız Sezin VAR :nazar: Güldenaz Kız VAR :nazar: Tatlışoğlu KIZ 03.03.2011 İlke VAR :nazar: Nuray KIZ 20.03.2011 Özge VAR
HAMİLELERİMİZ
Adı Cinsiyeti Beklenen doğum tarih Serklaj :nazar: Şafak Kız ?? Var.. :nazar: Özlem kız 03.05.2011( DENİZ :nazar: ) Var … :nazar: Ayer Erkek 18.05.2011 Var .. :nazar: Eylem Kız 25.05.2011(DURU :nazar: ) Yok.. :nazar: Ardatuana Kız 13.06.2011(AZRA :nazar: ) Var.. :nazar: Elifce Kız 23.06.2011(ELA :nazar: ) Var.. :nazar: Mavinilay ?? ?? ?? :nazar: selen_k Kız 02.09.2011 Var .. :nazar: Samyeli :KK50: 22.09.2011 Var.. :nazar: gamze81 Erkek 27.09.2011 Yok .. :nazar: Tugbacozar Erkek 10.10.2011 şuan yok.. :nazar: elza81 :KK50: 15.10.2011 Yok .. :nazar: Paşam :KK50: 31.10.2011 Şuan yok. :nazar: Crameren :KK50: 04.11.2011 Şuan yok. :nazar: tuubaaoz :KK50: 13.11.2011 Şuan yok. :nazar: Chnb :KK50: 17.12.2011 Şuan yok.
HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ
Kullanıcı adı Müjdeyi Vereceği Tarih Fadik 21 nisan :KK6: Ceylinirem 14 nisan :KK6: Regrete yaz sonu :97: jorjet :KK55: :97:

pasam3405
chnb
Canım açık mı kalmış farkında değilim inan. İğnemi yaptırdım komşu kızına. Bir mutlu oldu bir bilsen. İlk kez bana yaptı. Yarın da ben yaparım hep yaparım dedi. Yarın doktora gideceğim öğleden sonra. Senin hissettiğin bence gazdandır.:KK9: Bbebek küçük daha hissedemezsin. Ben genelde 18. haftada göz atması gibi hissederim...
canım teşekkür ederim ozaman benim yavrumum annesi çok gazlı olucek:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:işin garibi içimde pıtpıtlar dışama vuramıyorum nedense hay allah:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
samyeli26
can yemek temizlik falan yapmıyorum. temizliğe iki haftada bir biri geliyor, yemeğide annem yapıyor. ben sadece sabah eşime kahvaltı hazırlıyorum ondan sonra hep yayıyorum.....
iyi canım ben doktora sorucam bakalım ne dicek pazartesiye randevu aldım saa 9 za ense kalınlıgı ve kan tahlili istedi işşallah güzel sonuçlarla gelirim:78::78::78::78::78:
Regrete
Bencede haklısın canım gerçi devlette bedava yada çok ufak bir farkla çekiliyormuş ama sanırım devlette eski makinalar var rahmi itip çekerek çeken ki oda insanları acıdan bayıltıyor eğer aneztezili deilse.Bende bunlardan korkuma gittim özel görüntüleme merkeziydi bu sene almışlar makinayı ne öncesinde ne sonrasında hiç canım acımadı ama yaptıkları işlem 10 dk çok para alıyolar gerçektenn

Samyeli geçmiş olsun yarın hemen yaz bize merakta bırakma.. canım

Payamcım :))))))) ay paramcımm :KK60::KK60::KK60::KK60: kız REGRETE REGRETE ama sen desen farketmez canım istediğin gibi seslenebilirsinn bana canımmm

Canım mutlaka sorarım bende hamile kalmadan 7 8 kilo vermiştim ama yavaş yavaş sporla biraz dikkat ederekk.Aslında şimdi gittiğim doktorda mutlaka kilo ver ,sağlıklı hamilelik için çok önemli dedi tabi onun söylediği bir anda sok diyetle zayıflama degıl bu sok diyetlerin herseye zararı var kesinlikle yapmamak lazımmm.
regrete hu komsu yaşasın heceleyebildim dogru yazdım yaşasın:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: aman boşver sana isminle hitap edicegime ne desem acaba :KK53::KK53::KK53::KK53: şekerim nasıl bak bu aklımla kalır inanmazsınız ama eşimin telefonunda ne yazıyo biliyomusunuz ben aradıgımda aynen şu yazıyo KABUSUM :KK30::KK30::KK30::KK30: ne kadar şirin demi kendisi yazdıda bended mercimegim yazıyo :KK17::KK17::KK17:ama diyorum o aradıgında birşey yazsa degiştiricem şöyle baenimkini çagırıştıran komik bir şey olsun geçen çok oluyo telefonumu kaybettim dedi bir çaldır bakıyım aradım buldum neyse telefona baktımki kabusum yazıyo bu ne demek dedim sen benim hayatımı süsüleyen kabusumsun dedi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ben ney yazsam acaba :44::44::44::44:fikirler açık bu arada bir rüya gördüm hayrolsun rüyanda kanama olmuş öyle böyle degil nasıl korkuyorum yavrum gene gidicek diyorum evde pır dönüyorum allahım sabah kalktım vallahi şükrederek iyiki rüya görmüşüm yoksa kafayı yirdim herhal :KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:dün komsu geldi oturuyoduk içerde içim bir daralık gibi oldu dedim nefes alamıyorum dedim başladım gene sıkıntı çökmeye sonrada bir korku hayde arkasından çarpıntı zor durdurdum ya :KK43::KK43::KK43:komsu olsun annem olsun korktular vallahi allah yardımcım olsun eger o sıkıntılarım geri gelirse vay halime insanın canı çıkıcak gibi oluyo evime geçemedim birde dikişi düşünüyorum herhalde düşüne düşüne ondan oldu diyorum artık üzülmek düşünmek istemiyorum ben ya ne yapsamda mutlu olsam ne olur bir akıl verin:KK43::KK43::KK43::KK43:

pasam3405
gamzecim hemen neriye kayboldun ya :KK43::KK43::KK43::KK43:iki konuşuk ederdik senle ya seni işşallah bir yerde yakalarım ozaman kork benden:KK4::KK4::KK4::KK4:seni öpücüklere bogacam kaç kız kaç geliyorum arkandan:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:günaydın canlarım sizlere güzel bir gün diliyorum cumanız mubarek olsun allahım ne dua ettiyseniz işşallah tez zamanda verir:KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:iyi hafta sonları sizlere ben çıkıyorum yavru bu aralar ambargo koydu gene kusura bakmayın bu aralar gene giremicem evime geçiyim işşallah bol bol görüşürüz:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

sinannuray
15-04-11, 12:04
burdadamı liste vardı maşşallah bayağı bebeğimiz varmış allah kucağınıza aldığınız günleride göstersin size bi sorum olucak rahim ağzını ölçmek için adetten önce yada sonra gitmek gereklimi günü varmı herhangi bi zamanda ölçülebilirmi

mavinilay
15-04-11, 13:04
gamze81
ANNE VE BEBEKLERİMİZ
Adı Cinsiyeti Doğum tarihi Bebeğin adı Serklaj :nazar: yaren Kız Sezin VAR :nazar: Güldenaz Kız VAR :nazar: Tatlışoğlu KIZ 03.03.2011 İlke VAR :nazar: Nuray KIZ 20.03.2011 Özge VAR
HAMİLELERİMİZ
Adı Cinsiyeti Beklenen doğum tarih Serklaj :nazar: Şafak Kız ?? Var.. :nazar: Özlem kız 03.05.2011( DENİZ :nazar: ) Var … :nazar: Ayer Erkek 18.05.2011 Var .. :nazar: Eylem Kız 25.05.2011(DURU :nazar: ) Yok.. :nazar: Ardatuana Kız 13.06.2011(AZRA :nazar: ) Var.. :nazar: Elifce Kız 23.06.2011(ELA :nazar: ) Var.. :nazar: Mavinilay ?? ?? ?? :nazar: selen_k Kız 02.09.2011 Var .. :nazar: Samyeli :KK50: 22.09.2011 Var.. :nazar: gamze81 Erkek 27.09.2011 Yok .. :nazar: Tugbacozar Erkek 10.10.2011 şuan yok.. :nazar: elza81 :KK50: 15.10.2011 Yok .. :nazar: Paşam :KK50: 31.10.2011 Şuan yok. :nazar: Crameren :KK50: 04.11.2011 Şuan yok. :nazar: tuubaaoz :KK50: 13.11.2011 Şuan yok. :nazar: Chnb :KK50: 17.12.2011 Şuan yok.
Kullanıcı adı Müjdeyi Vereceği Tarih Fadik 21 nisan :KK6: Ceylinirem 14 nisan :KK6: Regrete yaz sonu :97: jorjet :KK55: :97:
çok uzun zaman oldu foruma girmeyeli..yarın 23 haftamız bitiyor Allahın izniyle..
çok güzel bir tablo olmuş ellerinize sağlık..

benim kızım olacak İnşallah beklenen doğum tarihi 06 Ağustos 2011 serklaj var

bu hamileliğim ilk hamileliğime göre daha iyi gidiyor çok şükür.salı günü ileri düzey usg miz yapıldı herşey yolunda ..:KK46: ilk kızımda bu haftalarda rahim boyum alt muayenede 2.5cm e inmişti.ilk kızımda da serklaj vardı.Maaşallah bunda 4cm..ilk kızımda radikal yatıyordum yemeğimi bile yatakta yiyiyordum..bunda ufak dolanıyorum,yemeğimi sofrada yiyiyorum..
İnşallah sağlıkla vakti saatinde gelir bebişlerimiz..

elza82
15-04-11, 14:04
gamze81
evet görürsün inşallah bebişini :nazar: ben 2 ye böldüm ilaçları :KK53: sabah ve akşam içiyorum sen neler içiyorsun enfeksiyonda başımın belası :95: o yüzden her gittiğimde soruyorum ve tahlil istediyorum onlar bazen unutuyor :KK4: sende ayda bir istet akıntını da kontrol akıntını al tatlım allahın izniyle bir şey olmaz :nazar:
birşey sorucam akıntınız sürekli mi. ona fitil falan verdi mi doktor.

elza82
15-04-11, 14:04
gamze81
tatlım dr söyledin mi akıntını :26: bana fitil ve bir içimlik ilaç verdi gecti sarı akıntı ...
vagineks mi verdiği fitil. akşam mı gün içerisinde mi kullandın

elza82
15-04-11, 15:04
pasam3405
canım ben 2 tane kaybettim 5 aylık dikş şart dendi kabak gibi ortada dedi doktor açıkıgım varmış benim doktorda yok dedi ne oldu anlamadım yavrumun ne günahı vardı 10 senede ne yaptıysam olmadı yaradanımın bir mucizesiyd,i o bana mercimegim diye seviyoudm yavrum bacaklarımın arasında can çekişe çekişe öldü kaynanam vardı dogum ederken dedim anne oynuyomu dedim banmı öyle geliyo kadım başladı aglamaya yavrum can çekişiyo dedi bagırdım allahım diye birde yavrum diye garip eşimein ellerine sarıldım ne olur küvez bul belkim yaşar ama can çok çkişti aklıma geldikçe gözkerlimden yaşlar dökülüyor şimid oldugu gibi:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:bakıyım dedim göstermedi ne eşim ne kaynanam ne olur dedim ilkini görmedim bunu görüyüğm ah garip eşim elimi tuttu yavvardı o dedi bakma ben dedim bakıcam bıraktılar bakıyım diye az baktıma ama yüregim dayanmadı dedim rabbim sen verdin sen aldın allah o doktoru nasıl biliyosa öyle yapsın öteki tarafta iki elim yakasında keşke diyorum baksaydım ama dayanamazdımki biliyorum şimdide hamileyim ama nedense yemin ederim sevinemiyorum ya buda beni bırakır giderse ben ne yaparım allahım affetsin dayanamam ölürüm bebegimi patolojiye götürücekler kürtaja aldılar beni bebegimin kordonu sallanıyo yatırdılar masaa yalvaryorum ne olur canını acıtmayın zaten canı çok yandı dedim can çekişe çakişe öldü dedim kürtajı canlı yaptılar acıdı çok dedi doktor söz ilaç vericem acımıcak ne verirsen ver acım hafiflemezki dedim :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:olurda namz kılan varsa dua eden varsa aranızda benim gibi allah rızası ,iç,in benide katım ben sizleri hep katıyorum tek istedigim yaradandan canım bir daha yanmasın:KK43::KK43::KK43::KK43:

:KK19::KK19::KK19::KK19:
ağlamaktan bir hal oldum. aynı seyler aynı duyguları yaşıyan insan aynı kelimelerle de mi acısını tarif eder. allah bunları yaşamış tüm arkadaşlarımıza ve bize sabır veriyor ve herşey için verecekte. çok güzel yazmışsın. geçmiş olsunn.. herşey de geçmişte kalsın.

gamze81
chnb
Canım sevindim vallahi. :KK61:Yazmayınca Gamze alındı mı acaba dedim. Buraya yeni geldiğimde çok zor bir süreç geçirdim. Artık ne olursa olsun bir yönüm buralı olmak zorunda. Burada cennete uğurladığım bir evladım var. Benim bulantım daha başlamadı şükür ama acayip kilo aldım. Bu folik asit(kasımdan beri kullanıyorum.) beni şişmanlattı. Bugün öğrencimin biri dedi. Kilo almışsınız dedi. :KK9: Sen ne yapıyorsun?
ne yapayım tatlım bugün toplantım vardı yeni geldim... cok zor şeyer atlattık allah bidaha kimseye yaşatmasın ... bizde ev almayı düşünüyoruz ev baktık bir kaçtane ama cok pahalı bakalım birinide fiyatını yarın eşim sorucak hayırlısı bakalım.. evet bende cok kilo aldım :KK59: bundan sonra az yiyicem :KK53: inşallah :KK1: HER ŞEY CANIM İSTİYOR :KK56: aslındadikkat etmek lazım ama dr.larda hamilelikte rejim yapılmaz diyor :44: netcez :26:

gamze81
pasam3405
gamzecim hemen neriye kayboldun ya :KK43::KK43::KK43::KK43:iki konuşuk ederdik senle ya seni işşallah bir yerde yakalarım ozaman kork benden:KK4::KK4::KK4::KK4:seni öpücüklere bogacam kaç kız kaç geliyorum arkandan:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:günaydın canlarım sizlere güzel bir gün diliyorum cumanız mubarek olsun allahım ne dua ettiyseniz işşallah tez zamanda verir:KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:iyi hafta sonları sizlere ben çıkıyorum yavru bu aralar ambargo koydu gene kusura bakmayın bu aralar gene giremicem evime geçiyim işşallah bol bol görüşürüz:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
tatlım ben geliyom ssen gidiyorsun ne yapayım :KK59:

elza82
birşey sorucam akıntınız sürekli mi. ona fitil falan verdi mi doktor.
elza82
vagineks mi verdiği fitil. akşam mı gün içerisinde mi kullandın

akıntım sarı geliyordu hafifde kokuyordu ama yanma yada kaşıntı yoktu ben bebeğimi enfeksiyon yüzünden kaybettiğim için bu konuda dr cok özen gösteriyor evet vajina için verdi ama cok dikkatli kullanmak lazım cok zorlanmamalı ilk kullandığımda kanamam başladı dr kesti 1 ay sonra tektat dan başladı ben korka korka kullandım bide yanında 1 kerelik toz ilaç verdi suyun içine atıyorsun içiyorsun sadece akşamları 2 kere kullandım senin neyin var??

gamze81
ANNE VE BEBEKLERİMİZ
HAMİLELERİMİZ
Adı Cinsiyeti Beklenen doğum tarih Serklaj :nazar: Şafak Kız ?? Var.. :nazar: Özlem kız 03.05.2011( DENİZ :nazar: ) Var … :nazar: Ayer Erkek 18.05.2011 Var .. :nazar: Eylem Kız 25.05.2011(DURU :nazar: ) Yok.. :nazar: Ardatuana Kız 13.06.2011(AZRA :nazar: ) Var.. :nazar: Elifce Kız 23.06.2011(ELA :nazar: ) Var.. :nazar: Mavinilay Kız 06.08.2011 Var :nazar: selen_k Kız 02.09.2011 Var .. :nazar: Samyeli :KK50: 22.09.2011 Var.. :nazar: gamze81 Erkek 27.09.2011 Yok .. :nazar: Tugbacozar Erkek 10.10.2011 şuan yok.. :nazar: elza81 :KK50: 15.10.2011 Yok .. :nazar: Paşam :KK50: 31.10.2011 Şuan yok. :nazar: Crameren :KK50: 04.11.2011 Şuan yok. :nazar: tuubaaoz :KK50: 13.11.2011 Şuan yok. :nazar: Chnb :KK50: 17.12.2011 Şuan yok.

gamze81
mavinilay
çok uzun zaman oldu foruma girmeyeli..yarın 23 haftamız bitiyor Allahın izniyle..

bu hamileliğim ilk hamileliğime göre daha iyi gidiyor çok şükür.salı günü ileri düzey usg miz yapıldı herşey yolunda ..:KK46: ilk kızımda bu haftalarda rahim boyum alt muayenede 2.5cm e inmişti.ilk kızımda da serklaj vardı.Maaşallah bunda 4cm..ilk kızımda radikal yatıyordum yemeğimi bile yatakta yiyiyordum..bunda ufak dolanıyorum,yemeğimi sofrada yiyiyorum..
tatmam tatlım senide ekledim :KK34: allah sağlıkla bebişlerimizi kavuşayı nasip etsin inşallahh :KK16:
maşallah bunda rahim boyunun iyi olmasınız sebebi nedir :26:

Regrete
jorjet
ben varım ,olmaz mı :)
Canım ben kapatmışım sen girmişsin görmedim kusura bakma,Jojetcim varmı sende gelişme canım adet oldun mu?.

pasam3405
canım teşekkür ederim ozaman benim yavrumum annesi çok gazlı olucek:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:işin garibi içimde pıtpıtlar dışama vuramıyorum nedense hay allah:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

iyi canım ben doktora sorucam bakalım ne dicek pazartesiye randevu aldım saa 9 za ense kalınlıgı ve kan tahlili istedi işşallah güzel sonuçlarla gelirim:78::78::78::78::78:

regrete hu komsu yaşasın heceleyebildim dogru yazdım yaşasın:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: aman boşver sana isminle hitap edicegime ne desem acaba :KK53::KK53::KK53::KK53: şekerim nasıl bak bu aklımla kalır inanmazsınız ama eşimin telefonunda ne yazıyo biliyomusunuz ben aradıgımda aynen şu yazıyo KABUSUM :KK30::KK30::KK30::KK30: ne kadar şirin demi kendisi yazdıda bended mercimegim yazıyo :KK17::KK17::KK17:ama diyorum o aradıgında birşey yazsa degiştiricem şöyle baenimkini çagırıştıran komik bir şey olsun geçen çok oluyo telefonumu kaybettim dedi bir çaldır bakıyım aradım buldum neyse telefona baktımki kabusum yazıyo bu ne demek dedim sen benim hayatımı süsüleyen kabusumsun dedi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ben ney yazsam acaba :44::44::44::44:fikirler açık bu arada bir rüya gördüm hayrolsun rüyanda kanama olmuş öyle böyle degil nasıl korkuyorum yavrum gene gidicek diyorum evde pır dönüyorum allahım sabah kalktım vallahi şükrederek iyiki rüya görmüşüm yoksa kafayı yirdim herhal :KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:dün komsu geldi oturuyoduk içerde içim bir daralık gibi oldu dedim nefes alamıyorum dedim başladım gene sıkıntı çökmeye sonrada bir korku hayde arkasından çarpıntı zor durdurdum ya :KK43::KK43::KK43:komsu olsun annem olsun korktular vallahi allah yardımcım olsun eger o sıkıntılarım geri gelirse vay halime insanın canı çıkıcak gibi oluyo evime geçemedim birde dikişi düşünüyorum herhalde düşüne düşüne ondan oldu diyorum artık üzülmek düşünmek istemiyorum ben ya ne yapsamda mutlu olsam ne olur bir akıl verin:KK43::KK43::KK43::KK43:
Şekerim,şekerim diyebilirsin çok sevdimm :)).Canım bebeğini kucağına aldığın anı hayal et o an neler hissedeceğini düşün.Böyle doğurmuşsun 40.haftada mercimeği :nazar::nazar: kocişin ve tüm sevdiklerin yanında hastaneden taburcu oluyorsunuz bu ana inan canım.Ben ne sıkıntılara dayandım ne acılar çektim panik atak sana mı yenilicem de sen başarırsın canım panik atak beyninin sana oynadığı oyun ve sen bu oyunu yenersinn Paşam sana hem inanıyorum hem güveniyorumm şekerimmm :).Ayrıca sana bende hamileyken rüyalar görüyordum saçma sapan normalde görmediğim şeyler bebekle ilgili deil ama bebekle ilgili birkere gördüm oda bebeği kaybetmeden bikaçgün önceydi doğum yapmışım ama bebek bi garip kafası uzun parmakları eksik bi uyandım ohh dedim Allahım gerçek deil.Anneme anlattım saçmalama hamile olduğun içindir dedi neyse sonra bebişim melek oldu.Canım ama sana şunu söyliym hiç kan yoktu ben inanınırım kanın rüyayı bozduğuna ve bende hep öyle olur sen hem yaşadıklarından etkilenip görüyorsun ve kan var tabi Allah bilir .Ama ben inanıyorum canım Allahın izniyle alacaksın kucağına bebişini, sen içini ferah tut stres yapmamaya çalış.Hamişliğinin keyfini çıkar:nazar::nazar::nazar:.Valla canım kocana isim takma konusuna gelince ben kızgın yada küssem hemen değiştiriyorum baş ağrısı :) can sıkıtısı :) ömür törpüsü :) yada sakın açma :) gibi şeyler yazıyorum.Eğer kızgın deilsem ve seviyorsam kocacım ,aşkım vb kelimeler kullanıyorum .Eşim bu yazdıklarımı biliyor küssek barışınca soruyor bu sefer ne yazdın sonra gülüyorrr verdiğim isimleri duyunca :))

sinannuray
burdadamı liste vardı maşşallah bayağı bebeğimiz varmış allah kucağınıza aldığınız günleride göstersin size bi sorum olucak rahim ağzını ölçmek için adetten önce yada sonra gitmek gereklimi günü varmı herhangi bi zamanda ölçülebilirmi
Sorduğunuz soruyu tam anlamadım ama eğer HSG(rahim filmi)çektirecekseniz adet bittikten sonra bikaç gün içinde.O süreleri geçmemek gerekiyormuş geçilirse sağlıklı sonuç alınmaya bilirmiş.

pasam3405
sinannuray
canım istedigin zaman gidebilrisin istersen bir zamanı yok yani ben öyle yapmıştım martın 6 sında ilk oglumu hüdamı kaybetmiştim 5 aylıken:KK59::KK59::KK59::KK59:temmusta adet olmamıştım dedim bir umut olucak işşallah dedim adet olmadım 1 buçuk ay kadar doktora gittim baktı bir kalınlık var ama dedi belli degil adette olabilirsin yada bebekte olabilir dedi kan verdik malesef çıkmadı :KK59::KK59::KK59:dedim kanamam çok oldu 5 aylıkken dogum ettim rahim 7 santim açıktı gittigimde dedim bakalım gel dedi gittik dogum hameye baktılar rahimi dışarı çıkarıyolar aşagıya alıyolar buji diye bir aletle baktı bana en iyi bu ölçüyo dedi o alet hani şişler varya şiş keba yapıyolarya aynı onun gibi demirdi canımı çok acıttı doktor evet aynı düşündügüm gibi dedi canım dedi rahim in kısa rahim açıklıgın var dedi bende o lafı duyunca acımdanmıdır nedir iki elimi suratıma bir vuruşum varmış sormayın :KK43::KK43::KK43:ah yavrum dedim sen ondanmı annecigini bırakıp gittin hep doktor hatasıydı derlerya buda öyle oldu allahım dedim ikinciye diktiricem dedim ama ondada dikiş olmaz dediler herşeyim normaldi rahim boyu olsun açıklık olsun oh dedim çok şükür dikilmicem diye çok sevindim ama içimdeki bir ses diktir dedi gittim doktora okadar dirtmeme ragmen olmaz dikersen kapalı rahimi dedi iltatap olur ondanda erken dogum olur dedi garip ben istedim eşim istemedi 10 senede oldu canım doktordan iyisinimi biliceksin dedi cumartesi gittim hastaneye bir kanamayla dedim kan boşaldı dedi kapalı rahim kendi doktoruna gidiceksin pazartesi kendi doktoruma gitim aydın bey dedim kanama çok oldu dikelim bu rahimi dedim ben dedi doktorum senmi dedi kapalı rahimi dikemem dedi en son adet kanaması gibi olunca açıla gittik sonuç rahim 2 santim açılkmış kese dışarı çıkmış dendi ah garip ben nerelere gideyim ondan başka kaç doktora baktırdım hepsi kapalı dedi ama olmadı savaşım kısa sürdü malesef :KK59::KK59::KK59::KK59:dogumumu o yapmadı sadece suyumu patlattı ah eşim olsun kaynım olsun dövüceklerdi ben tuttum keşke diyorum dövselerdineden tutularki dedim çok pişmanım neyse eve gelicem dedi canım nasılsın nasıl oluyum aydın bey dogurdum oturyorum dedim gördügün gibi dedim sinirli bir şekilde ama eşim pataloji sonuncunu almaya gittiginde bir güzel dövmüş adamı zor almışlar elinden oh olsun siz siz olun ne olursa olsun benim düştügüm hataya düşmeyin diktirin ne olur keşkeler keşke geri gelse ah keşkeler :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
mavinilay

maşallah canım benim 40 haftalarıda görürüsün işşallah kardeşim darısı bizlere diyelim serklaj iyi geçtimi ne ilaçlar verdi doktor yazarsan sevinirim :KK17::KK17::KK17::KK17:
elza82
ağlamaktan bir hal oldum. aynı seyler aynı duyguları yaşıyan insan aynı kelimelerle de mi acısını tarif eder. allah bunları yaşamış tüm arkadaşlarımıza ve bize sabır veriyor ve herşey için verecekte. çok güzel yazmışsın. geçmiş olsunn.. herşey de geçmişte kalsın.
canım inan herkez aynı burda yaradan bir daha acı göstermez işşallah hiç kimseye sag saglim alsak yavrularımızı daha ne isteriz demi:KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:tek istedigin ne ben nede burdaki arkadaşlarım üzülmesinler hep sevinelim işşallah :KK49::KK49::KK49:
gamze81
ne yapayım tatlım bugün toplantım vardı yeni geldim... cok zor şeyer atlattık allah bidaha kimseye yaşatmasın ... bizde ev almayı düşünüyoruz ev baktık bir kaçtane ama cok pahalı bakalım birinide fiyatını yarın eşim sorucak hayırlısı bakalım.. evet bende cok kilo aldım :KK59: bundan sonra az yiyicem :KK53: inşallah :KK1: HER ŞEY CANIM İSTİYOR :KK56: aslındadikkat etmek lazım ama dr.larda hamilelikte rejim yapılmaz diyor :44: netcez :26:
kız sabah neriye kayboldun aşk olsun gir göründün bir kayboldun olmuyo he böyle:KK20::KK20::KK20::KK20:insan sabah öpücügünü almadan gidermi:KK1::KK1::KK1::KK1:ye yavyum ye yarasın tosunuma boşver dogumdan sonra veririz kiloları yarım dünyayım tam dünya olurum artık:KK1::KK1::KK1:

gamze81
sinannuray
adet den sonra bujilerle ölçüm yapılıyor ama sen yine dr ara bide ona sor tatlım bilgisi olan arkadaşlarda yazarlar.... teşekkür ederiz listeyi beğendiğine sevindim ... neler yapıyorsun karar verdiniz mi??

kızlar lüften sizde cevap verin :nazar:

elza82
gamze81
akıntım sarı geliyordu hafifde kokuyordu ama yanma yada kaşıntı yoktu ben bebeğimi enfeksiyon yüzünden kaybettiğim için bu konuda dr cok özen gösteriyor evet vajina için verdi ama cok dikkatli kullanmak lazım cok zorlanmamalı ilk kullandığımda kanamam başladı dr kesti 1 ay sonra tektat dan başladı ben korka korka kullandım bide yanında 1 kerelik toz ilaç verdi suyun içine atıyorsun içiyorsun sadece akşamları 2 kere kullandım senin neyin var??
benim 9. haftada çok akıntı ağrı ile rahim 3 cm çıktı. o günden beri 200*2 progestron kullanıyorum. komtrollerde şuan 4 cm çıkıyor. sürekli akıntım oluyor. viaginex diye bri fitil verdi doktor ama içinde yazanlardan dolayı kullanmaktan korkuyorum. akıntım sulu ve krem ama hemen sararıyor. çok hassas bir cildim var aşağıda. ped kullanamıyorum alerji yapıyor. her dakika çamaşırıma bakıyorum. psicik oldum valla. içimde ki ses fitil kullanma diyor.

pasam3405
gamze81
tatlım ben geliyom ssen gidiyorsun ne yapayım :KK59:

canım ozaman şükür kavuşturana diyelim gel sabahki öpücügü şimdi veriyim:KK19::KK19::KK19:bugün ne toplantısı vardı bebem merak ettimde :KK17::KK17::KK17::KK17:
Regrete
Canım ben kapatmışım sen girmişsin görmedim kusura bakma,Jojetcim varmı sende gelişme canım adet oldun mu?.

Şekerim,şekerim diyebilirsin çok sevdimm :)).Canım bebeğini kucağına aldığın anı hayal et o an neler hissedeceğini düşün.Böyle doğurmuşsun 40.haftada mercimeği :nazar::nazar: kocişin ve tüm sevdiklerin yanında hastaneden taburcu oluyorsunuz bu ana inan canım.Ben ne sıkıntılara dayandım ne acılar çektim panik atak sana mı yenilicem de sen başarırsın canım panik atak beyninin sana oynadığı oyun ve sen bu oyunu yenersinn Paşam sana hem inanıyorum hem güveniyorumm şekerimmm :).Ayrıca sana bende hamileyken rüyalar görüyordum saçma sapan normalde görmediğim şeyler bebekle ilgili deil ama bebekle ilgili birkere gördüm oda bebeği kaybetmeden bikaçgün önceydi doğum yapmışım ama bebek bi garip kafası uzun parmakları eksik bi uyandım ohh dedim Allahım gerçek deil.Anneme anlattım saçmalama hamile olduğun içindir dedi neyse sonra bebişim melek oldu.Canım ama sana şunu söyliym hiç kan yoktu ben inanınırım kanın rüyayı bozduğuna ve bende hep öyle olur sen hem yaşadıklarından etkilenip görüyorsun ve kan var tabi Allah bilir .Ama ben inanıyorum canım Allahın izniyle alacaksın kucağına bebişini, sen içini ferah tut stres yapmamaya çalış.Hamişliğinin keyfini çıkar:nazar::nazar::nazar:.Valla canım kocana isim takma konusuna gelince ben kızgın yada küssem hemen değiştiriyorum baş ağrısı :) can sıkıtısı :) ömür törpüsü :) yada sakın açma :) gibi şeyler yazıyorum.Eğer kızgın deilsem ve seviyorsam kocacım ,aşkım vb kelimeler kullanıyorum .Eşim bu yazdıklarımı biliyor küssek barışınca soruyor bu sefer ne yazdın sonra gülüyorrr verdiğim isimleri duyunca :))

Sorduğunuz soruyu tam anlamadım ama eğer HSG(rahim filmi)çektirecekseniz adet bittikten sonra bikaç gün içinde.O süreleri geçmemek gerekiyormuş geçilirse sağlıklı sonuç alınmaya bilirmiş.
canım sın sen canım inan senden çok ama çok elektrik aldım voltaşda aalmışımdır belkim:KK1::KK1::KK1::KK1:
gamze81
adet den sonra bujilerle ölçüm yapılıyor ama sen yine dr ara bide ona sor tatlım bilgisi olan arkadaşlarda yazarlar.... teşekkür ederiz listeyi beğendiğine sevindim ... neler yapıyorsun karar verdiniz mi??

kızlar lüften sizde cevap verin :nazar:
canım ben verdim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:bu arada herkeze iyi günler diliyorum yavru yokken bir bakayım kimler var dedim:KK53::KK53::KK53::KK53:

pasam3405
15-04-11, 16:04
elza82
benim 9. haftada çok akıntı ağrı ile rahim 3 cm çıktı. o günden beri 200*2 progestron kullanıyorum. komtrollerde şuan 4 cm çıkıyor. sürekli akıntım oluyor. viaginex diye bri fitil verdi doktor ama içinde yazanlardan dolayı kullanmaktan korkuyorum. akıntım sulu ve krem ama hemen sararıyor. çok hassas bir cildim var aşağıda. ped kullanamıyorum alerji yapıyor. her dakika çamaşırıma bakıyorum. psicik oldum valla. içimde ki ses fitil kullanma diyor.
canım neden ilaçvermezlerki bu doktorlar :KK19::KK19::KK19:anlamadım gitti ben bile kullandım bebegim 4 gün sonra dogum ettim doktor versede asla kullanmam ilaç ver dicem işşallah bunada gerek kalmaz zorda olsa 3 litre içiyorum güçlü safinazım ben :78::78::78::78::78::78:sende sorsaydın keşke ilaç neden vermiyosunuz diye hep doktorlar bir halt biliyolar zannediyolar ama hiç bir haltta bilmiyolar he:KK20::KK20::KK20::KK20:olan garip bize oluyo ya:KK59::KK59::KK59:

gamze81
elza82
rahim boyun iyi.... bana verdiği ilaçlar pimafucin(fitil) ve monurol (toz bir kerelik) verdi .. ilacın bebeğer zararı yok... sana verdiği ilaçı ben bilmiyorum :26: tek korkucan şey uygularken bebeğe zarar vermemesi dr bana ilk 9 haftalıkken verdi kanamamı actı sonra bıraktık 1 ay 14-15 haftada tekrar başladık korka korka sen şuan kaç haftalıksın ?? ben de ped kullanamadım giddim kumaşcıya papuklu kumaş aldım kendime kücük mendil gibi yaptık onu kullanıyorum 90 da kaynatıyorum cok iyi oluyor tavsiye ederim ...

pasam3405
gamze81
rahim boyun iyi.... bana verdiği ilaçlar pimafucin(fitil) ve monurol (toz bir kerelik) verdi .. ilacın bebeğer zararı yok... sana verdiği ilaçı ben bilmiyorum :26: tek korkucan şey uygularken bebeğe zarar vermemesi dr bana ilk 9 haftalıkken verdi kanamamı actı sonra bıraktık 1 ay 14-15 haftada tekrar başladık korka korka sen şuan kaç haftalıksın ?? ben de ped kullanamadım giddim kumaşcıya papuklu kumaş aldım kendime kücük mendil gibi yaptık onu kullanıyorum 90 da kaynatıyorum cok iyi oluyor tavsiye ederim ...
canım ben tuvalet kagıdı kullanıyorum bir sorun olurmu sence:KK17::KK17::KK17::KK17: birde kuru tutmaya çok dikkat ediyorum ama nedense genede mantar oluyorum yazık bana ya:KK43::KK43::KK43:

elza82
gamze81
güzel fikir bunu mutlaka yapayım. ben haftada 1 kes sirkeli suyla yıkıyorum aşşayı. sadece ağda yaptırabiliyorum. ne jilet ne tüy dökücü. alerjim var onlara da. kucuk bir fitil saadece rahim ağzına koy dediler. ama başlayınca 6 gün mutlaka kullanılacakmış. sabah akşam. kesinlikle yarıda bırakılmaması gerekiyormuş. birde siz kupkuru musunuz. başka kimsede akıntı yokmu. yoksa bu normal mi? benim öncekilerde plesenta priveram vardı. yani sürekli korkunç kanamalarım oluyordu. akıntı varsa bile farketmiyordum. koku falan yok. sulu krem gibi oluyor. bu normal mi yav.

elza82
pasam3405
canım ben tuvalet kagıdı kullanıyorum bir sorun olurmu sence:KK17::KK17::KK17::KK17: birde kuru tutmaya çok dikkat ediyorum ama nedense genede mantar oluyorum yazık bana ya:KK43::KK43::KK43:
ben gün içerisinde 2,3 kez çamaşır değiştiriyorum. siteyi okudukça su içmeyede önem verince lababoya yarım saatte bir gitmek sart oldu. tuvalet kağıdı bence uygun değil. çabuk parçalanıyor. ben selpak marka kullanıyorum ama o bile hamur gibi yamuluyor. havlu pecete daha iyi aslında.