Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

demmi
25-10-10, 11:10
umudunukaybetme
canim cok uzuldum umutlarim bir kere daha yikildi

kizlar size birsey soyleyecegim ama lutfen beni yanlis anlamayin

azosperm ile mucadele edenler yani bizler asla bu savasi kazanamayacagiz gibime geliyor
kimsinde hic bulunmuyor
kimisinde bulunuyor dolllenme olmuyor
kimisi dolleniyor ama transfer ediliyor ama anneye tytunmuyor
kimisi anneye tutunuyor anne hamile kaliyor dusuk oluyor
yani kizlar sifir elde var sifir durumundayiz
hepimiz teker teker kaybediyoruz
savasi kazananllar azinlikta
her gecen gun umudum daha da azaliyor
allahim bizlere yardim etssin umutlarimiz tukenmeden yesersin:Saruboceq: :Saruboceq:
Hiç böyle düşünme umudunu kaybetme, harzemin oluşturduğu listelere bir bak hiç te az değil şansımız evet bu işe kalkışan her dört veya 5 çiftten sadece biri tek seferde eve çocuk götürebiliyor onlarca farklı basamağın her birinin kusur çalışarak birbirini takip etmesi çok zor ama mucizeler her zaman var.
ADAK1985
moralim çok ii değil...embriyom süper kalitede değil ve tutması çok zor biliyorum...zaten azoda ilk defa tutması imkansız onuda biliyorum.....rabbime sadece bugünü bile gösterdiği için şükrediyorum....bir gün ağzıma embriyo kelimesini alacağımı hiç düşünemezdim.....allahıma şükürler olsunki şimdi olmasada bir gün çok zorlu bir yol olsada yine deneyebilirim.....allah herkesi evlat sahibi yapsın ama sağlıklı ve hayırlı....
uygulama kişiden kişiye aynı merkezde de olsa ne kadar farklı oluyor. bizim 3. güne 4, 5. güne ise 3 embriyomuz gelebildi. en iyi kalitede 5. gün transfer ettiler diğer ikisini dondurma kararını vermek için 6. günü bekleyelim dediler. 6. günde ise gelişim devam etmemiş deyip dondurmadılar. sizde ise hemen 3. gün dördünü de dondurmuşlar. bizimkilerin hücreleri 3. gün 8-12-12 idi 8 hücreli olan 5. gün en iyi kalitedeydi.

HARZEM
kızlar bugün rüyamda çocuğum olmuş ama emzirmiyorum 2 gün küvezde kalmış eve getireceklermiş annem bana gelir gelmez emzirmeye başla diyo sonra kucağıma veriyor ama ben hep biliyorum bu bebeğin bana yıllar sonra geldiğini ve hep onun ezikliğini hissediyorum rüyamda psikolojik çöküntü yaşıyorum bir anlam veremedim açıkçası uyanınca ne hissedeceğimi şaşırdım açıkçası ........hergün uyandığımda çok ama çok şükrederek başlıyorum güne eşimle mutluyum hemen hemen her dediğim oluyo gerçekleşiyo sağlığımız yerinde huzurluyuz allah bozmaz inşallah hep böyle devam eder bir çocuk olmuyor diye kendimide eşimide üzmeye hakkım yok diye düşünüyorum kendimi salmıyorum bilemiyorum ama aranızda en uzun bu dertle yaşayan benim 10 yıl oldu çevremde benden başka herkesin çocukları oldu aşırı baskılar yaşadım herkesten laflar sözler duydum bütün akrabalarla aynı yerde yaşıyorum ve hep görüşüyoruz eşimin ailesinden çok çektim halende çekmekteyim ama onların beni üzmesine hiç bir zaman izin vermedim vermemde benim zayıf noktamdan yararlanamazlar kendileri her ne kadarda çocuk yüzünden boş konuşsalarda duymuyorum çoğu zaman lafı ağızlarına tıkıyorum velhasıl kızlarrrrrrrr zaman herşeyin ilacı derler ya zaman geçtikçe alışıyorsun yaran kapanıyor hatta kalbin taşlaşıyor şuan benim öyle sizlerde alışırsınız yeterki eşlerinizle mutlu huzurlu olun rabbim hepimize dayanma gücü versin bol bol eyyüp sultan sabrı versin canlarımmmm

espoir_fr
demmi
kızlar yazmıştım ama sanırım bir problem olmuş çıkmamış topiğe. değerim sıfır. hamile olamadım ne yazık ki çok ama çok moralimmiz bozuk iki gözümüz iki çeşme oturuyoruz eşimle birlikte
Senin adina üzüldÜm demmi.
Hayirlisi buymus biliyorum sizin için çok zor.
Sana sormak istedigim hiç belirtin falan var miydi agri sizi .....

sayes
harzem inşallah rüyan hayra çıkar... Senin hayata bakış açını seviyorum, allah bizlere ve eşlerimize sağlık versin ilk önce... Ama ben yine de hiç bir zaman ümidimi kaybetmicem hepimiz adına...

melisela
zcu
daha bugün açtım sayfayı okudum eşime söyledim alıcaz .iceriği nedir acaba biliyormusun canım.diyer vitamin ve ilaçlarla etkileşim yaparmı.siz diğer ilaçlarla berabermi kullandınız.proxeed i ben duymuştum.iyi bir vitamin kaynağı spermler için üretilmiş.daha önceleri yurt dışında vardı .şimdi eczacıbaşı getirmiş türkiyede eczanelerde bulunuyor.fiyatı 100 120 arası sanırım ve ayda iki kutu kullanılıyor.faydasını görenler var.kaan beyin hastalarının yazılarını okumuştum.inşallah sizede faydası olur.
canım adam eşime 30 çeşit karışım demiş ama ben okuduğumda ısırgan otu ve bir kaç hatırlayamadım isimlerini bitki yazıyordu..biz klomen ve pharmaton kullanırken de kullandık canım ve çok şükür bişey olmadı..isterseniz alırken bir sorun..bizde bugün diğer ilacı alacağız bakalım..inş onunda bize faydası olur..

sayes
DEMMİ inşallah günden güne daha iyi olursunuz canım allah hiç birimizin kucağını boş bırakmasın....

umudunukaybetme
selam kilzar

demmicigim uzulme rabbim buyuk insallah bebeklerimiz gelecek yakinda

melisela canim senin aldigin bu tozun adi neydi ve sen nasil aldin bana soylermisin

umudunukaybetme
durudenizderya
bende bebek görmelere yeni gelin evine gitmiyorum.ben bir defa bir tanıdık oğlunu evlendiriyordu yeni gelin evine gittim gelinin kaynanası neredeyse beni kovacaktı hani benim bebeğim yokya evine uğursuzluk getiririm diye korktu.herkesi ağırladı bana neredeyse kalk git diyecekti benim jeton sonradan düştü.bizi uğursuz görüyorlar.allah gönüllerine göre versin inşanlah
canim rabbim bildigi gibio yaapsin
sen bosver

demmi
Leylak1919
kızlar birşey sorcam Endol ve Trentalın fiyatları nedir acaba Dr.yazdırsakmı fiyatlar makulse Eczaneden alalım diyorum değilse bir Ürolağ gitmemiz gerek
fiyatlar makul leylak ikisi 15 civarıdır.
espoir_fr
Senin adina üzüldÜm demmi.
Hayirlisi buymus biliyorum sizin için çok zor.
Sana sormak istedigim hiç belirtin falan var miydi agri sizi .....
ilk günler daha yoğun ve sık sonlara doğru seyrekleşen şekilde saplanma biçiminde kasık sancılarım oluyordu ama bunlar sanırım kullanılan hormon ilaçlarından belirti değil yani

gelincik238
25-10-10, 12:10
demmi
Benim için dua eden, teselli veren bütün arkadaşlarım, hepinizden Allah razı olsun. Ve tez zamanda kucaklarınız dolsun.
demmi canım benim sana üzülme demek mantıksız ama göreceksin gün geçtikçe hafifleyecek acın.yeni bi tedaviye ne zaman başlasam diye günleri saymaya başlayacaksın. bu senin ilk denemen olduğu için acısıda daha fazladır elbette ama şükredeceğin çok büyük bi şey var canım bir daha deneme gibi bi şansın var. inşallah tez zamanda atlatırsın...

demmi
kızlar bu başarısız sonuçtan sonra insan kurguladıkça kurguluyor. herşey o kadar güzel gelişmiştiki 33 yaşında iyi kalitede 5. gün transferinde kime sorsanız gebelik oranı %60-70 der. biz ne yazıkki negatif %30 a girdik. neden gösterilebilecek hiç bir açıklama yok. kesin bir bilinmeslik. Allah'ım dilememiş hepsi bu. Çok ağır ithamlarda gelmiyor değil aklıma. acaba 3-4 denemeye daha yetecek spermimiz var nasılsa diye kasten gebelik oluşmayacak bir şeyler mi yaptılar. bu kadar sağlıklı görünen bir embriyonun en geç 7. günde tutunmayı bitirmiş olması gerekirdi. o iki günde ne olduysa oldu. bebişim ya öldü ya da dışarı gitti ki embriyoloğun görüşüne göre bu görünümde ölme çok nadir görülür. ne hatalar ettikte dışarı gitti bilemiyorum. hatalarımızı doktorumuza söylediğimizde hiçbirine ihtimal vermiyor ama açıklaması da yok tabiki. bir dahaki denemede rahim kasılmalarını azaltan endol fitil kullanacağım. Bu bilgiyi de ne yazıkki transferden yarım saat falan sonra öğrenebildik. Neden bu yönde bir tedbir önceden alınmaz ki Anlayamıyorum. nasibimiz böyleymiş.
10 ayda tam 15 bin lira harcadık kızlar. bir seferde sonuca ulaşmak için tüm olanaklarımızı seferber edip hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık. günde 7 saatimzi icabında bu işle ilgili bilgilenmeye harcadık ama bu endol bilgisini kaçırmışız işte maalesef. Kimse birşey söylemedi herşey olup bittikten sonra rahim transfer kataterlerine tepki gösterip dalgalanma şeklinde kasılma yapıp embriyo ve sıvısını dışarı atabiliyor deniyor. E madem böyle bir ihtimal var çaresine baksanıza be kardeşim. biz koyduk olmadı ile olurmu bu işler.

nissan
demmi
kızlar yazmıştım ama sanırım bir problem olmuş çıkmamış topiğe. değerim sıfır. hamile olamadım ne yazık ki çok ama çok moralimmiz bozuk iki gözümüz iki çeşme oturuyoruz eşimle birlikte
demmi geçmiş olsun arkadaşım :çok üzgünüm: allah tez zamanda sana bir evlat nasip etsin kendine iyi bak

ceylinsu
demmi
kızlar bu başarısız sonuçtan sonra insan kurguladıkça kurguluyor. herşey o kadar güzel gelişmiştiki 33 yaşında iyi kalitede 5. gün transferinde kime sorsanız gebelik oranı %60-70 der. biz ne yazıkki negatif %30 a girdik. neden gösterilebilecek hiç bir açıklama yok. kesin bir bilinmeslik. Allah'ım dilememiş hepsi bu. Çok ağır ithamlarda gelmiyor değil aklıma. acaba 3-4 denemeye daha yetecek spermimiz var nasılsa diye kasten gebelik oluşmayacak bir şeyler mi yaptılar. bu kadar sağlıklı görünen bir embriyonun en geç 7. günde tutunmayı bitirmiş olması gerekirdi. o iki günde ne olduysa oldu. bebişim ya öldü ya da dışarı gitti ki embriyoloğun görüşüne göre bu görünümde ölme çok nadir görülür. ne hatalar ettikte dışarı gitti bilemiyorum. hatalarımızı doktorumuza söylediğimizde hiçbirine ihtimal vermiyor ama açıklaması da yok tabiki. bir dahaki denemede rahim kasılmalarını azaltan endol fitil kullanacağım. Bu bilgiyi de ne yazıkki transferden yarım saat falan sonra öğrenebildik. Neden bu yönde bir tedbir önceden alınmaz ki Anlayamıyorum. nasibimiz böyleymiş.
10 ayda tam 15 bin lira harcadık kızlar. bir seferde sonuca ulaşmak için tüm olanaklarımızı seferber edip hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık. günde 7 saatimzi icabında bu işle ilgili bilgilenmeye harcadık ama bu endol bilgisini kaçırmışız işte maalesef. Kimse birşey söylemedi herşey olup bittikten sonra rahim transfer kataterlerine tepki gösterip dalgalanma şeklinde kasılma yapıp embriyo ve sıvısını dışarı atabiliyor deniyor. E madem böyle bir ihtimal var çaresine baksanıza be kardeşim. biz koyduk olmadı ile olurmu bu işler.

DEMMİCİM ÜZME CANINI sıkma kendini canım her şerde bir hayır her hayır da bir şer vardır diyor peygamber efendimiz onu düşün inşallah sen de bebişine kavuşursun en yakın zaman da

melda822
demmi
demmi geçmiş olsun canım sana bişey soracam şimdi bu transferden sonra senin tutunmamış ya burda kadının rahatsızlığından dolayımı tutunmuyo yani kadının herhangi bir rahatsızlığı olmazsa tutunmama gibi şansı varmı

melda822
slm ceyllinsu cum nasılsın demmiye birşey yazdın sende cevap verebilirisin tabi

zcu
25-10-10, 13:10
demmi
malesef canım bu işle uğraşan kişiler bile bizim kadar duyarlı değil.birde maddi harcama az değil.hadi onu koyalım bir tarafa o duygusal çöküm çok zor bir durum işte bunu anlıyamıyorlar.bizim içimizdeki isteği ancak bizim gibiler anlar gerisi boş laf.ama kendini koyup bırakma her olumsuzluğa rağmen ben güçlüyüm anne olacağım de.ben bunun olacağına inanıyorum.ALLAH yanımızda olsun.:Saruboceq:

Leylak1919
25-10-10, 14:10
demmi
fiyatlar makul leylak ikisi 15 civarıdır.

canım sağol cevabın için Allah bebeğine kavuşturur işallah tez zamanda....:KK46:

Leylak1919
kızlar birşey sorucam kaan hoca ilaçları aç veya tok karna alın diye herhangi birşey belirtmemiş sizler ne yaptınız nasıl kullandınız acaba?

zcu
Leylak1919
kızlar birşey sorucam kaan hoca ilaçları aç veya tok karna alın diye herhangi birşey belirtmemiş sizler ne yaptınız nasıl kullandınız acaba?
biz tok karnına alıyoruz .sadece klomen kullanıyoruz.

Belgin
25-10-10, 18:10
iyi akşamlar kızlar..

Belgin
iyi akşamlar kızlar naptınız bugün.

Belgin
DEMMİciğim canım arkadaşım üzme kendini ne olur inşallah birsonraki sefere kavuşursun bebeğine allah büyük en azından eşinde sperm vardemekki zamanı gelmemmiş arkadaşım..

Belgin
HARZEMCİĞİM canım hayırlara vesile olsun rüyan arkadaşım

mehtapsym
25-10-10, 19:10
kızlarrrrrr içim cok sıkılıyor yahu ..sanıyorum ben bu savası kazanamıyacagım..cunku birilerı bu savası kaybedecek degılmı..çünkü herkes basarıya ulaşsa kımsenın sorunu kalmaz..belki de o ulasılmaz kımseler bız olacagız kımbılır :KK43:(((((

cicek00
25-10-10, 19:10
Mehtapcigim öyle düsünme lütfen, insallah hepimiz kazanacagiz bir gün canim