HazIRLIKLaR nasIL gidio? MinikLere neler aLDINIZ?

aSkiTo
27-02-08, 14:02
ben hamile oldugumu ögrendigimden beri bi sürü sey aldim.. önce sari yesil turuncu renklerle basladim cinsiyeti belli olmadigi icin .. oglum olacagini ögrenince yine bi sürü kiyafet (hatta bayramligini bile hazirladim :dance: )bebek odasini dedesi aldi bizde duvar kagitlarini sipharis verdik iki haftaya kadar odasi hazir olur.. hazir oldugunda buraya bir fotosunu koyarim kizlar bu bölümde aldiginiz seylerin (mobilya, kiyafet vs) resimlerini koyup paylasirsaniz sevinirim.. bir hafta kadar annemde kalicam evde oldugumda foto paylasabilirim.. ee sizler neler aldiniz bakiim miniklere? :nazar: a.s.

Cullen
27-02-08, 17:02
ayy ayy sormaa dün eşimle hastane cıkışı aldık bir adet tulum aldım ve bide elbisesi var cok şeker az aldım cünkü babamlar alıcak cogu şeyi almayın dediler bize ama dayanamadık eşimle şimdi babamdan gelicek şeylere göre eksik varsa biz alıcaz bu haftada mobilya bakmaya gidicez kızıma bakalım :)

febi
aSkiTo
ben hamile oldugumu ögrendigimden beri bi sürü sey aldim.. önce sari yesil turuncu renklerle basladim cinsiyeti belli olmadigi icin .. oglum olacagini ögrenince yine bi sürü kiyafet (hatta bayramligini bile hazirladim :dance: )bebek odasini dedesi aldi bizde duvar kagitlarini sipharis verdik iki haftaya kadar odasi hazir olur.. hazir oldugunda buraya bir fotosunu koyarim kizlar bu bölümde aldiginiz seylerin (mobilya, kiyafet vs) resimlerini koyup paylasirsaniz sevinirim.. bir hafta kadar annemde kalicam evde oldugumda foto paylasabilirim.. ee sizler neler aldiniz bakiim miniklere? :nazar: a.s.
ben geçtiğimiz hafta sonu alış verişte chicco mağazasını görünce bir gezim dedim indirime girmiş.. yeni doğan takımı vardı çok hoşuma gitti aldım bir takım :) ilk üstüne giyeceği kıyafetleri ördekli bebişimin.. 5 parça + ince penye battaniyesi de var çok da uygun.. mobilya için bekliyoz daha :kahve:

aSkiTo
ayy kizlar icin daha güzel hersey valla neler neler var süslü süslü ..mobilyalarda daha bi güzel .. gösterirsin artik :)

febi
adasu
ayy ayy sormaa dün eşimle hastane cıkışı aldık bir adet tulum aldım ve bide elbisesi var cok şeker az aldım cünkü babamlar alıcak cogu şeyi almayın dediler bize ama dayanamadık eşimle şimdi babamdan gelicek şeylere göre eksik varsa biz alıcaz bu haftada mobilya bakmaya gidicez kızıma bakalım :)
adasu canım sende mi hastane çıkışı aldın :teytey: görünce dayanamıyosun ki..

Cullen
sorma yaa dayanılcak şeylermi :KK70: pempiş pempiş nasıl cekiyor insanı :KK70:

Cullen
canım febi chicconun mağzasımı var nerdde???

balpetegim
27-02-08, 18:02
ben daha hiç bi şey almadım daha erken gibi geliyo...mobilya bakmıştık büyük ihtimalle o baktığımız mağazadan alıcaz...bu arada bize kimseninm bi şey alacağı yok kızlar,sağolsun kendi annem her türlü yokluğuna,zor durumuna rağmen bebek odasını biz alıcaz,hiç olmazsa destek olucaz diyo...gerisinden bi hayır yok biz babasıyla bakıcaz artık başımızın çaresine

ndh1903
27-02-08, 18:02
yarın sabah hayırlısıyla kuzenim doğum yapıcak :teytey:
zeynep bebek geliyooo :dance:

pabuçları nasıl miniğimizin :asigim: :1rolleyes:

hidennisko
27-02-08, 19:02
aSkiTo
askito sen ne yapmissin ya oyle
bebisin herseyi hazir anlasilaann:teytey:
bana kalsa bende alirim ama bizimkiler frenliyor beni
simdiden 1 valiz kıyafet ve battaniye oldu
tabi daha en az 3 4 valiz dolacak :)
mothercareden aliyorum ben herseyi
%100 pamuklu kıyafetler ve bence uygun özellikle badileri:dance:

Cullen
27-02-08, 21:02
hidennisko
askito sen ne yapmissin ya oyle
bebisin herseyi hazir anlasilaann:teytey:
bana kalsa bende alirim ama bizimkiler frenliyor beni
simdiden 1 valiz kıyafet ve battaniye oldu
tabi daha en az 3 4 valiz dolacak :)
mothercareden aliyorum ben herseyi
%100 pamuklu kıyafetler ve bence uygun özellikle badileri:dance:

bende gecen hafta baktım mothercareye yeni ciciler gelicekmiş onun icin bende haftaya gidip alıcam bencede güzel şeyler var ordaa.s

Cullen
kızlar bakın bakıyım benim prensesimin spor ayakkabılarına begenicekmisiniz :eek:

üstüne tıklarsanız büyük halini görürsünüz arkadaşlar.:nazar:

febi
adasu
canım febi chicconun mağzasımı var nerdde???
evet var canım carrefourda.. indirim reyonu da var :teytey:

febi
adasu
kızlar bakın bakıyım benim prensesimin spor ayakkabılarına begenicekmisiniz :eek:

üstüne tıklarsanız büyük halini görürsünüz arkadaşlar.:nazar:
aman pek şirin pabuçlar maaşallah :nazar: nerden aklına geldi spor ayakkabı almak aaayyyy onları giyecekleri günler de gelecek dimi ne güzel yaaa :teytey:

Cullen
sagol canım bahhausun yanında carreforda dimi bu hafta sonu giderim belki :KK66:

Cullen
febi
aman pek şirin pabuçlar maaşallah :nazar: nerden aklına geldi spor ayakkabı almak aaayyyy onları giyecekleri günler de gelecek dimi ne güzel yaaa :teytey:
kız benim nerden aklıma gelicek evlendigim zaman en yakın arkadaşımın evlilik hediyesiydi bana o kadar minacıkki ilk dogdugunda hemen giydirmem lazım yoksa ssonra olmaz ama cokkk şekerr:icecream:

febi
adasu
sagol canım bahhausun yanında carreforda dimi bu hafta sonu giderim belki :KK66:
canım ben maltepe carrefour a çok yakın oturuyorum oraya gidiyorum, senin söylediğin yer kozyatağı tarafı sanırım ama belki orda da vardır a.s.

Cullen
febi
canım ben maltepe carrefour a çok yakın oturuyorum oraya gidiyorum, senin söylediğin yer kozyatağı tarafı sanırım ama belki orda da vardır a.s.
yok canım yaa otogarın ordakinden bahsediyorum ben kozyatagı cok uzak bana

tub833
:)canım ya çok cici papuçlar güle güle giysin bebişin:kızlar hastane çıkışlarınız hangi renk genelde beyazmı oluyo sizler hangi renk aldınız onlarında resmini koyabilirmisiniz:)

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Cullen
tub833
:)canım ya çok cici papuçlar güle güle giysin bebişin:kızlar hastane çıkışlarınız hangi renk genelde beyazmı oluyo sizler hangi renk aldınız onlarında resmini koyabilirmisiniz:)

----------

canım cekiyim ben koyarım şimdi :) benimki pembe beyaza.s.

febi
27-02-08, 22:02
adasu
kız benim nerden aklıma gelicek evlendigim zaman en yakın arkadaşımın evlilik hediyesiydi bana o kadar minacıkki ilk dogdugunda hemen giydirmem lazım yoksa ssonra olmaz ama cokkk şekerr:icecream:
hay Allah ben de diyorum spor ayakkabılar bile hazırlanmış.. giyer giyer merak etme benim yeğenin de vardı bir kaç ay giymişti bayramda kesin giyer pembiş elbisesinin altına :)

febi
tub833

----------

aayy nasıl koyucam resmi bilmiyorum ki.. benim cinsiyet hala % 100 söylenmedi.. sadece kıza benzetiliyor dendi dolayısıyla unisex aldım ama çok cici .. krem rengi kenarlar turuncu ve ördekli :)))

Cullen
[​IMG] Bu Hastane Cıkışımızz.. :teytey:

buda cici bir elbisemiz sac bandımız bile var :icecream:

febi
çok güzelmiş adasu güle güle güzel günlerde giysin inş. :nazar: senin takım kaç parça benimki 5 parça + battaniye toplam 6 parça seninki biraz daha çok gibi geldi

Cullen
febi
çok güzelmiş adasu güle güle güzel günlerde giysin inş. :nazar: senin takım kaç parça benimki 5 parça + battaniye toplam 6 parça seninki biraz daha çok gibi geldi
evet canım 10 parca inşallah hayırlısıyla saglıklısıyla bebişlerimize kavuşuruzda bu aldıgımız cicileri bebişlerimizin üstünde görürüz febicim Şeniz

aSkiTo
demothy
yarın sabah hayırlısıyla kuzenim doğum yapıcak :teytey:
zeynep bebek geliyooo :dance:

pabuçları nasıl miniğimizin :asigim: :1rolleyes:
ayyy ben o aykabillarida onu giyecek olanida yiriiimmmm :nazar:

aSkiTo
tub833

----------

türkiyeden sipharis ettim galatasaray hastane cikisi canim ben .. babasi cok istedi :smiley-cool:

aSkiTo
bayramlik almistim ama ondan vazgectim bunu aliyorum :)

Cullen
aSkiTo
bayramlik almistim ama ondan vazgectim bunu aliyorum :)

anaaaamm bune kıız cok şeker yaaa:icecream:

CORUMUNCADISI
28-02-08, 10:02
ben koyduydum resimlerimi simdi nerden bulam bari siz bakin liste yerine oraya koymustum

tub833
28-02-08, 11:02
ayyyyyyyyy yerim ben onları çok güzeller maşallah benim hastane çıkışımın parçasıda az olsun bitane daha alırım oğluşuma ay hele o kaşe pantolonlu resim çoooooooook güzeller:))))))

----------

hafsaa
29-02-08, 09:02
ya kızlar ya heveslendım valla
benımkıler ve esımın ailesı ankarada bense başka bı memeleketteyım
daha hiç birsey almadım super ya bakalım fıkır edınıyoruz burdan

genciza
29-02-08, 11:02
bende daha hiç bişey almadım kayınvalidem başka şehirde geçen geldiğinde bişeyler getirmişti sağolsun.birde daha önceden ördükleri var onun haricinde ananede bişeyler örmüş.o kadar başka bişey yok.daha benimkinin cinsiyeti kesinleşmedi bi kesinleşsin yavaş yavaş tamamlicam herşeyini.

Rosca
29-02-08, 15:02
herkezler birseyler almış bebişine bizim daha cinsiyetimiz bile belli değil :KK43:annane ve babaanne örüyorlar sağ olsun şimdilik onlar car biz alışverişimizi nisan sonunda yapacağız kızlar öyle karar verdik sonrada eksiklerini tamamlarız kendimizce bir liste yaptık sırasıyla en önemli ve büyük olanlarından başlıcaz almaya aldığım zaman koyarım fotolarını inşallah buraya ...

ghaneli
Bende Sadece Hastane çikişi Aldim.ayri Olarak Iki Tane çorap Aldim.birde 3 Tane Farkli Renkte Alttan çitçitli Kisa Kollu Badi Aldim.bende Nisan Sonu Inşallah Alişveriş Yapicam şimdikiler Sadece Hevesim Geçsin Diye Aldim Geçeceğide Yok Ya.hirka Yelek Patik Falan Anneannesi,babannesi,teyzesi,halasi Sağolsunlar Hepsi Habire örüyolar.birde Inşallah Mobilya Değilde Park Yatak Almayi Düşünüyorum.sizler Nasil Almayi Düşünüyosunuz Avantajlari Ve Dezavantajlarini Paylaşalim

nurcanogretmen
daha bişi almadım ... kıyafetlerini 7. aydan önce almayacam ama almak istediğim bi iki şey de yok değil.. bebefon ve anakucağı ve küvet alıcam ablasından kalan karyolası ve yatağı var zaten

Cullen
29-02-08, 16:02
kızlar ben bugün bebek fuarına gittim süper şeyler vardı bebegime patikler 3 tane badi aldım cok şekerler 2 martta son cnr expoda mutlaka gidin görün kızlar...

CORUMUNCADISI
29-02-08, 16:02
ya ben once ogrenem cinsiyetini sonra bakarim

oNcA
1-03-08, 08:03
biz bebek-genç odası aldık...aslında genç odası aldık ama aynı takımın bebek odasındanda sallanan beşik aldık...şimdi beşiğini ilerde karyolasını kullanacak inşallah kızım...onun dışındada sterlizör be biberon ısıtıcı aldım...önumuzdeki hafta odasının halısını, perdesini vede uyku setlerini alıcam...büyük parçaları halledeyim gerisini ne zaman olsa alırız diye düşünüyorum...takımımız gelsin, sizlerle resimini paylaşırı inşallah...rabbim herkeze yasatsın bu guzel duyguları..

CORUMUNCADISI
oNcA
biz bebek-genç odası aldık...aslında genç odası aldık ama aynı takımın bebek odasındanda sallanan beşik aldık...şimdi beşiğini ilerde karyolasını kullanacak inşallah kızım...onun dışındada sterlizör be biberon ısıtıcı aldım...önumuzdeki hafta odasının halısını, perdesini vede uyku setlerini alıcam...büyük parçaları halledeyim gerisini ne zaman olsa alırız diye düşünüyorum...takımımız gelsin, sizlerle resimini paylaşırı inşallah...rabbim herkeze yasatsın bu guzel duyguları..
oooooo ne guzel annesi hadi simdiden gule gule kullansin diyelim :teytey:a.s.
insallah guzel gunlerde kullaanirsiniz herseyini ne guzel
insallah hepimiz allahim herseyin hayirlisini versin
evet bu guzel duyguyu herkese yasatsin aci taddirmasin yarabbim
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:dance::hooray:

dhilek
arkadaşlar,
hepinize öncelikle allah bebişlerinizi sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin diyorum.

ben dün yeğenime (mina'cığım benim) 4 tane body, 1 tanede çok şeker elbise aldım.
hemde çok uygun fiyata ceylan dan. çok güzel şeyler vardı. valla 2. yi yapasım geldi.

yazamadan geçemedim. şimdiden herkesi tebrik ederim. sevgiler....
a.s.

oNcA
çorumlucadi Tesekkür Ederim Arkadasim...inşallah Sende 4 Martta Bebişinin Cinsiyetini ögrenirsinde Cicişleri Almaya Başlarsin...

seherb
1-03-08, 09:03
ben dün ögrendim birinin cinsiyetini ötekini bilmiyorus hala bakalıjm o ne olucak daa ben bişiler almadım sadece harıl harıl örüyorum böle renga renk şeyler bebeklerime saten abilerinin küçüklük kıyafeti de var baya 3 ayına kadar giyebilirler ama yine bişiler de alıcam tabi bişiler şimdi kışın giydirmek için yelek süveter hırka felan yapıyoru :)))) agustosa daha çoook var nede olsa:)))))))

Cullen
1-03-08, 16:03
ayy kızlar ne zaman dışarı cıksam duramıyorum gözüm hemen bebek magzalarında bugünde lc wakikiden 2 badi ve fermuarlı cok sık yelek aldım minacık 5 tane rengarenk coraplar bide hastanede giyebilmek için önden dügmeli gecelik aldım kızlar fındık kurdumun cicileri artmaya başladı :teytey::teytey:

bıdışım
3-03-08, 08:03
Kızlar şimdiye kadar bebişime aldıklarımı sayayım.

Oyun parkı
taşıma çantası
eşya taşıma çantası
ana kucağı
alt açma yeri
languru
küvet ve 2 tane filesi
sayısını bilmediğim pantalon badi
hastane çıkışı
9 tane havlu ve bornoz
6 tane battaniye
mevlüt için kıyafet (sünnet kıyafetinin küçüğü çok şirin)
3 tane biberon
2 tane emzik
tırnak bakım seti
burun için adı herneyse
birsürü oyuncak
eşortman
çoraplar
patikler
yelekler
mama kaşığı tabağı
ayakkabı
emekleme dizliği

Kendim için alıklarım
2 tane emzirme südyeni
doğum yaparken giyeceğim gecelik

şimdilik aklıma gelenler bunlar. aldıkça bu listeme eklerim.

bıdışım

Oyun parkı
taşıma çantası
eşya taşıma çantası
ana kucağı
alt açma yeri
languru
küvet ve 2 tane filesi
hastane çıkışı
9 tane havlu ve bornoz
6 tane battaniye
3 tane biberon
2 tane emzik
tırnak bakım seti
burun için adı herneyse
birsürü oyuncak
eşortman
çoraplar
patikler
yelekler
mama kaşığı tabağı
ayakkabı
emekleme dizliği
önlükler
ağız medili
zıbın
bebek bezi 2 büyük paket yeni doğan ve 3 numara
termometre
banyo süngeri

Kendim için alıklarım
2 tane emzirme südyeni
göğüs pedi

şimdilik aklıma gelenler bunlar. aldıkça bu listeme eklerim.

bıdışım

Oyun parkı
taşıma çantası
eşya taşıma çantası
ana kucağı
alt açma yeri
languru
küvet ve 2 tane filesi
hastane çıkışı
9 tane havlu ve bornoz
6 tane battaniye
3 tane biberon
2 tane emzik
tırnak bakım seti
burun için aspiratör
birsürü oyuncak
eşortman
çoraplar
patikler
yelekler
mama kaşığı tabağı
ayakkabı
emekleme dizliği
önlükler
ağız medili
zıbın
termometre
banyo süngeri
diş kaşıma çıngıraklı
kumbara

Kendim için alıklarım
2 tane emzirme südyeni
göğüs pedi
emzirme yastığı

şimdilik aklıma gelenler bunlar. aldıkça bu listeme ekliyorum

Cullen
3-03-08, 13:03
bıdışım

Oyun parkı
taşıma çantası
eşya taşıma çantası
ana kucağı
alt açma yeri
languru
küvet ve 2 tane filesi
hastane çıkışı
9 tane havlu ve bornoz
6 tane battaniye
3 tane biberon
2 tane emzik
tırnak bakım seti
burun için aspiratör
birsürü oyuncak
eşortman
çoraplar
patikler
yelekler
mama kaşığı tabağı
ayakkabı
emekleme dizliği
önlükler
ağız medili
zıbın
termometre
banyo süngeri
diş kaşıma çıngıraklı
kumbara

Kendim için alıklarım
2 tane emzirme südyeni
göğüs pedi
emzirme yastığı

şimdilik aklıma gelenler bunlar. aldıkça bu listeme ekliyorum
inanmıyorum bıdışım nerdeyse herşeyini almışsın bende alıyorum ama bir yerde soruyorum cok erken degilmi diye valla bravo sana :1shok:

bıdışım
3-03-08, 15:03
valla canım bencede erken ama ne babamız nede ben yerimizde duramıyoruz. Hediyelerde geliyor. Erken merken alın valla. zamanla tamamlanır. Çok pahalı birden çıkması zor. böyle anlamıyoruz. yükde olmuyor.

CORUMUNCADISI
3-03-08, 15:03
vallaha ne guzel allah guzel gunlerde giydirsin bebeginin bu guzel seyleri giyceni de gor insallah