Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

karakedibu
26-06-08, 09:06
serenn
Soruyu anlayamadım ben.
1-Ev tapuda kimin üstüne?
2- Evi mahkeme nasıl satıyor? Satış tapuda olur.
özür dilerim yanlış anlattım galiba.bu yer bir arsa içinde tüm aile fertlerinin evleri var.ama bu yerin asıl sahibi dedeleri ama herkes kendince paylaşmışlar yerlerini ve evlerini yapmışlar.kadostra gecen sene geçti ve herkesin kendi tapusu cıkacaktı ama arada pürüz cıkaranlar olmuş ve bu yer mahkemelik olmuş.bizim anlaşma yaptığımız kişi kendine kaldığı yerden bize sattı ama üstünde değildi tapusu.bu mesele 20 yılı geçti ozamanlar muhtar senediyle alına biliyormuş.tapusu cıkarken o bölümü babamın üzerine yapacaktılar ama mahkeme işi girdi araya ve şimdide mahkeme tarafından satış söz konusu.
biraz karışık ama o satın oldığımız kişiler hakkımızı vereceklerini söylüyorlar ama emin olamıyorum.çünkü turizim yerinde cok para eden yerler.o yüzden emin olamıyorum.ne yapmalıyız.

serenn
26-06-08, 10:06
akasyalı
özür dilerim yanlış anlattım galiba.bu yer bir arsa içinde tüm aile fertlerinin evleri var.ama bu yerin asıl sahibi dedeleri ama herkes kendince paylaşmışlar yerlerini ve evlerini yapmışlar.kadostra gecen sene geçti ve herkesin kendi tapusu cıkacaktı ama arada pürüz cıkaranlar olmuş ve bu yer mahkemelik olmuş.bizim anlaşma yaptığımız kişi kendine kaldığı yerden bize sattı ama üstünde değildi tapusu.bu mesele 20 yılı geçti ozamanlar muhtar senediyle alına biliyormuş.tapusu cıkarken o bölümü babamın üzerine yapacaktılar ama mahkeme işi girdi araya ve şimdide mahkeme tarafından satış söz konusu.
biraz karışık ama o satın oldığımız kişiler hakkımızı vereceklerini söylüyorlar ama emin olamıyorum.çünkü turizim yerinde cok para eden yerler.o yüzden emin olamıyorum.ne yapmalıyız.
Mahkemede görülen dava anladığım kadarıyla izaleyi şuyu (ortaklığın giderilmesi ) davası. Bu dava sonucunda hisseli yer satılacak, ortaklar paylarını alacaklardır. Tapuda satın aldığınız kişi de kendine düşen bedeli mahkemeden alır, aranızda yaptığınız satış sözlemesi geçersiz, satışın resmi şekilde olması şart. Kaldı ki ortaklık giderilmeden satış yapılamaz. Davanın snuçlanmasını bekleyin, orada herkesin alacağı para belli olur. Ondan sonra siz satış için verdiğiniz parayı faziiyle geri isterseniz, inşallah verir...

simsek675
27-06-08, 10:06
Merhaba
Benim de bir sorum olacaktı.Oturduğumuz bina 10 katlı ve 40 daire.Isınma şekli kömürlü kalorifer.Geçen sene evimize boyner taktırmak istedik.Ama bunun yasak olduğunu söylediler.Vazgeçtik.Bu sene yönetici değişti boynerin yasak olduğunu söyleyenler ilk kendileri taktırdılar.Onları örnek alan 3 4 dairede kaktırdı.Şimdi yakıt parası toplanacak boyner farkını vermemkte ısrar ediyorlar.Binada huzur kalmadı.Hukuki yolla halledebilirmiyiz?

EU1
29-06-08, 16:06
süper yıldız
öncelikle soruları özenle cevapladığınız için size minnettarım.benim de bir sorum olacak.eğer beni de aydınlatırsanız size minnettarlıktan öte dua edeceğim.birde(özel mesaj olarak)ofis adres ve telefonunuzu istiyorum.benim sorum şöyle;bundan 25 yıl önce babam vefat etti.mal varlığı annemin üzerineydi.ancak annemin okuma yazmasıyoktu.biz küçüktük birşey de bilmiyodum.dedem(babamın babası)annemi kandırıp parmak attırarak annemin üzerinden kendi üzerine devretmiş.annemin hiç birşeyden haberi yokmuş.fakat ölmeden önce dedem biraz insafa gelip muhtarlığa gidip vasiyetname yazdırmış''ben ölene kadar benim ben öldükten sonra torunlarımın''diye.ozamanlar noter şart değilmiş galiba yani anladığım kadarıyla muhtarlıkta da oluyormuş böyle şeyler.fakat bu kağıdı ölürken vermesi bayağı yıllar aldı.yani öldüğünde artık bu işleri muhtarlıklar yapmıyordu.noter tasdikli olmadığı için geçerli olabilir mi.ozamanki muhtarlık ve şahitleri bulamadık.daha kötüsü arsamız ve evimiz dedemin bütün çocuklarına kaldı.yani aralrında insafsızlar da olduğu için alamıyoruz.sorum şu elimizde birşey gelebilir mi yani bu durumda yapılacak birşey varsa ben sizinle yüzyüze de görüşmeyi isterdim.yazımın uzunluğu için kusura bakmayın.hayırlı ve iyi günler
:asigim:
avukat hanımcım beni hiç okumadan mı geçtiniz acaba?:asigim:

simsek675
29-06-08, 20:06
simsek675
Merhaba
Benim de bir sorum olacaktı.Oturduğumuz bina 10 katlı ve 40 daire.Isınma şekli kömürlü kalorifer.Geçen sene evimize boyner taktırmak istedik.Ama bunun yasak olduğunu söylediler.Vazgeçtik.Bu sene yönetici değişti boynerin yasak olduğunu söyleyenler ilk kendileri taktırdılar.Onları örnek alan 3 4 dairede kaktırdı.Şimdi yakıt parası toplanacak boyner farkını vermemkte ısrar ediyorlar.Binada huzur kalmadı.Hukuki yolla halledebilirmiyiz?
Avukat Hanım benim mesajımıda okumuyor......Neden acaba??????????:eek:

serenn
30-06-08, 07:06
simsek675
Avukat Hanım benim mesajımıda okumuyor......Neden acaba??????????:eek:
Boyner ne demek bilmiyorum ki ben.... :uhm::uhm::eek:

simsek675
30-06-08, 15:06
Boyner termosifona benziyor. banyodaki kalorifer peteği söküp yerine boyner takılıyor.Yani içindeki sıcak su kalorifer kazanından geliyor.Kullanılan su ortak giderden karşılanıyor.Bu da binanın su faturasını ve kullanılan yakıtı etkiliyor.Boyner kullananlar ne kullandıkları suyun nede yakıtın farkını vermiyorlar.Yani bizim cebimizden çıkıyor.Uyarıları bitürlü dikkate almıyor.Hukuki yollarla bu komşularımıza müdahale edebilirmiyiz.

ruya35
30-06-08, 15:06
MERHBA
ablama seneelrdr birisi musallat oldu yapmadığını bırakmadı kapıya gül bırakmalar,telefn dinlemelr..bizde geçen sene mahkemeye verdk..maalesef hiç suçu olmadığından sadece para cezası aldı ama bu sahıs daha hala rahatsız ediyor hemde hepimizi..
başımız belaya girecek diye korkuyrz.tekrar dava açsak bu sefer hapsi girermi???
bu şahsın birtakım psikolojik sorunları var ve bu yüzden askere bile gitmedi..bu drum ceza almasını önlermi??
teşekkürler

çerkeskızı
2-07-08, 20:07
slmlar.avukat arkadaşlar bi konuda yardımınıza iğtiyacım var.eşim boşanma davası açmış bulunkatatadır ve süreç devam ediyor.eşimin üstüne olan evi boşanma davasını açmadan önce diğer bir şahısa satış göstermiştir.ev bu durumda üzerine görünmüyor.bahsettiğim bu evde hak talebim olurmu yeni medeni kanun bu konu hakkında nasıl bir yol izleyicidir.şimdiden ilginize teşekkürler...

moralsiz
3-07-08, 14:07
merhaba benim sorum kızım 3 yaşında oldu kimliğinde 2 isim yazılı tek isime kimlikten nasıl düşürebilirim maddi boyutu nedir

moralsiz
3-07-08, 14:07
kızım 3 yaşında oldu kimlikte 2 isim yazılı ben bunu nasıl tek isime düşürebilirim bunun maddi boyutu nedir

zeyhat
4-07-08, 06:07
Merhaba çok önemli bir sorum var. Bir dava sulh cezadan ağır cezaya sevk edildiyse itiraz edilebilirmi? Öyleki karşı tarafın avukatı bile ağır cezaya sevk edilmesine itaraz etti. Davanın sulh cezadan devam etmesi için itiraz edebilirmiyiz? Lütfen yardımcı olurmusunuz?

serenn
4-07-08, 09:07
simsek675
Boyner termosifona benziyor. banyodaki kalorifer peteği söküp yerine boyner takılıyor.Yani içindeki sıcak su kalorifer kazanından geliyor.Kullanılan su ortak giderden karşılanıyor.Bu da binanın su faturasını ve kullanılan yakıtı etkiliyor.Boyner kullananlar ne kullandıkları suyun nede yakıtın farkını vermiyorlar.Yani bizim cebimizden çıkıyor.Uyarıları bitürlü dikkate almıyor.Hukuki yollarla bu komşularımıza müdahale edebilirmiyiz.
Bu durumu ve zararınızı sulh hukuk mahkemesi aracılığı ile tespit ettirip zararınızı o komşulardan isteyebilir, gerekirse boynerlerini de kaldıttırabilirsiniz.

serenn
moralsiz
kızım 3 yaşında oldu kimlikte 2 isim yazılı ben bunu nasıl tek isime düşürebilirim bunun maddi boyutu nedir
Maliyeti 50-60 milyonu geçmez ama isim tashihi için haklı gerekçeleriniz olmak zorunda.

serenn
çerkeskızı
slmlar.avukat arkadaşlar bi konuda yardımınıza iğtiyacım var.eşim boşanma davası açmış bulunkatatadır ve süreç devam ediyor.eşimin üstüne olan evi boşanma davasını açmadan önce diğer bir şahısa satış göstermiştir.ev bu durumda üzerine görünmüyor.bahsettiğim bu evde hak talebim olurmu yeni medeni kanun bu konu hakkında nasıl bir yol izleyicidir.şimdiden ilginize teşekkürler...
Ev ne zaman alındı eşiniz tarafından, evin alınmasında parasal katkı sağladınız mı?

zeyhat
4-07-08, 10:07
Çok sabırsızım ama lütfen banada yardımcı olun.

serenn
4-07-08, 10:07
zeyhat
Merhaba çok önemli bir sorum var. Bir dava sulh cezadan ağır cezaya sevk edildiyse itiraz edilebilirmi? Öyleki karşı tarafın avukatı bile ağır cezaya sevk edilmesine itaraz etti. Davanın sulh cezadan devam etmesi için itiraz edebilirmiyiz? Lütfen yardımcı olurmusunuz?
Bu konuda ağır cezadaki ilk duruşmada itirazınızı dile getirebilirsiniz.

moralsiz
4-07-08, 14:07
bana bir giriş kapısı gösterirmisiniz nasıl nerden başlamam lazım herkes istediği gibi sesleniyo çocuğa

efem_enesim
4-07-08, 16:07
slm.benimde bir sorum olcak.icramemurları hacze geldiginde ev ve iş yerindeki mallara direkt haczedebilirmi?bildigim kadarıyula 4 eşit taksitle ödeme hakkı var borçlunun.veya bu anlaşma yolu avukatın insiyatifinemi kalmıştır.nasıl işine gelirsemi?.ister anlaşır ister haciz işleminmi yapar....aaydınlatırsanız çok sevinirim.tşkler

EU1
5-07-08, 07:07
tuse
bubölüme herkes her soruyu avukat arkadaslara sorabilirler.

AVUKAT ARKADASLAR SORULARIMIZA CEVAP VERIRSENIZ VE BIZLERI AYDINLATIRSANIZ MADUR KADINLARIMIZA COK YARDIM ETMIS OLACAKSINIZ.MÜKAFATINIZ ISE SADECE ICTEN YÜREKTEN YAPILAN DUALARDIR:NEDEMISLER KIMININ PARASI KIMININ DUASI
Cnm merhaba !..Benimde bir sorum olucak bu benim için çok önemli ben şuan 32 yaşındayım eşimden ayrıldım 13 yaşında bir kızım var.Yıllar evel annemin bağkura giri vardı 1 sene boyunca ödedi. Sonra vefat etti o zamnlar küçük oldugum için pek bişey yapamdık.Şimdi annemin bağkuruna geriye doğru borçlanıp ödeye bilirmiyim çünkü bildiğim kadarıyla hak sahibiyim ve sonunda bundan emekli olma gibi bir şansım varmı?..
Eğer beni bilgilendirseniz çok mutlu olurum Melekler hep sizinle olsun Şimdiden teşşekürler...

kakule
6-07-08, 11:07
merhaba benimde bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim... benim kayınpederim 2003 yılında bir devremülk satmış.. ki bu satıştan resmi hiç bir evrak olmadığını mülkü alan şahıstanda hiç para almadığını söylemişti.. velhasıl ev bedavaya gitmiş oldu.. kayınpederim kasım 2007 de vefat etti geçen gün evini toparlarken devremülkü sattığı şahsın adına iki tane senet çıktı... biz bu senetteki parayı o kişiden tahsil edebilirmiyiz yada hukuken hakkımız arayabilirmiyiz. teşekkürler...

serenn
7-07-08, 08:07
kakule
merhaba benimde bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim... benim kayınpederim 2003 yılında bir devremülk satmış.. ki bu satıştan resmi hiç bir evrak olmadığını mülkü alan şahıstanda hiç para almadığını söylemişti.. velhasıl ev bedavaya gitmiş oldu.. kayınpederim kasım 2007 de vefat etti geçen gün evini toparlarken devremülkü sattığı şahsın adına iki tane senet çıktı... biz bu senetteki parayı o kişiden tahsil edebilirmiyiz yada hukuken hakkımız arayabilirmiyiz. teşekkürler...
3 yıllık zamanaşımı süresi geçmemişse tahsil etmeniz mümkün.

serenn
7-07-08, 08:07
helena
Cnm merhaba !..Benimde bir sorum olucak bu benim için çok önemli ben şuan 32 yaşındayım eşimden ayrıldım 13 yaşında bir kızım var.Yıllar evel annemin bağkura giri vardı 1 sene boyunca ödedi. Sonra vefat etti o zamnlar küçük oldugum için pek bişey yapamdık.Şimdi annemin bağkuruna geriye doğru borçlanıp ödeye bilirmiyim çünkü bildiğim kadarıyla hak sahibiyim ve sonunda bundan emekli olma gibi bir şansım varmı?..
Eğer beni bilgilendirseniz çok mutlu olurum Melekler hep sizinle olsun Şimdiden teşşekürler...
Anneniz emekli olmadan vefat ettiği için, geriye dönük ödeme yaparak emekli olmanız mümkün değil. Emekli olmuş olsaydı maaaşından faydalanabilirdiniz, ama şu an onun adına prim ödeyip emekli olmanız şeklinde bir uygulama yok.

seli84
7-07-08, 09:07
merhaba ben 2002 yılında evlendim ve 2005 yılında bir oğlum oldu aylı yıl efecan5 aylıkken ayrıldım çalışmamasından dolayı....

ve boşanma davasını adresi olmadan açmak istemedim...

adresini yeni buldum..

durumum iyi olmadığı için dilekçeyi kendim yazmak isyiyorum...
bana dilekçeyi usulüne uygun şekilde yazmama yardım edermisiniz...

moralsiz
7-07-08, 12:07
canım merhaba kızımı iki isimden tek isime düşürmem için nerden başlamam lazım ne olur bana yardımcı ol