Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

melisela
24-11-10, 11:11
ebana
melisela canımcım nerdesin. sonucu aldınmı
ebana
melisela aklıma gelmişken bacım sigara durumu nasıl. tamamen bıraktın dimi
canım sigarayı içmiyorum artık..eşimde bende kurtulduk çok şükür..

mavimenekse
geçmiş olsun benim annemde var o geldi doktora götürdüm ona da fizik tedavi verdi

inşallah hamilesindir güzel sonuçlar alırsınız

allah sifa verir inşallah bunlar sebep olur

allah hepimizin şifasını verir inşallah ben de mutlu oluyorum hamile haberlerine umutlanıyorum
blueavci
zcu canım çok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda şifanı versin arkadaşım bel ağrısı çekmek çok zor gerçekten

eryasu tedavin hayırlı uğurulu bol spermli ve sonu bebekli olsun arkadaşım dualarımız seninl herşey gönlünce olsun kalbini ferah tut canım

melisela sonucunu dört gözle bekliyoruuum hadi gel bakalım bu arada eşlerimiz hep aynı zamanda test yaptırıyo dikkatımı çekti hep siz yaptırıyorsunuz ertesi günde biz yarın eşim yaptırack hayırlısı olur inşl bu sefer morfolojiyede baktıracağız daha önce bilmediğimizden baktırmamıştık inşl ondada bir problem çıkmaz
nissan
blueavcı , melisela inşallah hamilesinizdir dört gözle bekliyorum haberlerinizi
blueavci
günaydın kızlar test sonucumu aldım beta hcg değerim 7.2 doktor dediki 0ile 10 gebe olmayanlar 2gün ile 1haftanın değer aralığı 5 ile 50arası seninki 7dedi önümüzdeki haftaya kadar hastalanmazsan testi tekrarlayalım şu durumda hamilelik olabilirde olmayabilirde dedi iyi mi kötümü artık bende bilmiyorum ama biraz daha beklicez artıkya hastalanacam gerek bile kalmayacak yada :KK49:hayırlısı neyse o olsun inşl
Blueavcı canım çok sevindim..İnş hamilesindir..malesef benim 0.26 çıktı, ama hastalanmadım bende daha..bugün yarın olurum sanırım..bu arada dün akşama kadar kaan hocanın yanındaydık..Eşim yine test falan verdi ve sayı 8 milyon çıktı ama hareket yine sıfır..Kaan hoca direkt tüp bebek yapalım şubatta dedi...Ama bunlar ölüde olabilir dedi..Ya anlamadım açıkcası..yarı yarıya şans verdi işte. tekrar klomen ve proxeed plus verdi, öle..şubata kadar o ilaçları kullanacak..Kızlar siz ne diyorsunuz bu duruma..Hani tek bir sperm olsada yeterdi..Aslına bakarsanız moralim bozuk ama idare etmeye çalışıyorum.

bsxxxx
naber kızlar buradaki tüm arkadaşların öğretmen ler gününü kutluyorum bence en güzel meslek öğretmenlik buleavcı canım inşallah güzel haberleri verirsin bize

zcu
melisela hayırlısı olsun canım.sayınız daha fazlaydı diymi daha önce. yediğiniz içtiğinizimi deyiştirdiniz 8 milyon çıktı.bizde kaan hocaya gitmeyi düşünüyoruz randevumu aldınız.verdiği ilaçları kullanıyoruz ama muayeneye gitmedik henüz.muayene ücreti 250tl diye dumuştum doğrumu.ona göre tedarikli gidelim.senden hamile haberini bekliyorduk.olsun bundada vardır bir hayır.inşAllah kullanacağınız ilaçlarla tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalırsın.moralini bozma canım sizin 8 milyon var enazından bizde sıfır.bak biz bile umutluyuz.

ebana
24-11-10, 12:11
blueavcı canım yaaaa inşallah hamişsin öyle görünüyo. zaten kahverengi leke geliyo demiştin. genelde bebiş tutununca bu lekelenme olurmuş. seninde her zaman bu lekelenmen yok öyle demiştin. yani daha yeni gebelik olabilir. bu durumdada idrarda çıkmaması normal. inşallah hamilesin. kendine dikkat et canım

ebana
melisela tatlım seninkide sinyal veriyo galiba inşallah yakın zamanda sende hamiş kalırsın.:KK49:

melisela
zcu
melisela hayırlısı olsun canım.sayınız daha fazlaydı diymi daha önce. yediğiniz içtiğinizimi deyiştirdiniz 8 milyon çıktı.bizde kaan hocaya gitmeyi düşünüyoruz randevumu aldınız.verdiği ilaçları kullanıyoruz ama muayeneye gitmedik henüz.muayene ücreti 250tl diye dumuştum doğrumu.ona göre tedarikli gidelim.senden hamile haberini bekliyorduk.olsun bundada vardır bir hayır.inşAllah kullanacağınız ilaçlarla tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalırsın.moralini bozma canım sizin 8 milyon var enazından bizde sıfır.bak biz bile umutluyuz.
canım evet sayı en son 52.2 milyondu..ama hareket sıfırdı..Açıkcası bende anlamadım bu kadar düşmesini..belki eşim evden ayrılınca düzenli beslenmediğinden olmuştur..Canım biz muayene ücreti 200 tl verdik, dosya ücretiymiş..ilk seferde alınıyormuş..bilmiyorum ne olacak canım..inş ilaçlar işe yarar..proxeeed iyi gelir inş...

melisela
ebana
melisela tatlım seninkide sinyal veriyo galiba inşallah yakın zamanda sende hamiş kalırsın.:KK49:
hayırlısı olsun canım yaa..ama sanki bizim daha zor..çünkü hiç hareket yok bizde..%100 hareketsiz yazıyor..kaan hoca dedi seni hazırlarız şubatta, eşinden test alırız, ilaçta canlandırmaya falan çalışırız yani ya canlı yada malesef dedi..eee ya ben ölece kalırsam orda..o kadar moralim bozuldu ki..Sabır artık napalım..Ama kaan hoca iyi biri, adam gevelemiyor lafı, neyse olanı söylüyor..ümitte vermiyor, karamsarda değil..İşinin ehli..kısmet artık kızlar..

cicek00
kizlar hepimize merhaba nasilsiniz
MElisela canim moralini bozma allah emeklerinizi bosa cikarmaz insallah
BLUEAVCI canim ins hamilesindir..
ERYASU canim insalllah bol bol sperm bulunur bebisle donersin ankaradan
VE diyer arkadaslarim allahim kimsenin emeklerini bosa cikarmasin hepimizi kurtarsin bu dertten en kisa zamanda

cicek00
ögretmen arkadaslarim hepinizin ögretmenler günü kutlu olsun

blueavci
gelincik nissan bsxxx melisela ebana ve çiçek çok teşekkür ederim kızlar inşl hayılıysa hamileyimdir nolacak çok merak ediyorum bir belirsizliktir gidiyor hamilemiyim değimiyim bilmiyorumya ne sevi,nebiliyorum ne üzülebiliyorum bişe yaparken bile yapsmı yapmasam mı kararsız kalıyorum pazratesi bi gelse
ebanacım evet ilk defa böyle oldum zaten ilk kez adetim geçti bide kahverengi lekelenme günlük pedimde hayırlısı inşl

blueavci
melisela canım senin sonuç belli olmuş inşl adetin seni çok bekletmeden gelir canım ama ben eşinin test sonuçlarınınb bu derece değişmesine bir anlam veremedim bi önceki sonuçan sonra ilaç kullanmayı kesmişmiydiniz siz inşl tekrardan yükselir ve canlanır canım benim duyduğum kadarıyla cansız spermleri labaratuar ortamında canladırıyolarmış sen bu durumu çok kafana takıpta kendi sağlığınıda bozma kalbini ferah tut arkadaşım kendiliğinden olmazsa tüp bebekle ama gelecek senin bebişin ve inşl hepimizin
buarada canım eşimde test yaptırdı bugün 3.1ccde 51 milyon omuş çok şükür biz morfolojiden korkuyoduk hipo hastalarında morfoloji bozukluğu olabiliyomuş bu ay onuda yaptırıdık allah yüzümüze baktı ondada bi sıkıntı çıkmadı

zcu
24-11-10, 13:11
blueavcı inşAllah hamilesindir canım pazartesi beraber halayları çekeriz :KK6:

melisela
24-11-10, 13:11
blueavci
melisela canım senin sonuç belli olmuş inşl adetin seni çok bekletmeden gelir canım ama ben eşinin test sonuçlarınınb bu derece değişmesine bir anlam veremedim bi önceki sonuçan sonra ilaç kullanmayı kesmişmiydiniz siz inşl tekrardan yükselir ve canlanır canım benim duyduğum kadarıyla cansız spermleri labaratuar ortamında canladırıyolarmış sen bu durumu çok kafana takıpta kendi sağlığınıda bozma kalbini ferah tut arkadaşım kendiliğinden olmazsa tüp bebekle ama gelecek senin bebişin ve inşl hepimizin
buarada canım eşimde test yaptırdı bugün 3.1ccde 51 milyon omuş çok şükür biz morfolojiden korkuyoduk hipo hastalarında morfoloji bozukluğu olabiliyomuş bu ay onuda yaptırıdık allah yüzümüze baktı ondada bi sıkıntı çıkmadı
Canım gözün aydın valla senin adına çok ama çok sevindim..sen inş hamilesin..atlattın çok şükür, darısı bana ve tüm arkadaşlara olsun..canım biz zaten 1 ay ilaç kullanmıştık..klomenle pharmaton..dün kaan hoca tekrar klomen ve proxeed plus verdi..bugünde yeniden onlara başladık..inş faydası olur tekrardan..yoksa biz hiç ilaç kullanmadık başka..Siz neler yapmıştınız? hangi ilaçları kulanmıştınız? ama sayınız ii artmış, bizde nie böle oldu anlamadık valla..eşim vanda tekrar yaptırcak 1 ay sonra..bakalım orda kaç çıkacak..2 kez orda yaptık 52 küsür çıkmıştı, dün 8 bu kadar fark eder mi? işte kaan hocada direkt tüp dedi..acaba onun için mi? bakalım belki şubata kadar doğal yoldan kalırım da gerek kalamz belki :))) iyi olur inş..

blueavci
24-11-10, 14:11
melisela

Canım gözün aydın valla senin adına çok ama çok sevindim..sen inş hamilesin..atlattın çok şükür, darısı bana ve tüm arkadaşlara olsun..canım biz zaten 1 ay ilaç kullanmıştık..klomenle pharmaton..dün kaan hoca tekrar klomen ve proxeed plus verdi..bugünde yeniden onlara başladık..inş faydası olur tekrardan..yoksa biz hiç ilaç kullanmadık başka..Siz neler yapmıştınız? hangi ilaçları kulanmıştınız? ama sayınız ii artmış, bizde nie böle oldu anlamadık valla..eşim vanda tekrar yaptırcak 1 ay sonra..bakalım orda kaç çıkacak..2 kez orda yaptık 52 küsür çıkmıştı, dün 8 bu kadar fark eder mi? işte kaan hocada direkt tüp dedi..acaba onun için mi? bakalım belki şubata kadar doğal yoldan kalırım da gerek kalamz belki :))) iyi olur inş..
sağol canım inşl.inşl bu ilaçların etkisini ötekiler gibi görürsünüz herşey yolunda gider bencede her ay yaptırsın çünkü bizlerde anlamıyoruz heran ne olacağı belli olmuyo bu spermciklerin canım benşm eşim haftada 1defa pregnly 5000 ve 3defa fostimon 75 vuruluyor ayrıcada keçiboynuzuna devam tedavimizin 1yıllık olduğunu söylemişti doktorumuz şuan 4.ayımızdayız

can_suyum
24-11-10, 14:11
gelincik238
eryasu inşallah sperm bulunur ve tüm aşamaları görürsün canım. bence kesinlikle genel anestezi altında olmalı kolay bi işlem değil üniversite hastaneleri hep lokal yapıyor zaten bende çok korkarım hiç bişeyden haberim olsun istemem.

melina hoşgeldin aramıza ben iki kez memorialde denedim ama olmadı. ne kadar iyi olsalarda aksaklıklar oluyor tabi fakat embriyologları çok iyi bence...benim embriyo kalitem ikisinde de çok iyiydi nasip değilmiş olmadı. semih beyi hiç görmedik zaten en büyük eksiklikleri bence o.. eşimin ameliyatını bile başka bi doktor yaptı haberimiz yoktu izne çıkmış. neyse bulundu bizim için o anda önemli olan tek şey o olduğu için gözümüz görmedi.. inşallah senin için hayırlısı ise memorial olsun canım çünkü orda hamile kalan arkadaşlarımda var.

can suyum sende hoşgeldin aramıza bizde aynı dertten muzdaribiz benim eşimde de kliniferter sendromu var bizde sperm bulundu inşallah sizde de bulunur.

sağol blueavci inşallah canım... Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...
çok sevindim canım inşallah bizdede sperm bulunur...güzel haberlerini bekliyoruz inşallah:KK46:

jklm
24-11-10, 15:11
BLUEAVCI canım gozunuz aydın olur ınsaalalh guzel haberlerın olsun kardesım morflojı sorunu da ortadan kalktı sukur.melısse canım 8 mı 8 mılyonmu?rabbım aklınızı karstrmasın hayırlısını hayırlı zmaanda gostersın canım

melisela
24-11-10, 16:11
blueavci
sağol canım inşl.inşl bu ilaçların etkisini ötekiler gibi görürsünüz herşey yolunda gider bencede her ay yaptırsın çünkü bizlerde anlamıyoruz heran ne olacağı belli olmuyo bu spermciklerin canım benşm eşim haftada 1defa pregnly 5000 ve 3defa fostimon 75 vuruluyor ayrıcada keçiboynuzuna devam tedavimizin 1yıllık olduğunu söylemişti doktorumuz şuan 4.ayımızdayız
blueavcı sizde öğreneli 4 aymı oldu, yoksa tedaviye başlayalı mı 4 ay oldu? Biz hiç iğne falan kullanmadık canım ya, ilk testte sıfırdı sonra bizde sayı artmıştı..işte kaan hocayı bulunca ona yazdım ona klomenle pharmatonu verdi ve bitkisel şeyler kullanmıştık..yine çok şükür halimize ama hocanın öle demesi benim moralimi bozdu.bizim son testimiz 52 milyondu ve morfolojimiz falan gayet iidi..Burda test sonucunda sadece 8 milyon var başka bişiye bakmamışlar..Araştırmamışlar yani ve direkt kaan hoca onu gördü tüp bebek dedi..Belki 3 aya kadar proxeed falan işe yararsa bilmiyorum..tekrar klomenide verdi..Ya proxeed kullanıp sonuç alan varmı burda peki? bilmiyorum canımı sıkmamaya çalışıyorum ama olmuyor..örneğin ben şubatta hazırlancam, eşimden test alcaklar hadi ordan hareketli bulunmadı, peki bu hareketsiz olan spermler yumurtayı döllemez mi? ben anlamadığım o..hareketsiz demek = ölü mü demek? testte %100 hareketsiz yazıyordu..hoca dedi labta onu ilaçla inceleriz gerçekten ölümü diye falan filan dedi..ya da ben mi çok olumsuz düşünüyorum..Ama ümit kesmek yok..Yoıla devam..buna da şükür..Sen kal canım sonra sıra bende inş :))) Zaten öle demiştimya, senden sonra ben die :90:

jklm
BLUEAVCI canım gozunuz aydın olur ınsaalalh guzel haberlerın olsun kardesım morflojı sorunu da ortadan kalktı sukur.melısse canım 8 mı 8 mılyonmu?rabbım aklınızı karstrmasın hayırlısını hayırlı zmaanda gostersın canım
Canım 8 milyon çıktı ama %100 hareketsiz diyor..önce testlerde sayı çok fazlaydı ama hareket yine yoktu malesef, bu seferde sayıda yoktu..JKLM canım sen tüp bebek yaptınya bilirsin..şimdi bizim durum çok mu kötü sence? sperm var ama hareketsiz yine döllenme olurmu? hoca dediki tutma zor olur dedi..tutma dediği bana mı tutunma yoksa döllenmemi? nolur bir akıl ver bana..

ebana
24-11-10, 16:11
melisela sıkma canını güzelim. eşin stres falan yaptıysa ondan sayı etkilenmiş olabilir. yakında yine normale döner inşallah

ebana
24-11-10, 17:11
yaw blue gız pazartesiye kadar çatlarım meraktan. ayyy yok yok sen hamişsin inşallah. iş miş yapma bacım hele bi dur bakalım. allah gönlümüze göre versin canımcım. ammmmiiiiinnnn

jklm
MELLISELA canım benım esımde bulunan 6 tane sperm de hareketsızdı.tup bebekte hareketın onemı yok dedı doktor.onu bız hareketlendırıp uygun ortamda yumurtaya bırakıyoruz dedı.hıc de oyle tutmaz falan demedıler.bır de ustelık benımkı tutmustu.sonradan dustu ona kalırsa sakınnnnnnnn ama sakın moralını bozma.hıccccccccc alakası yok.

sayes
blueavci
günaydın kızlar test sonucumu aldım beta hcg değerim 7.2 doktor dediki 0ile 10 gebe olmayanlar 2gün ile 1haftanın değer aralığı 5 ile 50arası seninki 7dedi önümüzdeki haftaya kadar hastalanmazsan testi tekrarlayalım şu durumda hamilelik olabilirde olmayabilirde dedi iyi mi kötümü artık bende bilmiyorum ama biraz daha beklicez artıkya hastalanacam gerek bile kalmayacak yada :KK49:hayırlısı neyse o olsun inşl
canım benim ben sana dedim kahverengi lekelenme hamişlik belirtisi ama ebana nın dediği gibi çok dikkat iş güç yapayım deme..Allah nasip ettiyse olur inşallah geç döllenmedir yükselir değerin inşallah... Test sonuçlarınızda iyi maaşallah iyi şeyler olacak hissediyorum ben:)

melisela
ebana
melisela sıkma canını güzelim. eşin stres falan yaptıysa ondan sayı etkilenmiş olabilir. yakında yine normale döner inşallah
Ebanacım teşekkürler..Valla sizde olmasanız kafayı yerdim ben..Allahtan burası var..

jklm
MELLISELA canım benım esımde bulunan 6 tane sperm de hareketsızdı.tup bebekte hareketın onemı yok dedı doktor.onu bız hareketlendırıp uygun ortamda yumurtaya bırakıyoruz dedı.hıc de oyle tutmaz falan demedıler.bır de ustelık benımkı tutmustu.sonradan dustu ona kalırsa sakınnnnnnnn ama sakın moralını bozma.hıccccccccc alakası yok.
Canım yaa..valla umutlandım şimdi..bizde şuan hepsi hareketsiz gözüküyo inş şu ilaçlarda o zamana kadar biraz etki yaparda bikaç hareketli oluşur..Rabbim yüzümüze bakar inş..Lütfen dua istiyorum sizlerden..Çok teşekkürler cevap için..Çok mutlu oldum inan..:KK16::KK16:

jklm
MELISELA CANIM ANLADIGIM KADARIYLA SEN NORMAL YOLDAN HAMILELIKI SORDUN BEN YANLIS ANLADIM canımHAREKET SART CUNKU NORMAL GBELIK ICIN CANLI HAREKETLI SPERM OLMASI LAZIM KI GIDIP yumurtayı bulup dollesın.hareketsız spermle normal gebelık yumurtayı bulup dollemesı acsından zor denılmıstı bıze de .ama tup bebekte hareket onemlı degıl

sayes
melisela canım hayırlısı olsun:) hareketi falan takma bence de jklm de söyledi. Hem daha ilaçlara yeni başlamışsınız inşallah daha da düzelir canım en ufak şey bile etkileyebiliyor spermleri. Moralini bozmadan yola devam:)

jklm
MELISELA cım canım benım ya senı uzmek ıstemem ama ben hala sorunu anlayamadım.tup bebekle mı normal yollamı hareketsızı spermle dollemeyı sordun sen?gercı ıkısınınde cvb nı verdım ben sana canım rabbbım ınsaalalah YUZUNU GULDURUR BITANEM