Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

nehir1001
24-10-08, 21:10
cilek82
nehircim ben gittim dr a bana iki tane antibiyotik yazdı şimdi ilacın isimlerini yazmaman gerekio dimi?ama ilacı ilk aldığım andan itibaren akıntı durdu sarı olan ama. fakat beyaz olan biraz azaldı beyazda derken mesela 1 damla su ile gelen bi pötür beyazlık :KK43: bakalım c.tesi ilaçlarım bitiyo ondan sonra tekrar başlayacak mı. dr sadece soru sordu bende anlattım pamuklu çamaşır giyin dedi kuru tut daima dedi bu dediklerimi yaparsan ve ilaçları kullanırsan geçer dedi ya geçti hakikaten koku falanda kalmadı ama o beyaz akıntıdan şüpheliyim bakalım c.tesiden sonra belli olucak

hee ayrıca açıp bakmadı :lepi: :)
canım benimmmm çok sevindim inanki. evet çamaşıra dikkat ve günlük pede son. günlük ped tetikliyormuş. ilaçlarını aksatma sakın iç saatini bile geçirme ben takvime kaydettim saat saat hatırlatıyo bana ve satini bile kaçırmadan kullanıyorum ilaçlarımı. yarın dr.a gidicem bende bakalım bana neler sölücek...
kuzuuuummm gördünmü okadar düşündüğüne değmedi zafer senin:lepi::lepi:

Cilek
25-10-08, 20:10
nehir1001
canım benimmmm çok sevindim inanki. evet çamaşıra dikkat ve günlük pede son. günlük ped tetikliyormuş. ilaçlarını aksatma sakın iç saatini bile geçirme ben takvime kaydettim saat saat hatırlatıyo bana ve satini bile kaçırmadan kullanıyorum ilaçlarımı. yarın dr.a gidicem bende bakalım bana neler sölücek...
kuzuuuummm gördünmü okadar düşündüğüne değmedi zafer senin:lepi::lepi:
tşkler cnm. çok geçmiş olsun sanada acil şifalar.bnmde bgn ilaçlarım bitti bakalım ne olucak tekrar başlıycak mı korkuorum insl. baslamaz ya.:KK43: bi kaç gün içinde belli olucak bakalım insl ya tekrar gelmez:KK43: tekrarlarsa yine gidicem

nehir1001
25-10-08, 21:10
cilek82
tşkler cnm. çok geçmiş olsun sanada acil şifalar.bnmde bgn ilaçlarım bitti bakalım ne olucak tekrar başlıycak mı korkuorum insl. baslamaz ya.:KK43: bi kaç gün içinde belli olucak bakalım insl ya tekrar gelmez:KK43: tekrarlarsa yine gidicem
iyi düşün tatlımmmm olmaz kışkış hastalık kış kış yallah hastalık yallah dicez yakında hepimiznaniknanik
bende dr. a gittim bugünnnnn çok güzel şeyler sööledi yani ben yakında bi bebek müjdesi werebilirim hihoyyyt

nehir1001
25-10-08, 21:10
cilek82
dr. konrollerini aksatma tamammı

Cilek
27-10-08, 19:10
nehir1001
dr. konrollerini aksatma tamammı
saol cnm ama herhalde ben düzelemedim ya. insl ii hbrlerini duyarım:KK46:

alisss
30-10-08, 21:10
bende koku falan yok fakat dudaklarda yanma ve acıma var hafifte kaşınma

nehir1001
31-10-08, 00:10
cilek82
saol cnm ama herhalde ben düzelemedim ya. insl ii hbrlerini duyarım:KK46:
ilaçlarını kullanmıyomusun? doktora tekrar gitsene madem. inşallah bakalım cts. gidiyorum dr.a dananın kuyruğu kopucak o gün yerimseniben

Cilek
31-10-08, 20:10
nehir1001
ilaçlarını kullanmıyomusun? doktora tekrar gitsene madem. inşallah bakalım cts. gidiyorum dr.a dananın kuyruğu kopucak o gün yerimseniben
cnm ben içtim ilaçları bitirdim 10 tabletti 5 günde bitti zaten. herşey düzeldi ama o beyaz akıntı ne bilemiyrm idrar yollarında bişe olunca öle oluo mu?sana özel msj attım ama kapalı sanırım özel mesaj sistemin. yrn dr a gidiyosun demek inş herşey yolunda olur snn için cnm:1hug::1hug:

Cilek
31-10-08, 20:10
alisss
bende koku falan yok fakat dudaklarda yanma ve acıma var hafifte kaşınma
mantar başlangıcı olabilir hmn git dr a. erken teşhis çok önemli

EcinniliBarones
1-11-08, 18:11
kızlar bendede mantar oldu son 1 yılda 2 kez.bu kronicleşebilirmi çok korktum ben ya.bide 2 dr arkadaşım var ikiside birbirlerinin verdiği ilaçları beğenmiyor bende bunu anlamadım .hangi dr a güvencez?stres oldum ben yaa..:KK43:

EcinniliBarones
2-11-08, 18:11
püsük
of ben de mantar sanıyordum yıne gıttım doktora..ama yıne mantar yok cevabı benımkı alerjık bır durummus krem hap verdı..her zaman olmasa da ara ara kuvvetlı kasntı hıssı oluyor akıntı yok ama..ıkı ayrı doktora gıttm ıkısı de yok dedı e neden kasınıyo bu meret anlamıyorm kı..özellkle uzun yola cıkınca oluyor mıkrop mu kapıyorm acaba tuvaletlerden dıycem ama rastgele yerlerde de gırmıyorz kı..aman kadınmısın derdın bıtmıyor valla..[/Q
günlük ped kullanıyorsan uzun süre kaldığında bendede aynı sorun oluyor.hele o parfümlüler çok zararlı bendede kaşıntı yapıyor sebamed gibi ph dengesi olan ürünlerle ama genelde sabunsuz yıkanmasını öneriyor doktorlar.ve sık çamaşır deişmek.erkeklerin niye böyle sorunları yokkiCADIARZU

nehir1001
2-11-08, 23:11
cilek82
cnm ben içtim ilaçları bitirdim 10 tabletti 5 günde bitti zaten. herşey düzeldi ama o beyaz akıntı ne bilemiyrm idrar yollarında bişe olunca öle oluo mu?sana özel msj attım ama kapalı sanırım özel mesaj sistemin. yrn dr a gidiyosun demek inş herşey yolunda olur snn için cnm:1hug::1hug:
valla idrar yolları iltihabındada oldu bende bu sorun. şimdi bitti idrar tahlilimde yapıldı geçmiş iltihabım. bilmiyorum tıbben nedir ama benim yaşadığım bu sen iyice araştır bence. ben nasıl açılıyor bilmiyorum ki denedim ama beceremedim sanırım :eek:
gittim dr.a ama hiç bir gelişme göremediğini söyledi we salı tekrar gitmemi istedi. bakalım o gün neler söylücek. ama eskisi kadar telaşlı değilim dktoruma çok güwendim umutsuzluk bitti gibi bişey zaman diyo sadece sabırlı olmak gerekiyor ve kesinlikle stresten uzak durmam gerekiyormuş nekadar mümkünse tabi fisfisfis

addicted
5-11-08, 17:11
merhaba arkadaslar koku falan yok ama boyle yıne sıvı seklınde ama ıcınde beyaz lekeler olan akıntının sebebı mantarmıdır?

EcinniliBarones
5-11-08, 22:11
addicted
merhaba arkadaslar koku falan yok ama boyle yıne sıvı seklınde ama ıcınde beyaz lekeler olan akıntının sebebı mantarmıdır?
bendede aynı şekilde oldu.mantarmış malesef .herkezde farklılıklar gösterebiliyormuş bir çok çeşidi var mantarın.bendede koku hiç olmadı sanırım koku iltihabi durumlarda oluyor.geçmiş olsun..

aysemeryem
6-11-08, 10:11
Rahim ağzımda beyaz beyaz bişeyler var kaşıntıda ölüceem yeni oldu daha önce yoktu ne yapabilirim.bakireyim henüz.Sinirim bozuluyor.

addicted
6-11-08, 11:11
aysemeryem
Rahim ağzımda beyaz beyaz bişeyler var kaşıntıda ölüceem yeni oldu daha önce yoktu ne yapabilirim.bakireyim henüz.Sinirim bozuluyor.
Rahım agzı dedıgnz vajına gırısı heralde_? beyaz seyler akıntı seklındemi? yoksa kabarcık seklındemı?

divinity
bende mantar olmuştum fitil verdi dr 2 tablet .3 gün arayla hazneye koyuluyo yatarken adını unuttum hatırlamaya çalışıyorum.o günden sonra birdaha olmadım

April
merhaba, benm de 2 gündür biraz yoğun bir akıntım var. hafif koku var ama kaşıntı yok. mantar olabilir mi yine de ?

Cilek
6-11-08, 14:11
off herkes mantar mı ya? bana da p.tesi zolax verdi haftada 1 kullan dedi bide travacort krem verdi kaşıntıyı durduruyo biraz ama akıntı hala devam. çözemedim ben bu işi :KK43:

addicted
6-11-08, 15:11
arkadaslar akıntınızı bıraz tarıf edeblırmsnz nasıl oluo genelde? Bende kondilom sorunuda var oda akıntının seklnı degıstırıo bıraz o yuzden soruyorum.

nehir1001
6-11-08, 18:11
nisan.
merhaba, benm de 2 gündür biraz yoğun bir akıntım var. hafif koku var ama kaşıntı yok. mantar olabilir mi yine de ?
selam
bende aynı şekilde gösterdi kendini yanma ağrı koku hiç bişey yoktu. ama akıntı çoktu. dr.a gittim ilaçlarımı düzenli kullandım we geçti herkes çok uzun zamanlardan bahsetti iyileşme süresi için ama ben 1 haftada yendim geçti gitti. şimdi tertemiz bi hayat sürüyorum :nazar:

kupeli_kaplumbaga
6-11-08, 20:11
mantar ile kandida enfeksiyonu aynı şey mi?:eek:

nehir1001
7-11-08, 01:11
kupeli_kaplumbaga
mantar ile kandida enfeksiyonu aynı şey mi?:eek:
selam. mantarla aynı fakat mantar enfeksiyonu kadar kendini belli eden bi hastalık değil. mantarın bir çeşidi olarak biliyorum ben. ama tabi en doğru bilgi için doktora gidilmeli.

April
7-11-08, 16:11
nehir1001
selam
bende aynı şekilde gösterdi kendini yanma ağrı koku hiç bişey yoktu. ama akıntı çoktu. dr.a gittim ilaçlarımı düzenli kullandım we geçti herkes çok uzun zamanlardan bahsetti iyileşme süresi için ama ben 1 haftada yendim geçti gitti. şimdi tertemiz bi hayat sürüyorum :nazar:
gecmiş olsun, sevindim :) zaten kontrolüm yaklaştı, yakında doktora gideceğim.

Mine
7-11-08, 16:11
slm sanırım bendede mantar oldu hamilelikte olur diyorlar dr.a söylemeyede utandım erkek oldugu için
bayan dr bulup gitmem lazım sanırım kendiliğinden geçermi acaba

nehir1001
7-11-08, 20:11
nisan.
gecmiş olsun, sevindim :) zaten kontrolüm yaklaştı, yakında doktora gideceğim.
geçmiş olsun şekerima.s.

nehir1001
7-11-08, 20:11
Mine
slm sanırım bendede mantar oldu hamilelikte olur diyorlar dr.a söylemeyede utandım erkek oldugu için
bayan dr bulup gitmem lazım sanırım kendiliğinden geçermi acaba
hayırrrr kendiliğinden geçmez we zamanında gitmzsen çok uğraştırır seni amannnn vakit kaybetmeden git bazıları aylardan bahsediyolar iyileşmek için. ben zamanında farkettim we gittim 1 haftamı aldı iyileşmek. sağlığa dikkat lütfen...

gecegunduz
8-11-08, 20:11
arkadaslar , yaklasik 3 yildir mantar ve bakteriyel vajina hastasiyim. Biri bitiyor biri basliyor, Vajinamdaki PH dengem bozulmus durumda... Saglikli bir vajinada iyi ve kotu bakterilerin bir duzen icinde yasamalari lzim..bENIM KOTU bakteriler iyileri yemis durumda o yuzden duzelemiyorum.... Bende akinti yok, daha dogrsu cok kuruyum.. Cinsel iliski krem de , jel de kullansak zor oluyor genelde.. Cinsel isteksizlik oluyor bende..Kadinligimdan sogudum ve yeni evliyim.. 3 yildir esimle beraberim ve hemen hemen beraber oldugumuzdan bir sur sonra bu illet basima geldi ve birdenbire akintim kesildi.. Yurtdisinda yasyorum ve doktorlar pek umursamiyor , ilgilenmiyorlar ... Hap veriyorlar, fitil veriyorlar, gecmiyor ..ne yapicagimi sasirdim... Psikolojim altust oldu...

addicted
Bu hastalıgı mantar vs esınızden mı kaptınız yanı? Kadınların bır belası resmen bu hastalıklar..

tatlırüya
bende boğazım icin üst üste antibiyotik kullandıktan sonra olmustum...

zahter
9-11-08, 20:11
bende uzun zamandır bu hastalıkla uğraşıyorum. benimki galiba ilerlemiş halinde çünkü kaşıntı yanma ve koku oluyor. doktora gitmeyi düşündüm. ama teyzem gitti neler neler yaptı. hiçbir faydasını görmedi. annem bekar olduğum için evlenmeden gitmemide istemiyor. çok saçma ya bir bekaret saçmalığı yüzünden hastamı dolaşıcaz.

nergiz78
11-11-08, 00:11
bendede var tam yumurtlama zamanıma denk geliyor adete yakın kesiliyor arkadaşa katılıyorum eşimden utanır hale geldim sağlık karnem sırf mantar teşhisiyle doldu ama sonuç yok yine var yine var gebe kalmak istiyorum bilemiyorum mantardan mı olmuyor :KK46::sm_confused:

Ceylan
11-11-08, 08:11
mantar gebe kalmayı etkilemez ama psikolojik etkiyor kızlar 1 sene bu illetle çektim 3 aydır rahatım..Hergün hala tedirginim şükür..Kaşıntıya eniyi karbonatlı su iiyi geliyor kökten çözümüm ise doğum kontrol hapını bırakmam..

newlife
11-11-08, 08:11
ben doğumdan sonra tanıştım mantarla..hamilelik esnasında vücut direnci düştüğü için doğum sonrası ortaya çıkmış..koku var ama kaşıntı yada yanma yok..doktora gittim fitil ve krem verdi..geçer inşallah..çok tedirginim kızlar vede çok mutsuzum bu mantar yüzünden ....

April
13-11-08, 17:11
kızlar selam, bende geçen hafta hafif koku var ama kaşıntı vs yok demiştim ya, yumurtalama haftasıyla birlikte akıntı kıvamı değişiyor ya, değişti hemen. koku da gitti. heralde dönemsel bişeydi. çok şükür.

sea_girl
16-11-08, 15:11
slm arkadaslar ..

bende uzun zamandir mantar ile ugrasiyorum..evlenmeden once de zaman zaman beyaz,koyu kivamli ,kokusuz bir akinti olurdu ..bazi donemlerde ise ozellikle regl donemine yakin kasinti olurdu ve akinti artardi..ara ara oldugu icin cok onemsemedim ve hem bademciklerim hemde disim icin cok antibiyotik kullanmistim buyuk ihtimal bu sebebten oldu..

evlendikten sonra daha sik tekrarlamaya basladi ve hem turkiyede hemde yurt disinda doktora gittim verdikleri fitil,hap ve kremleri duzenli kullandim ama iyilesme gecici oldu..

internetten arastirdim kadariyla bu beyaz peynir kesigigibi olan kokusuz akinti bir cesit mantar .enfeksiyon ya da bakteri degil..hani bebeklerde pamukcuk diye bir hastalik olur ya iste ayni mantar turu yapiyormus bu hastaligi ..ve hamile kalmaya engel olabilirmis ,spermin yumurtaya tutunmasini engellliyormus..

2 hafta sonra jinekolog ile randevum var bakalim nasil bir tedavi uygulayacak

travon
16-11-08, 19:11
merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır jinekoleji bölümüne girmıyodum, ruh halim malesef kaldırmıyodu neyse mecbur kaldım geldim. bendede 4-5 gümdür accayip bi kaşıntı var korkuyorum mantarmı oldım diye aşıra akıntım yok, rengi beyazımsı ve kokusız çok kaşınınca yanma olyu sizin tecrübelerinize dayanarak soruyom acapa mantar başlangıcımı ltf yazarsanız sevinirim. şimdiden tşk...

nihankinay
18-11-08, 12:11
Arkadaşlar bende de var bu illetten. ilişkiye girdiğimizde şişme ve kızarıklık tahriş oluo bu normalmi sizce

fatos
20-11-08, 18:11
arkadaşlar mantarda akıntıda kan gelme ihtimali nedir acaba?bu durumu yaşayan oldumu?

sea_girl
21-11-08, 21:11
kan gelme durumu mantarda degil ama iltihabik durumlarda olabilir ,doktora gidin bence ciddi birseyde olabilir

jitta
21-11-08, 23:11
merhaba arkadaşlar.bende geçen sene bir mantar faciası atlattım iki gece kadın doğum acilindeydim düşünün.kaşıntıyla başladı bikaç gün anlam veremedim.daha sonra içerden bi baskı oluşmaya başladı ama dayanılmazdı sanki dışarıya bişey çıkacak gibiydi.acilde mecburen çatala çıktım:KK43: doktor mantar dedi bekar olduğumdan fitil veremedi ilaç verdi ilaçta 2tane vardı beş gün arayla içtim.birde kaşıntı için ilaç verdi çok şükür bi on güne her şey geçti.Allah hepimize şifalar versin..

zlmylmz
24-11-08, 13:11
kızlar bende de vardı mantar ayanılacak gbi değildi kasıntı doktora gidip ilaç aldım eşimle içip kurtulduk bu illetten :)

bahar__
24-11-08, 16:11
kızlar bende de mantar var ve 1 bucuk senedir devam ediyor.hemoroidim de var doktor ordan bulasmıs olabilir dedi.aynı şekilde kötü kokulu akıntım da oluyor.1 sene önce doktora gittigimde bana 2 tabletli 1 günde biten bir ilaç vermişti ama hiç bir etkisi olmadı.bugun yine doktora gittim ve 15 tabletli bir ilaç ve krem verdi.umarım işe yarar.

ben_böcek
26-11-08, 11:11
AYNI DERTTEN MUZDARİPTİM...AYLARDIR KAŞINTI ARTI KANIYODU:s BU SORUNDAN DOLAYI COK GİTTİM DOKTORA AYNI İLAÇLARI ALIP KULLANIYODUM AMA GEÇMİYODU.GECEN PAZAR DAYANAMADIM VE DOKTORA GİTTİM.ENFEKSİYON KAPMIŞ ONUN İÇİN İKİ TANE ANTİBİYOTİK VERDİ BUNLAR BİTİNCE MANTAR İÇİN MELHEM VE FİTİL VERDİ.AKSAM İLAÇLARI ALDIGIM İLK SAATLERDEN İTİBAREN SSANKİ DAHA ÖNCE HİÇ KAŞINTI YOKMUŞTA NORMALMİŞİM GİBİ.ŞUANDA HİÇBİR KAŞIMTIM YOK ARTI DAHA MANTAR İLACLARIMI KULLANMYA BAŞLAMADIM BİLE...ÇOKK MUTLUYUM ÇOKKKK :))İNŞALLAH BİDAHA OLMAZ.BU HAFTA SONU KONTROLÜM VAR BAKICAZ NELER OLMUŞŞŞ....HERKESE GEÇMİŞ OLSUNNN

ben_böcek
26-11-08, 11:11
Bide doktor şöyle bişey söyledi.ben sorunumu anlattım ve sık sık tekrarladıgını söyledim.her kadında mantar vardır fakat her bünye bir degildir senin bünyen bununla savaşamadıgı için sık sık oluyo dedi.

esra1980
26-11-08, 13:11
selam kızlar ben siteye dün üye oldum. nette derdime çare ararken tesadüf bu siteyi buldum ve benimle aynı dertten muzdarip kişilerin çok fazla olduğunu gördüm. yıllardır geçmeyen sarı, yeşil renkte kokulu akıntım var arada kaşıntıda oluyor. kadın doktoruna bugüne kadar hiç çıkmadım iç hastalıkları doktoruma durumumu anlattım o da bana bir defaya mahsus olmak üzere fluzole yazdı kullandım geçmedi tekrar kontrole gittiğimde ornisid verdi bundanda bir kutu kullandım ama yine geçmedi. benim sizlerden ricam bu ilaçları ne kadar süreyle ve kaç kutu kullanmam gerek? yada bildiğiniz daha etkili başka ilaçlar varsa onlarıda yazabilirsiniz.Cevaplarsanız çok sevinirim çünkü çok umutsuzum bu yaz evlenmeyi düşünüyorum ama bu halde evlenmek istemiyorum bu dertten biran önce kurtulmalıyım. şimdiden teşekkürler..

Cilek
26-11-08, 14:11
bende ne yaptıysam geçmiyo.zolax verdi banada haftada 1 içiyorum ama hala aynı beyaz akıntı.ama bende kaşıntı yok.tekrar kadın doğumcuya gitmem gerek.

Cilek
26-11-08, 14:11
esra1980
selam kızlar ben siteye dün üye oldum. nette derdime çare ararken tesadüf bu siteyi buldum ve benimle aynı dertten muzdarip kişilerin çok fazla olduğunu gördüm. yıllardır geçmeyen sarı, yeşil renkte kokulu akıntım var arada kaşıntıda oluyor. kadın doktoruna bugüne kadar hiç çıkmadım iç hastalıkları doktoruma durumumu anlattım o da bana bir defaya mahsus olmak üzere fluzole yazdı kullandım geçmedi tekrar kontrole gittiğimde ornisid verdi bundanda bir kutu kullandım ama yine geçmedi. benim sizlerden ricam bu ilaçları ne kadar süreyle ve kaç kutu kullanmam gerek? yada bildiğiniz daha etkili başka ilaçlar varsa onlarıda yazabilirsiniz.Cevaplarsanız çok sevinirim çünkü çok umutsuzum bu yaz evlenmeyi düşünüyorum ama bu halde evlenmek istemiyorum bu dertten biran önce kurtulmalıyım. şimdiden teşekkürler..
cnm biz sana şu ilaçtan şu kadar kullan diyemeyiz ki.sen bunu doktoruna sor bence.hergün iç çamaşırını değiş.günlük ped kullanma.hatta ütüle çamaşırlarını.

Cilek
26-11-08, 15:11
ben_böcek
AYNI DERTTEN MUZDARİPTİM...AYLARDIR KAŞINTI ARTI KANIYODU:s BU SORUNDAN DOLAYI COK GİTTİM DOKTORA AYNI İLAÇLARI ALIP KULLANIYODUM AMA GEÇMİYODU.GECEN PAZAR DAYANAMADIM VE DOKTORA GİTTİM.ENFEKSİYON KAPMIŞ ONUN İÇİN İKİ TANE ANTİBİYOTİK VERDİ BUNLAR BİTİNCE MANTAR İÇİN MELHEM VE FİTİL VERDİ.AKSAM İLAÇLARI ALDIGIM İLK SAATLERDEN İTİBAREN SSANKİ DAHA ÖNCE HİÇ KAŞINTI YOKMUŞTA NORMALMİŞİM GİBİ.ŞUANDA HİÇBİR KAŞIMTIM YOK ARTI DAHA MANTAR İLACLARIMI KULLANMYA BAŞLAMADIM BİLE...ÇOKK MUTLUYUM ÇOKKKK :))İNŞALLAH BİDAHA OLMAZ.BU HAFTA SONU KONTROLÜM VAR BAKICAZ NELER OLMUŞŞŞ....HERKESE GEÇMİŞ OLSUNNN
geçmiş olsun cnm kontrolden sonra bana yazar mısın akıntın durdumu hangi ilaçları yazdı.bende dr uma danışayım.yada senin gittiğin dr a giderim yakınsa.

ben_böcek
26-11-08, 15:11
Canım doktor bana ornisid bide cipro yazdı.bunların ikiside antibiyotik
sabah ve aksam içiyorum ikisinide.ağır geliyo biraz ama ne yapalım derdimize derman olacak inşallah.antibiyotik kullanımı mantar olusumunu hızlandırdıgı için mantar için yazdıgı fitili ve melhemi ilaçlar bitince kullanıcam.gerçi şuan bi kaşıntım yok geçti galiba....ilaçlar bittigi gibi fitilimi kullanıcam kesin bi sonuç alırım inşallah..sanada cok geçmiş olsun çilek.ama en iyi çözüm doktora gitmek.ben anadolu yakasında oturuyorum tuzlada.kaynarcada nenehatun hastnsine gittim pazar günleride doktorlar 24 saat var.