Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

aysaa
20-08-08, 11:08
senağlamakızlar zolax kullanan varmı?diğer akıntı için bu ilacı verdi.tanıya da : vaginit yazmış.200 mg ve 7 kapsül.çok ağırmış.henüz kullanmadım ama karaciğeri çok etkiliyomuş:KK43: kullanan ve yan etkilerini görenler varsa yardım etsin.başka doktora gitmeyi planlıyorum.:enbuyukkk:

bircanEY
24-09-08, 22:09
ablamda da vardı onun ki vajinal mantardı dr antibiyotik kullanımından olduğunu söylemişti
ve elektrikli bi cihazla içeri girerek temizlemiş ondan beri de yok
ben de şimdi o korkudan çamaşırlarımı yıkanırken kimseninkiyle karıştırmamaya çalışırım iç çamaşırımı sabah akşam değiştiririm ve yıkanınca ütülerim
ablamınki bu sebeplerden oluşmuştu çünkü

Ceylan
25-09-08, 09:09
Kizlar ilaçlari danişip kullanmayin bende evlendiğimden beri bu illetle savaşiyorum tüm yaşayanlarinin hangi duygular içerisinde olduğunu anlarim..doğumkontrol ilaci da sanirim tetikliyormuş çünkü epey bir azalma var

Ceylan
25-09-08, 09:09
huysuzprenses
arkadaşlar, mantar hamileliğe engelmidir. Ya da mantar kremi kullanmak zararlımıdır.
doktor kntrolüyle değil bazi ilaçlar kremler

cns_2007
6-10-08, 21:10
koltuk altı mantarı koltuk altında kararmaya sebep oluyormuş sanırım acaba vajinal mantarda bu bölgede kararma yaparmı bi bilgisi olan var mı???

MY.ANGEL
10-10-08, 10:10
Arkadaşlar benimde 2-3 gündür mantar geçmedi.Fitil kullanmak istiyorum fakat yaklaşık 25 gündür korunmuyoruz hamile falansam zarar verirmi fitil bilmiyorum :KK43:(
lütfen bu konuda bilginiz varsa yazarmısınz...

Ceylan
13-10-08, 07:10
Bence doktora daniş bildiğim kadariyla fitil vermiyorlar..

Ceylan
Doğum kontrol hapi kullananlara..
Kizlar hapi birakali 2 ay oldu ve mantar illetinden kurttuldum..

Elis
bende biktim su mantar illetinden....
gecen gittim doktora her ayin ayni gunu 1 tane almam gereken 6 aylikhap verdi bakalim 6 ay sonra tekrarlarsa(umarim olmaz)baska tedavi uyguluycak,,,,
merak ettigim diyelim gecmedi ne gibi bi tedavi olurki sonrasinda.............:uhm:

Ceylan
13-10-08, 12:10
Bende okadar çok şey denedimki olmuyor
akinti için 1 bardak süte 1 çay kaşiği tarçin deniliyor belki mantara da iyi gelir bir dene bence

oznurnur76
13-10-08, 21:10
senden rica ediyorum bende çok çekiyorum mantardan.akıntı kötü koku ve kaşıntı uykularım kaçıyor doktora defalarca gittiyim halde çözüm bulamadım.belirli bi zaman geçiyo tekrar başlıyo.evliyim ve bu yüzden çok utanıyorum eşimden hep kaçmak zorunda kalıyorum.ilacın adını yazarsan çok mutlu edersin beni
lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Ceylan
14-10-08, 08:10
canım ilaç fayda etmiyor 1bardak süte 1 çay kaşığı tarçın koyarak iç bakalım farkedilecek derecede azalma olacakmı?Birde bol bol su iç ve doğum kontrol ilacı içiyorsan bırak..Şükür şuan için sorunumyok Krem olarak travocort kaşıntı için bire bir halen evimde vardır..

ecek83
14-10-08, 08:10
oznurnur76
senden rica ediyorum bende çok çekiyorum mantardan.akıntı kötü koku ve kaşıntı uykularım kaçıyor doktora defalarca gittiyim halde çözüm bulamadım.belirli bi zaman geçiyo tekrar başlıyo.evliyim ve bu yüzden çok utanıyorum eşimden hep kaçmak zorunda kalıyorum.ilacın adını yazarsan çok mutlu edersin beni
lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
canım ilaç isimleri formda yazılmıyor,özel mesajlaşma kısmını aç istersen

bahar__
14-10-08, 19:10
kızlar mrb.bende de 1 senedir var bu mantar.cok fazla kasıntı yanma ve akıntı var.doktora gittim bana bir ilaç verdi adını hatırlamıorum ama içinde iki tane hap vardı.yani 1 gunluk.ama hiç faydası olmadı.birde hemoroid var ordan da bulasmıs olabilir dedi doktor.şimdi ne yapaım bilmiorum.cok fazla yanıo ve kasınıo cok cekiyorum.sabahları acıyla uyanıorum resmen.

MY.ANGEL
15-10-08, 07:10
Arkadaşlar bu mantar rahatsızlığı çok insan duyuyorum, sanırım y.y hastalığı....:KK43:
benimkisi hala geçmedi :KK43:
Özgeceylancığım haklısın ilaçların hiç faydası yok, belkide ilaçlar kronikleştiriyordur..tavsiyeni deniyeceğim sağol canım... :))

Elis
15-10-08, 07:10
MY.ANGEL
Arkadaşlar bu mantar rahatsızlığı çok insan duyuyorum, sanırım y.y hastalığı....:KK43:
benimkisi hala geçmedi :KK43:
Özgeceylancığım haklısın ilaçların hiç faydası yok, belkide ilaçlar kronikleştiriyordur..tavsiyeni deniyeceğim sağol canım... :))
y.y hastaligi ne guzelim???

MY.ANGEL
15-10-08, 09:10
yirminci yüzyıl hastalığı :)

kardelenk
15-10-08, 09:10
kızlar bende de çıktı son gittiğimde dr.a. zaten bir süredir çok rahatsız oluyordum. dr.um hamile olma ihtimaline karşı ilaç vermedi şimdilik. 1 lt suyu kaynatıp içine 2 kaşık kadar karbonat atıp yıkayacaksın dedi.
ben birkaç gün uyguladım ve çok rahatladım. şu an nerdeyse hiç rahatsızlık duymuyorum. Bunu mantar olsanız da olmasanız da belli aralıklarla yapmalısınız diye önceden de duymuştum. Geçmiş olsun herkese...

özgürcüm
17-10-08, 10:10
anam anam bende o derdi çekdim allah dan başlangıçmışda tedavim uzamadı ama dr dediki nemli bırakma dedi ve polyester iç çamaşırı kullanma dedi çok yuıkama dedi ben foşur foşur sabunlar yıkarım manyakmışım be şimdi sadece yıkıyıp hemen kurluyorum anam kurtuldum kışın soguk havada bile bol bol yıkıyordum ama neyse geçdi ohhhhhhhh sefam olsun mantar çatlasın

nehir1001
17-10-08, 11:10
MY.ANGEL
Arkadaşlar benimde 2-3 gündür mantar geçmedi.Fitil kullanmak istiyorum fakat yaklaşık 25 gündür korunmuyoruz hamile falansam zarar verirmi fitil bilmiyorum :KK43:(
lütfen bu konuda bilginiz varsa yazarmısınz...
doktora başvurmalısın hemen. ayrıca fitili kullandığın dönemde kesinlikle ilişki olmasın. ben de aynı sorunu yaşıyorum yani mantarı ve bana sorduğu ilk şey gebelik warmı oldu. zaman kaybetmeden git bence

Cilek
17-10-08, 12:10
ya bişey sormak istiyorum bilgilerinize dayanarak. bende kaşıntı yok yanma yok. ama sarı akıntı var bu mantar oluo mu şimdi? ama hergün günlük ped kullanıyorum. kesinlikle dr a gitmem gerek bnm de

nehir1001
17-10-08, 15:10
cilek82
ya bişey sormak istiyorum bilgilerinize dayanarak. bende kaşıntı yok yanma yok. ama sarı akıntı var bu mantar oluo mu şimdi? ama hergün günlük ped kullanıyorum. kesinlikle dr a gitmem gerek bnm de
kaşıntısız ve ağrısız mantarı bende yaşıyorum. akıntıdan rahatsız olup gittim ve mantar dedi dr. erken gittiğim için çok şanslıydım ben ilaçlarımı düzenli kullandım. eşimden mümkün olduğu kadar uzak kaldım cinsel anlamda. birde söylemem gereken günlük pedler pek sağlııklı olmadığı... bana yasakladı dr.um ph dengesini bozuyormuş diye. bence zaman kaybetmeden gitmelisin. senelerce mantarla uğraştığını söyleyenler var. yolun başındayken git sende muhtemelen benim gibi idrar yolları iltihabı yüzünden kapıldın bu hastalığa. şimdiden geçmiş olsun. güzel haberlerle dön:1rolleyes:

nehir1001
cilek82
aydında olduğunu yeni gördüm dr. tavsiye edin toğinde yazdım dr.umun adını. mutlaka ona git ben çok araştırdım mükemmel dr.

yercekimlikaranfil
Mantarın akıntısı beyaz, kıvamlı olur. Krem peynir ya da süt kesiği gibi. Ve kesinlikle kokusuzdur. Akıntı sarı ve kötü kokulu ise vajinit (vajinal enfeksiyon) gibi mantardan daha önemli sorunlar var demektir. Mutlaka doktora gidin.
Ve günlük ped kullanmayınnnnnnn.

Cilek
17-10-08, 19:10
nehir1001
aydında olduğunu yeni gördüm dr. tavsiye edin toğinde yazdım dr.umun adını. mutlaka ona git ben çok araştırdım mükemmel dr.
teşekkür ederim nehircim en kısa zamanda dr a gidicem.ama ben aydın da deilim cnm ben istanbul da oturuyorum.aslında biraz dr dan çekindim utanıoom açıp bakar die :utangac :))ama gidicem kesinlikle

Cilek
17-10-08, 19:10
Tinkerbelle
Mantarın akıntısı beyaz, kıvamlı olur. Krem peynir ya da süt kesiği gibi. Ve kesinlikle kokusuzdur. Akıntı sarı ve kötü kokulu ise vajinit (vajinal enfeksiyon) gibi mantardan daha önemli sorunlar var demektir. Mutlaka doktora gidin.
Ve günlük ped kullanmayınnnnnnn.
teşekkürler canım benim

nehir1001
17-10-08, 23:10
cilek82
teşekkür ederim nehircim en kısa zamanda dr a gidicem.ama ben aydın da deilim cnm ben istanbul da oturuyorum.aslında biraz dr dan çekindim utanıoom açıp bakar die :utangac :))ama gidicem kesinlikle
ahh ahh o utanmayı bana sor. ben feci şekilde ağladım o koltuğu görünce. ama inanki düşününce saçma geliyor. o bi dr. sen hastasın iyileşmek için ordasın onunda görevi bu. bu kadar yani. bence utanmamalısın hastalıklar bulunca insanı pişman oluyo iş işten geçmeden tam zamanında ziyaret etmelisin dr.unu. cesaretini topla tıpış tıpış git tamammı iyi haber getir sonrada bana:1rolleyes:

Cilek
23-10-08, 20:10
nehir1001
ahh ahh o utanmayı bana sor. ben feci şekilde ağladım o koltuğu görünce. ama inanki düşününce saçma geliyor. o bi dr. sen hastasın iyileşmek için ordasın onunda görevi bu. bu kadar yani. bence utanmamalısın hastalıklar bulunca insanı pişman oluyo iş işten geçmeden tam zamanında ziyaret etmelisin dr.unu. cesaretini topla tıpış tıpış git tamammı iyi haber getir sonrada bana:1rolleyes:
nehircim ben gittim dr a bana iki tane antibiyotik yazdı şimdi ilacın isimlerini yazmaman gerekio dimi?ama ilacı ilk aldığım andan itibaren akıntı durdu sarı olan ama. fakat beyaz olan biraz azaldı beyazda derken mesela 1 damla su ile gelen bi pötür beyazlık :KK43: bakalım c.tesi ilaçlarım bitiyo ondan sonra tekrar başlayacak mı. dr sadece soru sordu bende anlattım pamuklu çamaşır giyin dedi kuru tut daima dedi bu dediklerimi yaparsan ve ilaçları kullanırsan geçer dedi ya geçti hakikaten koku falanda kalmadı ama o beyaz akıntıdan şüpheliyim bakalım c.tesiden sonra belli olucak

hee ayrıca açıp bakmadı :lepi: :)

nehir1001
24-10-08, 21:10
cilek82
nehircim ben gittim dr a bana iki tane antibiyotik yazdı şimdi ilacın isimlerini yazmaman gerekio dimi?ama ilacı ilk aldığım andan itibaren akıntı durdu sarı olan ama. fakat beyaz olan biraz azaldı beyazda derken mesela 1 damla su ile gelen bi pötür beyazlık :KK43: bakalım c.tesi ilaçlarım bitiyo ondan sonra tekrar başlayacak mı. dr sadece soru sordu bende anlattım pamuklu çamaşır giyin dedi kuru tut daima dedi bu dediklerimi yaparsan ve ilaçları kullanırsan geçer dedi ya geçti hakikaten koku falanda kalmadı ama o beyaz akıntıdan şüpheliyim bakalım c.tesiden sonra belli olucak

hee ayrıca açıp bakmadı :lepi: :)
canım benimmmm çok sevindim inanki. evet çamaşıra dikkat ve günlük pede son. günlük ped tetikliyormuş. ilaçlarını aksatma sakın iç saatini bile geçirme ben takvime kaydettim saat saat hatırlatıyo bana ve satini bile kaçırmadan kullanıyorum ilaçlarımı. yarın dr.a gidicem bende bakalım bana neler sölücek...
kuzuuuummm gördünmü okadar düşündüğüne değmedi zafer senin:lepi::lepi:

Cilek
25-10-08, 20:10
nehir1001
canım benimmmm çok sevindim inanki. evet çamaşıra dikkat ve günlük pede son. günlük ped tetikliyormuş. ilaçlarını aksatma sakın iç saatini bile geçirme ben takvime kaydettim saat saat hatırlatıyo bana ve satini bile kaçırmadan kullanıyorum ilaçlarımı. yarın dr.a gidicem bende bakalım bana neler sölücek...
kuzuuuummm gördünmü okadar düşündüğüne değmedi zafer senin:lepi::lepi:
tşkler cnm. çok geçmiş olsun sanada acil şifalar.bnmde bgn ilaçlarım bitti bakalım ne olucak tekrar başlıycak mı korkuorum insl. baslamaz ya.:KK43: bi kaç gün içinde belli olucak bakalım insl ya tekrar gelmez:KK43: tekrarlarsa yine gidicem

nehir1001
25-10-08, 21:10
cilek82
tşkler cnm. çok geçmiş olsun sanada acil şifalar.bnmde bgn ilaçlarım bitti bakalım ne olucak tekrar başlıycak mı korkuorum insl. baslamaz ya.:KK43: bi kaç gün içinde belli olucak bakalım insl ya tekrar gelmez:KK43: tekrarlarsa yine gidicem
iyi düşün tatlımmmm olmaz kışkış hastalık kış kış yallah hastalık yallah dicez yakında hepimiznaniknanik
bende dr. a gittim bugünnnnn çok güzel şeyler sööledi yani ben yakında bi bebek müjdesi werebilirim hihoyyyt

nehir1001
25-10-08, 21:10
cilek82
dr. konrollerini aksatma tamammı

Cilek
27-10-08, 19:10
nehir1001
dr. konrollerini aksatma tamammı
saol cnm ama herhalde ben düzelemedim ya. insl ii hbrlerini duyarım:KK46:

alisss
30-10-08, 21:10
bende koku falan yok fakat dudaklarda yanma ve acıma var hafifte kaşınma

nehir1001
31-10-08, 00:10
cilek82
saol cnm ama herhalde ben düzelemedim ya. insl ii hbrlerini duyarım:KK46:
ilaçlarını kullanmıyomusun? doktora tekrar gitsene madem. inşallah bakalım cts. gidiyorum dr.a dananın kuyruğu kopucak o gün yerimseniben

Cilek
31-10-08, 20:10
nehir1001
ilaçlarını kullanmıyomusun? doktora tekrar gitsene madem. inşallah bakalım cts. gidiyorum dr.a dananın kuyruğu kopucak o gün yerimseniben
cnm ben içtim ilaçları bitirdim 10 tabletti 5 günde bitti zaten. herşey düzeldi ama o beyaz akıntı ne bilemiyrm idrar yollarında bişe olunca öle oluo mu?sana özel msj attım ama kapalı sanırım özel mesaj sistemin. yrn dr a gidiyosun demek inş herşey yolunda olur snn için cnm:1hug::1hug: