2008 Kasım Anneleri

hale87
20-05-08, 06:05
kızlar şimdi haberlere bakıyordum da bi haber dikkatimi çekti lütfen okuyun sizde..

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=75302&cat=220&dt=2008/05/20

elmalı turta
20-05-08, 06:05
beklemek
kızlar bugün tahlil sonucumuz için genetik laboratuarını aradım veeeeeeeeeee sonuç normal çıktı yani bebeğimde down sendromu riski yokmuş günlerim zehir olmuştu biliyorsunuz çoz zor süreçlerden geçmiştim bir çok insanın korktuğu düşük riski olan bir testti yaptırdığım gözümün yaşı çok akmıştı ama allahıma şükürler olsun herşeye değdi yavrum annesine ben sağlıklıyım anne sen hiç üzülme dedi bugün saat 8'de bir uyandım daha uyu uyuyabilirsen sonuç 1'de demişlerdi 12'yi zor ettim aradım ve herşey güzel ama inanın ellerim titriyordu kusacak gibiydim çok zor saatlerdi allahım kimseye yaşatmasın banada bir daha inşallah yaşatmaz hepinize dualarınız için çok teşekkür ederim hep yanımdaydınız hepimizin dualarıyla yavrum sağlıklı çıktı buna inanıyorum

Gözünaydın Beklemek'cim a.s. Ben de sonuçlarını dört gözle bekliyordum inan...
Bu güzel haberi paylaştığın için teşekkürler canım :enbuyukkk:

ata_tanem24
20-05-08, 07:05
ata_tanem24
kızlaaaar bi ciciler aldım ki sormayıııın.bitane kot kapri aldım paçaları yandan fermuarlı,bitane eşortman altı aldım ama nasıl rahat anlatamam yoga yaparken de giyebilirim çok rahat,bitane pantolon aldım krem rengi çok şık,bitane de elbise aldım ama nasıl tatlı siyah straplez altı bosbol istersen bele indirip etek olarak da giyebiliyorsun.çok cici bişey gece gündüz istediğin zaman giy çok amaçlı bişey.yanlız nekadar pahalı kıyafetler yahuu almak zorundayız diye resmen giydirmişler fiyatları.nekadar kötü sektör yapmışlar resmen.bu 4 parça şeyi 255 ytl ye aldım biliyomusunuz.gerçi markalı çok kaliteli ama yinede el yakıyo.
ayyy gezerken chicco nun bir bebek arabasını gördüm nasıl tatlıydı anlatamam eşim de bayıldı erkek olursa kesin onu alırız çünkü mavi griydi.çok tatlı bir park yatak buldum kesin ondan alıcam çok kullanışlı.kızlar ilk 6 ay bebeğe oda yapmayı düşünmüyorum çünkü hiç oda kullanılmıyo park yatak alıcam heryere çekiliyo titreşimli müzikli yatağı çıkart çocuğa oyun alanı çok kullanışlı.kurcaz onu oturma odasına orda yatıcam artık bisüre çünkü klima orda evimde kocaman yatk odamı hayatta ısıtamam çünkü salonumdan büyük.oturma odasında yaşıycaz kışın artık.yaza odasını kurar bebişi de oraya alırız öbür kış odasında yaşar artık:))siz ne yapmayı düşünüyorsunuz bu konuda?hadi paylaşalım
ya buarada ecemim canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine altı kaymayan terliklerden al canım çok üzüldüm yaa.allah bütün hamişleri kazalardan korusun hepinizi nazarlardan saklasın.:nazar::nazar::nazar:
beklemek canım verdiğim tarifi bugün deniycem bakalım nasıl olucak tavukla yapılıyo benim dediğim de zaten.yazarım buraya nasıl olduğunu:))
halecim aynı şey bebekler için de geçerli oynamaları için çocuklara cep telefonlarını kesinlikle vermeyin

hale87
20-05-08, 07:05
evet oynamak için değil aslında bebeklerin olduğu yerde bile telefon olmaması lazım.enim eniştem saolsun çok severim o huyunu çok dikkat eder böyler şeylere..

tuzbuz
20-05-08, 08:05
ben bebek odasını yapmayı düşünüyorum orada yatırmasam da yapıcam. muhakkak ki orada fazla olmayacak ama yinede istiyorum. heves galiba. biz de her odada klima var gerçi klima sağlıklı değil ama ne yapalım buralarda daha doğal gaz yok .
bir de şu kıyafet meselesi. hamile kıyafeti satan yerlerdeki kıyafetler benim pek hoşuma gitmedi. ben de başka yerlere bakıyorum zira bu ararlar hamile kıyafetlri çok moda hani belden bol bol.. başka yrlerden bir kaç parça aldım. yani kendimizi o mağazalarla sınırlamaya gerek yok.
bir de bu park yatak nasıl bir şey duyuyorum ama pek bir bilgim yok..

---***AppLE***---
bende cok telefonla konusuyorum gunde 3-4 kez anem ve kardesımle konusuyorum bugunden ıtıbaren azaltıcam akşama kadarda bılgısayarın basında oturyorum arkadasım randasyonu alıyor dıye kucuk kaktuslerden almıs saolsun bıraz ıcım rahatladı cunkı korkuyordum hamıleyken bılgısayar basında oturmak bebgı etkılıyor dıye bılıyorumm

:nazar:

hale87
---***AppLE***---
bende cok telefonla konusuyorum gunde 3-4 kez anem ve kardesımle konusuyorum bugunden ıtıbaren azaltıcam akşama kadarda bılgısayarın basında oturyorum arkadasım randasyonu alıyor dıye kucuk kaktuslerden almıs saolsun bıraz ıcım rahatladı cunkı korkuyordum hamıleyken bılgısayar basında oturmak bebgı etkılıyor dıye bılıyorumm

ya pc nin yaydığı radyasyon zararsız diye duydum.bende günde 12 saat pc başındayım.bu arada kaktüsü hiç duymadım gerçekten öyle bir şey varsa bende alayım ne olur ne olmaz.ya herşey sağlıksız herşey zararlı nasıl bir devirde yaşıyoruz.bazen kızıyorum kendime böyle bir dünya ya bebek neden getirip onu ziyan ediceksin diyorum ama olmayınca da olmuyor işte.allahım yardımcımız olsun ya :nazar:

ata_tanem24
tuzbuz
ben bebek odasını yapmayı düşünüyorum orada yatırmasam da yapıcam. muhakkak ki orada fazla olmayacak ama yinede istiyorum. heves galiba. biz de her odada klima var gerçi klima sağlıklı değil ama ne yapalım buralarda daha doğal gaz yok .
bir de şu kıyafet meselesi. hamile kıyafeti satan yerlerdeki kıyafetler benim pek hoşuma gitmedi. ben de başka yerlere bakıyorum zira bu ararlar hamile kıyafetlri çok moda hani belden bol bol.. başka yrlerden bir kaç parça aldım. yani kendimizi o mağazalarla sınırlamaya gerek yok.
bir de bu park yatak nasıl bir şey duyuyorum ama pek bir bilgim yok..
canım bak ben san bi site vereyim park yataklara bak ordan çok kullanışlı.bende oda yapıcam tabiiki ama şimdi doğumu da özelde yapıcaz birsürü alışveriş var enaz 5.000ytl harcanıcak ilk etapta ondan bebk odasını yaza yaparım diyorum hem gelir gelmez de kullanırımsırnaşık şey buarada bende pek beğenmezdim hamile kıyafetlerini ama bak sana bir link vericem benim aldığım kıyafetlerin hepsi bu marka inanılmaz şık.buarada ben sadece alt alıyorum çünkü busene üstlerin hepsi hamilelerin giyebiliceği kadar rahat okadar parayı üste vermeye gerek yok alt almaya mecburuz

kıyafetler için bu linke gir : http://www.ebrumaternity.com/index.php
bu sitedeki fiyatları dikkate alma bu markanın bşubeliği bulunan mağazalarda kıyafetler %30 daha ucuza satılıyor.

park yatak için de bu linke gir: http://www.e-bebek.com/Products.aspx?SectorID=049&CatID=008&gclid=CLb8wt3WtJMCFQ8Huwod2EjAZA
bu linkte çeşit çeşit var hem bunlar tekerlekli istediğin yere götürebiliyosun hem katlanıyo çok hafif hemde yatağı kaldırınca çocuk için oyun alanı oluyo.titreşimi var müzik çalıyo oyuncaklı da.bi incele ben ilk etapta bundan kullanıcam çünkü kullanan herkes acayip memnun kalmış

---***AppLE***---
20-05-08, 09:05
hale87
ya pc nin yaydığı radyasyon zararsız diye duydum.bende günde 12 saat pc başındayım.bu arada kaktüsü hiç duymadım gerçekten öyle bir şey varsa bende alayım ne olur ne olmaz.ya herşey sağlıksız herşey zararlı nasıl bir devirde yaşıyoruz.bazen kızıyorum kendime böyle bir dünya ya bebek neden getirip onu ziyan ediceksin diyorum ama olmayınca da olmuyor işte.allahım yardımcımız olsun ya :nazar:
monıtorun yanına koydum canım bı umut dıyorum duruyor, bende bebegim için kaygılanıyorum ekonomı ve durumumuz hıc ıyı gıtmıyor bazen bende kaygılanıyorum canım

---***AppLE***---
ata_tanem24
canım bak ben san bi site vereyim park yataklara bak ordan çok kullanışlı.bende oda yapıcam tabiiki ama şimdi doğumu da özelde yapıcaz birsürü alışveriş var enaz 5.000ytl harcanıcak ilk etapta ondan bebk odasını yaza yaparım diyorum hem gelir gelmez de kullanırımsırnaşık şey buarada bende pek beğenmezdim hamile kıyafetlerini ama bak sana bir link vericem benim aldığım kıyafetlerin hepsi bu marka inanılmaz şık.buarada ben sadece alt alıyorum çünkü busene üstlerin hepsi hamilelerin giyebiliceği kadar rahat okadar parayı üste vermeye gerek yok alt almaya mecburuz

kıyafetler için bu linke gir : http://www.ebrumaternity.com/index.php
bu sitedeki fiyatları dikkate alma bu markanın bşubeliği bulunan mağazalarda kıyafetler %30 daha ucuza satılıyor.

park yatak için de bu linke gir: http://www.e-bebek.com/Products.aspx?SectorID=049&CatID=008&gclid=CLb8wt3WtJMCFQ8Huwod2EjAZA
bu linkte çeşit çeşit var hem bunlar tekerlekli istediğin yere götürebiliyosun hem katlanıyo çok hafif hemde yatağı kaldırınca çocuk için oyun alanı oluyo.titreşimi var müzik çalıyo oyuncaklı da.bi incele ben ilk etapta bundan kullanıcam çünkü kullanan herkes acayip memnun kalmış

canım bende gırdım ebruya bıraz pahalı gıbıme geldı ordakı anketı doldurdum ama cok sık bluzları var belki bana cıkar :icecream:

ata_tanem24
bluz almayın boşu boşuna çok pahalı canım yaa pantolon alın zaten b usene moda hep hamile bluzu gibi bol bluzlar extradan hamile bluzu diye birsürü para alıyolar üstündeki 2-3 yazı için çok gereksiz.ama pantolonları cidden çok iyi üstüne şak diye oturuyo sanki hiç hamile kıyafeti gibi değil walla

ata_tanem24
bluz almayın boşu boşuna çok pahalı canım yaa pantolon alın zaten b usene moda hep hamile bluzu gibi bol bluzlar extradan hamile bluzu diye birsürü para alıyolar üstündeki 2-3 yazı için çok gereksiz.ama pantolonları cidden çok iyi üstüne şak diye oturuyo sanki hiç hamile kıyafeti gibi değil walla

EU1
selam tatlı hamısler nasılsınız valla gıremedım nezamandır catladım gıremeyınce neler oldu acaba dıye bende sıteye baktım apple katılıyorum banada pahalı gıbı geldı yarın doktora gıdıcem buyuk ıhtımalle bellı olucak cınsıyetımız cok heycanlıyım

---***AppLE***---
20-05-08, 10:05
TaTLıMeLeK
selam tatlı hamısler nasılsınız valla gıremedım nezamandır catladım gıremeyınce neler oldu acaba dıye bende sıteye baktım apple katılıyorum banada pahalı gıbı geldı yarın doktora gıdıcem buyuk ıhtımalle bellı olucak cınsıyetımız cok heycanlıyım
ayy canım hadı ınsallah yazarsın artık yarın bebısının cınsıyetını :sm_cool::sm_cool:

ata_tanem24
hayırlı olsun canım.ben sitedeki fiyatlara bakmayın demiştim okumadınız galiba ben orda 69ytl olan bi elbiseyi mağazasından 55ytl ye aldım.fiyatlar mağazalarda %30 daha ucuz diiye özellikle belirttim hatta.ayrıca akdığım herşeyi doğumdan sonrada rahatlıkla senelerce kullanabilirim öyle bir avantajı da var.neyse var yani böyle güzel kıyafetler bende beğenmezdim önceden çünkü

EU1
---***AppLE***---
ayy canım hadı ınsallah yazarsın artık yarın bebısının cınsıyetını :sm_cool::sm_cool:

yazmammı canım ogrendıgımde gelır gelmez yazarım hemen

ata_tanem24
20-05-08, 12:05
kızlar azönce çin makarnasını yaptım hatta koca bir tabak da yedim çok değişik ve çok güzel bir lezzetti.ben çok beğendim soya sosunu bol koyun.mutlaka da yapın cidden çok beğendim

fater
20-05-08, 12:05
selam kızlar nasılsınız?
3 gündür yoktum hepinizi çok merak ettim
kocişim bana sürpriz yaptı 3 gündür marmariste çok güzel bir tatil yaptık
gerçi denize ve havuza giremedim ama bol bol dinlendim ve çok güzel beslendim
bol enerji ve moral depoladım
geldiğimden beri yediklerimi çıkarsamda sanırım bebeğim mutlu ayrıldı tatilden
kızlar ben hala evde yemek yapamıyorum
özellikle akşamları midem bulanıyor hala
bu akşamda canım annemdeyiz yemeğe
ne zaman geçer acaba bu bulantılarrr
kendinize dikkat edin kızlar
hepinize sevgilerrr

AnlamadanDinlemeden
20-05-08, 13:05
hilal1975
kasım anneleri hepinize günaydın.Benim bir sorum olacaktı.Hamile kaldığımdan beri kasık ağrılarım var ve hala devam ediyor.Doktorum hiç bir problem yok.Bazı bünyelerde oluyor ve dokuz ay boyunca bile devam edebilir dedi.Sizlerin böyle şikayetiniz varmı?
Bende olmuyor canım geçmiş olsun.

Ata tanem aldıklarını güle güle kullan canım.Bende yarın kardeşlerimin gönderdiklerini alacağım bakalım bana neler neler almış:)

AnlamadanDinlemeden
TaTLıMeLeK
Bizde heyecanla bekliyoruz haberlerini canım.Hayırlısı olsun.

fater
selam kızlar nasılsınız?
3 gündür yoktum hepinizi çok merak ettim
kocişim bana sürpriz yaptı 3 gündür marmariste çok güzel bir tatil yaptık
gerçi denize ve havuza giremedim ama bol bol dinlendim ve çok güzel beslendim
bol enerji ve moral depoladım
geldiğimden beri yediklerimi çıkarsamda sanırım bebeğim mutlu ayrıldı tatilden
kızlar ben hala evde yemek yapamıyorum
özellikle akşamları midem bulanıyor hala
bu akşamda canım annemdeyiz yemeğe
ne zaman geçer acaba bu bulantılarrr
kendinize dikkat edin kızlar
hepinize sevgilerrr

Ohh ne güzel walla bende denize gitmek istiyorum.

ata_tanem24
walla bizimde planımız bikaç hafta sonra denize kaçmak
kuşadasına inşallaaah

nazlımelek
selamlar,
kızlar bende bugün doktordaydım ense kalınlıkları için benim bebişler nasıl yaramazlar öyle kıpır kıpırdılar maşallah.. ama doktor biri yatay biri dikey pozisyonda dedi yani birinin ayak kısmında öbürünün kafası var..:)) ama şimdiden böylelerse doğunca işiniz zor kolay gelsin size dedi..:)) babalarıda ilk kez gördü bebişlerimizi ultrasonda..
yine ölçtürmediler bir karnımı doyurdum tekrar bakıldı yine kıpraşıyorlar ama kafalarını istenilen pozisyona getirmediler bir türlü yarına kaldı bizin sonuç.. yarın tekrar gideceğiz..
ishal konusunuda sordum bugün iyiyim dedim sorun yok geçtiyse ama yinede yediklerine dikkat et dedi..mevsimsel enfeksiyon çok görülüyormuş bu ara..

AnlamadanDinlemeden
Nazlımelek demek yaramazlar ölçtürmediler demek :)
Çok güzel ama onları öyle yaramaz yaramaz görmek değil mi:)

İnşallah yarın güzel haberler verirsin.

AnlamadanDinlemeden
Ya kızlar ben ekmekten de tiksinmeye başladım ya :KK43:

Ekmekte ya hamur kokusu ya yanık kokusu alıyorum.İki gündür bu daha da yoğun oldu.Ve sabh bu yüzden çıkardım.Şimdide yiyorum ama midem bulana bulana :KK43: Off ya bari ekmekten tiksinme olmasın yaaa.Ne yerim ben o zaman.

Hiç geçmeyecek bu bulantılar galiba.16.haftaya gireceğiz.

hale87
20-05-08, 14:05
_DaRKiNLiFe_
Ya kızlar ben ekmekten de tiksinmeye başladım ya :KK43:

Ekmekte ya hamur kokusu ya yanık kokusu alıyorum.İki gündür bu daha da yoğun oldu.Ve sabh bu yüzden çıkardım.Şimdide yiyorum ama midem bulana bulana :KK43: Off ya bari ekmekten tiksinme olmasın yaaa.Ne yerim ben o zaman.

Hiç geçmeyecek bu bulantılar galiba.16.haftaya gireceğiz.
darkcım bence ekmende tiksinmen cok guzel :1rolleyes: bundan sonra kilo alıcaz senin için iyi olur hem miğde yanmaları için de iyi.16. haftadyım benim bulantılarım allaha şükür azaldı.ama ara ara tekrar oluyor..
bu arada burası çok sıcak ve inanın duramıyorum zaten yanmalarım var sürekli bu yazın napıcam hiç bilmiyorum ya allah yardımcımız olsun :çok üzgünüm: a.s. :nazar: