Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

MargaRin
19-08-09, 10:08
Metaphora
mrb arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ben evli diilim annem soruyo
annem 38 yaşında adeti bittiği gün korunmasız ilişkiye girmiş ertesi gün bu hapı almış aynı anda 2sini yutmuş,bulantıları başlamış bi saat içinde ancak kusmamış,bunun dışında başka hiç bir yan etkisini görmemiş.
şimdi sorum şu adet biter bitmez kullanılması yanlışmı ve adeti yeni bittiği zaman kullandığı için bi sonraki adeti çok gecikirmi yoksa standart bi hafta sonra falan mı?
cewabınız çok önemli arkadaşlar bu mesele artık benim meselem çünkü 5 kardeşizzz :gitme:
ben de adetimin bittiğinin ertesi günü kullanmıştım ve kusmaktan bütün gece uyuyamamıştım hatta 2-3 kg vermiştim 3-4 günde...içtikten 5 gün sonrada lekelenme şeklinde kanamam olmuştu..ama daha sonraları kullandığımda bulantı falan olmadı lekelenmede olmadı normal adet günümde regl olmuştum...

trk
20-08-09, 10:08
Merhaba arkadaşlar erkek arkadaşımla tam ilişki yaşamadık ama içime girip çıkmasıyla bir anda oldu daha öncede böyle gebe kalma olayları yaşadığımdan hemen gittim norlevo aldım. adetim 28 temmuzda oldu biz 10 ağustosda bunu yaşadık . sonrasında ne 3 gün nede 5 gün sonra bi kanama oldu nede bu ay olcak adetim 18 ağustos adetim hala olmadım :KK43: acaba hamilemiyim??? yardımcı olursanız çok sevinirm ne yapmam gerekiyor lütfen yanıtlayın...

Metaphora
20-08-09, 21:08
............................

srunsuz
21-08-09, 10:08
10. saatte kullanmıştım.5 gün geçti ne yan etkisi oldu ne kanamam hem de normal adet dönemim geçti 2 gün. off biri akıl verse, normaldir deseee?????

dryz
21-08-09, 17:08
lütfen bana yardımcı olun ben bu ay ayın 25 inde adet görmem gerkiyor fakat 2 - 3 önceden başlayan kahverengi akıntım var .. 15 gün ilişkim sonrası norlevo kullandım acaba bunun sebebi nedir ? adetmi olucam?

dryz
21-08-09, 17:08
tam anlatmamışım sanırım arkdaşlar ben 15 gün önce norlevo kullandım ayın 25inde normal adet günüm ayın 20sinden beri kahverengi akıntım var nedeni nedir ?

panikkedi
21-08-09, 23:08
selam.ben ilişkiden tam 30 saat sonra aldım 2 hapı birden ve de regl olmama da normalde 16-17 gün var.ayrıca da ilk kez kullandım norlevo'yu.bütün gün hiçbir sorun çıkmadı bulantı,kusma gibi.geçmişte buna benzer bir durum yaşamış birileri varsa ilacı kullandıktan sonra neler yaşadığını paylaşabilir mi lütfen?çok stresliyim lütfen yardımcı olun...

BarbieveKen
24-08-09, 11:08
selam kızlar
benimde norlevoyla ilgili bir sorum var
ben geçen hafta perşembe günü yani 20 ağustusta bu hapı kullandım..
ve dün yine bir kaza sonucu eşim içime boşaldı ve ne prezervatif ne de doğum kontrol hapı kullanmıştık..
bugün yine Norlevo içmeyi düşünüyorum..

bir kaç gün arayla içmem bir sorun hamile kalmak açısından bir sorun oluştururmu?
hormanları bozması, adet düzensizliği, kist gibi sorunlardan bahsetmiyorum yanlış anlatmıyım

yani bu hap 3 öncede içtiğim halde bugünde içtiğimde yeniden beni korur mu??

tln90
16-09-09, 08:09
ben dün erkek arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdim. o geri çekti içime boşalmadı. ancak herhangi bir korunma yöntemi kullanmadık. ilişkiden sonra netten ne yapabileceğimi araştırdım. orada norlevo isimli ilacı ve düşük dozlu doğum kontrol haplarından 8 adet kullanmanın önleyici olduğunu duydum. norlevoyu da kullandım 8 adet yasmi isimli doğum kontrol hapından da aldım. şu anda herhangi bir belirti ya da yan etki yok. sadece vücut ısımda yükselme var. hamilelik riskim nedir? şu an ne yapabileceğimi bilmiyorum. bilen biri akıl versin . lütfeeeeen. bi de vücut ısısındaki artış ilaçlardan olabilir mi? yoksa gebeliğe mi işaret?

Yeliz
16-09-09, 08:09
8 adet yasminmi ilk defa duyuyorum..norlevo söktürücüdür..2-3 güne adet olursun..şuan için yapabileceğin başka birşey yok..ama 8 tane yasmin yan etki yapabilir telefonunu yanından ayırma taksi durağı numarası falan bul zehirlenirsen hazırlıklı ol..ne zaman içtin sen yasmini..

nesrin111
16-09-09, 09:09
BarbieveKen
selam kızlar
benimde norlevoyla ilgili bir sorum var
ben geçen hafta perşembe günü yani 20 ağustusta bu hapı kullandım..
ve dün yine bir kaza sonucu eşim içime boşaldı ve ne prezervatif ne de doğum kontrol hapı kullanmıştık..
bugün yine Norlevo içmeyi düşünüyorum..

bir kaç gün arayla içmem bir sorun hamile kalmak açısından bir sorun oluştururmu?
hormanları bozması, adet düzensizliği, kist gibi sorunlardan bahsetmiyorum yanlış anlatmıyım

yani bu hap 3 öncede içtiğim halde bugünde içtiğimde yeniden beni korur mu??

ay siklus içinde 2 defa kullanmamak gerekiyor
arkadaşlar ben bu hapı 1 kere içtim ve 3 ay sonra nihayet adet oldum..

badedemir
21-09-09, 08:09
ilişkiden 16 saat kadarsonra norvelo aldm 20 sinde almıştm 27 sinde regl oldum(normalden 1 hafta önce) 10 gün azar azar devam etti 2 hafta geçti yeniden regl oldum...
Tüm OK ler ilk 3 ayda adet düzensizliği yapabilir.Hormon seviyelerinin burda çok anlamı yoktur.3 aya rağmen devam ederse kullanmayın veya değiştirin.
Op.Dr.Hayati Özdemir
ilk 3 ay boyunca düzensizlik yaratabiliyormuş sanırım....

hoppy
21-09-09, 14:09
adetimin bitiminden 5 gün sonra kullandım. mide bulantısı aşırı tuvalete çıkma. 7 gün sonra yani normal adet tarihimden 10 gün önce 8 gün süren kahverengi akıntılı yer yer normal adet kanaması ardından 3 gün sonra parçalı aşırı kanamalı normal adet (hava durumu gibi oldu:) bunun üstüne bayılmalar her bir yan etkisini yaşadım kendimi tebrik ettim

Arora
21-09-09, 14:09
hoppy
adetimin bitiminden 5 gün sonra kullandım. mide bulantısı aşırı tuvalete çıkma. 7 gün sonra yani normal adet tarihimden 10 gün önce 8 gün süren kahverengi akıntılı yer yer normal adet kanaması ardından 3 gün sonra parçalı aşırı kanamalı normal adet (hava durumu gibi oldu:) bunun üstüne bayılmalar her bir yan etkisini yaşadım kendimi tebrik ettim
:roflol:
Ben de sizi tebrik ettim vallahi.. Geçmiş olsun

MargaRin
24-09-09, 17:09
chipmicro
merhaba 19.09.09da kız arkadaşımla ilişki yaşadık boşalma olmadı fakat zevk suyu denilen salgıdan bir damla geldi güvenlik için.norlevo ilacını kullandık 22.09.09 da yani 72saat dolmamıştı. ilacı aldıktan 3-4 saat sonra tekrar ilişkimiz oldu fakat prezervatif kullandık. İlişki sonrası vajinam da beyaz meni tarzında sıvı vardı. Prezevatif kesinlikle yırtılmadı.Fakat üst kısmından sızma oluştuğunu düşünüyoruz.ilaç bu duruma etki edebilirmi etmezse ne yapabiliriz.beyaz sıvı kız arks.gelmiş olabirmi? şu durumda ne yapmamız lazım?

hem kız arkadaşla ilişki yaşa sonra vajinan da beyaz meni tarzı sıvı olsun:))
valla ortada hamile kalmanı sağlıcak bir etken yokmuş gibi duruyor ama yine de kafam rahat olsun dersen için

boncuk3
25-09-09, 08:09
arkadaşlar merhaba bu yazımı dikkatlice okuyun ben sağlıkçıyım. baildiğim halde yinede norlevo ile ilgili yorumları okudum çünkü ayın 12 sinde adet oldum adetimden birkaçgün sonra riske atmamak için norleeevo kullandım ve bugün ayın 25i ve bu sabah yine regl oldum dünden beridirde baş ağrı ve halsizliğim vardı.yani bunlar tipik norlevo ilaç yan etkileridir. başına gelenleer rahatlasın ama mümkün olduğunca bu ilaçı kullanmasak iyi olur dengemiz sağlığımız hormonlarımız bozuluyor. mutlu sağlıklı günler dilerim...:)

cigdemcan
29-09-09, 14:09
24 saati biraz geçtikten sonra ilacı içtim ancak 2 hap arasında en fazla yarım saat bile oynamamıştır içmem çünkü bi kez daha kullanmak zorunda kalmıştım yine aynı şekilde içmiştim ama burda yazılanlar hani acaba öncekiler şansamı diye korkuttu beni ya :1no2:
bide önceki kullanmlarımda 5 gün kadar sonra regl oluyordum bunda 6. gündeyim tık yok zaten normal regl zamanım olucaktı acaba ilac etki mi etmiştir of of ne kötü durum bunlar yaaaa

oznuur
1-10-09, 08:10
kızlar norlevo KULLANMAYIN, o durumu yaşicanıza gidin doğum kontrol hapı kullanın inanın daha az zararlı hatta zararsız. norlevoyu 1 kere aldığınızda 2-3 ay dengeniz düzelmiyo, ara ara kanamalar, miğde bulantıları, psikolojik bozukluklar, bütün hormonlarınız alt üst oluyo, bilmiyodum denedim yaşadım gördüm, düzelene kdrda mahwoldum, çok zararlı kesinlikle mümkün olduğunca almayın!!!! zaten öyle standart gününüzde regl olmayı falan beklemeyin, bazen tık diye oluyosunuz bazen 1,5 ay geçiyo olmuyosunuz. we çok sancılı geçiyo regl dönemi lanet ediyosunuz ilaca resmen, benden söylemesi.

elvaven
10-10-09, 19:10
hoppy
canım evet bana da temmuz sonu ağustos başı gibi aynısı oldu.regl bitti 3 gün sonra aldım hapı ilişkiden 12 saat sonra..25 temmuzda aldım hapı..7 gün sonra kahverendi lekeler başladı 2 hafta sürdü ama gerçekten bazen regl gibiydi..bayıldım 3 kere..mide bulantım çok oldu..hamilelik göstergesi her şeyi yaşadım ve delirmek üzereydim.. lekeler kesildiğinde ağustos 14tü.sonra 2 hafta belki geçmedi bu sefer kendi reglim olması gereken zamandan 2 3 gün sonra başladı..ama neler yaşadım bi ben bi Allah bilir..:sinifsinif:

elvaven
10-10-09, 19:10
ayrıca bugün de kötü bi talihsizlik sonucu prezervatif yırtıldı tam boşalma anında. güvenemedim ve hap almaya gittim.ilişkiden ortalama yarım saat sonra yuttum.reglim de daha 1 gün önce bitmişti..yine ağustosta yaşadığım yan etkileri o acıyı psikolojiyi yaşamaktan çok korkuyorum..ve acaba hamilemiyim sorusu kafamı kurcalıyıp durucak 1 ay boyu..offf

yvaine
14-10-09, 09:10
Hapı kullandıktan 1 hafta sonra sadece 1 gün süren kahverengi bir akıntım oldu. Sonra da geçti. Zaten adet düzensizliğim var. Bu akıntı normal mi?

lilje
15-10-09, 20:10
bu ayin 1-2sinde adetim basladi... 8inde iliskiye girdim... ihtimal azdi ama yine de nor levo aldim 9unda... bugun itibariyle adetim baslarmis gibi bir durum soz konusu... ne anlama geliyor?

Yeliz
15-10-09, 20:10
ne anlama geliyor derken ilaç etkisini gösteriyor norlevo zaten adet olmak için içiliyor canım..hamile kalmamak için..devamı gelir büyük ihtimalle adetinin.

yvaine
16-10-09, 06:10
Benimkinin devamı gelmedi.Zaten adet düzensizliğim olduğundan normalde ne zaman regl olmam gerektiğini de kestiremiyorum ama o kahverengi akıntının üzerinden 15 gün kadar geçti hala bir gelişme yok.Akıntının tek gün olması normal mi?

YELİZ
ne anlama geliyor derken ilaç etkisini gösteriyor norlevo zaten adet olmak için içiliyor canım..hamile kalmamak için..devamı gelir büyük ihtimalle adetinin.

sendomim
16-10-09, 14:10
öncelerden acılmış bir konu bende bununla ilgili yorumlar arıyordum.bır hafta önce bu hapı kullandım.adetimin bitmesinden yaklasık bı hafta sonra ama hapı kullandıktan yaklasık 6 gün sonra kanamam basladı.bıldıgımız adet kanaması gıbı.ilacın prospektüsünde damla halinde veya düzensiz kanama bildirilmiş. olup gelecek periyoda kadar sürebilir diyor.bır hafta arayla adet olmuş gibi yani.doktora mı gıtsem ne yapsam arkadaslar?yorumlarınızı beklıyorum:!!!