Saçı Dökülenlerin Paylaşım Alanı

karamel delisi
30-04-08, 18:04
İşte saç dökülmesine neden olabilen bazı faktörler..

Demir eksikliği: Kansızlığa bağlı, demir eksikliğine bağlı anemi saç dökülmesine neden olabilir. Ancak kendi kendinize demir içeren vitaminler almayın çünkü fazla demir de bazı hastalıklara neden olabilir. İlk olarak kan sayımı yaptırarak demir eksikliğiniz olup olmadığını öğrenin.

Tiroid: Aşırı çalışan ya da çalışmayan tiroid saç dökülmelerine neden olabillir.

Östrojen seviyesinin düşük olması: Çoğu kadın menopozdan sonra veya bu sırada saç dökülmesi sorunu yaşayabilir.

Gebelik öncesi hormon değişiklikleri: Anne adayları ilk 6 ay boyunca yaşadıkları hormonal değişimlerin sonucu saç dökülmesi sorunu yaşayabilir ancak hormonları normale döndüğünde saçlar yeniden çıkabilir.

Telogen effluvium: Uzun bir dönem içinde saçta yaygın olarak görülen incelme ve dökülmedir. Hamilelik, hastalıklar ya da stres gibi faktörler etkili olabilir.

İlaçlar ya da tedavi: Çocu ilaç ya da tedavi saç dökülmesine neden olabilir. Eğer bu tür bir durumla karşılaştıysanız doktorunuzla konuşarak tedavinizin gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz.

Yüksek seviyede A vitamini ya da Selenyum: Eğer ihtiyacınızdan fazla A vitamini ya da selenyum aldıysanız bu tür bir son uçla karşılaşabilirsiniz.

ziynet
1-05-08, 05:05
gözdey_85
tam olarak ölçüsü ne süt ile mayanın? teşekkürler
saçının yoğunluğuna göre kendin karar ver kıvamı sıvı olmacacak şekilde krem gibi bir kıvam hazırlıdım yarım paket yaş mayayı azar azar süt ilave ederek istetiğim kıvama gelinceye kadar açtım aslında kuru maya diye duymuştum ama bende yaş olduğu için onunla yaptım bence ikiside aynı hiç bir fark yok

dejawu
1-05-08, 10:05
bende doktora gittim bnmde felaket dökülüyordu demir kullanmıştım ama hiçbi etkisi olmamıştı sonra bana kan testi yapıldı guatırlarına baktırılıyo onlarda saç döktürülüomuş galipa nese baktılar herşey normal dediler bana doktor çinko verdi

gözdey_85
4-05-08, 16:05
bazen özellikle mevsim geçişlerinde saçların fazla dökülmesi normal bir durummuş çünkü yeni saçalr çıkarken ve saç yenilenirken ölü olanlar atılıormuş bu uzun bir dönem devam ederse doktora gidilmesi gerek özellikle saç gürleştirme çabalarında bulunanlar,saç çıkarma ilaçları kullananların bir süre sonra saçlarının çok dökülmesi ve kısa bir süre sonra daha düzene girmesi yeni saç çıkdığının göstergesiymiş önemli olan da saç köklerimizden çıkan saçların olması zaten

brn_a
4-05-08, 16:05
kızlar sarımsak yagı elma sırkesı yada defne tohumu yagı bunlar dokulmeyı kesıo 2 hafta ıcınde etkısını gosterıo bu konuda ben cok sıkıntı cektım sarımsagı defneyı denedım banyoda en fazla 5 altı tel dokuldu ama kullanmayı sureklı yaprsanız cok daha ektılı saclarıda cabuq uzatıra.s.

cansu81
5-05-08, 07:05
ya kızlar 8-9 aydır yoğun bi şekilde saçlarım dökülüo doktora da gittim bi sorun yok ama hala dökülüo artık önlerden saç derilerim görünüo şakaklarım açıldı.ben 2-3 doktora gittim.en önemli dökülme nedeni stresmiş saçım dökülüo die stres yaptıkça dahada fazla dökülürmüş.stres saç kökünde daralmaya sebep olduğu için dökülme oluomuş

serbey
5-05-08, 15:05
merhaba arkadaşlar bende kaç aydır saç dökülmesinden yakınanlardanım ve canımı sıkmaya başladı artık.bazı şampuanlar ve losyonlar kullandım ama nafile.

çam terebenti kullan dediler kullandığın şampuanın içine döküp 3 4 sefer yaptım sonra bıraktım onuda.belki devam etseydim iyi gelirdi.

sonra sarımsaği bıçak deydirmeden elinle ikiye böl ve saç köklerine sür dediler bugün onu denedim kötü kokuyo ama napayım dayandım.

sonra aktardan badem yağı hint yağı susam yağı vs bu yağların karışımını aldım birde daphne sabunu dün kullandım ama sabundan arındıramadım saçımı belkide beceremedim bilmiyorum.

polikistik over senromluyum ayrıca saçlarımda boya bunlar hep etken sanırım dökülmeye.

bubbles
5-05-08, 18:05
ablamdada polikistik over vardı ama saçlarını görsen toka tutmuyo çok fazla

orkide76
6-05-08, 06:05
merhaba arkadaşlar ben kuru mayayı ılık suyla karıştırdım ve saçıma sürdüm 20 dakika beklettim bunu haftada bir yaptım saçlarım çok dökülüyordu iyi geldi.

gözdey_85
6-05-08, 22:05
arkadaşlar hepinize acil şifalar diliyorum ve uzun zamandır devam eden dökülme sorunu yaşayanların bir an önce doktora gitmesini öneriyorum
arkadaşlar,dökülen saçlarının tekrar çıktığını gözlemleyen var mı?eski gür haline dönen var mı?benim saçımda genel anlamda bir incelme oldu eski gürlüğü yok ,yani mesela ısırgan otu suyu düzenli kullandım gerçekten saçlarımın bazıları geri çıktı ya da sarımsak kullandım işe yaradı diyen var mı bu anlamda sarımsak etkilidir ama saç derisini tahriş edebiliyormuş ,sarımsağı düzenli ya da çok tüketip de tesadüfen yeni saçlarının çıktığını fark eden oldu mu?
şimdiden teşekkürler

tugis
9-05-08, 10:05
arkadaşlar merhaba sacımızı yıkarken son durulama suyuna bikaç damla sirke dökün sacımızın boyadan dolayı sünmesine kırılmasına uzamasına cok yardımcı oluyor ha bide kepek sorunu olana.ben acma boyama yaptırdım sünmüştü bayagı iyi geldi .hiç sacımı kestirmeden bu yöntemle bakımlı olarak belime kadar uzattım :)

gözdey_85
9-05-08, 10:05
cnm ne sirkesi?
bir de acaba saçımız tam durulanmış olur mu ki öyle?

_WhitePearl_
9-05-08, 13:05
kuru mayaya geçenlerde denedim 2 kere yaptım yok böyle bişi şıp diye dökülme kesilir mi ya inanın kesildi.sadece ilk kez uyguladığın zaman fazla dökülüyo sanirim oda cansız saclar kendini atıo .ama saç cıkartır mı bilmiyorum.

homini
9-05-08, 13:05
denemediğim şey kalmadı..dökülüyo ve çoook inceldi..kendimi kedi gibi hissediyorum..eskiden aynalara bakmaktan kendimi alamazken..şimdi aynalara bakamıyorum..ne kötü bi şans daha 27 yaşındayım :KK43:(((

_WhitePearl_
9-05-08, 14:05
homini kan sayımı falan yaptır belki noksanlık vardir. seyrelme falan var mı

tugis
9-05-08, 15:05
arkadaşlar bana iyi gelen başkasına gelmeyebilir. ben bugünlerde mesela şampuan olarak glıss kullanıyorum kremi ile beraber. artık havadanmı şampuandanmı bilemem toplasam 10 tel sac dökülmüyor..sirke evde ne varsa elma sirkesi bulunuyor bizde genelde.bikac dala oldugundan kokar felan diye düşünme koku yapmıyor sacda durulanıyor istersen bi dene içine sinmezse üstüne tekrar durulama yaparsın.

serbey
9-05-08, 15:05
merhaba

bende geçen kuru mayayı denedim geçen gün bir güzel mayalandım :)) arkadaşlarıma anlattım akşama eşin seni kabarmış bi saçla mı görücek deyip güldüler.

ayrıca 1 gün arayla bişeyler deniyorum.yağlar mayalar sabunlar..sirkeyide deniyeyim bari.bende artık saçlarıma dokunmaya korkuyorum dökülcek diye:KK43:

benim saçlarım boyalı ve duştan sonra krem olmadan açılmıyo.ama bende saç kremi kullanmak istemiyorum artık.kolay açılması için bişeyler yapılabilir mi

gözdey_85
9-05-08, 19:05
cn msaç kremini saç uçlarına uygula sadece ve durularken de saç diplerine gelmemesine dikkat et o zman dökmez yada tresan ın saç kremini kullan ama çok yumuşak yapıor mu bilemem:)

gözdey_85
9-05-08, 19:05
homini
denemediğim şey kalmadı..dökülüyo ve çoook inceldi..kendimi kedi gibi hissediyorum..eskiden aynalara bakmaktan kendimi alamazken..şimdi aynalara bakamıyorum..ne kötü bi şans daha 27 yaşındayım :KK43:(((
hemen doktora gitsen çok iyi olur cnm hiç üzülme çoğumuz bu dönemden geçiyoruz saçların toparlanır ama neden döküldüğünün doğru teşhis edilmesi lazım:)

homini
10-05-08, 09:05
doktora gitmez olurmuym kaç kere gittim özele paralar bayıldım ..birsürü şey kullandım maddi manevi göçtüm..bilmiyorum nolcak ırsi sanırım bizde herkes kel.. :KK43:((

Lakito
10-05-08, 13:05
Benim saçlarımda dökülüyo biraz. Saçlarımı düzleştirirlken hele kopuyo sinir oluyorum.Az önce kardeşimin saçlarını düzleştirdim. Toğlasam 4-5 tel koptu ve saçları benim saçlarımın 2 katı uzunluğunda :KK43:((

EflaNazLina
10-05-08, 13:05
benimde dökülüyor çok ya ama yerine yenisi bitiyor ki hiç azalmıyor gibi ama elimi nereye atsam saç saç saç bıktım valla...bide ısırgan otunu deniyecem çok etkili imiş ...

Zzeytin
12-05-08, 11:05
Ben doktora gittim sonuc alamadım butun degerler normal cıktı ama saclarım cok az ve buda beni cok üzüyor saclarımı kazıttım suanda keloglan gibimim :) yılan yagını kullansammı bilmiyorum offff yaaa bi bu saca care bulamadılar

makcakara
12-05-08, 11:05
tresan diye bir şampuan var ısırgan otlu ben kullanıyorum benimki boya yüzünden dökülme oluyor ama etkisini farkettim bide yumurta ve zeytinyağ karıştırıp sürebilirsin...sarımsağında çok iyi geldiğini duymuştum.

makcakara
12-05-08, 12:05
tresan diye bir şampuan var ısırgan otlu ben kullanıyorum benimki boya yüzünden dökülme oluyor ama etkisini farkettim bide yumurta ve zeytinyağ karıştırıp sürebilirsin...sarımsağında çok iyi geldiğini duymuştum.

serbey
13-05-08, 07:05
arkadaşlar yeni bir şampuan aldım schwarzkoph ACTİV F dr.hoting saç dökülmelerini uyaran ve sağlıklı saç gelişimini destekleyen bi şampuanmış.pek istekli almadım aslında eşimin ısrarıyla nedense ona pahalı şampuanlar iyi şampuandır gibi geliyo 25 ytl falandı.denemedim daha.bundan öncede wella nın saç dökülmesini engelleyen şampuanı ve losyonunu kullanıyodum.pek bi işe yaramadı o kadar para verdim.

alone_emo
13-05-08, 19:05
ben sana yeşil çayı öneririm ben kullanıyorum ve memnunum.........

daisy06
13-05-08, 19:05
su anda benim saçlarımın yarısıda dokuldu sagliksiz beslenmekten vitaminlerim azalmıs ozelikle
demir in azalması sac dokulmesi yapıyo bi doktora git bence. gerçi bu msj ne zaman yazıldı bilmiyorum belki gecmistir sorunun:)

Lakito
17-05-08, 09:05
Kızlar benim saç derimde ne zaman kaşıntı olsa saçlarım dökülüyor. Sizde de böyle bişey oluyor mu? Acaba ne yapmam lazım?

gülsu
ben vitamin kullandım çok iyi geldiii

MeDuSa
elidor dökülmelere karşı maske var onu kullan derim cnm

Bosnakgüzeli
17-05-08, 13:05
Arkadaslar benimde Yillardir saclarim hem Cok dökülüyordu hemde yerinden kopuyordu taradigimda.Simdiyse 3 Aydan beri Dr.Hosting Activ F Sampuani Schwarzkopfdan kullaniyorum(REklamlarada cikiyordu biara yeni bi ürün).Cok yeni oldu bu ürün cikali.Ama gercekten ise yaradi Sac dökülmem tamammen kesildi.Saclarim cok yumusak oldu taramasi kolaylasti.Ve en güzelide SAmpuan coook güzel kokuyor.Fiyati biraz pahali yaklasik 10 Euro felan 250ml Sise Sampuan.Bunun Topigide var ama ben bitek Sampuanini kullandim.SAmpuani fazla harcamayim diye saclarimi normal hergünlük kullandigim bi sampuanla yikadim en sonda onu masaj yaparak kullandim.1 dakka felan bekletiyon ondan sonra yikadim.Ohhh mis gibi oldu saclarim.Gercekten herkese tavsiye ediyorum.He buarada Saclarin Köklerinide aktivlestirip hizli uzamasini sagliyor.

mezat
17-05-08, 14:05
Arkadaşlar babam 62 yaşında ve saçları çok az döküldü defne sabunu kullanıyor.Bir akrabam var oda aynı şekilde benim saçlarımda çok dökülüyor ve bu yüzden babamla sürekli kavga ediyorum yok saçını boyadıgın için yok onu yatıgın için evet ama ne yana baksam evde saçım var bende hoşnut değilim.Sürekli sabunu benimde kullanmamı söylüyordu bıraktı artık çünkü bıktı napsın.Akrabamda babam gibi üstüme gelince denemekte yarar var dedim saçlarımı berbat etti sertleşti derim soyuldu ama haklılarmış 3 yıkamadan sonra hepsi geçti ve çok iyi geldi dökülmesi falanda durdu sayılır çok az dökülüyo oda normaldir eski haline göre şükürler olsun..

seLis
18-05-08, 08:05
kizlar benimde cok fena saclarim dokuluyor avus avuc cok uzuluyorum saclarim cok gurdu ama cok azaldi kel kalmaktan korkuyorum....daha once doktora gittim ama verdigi ilaclar dokulmeyi biraz azaltsada birakinca eskisi gibi dokulmeye basladi..hayatim boyunca ilac kullanicak degilimya...kesin cozum bilen yokmu????????bioxsinin fiyati nedir???

Lakito
18-05-08, 12:05
Canım öncelikle saçlarım çok dökülüyor diye kafaya takma bence. Ne kadar kafana takar üzülürsen o kadar çok dökülür.

seLis
18-05-08, 17:05
Amphitrite
Canım öncelikle saçlarım çok dökülüyor diye kafaya takma bence. Ne kadar kafana takar üzülürsen o kadar çok dökülür.
canim galiba haklisin oncedende dokulurdu pek takmazdim ama bu kadar cok dokulmezdi...ama simdi cok takiyorum kafama o yuzdenmi cogaldi dokulme acaba???:uhm:senağlama

Lakito
18-05-08, 18:05
Bence tamamen ondan olmasada büyük etkisi var. Bence rahat ol ve umutsuzluğa düşme.

zehirliakrep
18-05-08, 22:05
meraba arkadaşlar sizden yardım istiyorum 6 aylık bebegim var 2 seneye yakın saclarım dökülüyor. hamile kalınca hamilelikten dediler 250-300 yakın sacım günde dökülüyo şuan daha fazla dökülmeye başladı örtülü oldugum için hava almaz dediler ama evde devamlı acıyorum bana yardımcı olurmusunuz.bazen acaba kansermiyim diye korkuyorum mesajınızı bekliyorum

homini
19-05-08, 04:05
hamilelik ve sonrasında mutlaka saç dökülmesi oluyomuş..ama bu nedenle dökülen saçlar genellikle yerine gelirmiş.

EU3
19-05-08, 06:05
merhaba herkese bnmde saçlarım dökülüyor özellikle tararken tutam tutam sç alıyorum taraktan

ferdabahar
20-05-08, 11:05
gülsu arkadaşım ne vıtamını kullandın acaba? benım de doğum yapalı dort ay oluyor bır haftadır sacım tutam tutam gelıyo.emzırıyorum acaba vıtamınsızmı kaldım bende...senağlama

gülsu
ben vitamin kullandım çok iyi geldiii

damin
20-05-08, 14:05
benimde saçlarımla başım her zaman derttedir.bu formda yazan yağları,ısırgan otunu denedim bende hiç işe yaramadı aksine dökülmeyi artırdı .geçen sonbahar revigen tablet ve eczanede satılan şampuanları kullanmaya( prozinc-plasenta) başladım çok iyi geldi.

und
20-05-08, 16:05
zehirliakrep
meraba arkadaşlar sizden yardım istiyorum 6 aylık bebegim var 2 seneye yakın saclarım dökülüyor. hamile kalınca hamilelikten dediler 250-300 yakın sacım günde dökülüyo şuan daha fazla dökülmeye başladı örtülü oldugum için hava almaz dediler ama evde devamlı acıyorum bana yardımcı olurmusunuz.bazen acaba kansermiyim diye korkuyorum mesajınızı bekliyorum
Benim bildiğim kadarıyla kanserlilerin saçlarının dökülmesinin sebebi kullandıkları ilaçlar. Yani kanser oldukları için dökülmüyor, kanser tedavisi sırasında kullandıkları ilaçlardan dolayı dökülüyor.

asinem
24-05-08, 18:05
kızlar merhaba bende 4 senedir dr tedaavisi gördüm ama sonuç aman aman değişmedi vitamin takviyesi omega 3 ve 6 ,saç vitaminleri ,iğneler,sampuanlar oooooo neler denemedimki şimdi eh daha ii ama bu boyattığımız saçlarda kullanılan orealler mahvetti saçlarımı şimdi bitkisel saç boyasından boyattım 4 senedir kuaförün yolunu bilmezdim şimdi artık sıkıldımn ve boyattım bende birşeyler arıyorum bakalım yılan yağı filan diyorlar ben şimdi bioxcin şampuan ve bitkisel saç kremi kullanıyorum

barışgüneşi
26-05-08, 08:05
slm kızlar ben eher yılın ağustos eylül ve ekim ayarında bu dökülme problemini yaşarım
sanki kel kalıcam gibi olur ..hemn o aylarda sıkı bir bakıma başlarım
her hafta badem yağı yumurta sarısı bi sonraki hafat susam yumurta sarısı gibi gibi devam ederim
birde düzenli kullandığım 100 ml sanpuana 50 damla camterebendin karıştırıp yıkıyorum
çok faydası gördüm ..gür olmadı fakat uzun dökülmeyen parlak ve çok yumuşaklar
birde beslenme çok önemli arkadaşlar mutlaka en az an fazla 3 litre su içerim
doğal yiyecekleri tercik etmeye özne gösteriirm ..
sizde benim gibi güzel sonuçlar alırsınız inş yanlızk en az 2 ay sabır sonra etisini gözteriri birde düzenli kullanımşart bi hafat ara bil evermeyin
not: soranlar olabilir 1 yumurta sarısı 1 yemek yaşıı yap ..karıştırıp sür 3 saat bekle saç dibine masajla yedir
herkeze kolay gelsin sağlıklı saçlar la inş sevgilerimle

simge17
26-05-08, 15:05
Bu mevsimde saçlar daha çok mu dökülür?? Saçım bu aralar daha fazla dökülüyor da..

gözdey_85
26-05-08, 15:05
evet cnm mevsim geçişlerinde normal yaza geçiş olduğu için bu aralar olabilir özellikle de sonbahara geçişte çok dökülür

daisy06
26-05-08, 19:05
mayehcim aynı sorun bende de vardı 3,4 ay oncesine kadar saclarım avuç acuç dokuluyordu kel kalıcam diye çok korkuyodum . demir eskilgindenmis hap kullandım gecti ve priorin'in hapını ve sampuanını kullandım su anda tamamen durdu allaha sukur sende bi dene derim. optum :)

EU2
27-05-08, 13:05
cimcimebenim
LÜTFEN YARDIM EDİN. SAÇLARIM ÇOK DÖKÜLÜYOR. GÜNLÜK YAKLAŞIK 200 TEL CİVARIDIR BELKİ. SABAH BİR KALKIYORUM YASTIĞIMIN ÜZERİNDE BİR SÜRÜ SAÇ TELİ VAR. NASIL ÖNLEYEBİLİRM BUNU? TOPLU MU DURSA AÇIK MI DURSA HİÇ BİLMİYORUM :KK43:KIRILMASIN DİYE TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUM. AMA ENGELLEYEMİYORUM DÖKÜLMELERİNİ :KK43: İŞE YARAYACAK BİLDİĞİNİZ DOĞAL BİR KARIŞIM YADA ECZANEDEN ALABİLECEĞİM BİR İLAÇ VAR MI?
mrhba öncelikle bi cilt doktoruna görün .gerekli tetkikler yapılsın .sonuçlara göre doktor ilaç verir.ama göründüm ve sonuç değişmedi diosan minoxidil kullanabilirsin.ayrıca revigen şampuanı da kullan.yılan yağı da al .kullan.işallah durdurur.ama iyi sonuç alıcağını hissediyorum.stresten uzak dur,pozitif düşün tatlım.
kib byesss:teselli::içelim::1hug:

fatoşangel
27-05-08, 14:05
cnmmm aynısı bi tanıdığımda wardı dereotunu kaynat 1tanesini sonra içine taarçın ekle 2yemek kaşığı hem doğal hemde iyi olurr umarm en kısa zamanda geçer cnm çok zor bi durum bu