TEST

Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

sofika
18-02-12, 12:02
tuubaaoz
düzelttim sofikacım
Filiz Erin'i de kocaman öptüm..
tesekkur ederim tuubacim :)

chnb
Narmik canım Allah gönlüne göre versin inşallah istediğin gibi tek hamilelik yaşarsın canım...

Sofika Ankaraya dediğin şekilde ulaşım sanırım seni daha az yoracak. İnşallah havalar da iyi gider tez zamanda ulaşır başarıyla geçersin sınavını canım...

İcroc sana özelden mesaj atıyorum canım...
tesekkur ederim canim,insallah amin

efulim46
18-02-12, 14:02
pasam3405
inan okurken göz yaşlarıma hakim olamadım benimde oglum eltim ogluylaydı şimdi doguk günü yapıcaklar bizide çagırdılar ben nasıl gidiyim :KK14::KK14::KK14:onu her gördügümde içimden birşeyler kopuyo allah affetsin bu arada yavrum dursaydı 23 şubatta dogucaktı bir sene olucak vefat edeli keşke dogum gününü kutlasaydım bende ne para ne pul isterim tek hasretim umudum benim ccene köşesinde 3 evladım var yanıyorum kavruluyorum acımı kimse anlamıyo hep boş boş konuşuyolar helede dengesizler beni maffediyo konuşmalarından canımın acısını kimse bilmez insanlar evlatları var diye her gün şükür etmeleri lazım benim elimde hiç yokkiiiiiiiiiiiiii:KK14::KK14::KK14:
senin cvp yazacagını tahmin ediyordm acımız aynı oldugundan burada paylasıyorm cünkü baska yerde anlatamam anlamzlr ne var daha gencsn olur hem hiç olmayn ne yapsn diyolr ya ben zaten hiç olmaynlara cok üzülüyorm ben olmadıgına degl olupta canlı bir bebegi dogurmak zorunda kalmaya dayanamadm olunca kucagına alamadktan sonra sonuc aynı deglmi herhalukarda bizimdee bebegimz olmuyo ve anne degilz evlat hasretyle yanıyorz sonuc aynı ama anlamk istemiyolr asla isyan etmiyorm şükrediyorm rabbimm sesimizi duymak için bizi imtihan ediyor ama yine kuluz aciziz işte üzülüyorz elden ne gelir

chnb
chnb
Efulim canım lütfen yıpratma kendini. İnşallah anne olacaksın Allahın izniyle. Bu duyguların benzerlerini bizler de yaşadık. Ben 6 aylık doğum yaptım oğlumu ve 4 gün yaşadı sütümü verdim sağıp. Aylarca dışarı çıkmak istemedim özellikle benim haftalarımda hamile gördüğümde kendimi bebeğimi koruyamadığımı düşünüp çok ağladım şu anda yine gözlerimden yaşlar dökülüyor. İnşallah cennette yavrularımızyanımızda olacaklar. Şanslıyız aslında .Belki de bu dünyada yaptıklarımız cennete girmemize yetmeyecekti Rabbim bize ödül verdi. Çok üzülmemek lazım kul olarak üzülüyoruz tabi ama yine de bırakmamalıyız kendimizi...

İcroc gönderdim gelmedi mi? Ben arada baktım misafir vardı Regreteye dedim siteye koyacak...
Ben de yazmıştım:))

efulim46
chnb
Efulim canım lütfen yıpratma kendini. İnşallah anne olacaksın Allahın izniyle. Bu duyguların benzerlerini bizler de yaşadık. Ben 6 aylık doğum yaptım oğlumu ve 4 gün yaşadı sütümü verdim sağıp. Aylarca dışarı çıkmak istemedim özellikle benim haftalarımda hamile gördüğümde kendimi bebeğimi koruyamadığımı düşünüp çok ağladım şu anda yine gözlerimden yaşlar dökülüyor. İnşallah cennette yavrularımızyanımızda olacaklar. Şanslıyız aslında .Belki de bu dünyada yaptıklarımız cennete girmemize yetmeyecekti Rabbim bize ödül verdi. Çok üzülmemek lazım kul olarak üzülüyoruz tabi ama yine de bırakmamalıyız kendimizi...

hepimz aynı seyleri yasadıgımz için anlatabiliyorm aglarken biriyle paylasmasam patlıck gibi oluyorm hamile görmeye tahammül edemiyorm üzülüyorm iyiki inançlıyız yoksa dayanamzdk üzüldügm kadarda şükrediyorm rabbim sesimizi duymak için bize bu dertleri verdi insallah yeni bir bebekle acılarımz hafiflr anne olmayı cok istiyorm simdi bana okadar ulasılmz geliyorki belkide verdigi mucizenin kıymetini bilmemizi istiyodr Rabbim verdigin mucizeye şükredecm ve kıymetini verecm hepimize nasip et tekrar AMİN bu arada bizim haber türk cekmiyodu programı seyredemedm netten deneyecm umarım yeternce bilgilenirz

efulim46
chnb
Ben de yazmıştım:))
yok canım zaten senden Allah razı olsn hemen cvp yazıyosn onun cvp verecegine emn olma sebebim o hikayesini bizimle paylasmayı seviyo ya beninde paylastıgımı görür görmz cvp atar dedim ve ben daha kimseyi tanımazken onun hikayesnde cok aglamıstım dogumumdan 2gün snra acım cok tazeykendi ondan cvp atacagına emn oldum cok sagol hemen bütün yazdıklarıma cvp atıyosn ALLAH RAZI OLSN

chnb
efulim46
yok canım zaten senden Allah razı olsn hemen cvp yazıyosn onun cvp verecegine emn olma sebebim o hikayesini bizimle paylasmayı seviyo ya beninde paylastıgımı görür görmz cvp atar dedim ve ben daha kimseyi tanımazken onun hikayesnde cok aglamıstım dogumumdan 2gün snra acım cok tazeykendi ondan cvp atacagına emn oldum cok sagol hemen bütün yazdıklarıma cvp atıyosn ALLAH RAZI OLSN
Rica ederim canım. Regrete bulursa buraya linki gönderecek ben de misafir nedeniyle seyredemedim bir ara baktım yanlızca.

İnşallah bu ay hamile kalırsın. Folik asite başla...

icroc
18-02-12, 15:02
chnb

İcroc gönderdim gelmedi mi? Ben arada baktım misafir vardı Regreteye dedim siteye koyacak...
yok canım gelmedi malesef mesaj

chnb
18-02-12, 15:02
icroc
yok canım gelmedi malesef mesaj

Yeniden gönderiyorum:))

pasam3405
18-02-12, 16:02
efulim46
senin cvp yazacagını tahmin ediyordm acımız aynı oldugundan burada paylasıyorm cünkü baska yerde anlatamam anlamzlr ne var daha gencsn olur hem hiç olmayn ne yapsn diyolr ya ben zaten hiç olmaynlara cok üzülüyorm ben olmadıgına degl olupta canlı bir bebegi dogurmak zorunda kalmaya dayanamadm olunca kucagına alamadktan sonra sonuc aynı deglmi herhalukarda bizimdee bebegimz olmuyo ve anne degilz evlat hasretyle yanıyorz sonuc aynı ama anlamk istemiyolr asla isyan etmiyorm şükrediyorm rabbimm sesimizi duymak için bizi imtihan ediyor ama yine kuluz aciziz işte üzülüyorz elden ne gelir
canım elifim topragım inan acım benim acım bil bende oglumu okadar dememe ragmen rahimi dikmediler bir kanamayla gittim hastaneye cumartesi kanamam oldu rahim kapalı diye dikmediler buaylarda oluyo dediler dinlen :KK53::KK53:inan agrım var kanamam var bizim bir komsunun gelini sırıtaraaktan kız rahatmı durmadınızda kanamn oldu diye günahımı aldı benim :KK14::KK14::KK14:onunla öteki tarafta işşallah görüşücem :KK47:cumartesi kanam oldu doktoru aradık pazartesi gittim muayenesine ded rahim boyu iyi herşey yolunda korkma progestana yenden başla criminol jel kullanıyodum ondan yazdı yoladı eve dedim aydın bey bak dikin yoksa bu oglumda gidicek yok dedi korkma bişey olmucek eve geri yolladı taki salı akşama kanamam çogalana kadar gittim hastaneye baktı dedi kesesi aşagıya inmiş yatısınıveriyorum dogum ediyosun dedi doktor dediki sabah 10 bulmaz dogurman dedi adamın dedigide oldu :KK14::KK14::KK14:elimi karnıma koydum başladım dua etmeye rabbim ne olur burdan sag saglim çıkıyım yemin olsun adını muhammet emin koyucam dedim o akşam tekmeleri hiç bu kadar hissetmemiştim umudum yavrum anne ben gidiyorum ne olur affet dermiş gibi karnımda çırpınızşalrı allahım bir mucize ne olur yalvarırım dedim sonra kaçınılmaz son doktor yolladı eşimi serklaja benim doktor yarı yolda araı doktor gerek kalmadı diye ve oglum umudun bacaklarımın arasına düştü serviste kaynanama dedimki anne bu kıpırdıyomu banamı öyle geliyo elinde bir selpak mendil agzına götürüd yavrum can çekişiyo dedi o an bastım feryadı sesime doktorlar geldi ne olur bişey yapın kurtarım oglumu ben onsuz ne yaparım 7 sene sonra oldu diye baırmamı aglamammı tepinmemi görsen ne olur yaşar küvez getirin dedim nasıl aglıyorum eşim bir yandan aglıyo anne canım acıyo elimden bişey gelmiyo o orda açı çekerken demiş dogum ettim ama doktorlar beni durduramadılar eşim daldı arasına elimi tuıttu yavrum üzülme gene olur dedi nasıl aglıyoruz ikimizde millet aglıyo bir yandan tanımazlar etmezler bizleri :KK14::KK14::KK14:sonra bebegimin kıpırdıyodu küvez dedim koştular tam ben bagırdım koştu biri ve gerek kalmadı dedi düşün bak suyum patladı bebegim karnımda canlıydı doktor bile şaştı allahım bu kadar saat ölürdü ölmemiş dedi sonra dogdu canlıydı ve kötü son herkez geldi hastaneye mahşet yeri gibi oldu telefonlar durmadı öyle böyle degil sütlerim gitti onamı yanayım karnımdaki bebegim gitti onamı vardır herşeyde bir hayır diyorum ama canım acıyo nedense bizim kardeşimin karısı dediki abla sen çok inançlısın inan ben senin çektiklerini çekemezdim dedi rabbim nede sabır vermiş dedi ama bilmedigi bişey var gülüyorum yiyorum ama poliyannacılık oynuyorum diyete girdim ve 10 kilo verdim dahada vericem işşallah bebegime kavuşmak için herşeyi yapıcam şimdi 4 bebege vesile oluyum diyorum ama cesaretim yok 2 tanesini diktirmedim kızda dikildi gene durmadı ya bu sefer gene durmazsa gene canım acır diye çok korkuyorum rabbim birdaha canımızı acıtmasın işşallah allah korusun 4 acıyı kaldıramam hoş 2 oglanı dogurdugumda dayanamam diyodum hoş kızdada dayanamadım çok düşündüm acaba mutfagın canımdan atlasam ölürmüyüm okadar dayanılmaz acı yaşadım düşün şimdi neye güveneyimde vesile olayımmmmmmmya ellerim gene boş kalırsaaaaaaa:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

icroc
18-02-12, 19:02
chnb
Yeniden gönderiyorum:))
aldım canım teşekkürler

sofika
18-02-12, 20:02
pasam yazdiklarni okurken bile insanin ici aciyor,kendi acin kimbilir ne buyuktur,Allah birdaha yasatmasin,hicbirimizi evlatlarimizla sinamasin insallah.Tez zamanda sag saglim ve zamaninda kuzunu kucagina alirsin insallah.

pasam3405
18-02-12, 22:02
sofika
pasam yazdiklarni okurken bile insanin ici aciyor,kendi acin kimbilir ne buyuktur,Allah birdaha yasatmasin,hicbirimizi evlatlarimizla sinamasin insallah.Tez zamanda sag saglim ve zamaninda kuzunu kucagina alirsin insallah.
canım senin yavrun var sımsıkı sarıl hamdolsun rabbim ömür versin yavruma işşallah :KK16::KK16:bana gelincede inan çok zor acımı anca içime girersen göürüsün kızımda kanamam olmadı dogum sancısı oldu diyorum yok canım dikiş var bişey olmaz kendimi teselli ediyorum ama nerde kendimi kandırıyorum ben:KK14::KK14: acile gittim sigortanın doktoru dediki rahim 2 cm açık dikiş var nasıl açılıyo:KK14::KK14: ve dogum haneye girdim suyum patladı ve dedi doktor bebegin bacagı gelmiş nasıl geliyo :KK14::KK14:çok ylvardım adaklarmı adamadım neler neler burdakiler çok iyi biliyo camdan bile bakmadım bebegime bişey olur diye resgrete geldi bana beni görmeye nasıl sevindim geldi diye hediyeler almış tulum getirdi tırtıl almış oyuncak kıızmı dogurdum ve oyuncakta eve gelince gözüme çarptı nasıl agladım teyzesinin aldıgı hediyeyle ne oynayabilicek nede giyebilicek dedim :KK14::KK14::KK14:hasrtaneden çıktım kıız dogurdum 2 gün kaldım kapıdan çıktım eşim kaynanam bindi arabaya ben kaldım öle çöktüm yere arkamda hastane söylendim ey koca sigorta gene yaptınyapacagını gene aldın yavrumu mutlumusun dedim eşim zor soktu arabaya çekiştire çekiştire :KK14::KK14:kurban oluurm paşam yapma dedi yapma gene olur dedi eşim dedim canım gene ellerim boş çıktım ben ne zaman bebegimle çıkıcam dedim durdum :KK14::KK14:odasını hazırladım inan bebek takımlarını ayarladım herşeyi tamamdı dikiş var bebegim ekimde benle dedim ama evdeki hesap çarşıya uymadı anlıcagın işin tuhafi kıızmda 15 numaralı yatak denk geldi dikişte ve dogum ettim 15 numaralı yatak ne agladım gene ömüürüm kıızm gitti beni bıraktı elim karnımda hiç uyumadım agladım agladım agladım:KK14::KK14::KK14::KK14:
şimdi dogurdum ilk aklıma gelen eşime anneme ne dicem ya beni boşarsa ya bebeklerim benim yüüzmden gittiyse kızımı gördüm dünya güzeliydi kurban oluyum dedim senmiydi karnımda tepinen çok kötüyüm çok hastalıgım üstüme geldi panik atak hastasıyım ben psikolojim bozuldu terapiye bile gittim çare olmadı :KK14::KK14::KK14:bazen diyorumki hayat beni çokmu zorluyosun yoksa benmi seni zorluyorum kime inanacagımı bilemiyorum canım sözün bittigi yerdeyim yarama kimse merhem olmuyo kimse beni anlamıyo :KK50::KK50:şimdi gelelim sonuca bende hiç birşye çıkmazsa neden yavrularım beni bırakıp gitti :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:içimdeki fırtınaları kimse görmüyo oglum dursaydı 23 şubatta dogucaktı ama ben 22 eylülde ölüm yıldönümünü kutluyorum ben .çok kötüyüm bir gün geçmiyo aglamadan şimdi doktor diyolar birine gitsem birine gidememki:KK50::KK50::KK50:en çokta serklaj parası zorlucak beni allah bilir nekadar isterki doktor tek emanetim 2 yüzügüm var onuda satsam para etmezki :KK14::KK14::KK14::KK14:panik atagım azdı beni çıkıyourm nefes alamıyorum allahım yardım et kafayı yemiyim biri benim sesimi suysa ne olur allahım bende mutlu oluyum ama nerde çocukta hayal serklajda benim için korkuyorum ya gene giderse ya gene aglarsam ya gene sütlerim boşa giderse rabbim diyorum senden ne para ne pul hiç bir şey istemiyorum benim diyebilecegim saglıklı saatli hayırlı evlatlar nasıip et diyorum ama bu benim son şansım diyorum gene durmazsa bu defteri kapatırım ama korkumdan vesile olamıyorum diyet doktoruna gittim uyguluyorum ve kadın dogumcu kilo ver dedi bende 103 kilodan şuan 93 kilo geliyorum dahada vericem evlatlarım için rabbim yüregimi yakma bende mutlu oluyum rabbim eltimin oglu benim oglumlaydı canım onun oglunu her güördükçe kahroluyorum dogum günü yapıcaklarmış bizleride çagırdılar nasıl gidiyim ayaklarım gitmezki allahın işi eltim hem aman ölürse ölür banane derdi her lafında ben ise üstüne ürkek ceylan gibi titredim ama yetmedi yetemedi ömürüme oda gitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Regrete
chnb
Rica ederim canım. Regrete bulursa buraya linki gönderecek ben de misafir nedeniyle seyredemedim bir ara baktım yanlızca.

Canım,ben bugün izledim ama program henüz nete düşmemiş.Ben arada kontrol ederim ekledikleri an linki paylaşırım.Bu program tükmax da katıldığı programa göre daha bilgilendiriciydi..Ama bizim bilmediğimiz bişeyden bahsetmedi :)) maşallah burda bilgilerimizi paylaşa paylaşa doktor olduk hepimiz :KK1::KK1:..Arkadaşlarımdan birisi düşük vb hamileliğinde bir problem çıkınca şundandır bence diyorum genelde tutuyor :KK1::KK1::KK1::KK1: ..

efulim46
günaydın herkeze bugün günüme aglayarak basladm dün aksam kız kardeslerim yigenimin videosunu gönderdiler kız kardesmle aynı gün evlendk biz onun bebegi var 1yasına gireck nisanda benimse kollarm bombos eger yasasaydı dogumuma 1hafta falan kalmıstı bu videoya bakıp gülerdm ozaman benm oglumun abisi var derdm bunun gibi sevimli olsn diye dua ederdm dogum korkularımı bu kadar sevmli bir oglum olacak diye unuturdm ama şimdiyse göz yaslarına boguldm unutms gibi yapıyorm aglamıyorm kimseye derdimi anlatamıyorm ama okadar zorlanıyorm ki unutmadm unutmıcazda allahım bi an önce unutulmz ama yerini dolduracak bir bebek vesn hepimize gercetn unutmk cok zor dogum yaptıgım ilk günlerde bir sarkı dinlemişti türkünün ihtiyacım var diye bir sakısıydı bilirmisinz bilmem cogunuzada hitap etmez belki ama cok duygusal bir anıma denk gelmişti cok aglamıstm ve kız kardesimi arayıp yigenimin sesini duymak istedm yakınımda olsalar mutlaka gidip yigenimi bagrıma basardm cünkü gercektn o anda bir bebegi kucagıma alıp bagrım basmaya cok ihtiyacm vardı ben bebegimin cinsiyetni bilmiyordm 3kez gittm arkası dönüktü göstermemsti bizde kız sanıyordk erkek oldugunu ögrenince dogumda cok kötü oldm erkek ocugunu cok sevdigim yada istedigimden degil erkek kız ayrımı yapmam ama benim ilk bebegimi evde düsürmütm ve hiç bir sekilde insana benzemiyodu annemlerde kızdır dediler cünkü kız bebek daha gec sekil alırmıs tabi bu eski kadınlarn iddası tıpta böylemi bilmiyorm onun için dogumda da bakmya cesaret etmemstm yine et parcasıdr bişeye tam benzemiyodr dedim doktor bebegn erkek diyince nasıl agladm demkki erkege benzicek kadar sekli olusmus dedim hastahaden cıkarken bir kutunun içideydi küçücktü kucagıma almaya kıyamıcam yavrumu bir kutunun içine layk görmüşlerdi kutuya bakamıyordm bunların hepsı bir rüya olsn irkilerek uyanayım istiyordm cünkü 1saat önce karnımda olan yavrum artık cansz bir şekilde kutudaydı buna hangi anne dayansn eve geldk esim namazı kılıp arkadasıyla gömmeye gidecekti yatak odasına gecip iyice agladm rüya degl hersy gercekti ve ben artık ne hamile nede anneydm ne kadarda boştu hersey sanki onunla hayat bulmustu benligim bütün bosluklar dolmustu şimdiyse yine hersey bostu annemi aradım kadıncagız aglaktn sesi düşmüştü üzülme yavrum o artık melek ve sana şefaat edeck dedi yüzünü bile görmemstm bakayımmı anne dedim dayanamazsn bakma dedi eşime sordum izin vermem bir ömür unutmıcksn dedi zaten bakmayada cesaretm yoktu destek aramş bulamamstm ben banyodayken götürüp gömdülr artık bebegmle ancak ahirette kavusaktım iyiki inancımz var olmasaydı bunlara dayanma gücü bulamazdk eşimde gömerken birkkac kez acıp bakmıs hersyi olusmustu okadar güzeldiki dedi şimdiyse göremedigim bebgimn hayalıyle yasıyorm ve kendimi o bir melek zaten meleklerin seklini bilmiyorsn diye teselli ediyrm evet cok üzülüyorm üzülüyorzda ama dua etmektn baska yapacagımz hiçbir seyimz yok rabbim yeni bir bebekle acımızı hafifletsn amin
Efulim ,canım acını çok iyi anlıyorum hepimiz benzer şeyler yaşadık ama zaman herşeyin ilacı..Ben eskiden burda anne karnında bebebek kaybıyla ilgili bir psikologun yazısını paylaşmıştım..Uzmanlar bunun tam olarak bir ölüm acısı olduğunu ve acının uzun sürebileceğini gerekirse bir doktordan yardım alınması gerektiğini söylemişlerdi..Bende bebeği kaybettikten sonra çıldıracak gibi olmuştum ve en yakın arkadaşımla aynı zamanda hamileydik ilk zamanlar onu görmek istemedim karnını görme düşüncesi beni çıldırtıyordu doğum yaptığında nasıl olacak o bebek ömrüm boyunca bana acı verecek diye düşünüyordum..Sonra bundan kaçmamaya karar verdim olaydan kısa bir süre sonra sürekli görüşmeye devam ettim bebeğine hediye aldım ve doğumuna gittim kişiden kişiye değişir tabi ama bana iyi geldi bebeğimi onunkiyle özdeşleştirmedim..Geçen gün yine geldiler emekliyor gülücükler saçıyor bende ona karşı olan duygu aşırı sevgi içime sokasım geliyor..Tabi herkesin bir kişiliği hayata bakışı var ben kendi şifremi çözdüm kaçsam belki hep dokunacaktı bana o bebek...İnsan bebeğini kaybettiğinde gerçekten çok büyük bir boşluğa düşüyor hemde acı dolu bir boşluk elinden hiçbirşey gelmiyor bebekle gittiğin hastaneden ellerin bomboş dönüyorsun hayal ettiğin herşey yerlebir oluyor ve bu duyguları yaşamayan hiç kimse anlamıyor..Mesela bana en dokunan şey bir daha olur sözüydü ...Ben bir sonrakini değil karnımdakini istiyorum onu çok seviyorum dediğinde sıyırmışsın gibi bakıyorlar suratına ama bunun ne demek olduğunu burdaki herkes çok iyi anlar..Ama zamanla gerçekten yeni bir bebek istemeye hayal etmeye başlarken buluyor insan kendini ..zaman gerçekten ilaç İnşallah sende zamanla kendini çok daha iyi hissedip geleceğe umutla bakacaksın..Allah hakkımızda hayırlısını versin İnşallah..
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

chnb
Regrete
Canım,ben bugün izledim ama program henüz nete düşmemiş.Ben arada kontrol ederim ekledikleri an linki paylaşırım.Bu program tükmax da katıldığı programa göre daha bilgilendiriciydi..Ama bizim bilmediğimiz bişeyden bahsetmedi :)) maşallah burda bilgilerimizi paylaşa paylaşa doktor olduk hepimiz :KK1::KK1:..Arkadaşlarımdan birisi düşük vb hamileliğinde bir problem çıkınca şundandır bence diyorum genelde tutuyor :KK1::KK1::KK1::KK1: ..
:
Sağ ol canım benim. Ben biraz baktım 3-4 dakika çay doldururken.:KK1: Linki paylaşırsan sevinirim ama seyrettiğim kısımlar evet bildiğimiz şeylerdi. Dediğin gibi bir ilaç yetkimiz ve operasyon yetkimiz yok değil mi?:KK1::KK1::KK1:

Regrete
Fadik,canım inşallah hep böyle güzel haberler ver bize 41 kere maşallah size:nazar::nazar::nazar:..Kocaman öpüyorumm

Paşam,canım :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: testlerin ne zaman çıkacak?Zayıflama nasıl gidiyor :KK8::KK8:..

Sofika,ilaçları sormuşsun benim çevremde bir çok hamile elevit kullanıyor hamileler için çok güzel bir multi vitamin..Hamileliğin başından sonuna kadar kullanılıyor hatta bazıları doğumdan sonra 3-4 ay daha kullanıyorlar ..

chnb
Yaren nasılsın? Yaz bir merak ettim seni.........................

Regrete
18-02-12, 23:02
chnb
Sağ ol canım benim. Ben biraz baktım 3-4 dakika çay doldururken.:KK1: Linki paylaşırsan sevinirim ama seyrettiğim kısımlar evet bildiğimiz şeylerdi. Dediğin gibi bir ilaç yetkimiz ve operasyon yetkimiz yok değil mi?:KK1::KK1::KK1:
Evet canım aynen :KK9::KK9::KK9::KK9:..Öyle doktor hikayeleri biliyoruzki burda onlardan daha bilgili olduğumuz kesin...

yaren58
chnb
Yaren nasılsın? Yaz bir merak ettim seni.........................
çok şükür iyiyim canım, kızımda iyi , sizleri merak ettim bir bakayım dedim kızlar ne yapıyor..:))

yaren58
chnbcim nasılsın , moralin nasıl?

sofika
19-02-12, 07:02
Regrete
Fadik,canım inşallah hep böyle güzel haberler ver bize 41 kere maşallah size:nazar::nazar::nazar:..Kocaman öpüyorumm

Paşam,canım :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: testlerin ne zaman çıkacak?Zayıflama nasıl gidiyor :KK8::KK8:..

Sofika,ilaçları sormuşsun benim çevremde bir çok hamile elevit kullanıyor hamileler için çok güzel bir multi vitamin..Hamileliğin başından sonuna kadar kullanılıyor hatta bazıları doğumdan sonra 3-4 ay daha kullanıyorlar ..

tesekkur ederim regrete,bu hafta bir vitamin alip kullanmaya basliycam,elevit olabilir

sofika
pasam acin cok buyuk,insallah mukafatin da buyuk olacak.ben de cok zorlu ve uzun bir surecin sonunda kizima kavustum cok sukur ve ona baktigim her an inan ki sukrediyorum Allah'ima onu bana bagisladigi icin.simdi cok sukur bir yavrum daha var icimde ve onu da sag saglim alabilmek icin kucagima her an dua ediyorum Allah'ima,Allah acilarini gostemesin insallah.Allahim sana ve butun isteyenlere de versin insallah,dualarim hep hepimiz icin.

efulim46
chnb

haklısn folik asite baslamam lazım doktora gitmedn alabilirmiyim yani recetesz veriyolrdr herhalde bir tuhaf oldum şimdi folik asite baslamk sanki hamileligi kafaya daha cok koymak gibi geliyo bana bu ayda tutmzsa üzülürm gercektn aman yaaa napim taktiri ilahi hersey ben üzülsemde olacagına varıyo zaten hayırısı linkide paylasırsa arkadaslr cok iyi olacak cok güvendiginz için bu doktora bilgilernden faydalanmk istiyorm aslında

efulim46
19-02-12, 08:02
pasam3405
canım elifim topragım inan acım benim acım bil bende oglumu okadar dememe ragmen rahimi dikmediler bir kanamayla gittim hastaneye cumartesi kanamam oldu rahim kapalı diye dikmediler buaylarda oluyo dediler dinlen :KK53::KK53:inan agrım var kanamam var bizim bir komsunun gelini sırıtaraaktan kız rahatmı durmadınızda kanamn oldu diye günahımı aldı benim :KK14::KK14::KK14:onunla öteki tarafta işşallah görüşücem :KK47:cumartesi kanam oldu doktoru aradık pazartesi gittim muayenesine ded rahim boyu iyi herşey yolunda korkma progestana yenden başla criminol jel kullanıyodum ondan yazdı yoladı eve dedim aydın bey bak dikin yoksa bu oglumda gidicek yok dedi korkma bişey olmucek eve geri yolladı taki salı akşama kanamam çogalana kadar gittim hastaneye baktı dedi kesesi aşagıya inmiş yatısınıveriyorum dogum ediyosun dedi doktor dediki sabah 10 bulmaz dogurman dedi adamın dedigide oldu :KK14::KK14::KK14:elimi karnıma koydum başladım dua etmeye rabbim ne olur burdan sag saglim çıkıyım yemin olsun adını muhammet emin koyucam dedim o akşam tekmeleri hiç bu kadar hissetmemiştim umudum yavrum anne ben gidiyorum ne olur affet dermiş gibi karnımda çırpınızşalrı allahım bir mucize ne olur yalvarırım dedim sonra kaçınılmaz son doktor yolladı eşimi serklaja benim doktor yarı yolda araı doktor gerek kalmadı diye ve oglum umudun bacaklarımın arasına düştü serviste kaynanama dedimki anne bu kıpırdıyomu banamı öyle geliyo elinde bir selpak mendil agzına götürüd yavrum can çekişiyo dedi o an bastım feryadı sesime doktorlar geldi ne olur bişey yapın kurtarım oglumu ben onsuz ne yaparım 7 sene sonra oldu diye baırmamı aglamammı tepinmemi görsen ne olur yaşar küvez getirin dedim nasıl aglıyorum eşim bir yandan aglıyo anne canım acıyo elimden bişey gelmiyo o orda açı çekerken demiş dogum ettim ama doktorlar beni durduramadılar eşim daldı arasına elimi tuıttu yavrum üzülme gene olur dedi nasıl aglıyoruz ikimizde millet aglıyo bir yandan tanımazlar etmezler bizleri :KK14::KK14::KK14:sonra bebegimin kıpırdıyodu küvez dedim koştular tam ben bagırdım koştu biri ve gerek kalmadı dedi düşün bak suyum patladı bebegim karnımda canlıydı doktor bile şaştı allahım bu kadar saat ölürdü ölmemiş dedi sonra dogdu canlıydı ve kötü son herkez geldi hastaneye mahşet yeri gibi oldu telefonlar durmadı öyle böyle degil sütlerim gitti onamı yanayım karnımdaki bebegim gitti onamı vardır herşeyde bir hayır diyorum ama canım acıyo nedense bizim kardeşimin karısı dediki abla sen çok inançlısın inan ben senin çektiklerini çekemezdim dedi rabbim nede sabır vermiş dedi ama bilmedigi bişey var gülüyorum yiyorum ama poliyannacılık oynuyorum diyete girdim ve 10 kilo verdim dahada vericem işşallah bebegime kavuşmak için herşeyi yapıcam şimdi 4 bebege vesile oluyum diyorum ama cesaretim yok 2 tanesini diktirmedim kızda dikildi gene durmadı ya bu sefer gene durmazsa gene canım acır diye çok korkuyorum rabbim birdaha canımızı acıtmasın işşallah allah korusun 4 acıyı kaldıramam hoş 2 oglanı dogurdugumda dayanamam diyodum hoş kızdada dayanamadım çok düşündüm acaba mutfagın canımdan atlasam ölürmüyüm okadar dayanılmaz acı yaşadım düşün şimdi neye güveneyimde vesile olayımmmmmmmya ellerim gene boş kalırsaaaaaaa:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
acılarımz bir zaten ancak burada paylasabiliyorm baska kimse anlamıyo yanlış anlamadıysam 23eylülde dogurmusun aslında 23subatta dogacakmışın yanlış mı anladım eger dogruysa tarihlerimz aynı biliyomusun bende 22 eylülde erken dogum yaptım aslında subatın 26sında yapacaktım 3gün varmiş aramzda bukadar tevafuk olr acımz ve yas günümz aynı yanı rabbim sabır versn ne diyim acını okdar iyi anlıyorm ki yasadk cünkü bilirz rabbime sıgınmaktn baskada caremz yok dua edecz ve yeni bir bebek ümidyle ayakta kalacz umutlarımz olmasa yasayamayızki zaten rabbim bir daha yastmasn hiçbirimize insaallah

efulim46
19-02-12, 08:02
Regrete

Efulim ,canım acını çok iyi anlıyorum hepimiz benzer şeyler yaşadık ama zaman herşeyin ilacı..Ben eskiden burda anne karnında bebebek kaybıyla ilgili bir psikologun yazısını paylaşmıştım..Uzmanlar bunun tam olarak bir ölüm acısı olduğunu ve acının uzun sürebileceğini gerekirse bir doktordan yardım alınması gerektiğini söylemişlerdi..Bende bebeği kaybettikten sonra çıldıracak gibi olmuştum ve en yakın arkadaşımla aynı zamanda hamileydik ilk zamanlar onu görmek istemedim karnını görme düşüncesi beni çıldırtıyordu doğum yaptığında nasıl olacak o bebek ömrüm boyunca bana acı verecek diye düşünüyordum..Sonra bundan kaçmamaya karar verdim olaydan kısa bir süre sonra sürekli görüşmeye devam ettim bebeğine hediye aldım ve doğumuna gittim kişiden kişiye değişir tabi ama bana iyi geldi bebeğimi onunkiyle özdeşleştirmedim..Geçen gün yine geldiler emekliyor gülücükler saçıyor bende ona karşı olan duygu aşırı sevgi içime sokasım geliyor..Tabi herkesin bir kişiliği hayata bakışı var ben kendi şifremi çözdüm kaçsam belki hep dokunacaktı bana o bebek...İnsan bebeğini kaybettiğinde gerçekten çok büyük bir boşluğa düşüyor hemde acı dolu bir boşluk elinden hiçbirşey gelmiyor bebekle gittiğin hastaneden ellerin bomboş dönüyorsun hayal ettiğin herşey yerlebir oluyor ve bu duyguları yaşamayan hiç kimse anlamıyor..Mesela bana en dokunan şey bir daha olur sözüydü ...Ben bir sonrakini değil karnımdakini istiyorum onu çok seviyorum dediğinde sıyırmışsın gibi bakıyorlar suratına ama bunun ne demek olduğunu burdaki herkes çok iyi anlar..Ama zamanla gerçekten yeni bir bebek istemeye hayal etmeye başlarken buluyor insan kendini ..zaman gerçekten ilaç İnşallah sende zamanla kendini çok daha iyi hissedip geleceğe umutla bakacaksın..Allah hakkımızda hayırlısını versin İnşallah..
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Allah razı olsn arkadaslr acımı paylastıgınızı bildigim için paylasıyorm paylasmasm cok kötü oluyorm acılaarının üstüne gitmekle en iyisini yapmışın ama ben okadar cesur degilim. degil benmle hamile kalanlara suan bile hamile görmye dayanamıyorm bugün eşimin ögretmen arkadaslarından biri hamilelik fotolarını paylasmıs facede ne kadarda mutluydu ona bile tahammül edemedm insanlr ne kadrda umutlu bebekleri olacagından dedim bizim sanki öyle bir sansımz yok hamile bile olsam bundan sonra degil fotograf paylasmk kimseye söyleyemem galiba cünkü hiçbirseyn garantisi yok bizim gözümzde hani kadınlr üzülr ya kilo aldıklarına ben tam tersi karnımı kocaman oldugunu görmek istiyorm hep hayallerm yarım kaldıgından hani şu karnını gere gere yürüyenler varya bende onllardn oolmk istiyorm rabbim hepimize nasip etsn insaallah. ya aramızda birisi vardı saglık sigortası yaptırmıstı 5 ay beklemesi gerekiyodu kmdi ben hatırlayamadm dogumyapıgımz tarih aynıydı cünkü merak ettmde sen degildn galiba arkadasım?

sofika
19-02-12, 10:02
efulim46
haklısn folik asite baslamam lazım doktora gitmedn alabilirmiyim yani recetesz veriyolrdr herhalde bir tuhaf oldum şimdi folik asite baslamk sanki hamileligi kafaya daha cok koymak gibi geliyo bana bu ayda tutmzsa üzülürm gercektn aman yaaa napim taktiri ilahi hersey ben üzülsemde olacagına varıyo zaten hayırısı linkide paylasırsa arkadaslr cok iyi olacak cok güvendiginz için bu doktora bilgilernden faydalanmk istiyorm aslında
efulim sen yine de eger korunmuyorsan folik aside basla mutlaka,bunu kendini hamilelige sartlamak gibi dusunme.Aslinda dogurganlik caginda olan kadinlarin surekli kullanmalari gerekiyor folik asidi,yakin bir gebelik plani olsun yada olmasin her ihtimale karsi yani.Yasadiginiz acilar buyuk,dilerim mukafatiniz da buyuk olur.Allah oyle mutluluklar yasatsin ki gecmis butun uzuntuleri unuttursun insallah.Allah'a emanetiz.

pasam3405
19-02-12, 10:02
Regrete

canım çok şükür kilolar gidiyo :KK53::KK53:10 kilo verdim elhamdurrillah testede gelince aradım herzamanki gibi 2 hafta sonra ara dediler:KK47::KK47:azimliyim 27 şubatta bir daha arıcem kadınada kızdım 23 eylülde alıcaktım sonuçları dedim sizin yüzünüzden kadın dogum dokoruna gidemiyourm dedim işşallah 2 hafta sonra ara diye gene demezler yoksa ıldırıcım katil olucim he:KK47::KK47::KK47:
sofika
pasam acin cok buyuk,insallah mukafatin da buyuk olacak.ben de cok zorlu ve uzun bir surecin sonunda kizima kavustum cok sukur ve ona baktigim her an inan ki sukrediyorum Allah'ima onu bana bagisladigi icin.simdi cok sukur bir yavrum daha var icimde ve onu da sag saglim alabilmek icin kucagima her an dua ediyorum Allah'ima,Allah acilarini gostemesin insallah.Allahim sana ve butun isteyenlere de versin insallah,dualarim hep hepimiz icin.
canım sen başarmısın işşallah bende başarırım :KK14::KK14:allah affetsin ama umudum yok bana burda annelik yok galiba:KK50::KK50:allahım hayırlısını versin işşallah ocakta korunmayı bırakmam lazımdı ama bırakamıyorum hem test sonuçlarım çıkmadı hemde korkuyorum ben ne zaman yesile oluyum korkuyorum :18::18:
efulim46
acılarımz bir zaten ancak burada paylasabiliyorm baska kimse anlamıyo yanlış anlamadıysam 23eylülde dogurmusun aslında 23subatta dogacakmışın yanlış mı anladım eger dogruysa tarihlerimz aynı biliyomusun bende 22 eylülde erken dogum yaptım aslında subatın 26sında yapacaktım 3gün varmiş aramzda bukadar tevafuk olr acımz ve yas günümz aynı yanı rabbim sabır versn ne diyim acını okdar iyi anlıyorm ki yasadk cünkü bilirz rabbime sıgınmaktn baskada caremz yok dua edecz ve yeni bir bebek ümidyle ayakta kalacz umutlarımz olmasa yasayamayızki zaten rabbim bir daha yastmasn hiçbirimize insaallah
canım son adet tarihim 16 mayıstı oglumu dursaydı 23 şubatta dogum edicektim ama 22 eylülde ettim :KK14::KK14::KK14:sonra ocakta vesile oldum o ay hamile kaldım kızımıda 29 haziranda dogurdum yani bu sene :KK14::KK14:kardeşim evlendi haziranda hanımı 33 haftalık hamile onunkide erkek işşallah ona annelik yaparım ama kendi evladım gibi olmazki:KK14::KK14:geçen bir tane kıyafet aldım ogşuma mimmacım masmavi okadar tatlıki işşallah kendi evledim olurda onada alırım okadar kıyafetler varki sorma öyle bekliyo sandıkta nasip olurmu acaba kullanması ne dersin :KK14::KK14:doktora gittigimde dediki hep aynı teknikle dikiliyo dedi boş bıoşuna para verme dedi bana inan bana 2 doktora güveniyourm tabi önce yaradanıma allahım hakkımızda hayırlısını versin :KK16::KK16::KK16::KK16:tek umudum yaradan geçen kandilde dua ederken dedimki ellerimi açaraktan RABBİM BENİM GİBİ GARİPLERİ ANNE YAP SAGLIKLI SAATHLİ EVLATLAR HAYIRLISINDAN VER DEDİM BAN DESENKİ KULUM NE İSTİYOSUN DİYE DERSEN DERİMKİ RABBİM TEKEDE RAZIYIM ELİ AYAGI SAGLIKLI SAATLİ EVLATLAR VER KIZ ERKEK FARKETMEZ SAGLIKLI OLSUNDA DEDİM AMA DERSENKİ DEDİM KULUM DAHA İSTE RAHİMİMİN TAŞIYABİLİCEGİNİ EMİN OLURSAMDARABBİM BİR KIZ BİR ERKEK NASİP ET DEDİM BİR SEFERDE ÇIKSIN KİMSEYE MUHTAÇ OLMUYUM DEDİM AMA ZORLANMICAKSAM TAŞIYABİLECEGİNİ BİLEBİLİRSEM DEDİM 9 AY YATMAYA RAZIYIM DEDİM TEKEDE RAZIYIM ALLAH BİLİYO BİR KIZ BİR ERKEK OLSA RAHİMİM TAŞIYABİLSE YARADAN İSTEDİKTEN SONRA TAŞIR MUCİZE NASİP EDER ACILARIM DİNER BİRİNİ ALIR BİRİNİ BIRAKIRIM HAYALİ BİLE GÜZEL:KK16::KK16::KK16:EN AZINDAN BİR SEFERDE MİLLETE EZİYET OLURUM EŞİM BİLE GEBEYKEN HERŞEYİMİ YAPTI ALLAH VAR BAN HİZMET ETTİ DİYE ÇOK AGLADIM SENARYOLAR DEGİŞTİ ANLICAGIN ODA KIZARDI YAVRUM SEN BİZİM BEBEGİMİZİ TAŞIYOSUN BEN SANA BAKMAZMIYIM DEDİ ALLAH RAZI OLSUN BANA BAKANLARDAN BENLE AGLAYIM ARKADAŞ OLANLARDAN ONLAR KENDİLERİNİ BİLİYOLAR:KK17::KK17::KK17:NE VERRİRSE RABBİM HAYIRLISINI VERSİN İŞŞALLAH AMİN ----------

efulim46
19-02-12, 12:02
sofika
efulim sen yine de eger korunmuyorsan folik aside basla mutlaka,bunu kendini hamilelige sartlamak gibi dusunme.Aslinda dogurganlik caginda olan kadinlarin surekli kullanmalari gerekiyor folik asidi,yakin bir gebelik plani olsun yada olmasin her ihtimale karsi yani.Yasadiginiz acilar buyuk,dilerim mukafatiniz da buyuk olur.Allah oyle mutluluklar yasatsin ki gecmis butun uzuntuleri unuttursun insallah.Allah'a emanetiz.
haklısın arkadasım olsada olmasada almak lazımda işte birz duygusal düşünüyorm herhalde pazartesi baslayayım bari zaten adetmde bugün bitti rabbim bu acıların mükafatını öteki tarafta vereck buna inandıgımz için ayaktayız dualarada cok ihtiyacımz var müminin mümin kardesine ettigi dua kabul olrmus dualrda bulusalım insaallah

efulim46
PAŞAM arkadasım acını anlıyorm seninki gecen sene oldu sanırm ama tarih aynı son adet günüm 22mayıstı seninki benmkindn 1hafta büyükmüş 26subatta dogum yapmam lazımdı 22eylülde dogum yaptm yas günümz aynı inaallah bebegn olur ümitsz olma dert veren allah dermanınıda veriri nsaallah ümidimzde olmasa nasıl yasarız sende aldıgn kıyafetlri bebegine giydirisn rabbim herseyn hayırlısını versn bundada vardr bir hayır biz kuluz dua etmekle yükümlüyüz herseyn hayırlısıı sonuclr temzcıkarda insaallah rabbim böyle istems der tekrar denersn sen kul olarak elinden geleni yap gerisi rabbime kalmıs sabrımz sınanıyo bu imtihanı gecmemz lazım

chnb
efulim46
Reçetesiz alınabiliyor canım. Folbiol kullanıyorum ben. Elevit pronatal da iyi. Bunları 2 güvendiğim dr vermişti...

efulim46
Allah razı olsn arkadaslr acımı paylastıgınızı bildigim için paylasıyorm paylasmasm cok kötü oluyorm acılaarının üstüne gitmekle en iyisini yapmışın ama ben okadar cesur degilim. degil benmle hamile kalanlara suan bile hamile görmye dayanamıyorm bugün eşimin ögretmen arkadaslarından biri hamilelik fotolarını paylasmıs facede ne kadarda mutluydu ona bile tahammül edemedm insanlr ne kadrda umutlu bebekleri olacagından dedim bizim sanki öyle bir sansımz yok hamile bile olsam bundan sonra degil fotograf paylasmk kimseye söyleyemem galiba cünkü hiçbirseyn garantisi yok bizim gözümzde hani kadınlr üzülr ya kilo aldıklarına ben tam tersi karnımı kocaman oldugunu görmek istiyorm hep hayallerm yarım kaldıgından hani şu karnını gere gere yürüyenler varya bende onllardn oolmk istiyorm rabbim hepimize nasip etsn insaallah. ya aramızda birisi vardı saglık sigortası yaptırmıstı 5 ay beklemesi gerekiyodu kmdi ben hatırlayamadm dogumyapıgımz tarih aynıydı cünkü merak ettmde sen degildn galiba arkadasım?
Canım bu süreçleri birçoğumuz yaşadık kimimiz erken atlattık kimimizin daha uzun sürdü atlatması. İnşallah en kısa zamanda sağlıkla hamile olursun biraz hafifler acıların...

chnb
Efulim Eylülgülü idi 5 ayı bekleyen. Gerçi ben de yaptırdım 2 ay oldu. Ama beklemiyorum ben şu an korunmuyoruz ama bu ay sanki yumurtlamadım pek ihtimal vermiyorum...

Duyaydın nasılsın seyrettn mi? Hiç gelişmeleri de yazmıyorsun? Sen ne zaman düşünüyorsun?

eylulgulu
19-02-12, 19:02
efulim46
canım burda sigorta bekleyen bi benim sanırm elimden takvim düşmüyor beklemekte zor ama az kaldı 1 ay sonra süre doluyor ben 15 ekimde kaybettim kızımı zor bir süreçten geciyoruz benim abimin eşi hamileydi aramızda 2 ay vardı dogurdu üstelik kız bende diyordum nasıl dayanacam nasıl bakıcam başta zor oldu ama şimdi alıştım üstesinden geldim kucağma alıp seviyorum bile sonuçta o benim yeğenim ve hayatmdan cıkartamam birde arkadaşım vardı aramızda 5 gun vardı yani nerdeyse hergün telde konuşurduk birbirimizn hamileliğni takip ederdik ilk günler onunla konuşmak bile istemiyordum görmeye tahammül edemem sanıyordum ama onuda aştım hatta gecenlerde eve davet ettim canım yanmadımı yandı ama kaçmaya devam etsem canım daha çok yanardı yapacak bişey yok gideni geri getiremiyorsun belki gelecekleri kurtarabilirz ama 10 tane çocugm olsa bunun acısını unutcağmı sanmıyorum çok zor ateş düştüğ yeri yakıyor Allah hepimize çok çok sabır versin

eylulgulu
19-02-12, 20:02
efulim46
canım bir an evvel başla reçetesiz satılır ben folicplus kullanıyorum gecen ay doktorda kontrolüm vardı dedimki folik asite başlayayım mı?bana niye bıraktın ki dedi birde coraspin yazdı bana kansulandırıcı sonra biraz araştırıdm normalde gebe kalmadan 3 ay önce folik asite başlanamsı gerekir öle düşünme folik asite başlamak hamilelik planlamak hepimizin isteğide o zaten

duyaydin
19-02-12, 20:02
chnb
Efulim Eylülgülü idi 5 ayı bekleyen. Gerçi ben de yaptırdım 2 ay oldu. Ama beklemiyorum ben şu an korunmuyoruz ama bu ay sanki yumurtlamadım pek ihtimal vermiyorum...

Duyaydın nasılsın seyrettn mi? Hiç gelişmeleri de yazmıyorsun? Sen ne zaman düşünüyorsun?

Canım ben unutmuşum programı sabah 12.30 a doğru bakabilme şansımız oldu ama hemen bitti program tekrarlayan düşükleri anlatıyordu ancak konunun tam göbeğinden başladım dinlemeye ve hemen bitti program,soru yazıp gönderdik eşimle mail adresi yazmışlar sorular için diye ama soru almadılar belki program başında almışlardır velhasıl ben de izledim sayılmaz :KK43: Gelişmeler ben de paşam gibi gitsin kilolar modunda erimeye çalışıyorum :) mayıs haziran gibi Allah nasip ederse o zaman korunmayı bırakıcam bi de bu aralar ders çalışıyorum anadolu liseleri fen liseleri vs öğretmen alımı olacakmış sınav 10 martta eğitim bilimleri ve inkılap çalışıyorum benim branşım bilgisayar ilköğretimde kalkıyor yavaş yavaş anadolu lisesinde çalışmak daha faydalı olur diye düşünüyorum insan kendine yeni uğraşlar bulunca bi nebze unutuyor bebeği.

Benim yanımda da bilen bilmeyen bebek fotosu gösteriyor,ördüğü örgüyü gösteriyor,hamile arkadaşını anlatıyor falan filan takmıyormuş gibi görünüyorum taktığını belli ettiğinde bi arkadaş yazmışya deliymişsin gibi bakıyorlar sanki ne varki yok artık çok abarttın dercesine! ama ne anlayabilirler ki,ben de diyorum ki kınayanın Allah başına versin de öğrensin..

Sen napıyorsun?Korumuyorsunuz dimi? inşallah senden de güzel haberler gelir,ben okuyorum çıkıyorum çoğunlukla,eklemek istersem birşeyler yazıyorum işte ama burası alışkanlık yapıyormuş insanda,merak ediyorum herkesi :) hergün bi açıp bakmadan olmuyor :KK1:

chnb
19-02-12, 21:02
eylulgulu
canım burda sigorta bekleyen bi benim sanırm elimden takvim düşmüyor beklemekte zor ama az kaldı 1 ay sonra süre doluyor ben 15 ekimde kaybettim kızımı zor bir süreçten geciyoruz benim abimin eşi hamileydi aramızda 2 ay vardı dogurdu üstelik kız bende diyordum nasıl dayanacam nasıl bakıcam başta zor oldu ama şimdi alıştım üstesinden geldim kucağma alıp seviyorum bile sonuçta o benim yeğenim ve hayatmdan cıkartamam birde arkadaşım vardı aramızda 5 gun vardı yani nerdeyse hergün telde konuşurduk birbirimizn hamileliğni takip ederdik ilk günler onunla konuşmak bile istemiyordum görmeye tahammül edemem sanıyordum ama onuda aştım hatta gecenlerde eve davet ettim canım yanmadımı yandı ama kaçmaya devam etsem canım daha çok yanardı yapacak bişey yok gideni geri getiremiyorsun belki gelecekleri kurtarabilirz ama 10 tane çocugm olsa bunun acısını unutcağmı sanmıyorum çok zor ateş düştüğ yeri yakıyor Allah hepimize çok çok sabır versin
Canım az kalmış ne güzel. Biz de yaptırdık 2 ay oldu ama ben korunmuyorum 3 ay beklemiyorum amh değerim düşük eşimin sperm hızı az. Boş yere ertelemek istemiyorum olursaolur modundayım. Evet, 10 tane olsa da unutulmuyor. Kayınvalidemden biliyorum. Eşimler 9 kardeş. 2 tane de doğduktan sonra vefat etmişler. Kadın 80 yaşında hala anlatınca gözleri dolar. Beni de bu yüzden anlıyor ...

duyaydin
Canım ben unutmuşum programı sabah 12.30 a doğru bakabilme şansımız oldu ama hemen bitti program tekrarlayan düşükleri anlatıyordu ancak konunun tam göbeğinden başladım dinlemeye ve hemen bitti program,soru yazıp gönderdik eşimle mail adresi yazmışlar sorular için diye ama soru almadılar belki program başında almışlardır velhasıl ben de izledim sayılmaz :KK43: Gelişmeler ben de paşam gibi gitsin kilolar modunda erimeye çalışıyorum :) mayıs haziran gibi Allah nasip ederse o zaman korunmayı bırakıcam bi de bu aralar ders çalışıyorum anadolu liseleri fen liseleri vs öğretmen alımı olacakmış sınav 10 martta eğitim bilimleri ve inkılap çalışıyorum benim branşım bilgisayar ilköğretimde kalkıyor yavaş yavaş anadolu lisesinde çalışmak daha faydalı olur diye düşünüyorum insan kendine yeni uğraşlar bulunca bi nebze unutuyor bebeği.

Benim yanımda da bilen bilmeyen bebek fotosu gösteriyor,ördüğü örgüyü gösteriyor,hamile arkadaşını anlatıyor falan filan takmıyormuş gibi görünüyorum taktığını belli ettiğinde bi arkadaş yazmışya deliymişsin gibi bakıyorlar sanki ne varki yok artık çok abarttın dercesine! ama ne anlayabilirler ki,ben de diyorum ki kınayanın Allah başına versin de öğrensin..

Sen napıyorsun?Korumuyorsunuz dimi? inşallah senden de güzel haberler gelir,ben okuyorum çıkıyorum çoğunlukla,eklemek istersem birşeyler yazıyorum işte ama burası alışkanlık yapıyormuş insanda,merak ediyorum herkesi :) hergün bi açıp bakmadan olmuyor :KK1:
Canım zaman geçirmek için iyi olmuş. Ben Anadolu Lisesindeyim Allahtan. Ben de azıcık seyrettim. Umutsuz Ev Kadınlarına bakıyordum. Zeliş hamile çıkarıyor. Benm de aynı öyleydim. Aklıma gelince özlemişim o günlerimi dedim ki her gün 16 hafta dolsa da bulantım bitse derdim. Sen şimdiiçin yandı diye öyle dedin o insanlara. Ama yine de düşmanlarımızı bile Allah evladıyla sınamasın. Onlar da bizi anlamıyorlardır. Düşün acaba bizler kimleri kırmışızdır yarasına basmışızdır bilmeden. Başlarından geçmediği için anlamıyorlardır. Keşke düşünceli olabilseler....

Mayıstan sonra alırız inşallah güzel haberler...

Fadik
19-02-12, 22:02
sofika
kizlar ben de dun doktora gittim,sonuclarimi doktorla gorusmek icin.Smear,kan ve idrar hepsi cok sukur iyi cikti,ikili test icin 10 gun sonrasina randevu aldim ama o gun istedigim doktorla degil kim poliklinitke olursa onunla test sonucu gorusebilecegim.bu zaten muhim degil benim icin ama serklajimi kim yapacak hala emin olamiyorum,Istedigim doktor yapmam demedi ama kesin olarak da anlasmadik,ustelik dun gittigimde de ogrencileri yanindaydi soramadim bir daha.canim sikildi aslinda ama sonra da en kotu ihtimal son anda ben yapmam derse artik hocalardan birine ozelde yaptiririm diye dusundum,sonucta her iste de bir hayir vardir.Ama bu doktor da cok icime yatti,bakalim bir dahaki gorusmede kesinlestirebilecek miyiz serklaj konusunu.onun disinda benim uzun suredir hazirlandigim ve yilda sadece 1 defa yapilan bir sinava ankarada girmem gerekiyor,sinav 11 martta ve ben tam o tarihte 14 haftalik olucam Allah kismet ederse.Doktora sordum nasil olabilir diye,git gel oyle yapalim dedi,normalde 12-13 haftalarda dusunuyordu.umarim bir sorun olmaz ve hayirlisiyla en hayirli ellere yaptiririm serklajimi.Ilginc olan bana hala folik asidine devam et dedi,ben baska bir ilac kullanmiyorum diyince de baska bir ilaca da gerek yok zaten dedi,acaba vitamin alsam mi yine de diye dusnuyorum,siz hangi vitamini kullaniyorsunuz yardimci olsaniz bana cunku cok iyi beslenemiyorum ben bu aralar.
sonuçların iyi çıkmasına sevindim canım inş ikilide sorunsuz geçer...
dikiş için de hakkında hayırlısı nasılsa öyle olsun....
dikişten sonra yolculuk daha riskli olur tapi en iyisi dikiş öncesi....
ama canım 12. haftadan sonra ankaraya gitmeden bir rahim ağzını ölçtürsen iyi olur....
erken haftalarda kısalma olacağını sanmam da yinede temkinini al...

ilk 3 ay pek vitamin gerekmez ama beslenme yönünden için rahat değilse şimdiden elevit kullanabilirsin...
canım birde sana önerecekler mi bilmiyorum ama ben progesteron kullanmanı tavsiye ederim...
her ne kadar bazı dr lar gerek görmesede bunun faydalı olduğunu kanıtlamış baya dr var...
hatta bu konu hakkında tezlerde okumuştum...

efulim46
fadikim nasılsn ya benim sana bir sorum olack hamile kalrsm cok soru soracmda şimdi merak ettigim rahim boyunu ölctürüyorsn ya serklajdan sonra acaba her doktora söylesn ölcermi yani mutlaka ölcüyolrmı yoksa doktorn bilinçli ve sende istedigin içinmi ölcüyolr? şunun için soruyrm muhtemeln benm serklajımı yapan doktora sürekli görünemicm baska doktorada ölcün desem ölcermi gerci ben söylemedn yapması iyi doktor oldugunu gösterir bide ölcümü karından mı yoksa alttan tedaviylemi ölcüyor her sefernde? son bir soru daha senin doktorn melikee gibi normal hayatına devam debilirsn dedi de sen mi yatıyorsn yoksa kayıpların fazla ya yatman daha iyimi olr dedi bu dikiş herkezde farklı etki gösteriyoda ondan merak ediyorm
canım ölçümü her dr yapabilir ama işte normal dr lar bazen gereksiz görüyor...
ama senin kayıpların olduğu için seni dinleyip ölçeceklerini düşünüyorum...
rahim ölçümünü üsten yapanda var ama net olanı alltan ultrasonla ölçmek...
benim dr um her gittiğimde bebeğin gelişimini üsten ultrasonla bakıyor alttan da ultrasonla rahim ağzını ölçüyor...
canım bu yatma olayı hamile kalınmadan belli olmuyor...
arda bey bana yatalak gibi yatmana gerek yok ufak tefek birşeyler yapabilirsin demişti...
tabi o zaman rahim boyu çok iyiydi...
daha sonra birden kısalma olunca yaptığın işlerde biraz daha kısıtlama yap dedi...
halbuki ben korkumdan 5. haftadan berli yatıyordum zaten...
sadece biraz daha rahat davranıyordum...
tabi ondan sonra yemeye falanda kalkmadım sadece lavaboya kalkıyorum ve maşşallah rahin boyu şimdilik böyle daha iyi...

icroc
Son kontrolün iyi geçmesine çok sevindim mevlam inşallah emeklerinin karşılığını verecek seninde yüzünü güldürecek canım aman canım eşine söyle saymasın benim eşimde sayardı kaç haftalık oldu ne kadar kaldı diye mevlam vaktinde saatinde gelmeyi nasip etsin yavrucağınızı

birde canım bana bu sübyan hastalığını tefarruatını anlatabilirmisin müsait olduğunda ne yapılıyor ne ediliyor ne yeniliyor yada yenilmiyor kemerden bahsetmişiniz nasıl oluyor
sağol canım allah razı olsun...

canım sübyan muskasını hakiki iyi bir hocanın yazması lazım...
ve bu muskayı hamile kalmadan üstünde taşımaya başlıyacaksın...

canım kemer değil sadece bir ip bende bu ipi ilk defa duydum ipin bir çok yerine dualar okuyarak düğüm atılmış...
ve bu ipi belime bağlandı doğuma kadarda kalacak...
kilit olayını çok duydum ama onun daha faydalı olması için onunda belde bağlı olması lazım...

tuubaaoz
düzelttim sofikacım
Filiz Erin'i de kocaman öptüm..

Fadikcim yeğeninin kabızlığı düzeldimi bilmiyorum ama ben yeni okudum yazdığını
ben küçükken meme ucuma zeytin yağ sürüyordum azıcık hem memenin çatlamasını önlüyor hemde oğlanın kabızlığına iyi geliyordu
şimdi de sütüm yetmediği için anne sütü+mama veriyorum. mama başlayınca kabız oldu çok huzursuz sürekli ağlıyordu şimdi günde 1defa mamanın içine 1-2damla yağ damlatıyorum hiç zorlanmadan yapıyor.tavsiye ederim.
seninde hamileliğin iyi gidiyor inşallah hayırlısıyla alacaksın kucağına
canım yeğenim maşallah kabız değilmiş 3 gün kaka yapmayınca telaşlanmıştık ama çok şükür yok bişesi...
tavsiyelerin için sağol canım....

Regrete
..
sağol canım benim...

Fadik
19-02-12, 22:02
kızlar kaç gündür nette sorun vardı...baya sıkıldım yaaa...

kayıplardan acılardan da bahsetmişsiniz doğrusu hepini okumadım çünkü zaten bu sıralar çok hassasım göz yaşlarım kendiliğinden akıyor...
gerçekten çok zor rabbim hepimizede bu acıyı bir daha yaşatmasın inş...

efulim46
20-02-12, 09:02
eylulgulu
hatırladım arkadasım seni merak etmiştm pek yazmıyosn bu aralr iyi cok şükür az kalmıs hiç gecmez sanıyorduk o günler gecti tabi kolay degil zordu elbette kac tane cocugumz olsada onların acısı hep bir yerde olacak zaten ahirettte kavusacgımz içinde unutamayızki bundan sonra kactane cocugumz olsada +2tane daha olacak yani ben iki tane kaybettigim için söylüyorm burada olmasada ahirette cocugumz olacaklr insaallah zor olsada bır ayı daha atlatırsn da diger ay olur insaalah sag saglim olsunda hayırlısıyla bekleriz napalım beklemk tekrar kaybetmektn iyidr rabbim sabrını versn arkadasm duamdasn

efulim46
Fadik

kayıplardan acılardan da bahsetmişsiniz doğrusu hepini okumadım çünkü zaten bu sıralar çok hassasım göz yaşlarım kendiliğinden akıyor...
yok ardakasım okumadıın iyi olmus senin şimdi üzülmemen lazım bebekte etkiler derler acıma biraz tuz baasılmıstı ogün ben paystm arkadaslarda paylastılr sag olsunlar acıllr paylastıkca azalıyor ama sen okuma zaten artık bebegn var senin üzülmene gerek yk insaalh bebegine kavusup mutlu olacaksn

efulim46
chnb

hayırlısı olsun arkadasımya kimbilr belkide yumurtladın sen farkında degilsn herseyn hayırlıı demekki bir vakti saati var benm artık adetm düzensz oldugundan yumurtlama günümü bile artık tam bilmiyorm nette arasttırdm 28günde olan için 14.gü falan yazıyodu ona göre 37günde olan 23.gün falan oluyo onun dısında bide eczaneden yumurtlama testi alıyomusun onu denemedme senin bildigin baska yöntem var mı

efulim46
fadikcim verdigin bilgi için sagol alttan muayene önemli anladıgım kadarıyla durumumu anlatınca bakar insaallah doktor yatma durumuna gelince en iyisini yapmısın yat demesede zaten bende yatacm 2kayıbım var tekrar ollsn iistemem bazı zarurı durumlr olack yolculuk gibi ozaman rahim boyu iyi olrsa göze alacm mecburen yoldan baska da bişey yapmıcm hep yatacm insaallh canlı örnegimz sensn iyi giden her durum senin kadar bizide mutlu ediyo insaallah kucagına alırsn saglıcakla

chnb
20-02-12, 14:02
Fadik

Amin canım. İyi olmana sevindim:))

efulim46
hayırlısı olsun arkadasımya kimbilr belkide yumurtladın sen farkında degilsn herseyn hayırlıı demekki bir vakti saati var benm artık adetm düzensz oldugundan yumurtlama günümü bile artık tam bilmiyorm nette arasttırdm 28günde olan için 14.gü falan yazıyodu ona göre 37günde olan 23.gün falan oluyo onun dısında bide eczaneden yumurtlama testi alıyomusun onu denemedme senin bildigin baska yöntem var mı
Canım ben netten ovulasyon testi almıştım. Yaptım ama 2.çizgi kontrol çizgisine yakın kırmızı olmalıydı yarısı kadar oldu 12, 13, 14. gün öyle oldu. Akıntım olmadı bir de yumurtlama günü benim lekem olur olmadı ondan yumurtlamadım sanırım bu ay...

duyaydin
20-02-12, 15:02
chnb
Amin canım. İyi olmana sevindim:))

Canım ben netten ovulasyon testi almıştım. Yaptım ama 2.çizgi kontrol çizgisine yakın kırmızı olmalıydı yarısı kadar oldu 12, 13, 14. gün öyle oldu. Akıntım olmadı bir de yumurtlama günü benim lekem olur olmadı ondan yumurtlamadım sanırım bu ay...
Kendim gibi birine rastladım sonunda :) bende de yumurtlama kanaması olur,gerçi doğumdan sonra olmamaya başladı ama en son doktora gittiğimde yumurtaları gördük vs belki lekelenme olmasa da yumurtlamış olabilirsin
Haklısın mutlaka kimbilir kimlerin canını İSTEMEDEN yakmışızdır ama bunlar bariz yaranın üstüne bilerek basan tipler neyse boşver..

chnb
20-02-12, 16:02
Bende de olur ben de bunu 5-6 ay önce öğrendim bu lekesi diye sinir olurdum hep.Nette okudum sonra hem de 14. gün olurdu. Bilmiyorum testte çıkmaz mıydı acaba? Akıntım da azıcık oldu...

pasam3405
20-02-12, 17:02
BİR KIZIM OLSUN ADI ÖMÜR BİR OGLUM OLSUN ADI UMUD OLSUN TOPLAM --ÖMÜRÜM UMUDUM OLSUN ---- :KK14::KK14:

güzeller güzeli oglum umudum bu satırları yazarken anneciginin gözünden yaşlar akıyo hasretiniz okadar koyuyoki bana ne sen sor ne ben söylüyüm yavrularım benim anneniz kurban olsun islere sizlere can verilecegini bilseydim ömrümü alın derdim oglum sen karnımda tekmelerini vururken bebegim çok yalvardım yaradana ne olur rabbim bir tane oglumu aldın bana bir tane oglan gene nasip ettin dedim ama o gün ne tekmeler atıyodun karnımda dedim rabbim 7 sene sonra verdin ben onu bir ürkek ceylan gibi taşıdım kolladım ne olur al ömrümün yarısını ogluma ver bir mucize göster bebegimle çıkayım buraya dedim ama gene olmadı sen gittin ben senle kahroldum öldüm bittim :KK14::KK14:millet bana gene olur üzülme yaşın genç diyorlar ama sen yine olmazsınki :KK14::KK14:7 sene sonra sana kavuştum yavrum ama gene yetemedim sana bebegim 23 şubatta dogum gününü kutlucagıma 22 eylülde ölüm yıldönümünü kutluyorum :KK43:((allahım bu nasıl bir acıdır dayanılmaz bir şey 23 şubatta seni kucagıma alıcaktım umudun ama olmadı 23 şubat geldi ben bendin gittim aglayorum secdelere kapandım rabbim oglum yok dursaydı 23 şubatta dogucaktı özlemim biticekti dedim ama olmadı sonra ögrendimki 24 şubatta kız kardeşin ömürüme hamile oldugumu ögrendim rabbim dedim affet çok şükür evladımı bana yeniden nasip ettin diye 2 rekat şükür namazı kıldım her gün hemde hergün bir günümü atlamadım bile :KK14::KK14:ömürüm benle diye adını ömür koyucaktım ömür gibi uzun olsun diye ne hayaller ne umutlarla hemde herşeyini hazırlamıştım odanı kıyafetlerini hediyeler geldi bir sürü oyuncaklar kıızım olucaktı ogullarımı bir tarafa kızım bagrıma basıcaktım benim diyebilecegim bir evlat dikiş var nasıl olsa dedim durur sende bırakıp gittin ömürüm anneni maffettin şimdi ben nere gidiyim kime aglıyım rabbimden başka kimsem yokki ondan başka sıgınacagım kimsem yok çok özlüyorum çok yavrularımı burnumda tütüyo kokuları:KK14::KK14: rabbim sen sabır ver yoksa ben benden gidicem gözümün yaşı dursun istiyorum millete degilde kendi yavrularıma hediye almak istiyorum kıyafetlerini hazırlıyım odasını hazırlıyım ne olur rabbim çok korkuyorum 4 cü bebege vesile olmaktan ya buda giderse ya benim karnım kollarım boş kalırda gene o hastaneden boş çıkarsam biri bana ne olur elini uzatsın yerden kalkmak istiyorum sabretmem lazım ama ya gene durmazsa annelik özlemim yanar kavrulursa içim acıyo içim hemde çokkkkkkkkkkkk
FerDi Tayfur AsaMiYoRuM EnGeLLeRi diye bir şarkısı var maffoluyorum o şarkıyı dinledigim zamanda :KK14::KK14:kusura bakmayın sizleride üzmek için yazmıyorum arkamada bakmak istemiyorum ama senesi gelince neden bu kadar kötü oluyorum 3 ölüm yıldönümüm var birini unutsam birini unutamamki evlat bu hepisinin acısı başka hemde bambaşka:KK14::KK14:

duyaydin
20-02-12, 18:02
chnb
Bende de olur ben de bunu 5-6 ay önce öğrendim bu lekesi diye sinir olurdum hep.Nette okudum sonra hem de 14. gün olurdu. Bilmiyorum testte çıkmaz mıydı acaba? Akıntım da azıcık oldu...
Ben de doktora sormuştum,bazı kadınlarda yumurtlama kanaması olur demişti, bi de bu ovulasyon testleri aynı hamilelik testleri gibi arada pusulayı şaşırır bence :KK1: sen umutsuzluğa kapılma..

chnb
20-02-12, 21:02
duyaydin
Ben de doktora sormuştum,bazı kadınlarda yumurtlama kanaması olur demişti, bi de bu ovulasyon testleri aynı hamilelik testleri gibi arada pusulayı şaşırır bence :KK1: sen umutsuzluğa kapılma..
Hayırlısı olsun canım. :))

Belki de pusulayı şaşırmıştır:))

Burada hamile sayımız azaldı hareket az. Bir ara ne kadar şendi burası. 7-8 kişi sohbet ederdik şimdi durgun olduk...

chnb
20-02-12, 21:02
Paşam:KK43:(

Paşam kanunları bakıyorum yine unutuldu.:KK50:

Bir ara ne güzel kararlar almıştın. Yine bıraktın kendini bak kızmaya başladım yine. Regrete de yazsa o da kızardı. Karamsarlık yok.:KK34:

efulim46
21-02-12, 07:02
pasam teselli etmek isterdm ama inan dünden beri bende kötüyüm tarihlerimz aynı ya acılrımzda aynı şimdi bebegm yasasa dogum yapacaktm olmadı işte dün arkadas aradı bizim okul müdürünün eşi 4.cocugunu dogurmş gecmiş olsuna gidelimmi dedi basımdan kaynar sular döküldü sandm ben seni birazdan ararm dedim o an belki suan bende dogum yapmıs olacaktm diye oturdm iyice içime biriktirdklerimi dökeym aglamzsam kötü olurm dedim tam aglıyodm ki eşim geldi hemen gözümü sildm belli etmemek istedm acelesi vardı kursa yetiseckti namaz kılıp cıktı tekrar arkadası arayıp ' ölmese benm bebegmde simdi dogacaktı buna dayanamam diyemedm kadınla bir iki kere arkadaslara gittigimde görüstm okadar bende dedimki abla kusur bakma ama bende 2cocuk kaybettim kendi bana gelmedi hadi 1.sinde ne oldugunu ben bile anlayamamıstım ama 2.bebegm gömecek kadar büyük bir bebekti kendi bana gelse giderdm zatende samimi degiliz dedim cocuk görmeye belki sonra giderm ama ayrıca gecmiş olsuna gitmem dedim samimi olsam yine acımı içime basar giderdm ama samimide deglim ki zaten bukadar duygusl bir anımda gidemem dayanamam aglarım tuhf karsırlar şimdi anlayacagn ne yasarsn yasa içinde yasıyosn kimse derdini anlamıyo dünde eşimn babası rahatsz hastheneye yatack onu haber aldık ameliyat olac kkanserden şüpheleniliyo 15tatilde olacktı doktorlr izne ayrılms yapmadılr şimdide nasıl olack bilmiyorm okuldan izin alsak ne zamana kadar alacz ameliyat nasıl gececk sonunda ne olack bilmiyorz kayınbabama sonra 10 yasındaki ogluna sonrada kendime üzüldm acıkcası imtihan dünyasındayı daha kibilir basımıza neler gelecekte kendimizi toparlayamadn bu hastalık cıktı ne olack napcz bilmiyorm esim tek cocuk sayılr herseyi o üstlenmesi lazım baska memleketteykende cok zor olacak napcaz bilmiyor ve bukadar sey arasndan nasıl cocuk düsünecez oda ayrı muamma dualarınıza ihtiyacımz var rabbim herseyin en iyisini bilir hayırlısı

eylulgulu
21-02-12, 11:02
chnb
Canım az kalmış ne güzel. Biz de yaptırdık 2 ay oldu ama ben korunmuyorum 3 ay beklemiyorum amh değerim düşük eşimin sperm hızı az. Boş yere ertelemek istemiyorum olursaolur modundayım. Evet, 10 tane olsa da unutulmuyor. Kayınvalidemden biliyorum. Eşimler 9 kardeş. 2 tane de doğduktan sonra vefat etmişler. Kadın 80 yaşında hala anlatınca gözleri dolar. Beni de bu yüzden anlıyor ...

Canım zaman geçirmek için iyi olmuş. Ben Anadolu Lisesindeyim Allahtan. Ben de azıcık seyrettim. Umutsuz Ev Kadınlarına bakıyordum. Zeliş hamile çıkarıyor. Benm de aynı öyleydim. Aklıma gelince özlemişim o günlerimi dedim ki her gün 16 hafta dolsa da bulantım bitse derdim. Sen şimdiiçin yandı diye öyle dedin o insanlara. Ama yine de düşmanlarımızı bile Allah evladıyla sınamasın. Onlar da bizi anlamıyorlardır. Düşün acaba bizler kimleri kırmışızdır yarasına basmışızdır bilmeden. Başlarından geçmediği için anlamıyorlardır. Keşke düşünceli olabilseler....

Mayıstan sonra alırız inşallah güzel haberler...
canım en iyisini yapmışsın sigorta yaparak hastaneler ticarethaneye dönmüş bilmiyorum ilgileniyormusn ama bitkisel macunlar felan var yumurtlama ve sprem için onları denesen bişey kaybetmssin tabi yinede sen bilirsin rabbim gönlüne göre versin

eylulgulu
21-02-12, 11:02
efulim46
hatırladım arkadasım seni merak etmiştm pek yazmıyosn bu aralr iyi cok şükür az kalmıs hiç gecmez sanıyorduk o günler gecti tabi kolay degil zordu elbette kac tane cocugumz olsada onların acısı hep bir yerde olacak zaten ahirettte kavusacgımz içinde unutamayızki bundan sonra kactane cocugumz olsada +2tane daha olacak yani ben iki tane kaybettigim için söylüyorm burada olmasada ahirette cocugumz olacaklr insaallah zor olsada bır ayı daha atlatırsn da diger ay olur insaalah sag saglim olsunda hayırlısıyla bekleriz napalım beklemk tekrar kaybetmektn iyidr rabbim sabrını versn arkadasm duamdasn
canım hergun girp hepinizi takip ediyorum ama pek yazmıyorum çok şükür 1 ay kaldı eşim ameliyat olcak bu ay zaten kıl dönmsinden yani istesemde çalışamazdım bu ay kısmet..çok şükür ki inançmız var başak türlü tesellisi yok evet ahirette kavuşçaz inşallah gecen rüyam da gördüm ilk defa kzım 3-4 yaşına gelmiş sadece arkadan gördüm ben otobüse bincekmişim o da annem otobuse yetişsin diye önden koşuyormuş öle diyolar bana bende peşinden koşuyorum ama yakalayamıyorum sadece arkadan gördüm kötü oldum:KK43:keşke yakalayabilseydim biraz hasret giderirdim