2008 Kasım Anneleri

fater
17-06-08, 11:06
bu arada kızlar çok zor bir gece geçirdim
dün sular kesikti gece 12 de geldi
bende önce duşa girdim sonra banyoyu bir güzel ovdum
sonra mutfağa giriştim silinmedik yer bırakmadım bu arada saat gece 2 olmuş
neyse yattım uyumusşum gece saat 4.30 da şidetli bir mide yanması ve bulantıyla uyandım
lavoboya koştum defalarca isstifra ettim
midemde bir şey kalamadı ama ağrı ve bulantı devam ediyordu
böyle böyle saat sabah 6.ya kadar kıvrandım
inleye inleye uyuyakalmışım
saat 7.30 da yine aynı ağrıyla uyandım ayyy çıldırcam nerdeyse üstelik bir saat sonra işe gitmem gerek
neyse kendimi zor toparladım biraz geçte olsa işe gittim
bu 3. kez oluyor kızlar bugün dr.a sorucam bakalım ne diyecek
aman kendinize dikkat edin

duygumutlu
inşallah güzel haberlerle ve meleğiinin cinsiyetini öğrenmiş olarak dönersin fater:1hug:

nazlımelek
fatercim bence dün gece sen kendini fazla yormuşun.. üşütmüş olabilirsin biliyorsun bizler daha dikkat etmek zorundayız ayağın ıslak ıslak dolaştıysan olmuştur.. aynı sorunu yaşadığım için biliyorum amann dikkat .. yinede doktoruna sor ... geçmiş olsun canım...

duygumutlu
fater
bu Arada Kızlar çok Zor Bir Gece Geçirdim
Dün Sular Kesikti Gece 12 De Geldi
Bende önce Duşa Girdim Sonra Banyoyu Bir Güzel Ovdum
Sonra Mutfağa Giriştim Silinmedik Yer Bırakmadım Bu Arada Saat Gece 2 Olmuş
Neyse Yattım Uyumusşum Gece Saat 4.30 Da şidetli Bir Mide Yanması Ve Bulantıyla Uyandım
Lavoboya Koştum Defalarca Isstifra Ettim
Midemde Bir şey Kalamadı Ama Ağrı Ve Bulantı Devam Ediyordu
Böyle Böyle Saat Sabah 6.ya Kadar Kıvrandım
Inleye Inleye Uyuyakalmışım
Saat 7.30 Da Yine Aynı Ağrıyla Uyandım Ayyy çıldırcam Nerdeyse üstelik Bir Saat Sonra Işe Gitmem Gerek
Neyse Kendimi Zor Toparladım Biraz Geçte Olsa Işe Gittim
Bu 3. Kez Oluyor Kızlar Bugün Dr.a Sorucam Bakalım Ne Diyecek
Aman Kendinize Dikkat Edin

Fater Belkide Kullandiğin Deterjanlar Falan Dokunmuştur. Dikkat Et Kendine çok Fazla Yorma Bende Geçenlerde Dip Köşe Temizlik Yaptim Bende çok Rahatsizlanmiştim.. Demekki çokyorulmamak Gerekiyor önemli Olan Içimizdeki Meleklerimiz Dimi Ev Temizliği Nasil Olsa Olur.

fater
doğru söylüyorsunuz kızlar
artık neden oldu bilmiyorum
klorak kullanmıştım ya o dokundu yada yorgunluk
Allah'a şükrediyorum atlattğım için
bir an hiç geçmeyecek sandım

azo
FATERCİM GEÇMİŞ OLSUN..
ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ KENDİMİZE ÇOK DİKKAT ETMELİYİZ.BENDE TEMİZLİKTE ÇOK ÇAMAŞIR SUYU KULLANIYPRUM.FENA YAPIYO BENİDE..YÜZÜMÜ GÖZÜMÜ SAARIP ZORLA TAMİZLİYOM SONRADA OTURUP YOĞURT YİYOM.ASLINDA HAMİLELİKTE KİMYASALLARDAN UZAK DURMAK LAZIM..
AMA NAPİM İÇİMDE RAHAT ETMİYO..
ESKİSİ KADAR SIK KULLANMIYORUM AMA..
EVET CANIM ÜŞÜTMÜŞTE OLABİLİRSİN NANE-LİMON KAYNATIP İÇMEK İYİ GELEBİLİR CANIM..
BU ARADA İNŞ.BEBİŞİN SAĞLIKLIDIR VE CİNSİYETİNİ ÖĞRENİRSİN..
ÇİKOLATA YEMEYİ UNUTMAAAA...
BENDE PERŞEMBE SABAHI GİDERKEN YİCEM ÇİKOLATA..
İNŞ. BENDE ÖĞRENİRİM KUZUCUĞUMUN CİNSİYETİNİ..
GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYOZ CANIM..a.s.

EU3
Fatercim geçmiş olsun.. Ama sen ne yapıyorsun güzelim yaa :eek:klava:, saat gece 4'e kadar temizlik yapılır mı? Eşinde mi görmedi seni hiç? vallahi benim eşim haytta bırakmaz.. Hem yorgunluk hem uykusuzluk hem de klorak olunca sonucun böyle olması normal bence.. Lütfen dikkat edelim arkadaşlar.. Klorak, tuz ruhu gibi maddeler normal zamanlarda bile çok rahatsız ediyor, kaldı ki şimdi hamileyiz.. Bebişlerimizi düşünmeliyiz dimi..
:KK46:

fater
teşekkür edrim kızlar iyi dilekleriniz için
sanırım bundan sonra daha dikkatli olurum
ama dedim ya bu 3. kez oluyor
anlayamadım bende neyse inşallah bebeğim iyidir
onun iyi olduğunu öğrenince tüm sıkıntıları unuturum nasıl olsa

ecemim2001
sevgili maytap öncelikle yaşadıklarına çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum allah yardımcın olsun en doğru kararı yine sen vereceksin sigarayı içmemeye çalış ve güçlü ol bitanem

kızlar yorgunluğa gelince ben de çok kötüyüm inanın 3 gündür yemek bile yapamıyorum elim ayağım kalkmıyor hazır şeyler yemekten sıkıldım bu gün biraz daha iyiyim okuldan gelince biraz evi toparladım ve yemek yaptım ama hala çok kötüyümakşamları hele kafamı kaldıramıyorum acaba havalardan mı birden bire çok ısındı tansiyonumda hep düşük sizinde öyle mi doktorumu aradım endişelenme normal bu durumlar diyor inşallah en kısa zamanda toparlarız

doktora gidecek olan güzel kasım anneleri en güzel haberlerinizi bekliyoruz fatercim inşallah cinsiyetini öğrenirsin allah sağlıklı bebişler versinde hiç önemli değil...

elmalı turta
17-06-08, 12:06
Fatercim çok geçmiş olsun canım. Lütfen kendini fazla yorma. Ev işi ben de yapmak istiyorum çoğu zaman ama tutuyorum kendimi, idare ediyoruz işte.
Maytapcım sen de bebeğine dikkat et lütfen. Herkesin hamileliği süper geçmiyor emin oılabilirsin.

Mesela biz de inanılmaz bir ekonomik sıkıntı içine girdik. Eşimle beraber çalışıyoruz ve inanın işler durma noktasına geldi son 3 aydır. Daha bebeğe iğne alamadım, doğuma yakın ne olur onu da bilmiyorum. Belki çocuk odası bile yapamayacağız. Bir de geçen seneden mortgage yapmıştık... Her ay onun taksitleri var... Düşünün artık! Bu arada bebek planlarımızı yaparken hiç böyle bi durum yoktu ve ne olduysa son 3 ayda oldu... Sigara alışkanlığım olmadığı halde bazen öyle sıkıntıya giriyorum ki, ah şimdi bi sigara yaksaydım demiyorum değil... Ama bunun çözüm olmadığını da biliyorum. Tek çare, sabretmek, ümit etmek ve beklemek...

morcadı
17-06-08, 12:06
ecemim, sıcaklar da yorgunluğu arttırıyor. c.tesi günü sabahtan akşam 5.e kadar dışardaydım inanılmaz yorulmuşum eve gelip 2 saat uyudum ancak kendime geldim. düşük tansiyon bu haftalarda normalmiş benim de düşük çıkıyor. genişleyen kan damarları yüzündenmiş. bir de demir hapına başladın mı, halsizliğe de iyi geliyormuş, ben bugün başlıyorum.

ecemim2001
17-06-08, 14:06
canım demir hapına geçen hafta başladım kanım düşük çıkmıştı demekki hala toparlayamadım halbuki beslenmemede çok dikkat ediyordum neyse düzeleceğiz inşallah

azo
hamişler pekmez yiyin,çekirdekli kuru üzüm yiyin..
yiyin,yiyin de hem kanınız olsun hem bebişiniz sağlıklı..
ben bunları yediğim halde bide ferrosanol kullanıyom yaaaaa.s

eylul166
bende kendimi halsiz hissediyordum 14.haftadan beri geno-ferol ve elevit kullanıyorum ve çok iyiyim o zamandan beri..

Pelish
İhmal etmeyin kızlar. Ayrıca evet pekmez gerçekten çok faydalı fakat ben sade pekmez yiyemiyorum. Zaten oldum olası sevmezdim ayda yılda birkere yerdim. Görümcem tahin ile pekmezi karıştırıp öyle yemeye çalış demişti bir süre önce denedim işe yaradı şimdi kahvaltımın vazgeçilmezi oldu. Eğer pekmezin keskin tadından rahatsız olan varsa bunu denesin belki işe yarayabilir yerimseniben

polipe
Bende 17+1 haftalık hamişim.Biz en son muayenemizde biraz üzülmüştük bizimkisi aşağıya inmiş dr yorgunluktan dedi 10 gün rapor verdi şimdi raporumuz bitti 2 gün sonra tekrar kontrole gideceğiz.Hayırlısı bakalım karnım baya ağır geliyo bugünlerde bana 6 kilo aldım ayrıca hemen yoruluyorum tansiyon düşüklüğü olabilir halsizliğin sebebi.gynoferm (kan hapı) ve megadyn(multivitamin) kullanıyorum bol karpuz meyve ve su tüketiyorum çok kolay bi yaz olmayacak anlaşılan hayırlısı bakalım

AnlamadanDinlemeden
elifsevde
canim proplemler hic bitmiyorki zaten tam anlamis degilim esinlen olan proplem ama sen sakin öyle sigara icerek bebegine zarar veriyosun canim esine degilki
Elifciğim bu mesajında alıntı ile cevaplamışsın.O alıntıyı silermisin.Maytap alıntı yapmayın demiş,gözünden kaçtı harelde.a.s.

elifsevde
kizlar demin tv de dogum izledim her sabak cikiyor ama tabi öyle tam göstermiyor orayi yandan ama cok sasdim inanin hep yabancilar cikardi bide baktim ki türk kadini kocasida yaninda kadin dogum yapiyor yinede ama bacaklar felan popo felan hep göründü ama kadin dogum yapamadi son anda sezeryaan aldilar ama inanin cok sasdim bir türkün orda acik acik dogum yapmasina ben birak tv ye esimden baskasini istemiyorum yanimda yoksa halam girecikdi yok dedim tek oluyumdaha iyi ama ikisindede esim vardi yanimda bundada ins olur tabi karsimda degil baismda olcak
Aştık biz olayı anlaşılan.ben asla eşimden başkasını istemem doğrusu.Geçen ağdaya gittim onda bile çok sıkıldım.
Böyle Tv şov yaparsa olacağı sezaryan jeyyar
olur.

Maytapcığım zaman zaman böyle zor günlerimiz oluyor.Önemli olan bebeğine ne kadra güçlü bir annesi olduğunu göstermen.emin ol ki o gönderdiğin tüm sinyalleri alıyordur.

Diğer oğluna sigara verebilirmisin? Neden daha küçük olanına veriyorsun o zaman.Bunu düşünerek içmemeye çalış.Başka birşey bul.Belki sakız çiğne belki atıştır ama sigaraya HAYIR.

İsteğini bastırmak için yakıp bi iki fırt çekip söndür bari.

Bugün 18+5 izzzz
Kızlar bende acaip tembel,yorgun bişey oldum.İnanın hiç bi iş yapmak istemiyorum.Hemen uykum geliyor.Bugün dışarda yedik öğle yemeğini ve ben geldim uyukladım bu saate kadar.Napalım bebiş uyuya uyuya büyüyecek :)
Bende başka bi sorun yok şimdilik.

Fatercim inşallah cinsiyetini öğrenir de gelirsin bugün.

Elmalı Turta canım inşallah işleriniz daha düzelir.Sakın şimdi bebeğime bişey alamıyorum diye üzülme.Asgari ücret ve tek maaşlı olanlar bile bebeklerine bakıp büyütebiliyorlarsa sen de bi şekilde bakarsın bebeğine.En azından ev almışsın ne güzel.O da bebeğin için yapılan bir hazırlık.
Bir de bu devirde artık herşeyin çok uygunları var.İlla pahalı ve marka almak zorunda değiliz.Eskiden annelerimiz bize organik kıyafet mi giydirmiş sanki?Biberonlarımızı sterilatörlemi hijyenik yapmışlar sanki.
Allah yardım eder hiç üzülme.

AnlamadanDinlemeden
Polipe geçmiş olsun.İnşallah kontrolün iyi geçer.

Tahin pekmez cidden iyi fikir pelish

azo
17-06-08, 15:06
kızlar ben az önce bebişimin oynadığını çok net bi şekilde hissettiiiiiiiiiiiim..
ay çok heyecanlandım yaaa.
içim bi hoş oldu..
3-5 sn sürüd 3 kez kıpırdadı..
hemen kocişi aradım haber verdim.
hayatımda ilk defa yaşadığım bi duyguyu daha yaşattı minik kuzum..
hoşgeldin canım, hoşgeldin annesinin minik kuşu..
şimdi varlığını daha iyi hissediyorum..:1rolleyes::asigim:a.s.:nazar:

julianne
azo
kızlar ben az önce bebişimin oynadığını çok net bi şekilde hissettiiiiiiiiiiiim..
içim bi hoş oldu..
Azocum, nasıl duygulandım. Oyy kuzusu ya ne güzel. :nazar: Nasıl bir şeydi? Bizim bugüne katdar hissettiğimiz kıpırtılardan daha mı sertti? Ben de pıtpıtları ve hareketleri duyuyorum ama öyle sert bir tekme yemedim :)

AnlamadanDinlemeden
Azocum hadi gözün aydın.Gerçekten çok güzel bir duygu bende geçen hissetmiştim onu çok iyi bi şekilde.Bu sabahta oldu pıt pıt iki tekme gibi geldi.

ata_tanem24
17-06-08, 16:06
fater
bu arada kızlar çok zor bir gece geçirdim
dün sular kesikti gece 12 de geldi
bende önce duşa girdim sonra banyoyu bir güzel ovdum
sonra mutfağa giriştim silinmedik yer bırakmadım bu arada saat gece 2 olmuş
neyse yattım uyumusşum gece saat 4.30 da şidetli bir mide yanması ve bulantıyla uyandım
lavoboya koştum defalarca isstifra ettim
midemde bir şey kalamadı ama ağrı ve bulantı devam ediyordu
böyle böyle saat sabah 6.ya kadar kıvrandım
inleye inleye uyuyakalmışım
saat 7.30 da yine aynı ağrıyla uyandım ayyy çıldırcam nerdeyse üstelik bir saat sonra işe gitmem gerek
neyse kendimi zor toparladım biraz geçte olsa işe gittim
bu 3. kez oluyor kızlar bugün dr.a sorucam bakalım ne diyecek
aman kendinize dikkat edin
canım hamilelilte vücut daha hassas olduğu için özellikle ayaklarımızı çok iyi korumamız lazım sen bence üşütmüşsün bi de klorak falan solumuşsun hiç iyi değil biliyosun bebişin senin soluduğun havayı soluyor dikkat et gerekirse klorak falan kullanma canım bebişten kıymetlimi?

azo
içim bi hoş oldu..
ay azocum sorma bende öğlen çikolata yedim benim oğlan bir kıpırdanmaya başladı nasıl fıkır fıkır anlatamam size durmadı bisüre.ay böyle olduğu zamanlar onu kucağıma alıp öpüp sıkma isteğiyle dolup taşıyorum dayanmamız lazım ama daha çoook var

nazlımelek
azocum yazdıklarını okuyunca sanki ben yaşamış gibi oldum çok sevindim canım senin adına.. bende bu hafta çok yoğun hissediyorum artık onlar böyle kıpraşınca sağlıklılar diye düşünüyorum...
GERÇEKTEN YAŞANMASI GEREKEN BİR DUYGU..:asigim:
Allah isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eylesin...

elmalı turti canım dönem dönem hepimiz böyle sıkıntılar yaşıyoruz muhakkak.. bizde tedaviden sonra belimizi doğrultmakta epey zorlandık ama çok şükür bebişlerimiz açısından herşeyin yolunda gitmesi nasılsa geriside gelir bu mutluluğun dedirtiyor.. hem zaten bebekler kısmetiyle doğuyor sen bile şaşıracaksın doğdukları zaman gelişen güzel şeylere.. Allah yardımcınız olsun...a.s

kızlar bu arada bende bir türlü randevu alamadım ya...:1no2: en sonunda ayrıntılı ultrason odasındaki sekreteri arayıp ona sordum meğer artık telle randevu alınmıyormuş.. bizzat gidip kendin alacakmışın... öyle gidersende acil olmadığı sürece muayyen etmiyorlarmış randevun yok diye.... herlade her kontrole gidişte bir sonraki için randevu alacaksın bu gidişlefisfisfis eee hastanede bize 2 vesait uzaklıkta birgün randevu için birgün kontrole gidilecek eşimi aradım hallederim ben alırım randevuyu dedi önce aradan biraz geçince beni aramış bizim buraya bir firma çalışanları için bir hastane açılmıştı büyük ona gitmiş bakmış kadın doğmda varmış konuşmuş oradakilerle cinsiyetler için oraya gidelim belki memnun kalırsak devamlı buraya gideriz diye aramış...
bende öbür hastane üniv. hastanesi old. için hem ilgililer hemde her detaya bakıyorlar onun için orayı istiyorum daha yapılacak testlerim var yani ne yapacağımı şaşırdım akşam gelince detaylı konuşuruz bir karar veririz inşallah..:sm_confused:
hem sizlere bakınca ben bir tek ferrum fort demir hapı kullanıyorum kansızım banada vitamin yazmaları gerekmezmiydi belki bu kontrolde yazacaklardı onuda bilemiyorum.. amannnn ne çok şişirmişim kafanızı yaaa..:bbo:

AnlamadanDinlemeden
Canım bence üniversite hastanesine devam et.yeni açılan bir hastanenin iyi mi kötü mü olduğu zamanla anlaşılır.Bazı hastaneler ilk etapta çok iyi geliyor zamanla görüyorsun orda yapılan hataları.

Gelelim vitamine bence senin bizden daha çok ihtiyacın var buna.Doktorun gözünden kaçmış olabilir.Bence bi hatırlat.

ata_tanem24
17-06-08, 17:06
nazlımelek
azocum yazdıklarını okuyunca sanki ben yaşamış gibi oldum çok sevindim canım senin adına.. bende bu hafta çok yoğun hissediyorum artık onlar böyle kıpraşınca sağlıklılar diye düşünüyorum...
GERÇEKTEN YAŞANMASI GEREKEN BİR DUYGU..:asigim:
Allah isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eylesin...

elmalı turti canım dönem dönem hepimiz böyle sıkıntılar yaşıyoruz muhakkak.. bizde tedaviden sonra belimizi doğrultmakta epey zorlandık ama çok şükür bebişlerimiz açısından herşeyin yolunda gitmesi nasılsa geriside gelir bu mutluluğun dedirtiyor.. hem zaten bebekler kısmetiyle doğuyor sen bile şaşıracaksın doğdukları zaman gelişen güzel şeylere.. Allah yardımcınız olsun...a.s

kızlar bu arada bende bir türlü randevu alamadım ya...:1no2: en sonunda ayrıntılı ultrason odasındaki sekreteri arayıp ona sordum meğer artık telle randevu alınmıyormuş.. bizzat gidip kendin alacakmışın... öyle gidersende acil olmadığı sürece muayyen etmiyorlarmış randevun yok diye.... herlade her kontrole gidişte bir sonraki için randevu alacaksın bu gidişlefisfisfis eee hastanede bize 2 vesait uzaklıkta birgün randevu için birgün kontrole gidilecek eşimi aradım hallederim ben alırım randevuyu dedi önce aradan biraz geçince beni aramış bizim buraya bir firma çalışanları için bir hastane açılmıştı büyük ona gitmiş bakmış kadın doğmda varmış konuşmuş oradakilerle cinsiyetler için oraya gidelim belki memnun kalırsak devamlı buraya gideriz diye aramış...
bende öbür hastane üniv. hastanesi old. için hem ilgililer hemde her detaya bakıyorlar onun için orayı istiyorum daha yapılacak testlerim var yani ne yapacağımı şaşırdım akşam gelince detaylı konuşuruz bir karar veririz inşallah..:sm_confused:
hem sizlere bakınca ben bir tek ferrum fort demir hapı kullanıyorum kansızım banada vitamin yazmaları gerekmezmiydi belki bu kontrolde yazacaklardı onuda bilemiyorum.. amannnn ne çok şişirmişim kafanızı yaaa..:bbo:
walla canım senin elevite çoktan başlamış olman lazımdı her hamileye mutlaka her doktor elevit verir.bi de osteocare(calsiyum,demir,magnezym) vermesi lazım ama tabiki bence doktoruna bir sor çünkü işimizi şansa bırakmamak lazım dimi canım:1hug:

nazlımelek
darkcım bende öyle düşündüm sağolasın...
evet ense ölçümünde çok uğraştırdık ya gözünden kaçtı bilemiyorum.. benim de şimdilik düşüncem yine üniv. giderimde belki cinsiyetleri göremezsek birde buraya gideriz.. kociş ne diyecek bakalım takmış buraya çünki..

nazlımelek
bir ay oldu kızlar gitmeyeli belki bu gidişimde verecek onuda bilemiyorum ama ben kesin bunu soracağım doktoruma..

AnlamadanDinlemeden
16 haftalık olmuşsun benim ilk hamile olduğum anda yazdı doktorum hala da yazıyor eleviti.
Kendin bile alabilirdin aslında.Çok da sorulacak bi ilaç değil.Burda yüzde doksanımız kullanıyoruz vitamini.

Ben kan ilacını ısrarlarım sonucu 2 hafta erken kullandım mesala.Yoksa doktor daha vermeyecekti.Benim kanım normaldede az çıkmıştı zaten hamile kalmadan önce.Biz de az çok öğrendik Nazlıcım bu işi :)))

Bence sadece cinsiyet için gidin özele.Çok benenirseniz arada gidin ama bende seninle aynı fikri paylaşıyorum.

fater
17-06-08, 21:06
selam kızlarrrrrrrrrrr... nasılsınız?
ben dr.dan geldim kayınvalideme uğradık eve geldik yorgunluktan uyuyakalmışım
anca kendime geldim
gelelim kontrol sonucunaaaa
evet canlarım babamız ve ben heyecanla gittik kontrole
birlikte girdik odaya önce dr.umuzla 3.lü test için konuştu
ikili çok iyi çıkmış o zaman 3.lü teste gerek yok ama illa isterdeniz yaptıralım dedi
bende dr.un tavsiyesini dinledim yaptırmaya gerek olmadığına karar verdik
iki hafta sonra ayrıntılı usg için randevu verdi
elevit hapım bitmişti kan hapında da benzer şeyler olduğu için yeni bir vitamin yazmadı
mide yanmalarım için çok şiddetli olduğunda kullanmam üzere bir hap yazdı

sonraaaa ultrasonda bakmaya başladı kuzum kocaman olmuş her detayı gösterdi dr.umuz ama minik kuzum tüm uğraşlara rağmen bacaklarını karnına çekmiş bir türlü açmıyordu:sm_confused:
baktık olmayacak dr.umuz sen biraz çık dolaş sonra gel yine bakalım dedi
bizde çıktık biraz dolaştık tekrar bir çikolata yedim ve dr.un yanına geldik
tekrar ultrasonda baktık ve baktığımız an herşey ortadaydı:roflol:
veeeeeeeeeeeeee... oğlumuz olacağını öğrendik:sm_cool::sm_cool:

fater
17-06-08, 21:06
herşey çok güzeldi tek olumsuzluk dr.um sen ya çok ayakta kalıyorsun ya da hep sabit bir şekilde oturuyorsun dedi
çünkü bebeğin kafası henüz erken olmassına karşın çok aşağıdaymışsenağlama
bugünlerde biraz dikkat et dedi bol bol uzanıp yatacakmışım

yesimexpo
17-06-08, 22:06
fatercim hadi gözünüz aydın Allah hayırlı uğurlu etsin inşaallah...
kızlar biliyorsunuz ben de dün gittin dr.a cinsiyet ve genel kont. için. Bu sefer annem de gelmek istedi üçümüz (eşim de..) girdik odaya.Maalesef bizim junıor bacaklarını çekmiş karnına aynı fater'ın oğluşu gibi, göstermedi yani.. bi heyecanla gitmiştik ki sormayın dr. dürtüklüyo ama yok bizimki kolları kafayı oynatıyo o kadar oturan boğa gibi oturdu kaldı yani halbuki tok karnına gitmiştim ama olmadı. Annem çok komikti ama... dr'un dibine girmiş nerdeyse ultrasondan içeri girecek sorup duruyo dr. da anlatıyo 'bakın kolları bakın kafası' falan diye ama annem seçemiyo tabi; çıkınca dedi ki ' yok yok bu dr.un ultrasonu iyi değil hiç net göstermiyo' koptuk walla gülmekten :)))
Neyse 2 li test iyi old için 3 lüye gerek görmedi dr. bi demir hapı verdi sadece herşey gayet iyi dedi. 50 kilo ile hamile kalmıştım 53 olmuşum. Bebişimiz de 13cm olmuş.

nazlımelek
18-06-08, 06:06
günaydınnnnnnnnnnnnn kızlar...
fatercim gözünaydın canım.. oğluşunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah...
yeşimcim annene çok güldüm :)) senin bebeiş saklamış kendini ama en kısa zamanda öğrenirsin inşallah sende ...

azo
yeşimcim bebeğinin sağlıklı olması güzel haber..inşallah bidahaki sefere gösterir seninkide..
insan çok merak ediyo dimi?
göremeyincede sinir oluyo..
buradaki arkadaşlardan 12. haftalarda bile öğrenenler var ben 19.haftaya girdim bizim yaramaz daha göstermedi:1rolleyes:
bakalım yarın sabah inş.:asigim:
hayırlısı olsun tabi..
benimde kayınvalidem her doktordan gelişte ultrason fotolarına bakıp ben bunlardan bişi anlamıyom benide götürün orada canlı göreyim diyo..
bakalım detaylı çektirirken belki götürürüz..
çok hoş bu anneler yaaasırnaşık şey

julianne
Yeşim inşallah sen de öğrenirsin kısa zamanda.

Nazlı ne yaptın karar verdin mi gideceğin hastaneye. Canım bence de Dark'ın dediği gibi eğer gideceksen sadece cinsiyet öğrenmeye gidersin yeni açılan hastaneye. Yoksa üniversite hastanesine devam edersin ama randevu alma olayı gerçekten çok zor olur eğer her defasında gitmen gerekirse..

Bu arada benim de her zaman gittiğim cerrahpaşadaki doktorum vitamin vermedi bana. Özellikle birkaç kez sordum hatta. Ama hayır vitamin almana gerek yok dedi. Fakat bu gittiğim doktor sordu vitamin alıyor musun diye. Ben de kullanmadığımı doktorun vermediğini söyledim. Bu doktor da belki kilo alırsın diye doktorun vermemiştir ama benim yazacağım sadece multivitamin dedi. Elevite başladım. Fakat başladığımdan beri doymak bilmiyorum gerçekten de. İnanamıyorum, o kadar iştahım açıldı ki. Ben de bırakmayı düşünüyorum vitamini şimdi. Sadece demir ilacına devam etmeyi düşünüyorum. Bu arada kendi doktorum tabii ki cinsiyeti öğrenmek için başka bir doktora gittiğimi de bilmiyor. Bak ona kalsa hala kızım olduğunu öğrenemeyecektim.

azo
juliannecim bak ben 1.aydan beri elevit ve ferrosanol kullanıyorum.doktorum verdi..
demir zaten internette okuduğum yazılarda da yazıyo hamilelikte doğal demir yetersiz olurmuş ve muhakkak dışarıdan ilaç takviyesi gerekirmiş.elevit te vitamin için şart.bence kilo alırım diye bırakma canım.bak ben fazla aldımmı:1rolleyes:
aynıyız seninle..
bebişlerimizin sağlığı için ne gerekiyosa içmeliyiz.hemde ben hergün bi sürü meyva yememe rağmen içiyorum eleviti.doktorumada her gittiğimde beslenme şeklimi söylüyorum. olsun devam diyo 6. aya kadar kullanacaksın bunları dedi..
sende bırakma canım bence:1hug:

derinxby
18-06-08, 07:06
hepinize günaydın kızlar. İki gündür aralıklarla müthiş şekilde midem yanıyo ne acayp bişeymiş ilk kez yaşadım. Çok kötüydü daha ilerde olacak aslında yoğun bir şekilde şimdiden niye oldu anlamadım.Bu aralar midesi yanan varmı benim gibi?? doktora gittiğimde soracam artık.

ata_tanem24
18-06-08, 07:06
fater
selam kızlarrrrrrrrrrr... nasılsınız?
ben dr.dan geldim kayınvalideme uğradık eve geldik yorgunluktan uyuyakalmışım
anca kendime geldim
gelelim kontrol sonucunaaaa
evet canlarım babamız ve ben heyecanla gittik kontrole
birlikte girdik odaya önce dr.umuzla 3.lü test için konuştu
ikili çok iyi çıkmış o zaman 3.lü teste gerek yok ama illa isterdeniz yaptıralım dedi
bende dr.un tavsiyesini dinledim yaptırmaya gerek olmadığına karar verdik
iki hafta sonra ayrıntılı usg için randevu verdi
elevit hapım bitmişti kan hapında da benzer şeyler olduğu için yeni bir vitamin yazmadı
mide yanmalarım için çok şiddetli olduğunda kullanmam üzere bir hap yazdı
sonraaaa ultrasonda bakmaya başladı kuzum kocaman olmuş her detayı gösterdi dr.umuz ama minik kuzum tüm uğraşlara rağmen bacaklarını karnına çekmiş bir türlü açmıyordu:sm_confused:
baktık olmayacak dr.umuz sen biraz çık dolaş sonra gel yine bakalım dedi
bizde çıktık biraz dolaştık tekrar bir çikolata yedim ve dr.un yanına geldik
tekrar ultrasonda baktık ve baktığımız an herşey ortadaydı:roflol:
veeeeeeeeeeeeee... oğlumuz olacağını öğrendik:sm_cool::sm_cool:
canıımmm hayırlı uğurlu olsun sende bizim kervana katıldın desene kaynanalar kervanınasırnaşık şey.hayırlı uğurlu olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah:nazar:

julianne
Yeşim inşallah sen de öğrenirsin kısa zamanda.

Nazlı ne yaptın karar verdin mi gideceğin hastaneye. Canım bence de Dark'ın dediği gibi eğer gideceksen sadece cinsiyet öğrenmeye gidersin yeni açılan hastaneye. Yoksa üniversite hastanesine devam edersin ama randevu alma olayı gerçekten çok zor olur eğer her defasında gitmen gerekirse..

Bu arada benim de her zaman gittiğim cerrahpaşadaki doktorum vitamin vermedi bana. Özellikle birkaç kez sordum hatta. Ama hayır vitamin almana gerek yok dedi. Fakat bu gittiğim doktor sordu vitamin alıyor musun diye. Ben de kullanmadığımı doktorun vermediğini söyledim. Bu doktor da belki kilo alırsın diye doktorun vermemiştir ama benim yazacağım sadece multivitamin dedi. Elevite başladım. Fakat başladığımdan beri doymak bilmiyorum gerçekten de. İnanamıyorum, o kadar iştahım açıldı ki. Ben de bırakmayı düşünüyorum vitamini şimdi. Sadece demir ilacına devam etmeyi düşünüyorum. Bu arada kendi doktorum tabii ki cinsiyeti öğrenmek için başka bir doktora gittiğimi de bilmiyor. Bak ona kalsa hala kızım olduğunu öğrenemeyecektim.
canım sakın eleviti bırakma çok gerekli bir vitamin o bende hiç iştah açılması yapmadı yapsa da içerdim bebişim için kilo almışım fazla mı?yeterki o gerekli vitaminleri alsın sağlıklı olsun.sakın bırakayım deme bak döverim walla:eek:klava:

azo
yeşimcim bebeğinin sağlıklı olması güzel haber..inşallah bidahaki sefere gösterir seninkide..
insan çok merak ediyo dimi?
göremeyincede sinir oluyo..
buradaki arkadaşlardan 12. haftalarda bile öğrenenler var ben 19.haftaya girdim bizim yaramaz daha göstermedi:1rolleyes:
bakalım yarın sabah inş.
hayırlısı olsun tabi..
benimde kayınvalidem her doktordan gelişte ultrason fotolarına bakıp ben bunlardan bişi anlamıyom benide götürün orada canlı göreyim diyo..
bakalım detaylı çektirirken belki götürürüz..
çok hoş bu anneler yaaasırnaşık şey
kız benimki tam 12. haftada gösterdi hemen hatta şaşırdık eşimle beklemiyoduk hiç göstermez diye bi baktık orda minnacık bi pipi var:teytey:sanırım seninki kız erkekler hemen gösteriyo kızlar utangaç oluyo kendini naza çekiyolar

buarada benim bebiş 16+3 iken 18cm dedi boyuna doktor.kız uzun boylumu olucak bebişim yoksa dayılarına çekicek herhalde

julianne
18-06-08, 08:06
Ayy kızlar hepinizden papara yedim vallahi :) Tabii ki ben de bebeğimin iyiliğini isterim ama bir taraftan da gittiğim profesör tahlillere bakıp gerek görmüyor ama operatör vitamin veriyor. Ve vitamini kullandığımdan beri 2 kilo aldım, diğer iki kiloyu 3 ayda aldım, bu 2 kiloyu iki haftada. Bebeğim için kilo almak da önemli değil, ona da eyvallah, ama aldığım bu kiloların ona da hiçbir yararı olmayacak. Her gün bir demet roka, semizotu yiyorum, meyveler, yumurta, peynir cabası. Beslenmeye ekstra dikkat ediyorum yani. Bunun için bırakacağım vitamini.

julianne
Derin, mide yanması genelde 6. aydan sonra görülen bir şikayetmiş ama tabii ki belli olmuyor ki. Hepimizde başka bir şikayet ve etki yapıyor. Bence telaşlanma normal bir durum ama doktoruna da gittiğinde sor mutlaka canım.

julianne
Ha bir de bırakmamın tek sebebi kilo da değil, en önemlisini söylemeyi unuttum size. Benim tiroidim olduğu için iyot almamam lazım. Ama hamile olduğum için onun düşük düzeyde olması gerekiyor. Vitamini bir de bu yüzden almamam lazım kızlar. Ya kızmayın ama bana hadiii :KK43:)

ata_tanem24
julianne
Ayy kızlar hepinizden papara yedim vallahi :) Tabii ki ben de bebeğimin iyiliğini isterim ama bir taraftan da gittiğim profesör tahlillere bakıp gerek görmüyor ama operatör vitamin veriyor. Ve vitamini kullandığımdan beri 2 kilo aldım, diğer iki kiloyu 3 ayda aldım, bu 2 kiloyu iki haftada. Bebeğim için kilo almak da önemli değil, ona da eyvallah, ama aldığım bu kiloların ona da hiçbir yararı olmayacak. Her gün bir demet roka, semizotu yiyorum, meyveler, yumurta, peynir cabası. Beslenmeye ekstra dikkat ediyorum yani. Bunun için bırakacağım vitamini.
canım bırakma yaa benim tahlil sonuçlarımda da hiçbir eksiklik çıkmadı çok süperdi hepsi ne kansızlık ne bişey.ama doktor vitamin verdi.çünkü normal aldığın vitamin yetmiyo sen yeterli sanıyosun.gözünü seveyim bırakma boğazına hakim ol ozaman.canın bişey isterse 2 lokma at ağzına kalkıp tabak tabak yeme.tadımlık yani.ozaman kilo falan almazsın.bak ben herşeyimi yiyiyorum gönül rahatlığıyla çerezimi ıvır zıvırımı ama azar azar oyüzden hala hiç kilo almadım.sende hominigırtlak yeme bak sopa yicen benden:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

ata_tanem24
julianne
Ha bir de bırakmamın tek sebebi kilo da değil, en önemlisini söylemeyi unuttum size. Benim tiroidim olduğu için iyot almamam lazım. Ama hamile olduğum için onun düşük düzeyde olması gerekiyor. Vitamini bir de bu yüzden almamam lazım kızlar. Ya kızmayın ama bana hadiii :KK43:)
canım elevitin içinde iyot varmı ben hiç farketmedim:uhm:

julianne
Bu arada diş eti kanamalarından şikayet ediyorduk ya. Nette gezinirken gördüm. Paradontax adındaki diş macunu bu sorunu ortadan gideriyormuş. Bir hamileye diş doktoru tavsiye etmiş. Ben de dişçime gittiğimde soracağım. Aklınızda bulunsun. Eczaneye de danışarak alabiliriz.

ata_tanem24
walla ben burnumdan şikayetçiyim sürekli kanıyor artık burun temizlemeye korkuyorum bu sabah çok kanadı yaa

Asortie
kızlar herkese günaydınlar bugün nasılsınız ben çok iyiyim
kızım sabahtan beri çok oynAR oldu annesinin kuzusu bu arada faerciğim hayırlı
olsun bebeğin canım darısı azo gibi öğrenemeyenlerin başına

Asortie
benimde diş etlerim çok kanıyor yaw

nazlımelek
kızlar yeni açılan hastaneye gittim geldim sabaha sabah...:)))
akşam kocişle karar verdik cinsiyet ve acil durumlar için bu hastane, diğer kontrollerim için üniv. hastanesine gidelim diye haftaya üniv. hastanesine gidiyorum...
gelelim sabah gittiğim hastaneye, gittik gerçekten çok güzel bir hastane olmuş doktor bayağı büyük 50 küsür var ama hastane aletler makineler yeni olduğu için ilk hastada bendim...:)) biraz doktorun acemiliğine geldi bebişlerin cinsiyetine tam bakamadı. ama görseniz çikolatada yemiştim yemesemde olurmuş benimkiler bir dakikka durmuyorlar yerinde.. ilk pozisyonda birnin kafası öbürünün ayaklarındaydı sonra bir baktık kafa kafaya vermişler dönmekten..o pozlarını çekti doktor.... ağzını açıp kapıyor ayaklar hiç durmuyor..
sizede bu ara çok hissediyorum demiştim hatta dışarda içeri girmeden söyledim eşime kıpraşıyorlar yine diye yanılmamışım.. onları öyle kıpır kıpır görmek mutlu etti beni..
aslında cinsiyet için çoook uygun pozisyonda hareketlilerdi ama doktor amcamızın aletlere acemiliğnden çok yakınlaştıramadığından öğrenemedik yine... vitamini sordum kendinde eczaneden elevit supradin felan alabilirsin dedi..
bu arada biz kayıt yaptıramadık sadece emkli sandığının emeklilerine bakılıyormuş bizde çalışanız.. ama doktor elime yapışmaz olsun gel bakalım dedi...çok ilgilendi..
benimkiler normalde bugün tam 17 haftalık küçükde 16 haftalık oluyordu arada bir hafta olduğu için..
bugün büyük 17+4 küçük 17 haftalık çıktı..yani aradaki fark azalmış.. benim umutlar bir sonraki kontrole kaldı haftaya ama onlarda söylemezse paraya kıyıp çook özel bir yere gideyim diyorum yaa bir ben kaldım ööğrenemeyen...:KK43:(
julicim kendi doktoruna sor bu gidişte vitamin kullanmam gerekiyormu diye özeldeki doktor tirotinden haberdarmıydı? onu bilse verirmiydi acaba bunlarda önemli.. senin doktorun seni daha iyi bilir aslında gerek görse verirdi muhakkak..

julianne
Asortie oynamıyor diyordun bak nasıl kıpırcan oldu seninki de. Benim kızım da kıpır kıpır bu sabah :)

Nazlıcım bak sürekli o hastaneye gitmemekle doğru bir karar vermişsin. demek ilk hasta sendin :) çok tatlılarmış maşallah. Şov yapmışlar desene. Bence bu haftada kesin belli olur cinsiyeti. En azından bir tanesinin duruşu bile cinsiyeti görmeye uygun olur bence. Hem üzülme ya merak etmenin tadını çıkar. Gerçekten o da çok heyecanlı bir durum. Bir tek sen kalmadın bak başka arkadaşlarımız da var. Canım sadece bir hafta kaldı hem. Nasıl olsa öğreneceğiz bir hafta sonra ikizleri :)

julianne
Bu arada evet canım vitamin konusunda haklısın. Çünkü cinsiyeti söyleyen operatör doktor tiroidden habersizdi. Bunu son anda ona söylemeye gittiğimde doktor yerinde yoktu. O yüzden soramadım ona. Fakat benim doktorum bunu biliyor ayrıca endokrin doktorumla da tanışıyor ve ikisinin de her şeyden haberi oluyor. Bu yüzden ona güveniyorum. Vermemişse bir bildiği vardır diyorum...

beklemek
juliannecim sen en iyisi bir gün iç bir gün içme en azından tamamen bırakmaktan iyidir ama bencede ilaçla ilgisi yok kilo almanın baksana çok iyi besleniyorum demişsin bir demet roka yumurtalar tabi yanında daha kimbilir neler var:)) bence onların etkisidir aldığın kilolar ayrıca ne var bende 4 kilo aldım kan haplarımı 15 gündür düzenli içmeye gayret gösteriyorum çünkü kansızlık sorunum var benim kızımda da vardı bunda da maalesef ve yükseltmem gerekiyor çünkü kızımı doğurduktan sonra lohusa depresyonuna yakalandım ben ve bunu ameliyatta fazla kan kaybına ve zaten olmayan kanımın dahada tükenmesine bağlıyorum o yüzden bu gebeliğimde kanımı yükseltmek için elimden geleni yaparım gerisi allaha kalmış artık. ben vitamin olarak megadyn pronatal kullanıyorum ve onu kan hapı kadar düzenli içemiyorum ama yinede gün aşırıda olsa içmeye çalışıyorum yoksa yakında bacaklarımız çok kötü kramplarla geceleri uyandıracak bizleri o yüzden şeker arkadaşım sende haplarını gün aşırı bile olsa içmelisin

ekmek, pilav, sabah kahvaltılarında poğaçalar falan, tatlılar, çikolatalar ne bileyim işte vs.lerden koru kendini gerisini boşver ben kızımda 14 kilo aldım 40 günde çoğunu vermiştim 4 aylıkken hamile kalmadan önceki kilomdan 1 kilo altına bile inmiştim.