TEST

Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

selva2009
10-04-11, 10:04
:nazar::nazar::nazar:çook sevindim turtimm rabbim daha güzel haberler vermeyide nasip etsin en kısa zamanda...arkadaşlar ara ara girip sizleri takip ediyorum bakın bir arkadaşımız daha kurtuldu bu dertten rabbim en umutsuz anlarda yetişiyo darısı diğer tüm arkadaşlara...kızlar yiğeniniz 10 haftalık oldu şükür bi sıkıntısı yok annesinin göbeğinde sıcacık yatıyor dün ultrasyona girdim eşimle ekrana yapıştık..darısı hepinizin başına sizleri hiç unutmadığımı hepinize dua ettiğimi bilin..

lamyay
turtimm
Dualarını bizden esirgemeyen arkadaşlarım Allah sizden razı olsun, hepimizin dualarıyla biz bugün Genarttan bol bol spermle çıktık.. Eşimin sağlık durumu çok iyi Kaan hoca yeteri kadar sperm bulduk hücrelerimiz yeterli sayıda dedi.. Spermler donduruldu.. Haklıymış Kaan hoca bulucamı düşünüyorum tüp bebek aşamasına geçeriz demişti, Allah ondan razı olsun dediğini yaptı buldu spermleri.. Hiç yoktu ki bizim sperm daha önceki mikro tesede de hiç çıkmamıştı, ama kaan hoca başardı.. İçimdeki tarifsiz duyguyu dile dökemiyorum arkadaşlar.. Rabbim bugün yüzümüze güldü yoktan var eden rabbim bizede bir kapı açtı, dilerim hepinizin yüzü gülsün.. Allah aratmasın.. Bu dönemimde çok yardımcı oldunuz beni dinlediniz düşünceleri paylaştınız çok teşekkür ederim.. Bundan sonraki her aşamadan haberdar edicem sizi.. Pazartesi günü kaan hocayla görüşmemiz olucak tekrar, ardından akşamüstü 5ten sonra bir jinekoloğa yollıycak bizi.. Tüp bebek için acele etmeyin dedi.. 1 ay bir geçsin eşin kendini toparlasın dedi.. beklerim artık usanmadan, 1 ay değil 1 yıl daha beklerim..
hayirli olsun cok ama coksevindim sperm bulunmasina,insaallah bebeklerinizde hemen geliverir..:KK19::KK19::KK19::KK19::KK46::KK46::KK46::KK46:

lamyay
turtimm
Kızlar merhaba, hepinize çok çok çok çok teşekkür ederim.. Ben Kaan Aydos hocanın özelden ameliyat yaptığını inanın dün tetkikler yapılırken öğrendim. Bedeli alantüp bebek merkezi idi. Bazı arkadaşlarım süreci merak ediyorlar o yüzden ben size en baştan anlatayım..

Biz yeni evliyiz anca 2 yıl olucak.. Benim polikistik overim olduğu için bir çok doktor dolaştım onlarda bir nevi kısırlık olduğunu sölemişlerdi ama tedavisinin bir iğne ile sonuçlandığını söledir. BEn belki tuttururuz die denemeye başladım.. Birkaç ay geçti fakat bizde bişey olmadı sürekli benim üstüne yoğunlaştı doktorlar ve daha 1 yılı doldurmadınız die beni sürekli gönderdiler.. Daha sonra iyi bir jinekolog buldum ve mayıs ayının son haftası muayene oldum.. Eşimden de tetkikler istediler, hiç unutmuyorum açıköğretim fakültesi sınavlarından bir gün önce cuma akşamı eşim eve geldi yemekteyiz, bende ısrarla sonucu soruyorum ağlamaya başladı ve sonucu söyledi.. Hemöen izmire tavmergen tüp bebek merkezine gittik, muayeneden sonra bizi prof. dr. necmettin çakıllıya gönderdi.. Oda bizi bir ümitle çıkacak buluruz diyerek 1 haftada ameliyata aldı, özel şifa hastanesinde ameliyat olduk ve inanın o günler gitsin gelmesin istiyorum, bize umutluyduk herşey çok güzeldi bulucağımızı umut ediyorduk ama olmadı dedi ne bir ilaç kullandırdı ne tedavi işte apar topar ameliyat ve sonuç evlat edinin.. Araştırma yaparken larem 1982 arkadaşımın yazısını buldum internetten sanırım eşi yazmıştı yazıyı ve mail adresi bırakmışlardı, eylül ayıydı mail attım.. Saolsun kendisi mailime cevap verdi ve telefon numarası bıraktı, eşim aradı ve konuştular.. Kaan Aydos hocadan yediklerinden moralini yüksel tutmasından bahsetmiş ve eşimi o düştüğü ümitsizlikten kurtulması için çok moral vermiş, genetik test yaptırmamızı söylemiş eliniz boş gitmeyin demiş Allah ondan razı olsun.., ablamız doktor hemen genetik için test verdik çıkması 2 ay kadar sürdü, eşimde Genetik olarak AZFc delesyonu görüldü, araştırmamla %50 oranla şansımız olduğunu gördüm.. Ama %50de çıkmayacaktı.. Düşünün o doktor necmettim bey patoloji raporu bile istememiş.. Allaha havale ediyorum bize yaşattıkları için.. Kasım ayında ankaraya geldik KAan Aydos hocaya, Fsh değerimiz 23.4 dü, Lh 6.06, testesteron 206 idi, kaan hoca bizden Karyotip istedi ve testisleri rahatlatıcı 2 ilaç verdi şimdi isimlerini tam hatırlayamıyorum, bizim karyotip normal çıktı, her ay doktorumuza değerlerimizi mail attık, haplardan sonra testojel 50 mg onu kullandırmaya başladı, sonra değerlerimiz birden düştü fsh 16.4, lh 6.43, testesteron 151 testojel kullanımının 3 ayında kaan hoca bizi ankaraya çağırdı bundan 2.5 hafta önce geldik, muayene etti tamam dedi herşey güzel görünüyor ameliyata alıcam dedi, biz tabi tedirgin bize gün verdi o an ona dedim ki hocam %50 umudumuz var mı? %50den fazla var bana göre tüp bebek aşamasına geçeriz dedi, ama yinede ümitlenmeyin herşeye hazırlıklı olun dedi.. eşim bir önceki ameliyattan dolayı korku kaygı taşıyordu bize ameliyattan 1 saat sonra kalkıp gidersiniz dedi.. Biz nasıl olur 1 gece yatmamız lazım ağrı çok olur falan dedik bize güldü Kaan hoca :))) Perşembe akşamı geldik cuma tahlilleri olucaktı eşimin biz ibni sinada olur ameliyat dedik hatta ameliyat olan hastalare vardı kaan hoca girmedi ameliyata falan dediler baya kaygılandık, kaan hoca gen-art tüp bebek merkezinde ameliyat yapacağını kendisinin değil hastanenin para aldığını söledi.. Allah var biz elden KAan hocaya para vermedik.. Hatta sadece 1 kere 200 tl muayene ücreti ödedik kasım ayında o kadar.. Bu sabahta gittik merkeze inanın o kadar endişeli ve tedirgindim ki... Eşimi ameliyata aldılar bizim durumumuzda biri daha vardı onların çıkmamış sanırım bayan sürekli ağlıyordu bende başladım ağlamaya, eşimi sordum ameliyat nasıl gidiyor die bana ameliyatın bittiğini eşimin dikişlerinin yapıldığını söylediler saate baktım anca 1 saat olucaktı ben sanırım orda bütün ümitlerimi yitirdim.. Tam yine hastalardan biriyle muhabbet ediyordum danışmadan seslendiler, önüme bir kağıt koydular bunu imzalayın dediler nedir bu niçin imzalıyorum dedim dondurma işlemi için dediler, o kadar umutsuzca düşünmüşüm ki ne dondurması dedim spermler için dedi hıçkırı hıçkıra nasıl ağlıyorum doğrumu sölüyorsun diye ama susmuyorum yanımda kimse yok yapayalnızım çocuk telefonla laboratuvarı aradı evet dedi çıkmışşş dondurlmuş, o duygu inanın tarifsiz.. Kaan hocayla konuştum o kadar kendinde eminki açtım zaten üretim yapan yer belliydi aldım dokuları diktim dedi :))) ben hala kaç tane çıktı diyorum yeteri kadar çıktı merak etme diyor, diyorum 5- 10 kaç tanee, sayılamayacak kadar çıktıı merak etme sakin ol dedi :)) belkii ilaç tedavisiyle normal çıkışta sağlayabiliriz dedi.. Allah Kaan hocadan razı olsun inanın çok iyi bir doktor, Hiçbiriniz umudunuzu kaybetmeyin biz artık dağılmaya başlamıştık biliyorsunuz kafam çok karışıktı artık sperm donasyonunu düşünmeye başlamıştık, ama rabbim bize bir kapı açtı.. Allah hepinizin gönlüne göre versin hepini, gofrete bu duyguları yaşatsın, bundan sonra aşama nasıl olur, tüp bebek tutarmı tutmaz mı bilmiyorum, tutunmasıda önemli bende biraz kiloluyum, ama deneyeceğiz en azından, tüp bebek deniyeceğiz.. Allahım gözünüzdeki yaşları dindirsin, yoktan var eden rabbim hepinize bir kapı açsın.. Çok teşekkür ederim hepinize.. Çok sağolun..VCK canım seni msnden ekledim kabul et istersen özelden mesaj atamıyorum ben.. çiçekcim , gofrettecum, mesleki teachercım, vck, zcu, umutolsun, daha şuanda adını hatırlayamadım diğer bir çok yoldaşım herşey için destekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim...
inan yazdiklarini okurken cok duygulandim rabbime binlerce sukurler olsun kurtuldunuz.:KK71::KK71::KK71:
sana sormak istedigim cok sey var ....bizimde ilk tesede cikmamisti ,bir umut oldunuz bizede,bende 2. de cikarmi cikmazmi cok kaygiliyi,dmekki 2.de de cikabiliyormus cok mutluyum inann
simdi bizde kaan beyde tedavideyiz 1 yildir
peki sizin ilk tese de patolijide birsey cikmismiydi ??
kaan hocanin tedavisine ek daha ek olarak neler yaptiniz tedavi surecinde biraz bahsedebilirmisin??
ve kaan hocada ne kadar sure ilac tedaviis oldunuz???
ve normal yoldanda cikis saglayabiliriz demis ya ,daha uzun suren tedavi asamasindan sonrami cikis olur dedi???cok merak ettimm

ugursuz
10-04-11, 11:04
Turtiimmm çok sevindim Allah ım mutluluğunu daim etsin devamı da güzel olur inşallah...:KK46:

turtimm
10-04-11, 13:04
whisper980
turtimm cok tebrik ederim darisi hepimizin basina.. tüpbebek icin bol sanslar.. :KK49:

bir sorum olcak: siz ameliyat yapan hastaneye ne kadar ödediniz, dondurma islemi icin ne kadar istediler?
Canım doktor bedeli, merkezin, dondurma işleminin bedeli 1750 TL. Çok teşekkür ederim..

turtimm
ugursuz
Turtiimmm çok sevindim Allah ım mutluluğunu daim etsin devamı da güzel olur inşallah...:KK46:
Hani sen nickini değiştircektin bitanem.. Çok çok teşekkür ederim. Benimde senin gb umudum kalmamıştı.. Ama bakk rabbim kapısını açtı..

turtimm
lamyay
inan yazdiklarini okurken cok duygulandim rabbime binlerce sukurler olsun kurtuldunuz.:KK71::KK71::KK71:
sana sormak istedigim cok sey var ....bizimde ilk tesede cikmamisti ,bir umut oldunuz bizede,bende 2. de cikarmi cikmazmi cok kaygiliyi,dmekki 2.de de cikabiliyormus cok mutluyum inann
simdi bizde kaan beyde tedavideyiz 1 yildir
peki sizin ilk tese de patolijide birsey cikmismiydi ??
kaan hocanin tedavisine ek daha ek olarak neler yaptiniz tedavi surecinde biraz bahsedebilirmisin??
ve kaan hocada ne kadar sure ilac tedaviis oldunuz???
ve normal yoldanda cikis saglayabiliriz demis ya ,daha uzun suren tedavi asamasindan sonrami cikis olur dedi???cok merak ettimm
Çok saol bitanem.. Rabbim sizlerede göstersin.. Şimdi bizim ilk tese özelde olmasına rağmen bizim parçamızı patolojiye yollamamışlar, sormadılar bile o yüzden raporumuz yoktu.. Şimdi ilaç kullanma süremiz 4 ay bizim toplam.. Bizim elimizde sadece genetik sonuç vardı oda AZFc delesyonu.. Kaan hoca bunu görünce zaten iyi güzel %50 şansımız var ama umutlanmayın çıkmayada bilir demişti.. Ben hergün nohut yaptım ve yeşillik mutlaka koydum sofraya, nohutu akşam yemiyorsa öğlen yedirdim, bizim oralarda ısırgan otu çoktur onu kavurmalı, yoğurtlu yaptım, yapamadığım zaman çayını içirttim.. sonra annem bir karışım yaptırdı inanın şuanda nasıldı bilmiyorum ama annemden öğrenir yazanır size bissürü şey vardı içinde, böğürtlen ağacını kaynattım ama onun suyu çok acı geldi içemedi.. Çakşır otu aldım onu kaynattım içirdim.. Sigara kullanmıyordu eşim en büyük avantajımız oydu belkide, ama içmeyi çok seviyordu hep durdurdum elimden geldikçe alkolü baya azalttı haftada 1 içti oda 1 yada 2 kadeh mesela.. ben tedavi sürecinde bunları yaptım.. aklına gelecek her türlü otu yedirdim.. et yapmadım evde nohutu farklılaştırırken et koydum pastırma koydum mesela içine.. şimdi kaan hoca dedi ki üretimi sağladık belki ilaç kullanımıyla normal çıkışta sağlayabiliriz dedi.. Yarın Kaan hocayla görüşmemiz var geçen konuşmaları yazarım yine sizlere..

Mesleki_teacher
10-04-11, 16:04
vck
kızlar sizden bir şey istiycem saçma gelebilir ama yinede söyliyeyim.Benim arabam var onu satabilirsem bebek için doktora gidicem .hakkımda hayırlıysa satılsın istiyorum.sizdende benim için hayırlısı olması için dua etmenizi istiyorum .isteğim çok mu saçma oldu bilmiyorum ama yeterki bebeğim olsun benim için en güzel duygu budur arabayla gezip tozmak beni hiç tatmin etmiyor.gezmedeyken bile içim acıyor şimdi burda yanımda bebeklerim olsaydı diye düşünüyorum yanı bütün sokaklar çocuğa çıkıyor rabbim çıkmaz sokaklara uğratmasın.hepimizin gönlündekini versin inşallah:KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:
Canımm; evladımız olsun olmasın herşey onlar için işte..varsın satılsın herşey onlar için..evimiz barkımız arabamız malımız mülkümüz..hakkında hayırlısı olsun üzme kendini rabbim hepimize umut dolu kapılar açsın inşallah

TURTİMM yazını ağlaya ağlaya okudum Allahım buralara kadar getirdi sizi,inşallah sonunuda getirir.çok mutluyum senin adına herşey gönlünce olsun..

SELVAcım hayırlı hamilelikler sanada seni her görüşümde dua ediyorum..iyi bak kendinede yeğenimizede..

Mesleki_teacher
10-04-11, 16:04
kızlar nohutun ıslattığınız suyunu mu yoksa haşlama suyunu mu içiriyoruz eşlerimize?

nurusima81
10-04-11, 18:04
kızlar nerelerdesiniz?

HARZEM
10-04-11, 18:04
iyi akşamlar...........

turtim senin adına çok ama çok sevindim canım inşallah hamile haberlerinide verirsin canım.....

ben yorgun ve bitkinimmisafirlerimi az önce yolladım hiç birşey yapmadan duşa girdim ev leş gibi 5 günde bu halde daha uzun olsa ne halde olurdu tahmin bile etmiyorum.........ve hiç birşey yapmak istemiyorum eşimle aramız bozuk geldi ve gitti sadece o kadar çok ama çok mutsuzum galiba yoruldum yoruldum yoruldum sonumuz ne olur bilemiyorum ama şunu diyebilirimki bebek meselesi benim için tamamen kapanmıştır eşimin ne ısrarları nede istemesi benim artık umrumda değil 11 yıl bana ağır geliyor artık

turtimm
10-04-11, 19:04
Mesleki_teacher
kızlar nohutun ıslattığınız suyunu mu yoksa haşlama suyunu mu içiriyoruz eşlerimize?
Ben direk nohutun kendisini yediriyordum, salatasını, yemeğini..

melda822
11-04-11, 06:04
turtim canım çok sevindim ne güzel bir haber bu sen bize resmen umut oldun canım kağan beyde tedaviniz ne kadar sürdü ben eşimle konuştum durumu onada anlattım sanırım tedaviyi onda olucaz 2.ye bizimde ilkinde bulunmadı çünkü

Belgin
11-04-11, 07:04
günaydın iyi haftalar arkadaşlarrrrr

jklm
11-04-11, 09:04
TURTIM canım ıl dısındaydık esımle gezmeye gıtttık..yenı grdm guzel haberının ınanakı aklım sendeydı.....masaaalh hayırlı ugurlu olsun ınsaaalh rabbım devamını da gtrsn canım.....cokkkkkkkkkkkkkk sevndmmmmmmmmmm sankı benımmmıs gıbı yurekten soyluryum ınan:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Leylak1919
11-04-11, 10:04
HARZEM
iyi akşamlar...........

turtim senin adına çok ama çok sevindim canım inşallah hamile haberlerinide verirsin canım.....

ben yorgun ve bitkinimmisafirlerimi az önce yolladım hiç birşey yapmadan duşa girdim ev leş gibi 5 günde bu halde daha uzun olsa ne halde olurdu tahmin bile etmiyorum.........ve hiç birşey yapmak istemiyorum eşimle aramız bozuk geldi ve gitti sadece o kadar çok ama çok mutsuzum galiba yoruldum yoruldum yoruldum sonumuz ne olur bilemiyorum ama şunu diyebilirimki bebek meselesi benim için tamamen kapanmıştır eşimin ne ısrarları nede istemesi benim artık umrumda değil 11 yıl bana ağır geliyor artık
canım üzme kendini düzelir hapsi işallah hakkınızda hayırlısı olur...

esma112233
11-04-11, 11:04
hayırlı olsun turtim en büyük sıkıntıyı atlattıp dondurmuşsunuz bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir geçer inş.tüp bebek 1.ci de olmadı önemli değil 2.ci de de olmadı yine önemli değil 3 te olur 4 te olur 5 te olur.sonuçta elinizde tüp bebek deneyebileceğiniz spermler mevcut.bizim de eşimde tek taraflı inemiş testis sorunu var.hormonlar çok düşüktü normal aralıklara girdi ama sperm çıkışı şu an için yok.10 ay oldu tedaviye başlayalı.emre bey yaza kadar çıkış olmazsa microtese yaparız sizde sperm bulabileceğime dair umutluyum demişti.bakalım hayırlısı nasip kısmet.En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE :KK46::KK46::KK46:

zcu
11-04-11, 15:04
:KK19:turtim canım ne kadar sevindim bilemezsin rabbim devamınıda hayırlısıyla getirsin, bir yeğen haberide senden alalım inan bu güzel habere ihtiyacımız vardı.Allahım buradaki arkadaşlarıma ve banada yaşatsın böyle güzel haberler vermeyi sizleri seviyorum canlarım benim.............:nazar::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

turtimm
11-04-11, 16:04
melda822
turtim canım çok sevindim ne güzel bir haber bu sen bize resmen umut oldun canım kağan beyde tedaviniz ne kadar sürdü ben eşimle konuştum durumu onada anlattım sanırım tedaviyi onda olucaz 2.ye bizimde ilkinde bulunmadı çünkü
4 ay sürdü bitanem , kesinlikle Kaan hocaya gidin gerçekten çok başarılı ve bize ne söylediyse yaptı başardı :))) Allahım sizlerede göstersin bizim umudumuz kalmamıştı.. İyi dileklerin için çok tşk ederim..

turtimm
jklm
TURTIM canım ıl dısındaydık esımle gezmeye gıtttık..yenı grdm guzel haberının ınanakı aklım sendeydı.....masaaalh hayırlı ugurlu olsun ınsaaalh rabbım devamını da gtrsn canım.....cokkkkkkkkkkkkkk sevndmmmmmmmmmm sankı benımmmıs gıbı yurekten soyluryum ınan:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
Canım benim çookk çookkk tşk ederimm, biliyorsunuz ne kadar sıkıntılıydım bu haberi hiç beklemiyorduk rabbim yüzümüze güldü, dilerim hepiniz bu illeti yenersiniz, umudunuzu kaybetmeyinn..

turtimm
esma112233
hayırlı olsun turtim en büyük sıkıntıyı atlattıp dondurmuşsunuz bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir geçer inş.tüp bebek 1.ci de olmadı önemli değil 2.ci de de olmadı yine önemli değil 3 te olur 4 te olur 5 te olur.sonuçta elinizde tüp bebek deneyebileceğiniz spermler mevcut.bizim de eşimde tek taraflı inemiş testis sorunu var.hormonlar çok düşüktü normal aralıklara girdi ama sperm çıkışı şu an için yok.10 ay oldu tedaviye başlayalı.emre bey yaza kadar çıkış olmazsa microtese yaparız sizde sperm bulabileceğime dair umutluyum demişti.bakalım hayırlısı nasip kısmet.En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE :KK46::KK46::KK46:
Allah razı olsun canım, korkuyorum tedaviden benim polikistik overim var tedavi sürecim uzun olucak haziran ayında allah nasip ederse olucak sanırım tüp bebek denememiz.. Dua edicem hepiniz için sizlerde tadın bu duyguyu, bizi bizlerden başka kimse anlayamaz ki.. Dualarımdasınız..

turtimm
zcu
:KK19:turtim canım ne kadar sevindim bilemezsin rabbim devamınıda hayırlısıyla getirsin, bir yeğen haberide senden alalım inan bu güzel habere ihtiyacımız vardı.Allahım buradaki arkadaşlarıma ve banada yaşatsın böyle güzel haberler vermeyi sizleri seviyorum canlarım benim.............:nazar::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
Çok teşekkür ederim bitanem darısı başınıza inşallah.. Bende herbirinizi çok seviyorum can yoldaşlarımsınız sizler benim..

espoir_fr
turtimm
Dualarını bizden esirgemeyen arkadaşlarım Allah sizden razı olsun, hepimizin dualarıyla biz bugün Genarttan bol bol spermle çıktık.. Eşimin sağlık durumu çok iyi Kaan hoca yeteri kadar sperm bulduk hücrelerimiz yeterli sayıda dedi.. Spermler donduruldu.. Haklıymış Kaan hoca bulucamı düşünüyorum tüp bebek aşamasına geçeriz demişti, Allah ondan razı olsun dediğini yaptı buldu spermleri.. Hiç yoktu ki bizim sperm daha önceki mikro tesede de hiç çıkmamıştı, ama kaan hoca başardı.. İçimdeki tarifsiz duyguyu dile dökemiyorum arkadaşlar.. Rabbim bugün yüzümüze güldü yoktan var eden rabbim bizede bir kapı açtı, dilerim hepinizin yüzü gülsün.. Allah aratmasın.. Bu dönemimde çok yardımcı oldunuz beni dinlediniz düşünceleri paylaştınız çok teşekkür ederim.. Bundan sonraki her aşamadan haberdar edicem sizi.. Pazartesi günü kaan hocayla görüşmemiz olucak tekrar, ardından akşamüstü 5ten sonra bir jinekoloğa yollıycak bizi.. Tüp bebek için acele etmeyin dedi.. 1 ay bir geçsin eşin kendini toparlasın dedi.. beklerim artık usanmadan, 1 ay değil 1 yıl daha beklerim..
Gözün aydin turtim adiniza çok sevindim insallah hamile haberinide aliriz.

nurusima81
11-04-11, 17:04
Olmuyorsa Zorlama, Ya Hayallerin Kırılır Ya Kalbin. Unutmuş Gibi Yap Çünkü Güzel Şeyler; Onları Hiç Beklemediğinde Gerçekleşir:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

umudaMerhaba
11-04-11, 17:04
turtimm
Kızlar merhaba, hepinize çok çok çok çok teşekkür ederim.. Ben Kaan Aydos hocanın özelden ameliyat yaptığını inanın dün tetkikler yapılırken öğrendim. Bedeli alantüp bebek merkezi idi. Bazı arkadaşlarım süreci merak ediyorlar o yüzden ben size en baştan anlatayım..

Biz yeni evliyiz anca 2 yıl olucak.. Benim polikistik overim olduğu için bir çok doktor dolaştım onlarda bir nevi kısırlık olduğunu sölemişlerdi ama tedavisinin bir iğne ile sonuçlandığını söledir. BEn belki tuttururuz die denemeye başladım.. Birkaç ay geçti fakat bizde bişey olmadı sürekli benim üstüne yoğunlaştı doktorlar ve daha 1 yılı doldurmadınız die beni sürekli gönderdiler.. Daha sonra iyi bir jinekolog buldum ve mayıs ayının son haftası muayene oldum.. Eşimden de tetkikler istediler, hiç unutmuyorum açıköğretim fakültesi sınavlarından bir gün önce cuma akşamı eşim eve geldi yemekteyiz, bende ısrarla sonucu soruyorum ağlamaya başladı ve sonucu söyledi.. Hemöen izmire tavmergen tüp bebek merkezine gittik, muayeneden sonra bizi prof. dr. necmettin çakıllıya gönderdi.. Oda bizi bir ümitle çıkacak buluruz diyerek 1 haftada ameliyata aldı, özel şifa hastanesinde ameliyat olduk ve inanın o günler gitsin gelmesin istiyorum, bize umutluyduk herşey çok güzeldi bulucağımızı umut ediyorduk ama olmadı dedi ne bir ilaç kullandırdı ne tedavi işte apar topar ameliyat ve sonuç evlat edinin.. Araştırma yaparken larem 1982 arkadaşımın yazısını buldum internetten sanırım eşi yazmıştı yazıyı ve mail adresi bırakmışlardı, eylül ayıydı mail attım.. Saolsun kendisi mailime cevap verdi ve telefon numarası bıraktı, eşim aradı ve konuştular.. Kaan Aydos hocadan yediklerinden moralini yüksel tutmasından bahsetmiş ve eşimi o düştüğü ümitsizlikten kurtulması için çok moral vermiş, genetik test yaptırmamızı söylemiş eliniz boş gitmeyin demiş Allah ondan razı olsun.., ablamız doktor hemen genetik için test verdik çıkması 2 ay kadar sürdü, eşimde Genetik olarak AZFc delesyonu görüldü, araştırmamla %50 oranla şansımız olduğunu gördüm.. Ama %50de çıkmayacaktı.. Düşünün o doktor necmettim bey patoloji raporu bile istememiş.. Allaha havale ediyorum bize yaşattıkları için.. Kasım ayında ankaraya geldik KAan Aydos hocaya, Fsh değerimiz 23.4 dü, Lh 6.06, testesteron 206 idi, kaan hoca bizden Karyotip istedi ve testisleri rahatlatıcı 2 ilaç verdi şimdi isimlerini tam hatırlayamıyorum, bizim karyotip normal çıktı, her ay doktorumuza değerlerimizi mail attık, haplardan sonra testojel 50 mg onu kullandırmaya başladı, sonra değerlerimiz birden düştü fsh 16.4, lh 6.43, testesteron 151 testojel kullanımının 3 ayında kaan hoca bizi ankaraya çağırdı bundan 2.5 hafta önce geldik, muayene etti tamam dedi herşey güzel görünüyor ameliyata alıcam dedi, biz tabi tedirgin bize gün verdi o an ona dedim ki hocam %50 umudumuz var mı? %50den fazla var bana göre tüp bebek aşamasına geçeriz dedi, ama yinede ümitlenmeyin herşeye hazırlıklı olun dedi.. eşim bir önceki ameliyattan dolayı korku kaygı taşıyordu bize ameliyattan 1 saat sonra kalkıp gidersiniz dedi.. Biz nasıl olur 1 gece yatmamız lazım ağrı çok olur falan dedik bize güldü Kaan hoca :))) Perşembe akşamı geldik cuma tahlilleri olucaktı eşimin biz ibni sinada olur ameliyat dedik hatta ameliyat olan hastalare vardı kaan hoca girmedi ameliyata falan dediler baya kaygılandık, kaan hoca gen-art tüp bebek merkezinde ameliyat yapacağını kendisinin değil hastanenin para aldığını söledi.. Allah var biz elden KAan hocaya para vermedik.. Hatta sadece 1 kere 200 tl muayene ücreti ödedik kasım ayında o kadar.. Bu sabahta gittik merkeze inanın o kadar endişeli ve tedirgindim ki... Eşimi ameliyata aldılar bizim durumumuzda biri daha vardı onların çıkmamış sanırım bayan sürekli ağlıyordu bende başladım ağlamaya, eşimi sordum ameliyat nasıl gidiyor die bana ameliyatın bittiğini eşimin dikişlerinin yapıldığını söylediler saate baktım anca 1 saat olucaktı ben sanırım orda bütün ümitlerimi yitirdim.. Tam yine hastalardan biriyle muhabbet ediyordum danışmadan seslendiler, önüme bir kağıt koydular bunu imzalayın dediler nedir bu niçin imzalıyorum dedim dondurma işlemi için dediler, o kadar umutsuzca düşünmüşüm ki ne dondurması dedim spermler için dedi hıçkırı hıçkıra nasıl ağlıyorum doğrumu sölüyorsun diye ama susmuyorum yanımda kimse yok yapayalnızım çocuk telefonla laboratuvarı aradı evet dedi çıkmışşş dondurlmuş, o duygu inanın tarifsiz.. Kaan hocayla konuştum o kadar kendinde eminki açtım zaten üretim yapan yer belliydi aldım dokuları diktim dedi :))) ben hala kaç tane çıktı diyorum yeteri kadar çıktı merak etme diyor, diyorum 5- 10 kaç tanee, sayılamayacak kadar çıktıı merak etme sakin ol dedi :)) belkii ilaç tedavisiyle normal çıkışta sağlayabiliriz dedi.. Allah Kaan hocadan razı olsun inanın çok iyi bir doktor, Hiçbiriniz umudunuzu kaybetmeyin biz artık dağılmaya başlamıştık biliyorsunuz kafam çok karışıktı artık sperm donasyonunu düşünmeye başlamıştık, ama rabbim bize bir kapı açtı.. Allah hepinizin gönlüne göre versin hepini, gofrete bu duyguları yaşatsın, bundan sonra aşama nasıl olur, tüp bebek tutarmı tutmaz mı bilmiyorum, tutunmasıda önemli bende biraz kiloluyum, ama deneyeceğiz en azından, tüp bebek deniyeceğiz.. Allahım gözünüzdeki yaşları dindirsin, yoktan var eden rabbim hepinize bir kapı açsın.. Çok teşekkür ederim hepinize.. Çok sağolun..VCK canım seni msnden ekledim kabul et istersen özelden mesaj atamıyorum ben.. çiçekcim , gofrettecum, mesleki teachercım, vck, zcu, umutolsun, daha şuanda adını hatırlayamadım diğer bir çok yoldaşım herşey için destekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim...
slm canım çok sevindim senin adına allahım inşallah hamileliğinide nasip eder 2 yıl önce benim eşimde genartta tese oldu o zaman kaan hocaya para bile teklif etmiştik ama genartta ameliyatı yapmayı kabul etmemişti şimdi yapması güzel bişe

Mesleki_teacher
12-04-11, 04:04
Günaydın kızlar..
ooff düşün düşün kafayı sıyırıcam..psikiyatriste gitsem kesin depresyonda tanısı konur..:KK43: düşün düşün bi çıkış yolu bulamıyorum çok dertliyim kimseye diyemiyorum derdimi, eşime bile...üzülsün istemiyorum aramızın bozulmasını huzurumuzun kaçmasını istemiyorum ama çıkmazdayım napıcam ne edicem bilemiyorum...tek bildiğim hiç iyi durumda değilim.!!!

selmacan21
12-04-11, 05:04
günaydın arkadaşlar hergün sizleri takip ediyorum bir defada burda yazmıştım eşimin azolu olduğunu ama kendime söz verdim birdaha yazmayacam taki spermi bulana kadar çok şükür onu bulduk hatta normal çıkış dktorlar bize çare yok evinizde oturun para harcamayın dedi ama biz oturmadık herşeyi denedit. bizim problem genetik turtimm arkadaşimla aynıyız yani azfc delasyonu onlarda mikrsteseyle çikti eminim tedaviyi biraz daha uzatsaydı onlarda da olurdu ammmmmmma tüp bebeğimiz tutmadı neyse kader arkadaşlar ben tekrar tüp bebek için bügun hastanede randevum var ona gidecem gelince herşeyi anlatacam tesede bulunmayan sperm 2yıldan sonra nasılda bulundu bana soru sorabilirsiniz hepsini cevaplayacam kib

selmacan21
hiç üzülmeyin birgün hepimiz anne olacaz buna inaniyorum gün gelecek burda çocuklarımızın yaramazlıklarını anlatacaz eminim sadece dua edin dermansız dert yoktur buna inanın ........hep şükredin

selmacan21
turtim size yazacaktım problemimizin aynı olduğunu amabir türlü bana giriş izni verilmiyordu

melda822
12-04-11, 06:04
Mesleki_teacher
Günaydın kızlar..
ooff düşün düşün kafayı sıyırıcam..psikiyatriste gitsem kesin depresyonda tanısı konur..:KK43: düşün düşün bi çıkış yolu bulamıyorum çok dertliyim kimseye diyemiyorum derdimi, eşime bile...üzülsün istemiyorum aramızın bozulmasını huzurumuzun kaçmasını istemiyorum ama çıkmazdayım napıcam ne edicem bilemiyorum...tek bildiğim hiç iyi durumda değilim.!!!
canım ya sabah işe gelirken sen geldin aklıma biliyormusun, geçengün muhtara gittim ikametgah almak için muhtarın yanında anaokulu vardı sabah erkenden gittim işimi biran önce halledeyim dedim o sırada veliler çocukalrını sınıfa bırakıp işlerine gidiyorlar sarılıp öpüp kucaklaıyorlar içim sızladı yandı sanki beynim yerinden çıkacak gibi oldu ben 10 dakikalık bu olaya katlanamadım ama sen hergün bunlarını yaşıyorsun kaderimiz aynı ama meslek açısından iyi dayanıyorsun canım çok sabır isteyen bir iş seni 10 dakikada anladım rabbim bizim yüzümüze gülecek ben buna inanıyorum ben eşimle konuştum seneye tekrar tedavi olucaz turtim bana biraz ümit verdi yaşadıkları bir mucize sende ümidini kaybetme bence yoksa ümitsiz olunca daha da moralin çöker

melda822
selmacan21
günaydın arkadaşlar hergün sizleri takip ediyorum bir defada burda yazmıştım eşimin azolu olduğunu ama kendime söz verdim birdaha yazmayacam taki spermi bulana kadar çok şükür onu bulduk hatta normal çıkış dktorlar bize çare yok evinizde oturun para harcamayın dedi ama biz oturmadık herşeyi denedit. bizim problem genetik turtimm arkadaşimla aynıyız yani azfc delasyonu onlarda mikrsteseyle çikti eminim tedaviyi biraz daha uzatsaydı onlarda da olurdu ammmmmmma tüp bebeğimiz tutmadı neyse kader arkadaşlar ben tekrar tüp bebek için bügun hastanede randevum var ona gidecem gelince herşeyi anlatacam tesede bulunmayan sperm 2yıldan sonra nasılda bulundu bana soru sorabilirsiniz hepsini cevaplayacam kib
ne güzel bir haber böyle selmacan yani anladığım kadarıyla ilk tesede bulunmadı ama sonra normal yoldan çıkışmı oldu peki canım ilk tesede ölü spermde bulunmadımı yani bizim öyle oldu doktor üretim yok dedi eğer öyleyse iki gündür süper haberler alıyorum birde hangi doktorda tedavi oldunuz canım onuda yazarsan sevinirim

melda822
kızlar herkese günaydın biliyorsunuz bizim ilk tesede ölü canlı sperm bulunmadı raporumuzda da üretim yok yazıyordu ama birkaç gündür bu durumda olupta ikinci tesede bulunanları duydum şimdi bizde ikinciye tedavi olucaz ama sizce budurmda kağan aydosa mı gidelim yoksa emre bakırcıoğlunamı tam karar veremedim bana yardımcı olursanız sevinirim

blueavci
günaydın arkadaşlar

turtim ve selmacan21 arkadaşım sizler adına çok ama çok sevindim gözünüz aydın inşl darısı hamilelik haberinizi vermenize olur ve inşl darısı diğer arkadaşların başına olur
hepiniz kendinize iyi bakın öpüyorum canlarım

nur.sen
12-04-11, 07:04
günaydın fıstıklar :KK16: nasılsınız selmacan arkadaşım çok sevindim sizin adınıza normal yoldan çıkış olmasına darısı bizlerin başına inşallah blueavcım sen nasılsın canım nasıl gidiyo hamilelik kendine ve bebişe dikkat et ha :KK49: :nazar:

Belgin
12-04-11, 07:04
günaydın kızlar nasılsınız ne güzel haberler alıyoruz allhım hepimize nasip etsin böyle güzel mutluluğuuu kısmet işte allahım nasip edince er geç oluyo arkadaşlar inşallah bizede nasip olurrrr

mavianemo
12-04-11, 08:04
selam kızlar iki üç aydır sizi sessizce takip ediyordum daha önce böyle bir sitenin varlıgından habersizdim tesadüfen internetde kısırlıga bitkisel çözüm falan diye bakarken buldum ve buldugumdan beri sizi hergün yazdıklarınızı okumaya başladım sizinle üzülüp sizinle sevindim ve daha fazla sezsiz kalmak istemedim burayı bulmadan önce zanediyordum sadece bizim başımızda dünyanın en şansız insanı olarak görüyordum kendimi ama burda baktım aynı benim yaşadıklarımı yaşayanlar var çokmuş keşke olmasaydı sade genede bizde olsaydı çok zor bir durum insanın çocugunun olmaması tabi çevremizdekilere başında olmayana çok basit gelsede bizi ancak bizim gibiler anlar benimde eşimde sperm hiç yok 19 yıllık evliyiz biz çok çektik başımıza gelmeyen kalmadı çocuk ugruna biz ikikere tüp bebek denedik tese yapıldı ilkinde on iki sperm bulundu benden 18 yumurta toplandı sadece birisi döllendi odo tutmadı 1 yıl sonra tekrar denedik tesede hiç bulunamadı 5 yıldırda hiç birşey yapmıyoruz ama mikrotese denemeyi düşünüyoruz busefer ozaman öyle bişey yoktu doktorlar yapalım diyorda benim cesaretim yok .:KK43:

Belgin
12-04-11, 09:04
mavianemo
selam kızlar iki üç aydır sizi sessizce takip ediyordum daha önce böyle bir sitenin varlıgından habersizdim tesadüfen internetde kısırlıga bitkisel çözüm falan diye bakarken buldum ve buldugumdan beri sizi hergün yazdıklarınızı okumaya başladım sizinle üzülüp sizinle sevindim ve daha fazla sezsiz kalmak istemedim burayı bulmadan önce zanediyordum sadece bizim başımızda dünyanın en şansız insanı olarak görüyordum kendimi ama burda baktım aynı benim yaşadıklarımı yaşayanlar var çokmuş keşke olmasaydı sade genede bizde olsaydı çok zor bir durum insanın çocugunun olmaması tabi çevremizdekilere başında olmayana çok basit gelsede bizi ancak bizim gibiler anlar benimde eşimde sperm hiç yok 19 yıllık evliyiz biz çok çektik başımıza gelmeyen kalmadı çocuk ugruna biz ikikere tüp bebek denedik tese yapıldı ilkinde on iki sperm bulundu benden 18 yumurta toplandı sadece birisi döllendi odo tutmadı 1 yıl sonra tekrar denedik tesede hiç bulunamadı 5 yıldırda hiç birşey yapmıyoruz ama mikrotese denemeyi düşünüyoruz busefer ozaman öyle bişey yoktu doktorlar yapalım diyorda benim cesaretim yok .:KK43:
hoşgeldin arkadaşım bu derdi tek başına çekmek çok zor bizler burada biraz dertleşip rahatlıyoruz çünkü burdan başka hiç bir kimseyle konuşamıyoruz.aslında denemenizi tavsiye ederim biliyorum çok zor bende 2.denemeye korkuyorum ama en azından siz spermi görmüşsünüz biz onuda göremedik ilkinde gelişmemmiş bişeyler bulundu fakat tutunamadı tüpbebek denememizde sizin en azından sperm bulunmuş belki ikincisinde bulunmamış olabilir bu şimdi bulunmayacak anlamına gelmiyor şimdi mtese yapıyorlar bunu deneyebilirsiniz bir kez daha peki ilk tesenizi ne zaman nerede olmuştunuz allahım hepimizin yardımcısı olsun en kıısa zamanda bebeğine kavuşman kavuşmammız dileğiyle..

nurusima81
mavianemo
canım hoş geldin umarım 19 senelik hasretin bu sefer biter.azo sebebiniz neydi, hormon değerleriniz kaçtı,hangi doktora gittin nerde tedavi oldun bilemiyorum ama inanıyorum ki yanlış doktora gittiğin için şu ana kadar bu güzel duyguyu yaşamadın .yazdığın gibi spermde bulunmuş .seneler önce .inşallah şimdi iyi doktoru bulursunuzda bu hasretiniz diner.tatlım önereceğim doktor ankara 'da kaan aydos istanbul'da emre bakırcıoğlu buradaki güzel sonuç alan arkadaşların çoğu bu kıymetli eli öpülesi doktorlarda tedavi gördüler.inşallah canım sende güzel sonuçlar alırsın .rabbim yüzünü güldürsün

nurusima81
selmacan21
günaydın arkadaşlar hergün sizleri takip ediyorum bir defada burda yazmıştım eşimin azolu olduğunu ama kendime söz verdim birdaha yazmayacam taki spermi bulana kadar çok şükür onu bulduk hatta normal çıkış dktorlar bize çare yok evinizde oturun para harcamayın dedi ama biz oturmadık herşeyi denedit. Bizim problem genetik turtimm arkadaşimla aynıyız yani azfc delasyonu onlarda mikrsteseyle çikti eminim tedaviyi biraz daha uzatsaydı onlarda da olurdu ammmmmmma tüp bebeğimiz tutmadı neyse kader arkadaşlar ben tekrar tüp bebek için bügun hastanede randevum var ona gidecem gelince herşeyi anlatacam tesede bulunmayan sperm 2yıldan sonra nasılda bulundu bana soru sorabilirsiniz hepsini cevaplayacam kib
canım sende aramıza hoşgeldin.ama gelişinde güzel haberlerle oldu çok sevindim.canım bende inanıyorum ki doktorların da elinin kolunun bağlandığı durumlar var onlar sadece bizi fazla umutlandırıp sonra üzülmemizi istemiyorlar inşallah birgün burdan hepimiz haykırıcaz sperm bulundu ve hamileyiz diye .inşallah seninde güzel haberlerini alırız :KK49::KK49::KK49:

mavianemo
12-04-11, 10:04
hepinize teşekküredrim beni aranıza aldıgınız için bizim azo sebebibiz inmemiş tessislerden eşimin annesi farkında olmamış yerinde olmadıklarını öyle söylüyorlar 11 yaşında amaliyatla indirilmiş ikiside şimdi yerindeler pek işe yaramasalarda evlendikden 1 yıl sonra öğrendik eşimin durumunu olmayınca tahlil yaptırdık ilk sperm tahlilinde 100 bin sperm vardı çok az dediler doktor üç aylık tedavi verdi yüzde yüz çogalır diye şimdi ismini hatırlamıyorum ve onun üzerine çogalacagı yerde hepside kurudu tedavi ters depti keşke hiç tedavi olmasaydı daha sonra varakosel dediler onunda amaliyatını oldu gene düzelmedi ve ondan beri azosperm birdaha çıkış olmadı 13 yıllık evliyken tüp bebek merkezine gittik anadolu hastanesinde sinan kurşun du doktorumuz bize cesaret verdi sizin durumunuzdakilerde çok bulduk diye genede buldular ama olmadı haha sonra merkez degiştirdik antalya tüp bebek merkezinde tedavinin sonunda tese yapıldı bulamadık diye geldi doktor boşu boşunada benden yumurta topladılar parayı istemiyelim diye tabi o şoku atlatmak çok zor oluyor insan ölmek bile istiyor allah kimseye yaşatmasın o anı benimde hikayem bu:KK58:

Leylak1919
12-04-11, 11:04
mavianemo
geçmiş olsun 19 yıllık evlisin çok zor olsa gerekseni çok iiii anlıyorum.İşallah bu defaki tedavide yüzünüz güler:KK1:

selmacan21
merhaba arkadaşlar size kısaca anlatıyım 3yıllık evliyim diyarbakırda yaşıyorum 2 aylık evliyken eşim tese oldu diyarbakırda ölü veya canlı sperm bulunamadı ,patoloji raporunda maturasyon ares yazıyodu kaan hocaya gitmeye karar verdik herşeyin cok güzel olduğunu söylemişti tedaviye başlayalım dedi eşim 2 yıldır tedavide kaan hoca birgün ayarlayp gelin dedi ilaçlarını değitirelim eşim yalnız gitti sperm testi yapmiş 400 sperm öncesi evresi görülmüş hoca iyiyi yaza gelin mikrotese yapalım demiş eşim geldi aradan 4ay geçti biz istanbula gittik mikrotese için emre hocaya orası özel olduğu için daha çok ilgilenirler diye o da bizden sperm tahlili istedi kağıta 10üzeri motil sperm yazıyordu biz ne olduğunu anlamıyorduk biz hep azospermı biliyorduk hocayla görüştük gözünüz aydın 10 ve 20arası hareketli sperm çikmiş hemen tüp bebeğe başlayın dedi yaptık ama olmadı darısı hepinizin başina biz tekrar deniyorz ve deniyeceğizde tuturana kadar

fatfata
selmacan21
merhaba arkadaşlar size kısaca anlatıyım 3yıllık evliyim diyarbakırda yaşıyorum 2 aylık evliyken eşim tese oldu diyarbakırda ölü veya canlı sperm bulunamadı ,patoloji raporunda maturasyon ares yazıyodu kaan hocaya gitmeye karar verdik herşeyin cok güzel olduğunu söylemişti tedaviye başlayalım dedi eşim 2 yıldır tedavide kaan hoca birgün ayarlayp gelin dedi ilaçlarını değitirelim eşim yalnız gitti sperm testi yapmiş 400 sperm öncesi evresi görülmüş hoca iyiyi yaza gelin mikrotese yapalım demiş eşim geldi aradan 4ay geçti biz istanbula gittik mikrotese için emre hocaya orası özel olduğu için daha çok ilgilenirler diye o da bizden sperm tahlili istedi kağıta 10üzeri motil sperm yazıyordu biz ne olduğunu anlamıyorduk biz hep azospermı biliyorduk hocayla görüştük gözünüz aydın 10 ve 20arası hareketli sperm çikmiş hemen tüp bebeğe başlayın dedi yaptık ama olmadı darısı hepinizin başina biz tekrar deniyorz ve deniyeceğizde tuturana kadar
merhaba selmacan 21 peki sizin hormonlar nasıldı hangi ilaçları kullandınız tedavi süresinde

selmacan21
hormonlar biraz düşüktü klomenve proxeed

mavianemo
12-04-11, 12:04
inşallah hepimizin allah yüzünü güldürsün inşallah hepimizin hamile haberleriyle burası dolar taşar olumsuz haberler gelmez inşallah ben burdan okudugum şeyleri deniyorum kocama üç aydır trubulus terteris kullanıyor hüseyin ermişin macununu yaptık incir kürünü yapıyoruz hepsini kullanıyor biz aktarız< aynı zamanda elimizde bütün şeyler ondan hepsini kullandırıyorum inşallah işe yarar işe yararsa dükkana gelenlerede öneririz kelin merhemi olsa kendi başına sürecek aslında neyse bir ümüt işte

mavianemo
12-04-11, 13:04
belgin arkadaşım inşallah sizdede selmacan gibi turtimgibi bütün sperm bulunan arkadaşlar gibi sizlerdede çıkar bir gün tez zamanda bu hasret biter sizde bitkisel veya başka tedaviler denemedinizmi azo sebebiniz neydi acaba kaç yıllık evlisiniz galiba en eski evliligi olan benim allah benim gibi yapmasın kimseyi napalım kısmet elden gelen birşey yok bazen herşeyde vardır belki bir hayır diyorum bizide allah böyle olmamızı istedi bazende isyanları oynuyorum ama öylede geçiyor günler böylede ben küçük yaşta evlendim 16 yaşını bitirdim evlendim ama boşa bazen etrafıma bakıyorum akrabalara bizden sonra bile evlenenlerin çocukları boyları kadar gelde stres olma kıskançlık degil ama daha degişik bişey çevremden dogum yapan oldugu zaman hayırlı olsuna bile gidesim gelmiyor çünkü milletin laflarını hareketlerini ay uy görüyonmu aman falan dedikçe bana dgeliyolar mutluymuşum gibi seviniyomuşum gibi davranıyorum aglamamak için kendimi sıkıyorum aglasan buseferde millete malzeme çıkoyor bana kimse akrabalardan pek hamile haberini söylemiyor üç ay önce görümcem dogum yaptı arayıpta hayırlı olsun bile demedim offfff offf :97:

selmacan21
12-04-11, 14:04
fatfata arkadaşım sizin problem neydi

fatfata
selmacan21
fatfata arkadaşım sizin problem neydi
bizim sebepsiz azosperm kaan aydos da 6 ay tedavi olduk sonra istanbulda mikro tese ama malesef sperm bulunamadı

selmacan21
tedaviye devam ediyormusunuz bir daha mikrotese deniyecekmisiniz kaç yıllık evlisiniz mikroteseyi kim ve nerde yaptınız

selmacan21
bizede başta sebebsiz dediler biz genetik tahlilere bakınca azfc delasyonu çıktı siz baktırdınız mı