Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

HARZEM
19-02-09, 13:02
hamiş kalamayan bayanların listesinde o arkadaş

banban
19-02-09, 14:02
umutolsun
canım moralini bozma nasıl sıfır ölü 80 taneye ne olmuş allah aşkına
bir bilsem 80 taneye ne olduğunu Allahım bilir hayırlısını.Çok üzgünüm ama elimden bişey gelmiyorkiii

banban
atasbelgin
üfff canım ya, sıkma canını bizimde hiççıkmıyodu ama ameliyatla gelişmemişte olsa bulundu halada ne olacagımız belli değil sende hemen üzülme belkide canlılar ameliyatla bulunur üzülme allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:
sağol canım üzülmemeye çalışıyorum Allahın takdiri ne diyeyim

banban
HARZEM
canım üzülme sakın yılmak yok yola devam diğer topikte yeni üye olan bir arkadaşımızın yazısını okudum az öce aynı sorunlar ondada var ve hatta kromozom bozukluğu bile ameliyat olmuş ve sperm çıkmış herşey nasip kismet allaha sığın bilir herşeyin hayırlısını istersen bir oku hikayesini bence rahatlarsın arkadaşın adı gelincik
Sağol canım evet dediğin gibi yılmak yok dediğin yazıyı bir okuyayım.

umudumnerde
19-02-09, 15:02
banban Allah sabır versin hepimize canım senin acını anlıyorum geçen haftada biz gördük o kocaman sıfırı ben çok ağladım ölüsü bile çıkmadı diye benim acım da taze hala Allahım hayırlısını versin az önce benim sorunumu bilmeyen bikaçarkadaşla oturuyorduk bi komşusundan bahsetti bi bayan kadının iki çocuğu varmış ikisi de özürlüymüş kadın üzüntü ve stresten kendisi de şizofren olmuş deli gibi dolanıyormuş çok üzülmemeye çalış halimize şükür Allahım hayırlı tarafa yönlendirsin bizi gerçekten mutlu edecekse bebeklerimiz hayırlı olacaksa versin Rabbim dedim içimden beterin beterini düşün böle zamanlarda ve haline şükret tesellinin tek yolu bu gerçek te bu zaten Allahım hepimize sabır versin

vavelya
19-02-09, 20:02
zaman
selam kızlar nasılsınız ben eh işte iyi olmaya çalışıyorum bakıyorumda ben yokken baya gelişme olmuş gözden ırak olunca gönüldende ırak oluyormuş insan kimse beni merak etmemiş aşk olsun yani
Aaa Zamancım olurmu hiö öyle sy.Seni unuturmuyuz hiç.
Ama malum işte hepimiz bazen derdimize düşüyoruz.
Kendimizi bile unutuyoruz. :nazar:

banban
arkadaşlar sonucu öğrendik sıfır
Canım sıkma canını lütfen.
Sizde en azından bir kerede olsa cıktı.Belki zaman olarak uygun bir zaman değildi.
Zaten üretim 72 günde bir oluyormus.Belki sizin tahlil son dönemlere denk geldiyse cıkmaması normal.
İnsallah hayırlısıyla tekrar cıkar. :Saruboceq:

umudumnerde
banban Allah sabır versin hepimize canım senin acını anlıyorum geçen haftada biz gördük o kocaman sıfırı ben çok ağladım ölüsü bile çıkmadı diye benim acım da taze hala Allahım hayırlısını versin az önce benim sorunumu bilmeyen bikaçarkadaşla oturuyorduk bi komşusundan bahsetti bi bayan kadının iki çocuğu varmış ikisi de özürlüymüş kadın üzüntü ve stresten kendisi de şizofren olmuş deli gibi dolanıyormuş çok üzülmemeye çalış halimize şükür Allahım hayırlı tarafa yönlendirsin bizi gerçekten mutlu edecekse bebeklerimiz hayırlı olacaksa versin Rabbim dedim içimden beterin beterini düşün böle zamanlarda ve haline şükret tesellinin tek yolu bu gerçek te bu zaten Allahım hepimize sabır versin
Canım verdiğin örnek cok doğru.Rabbim herseyin hayırlısını versin.
Bizlere tasıyamayacağımız yük yüklemesin. :Saruboceq:

vavelya
Kızlar bugün yine eşimin tahlil günüydü.
Dün iş yerinde cok sıkıntılı bir gün yasamıs cok sinirlenmiş. kötükedihüso
Bende bu kadar stresten sonra hiç bir sey cıkmaz dedi. :nazar:
Spermiogram yaptırmak istemedi.Bende zorlamadım.ZAten yeterince geriliyor bende germiyeyim dedim. :teselli:
Sadece hormon testlerini yaptırdı.Sonucları yarın alıcaz.Rabbim hayırlı sonuclar almayı nasip etsin. :Saruboceq:
Tribulu bu ay kullandı bakalım hormonlar nasıl etkilendi :uhm:

Rabbi hebli min ledünke zürriyeten tayyibeten inneke semiud dua :Saruboceq:

HARZEM
vavelya canım nedir bu dua anlamını biliyormusun bende dua takıntısı varda

umutolsun
merhaba kızlar nasılsınız ne var neyok

banban
20-02-09, 09:02
Günaydın arkadaşlar sizinle paylaşmak istediğim bir şey var yardımlrınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.Eşimin dünkü yaptırdığı test sonuçları ile ilgili Emre bey ile görüştük bizde varikosel de vardı.Emre bey ilk görüşmemizde varikoselin azospermde etkili olmadığını söylemişti.Şimdi ise varikoselin 4,5 olduğunu bildirdik o da kesinikle varikosel amelyiatını olması şart diyor.Bu çelişki benim kafama takıldı ilk görüşmemizde ultrason sonuçlarını incelemişti gerek yok dedi şimdi ise gerekli diyor.Başka ürologlar ile de görüşmek istiyoruz.Memorial daki Semih Özkan nasıl acaba?Yada tavsiye edeceğiniz başka ürologlar varmı?Emre bey iyi bir insan ama bizim ilk görüşmemizden beri kafamıza takılan bir sürü şey var yorumları hakkında bize çelişkili cevap verdiği için kafamız çok karıştı.Ben semih özkan ile telefon ile de görüştüm durumumuzu anlatım o da varikosel olası şart dedi.ve çok aydınlatıcı şeyler de söyledi hem de telefon ile.Telefonda bu kadar ilgili olması açıkça beni memnun etti.Sizce napalım nolur yorumlarınızı yapın senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

vavelya
20-02-09, 10:02
Hepinize hayırlı cumalar arkadaslar a.s.
rabbim bu mübarek gündü cümlemizin hayırlı istek ve arzularını kabul etsin :Saruboceq:

HARZEM
vavelya canım nedir bu dua anlamını biliyormusun bende dua takıntısı varda

Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua
anlamı :

Ya rabbi bana senin tarafından tertemiz hayırlı evlatlar ihsan eyle şüphesiz sen duaları işitip icap edensin

Bu dua Zekerriyya (A.s.) yaptığı bir dua.Ve rabbim ona karısı kısır ve kendisi de cok yaslı iken Yahya (A.s.) ı nasip ediyor.Ali imran suresi yanılmıyorsam 15.ayet. fisfisfis

Rabbim hayırlısıyla bizede Zekeriya (A.s.) a yasattığı mucizeyi yasattsın.:Saruboceq:

Bunu bol bol tesbih et.İnsallah rabbim gönlünün muradını verir.:Saruboceq:

vavelya
banban
Günaydın arkadaşlar sizinle paylaşmak istediğim bir şey var yardımlrınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.Eşimin dünkü yaptırdığı test sonuçları ile ilgili Emre bey ile görüştük bizde varikosel de vardı.Emre bey ilk görüşmemizde varikoselin azospermde etkili olmadığını söylemişti.Şimdi ise varikoselin 4,5 olduğunu bildirdik o da kesinikle varikosel amelyiatını olması şart diyor.Bu çelişki benim kafama takıldı ilk görüşmemizde ultrason sonuçlarını incelemişti gerek yok dedi şimdi ise gerekli diyor.Başka ürologlar ile de görüşmek istiyoruz.Memorial daki Semih Özkan nasıl acaba?Yada tavsiye edeceğiniz başka ürologlar varmı?Emre bey iyi bir insan ama bizim ilk görüşmemizden beri kafamıza takılan bir sürü şey var yorumları hakkında bize çelişkili cevap verdiği için kafamız çok karıştı.Ben semih özkan ile telefon ile de görüştüm durumumuzu anlatım o da varikosel olası şart dedi.ve çok aydınlatıcı şeyler de söyledi hem de telefon ile.Telefonda bu kadar ilgili olması açıkça beni memnun etti.Sizce napalım nolur yorumlarınızı yapın senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Canım belkide Emre bey azosperm le alkalı olarak değilde , varikoselin ilerlemiş olmasından dolayı ameliyat olması gerek demiştir.
Ama bencede aklınızda soru işareti kalmasın Semih beylede görüşün.
Ben onunda cok iyi bir doktor olduğunu duydum bir cok yerde.
İnsallah hakkınızda hayırlı olan yerde baslarsınız tedaviye :Saruboceq:

banban
vavelya
Canım belkide Emre bey azosperm le alkalı olarak değilde , varikoselin ilerlemiş olmasından dolayı ameliyat olması gerek demiştir.
Ama bencede aklınızda soru işareti kalmasın Semih beylede görüşün.
Ben onunda cok iyi bir doktor olduğunu duydum bir cok yerde.
İnsallah hakkınızda hayırlı olan yerde baslarsınız tedaviye :Saruboceq:
Vavelya inaşallah dediği gibi varikoselle alakalıdır ama çok şüpheliyim artık hangi doktora hangi merkeze gideceğimiz konusunda çok kararsısız.Ne yapacağımızı bilmiyoruz dün eşimde bende çok üzüldük ama hayırlısı bu diye avunuyoruz.Sen neler yapıyosun test sonuçlarınızı aldınızmı inşallah değerler düzelmiştir.Emre beye sizde gidiyorsunuz ne düşünüyorsun onun hakkında.Hiç ilgilenmiyormuş gibi sanada geliyormu?

vavelya
banban
Vavelya inaşallah dediği gibi varikoselle alakalıdır ama çok şüpheliyim artık hangi doktora hangi merkeze gideceğimiz konusunda çok kararsısız.Ne yapacağımızı bilmiyoruz dün eşimde bende çok üzüldük ama hayırlısı bu diye avunuyoruz.Sen neler yapıyosun test sonuçlarınızı aldınızmı inşallah değerler düzelmiştir.Emre beye sizde gidiyorsunuz ne düşünüyorsun onun hakkında.Hiç ilgilenmiyormuş gibi sanada geliyormu?
Canım biz Emre beyle bir kere yüzyüze görüşebildik.Onda da beni tedirgin edecek hiç bir sey olmadı.Aslında Emre bey hastalara kesin bir sey söylemiyor.Çünkü azo da hiç bir hastanın durumu diğerininkine benzemiyor.Ama bizi cok rahatlatmaya calıstı.Daha sonrada telefonla bir kere konustum o kadar.
Ama eşim ameliyatı kesinlikle Emre beyin yapmasını istiyor.SAnırım sıkca bu ameliyatı yaptığı ve profesyonelleştiği için.
Rabbim emeklerimizi bosa cıkarmasın.

Tahlil sonuclarını öğleden sonra alıcaz.Yazarım gelince :kahve:

banban
vavelya
Canım biz Emre beyle bir kere yüzyüze görüşebildik.Onda da beni tedirgin edecek hiç bir sey olmadı.Aslında Emre bey hastalara kesin bir sey söylemiyor.Çünkü azo da hiç bir hastanın durumu diğerininkine benzemiyor.Ama bizi cok rahatlatmaya calıstı.Daha sonrada telefonla bir kere konustum o kadar.
Ama eşim ameliyatı kesinlikle Emre beyin yapmasını istiyor.SAnırım sıkca bu ameliyatı yaptığı ve profesyonelleştiği için.
Rabbim emeklerimizi bosa cıkarmasın.

Tahlil sonuclarını öğleden sonra alıcaz.Yazarım gelince :kahve:
Anladım canım.Bizde salı günü emre bey ile bir kez daha görüşmek istiyoruz haftaya cumartesi de semih bey ile de görüşelim diyoruz.Hayırlısı artık.
Artık iş yerinde de kafam rahat değil hep bu konuyu düşünür oldum çok sıkıldım işten çıkmakta istiyorum.Biraz dinlenip moral toplamak istiyorum.Eşimde nisan gibi Mersinde iş araştıracak belki o taraflara geliriz yazın

tosbik81
merhaba banban vavelya....

tosbik81
banbancım seni anlıyorum bizde çok kotu bir hafta gecirdik bu bebek olayını çok fazla konusmuyoruz esimle etkilenmemek için ama ikiizde okadar çok dolmusuz ki patladık karsılıklı ağladık esimi ilk defa ağlarken gordum ama biliyorum bu onu rahatlattı hep onun yanında olduğumu onu ne olursa olsun yanlız bırakmayacağımı anlatmaya çalıstım etkisinden hala kurtulamadık ....
iğnelerimizde yok hala 1 ay sonra gelecek diyor eczaneler... bekliyoruzzzz

banban
tosbik81
banbancım seni anlıyorum bizde çok kotu bir hafta gecirdik bu bebek olayını çok fazla konusmuyoruz esimle etkilenmemek için ama ikiizde okadar çok dolmusuz ki patladık karsılıklı ağladık esimi ilk defa ağlarken gordum ama biliyorum bu onu rahatlattı hep onun yanında olduğumu onu ne olursa olsun yanlız bırakmayacağımı anlatmaya çalıstım etkisinden hala kurtulamadık ....
iğnelerimizde yok hala 1 ay sonra gelecek diyor eczaneler... bekliyoruzzzz
Çok zor bir durum gerçekten ağlamamak elde değil.İğneleriniz ne kadar da zor bulunuyor yokmuymuş hiç bir yerde Allah yardımcınız olsun.Hepimizin duları kabul olunur inşallah

vavelya
20-02-09, 11:02
banban
Anladım canım.Bizde salı günü emre bey ile bir kez daha görüşmek istiyoruz haftaya cumartesi de semih bey ile de görüşelim diyoruz.Hayırlısı artık.
Artık iş yerinde de kafam rahat değil hep bu konuyu düşünür oldum çok sıkıldım işten çıkmakta istiyorum.Biraz dinlenip moral toplamak istiyorum.Eşimde nisan gibi Mersinde iş araştıracak belki o taraflara geliriz yazın

Canım tabiki haklısın.Kafaya takmamak cok zor ama hayat devam ediyor.Eğer tedaviye hemen baslamıycaksanız işten cıkma bence.:1no2:
Bak ben bütün gün evdeyim.Böyle olunca insan daha cok kuruyor herseyi kafasında.fisfisfis
Çok boslukta kalmakta iyi değil.En azından iş yerinde baska seylerle mesgul olursun kafan dağılır.:kahve:
Eşin ne iş yapıyor.Yani Mersinde nereye basvurmayı düşünüyor.İnsallah gelirsiniz.Belki o zmaana ikimizde hamiş oluruz. :CüvCüv: Birbirimize destek oluruz. kaydirigubbakcemile3

tosbik81
merhaba banban vavelya....
Merhaba tosbikçim.
Ne olur üzülmemeye ve kendinizi yıpratmamaya calısın.Bende eşimi sonucu ilk aldığımızda ağlarken gördüm.
Ne kadar acı bir sey olduğunu biliyorum.O gün ikimizde cok ağladık.Şimdi ben onun önünde ağlamamaya calısıyorum o da içine akıtıyor gözyaslarını eminim. senağlama
Ama bir sekilde ayakta sağlam durmaya calısıyoruz.
Rabbim cok büyük Eminim emeklerimizin karsılığını verecektir.:Saruboceq:

banban
vavelya
Canım tabiki haklısın.Kafaya takmamak cok zor ama hayat devam ediyor.Eğer tedaviye hemen baslamıycaksanız işten cıkma bence.:1no2:
Bak ben bütün gün evdeyim.Böyle olunca insan daha cok kuruyor herseyi kafasında.fisfisfis
Çok boslukta kalmakta iyi değil.En azından iş yerinde baska seylerle mesgul olursun kafan dağılır.:kahve:
Eşin ne iş yapıyor.Yani Mersinde nereye basvurmayı düşünüyor.İnsallah gelirsiniz.Belki o zmaana ikimizde hamiş oluruz. :CüvCüv: Birbirimize destek oluruz. kaydirigubbakcemile3

Merhaba tosbikçim.
Ne olur üzülmemeye ve kendinizi yıpratmamaya calısın.Bende eşimi sonucu ilk aldığımızda ağlarken gördüm.
Ne kadar acı bir sey olduğunu biliyorum.O gün ikimizde cok ağladık.Şimdi ben onun önünde ağlamamaya calısıyorum o da içine akıtıyor gözyaslarını eminim. senağlama
Ama bir sekilde ayakta sağlam durmaya calısıyoruz.
Rabbim cok büyük Eminim emeklerimizin karsılığını verecektir.:Saruboceq:
Doğru diyorsunda işte elde değl kabma sığamıyrum artık işyerinde suratı asık hiç gülmeyen bir insan oldum çıktım sürekli ağlamaklı bir hal sinirli gergin bir insan oldum yaasenağlama
Eşim gümrük müşavirliği yapıyor o tarfata liman olduğu için iş bulmak kolay olur diye düşünüyor bakalım hayırlısı artık.
Çok sıkınıtılıyım vavelya işten çıkmak çok itiyorum ama çıkarsam da sonu ne olur bilmiyorum

vavelya
banban
Doğru diyorsunda işte elde değl kabma sığamıyrum artık işyerinde suratı asık hiç gülmeyen bir insan oldum çıktım sürekli ağlamaklı bir hal sinirli gergin bir insan oldum yaasenağlama
Eşim gümrük müşavirliği yapıyor o tarfata liman olduğu için iş bulmak kolay olur diye düşünüyor bakalım hayırlısı artık.
Çok sıkınıtılıyım vavelya işten çıkmak çok itiyorum ama çıkarsam da sonu ne olur bilmiyorum

Canım madem cok bunalıyorsun iş yerinde fazla kasma kendini.Mutlu değilsen ayrıl.
Ama sonrada eve kapanıp kalma.Cık dolas.
Bak mesela benim annem bana 5 dakika mesafede oturuyor.
O yüzden beni hiç yanlız bırakmaz.Yoksa eminim çok daha zor olurdu benim için.

banban
vavelya
Canım madem cok bunalıyorsun iş yerinde fazla kasma kendini.Mutlu değilsen ayrıl.
canım o kadar karışık ki durumlarımız eşimde şuanda evde çalışmıyor ama belgesi kirada olduğu için iyi gelir getiriyor.İkimizde evde olursak neler olur bilmiyorum çok sıkıntılı durumlar yani annemler istanbulda oturuyor.yakın sayılırız birbirimize ama biz mersine de gidresek tek başımıza kalabiiriz gerçi kayınvalidemler adanada oturuyor onlarla sık görüşürüz ama mersinde yalnız olmak da korkutuyor beni

umutolsun
20-02-09, 14:02
Arkadaslar bugün herkesin içi dolmuş yine

banban
umutolsun
Arkadaslar bugün herkesin içi dolmuş yine
Evet canım bugün doluyuz.Okadar çaresiz hissediyorum ki dünden beri bu doktorlar benim kafamı çok karıştırdı birinin dediği birini tutmuyo çok karıştı kafam ne yapacaz nasıl bir yol izleyeceğiz bilmiyorum kii Allahım yardımcımız olsun

Belgin
kızlar allahım hepimize yardım etsin ve bizede biran önce hayırlısıyla bebeklerimizle mutlu bi yaşam nasip etsi.banban,tobik canlarım hepimiz aynıyız bi gün iyi bigün kötüyüz allahım sabırlıklar versin bizler...

Belgin
20-02-09, 15:02
vavelya
vavelya cığım sen nasılsın canım arkadaşlar bugün biraz sıkıntıdalar sen onları teselli etmeye çalışmışsın iyiki varsınız arkadaşlar çünkü bizi bizden başka kimse anlamıyor içimizdeki sıkıntıyı bilemiyorlar allahım hepimize yardım etsin.ne güzel iyikide annen sana yakın bak benim annem uzakta bende kendimi yalnız hissediyor sizlere sığınıyorum:a015:

buneya
20-02-09, 21:02
merhaba cok uzuluyorum bu sekılde allah hepımıze sıfa versın ınsallh hepımız bırgun bu panale hamıleyımmmmmmm yazarızzzz bende de dert aynı allahdan umıt kesılmez biz 6 ay once sperm testı yaptırdık sperrm yok dedıler tup bebek dedıler sımdı yaptırdık canlı bulundu ama yerınde çıktı horman testı ıstedıler bakalım koşturuyoruz sonuçlar ne cıkacak bırde esımde varıkosel var amelıyat olcak nasıl olur merak edıyoruz ıyıkı varsınız hepınıze tşk ederım

vavelya
20-02-09, 21:02
buneya
merhaba cok uzuluyorum bu sekılde allah hepımıze sıfa versın ınsallh hepımız bırgun bu panale hamıleyımmmmmmm yazarızzzz bende de dert aynı allahdan umıt kesılmez biz 6 ay once sperm testı yaptırdık sperrm yok dedıler tup bebek dedıler sımdı yaptırdık canlı bulundu ama yerınde çıktı horman testı ıstedıler bakalım koşturuyoruz sonuçlar ne cıkacak bırde esımde varıkosel var amelıyat olcak nasıl olur merak edıyoruz ıyıkı varsınız hepınıze tşk ederım
Canım hosgeldin.Bu topiğe ilk defa yazıyorsun sanırım.İnsallah en yakın zamanda hayırlı haberlerini alırız.

Eşinde sonradan sperm bulunması cok güzel bir haber.Biraz daha detaylı anlatabilirmisin.Bir ilaç filan kullandınzmı o arada ?
Eşinin hormon değerleri nasıldı?
Sperm cıkmaması varikoselden dolayımıymıs?

vavelya
20-02-09, 22:02
banban
canım o kadar karışık ki durumlarımız eşimde şuanda evde çalışmıyor ama belgesi kirada olduğu için iyi gelir getiriyor.İkimizde evde olursak neler olur bilmiyorum çok sıkıntılı durumlar yani annemler istanbulda oturuyor.yakın sayılırız birbirimize ama biz mersine de gidresek tek başımıza kalabiiriz gerçi kayınvalidemler adanada oturuyor onlarla sık görüşürüz ama mersinde yalnız olmak da korkutuyor beni
Canım eşinin işi rahatmıs böyle.Ama sanırım Mersinde böle bir imkan biraz zor.Liman özelleşti.Biraz sıkı davranıyorlar iş konusunda.
Mersin adana arası İstanbulun iki semt arasından daha kısadır belki.
Sıkılacağını zannetmiyorum.Hem ben ne güne duruyorum.Seni burda bizim aile günlerimize sokarız. kaydirigubbakcemile5İnsallah bebeşlerle gezeriz bol bol. :ecrin_bebek:

atasbelgin
vavelya cığım sen nasılsın canım arkadaşlar bugün biraz sıkıntıdalar sen onları teselli etmeye çalışmışsın iyiki varsınız arkadaşlar çünkü bizi bizden başka kimse anlamıyor içimizdeki sıkıntıyı bilemiyorlar allahım hepimize yardım etsin.ne güzel iyikide annen sana yakın bak benim annem uzakta bende kendimi yalnız hissediyor sizlere sığınıyorum:a015:
Canım iyi olmaya calısıyoruz işte.Bugün ben size moral veririm yarın siz bana .Böyle böyle atlatacağız insallah bugünleri.Hep birden koyvermek yok yasakkelime

Canım biz herzaman yanındayız.Bazen anneme bile anlatamadıklarımı burda sizinle paylasıyorum ben.O da cok üzülüyo bu duruma.Ve benim üzülmeme.E bende onu daha fazla üzmemek için yanında cok belli etmiyorum hislerimi senağlama
.Ama burda cok rahatım.Çünkü Sizler beni eminim cok iyi anlıyorsunuz.İyi varsınız kızlar.a.s.
Ama insallah yakında bu topik bosalır ve hepimiz hamişler topiğine terfi ederiz :CüvCüv:

vavelya
Kızlar bu arada eşimin hormon sonuclarını aldık.Değerlerde ufakta olsa iyileşme var.Gecen aya kıyasla yazayım

Fsh ............. : 23.34 şimdi 20
lh .............. :11.77 şimdi 9.51
testesteron... : 2.51 şimdi 2.64

İnsallah böyle devam eder ve ameliyata kadar değerler normal sınırlara girer.
Bitkisellere ve dualara devam.Allahın izniyle basarıcaz insallah :Saruboceq: :hooray:

RABBİ HEBLİ MİN LEDUNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUD DUA :Saruboceq: :KK46:

nzmyhn
RABBİ HEBLİ MİN LEDUNKE ZÜRRİYETEN ZAYYİBETEN İNNEKE SEMİUD DUA
canım kardeşim duana hepimiz amin diyoruz
''zekeriyya a.s duası'' amin amin amin
ben hafızım yerini bulmadanda dedim bi yanlişlık var şimdi bulup baktım zayyibeten degil orası tı harfiyle yazılı yani dayyibeten
bu arada sonuçlarınız inşallah hayırlısıyla istediginiz gibi olur
bizde pazartesiye randevu aldık inşaallah 2.ye başlıycaz
rabbim hepimizin yardımcısı olsun

vavelya
20-02-09, 23:02
nzmyhn
RABBİ HEBLİ MİN LEDUNKE ZÜRRİYETEN ZAYYİBETEN İNNEKE SEMİUD DUA
canım kardeşim duana hepimiz amin diyoruz
''zekeriyya a.s duası'' amin amin amin
ben hafızım yerini bulmadanda dedim bi yanlişlık var şimdi bulup baktım zayyibeten degil orası tı harfiyle yazılı yani dayyibeten
bu arada sonuçlarınız inşallah hayırlısıyla istediginiz gibi olur
bizde pazartesiye randevu aldık inşaallah 2.ye başlıycaz
rabbim hepimizin yardımcısı olsun
Çok tesekkür ederim arkadasım düzelttiğin için.Hızlı yazıcam diye karıstırmısım.Ama Tayyibeten değilmi Dayyibeten değil yani.Ben hep Tayyibeten diye cekiyorum yanlıs cekmiyeyim yani :bbo:

Masallah ne güzel hafızsın demek.Ben yeni öğrendim Kuran okumayı intermetten.
Zorlanarakta olsa okumaya calısıyorum.Allah kolaylık versin insallah.

Rabbim sizinde tedavinizde yüzünüzü güldürsün , Yahya (A.s.) gibi hayırlı evlatlar nasip etsin :Saruboceq: :ecrin_bebek:

nzmyhn
21-02-09, 00:02
canım tı okunuşta yani mahreç olarak agızdan tok bir sesle dı olarak çıkar
yani ses agız içinde yankı yapar gibi olur keşke sesimizi duysak oyle tarif etseydik ama şuna bayıldım netten ögernmiş kuranı maaşallah barekallah rabbim azmini daim etsin
duan için allah razı olsun ve gönlündeki hayırlı muratları versin

vavelya
21-02-09, 11:02
nzmyhn
canım tı okunuşta yani mahreç olarak agızdan tok bir sesle dı olarak çıkar
yani ses agız içinde yankı yapar gibi olur keşke sesimizi duysak oyle tarif etseydik ama şuna bayıldım netten ögernmiş kuranı maaşallah barekallah rabbim azmini daim etsin
duan için allah razı olsun ve gönlündeki hayırlı muratları versin
Allah razı olsun canım benim.Rabbim cümlemizin hayırlı dualarını kabul etsin.
DEdiğini anladım ama malesef ben cok güzel çıkartamıyorum sesleri.Ama sesli kuran dinliyorum belki zamanla kulağım alısır ve daha kolay okumaya baslarım.Rabbim kolaylık versin. :Saruboceq:

zaman
21-02-09, 16:02
selam kızlar nasılsınız
ben çok doluyum bugün annemlere yengem gelmiş malum altlı üstlü oturuyoruz hoş geldine çıktık ay bune çok zayıfsın zaten sinirliyim iyice delirdim birde eşim yok haftasonları işim yok evdeyim e öyle oldugunu bende biliyorum ama bir gün kimseye gitmz niye gelmiyorsunuz enincede çelışıyor diyorum beni hep arada bırakıyor çok bnaldım bazen evden keçmek geliyor şöyle kimsenin bilmiyeciği bir yere gidip dinlensem kaçıp kurtulsam bu hayattan

Belgin
21-02-09, 20:02
vavelya
Kızlar bu arada eşimin hormon sonuclarını aldık.Değerlerde ufakta olsa iyileşme var.Gecen aya kıyasla yazayım

Fsh ............. : 23.34 şimdi 20
lh .............. :11.77 şimdi 9.51
testesteron... : 2.51 şimdi 2.64

İnsallah böyle devam eder ve ameliyata kadar değerler normal sınırlara girer.
Bitkisellere ve dualara devam.Allahın izniyle basarıcaz insallah :Saruboceq: :hooray:

RABBİ HEBLİ MİN LEDUNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUD DUA :Saruboceq: :KK46:

İNŞALLAH CANIM ALLAHIM HİÇBİRİMİZİN EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARTMASIN ,BİZDE MSRT ORTASI GİBİ GİDECEGİZ TEST YAPTIRMAYA BAKALIM ÇAKŞIR KEÇİBOYNUZU İŞE YARAYACAKMI İNŞALLAH YARAR:Saruboceq:ALLAHIM YARDIM ET BİZLERE...

Belgin
zaman
selam kızlar nasılsınız
ben çok doluyum bugün annemlere yengem gelmiş malum altlı üstlü oturuyoruz hoş geldine çıktık ay bune çok zayıfsın zaten sinirliyim iyice delirdim birde eşim yok haftasonları işim yok evdeyim e öyle oldugunu bende biliyorum ama bir gün kimseye gitmz niye gelmiyorsunuz enincede çelışıyor diyorum beni hep arada bırakıyor çok bnaldım bazen evden keçmek geliyor şöyle kimsenin bilmiyeciği bir yere gidip dinlensem kaçıp kurtulsam bu hayattan
CANIM HEPİMİZ BAZEN UZAKLARA GİTMEYİ YANLIZ KALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ DERTLER BİZİ YIPRATIYOR AMA DAYANMAK ZORUNDAYIZ DETDİ VEREN ALLAH DERMANINIDA VERSİN BİZLERE...TEK İSTEGİM BU ALLAHIM YARDIM ET...:Saruboceq:

Belgin
buneya
HOŞGELDİN BUNEYA İNŞALLAH CANIM ELBET BİZDE SEVİNÇ İÇİNDE HAMİLE OLDUGUMUZU HAYKIRIRIZ DÜNYAYA.SİZİN SORUN NE BİRAZ ANLAT BİZLERE:1hug:

damlali
21-02-09, 21:02
zaman
selam kızlar nasılsınız
canımbenim banada sen ne kadar kilo aldın falan diyorlar mutlka sinir eden birileri çıkıyor ama ben herkesi ALLHA HAVALE EDİYORUM .üzülme sinirlenme gibi klasik şeyler söylemek istemem ama başkada çare yok BAZI İNSANLAR BAŞKALARININ MUTSUZLUĞUNDAN MUTLU OLUYORLAR BU ONLARIN EN BÜYÜK ZEVKİ AMA ZAMAN en güzel ilaç ALLAH cezalarını veriyor mazlumun hakkını gün geliyor zalimden alıyor.yinede sinirlendiğini belli etme daha fazla üzerine gelir çünkü bazı insanlar sinirlendiğin şeyleri seni sinir etmek için özellikle daha fazla yapıyor.tek yapaçağın bu durumda sakin olup sinirlendiğini hiç belli etmemek allahıma emamet ol canım

ealsnas
22-02-09, 11:02
Amaaannnn kimseyi mutlu edemezsiniz o yüzden lütfen sizi üzen enerjiniz, tüketen insanlardan uzak durun kim olursa olsun. Ben yeri geldiğinde kimseyle görüşmüyorum kafam rahat. Biraz bencil olmak lazım.

butterfly 's'
22-02-09, 14:02
kızlar nasılsınız bakalım nerdeyse 1 aydır uğramamışım ben bu topiğe.
benden yeni bir haber yok.ikinci adetimi oldum .şimdi 3. yü bekliyorum.2-3 hafta sonra dr a gitmeyi düşünüyorum.bir görüşelim konuşalım bakalım.durum değerlendirmesi yapalım.çok korkuyorum ama bebeğim bana kendi kendine gelmeyecek galiba.Örnekleri var rabbim büyük ama ne bileyim işte....
Şimdi tedaviden daha çok korkuyorum.ilk tedavimde ne kadar da cesurmuşum.bakalım 2,5 yılda elimde neler var?
azospermi
ilk denemede ohss
dış gebelik sonucu iç kanama ,tüplerden birinin kaybı, açık ameliyat
bir normal siklus neg.
bir dondurulmuş neg.
ikiz gebelik biri boş gebelik, gebeyken 12. haftadan 16. haftaya kadar kanama ve diğer bebeğimin 21. haftada kalp atımının durması ve suni sancıyla doğum
itiraf ediyorum depresyon
sadece bir denemelik ilaç
no money (ama zor da olsa bulunabilir)
azalan umutlar
bol bol gözyaşı
yalnızlık (gün geçtikçe içime kapanıyorum)
görünüşte oynadığım polyanna rolü için kocaman bir oskar ödülü
korku (yeni bir acı daha yaşamak istemiyorum)
yaşlılık (kendimi çoook yaşlı hissediyorum artık.haziranda 30 olucam ama ben daha yaşlı gibi hissediyorum )
mutsuzluk..................

xxnilxx
22-02-09, 16:02
Allah yardımcın olsun butterfly 's' .....

Benim dün transfer oldu 3 tane embriyo fakat ben bişi hissetmiyorum daha çok mutsuzluk endişe kasıklarımda ağrıvar oda yumurta toplama işleminden sonra oldu hala geçmedi embriyo transferi esnasında idrara çok şıkışmıştım transferden yarım saat sonra wc gittim dayanamadım yoksa daha çok kasılacaktım o yüzden vicdan azabımda var acaba düştülermi diye ben neden böyleyim bir türlü anlamıyorum sizlerde de böylemi oldu ben kendimi daha çok mutlu ve umutlu hissedeceğimi düşünüyordum ama şimdi transfer oldu o kadar zorlu dönemi atlattım ama şimdi çok endişeliyimmmmm

damlali
22-02-09, 17:02
butterfly 's'
kızlar nasılsınız bakalım nerdeyse 1 aydır uğramamışım ben bu topiğe.
benden yeni bir haber yok.ikinci adetimi oldum .şimdi 3. yü bekliyorum.2-3 hafta sonra dr a gitmeyi düşünüyorum.bir görüşelim konuşalım bakalım.durum değerlendirmesi yapalım.çok korkuyorum ama bebeğim bana kendi kendine gelmeyecek galiba.Örnekleri var rabbim büyük ama ne bileyim işte....
Şimdi tedaviden daha çok korkuyorum.ilk tedavimde ne kadar da cesurmuşum.bakalım 2,5 yılda elimde neler var?
azospermi
ilk denemede ohss
dış gebelik sonucu iç kanama ,tüplerden birinin kaybı, açık ameliyat
bir normal siklus neg.
bir dondurulmuş neg.
ikiz gebelik biri boş gebelik, gebeyken 12. haftadan 16. haftaya kadar kanama ve diğer bebeğimin 21. haftada kalp atımının durması ve suni sancıyla doğum
itiraf ediyorum depresyon
sadece bir denemelik ilaç
no money (ama zor da olsa bulunabilir)
azalan umutlar
bol bol gözyaşı
yalnızlık (gün geçtikçe içime kapanıyorum)
görünüşte oynadığım polyanna rolü için kocaman bir oskar ödülü
korku (yeni bir acı daha yaşamak istemiyorum)
yaşlılık (kendimi çoook yaşlı hissediyorum artık.haziranda 30 olucam ama ben daha yaşlı gibi hissediyorum )
mutsuzluk..................[/QUO

AL BENDENDEN DE O KADAR KADERDAŞIM BENİ HİÇBİRŞEY TESELLİ ETMİYOR ZATEN.ALDIĞIN GİYDİĞİM YEDİĞİM BENDE BİR DAMLAM OLSUN İSTİYORUM DÜNYADA:Saruboceq:

butterfly 's'
22-02-09, 19:02
hiç bişiyin tadı yoooookkkkkk

butterfly 's'
xxnilxx
Allah yardımcın olsun butterfly 's' .....

Benim dün transfer oldu 3 tane embriyo fakat ben bişi hissetmiyorum daha çok mutsuzluk endişe kasıklarımda ağrıvar oda yumurta toplama işleminden sonra oldu hala geçmedi embriyo transferi esnasında idrara çok şıkışmıştım transferden yarım saat sonra wc gittim dayanamadım yoksa daha çok kasılacaktım o yüzden vicdan azabımda var acaba düştülermi diye ben neden böyleyim bir türlü anlamıyorum sizlerde de böylemi oldu ben kendimi daha çok mutlu ve umutlu hissedeceğimi düşünüyordum ama şimdi transfer oldu o kadar zorlu dönemi atlattım ama şimdi çok endişeliyimmmmm
bana bak kendine gel kızım. :mymeka:
bu kadar emek ,acı kolay değil.bir an önce toparlan.moralini yükselt ve kafanı dağıtacak bişiyler yap.böyle yaparsan hiiçç olmaz.stresten en çok rahimimiz etkileniyor.unutma.rahat ollllll relaxxxxxxx.
çok ciddiyim.olacak da deme olmayacak da.kafanı boşalt.kitap oku,film izle yap işte bişiyler.

nzmyhn
arkadaşlar lütfen hepinize diyorum
biraz sakin olun rahat olmaya çalışın
şimdi bi ömer faruk tekbilek dinleyin
bizim derdimize dönüp bizim çok büyük bir rabbimiz var dememiz lazım.....biz güçlüyüz...biz mümineyiz elhmd.

vavelya
22-02-09, 23:02
Unutma göğün asıl rengi mavidir.
Her kör gece bile sabahtır sonunda.
Kalbin ağlasada gülümse inadına
Düşler takıp saçlarına yürü umutlara
Düşler takıp saçlarına yürü rüzgarlara
O pembe gül yüzünü kederle soldurma
Daldaki son yaprak gibi sarıl hep hayata
Geçerken acılardan gülmeyi unutma
Kurduğun hayalleri yağmurlar yıksada
Sen yeterki hep ümit et, hayat döner sana
Sen yeter ki hep ümit et, hayat döner sana

Canım arkadaslarım ne olur üzmeyin kendinizi.
Sizleri cok iyi anlıyorum.Bazen cok zor oluyor dayanmak.Rabbim sabrını versin.Bol bol dua edin.Birde ben cok canım sıkıldığında yukardaki sarkıyı dinliyorum.Bana umut oluyor.Kendimi iyi hissediyorum :1hug:

xxnilxx
23-02-09, 08:02
destekleriniz için teşekkürler bu dönemlerde şunu anladım kesinlikle bir psikolog ihtiyacımız var benim en sevdiğim şey pc de oturmaktır ama zararı olur diye fazla kalamıyorum

HARZEM
23-02-09, 15:02
iyi akşamlar canlar bugün pek kimse uğramamış topikçiğimize xxnilxx canım kendini fazla kasma üzülme herşey olacağına varır bunu unutma rabim inşallah sana anne olmayı tattırır bencede fazla pc başına oturup kalma benim eltim cep tel bile aynı kaldığı odaya geçittirmiyodu misafirlere bile kapıda bıraktırıyodu radyasyon yayıyor zarar verir diye bilhassada sen kendini çok şartlamış gibisin canım şimdiden vicdan azabı çekiyosun kendine dikkat et olurmu mevlam ne derse o olur herşeyin hayırlısı canım

HARZEM
23-02-09, 15:02
aaaaaaaaaaaaaa kızlar nerdesiniz bakim kaç günden beri takip ediyorumda ban ban yok umudum nerde yok umutolsun yok ataşbelgin yok kaçtınızmı ne yoksa bir iksir falan buldunuz onumu deniyonuz arada bir uğrayıp selam versenizde olur ha maksat yaşadığınızı bilelim tamam ben evde olduğum sürece gelip birşeyler yazmaya çalışıyorum haddi öpüldünüz