Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Belgin
30-03-10, 15:03
iyi canım mayısı bekliyorum ikinci deneme için sen nasılsın neler yapıyosun...

Belgin
30-03-10, 15:03
selvam canım heyecan sardı dimi tatlım allahım yüzünü güldürsün allahım dualarını hep kabul etsin inşallahhhhh.

zaman
30-03-10, 18:03
nasılsınız kızlar bugün pek giren olmamış topiğe

perver
zaman mehaba ben anlamadım teseyi başka yerde yaptırıp anatoliayamı getiriyorsunuz.bende ilk denmemi anatoliada yaptırdım.senin orası hakkındaki görüşün ne

ebrulii78
selam zamancım nasılsın?....ben çok sıklıkla giremiyorum .....ara ara okuyup sizlerle moral buluyorum,bazen de hüzünleniyorum.....rabbim inşallah tüm arkaşlarımın emeklerini boşa çıkarmaz...
JKLM canım sana özel den cvp yazdım ama doğru mu yazdım bilmiyorum...sen bana sölersin ulaşıp ulaşmadığını...

umutolsun
30-03-10, 19:03
ebruli canım sizdeki genetil problem neydi zamancım saol inan zaman daraldıkca o kadar karışdiki herşey bilmiyorum nasıl olacak ne yapacagız

cicek00
iyi aksamlar kizlarrrr.....

ebrulii78
merhaba umut olsun....canım bizdeki kromozom bozukluğuna bağlıklı klinefelter sendromu teşhisi kondu. ilk m.tesede bulunmadı..2.dede yüzde 10şans verdiler...ama eşim artık tedaviden vazgeçti..sen ne durumdasın şuan canım? tedavidemisin?bek çok sık giremediğim için soryorum canım kusura bakma..

umutolsun
canım bizde klinifelter biz 2. tedavideyiz şimdi allah nasio ederse nisanda herşey belli olacak biz kaan aydsa gidiyoruz ben 1. tedavimde 2 aylık düşük yaptım canım siz hangi doktoro gidiyosunuz

jklm
kızlar kader arkadaslarım!acaba bırgun gelecek ve hayat bıze de gulecek mı?bırbırımız ıcın dua edelım mı?bu sorun aıle hayatımıza da olumsuz etkılıyr.

ebrulii78
canım benim allah yardımcınız olsun...inşallah olumlu sonuçlanır bundan sonra tattlım..ama sende umut var canım...moralini bozma çünkü sperm bulunmuş anladığım kadarıyla...bu durumda allahında izniyle hayılısiyla olucak inşallah canım...ben senin adına umutluyum ve inanıyorum...bizimde problemimiz aynı ancak bizde hiç sperm rastlanmadı...h.değerler yüksekmiş...kaan hoca biliyorum süper bi hocaymış miş..bence doğru yerdesin canım...senin adına gerçekten sevindim inşallah müjdeli haberlerinide alıcaz tatlım...
Bız ist.bahçelievler medical park...doç.dr.latif küpelioğlu ekibi ile başlamıştık canım ama tekrardan gitmicez tedaviye devam etseydikte gitmicektik yani..

ebrulii78
jklm arkadaşım inşallah...inşallah....sana özelden tekrar yazıcam deminden beri uğraşıyorum bi türlü beceremedim...ama yazıcam okursun tamam mı tatlım...

umutolsun
canım sizde kaan hocaYA GELıN O BıZE DEMıŞTı 1.de bulunmayıp 2.de bulunan oldu diye sizin içinde herşey güzel olur inşallah tatlım klinifelterli olup bebegi olan cok insan varmış bi tanside benim arkadaşım sen hiç karşılaşmadınmı böyle birisine yada duydunmu umudunu yitirme canlarım inşallah bir gün bizde hamileyz diye yazacagız

ebrulii78
inşallah gülecek canım...rabbim önce hepimize sağlık versin...elbet dualarımızla inancımızla yüzümüz gülecek canım....

ebrulii78
30-03-10, 20:03
ben karşılaşmadım ama vardır eminim mutlaka...umutolsun bitanem çok teşekkür edrim...desteğin için....çok iyi geldi....belki günün birinde ikna edrim eşimi kağan beye gitme konusunda....belki bi mucize olurda tamam der....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun canım benim....kendine iyi bak...öpüyorum...grşrz...

gamzesezer
30-03-10, 21:03
Belgin
evet gamzecim inanmak başarmanın yarısı derler inşallah bizde başaracağız.olsun canım senin mesleginde çok güzel allahım sana evlatlarınada ders verecegin zamanı göstersin tatlım.
AMİN canım AMİN....

Belgin
31-03-10, 07:03
günaydın...

zaman
31-03-10, 11:03
ebruli ve perver teşekkürederim fena degilim
canım perverciğim kaan hocanın yanında tüpbebek tedavisi pek uygun değil eger tüpbebebk tedavisine kaan hocada yapmaya kararverirseniz nedemek istediğimi tedaviya başlıcagınız reglinin 3. günü anlarsın biz hemen vazgeçmiştik ogünde bunları daha öncede uzun uzun anlatmıştım evet kaan hoca süper biri bizde emegi çoktur ilk giden bendim topikte kaan hocadan Allah razıolsun çok uğraştı kaan hoca da sadece tedavi olucaksınız tüpişlemlerini başka yerde yaptırılmalı bence sedyedeki kan hala aklımda bunun için dedimdi illa kaan hoca mtese yapsın diyorsanız ankaradki tüp merkezleriyle görüşün sizi hazırlasınlar kaan hocada yani cebecide mtese olup spermleri soguk hava tüpüyle alınabilir dedim ama bunu kaan hoca ve tüpmerkeziyle konuşmak lazım dedim sonuçta bunu istanbulda biçok yer yapıyor birfikirdi yani benimkisi
anatolyaya gelince çok paracı bir yer ama zaten ankarada kaçtane tüpmerkezi var maya gürkan anatolia

sultan49
31-03-10, 13:03
Belgin
hayır canım unutmadık ama merak ettık nasılsın ne var ne yok.
belgincin eşim kaan hocanın tedavisinde klomen kullanıyor yaklaşık altı aydır .. bide proxeed vermişti ama eşim sadece 1 ay kullanabildi fiyatı çok pahalı geldi bu arada yaklaşık 3 ay öncede kaan hocanın yanındaydık biim durumuzun iyiye gittiğini söyledi eşimi ultrasyona soktu bi kere tese ameliyatı geçirmiş olmasının iyi olduğunu söyledi ve sperm oluşumu muhakkak olacak dedi bize haziran da eşim tekrar gitcek ankaraya bakalım hayırlısı olsun ne olucak zamangösterecek tabi bu arada eşim keçi boynuzu pekmezi yiyor bal ceviz ve e vitamini inş allahın izniyle işe yaramıştır ellerim hep havada dua ediyorum yaradanıma hepimiz için...

jklm
31-03-10, 15:03
ebrulı tesekkur ederım canım mesajın ıcın

umudunukaybetme
eRYaSu
iyi pazarlar millet tedaviye gidecek arkadaşım umudunukaybetme Rabbim yardımcın olsun
sagol canım benım ınsallah ıyı haberler verırım sızlere dualarınıza ıhtıyacım var

umudunukaybetme
espoir_fr
merhaba umudunukaybetme
kusura bakma yeni gördüm diger topicleri geziyordum
allaha sükür iyim bende heyecan basladi biliyorsun eism yakinda TESE olucak
hayatimizin en önemli gün olucak
sende ne var ne yok
bılıyorum canım senın de benım gıbı heyecanlıı bekleyıs ıcınde oldugunu
bacımsın sana kucuk bır tavsıyem var esını ıkna edebılırsen esın sperm testı yapsın bır defa tese den once
canım bende kaan hocadan haber beklıyorum bır hafta tatılı varmıs ve sımdı tatıldae bızden ıstedıgı hormon testleını tekrar yaptık randevu gunu vermesını beklıyorum

umudunukaybetme
sevgidolu
merhaba arkadaşlar nasılsınız umudunu kaybetme arkadaşım espoir ve selva arkadaşım tedaviye başlıyyormuşsunuz allahım mahçup etmesin inşallah bol bol sperm bulunurda bebeklerinize hayırlısı ile kavuşursunuz
evte canım ınsallah mahcup olmayız sızlerın duaları ıle
ınsallah bızde azolu ıdık ama anne olduk dıye topık acarız

umudunukaybetme
ebrulii78
merhaba arkadaşlar.....epeydir giremedim.....umarım iyisinizdir....umudunu kaybetme arkadaşım inşallah iyi haberlerini alırız buradan canım.....ZAMAN cim bende kendimi çoğunlukla kötü hissediyorum....artık sonlarda ve ,çaresiz olmak insanı daha kötümser yapıyor ama ben hep seni örnek alıyorum kendime keşke bende zaman gibi kuvvetli durabilsem diyorum inan ki....sakın kendini bırakma canım benim....dediğin gibi herşey Allahtan...belki kök hücre daha erken uygulanır...benimde tek umudum o şuan....hatta ben evlat edinme olayını bile eşime aşılamaya başladım yavaştan...çünkü bizimde tedavi olma olayımız tamamen bitti..
ınsallah canım benım
bende sıze guzel haber verme ıstegı ıle yanıp kavruluyorum dualarınızı benden esırgemeyın

umudunukaybetme
Belgin
canım allah yardımcın olsun dualarım seninle korkma herşey çok güzel olacak merak etme nede olsa çıkış oldu tesede çoook sayıda sperm bulunacak bizi habersiz koyma...
ınsallh canım benım benı unutma

umudunukaybetme
zaman
umudunu kaybetme ve espo bacılar hayırlı olsun tedaviye başlamışsınız Rabbim inşallah hayırlıyısla bulunmayı nasip etsin
espocugun adetin 21. günü başlanıyorsa uzun protokol oluyor benim ilk denememde uzundu bende 21. günü başladım ikinci kısa protokol oldu ondada 3. günü başladım hadı hayırlı olsun inşallah ikinizinde yüzü güler
sagol canım benım basladık tedavıye ınsallh pısman olmayız

Belgin
31-03-10, 16:03
umudunukaybetme
ınsallh canım benım benı unutma
canım dualarımdasın bizi habersiz koyma

Belgin
kızlar topik sakin nerelerdesiniz...

umudaMerhaba
slm kızlar belgincim ben şu yeni açılan topiğe kaydım kendimi hamiş adayı anne adayı gibi hissettim ve nevrocuğumun açtığı ölümdeydim ayyyyyyyyyyy çok güzel bir topik olmuş inşallah hepimiz en kısa zamanda o topiğe taşınırız

zaman
nasılsınız kızlar

cicek00
31-03-10, 17:03
zaman
nasılsınız kızlar

sagol zamancigim iyiyim
sen nasilsin?

zaman
nolsun cicegim koçişi kandırmaya çalışıyorum başka bi ülkeye gidelim diyorum bakalım hayırlısı inşallah olur sen napıyorsun

cicek00
zaman
nolsun cicegim koçişi kandırmaya çalışıyorum başka bi ülkeye gidelim diyorum bakalım hayırlısı inşallah olur sen napıyorsun

zamancim niye baska bir yere gitmek istiyorsun ki
bende iyiyim canim ayni bir derdin icine düstük nasil cikabiliriz diye cabaliyoruz yoruldum artik iyicee

zaman
kız cicek daha dur noldun kaç yıldır biliyorsunuz şuanki son durumuz ne
anam benim aklımada koçiş soktu .... ülkeden iş bakıyorum dedi sonrada bende araştırdım ettim derken baktımki aslında neçok istiyormuşum inşallah hayırlısı ile olur

zaman
ya canım acayip sıkılıyor ayyy iyice daraldım

cicek00
zaman
kız cicek daha dur noldun kaç yıldır biliyorsunuz şuanki son durumuz ne
anam benim aklımada koçiş soktu .... ülkeden iş bakıyorum dedi sonrada bende araştırdım ettim derken baktımki aslında neçok istiyormuşum inşallah hayırlısı ile olur

nerdeyse 1,5yil oldu ogreneli
son durum esim klomen ve proxeedkullaniyor kaan aydos bir ay kullan sonra tahlil yaptir hormonlara bakalim dedi
canim sen bilirsin istiyrsan hayirlisi olsun.. ama baska ülkedede zor ailen olmayinca yaninda

cicek00
31-03-10, 18:03
zaman
ya canım acayip sıkılıyor ayyy iyice daraldım
üzme zmancigim kendini sikma canini

Belgin
31-03-10, 19:03
inşallah sevgiciğim...

zaman
31-03-10, 21:03
canım çok sıkılıyor kaçıp gitmek geliyor içimden dayanamıyorum hegün ayrı bi azap halini alıyor

umutolsun
31-03-10, 22:03
ZAMAN KIZ NEREYE GıTCEN DUR BAKALIM ne oluyo hemence bizi bırakma kızlar biz kaan hocada tese olsak tüp bebek merkezine nasıl ulaştıracagız spermleri

perver
1-04-10, 04:04
zaman cevabın için teşekkür ederim.ben kaan hocayı burada öğrendim.benim eşim hiç tedaviolmadı.direk anatoliayaya gittik tese yaptılar sperm buldular ama bilmiyoum hakan hocya gidip tedavi ettirsem mi?canım lütfen sıkma canını inşaallah her sıkıntının arkasında ferahlık vardır.

gamzesezer
1-04-10, 08:04
günaydınnn...

Leylak1919
1-04-10, 08:04
umutolsun
ZAMAN KIZ NEREYE GİTCEN DUR BAKALIM ne oluyo hemence bizi bırakma kızlar biz kaan hocada tese olsak tüp bebek merkezine nasıl ulaştıracagız spermleri
umutolsun redaviden sonra mı sperm bulunu sizde.Yani daha önce ameliyat olmuşmuydunuz bu ilk mi?:KK46:

Belgin
1-04-10, 13:04
zaman ne oldu canım....

Belgin
1-04-10, 13:04
kızlar nerdesinizz gelin sohbet edelim biraz.

melishh
1-04-10, 14:04
selam arkadaşlar nasılsınız ? ben sıkıntıdan patlamak üzereyim 13 gün geçti regl olmuyorum şubat ayında tüp bebek denemesinden sonra 10 gün oldum.bu ay tık yok hala.biran önce olsamda tedaviye başlasam artık beklemek çok zor ya.inşallah allahın izniyle embriyolarım canlanır.

Leylak1919
cicek sizin tedavi nasıl gidiyo

Leylak1919
melisçim merhaba işallah regl olursunda tüp bebek tedavin başlar benim malesef öyle bir şansım yok en azından uğraşıyosun bu çok önemli .hiçbir ümidin olmamsı çooook kötü.herşey istediğin gibi olur işallah

melishh
1-04-10, 15:04
Leylak1919
melisçim merhaba işallah regl olursunda tüp bebek tedavin başlar benim malesef öyle bir şansım yok en azından uğraşıyosun bu çok önemli .hiçbir ümidin olmamsı çooook kötü.herşey istediğin gibi olur işallah
canım çok sağol iyi dileklerin için.allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.sen neden ümit yok dedin probleminiz nedir pek takip edemedim eski yazıları.

cicek00
1-04-10, 15:04
Leylak1919
cicek sizin tedavi nasıl gidiyo

merhaba leylakcim
burda esim tese oldu ama olumlu gecmedi
simdilik iyi gidiyor bakalim kaan aydosun soyledigi ilaclari kullaniyor esim hayirlisi bakalim
insallah bir gün kavusuruz bizde bebegimize
sen burda yenisin galiba senin tedevin ne asamada