Saçı Dökülenlerin Paylaşım Alanı

dehliz
1-09-06, 16:09
bakın ilaçları kullandığınız sürece saça etkisi vardır ama ilacı bırakmanızla beraber dökülmeler tekrar yaşanıyor......

EU1
1-09-06, 18:09
Saçı dökülmüşlere ve dökülenlere müjdeli haber diye tvde izledim, eczanelere yeni verilen ve değeri 24 YTL olan bir şampuan, ayrıca bedeli 89 YTL (umarım fiyatları yanlış hatırlamıyorumdur) olan bir serum bu derde çare olmuş. Serunla 1 dk masaj yapıyosunuz saç diplerine ik ayda yenileri çıkmağa başlıyormuş.
Denemek isteyenlere duyurmuş olayım .)

roxett
1-09-06, 18:09
dudu41
Saçı dökülmüşlere ve dökülenlere müjdeli haber diye tvde izledim, eczanelere yeni verilen ve değeri 24 YTL olan bir şampuan, ayrıca bedeli 89 YTL (umarım fiyatları yanlış hatırlamıyorumdur) olan bir serum bu derde çare olmuş. Serunla 1 dk masaj yapıyosunuz saç diplerine ik ayda yenileri çıkmağa başlıyormuş.
Denemek isteyenlere duyurmuş olayım .)
ürünün adı hakkında da bilgi verirsen sevinirim

lachry
12-01-07, 10:01
selam kızlar ..oğlumun doğumundan sonra yaklasık 3 aydır saçlarım çoook dökülüyor. kel kalacagım diye korkuyorum. çaresini bilen varsa yardım eder misiniz?

cennetim
12-01-07, 11:01
doğum sonrası saç dökülmesi sık rastlanan birşeydir.bunun beslenmeyle alakası var eğerki emziriyorsan yeterli besin ve vitamin alamayla alakalı olduğunu duymuştum

tutuklu
12-01-07, 14:01
lachry
selam kızlar ..oğlumun doğumundan sonra yaklasık 3 aydır saçlarım çoook dökülüyor. kel kalacagım diye korkuyorum. çaresini bilen varsa yardım eder misiniz?

demir eksikliğin olabilir,baktırmanı ve doktorunun tavsiyesine uymanı öneririm.

@selda sen peeling yapmalısın,cansız görünüyorsa da öncelikle beslenmene dikkat etmelisin.

kutup ışığı
12-01-07, 23:01
valla arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum heleki kızımın doğumundan sonra bir feleket birçok şampuan denedim ama fayda etmedi kısa bir süre önce derya baykalın programında bir bayan ilginç bir yöntem söyledi henüz denemedim ama denemek istiyorum şöyle dedi kuru mayayayı ıslatıp saç diplerine sürün bir süre bekletip uygun şampuan ile yıkayıp durulayın anında saç dökülmesi kesilecektir denemekle birşey kaybetmeyiz değilmi .

eylül35
13-01-07, 07:01
benimde saçlarım çok dökülüyo bende bi çözüm arıyorum ama belki uçlarından biraz kestirisek hani belki azalır diye düşünüyorum
bi çözüm bulursanız bende çok sevinirim kızlar

sanart2000
14-01-07, 12:01
Arkadaşlar marketlerde satılan şampuanlar saçı daha çok döküyor gibi geliyor bana.En azından benim saçımda böyle oluyor.Ayrıca çok kepek yapıyorlar,sanki kafa derimde bir ağırlık hissediyordum.Eczanelerde Prozinc adlı bi şampuan var.Saç dökülmem azaldı.Tamamen kesmiyor,zaten günde 100 tel dökülmesi normal.Yanında bir de ek olarak bakım yaparsanız etkisi artar.Tabi diğer arkadaşların dediği gibi demir eksikliği varsa ilaç tedavisi gerekir.Yiyeceklere dikkat etmek lazım.Zaten bunla ilgili çok şey yazılmış ekstra bir çey yazmama gerek yok.Ama bu şampuanı deneyebilirsiniz.Başka şampuanlar denemiştim (eczanede satılanlardan) ama sadece bundan fayda gördüm.:dance:

meryemceee
15-01-07, 19:01
size bi önerim var saç dokulmesını durdurmak için malzemeler verceğim uugulayın sıp dıye kesıo
kuru mayaya biraz su katıp boza kıvamına gelınce sac dıplerıne surun ve 5 dak bekledıkden sonra ılık suyla yıkayın şıp dıye kesıyo benden solemnesı uygulamak isdeyenlere kolay gelsın

christina86
17-01-07, 09:01
priorin adında bi ilaç var saçların dökülmesini durduruyor ve saglıklı büyümesini saglıyor ben 2 haftadır kullanıyorum saçlarım baya gürleşti ve benim saçlarım çok dökülüyordu dökülmesi durdu kilo aldırır diye korkmayın kiloda aldırmıyor bu birinci önerim ikinci önerim ise ısırgan otunu alın kaynatın suyuyla hergün saçlarınıza masaj yaparak yıkayın ben bunuda denedim baya etkisini gördüm ısırgan otu aktarlarda veya pazarlarda bulabilirsiniz dedigim ilaç ise eczanelerde 60lık 120lik kapsüllerde satılıyor ben 120 lik aldım 3 ayda tam etkisini gösteriyormuş onun için 120lik aldım ve saçlarım baya bir canlandı ikisinide yapıyorum hem içten hem dıştan bakım saglıyorum 120lik 80 ytl 60lık 55 ytl ben paraya kıydım valla 120lik aldım ee saglık mı önemli yoksa paramı sizde saglıktan yanaysanız ozmn alın:) saglıklı günler dilerim.

izlem
17-01-07, 10:01
merhabalar bende doğumdan 7ay sonra anormal derecede saç dökülmesi problemi yaşadım özelliklede ön ve yan kısımlardan bariz görünen kellik problemiyle karşı karşıya kaldım bunun üzerine dr.gittim ve tahliller sonucunda bir sorun olmadığını sinirsel bir durum olduğunu söyledi doktorum bunun üzerine 1hap+sıvı solisyon erkeklerin kullandığı saç dökülmesini engelleyici bir sıvı solüsyon+placenta saç şampuanı kullanmamı önerdi ve ben bunları bir ay boyunca kullandım hem saçlarımın dökülmesini engelledik hemde yeni saçlarım çıktı şimdi yeni çıkan yavru saçlarla başedemiyorum bile:)

sanart2000
17-01-07, 11:01
Bu kuru maya içine biraz da zeytinyağı yada başka birşey ilave etsek etkisi bozulur mu acaba?Bir de 5 dk. kısa değil mi?Daha uzun süre bekletsek zararı olur mu? :uhm:

penbeli
22-05-07, 16:05
150 gram sığır iliğini küçük küçük doğrayıp, kısık ateşte yağı çıkana kadar eritin ve yağını süzün. Çıkan yağ kadar Hindistan cevizi yağı ekleyip, bu karışımı saç diplerine sürün.(iliği ayrı bi kapta dondurulmuş halde buzdolabında saklayabilirsiniz,kullanacağınız zaman tekrar eritip eşit miktardakarıştırıp kullanabilirsinz) streç filmle sarıp üstüne sıcak havlu sarıp en az bir saat bekletin. Kullandığınız şampuana da bir çay kaşığı çam terebentin karıştırmanızı tavsiye ederim, mutlaka yararını görürsünüz.biz şunda deneme aşamasındayız denediğimiz kişinin sadece ensesinde saçlar vardı saçlarına yakın kısımlarda siyah siyah çıkmaya başladılar tamanen olmayan yerlerde ise sarı sarı ince çıkıyorlar. ayrıca haftada bir kaç kez e vitaminli ampul alıp zeytinyağla karıştırıp saçınıza sürün ...hafta da 1 yaklaşık 2 aydır deniyoruz..

Lilly
22-05-07, 20:05
izlem
merhabalar bende doğumdan 7ay sonra anormal derecede saç dökülmesi problemi yaşadım özelliklede ön ve yan kısımlardan bariz görünen kellik problemiyle karşı karşıya kaldım bunun üzerine dr.gittim ve tahliller sonucunda bir sorun olmadığını sinirsel bir durum olduğunu söyledi doktorum bunun üzerine 1hap+sıvı solisyon erkeklerin kullandığı saç dökülmesini engelleyici bir sıvı solüsyon+placenta saç şampuanı kullanmamı önerdi ve ben bunları bir ay boyunca kullandım hem saçlarımın dökülmesini engelledik hemde yeni saçlarım çıktı şimdi yeni çıkan yavru saçlarla başedemiyorum bile:)
hangi hap ??

EU1
26-12-07, 14:12
arkadaşlar priorin şampuanı kulanın benim mevsim değişikliğinden dökülüyodu suan 2. kutusunu kullanıyorum dökülme azalmadı geçtiiiiiiii 22 milyon pğahalıda değil
tavsiye ederim

Claries
26-12-07, 14:12
kızlar 2 haftadır placenta şampuanı kullanıyorum ve aşırı şekilde olan saç dökülmem durdu bende tavsiye üzerine almıştım ve şimdi denedim ve onaylıyorum

Serserİ
25-04-08, 15:04
bende priorin aldım acayip işe yaradı hatta kirpiklerimi bile etkiledi eskisinden daha gür ve uzunlar.Demekki kişiden kişiye değişiyo hem içeriği tamamen bitkisel bi daha almayı düşünüyorum :))

Esmerxxx
26-04-08, 14:04
benimde saçlarım çok dökülüyo sabahları tonlarca saç topluyorum yatağımdan,bi tavsiye üzerine OTOMA saç bakım yağını aldım 10ytle tamamen doğal,haftada 2kere kullanılıyo saçın diplerine sürüp 40 dkk bekletiyosun ve yıkıyosun,aldım ama düzenli kullanmadım hiç,ayda yılda bi,kullandığım zaman saçım parlak ve gür görünüyo tabi dökülmeside azalıyo sonra tekrar başlıyo buda düzenli kullanmadığımdan kaynaklanıyo,düzenli kullansam kesin işe yarar,aktarlarda satılıyo ve ucuz bişe,bence bi deneyin derim

Lakito
26-04-08, 20:04
Kızlar birde forumda bi arkadaş yazmış. Kuru mayayı suyla eritip saç diplerine sürüp 5-10 dk bekletip yıkayınca, saç dökülmesini şıp diye bi seferde kesiyormuş Çok ilginç değil mi?

radika
26-04-08, 20:04
Benim de saçlarım feci dökülüyodu.Bi kuaför çok basit bişey önerdi. Ablam denedi çok faydasını gördü.Şimdi ben de yapıyorum.Dökülme durmadı ama azaldı.Fakat işin ilginç yanı şakaklarımdan yeni saç çıktı. (3-4 parmak kadar uzadı)
Yapman gereken TAZE ISIRGAN otu alıp bi tencere suda haşlıyosun.Sonra süzüp dolaba koy(dışarda çabuk ekşiyo)Ve her yıkamadan sonra saçına biraz döküp durulamadan bırakıyosun.Kötü bir kokuda bırakmıyo.İnşallah sende faydasını görürsün:teselli:

EU1
28-04-08, 12:04
arkadaşlar priorin gerçekten çok işe yarıyo tavsiye ederim ben sadece sampuannı kullandım faysdasını gördüm

EU1
28-04-08, 12:04
Kurin
Arkadaşlar geçen sene o priorin denilen ilaca dünyanın parasını verdim hiç bir işe de yaramadı. kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben Tressan ısırgan otu şampuanınaa katılan bemiks, evigen ve bepantene ampullerini deneyeceğim. Sonuçları yazarım.
canım ozaman kişiden kişiye değişiyodur çünkü ben asırı derece menun kaldım hem saclarım canlandı benim mevsimsel dökülmeydi aldım hemen ilk yıkamada etkisini gösterdi allaha şükür saç dökülmem durdu yazın tekrar alıcam

ziynet
30-04-08, 14:04
yerimseniben
Amphitrite
Kızlar birde forumda bi arkadaş yazmış. Kuru mayayı suyla eritip saç diplerine sürüp 5-10 dk bekletip yıkayınca, saç dökülmesini şıp diye bi seferde kesiyormuş Çok ilginç değil mi?
ben daha bu gün bu formülü uyguladım su değil benim bildiğim süt kuru maya ve sütü krem kıvamına getirip saçlarıma sürdüm okadar harika olduku hep saçlarıma dokunmak istiyorum deneyin

gözdey_85
30-04-08, 16:04
tam olarak ölçüsü ne süt ile mayanın? teşekkürler