Saçı Dökülenlerin Paylaşım Alanı

sedagnr
16-09-08, 05:09
evet sana katılıyorum bende akşam uyguladım şuanda hiç kokmuyor ben şöyle yaptım sarımsaklı olarak yıkadım 3 saat sonra daha sonra maske uyguladım 1 saatte öyle bekledim kokudan eser kalmadı öyle yapın valla yosun özlü aldım ben maskemi saç kremimde narlıı

pisika
16-09-08, 18:09
ekrulum_mor ametist
aynı sıkıntıları ben yaşıyorum ve deli olacağım artık:KK43:((( banyoda yıkanıyorken yerler silme saç vücuduma yapışanları temizlemek için saçlarımı toplayıp ensemden aşağı tekrar duşa giriyorum....çıkıyorum kurulayıp tararken hepsi tarakta kalıyor:KK43:(( gün içinde devamlı topluyorum çünkü evin her yanı saç oluyor...kafamda geçen yılki saçlarımın üçte biri ancak var:KK43:((yan taraflarım iyice açıldı ve çevremin dikkatini çekiyor artık:///yakında kel kalacağım gidişat o....üstelikte son 3_4 aydır kan tedavisi alıyorum...iler derece anemim vardı...B vitamini ve folik asit ve demir eksikliğimde ama dr nedense şuanda sadece demir tüplerimin dolması ve kanımın yükselmesine yönelik tedavi verdi:KK43:(((bundan yaklaşık 10 yıl önce büyük bir sıkıntının sonunda böyle bir dökülme yaşamıştım... o zamanlar sarımsak,yumurta ve süt karışımının haricinde birde izmitte bir aktardan elde hazırlanmış bir yağ karışımı almıştım....ve bu bakımlar bende inanılmaz etki yapmış,hem şaç dökülmem durmuştu,hemde saç fışkırmıştı diplerden....gerçi o zaman bile şimdiki kadar kötü durumda değildi saçlarım....şimdi dökülmenin yanında saçlarım cansız mat elektirik verilmiş gibi...yaşamıyorlar sanki...:KK43:(((şekil veremiyorum...birde benim saç diplerim çok acıyor...bazen kaşıntı oluyor ve hafifçe kaşısam bile saçlar kopuyor parmak aralarımda kalıyor.....dün akşam sarımsakları sıkacakta sıktım ...saf zeytin yağım vardı onu küçük bir şişeye koyup sarımsakları içine attım...sonra bu karışıma 2 şer şeker kaşığı olmak üzere...fındık,kayısı,susam,yılan,tatlı badem,çam terebentin,sarımsak ve hint yağı ilave ettim...evde biberiye otum vardı bir tutamda ondan koydum.....sonra bir yumurta ve birazcık süt'ün içine kazırladığım bu sarımsak yağ karışımından 2_3 çorba kaşığı ilave ettim ve saç diplerime sonrada uçlara kadar masajla sürdüm...3 saat bekledim...sonrada önce defneli saf sabunla daha sonra şampuanla yıkadım....son durulamayada birazcık elma sirkesi koydum....o kadar uğraşmama rağmen saçımla yıkanma sonrası dökülmem öncekine oranla çok azdı...ve bugünden beri saçlarımı sıvazlıyorum her defasında elime dolan saçlar bugün tek tük elime geldi.....:)))galiba fayda edecek inşallah........ramazan sonuna kadar gün aşırı,olmadı 2 günde bir bu bakımı tekrarlıyacam...birde bitkisel şampuan alacam yarın....eğer benim bu sorunum bu şekilde geçerse herkese tavsiye edeceğim...umarım geçer...aşırı üzülüyorum çünkü....ha birde hala saçlarımda koku var ama ne yapalım katlanacağız artık...eşimede dedim idare edeceksin vallahi yoksa kel bir karın olması an meselesi...önemli değil yeterki çözüm olsun dedi....bakalım ne olacak.........
yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm bende ayunı sorunları yaşıyorum doktora gittim kan tahlillerimin sonuçları gayet sağlıklı çıktı ve beni nazikçe pışpışlayıp evime yolladı ama saçlarım geçen yıllara nazaran yarı yarıya azaldı ve kıvırcık olmasına rağmen bunu beni tanıyan insanlarda farketmeye başladılar herkes saçların ne kadar azalmış diyor çok üzülüyorum
bende sarımsak ve yağ karışımjını uygulamayı düşünüyorum kokusu umurumda değil beyenmeyen koklamasın ayol kafamçokkarıştı

DingiltereKralicesi
16-09-08, 19:09
bence de kızlar, Allah korusun daha ciddi bir hastalığımız olsaydı, çok daha kötü kokan kremler kullanmak zorunda kalabilirdik. Ben çok memnunum sarımsak ve zeytinyağı karışımından. Keşke bunu ramazanda değil de yazın yapsaymışım diye üzülüyorum. Ama olsun, sağlıklı saçlarım olacaksa sarımsağın kokusuna katlanırım. Ben 2. kullanışım olmama rağmen çok memnunum, yarın tekrar yapacağım.

DingiltereKralicesi
16-09-08, 20:09
canım 1,5-2 saat kadar bekletiyorum.

MaviKelebek22
19-09-08, 18:09
hcr35
canım ben sarımsağı tahta tokmakla ezdim, içine biraz tuz ekledim, biraz da zeytinyağı ekledim. macun kıvamında oldu. bunu saçımın diplerine masaj yaparak sürdüm. başımı streç filmle sardım ve üzerine de havlu örttüm. hafif terledi kafam. 1-1,5 saat beklettim. sonra zeytinyağlı sabunla yıkadım saçlarımı. 5 kere yıkamam gerekti sarımsakları çıkarana kadar ama olsun, dökülme problemim %75 azaldı ilk kullanımda. az önce 3-4 baş soğanı -baş derken topluca oldukları demeti- tahta tokmakla dövdüm, yine tuz ve saf zeytinyağı ilavesi yaptım. bir kavanoza koydum karışımı. kullanmak istediğim zaman hazır olsun ve sarımsakla zeytinyağı iyice birbirini yesin diye. yarın tekrar kullanacağım. böyle işte canım umarım yardımcı olmuştur.
ee canım sen dememişmiydin 20 sarımsagı zeytinyagla birlikte 20 gün bekletceksiniz die yani sen beklettinmi 20 gün yoksa hemen kullanılcakmı
sana zahmet tekrar bi annatırmısın canım ?* bende deniyecegim olumlu sonuç alırım inşallah.. :1hug:a.s.

aygun77
19-09-08, 20:09
Merhaba sevgili bayanlar,
oncelikle bu ozenle yapilmis olan bayanlar formunu buldugum icin cok mutluyum, ve bu forumda emegi gecen tum bayanlarimizin emegine yuregine saglik diyorum..
Ben Hollandada dogup buyen 31 yasinda bayanim ve yaklasik 9/10 sene evvel agir depresyon sonucu gur ve saglikli saclarimin 100e 70i malesef kaybettim, yani kel kalmaya az kalmisti, fakat zamanla cok fazla olmasa bile cok cok az daha duzelme oldu saclarimda.
suan saclarim uzerinden 10 sene gecmesine ramen cok seyrek, yani kizimin sacinin ucte biri bile deyil.
Hani derlerya en cok ozendigin olmaz diye, saclarimin bukadar az olmasina inanin cok utaniyor,uzuluyorum bunu dile getirebilmem mumkun deyil. Her gordugum bayanin saclarina bakiyorum ozeniyorum....
Bir kac sene once doktora gittim ve hormonal oldugunu soylediler ve bende bunun sebebini gecirdigim agir depresyona bagliyorum cunki bu depresyon doneminde cildim feci sekilde bozulmustu ve ay hali donemlerim duzensiz olmaya basladi cogu zaman bir ay olmadigi zamanlari biliyorum..
Sac ektirmeyi cok istedim fakat parayi denklestirebilmem mumkun olmadi malesef..
Kendi kendime ben bu saclarimi iyilestirecegim diye soz verdim ve oncelikle demir kapsulleri aldim onun yani sira hollandanin cok unlu ve iyi olan dukkanindan bitkisel hap aldim, (icinde saca gerekli olan 15 cesit bitkisel vitamin var, dukkanin adi de tuinen, ilacin: super haar formule)..
Sacderimin normal sampuanlara alerjisi oldugunu anladim ve 5/5 ph nutral Seba Med sampuanini kullamaya basladim, ve birde her saclarimi yikadiktan sonra sac diplerine masaj yapmam icin Alman markasi olan Birkin haarwasser suyunu aldim ve kullaniyorum..
Ozellikle sampuanimi degistirdikten sonra sac derim okadar rahatladi anlatamam bukadar sene neler cekmis zavalli saclarim..

Bayanlar belki inanmazsiniz ama suan sac diplerimden kucuk kucuk saclar fiskiriyor, 2/3 hafta sonra saclarimi bir ortadan bolup bakayim dedim kendim bile inanamadim, esime kostum kendiside bakti ve gercekten dogru oldugunu soyledi..

Fakat simdi bunun sebebinin hangi urun oldugunu bilmiyorum, kullandigim demir hapimi, sac vitaminimi, deyistirdigim sampuanmi yoksa Alman urunu Birkin Haarwasser (sac suyu, kafa derisindeki kan dolasimini sagliyormus)
Fakat bir sorun daha var, benim cildim ve saclarim cok yagli ve sampuanimi deyistirdikten sonra alt yan cene bolgelerinde cok fazla sivilce cikmaya basladi, halbuki bundan once hic yoktu ve bunun deyistirdigim sampuan ile bir alakasi varmi?
Bayanlar bana bu konularda bilgi verirseniz cok mutlu olacagim..

tesekkurler ve iyilikle kalin:))

aygun77
19-09-08, 20:09
ecrin.2008
mrb arkadaslar...
Tavsiye üzerine priorin kapsülleri denedim.Kullanali 5 gün oldu,Her gün 2 kapsül Priorin Kapsül, ağız yoluyla aliyorum.Yoğun saç dökülmesi durumlarında günde 3 kapsül alınması tavsiye ediliyor.Günde yaklsik 200 tel sacim dökülmesine ragmen kullanmaya basladigim ilk günden itibaren 10-15 tele düstü.Ben de hayret icinde kaldim.Kullanmaya devam ediyorum.Tam sonuc icin 3 ay kullanmak gerekiyormus.Sampuanlari da var ama henüz ben kullanmadim.Sampuanlarin fiyati sanirim 20- 25 Ytl kapsüllerin de 60 `lik kapsüller 60 ytl civari.Bayer firmasinin ürünü.Ben memnun kaldim size de tavsiye ederim.
Daha öce de tavsiye üzerine degidik sampuanlar denemistim.Placenta sampuani sac dökülmesin ciddi sekilde durduruyor ama yellow-x sampuani bende hic ise yaramadi üstelik saclari cok sert yapiyor.
Merhaba canim, saclarimin dokulmesini arastirmaktan artik sac uzmani gibi bisi oldumkafamçokkarıştı:))
Sunu soylemek istiyorum ozellikle sac derisi kirmizi, hafif yanma, acima, kasintisi olan bayanlar icin uzerinde PH 5.5 yazan sampuanlari oneririm ozellikle SEBA MED sampuani, inanin gercekten bu yazdigim sorunlari ortadan kaldiracaktir ve jole sac srayi gibi urunlerede dikkat edin cunki sac deriniz bu durumda malesef bu urunlerede cok cok hassastir:) ve Priorin ilaclarina gelince, canim benim ablam eczanede calisiyor ve bu urunler sadece marka ve Priorin kapsulleri Vitamin B den baska bisi deyil, gercekten verdigin paraya yazik olur cunki hollandada bile cok pahali oldugunu biliyorum:)
Bunun yerine bence benim yaptigim gibi normal bitkisel vitaminler alirsan daha saglikli olur:)

hadi bakalim sevgi ile kalinkaydirigubbakcemile5

qamzeLi
19-09-08, 22:09
kullandığınız doğal şampuanlar hangisi arkadaşlar???ben de alcamda...saçlarım kuru.

tugce86
20-09-08, 10:09
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar cuma gunu seda sayana ıbrahım saracoglu cıktı ve dokulme ıcın formul verdı aktardan lavanta alıp yarım lıtre kaynayan suya bır yemek kasıgı lavanta atıp 7 8 dakka kaynatılacakmıs bu su banyadan sonra yanı sacımızı yıkadınktan sonra sacımızı tekrar bu lavantalı suyla yıkayacagız yarım saat bekletıp suyla yıkıyacagız yuzde ıslemı her banyodan sonra yapabılırz % 70 %80 dokulmeyı engellıyormus 2 cı defadan sonra faydasını gorursunuz dedı bende lavantanın sacımıza eksı bır zararı olmaz denemekte fayda var bol sanslar kızlar umarım anlatabılmısımdır

tugce86
20-09-08, 10:09
arkadaslar cuma gunu seda sayana ıbrahım saracoglu cıktı ve dokulme ıcın formul verdı aktardan lavanta alıp yarım lıtre kaynayan suya bır yemek kasıgı lavanta atıp 7 8 dakka kaynatılacakmıs bu su banyadan sonra yanı sacımızı yıkadınktan sonra sacımızı tekrar bu lavantalı suyla yıkayacagız yarım saat bekletıp suyla yıkıyacagız yuzde ıslemı her banyodan sonra yapabılırz % 70 %80 dokulmeyı engellıyormus 2 cı defadan sonra faydasını gorursunuz dedı bende lavantanın sacımıza eksı bır zararı olmaz denemekte fayda var bol sanslar kızlar umarım anlatabılmısımdır

MaviKelebek22
20-09-08, 13:09
saol canım az önce anneanneme gittim oda aynısını söyledi onunda bu aralar çok saçalrı dökülüormuş bunu yapmayı düşünüyorum..

EcMeL
20-09-08, 13:09
Kızlar az önce tv de Müge Anlı nın sabahki proğramından görüntüler veriyorlardı.
Bi bey ismini hatırlamıyorum saç dökülmelerine karşı bi tarif verdi.
Çokta emin konuştu. 20 günde etkisini gösteriyor dedi.
Neyse ben pölük pörçük izleyebildim. Tam izleyen arkadaşlar vardır inşallah.
Çam yağı
Badem yağı
Ceviz yağı
Duyabildiklerim bu kadar. İzleyen arkadaşlar varsa eksikleri tamamlasınlar lütfen.

Bu saç olayı beni çileden çıkarıyor artık.benneyaptımki

aygun77
20-09-08, 20:09
qamzeLi
kullandığınız doğal şampuanlar hangisi arkadaşlar???ben de alcamda...saçlarım kuru.
canim simdiki zamanda tam dogal bir sampuan bulabilecegini sanmiyorum, ancak onceki konudada deginmis oldugum gibi uzerinde PH 5.5 yazisina dikkat ederseniz saclariniz ve sac deriniz cok daha saglikli olur, cunki normal sampuanlarda cok fazla sabun oldugu icin sac derinizin uzerindeki tum yaglari ve gerekli olan herseyi alip goturmesi sacinizin daha cok yipranmasina neden oluyor.. Ornegin benim kullandigim sampuanlar ya SANEX'tir yada Seba Med, bu sampuanlarin normal sac'tan yagli, kuru, hassas v.s. gibi her tur saca urunlari var..
Ozellikle bu Seba Med sampuanini bana Istanbuldan bir sac uzmani doktor tavsiye etmisti..

Sevgiler

tugce86
onunda dınledım adam cok emın konustu hangısını yapacaz ya

aygun77
Birçok hormonal, metobolik ve besinsel etkiler ile saç dökülmesi oluşabilir.
Bunlar ortadan kaldırılmadan %100 tedavi hiçbir zaman mümkün olmaz.

İstanbul Özel Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Köksal Hacı mevsim değişikliklerinde artan saç dökülmeleri ve alınabilecek önlemler hakkında bilgi verdi.

Düzensiz beslenme alışkanlıklarının saç sağlığı üzerindeki zararları her geçen gün artıyor. Saç dökülmesine neden olan en önemli faktörlerden biri de dengesiz beslenmedir. Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar için öncelikle protein, çinko, B 12 vitaminleri, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen gösterilmelidir. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Ayrıca alkol ve sigara kullanımını alışkanlık haline getirmek saçların ölmesine neden oluyor. Sigara saçlarda yağlanmaya ve kırılmaya da neden olmaktadır.

Saçların ne kadar dökülmesi normal karşılanır?

Saçlar 1 ay da yaklaşık 1 cm büyürler. Yaş ilerledikçe bazı kıl kökleri tahrip olduğundan saç miktarında azalma olabilir. Bir günde dökülen saç miktarı en çok 100 adet olmalıdır. Normal oranda olan bu saç dökülmesi saçı seyreltmez. Zira dökülenlerin yerine yenileri çıkar.

Hangi durumlarda saçların normalden daha fazla dökülmesi söz konudur?

Stres, ameliyat, doğum gibi durumlardan sonra saç dökülmesi görülebilir. 39 derecenin üzerindeki ve tekrarlayan ateşli hastalıklardan sonra, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği gibi hastalıklarda da saç dökülmesi görülebilir. Demir eksikliği, çinko eksikliği, aşırı zayıflama, şok diyetlere bağlı protein eksikliği, bazı ilaç ve kimyasal maddelerde saç dökülmesine neden olur. Alkol ve sigara tüketimi de saç sağlığını doğrudan etkiler.

Saç dökülmesi şikayeti olanlar öncelikle ne yapmalıdırlar?

Saç dökülmesinden şikayeti olanlar öncelikle hangi sebeple saçlarının döküldüğünü öğrenmek için bir cilt hekimine doktora başvurmalıdırlar. Yapılacak muayene ve laboratuar tetkikleri, hatta bayanlarda yumurtalık ve böbrek üstü bezi ultrasonografi ve sintigrafi tetkikleri ile en doğru sonuca ulaşılacaktır.

Saç dökülmesini önlemek için…

• Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır.

• Protein ağırlıklı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.

• B grubu vitaminler (biotin ve d-pantenol) alınabilir.

• Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle eksiklik giderilmelidir.

• Karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden kaçınılmalıdır.

• Stresten uzak durulmalıdır.

• Sigara ve alkol kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir.

• Saçı her gün yıkamak doğru değildir. 2-3 günde bir ph 5.5 değerinde bir şampuanla yıkamak yeterlidir. Saçları sık yıkamak, saç derisinin yağ dengesini bozar ve saçlar daha fazla yağlanır.

• Jöle kullanılmamalıdır. Jöle saçın nefes almasını önler ve dolayısıyla saç kaybına neden olur. Jöle kullanılsa bile aynı gün saçı yıkamak gerekir.

• Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler. A vitamini alımı kesilerek bu problem çözülebilir.

• Saç derisinin kanlanmasını sağlayan damarların akışı yönünde saçlı deriye masaj yapmak saç dökülmesini önlemektedir.

Arkadaslar bu yazilari bir yerden buldum hemen buraya aktardim umarim bilginizi arttirir ve isinize yarar:KK66: sevgiler

tugce86
ecmel bu dordunu karsıtıracaz ve 20 gun boyunca sacımıza surecez banyodan sonra dıye hatırlıyorum 1 saat beklettık ten sonra duruluyacaz

tugce86
aklıma tek tek gelıyor kızlar kusura bakmayın bıde cevızın kabugunu kaynatın ve sacınıza surun dedın bunuda muge nın konugu olan adam soyledı

ecrin.2008
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

aygun77
20-09-08, 21:09
ecrin.2008
Canim benim,valla ben ne bayer (prioin kapsül) firmasinda calisan bir personelim ne de bu firmadan reklam icin prim aliyorum.Ben sadece daha önce birsürü sampuan ve dogal yöntemleri denedigimi ama en iyi sonucu priorinden aldigimi paylasmak istedim.
Ablan eczacidir ürünler hakkinda bilgi sahibidir saygi duyarim...Ama bana priorini tavsiye eden dermatolog 60 yasin üzerinde isvirenin en ünlü dermotologu ;esim bu bayan dermatolgu uzun arastirmalar ve referanslar üzerine buldu.Kan tahlilleri birsürü testler yapildi bana.Haklisin cnm priorin kapsüller pahali ama sadece 1 defalik muayene ve kan tahlilleri icin yaklasik 600 CHF (yaklasik 650 YTL) verdigime göre 50-60 YTL pek dokunmuyor insana.En azindan uzman bir dermatolog tavsiyesi üzerine denedim,kafama göre denemedim.Herkes istedigini denemekte özgür tabiki :1rolleyes:
:) senin icin bu konudada uzma olacagim:sm_cool: priorin urununun icersinde neler var bir arastirayim bakalim, benim bitkisel ilac dukkanindan aldigim 16 euroya 180 tablet ve icersinde sac icin gereken 15 gerekli maddeyi gecerse bana bir bardak kahve borclusun arkadasimnaniknanik

Hersey sagligimiz icina.s.

aygun77
20-09-08, 21:09
aygun77
:) senin icin bu konudada uzma olacagim:sm_cool: priorin urununun icersinde neler var bir arastirayim bakalim, benim bitkisel ilac dukkanindan aldigim 16 euroya 180 tablet ve icersinde sac icin gereken 15 gerekli maddeyi gecerse bana bir bardak kahve borclusun arkadasimnaniknanik

Hersey sagligimiz icina.s.
PRIORIN, 120 capsules €42,00

icindekiler: Gierstextract
Tarwekiemolie
L-Cystine
Vitamine B5

De Tuinen super haar formule 180 €16

Icindekiler:
Beta Caroteen
Vitamine C
vitamine B1(Thiamine)
Vitamine B2 (Riboflavine)
Naicine
Vitamine B6
Folumzuur
Vitamine B12
Biotine
Zink
L-Cysrenine
PaBa
Inositol
Choline
Koper

Yazilarin Turkcesini bulamadim kusuruma bakmayin fakat bu icindeki maddeler sac icin gereken onemli vitaminler:)

Priorin kapsullerin icindeki maddelerden olusan bir suru baska marka urunlerde var bunu gercekten arastirdim..
Bana bir bardak kahve borclusun simdia.s.

ecrin.2008
20-09-08, 23:09
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

cilem77
21-09-08, 16:09
benim saclarim da cok dökülüyor .ama ben hr gün yikiyorum ,ondan diyor arkadasim.haftada bir gün de cok uzun ya,bitleniriz allah korusun.yikamayi azltiyim bari.:1shok::dance:

EcMeL
21-09-08, 18:09
tugce86
ecmel bu dordunu karsıtıracaz ve 20 gun boyunca sacımıza surecez banyodan sonra dıye hatırlıyorum 1 saat beklettık ten sonra duruluyacaz
Dört demişsin ama ben 3 tane yazdım.
Çam yağı, Ceviz yağı, badem yağı.
Başka yok galiba.
Neyse eldekilerle yaparım artık.
Sağol tatlım.

aygun77
21-09-08, 19:09
ecrin.2008
Canim benim ben seninle iddiaya girmedimki,kendi kendine iddialastin ;-)
Aslinda kimseyle iddialasmiyorum,KULANDIGIM ÜRÜN EN IYISI YA DA MÜKEMMELI de demiyorum.Sadece deneyimimi paylasmak istedim okadar.
Bence ciddi sac dökülmesi sorunu yasayanlar iyi bi dermatologa görünmeli cünkü sac dökülmesinin cesitli nedenleri var;kansizlik ,kan dolasimi bozuklugu,genetik rahatsizliklar ,hormonal dengesizlik ve benzeri daha birsürü neden.Benimki sadece mevsim degisikliginden kaynaklaniyordu.Allaha sükür test sonuclarimin hepsi cok normaldişutarafagitti
Güzel arkadaslarim tekrar yaziyorum :ben sadece deneyimimi paylasmak istedim hepsi bu.Isteyen dener isteyen denemez:uhm:

Gelelim kahve konusuna,yolun Isvicre`ye düserse valla billa sana kahve ismarlayim hem de en iyisinden ,istedigin kahve olsun be güzelim :)

:)) cok sekersin..
Kiz benimde idda ettigim yok, hem bu sadece sana yonelik deyil tum bayanlarimiz icin ufakacik bir bilgiydi zaten.
Cunki tum umudu priorine baglayan birsuru arkadaslarimiz var ve seninde yazmis oldugun gibi sorun kansizlik demir eksikligi ve hormanal dengesizlik gibi baska problem ise hayal kirikligina ugramasinlar, cunki bir zamanlar bende onlardandim..
Sac problemi olanlar kesinlikle once bir dermatologa gorunmeli..

Canim benim.. benimde bir gun yolum Hollandadan Isvece duserse :eek:bende vallada billada sana bir aci kahve icmeye gelirimkaydirigubbakcemile5
Daha dogrusu bu guzel cumlelerinden dolayi icmis kadar oldum, ellerine saglik cook nefistii:kahve:a.s.

zeynep.ss
21-09-08, 19:09
aranızda Bioblas kullanan var mı.ben bugün aldım daha denemedim gercekten sac dökülmesini durduruyormu:çok üzgünüm: